www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020
, , aktualita
Nová nejmenší OLED TV v nabídce Philipsu by se mohla představit koncem léta, kdy proběhne veletrh IFA v Berlíně. Řada OLED935 by měla zahrnovat tři úhlopříčky včetně 48palcové. Návrat by po několika letech mohl zažít čtyřstranný Ambilight.
K oblíbeným
reklama
Zatímco výrobci LCD TV se někdy předhánějí, kdo vyrobí model s větší úhlopříčkou, v případě OLED TV platí něco jiného – televizory s touto úhlopříčkou nejen rostou, ale na druhé straně se také zmenšují. Donedávna byly minimem 55palcové modely, ale od loňského roku se spekulovalo o 48palcových úhlopříčkách. K jejich představení nakonec došlo se zpožděním až začátkem letošního roku a vůbec prvního zástupce přidalo do své nabídky LG. Model se 48" obrazovkou potvrdilo také Sony, které jej nabídne v rámci série A9. Další na řadě by mohla být společnost TP Vision, která své televizory na evropských trzích nabízí s logem Philips. Z německého zdroje přišla informace, že letos bude představena nová řada OLED935, která bude zahrnovat tři zástupce:
  • Philips 48OLED935/12 s úhlopříčkou 48" (120 cm),
  • Philips 55OLED935/12 s úhlopříčkou 55" (140 cm),
  • Philips 65OLED935/12 s úhlopříčkou 65" (165 cm).
 

Návrat čtyřstranného Ambilightu

 
K představení nových OLED TV nedojde v následujících měsících, ale nejspíš až na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který je naplánován na přelom srpna a září. To by odpovídalo i běžnému schématu Philipsu, který své portfolio rozšiřuje dvakrát ročně podle termínů konání významných veletrhů – začátkem roku a koncem léta. Všechny novinky z řady OLED935 budou samozřejmě používat panely od LG Display s rozlišením 4K. O zpracování obrazu se údajně postará čtvrtá generace procesoru P5 s technologií AI Pro. Umělá inteligence tentokrát nebude pouze softwarová, ale bude mít svou vyhrazenou část procesoru.
 
 
Philips OLED805/OLED855 z ledna 2020
 
Jedno z vylepšení by mělo založené na AI by mělo zabraňovat vypálení obrazu a tedy řešit jeden z častých problémů OLED TV. Podporovaná prý bude obnovovací frekvence 120 Hz a automatický režim nízké odezvy (ALLM, Auto Low Latency Mode) z HDMI 2.1, který ocení hlavně hráči konzolových her. Atmosféru v místnosti bude dotvářet podsvícení Ambilight, které bude tentokrát čtyřstranné. Televizory budou podle uniklých informací připraveny na dlouhý seznam formátů HDR včetně HLG, HDR10, HDR10+ a Dolby Vision, z audio technologií potom můžeme očekávat, Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi. O vylepšení zvuku by se měla stejně jako u některých současných modelů postarat společnost Bowers & Wilkins.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik