Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kterou SD kameru od Panasonic?

cibona (3)|8.10.2009 08:56
Dobrý den, chci si koupit svou první kameru. Mám vyhlídlé dvě: obě Panasonic HDC-SD20EP a HDC-SD9EP. Nevim, která je znich lepší. Může mi prosim vás někdo poradit a trochu objasnit některé technický parametry, kterých bych si měl všímat? Dále jsem našel kameru Sony HDR-CX105E, je to stejná kategorie? Děkuji za pomoc
jarino1978 (8045)|8.10.2009 16:07
[quote=cibona;243433]Dobrý den, chci si koupit svou první kameru. Mám vyhlídlé dvě: obě Panasonic HDC-SD20EP a HDC-SD9EP. Nevim, která je znich lepší. Může mi prosim vás někdo poradit a trochu objasnit některé technický parametry, kterých bych si měl všímat? Dále jsem našel kameru Sony HDR-CX105E, je to stejná kategorie? Děkuji za pomoc[/quote]

- chceš kupovať HD alebo SD kameru ? Všetky typy kamier, čo si uviedla, sú HD
- pokiaľ chceš kupovať SD kameru, tak ak môžem, toto už momentálne zamietni. Orientuj sa výslovne na HD kamery, to, čo bolo, sa už neoplatí kupovať.
- prečítaj si tento thread, podobné sa tu rieši : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21452

- aký je tvoj cenový strop ?
- aký máš TV a PC ?
- čo budeš natáčať ? budem kamerovať väčšinou za dobrého osvetlenia, alebo za horšieho osvetlenia ?
- v tom threade sú uvedené odkazy na recenzie kamier, tuto tu pridám recenzie na HD kamery , ktoré si uviedla :
https://www.tvfreak.cz/recenze-panasonic-hdc-sd20-lehka-a-schopna/3062
https://www.tvfreak.cz/recenze-test-kamer-nad-20-000-panasonic-hdc-sd9ep/2615
https://www.tvfreak.cz/recenze-sony-hdr-cx105e-miniatura-z-japonska/3008

- opaäť sa budem opakovať, pokiaľ chceš spotrebnú HD kameru, tak asi jednoznačná voľba bude CANON a potom SONY. V závislosti od tvojich možností a očakávaní. Takže si najskôr pozorne prečítaj testy a potom sa pýtaj.
Pitomec (10211)|8.10.2009 17:17
Ten cenový strop bude asi rozhodujícím kritériem...
cibona (3)|8.10.2009 19:06
Děkukuji za ty odkazy. Ano chci kupovat HD kameru, to byla moje chyba s tim SD.(na karty) Přečetl jsem i tu recenzi na Canon HF 200. Můj strop je 13000Kč pouze na kameru, ostatní věci budu dokupovávat postupně. Televizor mám vybraný od Panasonic(Full HD) a počítač je notebook DELL, Intel Core DUO CPU T 9300 2,5GHz, 3,5GB RAM. Budu natáčet rodinu doma, venku. To jsou ty panasonici špatný oproti Canon a Sony? Přesto mě zajímá, která z těch 2 je lepší? Děkuji za trpělivost
jarino1978 (8045)|8.10.2009 19:20
[quote=cibona;243488]Děkukuji za ty odkazy. Ano chci kupovat HD kameru, to byla moje chyba s tim SD.(na karty) Přečetl jsem i tu recenzi na Canon HF 200. Můj strop je 13000Kč pouze na kameru, ostatní věci budu dokupovávat postupně. Televizor mám vybraný od Panasonic(Full HD) a počítač je notebook DELL, Intel Core DUO CPU T 9300 2,5GHz, 3,5GB RAM. Budu natáčet rodinu doma, venku. To jsou ty panasonici špatný oproti Canon a Sony? Přesto mě zajímá, která z těch 2 je lepší? Děkuji za trpělivost[/quote]

- ten srop si musíš dať o niečo viac, za tú cenu kvalitnú kameru nekúpiš
- PC je OK na AVCHD záznam
- najlepšiu kresbu má Canon, potom Sony. Panasonic nerieš, pokiaľ chceš kvalitný obraz za menej peňazí. Spotrebné kamery panasonic sú vlastne pseudo HD kamery, na výsledku je to vidieť ( viď recenzie ).
- osobne by som volil Canon
raudek (1)|13.10.2009 13:52
[quote=cibona;243488]Děkukuji za ty odkazy. Ano chci kupovat HD kameru, to byla moje chyba s tim SD.(na karty) Přečetl jsem i tu recenzi na Canon HF 200. Můj strop je 13000Kč pouze na kameru, ostatní věci budu dokupovávat postupně. Televizor mám vybraný od Panasonic(Full HD) a počítač je notebook DELL, Intel Core DUO CPU T 9300 2,5GHz, 3,5GB RAM. Budu natáčet rodinu doma, venku. To jsou ty panasonici špatný oproti Canon a Sony? Přesto mě zajímá, která z těch 2 je lepší? Děkuji za trpělivost[/quote]

zkus se podívat na "HDC SD10EP-K FULL HD SD PANASONIC" recenze na ni nejsou nikterak negativní a cenová politika je také na HD kamerku vynikající
dalizije (641)|13.10.2009 16:59
Za ty prachy rozhodně radši Canon než Panasonic. Noťas by měl bejt v cajku, ale záleží taky v jakém softu to budeš dělat ...
jarino1978 (8045)|13.10.2009 17:06
[quote=raudek;243952]zkus se podívat na "HDC SD10EP-K FULL HD SD PANASONIC" recenze na ni nejsou nikterak negativní a cenová politika je také na HD kamerku vynikající[/quote]

tá kamera si 1920x1080 len domýšla, efektívne rozlíšenie je 1,1 mpix
dalizije (641)|13.10.2009 17:37
[quote=jarino1978;243973]tá kamera si 1920x1080 len domýšla, efektívne rozlíšenie je 1,1 mpix[/quote]

Přesně, to že někdo uvádí že je kamera Full HD, ještě nic neznamená ...
cibona (3)|22.10.2009 19:35
Tak jsem koupil svou první videokameru Canon HF200 a jsem velmi spokojenej. Jednoduchý ovládání, krásný vzhled, super obraz a ten šum při slabším osětlení není tak hroznej. Jenom mám problém s Pixelou, moje angličtina není super, a český návod jsem na netu nešel. Může mi někdo poradit, jestli existuje návod v češtině nebo jestli je nějaký lepší softwar na editaci videa(v čj). Ještě by mě zajímalo co dokoupit za příslušenství, koupil jsem to s brašnou, hdmi kabelem a kartou. Na karty jsem koukal a vybral jsem SDHC Adata 16GB class6 (750kč). Děkuji za pomoc a rady.
jarino1978 (8045)|22.10.2009 20:22
@cibona :
- neviem určite, možno je návod na Pixelu na priložených CD ku kamere ( neviem, neriešim )
- ten "editačný" SW Pixela je o ničom, skús sa orientovať na Pinnacle studio 14, Nero Vision Express ( obidva SW sú plne lokalizované )
- pokiaľ chceš to brať trošku vážne, tak potom Sony vegas Pro 9, Edius 5
- ako príslušentvo sa hodí určite statív, UV filter, ND filter a hlavne náhradná batéria