Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neoficial firmware pro LG DVX9900

VlaDamorava (466)|17.2.2006 06:29
Ješte dodatek!!
V Readme to xypro píše ale nějak jsem si to neuvědomil. Pokud je nastavení "All" pro načtení titulků, je možné přepínat pouze mezi prvními 10 soubory!! :(( :(( Takže 11. a další v tomto případě mají smůlu a nezobrazí se. :-((( Je to cyklické 1-10!!!
syncek5 (23)|17.2.2006 09:11
2VlaDa: Zdravím Vás! DVX9900 mám doma cca 2 týždne a od tej doby aj sledujem toto fórum. Včera som sa odhodlal na upgrade firmware, použil som xyprov4, všetko prebehlo hladko, z nových možností som nadšený, titulky v žltej farba a tak veľké sú super (tie originál boli fakt dosť malé), zlepšilo sa aj zobrazovanie názvov súborov v prehliadači a páči sa mi aj funkcia výberu titulkov. Ale tá mi celkom nefunguje, resp. funguje len napoli a potreboval vy som poradiť.

Keď nastavím "podľa mena" zobrazí mi titulky O.K., ale keď nastavím "All" stane sa asi toto. Mám CD s filmom Bruce všemohúci a na ňom sa nachádzajú tieto súbory: dvl-bam.avi; dvl-bam.sub (fínske titulky); Bruce Almighty.srt (české)

Pokiaľ nastavím "podľa mena" tak mi zobrazí len tie fínske, čož je správne. Tak nastavím "All" vidím priebeh načítania titulkov a zrazu sa DVD zasekne, vo chvíli keď sa má zozbraziť obraz ostane obrazovka fialová a je zablokovaný až tak že ho treba vytiahnúť zo siete.

Môže to byť firmwarom? Ako to funguje Vám? Alebo je to typom titulkov (srt) ? Poradte...

Ďakujem

[/img]
VlaDamorava (466)|17.2.2006 11:51
2Syncek5
Odpověď na tvuj dotaz je o příspěvek výš. Taky jsem musel 3x "zaseklý" přehrávač resetovat odpojením ze sítě (tzv. natvrdo).
Dělá to výběr "All". Zatím jsem nepřišel na žádnou závislost od typu titulků. S tím výběrěm titulků to podle mně není dotažené do konce !?Takže jak už jsem uvedl dříve, pro mně je základní nastavení podle jména ( v mojí úpravě firmware je to volba "Načíst stejné jméno") a ostatní až při nenačtení titulků.
JInáč na přepínání různých titulků používam tlačitko "SUBTITLE" :-D
syncek5 (23)|17.2.2006 17:55
2VlaDa

Vďaka za odpoveď. Ja viem že na prepínanie titulkov sa používa tlačidlo "subtitle", ale aj tak sa mi zobrazia len tie fínske.

Skúšal som aj iné filmy s rôznymi názvami titulkov a tá funkcia "All" naozaj blbne, vždy to vytuhne. Ale to nie je až tak dôležité a budúcich verziách sa to snáď vyrieši. Inak som fakt spokojný. Až budem mať čas skúsim ten firmware od teba.

Inak všetkým, ktorí pracujú na vylepšení neoficiálnych firmwarom prejem veľa elánu do ďalšieho bádania. Vážim si ich prínos.
Connor (509)|17.2.2006 20:20
[quote=VlaDa]2Connor
Tak jsem to večer ještě schválně počítal. :-? BIG font zvládne 45 znaků na řádek v pohodě :-D :-D[/quote]

Výborně, děkuju za zprávu. :-)
irnltd (7)|17.2.2006 23:15
Uspesne jsem vcera povysil FW na originalni xypro v.4, ale ted uz se mi nedari nahrat verzi s upravenymi fonty (http://lg9900.kvalitne.cz/LG_uvod4.zip) - CD je pokazde odmitnuto (jmeno souboru ani strukturu directory jsem nemenil). Neni pricina v tom, ze je to ciselne stejna verze? Nechce se mi riskovat downgrade pouze pro overeni.
Diky za kazdou radu.
VlaDamorava (466)|18.2.2006 09:57
Soubor pro upgrade musí mít stejný název jako aktuální ID přehrávače. Nahlédnutím do SETUPU nic nezkazíš akorát se nastaví defaultní anglické nastavení.
Hodně zdaru.
VlaDamorava (466)|18.2.2006 10:02
Ach jooo!!!
Člověk odešle příspěvek a hned ho napadne co měl ještě napsat.

Takže:
xypro doručuje vypalovat co nejmenší rýchlostí (4x). Před upgrade nastavit defaultní nastavení. Po změně firmware opět nastavit defautní (anglické) nastavení. Až následně upravit v SETUPU národní (české )rozhraní .
VlaDamorava (466)|18.2.2006 10:35
Právě teď, abych vyloučil jakékoliv pochybnosti o správnosti firmware jsem provedl pokus.

Stáhl jsem jako běžný uživatel přehrávače soubor LG_uvod4.zip. Rozbalil jsem ho, a bez jakýchkoliv úprav vypálil Nerem (4x) na CD-RW. Zkontroloval jsem v Setupu ID přehrávače, čímž se nastavilo defaultní nastavení, vložil CD. Po minutě se vysunul šuplík, já vyjmul CD a stlačil tlačítko UP. Po 5 minutách se objevila úvodní obrazovka jako signál, že update firmware proběhlo v pořádku. Opět jsem zkontroloval ID přehrávače v Setupu a následně nastavil české rozhraní a všechny ostatní nastavení.
Přehrávač šlape jako hodinky!!!

ZÁVĚR:
2irnltd
Zrada bude u tebe. Něco děláš špatně!!
irnltd (7)|18.2.2006 14:41
Presne podle popsaneho postupu probehl uspesny update na xypro v.4, verze v setupu se spravne zmenila z LV9D10203B na LV9E12203B, mam funkcni nove polozky v menu a prehravac pracuje. Jen mi ted nechce sezrat uplne stejnym zpusobem vypalene CD-RW (Nero5.5, 4x, ISO 9660, uzavrene) s rozbalenym LG_uvod4.zip. Po chvilce nacitani se zobrazi vystrazny trojuhelnik, vedle nej text "Check disc" a na display se objevi "Err". Souhlasim, ze je chyba asi nekde u mne, jen netusim kde. Zkusil jsem pomalu vymazat cele CD-RW a znovu to tam nahrat (pomaleji nez 4x to nejde), nekolikanosbny reset, vypnuti ze site, ale porad bez uspechu. Asi nekam vyrazim pro jine medium, i kdyz teto pricine moc neverim... IRN.
syncek5 (23)|18.2.2006 15:00
2irnltd

A nerobíš chybu v tom že po prvom upgrade sa ti zmenilo ID prehrávača z LV9D10203B na LV9E12203B a teda súbor na CD by mal mať názov LV9E12203B.MIH?

Teda ešte som to neskúšal, ale myslím že tak by to malo fungovať.
irnltd (7)|18.2.2006 15:20
Uz je to tam. Co pomohlo, netusim - medium stale puvodni, pouze utrene do podolku od kosile (kdo nosi bryle, ten pochopi). Uvodni obrazek je bajecny, fonty rozhodne lepsi nez originalni xypro v.4. Opravena je i puvabna chybka v cestine ("jazykovy menu"). V menu "DivX titulky" chybi hacek ve sluvku "zluta" a na obrazovce zustava viset posledni pismeno ("y") ve volbe "Nacist" - "stejny nebo vsechny", protoze preteka ramecek - navrhuji nahradit slovo "nebo" sluvkem "ci". To jsou ale drobnosti, ktere jiste pockaji az na necim podstatnejsim oduvodnenou novou verzi. Vsem tento upgrade doporucuji, predevsim kvuli DivX fontum.

2VlaDa: diky moc za upravu FW a za vsechny rady.
VlaDamorava (466)|18.2.2006 15:47
Jsem rad za tebe, že ti to jede. S tím slůvkem žlutá jsem se dr**l 3 hodiny. Nešlo vložit binární kod pro ž tak jsem to zatím vzdal. :-( Tvé návrhy jsou zajímavé! Jak by si přeložil "Mod displeje"? Myslím si taky, že nechám Panscan a Widescan a žádnou Poštovní schránku. Co myslíš?
VlaDamorava (466)|18.2.2006 17:03
2irnltd
Nechci strašit, ale dopadl jsi s tím nosičem relativně dobře. Myslím tím to, že přehrávač odmítl načíst „chybné medium“. Taky jsi mohl přehrávač definitivně umrtvit. To je právě hlavní risk při provádění upgrade firmware. Pak by pomohlo jenom nahrání firmware přímo do čipu. A to není jednoduchá záležitost !!!! :-(( Tady platí 5krát zkontrolovat a pak provádět upgrade!!!

Jak jsem se dočetl na polském fóru, doporučují použít úplně nové medium právě vyndané z krabičky !!!

Mimochodem, já to dělám stejně jako ty ?! Šetřivý český človíček. (cena CD okolo 5 Kč).
irnltd (7)|18.2.2006 18:43
S tim mediem se skutecne budu muset polepsit, ma uz za sebou peknych par prepisovani... Ani nevis, jak ve mne zatrnulo, kdyz jsem dnes (uplne zblby tim, ze prehravac konecne CD nacetl) nevyndal medium a hned zmacknul "UP", nacez ho to znovu schlamstlo. Nic fatalniho se ale nestalo - upgrade se provedl, znovu se nacetlo CD a spustil se hned dalsi upgrade. CD vyjelo, vyndal jsem ho a nechal to cele znovu normalne probehnout.
Taky si myslim, ze neni nutno pocestovat za kazdou cenu. "Postovni schranka" je pekna zvrhlost, klidne tam nech anglicke terminy.
"Mod displeje" bych mozna prevedl na "Zpusob zobrazeni" (vejde-li se), ale to jsou skutecne kosmeticke uvahy...
syncek5 (23)|18.2.2006 19:08
2VlaDa

Chcem sa spýtať. Ak sa teda po upgrade zmeni "model ID" z LV9D10203B na LV9E12203B je potreba pri ďalšom upgrade premenovať firmware na CD ako LV9E12203B.MIH aby to prebehlo O.K.

Nerád by som niečo spytomil, chcem vyskúšať firmware od teba :-) .

Vďaka.
irnltd (7)|18.2.2006 19:31
Presne tak, soubor na CD musi mit vzdy takove jmeno, jake prehravac aktualne vypise pri resetu. Prvni upgrade tedy obvykle vyzaduje zmenu jmena souboru, protoze z obchodu si vetsinou doneses starsi verzi LV9D10203B, ale potom uz mas porad verzi LV9E12203B (v pripade xypro) a dalsi upgrade provadis jiz s timto novym jmenem.
syncek5 (23)|19.2.2006 10:16
2irnltd

Ďakujem za potvrdenie.
JimmyL33T (23)|20.2.2006 07:36
Po naistalovani firmwaru od Xypra s upravami od Vlady.
Vse i po menu v setupu vypada jako kdyby se obraz 16:9 natahl na 4:3 coz znamena orezane hrany. Pote naprosto hrozne rozliseni.
Obrazek vypada jako v rozliseni 320x200.
Nema nekdo stejny problem,obraz vypada naprosto hrozne,vse je prozne roztahle,nepomaha ani nastaveni v setupu,ktere ted je skoro necitelne.

Predtim jsem pouzival firmware od Xypra v 3.3 a vse jelo bez problemu.
VlaDamorava (466)|20.2.2006 08:33
2JimmyL33T
musíš nastavit v Setupu způsob zobrazení jinou položku. Ten obrázek má rozlišení 720x576, větší nelze nastavit. Proto je ve všech firmware neutrální úvodní obrazovka (s nějakými vlnami a pod.).
Já jsem tam upravil jenom fonty a nesmysly v češtině, takže je možnost naistalovat firmware od xyprov4. Je to jenom tvoje rozhodnutí!!!
V tomto případě máš možnost výběru. :-)
JimmyL33T (23)|20.2.2006 09:13
Ja ale nemam problem s oriznutim u filmu,i kdyz vlastne take....
Ale hlavne s tim ze je oriznute cely obraz prehravace napr..

Kdyz si vybiram ktery DIvx film spustit na obrazovce nejsou videt okraje.. tedy zacatky nazvu Divx filmu


Misto StargateE0914HDTV.avi

se mi zobrazuje

argateE0914HDTV.avi

to je muj problem jinak zpusob zobrazeni mam snad nastaveny spravne
VlaDamorava (466)|20.2.2006 09:27
Já jsem ten upravený firmware instaloval minimálně 5krát (když jsem zkoušel různé fonty) a s tímto problémem jsem se nesetkal. Pak ti zbývá jen se vrátit k xyprov3.3 nebo vyzkoušet xyprov4. Jinak neumím poradit. :-?

PS: Doufám, že jsem nikoho neurazil tím tykáním. Jsem 54-letý dědek, ale připadá mi přirozenejší na fóru si tykat.
JimmyL33T (23)|20.2.2006 10:17
Tak ja nevim,zkusim si jeste pohrat s nastavenim. 9-)
Diky za rychlou odpoved
syncek5 (23)|20.2.2006 10:30
Tak ja som skúsil firmware v4 od VlaDa, upgrade prebehol O.K. a nemám žiadne problémy. Úvodný obrázok je pekný, všetko funguje ako má.

Jediný závažnejší problém ostáva voľba "All" u DivX titulkov, kedy dochádza k vytuhnutiu prehrávača. Nakoľko je to však nová funkcia, tak to xypro určite vyrieši v budúcich verziách.

2VlaDa: Vďaka za počeštenejší firmware. Mne osobne tykanie nevadí, myslím si že pokiaľ je človek slušný nemalo by to uraziť nikoho.
syncek5 (23)|20.2.2006 18:00
2JimmyL33T

Vlastne som si spomenul, že aj ja som čosi také spozoroval, ale stačilo len v menu - modus obrazovky zmeniť "panscan" na "poštovní schránka" a obraz sa stlačil na formát 4:3.
VlaDamorava (466)|20.2.2006 19:06
To je ta avízovaná možnost přehrávat DivX filmy v rozměru 16:9.
VlaDamorava (466)|22.2.2006 08:44
2Connor
Tak jsem zvědavý jak se ti líbí titulky BIG. Ani si se nepochlubil! :-D
saur (29)|22.2.2006 14:30
Ted jen tak na okraj, zadnej technickej dotaz ani poznamka.
to VlaDa:
Tos me prekvapil, s tim vekem. Ja myslel, zes mlady kluk. Je zvlastni, ze mas o takovyto veci vubec zajem. Napr., muj strejda, priblizne v Tvym veku neumi pomalu ani zapnout video.
Ted, kdyz to tak po sobe ctu, tak mi to tykani pripada divny.
Ale jinak jsi fakt dobrej. Smekam...
almirek (2)|22.2.2006 16:49
VlaDaahoj tak jsem si dal tvuj fw je to bomba žlute titulky až na to že my nejdou posunut na horu pořad je mam dole.dik
VlaDamorava (466)|22.2.2006 19:10
2saur
Děkuji za kompliment. Asi je to tím, že celý život se zajímám o elektroniku, hlavně proč a jak to funguje. Přes můj věk považuji tykání na fóru za přirozenější. :-)

2almirek
Stačí v Setupu nastavit „Zarovnání“ na „vrchní“. :-D To znamená 1.řádek titulků bude na pozici XY (vrchní hrana titulkové zóny) a ostatní řádky se budou řadit pod něj.
„Spodní“ znamená, že 1.řádek titulků bude na spodní hraně titulkové zóny. Až v případě několika řádků bude odsunován výš.
almirek (2)|24.2.2006 13:45
dik vše je v pořadku
VlaDamorava (466)|24.2.2006 18:50
Nevím jestli někdo postřehl, že ve fimware xyprov4 nejsou v ID3tazích a v názvech souborů zobrazovány některé české znaky (ř,č,ň,ď, ť ,ě ) na rozdíl od verze xypro33, kde to bylo v pořádku. Došlo k tomu snahou xypro o zlepšení zobrazení názvů v „Seznamu“ výměnou Fontu 1. Bohužel použil font s jinou strukturou než ve verzi 33.
V upraveném firmware xypro4 jsem nainstaloval původní Font 1 z verze 3.3, který je trochu užší, ale češtinu zobrazuje správně . Dále jsem upravil češtinu do konečné verze, včetně proklínaného „ž“.
Kdo chce může stáhnout ze stránky:

http://lg9900.kvalitne.cz/
adorage_734.jpg adorage_734.jpg
Connor (509)|24.2.2006 21:14
[quote=VlaDa]2Connor
Tak jsem zvědavý jak se ti líbí titulky BIG. Ani si se nepochlubil! :-D[/quote]

Ahoj,
až teprve teď sem se k tomu dostal. Titulky sou fajn, sice sem si nemohl zpočátku zvyknout na to, že jsou užší, ale už sem si zvyknul a sem spokojenej. Super. Jen tak dál. :-)
Díky moc. 8-)
syncek5 (23)|28.2.2006 04:53
2VlaDa:

Pokúšal som sa stiahnúť LG uvod41.zip, ale po stiahnutí cca 300kB mi to zníži rýchlosť a cca po 2min. odpojí. Môžeš mi prosím ťa ten firmware poslať @mailom (syncek5@seznam.cz). Ďakujem.
VlaDamorava (466)|28.2.2006 06:49
2syncek5
Soubor by si měl mít v poště.
VlaDa
syncek5 (23)|1.3.2006 19:14
Nepodarený upgrade...

Dnes som skúšal upgrade môjho DVD z firmware "LG uvod4.zip" na "LG uvod41.zip" a dopadol som asi takto.

CDRF som kompletne vymazal v Nerovi 6.6.0.16, napálil firmvare, ktorý mi zaslal VlaDa a to ako ISO9660,
rýchlosťou 4x s overením napálených údajov (CDRW je pre rýchlosti 4x-10x). V DVD overil ID prehrávača, čím
sa nastavili defaultné hodnoty. Vložil DVD a ajhľa "CHeck disk" - hovorím si možno vadné CDRW.
Vytiahnem teda nové CDR z krabičky, napálim rovnakým spôsobom, idem spraviť upgrade a "Check disk" -
myslím si že je to divné veď prechod z "xypro v4" na "LG uvod4.zip" prebehol bez problemov a prehrávač
funguje O.K. a v PC ide firmvare z CDR prečítať v pohode aj otvoriť v MTKReMakeri.

Takže beriem prázdne CDR, idem k susedovi napáliť aby som vylúčil nejakú závadu na mojom PC počas napalovania.
Napálim rovnakým spôsobom. Doma skúšam upgrade - stále "Check disk" - už ma to fakt štve.

Downgrade na oficiálny firmware od poliakov tiež nefunguje - "Check disk".

Zatial teda ostávam pri "LG uvod4.zip". Ak však poznáte riešenie daného problému dajte vedieť.
syncek5 (23)|1.3.2006 19:15
Ešte mám jeden problém - mám na DVD mediach seriál Hviezdna brána vo formáte DivX a to na jednom DVD cca
10 - 11 častí seriálu. Prehrávač ich prehráva v pohode, ale pokiaľ prehrávač vypnem a DVD ostane v mechanike,
po zapnutí prehrávača by mal prehrávač načítať súbory na DVD a zobraziť zoznam, ale DVD stále len roztáča a
zoznam nezobrazí. A roztáča ten disk dokiaľ prehrávač nevypnem. Riešení je otvoriť a znova zatvoriť šuflík
mechaniky prehrávača, potom všetko prebehne O.K.. Pokiaľ DVD vložím až po zapnutí chyba sa neprejaví.
Skúšal som aj iné DVD s filmami v DivX, aby som vylúčil vadu uvedených DVD médii, ale chyba tu stále je.

Ak ste niekto mali podobné problémy, resp. poznáte riešenie dajte prosím vedieť.

Zaoberal sa už niekto aj nejakým hardwarovým upgrade, mylím nejakým úpravám - lepšie vnútorné chladenie
(občas sa mi zdá dosť teplý), alebo máte niekto fotografie vnútra prehrávača a dosky s čipom
MTK a miesto pripojenia sériového kábla (môj zaťiaľ nechcem otvárať,ešte je tam záruka).
VlaDamorava (466)|1.3.2006 20:03
2syncek5
Zkus nastavit defaultní nastaveni (nahlédnutím do setupu 1397139 OK) před update a po update.
VlaDamorava (466)|1.3.2006 20:13
Sory,přehledl jsem "overil som si ID prehrávača".
Tak ještě zkus natvrdo vytáhnout na pár minut ze zástrčky. Jináč nevím co bych poradil. Tenrozdíl ve firmware v4 a v41 je jenom v zobrazení češtiny v IDtazích a souborech.
syncek5 (23)|2.3.2006 04:29
2VlaDa

Vyskúšal som, prehrávač bol odpojený zo siete, skúsil som všetky médiá, ale stále nič - "Check disk". Takže zatiaľ zostávam u "LG uvod4.zip".

Až vydá xypro novú verziu a ty ju upravíš, skúsim potom. Veď až na tých pár znakov funguje všetko O.K.
VlaDamorava (466)|2.3.2006 06:27
Ješte je možnost nainstalovat xyprov33 a až následně LG_uvod41. U mně to tak fungovalo,když jsem porovnával češtinu v ID3tazích, jinak nevím.
saur (29)|2.3.2006 12:29
to syncek5:

Taky mi to hazelo tuto chybu "Check Disc" a pomohlo prepsani koncovky souboru z mih na MIH. Tzn. velky pismena.
Hlavne tam nesmi byt koncovka bin. to samozrejme taky hlasi chybu.
Zkus to.
sAUr
syncek5 (23)|2.3.2006 16:50
2All

Ďakujem za rady, ale nepomohlo. Skúsil som napáliť "xypro v33" a upgradnúť a zase "Check disk", aj názov a koncovku súboru som skontroloval, všetko veľkými písmenami v správnej adresárovej štruktúre.
Connor (509)|2.3.2006 17:11
A nemůže to být médiem? Zkus jiné, vypal pomaleji atd.
syncek5 (23)|2.3.2006 17:43
2Connor

Vyskúšalo som rôzne CDR aj CDRW médiá, rôznych zančiek a stavané na rôzne rýchlosti a napalovať v rôznych PC. Najpomalšie to môžem napáliť rýchlosťou 4x. Firmware zo všetkých médii ide skopírovať do PC a otvoriť v MTKReMakeri, takže dáta sú na CD v poriadku.

A stále mi nejde do hlavy že upgrade z originálu na xypro v4 a neskôr na "LG uvod4.zip" prebehol úplne v poriadku. A teraz nič.

irntld mal podobný problém viď. vyššie a nejak sa mu vyriešil sám. Ja dúfam že po vydaní novej verzie od xypro to pôjde v poho.

Keď sme už pri tom napalovaní - menovka CD má byť nejaká špecifická, napr. v nejakej diskusii k inému prehrávaču s MTK som čítal, že treba nastaviť podľa prehrávača nejakú konkrétnu menovku.

A s hardware nemáte niekto skúsenosti príp. foto???
VlaDamorava (466)|2.3.2006 19:18
Název souboru musí být totožný s ID přehrávače např. "LV9E12203.MIH".
syncek5 (23)|3.3.2006 03:59
2VlaDa

Názov súboru som skontroloval snáď sto krát, je to LV9E12203.MIH taký ako aj ID prehrávača, v tomto by som problém nevidel. Problém vidím v tom že sa mi nedarí ani downgrade na nižšiu verziu, ako keby to nechcelo už prijať celkom nič.
VlaDamorava (466)|3.3.2006 06:44
Tak bych zkusil ještě poslední FallenAngel 1R7. Jak jsem totiž kontroloval součty ve firmware tak u žádné verze od xypro součty neseděli. Na funkčnost to nemělo vliv.
Mně update na nižší verzi, konkrétně xyprov33, proběhl normálně. To jsem už tady uváděl.
VlaDamorava (466)|3.3.2006 06:53
Mimochodem podobný postup používají při provádění update u "SilverCrest" jak jsem se dočetl, když jsem procházel různé firmware. Taky nahrají určitou verzi firmware a až následně aktuální verzi firmware.
syncek5 (23)|3.3.2006 19:24
2VlaDa

Skúsil som teda FallenAngel 1R7, nepomohlo - "Check disk"
Skontroloval som fakt všetko. Nič sa nedá robiť, snáď s nejakou novou verzio firmware to pôjde a ak nie tak ostáva priamy flash do eeprom.

Aj preto by som prijal fotky vnútornosí DVX9900 a detailným pohľadom na dosku so sériovým rozhraním. Inak software a kábel by nemal byť až taký problém.