www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020
, , aktualita
Nová nejmenší OLED TV v nabídce Philipsu by se mohla představit koncem léta, kdy proběhne veletrh IFA v Berlíně. Řada OLED935 by měla zahrnovat tři úhlopříčky včetně 48palcové. Návrat by po několika letech mohl zažít čtyřstranný Ambilight.
K oblíbeným
reklama
Zatímco výrobci LCD TV se někdy předhánějí, kdo vyrobí model s větší úhlopříčkou, v případě OLED TV platí něco jiného – televizory s touto úhlopříčkou nejen rostou, ale na druhé straně se také zmenšují. Donedávna byly minimem 55palcové modely, ale od loňského roku se spekulovalo o 48palcových úhlopříčkách. K jejich představení nakonec došlo se zpožděním až začátkem letošního roku a vůbec prvního zástupce přidalo do své nabídky LG. Model se 48" obrazovkou potvrdilo také Sony, které jej nabídne v rámci série A9. Další na řadě by mohla být společnost TP Vision, která své televizory na evropských trzích nabízí s logem Philips. Z německého zdroje přišla informace, že letos bude představena nová řada OLED935, která bude zahrnovat tři zástupce:
  • Philips 48OLED935/12 s úhlopříčkou 48" (120 cm),
  • Philips 55OLED935/12 s úhlopříčkou 55" (140 cm),
  • Philips 65OLED935/12 s úhlopříčkou 65" (165 cm).
 

Návrat čtyřstranného Ambilightu

 
K představení nových OLED TV nedojde v následujících měsících, ale nejspíš až na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který je naplánován na přelom srpna a září. To by odpovídalo i běžnému schématu Philipsu, který své portfolio rozšiřuje dvakrát ročně podle termínů konání významných veletrhů – začátkem roku a koncem léta. Všechny novinky z řady OLED935 budou samozřejmě používat panely od LG Display s rozlišením 4K. O zpracování obrazu se údajně postará čtvrtá generace procesoru P5 s technologií AI Pro. Umělá inteligence tentokrát nebude pouze softwarová, ale bude mít svou vyhrazenou část procesoru.
 
 
Philips OLED805/OLED855 z ledna 2020
 
Jedno z vylepšení by mělo založené na AI by mělo zabraňovat vypálení obrazu a tedy řešit jeden z častých problémů OLED TV. Podporovaná prý bude obnovovací frekvence 120 Hz a automatický režim nízké odezvy (ALLM, Auto Low Latency Mode) z HDMI 2.1, který ocení hlavně hráči konzolových her. Atmosféru v místnosti bude dotvářet podsvícení Ambilight, které bude tentokrát čtyřstranné. Televizory budou podle uniklých informací připraveny na dlouhý seznam formátů HDR včetně HLG, HDR10, HDR10+ a Dolby Vision, z audio technologií potom můžeme očekávat, Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi. O vylepšení zvuku by se měla stejně jako u některých současných modelů postarat společnost Bowers & Wilkins.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik