Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neoficial firmware pro LG DVX9900

VlaDamorava (466)|5.9.2005 06:32
Tak jsem to večer vytáhl ze zásuvky na 5 minut, ale kromě defaultního nastavení na angličtinu se nic nezměnilo,
SETUP:
sub. ver. 0006
micom ver. V1.R6
Tak nevím ?
ice-cz (8)|7.9.2005 23:46
dnes jsem si poridil 9900 a mam problem s 2 vertikalnimi pruhy uprostred obrazovky. Skladaji se z kosticek, ktere porad blikaji.
Pokud prehravam DVD je vse bez problemu
Pokud DivX take
jen Xvid mi nejak zlobi a dela ten bordel na obrazovce. Zkousel jsem to se 4 filmy v Xvidu
POMOZTE

[/url]
img_2287a_116.jpg
ice-cz (8)|8.9.2005 11:26
DVX9900 v1.R7 BETA1 CP1250

- Selectable DivX subtitles size (Small, Medium, Big)
- Up to 4 DivX subtitles lines
- Fully working Line-Wrapping feature

http://dvx9900.altervista.org/DVX9900_v1.R7_BETA1_CP1250_FallenAngel.rar
ice-cz (8)|8.9.2005 13:28
bude mit nekdo backupnuty original firmvare od LG, nebo staci nahrat fw od polaku?
VlaDamorava (466)|8.9.2005 14:23
Pochybuji, že má někdo original Firmware. Jedině poláci.
VlaDamorava (466)|10.9.2005 15:04
Musím přiznat, že možnost výběru z 3 velikosti titulků v DivX ve verzi firmware 1R7 se mi moooooc líbí !!! Bohužel neumím dobře anglicky, abych poděkoval FalenAngel-ovi za jeho práci! Zkusíte to někdo?
aleycon (152)|21.9.2005 15:43
Zdravim, Jake mate prosim zkusenosti s prehravaci LG DVX9xxx? Zajima me hlavne, jestli se nesekaji (hlavne pri prehravani palenych disku), jaka media omitaji, apod. Diky
VlaDamorava (466)|22.9.2005 08:25
Všechny odpovědi jsou v příspěvcích v tomto threadu. Stačí jenom číst!!!
Pravidlo v diskuzích: "vyhledat co k tomu je na foru, až pak se ptát"

Ale abych jenom nekáral,
přehrávač přehraje všechny známe formáty (nezkoušel jsem DL). Vynikající update Firmwaru, čte všechny druhy titulků, ve 3 velikostech. V provozu zatím 2 měsíce bez problémů!
VlaDamorava (466)|22.9.2005 08:28
Oprava: Nepřehraje DVD-RAM.
aleycon (152)|22.9.2005 11:53
VlaDa: Nejsem tu poprve a cist taky umim! Me ale v tuto chvili nezajimaji problemy upgrade fw nebo mozmost prehravani titulku u DivX nebo moznost prehravani MP3 z DVD DL. Me zajima jen zcela zakladni vec a to, zda se nekomu z vas, kteri tento prehravac pouzivate uz nekdy stalo pri prehavani obycejnyho FILMU na DVD, ze by se film cukal, kostickoval nebo se objevily jine problemy. Zkusel uz nekdo prehravani filmu na DVD DL? Jak si prehravac poradi s prechodem do druhe vrstvy, je to pri prehravani poznat? Diky.
VlaDamorava (466)|22.9.2005 12:21
Tak tohle jsou konkrétní otázky na které ti někdo konkrétně odpoví. Srovnej se svým prvním dotazem.
Zkušenosti s DVD-DL bohužel nemám, těch pár klasických DVD filmů přehrál LG bez problému. Kromě případu (ne)zobrazení titulků u jedné z verzí firmware, ale další verze to napravila.
Maximální spokojenost!! Za málo peněz hodně muziky :-D :-D
Mylosh (2)|24.9.2005 15:49
Dočetl jsem se, že přehrávač DVX 9700 se liší od 9900 pouze designem jinak jsou shodný. Platí to i pro použití firmwaru? Mohu tedy na 9700 použít firmware v.1.R6_CP1250. Nerad bych něco pokazil. Díky.
VlaDamorava (466)|24.9.2005 21:44
Podle stránek FalenAngel je Firmware stejný pro 9900,9800,9700. Takže žádný problém!!!
kissman (32)|26.9.2005 14:05
ahoj, po instalaci firwaru nové verze a následném vypnutí nejde stroj zapnout. prosím nevím co se stalo,nejde eject ani power,displej nesviti, proste asi se to nekorektne flešnulo. takže se ptám, jaká jiná je možnost flešnutí tak, abych jej oživil, nějak to přece musí jít,třeba naplnit přímo eeprom,nebo nějak jinak.či servisní tlačítko reset-třeba, ja prostě o něj přijít nechci. a v servisu mi řeknou, že mi to neopraví neboť to je spotřební zboží za lacný peníz a neoplatí se, jako bych je slyšel.
kissman (32)|26.9.2005 20:21
ahoj,tak jsem objevil na netu utility na čip mediatek a taky seriovy kabel, jeste mi chybi original firmware tohoto dvd, pokud možno s příponou bin. neboť s tim to pracuje, da se napojit přímo na desce na čip. jdu asi zbastlit ten kabel a uvidime. jen prosim jesli mate nekdo odkaz nebo přímo zálohu tohoto firmwaru. dik předem.
VlaDamorava (466)|27.9.2005 08:30
Podle mého laického názoru jsi se snažil narvat do přehrávače špatnou verzi update. FalenAngel na to zvlášť upozorňuje:

As far as I know DVX9900 has 3 different Model ID depending on the country it has been sold (LV9E10203B, LV9D10203B or LV9D30203B).

To asi způsobilo zablokování. Bohužel já osobně kromě firmware Poláků nic jiného nemám. Zkús požádat poláky možná se slitujou a pomohou?
VlaDamorava (466)|27.9.2005 08:35
Mimochodem z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že při update musí být člověk trpělivý a počkat jak uvádí návod alespoň 5 minut.
Taky jsem se divil proč uvodní LOGO bylo po update neuplné. Až po opakování procesu update a vyčkání požadované doby bylo všechno v pořádku. Se stejnou verzi firmware.
kissman (32)|27.9.2005 08:44
snažil jsem se nacpat podle původního ID od fallenangela, ale asi jsem nepočkal řádnou dobu. Koncovku MIH stačí jen přejmenovat,už to mám vyzkoušené na nečisto v programu MTKflasch, teď mi už zbývá dokončit ten seriovy kabel. a uvidím. Mrknu se k těm polákům. Zatím dík. Je některý firmware od fallenangela s českým menu?
VlaDamorava (466)|27.9.2005 11:39
Já jsem teď v práci, takže po paměti. Verze 1.R6 je určitě v češtině a beta verze 1R7, kterou mám momentálně naistalovanou (nejsem si jistý) asi taky. Tam je navíc oproti v.1R6 upravené řádkovaní titulků a možnost výběru ze 3 velikostí titulků u DivX.
kissman (32)|27.9.2005 11:55
ahoj,dik za informaci, ta čeština mě těší, až budu mít jakýkoliv výsledek, tak to sem nezapomenu hodit.
kissman (32)|27.9.2005 20:30
takže ahoj,ahoj,ahoj. Mám dobrou zprávu. přehrávač se mi povedlo oživit. Věřte nebo ne ,ale je to pravda. sestavil jsem si na kousek ručně vyleptaném tištáku rozhraní rs232 a stáhl příslušný program MTKflasch+poslední neoficialni firmware, propojil jsem dvd s pc a klikl na kouzelné tlačítko flasch.nu a za minutu a půl nebylo co dělat,odpojil jsem kabel, vytáhl přístroj ze sítě a znovu zapl, a je to. hhuurráá, ty titulky jsou bomba-tři velikosti. takto jdou flaschovat všechna dvd i sat s tímto čipem MEDIATEK. děkuju všem, kdo se věnuje tomu fóru, jo a umí dokonce titulky SKLOĚNÉ,ŮŽASNÝ TO STROJ.DVD značky KISS nemá takovéto možnosti a kvality který ještě mimo jiné vlasním.
Mylosh (2)|27.9.2005 22:38
Asi jsem blbec, ale na stránkách http://pl.lgservice.com/ zaboha nemůžu najít ten návod Upgrade_Guide_PL[1].ppt Můžete mi někdo popsat cestu, kde to je a nebo ještě lépe poslat na mail [email]milos.jirak@seznam.cz[/email]. Díky
ice-cz (8)|27.9.2005 23:10
tak mi vratili prehravac ze servisu, ze se pry chyba neprojevila :(
muzete prosim nekdo zkusit prehrat na prehravaci teno sample (5mb)
http://home.karneval.cz/00005191/xvid.avi

a dejte mi vedet, jestli se vam zobrazuji zhruba uprostrde 2 vertikalni pruhy

prosiiiiiiiiiim, diky :-)
geeorgee (17)|29.9.2005 00:22
asi sem blb...ale ja jsem nahral firmware na dvd-rw s příslušnou knihovnou a ejhle eror disk....co stím :-(((
VlaDamorava (466)|29.9.2005 06:49
Při update musí sedět ID Model přehrávače a musí být pouze jeden. Struktura adresáře musí být Lg_DVD>Firmware>Upgrade>LG>lv9d10203b.
Jináč to nevezme!!!
geeorgee (17)|30.9.2005 08:15
to id je nekde na přehravači asi...no a kde se to pak zadava do toho playeru ???

-----------------
pls mjejte se mnou strpení :)
VlaDamorava (466)|30.9.2005 08:31
To ID přehrávače zjistíš v SETUP podle návodu, když zadáš rozměr 16:9 a postupně zmáčneš 1,3,9,7,1,3,9 a OK. Zpravidla je to pro naše končiny lv9d10203b. Pak soubor pro update má název lv9d10203b.MIH.
Píšu to po paměti v práci, takže se omlouvám za případné chyby!!
VlaDamorava (466)|30.9.2005 08:33
2Mylosh
Dostal jsi ten soubor v mailu?
saur (29)|30.9.2005 09:55
[quote]
kissman napsal:
takže ahoj,ahoj,ahoj. Mám dobrou zprávu. přehrávač se mi povedlo oživit. Věřte nebo ne ,ale je to pravda. sestavil jsem si na kousek ručně vyleptaném tištáku rozhraní rs232 a stáhl příslušný program MTKflasch+poslední neoficialni firmware, propojil jsem dvd s pc a klikl na kouzelné tlačítko flasch.nu a za minutu a půl nebylo co dělat,odpojil jsem kabel, vytáhl přístroj ze sítě a znovu zapl, a je to. hhuurráá, ty titulky jsou bomba-tři velikosti. takto jdou flaschovat všechna dvd i sat s tímto čipem MEDIATEK. děkuju všem, kdo se věnuje tomu fóru, jo a umí dokonce titulky SKLOĚNÉ ,ŮŽASNÝ TO STROJ.DVD značky KISS nemá takovéto možnosti a kvality který ještě mimo jiné vlasním.
[/quote]
Takovej dotaz:
Prosím Tě, ty skloněný titulky umí ten přehrávač fakt s tím novým firmwarem?
Jestli jo, tak to bych do toho šel...
[/quote]
kissman (32)|30.9.2005 18:01
mam tam firmware od fallenangela verzi 1v7 nebo tak nejak-prostě tu poslední, ale nejen že je tam volba tří velikostí ale umí i ty kurzíva, bež žádných hieroglifů před řádkem. (jako můj KISS DP-508,) takže není lepší volba jako tot LG. (mimojiné i pioneer má dobré přehrávače poslední dobou.podporující mpeg4 GMC i QPEL. akorád nevím, jestli jsou do něj nové náplně.tak ahoj.
geeorgee (17)|1.10.2005 18:08
chlapi pomozte...všechno jsem udelal podle toho navodu ID jsem si zjistil soubor přejmenoval,vypalil jsem to v original adresařove struktuře (palil jsem to na DVD-RW Verbatim,Giga master a ani jedno nic) napsalo to disk err....nevito co s tím nekdo...díky za každy napad...

PS. nema se jeste neco v setupu povolit nebo tak? nebo ze by mi to blokli v prodejne?
VlaDamorava (466)|2.10.2005 11:12
Takže přehrávač je mrtvý?
Ja dělal upgrade 4x, vždy vypálil orginální adresář na CD-RW a kromě případu kdy jsem nepočkal potřebnou dobu (neúplné úvodní logo) vše bez problémů.
Žádné nastavování v setapu není potřebné, tam se leze jen pro zjištění verze ID a po upgrade co je zapsáno na čipu!!!
geeorgee (17)|2.10.2005 12:09
přehravač normalne funguje akorat když chci upgradovat tak mi to napiše hlašku disk err.....že by to bylo tim DVD-RW? ale to se mi moc nezda...zkusim to na CD-RW,
saur (29)|2.10.2005 15:16
to geeorgee:
Je to tím DVD-RW. FallenAngel kdysi na foru psal, že firmware musí být vypálen na CD (ať už -R nebo -RW). Na DVD je nepoužitelný.
sAUr
geeorgee (17)|2.10.2005 18:35
Saure díkes...bylo to tim mediem..ted už fičim na FallenAngelu...hura :-!!! no ty tři velikosti titulku jsou proste bomba. diky všem co mi poradili.


LG forever
ice-cz (8)|2.10.2005 22:00
chlapi, pomozte tedka me, zkuste nekdo prehrat na prehravaci tohle 5MB video http://home.karneval.cz/00005191/xvid.avi

dekuju :-I
geeorgee (17)|3.10.2005 13:17
to ice-cz

no stahl jsem to a zatim sem si to pustil na PC a to video je nejake špatne...je to špatne vyripovane nebo co a na konci se to uplne sekne a jede od začatku..
ice-cz (8)|3.10.2005 13:42
[quote=geeorgee]to ice-cz

no stahl jsem to a zatim sem si to pustil na PC a to video je nejake špatne...je to špatne vyripovane nebo co a na konci se to uplne sekne a jede od začatku..[/quote]


je to jenom sample, jde mi o to jesli to prehrajes bez problemu na prehravaci (bez pruhu uprostred)
saur (29)|4.10.2005 08:01
to ice-cz:
Tak jsem ten sample stahnul, upravil Div-fixem (protože to bylo špatně vyříznutý) vysmahnul na CD-RW a zkusil. A všechno fpoho. Žádný pruhy nikde nic. Obraz pěknej. Co přesně Ti to dělá?

to kissman:
Prosím Tě, jakej formát titulků používáš, že Ti to ukazuje skloněné titulky u DivX, XviD, filmů? Já u filmů používám *.srt (tady se to značí ), nebo *.sub (tady se to značí {Y:i}) a ani u jednoho z těchto formátů mi to ty titulky neskloní. Jakej formát titulků používáš ty?
ice-cz (8)|4.10.2005 08:55
[quote=saur]to ice-cz:
Tak jsem ten sample stahnul, upravil Div-fixem (protože to bylo špatně vyříznutý) vysmahnul na CD-RW a zkusil. A všechno fpoho. Žádný pruhy nikde nic. Obraz pěknej. Co přesně Ti to dělá?

to kissman:
Prosím Tě, jakej formát titulků používáš, že Ti to ukazuje skloněné titulky u DivX, XviD, filmů? Já u filmů používám *.srt (tady se to značí ), nebo *.sub (tady se to značí {Y:i}) a ani u jednoho z těchto formátů mi to ty titulky neskloní. Jakej formát titulků používáš ty?[/quote]

podivej se na stranu 4, tam jsem tipnul fotakem obrazek, jsou tam 2 pruhy odshora dolu
saur (29)|4.10.2005 14:22
to ice-cz:
Nic takovýho to na mém přehrávači nedělá. Nevím, čím by to mohlo být. Sorry.
sAUr
kissman (32)|4.10.2005 21:21
mě teda plašíš, musím to ověřit, ale určitě jsem byl u toho,nebyl jsem vopilej.sám jsem z toho byl unešenej, nevím jakou mají příponu,ale hned jak to zjistím, dám echo,přehrávač je teď u otce, takže to nebude hned, je tam poslední firmware 1v7.. (snad to nebude drobná vada televizoru)!!
Palec_PM (1)|5.10.2005 05:02
prosim poradte mi co s prehravacem, pri updatu jsem nevindal cd a po flashnuti se mi objevuje jen modra obrazovka cd nejde vyndat a pristroj zapnout jde ale vypnout nejde jako by se zasek,jen sviti napis Hello,prosim poradte,

to kisssman,prosim porad co s tim a jestli bys byl tak hodny posli mi prosim te na mejl podrobnejsi navod toho kabelu dystak s nakejma fotkama a ovladanim toho programu, moc prosim

[email]palec_pm@post.cz[/email]
ice-cz (8)|22.10.2005 11:57
vite nekdo z Vas, ze se v Cechach prodavaji 2 druhy naseho prehravace?
Jsou to 9900 a 9900H. Je tam dcela velky cenovy rozdil cca 3000 Kc.
Jak jsem zjistil od technika z LG, tak jeden z rozdilu, pro me docela podstatny je ze typ 9900 prehrava Xvid a typ 9900H podporuje Xvid. Laika by ani nenapadlo, ze v tom muze byt nejaky rozdil, ale je. Znamena to ze typ 9900 Xvid sice prehraje, ale neni zarucena kvalita a mohou se objevit pruhy, ktere mam treba ja, Typ 9900H prehrava vse bez probelemu.

Chci se jeste jednou zeptat, jake mate doma prehravace a kolik jste za ne zaplatili, pokud Vam prehravaji vse, tak treba i kde jste dany prehravac koupili.

diky
VlaDamorava (466)|23.10.2005 16:03
Můj DVX 9900 jsem koupil v běžném elektroobchode (na objednávku) za 2.450,-Kč. Jen ve 2 případech nepřehral nahrávku v DivX (nějaký divný kodek, tak jsem to pustil na PC), respektive obraz se jakoby zadrhával. Jinak maximální spokojenost!! Přehraje i popelník. Nahrávky ze satelitu (po prohnání PVAStrumentom) zvládá bez jakýchkoliv úprav.
deewhy22 (2)|23.10.2005 20:26
ahoj vsichni, mam takovy problem, sice tady rikal nejakej clen fora, ze clovek ma precist cele forum a pak se ptat, ja jsem precetl vse, ale i presto mam par dotazu, takze: koupil jsem si vcera prehravac LG DVX 9700, jsem s nim maximalne spokojen, diakritika u titulku je bezproblemova, ale mam problem ze pri prehravani DIVX a XVID filmu je font pisma velice maly, precetl jsem si zde jak stahnout neoficialni software a zhruba jak ho nainstalovat. Jenze muj problem je ze:

odkaz na obrazkovy navod neexistuje, hledal jsem ho pres 2 hodiny a ten udavany soubor nemuzu proste najit, nasel jsem si aspon textovy anglicky navod ale zase problem, je tam ta informace o tom ID pristroje presne popsana: go to Setup/video/TV Aspect/16:9 and press 1,3,9,7,1,3,9,ENTER , bohuzel na mem prehravaci se nic nezobrazi, napisu to a nic, mozna ale nevim jakym zpusobem se to ma zobrazit (jako jestli nejake dalsi menu nebo tak), ale fakt se mi nic nezobrazuje, tim padem nevim jake mam ID
na disku mam stazeny soubor: DVX9900_v1.R7_BETA1_CP1250_FallenAngel, predpokladam ze ho mam v te strukture ve ktere je vypalit na CD /lg_dvd/firmware/upgrade/lg/LV9D10203B.MIH
a nebo jen mam vypalit jen ten soubor MIH do korenoveho adresare??? apak ho vlozit do DVD a potom co???ten soubor se sam nainstaluje???Chci se jeste zeptat jestli nekomu ten prehravac prestal fungovat pri flashovani????mam ho 2 dny a nerad bych o nej prisel. tak to je vse, dekuji moc za pomoc
VlaDamorava (466)|24.10.2005 11:38
2Deewhy22
Ten postup je správny, mělo by se ti objevit další menu (tabulka) kde vyčteš jaké IP přehrávače vlastníš i jaký firmware je nahraný.
Struktura souboru zůstavá stejná jak ji uvádiš, pouze soubor rozbalit a vypálit na CD. Ten update by měl fungovat i pro 9700 (podle stránek FallenAngel).

2Palec_PM
Já s tím žádné zkušenosti nemám. Zkus poprosit kissmana. Ten už dělal flašování pro pokaženém update.

Pro všechny:
PŘI UPDATE VYDRŽTE POTŘEBNOU DOBU (min. 5minut) NEŽ PŘEHRÁVAČ SÁM UKONČÍ ZÁPIS !!!
Jináč naděláte víc škody než užítku !!!!
geeorgee (17)|24.10.2005 19:05
jo při flashovaní čekejte ...vypadato jakoby se přístroj sekl ale pracuje.....takže trpělivost!!!!!!!!! \/
flash3801 (2)|25.10.2005 12:06
tak sem si nahral do DVX 9700 firmware od Fallen Angela v 1.R6. Flashovani probleho v pohode, titulky jsou stokrat lepsi!!! Zkusim i 1.R7 a ty tri velikosti titulku, uz se tesim
ALE podle stranek Fallen Angela, by firmware mel podporovat i cteni titulku v *.txt formatu. Coz mi teda nebere. Funguje to nekomu??
VlaDamorava (466)|27.10.2005 13:32
Vzhledem k tomu, že stránky pl.lgservis.com se "stratily" a nové stránky LG Poland obsahují pouze návod ve formátu *.doc, pro ty, kteří ještě nestihli pokazit přehrávač LG DVX 9900 špatným postupem při upgrade jsem umístil odkazy na:
Obrázkový návod na update v polštině:
http://lg9900.kvalitne.cz/Navod_na_update.ppt
Orginální polský firmware
http://lg9900.kvalitne.cz/lg_dvd.zip
(pozor před vypálením na CD nechat jen soubor podle IP Vašeho přehrávače a druhý bezpodmínečně smazat !!!!)

Hodně zdaru a mnoho hodin zábavy