Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně

5.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
LG Display je v současné době jediným výrobcem OLED panelů pro televizory, který zásobuje nejen LG Electronics, ale také další značky jako Panasonic, Sony nebo Philips (TP Vision). Zájem zákazníků o tuto technologii se navíc postupně zvyšuje a do nabídky proto televizory zařazuje čím dál tím více společností – na spadnutí je třeba představení první Xiaomi OLED TV. Všechny modely, které jsou aktuálně na trhu, přitom využívají panely z továrny v jihokorejském Paju. To se ovšem velmi brzy změní, neboť po mnoha zdrženích zahájila výrobu druhá továrna LG Display na televizní OLED panely, která byla otevřena v čínském Kantonu.
 
 
Prozatím se ještě nejedná o masovou výrobu, na tu by továrna měla přejít ve druhé polovině roku. Podle zástupce LG Display, kterého kontaktoval deník Business Korea, právě v čínské továrně vznikají panely pro nejmenší OLED TV, tedy s úhlopříčkou 48". První takový televizor najdeme v řadě LG CX a na klíčové trhy by se měl dostat ještě během června. OLED TV s úhlopříčkou 48" ovšem najdeme také v nabídce Sony a na podzim by se podle spekulací mohl připojit Philips. Není přitom náhoda, že právě v Kantonu vznikají malé panely. LG zde totiž nasadilo novou technologii Multi-model Glass (MMG), která umožňuje z 8.5G substrátu řezat panely o libovolné velikosti. Tato technologie by také měla produkci o něco zlevnit.
 
Nutno podotknout, že k zahájení výroby v čínské továrně mělo dojít již vloni na podzim, ale nedařilo se dosáhnout požadovaného objemu produkce. Potom přišla další rána v podobě pandemie koronaviru. Během března a května zamířilo dvěma zvláštními lety z Jižní Korei do Číny na 500 výzkumníků, kteří měli urychlit spuštění výroby. Nová továrna zvládne při plném výkonu produkovat až 60 tisíc panelů měsíčně, čímž LG Display téměř zdvojnásobí současný objem výroby a vyřeší tedy problém s nedostatkem OLED panelů, které bude letos dodávat rekordním 19 výrobcům televizorů.
 
V budoucnu plánuje LG Display otevřít také továrnu na 10.5G panely pro obrovské OLED TV.
 
Zdroj: Businesskorea.co.kr


reklama
reklama