www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi láká na první televizi s Dolby Vision. Nejspíš půjde o OLED TV

Xiaomi láká na první televizi s Dolby Vision. Nejspíš půjde o OLED TV
, , aktualita
Zástupce Xiaomi se na sociálních sítích pochlubil prvním televizorem této značky, který splnil certifikaci Dolby Vision. Kromě toho jsme se dozvěděli, že půjde o model s úhlopříčkou 65 palců. Podle fanoušků se jedná o dříve avizovanou OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Portfolio Xiaomi zahrnuje také dlouhou řadu televizorů v různých úhlopříčkách i cenových kategoriích. Všechny tyto modely včetně prémiových ovšem spojuje použití panelu LCD. O Xiaomí OLED TV se ovšem spekuluje již od loňského listopadu, kdy zástupce společnosti potvrdil vývoj některých technologií jako 8K rozlišení, miniLED displeje nebo televizory s více obrazovkami. V případě OLED TV bylo uváděno, že k uvedení by mohlo dojít v prvním čtvrtletí 2020. K tomu nakonec nedošlo, možná i v důsledku pandemie koronaviru, ale práce na televizoru s tímto typem panelu nejspíš nadále pokračují. A nyní to vypadá, že by k jeho představení mohlo dojít již brzy.
 
Nejvyšší Xiaomi Mi TV 5 Pro nese označení QLED TV
 
Li Xiaoshuang, hlavní manažer TV divize Xiaomi Group, se na sociální síti Weibo pochlubil úspěšnou certifikací Dolby Vision pro dosud nepředstavený televizor. Žádné jeho parametry sice nezveřejnil, ale leccos můžeme vyčíst i ze samotného modelového označení L65M5-OD. První číslovka potvrzuje obrazovku s úhlopříčkou 65 palců, kód M5 potom dává tušit, že nový televizor bude zařazen do řady Mi TV 5, která byla představena na čínském trhu. Vůbec nejzajímavější je ovšem spojení písmen za pomlčkou, podle kterého fanoušci usuzují, že televizor využije OLED panel místo LCD. Připomeňme, že Xiaomi v tomto ohledu předběhl Huawei, který představil tento měsíc svou první OLED TV. I v tomto případě očekáváme použití panelu od LG Display.
 
Za pozornost ovšem stojí i samotná informace o Dolby Vision. Tuto certifikaci v minulosti získalo multimediální centrum Xiaomi Mi Box S, ale dosud žádný televizor této značky. Dosud 4K TV od Xiaomi dávaly přednost konkurenčnímu formátu HDR10+, který taktéž využívá tzv. dynamická metadata. Není přitom vyloučeno, že model L65M5-OD nabídne podporu obou uvedených standardů, jako to dělají např. Panasonic či Philips (TP Vision). Xiaomi v některých svých modelech již podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos, takže Dolby Vision bude logickým rozšířením této spolupráce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik