Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě FullHD kamery?

danvavra (10)|6.10.2009 20:54
Dobrý den,
začínám přemýšlet o koupi Full HD videokamery.

Tak trochu točím amatérský seriál/film. Zatím půjčenou starou videokamerou na kazety Digital 8 tuším....
Nyní přemýšlím, že bych mohl točit 16:9 a hlavně v rozlišení 1920x1080 neboť i televize doma umí FullHD.
Kamera by byla také na domácí použití takže oslavy, výlety a dovolené.

Bohužel nemám moc peněz jakožto student, takže bych chtěl tip na nejlevnější full hd videokameru co se dá sehnat a hlavně zda neni lepší připlatit si něco navíc.

Chtěl bych kameru co natáčí FullHD
ukládá na SSD/kartu/pevný disk/DVD (řazeno od toho co by bylo nejlepší)
vstup pro externí mikrofon (by byl skvělý)

Co se videokamer týká jsem prakticky laik, takže se omlouvám za "primitivní vyjadřování" a budu rád za jakékoliv rady, otázky.

Děkuji
jarino1978 (8045)|6.10.2009 21:03
aký máš rozpočet ? čo je to najlacnejši ? ako veľmi dobrý pomer výkon/cena je napríklad Canon HF200 ( v dobrom svetla špička obraz, v zlých svetelných podmienkach je viacej šumu, ale dá sa to ustrážiť, externý mikrofón je samozrejmosť ). skús to nejako rozviesť, hlavne tie finančné možnosti.
danvavra (10)|6.10.2009 21:05
Rozpočet v tuhle chvíli nedokážu říct.

Ale cca 10 000 Kč

Také by mi zajímalo, za kolik by byla nejlevnější na trhu?
jarino1978 (8045)|6.10.2009 21:06
[quote=danvavra;243260]Rozpočet v tuhle chvíli nedokážu říct.

Ale cca 10 000 Kč

Také by mi zajímalo, za kolik by byla nejlevnější na trhu?[/quote]

tak to si trošku budeš musieť došetriť. do tej ceny nekúpiš kameru, ale hračku. porozmýšlaj...
danvavra (10)|6.10.2009 21:14
Kupovat budu až na vánoce, takže kamery co jsou dnes nad limit mohou být o vánocích pod limitem, pokud teda naopak nezdraží :-D

Ta kamera nebude používaná až tak často, aby se vyplatilo dát za ní 17 000.

Něco za 11 tisic bude tedy kvalitově hodně špatné?
Plácnu například - Videokamera Samsung HMX-H104BP Black
jarino1978 (8045)|6.10.2009 21:17
ako prioritu ber ukladanie záznamu na karty a až potom na hdd. ostatné už neni treba riešiť. ešte je tu možnosť hdv, ale to už ťa asi nebude zaujímať, alebo áno ? ak áno, tak jedine z hdv kamier HV30/40 od Canon.

Do 11 tisíc to nebude žiadna sláva, k tomu si ale prirátaj náhradnú batériu, záznamové média, brašňu. To je ten základ. ak to budeš brať vážnejšie, tak potom ND filter, uV filter, statív. A potom to už pokračuje ďalej. ale tomu základu sa nevyhneš !

Samsung nevie robiť dobré kamery.
Výrobcovia, na ktorých je spoľah v spotrebných kamerách je málo. Čiže podľa mojich priorít :
1. CANON
2. SONY
3. PANASONIC
danvavra (10)|7.10.2009 00:31
Děkuj za pomoc i odpovědi.

Zatím se mi celkem zamlouvá Canon Legria HF200.

Akorát by mi zajímalo jak s editací AVCHD. Mám 1 jádro Pentium 4 HT 3,0 GHz, RAM 2,5 GB, grafika slušná. Nebude formát moc náročný?
Saxel (2279)|7.10.2009 10:38
[quote=danvavra;243278]...Akorát by mi zajímalo jak s editací AVCHD. Mám 1 jádro Pentium 4 HT 3,0 GHz, RAM 2,5 GB, grafika slušná. Nebude formát moc náročný?[/quote]
To bude! AVCHD bude pro editaci na tvém PC moc velké sousto.
jarino1978 (8045)|7.10.2009 14:26
[quote=danvavra;243278]Děkuj za pomoc i odpovědi.

Zatím se mi celkem zamlouvá Canon Legria HF200.

Akorát by mi zajímalo jak s editací AVCHD. Mám 1 jádro Pentium 4 HT 3,0 GHz, RAM 2,5 GB, grafika slušná. Nebude formát moc náročný?[/quote]

- bude to chcieť upgrade HW na úroveň aspoň Dual-Core, RAM bude zatiaľ stačiť + logická zmena mainboard + asi aj zdroj
- ináč ako alternatíva by mohla byť ojazdená HDV kamera HV20/30 od Canon, neviem, či je to pre Teba prijateľné ( ušetríš prachy, tvoj stávajúci comp bude na editáciu HDV záznamu stačiť, pozor ale HDV = záznam na miniDV kazety ).
- HF200 je super kamera, pozor ale a väčší šum v horšom svetle ( ale dá sa to ustrážiť )