Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips nejspíš svou první 48" OLED TV představí na IFA 2020

4.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Nová nejmenší OLED TV v nabídce Philipsu by se mohla představit koncem léta, kdy proběhne veletrh IFA v Berlíně. Řada OLED935 by měla zahrnovat tři úhlopříčky včetně 48palcové. Návrat by po několika letech mohl zažít čtyřstranný Ambilight.
Zatímco výrobci LCD TV se někdy předhánějí, kdo vyrobí model s větší úhlopříčkou, v případě OLED TV platí něco jiného – televizory s touto úhlopříčkou nejen rostou, ale na druhé straně se také zmenšují. Donedávna byly minimem 55palcové modely, ale od loňského roku se spekulovalo o 48palcových úhlopříčkách. K jejich představení nakonec došlo se zpožděním až začátkem letošního roku a vůbec prvního zástupce přidalo do své nabídky LG. Model se 48" obrazovkou potvrdilo také Sony, které jej nabídne v rámci série A9. Další na řadě by mohla být společnost TP Vision, která své televizory na evropských trzích nabízí s logem Philips. Z německého zdroje přišla informace, že letos bude představena nová řada OLED935, která bude zahrnovat tři zástupce:
  • Philips 48OLED935/12 s úhlopříčkou 48" (120 cm),
  • Philips 55OLED935/12 s úhlopříčkou 55" (140 cm),
  • Philips 65OLED935/12 s úhlopříčkou 65" (165 cm).
 

Návrat čtyřstranného Ambilightu

 
K představení nových OLED TV nedojde v následujících měsících, ale nejspíš až na veletrhu IFA 2020 v Berlíně, který je naplánován na přelom srpna a září. To by odpovídalo i běžnému schématu Philipsu, který své portfolio rozšiřuje dvakrát ročně podle termínů konání významných veletrhů – začátkem roku a koncem léta. Všechny novinky z řady OLED935 budou samozřejmě používat panely od LG Display s rozlišením 4K. O zpracování obrazu se údajně postará čtvrtá generace procesoru P5 s technologií AI Pro. Umělá inteligence tentokrát nebude pouze softwarová, ale bude mít svou vyhrazenou část procesoru.
 
 
Philips OLED805/OLED855 z ledna 2020
 
Jedno z vylepšení by mělo založené na AI by mělo zabraňovat vypálení obrazu a tedy řešit jeden z častých problémů OLED TV. Podporovaná prý bude obnovovací frekvence 120 Hz a automatický režim nízké odezvy (ALLM, Auto Low Latency Mode) z HDMI 2.1, který ocení hlavně hráči konzolových her. Atmosféru v místnosti bude dotvářet podsvícení Ambilight, které bude tentokrát čtyřstranné. Televizory budou podle uniklých informací připraveny na dlouhý seznam formátů HDR včetně HLG, HDR10, HDR10+ a Dolby Vision, z audio technologií potom můžeme očekávat, Dolby Atmos, DTS-HD a DTS Play-Fi. O vylepšení zvuku by se měla stejně jako u některých současných modelů postarat společnost Bowers & Wilkins.
 
Zdroj: 4kfilme.de