Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neoficial firmware pro LG DVX9900

VlaDamorava (466)|12.1.2006 19:23
Tak jsem se odhodlal, po mnohohodinovém přečítání diskuze na Softmedia foru (včetně vyjádření FallenAngela k novému firmware), k provedení update na xypro verzi 3.3.
Všechno funguje jak má: posun titulků nahoru a dolů, volba barvy titulků atd…..
Zjistil jsem však, že i když jsem přejmenoval soubor na LV9D10203B.MIH, stejně je po update uveden ID přehrávače LV9E12203B (jak to bylo původně v souboru od xypro) . Schválně jsem to zkontroloval ještě jednou na CD-RW. Bylo to vypáleno správně!
Na funkci přehrávače to ale žádný vliv nemá !!!
JimmyL33T (23)|16.1.2006 10:19
Tak vcera jsem naistaloval novy firmware verzi 3.3 od Xypro´s a take mi vse funguje jak ma. Na o zlutou barvu titulku jsem se jiz zajimal delsi dobu a je jaka jsem si ji predstavoval.Mozna ze budu stoura ale BIG Titulky by mohli byt jeste trochu vic BIG
VlaDamorava (466)|16.1.2006 11:44
2JimmyL33T
S tvým postřehem o velikosti fontu BIG souhlasím. Přece jen FallenAngel měl BIG větší :-D :-D . Stále mluvím o fontu!!! Vždyť jsem několik krát prověřoval co mám vlastně nastaveno.
Taky se ti změnil ID přehrávače ??
JimmyL33T (23)|16.1.2006 14:10
2VlaDa
Ano taky se mi zmenilo ID prehravace,souhlasim s tim ze na funkci to vliv nema, ale pripada mi to zajimavy.


Slysel jsem ze nova verze od Xypra ktera ma byt vypustena nekdy v unoru v 4.0 by mela podporavat cteni titulku,ktere nemaji stejne jmeno jako film
saur (29)|16.1.2006 14:12
Tak jsem to taky zkusil - ten novej firmware od Xypro. Je fakt sqělej. :-!!! Hlavně ta změna barvy titulků a jejich posun nahoru do obrazu. To mi fakt vyhovuje.
ID přehravače se mi změnilo taky. Ale to ničemu nevadí.
Když už jste tady mluvili o těch fontech: ty si přece může každej změnit sám. Zkuste si na netu najít něco o MTK programech. MTKFontCreator a MTKRemaker. První zmiňovaný vám jakoukoliv znakovou sadu převede a uloží. Druhý program Vám umožní tuto sadu importovat do firmwareu. A jsou tam měnit i jiný věci. Třeba úvodní obrazovka, počeštit si menu, tak jak sami chcete, ....
Sám jsem o tom neměl ani páru, pak jsem o tom něco našel na SOFTPEDIA Boardu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a není to tak složitý. Zkuste to, uvidíte.
sAUr
alfip (2)|17.1.2006 07:10
Ahoj, chci se zeptat zda se dá propojit LG 9900 s HDMI výstupem do televize s DVI vstupem. Kabely, které mají na jedné straně HDMI a na druhé DVI existují, ale :-) ... .
Dík moc za info.
JimmyL33T (23)|17.1.2006 09:24
Otazka: Jetsli budu instalovat jinou verzi firmware napriklad od FallenAngela (kdyz ma ten vetsi font,a jsem liny sam si ho prenastavovat) mam pojmenovat soubor mym starym ID nebo tim novym ktery mi Firmware od Xypra prepsal? Ja si myslim ze urcite tim novym ale radsi se zeptam abych pak nemel nejaky problem.

Vsimli jste si ze po naistalovani firmware od Xypra vam v setupu v polozce sound zmizela nabidka Hlasitý (v originale Vocal) Sice byla celkem k nicemu ale vim ze se tim na foru SoftMedia zabyvali ale nejak jsem to nepochopil.
saur (29)|17.1.2006 10:47
to JimmyL33T:
Jestli budeš instalovat jinej firmware, tak se nejdřív koukni na ID svýho přehrávače (zjišťuje se to, že vlezeš do menu a namačkáš takovou tu kombinace čísel 1397139 nebo tak nějak, to určitě znáš). A ten firmware si pojmenuj podle toho co ti to ukaže u položky ID.
Tzn. soubor pojmenovat tím novým ID, abych odpověděl přesně na Tvůj dotaz.
sAUr
Krava (21)|17.1.2006 11:47
Pripojeni z HDMI do DVI nema problema. Mam to tak a je to maximalne bezva :o)))
JimmyL33T (23)|17.1.2006 14:14
2 Saur

Diky,ja jsem si to myslel ,ale radsi jsem se zeptal.Diky moc
alfip (2)|17.1.2006 15:47
Krava
Zdravím - ještě jednou pro jistotu - v přehrávači je HDMI a v televizi DVI vstup? Mohu se zeptat jaká je to telka? Dík moc za info.
Krava (21)|18.1.2006 18:34
Alfi: Presne jak rikas. Kabel v elektre za cca. 210,- Kacek. TV Samsung plasma 42"
minosander (1)|22.1.2006 19:27
Zdravicko!
Nema niekto z vas/nevie niekto z vas kde mozem najst/nemoze niekto z vas stiahnut zo svojho playera FIRMWARE pre 9900H? Totizto, doma mam nefunkcny 9900H, ktory surne potrebuje nejaku stavu v podobe fungujuceho fw.
Dik moc vsetkym, ktori mozu pomoct.
M.
radlo (3)|28.1.2006 09:26
Nama niekto skusenosti s vymenou FW na dvx9900 s cipom MT1389. Zatial som sa nikde nedocital ci zalezi na na verzii cipu alebo nie?
VlaDamorava (466)|28.1.2006 09:46
Nějak jsem tě nepochopil??? Vždyť 11 stránek diskuze je o výměně firware pro čip MT1389!!!! :-? :-? Bavíme se o přehrávači LG DVX9900?
VlaDamorava (466)|29.1.2006 00:39
2saur
Mám prosbu. Který font vyměnit u xypro-firmware v3.3 v MTRMarkeru, aby byly větší titulky. Zkusil jsem vyměnit Font 9-10 od FallenAngela, ale titulky se mi zdají stejně veliké.
radlo (3)|30.1.2006 09:45
Mam FW xyprov33_1250 a jeho velkost je 1.4MB a FallenAngel ma 1.7MB je to vporiadku alebo mam zlu verziu? FallenAngel uz ma v DVD a funguje perfektne.
VlaDamorava (466)|30.1.2006 12:51
To souhlasí!! FallenAngel verze 1R7 měla kolem 1,8 MB a verze 3.3 xypro má kolem 1,5 MB. Verze 3.3 od xypro umí toho víc než, verze od FallenAngel. (Posun titulků dle libosti, 3 barvy titulků apod.)
radlo (3)|30.1.2006 12:54
VlaDa
Dakujem, len sa mi to zdalo trochu cudne.
VlaDamorava (466)|1.2.2006 07:18
Saur se mi neozval proto prosím kohokoliv. :-D Zkoušel někdo vyměnit větší font ve verzi od xypro?? Který font jste měnili? Podle chorvátského fora se má vyměnit font 10, ale mně připadá velikost po výměně fontu 9-10 stejná.
saur (29)|4.2.2006 11:41
to Vlada:
nemel jsem ted celej tyden moznost pristupu na net, tak sorry.
Ted jsem v praci, ale doma se kouknu a v pondeli ti to sem napisu, jo?
Menil jsem celkem tri fonty, tusim (!) 7-8, 11-12, 14-15 (!) - NEJSEM SI JISTEJ, doma se podivam a v pondeli ti dam vedet presne.
Tim, ze jsem menil tri sady fontu jsem vlastne nahradil maly, vetsi a velky font. Pouzil jsem i jinou sadu pisma, ale asi ji budu ted znovu menit, protoze jsem zvolil moc siroke pismo.
v pondeli.
sAUr
VlaDamorava (466)|4.2.2006 11:56
Pokud se chce někdo zbavit fádní úvodní obrazovky, nabízím možnost stáhnout si upravený firmware od xypro pro LG DVX9900 (vzhledem k nápisu, na funkčnost jiných přehrávačů to nemá vliv).
- změna úvodní obrazovky
- upravené některé nesmyslné české názvy
- zvětšený font Divx titulků LARGE (v tomhle si nejsem jistý, ale vypadají dobře)vyzkoušel jsem všechny možnosti výměny!!!
Nechci lézt odborníkům do zelí, jen nabízím pár hodin mojí práce všem zájemcům. Stačí rozbalit a celý adresář vypálit na CD-R(RW).
http://lg9900.kvalitne.cz/LG-uvod.zip

PS:Počkám ještě co mi poradí saur :-D :-D
VlaDamorava (466)|4.2.2006 12:03
2saur
Zkús si stáhnout MTKRemaker verzi2.2. Je lepší a číslování fontů je trošku jiné.
Connor (509)|4.2.2006 13:52
Vlada: Ten link nefunguje! :-(
VlaDamorava (466)|4.2.2006 16:33
Sorry, překlep
http://lg9900.kvalitne.cz/LG_uvod.zip
tohle už by mělo jít :-? :-? :BB:
VlaDamorava (466)|4.2.2006 17:17
Dnes mám den blbec. Práce kvapná málo platná. Ještě jednou se omlouvám. Teď jsem to stáhnul sám pro sebe a jede to!!!!!
saur (29)|6.2.2006 06:52
to VlaDa:
tak jsem se doma koukal na ty fonty a jsou to.
7-8 nejmensi
13-14 vetsi
17-18 nejvetsi.
Je to podle toho staryho Remakeru, ten novej jsem jeste nezkousel.
sAUr
VlaDamorava (466)|6.2.2006 08:24
2saur
Díky za nápovědu. Pokud nalezneš nějaké zajímavé fonty, stál bych o ně. :-D :-D
Mohl by si to dát jako přílohu, po vyexportování z MTKRemakeru. Ať to všichni zbytečně nezkoušíme. Ja bych to pak dal na http:lg9900.kvalitne.cz pro ostatní zájemce. Předem díky.
VlaDamorava (466)|6.2.2006 14:08
Tak teď tomu vůbec nerozumím? Otevřel jsem 2 krát MTKRemaker, jeden s firmware FallenAngel a druhý s xypro a porovnával fonty !! Mně to vychází, že jsou úplně stejné?

font 7-8 FalenAngel Max.Width=28 , Height=30
xypro Width=28 , Height=30
font 13-14 FalenAngel Max.Width=24 , Height=35
xypro Width=24 , Height=35
font 17-18 FalenAngel Max.Width=27 , Height=38
xypro Width=27 , Height=38

Tak nevím? Nebo se dívám blbě??!!
Proč se mi zdál BIG od FallenAngela větší než od xypro?
JimmyL33T (23)|6.2.2006 16:12
Měl bych jeden dotaz:

U některých videosouboru Xvid mi nefunguje obraz :-(((

Po spušťení souboru, obrazovka černě problikne poté se objeví modrá úvodní obrazovka LG a začne se přehrávat zvuk a zobrazují se i titulky.Prehrávač se tváří že vše přehráva normálně.Obraz ale chybí. Tento problém je jen u videosobourů s kodekem Xvid které obsahují zvuk v kodeku AC3. Tedy u jiných se mi to zatím nestalo :)

Mužete mi prosím poradit jak tento problém vyřešit. Jestli pomůže změna kodeku... Nebo přehrávač přehráva pouze soubory v kodeku Divx a že bere některé videosoubory v kodeku Xvid je pouze náhoda.
VlaDamorava (466)|6.2.2006 19:23
Pro všechny uživatele přehrávače LG DVX 9XXX.
Udělal jsem jednoduchou změnu úvodní obrazovky. Samozřejmě, každý má jiný vkus. Vždy je možnost vrátit se k původnímu firmware od xypro!?
Chtěl bych vědět váš názor, případně Váš návrh na pěkné pozadí v rozlišení 720x576. Co vy na to????
Např.
Connor (509)|6.2.2006 22:34
Máte někdo vysledováno, kolik znaků se vejde v titulcích na jeden řádek, než dojde k zalomení u DivX titulků?
Záleží při tom na nastavené velikosti titulků, případně na velikosti TV?
Díky za radu,
Connor
VlaDamorava (466)|7.2.2006 10:46
Počet znaků jsem nepočítal. Velikost TV s tím nemá co dělat.
Samozřejmě záleží na výběru a velikosti fontu, v tomhle případě hlavně na šířce.
saur (29)|7.2.2006 13:35
to JimmyL33T:
napiš přesně (dle G-spotu) co je to za soubor (ten tvuj xvid). Mě to zatim prehralo vsechny DivXy i XviDy, co jsem do toho nacpal. S problemem jak ho popisujes ty jsem se jeste nesetkal.

to VlaDa:
taky jsem zkousel menit uvodni obrazovku, ale nakonec jsem od toho upustil. Vzdyt to jejich logo je docela hezky. Navic kdyz jsem to udelal poprve (dal jsem tam jakejsi komiksovej obrazek), tak jsem s hruzou zjistil jak razantnim zpusobem moje televize orezava (PHILIPS-ted nevim presne jakej typ). Shora a zespodu celkem nic moc, ale na bocich minimalne 2 cm na kazde strane.
Logo jsem tedy nechal puvodni. Tvuj navrh je celkem tmavej. Jak to na te obrazovce vypada?

to Connor:
ve firmwareu od xypra je to u big fontu (+/-) 46 znaku/radek. Pak se to zacina zalamovat.
VlaDamorava (466)|7.2.2006 14:10
2saur
Ten obrázek je jen jakasi varianta, abych upřesnil co si představuju pod pojmem úvodní obrazovka. Jasně, je tmavý. Já jsem použil obrázek pláže a není to vůbec špatné. :-)
Podívej se třeba v MTKRemakeru:
http://lg9900.kvalitne.cz/LG_uvod.zip
Jak pokračuješ s fonty. podívej se prosím na str.12.
VlaDamorava (466)|7.2.2006 20:40
Pro nové majitelé přehrávačů LG různých typů. Umístil jsem na stránce

http://lg9900.kvalitne.cz/

všechny podstatné soubory k provedení update firmwaru. Přečtěte pozorně Compatibility list.zip od xypro!!!!
\/ \/ \/
VlaDamorava (466)|8.2.2006 21:40
Dopátral jsem se na foru s FallenAngel, které fonty je nutno ve firmware vyměnit: :-!!! :-!!!
Font 7 (7-8) malé titulky, font 10 (0D-0E) střední titulky, font 12 (11-12) velké titulky. To pro případné experimentátory!
Radikálně jsem změnil všechny fonty. Na místo malých jsem dal střední, místo středních jsem dal velké (všechno z původních od xypro).
Na pozici velkých titulků jsem dal font, který je podle mě ideální velikostí i šířkou a je skutečně BIG. Ten jsem vykradl z firmware LENCO.
Kdo chce vyzkoušet může stáhnout na stránce:
http://lg9900.kvalitne.cz/
scoo (2)|9.2.2006 20:39
Ahoj!
Díky za super forum. Vše ohledně upgrade jsem pochopil..jen shrnutí (ať nic nezkazím). Vložím CD do přehrávače, zasunu a začne se načítat. Počkám asi tak 5min a CD se samo vysune, já ho vyjmu a stisknu tlačítko UP a proběhne upgrade...pochopil jsem to správně?Je to asi blbá otázka, ale budu rád když mi odpovíte.
Předem děkuji :-I
VlaDamorava (466)|10.2.2006 10:00
2scoo
V první řade si stáhni z lg9900.kvalitne.cz návod na upgrade. Je sice v polštině ale s obrázky.
Správně vypálený adresář LG_DVD (na CD-R/RW) vložíš do přehrávače. Zasuneš šuplík. Zhruba po 1 minutě se ti vysune šuplík. Vyjmeš CD a zmáčkneš tlačítko UP. Prázdný šuplík se opět zasune a až teď začne upgrade firmware (asi 5 minut) Počkáš až se ti objeví úvodní obrazovka, po celou tu dobu nic nemačkáš ani na přehrávači ani na DO. Přitom se modlíš aby náhodou nevypli proud. Pak je to v pr***i!!! :-(( :-(( :-((

Pokud by ti CD zůstalo v přehrávači pak je nutno nechat to běžet asi 8 minut (přehrávač se sám resetuje).
Hlavne v žádném případě přehrávač nevypínat ani nevytahovat ze zásuvky!!! \/ \/ \/
JimmyL33T (23)|10.2.2006 14:00
Tak se omlovam vsem ze jsem zde mystifikoval.Chyba nebyla v kodecich ale ve videu samotnem.

Jak jsme se dozvedel v navodu k prehravaci k DVD tento prehravac nedokaze prehrat DivX soubory ktere maji velikost obrazu nad 720x560 nebo tak nejak nevim to presne.

A protoze muj videosoubor ma rozliseni asi 950x650 take to nevim presne.Prehravac pouze prehraval zvuk a zobrazoval titulky.

Moznost uprgradu aby prehravac prehraval DivX soubory s vetsim velikosti obrazu asi prostrednictvim firmwaru asi neni mozna?? Nebo aspon jsem se to nikde nedocetl.
scoo (2)|10.2.2006 17:00
2Vlada:
Díky za odpověď. Nainstalováno v pohodě, jen to opravdu vypadá, že se přehrávač zasekl. Pak to samo najede. Super. Spokojenost.
saur (29)|14.2.2006 14:11
to VlaDa:
nezkousels nahodou nejaky jiny fonty? Ted s tim zrovna koketuju, snazim se najit nejakej uzkej, ale presto dobre citelnej. Nejak nemuzu nic najit.
Nemel bys nejakej tip na hezkej/jednoduchej/uzkej font?
sAUr
VlaDamorava (466)|14.2.2006 19:40
Jak už jsem psal výše použil jsem fonty od xypro, akorát jsem je přemístil. Pak jsem hledal BIG a líbil se mi od LENCO. Dál jsem nepátral.
Jináč se můžeš pak podělit o zkušenosti! :BB: :BB:
A ty fonty v upraveném firmware se ti nelíbí??? :-)-
VlaDamorava (466)|15.2.2006 06:44
Na stránkách http://pwp.netcabo.pt/dhammer/ se objevila verze 4 od xypro. :-!!! :-!!! s datem 14-2-2006!!!
Hned to porovnám s verzi3.3 v MTKReMakeru, nainstaluju hned jak přijdu z práce domů.
Connor (509)|15.2.2006 13:03
[quote=VlaDa]Na stránkách http://pwp.netcabo.pt/dhammer/ se objevila verze 4 od xypro. :-!!! :-!!! s datem 14-2-2006!!!
Hned to porovnám s verzi3.3 v MTKReMakeru, nainstaluju hned jak přijdu z práce domů.[/quote]

