www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020
, , aktualita
Nová nejmenší OLED TV v nabídce Philipsu by se mohla představit koncem léta, kdy proběhne veletrh IFA v Berlíně. Řada OLED935 by měla zahrnovat tři úhlopříčky včetně 48palcové. Návrat by po několika letech mohl zažít čtyřstranný Ambilight.
K oblíbeným
reklama
Zatímco výrobci LCD TV se někdy předhánějí, kdo vyrobí model s větší úhlopříčkou, v případě OLED TV platí něco jiného – televizory s touto úhlopříčkou nejen rostou, ale na druhé straně se také zmenšují. Donedávna byly minimem 55palcové modely, ale od loňského roku se spekulovalo o 48palcových úhlopříčkách. K jejich představení nakonec došlo se zpožděním až začátkem letošního roku a vůbec prvního zástupce přidalo do své nabídky LG. Model se 48" obrazovkou potvrdilo také Sony, které jej nabídne v rámci série A9. Další na řadě by mohla být společnost TP Vision, která své televizory na evropských trzích nabízí s logem Philips. Z německého zdroje přišla informace, že letos bude představena nová řada OLED935, která bude zahrnovat tři zástupce:
  • Philips 48OLED935/12 s úhlopříčkou 48" (120 cm),
  • Philips 55OLED935/12 s úhlopříčkou 55" (140 cm),
  • Philips 65OLED935/12 s úhlopříčkou 65" (165 cm).
 

Návrat čtyřstranného Ambilightu

 
K představení nových OLED TV nedojde v následujících měsících, ale nejspíš až na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který je naplánován na přelom srpna a září. To by odpovídalo i běžnému schématu Philipsu, který své portfolio rozšiřuje dvakrát ročně podle termínů konání významných veletrhů – začátkem roku a koncem léta. Všechny novinky z řady OLED935 budou samozřejmě používat panely od LG Display s rozlišením 4K. O zpracování obrazu se údajně postará čtvrtá generace procesoru P5 s technologií AI Pro. Umělá inteligence tentokrát nebude pouze softwarová, ale bude mít svou vyhrazenou část procesoru.
 
 
Philips OLED805/OLED855 z ledna 2020
 
Jedno z vylepšení by mělo založené na AI by mělo zabraňovat vypálení obrazu a tedy řešit jeden z častých problémů OLED TV. Podporovaná prý bude obnovovací frekvence 120 Hz a automatický režim nízké odezvy (ALLM, Auto Low Latency Mode) z HDMI 2.1, který ocení hlavně hráči konzolových her. Atmosféru v místnosti bude dotvářet podsvícení Ambilight, které bude tentokrát čtyřstranné. Televizory budou podle uniklých informací připraveny na dlouhý seznam formátů HDR včetně HLG, HDR10, HDR10+ a Dolby Vision, z audio technologií potom můžeme očekávat, Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi. O vylepšení zvuku by se měla stejně jako u některých současných modelů postarat společnost Bowers & Wilkins.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik