Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neoficial firmware pro LG DVX9900

deewhy22 (2)|27.10.2005 18:33
chci podekovat vladaovi ta pomoc, takze nakonec jsem vse zvladl a muj dvx 9700 fici bez problemu i s tremi velikotmi titulku, i kdyz ti titulky by mohli byt o neco vetsi, ale jinak parada. A jinak taky radim, POCKEJTE pri flashovani, opravdu to dlouuuuho trva a vypada to ze prehravac umrel, ale opravdu se flashuje:)
VlaDamorava (466)|27.10.2005 20:33
Na foru „DivX.pl“ jsem narazil na zajímavou odpověď na problém s LG DVX 9900:
Rex
Tylko naped gdzy się otworzył po chwili wsunał się z powrotem razem z płytką. Gdy próbowałem otworzyć napęd aby wyjąć płyte już się nie dało, a gdy wyłączyłem cały odtwarzacz i chciałem włączyć go ponownie juz się nie dało!!!

Sajmon1100
bo jak ci plytke wciagło to miałes odczekaz z 8 minut-odtwarzacz sam by sie zresetował ,a jak go odrazu wyciągłes z wtyczki to mu flash azwaliłes chyba.

Amatérský překlad:
Jenže když se šuplík vysunul, tak za chvíli se zpátky zasunul i s CD. Když jsem zkoušel šuplík vysunout abych mohl vyjmut CD, tak už se nedalo a když jsem vypnul přehrávač a chtěl jsem ho znovu zapnout tak už to nešlo !!!

Proto, když ti vtáhlo CD tak jsi měl počkat asi 8 minut – přehrávač by se sám zresetoval, ale když ho hned vypneš ze sítě, tak na flash se zapsala chyba.

Zásadně během update je nutno vyčkat potřebnou dobu, během flashování přehrávač nevypínat, ani případně nevytáhnout ze zásuvky. Dokonce jsem někde četl, že se doporučuje provádět flashování přes záložní zdroj, pro případ výpadku elektrické energie !!!
flash3801 (2)|30.10.2005 19:07
Mam mensi problem se zobrazovanim titulku u DVX9700, firmware od Fallen Angela 1.7. Vse bylo OK az do dnesniho dne, kdy se mi nejadnou z niceho nic zacaly pri zobrazovani titulku zobrazovat take sede pruhy skoro pres pul obrazovky. Zkousel jsem znovu nahrat stejny firmware, obnovit tovarni nastaveni, nic platne. Pak jsemnahral do pristroje zpet originalni firmware (ten od polaku)a vse bylo ok. Jenze pri zpetnem nahrani fw 1.7 se pruhy opet objevily... co mam delat?
VlaDamorava (466)|31.10.2005 10:05
2fash3801
S těmi šedými pruhami nemám žádnou zkušenost, tak neumím poradit.

2kissman
Mně by zajímalo v jakém formátu titulků se zobrazují nakloněné titulky? V *.sub mi to nejede. Můžeš poradit? Jede to i v nastavení "big"?
Connor (509)|7.11.2005 11:48
Toho technika od LG nechci podceňovat, ale ber ho fakt s rezervou.
Hlavní rozdíl mezi DVX-9900 a DVX-9900H není v podpoře či nepodpoře XviD (tu mají oba stejnou, tj. výslovně není uváděna, ale zpravidla funguje).
Hlavní rozdíl je v HDMI výstupu (9900 nemá a 9900H ho má). Nic víc, nic míň. I neoficiální firmware se dá použít na oba stejnej. Je ale fakt, že rozdíl 3000 v ceně jak prezentuje jeden nejmenovaný český obchod je hrůza a neschopnost dohromady. Myslím, že cena půjde rychle dolu jakmile se model 9900H dostane na pulty obchodů, protože mimo republiku stojí téměř stejně jako předchozí model 9900.

[quote=ice-cz]vite nekdo z Vas, ze se v Cechach prodavaji 2 druhy naseho prehravace?
Jsou to 9900 a 9900H. Je tam dcela velky cenovy rozdil cca 3000 Kc.
Jak jsem zjistil od technika z LG, tak jeden z rozdilu, pro me docela podstatny je ze typ 9900 prehrava Xvid a typ 9900H podporuje Xvid. Laika by ani nenapadlo, ze v tom muze byt nejaky rozdil, ale je. Znamena to ze typ 9900 Xvid sice prehraje, ale neni zarucena kvalita a mohou se objevit pruhy, ktere mam treba ja, Typ 9900H prehrava vse bez probelemu.

Chci se jeste jednou zeptat, jake mate doma prehravace a kolik jste za ne zaplatili, pokud Vam prehravaji vse, tak treba i kde jste dany prehravac koupili.

diky[/quote]
VlaDamorava (466)|8.11.2005 21:05
Finální verze firmware 1.R7 je na světě : :-!!! -!!!

I'm sorry, I did not managed to get the "load all subtitles" feature to work properly so it's not included in this version. :(
v1.R7 (06/11/2005)

- Fixed some glitches in DivX subtitles display
- Lowered a bit the DivX subtitles area
- Turning on the player with a disc already inside no longer results in loading difficulties
- Fixed some minor bugs

Doporučuji vřele přečíst "readme" u souboru. Jsou tam zajímavé informace.
Lukas_ltm (6)|11.11.2005 08:02
Poridil jsem si LG 9900, po pripojeni na TV je uvodni obrazovka zelena a vsechny filmy maji zelenou barvu misto modre a bila je nazelenala. TV je tam 2 roky stara Otava. Nevim co s tim. DVDkem to nebude uz jsem ho kvuli tomu jednou vymenil a je to to same. :-?
Ondik (2)|11.11.2005 08:10
Prosim vas nevite nekdo jestli tento prehravac nebo lg 9700 nema analogovy 5.1 audio vystup (Cinch). dekuju \/
VlaDamorava (466)|11.11.2005 14:01
2Lukas_ltm
Tipoval bych to na špatný kontakt v nekvalitním SCARTu (RGB). Mně to očas taky jelo do fialova.

2Ondík
Ja mam LG9900, ale pokud jsi matně spomínám tak LG9700 má 5.1 výstup. 9900 má jenom stereo cinch. Zkús google !!
VlaDamorava (466)|11.11.2005 14:10
Četl jsem tvůj thread "Problem" tak nezbýva nic jiného než to vyzkoušet u kamaráda na jiné televizi !!! Aby mohla být vyloučena závada u televize.
Lukas_ltm (6)|11.11.2005 14:24
...to chci zkusit o vikendu...jako kabel pouzivam Scart 21 pin mam dva a zkousel jsem je prohodit se stejnym vysledkem - zelena...pred LG jsem mel Roadstar prehravac a ten bezel normalne...jen neprehraval nic krom dvd..
Miculas (3)|11.11.2005 17:54
5.1 audio vystup nema 9900 ani 9700.
VaclavP (2)|12.11.2005 12:36
Pořídil jsem si LG DVX9900, a důkladně pročetl toto forum.
¨K problému s titulky:
pokud jsou na CD u divX filmu titulky se stejnym nazvem jako film s různou příponou, tak mi přehrávač nezobrazí žádné.

Př.: film.avi
film.sub
film.srt
VlaDamorava (466)|12.11.2005 18:51
2VaclavP
Jaký máš firmware? Mně na verzi 1R7 beta běží oba druhy titulků *.srt, *.sub! Dá se mezi nimi přepínat pomocí „SUBTITLE“. Vyzkoušeno v 18:45. Žádné problémy.
VaclavP (2)|12.11.2005 19:10
Mám original od LG, zkusim to flashnout.
Model: LV9D10203B
Region: 2
CHip: MT1389
Mainv.: E138
subv.: 0005
Servov.: 14A9
Micomver.: V1,385302
Promtopt: 55 53 00 DB 03 55 F4 FF
VlaDamorava (466)|12.11.2005 19:35
Tak to bude právě tím original firmware. Tak jsem mezi tím udělal update na verzi 1.R7. To přepinání titulků jde bezvadně i v této verzi !!
Ondik (2)|14.11.2005 08:16
Dekuju za odpoved, ale stejne jsem z toho zmateny. Nekdo tvrdi ze 9700 ma analogovy(cinch) 5.1 audio vystup a nekdo ze ne! Ja jsem si na vlastni oci zjistil ze 9900 ho urcite nema. Nemate nekdo 9700 doma? Odpovedim prodejcu jak jsem zjistil nemuzu verit. Dekuju Ondik :-?
Miculas (3)|14.11.2005 18:30
9700 a 9900 se lisi pouze vzhledem. Na strance pl.lge.com si muzes stahnout manual v anglictine nebo polstine, ktery je stejny pro oba modely.
Connor (509)|14.11.2005 21:33
Mohu te "uklidnit", vystupy maji 9900 i 9700 naprosto stejne. Vcera jsem se na ne v Datartu podival i zezadu. :-)

[quote=Ondik]Dekuju za odpoved, ale stejne jsem z toho zmateny. Nekdo tvrdi ze 9700 ma analogovy(cinch) 5.1 audio vystup a nekdo ze ne! Ja jsem si na vlastni oci zjistil ze 9900 ho urcite nema. Nemate nekdo 9700 doma? Odpovedim prodejcu jak jsem zjistil nemuzu verit. Dekuju Ondik :-?[/quote]
Miculas (3)|18.11.2005 17:09
Jak jste na tom s hlučností mechaniky u vašeho přehrávače? Mně se u nového přístroje ozývá tiché ale slyšitelné klepání, zkusil jsem různá média ale dělá to pořád. Při puštěném zvuku to nevadí ale jelikož o tom vím, tak mne to znervózňuje :-(( .
VlaDamorava (466)|18.11.2005 19:06
Při běžném provozu žádné klepání není slyšet. Pouze trošku hlučnější při načítání media.
miller (66)|21.11.2005 21:24
Ahoj. Nemuzu se u DVX9700 dostat pres klasicke menu tou kombinaci 1397139 na kod toho pristroje. Tim padem nemohu upgradovat firmware?
VlaDamorava (466)|22.11.2005 09:54
Asi děláš něco špatně ? Ale update můžeš risknout provést i bez náhledu do setupu. Myslím, že v Česku se prodává pouze verze "Model: LV9D10203B ". Pořádně si přečti postup při update, ať něco nezmrvíš!!! \/
aa_237.jpg
calex107 (1)|12.12.2005 14:05
Zdravim pani

vcera som si kupil LG9900 a vdaka tomuto foru som si udatol firmware.
vsetko prebehlo bez problemu a hlavne ze titulky su pekne citatelne aj z gauca v obyvacke.

V podstate sa iba chcem podakovat ludom ako VlaDa za dolezite informacie. Takze este raz dakujem.
amonre (32)|18.12.2005 16:46
chci koupit tenhle prehravac a mam samozrejme spoustu dotazu, jenze stranky pl.lgservice.com se mi nejak nenacitaji. Netusite nekdo, zda nejsou nahodou presunzuty jinam?
amonre (32)|18.12.2005 17:07
Precetl jsem sice cele (velmi pozitivni) forum, ale presto mam par dotazu:

1. XViD - zvlada i nova nastaveni, jako BMC a QPEL? Vetsina prehravacu to neumi. Co packed bitstream (da se sice resit pomoci Mpeg4 Modifieru, ale bylo by to prijemne)?

2. funguje spravne Pan&Scan? Roztazeni videa 16:9 do vysky s oseknutim okraju po stranach na TV 4:3

3. zaznamanal jste nekdo desynchronizaci zvuku a videa, napriklad pri rychlo posunu?

4. tusim, ze jsem to tu cetl, ale zvlada i DVD Multididc 4x? (bohuzel prvni pulka mych filmu je na nich i kdyz o druhou pulku z tehle pulky jsem prisel)

5. nevite, zda je nekde obrazek zezadu. U vyrobce je toho dosti poskrovnu a jak jsem psal vyse, ty polske stranky se mi nenactou.
amonre (32)|19.12.2005 00:48
Tak jsem neodolal a po celem dni na tomto foru (a jemu podobnych) jsem ho vecer koupil. Prvni dojmy po cca 4h zkouseni jsou vesmes velmi pozitivni. Je tichy, libi se mi zpracovani menu, i vyber filmu v nem (takovy kompletni cerveny trpaslik na DVD je primo lahudka). Dokonce i ty malicke titulky s sedym pruhem mi docela vyhovuji a tak zatim mozna ani nebudu provadet upgrade FW. leda az narazim na neco, co me treba bude jeste stvat:-).

Presto vse mam jeden negativni dojem. Zda se mi, ze vsechny filmy (vcetne orig. DVD) jsou malo barevne, jakoby prekryte sedym zavojem. Cerna proste neni uplne tak cerna, jak bych potreboval. Musim docela dost zvysit kontrast na TV, pak to je celkem OK. Mate z toho nekdo podobny dojem? Neda se to nekde nastavit.

Pak mozna jeste jednu vec. Kdyz mam prehravac pripojeny do TV scartem, tak mi hraje tak nejak na vsech kanalech i mimo AV. Respektive zvuk jde treba z CT1 a obraz z pousteneho DivXu roluje zprava doleva. Zatim jsem to zkousel jen na moji TV (rok stara tesla). Je to pro rodice, tak doufam, ze jim to pojede bez potizi. Porad zapojovat a vypojovat scart by se jim teda asi nechtelo.


Pokud si mohu odpovedet na muj predchozi dotaz, pak to bude:
1. zda se ze ano
2. neprisel jsem jak, roztahuje jen nahoru (nebo ZOOM 4x a 8x)
3. ano, u druhe stopy audia v DivXu (mozna pomuze jeji prolozeni s videem)
4. ano, bez nejmensich potizi, jak s DivX, tak i s DVD-video
5. zezadu ma jen scart, 2xcinch audio, 1x coax audio, 1x cinch video a 3x cinch component video out/progresive scan (viz obrazek)
VlaDamorava (466)|19.12.2005 20:41
Já mám 11 let starou ORAVU a nějak jsem si nevšiml, že černá není dostatečně černá ? Pokud jde o scart, mně to dělá při zapnutém přehrávači to samé, že signál „ leze“ do všech kanálů. Není možné přepínat na televizní vysílání !! Pokud se nemýlím, pomůže jenom odpojit pin 19 ve scartu, kudy jde ovládací napětí pro přepnutí na AV. :-?
Pokud jde o Tvoje dotazy, jsou na mně příliš odborné. Já jsem běžný uživatel. :-D
amonre (32)|19.12.2005 21:13
Diky za odpoved, to s tim pinem 19 jsem teda netusil, ale mnohe se tim vysvetluje.
Uz jsem se zacinal divit, ze na TV u nasich to jede skvele v nadhernych barvach, ale tam jsem to pripojil prave cinchema. Uz aby se konecne vyrobci tech scartu zbavili a L1 i L2 dali cinch. Mimochodem neni treba odpojovat pin 19. Staci pouzit napr. kabel 3xCINCH - scart (do TV). Funguje spolehlive, oboustranne vyzkouseno (mam na jednom scartu prepinac IN/OUT). Bohuzel na me TV je cinch jen zboku, coz je kapku neprakticke, ale jek jste si mohli vsimnout na videu, tak tam to taky mam radeji z pocitace pichnute pres cinch, nez pres zadni scart :-). Zadna krasa, ale da se to vydrzet. V obyvaku by to bylo horsi.
Mimochodem toto propojeni vyresilo na me TV i tu sedou barvu. Obraz je najednou jedna basen i pri nastaveni TV, kdy pres scart (oopravdu kvalitni kabel za nekolik stovek) byl uplne sedy. Fotky sem davat nebudu, ale verte mi, byla to hruza:-).

1. Pokud mam doplnit odpoved na mou puvodni otazku cislo 1, pak podporuje jen jednobodove kodovani GMC.
2. Co se tyka Pan&Scan tak nevim. V navodu pisou, ze by se mely samy orezat okraje ze stran, ale nenasel jsem DVD, kde by se to provedlo. Proc to nemuze byt uzivatelska volba podobne jako zoom??? Takze dotaz trva - Funguje to nekomu?
Nekde jsem tu cetl, ze nekomu v pristroji lehlce klape. Kdyz je uplne ticho, tak je to trochu slyset, asi jako kdyz se soustredite na tikot hodin, tak vam pripada strasne hlasity. Vsimnul jsem si toho pri prohlizeni fotek.

Jinak zatim naprosta spokojenost!!! :-D .
VlaDamorava (466)|19.12.2005 21:36
Já jsem od počátku spokojenej. Zatím všechno co jsem mu podstrčil přehrál. Včetně satelitní nahrávky bez jakéhokoliv rekodování. Vypáleno jako data!
VlaDamorava (466)|19.12.2005 21:58
Musím Tě zklamat, ale 3x cinch-scart (pokud myslíš 1xcinch video, 2x cinch zvuk) není dobré řešení \/ , protože po cinších posíláš málo kvalitní kompozitní signál. Kdežto při zapojení scart-scart jede signál RGB. To je nejkvalitnější analogový signál. Samozřejmě pokud má televize RGB zapojené. Moje stařenka ORAVA to RGB umí!! :-D V menu přehrávače je přepínaní mezi RGB a oostatním!!!!!
Stejně kvalitním řešením je propojení YUV (3x cinch) , a zvuk zvlášť.
amonre (32)|19.12.2005 23:14
S tim samozrejme souhlasim, ale rozdil v obraze jsem opravdu nepozoroval. Mozna je to tim, ze pouzivam hodne kvalitni kabely. Navic video, DVD i TV mam propojeny pres S-Video, ktere sice neobsahuje RGB, ale alespon prenasi zvlast Y(luminence) a C(chroma) - pokud se nepletu :-). S obrazem jsem byl nadmiru spokojen. Zvuk jde samozrejme pres 2xcinch (mam jen prologic dekoder).
LG 9900 sice neobsahuje s-video out, ale to je pokud se nemylim soucasti SCARTU, takze staci kvalitni redukce scart-3xcinch+s-video.

Abych rekl pravdu, tak jsem ani nezkoumal, zda ta nase TV umi samostatne RGB. Scart nemam rad, protoze se s nim spatne manipuluje (pokud tedy nekoupite tenkou snurku za 120kc :-) ), takze jsem nasel S-video a pichnul ho tam, jak jsem zvyklej. To tady v pokoji moc na vybranou nemam. Obyc tesla za pet tisic - od toho se moc cekat neda :-).

Kazdopadne diky za info.
amonre (32)|19.12.2005 23:23
Tak mi nedalo a nasel jsem si to ovladani scartu:

jedna se o pin 8:
- řízení: přepínač (H (9.5-12V): AV mode; M (5-8V): Wide-screen; L (0-2V): TV mode)
viz napřiklad: http://goro.pescz.cz/elektronika_scart.php

Doufam, ze neplacam nesmysly :-). Kazdopadne si myslim ze tohle ruseni TV bude stvat asi dost lidi, takze pokud chcete RGB, pryc s pinem 8 :-D
VlaDamorava (466)|20.12.2005 10:20
Je možné, že jsem se s tím číslem pinu sekl. Psal jsem to z patra bez náhledu do schemy zapojení scart. Starším lidem se čísla občas míchají, tak se omlouvám!
Podívám se až příjdu z práce domů.
VlaDamorava (466)|20.12.2005 18:23
2amonre
Tak s tím pinem č.8 jsi měl pravdu !
Tak jsem pátral, kde jsem přišel k tomu č. 19. Až jsem našel článeček ve S&V č.10/2004 nazvaný:

VYŽEŇTE DUCHY!
Ti, kdo připojili DVD přehrávač s televizorem kabelem scart s plně osazenými kontakty, je již spatřili: na pozadí obrazu z DVD se jim zjevili průsvitní duchové. V tomto případě nepomůže zaříkávání ani svěcená voda, ale jednosměrně zapojený kabel, který vede signály pouze z DVD do televizoru a nikoli i obráceně.
Protože DVD přehrávače nemají žádné vstupy, zůstává při obousměrném spojení videosignál přicházející z televizoru „viset“ na kontaktech mířících do prázdna, z nichž se lehce naindukuje do signálu odcházejícího z přehrávače – a duchové jsou na světě.
Kdo nechce investovat do dalšího kabelu, může se zbavit duchů tím, že na straně televizoru otevře konektor scart, odštípne kontakt od jeho devatenáctého kolíku a přerušený spoj zaizoluje.

Takže odtud je to číslo 19 !! Uvízlo mi v paměti, ale trochu v jiné souvislosti, než je řídící napětí AV.
Takže ještě jednou „mea culpa“!!!
Krava (21)|23.12.2005 15:34
Tak sem tenhle prehravac panove dostal nekdy na konci leta jako cenu v naky soutezi a pac mam plasmici, a chtel sem neco lepcejsiho, nechal sem ho rodicum. Jinak byl fakt bezva. No a tedka koukam, voni ho uz delaj i s HDMI. No toz, uz ho mam doma a muzu s klidem prohlasit, ze treba oproti Sigmateku je to nebe a dudy! 9900H JE BEST! zATIM NEPOTREBUJU ANI ZADNEJ UPGRADE, FSECKO MAKA JAK MA....
JimmyL33T (23)|25.12.2005 20:03
Je moznost ze po instalaci noveho neoficialniho firmwaru,prijdu o zaruku,mam prehravac teprve tyden a moc k neoficialnim firmware duveru nemam.Tudiz me zajima jestli instalovanim neoficialniho frimwaru zaruka zanika.A pokud ano jestli je moznost nekde pote sehnat ten stary originalni.Kterym ten neoficialni preinstaluji? Predem dekuji za odpoved
VlaDamorava (466)|26.12.2005 09:08
Pokud máš strach, tak přehrávač se základním firmware zvládá všechny funkce bez problému. Kromě některých typů titulků. Oficiální firmware, kromě toho od poláků neexistuje. Přepíše se klasickým spůsobem jako při update jiným firmware.
JimmyL33T (23)|26.12.2005 15:56
Tak diky,jediné proc me totiz novy firmware zaujal bylo že odstranuje
šedou lištu u DivX titulků,a poté možné zvětšit font u Divx titulků.

A ješte jedna věc,když chci zjistit MODEL ID, tak po zadání kodu 1,3,9,7,1,3,9,a ENTER se mi na přehrávači na čtvrt sekundy objeví modrá obrazovka s čísly,které ani nesthnu přečíst a poté se přehrávač vypne.

Nevím co s tím a jelikož začínam přemýšlet o tom že nový neoficiální firmware naistaluji tak mi docela vadí že nemohu zjistit můj MODEL ID.
Krava (21)|26.12.2005 17:13
Sedou listu? Tu jak koukam asi u 9900H uz nedali...
JimmyL33T (23)|26.12.2005 17:47
Myslim tim sedou listu na ktere se zobrazuji DivX titulky
Petr2 (2)|28.12.2005 12:39
Zdravím, prosím Vás, mám problém s přehráváním videa na LG 9900. Když je ve filmu nějaký silnější záblesk, tak se jakoby TV odpojí od přehrávače. Poté obraz ihned naskočí. Nejvíce patrné je to třeba při sledování koncertu, kdy na scéně blikají stroboskopy, bouchají ohně ap. Obraz i zvuk vyskakuje. Nevíte čím by to mohlo být? Má televize není nic extra, je to nejjednodušší co může být. Má pouze jeden vstup (SCART). TV je stará 5 let. Otázkou je, zda je chyba na straně TV a nebo přehrávače. To samé mi to dělá při divX.

Jestli tušíte čím by to mohlo být, budu vděčný za každý podnět. Díky.
amonre (32)|29.12.2005 14:58
Ja si neoficialni FW stahnul jeste pred tim, nez jsem si ho koupil s tim, ze jsem ocekaval, ze to bude nekoukatelne, ale musim se priznat, ze me titulky prijemne prekvapily a ta seda lista pod nimi se mi dokoce dost libi, takze jsem zatim nepovysoval.

to Petr2:
zkus to pripojit pres cinche. Tim odstranis dalsi vazby mezi televizi a prehravacem, ktere tam jsou diky "univerzalnosti" scartu. Napriklad zminovany pin 8 (viz predchozi konverzace na str. 9). Me to zasena TV ukazovalo film jakoby se sedym zavojem a pokazde pri rychlejsi scene to jakoby zesedlo jeste vic a pak se to vratilo zpet. na jine kvalitnejsi TV je vse OK. Kdyz jsem to pripojil pres CINCHe, taky vse OK i na stare TV.
Petr2 (2)|3.1.2006 18:56
amonre: Díky za odpověď. Na TV bohužel nemám AV vstup přes cinche. Když jsem použil redukci cinch/scart dělalo to pořád.
Ptal jsem se kolegy a podle něj to může být tím, že když se na obrazovce rozsvítí náhle hodně bodů, tak se zvýší proud a pojistka to může vyhazovat. Naše bedna už nějaký ten čas dělala neplechu, z ničeho nic se vypínala ap. Takže asi si půjdu koupit novou TV.

Chtěl bych se zeptat, máte někdo zkušenosti s OVP televizory spolu s DVD LG 9900? Hodlám si pořídit OVP CTV 2159 (nic extra, ale já si na TV moc nepotrpím). Hlavně, aby mi zobrazovala DVD filmy bez problémů. (viz. výše)

Díky předem za odpovědi. :-)
makey (45)|6.1.2006 19:06
Ahoj Lidičkové.
Před časem se tu psalo něco o zániku záruky. Možná je to trochu OT, ale třeba se to bude někdy hodit. '\\/'
Cituji z článku Porušená pečeť

"Pečeť je na některé výrobky umisťována za účelem snadnější
identifikace vnějšího zásahu do přístroje. Nelze však v žádném případě
říci, že porušením pečeti ztrácí zákazník právo na reklamaci.
Zákon takovou možnost nepřipouští. I po porušení pečeti je totiž
prodávající povinen reklamaci přezkoumat a posoudit, zda k výskytu
vady došlo vinou spotřebitele, anebo jde o vadu, která záleží v
podstatě výrobku - pak je povinen reklamaci přijmout,
i kdyby byl výrobek jakkoli upraven kupujícím..."

Celý článek a mnoho SUPER informací o spotřebitelských právech: :-R

http://www.spotrebitel.cz/article/view/5556
Sorry za to odbočení od tématu.
Zdravím. Maron
Minimed (6)|6.1.2006 20:40
Na stránce http://dvx9900.altervista.org/ je ke stažení nový firmware v1.R8 BETA (06/01/2006), který např. slibuje výběr barvy titulků na mnou očekávanou žlutou a další jiné vymoženosti. S radostí jsem ho hned vyzkoušel, ale když přišla chvíle na titulky, tak se rozpadla grafika a musel jsem dvd odpojit ze sítě. Vrátil jsem zpět firmware v1.R7 BETA, který mi spolehlivě běhal a vše je zase ok. Zkoušel to také někdo?
VlaDamorava (466)|6.1.2006 21:13
Anglicky moc neumím, ale podle textu vypršela časová lhůta pro stránky FallenAngel. Poslední byla plná verze 1.R7.
Minimed (6)|10.1.2006 01:20
http://pwp.netcabo.pt/dhammer/xyprov33_1250.rar
To je nový firmware od xypro v3.3, který už mi běhá na LG DVX 9900. Jen je třeba přejmenovat soubor podle vašeho modelu, já mám LV9D10203B.MIH


+ Fixed bug that made player crash when viewing movie with subs (thanks br0max)

This is a list of the modifications from br0max's website witch apply to my mod:
+ Supports special characters in file names and ID3 tags
+ Selectable subtitle parameters from menu:
+ Font Size: Small, Medium, Large
+ Font color: White, Yellow, Light Grey
+ Position: 0, +10, +20 ... +120
+ Vertical Align: Top, Bottom
+ Fixed color problems in .idx/.sub subtitles
+ Supports more than 2 lines in subtitles
+ Long subtitle lines are wrapped
+ Bigger font for subtitles
+ White subtitles outlined with black
+ Same position for subtitles in PAL and NTSC mode
+ Original menu font
+ Removed annoying grey background color from subtitle area
+ Fixed bug that limits a subtitle font height to 26 pixel
+ Fixed centering bug in the subtitles
+ Fixed timing bug in .srt subtitles
+ Based on the official firmware LG DVX-9843K v1.3852
VlaDamorava (466)|10.1.2006 07:29
2Minimed
Děkuji za nápovědu. Až přijdu z práce domů tak to vyzkouším. Podle popisu to vypadá skvěle.
Minimed (6)|10.1.2006 09:31
Doporučuji před i po načtení nového firmware provést tovární nastavení.