Tak to sem zvědavej na tvý zprávy. Budeš pak případně dělat nějakou jeho úpravu?
Ještě dotaz: Opravdu není rozdíl mezi modelem 10203B (ten mám) a 12203B (ten je podporován Xypro firmwarem)? Nenarazil si na žádnej problém?
VlaDamorava (466)|15.2.2006 13:13
Změny vypozorované oproti verzi xypo3.3 (zatím bez instalace firmware)
- hlavní (a dlouho očekávanou) změnou je možnost výběru a následného načtení a spuštění DivX titulků, které nemají stejný název jako soubor *.avi.
možnosti zobrazení (podle Readme):
a) podle jména
b) všechny
c) podle jména nebo všechny
- možnost zobrazení taktéž DivX filmů ve formátu 16 : 9
- změněny všechny velikosti fontů
font 7 starý W28, H30 nový W28, H33
font 10 starý W24, H35 nový W28, H35
font 12 starý W27, H38 nový W30, H39

Další změny čtěte v Readme.txt v zipu souboru xyprov4_1250.

2connor
Úpravy budu dělat postupně a zveřejním je na lg9900.kvalitne.cz.
Při update je nutno přejmenovat *.MIH podle ID, které zjistiš u svého přehrávače. Po provedení update se ti stejně pak změní ID na LV9E12203B. Na funkci to ale nemá vliv.
VlaDamorava (466)|16.2.2006 07:24
Tak jsem včera nainstaloval a testoval xyprov4 firmware. Můj subjektivní názor:
- možnost načíst titulky s jakýmkoliv názvem je vynikající.
Testoval jsem rovněž každou možnost nastavení výběru titulků:
- „By Name“ načte titulky se stejným názvem jako soubor video
- „All“ načte všechny titulkové soubory, ať mají jakýkoliv název . Testoval jsem adresář seriálu Farscape s 8 díly (u každého české *.sub a anglické titulky *.srt) . Přepínat se dají titulky pomocí tlačítka SUBTITTLE nebo DISPLAY. Zajímavý poznatek - nejprve se přepínají anglické titulky *.srt (1-8) až pak české *.sub (9-16)
- „By Name or All“ tuto možnost jsem „nepochopil“ , chová se to stejně jako „By Name“ uvítám pokud někdo na smysl tohoto nastavení přijde a podělí se s ostatními .

Můj závěr : nechat defaultně nastavené „By Name“ (pohodlí přepínání mezi titulky), ostatní volby použít v případě, že se titulky s nějakého důvodu nezobrazí (např. chyba v názvu souboru s titulky).

Dále jsem zkoušel zobrazení všech 3 titulkových fontů. Podle mě výběr větších (ale také širších fontů) nebyl moc šťastný!? Zobrazuje se míň znaků na řádce. Pro mě to znamená návrat k fontům od FallenAngela a BIG od LENCO.
Logické bylo přemístění některých nastavení funkcí ze stránky „Atd…“ na jinou stránku nastavení SETUPU.
Connor (509)|16.2.2006 13:39
VlaDa: No tak to se v tom případě těším, až tam ty správný fonty naroubuješ.
Ten největší LENCO se taky vleze 45-46 znaků na řádek, nebo méně? Ptám se, protože dělám titulky k seriálu a limit je právě těch 45 znaků co si psal posledně.
Díky.
VlaDamorava (466)|16.2.2006 20:32
Pro všechny majitelé přehrávačů LG různých typů. Umístil jsem na stránce

http://lg9900.kvalitne.cz/

upravenou verzi firmware xypro4, kdo chce může vyzkoušet.
VlaDamorava (466)|17.2.2006 06:23
2Connor
Tak jsem to večer ještě schválně počítal. :-? BIG font zvládne 45 znaků na řádek v pohodě :-D :-D