Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Evolveo Android box H8

13.1.2017 06:31
FoolproofS nástupem HEVC , VP9, 4k atd. jsem se dostal se svou Dune BDPrime 3 do závětří multimédií. k tomu mi klekl satelit, řekl jsem si asi v září, že zabiji několik much jednou ranou a zvolil jsem zase Linux, VU+ Solo 4k. Po několika měsících updatů, upgradů, stovkách restartů Enigmy jsem se od výrobce dozvěděl, že bude podporovat jen ty formáty, které jsou "satelitní", a ty modernější budou jenom na UNO a Ultimo.
O Vánocích jsem manželce koupil tablet, nějaký Asus s Androidem 6 a z hrůzou jsem zjistil, že na tom naprosto všecko funguje na první ťuknutí, nic se nevěší nerestartuje atd. Když ani včerejší update image u satelitu nepřinesl vůbec nic zásadního, vytáhl jsem platební kartu a koupil

EVOLVEO ANDROID BOX H8 Octa Core multimediální centrum,

pro které jsem si dovolil založit tento thread.

umí to kromě jiného

• VP9-10 Profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps
• H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• AVS-P16 (AVS+)/AVS-P2 až do 1080p@60fps
• MPEG-2 MP/HL až do 1080p@60fps
• RealVideo 8/9/10 až do 1080p@60fps
• OpenGL ES 3.1/2.0/1.1, Open CL 1.1/1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další

Doufám, že nebudu tak zklamán jako u Linuxu.

Pravděpodobně budu používat i Kodi atp. tak bych uvítal, kdyby mi místní znalci občas s něčím pomohli. V pondělí to snad dovezou, jak to zprovozním, dám první dojmy.

Díky za reakce.
14.1.2017 06:23
zekon666Čau, tak otestuj a napiš :)
Po zkušenosti se Zidoo X9S mám z android systému s KODI strach a tohle mě zaujalo že bych to ještě jednou riskl :)
14.1.2017 07:59
FoolproofRáno to dovezli...

Kodi je nejslabší článek celého stroje, zatím...
Nainstaloval jsem MXPlayerPro a kodeky od vývojářů, vše jede naprosto bez chyby i zvuky 7.1 jako DTS HDMA a DOlby Digital TrueHD, dokonce přehrál MOV z Sony kamery ,který je 444.
Vzorek v příloze (více než 4k) downmixovaně přehrál taky.

Co se mi líbí
- automaticky přepne TV do formátu, ve kterém je klip, týká se 24 fps
- hraje ISO BluRay s menu
- lze tam nastavit tkzv. hluboké barvy, obraz vypadá jak HDR
- je to dost rychlé i boot je pod 20 sec.
- vše co jsem se naučil na mobilu se zde uplatní
- přímo na ovladači je tlačítko přepínaní DO - jako myš, velmi praktické

Testuji zatím jen několik hodin

KOdi - funguje Sosáč, CSFD plugin, multitasking s Androidem, aplikace se chovají jako by byly pluginy, jede streaming z Webshare, YouTube atd.

Ale i když mám nastavenou kompatibilitu s DTS,Dolby Digital a navíc povolen průchod signálu, leze z toho pouze PCM, to musím ještě nastudovat, některé 4K cukají, MXPlayer je o 6 tříd lepší. KNihovna funguje perfektně, jede tam samba, vše na síti, na NAS je k dispozici na klik.

První dojmy dobré, linuxová Enigma je na toto mnohem slabší...

Uvidíme.
14.1.2017 08:51
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;527399] automaticky přepne TV do formátu, ve kterém je klip, týká se 24 fps [/QUOTE]
Tak konecne nieco pozitivne. Toto je celkova slabina podobnych pristrojov (nikto nechce 24p,25p, ci 50p videa sledovat pri 60Hz refreshi, aj ked uznavam, ze to bude urcitej casti populacie celkom jedno).
Tato info sa tyka priamo KODI, vie to prepinat aj na ine FPS (teda medzi vymenovanymi fps)?

Skus pripadne SPMC.


Nieje problem s audiom? (mp2/mp3/aac/ogg -> decoding na PCM; ostatne passthru).... vsetko OK?
15.1.2017 11:44
zekon666Tak s přepínámím obrazu jsem neměl nikdy problém, zatím jsem na 4tém MPC teď Mede8er a v poho.
Ale KODI byl důvod proč šel Zidoo pryč. To je otřesný systém a jak píšeš, zvuk tam dostat ven, problém. Obraz nebyl plynulý, navíc divný. Přímo přes android v poho.
Co 5GHz wifi? Otestuješ? To na Zidoo nejede, páč se zapomněli zmínit v popisu že nepodporuje evropu.
Další problémy byly hlavně se sítí, vůbec jsem to nedostal do sítě. Z něj jsem vše viděl ale X9S jsem nikdy neviděl a nepřipojil.
H265 videa se neukládaly pozice
Po vypnutí si to nepamatovalo vůbec žádné pozice a často se mazalo nastavení
IPTV v KODI bez šance.
Bodlo by zkusit 4K, prý jsou to velmi často lži a ty přehrávače buď v tom nejedou vůbec nebo s bitrate na úrovni DVD. BD remux pak nejede plynule.

Díky
15.1.2017 12:42
FoolproofTak pánové výsledky nočního testování ( do 4 ráno)

1. Nastavil jsem receiver Yamaha tak, aby na displayi zobrazoval formáty co přehrává.
2. Díky tomu, jsem musel vyřadit mnou vychvalovaný MXPlayer, lezlo z něj PCM a pouze stereo, v prvotním nadšení jsem si toho nevšiml. Na domovské stránce i na XDA píší, že bohužel (not yet) neumí průchod audio signálu.
3. Nainstaloval jsem ESFile manager a jejich player (ESPlayer) je toho schopný, ale ještě musím vše prověřit, byl jsem unavený.Další 2 playery od Evolve to zvládají také, ale nemají přístup na síŤ, pouze lokal a USB, smůla.
3. Kodi 16.1 Jarvis, které bylo jakési koktavé jsem vysmahl, a nahrál jsem vývojářskou verzi 17 RC3. Velmi dobré menu (základní skin) a BEZCHYBNÉ přehrávání čehokoliv, VP8,VP9,HEVC vše v 4K, včetně nižších formátů.
4. Zvuk je v Androidu asi oříšek, Google má AAC a o nic jiného se nestará a asi je to poznat. Nastavil jsem v expertu "Umožnit průchod audia", tím pádem se objeví další možnosti nastavení - "Kompatibilita s DD,DD+,DTS,DTSMA" vše jsem nastavil na ano a leze z toho kromě AC3 5.1 pouze PCM nebo ticho i když mám nastaven počet kanálů na 7.1 tak z toho leze 5.1. Zajímavé je to, že o Dolby Digital TrueHD tam není snad zmínka a to jede. Nastavení zařízení je vyšeděné, je tam jakýsi Android, nelze to měnit. Budu se muset podívat po forech.
DOPORUCUJI - když Kodi tak 17 !!!!!!!
5. PVR Enigma jsem nerozchodil, zkusím DreamEPG, ten mi na tabletu jede super, mám strach, že to bude chtít Wifi, já mám giga drát.
-----------
Jinakk k dotazům

Wifi neodzkouším, nemám jak, jsem na VDSL.
K IPTV (přes providera) nemám možnost zkusit, pouze webTV, ta na Kodi 16 jela, nyní nevím.
4K z YT jede 4K, to garantuji, tam je datový tok nic moc, takže to zvládá, ostatní zatím nevím
I když mám nastaveno v Kodi "Přepínat frekvenci monitoru podle filmu", mám pocit, že to nedělá, musím ověřit, systemové playery to dělají na 100%, TV to oznámí, zapl jsem si to.
--------------
To vivid,sk

Nevím, co je to SPMC, stydím se.

to be continued......
15.1.2017 05:29
FoolproofTak už jsem našel a nainstaloval SPMC. Lze tam na rozdíl od originálního Kodi nastavit zařízení pro přehrávání zvuku, jsou 3

Android PCM
Android passtrough IEC
Android passtrough RAW

už jsem se radoval, protože ta poslední možnost to je to co chci, trochu mě mátl popis, ve kterém se hovoří o "nastavení, aby to hrálo jako např. MP3", další nastavení není.
Nechť se tam pustí cokoliv. leze z toho PCM, jako z MP3, změna nastavení nemění nic.
Nelze to ovládat pomocí DO, tak jsem to vzdal.

Kodi 17 hraje pouze DD a to maximálně 5.1, ostatní ne. Pokud dám tkzv. pevné nasatavení, objeví se další menu a to omezení vzorkování, je tam dokonce 192, ale žádně hodnota 44,48,96 atd. neumožní nastavit passtrough. Navíc jsem z hrůzou zjistil, že není možné (OPRAVDU) vybrat si u videa zvukovou stopu nebo titulky.
Nebo jsem na to nepřišel jak. Většinu filmů mám dvojjazyčných orig+ cz, i s titulky, které jsou samo dvojí, překlad nebo částečné.

Kodi je dobré fakt jenom na ten internet asi, nejvíc jsem studoval forum k NvidiaShield, taky Android, moderátor tam pláče, že má (at least 5 posts a day on audio passthrough issues), ale že oni s vývojáři Kodi prostě nespolupracují, a že je to hlavně na hry, čímž způsobil menší protesty.
------------
Player v Evolve, nativní, přehraje všecko, pouze audio výstup je maximálně 5.1, což mě trochu mrzí protože mám doma ještě historickou Dune BDPrime 3, která zvládá 7.1 naprosto v pohodě, ale bohužel čip neumí HEVC,VP9,kontejnery WEBM,FLV o 4k nemluvě a poslední upgrade fware byl na jaře 2015. Několik ruských fanatiků se tím ještě sice zabývá, ale je to dead. Není to až takový handicap, aby člověk oceníl 7.1 musí to být velmi dobře uděláno, ale moc toho není, česky vůbec.

------------
Takže pohledám něco jako knihovnu pro Android, nahradit Kodi nebo doufat, že se stane zázrak s Enigmou.
15.1.2017 08:43
vivid.skTak po uvodnom nadseni opat rovnake vysledky ako tu. Chlapik testuje android boxy a napise vysledky v stave, ktory je akceptovatelny do tej miery, ze si podla toho vies vybrat konkretny box. Paradoxne sa casto opakuje problem pri Dolby Digital: Dolby Digital 5.1 Audio OK but video not smooth . Comu celkom nechapem, passthru ako passthru. Evidentne asi nie.

Problemy, ktore sme pod x86 CPU neriesili uz dlhe roky a defacto neexistovali v takomto rozsahu sa tu opakuju a riesia neustale, co je vcelku iritujuce (hlavne ak niekto da na MMC nalepku 4K. Ze MMC korektne neprehra DD s H264 sa uz prilis nechvalia - co je dnes absolutne vacsinovy zdroj videi spolu s tymi, ktore maju audio v DTS).

Preco KODI (SPMC) a nie ostatne playere?

Kodi ma dnes vybudovanu infrastukturu doplnkov, ktore vytvaraju a updatuju tisicky developerov, cez ich doplnky sa da dostat k archivom televizii, streamovat IPTV, streamovat z Enigma2 DVB-S STB, automaticky stiahnut titulky (... skoro cokolvek). Kodi ma perfektny android remote (YATSE), ktory je vysoko navykovy a plne spolupracuje s DLNA, takze akykolvek obsah sa da prehrat z/do KODI elegantne (a hlavne funkcne). Preto v principe staci, aby KODI len korektne prehravalo zdroje videa, fungoval passthru tak, ako na inych platformach, o vsetko ostatne sa postaraju doplnky.
16.1.2017 01:08
FoolproofBohužel.
Dne 15.11 2008 jsem zde
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18193-XBMC-KODI-mozna-nejlepsi-Media-centrum-software-pro-HTPC?p=204481&viewfull=1#post204481

vyslovil pochybnosti o Kodi, uplynulo 8 let, zkoušel jsem Kodi v Enigmě, slabota, nyní Android, verze 17 má opravdu dobré zpracování knihovny, což je na výbornou, ale u audia dost zaostává.
Asi je to tím, že strejda Google je zaměřen na různé placky, ke kterým jsou maximálně sluchátka, takže stereo PCM výstup vlastně vyhovuje. No a dobrovolníci makající mimo firemní stáj asi možná nestačí.
Dovolil jsem si vypůjčit tabulku z odkazu od vivid.sk a upravit na Evolve, je to víceméně shodné.

Jako player byl použit MXMediaPlayerPro v default nastavení - nedomluvil jsem se nějak s HW+ dekodery.....
16.1.2017 01:22
SealexFoolproof: I u androidu záleží na HW a podpoře výrobce. Např. pro Nvidia Shield Android TV si můžeš do všech polí tvé tabulky doplnit OK ;-)
16.1.2017 01:36
vivid.skKODI na svojom webe hlada hlavneho developera pre android. Predpokladam, ze to suvisi s odchodom jedneho z nich a jeho vlastnym forkom (SPMC).
Uvidime, co prinesie buducnost.
16.1.2017 04:37
Ulrico Foolproof :
Zdravím, rád bych se zeptal, zda nativní Player v Evolveo umí přehrávat filmy ze síťového disku (NAS) přes DLNA.

Chci si nějaké multimed. centrum pořídit a kladu si otázku, zda mi Evolveo přinese něco navíc oproti levnějším Android boxům prodávaných v Číně.
16.1.2017 04:45
vivid.skUlrico> NAS ti predpokladam ponukne nazdielane kompletne zlozky cez CIFS/SMB, aky mas dovod preferovat (okliestene) DLNA?
Rozsirim teda povodnu otazku, aka je moznost prehratelnosti videi z externych zdrojov (CIFS/SMB, DLNA/UPnP, NFS, ...)
16.1.2017 05:38
FoolproofJsou 2 možnosti

1. Použít Kodi, tam funguje SMB na 1000 %, je naprosto jedno, kde se soubor nachází, na mé giga síti jede i 4k
2. Použít nativní Android playery.
- video player Evolve
- media player Evolve

Ani jeden z těchto playerů se nepodívá do sítě, tedy umí hrát jen lokální soubory.

- použít jiný android player

ESFile manager pro si nainstaluje vlastní player, hraje dobře, ale má-li např. soubor koncovku TS, tak ji debil napřed stahuje na lokal.
MXPlayerPro - hraje asi nejlépe, snadno jdou měnit audia a titulky, ale nějak si nevzpomínám, jestli jde i na síť přímo
VLC starý harcovník, nerozumí si ale s DD atd.
KMplayer - vyhozen pro nespokojenost
BSPlayer - vyhozen, neumí AC3 z licenčních důvodů
je toho více, ale ty jsem zkoušel jen na tabletu, zde ne
Zkrátím to

Drtivá většina starších titulů fachá přes Kodi, mám většinu AC3 5.1 a to zmákne průchodem.

Ostatní např. s DTS HDMA 7.1 přehrávám šalamounsky - použiji Total Commander (jako stařík s ním umím) vybavený LAN pluginem, podržím déle tl. OK (jako kontext povel) dám přehrát na popředí, dostanu nabídku všech playerů, které se nacházejí v systemu a zvolím si - nejčastěji MXPlayer, ale je to naprosto jedno.
Vůbec nezáleží na tom, kde se soubor nachází, na NAS mám 4 disky, v PC 2, ve VUSolo4k HDD + USB, hraje to okamžitě.

Závěr - přes SMB to jede

CIFS v Androidu asi není, nevím, lze spustit i různé WEBDAV a co já vím ještě, tomu ale nerozumím, takže zatím nezkouším

Má to i DLNA browser, kupodivu přes něj vše funguje, ale moc jsem to netestoval.
16.1.2017 05:49
Foolproof[QUOTE=Sealex;527460]Foolproof: I u androidu záleží na HW a podpoře výrobce. Např. pro Nvidia Shield Android TV si můžeš do všech polí tvé tabulky doplnit OK ;-)[/QUOTE]

No, já mám kartu NVidia GForce 980 Titanium, takže na foru u nich se pohybuji a dost o tvém tvrzení pochybuji, zuřivých příspěvků je tam dost, stejně jako na of. foru k Kodi.
http://kodi.wiki/view/NVIDIA_SHIELD_TV

dovolím si citaci

"HD audio including DTS-HD MA, DTS:X, Dolby True HD, Dolby Atmos can be all be passed-through (bitstreamed) on Nvidia Shieild TV, but this currently only works with the native video player. Pass-through for HD audio is currently not working in Kodi and is a work-in-progress."

Aby fungoval passtrough NATIVNĚ, musí tam být OTA firmware vyšší než 3.2.

Tolik WIKI.........že by tam byly blbosti?

Na Evolve to nativně funguje taky.
16.1.2017 06:42
SealexFoolproof: proto mluvím také o podpoře výrobce :-)
Tvoje informace jsou již tak rok staré, v mezidobí byly všechny mušky vychytány
nejlépe, když si prohlídneš popis firmwarů zde ... http://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/2
... proto většina vlastníků Shield TV nedá na tuto mašinku dopustit (včetně mne ;-)

takže nejen v nativním přehrávači, ale i KODI 17RC, SPMC či PLEX a dalších přehrávačích běží nyní audio ve všech formátech tzn. OK všude :-)
16.1.2017 06:59
FoolproofFajn mně taky běží ve všech formátech, ale ne třeba jako DTS HDMA 7.1, ale jako PCM a když nedám upmix, tak je to stereo.
16.1.2017 07:05
Sealexabych byl upřímný, jedině Dolby Atmos jsem nemohl otestovat, protože můj receiver ho neumí, ale od firmwaru 3.3 by ho Shield měl umět včetně nového DTS:X audia
16.1.2017 07:18
Foolproofhttps://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39737-Nvidia-Shield-Android-TV-ultimatni-TV-centrum?p=523285&viewfull=1#post523285

Tady jsi ještě v červnu psal, že

"SPMC - HD audio zde funguje perfektně, je potřeba mít nastavenou úroveň expert pro nastavení a poladit nastavení:
- v sekci Systémové nastavení -> Zvukový výstup ... povolit HD formáty, jako zařízení na přeposílání mám Android,RAW Passthrough a zařízení zvukového výstupu mám Android, PCM"

Takhle mě to funguje taky, ale já chci RAW do receiveru, protože Yamaha a Android je trochu rozdíl. no a leze tam furt PCM.
Bez Kodi to funguje, ovšem max 5.1
16.1.2017 07:42
Sealexty mi stále nevěříš :-) ....
v tom citovaném příspěvku popisuji nastavení SPMC, kde PCM je použito pro přehrání audia Shieldem (v popisu je to jako výběr zařízení pro přehrávání audia dekódovaného jako mp3) a RAW Passthrough je nastaveno pro zařízení pro přeposílání zvuku tzn. můj AV-receiver
tzn. můj receiver skutečně správně detekuje všechny zmiňované zvukové prostory a formáty a textově je vypíše na displeji, není tam tedy v té chvíli Linear PCM 3/2.1 jako předpokládám u tebe
16.1.2017 10:59
UlricoV jedné diskuzi jsem četl, že z optického výstupu leze jen stereo zvuk? To je snad nějaký kec, ne?
17.1.2017 06:10
KamilZJe i není. Toslink nemá kapacitu na přenos 5.1 v PCM, ale přenese ho v komprimovaném formátu.
17.1.2017 01:34
Foolproof[QUOTE=Ulrico;527493]V jedné diskuzi jsem četl, že z optického výstupu leze jen stereo zvuk? To je snad nějaký kec, ne?[/QUOTE]

Obecně platí, že tam neproleze žádné 7.1, mně DD 5.1 chodilo.
17.1.2017 06:13
UlricoTak 5.1 by mně stačilo. Mě zarazilo, že se psalo jen o stereu...
Momentálně se rozhoduji mezi Evolveo H4/H8 a ještě zvažuji, zda by tu samou službu neposkytl nějaký Android box za poloviční cenu objednaný z Číny.
17.1.2017 10:07
whitesakZdravím, docela zajímavá diskuze.
Moje zkušenosti: Kromě Nvidia Shield TV není na trhu žádné Android MMC (HTPC), které opravdu bez problémů přehraje perfektně jak obraz tak i zvuk (RAW Passthrough). Přesně řečeno Nvidii Shielld TV nevlastním, ale věřím Sealexovi (a dalším), že opravdu vše funguje. Ale několik dalších Android krabiček s různými ARM procesory jsem v ruce měl a s Androidem jsou jako kvalitní MMC prostě nepoužitelné.
Otázkou však je - a zde v tomto vláknu jsem na tuto otázku nenarazil - kdo a proč chce mít pro kvalitní přehrávání multimédií Andorid? Prostě proč Android???

Řešení, pro ty co nepotřebují Android a nechtějí utrácet cca 6000 za Nvidiu, je v prakticky jakékoliv krabičce z Číny s procesorem S905X. Tedy ne s S912 jako má diskutované Evolveho, protože S912 je opravdu navrhován pro spíše hry než pro multimedia.

Na těchto krabičkách (S905X) je třeba vyhodit ten poblbaný Android a nahradit jej LibreELECem a to je jiná píseň. Vše výše zmiňované nefunkční zde funguje jako po másle (4K, H265, VP9, HDR, DTS HD MA a DD THD RAW Passthrough, 24p přepínání frekvence TV a plynulé přehrávání, HDMI CEC ... ). A to vše na HW za cca $30.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X

Dle mne závěr:
Kdo chce Android a nevadí mu cena - Nvidia Shield
Kdo nechce Android a líbí se mu cena kolem 30 dolarů - Android box s S905X a LibreELEC (KODI)
17.1.2017 10:54
FoolproofNa Evolve, tedy Android, s čipem ARM8 (AArch64) jede nativně skoro všecko. Nejede to v Kodi. Mně třeba nenapadlo, že by existovala možnost, aby to nejelo. U Linuxu Enigma, jsem podlehl básnění o Dreamboxech, jak je to dokonalé atd. a zažil jsem příšerné zklamání, satelit jede dobře, ale MM slabota, Kodi skoro vůbec.

Evolve má AArch64 ekvivalent asi k Amlogic S912, což je o trochu výš, než S905 a na jakémsi Asus tabletu co mám doma pro ženu, aby mohla brouzdat bulváry, mi všechno zkušebně nativně jelo na Androidu, mám to v telefonu, na kterém 4k taky přehraji. Pochopitelně jsem nemohl zkusit vícekanálový zvuk.
V životě by mě nenapadlo, že v roce 2016 nebude fungovat to, co mě jelo na Dune v roce 2009, tedy např. BluRay, PGS VOBSUB titulky v MKV, kapitoly v MKV.

Kodi jsem nikdy neměl a nepoužíval (na Windows to byl hrozný odvar), protože DuneFlash interface, stará 5 let to strčí ještě dnes do kapsy, zejména proto, protože editovat se dalo např. v Movienizeru, který to potom předělal. Už tenkrát to umělo CSFD.

Koupil jsem VU+Solo 4k, protože mi klekl Octagon, ekonomicky neopravitelně a myslel jsem, že budu mít nadstavbu nad Dune, která HEVC,VP9, či 4K nezvládne.
Bohužel vývoj software hrubě zaostává za HW, od srpna to bylo mraky upgradů a updatů, kvůli každé debilitě jako je např. zasunutí USb je potřeba restartovat Enigmu, prostě nouzové řešení, 4k to jede perfektně, ale pouze v rámci satelitních formátů, nehodí se jako MMC.
Na šunce tabletu s Androidem to jede, náhodou jsem to uviděl, Evolve, s parametry kosmické rakety oproti zmiňovanému tabletu, copak by mě mohlo napadnout, že kromě Kodi vlastně žádný slušný interface neexistuje, ti že dbají hlavně na to, aby mohli šachovat na internetu, kde samozřejmě vévodí hrůzný formát AAC ve zvuku, takže nějaké passtrough 7.1 je na vedlejší koleji.

Takže archiv hraji na Dune jako před 5 lety, na satelitu se stejně ještě rozumně 4K nevysílá, takže vyhovuje a nové filmy předělávám do HEVC 10 bit, se zvukem AC3 5.1. Na to Evolve stačí dokonce i v Kodi.
17.1.2017 11:03
vivid.sk@whitesak
1) ako funguje dual boot v tychto krabickach (z textu tohto prispevku), da sa urcit nabootovanie aj bez fyzickeho kontaktu s pristrojom (bez vytiahnutia karty)?
2) aky je vystup z daneho boxu, fullRGB (0-255), limited RGB (16-235), pripadne je moznost toto nastavit?
3) ako prebieha samotny update? Ako vidno tu, updaty su caste a opravuju (aj) vacsie chyby, takze ocakavam ze tieto kroky sa budu vykonavat casto.
18.1.2017 11:31
whitesak[QUOTE=vivid.sk;527555]@whitesak
1) ako funguje dual boot v tychto krabickach (z textu tohto prispevku), da sa urcit nabootovanie aj bez fyzickeho kontaktu s pristrojom (bez vytiahnutia karty)?
2) aky je vystup z daneho boxu, fullRGB (0-255), limited RGB (16-235), pripadne je moznost toto nastavit?
3) ako prebieha samotny update? Ako vidno tu, updaty su caste a opravuju (aj) vacsie chyby, takze ocakavam ze tieto kroky sa budu vykonavat casto.[/QUOTE]

Ad1) po zapnutí najede LibreELEC. Pomocí DO (je jedno zda ovladačem TV přes CEC nebo originálním IR ovladačem od boxu) dáš v KODI volbu vypnout a zde je objeví menu kde je kromě kromě standardních voleb (vypnout, reboot,..) navíc i volba reboot from NAND. Když tuto zvolíš, box se restartuje do Androidu. Po opetovném restartu z Androidu opět bootuje LibreELEC.
Ad2) Netuším a nevím jak to zjistit? Zkus mi říci jak, zjistím, řeknu... :-)
3) Update znamená - stáhnout soubor img.gz a dtb.img, nahrát do složky Update (z PC pomocí SMB - složka Update je v LibreELEC publikovaná jako sdílená), restart boxu. Update se provede automaticky. Vývoj stále probíhá, ale LE verze 7 (KODI 16.1) je nyní velmi stabilní. Vývoj probíhal především s update kernelu, doplňováním driverů pro různé S905/X varianty boxů, DVB-T drivery a pod... Update je na tobě, pokud ti vše jede ve tvé konfiguraci v pohodě, tak tě k updatu nikdo nenutí.
Dále bude za nedlouho vývoj přesměrován především směrem ke KODI 17 - tedy LE verze 8.x.
18.1.2017 04:56
vivid.skDiky za odpovede,
k bodu 3) co sa tyka nastavenia KODI a obsahu kniznice, pri update sa stratia vsetky nastavenia a treba vsetko nastavovat nanovo, alebo to ostava zachovane?

k bodu 2) HDMI out v praxi byva RGB alebo YCbCr (casto oznacovany aj ako YUV). V prvom pripade moze byt este full RGB (0-255) alebo limited RGB (16-235), YCbCr je limitovany vzdy.


Skusim to zjednodusene popisat, zjednodusene preto, pretoze cast processingu a uprav (konverzie) robi GPU a jej nastavenia maju na vysledok vplyv:

Predpokladajme, ze vystup bude RGB, pokial ide o fullRGB, musi KODI obsah filmu prisposobit (prepocitat) na cele spektrum, kedze filmy su vzdy v limitovanom color space. Pokial je vystup limitovany (RGB limited), KODI rozsah neupravuje a je posielany v rozsahu ako v zdroji (presnejsie - vo vysledku sa moze upravovat 2x, ale o tom niekedy inokedy).

V oboch pripadoch je nutne mat korektne nastavenie ciernej pre dany HDMI vstup, v nastaveniach samotnej televizie sa casto oznacuje ako HDMI black level - OFF/LOW , alebo podobne.
Mnohe z aktualnych TV uz robia automaticku detekciu (napriklad Samsungy od rady J), takze toto staci ponechat v rezime "Auto".

Preco je to dolezite?
Pri nespravnom nastaveni sa zobrazuje bud: cierna ako siva, alebo je cierna este tmavsia (co ma za nasledok odstranenie detailov z tmavych odtienov). Rovnako je posunute cele farebne spektrum.

Ako to zistit?
Staci na to tento pattern. Pri spravnom nastaveni vidime blikat ciernu v cislach 28-17 (optimalne). Pri nespravnom neblika vobec.
Rovnako vidime blikat bielu v rozmedzi 235-223. Samozrejme, je nutne mat korektne nastaveny TV, dynamic-contrast a podobne hluposti vypnute.

Doplnujuca teoria k vyssie uvedenemu je napriklad tu.

Preco sa na to pytam?
Ak pouziva niekto AVR a ma viacero zdrojov signalov s roznym RGB vystupm (full a limited) a zaroven TV, ktora nevie nastavit automatic HDMI black level , ma problem, pretoze by nastavenie musel neustale prehadzovat, pripadne zariadenie pichnut do HDMI portu TV (kde to ide nastavit samostatne).
18.1.2017 05:40
huberokororoFoolproof ,jak říkáš že ti nabízí SPMC v expert nastavení Android passtrough RAW,a tvoje Yamaha umí formáty jako HD MA,True apod,a přesto ti leze z receiveru PCM nebo DD 5.1 tak to mi dělalo taky,sice na nvidii shield tv,ale to je jedno asi.Pamatuji si ,že jsem zrušil zaškrtnutí zvuk přizpůsobit frekvenci obrazovky a pak je tam ještě jedna podobná volba,ale myslím si ,že to byl ten řádek s tou frekvencí a obrazovkou.No a potom mi to jelo z receiveru jak mělo.tzn HD MA ,True.Zkus to.
18.1.2017 08:37
Foolproof[QUOTE=vivid.sk;527568]Diky za odpovede,
k bodu 3) co sa tyka nastavenia KODI a obsahu kniznice, pri update sa stratia vsetky nastavenia a treba vsetko nastavovat nanovo, alebo to ostava zachovane?

.[/QUOTE]

Ne update je korektní, nic se neztratí ani nezmění, Knihovna je nejsilnější část Kodi, to je fakt vymakané.¨
ad2
Nevzpomínám si jak v Kodi, ale nativní player má nastavení výstupu RGB16, RGB32 a YUV, v helpu je že podle výkonu procesoru. Myslím, že full RGB to nemá.


to huberokororo

dík za tip, vyzkouším.
18.1.2017 08:52
whitesak@vivid.sk
- Po updatu zůstávají zachovány všechna nastavení včetně knihoven (video i hudba) zcela beze změny. Takže po update je vše Ok a není třeba nic znova nastavovat.
- Co se týče RGB. V testovacím videu vidím blikající černou v rozsahu 28 - 17 a bílou v rozsahu 223 - 234. Takže to je OK ? :-) TV již postarší LED LG 47LE5300 připojeno přes Yamaha receiver. Nastavení obrazu TV jsem před lety když byla nově koupená dělal podle LG TV wizardu, ale od té doby ne. Takže precizní stav nastavení TV zobrazovače nezaručen... :-) V detailním nastavení mojí LG mám v pokročilých nastaveních obrazu nastavenu volbu Úroveň černé na "Vysoká". Druhá volba k dispozici tam je nízká (tu nemám nastavenu). Volbu "Auto" moje LG nepodporuje.
Takže jak jsme na tom? full RGB (0-255) nebo limited RGB (16-235)?
Díky ...
18.1.2017 09:01
whitesakPro zajímavost jsem ještě zkusi přepnout nastavení úrovně černé na TV do "Nízká". V tomto nastavení vidím blikat černou v rozsahu 28 - 18 a bílou 223 - 233. Tož tak ...
18.1.2017 10:43
vivid.skTo je v podstate bez zmeny, celkom zvlastne spravanie - takze realne nevieme, kedze TV zrejme robi nejaku "vlastnu detekciu".

U mna sa to sprava presne podla ocakavania. Z HTPC mi lezie full RGB (0-255), HDMI level v TV mam nastaveny na NORMAL. Vidim blikat vsetky hranicne farby.
Ked prepnem HDMI na low (limited), tak nevidim ziadne blikajuce cierne zlozky, len cistu ciernu.
18.1.2017 11:20
whitesakOsobně bych řekl, že nastavení úrovně černé v mojí televizi nemá možná nic společného s nastavením HDMI zpracování černé (tedy bitová úroveň), ale je to čistě nastavení obrazu jako takového. Nevím, těžko říct. Ale zjistil jsem, že tato volba je aktivní jen když mám přepnutou TV na HDMI zdroj. Pokud je TV v režimu DVB-T tuneru, tak je tato volba neaktivní (šedá) a je v ní napsáno "Automaticky". A na HDMI vstupu je volba aktivní a je v ní jen možnost Nízká a Vysoká, nikoliv Automaticky. Tak jsem z toho trochu jelen. Ale dobré je, že na tvém test videu vidím blikat stupně šedi dobře.
18.1.2017 11:33
Foolproofto huberokororo

Ano, máš pravdu, ještě s tím budu šachovat, dostavily se dílčí úspěchy

1. Svou nezkušeností jsem si způsobil nechuť k SPMC, nešlo u to ovládat s DO, ono to jde, ale nesmí tam být skin reTouch, ten je na dotyky, dal jsem Confluence a už se mi to líbí.
2. Vypnutí toho přizpůsobení monitoru způsobilo skoro zázrak, už není všude PCM
DD 2.1 OK
DD 5.1 OK
DD+ nejede
DDTHD jede jako PCM 2.1
DTS nejede
DTS HDMA nejede

Je vidět pokrok, nastavení proti Kodi je jednoznačně bohatší. Dík, ještě budu laborovat. Když zapnu to přizpůsobení jede vše jako PCM
Díky.
19.1.2017 12:00
vivid.sk[QUOTE=whitesak;527585] Pokud je TV v režimu DVB-T tuneru,[/QUOTE]
Ano, to je v poriadku. TV vysielanie ide v "limited" YUV color space, ina moznost nieje. Rovnako, ako ked to prepojis s BD playerom cez HDMI kabel a vystup nechas ako YUV/YCbCR. TV vie, ze ide o limitovany color space, preto je to deaktivovane.

"Problem" je len s RGB. TV totiz automaticky nevie, ci ide o limited alebo full RGB. Moze to zistit analyzou obsahu, ale starsie TV to nerobili.
Pokial vidis blikat hranicne farby (od 17-234) a vsetko nizsie/vyssie je cierne/biele, je to OK.
19.1.2017 01:48
FoolproofNoc pokročila, ale výsledky se dostavily.


DD 5.1 OK
DD+ 5.1 PCM 2.1
DDTHD 5.1 PCM 2.1
DDTHD 7.1 OK - to mě poser, asi to záleží na souboru
DTS 5.1 OK
DTSHDMA 5.1 OK
DTSHDMA 7.1 DTS 5.1 ???
DTSx7.1 OK

Naprostá spokojenost, v DD+ nemám nic v DDTrueHD mám jeden film a ten je 7.1 a kupodivu to jede.

Pouze v SPMC, nastavení a všechno kolem nelze s Kodi srovnat, díky za postrčení správným směrem, navíc na domovské stránce je FAQ, který to dobře popisuje.
Mám to nastavené prakticky podle něj.
-----------------------

Mám v Evolve AArch64, zkusil jsem stáhnout SPMC přímo pro tento čip, opět hláška - nelze nainstalovat, toto moc nechápu. Zvolil jsem tedy pro ARM7 a to jede, přitom AArch je ekvivalent ARM8, divné.

-----------------------------

Dotaz na závěr.

V Kodi už mám knihovnu asi 460 filmů, s postery, plakáty popisy... jakým způsobem bych měl postupovat, abych to převedl do SPMC a pokud možno to nezničil, je to dost práce. Evolve v PC nevidím ani za nic, takže by to chtělo zazálohovat, jakýsi plugin na to mám a potom importovat do SPMC. S Kodi jsem na Androidu skončil.

Půjde to, je to kompatibilní ???

Dík za reakce.
20.1.2017 10:57
Foolproof[QUOTE=Foolproof;527591]
Půjde to, je to kompatibilní ???
Dík za reakce.[/QUOTE]

Asi to nejde, chlívečky v databázi jsou jinak, i soubory mají jiná jména (Movies99.db oproti Movies107.db atp.). Přechod z Kodi na SPMB asi znova knihovny. Nebo někdo poradí ? Nejsem sám, kdo takhle přešel.
20.1.2017 02:38
vivid.skSkusal si export kniznice v KODI a nasledne import v SPMC?
20.1.2017 03:36
FoolproofAno, napíše to při importu, že je to jiná verze, jestli chci pokračovat, když dám ano, tak mám v kolekcích roky, roky jsou prázdné a vůbec se SPTM chovalo divně, psalo, že soubor už není kdispozici atd. Musel jsem dát vymazat data a nastavit znova, už mám praxi, za 10 minut hotovo.

Stejný problém s jednotnou databází, když použiji SQL na serveru, musí být všechny verze stejné viz tabulka na

http://kodi.wiki/view/XBMC_databases/Version_table

Na Enigmě mám 16.1, Evolve SPMC 16.5.5, KOdi na PC 17.1 RC4, děs.
20.1.2017 04:02
vivid.skChapem.
V tom pripade bude lepsie (a v konecnom dosledku aj rychlejsie) riesenie inicializovat kniznicu - mat vzdy pomenovany multimedialny obsah na disku tak, ako KODI ocakava a detekcia bude na 95% spravna. Tych 5% obsahu si uz manualne prejdes a upravis.
21.1.2017 01:26
FoolproofCvičně jsem nainstaloval FTMC 16.1, to by měl být jiný fork Kodi, nezaznamenal jsem nic pozoruhodného. SPMC je asi nejdál. Bohužel ve všech těchto interfacech, které mají opravdu vymakanou knihovnu atd. jsou problémy se zvukem passtrough, což jsem překonal, protože se to týká formátů, které moc nevyužívám ( přibylo AAC 5.1, které dává PCM 2.0) nefunguje

přepínání TV na FPS shodné s filmem.

Nativní aplikace, včetně jakéhokoliv amaterského playeru pro Android to dokáží. Jsem zklamán.
24.1.2017 07:59
FoolproofDnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa. Překvapilo mě ale, že každý usraný iPhone byl lepší, no za 20 litrů nechť.
------
Potom jsem tyto soubory dal do SPMC, video jako "no smooth" přehrál všecky, ale zvuků ani ne polovičku a to tam bylo aspoň 8 v AAC, což teda jelo. Dost hrůza, s Kodi by tedy neprodali ani kus. Ten test je dost náročný, ale z hlediska třeba 2k nebo 4k zase ne tak, protože je tam jenom MKV a MP4, zvuky AC3 a AAC a to 2.0 a kodeky H264 a H265. Na to se programátoři zaměřují, protože je to nejžádanější a na mobilech stejně víc nehraje, takže to bylo OK.

Pro taková BluRay v MVC s DTS HDMA 7.1 asi není v Androidu místo, je to mimo oblast trhu....Co když si někdo koupí TV a Androidem ????
-----
V SPMC už jde sice zaškrtnout "HASH", ale video streamuje max 720p, je to blbé, musí se na PC, tam stáhnout playlist ve 4k a teprve si to přehrát. Na PC to jede na plné kule.

------
Zprovozmil jsem PVR VUplus Enigma2 v SPMC po určitých peripetiích, to je fakt jenom pro ty, co sledují fotbal na mobilu, protože manželka má puštěné Cesty domů nebo něco podobného. Zvuk jenom PCM, nechť má stanice Dolby nebo cokoliv, a max 576p.
Nebo neumím nastavit satelit, v SPMC se nedá nastavit kromě IP nic.
-------
Stále SPMC nepřepíná FPS na rozdíl od nativních playerů. Bída.
24.1.2017 09:17
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;527786]Pro taková BluRay v MVC s DTS HDMA 7.1 asi není v Androidu místo, je to mimo oblast trhu....Co když si někdo koupí TV a Androidem ????[/QUOTE]
Tak to ajtak z TV nedostane - nieje sposob ako to dostat von (cez SPDIF/ARC to technicky nepretlacis).
Dalsi z dovodov je, ze treba na to uz naozaj slusnu zvukovu aparaturu (myslim koli pocutelnemu a zmysluplnemu rozdielu voci komprimovanemu DTS:core), kde sa predpoklada, ze ak ma niekto na takyto audio setup, tak sa nebude srat s androidom za 30$ ako primarnym zdrojom pre AVR/TV.

[QUOTE=Foolproof;527786] a max 576p.[/QUOTE]
To si nemyslim. Pluginy su univerzalne a ked to funguje korektne v KODI, pojde to aj v SPMC. Co sa tyka vystupu 576p, mas zrejme nastaveny transcoding na strane STB/Enigmy2 (pozor na iny port), mne to streamuje do kazdeho zariadenia perfektne (odskusane od Win/Kodi->AVR->TV, Tablet:Android/Kodi; Smartfon:Android/Kodi, vsetko nativne, v plnom/povodnom rozliseni, bez transkodovania).

[QUOTE=Foolproof;527786]to je fakt jenom pro ty, co sledují fotbal na mobilu[/QUOTE]
To je trosku mimo temy, ale doplnim. K tomu na androide existuju podstatne luxusnejsie riesenia (a ak tvoj smartfon zvladne prehrat 2x HD stream, tak aj s PIPom):

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.player&hl=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.premium&hl=en
24.1.2017 09:53
Foolproof[QUOTE=vivid.sk;527788]
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.player&hl=en
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.cyberdream.dreamepg.premium&hl=en[/QUOTE]

Oboje jsem zkoušel, je to velmi dobré, přemýšlím, jestli dám 200 Kč. Každý druhý den má novou verzi, takže po 2 dnech křičí, že je to zastaralé, nechť si koupím Premium. Moc to nepotřebuji, mám VU+ Solo 4k, pro moji ženu na tablet.....

Na ten port se podívám.
24.1.2017 10:00
vivid.skMyslim, ze je to hodne tych penazi. Tento SW pouzivam uz dlhsie, ten progress tam je znacny. Spolu s playerom (rozdelene zrejme koli politike poplatkov do dvoch samostatnych appiek) je to TOP aplikacia tohto druhu. Ak by som mal doma internet s uploadom <15Mbit, aj HD si odstreamujem kamkolvek. Takto len SD :).

Takisto je ten management PVR zo smartfonu (nielen z domacnosti, ale aj z vonku, ak mas verejnu IPcku) je vysoko navykovy.
25.1.2017 01:21
FoolproofNe a ne.
Na VU+ lze nastavit webinterface na port 80, tak mi funguje WebIf, všecko na PC. Pro streaming (asi) je tam možnost nastavit transkodování a to 2 porty 8001 nebo 8002. Když přepnu na 8001 blikne, že jsem nastavil mobile device, 8002 nenapíše nic. K tomu je automatika + rozlišení. Rozlišení nastaveno na 1080p. Na datový tok lze až 1000 Mbit, mám gigovou síť, tak proč ne, pak lze nastavit FPS. Nebo to nechat na auto.
- při streamingu živého HD vysílání do Kodi atp. pomocí PVR VU+Enigma pluginu. píše SD a zvuk AAC !!!!!!!!!!, zvolím-li originální velikost, je pouze obdélníček uprostřed, tedy 576
- při nahrávání se nahraje HD, ale plynule najde přehrát, i když ze stejného disku valí i 4k.
------
Nahrávka přímo ve VU je o něčem jiném, k nerozpoznání od originálu a se všemi PIDy, takže všechny zvuky, titulky atp. Tento soubor KOdi a pod. přehrají naprosto v pohodě, v super kvalitě.

Dreamy v Androidu na tabletu nemají chybu, na Evolveo slabší, neposlouchá to DO.....musí se přepnout na myš, komfort není až takový.
-----
Včera jsem si na Dune pustil Terminátora 3, u kterého mám zvuk v LPCM 7.1, chrchlání Androidu je proti tomu strašné, takže Evolveo zůstane na přehrávání klipů z YT apod. jako WEBM s VP9 a OGG zvukem ve 4k, to mně nic jiného kromě PC nepřehraje a na historický archiv, kde jsou AVI v XVID s AC3 zvukem, to jede slušně a knihovna je fakt, fakt dobrá.
25.1.2017 02:53
vivid.skPort 8001 sa pouziva na direct stream, port 8002 sa pouziva na transkodovany stream (su default hodnoty portov, ak si ich nemenil). Samotny klient (v nasom pripade KODI) si teda moze vyziadat bud plny stream, podla toho, aky port nastavis. Toto nastavenie je podmienene este nastavenim WebIF rozhrania, pripadne streaming pluginu v STB.

Transcoding (na porte 8002) mozes vypnut uplne (koli aktualnemu testovaniu odporucam ), potom bude STB poskytovat len stream v povodnej kvalite (na porte 8001).

Nastav, odskusaj a daj vediet. Musi ti to fungovat aj cez Dream Player , ak vidis rozlisenie zdroja 576 a zvuk AAC, ide jednoznacne o transkodovany stream (vytvara ho STB)!


Korektne streamovanie vies otestovat aj priamo z PC pristupom cez WebBrowser (http://IP_STB) a na stream vies pouzit ktorykolvek slusny media player (u mna overene a otestovane cez MPC-HC).
26.1.2017 11:57
Foolproof1. Přes webbrowser to na Windows jede v pohodě, ale musím otevřít pomocí ip adresy WebIf interface, v němž zvolím Live TV.
2. Přímo v playerech na Windows to na IP ani na port nefunguje, musí v adrese být obsažen ID kanálu, který má streamovat, např CT1HD u mě http://192.168.1.7:80/1:0:1:1F41:CA1:3:EB0000:0:0:0:, pak to hraje, ale to je http stream, ne direct stream.
3. V Androidu mi všechny browsery při pokusu o stejný postup hlásí "Chybí plugin", pouze Chrome otevře obrazovku a na ní je klikněte zde pro plugin, když to učiním, dostanu se na VXG plugin, který na stahování nereaguje, instalace VXGPlayeru nic neřeší, situace je stejná.
4. DreamPlayer funguje, ale nelze vypnout transcoding zvuku, z Dolby udělá MP3, obraz nejede HD, nepřepne FPS na 50 Hz, nelze dost dobře ovládat pomocí DO...
5. Ve VU+ jsem v noci skončil s nastavením viz příloha, AC3 nelze nastavit vůbec, ale ať na portu 8002 nastavím cokoliv jede to 480p, zvuk AAC, prostě pořád transkoduje. Nepřišel jsem na to, jak nastavit jenom stream, stejně jako když se jedná o recording, uložený soubor TS je naprosto OK.

(Před asi 20 lety to Ziova pro MPEG2 dělala tak, že stream nahrávala a pak docela sprostě se zpožděním několika sekund přehrávala, byl to vlastně jakoby timeshift, protože streamovat neuměla.)

Nevím, jak vypnout transcoding.

A abych nezapomněl - autor FTMC mi dal stanovisko, že aby v Kodi, FTMC či SPMC, fungovalo DTS HDMA nabo DD+ či DDTHD musí mít výrobce China shit " a proper licence". Tedy asi doufat, že to někdo třeba s XDA hakne......
26.1.2017 02:29
vivid.skStale riesis nastavenia portu 8002 (transcoding), ten nas vobec nezaujima. Plugin na trankodovanie vypni , alebo odinstaluj .
Stiahni mi este screeny nastvenia pluginu, WebIF a zoznam pluginov (kludne posli cez sukromnu spravu). Bol by v tom cert, aby to nefungovalo, ked to funguje vo vsetkych ostatnych E2 boxoch.
26.1.2017 04:27
FoolproofKonfigurace převodu je součást image, není to plugin, nelze vypnout nebo odinstalovat. Když v Kodi vynechám port 8001 nebo 8002 nestreamuje vůbec.

Z vybraného buquetu lze ve WebIf vytvořit playlist, který třeba pro Skylink vypadá

[code]
#EXTM3U
#EXTVLCOPT--http-reconnect=true
#EXTINF:-1,CT 1 HD
#EXTVLCOPT:program=8001
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:1F41:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT 24 HD
#EXTVLCOPT:program=8003
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F43:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Nova HD
#EXTVLCOPT:program=13201
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3391:C89:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Prima HD
#EXTVLCOPT:program=13202
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3392:C89:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Prima +1 HD
#EXTVLCOPT:program=13143
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3357:C93:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT 2 HD
#EXTVLCOPT:program=8002
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F42:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT :D/art HD
#EXTVLCOPT:program=8005
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F45:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Nova Cinema HD
[/code]

V PotPlayeru je tento playlist nádherně přehratelný, jedině tomu chybí ikony kanálů, streamuje každý kanál v plném rozlišení, se všemi zvuky.
Je tam port 8001, který nebyl nastaven v Enigmě.
[ATTACH=CONFIG]34002[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]34003[/ATTACH]

Zkusím nenastavit 8001 v Enigmě a nastavit v Kodi, třeba je toto logika problému, nenastavený by neměl dělat nic.
26.1.2017 05:28
FoolproofJe to ostuda, už to funguje. Musí se použít jiný port, než je nastaven v Enigmě, to je ta logika.Ten je pro transkoding a je jedno, jestli je to 8001 nebo 8002, musí být použit ten, který není zvolen pro transkoding.
V Kodi a forcích to jede jako čistý stream se vším všudy, Dolby Digital na průchodu a jede naprosto plynule i 4K, zkoušeno z Astry na UHD Demo

Horší je Dream player, zde nedokáži posoudit rozlišení, ovšem obraz je viditelně slabší a zvuk degraduje na 2.0, ze čtyř kanálů třeba na CTHD nabízí jen 2, MP2.

Dík za pomoc.
26.1.2017 06:03
vivid.skTakze konecne vsetko funkcne, to je fajn.

[QUOTE=Foolproof;527848] ze čtyř kanálů třeba na CTHD nabízí jen 2, MP2.[/QUOTE]
Screen z mojho telefonu teraz (Dream Player):
30.1.2017 07:52
pantera111Dobrý deň,

som začiatočník - čerstvý vlastník Evolveo H8, a po prehrávaní HD videa som odstránil KODI 16 Jarvis, nakoľko mi sekal HD videá. Momentálne riešim problém,- nakoľko nemám doma net, KODI 17 som si stiahol na usb kľúč, ale nijako ho neviem spojazdniť... Zatiaľ nemám skúsenosti s androidom v multimediálnych centrách. Prosím vás o vaše rady, ako na to. Ďakuje za každú dobrú radu.
30.1.2017 08:28
FoolproofMyslím, že Kodi 17 pro Android ještě není vydána. Bez netu je to bohužel poloviční stroj. Alespoň USB disk.

Někde stáhni
https://github.com/koying/SPMC/releases/download/16.5.5-spmc/SPMC-16.5.5-spmc-972797d-armeabi-v7a.apk

nakopíruj na USB a otevři, základ se tím pádem nainstaluje, je to fork od Kodi, zatím nejlepší, co jsem našel.
Pozor po instalaci je tam skin, který je určen pro dotykový display, přepni na myš, do nastavení - language je jazyk, změň na češtinu a potom ve vzhledech změň skin na Confluence. Vypni myš a hotovo.
30.1.2017 09:06
Ulricopantera111: To jste přehrával HD videa přes síť nebo z USB disku? Z USB disku by se to sekat nemělo a pokud přes síť, tak přes LAN kabel nebo WiFi? Při WiFi připojení se to bude sekat, tomu věřím, ale přes LAN by nemělo.
30.1.2017 09:14
pantera111Zdravím, bolo to z USB disku, cez hdmi.
30.1.2017 10:30
FoolproofSice mám síť gigovou, ale po síti hraji i 4k v HEVC. Jediné kriterium je datový tok. Dekoder to zvládne hravě, takže jedině nestíhá linka, USB se taky velmi liší rychlostí čtení a zápisu.
Zkouším nyní Plex, to je hlupák, např. má streamovat AVI v 1080p, nastaveny má asi nějaké pofiderní parametry, protože napíše, že je to nekompatibilní, takže se pokusí to přehrát transkodovaně, ale jede to v pohodě. Přitom video má skoro menší datový tok, když je to v DTS HDMA naplno.
Za chvíli budu testovat koncert Sarah Brightman, napíši , jak se to chovalo

[code]VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 30500 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
LPCM Audio English 2304 kbps 2.0 / 48 kHz / 2304 kbps / 24-bit
DTS-HD Master Audio English 4596 kbps 5.1 / 48 kHz / 4596 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)[/code]
30.1.2017 10:42
vivid.skFoolproof> ako si tato krabica poradi s prekladanymi videami? Urcite mas nejake koncerty na BD prekladane. Je ten deinterlace (na 50p/60p) pouzitelny?
30.1.2017 11:10
FoolproofTo je strašně těžké posoudit, nativní player v krabici přepne na správné fps a když je to třeba záznam z TV, který je intelaced, tak nevím co přesně z toho leze (50Hz) a tv Panasonic má zabudovaných jakýchsi vylomenin, taky deinterlace a hřebenový filtr a já nevím co ještě, je to jaksi nastavené, jak se mi to líbí a mám strach to rozdrbat.Nastavuje se to dost blbě.
Nepozoroval jsem žádný problém.
V systemu se ohledně tohoto nedá nastavit nic, v KOdi a forcích mám já jenom 2, BOB a "nejbližší možný", proti popisu se mi nezobrazuje Lanczos, to mám nastaveno na auto a asi to funguje.
30.1.2017 11:31
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;527963]Panasonic má zabudovaných jakýchsi vylomenin, taky deinterlace a hřebenový filtr [/QUOTE]
Take byvavalo pri CRT :). Ak mu posielas do TV progresivny material (co samozrejme posielas), nic z uvedeneho neplati.

To dalsie, co pises (Lanczsos) sa tyka resize/upscale, to s tym primarne nesuvisi.
K deinterlacingu: Bob aj celkom shit, pokial bude robit SW deinterlace KODI, vysledok bude nanic. Ocakaval som neajku HW podporu, ako to poznam z Windows (DXVA2 a VA deinterlace, ktory robi GPU je akceptovatelne). Horsie a viac viditelne je to pri prekladanych DVD (nizsie nativne rozlisenie), ale tu su skusenosti rovnake - sw deinterace ktore robi KODI stoji za prd.
31.1.2017 12:47
FoolproofV popisu k nastavení MXPlayeru je napsáno, že pokud zapneme deinterlacing, můžeme použít pouze softwarový videodekoder. Myslím, že v Androidu bude platiti totéž i pro Kodi, tedy osobně mám zapnuto HW dekodování pro všecko a vždy.
Cosi mám na disku i 1080i, nějak si neuvědomuji, že by byly problémy, zkusím se na to příležitostně zaměřit, TV mně vypisuje v inforežimu rozlišení a FPS, ale ne p nebo i.
31.1.2017 02:17
vivid.sk- TV nemoze vypisovat i / p, pretoze jej posielas len p. O tom ten deinterlace je.
- Uplne by stacilo, keby MX player pouzival YADIF deinterlace (x2), ktory sa uz nachadza v mnohych sw dekoderoch ako bezny standard.

update: A ako pozeram, nasiel som nieco take v changelogu, treba to len nastavit v nastaveniach.
De-interlacing algorithm can be selected between yadif and w3fdif. This feature only works with SW decoder as of now.

31.1.2017 07:23
jajamigraDobrý den,
prosím o radu k H8
.1080p.x264-DAA.mkv z flešky,velikost souboru 14GB-toto video nemůžu přehrát bez záškubů v různých nainstalovaných playerech.
Plynule přehraje toto video bez zvuku v předinstalovaném playeru (Media Player).
Obraz plynulý ale bez zvuku,se zvukem obraz trhaný.Jak z toho ven?
Děkuji a s pozdravem
31.1.2017 07:42
RoPoMediainfo v PC hlásí o tomto souboru co? Datový tok videa a audia, proužitý profil H264, kodek, atd...
31.1.2017 08:00
Foolproof[QUOTE=jajamigra;527991] v různých nainstalovaných playerech.[/QUOTE] Kromě MXPlayeru je můžeš všechny odinstalovat, ušetříš prostor. dej si SPMC, uděláš dobře.
1.2.2017 01:26
FoolproofSituace na frontě se mění každým okamžikem.....

Včera jsem narazil na Archos video player a konečně programátor, který má asi stejné myšlenkové pochody jako já.

1. Umí se připojit na Plex server, použije všechny údaje, posters, backdrops, plot atd.
2. Umí vytvořit vlastní knihovnu, kde údaje přednostně čerpá z NFO souborů, posters atd..Soubory lze použít z Kodi a forků nebo ručně udělané nebo výstup Z Media Companion pro PC
3. Umí passtrough zvuk, 2 způsoby - Mode 1 pro Android do 4.4.2 nebo Mode 2 pro vyšší verze i po síti, nic netranskoduje. Zajímavé na tom je to, že pro 4.4.2 mně to funguje velmi dobře (viz níže) ale pro vyšší verze dekoder v AVR neustále přepíná mezi PCM a originálem, moc dobře nefunguje
4. Má možnost zvolit alternativní player, tedy například bez koupě kodeků neumí VC1, ogg atp.,ale lze použít (v mém případě) MXPlayer, který to umí, přitom to spouštím třeba z databáze Plexu.
5. Funguje zde Dolby Digital TrueHD 7.1, nejede DD+, naopak v MXPlayer, jako v alternativním playeru funguje Dolby Digital + 7.1 a nejede THD. Tomu nerozumím.
6. Titulky si sám nastaví na CP 1250, tedy bez problémů,
7. Ovládání pomocí DO naprosto jednoduché, intuitivní, možno zvolit 5 velikostí od tabletu až po filmové plátno.
8. Z DTS HDMA 7.1 udělá DTS 5.1, není kritické, budu dál koumat.
9. Na bluRay správně postí první MPLS, ale neumí pokračovat, považuje to za jednotlivé soubory.
10. Pro MPEG2 je potřeba koupit kodek, nevadí, přehraje MXPlayer.
11. Umí přehrát zástupce přes FTP
12. Hraje HEVC i 59,94 FPS vyzkoušeno.
13. NEROZCHODIL JSEM PREPINANI FPS PODLE FILMU, MXPlayer bez chyby
14. Najde všechny UPnP servery (u mě Universal,VUSolo4k,Plex,PC) hraje bez transkodování.
15. Soubor lze přehrát přímo z adresáře, bez zařazování do knihovny, přímo přes SMB, přitom pokud je přítomno NFO, zobrazuje všechny informace, jakoby v knihovně byl, to je super.
16. Kdoví co ještě

Vzhledem k tomu, že mám Android 6.1 a průchod zvuku v Mode 2 moc nefunguje, asi něco bude na tvrzeních autorů Kodi a forků, že jsou to "scrap"ware, bohužel z Evolveo Helpdesku mám info, že v nejbližší době se update nechystá, asi smůla, ale s tím Archonem je to dost dobré.

Pro domácnost bez AVR bych řekl dokonce velmi dobré, stačí i pro kvalitní TV.
1.2.2017 02:53
jajamigradatový tok videa: 10,5Mb/s,audia: 1,5Mb/s DTS 5.1
profil: HIGH&L4.1
formát: Matroška
kodek obrazu:V_MPEG4/ISO/AVC
děkuji
1.2.2017 05:04
Foolproof2 možnosti
1. Pomalá fleška
2. Player neumí DTS a tak koktá (zkusit softwarový dekoder)

Integrovaný videoplayer to umí, MXPlayer to umí, Archos to umí.
Total Commander, dlouhý stisk OK, vybrat "přehrát na popředí", vybrat player, "pouze jednou", aby se neasocioval, a porovnávat.

Přehraje plynule po síti 40 megabit/s., ověřeno. Z flešky nevím, ty levné jsou určitě pomalejší než gigová síť.
1.2.2017 09:30
jajamigraZdá se že v SPMC chodí obraz plynule i zvuk,tedy po několika pivech,budu dál zkoumat.dík
4.2.2017 01:41
FoolproofTak Archos se mi líbí víc a víc. V SPMC dám dvojklik a minimalizuje se, zůstane na pozadí.
Start Archos a mám k dispozici sdílení SMB pro NAS,PC,VU, přes UPnP databáze Kodi,Plex, miniDLNA ve VU, FTP, při všem lze použít tkzv. "old style" to je přehrávájní souborů kdekoliv přímo.
Vše streamuje bez transkodování.

Jediná vada je, nepřepíná FPS. MXPlayer i Evolveo player přepínají.

[ATTACH=CONFIG]34033[/ATTACH]
4.2.2017 06:14
jajamigraPrvní možnost je správně,pomalá fleška,
z microSDXC class 10 běží vše plynule v podstatě v jakémkoliv playeru,odskoušeno na těch 12Mb/s
5.2.2017 12:20
UlricoTak jsem si dnes toto MMC pořídil, a po cca hodině hraní zatím ve mně převládá obrovské zklamání. Nechci udělat unáhlený závěr, co kdybych "jen" měl něco špatně nastavené...
Zkoušel jsem předinstalované KODI a přehrávání filmů různých formátů z NASu. Ačkoliv mám 1 Gb síť (včetně routeru), tak videa hrají trhaně a místo FullHD obrazu vidím mazaninu snad v SD kvalitě (či spíše nekvalitě). Dnes už na to nemám sílu, ale zítra během dne zkusím toto KODI odinstalovat a nainstalovat čisté KODI bez předinstalovaných doplňků. Ale trochu se obávám, že ke zlepšení nedojde.
Neměl jste někdo stejný problém? Proč se tak degraduje kvalita obrazu? Jak kdyby přístroj obraz přepočítával na jiné (nižší) rozlišení a díky tomu jej nestíhal plynule zobrazovat. Prostě když stejný film přehrávám přímo pomocí TV, je obraz krásně ostrý, plynulý. Pokud film pustím v Evolveu, je obraz rozostřený, barvy také nic moc a obraz je trhaný.
Ještě možná zkusím výše uvedené SPMC. Nebude se prát s KODI, když jsou to skoro stejné aplikace?

Doplněno:
Prošel jsem nastavení, zkusil jiné přehrávače (předinstalované i SPMC), zkusil přehrávání z NASu, z rychlé USB flashky a výsledek stále stejný. Obraz trhaný, jakoby rozpitý.
Možná chyba kusu, nevím, ale jsem zklamán. Mám tu podobný přehrávač z Číny, má slabší HW, stál polovinu a ten videa přehrává bez problémů...

Doplněno
Tak beru zpět v Evolveu problém nebude. Teď už mi zlobí i onen čínský přehrávač... Už nevím co s tím.
5.2.2017 02:29
FoolproofV diskuzích se objevuje i to, že záleží na EDID toho, co je připojeno. Např. VU má povel "přemosti EDID", po HDMI se totiž player dozví, co tam má a když to není podporováno, tak automaticky transkoduje.
Co se mně osvědčilo: (Je to výsledek dost pokusů a omylů)
SPMC v něm udělám databázi všeho, dnes asi 650 filmů na NAS atd. Tento program vytvoří XML soubory NFO, kterým rozumí další.
PlexMedia server na PC, lze i na novější NASy, přeletí adresáře a pomocí souborů NFO ze SPMC udělá svoji knihovnu.
MXPlayer Pro pro přehrávání exotičtějších formátů
ArchosVideo Player Pro se zapnutou možností použití external player. Archos si může udělat svoji knihovnu, přičemž opět použije soubory NFO
-------
2 způsoby použití. Není-li zapnuto PC, použiji v Archosu "old style", zkrátka najdu soubory a nechám je zařadit do jeho knihovny, je to bleskem, už má NFO soubory.
Po stisku play se objeví nabídka všech možných playerů v systemu, které jsou schopny to přehrát, v drtivé většině ponechám Archos, pouze jednou, aby se neasocioval, příští soubor nemusí jet. Když je to exotičtější , volím MXPLayer, tato zdánlivá krkolomnost spočívá v požadavku, aby šel zvuk průchodem a u 7.1 to funguje různě, taky je otázka, jestli chci adjustovat framerate, mraky filmů mám 50 Hz, takže není nutné.

Pokud jede PC, což u mě snad pořád, vynechám výběr z adresáře a vyberu přímo z knihovny Plexu co chci a přehraji.

Streamuje bez transkodování a zvuk jde průchodem, akorát z HDMA 7.1 bere jenom core a je z toho 5.1.

Kodi a forky používám pouze k vytvoření knihovny, tam je to asi nepřekonatelné, Plex není tak spolehlivý pro češtinu.
Lze přehrávat v Archosu i z Kodi, pokud je na pozadí nebo jede jinde na síti, ale strašně dlouho trvá načtení a chce po síti transkodovat, takže toto jsem vyřadil.

Nic víc nemůže poradit, snad jen to, že v nastaveních systemu mám obraz HDMI a deep color, u zvuku HDMI passtrough, všude hardwarové dekodery.

Hodně úspěchů.
5.2.2017 07:46
jajamigraTady jsou testovací videa v různých bitratech.

http://jell.yfish.us/
5.2.2017 09:03
dusinofZdarec chlapi. Vim ze to sem asi tak uplne nepatri, ale vidim ze neco podobneho tady resite. Planuji koupit nejake multimedialni centrum tak do 4000. Podminka je jedina...Aby to zvladalo prehravat pres GLAN FHD filmy, a melo to passthru do receiveru pro HD Audio (DTS-HDMA,Dolby TrueHD). Je to tak ze napr. muzu koupit toto :https://www.czc.cz/evolveo-android-box-h4/203031/produkt a akorat pak preinstaluji ten KODI na LibreELEC ? a bude to fungovat ... nebo se mam poohlednout po nejakem jinem kusu HW? Videa ve 4k se me vubec netykaji.

dikes.
5.2.2017 10:36
FoolproofÚdajně to umí nabootovat z SD karty ten LibreELEC, procesor to má myslím akorát na to, ale myslím, že u Evolveo to ještě nikdo nezkoušel.
5.2.2017 10:49
Foolproof[QUOTE=jajamigra;528178]Tady jsou testovací videa v různých bitratech.

http://jell.yfish.us/[/QUOTE]

No myslím, že jsou tam dost blbosti, obzvlášť, když asi nikdo nemá doma lepší síť než giga, tedy řekněme (u mě)asi 75 megabyte, dál už mi nestíhají starší disky.
BluRay, tedy H264 se zvukem dohromady 40 megabit a to je super kvalita.
Bitstream ze satelitu 4k v HEVC asi 25 megabit.....
Super kvalita 4k MKV co mám, tak 18 megabit, další 24 megabit, ve VP9 mám cosi to je 14 megabit a taky dobré.
5.2.2017 10:52
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;528200](u mě)asi 75 megabit, dál už mi nestíhají starší disky.[/QUOTE]
Pozor, nieje megabit ako megabajt. 75megabit je menej ako 10MB/s. Gigova siet ti v praxi prenesie cez 100MB/s.
Inak videa su v poriadku, ale len na test, v praxi sa tie s extremne vysokymi bitratmi nevyskutuju, koli obmedzeniam standardov.
6.2.2017 08:53
dusinof[QUOTE=dusinof;528182]Zdarec chlapi. Vim ze to sem asi tak uplne nepatri, ale vidim ze neco podobneho tady resite. Planuji koupit nejake multimedialni centrum tak do 4000. Podminka je jedina...Aby to zvladalo prehravat pres GLAN FHD filmy, a melo to passthru do receiveru pro HD Audio (DTS-HDMA,Dolby TrueHD). Je to tak ze napr. muzu koupit toto :https://www.czc.cz/evolveo-android-box-h4/203031/produkt a akorat pak preinstaluji ten KODI na LibreELEC ? a bude to fungovat ... nebo se mam poohlednout po nejakem jinem kusu HW? Videa ve 4k se me vubec netykaji.

dikes.[/QUOTE]

Nemusi to byt nutne Evolveo, zajima me co je HW kompatibilni s Passthru pro HD audio. Nepochopil jsem totiz jestli je problem v HW nebo SW.
6.2.2017 12:51
Foolproofpřečti si tento thread 2890 Kč i s DVBT2
http://www.xbmc-kodi.cz/showthread.php?tid=838
6.2.2017 01:26
whitesak[QUOTE=dusinof;528216]Nemusi to byt nutne Evolveo, zajima me co je HW kompatibilni s Passthru pro HD audio. Nepochopil jsem totiz jestli je problem v HW nebo SW.[/QUOTE]

Zdarec,
Pokud chceš bezproblémové přehrávání FHD videí, kdy se ti bude u filmů bezproblémově přepínat obrazová snímková frekvence na TV dle snímkové frekvence zdrojového videa (neboli velmi plynulý a necukaný obraz) a dále chceš bezproblémové plnohodnotné, nijak neořezané a plynulé přehrávání passthru HD Audia ((DTS-HDMA,Dolby TrueHD, 7.1), tak tomu plně vyhovují BOX s procesorem AmLogic S905 nebo lépe S905X (S905X je inovovaný S905 plně binárně kompatibilní a umí navíc HW kodek VP9 a HDR video) a video Mali-450. Z dalších parametrů ti stačí 1 GB RAM a pokud nechceš pouštět videa s extrémním datovým tokem případně 4K videa, tak stačí 100 Mbit ethernet. Osobně bych však doporučoval brát 1Gbit LAN.

Aby to však vše bez potíží jelo, je nutno NEPOUŽÍVAT vnitřní instalovaný Android, ale instalovat LibreELEC . Je možno na SD kartu - tím se zachová instalovaný ANdroid a lze to používat jako DualBoot, pro případ, že by jsi někdy na něco ten Android chtěl, anebo je možné LibreELEC instalovat přímo do vnitřního NAND úložiště a nahradit Android LibreELECEm (dle mne lepší varianta). BTW ten přesun do NAND je možné udělat kdykoliv později, takže to vš lze nejdříve zcela bezpečně vyzkoušet s externí SD kartou. Viz:
https://forum.libreelec.tv/thread-1172.html

Výše uvedeným požadavkům vyhovuje mnoho boxů ze GearBest nebo Aliexpress s cenou kolem 35 dolarů - čili cca 900 Kč!!!

Evolveo Android Box H4 by mohla být pro tvé požadavky dobrá volba, vyhovuje parametrům. Má procesor S905X a Mali-450. Dále má 2GB RAM (to je pro LibreELEC zbytečné, stačí 1GB). Jakou to má LAN nevím, ale to je asi jedno, tech 100Mbit je v zásadě dostačující... Jen je ta cena je zbytečně vysoká - 2500,- vůči cca 1100,- za čínu včetně případné daně...
Jestli ti však zrovna na tom Evolveu ten LibreELEC plně pojede, včetně všech periferií (WiFi, Bluetooth), ti ale nezaručím (osobně si myslím, že ano). Pokud by jsi chtěl záruku na box, kde vše pojede na 100%, tak je vhodné se podívat do toho fóra výše co mají tamní přispěvatelé a jede to nebo se tam i zeptat.

Já sám používám box MXV Plus (viz mé příspěvky zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X) k maximální spokojenosti :-)
7.2.2017 12:15
dusinofMuzes mi prosim poslat odkaz kde jsi to kupoval. Myslim ty konkretne. Z aliexpresu mam koupenych uz vice drobnosti, ale nic z elektroniky tam neni spolehlive.
7.2.2017 12:29
UlricoAhoj lidi, pár příspěvku zpátky jsem psal o potížích s přehráváním filmů na Evolveu H8. Zkoušel jsem i jiný "čínský" přehrávač a ačkoliv jsem si toho nikdy nevšiml (jsem přesvědčen, že to dříve nezlobilo), tak nyní je to na koukání filmů nepoužitelné (nezáleží na formátu, ani na bitrate, ani na zdroji videa - NAS, flash apod.).
Můj problém s Evolveem spočívá jednak v tom, že obraz se mi jednak zdá neostrý, prostě jsem si jist, že není promítán v rozlišení v jakém je zdrojový soubor a jednak v tom, že obraz není plynulý, ale prostě "poskakuje". Jako kdyby na pár milisekund zamrzl a poté to skokem dohnal. Fakt se na to nedá koukat. Už nevím co bych měl nastavit, zkoušel jsem KODI i SPMC. Poradíte někdo, kde bych mohl mít chybu?
7.2.2017 02:47
FoolproofMáš určitě povoleno hardwarové dekodování ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tyniw.mediacodecinfo.application
toto si nainstaluj, co tam bude vyjmenované, to musí fungovat, když tak ještě zkus Antutu, ohodnotí to, u mě
"Dnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa."
Například na https://forums.geforce.com/default/topic/928463/antutu-video-tester-scores/
má NVidiaShield (asi se starým firmware) skore pouze 808 s 11 ti !!!!!!!! nepřehranými videi.

Minix Neo na http://www.minipcdb.com/articles/Minix-NEO-U1-review

má skore pouhých 693 bodů a je to hodnoceno jako velmi dobré

Ami TV box na http://www.cnx-software.com/2015/11/09/ugoos-am1-tv-box-and-some-amlogic-s905-benchmarks/

má 899 bodů stejně jako Evolveo 3 má 3 videa hodnocena jako slabší.

Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1 jede jako 5.1 a PCM 5.1 jako 2.0, jinak si nestěžuji.........
7.2.2017 03:54
whitesak[QUOTE=Foolproof;528257]Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1[/QUOTE]
Což znamená, že ti jede do receiveru pouze DTS Core. Tedy ne DTS MA, ale pouze normální ztrátové DTS :-(
7.2.2017 04:22
whitesak[QUOTE=dusinof;528253]Muzes mi prosim poslat odkaz kde jsi to kupoval. Myslim ty konkretne. Z aliexpresu mam koupenych uz vice drobnosti, ale nic z elektroniky tam neni spolehlive.[/QUOTE]
Kupoval jsem na Gearbest http://www.gearbest.com/
Spolehlivost ... Mno nevím. Mě jede již přes rok. No problem.
Co se týče modelu, těžko radit, je jich tam mnoho. Jak jsem psal, díval bych se raději po S905X. Třeba Sunvell T95X S905X, NEXBOX A95X S905X nebo nadupanější Beelink MINI MXIII II S905X ...
7.2.2017 07:02
Ulrico[QUOTE=Foolproof;528257]Dostal jsem 860 bodů
Máš určitě povoleno hardwarové dekodování ?[/QUOTE]
Já měl 857 bodů, což je v podstatě stejné. Dekódování mám zapnuté. Ještě jsem si hrál s nastavením TV Panasonic AS750, zkusil jsem zapnout 1080p Pure Direct (ani nevím proč to je defaultně vypnuté). Nemůžu si pomoct, ale když film přehrávám pomocí TV, je obraz jasnější, ostřejší a plynulý. Přes Android box není obraz tak čistý, ale hlavně je trhaný. I když po zapnutí 1080p Pure Direct možná méně - už to nedokážu objektivně posoudit, už to cukání vidím všude.
7.2.2017 07:33
FoolproofJe dobré, když player přepne framerate. MXPlayer to umí na 100%. U SPMC mi to nefunguje.
Já si stěžuji jenom na zvuk, to je bída, rozhodně mám obraz plynulý.
7.2.2017 07:44
Foolproof[QUOTE=whitesak;528258]Což znamená, že ti jede do receiveru pouze DTS Core. Tedy ne DTS MA, ale pouze normální ztrátové DTS :-([/QUOTE]

Je to k zešílení, DD+ jede 7.1, DolbyTHD taky. ale na DTS to bere jenom core. Zkoušel jsem i UniversalMediaserver ( to je klon z PS3) mohu ho donutit, aby určitě nic netranskodoval a lezlo z něj taky jen 5.1. Pak jsem si přečetl návod a dozvěděl se, že víc nepodporuje.
Až tak mě to zase nesere, moje Dune BD Prime je stále funkční, ale technicky mě to irituje do budoucna. Jakési DTSX 7.1 to přehraje.
Všude píší, že pouze Xiaomi a Nvidia má košer firmware s API 23 a IEC, je tam návod na jakýsi log, ale mně to ty řádky nepíše, je to pro KOdi 17.
SPMC mi navíc drze píše, že soubor je DTS HDMA 5.1, tedy už na vstupu to neřeší.
7.2.2017 08:09
Sealex[QUOTE=Foolproof;528257]Máš určitě povoleno hardwarové dekodování ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tyniw.mediacodecinfo.application
toto si nainstaluj, co tam bude vyjmenované, to musí fungovat, když tak ještě zkus Antutu, ohodnotí to, u mě
"Dnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa."
Například na https://forums.geforce.com/default/topic/928463/antutu-video-tester-scores/
má NVidiaShield (asi se starým firmware) skore pouze 808 s 11 ti !!!!!!!! nepřehranými videi.

Minix Neo na http://www.minipcdb.com/articles/Minix-NEO-U1-review

má skore pouhých 693 bodů a je to hodnoceno jako velmi dobré

Ami TV box na http://www.cnx-software.com/2015/11/09/ugoos-am1-tv-box-and-some-amlogic-s905-benchmarks/

má 899 bodů stejně jako Evolveo 3 má 3 videa hodnocena jako slabší.

Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1 jede jako 5.1 a PCM 5.1 jako 2.0, jinak si nestěžuji.........[/QUOTE]

Abys měl výsledky aktuální, pustil jsem Antutu video test 3.0 na posledním firmwaru Nvidia Shield Android TV (FW 5.0, Android 7.0) a výsledky jsou následující:
25 fully support; 1 partially support; 4 not support
Skóre: 1026 bodů
8.2.2017 08:54
dusinofJeste otazka... Koukal jsem ze jsou ted i procesory S912. Ty jsou lepsi nebo horsi nez ty S905X ?
8.2.2017 10:13
whitesakInu na to není zcela jednoduchá odpověď. S912 je výkonnější a oproti S905X má implementovánu podporu Dolby Vision. Ale z celkových vlastností je obecně vzato designován spíše jako procesor pro "zábavní" Android boxy se zacílením především na hraní her.
S905X je zase designován především jako procesor pro použití především v pro multimédia (TV boxy).
Co je ale důležité je to, že v současné době je S905(X) procesor docela masivně podporován komunitou LibreELEC. Na tento typ procesoru je dostupný kvalitní a stabilní port LibreELECu s kontinuální podporou (nyní přechod na KODI 17 Krypton - LE verze 8).
Na procesory S912, pokud je mi známo, taková podpora zatím není...
A jak se chovají Androidy na těchto dvou platformách z hlediska přehrávání multimédií ve smyslu který z nich je lepší (nebo alespoň chodivější), to nevím. Troufám si říct, že to vyjde nastejno...
8.2.2017 01:42
Foolproof[QUOTE=Sealex;528266]25 fully support; 1 partially support; 4 not support
Skóre: 1026 bodů[/QUOTE]

Je to zajímavé protože u mě jenom 3 partially, ovšem přehrál to, vytkl smootness.......
15.2.2017 01:06
FoolproofMyslím, že programátoři na Androidu dost plavou a Android samotný taky.

Náhodou jsem si pustil Terminátora přímo z BluRay v šachtě na PC, jako BluRay to samozřejmě nehraje, ale:

DuneBD Prime to hraje s menu atd. a zvuk DTS HDMA 7.1
Evolve hraje jenom m2ts stream a to jako DTS HDMA 7.1, ale přepne mně režim ze straight (přímo) na DuplexMovieII (to je nějaké přednastavení prostoru asi) a nejde se toho zbavit, přepnu na přímo a zase se to vrátí.

Jako to, že jednou to hraje a jednou ne, asi je divný splitter či demuxer v Androidu.

Vyšel nový Plex, opravili jenom kraviny .
16.2.2017 12:26
alexandra111Koupila jsem si Evolveo Android box H8 na přehrávání videí z You-tube a filmů Horizon Go.ale nejde mi to ovládat tím ovladačem,který je k tomu. Pomůže mi nějaká myš? Asi ano,ale může mi někdo poradit jakou si koupit.Jestli stačí nějaká normální bezdrátová,nebo musí podporovat Android nebo se to ovládá přes to Bluetoth.Děkuji za rady.
16.2.2017 01:54
zekon666[QUOTE=Foolproof;528120]Tak Archos se mi líbí víc a víc. V SPMC dám dvojklik a minimalizuje se, zůstane na pozadí.
Start Archos a mám k dispozici sdílení SMB pro NAS,PC,VU, přes UPnP databáze Kodi,Plex, miniDLNA ve VU, FTP, při všem lze použít tkzv. "old style" to je přehrávájní souborů kdekoliv přímo.
Vše streamuje bez transkodování.

Jediná vada je, nepřepíná FPS. MXPlayer i Evolveo player přepínají.

[ATTACH=CONFIG]34033[/ATTACH][/QUOTE]

Tak jsem pořídil další krabičku, Vonta KIII s905 (což by měl být to samé co M8S+ Pro) a tentokrát oproti předchozím je to podstatně jinde.
Prvně jsem řešil v origo androidu co s tím.
MX Player nejede zvuk OK, jinak je rozhodně nejlepší po všech stránkách. Zkusil jsem dle postupů na netu tam dát kodek který prý zprovozní DTS a DD a nejde tam vůbec nahrát, změna není možná. Jakýkoli kodek to odmítne, to je prostě špatné :-(

No a pak jsem narazil na tvé info o Archosu. Hrozný vzhled se dá zkousnout, to minimum nastavení ještě taky ale největší průšvih je že si roztáhne na max. obraz, odstraní pruhy a deformuje tím obraz. Pokud vypnu HW dekódování tak se to spraví nicméně už je vidět že obraz není OK. No a 24fps nepřepne a nezměníš.
Co se týče zvuku, passthrough apod. Není problém ani v KODI, ani v jakémsi divno playeru v androidu, ani v tom Archosu, DTS 5.1 ani TueHD není problém vše jede přes SPDIF v poho a plynule.

Ale, protože jsem do to šel s cílem díky informacím zde od whitesaka že zkusím LibreELEC jsem po pár dnech přistoupil k instalaci a jsem teď v jiném světě :-D DOPORUČUJI
16.2.2017 04:38
FoolproofDo MXPlayeru se kodeky nenahrávají, nakopírují se do rootu a MX si nainstaluje sám co potřebuje, když narazí na "nepodporovaný "formát.
S DTS mám problém jenom s tím, že to nejede 7.1, 5.1 funguje. To přes SPDIF neprotlačíš.......
Na Archosu jsi asi nepřepnul interface, default je Legacy, lze to přepnout na TV a s DO podle mě nemá chybu, ovšem adjustace FPS nefunguje, nechápu proč. lze tam dát libovolný player, používám tedy MX.
LibreElec je jenom pro čip 905, Evolveo má 912, autor píše, že když mu někdo koupí krabičku s 912 tak to udělá......


to Alexandra111

myš mi fungovala jakási za 180 Kč Noname, půjčil jsem si ji z PC, přijímač se strčí do USB, ale napřed zkus přepnout na myš na DO, je tam na to tlačítko, protože YT má interface pro DO a i když to není nic moc, tak to celkem funguje. Tlačítkem OK se v YT zapne rozhraní a pak se to ovládá podobně jako HBB aplikace CT.
Horizon nebo jak je to neznám.
Myš koupit třeba na Alze, nebude-li fungovat prostě vrátit.
https://www.alza.cz/levne-klavesnice-a-mysi/mysi/bezdratove/18849200.htm
do 200 Kč jsou jich tam mraky i dosah 10m
16.2.2017 05:41
supforZdravím!Po těch zkušenostech,co už s H8 máte,by jste k "hloupé"TV toto doporučili,nebo raději nějaký NUC s windows(cena nerozhoduje).Jedná se o přehrávání filmů z PC,brouzdání internetem,HBO GO,někdy hry.Děkuji!
16.2.2017 08:07
FoolproofOpravdu nevím, velký přehled nemám, ale HBO GO funguje jenom na WiFi jestli se nepletu, nejde naráz mít zapnutý drát i wifi, takže streamování HD z PC může být problematické.
Pokud to bude jenom TV, bez nějakého receiveru, jsou krabičky v Číně na Androidu do 1000 Kč, Brouzdat na internetu na TV nedoporučuji.
16.2.2017 09:04
KamilZPleteš, HBO GO funguje nezávisle na vrstvě 1, 2 a 3 OSI, takže i z PC zapojeném přes LAN (kabel).
[spoiler]

[/spoiler]
16.2.2017 09:52
alexandra111Děkuji za odpověď.
17.2.2017 12:30
FoolproofHBO GO z PC možná, ale androidová krabička křičí zapněte wifi, aplikace se neumí připojit na PC, které je připojeno.....,ale moc mě to nezajímá, takže je to asi řešitelné
17.2.2017 02:56
RoPo[QUOTE=Foolproof;528534]aplikace se neumí připojit na PC, které je připojeno[/QUOTE]

A proč by se aplikace HBO GO měla připojovat na PC???? Klient se připojuje na server HBO. Nikam jinam. Tehdy je zcela jedno jestli je Android připojen do internetu drátově či bezdrátově.
18.2.2017 12:06
FoolproofJe to možné, udělal jsem jen jeden pokus, aplikace chtěla wifi, tak jsem ji vymazal, podle mě je poměr cena výkon bídný a já mám satelit, takže jsem se dál nezajímal, pomocí PVR mně jede satelit na všech zařízeních v domácnosti, jsou tam FCB tunery, každý si naladí co chce.
Sorry jestli informace byla mylná.

------------
Edit

Ale citace z vedlejšího threadu k Nvidii

"Stáhni si odsud potřebné apk a nainstaluj:
https://apkpure.com/hbo-go-czech/hbo...czech.slovakia
Aplikace vyžaduje wifi připojení (ne ethernet)."

Helemese,helemese, zřejmě typicky "tupá" androidní aplikace, znám jich dost.
19.2.2017 06:57
swenakJinak, pokud by to někoho zajímalo, testovali jsme výkon H8 vs H4 a ve 3D marku byl rozdíl cca 45% navíc vůči H4. Výkon CPU myslím cca 30% navíc. Problém je, že ve hrách se to téměř neprojevilo:(
19.2.2017 12:31
FoolproofHry jsou dělány tak, aby jely na mobilu. Vezmeš-li si hru z Dosu, tak i na 20ti jádru pojede stejně jako na 386. To 8 jádro mě nalákalo, netušil jsem, že na to nebude žádný "ELEC".
19.2.2017 08:07
swenakVe hrách se dá nastavit grafika, např. v Asphalt 8.
20.2.2017 08:18
lkopcaZdravim, mal by som nejaké otázky k H8.
Aku kartu mi vezme sd slot ak ju chcem použiť ako prídavnú pamäť ?
(Treba ju formátovať v prístroji).64Gb XC - pôvodne keď mala formát exfat tak mi box nabiehal do poruchy (chyba UC manažéra - tuším tak nejako).Po preformátovaní na ntfs sa tento problem vyskytol len keď som chcel kartu sformátovať -ale ani sa na ňu nedalo zapisovať - len čítať z nej.Po preformátovaní na fat32 ide čítať aj zapisovať , ale formátovať sa nedá.
Nemá niekto bližšie info ohľadne kariet pre rozšírenie pamäti?

Za druhé -Neviem čí to je problém androidu 6 alebo priamo boxu, ale mám problém s kamerou v skype. Kamera ide v poriadku , Pri spuštaní videohovoru sa vidím v poriadku, ale keď na drujej strane prímu vidohovor a okno s kamerou sa zmenší do pravého rohu tak zmizne (len občas tam niečo preblikne). Na druhej strane nevidia moju kameru - ja ich vidím. Zistil so že keď vymažem v aplikáciach bufer od skype tak kamery idú v poriadku, ale keď reštartujem box znovu sa to vráti do toho istého stavu. Kolega má tento istý box H8 a robí mu to isté.
Neviete poradiť?
Dakujem.
21.2.2017 10:53
FoolproofTak to jde mimo mě. Zkusil jsem tam strčit asi terový disk do USB, naformátovaný NTFS a jel. V telefonu mám 64 giga kartu ta je naformátovaná na FAT32. Taky Android.
Ten USB disk se jevil jako storage ne jako rozšíření paměti. To lze asi jen po rootnutí, ale neřešil jsem, zatím nemám důvod.

Skype jsem nikdy uspokojivě nerozchodil, mám slabý upload, takže to vždycky koktalo, uživatelsky nepřítulné, na Androidu jsem se to ani neodvážil zkusit.
Na Androidu jsem zkusil Hangsout nebo jak se to jmenuje od Googlu, ale stejný problém, slabý upload. Vzhledem k mé vzdálenosti od ústředny se na tom VDSL už moc vylepšit nedá.
21.2.2017 03:48
PheorinosNa netu je jediná fotografie dálkového ovládaní ze kterého se toho moc vyčíst nedá. Má ovládání ještě nějaké speciální funkce, třeba air, nebo jiná skrytá tlačítka ? Děkuji za info.
22.2.2017 02:39
FoolproofNetuším, v návodu nic.
Lze přepnout na myš, ale citlivost se nedá nikde nastavit, kurzor jede dost pomalu. Aplikace, které jsou dělány pro TV lze ovládat velmi dobře, to co je děláno pro telefon, dost bída. Lze nechat zobrazenou lištu, jako na telefonu, já nevyužívám, protože nelze ji jednoduše schovat.
Třeba v Kodi funguje dlouhý stisk jako kontextové menu, DO funguje dobře.
Lze okamžitě nechat aplikaci na pozadí a přejít na desktop.
Na internet apod. bych doporučil myš, bezdrátovka na 2,4 funguje dobře.
Velmi záleží na aplikaci, pokud má např. aplikace moc "gest" na ovládání, je to nepoužitelné.
23.2.2017 04:39
swenakNení k dispozici nějaká app, abych mohl ovládat a psát na H8 z mobilu/tabletu? Kodi tak ovládám, ale třeba youtube a další už ne.
23.2.2017 11:50
FoolproofV "obchodě" jsou různých aplikací mraky, ale nic jsem nezkoušel, psal jsem akorát jméno a heslo......Na YT u search je klávesnice virtuální, většinou mi dokončí hledání úspěšně automatickým doplněním.
23.2.2017 01:52
swenakNo právě, je toho hodně, tak jestli někdo nezkoušel něco rozumné. Na yt je sice klávesnice, ale nejdříve se musím dostat do řádku s vyhledáváním, což zdá se jde jen kurzorem, pak zase přepnout a zadat. A když chce dítě co chvíli něco jiné:) Něco tedy zkusím.
12.3.2017 10:05
dusinofProsim Vas,

zakoupil jsem Bm8 Pro viz: http://www.xiaomitoday.com/bm8-pro-tv-box-review/
Predpokladam, ze po na bootovani, to co vidim je Android 6.0 marshmallow. Bylo tam predinstalovane KODI 17.0.
Prehravani filmu pres SMB pohodicka, ale to co me zajimalo ze vseho nejvice je Passthrough pro DTS, DTS-MA, TrueHD audio. A to samozrejme nefunguje. JEde jen DD.
Nasel jsem oficialni vyjadreni primo asi od developera toho KODI zde: http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=289735 Popisuje, ze presli na nejake nove API rozhrani a zkratka a dobre ty "cinske smejdy" maji nejaky stary firmware, ktery toto API nepodporuje. Takze jsem zkusil jak update KODI tak update te krabicky samotne a podle vseho je to vsechno aktualni. To ze nejsem schopny dohledat nejakou oficialni podporu pro ten Bm8 asi netreba zminovat. Z toho prispevku na foru jsem pochopil ze ten Jervis (coz je asi KODI 16) pouziva ne zrovna spravnou a optimalni techniku toho passthrough. Takze by mi ani nevadilo pouzivat KODI 17, ale nevim jak aktualizovat ten firmware pripadne Android na verzi 7.0 aby to slapalo. Popravde jsem ani teda nepochopil, jestli je problem primo ve firmwaru toho Bm8 nebo v Androidu jako takovem.

Takze ma prosba je jasna. Jak donutit tu krabicku hrat DTS, DTS-MA, TrueHD audio press Passthrough. AVR mi to podporuje, odzkousene to je.

Otazka druha. OpenElec/LibreElec. Tady tyto 2 platformy jsou jen aplikace nad tim androidem 6.0 nebo je to kompletni vlastne odinstalace toho Androidu a prehrani ho temito oklestenymi verzemi? Ten android pod tim mi jako az tak nevadi, protoze tam je aspon youtube, ktery pouzivam mozna to bude umet i spotify, nezkousel jsem...

Dekuji
12.3.2017 12:24
dusinofMno tak uz jsem to rozjel... Na SD kartu jsem nahral ten LibreElec a DTS-MA i Doblby HD funguje.Otazkou je ... jestli je to opravdu HD audio
12.3.2017 12:26
FoolproofPýcha, ješitnost, nafoukanost atd. jsou vlastnosti moderátorů na Kodi foru.

Co já čtu mezi řádky, tak se v současné době jedná o neoficiální dohodu mezi některými výrobci a týmem Kodi, jejich system v současné době dle jejich propagace funguje jenom na Xiaomi a Nvidia neoficálně snad i Minix. Ostatní jsou podle nich zgarby, které si snad ani nezaslouží, aby jejich dílo na nich fungovalo. Snaha o zvýšení prodeje je evidentní.

Já mám Android 6.1 s API 23, což je podmínka pro to, aby passtrough fungovalo, jako zdůvodnění proč Kodi nefunguje uvedli s maximálním despektem, že výrobce má špatně zabudovaný standard IEC od Google ve firmware. K posouzení toho moje znalosti bohužel nestačí, ale na dotaz proč jiné programy fungují a Kodi ne mně byl příspěvek vymazán.

Já tu krabičku zatím až moc nepoužívám, mám jiného harampádí dost, ale ukončil jsem "výzkum" následovně:

Používám 3 databáze, které spolu spolupracují, SPMC 16.6, Dreamplex a Archos.
V SPMC jede dobře DD 5.1, DTS všechny jako core 5.1, stačí na drtivou většinu, když chci DTS HDMA 7.1, musím nabrknout historickou Dune BDPrime, tam nejede HEVC a 4k.
Vytvořil jsem PlayerCoreFactory.xml, ve kterém jsem definoval external players a sice Archos video pro DolbyDigital+, jede 7.1 a MXPlayer, který jede v DolbyTruHD taky 7.1 (na rozdíl od Kodi). MXPlayer bohužel neumí přehrát předaný stream ve tvaru SMB://*.*, z SPMC jede jen na lokalu. Soubory s DDTHD musí být tedy v knihovně definovány lokálně, přes DLNA to po síti jede.

Tedy jediné co jsem z toho nedokázal dostat je jakékoliv DTS 7.1. Zatím mně to nevzrušuje, ripy jsou v X264, to Dune zvládá.

Mám ještě extra nainstalované FTMC revizi 24, ve kterém mám v knihovně pouze Homevideo, aby se neplantala tyto vide mezi filmy. Pozor FTMC přpíše Kodi, SPMC je jako testovací, tedy je extra, mohou být souběžně nainstalovány.

V SPMC jede Sosáč, StreamCinema, YT bez problémů.

Na Evolveo proběhl OTA update, poprvé, i přes urgence jsem dostal pouze jednořádkový changelog, který spočíval v tom, že údajně se zlepšilo ovládání bezdrátové myši, dle mě pro ovládání TV aplikace nepodstatné.

V SPMC funguje i základ pro BluRay, ovšem BD Javu to samozřejmě neumí, umí to snad pouze VidOn, tam jsem se zaregistroval na zkušební provoz, no a dostal jsem hlášku "Your membership expired 16.6.2016", tedy před rokem, Na foru mi napsali, že jsou asi dead.
12.3.2017 12:34
Foolproof[QUOTE=dusinof;528995]Mno tak uz jsem to rozjel... Na SD kartu jsem nahral ten LibreElec a DTS-MA i Doblby HD funguje.Otazkou je ... jestli je to opravdu HD audio[/QUOTE]

Autoři Kodi říkají, že je to tkzv. "PCM hack" pro zničení uší.......

Ale moc mě to zajímá, jak jsi dostal na čip 912 LibreElelec. Dej prosím odkazy.
12.3.2017 01:20
vivid.sk[QUOTE=dusinof;528995]Doblby HD funguje.Otazkou je ... jestli je to opravdu HD audio[/QUOTE]
Pozri sa na display AVR, on to zobrazi.
12.3.2017 01:26
FoolproofUž jsem to našel, je to novinka, byla vydána experimentální verze pro S 912, je stará několik dní, už to studuji......
13.3.2017 08:31
dusinof[QUOTE=Foolproof;528997]Autoři Kodi říkají, že je to tkzv. "PCM hack" pro zničení uší.......

Ale moc mě to zajímá, jak jsi dostal na čip 912 LibreElelec. Dej prosím odkazy.[/QUOTE]

Ahoj, celkem jednoduse. Tady je link na forum https://forum.libreelec.tv/thread-5848.html a jeste https://forum.libreelec.tv/thread-5556.html

Mne by zase zajimalo jak tam dostat ten android 6.1 s API23. Protoze pokud tam bude tenhle android tak by to melo s kodi 17 fungovat ne ? Jestli se to tyka i firmwaru te krabicky samotne, tak jsem v hajzlu ze :-) Ale prave proto jsem tu krabicku kupoval, aby fungovalo HD Audio.

Ten LibreElec sice jede, filmy jsou v HD, ALE ! Vubec mi to neprijde odladene, yt mi ten predinstalovany KODI shodil asi 3x, atd. Jako jde mi o to, ze ten android jako takovy ma dobre zpracovanou aplikaci youtube, a predpokladam ze tam bude i spotify. Na filmy bych chtel pouzivat jen jednu vec a to KODI. Jestli jsem to dobre pochopil, tak jestli nekde sezenu KODI 16, tak to fungovat bude.
13.3.2017 12:02
FoolproofPsal jsem, že jsem to už našel, ale dík za snahu.
LibreElec pro 912 je v plenkách, jsou to první experimentální verze a podle autora Amlogic dosud nevydal Linuxové knihovny, takže oni to mastí nějak přes Javu....
Já tam mám API 23, ale Kodi nefachá, na podpoře ti řeknou, že máš čínský zgarb a to oni nepodporují, podporují pouze MInix,Xiaomi a Nvidia, ti mají údajně API 23 podle normy. Podle mě je dohoda viz dokonce Minix KOdi atd.

Zkus SPMC a až to rozchodíš, ozvi se a poradím jak na DD+7.1 a DDTHD 7.1, DTS v 7.1 nejede na ničem.
13.3.2017 04:06
libor1Ahoj, tak se rozhoduji co koupit jestli Evolve H8, nebo Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core - 2GB+32GB US PLUG
4K H.265 VP9 Decoding 2.4G + 5.8G Dual Band WiFi Bluetooth 4.0. Provozovat na tom nebudu náročný hry spíš mě jde o multimedia. Asi bych se přiklonil k tomu Beelink. Nemá ho někdo že by mě trochu poradil? Jestli má Beelink český menu? Jinak zatím díky...
14.3.2017 08:13
dusinofZkousel jsem SPMC a nejede mi tam HD zvuk. Konkretne jsem zkousel DTS-MA a nefungovalo to. Jedine kde to jede je LibreElec. Zkusim jeste nainstaloval starsi verzi toho kodi. tu posledni 16kovou verzi.
14.3.2017 03:30
FoolproofPsal jsem, že DTS jede jenom core 5.1, HDMA 7.1 přehraje,ale výstup je pouze 5.1....

Musí být nastaveno Output - zařízení Android RAW a druh outputu Android IEC a vše povolené kromě transkodinku AC3
15.3.2017 08:12
FoolproofZačal jsem bojovat s LibreElec, aby doma nebyl takový klid...

Možnosti bootu z SD karty:

1. Držet reset button při startu - nemám reset button
2. Držet menu button při startu - nefunguje
3. Dát v Androidu povel "Reboot to recovery" - nevím jak, nenašel jsem povel (Android 6.1)
4. Aplikace "Update" funguje jenom pro OTA, nevím jak ji použít jinak
5. Povely s rootem nepadají v úvahu, nemám root
6. Zapnout ADB a dát povel "adb reboot update" - nevím co je to ADB, kde to vzít, použít

Vytvořil jsem bootovací USB pomocí programku Rufus, ale v žádném ze 3 USB se to nechytlo při startu
Zkusil jsem prográmek "Reboot to LibreElec" - totéž.

Objednal jsem v Alze microSD kartu, zítra ráno to dovezou.

Pokud zná někdo ještě nějakou fintu, sem s ní......
16.3.2017 09:33
dbartsknazdar, mne zafungovalo stiahnut v Androide cez Play aplikaciu typu Terminal emulator. Neviem presne ako sa vola, ale je to v podstate "príkazový riadok" ako ho pozname z PC. teraz citujem z fora libreelec:

Terminal Emulator: boot to Android, insert SD card/USB drive with LE, install Terminal Emulator app (either from Google Play or APKMirror), run it and type:

reboot update

Your box should reboot to LE.

Teda v skratke: nainstalovat terminal a do neho napisat: reboot update
16.3.2017 04:21
FoolproofJe potřeba krabičku prohlédnout s brýlemi na pořádném světle, reset tam je, o buttonu nelze hovořit musí se to jehlou, tedy 3 ruce, držet, píchnout, zasunout elektriku, držet píchanec, objeví se logo jako obvykle, nevzdávat, druhé logo, to správné, pustit a hotovo.

Tahle operace se dělá jenom jednou, další booty probíhají v závislosti na přítomnosti karty.

První dojmy - upozorňuji, že je to alfa verze.

Passtrough - DD 5.1, DD7.1, DDTHD 7.1 - vše OK
DD+ 7.1 - ticho (Archos to hraje s přehledem)
DTS - absolutně všecko včetně X i vysoké toky - neuvěřitelné !!!!!
Přepínání FPS, naprosto bez chyby, akorát měl jsem nízko nastavenou prodlevu.

Hrál jsem si s tím chvilku, ale má to vlastní Sambu napojenou na ZeroConf, moc to nechápu, ale je přes to vidět všecko a všude.
Nastavení výstupu, musel jsem si dát štamprdli, absolutně pro opice, sice jsou tam taky termíny, o kterých neví nic, co je to za výstup, ale autor za to dá 4 písmena HDMI, takže fakt problémy může mít jenom debil.

Bohužel hlásí se to jako KOdi 17.1 RC a v pravidelných, celkem krátkých intervalech se mi to restartuje, tedy zatím nepoužitelné.

Nepodařilo se mi rozchodit dálkové ovládání i když jsem soubor z Androidu "Remote.conf" zkopíroval do rootu, nereaguje na to.

Až nastane noc budu pokračovat.........
16.3.2017 05:35
PetrMdProhledával jsem, ale nenašel, tak se zeptám.
Podporuje tohle zařízení HDMI-CEC, tedy ovládání ovladačem od TV?
16.3.2017 07:17
dusinofAhoj,
tak mi v jako jedinem v tom LibreElec jede vsechno. DIKY kur*a bohu. Bo uz me to sere :-D Ale mam tam problem ze kdyz pustim film a zmacknu ok, tak jakoby mam ty textove informace mimo rozsah obrazovky takze mi chybi cast textu.Napriklad hodiny nebo nazev filmu. Da se to nejak upravit ? Nekdo tu jeste zkousel ten acron nebo jak se to jmenovalo, tam jsou jen 2 moznosti toho passthrugh a tam mi funguje jen ta prvni moznost, ale opet bez HD zvuku. jakoze DTS ok, ale DTS-MA uz hraje jen jako DTS. Ve finale jsem zkusil jeste nahrat KODI 16.1 a ani tak tam ten HD zvuk nejede. Takze podtrzeno secteno, jen a pouze LibreElec mi v tuto chvili umi prehrat HD audio na te cinske kouzelne masince. No nejeblo by te ? :-D Chceme toho moc ? :-D
16.3.2017 07:56
dusinofJinak s tim LibreElec stejny problem jako ty.Porad se to restartuje.
16.3.2017 08:06
dusinof[QUOTE=Foolproof;529038]Psal jsem, že DTS jede jenom core 5.1, HDMA 7.1 přehraje,ale výstup je pouze 5.1....

Musí být nastaveno Output - zařízení Android RAW a druh outputu Android IEC a vše povolené kromě transkodinku AC3[/QUOTE]

Tak kdyz tam dam ten RAW tak konecne vidim moznost zapnout DTS HD compatibile receiver, ale nejede mi zvuk. ten transcoding AC3 nevim co je...
16.3.2017 08:25
FoolproofDělej co chceš, víc než 5.1 to prostě nepojede. Snad s tím LibreElec něco vyvede, jede to zázračně. Používá Amlogic kodek, autoři Kodi píší, že nebudou makat na každé kokotině, kdo nemá standard Google, má smůlu. Nezáleží na tom, jestli to náhodou není lepší.......
16.3.2017 09:26
dusinof[QUOTE=Foolproof;529094]Dělej co chceš, víc než 5.1 to prostě nepojede. Snad s tím LibreElec něco vyvede, jede to zázračně. Používá Amlogic kodek, autoři Kodi píší, že nebudou makat na každé kokotině, kdo nemá standard Google, má smůlu. Nezáleží na tom, jestli to náhodou není lepší.......[/QUOTE]
No to by nevadilo, kdyby misto KODI byl nejaky jiny program co to zvlada. Jenze podle vseho neni.
16.3.2017 10:38
vivid.skAndroid je uz raz taky, ide tam vsetko, ale nic poriadne. Napriklad ani taka zakladna vec ako je bitperfect audio out (standardne) nespojazdnis. A ak to ma byt univerzalny audio/video player, tak toto beriem ako fajn zaklad. Nevraviac o prehravani hi-res materialu.

Co je ale dolezite, pod LE funguje z tychto Amlogicov bitperfect audio vystup (overene). Takze audio je plne pouzitelne ci uz z HDMI, alebo zo SPDIF (ak ho konkretny box ma).
17.3.2017 12:43
dusinofTed me jeste napada.. co tohle ? http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_324847.html Jestli je tam windows 10 na tom nahrany, tak tam akorat nainstaluji nejaky total commander, kodeky, muj oblibeny daum potplayer a vesele muzu ficet ne ? muzu zkusit i to kodi 17 jestli to windowsech bude ficet. Jen mi neni jasne, proc treba ty windows 10 nejdou nahrat na tu krabicku co mam uz doma misto toho LibreElec treba. Nebo to jde ?
17.3.2017 01:14
RoPo[QUOTE=dusinof;529107]windows 10 nejdou nahrat na tu krabicku co mam uz doma[/QUOTE]

Pro klasická Win 10 potřebuješ x86 kompatibilní procesor. Což asi v té krabičce, co máš doma, není. Nehledě na chybějící ovladače pro další HW části krabičky - síťová karta, řadič úložiště, atd...
17.3.2017 01:18
vivid.sk[QUOTE=dusinof;529107]proc treba ty windows 10 nejdou nahrat na tu krabicku[/QUOTE]
Zeby koli procesoru? (preco by to clovek robil, ak potrebuje jeden player na vsetko a moze ho ovladat cez prilozene DO. To je ako ist kanonom na vrabce).

update: RoPo bol rychlejsi.
17.3.2017 01:30
FoolproofJiná archtektura, Amlogic je ARM, intel je x86, asi nejsem odborník, ale myslím, že win tam nedostaneš.

Na Win 10 mně Kodi jede velmi dobře, ale pozor, používám snad je to fork, jmenuje se to DSPlayer, přímo z Kodi lze ovládat a použít osvědčené komponenty jako Madshiho renderer, Lav splitter a decoder, XYFilter a další, optimální nastavení lze pro každou eventualitu uložit a automaticky si to načte.
Android je tak leda pro mobil ve srovnání s tímto.
Ale těžko hodnotit, mám takovou grafiku (Nvidia GForce 1080), že PC vůbec nepozná, že hraje nějaké HD a 8jádro na 4,5 giga je taky svižné, jak pojede krabička nevím.
Ten DSPlayer samozřejmě umí "dash" mpeg, takže třeba YT jede 4k, ostatní opičky jako HDR apod. nemohu posoudit mám sice obrovské, ale zastaralé zobrazovadlo.

Netuším, jak to bude očesané kvůli paměti, moje Win má system nyní 22 giga to to pucuji.
17.3.2017 04:18
dusinofAno, jsem idiot, mate pravdu. Vubec me to nenapadlo a stydim se :-)
17.3.2017 09:04
jarino1978máte novú verziu : [FONT="] Alpha-preview4 (2017-03-15) [/FONT]
17.3.2017 10:22
FoolproofAno od 15.března.

Bohužel

Já: I think the stability of the system without a mouse is a bit better but still are spontaneously rebooting Kodi.
Autor: I'm afraid that as long as we have to use libhybris I cannot help much with the resets. I have spent a lot of time trying to fix this with no success.
Ostatní: Could we help with anything? Logs, uart debug, etc?
Autor: I can reproduce crashes with my box, so logs are not needed.
Ostatní: Amlogic has released new buildroot and kernel 4.9
Autor: Nothing interesting in there:

Takže zatím hovno.
23.3.2017 12:19
dusinofFunguje vam Flashdisk v exFat na tech androidech ? Libreelec mi tu flashku nasel ale ten android ne. Jak u vas ?
23.3.2017 12:54
FoolproofExFat v Androidu potřebuje driver. LibreElec je Linux, takže není problém. Mám dojem, že můj oblíbený Total Commander to zvládá, ale taky s nějakým pluginem (Paragon?).

Mně NTFS FAT funguje všude, takže jsem neřešil, navíc, když jsou disky na síti je to úplně buřt, jak jsou naformátované. Já mám USB píchnuté ve VU (Enigma), protože když je přímo do Androidu, chová se jako lokální, což je určitá výhoda, ale jen pro Android, je velmi krkolomné se na tento disk dostat z Linuxu i z Win, kdežto v Enigmě (Linux) se namountuje jako podadresář. U mě má jméno HDDVU/USB a pod tímto jménem je na síti vidět i z vesmíru.
Disk eSATA, který je píchnutý v Dune, to je taky nějaký LInux, je naformátovaný jako nějaký EXTFS3, všem zařízením je to jedno.
24.3.2017 04:01
FoolproofDnes test nové verze LibreElec, po 3 hodinách nezaznamenán jediný krach. Vše jede 7.1. Po třech týdnech vývoje překoná mnohaletou práci na Kodi pro Android ve všech směrech.
Jeden hnidopich tomu vyčítá, že GUI má tearing, proto by s čipem 905 neměnil. No uvidíme, jede mi i PVR Enigma, testovací kanál ve 4k ze satelitu full, Sosáč, StreamCinema, archivy.
Neskutečné.......
24.3.2017 08:14
whitesakTo je výborná zpráva :-) Kszaq je kouzelník ...
Ne zcela smooth GUI dle mne není nic zásadního. Jestli se podařilo (podaří) dosáhnout stability, aby LE nebo KODI nerestartovalo, tak je to naprostá paráda.
Jestli jsem to pochopil, tak nyní je zásadní problém právě ve vykreslování GUI KODI, kvůli absenci fbdev MALI knihoven od AmLogic. Ale přehrávaní videí a audia jede no problém, protože to řeší HW dekodér S9212-tky...
Dej vědět zkušenosti z testování ... :-)
28.3.2017 12:26
FoolproofAmlogic dal Nougat kernel kod public, hoši hned udělali další verzi, nyní jede naprosto vše, asi tam začnu skládat knihovnu, jako Kodi je tam 17.1 a já mám všecko v nižších verzích, nevím jak bych to tam dal, v minulosti to byly neúspěchy, možná to zkusím přes XML.

Pro čip Amlogic 912 existuje skoro plnohodnotná verze LibreElec, to zde prohlašuji, sbohem Androide.......
28.3.2017 12:45
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;529286]sbohem Androide....... [/QUOTE]
Myslim, ze toto bolo jasne uz velmi davno :), len si sa tomu prilis branil.

[QUOTE=Foolproof;529286] nevím jak bych to tam dal[/QUOTE]
Ak chces 99.99% percentnu uspesnost dohladania obsahu v KODU, bez nutnosti korigovat manualne vysledky (v KODI), pouzi sikovnu utilitku TinyMediaManager, ktorou prescanujes obsah foldra (foldrov), a na PC si tu kniznicu "otagujes". Manager vytvori adekvatne nfo subory v kazdej zlozke plus dotiahne thumbnajly, takze samotne scanovanie za pomoci KODI prebehne velmi rychlo a s vysokou uspesnostou.
Samozrejme odporuca sa mat 1 folder = 1 movie, ak strukturu nedodrzis, je nutne uzivatelsky korigovat nastavenia konkretnych foldrov v KODI, pretoze dalsi obsah moze ale nemusi byt korektne dohladany.


P.S. Chystam sa za uz nejaky cas v tomto vlakne spisat postrehy ohladom Amlogic S905x (s KODI beziacim pod LE) plus nejake to porovnanie s behom na inych platformach. Testovanie je vsak casovo narocne, kedze to chcem ponat komplexnejsie, takze snad coskoro
28.3.2017 02:42
FoolproofPřevod knihovny není tak jednoduchý.
1. Filmy mám úplně všelijak, protože pro Dune se dělala databáze v Movienizeru na PC a teprve potom se to exportovalo, takže to byla brnkačka
2. Názvy filmů mně naprosto neodpovídají, např. mám AMADDTS.MKV, všechny scrappery najdou kulové, i když má NFO soubor, ve kterém je jasně napsán Amadeus, režiséři atd.
3, NFO soubor je bohužel kokotina, protože neobsahuje cestu na backdrops a další informace, mám to odzkoušené, když se dá aktualizovat, tak se zeptá zda opustit lokální informace, po potvrzení zapne scrapper a opět nic nenajde, protože nehledá podle názvu filmu, který už NFO obsahuje, ale podle názvu souboru, Logika, kterou nechápu.
4. NFO od Archosu, které je kompatibilní s Kodi si poznačí všechny linky na potenciální Thumbs, Fanarts, ale prdí na Actors, bere asi jenom 3, vybrané pak ukládá k filmu, tedy mnohem lepší, ale ruční možnost úprav ubohá.
-------
Nyní mám skoro kompletní databázi v SMPC 16.6 v Androidu a asi 500 Homevideos v FTMC v Androidu. Tyto knihovny využívám naprosto v pohodě jako sdílené přes UPnP ve Windows i v Enigmě, i v Androidu mezi sebou, není potřeba žádná SQL databáze, kde je podmínkou stejná verze Kodi.

Ale nyní jsem v situaci, kdy jede buď LIbreElec nebo Android, no a co s tím ? Přemýšlím, že to narvu do mobilu, který mně jede furt a přes UPnP tu knihovnu budu sdílet ve všem. Nelíbí se mi, že mobil je na WiFi.......
28.3.2017 03:40
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;529298]3, NFO soubor je bohužel kokotina, protože neobsahuje cestu na backdrops a další informace, mám to odzkoušené, když se dá aktualizovat, tak se zeptá zda opustit lokální informace, po potvrzení zapne scrapper a opět nic nenajde, protože nehledá podle názvu filmu, který už NFO obsahuje, ale podle názvu souboru, Logika, kterou nechápu.[/QUOTE]

Funguje to korektne (pokial su nfo vytvorene cez TinyMediaManager), mam to odskusane. Dokonca aj pri DVD strukture a BD strukture, kde je vzdy obsah zlozky identicky (mena suborov) to funguje. Ako priklad - BluRay Cars (umiestntny v zlozke podla ktorej by ju urcite nenasiel):

[SPOILER]Autá
Cars
Cars Collection

6.4
2006

2430
Rodinný film od výrobcov filmov Rodinka Úžasných a Hľadá sa Nemo, tentoraz s vôňou benzínu. Život je cesta, nie cieľ. Tak si ju užite... Vysokooktánová animovaná komédia zo sveta automobilov.
Rodinný film od výrobcov filmov Rodinka Úžasných a Hľadá sa Nemo, tentoraz s vôňou benzínu. Život je cesta, nie cieľ. Tak si ju užite... Vysokooktánová animovaná komédia zo sveta automobilov.

158
http://assets.fanart.tv/fanart/movies/920/movieposter/cars-5214d18d6721b.jpg
http://assets.fanart.tv/fanart/movies/920/moviebackground/cars-50104be4eadd8.jpg
Rated G
US:G / US:Rated G
tt0317219


tmdb
920


imdb
tt0317219


tmdbSet
87118


920
plugin://plugin.video.youtube/?action=play_video&videoid=KgJKddr5x1U&hd=1
United States of America
2006-06-08

false
0
Animation
Adventure
Comedy
Family
Walt Disney Pictures
Pixar Animation Studios
Dan Fogelman
Joe Ranft
John Lasseter
Kiel Murray
Phil Lorin
Jorgen Klubien
John Lasseter
Joe Ranft
aftercreditsstinger
duringcreditsstinger

Owen Wilson
Lightning McQueen (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/j7oYgvfDiO34VcFdSB7GhM2CSle.jpg


Paul Newman
Doc Hudson (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/n6y6VxJKf0tNC2xFvbsAgcOeLbg.jpg


Bonnie Hunt
Sally Carrera (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/lwEvPd4SXprCLBnPzXUaH5pm33w.jpg


Larry the Cable Guy
Mater (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/9yGwJBveIvLidqJEQI4PRuKQhMr.jpg


Cheech Marin
Ramone (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/lNtiBKQO4QzKjhBXq4fxm5Q4vDg.jpg


Tony Shalhoub
Luigi (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/jXzlVxS8u64XEZUoNPiuhGcQXDW.jpg


Guido Quaroni
Guido (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/qfnm3XzrMljLhU3HoNfYk0YGoBw.jpg


Jenifer Lewis
Flo (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yMClokTiKKwa3KWSfxT1wsy9YZ.jpg


Paul Dooley
Sarge (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/rnzvqo7oR2IwSfN2Ayh3ysc4WNt.jpg


Michael Wallis
Sheriff (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/4LuttJxXdNZgSDPeY0IOaczfajj.jpg


George Carlin
Fillmore (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xmSn6p5QVn66UK2ueEJisrUR5Bg.jpg


Katherine Helmond
Lizzie (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/m7o1IEKIabcTWz5Qr4yUEoCNHDE.jpg


John Ratzenberger
Mack (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yGechiKWL6TJDfVE2KPSJYqdMsY.jpg


Michael Keaton
Chick Hicks (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xFOQ2A7TJRnZrwDLxxdUErKOZUA.jpg


Joe Ranft
Red (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/4BMTIalaXLfb2PZXqBTBvM5ks8Z.jpg


Richard Petty
The King (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xPjbuyCfkBKSXK0W9y8TiMJoIOJ.jpg


Jeremy Piven
Harv (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/qtho4ZUcValnVvscTGgyWfUr4VP.jpg


Bob Costas
Bob Cutlass (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/fJ6N8FzKQ0bd57rNJSJCSvrRFO8.jpg


Darrell Waltrip
Darrell Cartrip (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/3iMeZsKQ9FH31tmdsEb36GfrQZP.jpg


Richard Kind
Van (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xpLufPiiFgoCEdIMqD4RY79PKGb.jpg


Edie McClurg
Minny (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/l8iHE1qnlCUlOs1Oq0LzGWO8T1D.jpg


Humpy Wheeler
Tex (voice)


Tom Magliozzi
Rusty Rust-eze (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xRi01zAHlwvZp80EGhQoU5QPDak.jpg


Ray Magliozzi
Dusty Rust-eze (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/6uKmbD5iXSyn1oVRljHouW1Qt3x.jpg


Lynda Petty
Mrs. The King (voice)


Andrew Stanton
Fred (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/pvQWsu0qc8JFQhMVJkTHuexUAa1.jpg


Dale Earnhardt Jr.
Junior (voice)


Michael Schumacher
Michael Schumacher Ferrari (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/x3tFUWZiUNh5TdIzQ0nWfBeGJvB.jpg


Jay Leno
Jay Limo (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/5sh6KGewnyzNBrvXMsLVKJPVptx.jpg


Sarah Clark
Kori Turbowitz (voice)


Mike Nelson
Not Chuck (voice)


Jonas Rivera
Boost (voice)


Lou Romano
Snotrod (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/q5BXFPkFZA7RJh9Oj15WRQawMfk.jpg


Adrian Ochoa
Wingo (voice)


E.J. Holowicki
DJ (voice)


Elissa Knight
Tia (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/21JKhZc6bTAoHcwSjQhZcdhhx5d.jpg


Lindsey Collins
Mia (voice)


Larry Benton
Motorhome Race Fan (voice)


Douglas Keever
Motorhome Race Fan (voice)


Tom Hanks
Woody Car (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/a14CNByTYALAPSGlwlmfHILpEIW.jpg


Tim Allen
Buzz Lightyear Car (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/uX2xVf6pMmPepxnvFWyBtjexzgY.jpg


Billy Crystal
Mike Car (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/22PBSROMN6GmD7uxHpTNb0Unftt.jpg


John Goodman
Sullivan Truck (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/mLJC7sRO3JnGkySJlwCJblvhBHm.jpg


Dave Foley
Flik Car (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/3M9Yj0vScFcDbpopseBWJm6FdzF.jpg


Vanness Wu
閃電麥坤
http://image.tmdb.org/t/p/w185/pFlm7iHEhXpzJ2QKbtk9EApqtnN.jpg


Darla K. Anderson
Producer


Kevin Reher
Casting


Thomas Porter
Associate Producer


Jonas Rivera
Production Manager

English, Italian, Japanese, Yiddish
BLURAY


[/SPOILER]

Dokonca funguje jedna zaujimava vec (a to bez toho, aby som manualne nieco nastavoval v KODI) - rozdielne pomenovanie filmov.

Mam filmy zobrazovane v kniznici vzdy v originalnom zneni (povodnom, obvykle anglickom) a rozpravky pre decka su v slovenskom/ceskom preklade (vratane popisu). Pokial pustis na takto upravenu kniznicu KODI, presne takto ich budes mat zobrazene v kniznici (rozpravky SK/CZ; ostatne v originale). Toto samozrejme ide docielit aj v KODI, ale toto je funkcne riesenie bez nutnosti cokolvek nastavovat v KODI (hlavne pri testovani roznych verzii a distribucii pod roznymi OS sa mi to osvedcilo, pretoze obsah bol najdeny vzdy na 100% korektne).
28.3.2017 04:03
FoolproofZkusil jsem, ale neprošel jsem přes nastavení

[ATTACH=CONFIG]34150[/ATTACH]
28.3.2017 04:26
vivid.skNepouzivam CSFD Scrapper. Lokalizovane informacie ponukne aj default scrapper (treba nastavit jazyk pre tieto informacie, ak si to zelas pre vsetky zdroje).

A este jedno doplnenie. Takto "otagovana" kniznica je plne kompatibilna s EMBY (ekvivalent PLEXu s rozsirenejsimi moznostami), takze filmy v kniznici su opat na 100% dohladane. Napriklad kombinacia EMBY + krabicka amlogic je vyborny sposob, ako distribuovat obsah medzi rodinnymi prislusnikmi (aj mimo vlastnu domacnost), staci rozumny upload a NAS/resp. iny server, kde moze server bezat. (OT: viac doplnim inokedy).
28.3.2017 04:39
FoolproofDíky, už jsem se s tím domluvil, jeví se to dobré, protože to okamžitě využije už stávající NFO, takže terový disk byl otagovaný za 3 sekundy.
Ještě jednou dík.
30.3.2017 11:14
dusinofTak mam taky posledni verzi 8.0.1a-experimental (2017-03-23) a potvrzuji, ze prozatim ani jeden reset. Vypada to konecne na pouzitelnou verzi !
30.3.2017 12:43
FoolproofVe verzi 8.0.1b mně navíc jede VP9+OGG ve 4K. Trpělivost, upgrade trvá pár minut, byl jsem i nervozní...
31.3.2017 02:05
FoolproofPodcenil jsem TinyMediaManager, díky Vivid.sk jsem se k němu po odvrhnutí vrátil a opravdu stačí TMDB a v Kodi zvolit pouze lokální informace, NFO lze ukládat jako Movie i jako název filu, takže kompatibilita je obrovská.
--------
Jeden z filmů, který jsem ze svého archivu dával do databáze v Tiny neuspěl s formátem zvuku (Titanic) i cvičně jsem to pustli na LibreElec, cože je to zač a utrpěl jsem menší šok, protože Av receiver mi napsal, že je to "DTS ES Discrete" a hraje to i vzadu, takže jako 7.1. Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje.
LibreElec opravdu funguje.
31.3.2017 03:23
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;529361] a v Kodi zvolit pouze lokální informace[/QUOTE]
Ono to funguje este lepsie:
V KODI zvol TMDB scrapper (nie lokalne informacie), pri scanovani sa aj pri takomto nastaveni scrapper pozrie, ci existuje NFO, ak ano, zoberie informacie z neho, ak nie, dohlada informacie z webu. Toto je pre pripad, ze budes priebezne pridavat nove filmy, automaticky ti ich KODI pri starte dotiahne do kniznice (aj bez otagovania cez TinyMediaManager).
8.4.2017 09:35
dusinofChalani mam jeste 2 otazky. Pouzivam jak vite :-) LibreElec 8.0.1a-experimental

1. je diakritika v titulkach. Pouzivam English jako vychozi jazyk pro kodi 17.1 ale at nastavim jake chci character set, tak to nezvlada ř,ě,ž,š a pod. Jak to mate vy nastavene ?
2. Pouzivam knihovnu tak, ze mam na stolnim pc nasdileny disk s filmy. Pridal jsem je do Movies. A vznikla knihovna. A co kdyz tam pridam film na tom pc ? to musim celou tu knihovnu aktualizovat ? Mluvime tu o jednotkach TB.

Diky a hezky vikend.
8.4.2017 11:35
FoolproofU titulků jsem si ničeho nevšiml.
Já mám jako jazyk češtinu, nevidím důvod proč ne. V nastavení titulků je možnost zatrhnout volbu něco jako " Konvertovat do UTF8"

Film, který jsi přidal do PC a je v adresáři, který je pro Kodi definován jako zdroj videa může do knihovny dostat automaticky, pokud je tato volba povolena nebo povelem "Vyhledat nová videa".
Do menu se dostaneš kontextovým tlačítkem., stejné jako v Androidu. Knihovna původní zůstane vždy nedotčená.

Doporučuji udělat upgrade !
8.4.2017 12:18
tdlmarek[QUOTE=dusinof;529496]Pouzivam English jako vychozi jazyk pro kodi 17.1 ale at nastavim jake chci character set, tak to nezvlada ř,ě,ž,š a pod. Jak to mate vy nastavene ? [/QUOTE]
Používám OpenELEC taky v angličtině a s titulky nemám problém. Character Set v mám na "Central Europe (Windows)", což správně zobrazuje titulky uložené jak v CP1250, tak i UTF-8.
9.4.2017 06:00
dusinofDikes chalani zkusim
23.4.2017 01:05
jstanikAhoj,

hladam nejaky rozumny multimedialny prehravac s podporou Wifi 5G, a 1Gb LAN, kde bude fungovat LE. Tento box (H8) od Evolvea vyzera idealne, aj napriek len experimentalnej verzii LE, ktoru tak dobre otestoval Foolproof (diky za to). Nie som si vsak isty, ako je to s podporou roznych addonov a doplnkov do LE pre S912 - je tam nejaka nevyhoda (napriklad, ze niektore nie su podporovane a pod.) v porovnani s LE pre S905x? Nevadi mi obcasny pad systemu, ale skor chybajuca funkcionalita.
23.4.2017 01:58
FoolproofNěkteré doplňky jsou LibreElec original, např. "Input adaptive stream", to aby jelo 4k při streamování, jiné original od Kodi, jedou všecky jako Sosáč, StreamCinema, CSFD atd. stejně jako Exodus a pod.
Nefungoval mi akorát jakýsi screensaver, vizualizace při hudbě a pod., ale hlouběji jsem se s tím nezabýval, možná tam chybí nějaké dependences, nevím.
Mám vyzkoušeny jenom 2 skiny, Estuary a Confluence, oba v pohodě.
Můžeš se zeptat na konkretní věc, já ji mohu vyzkoušet, pokud to nebude opravdu ptákovina.
Nevěší se to, to je vyřešené.
23.4.2017 03:11
jstanikNemam nic konkretne (mam len strach ;-), Kodi som zatial testoval len par dni na RP3, takze uzivatelske skusenosti velke nemam. H8 som objednal, v utorok by som ho mohol mat, potom sa podelim o skusenosti.
23.4.2017 04:44
arzachAhoj,

uvazujem o kupe niektoreho z centier od Evolveo a nechcem kvoli jednej otazke zakladat samostatne vlakno, tak mozno budem trochu off topic:

Ked je pri produkte napisane "podpora zobrazení interních i externích českých DivX/MKV titulků", znamena to, ze ked prehravam film cez USB, tak zariadenie automaticky nacita spolu s filmom aj prislusne titulky ulozene vo formate .srt?

Dakujem
23.4.2017 06:45
jstanikAno, nacita titulky zo suboru srt a prehra ich. Titulky ulozene v samostatnom subore sa volaju externe.
23.4.2017 08:14
WastedFoolproof: Mám pár dotazů, :) jak máš na tom připojenej disk? Máš externí 2.5 nebo dock s 3.5HDD? S jak velkým diskem si poradí? Teď taková lahůdka, potřebuju na to připojit 2.0 stereo do mini systému, zatím jsem našel jen toto: https://www.gme.cz/digitalni-opticky-spdif-coax-prevodnik-na-stereo-rca-analog-audio-a-3-5mm-jack
23.4.2017 09:32
arzachTO: jstanik

Vdaka, zrejme ste skusali na Evolveo Android box H8, ale prave pozeram, ze budem asi musiet kupit nejake starsie Evolveo zariadenie, lebo potrebujem aj SCART vystup. Tak len dufam, ze aj tam titulky pojdu.
23.4.2017 09:37
vivid.sk[QUOTE=Wasted;529756]potřebuju na to připojit 2.0 stereo do mini systému[/QUOTE]
Kup si amlogic S905X, tie maju standardne analogovy stereo vystup (DAC uz v cipe). Zial kvalita nieje prilis oslniva, ale mozno bude postacovat (zavisi na kvalite aparatury).

[QUOTE=arzach;529758]lebo potrebujem aj SCART vystup[/QUOTE]
Pripajas to k CRT TV?
23.4.2017 10:34
FoolproofNo...Přímo v krabičce mám v jednom ze tří USB HUB a v něm 2 disky, jeden je 2 TB, druhý nějaký historicky z Dune asi 1 TB, jeden USB mám SD kartu s LIbreElec, protože ve vlastním slotu pro kartu to bylo spojeno s blbou manipulací, např při vytahování mi střelila a hledal jsem toho prcka po celém bytě. Poslední USB mám volný pro příležitostní zastrčení flešky.
Na síti mám NAS, ve kterém jsou 4disky, už ani nevím jaké, dál je na síti satelit VU+ Solo 4k s diskem asi 1 TB, funguje i ve standby, potom mám namapovanou BluRay šachtu v PC.
Nesetkal jsem se s žádným problémem a je to kombinace historických disků s moderními.

Provozovat dnes analogový výstup je dost kontraproduktivní, pokud si vzpomínám, tak už můj Sony Minidisc z minulého století má optický výstup, je zde řešení

Přes BT připojit mobil, to má snad i něco z minulého století a tam do výstupu pro sluchátka píchnout repráky. (analogový zesilovač) mobil stačí z bazaru a je z něj DA převpdník. Na zvuk by zo mohlo stačit.
U obrazu je to se scartem leda tak na hovno.
23.4.2017 10:44
arzach[QUOTE=vivid.sk;529759]Pripajas to k CRT TV?[/QUOTE]

Ano, CRT... mam Philips Cineos 29PT9521
23.4.2017 11:21
vivid.skToto? ma to prekvapivo HDMI vstup! :D. Ale pozor, filmy (24p) si nevychutnas, budes ich zrejme musiet prehravat pri 50hz, a budes tam vidiet kazdu sekundu 1x frame repeat. Je to dost rusive a neprijemne. Ale skus, mozno to bude akceptovatelne.
24.4.2017 09:04
arzach[QUOTE=vivid.sk;529763]Toto? ma to prekvapivo HDMI vstup! :D. Ale pozor, filmy (24p) si nevychutnas, budes ich zrejme musiet prehravat pri 50hz, a budes tam vidiet kazdu sekundu 1x frame repeat. Je to dost rusive a neprijemne. Ale skus, mozno to bude akceptovatelne.[/QUOTE]

Ano, hento ...a cuduj sa svete ma to aj HDMI:) Myslis to tak, ze ked budem prehravat cez SCART, tak to bude rusive a neprijemne? Cez HDMI mam zapojeny HDR box od UPC, ale co je zvlastne, ked prepnem na SCART, obraz sa mi zda kvalitnejsi, pritom vzdy som si myslel, ze digital je lespi.

Vyvoj TV uz prilis nesledujem... vyrovnaju sa uz sucasne LED starym CRT a plazmam? S obrazom na Philips Cineos som spokojny a ked som ho pred par rokmi porovnaval s nejakym LED, tak CRT bol jasne lepsi.
24.4.2017 12:36
dbartsksúčasné LED ma už obrazovo neiritujú, takže doporučujem upgradovať aj CRT TV :)

Ja som upgradoval z CRT Finlux 100 Hz 16:9 (prvá seria po Nokii, teda Nokia s nápisom Finlux) na plazmu Panasonic (predposledná rada 50, posledná bola 60) tak viem ako vyzerá kvalitný obraz.

Keď sa teraz prejdem po hociktorej predajni, tak vystavené kusy ma už obrazovo neiritujú. Vyššie rozlíšnie oproti CRT za ten upgrade stojí.
24.4.2017 02:11
Wasted[QUOTE=vivid.sk;529759]Kup si amlogic S905X, tie maju standardne analogovy stereo vystup (DAC uz v cipe). Zial kvalita nieje prilis oslniva, ale mozno bude postacovat (zavisi na kvalite aparatury).[/QUOTE]
Philips MCM770 :) takže 3.5 jack a konec 2X cinch. Chip že něco má mě nějak nepomůže, žádné jsem s 2.0 stereo analog nenašel.
24.4.2017 03:48
arzach[QUOTE=dbartsk;529777]súčasné LED ma už obrazovo neiritujú, takže doporučujem upgradovať aj CRT TV :)

Ja som upgradoval z CRT Finlux 100 Hz 16:9 (prvá seria po Nokii, teda Nokia s nápisom Finlux) na plazmu Panasonic (predposledná rada 50, posledná bola 60) tak viem ako vyzerá kvalitný obraz.[/QUOTE]

No ale plazma nie je LED, ak sa nemylim. Ozaj, este sa vyrabaju plazmy? Myslim high-end plazmy ako Pioneer Kuro a podobne. Ok, tak najvyssi cas zajst do NAY-ka a pozriet, kam sa za tie roky posunula technologia. OLED co pozeram je este stale velmi drahy.
24.4.2017 04:12
vivid.sk[QUOTE=arzach;529769]Myslis to tak, ze ked budem prehravat cez SCART, tak to bude rusive a neprijemne?[/QUOTE]
Je jedno cez aky vstup pojdes, primarne to s problemom nesuvisi. Pre mna je to neakceptovatelne aj na mensom CRT, nemozem hovorit za inych.

[QUOTE=arzach;529769]pritom vzdy som si myslel, ze digital je lespi. [/QUOTE]
To plati pre "digitalne" TV, CRT je analogova TV, kde signal z HDMI zdroja musi byt konvertovany video DA prevodnikom a ten moze byt hocijaky. Kludne teda moze platit, co pises. Vymenit CRT za nieco pouzitelne je prva vec, ktoru treba spravit (samozrejme, neporovnavajme dnes SD signal, ale signal adekvatny HD displayom).


[QUOTE=Wasted;529780] žádné jsem s 2.0 stereo analog nenašel. [/QUOTE]
Zle hladas, napriklad aj tu v inom vlakne zmienovany Amlogic S905X X96 ma analogovy audio out (odskusany, funkcny) aj ked kvalitativne shit.


[QUOTE=arzach;529785] kam sa za tie roky posunula technologia[/QUOTE]
Technologia zastavila pre uzivatela hladajuceho rozumny a zaplatitelny TV (kvalitne FHD TV vyrobcovia skanibalizovali a aktualne sa uz nepredavaju), a kvalitativne porovnatelne UHD TV stoja aktualne dvojnasobok. Prinos UHD TV je bez adekvatneho vyuzitia novych technologii dostupnych na UHD nosicoch velmi diskutabilny (z jednoducheho dovodu - bezni uzivatelia si placky nekupuju).
25.4.2017 12:53
arzach[QUOTE=vivid.sk;529786]Je jedno cez aky vstup pojdes, primarne to s problemom nesuvisi. Pre mna je to neakceptovatelne aj na mensom CRT, nemozem hovorit za inych.[/QUOTE]

Philips Cineos ma funkciu "100 Hz Digital Scan" na potlacenie toho rusiveho blikania pri 50/60hz. Teoreticky... ale mozno je to tak ako pises, len som si uz na tento nedostatok za tie roky zvykol a nevimam to:)

[QUOTE=vivid.sk;529786]Technologia zastavila pre uzivatela hladajuceho rozumny a zaplatitelny TV (kvalitne FHD TV vyrobcovia skanibalizovali a aktualne sa uz nepredavaju), a kvalitativne porovnatelne UHD TV stoja aktualne dvojnasobok...[/QUOTE]

Ked som to pred par rokmi riesil, tak som mal pocit, ze niektore parametre proste predbehli dobu a technologie, na ktore ich nasilu aplikovali - bol to cisty marketing. Na co mi je neviem ake vysoke rozlisenie, ked ma obraz neprirodzene farby, zly kontrast a dynamiku, biela je zlta a cierna je seda atd.

Viem, ze uz "offtopicujeme", ale aku mas TV?
25.4.2017 03:37
vivid.sk[QUOTE=arzach;529812]Philips Cineos ma funkciu "100 Hz Digital Scan" na potlacenie toho rusiveho blikania pri 50/60hz.[/QUOTE]
Ja nepisem o blikani, efekt o ktorom pisem je uplne iny. Skratka 24 snimkov pri 50fps refreshi pustis jedine dvoma sposobmi
- zrychlis ho o 4% (takto sa to robi profesionalne a funguje tak vysielanie v Europe)
- zopakujes 1x za sekundu jednu snimku (frame repeat) - bezne to takto robia DVD playere ci STB a vystup nevyzera tak, ze by si sa na to chcel seriozne divat. Ale treba skusit, preferencie uzivatelov su rozne :D, preto na to dopredu upozornujem.

[QUOTE=arzach;529812] ked ma obraz neprirodzene farby, zly kontrast a dynamiku, biela je zlta a cierna je seda atd.[/QUOTE]
To je vec vec nastavenia. A vacsina TV sa da nastavit tak, aby reprodukovala zdroj velmi verne, pokial to umoznuje CMS a samotny panel nieje mizerny. Hovori sa tomu kalibracia.
25.4.2017 09:25
jstanikEvolveo H8 dorazilo, nejake veci som vyskusal, tu su prve dojmy:

Urobil som upgrade na aktualnu verziu firmware a Kodi 17.1 - zakladne prehravanie zo Samba share funguje, zvuk neriesim, momentalne prehravam cez TV repraky. Co ale nefunguje, je nastavenie jasu a kontrastu pri pozerani videa. Tmave sceny su prilis tmave. Vyzera to na celkovy problem platformy: http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=304219&page=2
Mne vsak prehratie 4K videa ako hotfix nepomohlo. Mozete niekto vyskusat, ci to aj vam nefunguje?

Na odporucanie v tomto fore som vyskusal aj LE konkretne verziu LibreELEC-S912.arm-8.0-8.0.1h-experimental, tam nastavenie jasu a kontrastu ide, ale:

1. Nefunguje vypnutie boxu, ani cez dialkove, ani cez menu, box sa len restartuje
2. Menu sa obcas "roztrasie" pri prechadzani polozkami, napriklad ked drzim sipku dolu pri vylistovanom adresari filmov na samba share (nemam zatial kniznicu)
3. Pri prezerani filmu, ked skacem v case dopredu alebo dozadu (pomocou sipiek <- ->) cez dialkove, reakcie videa su dost oneskorene. Vyskusam este s lokalnym suborom, kedze to mam teraz na sambe, ale mam vsade 1Gbit, cize problem v sieti by nemal byt. So starym Sencorom to funguje bez problemov ;-)
4. Na dialkovom nefunguje tlacidlo play/pause pouzil som remote.conf od Foolproofa

Zajtra potestujem masivnejsie...
25.4.2017 10:58
FoolproofLibreElec

Vypnout to nejde, mně to ale jede jako server pro všecko, takže jsem neřešil, nevypínám, mám nasdílenou knihovnu přes UPnP ve všem.
Ten tearing menu jsem já nezaznamenal, ale stěžují si na to.
Opoždění po seeku lze nastavit v menu myslím, doporučuji upravit hodnoty podle sebe, ty defaultní skoky mně moc nevyhovovaly. Většinou seekuji na liště, ale používám málo, jen u starých AVI, u MKV, DVD, BluRay mám kapitoly.
Možná jde obraz nastavovat, ale nikdy jsem se toho ani nedotkl, mám hodnoty 50 a 50 jak jsou default a obraz je dobrý. I ze satelitu mám default po usilovném zkoušení, kdy jsem zjistil, že default je nejlepší. Dost záleží na tom, jak je nastavena TV, já když dám třeba nastavení EKO, tak jsme tam úplně potmě. Na TV mám nastaven dynamický kontrast - automat.

To play pause když vykoumáš, budu jenom rád, já pausuji OK,doprava,OK :-D

Pokud neřešíš zvuk, tak použij v Androidu Plex nebo i Archos, nejlépe se mi v Androidu osvědčilo SPMC.

Jakékoliv poznatky uvítám
26.4.2017 01:19
jstanik[QUOTE=Foolproof;529847]LibreElec

To play pause když vykoumáš, budu jenom rád, já pausuji OK,doprava,OK :-D

Jakékoliv poznatky uvítám[/QUOTE]

OK, upravil som to tlacidlo tak, aby to pauzovalo, neskor upravim aj ostatne tlacidla.

Dalsie zistenia:

Na ovladanie LE sa da pouzit aj ovladac televizora cez HDMI-CEC, ale s HDMI kablom, ktory bol dodavany s boxom mi to nechodilo, musel som pouzit iny, co je podla mna fail vyrobcu.
26.4.2017 02:28
MercyAhojte, mam rovnaky box, ale o jeden problem viac. Mam TV Philips a mam tradicny problem so zelenym obrazom. V Libreelec to mam vyriesene, ale tam zas nefunguje vypnutie boxu. Inak je to super vecicka. Mimochodom cez CEC mi sice ovladacka od TV funguje, ale len chvilu, potom prestane. Mam len ja tento problem? Zeby to bolo zas tym TV?
26.4.2017 02:50
jstanik[QUOTE=Mercy;529875]Mam TV Philips a mam tradicny problem so zelenym obrazom.[/QUOTE]

Skus navod od vyrobcu: http://www.evolveo.eu/cz/helpdesk/digitalni-domov/smart-tv-windows-pc/android-smarttv/android-box-h8
26.4.2017 04:49
MercyDiky....ano, cital som to, aj fora som prebrazdil, aj s podporou som uz komunikoval. Je pravda, ze to maju ciastocne vyriesene, jednoducho treba zapnut v androide RGB mod. Ono to aj funguje, ale pri prebudeni boxu alebo pri zapnuti TV, popripade prepnuti hdmi je to znova v cudu. Informoval som ich o tom, posunuli to dalej na opravu, tak som zvedavy ci to poriesia.
26.4.2017 06:42
Foolproof[QUOTE=jstanik;529865]OK, upravil som to tlacidlo tak, aby to pauzovalo, neskor upravim aj ostatne tlacidla.[/QUOTE]

Ok, zkusím, já bych měl zájem, aby fungovalo PgUp a PgDown, jsou tam definované, ale prd. Nešly mi ani v Androidu.
26.4.2017 07:07
MercyAko to myslis, PgUp a PgDown, to su ktore tlacidla? Nestaci ti prejst na posuvnik vpravo?
26.4.2017 08:16
Foolproof:-D
To já právě nevím, třeba 8 a 2, posuvník, když podržím tak skočí o 5 stránek, jen to fikne.
[CODE]fn_key_scancode = 0x17left_key_scancode = 0x47
right_key_scancode = 0x15
up_key_scancode = 0x46
down_key_scancode = 0x16
ok_key_scancode = 0x55
pageup_key_scancode = 0x04
pagedown_key_scancode = 0x1b[/CODE]

Právě, že ten soubor nechápu, já jsem to zprovoznil tak, že jsem umazal další definice a nechal jen Amlogic.
27.4.2017 10:35
Mercy... a nemoze to byt ovladackou samou? Ja ked prejdem na posuvnik a tuknem sipkou dolu, tak krasne prejde o 1 stranku. V androide bez problemov a v libreelec tiez. Dokonca remote.conf mam tusim od teba :-)
27.4.2017 11:55
FoolproofHm...Možná se to musí s citem, já po tom hňápnu a hned jsem na konci seznamu.:-)
27.4.2017 04:14
jstanikTakze prilis tmave sceny pri prehravani videi v androide na tomto boxe su potvrdene, bude treba update firmware, podla vyjadrenia Evolvea uz na tom robia. Ako hotfix je potrebne prehrat kratke 4k video, potom sa to fixne do dajsieho rebootu.
Navyse, po resete do firemnych nastaveni a novej instalacii Kodi nefunguje automaticke prepinanie framerate. Nejde to ani v playeri Archos, ale napriklad v predinstalovanom media playeri to funguje (nastavene mam vsetko OK).

V LE vsetko FUNGUJE BEZ PROBLEMOV... Co k tomu dodat.
27.4.2017 05:24
FoolproofV Archosu nikdy změna framerate nefungovala, pouze v MXPlayeru. V Kodi pod Androidem to nefungovalo taky nikdy.Předinstalovaný player neumí síť, umí hrát pouze lokal a vůbec v Androidu se nelze bavit o přehrávání zvuku bez transkodingu.
Za celou dobu co funguje LibreElec jsem udělal jen jednou restart do Androidu, jako zcela zbytečnou akci, kterou jsem od té doby neopakoval, co potřebuji v Androidu mi zvládne tablet levou zadní.
Rada: Pro Android si dej SPMC, je koncipováno jako testovací verze, takže může být nainstalováno souběžně s Kodi.
27.4.2017 08:24
jstanikSPMC sa uz skusal, ale nema to pre mna velky vyznam, radsej pouzijem LE.
2.5.2017 03:53
swenakNemáte náhodou problém s tím, že pokud je ovládání přepnuto na kurzor, tak někdy se kurzor při držení šipky na ovladači nehýbe, resp. extrémně pomalu? Baterkami v ovladači to nebude. Dělá to i po updatu na poslední fw. Díky.
2.5.2017 04:08
FoolproofVzhledem k tomu, že Android už nepoužívám, tak se mě tento problém netýká, ale je třeba si uvědomit, že DO jako myš je vlastně nouzové řešení, když člověk narazí na program, který dělal amater nebo není vůbec určen pro něco víc než je mobilní telefon, aby s tím mohl něco udělat.
Ovládá to program, ne system, tedy někde funguje dobře někde ne.

Zkoušel jsem myš do USB, mám ji u PC, cena asi 130 Kč, fungovala perfektně a funguje i v Kodi, kde je ovšem zbytečná.
Takže investice mírná, výsledky dobré.....prostě jinak bych to neřešil, kdybych se bez myši neobešel.
2.5.2017 04:59
Miki_[QUOTE=Foolproof;530099]Zkoušel jsem myš do USB, mám ji u PC, cena asi 130 Kč, fungovala perfektně a funguje i v Kodi, kde je ovšem zbytečná.[/QUOTE]

Taky už Androida nepoužívám. A u Librelecu jsem zjistil, že má použití myši smysl asi pouze v jedné věci a to, když chci časově posunout film, protože přes tlačítko posun vpřed či vzad nebo posun po kapitolách mi nevyhovuje. Byl jsem zvyklý, že si digitálně nastavím na který čas chci v daném filmu skočit tzv.goto (kdykoli během přehrávání). A tato funkce mi poměrně dost chybí v Kodi a překvapilo, že to neumí! A nebo nevím jak to provést v Kodi ;-)
2.5.2017 05:21
FoolproofAno seekování je dost blbé, bohužel autor LibreElecu s tím nic neudělá, to je Kodi.
Já jsem byl zvyklý u Dune používat čísla, bylo to udělané tak, že 1=10%, 2=20% atd. Chodil to bleskem i u starých AVI:
Nepřišel jsem např. ani na to, jak pomocí ovladače skočit v MKV nebo BluRay na další kapitolu, musím OK, překlikat na šipku, OK, Exit.
Seekuji tak, že OK, šipka nahoru a nyní šipka co klik to naprogramovaná hodnota, mám 30,120,300 a myslím 600 sekund - děs.
U hudby to nefunguje, zrychluje to přehrávání.
Na to kolik let na tom makají je to veliká bída.:-(((
2.5.2017 05:58
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530107]Nepřišel jsem např. ani na to, jak pomocí ovladače skočit v MKV nebo BluRay na další kapitolu[/QUOTE]
Funguje to jednoducho:
Sipka hore = posun o dalsiu kapitolu. Pokial video kapitoly nema, posunie sa o 10 (?) minut.
Sipka dole = to iste, co sipka hore, len spatne.

Sipka vpravo a vlavo funguje ako casovy seek, viacnasobnym stlacenim sa cas zvysuje (je to nastavitelne v menu).
No a pretacanie s obrazom (FF; FF REW) v LE nejako extra dobre nefunguje, obraz nieje plynuly, skace - tu sme evidentne za limitom CPU/GPU, pretoze na mojom HTPC to funguje vcelku luxusne az do 8x


[QUOTE=Miki_;530106]Byl jsem zvyklý, že si digitálně nastavím na který čas chci v daném filmu skočit [/QUOTE]
Toto myslim rovnako funguje, staci stlacat cisla na DO (ak mas DO, ktore ma fyzicke numericke tlacitka). Cize napriklad stlacis cisla 1230 [ENTER], spravis skok na 12 minutu, 30 sekundu.


[QUOTE=Foolproof;530107]Já jsem byl zvyklý u Dune používat čísla...[/QUOTE]
Ked sme pri tom pretacani - najluxusnejsie je riesene seekovania spravene na E2 boxoch (linuxove STB), pretoze ide seekovat bez nutnosti pozriet sa na DO, tlacitkami fyzicky pod sebou 1 / 4 / 7 a 3 / 6 / 9. Cim nizsie tlacitko, tym vyssia hodnota seeku. Ked som to prvy krat zbadal, vravim si wtf, toto aky linuxak vymyslel. Ale vymyslene je to dobre, hlavne ak si uvedomime, ze numericke klavesy na nic ine nepotrebujeme, ak uz film bezi.
2.5.2017 06:03
tdlmarek[QUOTE=Miki_;530106]Byl jsem zvyklý, že si digitálně nastavím na který čas chci v daném filmu skočit tzv.goto (kdykoli během přehrávání). A tato funkce mi poměrně dost chybí v Kodi a překvapilo, že to neumí! A nebo nevím jak to provést v Kodi ;-) [/QUOTE]
Tohle alespoň v mém Kodi (OpenELEC) běžně funguje. Když během přehrávání (videa) začnu psát číslo, objeví se pruh se zadáváním času, následně stačí potvrdit buď šipkou (skoč o T v zadaném směru), nebo enterem (skoč na čas T).

Tohle v kompbinaci s klasickým skipem, additive skipem, skipem po kapitolách a implicitním skipem na čas posledního zastavení přehrávání, nabízí podle mě tolik různých možností a kombinací, že to snad musí stačit úplně každému.

Osobně z toho používám jen zlomek - klasický skip a skip po kapitolách, víc jsem nikdy nepotřeboval.

Viz: http://kodi.wiki/view/skip_steps


EDIT: vivid.sk mě předběhl, ale rozepsal se z trochu jiného pohledu :)
2.5.2017 07:13
FoolproofTo jsem asi zblblý ze všech těch programů, šipka nahoru v Archosu zavolala seekbar, takže jsem to v Kodi ani nezkusil, no a čas, já byl zvyklý zadat o kolik má skočit
tedy psal jsem 300 a skočilo to o 5 minut, tady když napíši 300 tak to skočí na 3. minutu , po několika pokusech chodím přes seekbar, alespoň vidím co dělám.
To co je zde popisováno s těmi čísly u E2, právě u Dune byly ty procenta, co číslo to 10%.
2.5.2017 07:18
swenakI Xtreamer to tak myslím dělal.

Co se týče toho ovladače, tak na www i youtube je to potřeba. Je to pro známou aby ještě měla myš a klávesnici, to je porod. A hledat app pro obládnání přes tablet/telefon se mi už nechce. Na Kodi app má, ale na systém ne.
2.5.2017 08:25
vivid.sk[QUOTE=swenak;530116]hledat app pro obládnání přes tablet/telefon se mi už nechce[/QUOTE]
Napriklad: toto. Ak nastavis spustanie po starte, bude to fungovat aj bez nutneho spustania aplikacie z menu po restarte.
A ak chces HW klavesnicu, mal by fungovat hocaky bezdrotovy set, ktory sa povaluje doma, ja mam starsie kombo Wireless Microsoft Desktop (mys a klavesnicu) a funguje to aj s androidom, ako pod LE.
2.5.2017 08:36
Miki_[QUOTE=Foolproof;530115]To jsem asi zblblý ze všech těch programů,[/QUOTE]

Nic si z toho nedělej to se stává i v horších rodinách ;-)
Já jsem přišel nato skákání po kapitolách šipkami nahoru a dolů, ale zas mne nenapadlo napsat natvrdo číslo. Byl jsem zvyklý vyvolat nejdřív příkaz GOTO a pak napsat čas v hh:mm připadně i v sekundách a potvrdit enter. A předpokládal jsem špatně, že to Kodi neumí a jen doufal, že nevím jak nato a naštěstí doufání bylo vyslyšeno :-D

Takže díky moc VIVID.SK :-)
2.5.2017 09:56
tdlmarek[QUOTE=Foolproof;530115]tedy psal jsem 300 a skočilo to o 5 minut, tady když napíši 300 tak to skočí na 3. minutu, po několika pokusech chodím přes seekbar, alespoň vidím co dělám.[/QUOTE]
Asi se musím opakovat - pokud napíšeš 300 a potvrdíš to šipkou , skočíš o 3 minuty. Pokud enterem , skočíš na 3. minutu.
2.5.2017 11:22
FoolproofJo dík, je to velice intuitivní potvrzovat šipkou\\/ to nebylo ani na Atari.:-E V Androidu mně nefungovalo kontextové menu jinak, než podržením OK, než jsem to strávil, tak bylo čtvrt litru slivovice pryč, když jsem si představil, jak to budu vysvětlovat ženě, protože jako argument, že to je na hovno by to úplně stačilo a musel bych jí dát za pravdu.

Použil jsem v životě už stovky programů a všechny toho typu, u kterých se musel přečíst návod jsem vyhodil, ale tady asi nic jiného nezbývá.

Všechny soubory MKA ignoruje, protože neumí číst IDTagy (asi) nebo se mýlím ? Když to dám přehrát ručně tak to funguje, ale kapitoly neuznává, neskočí na další písničku. Není to video. Dobře. Udělám z toho MKV a snad to sežere.Ne. Hraje to jako audio a opět to nefunguje. Takže musí se k tomu narenderovat nějaký obrázek, aby to posoudil jako video a tím pádem přeskakoval.
Nesežral mi jediný cuesheet, udělaný čímkoliv. Mám na NASu nějaké hudební věci v DTS, přímo to hraje, ale do knihovny se to nedá dát ani ručně, udělám M3U, hraje, ale z Favouritů ne, musel bych u každé písničky udělat přímou cestu asi, protože relativní path nežere.
Atd. mě nebaví číst wiki, nikdy jsem se v minulosti nesetkal s takovými problémy, ono to asi v Kodi jde, ale .........
----------------------------

Stáhl jsem si z WebShare Jen počkej, zajíci pro vnuky, zaujalo mě, že je to 720p, tedy podstatně lepší než moje verze a zvuk v HEAAC. Očekával jsem co se bude dít a docela mě porazilo. Kodi píše, že je to PCM 2.0, ale mně to hraje PCM 7.1 !!!!! Hned v úvodu kdy projedou policajti kopne vlk do plechovky a ta letí daleko doprava i se zvukem!
2.5.2017 11:32
FoolproofJeště jsem uvažoval nad rozdílem mezi těmi procenty pro přeskakování, proč mi vadí, že není něco takového možné v Kodi. Zblbnutý z neustálého testování a vymýšlení mě uzemnila moje žena, která se ptá: Jak víš o kolik to posunout, když ani nevíš, jak je to dlouhé (listovala mezi klipy na YT). Pak že dlouhé vlasy krátký rozum, když je to naprocenta, je to jedno a pokud to někdo chce jemněji, může přes seekbar.
3.5.2017 12:20
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530128]...[/QUOTE]
Mas tu toho prilis vela, na nieco by sme prisli, nabuduce to skus ocislovat ako samostatne problemy :D, takze len v narychlo skratke:
- mka, to je kontajner, aky kompresny standard je vovnutri (aac?), skus pouzit nativny kontajner pre konkretne audio a otagovat.
- na DTS audio treba fintu, kedze je to obvykle wav (neumoznuje tagovanie), sprav z toho flac, wavpack, cokolvek, co podporuje APE tags a otaguj. Nasledne to das do kniznice. Zaroven taketo audio sluzi ako pekny bitperfect test (KODI nevie, ze vovnutri su data, ak by spravil cokolvek s audiom, von pojde len sum - takto som svojho casu zistil problem v starsich verziach kodi - vystup nebol bitperfect).
- m3u - problem relativnych ciest, oznac si ako oblubeny cely adresar/album z kniznice, ako barlicka by to malo fungovat.
- pockaj zajac z webshare, mysis toto? (nejake natiahnute, original je 4:3) Naozaj je to multikanalove aac, 5.1, KODI niekedy nepise spravne info, to je fakt. Mediainfo je v tomto istota.
3.5.2017 01:16
FoolproofInu já jsem ani nechtěl radit, pouze postesknout
1. MKA je kontejner, nechť je v něm cokoliv, Dune to hraje a protože kapitoly mají názvy skladeb, co hraje to napíše.(když chci). V Kodi to nedostanu do knihovny, protože to nejde otagovat (proč taky, když info je uvntř). Když to spustím z Media manageru tak to hraje v pohodě,ale nejdou kapitoly, protože to není video, naprosto nechápu, proč by měl dát přednost audiu před definicí kontejneru.
Když to přehrknu MKVToolnixem na MKV, mohu to dát do videoknihovny pomocí manageru, ale když to spustím, nenajde video, opět to vezme jako audio a problem přetrvává.
Protože mám Noc v opeře od Queenů z SACD v 7.1 LPCM s obrovským datovým tokem (hraje to dobře!!!!) tak jsem z obalu od CD narenderoval video, to jsem muxl se zvukem a teprve takto vyrobené MKV funguje i s kapitolami. Ale která skladba je která lze zjistit jedině doklikáním. Zkusil jsem vyrobit z toho BluRay, ale i když to není zdaleka moje první, z ISO souboru vezme první skladbu a končí, zvolím-li lite menu, vůbec nereaguje....Protože to znám zpaměti odložil jsem to a nechal být, ale ostatní věci se mi nechce předělávat.
2. DTS audio nejde otagovat, cuesheet, abych viděl názvy jsem nějak nerozchodil, m3U taky ne, takže jsem taky vymysle tu berličku, že mám adresář ve favoritech.
Rozhodně to nebudu nějak konvertovat.
3. Těch 7.1 u zajíce jsem už pochopil, AAC prostě převede na PCM a to na tolik kanálů, kolik jich mám nastavených. Zajímavostí je, že jsem myslím ani nevěděl, že u tohoto zvuku může být víc kanálů a že to na Libre funguje, což jsem vlastně ověřil.

Někdo používá Kodi už mnoho let a některé věci mu připadají samozřejmé, ale ti co přecházejí z PopCourna, Dune, Xstreameru apod, začínají prakticky od nuly a musí ty rozdíly nějak strávit.

4. Vadí mi, že když dám do hudební knihovny kompilaci a v editoru napřed nevymydlím artisty do pryč tak mě tam tam zařadí každého brnkálistu. To by nebylo tak hrozné, ale toho se nedá zbavit, žádný povel vymaž z knihovny a v budoucnu ignoruj. Předělám v MP3Tagu umělce na Various Artist, dám znovu, ale to není jako filmů, šumaři tam zůstanou. Jediné řešení na které jsem přišel je přejmenovat adresář, vyčistit knihovnu, nechat načíst znovu, zábava na dlouhé zimní večery.

Diskografie Celine Dion, v to jsem se hrabal několik hodin, protože frankofonní věci tam mají Céline a ne Celine a hned jsou tam 2 umělci...stejně jako když je někde v tagu překlep.
Diskografie Karla Kryla - písničky se na deskách dost opakují, zařadí je do knihovny pod nějakým utajeným klíčem, takže mám album třeba jen se 2ma songy, ostatní nezmizely, ale jsou na jiné desce.
Atd. u spousty věcí prostě moc nechápu na první pokus logiku.

5. Filmy jsem snad už zvládl, ale jenom díky Tinymanageru, když si s tím neporadí nastupuje MediaCompanion, který má povel pro Imdb na klasické hledání, tím získám ident, uloží se NFO a to se načte do Tiny, takže to jaksi jde. U nových filmů je to prča, ale některé staré věci tam prostě jdou dostat jen s obtížemi.

Musím se s tím naučit.
3.5.2017 05:33
vivid.sk1) 7.1 PCM skonvertuj do flac (bud jednotlive tracky, alebo flac+cue ako si zvuknuty, v principe je to jedno). Otagujes, bude to zarucene hrat a aj to bude v kniznici. 100% overene a funkcne. Tie mkv su zbytocne komplikovany postup
2) funcne riesenie som napisal, konverzia je bezstratova a trva par sekund. wav (ci premenovane dts) tracky nieje mozne tagovat, to nieje problem KODI.
4) V nastaveniach audio kniznice je moznost zobrazovat / nezobrazovat umelcov na kompilaciach v kniznici.
3.5.2017 06:29
Foolproof4. Usilovná celoodpolední práce a myslím, že vím, kde je chyba. Chyba je použití MusicBrainzPickard, protože zavede milion zbytečných tagů, které potom pomocí MP3Tag odstraní leda profesionál, když si je tam nadefinuje.
Diskografie Demis Roussos, na každé desce si s ním někdo vrzl, a ten objeví se mezi artisty. V Mp3Tagu to zdrtím a je tam furt, protože jsou tam ještě jakési Artist ID number a bůhví co ještě a scrapper se do toho s radostí pustí a obnoví.To není kompilace, můžu zakazovat co chci. Nejde vymazat. Editor jsem nenašel.
Pro Dune se použil Musiciner, poklizeno.

Fakt není editor ??????
7.5.2017 07:18
whitesak[QUOTE=Foolproof;530150]Protože mám Noc v opeře od Queenů z SACD v 7.1 LPCM s obrovským datovým tokem (hraje to dobře!!!!) tak jsem z obalu od CD narenderoval video, to jsem muxl se zvukem a teprve takto vyrobené MKV funguje i s kapitolami. Ale která skladba je která lze zjistit jedině doklikáním. Zkusil jsem vyrobit z toho BluRay,[/QUOTE]
Queeny v opeře mám taky, ale už od počátku jako BD (jen audio) :-) . Jsou tam 4 zvukové stopy - PCM stereo 24@96, PCM 5.1 24@96, DTS MA Stereo 24@96, DTS MA 5.1 24@96. Všechny stopy hrají s poslední verzí LE (8.0.1j) naprosto bitperfect parádně a bez chyby... :-) Paráda ...
7.5.2017 09:48
FoolproofPřesně to je ono, možná jsem kecal a není to z SACD ale z BluRay, ten zvuk je přesně ten co uvádíš, jede všecičko, všechno:-!!!

Je tam finta, když se nastaví, že mám repro 7.1 (což mám) tak u LPCM nejede asi žádné passtrough a jede na tolik kanálů, kolik je nastaveno. Zvuk je 5.1, ale dekoder zobrazuje 7.1, jede to i vzadu.

Píše mi MKVToolnix, že je to A_MS/ACM 96kHz 24bit 5.1 Surround (takže jsou tam možná zakodované ještě i zadní kanály, nevím.
MediaInfo píše, že je to 13,8 Mb/s (strašné), 96 kHz, 24 bits, 6 channels, PCM.

Mám Pentatonix - je to kontejner m4a, jede to taky, zobrazje na výstupu PCM, MediaInfo píše, že je v tom AAC(LC)
Potom Avicii - kontejner m4a - zobrazuje PCM, ale to je jiné kafe, MediaInfo píše 1380 kb/s, 44,1 kHz, 16 bit, ALAC, to je pškný poslech.
Flac jede i 5.1 APE taky.
Fakt už to dal dohromady, já jsem už skoro spokojený.
----------------

Tagy jsem dal dohromady, když se tomu rozumí je to brnkačka, akorát se nesmí děat 10ti letý archiv, to chvíli trvá. Řešní spočívá v tom ,že se musí zavést v MP3Tag tkzv. extended tags, což jsou Artists (ne Artist), MusicBrainzAlbumID atp. a ty které škodí tak zdrtit. Stejně tak je dobré provést case conversion, nevím proč, ale líbí se jim, když každé slovo v názvu začíná velkým písmenem.

Dnes jsem navíc objevil, proč mi nefungují menu v některých DVD. Hrůza. Mám tam adresář Video_ts malými písmeny, nikomu to nevadilo dlouhá léta, přijde KOdi a nepozná, že je to DVD.
Musím se s tím učit. Takže předělávám ISA z domácích videí, tak že měním velikost písmen adresářů.:-E:-E:-E
7.5.2017 11:35
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530291]Takže předělávám ISA z domácích videí,[/QUOTE]
KODI s ISO subormi nema paradoxne problem (1 subor = 1 DVD), vie ich korektne prehrat (vratane menu).

[QUOTE=Foolproof;530291]KOdi a nepozná, že je to DVD.[/QUOTE]
S tymto vcelku suhlasim. Nieje nic primitivnejsie ako detekcia DVD/ BD stuktury, ale autori KODI su zrejme ineho nazoru. A to su uz posledne verzie vcelku pouzitelne, no stale ak nezaskrknes volbu (hladat v pod-adresaroch), tie filmy nepriradi korektne podla nazvu foldra, ale treba si ich dodatocne manualne refreshnut. Nasledne nieje nic lepsie, ako ked zacne dotahovat suborom VTS_01..... samostatne mena a vytvori plno nezmyselnych nazvov filmov v kniznici. V tomto smere je vcelku dobry pomocnik (uz spominany) TMM, ktory KODI usmerni.

Niektore veci stale KODI zobrazuje nekorektne, ale s mnohym s da zit, pripadne zdroje upravit tak, aby to pouzitelne bolo (napriklad ak mas jeden album s intepretom XYZ a tagy (len) ID3v1 a druhy album totozneho interpreta XYZ a tagom ID3v2, interpret sa v kniznici objavi 2x).
14.5.2017 09:26
Datel01Zdravím, tak jsem se nějak popral s většinou neduhů přechodem z Androidu na LE. Aktuálně ale řeším knihovnu, podle rad jsem otagoval filmy v NAS tinymediamanager, Super aplikace, bylo to docela rychlé i když tam mám asi 1000 filmů. Teď bojuji s knihovnou v H8. Nastavil jsem nejdříve zdroj TMDB, ale procházelo to těch 1000 filmů hrozně pomalu, tak jsem přepnul na "lokální". Aktualizace knihovny trvala taky nějakou dobu, odhaduji hodinu, i když už jsem měl všechno otagované a uložené movie.nfo u každého filmu v adresáři. Docela zajímavé proč to tak dlouho trvá, když má vše nachystané....Po dokončení se mi ztratily náhledy filmů (jen nějaká univerzální ikona bez konkrétního obrázku filmu). Dle rady tady na fóru jsem přepnul zpět na TMDB s tím, že jsem čekal že bude provádět aktualizaci jen pro nově dotažené filmy, nicméně začal čistit knihovnu (což přesně nevím co znamená), maže původní data co si natáhl z lokálu? Trvá to už snad dvě hodiny a pořád to běží.....jsem zvědav co bude dělat pak jestli znovu načítat z TMDB?

Soubor movie.nfo je pro Kodi čitelný nebo se musí jmenovat stejně jako název filmu?
14.5.2017 11:09
vivid.sk[QUOTE=Datel01;530458]Aktualizace knihovny trvala taky nějakou dobu, odhaduji hodinu, i když už jsem měl všechno otagované a uložené movie.nfo u každého filmu v adresáři[/QUOTE]

Skusim hadat: Mozno zavisi aku pouzivas verziu KODI, TMM ma v nastaveniach Kodi <16 a Kodi. Predpokladam, ze tieto informacie nemusia byt uplne kompatibilne, skus sa s tymto pohrat na nejakej mensej vzorke filmov.

Subor movie.nfo je OK, KODI myslim akceptuje obe verzie, ale lepsie ak sa to vola movie.nfo
15.5.2017 12:35
Datel01[QUOTE=vivid.sk;530463]aku pouzivas verziu KODI[/QUOTE]

Mám LE verzi j, kde je Kodi 17. Vím, že TMM se dá nastavit na Kodi nebo Kodi <16, ale nechal jsem default Kodi neb mám verzi 17. Nfo pojmenované movie.nfo. Jinak včera večer jsem přepnul z resource local na TMDB a začala se čistit knihovna. Ráno když jsem odcházel tedy po cca 12h to bylo někde v půlce. H8 mám pár dní nově, tedy by tam žadný jiný odpad být neměl....Je to normální, že čištění knihovny probíhá tak dlouho? Jsem zvědavý jak dočistí jestli s TMDB bude znovu zase vyhledávat info o filmech, když má vše v nfo v kažném adresáři filmu.....jinak když čistí knihovnu, tak se na tom nedá nic jiného dělat. Při vyhledávání filmů přes TMDB je to tak zpomalené, že taky nejde nic dělat....ale to je asi normální. Nemáte někdo zkušenost jak dlouho jste čekali než projede celý adresář s filmy (kolik filmů za kolik hodin)? Díky.
15.5.2017 12:56
FoolproofPíše hlášku, že čistí knihovnu, ale nic nesmaže. Maže jen to z knihovny, kam se nedostane, je tedy důležité mít vše zapnuto.

Já mám na NASu asi 660 fimů, ale neměl jsem zásadní problémy, myslím asi z důvodů:

1. Mám gigovou síť a velmi rychlou SD kartu zasunutou v USB, jede to na ni asi 60 MB/s.
2. Nechal jsem všechno přejmenovat, aby se s tím co nejlépe vypořádal a dělal jsem to postupně. Př. Na NASu mám drive X:// a podadrsáře /krimi,/doku/ scifi atd.
a třeba v /doku spoustu dokumentárních filmů s názvy všlijakými, protože zobrazuje se v knihovně název ne jméno souboru. V Tiny se dá upravit ukládací řetězec k obrazu svému, takže ze souboru X://doku/zraloci.mkv se po automatickém přejmenování stane X://doku/Sharks(2009)/Sharks(2009)HEVC-1080p AC3-6ch-CZE.mkv.

No a dával jsem to tam postupně, dokumentární - kontrola, krimi - kontrola, atd, ze všech drivů co mám.
Knihovnu mi to zálohuje asi 20 minut, se všemi obrázky, taky na NAS.

3. I procesor a "paměť" mají vliv. Mám kartu 32 G
15.5.2017 01:18
FoolproofPříklad adresáře, dělá to automaticky a "umělce" tam má taky, takže nehledá po netu.

[ATTACH=CONFIG]34289[/ATTACH]
15.5.2017 03:58
Datel01OK, díky budu experimentovat. Mám LE na USB klíčence, píšou že má 10/10 MB/s čtení/zápis. Koukal jsem na nějakou Micro SDHC a mají i 90/45 MB/s. Tohle by mohlo být jedno z omezení a zpomalování celého systému.....

Jak máš nastaveno toto:
16.5.2017 12:40
FoolproofProvider pouze lokálně (proto ty NFO v Tiny), každý file v samostatném adresáři (to udělá to přejmenování), hledat rekursivně jsem nechal, abych mohl mít více vnořených.

Ta klíčenka bude asi fakt pomalá.
16.5.2017 08:41
Miki_Ahojte, s knihovnama jsem si ještě nehrál. A měl bych k tomu dotaz. Možná mi bude stačit jen odkaz nejlépe v cz, kde je napsané co je potřeba udělat, aby se udělaly knihovny k daným filmům na disku. Nebo nějaký osobní stručný návod jak nato. Stačí jen fakt stručně. Člověk si zbytek už domyslí. Jinak mám filmy v jednotlivých adresářích s dobře popsaným názvem např. "Man of Steel 2013" nebo "Muž z oceli 2013". A soubor např. "Man.of.steel.2013.1080p.DTS.ENG.DD.CS.mkv". Stačí to pro vytvoření knihovny? Nebo je potřeba u každého adresáře s filmem ještě doplnit soubor "movie.nfo"? Nemám filmy rozděleny do žánrů. Jen mám sekce - filmy_hd, seriály, hudba a pod sekce u hudby koncerty, klipy, HD atp. Děkuji
16.5.2017 09:05
tdlmarek[QUOTE=Miki_;530500]Jinak mám filmy v jednotlivých adresářích s dobře popsaným názvem např. "Man of Steel 2013" nebo "Muž z oceli 2013". A soubor např. "Man.of.steel.2013.1080p.DTS.ENG.DD.CS.mkv". Stačí to pro vytvoření knihovny? Nebo je potřeba u každého adresáře s filmem ještě doplnit soubor "movie.nfo"?[/QUOTE]
Pokud se bavíme o filmech a seriálech, převážně zahraniční produkce, tak ano - stačí vhodně pojmenovaný adresář a Kodi se o vše postará. S hudbou v Kodi zkušenosti nemám.

Jméno adresáře by měl být originální název filmu, a je vhodné doplnit i rok pro přesnější detekci. Na jménech souborů uvnitř nezáleží, pouze v případě rozdělení do více částí musí končit např. "-part1.mkv", "-part2.mkv", nebo "-cd1.avi", "-cd2.avi", apod.

Není to sice česky, ale oficiální dokumentace je zde:
http://kodi.wiki/view/Naming_video_files/Movies

Obdobně u seriálů - adresář s názvem seriálu, uvnitř adresář např. "season.1" a uvnitř jednotlivé soubory epizod, které by měly mít v názvu běžné "s01e09", nebo "01x09" číslování.
http://kodi.wiki/view/Naming_video_files/TV_shows

Pokud člověk akceptuje nastavený systém, místo toho aby se Kodi snažil vnutit nějaké své vlastní výmysly, tak potom není nutné nic dalšího řešit.
16.5.2017 10:29
vivid.sk[QUOTE=tdlmarek;530504]Jméno adresáře by měl být originální název filmu, a je vhodné doplnit i rok pro přesnější detekci.[/QUOTE]
K tomuto doplnim:

1) Kodi dohladava info bud podla nazvu adresara , alebo podla nazvu suboru v adresari. Toto zavisi podla toho, co je zvolene pri inicializacii kniznice (vid obrazok vyssie, prvy checkbox). Ja rovnako odporucam pomenovat si adresare podla povodneho nazvu (rok), pokial uzivatel preferuje lokalizovane nazvy (cestina/slovencina), da sa to rovnako nastavit v scrapperi - kodi inteligentne zmeni nazvy adrearov na nazvy lokalizovanych filmov, takze uz pri prehliadani cez "Files/Subory" su viditelne nazvy filmov v zvolenom jazyku.

2) Pokial pouzivas zjednodusenu strukturu (kazdy film je v samostatnej zlozke bez dalsieho vnorenia), nemas disky BD/DVD v suborovej strukture, odporucam taktiez vypnut rekurzivne scanovanie . Takto vyhladany obsah je skoro 100%ny, pokial je dodrzany nazov zlozky/adresara.

3) Pokial mas disky BD/DVD v povodnej sturkture, alebo pouzivas kombinaciu vnorenej struktury a nevnorenej struktury napriklad:
[spoiler]
[Brave (2012)]
[Moana (2016)]
[Cars]
-[Cars (2006)]
-[Cars 2 (2011)]
[Toy Story]
- [Toy Story (1995)]
- [Toy Story 2 (1999)]
- [Toy Story 3 (2010)]
[/spoiler]

odporucam ponechat rekurziu zapnutu, aj napriek tomu, ze niekedy ti zacne hladat obsah DVD/BD diskov po suboroch a dohlada hluposti. Vtedy treba nasledne prejst tieto nezrovnalosti a manualne refreshnut konkretny titul manualne (niekedy je to peklo, hlavne pri kombinacii roznych scrapperov, tu ale pomoze TMM)
16.5.2017 03:03
FoolproofPoznámka:

Filmy jsem měl v neskonalém bordelu, místo názvu třeba jenom Harry1.mkv (Potter) atd. Pro DuneFashInterface to bylo jedno, data se zpracovávala Movienizerem v PC.
Pak přišel Android a Kodi a vše na hovno. Udělal jsem export z Movienizeru do čehosi, co žral Dreamplex a ten vyrobil ke každému filmu JMENO.NFO. Kodi to už přečetlo, ale nebyly údaje o hercích atp.
Finále LE a Kodi a vynikající rada s TinyMediaManager. Pouze TMDB naprosto stačí. Tiny nevyhledává pouze podle názvů, ale když najde JMENO.NFO, tak bere údaje z něj, nechá si to potvrdit a oscrapuje, přejmenuje file a přejmenuje i soubor NFO 2x, jednou na NOVEJMENO.NFO a na Movie.NFO, aby to přečetly i jiné programy, které to umí a vytvoří pro každý film extra adresář, do kterého přidá fanart, poster atp. takže se při listování knihovnou nic nedohledává na netu.

Bylo to s podivem, ale správně oscrapoval kromě asi 30 ti filmů vše a vše česky. Kodi nemuselo dělat nic, vše bylo hotovo na PC.
BluRay mám na plackách, ještě jsem se nerozhodl, co s tím, stále přehrávám v Dune, jsou mimo knihovnu (asi 25). Hudební BluRay i DVD, které mám jako ISO jsem jaksi otagoval (MusicBrainzPickard ?) nějak si nyní nevzpomínám.

Nemám ani jeden seriál (nesnáším) klasického typu, těch několik "Návštěvníci, Já, Claudius, Planeta Země, Bratrstvo neohrožených" jsem tam přes TVShow nedostal, takže jsem to oscrapoval přes MediaCompanion a IMDB a mám to jako kolekce filmů.

HUdba, to je jiné kafe. Žere jenom to, co je otagované, dosud jsem nepřišel na to jak tam dostat CD, které je jako jeden soubor FLAC a u toho CUESheet, což v dune stačilo, abych hrál, listoval, přeskakoval. Několik APE, DTS apod, jsem rozsekal a otagoval, ale moc mě to nebaví, takže koumám. Nejhorší je to, že i když je to v kontejneru MKA, tak nerozezná kapitoly, funguje to jedině tak, že se k tomu dorenderuje "dummy" video a udělá se z toho MKV, pak jde skákat po kapitolách, ale jejich názvy nezobrazuje, 100 let za opicemi a 10 let za Dune.
16.5.2017 03:16
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530518]dosud jsem nepřišel na to jak tam dostat CD, které je jako jeden soubor FLAC a u toho CUESheet[/QUOTE]
Toto vie KODI spracovavat uz hodne dlho. Netreba k tomu paradoxne vobec nic upravovat (akurat si skontroluj, ze odkaz v cue je naozaj platny na dany flac/ape/vw/cokolvek). Ako bonus je "rozsekanie" po trackoch ihned, ako vojdes medzi subory (teda nie v az kniznici, ako to robi foobar2000), ale ked behas po disku cez adresarovu strukturu uvidis ihned zoznam trackov, namiesto 1 x flac + 1 x cue.
16.5.2017 04:42
tdlmarek[QUOTE=Foolproof;530518]Tiny nevyhledává pouze podle názvů, ale když najde JMENO.NFO, tak bere údaje z něj, nechá si to potvrdit a oscrapuje, přejmenuje file a přejmenuje i soubor NFO 2x, jednou na NOVEJMENO.NFO a na Movie.NFO, aby to přečetly i jiné programy, které to umí a vytvoří pro každý film extra adresář, do kterého přidá fanart, poster atp. takže se při listování knihovnou nic nedohledává na netu.[/QUOTE]
Při klasickém přístupu s Kodi knihovnou se [s]na netu nic nedohledává, to je opět misinformace[/s] Oprava: Náhledy obrázků se skutečně dohledávají dodatečně a ukládají lokálně, moje chyba. Rozdíl je akorát v tom, že ta metadata nejsou uložená přímo v adresářích vedle filmu, ale Kodi je má u sebe (buď v SQLite .db souboru, nebo v MySQL databázi). Oba přístupy mají něco do sebe, výhody/nevýhody jsou čistě individuální.

Mně by třeba vadil ten bordel v adresářích s filmy, je to otrava když to chce člověk třeba někomu zkopírovat, nebo to nabídnout jinému klientu než je Kodi.

Naopak centrální Kodi databáze v MySQL lze elegantně využít tím způsobem, že ji sdílí více Kodi instalací. Takže např. na PC si v Kodi pohodlně (klávesnice, myš, ...) upravím knihovnu tak jak se mi chce, roztřídím do kolekcí, atd., a druhé Kodi na HTPC vidí ihned totéž.
16.5.2017 05:05
vivid.sk[QUOTE=tdlmarek;530524]Mně by třeba vadil ten bordel v adresářích s filmy[/QUOTE]
Aky border? Mas v adresari jeden subor movie.nfo navyse a v nom toto (film Cars 2):

[SPOILER]Autá 2
Cars 2
Cars Collection

5.8
2011

1368
Hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvý krát sa tak bude pretekať o prestížny...
Hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvý krát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Najmä keď sa svojrázny hrdzavý odťahováčik nedopatrením a spôsobom sebe vlastným zapletie do šlamastiky, ktorá sa môže prihodiť len jemu - do prípadu medzinárodnej špionáže.

103
http://image.tmdb.org/t/p/w500/7WILDjnJggB3bIioS3LRvtvmu1X.jpg
http://assets.fanart.tv/fanart/movies/49013/moviebackground/cars-2-501c4de18e7f7.jpg
Rated G
US:G / US:Rated G
tt1216475


tmdb
49013


imdb
tt1216475


tmdbSet
87118


49013
plugin://plugin.video.hdtrailers_net/video/apple.com/http%3A%2F%2Ftrailers.apple.com%2Fmovies%2Fdisney%2Fcars2%2Fcars2-tlr4_h720p.mov
United States of America
2011-06-11

false
0
Animation
Family
Adventure
Comedy
Walt Disney Pictures
Pixar Animation Studios
Sajan Skaria
John Lasseter
Ben Queen
Nick Sung
Brad Lewis
Dan Fogelman
Robert Moyer
John Lasseter
Brad Lewis
duringcreditsstinger

Larry the Cable Guy
Mater (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/9yGwJBveIvLidqJEQI4PRuKQhMr.jpg


Owen Wilson
Lightning McQueen (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/j7oYgvfDiO34VcFdSB7GhM2CSle.jpg


Michael Caine
Finn McMissile (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/nlIjMLp9zvvYM2eFm77UhI7s1nW.jpg


Emily Mortimer
Holley Shiftwell (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/rdHrGCfnVcZkbOjfEDnWbk80X5Z.jpg


Eddie Izzard
Sir Miles Axlerod (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/j5hzBqmcyWG2GC754uACCoNgAvS.jpg


John Turturro
Francesco Bernoulli (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xgdh8Aw8CWhZmbV8Pd3vPCPKVyC.jpg


Brent Musburger
Brent Mustangburger (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/fZXRho9StEBcblGYtplxiFTxD73.jpg


Joe Mantegna
Grem (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/puf1FzUBaysTzPbCR67IWdippCn.jpg


Thomas Kretschmann
Professor Z (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/sAGn557s6oJ74SycAV2DPb26Vqn.jpg


Peter Jacobson
Acer (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/zOyIUOFNmb15I7QbB3E9kw48LXl.jpg


Bonnie Hunt
Sally Carrera (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/lwEvPd4SXprCLBnPzXUaH5pm33w.jpg


Darrell Waltrip
Darrell Cartrip (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/3iMeZsKQ9FH31tmdsEb36GfrQZP.jpg


Franco Nero
Uncle Topolino (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/f9ncJubHyIVngr7Itbbf9YA4Us7.jpg


David Hobbs
David Hobbscap (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/6Xi6vgEivSryVz4HD3JzoB1kbJr.jpg


Patrick Walker
Mel Dorado (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/kkQPGNNZMNKOK0anQ51ncZFycRO.jpg


Tony Shalhoub
Luigi (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/jXzlVxS8u64XEZUoNPiuhGcQXDW.jpg


Jeff Garlin
Otis (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/cBs7u7rBTvDFp5MFCnvrPeF7SI2.jpg


Michel Michelis
Tomber (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/5rn0Oy7peXaRYZPP7G7wDpmSM5D.jpg


Jason Isaacs
Siddeley / Leland Turbo (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/1GtGhAJz1JloqHARqc2xMsq5rG4.jpg


Lloyd Sherr
Fillmore / Combat Ship (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xoYG4Qvd2RFPnVMuHQI3eQWkXfT.jpg


Bruce Campbell
Rod "Torque" Redline (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/hZ2fW0gpPIBvXxT5suJzaPZQCz.jpg


Teresa Gallagher
Mater's Computer (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yfCrvKKr3dwQVAThmvdmXET06MU.jpg


Jenifer Lewis
Flo (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yMClokTiKKwa3KWSfxT1wsy9YZ.jpg


Stanley Townsend
Victor Hugo / Vladimir Trunkov / Ivan the Tow Truck (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/nZZWcRY77Cc01E4bWJhHUyHOJhZ.jpg


Velibor Topic
Alexander Hugo (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yWqta1oCZfFC0ihBSApmN3CloLg.jpg


Sig Hansen
Crabby (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/stZFteu0hjfu51Tc2s0JKk7JXLm.jpg


Guido Quaroni
Guido (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/qfnm3XzrMljLhU3HoNfYk0YGoBw.jpg


Vanessa Redgrave
The Queen / Mama Topolino (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/hGxsPCZkwa30UE0XQdGTB9yT0jz.jpg


John Mainieri
J. Curby Gremlin (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/d1ULsQupeUfn6KvUa7pLQ80ZMFZ.jpg


Brad Lewis
Tubbs Pacer (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/wfIglAFUH6n1Jbxt7P2Wh317jvI.jpg


Cheech Marin
Ramone (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/lNtiBKQO4QzKjhBXq4fxm5Q4vDg.jpg


Jeff Gordon
Jeff Gorvette (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/fRNBZT78R8PNJAYaJGBF9pP6z5x.jpg


Lewis Hamilton
Lewis Hamilton (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/t5zm6EkUfTHgfpS4cVEtein4LLK.jpg


Paul Dooley
Sarge (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/rnzvqo7oR2IwSfN2Ayh3ysc4WNt.jpg


Edie McClurg
Minny (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/l8iHE1qnlCUlOs1Oq0LzGWO8T1D.jpg


Richard Kind
Van (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/xpLufPiiFgoCEdIMqD4RY79PKGb.jpg


Katherine Helmond
Lizzie (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/m7o1IEKIabcTWz5Qr4yUEoCNHDE.jpg


John Ratzenberger
Mack (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/yGechiKWL6TJDfVE2KPSJYqdMsY.jpg


Michael Wallis
Sheriff (voice)
http://image.tmdb.org/t/p/w185/4LuttJxXdNZgSDPeY0IOaczfajj.jpg


Denise Ream
Producer


Natalie Lyon
Casting


Kevin Reher
Casting


Mark Nielsen
Associate Producer


Jake Martin
Production Manager

English, Japanese, Italian, French
BLURAY


[/SPOILER]

Vyhoda je v tom, ze nech sa adresar vola: Film_ABC / a meno suboru sa vola Film_123.mkv, tak ten film vzdy KODI korektne dohlada a zobrazi ako " Cars 2 " (alebo ekvivalent v zvolenom jazyku: Autá 2 ).

Tie dalsie subory, ktore tam TMM moze ulozit su jpegy (cover, thumbs, art), ktore mozes, ale nemusis ukladat. Ak ich neulozis KODI si ich stiahne z webu, ale ak su dostupne na lokalnom disku, KODI si ich presunie do db z HDD (rychlejsia inizializacia).


Vyssie popisane ale nie je nutne, pre spravne fungovanie/dohladanie do kniznice, ale z 90% uspesnosti zvysi percento dohladania na 99.9% pri inicializacii kniznice (samozrejme, zavisi od kvality pouzivanych nazvov, percento je orientacne, ako je to asi u mna)
16.5.2017 05:09
tdlmarek[QUOTE=vivid.sk;530526]Tie dalsie subory, ktore tam TMM moze ulozit su jpegy (cover, thumbs, art), ktore mozes, ale nemusis ukladat.[/QUOTE]
No a přesně tenhle bordel mám na mysli, viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40693-Evolveo-Android-box-H8?p=530473&viewfull=1#post530473

Ale jak říkám, je to věc každého, co mu vyhovuje.

Já primárně reagoval na dotaz od Miki_-ho, který se explicitně ptal na stručný popis a funkční řešení. Proto jsem uvedl to nejjednodušší, kterým je bezespopru zkrátka mít adresáře normálně (a přehledně) pojmenované, nesnažil jsem se tu přepsat a porovnat všechny dostupné možnosti (proto jsem ani nezmínil ty soubory). Ze zdejší diskuze by totiž člověk mohl mít dojem, že varianta s TMM je nutností pro kompenzaci jakési neschopnosti Kodi, což jak uvádíš, samozřejmě není pravda.

Ano, procenta jsou orientační, já bych tomuto přístupu dal (dle zkušeností s mou knihovnou) spíš tak 99 % - s tím že TMM tam nejspíš doplní to 0.9 % navíc. Snad vždy, kdy se Kodi spletlo v detekci nějakého filmu, se ukázalo, že byla chyba u mě (např. jsem měl v názvu adresáře špatný rok).
16.5.2017 05:24
vivid.skmarek> hodne zavisi od obsahu. Moj filmovy obsah dohlada - trufam si tvrdit na 100% aj bez nfo. Ale detsky obsah (+ koncerty), ktory je casto velmi specificky a nazvy adresarov su lokalizovane, tak tam uz ta uspesnost neplati. A tu je prave TMM velmi ucinny, pretoze staci naozaj ten 1 subor (nie komplet "bordel") na spravnu identifikaciu.

A to nevravim o obsahu, ktory je nezatrieditelny do ziadnej zo skupin a je nutne ho nechat "as-is", ale potrebujes k nemu (k jeho zlozke) mat aspon nahlad, pretoze 5 rocne decko si neprecita, co je vovnutri.
16.5.2017 05:27
tdlmarekNo tak se vrať na předchozí stránku a přečti si úplně první větu mého příspěvku:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40693-Evolveo-Android-box-H8?p=530504&viewfull=1#post530504

Pokud si něco dám jako předpoklad, na základě kterého píšu svoji odpovědi, tak je docela nesmyslné tu odpověď rozporovat pro případy, které jsem si já hned na začátku vyloučil, ne? :)
16.5.2017 05:32
vivid.skjj, je to napisane spravne.

Ber teda info napisane vyssie len ako upresnenie z praxe pre ostatnych :)
16.5.2017 05:39
Foolproof[QUOTE=tdlmarek;530524]

Naopak centrální Kodi databáze v MySQL lze elegantně využít tím způsobem, že ji sdílí více Kodi instalací. Takže např. na PC si v Kodi pohodlně (klávesnice, myš, ...) upravím knihovnu tak jak se mi chce, roztřídím do kolekcí, atd., a druhé Kodi na HTPC vidí ihned totéž.[/QUOTE]

Má to jednu vadu.

Na všech zařízeních musí být stejná verze Kodi.
Na PC mám fork Kodi DSPlayer, jenom toto umí Lavfiltry a Madshi renderer.
Na Androidu mám SPMC, Kodi je skoro nepoužitelné.
V LIbre mám Kodi 17.2
V satelitu mám stále Jarvis, důvody nerozvádím.

Databáze je tedy nepoužitelná.

Místo toho používám jednu jedinou databázi, kterou mám v LibreElec a v ostatních strojích a verzích je mám nasdílené, viz např. obr. z PC

[ATTACH=CONFIG]34291[/ATTACH]

Tedy žádná databáze na PC není a přitom v knihovně to je, podle mě je to lepší. To platí samo i pro ostatní, na verzi databáze nezáleží a obsahuje filmy, klipy, hudbu, zkrátka vše.
16.5.2017 06:06
Foolproof[QUOTE=tdlmarek;530524]Při klasickém přístupu s Kodi knihovnou se na netu nic nedohledává, to je opět misinformace. [/QUOTE]

Tak to tedy nechápu, mohu volit buď "pouze lokální informace", takže prohledává NFO nebo "poskytovatele informací", potom hledá na netu.
Dostane-li se tam kravina, je třeba udělat update informací a nechť je to uloženo kdekoliv musí opět podle nastavených pravidel a ptá se "Byly nalezeny lokálně uložené informace, ignorovat a hledat na internetu ?"

A ještě k jinému. Editovat na PC v Kodi pomocí klávesnice, myši nebo kamaráda nebo dělat totéž na PC v Tiny ve spojení s MediaCompanion nelze srovnat, pokud není uživatel masochista. Je to jako srovnávat editaci v příkazovém řádku s použitím GUI.\\/
16.5.2017 06:15
Foolproof[QUOTE=vivid.sk;530521] Netreba k tomu paradoxne vobec nic upravovat (akurat si skontroluj, ze odkaz v cue je naozaj platny na dany flac/ape/vw/cokolvek).[/QUOTE]

Blbě jsem se vyjádřil, ono to hraje, ale v knihovně je jenom seznam.... Opět jsi mě nakopl, jako již poněkolikáté a trochu jsem si s tím pohrál. Řešením (částečným) je Foobar2000, který má povel "Add tag from FreeDB", čímž se do cue doplní přesné názvy atp.a potom "Attach pictures" tedy lze přidat obaly atp., no a do knihovny už to naleze fajn, umělci- ty se musí dohledat, to tam zatím nedostanu jako z MusicBrainzu.
16.5.2017 06:24
tdlmarek[QUOTE=Foolproof;530532]Tak to tedy nechápu, mohu volit buď "pouze lokální informace", takže prohledává NFO nebo "poskytovatele informací", potom hledá na netu.
Dostane-li se tam kravina, je třeba udělat update informací a nechť je to uloženo kdekoliv musí opět podle nastavených pravidel a ptá se "Byly nalezeny lokálně uložené informace, ignorovat a hledat na internetu ?"[/QUOTE]
Moc nechápu, o čem mluvíš. Já reagoval na větu "takže se při listování knihovnou nic nedohledává na netu" - u klasické knihovny se informace z Internetu stáhnout jednou po přidání nového obsahu, uloží do databáze, a při dalším listování se pak již [s]nic nedohledává.[/s] Viz výše. Toť vše.

Ale dodatečně mi došlo, že ty pokud máš X instalací Kodi v různých verzích s vlastními knihovnami, tak by si tuhle cache vlastně vytvářela každná z nich. Možná, že jsi narážel na tohle, takže to pak dává určitý smysl.

[QUOTE=Foolproof;530532]A ještě k jinému. Editovat na PC v Kodi pomocí klávesnice, myši nebo kamaráda nebo dělat totéž na PC v Tiny ve spojení s MediaCompanion nelze srovnat, pokud není uživatel masochista. Je to jako srovnávat editaci v příkazovém řádku s použitím GUI.[/QUOTE]
Já ale nepopisuju vytváření knihovny, ta se při mnou popisovaném scénáři poskládá sama, takže uživatel nemusí dělat vůbec nic. Hovořím o "dalším managementu" nad knihovnou, tzn. třeba označování filmů jako viděných, vytváření vlastních kolekcí a třídění filmů do nich, a pouze ve výjimečných případech opravení chybně detekovaného titulku (jednorázová akce na 5 vteřin).
16.5.2017 08:27
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530533]čímž se do cue doplní přesné názvy[/QUOTE]
A doplnim este v ramci tejto diskusie este jedno vyborne a jedinecne riesenie, ktore podporuje komplexnu spravu albumov (cue+album; tracky, alebo album s embbeded cue).

CueTools

Komplexna sprava bud pre "rozsekanie", alebo naopak spojenie albumu popri zachovani vsetkych dolezitych atributov, ako su povodne medzery a kontrola CRC voci AccurateRip db. Dotahovanie tagov je samozrejmost.

[SPOILER]
[h=4]Use cases[/h]
 • Convert a single-file album image with CUE sheet to a file-per-track album image
 • Convert a single-file album image with CUE-sheet-per-album to a single-file album image with CUE-sheet-per-track album image (feature request)
 • Convert a file-per-track album image with CUE sheet to a single file album image
 • Convert a file-per-track album image without a CUE sheet to a single file album image with simple CUE sheet
 • Convert an album image from one lossless codec to another, preserving CUE sheet structure
 • Verify a (possibly non offset-corrected) album image against AccurateRip database
 • Apply offset correction to a rip made without offset correction
 • Prepare an album image for burning with software, which does not handle drive write offsets, by applying offset
 • Extract an album image directly from a RAR archive without unpacking it, and save it in a different format
 • Fix filenames in a CUE sheet, if the files were renamed or converted to a different format.
 • Compress to LossyWav, creating a lossy output + correction file.
 • Convert a HDCD image to 24-bit / 20-bit / LossyWav 16-bit audio files (irreversible).
 • Convert an album image with minor audio errors to one without errors, using correction files in the CUETools Database.

[/SPOILER]
17.5.2017 03:19
Foolproofto tldmarek

Ne.

Nemám x instalací s vlastními knihovnami. Mám x instalací Kodi, různých verzí z určitých technických důvodů, pouze s jednou knihovnou , bez SQL databáze.
Což je informace velmi nepřesná. protože tu jednu co mám lze prohlížet či editovat jakýmkoliv SQL editorem.

Činnosti další jako......jmenuješ vlastní kolekce, mně z toho vyplývá, že jsi asi to Tiny nezkusil, protože to má i třeba hromadné editace, takže např. vybrat 30 filmů a jako žánr si doklepnout DEBILITA je poměrně snadné, hned je sbírka daleko více vypovídající.:-DNebo dát delete.....
No a pokud ti nevadí, co za hrůzné stupidity ti tam dá automat jako plot atp. s nulovou vypovídací schopností, tak ano, já si raději vyberu z několika databází a v neposlední řadě mám rád i seznam trailerů, teaserů k danému filmu, které si můžu vybrat a uložit jen ty, které chci.
Jestli je film zhlédnutý nebo ne, to jsem nikdy nepochopil, k čemu je to dobré- Jestli jsem film viděl a nic si z toho nepamatuji, tak si asi nezaslouží, aby zabíral místo na disku, bez ohledu na to, jestli to mám poznačené. No a filmy, které znám skoro zpaměti a jako zlato uchovány, ty si snad sakra nemusím značit.B-)

to vivid.sk

CueTools znám, rozčleňoval jsem s tím několik velkých flaců.Ale.

Při přehrávání hudby se mi líbí addon ArtistSlideShow.Aby tento addon regulerně fungoval, musí ti artisti mít ID, které si tento addon bere s MusicBrainz.
Princip spočívá v tom, že hrábne na net a potom náhodně promítá na pozadí fanarts, které doluje ze všech možných serverů na základě toho ID. Dá se mu říci i adresář třeba na NAS a potom, když mu dojdou obrázky na netu bere i z lokálu, pokud nenajde vůbec nic bere z jiného, který určíš a jsou to třeba fotky z dovolené.:-D
Foobar i CueTools jsou navázány na FreeDB, tedy kýžený efekt se nekoná nezíská ID, skončí u toho posledního.

U hudby dál nepokračuji, musím vymyslet nějakou rozumnou cestu, protože když např Pickard najde nějakého picmocha, který má na CD credits, tak mi ho dá mezi umělce, no a nestačím se divit, ruční mazání extended tagů mě nebaví.

Nyní zápasím s videoklipy, zatím jsem zkoušel TheAudioDB, poloopice, které neposlouchám najde, ale trochu starší věci i když se toho prodaly miliony kusů ani rana.
Př. Les Humphries Singers - We are goin down Jordan a další, jedině ruční editace.

Absolutně nejlepší web se mi zdá DISCOGS, ale neznám editor, který by s ním pracoval.
17.5.2017 04:27
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530550]U hudby dál nepokračuji[/QUOTE]
Jasne, cim vacsia kniznica, tym viac casu to trva zorganizovat. Stale sa vsak da KODI pouzit bez kniznice (spustanie audia z adresarovej struktury, ktoru poznas).
Zasadne je to, ze je vystup korektny (bitperfect) a cize nieje nutne koli prehravaniu audia zapinay iny player (pokial s nim nerobis nejaky processing, ktory nezvladne KODI).
17.5.2017 08:41
tdlmarek[QUOTE=tdlmarek;530534]Moc nechápu, o čem mluvíš. Já reagoval na větu "takže se při listování knihovnou nic nedohledává na netu" - u klasické knihovny se informace z Internetu stáhnout jednou po přidání nového obsahu, uloží do databáze, a při dalším listování se pak již nic nedohledává. Toť vše.[/QUOTE]
Beru zpět. Dodatečně jsem si ověřil, že obrázky se skutečně vždy ukládají do lokální cache, a nikoliv do databáze, jak jsem si myslel. Tímto se tedy omlouvám za zbytečně rozpoutanou diskuzi, chybně jsem si to vyložil jako zmínku o metadatech obecně.

[QUOTE=Foolproof;530550]No a pokud ti nevadí, co za hrůzné stupidity ti tam dá automat jako plot atp. s nulovou vypovídací schopností, tak ano, já si raději vyberu z několika databází a v neposlední řadě mám rád i seznam trailerů, teaserů k danému filmu, které si můžu vybrat a uložit jen ty, které chci.[/QUOTE]
Inu, nevadí :) Mně vyhovuje, že adresáře/soubory stažených filmů pouze nakopíruju na úložiště, po nastartování HTPC je již všechno automaticky označené a zařazené do knihovny, a o nic dalšího se nemusím starat. Dokud je film rozpoznaný správně, tak (až na vzácné výjimky) celkem neřeším, co je napsané v plotu, jaké se tam zrovna nasekaly žánry nebo který fanart si scrapper vylosoval jako výchozí. Možná bych měl zmínit, že mám vše v angličtině, třeba to je důvod, proč mě nikdy žádné "hrůzné stupidity" netrkly do očí. A dávám přednost strávit čas spíš sledováním těch filmů :) Ale proti gustu ... Každého baví něco, třeba hudebním albům věnuju násobně více péče.

[QUOTE=Foolproof;530550]Jestli je film zhlédnutý nebo ne, to jsem nikdy nepochopil, k čemu je to dobré- [/QUOTE]
Vidíš, a pro mě je tohle zase nedocenitelná funkce. A mohl bych zde rozepsat proč a jak, ale to už bychom se definitivně posunuli od popisu fungování programu k přesvědčování se co a jak používat - což asi není předmětem téhle diskuze.
18.5.2017 08:24
Miki_[QUOTE=Foolproof;530550]Jestli je film zhlédnutý nebo ne, to jsem nikdy nepochopil, k čemu je to dobré-[/QUOTE]

No u filmů asi ani ne. Ale u takových seriálů se to hodí. Člověk si nemusí pamatovat, který díl naposledy viděl ;-)
18.5.2017 01:07
FoolproofAno, mám seriály, několik, asi 6 a všechny jsem viděl. :-E:-E. Faktem je, že kdybych byl fanatik na třeba M*A*S*H*, asi bych byl nucen si značit aktivitu, ale slyšel jsem (nevím, neznám) že se na to používá nějaký Trakt.tv nebo tak nějak a že je to automaticky.
19.5.2017 10:00
Miki_[QUOTE=Foolproof;530581]nějaký Trakt.tv nebo tak nějak a že je to automaticky[/QUOTE]

Ano slyšel jsem o tom. A je to i pro filmy. Ale tam to chápu jako, že je to spíš databáze filmů či seriálů jestli jsem je vůbec někdy viděl. Zatím si celkem pamatuji co jsem viděl a co ne. A až nebudu a budu senilní, tak to už bude jedno a podívám se nato "poprvé znova" i několikrát :-D Ale to o čem jsem psal výše je pro seriály super, aby si člověk nemusel pamatovat po několika dnech, který díl jsem vlastně shlédl naposledy ;-)
19.5.2017 06:25
Foolproof[QUOTE=tdlmarek;530564]který fanart si scrapper vylosoval jako výchozí. [/QUOTE]

To je přesně ono, pokud ti nezáleží na tom, který poster byl "vylosován" (asi je to podle hodnocení) stačila by ti pouze adresářová struktura, je to přehlednější, rychlejší atd.
Mít filmy v angličtině je velmi praktické, výborně se hledá podle názvu:-D,třeba funkcí Global search, ono vzpomenout si, že třeba Poklad Inků je vlastně Legacy (dědictví) nebo naopak Podivné dědictví žádné legacy není, ale je Man of the East......a navíc k tomu mít poster, který nic nevypovídá.....( v angličtině i když originál je třeba spagghetti):-D
19.5.2017 08:22
tdlmarek[QUOTE=Foolproof;530612]Mít filmy v angličtině je velmi praktické, výborně se hledá podle názvu,třeba funkcí Global search, ono vzpomenout si, že třeba Poklad Inků je vlastně Legacy (dědictví) nebo naopak Podivné dědictví žádné legacy není, ale je Man of the East......a navíc k tomu mít poster, který nic nevypovídá.....( v angličtině i když originál je třeba spagghetti)[/QUOTE]
Nuže, co ti na to mám říct? Můžeš přidávat smajlíků kolik chceš, ale demonstruješ tím akorát svůj postoj. Já jsem s tím stavem naprosto v pohodě, a ohledně názvů mě vlastně ani nezajímá, jaký překlad zrovna ti naši experti vymysleli :) Takže si ani nemusím na nic vzpomínat.
20.5.2017 11:39
FoolproofDobře, už toho nechme, beru zpět , prostě a jednoduše si pamatuješ několik tisíc originálních názvů i s jejich překlady do angličtiny. Howgh.
22.5.2017 09:17
MSuchyAhoj, koupil jsem si také tuto krabičku, primárně pro přehrávání filmů z přenosných disků přes USB, dále pro sledování TV a stahování dalšího video obsahu. Zatím připojeno pouze přes wifi, propojeno přes HDMI s AVR Yamaha. Přehrával jsem filmy (nejčastěji MKV - 1080p) přes BR přehrávač, ale poslední dobou vše co jsem stáhl má ochranu Cinavia a z PC přehrávat nechci, proto jsem sáhl po tomto řešení. Kvalita video výstupu, zejména ostrost, kterou tady někdo také řešil, je určitě viditelně horší, než u stolního BR, případně z PC, ale je to stále koukatelné. Android je hrůza a po několika hodinách strávených výběrem "optimálního" přehrávače, který prostě neexistuje - jeden neumí pořádně titulky, druhý zvuk do AVR, ve třetím trhá video...atd. jsem si na SD kartu nahrál LibreELEC (poslední verze 8.0.1k). Kodi mi přijde hodně zajímavé, knihovna i přehrávač, zvuk bez problémů pass u všech formátů, ale dostávám se ke svému problému. Rychlost přehrávání videa včetně 4K je naprosto ok, vše je plynulé, ale jen do doby než zapnu (jakékoli!) titulky. Při zobrazení každé další věty, nebo slova, se obraz malinko zadrhne. Dlouho mi trvalo, než jsem to vysledoval, ale opravdu to dělají titulky. Zkoušel jsem různé změny nastavení, ale nemohu se toho zbavit. U některých filmů jsou titulky extra, někde jsou součástí MKV, ale na výsledek to nemá vliv. Nevím zda se s tím někdo setkal, zkoušel jsem tady pátrat a hledat, ale nikde jsem nic nenašel. Napadá Vás prosím, co bych mohl ještě zkusit?
22.5.2017 10:56
FoolproofPodle mě není zatím řešení. Pokud je to "jen" HD, tak se to dá, ale stáhl jsem si Planet Earth 2 v 4k HEVC 10 bit HDR a tam jsem si toho všiml poprvé. Vždy to udělá u nového titulku, pokud je přechod z titulku do titulku, tak to neudělá.
Má to něco společného s tím, že Amlogic zatím nevydal linux drivery pro S912.

Zajímavé je na tom to, že kromě mě a nyní i tebe si na to nikdo nestěžuje.:(
22.5.2017 12:45
MSuchyAno přesně tak, vždy u nového. Já jsem na plynulý obraz pes a tohle mě hned zarazilo. Tak holt budeme čekat, jestli vydají drivery. Ještě mě napadlo zkusit stáhnout titulky a uložit je někam do rootu, jestli to nepomůže...
p.s. zkusil jsem verzi 8.0.1l ale kromě chybějící češtiny jsem si nevšiml žádného rozdílu.
22.5.2017 01:40
FoolproofVzhledem k tomu, že to dělá i u embeded titulků, tedy zapouzdřených v kontejneru si myslím, že to nepomůže.
22.5.2017 11:06
vivid.sk[QUOTE=MSuchy;530650] Kvalita video výstupu, zejména ostrost, kterou tady někdo také řešil, je určitě viditelně horší, než u stolního BR, případně z PC, ale je to stále koukatelné[/QUOTE]

Paradoxne nieje. Tento box produkuje rovnako korektny (color correct) obrazovy vystup ako moje HTPC. Pokial ma iny zdroj signalu vyssiu ostrost, moze za to casto doostrovanie/processing na strane vstupu (BD player), ktory "vylepsuju" obraz dalsim processingom.

Samozrejme, rec je o nativnom vstupe a vystupe 1080p (bez upscalingu a deinterlace, tieto dve veci su vdaka absencii HQ upscalingovych algoritmov viditelne horsie, okom viditelne pri SD rozliseni, kde je to kombinacia oboch, ale to teraz riesit nebudem).

Aj pri inom farebnom priestore kazdeho zo zdrojov (z HTPC idem do TV RGB 0-255, amlogic posiela von YCbCR a teda 16-235), je vizualne obsah totozny . Rovnako pri provnavani testovacich W/B patternov je vystup OK. Ziadne farebne korekcie na vstupe neprevadzam, obe verzie KODI su nastavene rovnako - t.j. bez zasahu do A/V casti vystupu.
23.5.2017 08:45
MSuchyO barvách jsem nepsal, u těch ani nevidím žádný rozdíl. Věřím, že máš čísla v malíku, ale já nemluvil o nich ale o viditelném rozdílu ostrosti. Na PC (notebook Toshiba s grafikou nVidia) používám MPC-HC (DXVA, příp. CUDA), BR přehrávač je celkem obyčejný Samsung - všude, včetně AVR mám vypnuté jakékoli postprocesy týkající se obrazu a pouštím to do jedné z posledních premiových THX plazem Panasonic. Včera jsem to znovu porovnával (MKV Avatar 1080p, rip z BR x264) na stejném HDMI kabelu a AVR vstupu a mohu řící, že pokud PC i BR přehrávač používají nějaké post doostření (nad rámec všech systémových nastavení), pak to dělají velmi dobře :D protože stejné video na Evolveo (jak Android, tak LibreELEC) vypadá prostě hůř...
23.5.2017 08:46
vivid.skSprav foto (vid. PM)
23.5.2017 11:46
FoolproofPuntičkáři.:-)-

Až takové detaily neřeším, já vidím přínos v tom, že pomalu stahuji filmy, které si myslím, že bych měl uchovat pro budoucí generace v HEVC. No a např. na kompletním Harry Potterovi (8 dílů)jsem ušetřil asi 250 giga kapacity disků oproti BluRay. Nemám tam sice thajštinu a arabské titulky:-D, ale s výsledkem jsem spokojen. Kvůli tomu jsem do toho šel. :-R
23.5.2017 12:34
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530684] které si myslím, že bych měl uchovat pro budoucí generace v HEVC.[/QUOTE]
LOL. Dalsie generacie budu mat k dispozicii nejake remastre v nativnom 8K a (potencionalnom) H26 7 (...) a zvlast A-ckove veci, ako HP, ktore budu vychadzat nanovo stale (preco nespravit dalsi remaster, co je dovod na kupu pre dalsich novych zakaznikov).

Nevraviac o buducich verziach takychto MMC, ktore budu na ploche 3x3 cm a prehraju vsetko. Ten vyvoj ide neskutocne dopredu, neodvazim sa tvrdit, co tu bude o 5 rokov, nieto o dalsiu generaciu.
24.5.2017 12:32
forsajd[QUOTE=MSuchy;530650]Při zobrazení každé další věty, nebo slova, se obraz malinko zadrhne. Dlouho mi trvalo, než jsem to vysledoval, ale opravdu to dělají titulky.[/QUOTE]

jj áno na almogic 912 sa to malinko cukne hlavne pri spustení ale po par minútach to aspoň mne prestane cukat skúšané na planet eart 4K HDR vo fullhd to ide dobre z 905X to ide všade bez problému
24.5.2017 01:32
Foolproof[QUOTE=vivid.sk;530686]Dalsie generacie budu mat k dispozicii......... [/QUOTE]

B-) Hm.. není to tak jednoduché, MPEG4 ASF kontra MPEG4 AVC může být příkladem,

[ATTACH=CONFIG]34321[/ATTACH]

Soubor je z roku 2011, lepší kvality lze dosáhnout pouze zvýšením datového toku a na HEVC jsem čekal dlouhá léta, abych měl stejnou kvalitu jako s astronomickým datovým tokem (BluRay)

Jsem si jistý, že se nedožiji ani H266:((.

---------- Doplněno v 11:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:28 ----------

[QUOTE=forsajd;530732]jj áno na almogic 912 sa to malinko cukne [/QUOTE]

Dělá to fakt jenom u toho HDR a 10 bit 4k. U HD jsem to nepozoroval. Podle mě jsou titulky renderovány softwarově, no a nestíhá.....
24.5.2017 02:46
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;530733] lepší kvality lze dosáhnout pouze zvýšením datového toku[/QUOTE]
Ano, pri cene diskov cca 100-120 eur za 3GB a velkosti remuxu cca 30GB to myslim netreba riesit. Na tento disk vojde v povodnej nesprznenej kvalite 100 filmov, dlhodobe ulozenie jedneho ta teda stoji cca 1 euro. No a odhladnem od toho, ze spickovy HQ rip (bez vizualneho rozdielu straty kvality) ma cca 40-70% z velkosti originalu, takze to vies zdvojnasobit, v pripade nudze.

A ak sa dostaneme k debate, kolko z tychto filmov naozaj stoji za to, si ich trvalo odlozit, obavam sa ze ani tu stovku nenajdeme (okrem rozpravok pre deti, to je samostatna kategoria).
9.6.2017 05:26
jakydViem že tu riešite rôzne nastavenia zvuku a niektore témy sú fakt nad moje chápanie no mne jednoducho nejde vôbec zvuk a lúskam rôzne nastavenia no nedarí sa mi to vyriešiť. Bol by niekto taký dobrý a poradil mi s týmto problémom? Som pripojený cez HDMI kabel k televízoru samsung. Video prehrám z rôznych zdrojov no zvuk jednoducho nejde ani z youtube ani cez video prehravac. V starom android multimedialnom centre sa to dalo nastaviť v settings zvukove nastavenia a zmenil som zdroj signalu. Bohužial tu sa to nedá respektíve som túto možnosť nenašiel. Vopred ďakujem.
9.6.2017 08:12
vivid.skPredpokladam, ze mas zariadenie, uvedene v mene vlakna (Evolveo Android Box), pod cim bezis, pod androidom? Aky video prehravac myslis, youtube kde (samostatna appka) ? Skus sa rozpsat. Do akeho HDMI zdroja (cislo zdroja na TV) mas pichnuty HDMI kabel?
9.6.2017 09:06
jakydTak ano mam Evoleo android box H8, a ten bezi pod androidom. Prehravacom som myslel nativny v zariadeni, taktiež som skúşal ísť cez KODI a i VLC player bezúspešne. Skušal som i púšťať mp3 no stale bez zvuku. Vyskúsane mám už všetky HDMI vstupy do telky. Dokonca viacere káblov somskúsil. Do telky ide aj setobox od UPC a zneho zvuk bez problémov. Neviem čo dalej.
9.6.2017 09:12
vivid.skSkus:
- si nastavit hlasitost priamo v androide na 100% (rovnako pozor na "mute").
- skontrolovat v nastaveniach, ze vystup zvuku mas nastaveny na HDMI a PCM.
- iny HDMI kabel
- vypni HDMI-CEC (v TV aj v androide, na skusku)

testuj to na jednoduchych aplikaciach (Music Player, Youtube, atd...), kde je vystup urcite stereo PCM.
9.6.2017 09:22
jakydĎakujem za rady i keď si myslím, že toto som už absolvoval vrátane nastavovania hlasitosti a ostatného ako spomínaš. Ako sa poznám bude to nakoniec nejaká somarina no ja pri tom stratím nervy ešte milionkrát. Neviem prečo ale doteraz žiadne zariadenie u mňa nefungovalo na prvý krát. Ešte raz dík.

Tak po trápení sa do pol noci problém vyriešený. Kedže som mal diaľkový ovvladač z minx a ten má zabudovaný mikrofón a repro a to spôsobovalo rušenie. Po ich odpojení resp. použití len original diaľkového zvuk zázračne ide. Vravel som somarina. Tak ešte raz vďaka
31.7.2017 12:23
FoolproofPřehrávání souborů z netu mi funguje snad odevšad, YT,StreamCinema atp., ale řekl jsem si, že zkusím i nějaké addony pro "péčka" a zde jsem se setkal s divnou věcí.

Téměř kdekoliv, na jakémkoliv serveru (a že jich teda je) mně to spustí přehrávání a potom se objeví hláška "Jeden nebo více souborů se nepodařilo přehrát........".
Přitom to jede, ale velikost této hlášky překrývá podstatnou část a kromě OK nelze nic.Stiskem OK, potvrzení hlášky nastane konec.

Nějaký nápad ?
31.7.2017 02:45
whitesak:-D To je nepříjemné, když ty podstatné části videa překrývá taková hloupá hláška :-E
Nevím, co jsi zkusil za doplněk, ale mně v pohodě na tyto "relaxační" videa jede doplněk VideoDevil bez problémů... ;)
31.7.2017 05:41
FoolproofPrávě, že VideoDevil taky, stejně jako XXX-O-DUS a další, divné.
11.8.2017 09:19
marcel1980Zdravím páni
Chcem sa spytat rozmyslam na tymto zariadením len neviem ci je to vhodne zariadenie,
mam kablovku od Swanu s malou krabickou Set to box, s vystupom na Hdmi, je mozne prepojit
toto zariadenie EVOLVEO Android Box H8 namiesto set to boxu a tak pripadne nahravat nejake kratke video to nazvem.
Alebo co by som mal pouzit ked chcem nahravat z TV, ten set to box ma len jeden vystum na TV hdmi a jedno USB takze
to nepripada asi do uvahy. Co by ste mi poradili v tomto niesom moc este doma,
DIk za kazdu radu
11.8.2017 03:16
vivid.skSWAN je IP TV (distribúcia cez ethernet), takže si obsah nenahráš, pokiaľ ti poskytovateľ (teda Swan) nedodá STB, ktorý to umožňuje. A mám taký pocit, že toto neumožňujú, akurát si môžeš zaplatiť službu "archív" .
14.8.2017 02:37
marcel1980Teda ak tomu spravne rozumiem existuje set to box s ktorym by som mohol taketo vysielanie nahrat? Ked tak ake by malo byt
14.8.2017 07:56
vivid.skTo je skôr otázka na tvojho providera.
2.9.2017 01:26
Datel01Ahoj, podařilo se někomu rozjet v boxu H8 automatické aktualizace FW LE? "Updating LibreELEC via the Settings Addon" Když jdu do menu update, zadám že chci verzi 8, ale pak mi to nenabídne žádné dostupné verze FW. Je to prostě prázdné. Díky
2.9.2017 11:23
whitesakJá to nějak nikdy nepotřeboval. Update dělám řízeně manuálně. Je to jednoduché - stáhne se jeden soubor a dá do složky Update.
Nicméně nějaký návod na automatický update pro tento Community LE projekt je možno nalézt zde:
https://forum.libreelec.tv/thread/7532-custom-update-channel-for-s905-s905x/?pageNo=1

Ale nezkoušel jsem ...
2.9.2017 03:54
Datel01OK, díky...prošel jsem to, ale jsou s tím stejně problémy neb to nepodporuje update tree pokud je třeba při aktualizaci FW. Zůstanu tedy u klasického ručního update :)
4.9.2017 05:00
Datel01Po aktualizaci FW na 8.1.6 se v "Windows network (SMB)" vytratil přístup na NAS. Když přidám ručně jméno NAS tak se tam proklikám, ale v předchozí verzi LibreELEC-S912.arm-8.0-8.0.1j-experimental mi to jelo vpohodě. Někdo stejný problém?
4.9.2017 05:18
vivid.skZrejme to suvisi s prechodom na SMB v2.

Citaj viac tu (text v tretej odrazke, je tento pripad):
https://libreelec.tv/2017/08/libreelec-krypton-v8-1-0-beta/
4.9.2017 08:18
FoolproofNezpozoroval jsem změnu.

Cesta smb:// normálně funguje.
5.9.2017 09:22
Datel01@vivid.sk: díky, to je ten důvod. Mám NAS běžící na androidu, takže asi si to nerozumí v těch verzích SMB1/2/3. Když zadám ručně cestu smb://NAS....., tak se tam dostanu, ale bylo pohodlnější se tam doklikat přes browser.
5.9.2017 02:23
FoolproofFaktem je, že já mám NAS na Linuxu, ale moc tvoje problémy nechápu.
Ve správci souborů stačí zadat cestu 1x a příště už ji nabídne, pamatuje si to, stejně tak to platí i pro video soubory.
Napoprvé jsem měl správce souborů taky čistou plochu.
Taky lze nastavit síťovou cestu, která je potom všude nabízena, já mám např. UPNP://(asi 15 ti místný výraz)/ nafurt. Když tam jde zadat k zapmatování cestu na WEB, např. k repozitory, musí jít i k SMB.
Zkus povolit Zeroconf.
6.9.2017 02:15
Datel01Nastavení síťové cesty na root NASu to řeší např. ve video, pak si tu cestu pamatuje a lze vytvářet odkazy do dalších podadresářů dle potřeby. Dříve přímo přes SMB jsem viděl NAS, kam jsem se mohl doklikat kam potřeboval a uložil si novou cestu (dnes v SMB není nic) ale jak jsem psal řeší to vytvoření nové síťové cesty natvrdo s linkem na NAS.
Zadání nového zdroje v správci tento problém neřeší, protože tento zdroj ve video, hudbě, foto nevidím.
Zeroconf mám povolení, ale dostanu se jen na root NASu, do dalších podadresářů mě z nějakýho důvodu nechce pustit, píše něco ve smyslu, že soubory neexistují.

Tedy problém s neviditelným NAS v SMB vyřešen přidáním přímého síťového linku na root NAS. Díky....
11.9.2017 10:30
dodo650512Zdravim.Zvazujem kupu Evolveo box H8.Oplati sa za tie peniaze alebo mam radsej kupit Nvidia Shield?Potrebujem skrinku hlavne na streamovanie tv a filmov a tiez na sledovaniek 4K suborov.Dakujem
11.9.2017 12:59
whitesak[QUOTE=dodo650512;531710]Zdravim.Zvazujem kupu Evolveo box H8.Oplati sa za tie peniaze alebo mam radsej kupit Nvidia Shield?Potrebujem skrinku hlavne na streamovanie tv a filmov a tiez na sledovaniek 4K suborov.Dakujem[/QUOTE]
To je otázka značně osobní a každý může mít jiný názor.
Pokud se bavíme o nákupu v ČR, tak zde se cena tohoto Evolvea pohybuje kolem 3500,- Kč, což je dle mne značně přemrštěná cena. Takže než kupovat v ČR toto Evolveo, tak by já volil buď:

1. Z čínského e-shopu jiný Android TV box s procesorem Amlogic S905X za cenu cca 35 - 45 dolarů (cca 800 - 1000,- Kč), dle výbavy. Na něm rozjel zde zmiňovaný LibreELEC a maximální spokojenost.
2. A nebo rovnou výše zmiňovaný Nvidia Shield TV... (cca 6000,- Kč)
12.9.2017 08:45
dodo650512Moze mi niekto napisat aku ma spotrebu v pohotovostnom rezime a v zapnutom?Vyrobca to neudava.Dakujem
12.9.2017 05:51
vivid.skS905X (konkretne x96) ma prikon:

OFF <1W - nemeratelne
ON ~ 2W - prehravanie filmu / idle.
ON ~ 4-5W - CPU v zatazi.
27.9.2017 01:46
maathesAhoj :)
jde tedy nějak na centru evolveo H8 aby jelo DTS-X + Dolby atmos v 7.1 tak jak je to ve filmu ? Díky
28.9.2017 02:52
FoolproofAno. Jde
V Androidu MXPlayerPro nebo Archos player.
Nainstalovat v Androidu místo Kodi FTMC nebo SPMC.
Nebo použít LibreElec, to je na 100 %.
5.11.2017 02:36
dm101Ahoj,
povedlo se mi zprovoznit LibreELEC, najíždí mi z SD karty, ale nefunguje mi u toho dálkový ovladač, pls poraďte jak ho zprovozním ?
6.11.2017 01:16
6.11.2017 02:48
FoolproofSoubor z Androidu nefunguje, protože je udělán pro různé typy ovladačů a LibreElec chce jasnou definici.
V repozitory na https://forum.libreelec.tv/thread/4264-remote-conf-repository/ si najdi můj příspěvek, je tam funkční Remote.conf, v tomto threadu je myslím také i s s úpravou pro zastavení přehrávání.
9.11.2017 09:49
dm101Super, díky za odkaz, remote.conf k ovladači pro Evolveo H8 jsem tam našel, nahradil ten původní na SD kartě a dálkový ovladač funguje jak má !
12.11.2017 12:22
libor1Ahoj provozuje někdo LibreElec na procesoru Armlogic S912? Chtěl bych si pořídit box právě s tím procesorem nebo je lepší S905X?
12.11.2017 02:31
FoolproofVzhledem k tomu, že v tomto threadu je o tom 290 příspěvků před tebou, tak asi ano. prolistuj si odpovídající thready a rozhodni se sám, je to problematika na článek.......
2.12.2017 09:33
jankokinocaute hosi nema niekto problem s tym ze mu nejde vypnut zariadenie? mam libreelec 8.2.1 vsetko funguje len tato vec ma trapi. ked ho dam vypmut tak sa restartuje. aj tlacitkomvlavo hore aj power butonom.pritom bez flasky ked tam mam android to funguje bez problemov. dakujem
3.12.2017 04:38
FoolproofBootuje to asi minutu, odpovídal jsem ti i na Kodi.cz, Používám to jako knihovnu pro všechna zařízení, tedy nevypínám, ale je fakt, že to asi nejde.
Ani sleep.
8.12.2017 03:47
FoolproofText strojově přeložený z LibreElec fora:

Test s 8.2.1.1, Kodi 17.6
4k UHD video na Bqeel TV (S912):
24 fps:
Zatížení procesoru: 3% (pouze první 3 jádra v okolní 0,0%)
zatížení paměti: 381 MB = 21%
teplota: 64 ° C

60 fps:
CPU zatížení: 6%
zatížení paměti: 490 MB = 27%
teplota: 66 ° C

To jsou velmi dobré výsledky pro tak malý SoC.
... a 128 GB Samsung EVO Plus Micro SDXC také funguje.

Abyste získali správný výstup 4k UHD a pracující HDR (ITU-R BT.2020, 10 bitů, bez trhání, bez bandáže = hluboké barvy), musel jsem testovat dlouhou dobu.
Výsledek: Musíte nastavit rozlišení na 3840x2160 @ 30Hz. Nastavení rychlosti snímků při start / stop.
Pak můj profesionální monitor LG 4k automaticky přepne na HDR (HDMI 2.0a) a přehrává videa hladce. Velmi jasný a barevný obraz.
ANO, UHD je dobře podporován (HDMI 2.0a).

Neříkejte už, že S912 je špatná volba! Nejnovější LibreELEC 8.2.2.1 (s libhybris) funguje velmi dobře a lepší než Android.
Výsledek to potvrzuje.

-------

Já se přidávám, opravdu nevím, co by se mělo zlepšit. Vlastně vím, Kodi samo, moloch, který dělá naráz zbytečně moc věcí......Snad verze 18 přinese revoluci.
16.12.2017 03:38
FoolproofUž funguje automatický (OTA) upgrade, tar i dtb. Vyzkoušeno.
17.12.2017 07:54
swenakJenom tak pro pobavení. Již půl roku se snažím reklamovat tuhle H8, protože se náhodně rozhodí režim myši a namísto rozumné rychlosti pohybu kurzoru je pohyb extrémně pomalý. Nejdříve se závada neprojevila. Následně jsem natočil video (https://youtu.be/c2kfexXl1Zg) a dal do reklamace znovu i s videem. Zařízení vráceno s tím, že se závada neprojevila. Takže jsem ho dal opět do reklamace s tím, že přejímací pracovník v CZC požádal servis o vyjádření se k videu. Reakce? "Vyjádření technika: zavada se behem testu neprojevila, jedna se o vlastnost zarizeni. Zarizeni splnuje parametry stanovene vyrobcem. Pokud DO nevyhovuje jako mys,
lze ji dokoupit.". Na servisním oddělení pro tento výrobek musí sedět nějaký vtipálek.
17.12.2017 12:46
FoolproofJá jsem před rokem dokonce telefonoval s nějakým borcem, kterého jsem se ptal, proč jim nefunguje passtrough, a ten mi řekl, že to snad ani umět nemůže.

LibreElec fakt řeší všecko, do Androidu to jde rebootovat jedním klikem, ale použil jsem to asi 2x a už si ani nevzpomínám, k čemu.
17.12.2017 02:35
vivid.sk[QUOTE=swenak;532938]a servisním oddělení pro tento výrobek musí sedět nějaký vtipálek. [/QUOTE]

Keby brali naspat vsetko, kde sa objavi SW chyba, tak mozes reklamovat dnes cokolvek (a myslim to doslova).

Inak sa celku divim, ze sa takto s DO trapis s YT, ked pod LE toto funguje podstatne elegantnejsie - vyberies si video priamo na smartfone, odosles ho do KODI a pozeras (a v ostatnom case kludne pridavas do fronty dalsie videa, pripadne sledujes dalsi obsah na telefone uplne nezavisle na aplikacii - takato funkcionalita nefunguje ani priamo pri nativnej YT appke od google pod androidom pri prepojeni s TV cez Google/ChromeCast).


[QUOTE=Foolproof;532939]LibreElec fakt řeší všecko[/QUOTE]
Trosku OT: Minule som na druhej SD karte aktualizoval LE na testovaciu verziu 9 a bol som prekvapeny, ze uz rozbehali aj netflix, a funkcne je aj Spotify Connect (otestovane) cez plugin librespot (funkcne uz na verzii 8.xx). Funkcne a pouzitelne Spotify (hlavne resp. primarne Spotify Connect) ma milo prekvapilo, pretoze skor ci neskor, podpora v HW zariadeniach skonci a funkcnost na malom a lacnom HW zariadeni potesi. Tento rok odpalili aj tieto masinky, pricom ak ma niekto kusok za 4 cifernu sumu (v eur), rozhodne sa nepotesi. To su tie "vyhody" dnesnej doby.
17.12.2017 02:56
swenak[QUOTE=vivid.sk;532940]Inak sa celku divim, ze sa takto s DO trapis s YT, ked pod LE toto funguje podstatne elegantnejsie - vyberies si video priamo na smartfone, odosles ho do KODI a pozeras (a v ostatnom case kludne pridavas do fronty dalsie videa, pripadne sledujes dalsi obsah na telefone uplne nezavisle na aplikacii - takato funkcionalita nefunguje ani priamo pri nativnej YT appke od google pod androidom pri prepojeni s TV cez Google/ChromeCast).
[/QUOTE]

Netrápím, já používám Apple TV[emoji4] Tohle jenom řeším pro známé, kteří nikdy neposlouchají, co radím. Pak kupují krámy, protože jsou levnější, úpravy nechtějí, protože záruka. A pak neustále dokola poslouchám, jak ten telefon blbne, jak ta krabička zase něco nedělá, jak nejde internet, jak nejde WiFi, jak jim telefon sežral data, protože film se stahoval přes LTE a ne WiFi, jak nejde noťas, jak tohle, jak támhle to. Typický příklad rodiny, která si neváží toho, když něco funguje a nemusí se vztekat a radši šetří. Nadávky a prosby ale pak poslouchám já a problény taky řeším já. Takže blbec jsem vlastně já[emoji4]
17.12.2017 04:22
FoolproofHm..
Librespot jsem zkoušel a LibreElec mám v mobilu vyšeděný s poznámkou, že tato funkce je dostupná pouze pro premiové uživatele.....:confused:
17.12.2017 06:32
vivid.sk[QUOTE=Foolproof;532942]pouze pro premiové uživatele[/QUOTE]
Ano je nutne mat zaplatene Spotify Premium, az nasledne je mozne vyuzivat Spotify Connect (vynimka existuje myslim pre desktopove aplikacie spotify, resp. tablety, ale to neriesi odstranenie reklamy a vyssi bitrate).
13.1.2018 01:44
MercyNeviete či je možný mirroring (miracast) z nejakého android zariadenia do LibreElec, resp. do Kodi cez nejaký Addon? To mi momentálne veľmi chýba.
13.1.2018 02:00
vivid.skAk ide o obsah, ktory je fyzicky umiestneny v telefone (audio/video/foto, pripadne sluzby s addonmi, ako YouTube), s tym by nemal mat problem Yatse .
Ak vsak ide o prenos zvuku, ktory je generovany samotnou aplikaciou (povedzme nejaka hra), tak bez rootu to zrejme nepojde. Ak mas rootnuty telefon, potom je mozne zachytavat audio vystup priamo aplikaciou ako: Allstream: AirPlay, DLNA, Cast , ktora by mohla splnit tvoje ocakavania.
13.1.2018 09:40
MercyDiky za radu.... ale zda sa mi ze yatse to nedokaze. Potrebujem jednoducho zrkadlit obrazovku tabletu na TV. Cize presne to co vidim na tablete, chcem vidiet i v TV. K TV mam zapojeny android box, ktory bezi na LibreElecu. Keby som mal v android boxe Android, tak nie je problem. V tablete zapnem screen mirroring, taktiez v boxe a je to. Ale cez Libreelec to neviem zrkadlit. Chcelo by to asi nejaky Addon do Kodi. Mam tam sice akysi Video mirror, ale ten nejde spustit.
Sice Yatse ma este akesi platene funkcie, ale tie vyskusat neviem.
13.1.2018 12:49
whitesakMožná trochu hloupá otázka, ale na co potřebuješ zrcadlit CELÝ screen tabletu/mobilu? Já takovou potřebu nikdy neměl. Vzdy přece jde o přehrávání multimédií, tedy obrázky, videa nebo hudbu. A to funguje perfektně...
13.1.2018 01:41
FoolproofMirroring jakéhokoliv Androidu na TV funguje naprosto spolehlivě různými způsoby, ale uniká mi proč by měl Android posílat něco do přehrávače, tedy do kodi.
Kodi by mělo být na Androidu, tam pustím film a mohu ho sledovat na TV. I když to zrcadlení není ideální, lépe je využít třeba DLNA, které TV co mají síť většinou umí.

Mám to doma tak, že v jednom z HDMI vstupů do TV je píchnutý jakýsi bazmek od MIcrosoftů a přímo přes Wifi se mobil k tomuto připojí.

Používají to návštěvy, aby např, ukázaly fotky a nemuselo se to kopírovat, lze tím dobře brouzdat na netu, video lze taky, ale z mobilu video ???????
13.1.2018 03:37
Mercy:-D no.. nemám smart TV, k TV mám pripojený "android" box i keď android na ňom nepoužívam, pretože mi z neho zelenie obraz (a to je to čo mi to celé komplikuje) a preto pužívam LibreElec. Mirroring potrebujem kvoli prehrávaniu online filmov na tablete. Jendoducho momentálne keď nemám nič predplatené tak na Kodi žiaden Addon spoľahlivo filmy neprehráva, preto sledujem niekedy filmy online cez webovy prehliadač na tablete a jednoducho ten obraz z tabletu chcem zrkadliť v TV.
14.1.2018 11:13
whitesakTak v tom případě bych doporučil pro tvé potřeby zakoupit Chromecast a budeš to mít vyřešené...
14.1.2018 03:42
FoolproofPsal jsem, že tam mám v HDMI Microsoft Wireless Display Adapter (v2), TV může být úplně blbá, musí mít HDMI a USB, z kterého se to napájí.
14.1.2018 06:37
MercyAha, diky, to je zaujimava vecička.
14.1.2018 06:55
J.stoAhoj, hledám pro sebe vhodné MMC a protože nejsem odborník, hledám pomoc kde se dá. Budu rád za každý názor nebo doporučení. V minulosti jsem používal Xtreamer sidewinder, s přechodem na 4K formáty jsem se rozhodl jej nahradit. Po studiu různých recenzí jsem zvolil konzoli NVidia Shield. Bohužel, úplně mi nevyhovuje. Po instalaci novějších FW se lecos vyřešilo, ale ne vše. Hlavní problém je, že se mi nedaří přehrát 3D filmy. Navíc nemá digitální optický výstup a z TV se mi jej nepodařilo úspěšně do kina dostat, úplně dobře nefunguje podpora USB HUB....
Mám následujíící základní požadavky:
- přehrávání: .mkv, 3D, UHD, HDR
- podpora USB HUB - filmy přehrávám z externích USB disků, zapojených do USB HUB (momentálně 6ks s kapacitou 1,5 až 5TB)
- digitální optický výstup zvuku s podporou DD, DTS
TV používám Panasonic TX-65EX780E
15.1.2018 10:58
whitesak[QUOTE=whitesak;533257]Psal jsem, že tam mám v HDMI Microsoft Wireless Display Adapter (v2), TV může být úplně blbá, musí mít HDMI a USB, z kterého se to napájí.[/QUOTE]
Ano, vím, ale Chromecast jsem zmiňoval proto, že je levnější (cca 1000,- x cca 1700,-) a myslím, že umožňuje mnohem více než MWDA. Protože kromě mirroringu umí i Youtube, obrázky, videa, Netflix, Chrome prohlížeč... A je to na podobném principu. K hloupé televizi strčíš do HDMI a USB (kvůli napájení) a je to.
Prostě jen pro úplnost ... :-)
15.1.2018 11:12
whitesak[QUOTE=J.sto;533262]
- přehrávání: .mkv, 3D, UHD, HDR
- podpora USB HUB - filmy přehrávám z externích USB disků, zapojených do USB HUB (momentálně 6ks s kapacitou 1,5 až 5TB)
- digitální optický výstup zvuku s podporou DD, DTS
TV používám Panasonic TX-65EX780E[/QUOTE]

Tvé požadavky splní jakýkoliv TV box z Číny na bázi procesoru AmLogic S905X nebo S912 a na nich instalovaný LibreElec.
Pozor ale na 3D. Nepíšeš v jakých formátech tyto filmy máš a tedy jaké formáty hodláš přehrávat. 3D filmy ve formátu SBS asi bez problémů ale to neplatí o formátu MVC. Na MVC formát jsou tyto procesory nedostačující svým výkonem, takže tento 3D formát korektně nepřehraješ.
15.1.2018 02:16
Foolproofto Whitesak

To nemělo být nic proti, ale nejsem si jistý, jestli Chromecast připojíš k Windows (notebook) či k tabletu s Win. YT atp. umí jen z wifi, ne z vnitřní sítě myslím, no a to YT a ostatní mám i na mobilu, tedy mohl bych vesele zrcadlit, ale není to nic moc, stejně jako to přehrávání filmů, jede to slušně jen na bídné formáty.. Leda nouzovka. Chromecast 2 už to možná umí, nevím.Cena je dobrá.
Fotky nebo net jedou dobře. (To Chrome je na tabletu).

Mám-li na tabletu 8jádro Qualcomm na 4x 1,8 GHz a 4x 1,4 GHz neměl by Chromecast s 1,2 GHz být vážná konkurence.

Sorry za OT
24.1.2018 01:43
Datel01Ahoj, dříve se tu řešil TinyMediaManager, který parádně funguje pro stažení dat k filmu z internetu, přejmenovávání, atd. Jde doplnit screaperem, který zvládne stáhnout podobný obsah dat z internetu pro filmy "pro dospělé" ? :) Díky
28.1.2018 09:56
capoMám relativně nedlouho Nvidia Shield TV a jsem nadšen jak to funguje (a jak rychle) - přešel jsem ze staršího NUC s OpenElec a Kodi.

Vybírám teď něco levného na bázi Android TV pro rodiče (musí to být opravdu pro "hloupé koncového uživatele") případně k jiným svým TV. Dostal jsem doporučení na https://m.gearbest.com/tv-box/pp_1509684.html a zkusím se zeptat tady - když tam hodím KODI s CZ věcmi (to předpokládám půjde bez problémů, když jsem to zvládl dát na shield tv), má to nějaké vady nebo zásadní funkční odlišnosti od Shield TV? funkce "chromecast" pro fotky z mobilu předpokládám bude taky fungovat? Jediné co mě tam zaráží je ten alternativní app store - nevím co si pod tím představit?
28.1.2018 10:51
vivid.skNekupuj osekany Amlogic S905 W , ale radsej overene riesenia na baze S905X, pokial tam chces davat LE pre primarne pouzitie. Chromecast nebude fungovat pod LE.

Otazna je funkcnost KODI pod novsim Androidom Nougat, zatial sa tu neobjavili ziadne (ani pozitivne, ci negativne) reakcie na pouzitelnost.
Ale pouzitelnost KODI/SPMC pod starsim Androidom 6.x je mizerna, to je overene :)
29.1.2018 08:08
capoDíky za tip. Jaké jsou důvody pro záměnu Android TV jako OS za Libreelec? Kodi funguje na ShieldTV přesně tak jak potřebuju, v čem je podle tebe mizerný?

Ještě jsem se v rychlosti koukal, za dané peníze mi přijde tohle jako dobrá volba
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_612626.html
S905X, 2GB RAM, 16GB ROM

Asi bych tam spíše kvůli máme nechal Android TV. Je něco čeho se bát? OS bude anglicky, ok, ještě něco? Spojení výhradně přes HDMI a AVR....

Ještě abych byl přesný, co mě opravdu zaujalo na Shield TV je ta strašná rychlost v procházení KODI menu. Na NUC s posledním OpenElec tam byla vždycky strašná odezva, to samé třeba při procházení iVysílání. A to jsem neměl zas tak špatnej model - 2820. Nevím proč to tak bylo.
29.1.2018 03:34
vivid.sk[QUOTE=capo;533412]Jaké jsou důvody pro záměnu Android TV jako OS za Libreelec? Kodi funguje na ShieldTV přesně tak jak potřebuju, v čem je podle tebe mizerný?[/QUOTE]

Riesime to uz rok stale dokola. To, co niekomu staci, inemu nemusi, vsetko je uz spominane v tomto vlakne, alebo nalinkovanych tu v prvom prispevku. Prebehni si to. To, ze box video/audio " nejako prehra ", alebo vie prehrat, to naozaj nestaci, to je len jedna z podmienok, nie vsak dostacujuca.
11.2.2018 11:56
MercyHmm, mam najnovsiu verziu Libreelec 8.2.2.3 pre S912, ale je to dost lenive. Neviem co to ma s tym spolocne, ale zda sa mi ze trochu pomohlo prepnutie audio na aml-m8audio hdmi....ale stale to neni ono. Neviete nejaku fintu? Mam to sice na sd karte, ale mam pocit ze niektore starsie verzie chodili lepsie.
11.2.2018 08:03
vivid.sk[QUOTE=Mercy;533567]Neviete nejaku fintu?[/QUOTE]
- Skus zmenit skin na predchadzajuci default skin (Confluence). Zda sa mi rychlejsi.
- Presun KODI kniznice na internu flash tiez rychlosti pomoze (nacitavanie thumbnailov pri prechadzani knizic a pod).

Rychlost plnohodnotneho HTPC vsak necakaj, aj 10 rocny HTPC x86 mi stale pride sviznejsi pri priamom zrovnani.
21.3.2018 09:02
capoDneska mi konečně dorazil nový box Z69 (link výše). Protože jsem ho již stihl zprovoznit, mám pár otázek:
- prostředí je celé rootlé (je to normální, dalo se to čekat?)
- prostředí se chová jako tabletová nebo telefonová verze androidu, nikoliv jako android TV, takže je spousta míst, kdy musím využívat myš a šipky na ovladači samy o sobě jsou naprd. to je taky normální?

Třeba aplikace PrimaPlay z nějakého důvodu nerespektuje rozlišení obrazovky a na standardní rozlišení se nevejde (chybí tak okraje - používám to na staré TV se 720p). Eurosport Player píše že vůbec nejde z PlayStore instalovat kvůli nekompatibilitě??

Celkově mě to zklamalo.
21.3.2018 09:39
whitesak[QUOTE=capo;533412]Díky za tip. Jaké jsou důvody pro záměnu Android TV jako OS za Libreelec?[/QUOTE]
No vidíš, myslím, že si pomalu začínáš odpovídat sám. Přesně jak psal vivid.sk. Na Androidu to "tak nějak" funguje a nefunguje. Pokud chceš seriozně přehrávat multimédia na těchto boxech, tak s Libre...
A pokud ti v KODI chybí nějaké doplňky na přehrávání tvého požadovaného obsahu, který pod Androidem dostupný je, tak to nevadí, protože LE jedeš z SD karty a o Android tím pádem nepřijdeš. Můžeš si jej tedy kdykoliv pustit - jednoduše řečeno volit mezi androidem a LE (KODI).
Nicméně myslím, že ti naprostá většina uživatelů a přispěvatelů v tomto fóru řekne, že od doby instalace LE již nikdo Android nepustil :-)
22.3.2018 01:26
capoChápu správně, že vy všichni používáte tu krabičku výhradně skrz Kodi (ať už přímo v Android TV, nebo přes LibreElec) a tedy neřešíte instalaci jiných doplňků přímo do Android TV?
22.3.2018 01:34
vivid.skMyslim, ze ak niekto pouziva KODI, tak vyhradne z LE (pretoze ak by fungovalo vsetko, co pozadujeme pod androidom, nebol by na LE ziadny dovod).
Ak existuje dovod pouzivat samotny android (respektive boot do androidu z prostredia LE), tak z dovodu neexistujcej podpory (t.j. funkcnych doplnkov) pod KODI pre konkretnu sluzbu. Napriklad Skylink TV archiv a dalsie ...
14.4.2018 10:45
capriturboDobrý deň.
Som tu nový a vlastním krabičku Evolveo Android box H8 a používam Kodi 17.6 cca 6 mesiacov.
Evolveo mám prepojené kvalitným HDMi káblom 2.0 s AVR DENON 4400, ktorý podporuje všetky aktuálne používané audiokodeky DTS.

Všetko funguje krásne, obraz je super, zvuk AC3 5.1 je ok, ale ako náhle prehrávam filmy s audio kodekmi DTS, DTS MA, TRU HD, ATMOS a pod, tak do receivera je z Evolvea odoslaný audio signál vo formáte PCM, cize zvuk ide iba STEREO. V nastaveniam AUDIO mám povolené PASSTHROUGH, repro 5.1, prijímač DTS kompatibilný.
Preklikal som mnosžstvo video návodov ako to vyriešiť na rôzne multimediálne boxy, no na Evolveo Android box H8 som riešenie nanašiel.
Nie je možné zmeniť audio output device ANDROID,audiotrack na iné, pretože je táto položka šedá.


Viete mi niekto poradiť čo s tým?
V programe SMPC audiokodeky DTS idú super, no je to graficky a užívateľsky pre mňa nevyhovujúci program.

Ďakujem vopred za rady.
14.4.2018 11:05
vivid.skSMPC? Zrejme myslis SPMC co je v podstate KODI. Zmen si skin a budes mat z toho KODI v 16.x, ako ho poznas.
14.4.2018 11:10
capriturbo[QUOTE=vivid.sk;534249]SMPC? Zrejme myslis SPMC co je v podstate KODI. Zmen si skin a budes mat z toho KODI, ako ho poznas.[/QUOTE]

pardon, ano SPMC som myslel. Ak je mozne zmenit skin aby to vypadalo ako Kodu Krypton 17.xx tak je to riesenie. No budu ostatne funkcie a addony zobrazovat SPMC rovnako?
Aka je prosim posledna verzia SPMC pre android?
14.4.2018 11:16
vivid.skNeviem, ci je mozne, aby to vyzeralo ako KODI 17, ale urcite je mozne, aby to vyzeralo ako KODI 16.x so skinom Coufluence (je vsak mozne stiahnut aj ine skiny, ako je to v inych verziach KODI). Uz nejaky cas vyvoj pod androidom nesledujem ani netestujem, takze cislo poslednej verzie zistis, ked si ju nainstalujes. Ked som to testoval naposledy, nebolo to pouzitelne.
15.4.2018 10:40
Foolproof[QUOTE=capriturbo;534250]Aka je prosim posledna verzia SPMC pre android?[/QUOTE]

Poslední verze je 16.7.4 z 28 února. Koying - autor skončil, přešel do týmu MrMC, to je parta kolem Plexu atp. a to je za peníze, asi 80 Kč.

http://spmc.semperpax.com/


V SPMC jsem měl problémy s VP9, se 4K, nejelo MPEG Dash z YT a DTS HDMA jelo max 5.1 i když zdroj byl 7.1, s Atmosem si to taky moc nerozumělo, nejelo DD+.

Vše vyřešil LE.
19.4.2018 04:00
RIPER@capriturbo a ostatni na svem mb mini MXIII II jsem problem s DTS resil nedavno take a cele to spociva v tom ze Kodi 17.6 neumoznuje pod androidem DTS prehravat . Reseni ktere jsem nasel je tzv. shitty verze Kodi ktera obsahuje fix z 16 kodi. http://mirrors.kodi.tv/test-builds/android/arm/ Tato verze je upravena 17.6 Kodi chodi skvele DTS standart po optice bez problemu HDDTS jsem nezkousel nemam reciver. Jen pozor v pripade ze v Kodi povolite formaty audia, ktere vam tv, popr. reciver neumi prehrat muzete na vystupu do repraku dostat digitalni signal ktery by mohl reproduktory znicit .To byl take hlavni duvod proc nove verze Kodi DTS nehraji. Variantanta dve je Libreelec tam funguje vse.
7.11.2018 06:48
SukacekAhoj, mám Evolveo H8 a nainstaloval jsem si na něj LibreELEC-S912.arm-9.0-devel-20181022164554-cbfbde4.img.gz. Libreelec s Kodi mi naběhne, ale nefunguje mi ovladač, nemáte někdo prosím funkční remote config pro verzi 9... Config z verze 8 od Foolproofa bohužel nefunguje. Díky.
7.11.2018 09:35
whitesakZvážil bych použití CoreELEC. Používám ke spokojenosti.
Jinak od xELEC verze 9 se již nepoužívá pro IR ovladač konfigurace pomocí remote.conf.
Postup jak jednoduše zprovoznit jakýkoliv ovladač pro xELEC najdeš zde: https://forum.libreelec.tv/thread/11643-le9-0-remote-configs-ir-keytable-amlogic-devices/?pageNo=1
Nebo dle PDF návodu zde: https://drive.google.com/open?id=1k7o-8xSrzy1cB0JQj7iv_Z_4gtPmg7e1
7.11.2018 10:55
Sukacek2 whitesak: diky za navody...o CoreELEC sem přemýšlel... v čem je prosím tě lepší?
7.11.2018 02:53
Sukacektak to zkouším vytvořit podle návodu, který tu uvedl whitesak, ale když zadám příkaz ir-keytable -t vždy se mi zobrazí No device found
7.11.2018 03:27
whitesakInu, něco děláš špatně.
Pošli screenshot nabo ještě lépe video toho co děláš.
Jinak stručně:
V terminálu Putty přihlásit jako root a pak příkazy:
[CODE]
systemctl stop kodi
systemctl stop eventlircd
ir-keytable -t
[/CODE]

Pak mačkat dálkáč a terminál vypisuje přijaté kódy.
Udělat dle návodu patřičné konf soubory a dát je na správná místa.
Pak Crtl-C možno zastavit naslouchání a pak už stačí jen udělat reboot...
7.11.2018 03:37
whitesak[QUOTE=Sukacek;535712]2 whitesak: diky za navody...o CoreELEC sem přemýšlel... v čem je prosím tě lepší?[/QUOTE]
Nevím, ale od té doby kdy z rodinných důvodů přestal na LibreELEC pro AmLogic pracovat kszaq, tak vnikla nová komunita CoreELEC a mám pocit, že je aktivnější a že jde v CoreELEC více kupředu. Jinak CoreELEC vychází samozřejmě z kszaq práce a z vždy aktuální verze obecného LibreELEC...
Osobně používám nyní CoreELEC a spokojenost...
7.11.2018 04:37
SukacekPostupuji přesně jak píšeš...ale pořád je to stejný.
7.11.2018 05:26
whitesakZajímavé ...
Nicméně z promptu vidím, že používáš nějakou devel verzi. Třeba to bude tím. Použij "stable" verzi, třeba bude po problému. Viz https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases
Dále - co máš za TV Box? Jaké používáš dtb.img file?
7.11.2018 05:35
SukacekStable verzi vyzkouším... používám Evolveo H8 no a co se týče dtb.img tak tady možná dělám něco špatně...když jsem používal LibreELEC tak sem si z oficiálních stránek stáhl dtb.img podle rychlosti internetu nebo tak nějak se to tam psalo...a ten sem si zazálohoval a teď sem ho nahrál i ke CoreELECu i když sem si všiml, že tam už nějaký dtb.img je.
7.11.2018 05:43
whitesakTak to je určitě špatně. CoreELEC používá jiné (svoje) dtb file. Tyto dtb soubory najdeš na SD kartě poté, co si na ni vytvoříš image, v adresáři device_trees (nebo tak nějak se ten adresář jmenuje).
Z něj si svoje správné dtb zkopíruješ do rootu SD karty a přejmenuješ na "dtb.img". Které je to správné pro tvé Evolveo nevím, třeba poradí Foolproof .

EDIT:
pro EVOLVEO ANDROID BOX H8 (3GB RAM, 1Gbit LAN) bych odhadoval toto dtb file: gxm_q201_3g_1gbit.dtb
7.11.2018 08:09
SukacekTak sem pokročil, čistá instalace a tvá rada pomohla... snad sem i dobře pochopil mapování tlačítek:
# table Evolveo H8, type: NEC

0X0184 KEY_POWER

0X0071 KEY_MUTE

0X00a4 KEY_UP

0X006c KEY_DOWN

0X47 KEY_LEFT

0X0193 KEY_RIGHT

0X0192 KEY_OK

0X018f KEY_BACK

tohle uložím do txt a pak bohužel zase tápu :( podle pdf návodu od Step 4 nevím jak dál..první bod nakopírování ještě zvládnu a pak nevím...
7.11.2018 09:40
whitesakInu dobrá. Návod v PDF je jesný, nevím co máš za problém.
Jednoduše. Je třeba vytvořit dva soubory.
1. První se musí jmenovat rc_maps.cfg a musí být uložen v adresáři /storage/.config (ve Windows SMB sdílení je to adresář Configfiles )
Obsah souboru je jediný řádek:
"meson-ir * jakykolivnazevsouboru.txt"
Název souboru se hodí mít pojmenovaný dle typu boxu, takže například "evolveo_h8.txt"
Takže ve tvém případě to může být
[CODE]meson-ir * evolveo_h8.txt[/CODE]
2. Druhý soubor je konfigurák s kódy IR ovladače, které jsi získal pomocí ir-keytable -t
Jeho název musí být stejný jako je uveden v předchozím z bodu 1. Ve tvém případě tedy " evolveo_h8.txt " a musí být uložen v adresáři /storage/.config/rc_keymaps (ve Windows SMB sdílení je to adresář Configfiles\rc_keymaps )
Obsah souboru ve tvém případě může vypadat třeba takto:
[CODE]
# table evolveo_h8, type: NEC
0x140 KEY_POWER
0x118 KEY_VOLUMEUP
0x110 KEY_VOLUMEDOWN
0x141 KEY_MUTE
0x10f KEY_GREEN
0x143 KEY_RED
0x111 KEY_HOME
0x119 KEY_BACK
0x116 KEY_UP
0x151 KEY_LEFT
0x113 KEY_ENTER
0x150 KEY_RIGHT
0x11a KEY_DOWN
0x14c KEY_MENU
0x100 KEY_CONTEXT_MENU
0x101 KEY_0
0x14e KEY_1
0x10d KEY_2
0x10c KEY_3
0x14a KEY_4
0x109 KEY_5
0x108 KEY_6
0x146 KEY_7
0x105 KEY_8
0x104 KEY_9
0x142 KEY_BACKSPACE
[/CODE]

Přičemž ty kódy v tomto příkladu u evolvea budou samozřejmě jiné - ty tvoje.
Pro vytváření těchto konfig souborů doporučuji použít nějaký textový editor, který umí nastavit Unix/Linux formát txt souborů (konce řádků Unix/linux). Například PSPad nebo Notepad++

Po vytvoření těchto souborů stačí udělat reboot a je to ... Good Luck :-)
8.11.2018 08:53
Sukacektak já už opravdu nevím co dělám špatně...návod od tebe je jednoduchý, ale mě to prostě nefunguje :(
v rc_maps.cfg mám toto: meson-ir * evolveo_h8.txt
v evolveo_h8.txt, který vytvořím v Notepad++ ke si přepnu na Unix (LF) mám toto...zkoušel sem to jen na UP a DOWN:
# table evolveo_h8, type: NEC
0x46 KEY_UP
0x16 KEY_DOWN

zajímavý je, že Putty mi dneska vyhodil úplně jiný keymap než včera.

rc_maps.cfg nahraji do Configfiles a evolveo_h8.txt do Configfilesl/rc_keymaps

odpojím krabičku od napájení, po chvíli zapojím, COREelec naběhne, ale ovladač nefunguje.

EDIT: ještě sem nahrál cfg i txt soubor.
8.11.2018 09:20
MercyPrešiel som práve tiež na CoreElec (z LibreElec) a pokúsil sa spojazdniť diaľkový ovládač, Mimochom mam Evolveo H8. Napokon sa mi to podľa týchto pokynov podarilo. Pozeral som tvoj súbor, jediné čo v je ňom iné oproti môjmu je, že kódovanie máš ANSI central european 1250, ja som dal Unicode a na konci máš jeden prázdny riadok. Mne to funguje. Ale nemám rozchodené ešte všetky tlačidla.
8.11.2018 09:56
MercySkús použiť moje súbory.
9.11.2018 03:53
MercyTak som sa trocha zabavil a namapoval som ten ovládač pre CoreELEC celý. Evolveo android box H8.
9.11.2018 12:53
FoolproofUložil jsem do archivu, až budu (možná) přecházet, tak to využiji.

V čem by to mělo být lepší, NetFlix mně nehrozí.
9.11.2018 03:08
SukacekMercy:tak to je super...děkuji za soubory, ovladač funguje perfektně...díky ti i whitesakovi za pomoc.

Potřeboval bych prosím ještě pomoct s jednou věcí - všiml sem si, že se krabička s COREelec nedá vypnout, což to mi nevadí, nešlo to ani u Libreelec, nechávám ji pořád zapnutou...ale vadí mi, že se pořád točí externí disk :(
Četl sem, že se to dá vyřešit addonem hd-idle a souborem autostart.sh. V COREelec sem si přes repozitáře nainstaloval ofiko Tools kde by měl být hd-idle součástí, ale netuším jak dál postupovat...
Díky
10.11.2018 09:54
MercyNašiel som na nete na to príkaz, posielam zazipovaný súbor, treba ho rozzipovať a nakopírovať do adresára Config. Mne to funguje, je to nastavené na 1hod. (to číslo v súbore x 5 = počet sekúnd). Nič navyše som neinštaloval.
----------------------
OPRAVA: Prílohu som odstránil (viď v ďalšom príspevku)
11.11.2018 02:45
MercyVyzerá to, že ten môj predošlý priložený súbor nebol správny (zmazal som ho a v tomto príspevku priložil opravený s nastavením na 20 minút, fungujúci správne), disk sa v predošlom uspával už za pár minút namiesto hodiny. V príkaze za -S by mala byť medzera a nie som si úplne istý ako fungujú tie čísla.
napr. hdparm -S 120 /dev/sda (uspí disk o 10 minút)
Wikkipedia uvádza to číslo vynásobiť piatimi a dostaneme počet sekúnd. Ale na inom fóre som našiel toto:

"-S Set the standby (spindown) timeout for the drive. The timeout specifies how long to wait in idle (with no disk activity) before turning off the motor to save power. The value of 0 disables spindown, the values from 1 to 240 specify multiples of 5 seconds and values from 241 to 251 specify multiples of 30 minutes."

Treba poexperimentovať :-)
11.11.2018 04:18
MercyLen tak mimochodom, android som úplne odpísal, nainštaloval som CoreELEC do internej pamäte. Chcem sa spýtať, ak používate, aký disk s tým boxom používate? Ja mám momentálne disk napájaný priamo z USB portu, ale niekedy si aj zacvaká :-) i keď v globále, je v podstate spoľahlivý. Premýšľam ale o riadnom disku s vlastným napájaním. Robím si akýsi domáci cloud.
11.11.2018 04:50
whitesakNejlepší je nepoužívat žádný USB disk, ale pořídit si a nebo udělat dedikovaný NAS. Důvod je ten, že každý disk (kromě SSD) je prostě slyšet. A to prostě vadí...
NAS se zavře někam do komory a vůbec o něm nevíš. A máš navíc onen domácí cloud, která je neustále k dispozici (i zvenku, když chceš).
A veškerý domácí obsah se pak na xELEC přehrává po LAN z NASu. To je nejlepší, odzkoušená a dlouhodobě prověřená varianta :-)
11.11.2018 05:42
SukacekAhoj, já používám 1x3,5´ 4TB s vlastním napájením a 1x2,5´ 2TB. Teď mi tu přibyl druhý 2TB HDD a řeším vlastně jeho zapojení, Evolveo má jen 2xUSB takže nevím jestli nějaký USB rozbočovač.... Ten NAS už mě taky napadl...whitesak prosím tě jaký používáš...já bych asi využil na 4xHDD... díky.
12.11.2018 09:32
MercyHmmm... Sukacek:to je zaujímavé. Môj H-8 má 3xUSB.
Ja zas nechcem zbytočne kupovať iné veci, keď stačí obyčajný externý disk zapojiť buď do routru alebo do evolveo boxu a zdieľať to pre všetky zariadenia. Akurát, že rýchlosti mám nafigu, pretože router od T-comu zvláda len tie staršie špecifikácie a evolveo box má len USB 2.0. Takže pokiaľ chcem super rýchlosti budem to aj tak musieť vymyslieť nejak inač.

Inak riešil som teraz zaujímavú vec, v Coreelec mi sekali mpeg-4 filmy. Neviem, prečo ale HW urýchlenie bolo v nastaveniach pre mpeg-4 len od HD. Povolil som "vždy" a už je to OK. Aj tak neviem prečo to nezvláda bez toho, pretože o nejakom vyťažení procesora nemôže byť ani reč.
12.11.2018 10:00
SukacekMercy máš pravdu, na ten třetí jsem úplně zapomněl :) Mě by se ten NAS líbil, ale je to finančně trochu náročný, hlavně nevím co bych dělal s těma externíma HDD co mám teď...taky mi vyhovuje zapojit ho do USB a fungovat... jen v tom stole kde mám Evolveo se ty disky začínají hromadit a už se tam nic nevejde :)
Jinak já sem koupil před měsícem v CZC v akci Seagate 4TB 3,5´ USB a zatím spokojenost...hlavně kolik se tam toho vejde :)
Jednu chvíli sem taky přemýšlel, že bych vyměnil krabičku za novější, ale tady všechno běhá jak má, navíc pod Coreelec ještě líp :) tak není důvod.
Mě se filmy někdy trhají, když přepnu zvukovou stopu do CZ, tak se chvílemi škubnou...jinak vše běhá jak má...
jooo jen mi bohužel nefunguje ten autostart.sh...disk se mi nezastaví :( to jediný mě štve.
12.11.2018 10:41
MercyTo bude asi tým, že máš pripojených viac diskov. V tom súbore autostart treba namiesto sda zadať sda1, na ďalší riadok ten istý príkaz s sda2 atď... ale neviem to odskúšať, disk mám len jeden
Takto by som to vyskúšal:

hdparm -S 240 /dev/sda1
hdparm -S 240 /dev/sda2
20.11.2018 05:59
SukacekAhoj, tak mám pořád problém s uspáváním HDD... fungovalo mi to poprvé, když sem autostart.sh nahrál do Config a odpojil a připojil Evolveo...pak už ne.
V autostart.sh mám toto:
hdparm -S 240 /dev/sda1
hdparm -S 240 /dev/sdb2

Mám připojeny 2 USB disky a KODI mi v Setting - Storage opravdu u jednoho vypisuje sda1 a u druhého sdb2...
Zkoušel sem to i s sda2 a nic...bohužel už nevím kde by mohl být problém.
Jestli vás něco napadá, sem s tím :)
Díky
21.11.2018 11:58
whitesakMno podle mne tam ve specifikaci toho zařízení (disku) nemají být ta čísla. Protože čísla na konci (hda1, hda2,...) značí konkrétní partition na disku a ne disk jako takový.
Takže dle mne ta má být pouze /dev/hda, /dev/hdb, ... podle toho na jakém /dev zařízení systém tvé disky "vidí"
22.8.2019 06:57
surda007[QUOTE=Mercy;535736]Tak som sa trocha zabavil a namapoval som ten ovládač pre CoreELEC celý. Evolveo android box H8.[/QUOTE]

na tu mikro sd kartu to pak kde nahraješ?myslím cestu...dík
17.11.2019 04:44
peterkAhoj, mám doma H8 a poměrně spokojeně jsme ho doma používali bez zásahu, takže jako Android TV + Kodi.

Bohužel nedávno přestal fungovat Netflix (kvůli Android 6), což pro nás bylo jedno z hlavních použití.

Chci se zeptat, lze na H8 dostat novější Android? 7 nebo 8. Aby zase fungoval Netflix.

Druhá otázka: Tady v threadu jsem zaznamenal že se mluví téměř výhradně o Libreelec, CoreElec. Podporují tyto varianty Netflix?

Děkuji, Petr