www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně

LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
, , aktualita
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
K oblíbeným
reklama
LG Display je v současné době jediným výrobcem OLED panelů pro televizory, který zásobuje nejen LG Electronics, ale také další značky jako Panasonic, Sony nebo Philips (TP Vision). Zájem zákazníků o tuto technologii se navíc postupně zvyšuje a do nabídky proto televizory zařazuje čím dál tím více společností – na spadnutí je třeba představení první Xiaomi OLED TV. Všechny modely, které jsou aktuálně na trhu, přitom využívají panely z továrny v jihokorejském Paju. To se ovšem velmi brzy změní, neboť po mnoha zdrženích zahájila výrobu druhá továrna LG Display na televizní OLED panely, která byla otevřena v čínském Kantonu.
 
 
Prozatím se ještě nejedná o masovou výrobu, na tu by továrna měla přejít ve druhé polovině roku. Podle zástupce LG Display, kterého kontaktoval deník Business Korea, právě v čínské továrně vznikají panely pro nejmenší OLED TV, tedy s úhlopříčkou 48". První takový televizor najdeme v řadě LG CX a na klíčové trhy by se měl dostat ještě během června. OLED TV s úhlopříčkou 48" ovšem najdeme také v nabídce Sony a na podzim by se podle spekulací mohl připojit Philips. Není přitom náhoda, že právě v Kantonu vznikají malé panely. LG zde totiž nasadilo novou technologii Multi-model Glass (MMG), která umožňuje z 8.5G substrátu řezat panely o libovolné velikosti. Tato technologie by také měla produkci o něco zlevnit.
 
Nutno podotknout, že k zahájení výroby v čínské továrně mělo dojít již vloni na podzim, ale nedařilo se dosáhnout požadovaného objemu produkce. Potom přišla další rána v podobě pandemie koronaviru. Během března a května zamířilo dvěma zvláštními lety z Jižní Korei do Číny na 500 výzkumníků, kteří měli urychlit spuštění výroby. Nová továrna zvládne při plném výkonu produkovat až 60 tisíc panelů měsíčně, čímž LG Display téměř zdvojnásobí současný objem výroby a vyřeší tedy problém s nedostatkem OLED panelů, které bude letos dodávat rekordním 19 výrobcům televizorů.
 
V budoucnu plánuje LG Display otevřít také továrnu na 10.5G panely pro obrovské OLED TV.
 
Zdroj: Businesskorea.co.kr


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik