www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi láká na první televizi s Dolby Vision. Nejspíš půjde o OLED TV

Xiaomi láká na první televizi s Dolby Vision. Nejspíš půjde o OLED TV
, , aktualita
Zástupce Xiaomi se na sociálních sítích pochlubil prvním televizorem této značky, který splnil certifikaci Dolby Vision. Kromě toho jsme se dozvěděli, že půjde o model s úhlopříčkou 65 palců. Podle fanoušků se jedná o dříve avizovanou OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Portfolio Xiaomi zahrnuje také dlouhou řadu televizorů v různých úhlopříčkách i cenových kategoriích. Všechny tyto modely včetně prémiových ovšem spojuje použití panelu LCD. O Xiaomí OLED TV se ovšem spekuluje již od loňského listopadu, kdy zástupce společnosti potvrdil vývoj některých technologií jako 8K rozlišení, miniLED displeje nebo televizory s více obrazovkami. V případě OLED TV bylo uváděno, že k uvedení by mohlo dojít v prvním čtvrtletí 2020. K tomu nakonec nedošlo, možná i v důsledku pandemie koronaviru, ale práce na televizoru s tímto typem panelu nejspíš nadále pokračují. A nyní to vypadá, že by k jeho představení mohlo dojít již brzy.
 
Nejvyšší Xiaomi Mi TV 5 Pro nese označení QLED TV
 
Li Xiaoshuang, hlavní manažer TV divize Xiaomi Group, se na sociální síti Weibo pochlubil úspěšnou certifikací Dolby Vision pro dosud nepředstavený televizor. Žádné jeho parametry sice nezveřejnil, ale leccos můžeme vyčíst i ze samotného modelového označení L65M5-OD. První číslovka potvrzuje obrazovku s úhlopříčkou 65 palců, kód M5 potom dává tušit, že nový televizor bude zařazen do řady Mi TV 5, která byla představena na čínském trhu. Vůbec nejzajímavější je ovšem spojení písmen za pomlčkou, podle kterého fanoušci usuzují, že televizor využije OLED panel místo LCD. Připomeňme, že Xiaomi v tomto ohledu předběhl Huawei, který představil tento měsíc svou první OLED TV. I v tomto případě očekáváme použití panelu od LG Display.
 
Za pozornost ovšem stojí i samotná informace o Dolby Vision. Tuto certifikaci v minulosti získalo multimediální centrum Xiaomi Mi Box S, ale dosud žádný televizor této značky. Dosud 4K TV od Xiaomi dávaly přednost konkurenčnímu formátu HDR10+, který taktéž využívá tzv. dynamická metadata. Není přitom vyloučeno, že model L65M5-OD nabídne podporu obou uvedených standardů, jako to dělají např. Panasonic či Philips (TP Vision). Xiaomi v některých svých modelech již podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos, takže Dolby Vision bude logickým rozšířením této spolupráce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala