Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo Android box H8

vivid.sk (11472)|26.1.2017 14:29
Stale riesis nastavenia portu 8002 (transcoding), ten nas vobec nezaujima. Plugin na trankodovanie vypni, alebo odinstaluj.
Stiahni mi este screeny nastvenia pluginu, WebIF a zoznam pluginov (kludne posli cez sukromnu spravu). Bol by v tom cert, aby to nefungovalo, ked to funguje vo vsetkych ostatnych E2 boxoch.
Foolproof (2713)|26.1.2017 16:27
Konfigurace převodu je součást image, není to plugin, nelze vypnout nebo odinstalovat. Když v Kodi vynechám port 8001 nebo 8002 nestreamuje vůbec.

Z vybraného buquetu lze ve WebIf vytvořit playlist, který třeba pro Skylink vypadá

[code]
#EXTM3U
#EXTVLCOPT--http-reconnect=true
#EXTINF:-1,CT 1 HD
#EXTVLCOPT:program=8001
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:1F41:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT 24 HD
#EXTVLCOPT:program=8003
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F43:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Nova HD
#EXTVLCOPT:program=13201
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3391:C89:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Prima HD
#EXTVLCOPT:program=13202
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3392:C89:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Prima +1 HD
#EXTVLCOPT:program=13143
http://192.168.1.7:8001/1:0:1:3357:C93:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT 2 HD
#EXTVLCOPT:program=8002
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F42:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,CT :D/art HD
#EXTVLCOPT:program=8005
http://192.168.1.7:8001/1:0:19:1F45:CA1:3:EB0000:0:0:0:
#EXTINF:-1,Nova Cinema HD
[/code]

V PotPlayeru je tento playlist nádherně přehratelný, jedině tomu chybí ikony kanálů, streamuje každý kanál v plném rozlišení, se všemi zvuky.
Je tam port 8001, který nebyl nastaven v Enigmě.
[ATTACH=CONFIG]34002[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]34003[/ATTACH]

Zkusím nenastavit 8001 v Enigmě a nastavit v Kodi, třeba je toto logika problému, nenastavený by neměl dělat nic.
snap044.jpg snap045.jpg
Foolproof (2713)|26.1.2017 17:28
Je to ostuda, už to funguje. Musí se použít jiný port, než je nastaven v Enigmě, to je ta logika.Ten je pro transkoding a je jedno, jestli je to 8001 nebo 8002, musí být použit ten, který není zvolen pro transkoding.
V Kodi a forcích to jede jako čistý stream se vším všudy, Dolby Digital na průchodu a jede naprosto plynule i 4K, zkoušeno z Astry na UHD Demo

Horší je Dream player, zde nedokáži posoudit rozlišení, ovšem obraz je viditelně slabší a zvuk degraduje na 2.0, ze čtyř kanálů třeba na CTHD nabízí jen 2, MP2.

Dík za pomoc.
vivid.sk (11472)|26.1.2017 18:03
Takze konecne vsetko funkcne, to je fajn.

[QUOTE=Foolproof;527848] ze čtyř kanálů třeba na CTHD nabízí jen 2, MP2.[/QUOTE]
Screen z mojho telefonu teraz (Dream Player):
Screenshot_20170126-175947.png
pantera111 (2)|30.1.2017 19:52
Dobrý deň,

som začiatočník - čerstvý vlastník Evolveo H8, a po prehrávaní HD videa som odstránil KODI 16 Jarvis, nakoľko mi sekal HD videá. Momentálne riešim problém,- nakoľko nemám doma net, KODI 17 som si stiahol na usb kľúč, ale nijako ho neviem spojazdniť... Zatiaľ nemám skúsenosti s androidom v multimediálnych centrách. Prosím vás o vaše rady, ako na to. Ďakuje za každú dobrú radu.
Foolproof (2713)|30.1.2017 20:28
Myslím, že Kodi 17 pro Android ještě není vydána. Bez netu je to bohužel poloviční stroj. Alespoň USB disk.

Někde stáhni
https://github.com/koying/SPMC/releases/download/16.5.5-spmc/SPMC-16.5.5-spmc-972797d-armeabi-v7a.apk

nakopíruj na USB a otevři, základ se tím pádem nainstaluje, je to fork od Kodi, zatím nejlepší, co jsem našel.
Pozor po instalaci je tam skin, který je určen pro dotykový display, přepni na myš, do nastavení - language je jazyk, změň na češtinu a potom ve vzhledech změň skin na Confluence. Vypni myš a hotovo.
Ulrico (80)|30.1.2017 21:06
pantera111: To jste přehrával HD videa přes síť nebo z USB disku? Z USB disku by se to sekat nemělo a pokud přes síť, tak přes LAN kabel nebo WiFi? Při WiFi připojení se to bude sekat, tomu věřím, ale přes LAN by nemělo.
pantera111 (2)|30.1.2017 21:14
Zdravím, bolo to z USB disku, cez hdmi.
Foolproof (2713)|30.1.2017 22:30
Sice mám síť gigovou, ale po síti hraji i 4k v HEVC. Jediné kriterium je datový tok. Dekoder to zvládne hravě, takže jedině nestíhá linka, USB se taky velmi liší rychlostí čtení a zápisu.
Zkouším nyní Plex, to je hlupák, např. má streamovat AVI v 1080p, nastaveny má asi nějaké pofiderní parametry, protože napíše, že je to nekompatibilní, takže se pokusí to přehrát transkodovaně, ale jede to v pohodě. Přitom video má skoro menší datový tok, když je to v DTS HDMA naplno.
Za chvíli budu testovat koncert Sarah Brightman, napíši , jak se to chovalo

[code]VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 30500 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
LPCM Audio English 2304 kbps 2.0 / 48 kHz / 2304 kbps / 24-bit
DTS-HD Master Audio English 4596 kbps 5.1 / 48 kHz / 4596 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)[/code]
vivid.sk (11472)|30.1.2017 22:42
Foolproof> ako si tato krabica poradi s prekladanymi videami? Urcite mas nejake koncerty na BD prekladane. Je ten deinterlace (na 50p/60p) pouzitelny?
Foolproof (2713)|30.1.2017 23:10
To je strašně těžké posoudit, nativní player v krabici přepne na správné fps a když je to třeba záznam z TV, který je intelaced, tak nevím co přesně z toho leze (50Hz) a tv Panasonic má zabudovaných jakýchsi vylomenin, taky deinterlace a hřebenový filtr a já nevím co ještě, je to jaksi nastavené, jak se mi to líbí a mám strach to rozdrbat.Nastavuje se to dost blbě.
Nepozoroval jsem žádný problém.
V systemu se ohledně tohoto nedá nastavit nic, v KOdi a forcích mám já jenom 2, BOB a "nejbližší možný", proti popisu se mi nezobrazuje Lanczos, to mám nastaveno na auto a asi to funguje.
vivid.sk (11472)|30.1.2017 23:31
[QUOTE=Foolproof;527963]Panasonic má zabudovaných jakýchsi vylomenin, taky deinterlace a hřebenový filtr [/QUOTE]
Take byvavalo pri CRT :). Ak mu posielas do TV progresivny material (co samozrejme posielas), nic z uvedeneho neplati.

To dalsie, co pises (Lanczsos) sa tyka resize/upscale, to s tym primarne nesuvisi.
K deinterlacingu: Bob aj celkom shit, pokial bude robit SW deinterlace KODI, vysledok bude nanic. Ocakaval som neajku HW podporu, ako to poznam z Windows (DXVA2 a VA deinterlace, ktory robi GPU je akceptovatelne). Horsie a viac viditelne je to pri prekladanych DVD (nizsie nativne rozlisenie), ale tu su skusenosti rovnake - sw deinterace ktore robi KODI stoji za prd.
Foolproof (2713)|31.1.2017 12:47
V popisu k nastavení MXPlayeru je napsáno, že pokud zapneme deinterlacing, můžeme použít pouze softwarový videodekoder. Myslím, že v Androidu bude platiti totéž i pro Kodi, tedy osobně mám zapnuto HW dekodování pro všecko a vždy.
Cosi mám na disku i 1080i, nějak si neuvědomuji, že by byly problémy, zkusím se na to příležitostně zaměřit, TV mně vypisuje v inforežimu rozlišení a FPS, ale ne p nebo i.
vivid.sk (11472)|31.1.2017 14:17
- TV nemoze vypisovat i / p, pretoze jej posielas len p. O tom ten deinterlace je.
- Uplne by stacilo, keby MX player pouzival YADIF deinterlace (x2), ktory sa uz nachadza v mnohych sw dekoderoch ako bezny standard.

update: A ako pozeram, nasiel som nieco take v changelogu, treba to len nastavit v nastaveniach.
De-interlacing algorithm can be selected between yadif and w3fdif. This feature only works with SW decoder as of now.

jajamigra (5)|31.1.2017 19:23
Dobrý den,
prosím o radu k H8
.1080p.x264-DAA.mkv z flešky,velikost souboru 14GB-toto video nemůžu přehrát bez záškubů v různých nainstalovaných playerech.
Plynule přehraje toto video bez zvuku v předinstalovaném playeru (Media Player).
Obraz plynulý ale bez zvuku,se zvukem obraz trhaný.Jak z toho ven?
Děkuji a s pozdravem
RoPo (6061)|31.1.2017 19:42
Mediainfo v PC hlásí o tomto souboru co? Datový tok videa a audia, proužitý profil H264, kodek, atd...
Foolproof (2713)|31.1.2017 20:00
[QUOTE=jajamigra;527991] v různých nainstalovaných playerech.[/QUOTE] Kromě MXPlayeru je můžeš všechny odinstalovat, ušetříš prostor. dej si SPMC, uděláš dobře.
Foolproof (2713)|1.2.2017 13:26
Situace na frontě se mění každým okamžikem.....

Včera jsem narazil na Archos video player a konečně programátor, který má asi stejné myšlenkové pochody jako já.

1. Umí se připojit na Plex server, použije všechny údaje, posters, backdrops, plot atd.
2. Umí vytvořit vlastní knihovnu, kde údaje přednostně čerpá z NFO souborů, posters atd..Soubory lze použít z Kodi a forků nebo ručně udělané nebo výstup Z Media Companion pro PC
3. Umí passtrough zvuk, 2 způsoby - Mode 1 pro Android do 4.4.2 nebo Mode 2 pro vyšší verze i po síti, nic netranskoduje. Zajímavé na tom je to, že pro 4.4.2 mně to funguje velmi dobře (viz níže) ale pro vyšší verze dekoder v AVR neustále přepíná mezi PCM a originálem, moc dobře nefunguje
4. Má možnost zvolit alternativní player, tedy například bez koupě kodeků neumí VC1, ogg atp.,ale lze použít (v mém případě) MXPlayer, který to umí, přitom to spouštím třeba z databáze Plexu.
5. Funguje zde Dolby Digital TrueHD 7.1, nejede DD+, naopak v MXPlayer, jako v alternativním playeru funguje Dolby Digital + 7.1 a nejede THD. Tomu nerozumím.
6. Titulky si sám nastaví na CP 1250, tedy bez problémů,
7. Ovládání pomocí DO naprosto jednoduché, intuitivní, možno zvolit 5 velikostí od tabletu až po filmové plátno.
8. Z DTS HDMA 7.1 udělá DTS 5.1, není kritické, budu dál koumat.
9. Na bluRay správně postí první MPLS, ale neumí pokračovat, považuje to za jednotlivé soubory.
10. Pro MPEG2 je potřeba koupit kodek, nevadí, přehraje MXPlayer.
11. Umí přehrát zástupce přes FTP
12. Hraje HEVC i 59,94 FPS vyzkoušeno.
13. NEROZCHODIL JSEM PREPINANI FPS PODLE FILMU, MXPlayer bez chyby
14. Najde všechny UPnP servery (u mě Universal,VUSolo4k,Plex,PC) hraje bez transkodování.
15. Soubor lze přehrát přímo z adresáře, bez zařazování do knihovny, přímo přes SMB, přitom pokud je přítomno NFO, zobrazuje všechny informace, jakoby v knihovně byl, to je super.
16. Kdoví co ještě

Vzhledem k tomu, že mám Android 6.1 a průchod zvuku v Mode 2 moc nefunguje, asi něco bude na tvrzeních autorů Kodi a forků, že jsou to "scrap"ware, bohužel z Evolveo Helpdesku mám info, že v nejbližší době se update nechystá, asi smůla, ale s tím Archonem je to dost dobré.

Pro domácnost bez AVR bych řekl dokonce velmi dobré, stačí i pro kvalitní TV.
jajamigra (5)|1.2.2017 14:53
datový tok videa: 10,5Mb/s,audia: 1,5Mb/s DTS 5.1
profil: HIGH&L4.1
formát: Matroška
kodek obrazu:V_MPEG4/ISO/AVC
děkuji
Foolproof (2713)|1.2.2017 17:04
2 možnosti
1. Pomalá fleška
2. Player neumí DTS a tak koktá (zkusit softwarový dekoder)

Integrovaný videoplayer to umí, MXPlayer to umí, Archos to umí.
Total Commander, dlouhý stisk OK, vybrat "přehrát na popředí", vybrat player, "pouze jednou", aby se neasocioval, a porovnávat.

Přehraje plynule po síti 40 megabit/s., ověřeno. Z flešky nevím, ty levné jsou určitě pomalejší než gigová síť.
jajamigra (5)|1.2.2017 21:30
Zdá se že v SPMC chodí obraz plynule i zvuk,tedy po několika pivech,budu dál zkoumat.dík
Foolproof (2713)|4.2.2017 01:41
Tak Archos se mi líbí víc a víc. V SPMC dám dvojklik a minimalizuje se, zůstane na pozadí.
Start Archos a mám k dispozici sdílení SMB pro NAS,PC,VU, přes UPnP databáze Kodi,Plex, miniDLNA ve VU, FTP, při všem lze použít tkzv. "old style" to je přehrávájní souborů kdekoliv přímo.
Vše streamuje bez transkodování.

Jediná vada je, nepřepíná FPS. MXPlayer i Evolveo player přepínají.

[ATTACH=CONFIG]34033[/ATTACH]
020417013258.png
jajamigra (5)|4.2.2017 18:14
První možnost je správně,pomalá fleška,
z microSDXC class 10 běží vše plynule v podstatě v jakémkoliv playeru,odskoušeno na těch 12Mb/s
Ulrico (80)|5.2.2017 00:20
Tak jsem si dnes toto MMC pořídil, a po cca hodině hraní zatím ve mně převládá obrovské zklamání. Nechci udělat unáhlený závěr, co kdybych "jen" měl něco špatně nastavené...
Zkoušel jsem předinstalované KODI a přehrávání filmů různých formátů z NASu. Ačkoliv mám 1 Gb síť (včetně routeru), tak videa hrají trhaně a místo FullHD obrazu vidím mazaninu snad v SD kvalitě (či spíše nekvalitě). Dnes už na to nemám sílu, ale zítra během dne zkusím toto KODI odinstalovat a nainstalovat čisté KODI bez předinstalovaných doplňků. Ale trochu se obávám, že ke zlepšení nedojde.
Neměl jste někdo stejný problém? Proč se tak degraduje kvalita obrazu? Jak kdyby přístroj obraz přepočítával na jiné (nižší) rozlišení a díky tomu jej nestíhal plynule zobrazovat. Prostě když stejný film přehrávám přímo pomocí TV, je obraz krásně ostrý, plynulý. Pokud film pustím v Evolveu, je obraz rozostřený, barvy také nic moc a obraz je trhaný.
Ještě možná zkusím výše uvedené SPMC. Nebude se prát s KODI, když jsou to skoro stejné aplikace?

Doplněno:
Prošel jsem nastavení, zkusil jiné přehrávače (předinstalované i SPMC), zkusil přehrávání z NASu, z rychlé USB flashky a výsledek stále stejný. Obraz trhaný, jakoby rozpitý.
Možná chyba kusu, nevím, ale jsem zklamán. Mám tu podobný přehrávač z Číny, má slabší HW, stál polovinu a ten videa přehrává bez problémů...

Doplněno
Tak beru zpět v Evolveu problém nebude. Teď už mi zlobí i onen čínský přehrávač... Už nevím co s tím.
Foolproof (2713)|5.2.2017 14:29
V diskuzích se objevuje i to, že záleží na EDID toho, co je připojeno. Např. VU má povel "přemosti EDID", po HDMI se totiž player dozví, co tam má a když to není podporováno, tak automaticky transkoduje.
Co se mně osvědčilo: (Je to výsledek dost pokusů a omylů)
SPMC v něm udělám databázi všeho, dnes asi 650 filmů na NAS atd. Tento program vytvoří XML soubory NFO, kterým rozumí další.
PlexMedia server na PC, lze i na novější NASy, přeletí adresáře a pomocí souborů NFO ze SPMC udělá svoji knihovnu.
MXPlayer Pro pro přehrávání exotičtějších formátů
ArchosVideo Player Pro se zapnutou možností použití external player. Archos si může udělat svoji knihovnu, přičemž opět použije soubory NFO
-------
2 způsoby použití. Není-li zapnuto PC, použiji v Archosu "old style", zkrátka najdu soubory a nechám je zařadit do jeho knihovny, je to bleskem, už má NFO soubory.
Po stisku play se objeví nabídka všech možných playerů v systemu, které jsou schopny to přehrát, v drtivé většině ponechám Archos, pouze jednou, aby se neasocioval, příští soubor nemusí jet. Když je to exotičtější , volím MXPLayer, tato zdánlivá krkolomnost spočívá v požadavku, aby šel zvuk průchodem a u 7.1 to funguje různě, taky je otázka, jestli chci adjustovat framerate, mraky filmů mám 50 Hz, takže není nutné.

Pokud jede PC, což u mě snad pořád, vynechám výběr z adresáře a vyberu přímo z knihovny Plexu co chci a přehraji.

Streamuje bez transkodování a zvuk jde průchodem, akorát z HDMA 7.1 bere jenom core a je z toho 5.1.

Kodi a forky používám pouze k vytvoření knihovny, tam je to asi nepřekonatelné, Plex není tak spolehlivý pro češtinu.
Lze přehrávat v Archosu i z Kodi, pokud je na pozadí nebo jede jinde na síti, ale strašně dlouho trvá načtení a chce po síti transkodovat, takže toto jsem vyřadil.

Nic víc nemůže poradit, snad jen to, že v nastaveních systemu mám obraz HDMI a deep color, u zvuku HDMI passtrough, všude hardwarové dekodery.

Hodně úspěchů.
jajamigra (5)|5.2.2017 19:46
Tady jsou testovací videa v různých bitratech.

http://jell.yfish.us/
dusinof (18)|5.2.2017 21:03
Zdarec chlapi. Vim ze to sem asi tak uplne nepatri, ale vidim ze neco podobneho tady resite. Planuji koupit nejake multimedialni centrum tak do 4000. Podminka je jedina...Aby to zvladalo prehravat pres GLAN FHD filmy, a melo to passthru do receiveru pro HD Audio (DTS-HDMA,Dolby TrueHD). Je to tak ze napr. muzu koupit toto :https://www.czc.cz/evolveo-android-box-h4/203031/produkt a akorat pak preinstaluji ten KODI na LibreELEC ? a bude to fungovat ... nebo se mam poohlednout po nejakem jinem kusu HW? Videa ve 4k se me vubec netykaji.

dikes.
Foolproof (2713)|5.2.2017 22:36
Údajně to umí nabootovat z SD karty ten LibreELEC, procesor to má myslím akorát na to, ale myslím, že u Evolveo to ještě nikdo nezkoušel.
Foolproof (2713)|5.2.2017 22:49
[QUOTE=jajamigra;528178]Tady jsou testovací videa v různých bitratech.

http://jell.yfish.us/[/QUOTE]

No myslím, že jsou tam dost blbosti, obzvlášť, když asi nikdo nemá doma lepší síť než giga, tedy řekněme (u mě)asi 75 megabyte, dál už mi nestíhají starší disky.
BluRay, tedy H264 se zvukem dohromady 40 megabit a to je super kvalita.
Bitstream ze satelitu 4k v HEVC asi 25 megabit.....
Super kvalita 4k MKV co mám, tak 18 megabit, další 24 megabit, ve VP9 mám cosi to je 14 megabit a taky dobré.
vivid.sk (11472)|5.2.2017 22:52
[QUOTE=Foolproof;528200](u mě)asi 75 megabit, dál už mi nestíhají starší disky.[/QUOTE]
Pozor, nieje megabit ako megabajt. 75megabit je menej ako 10MB/s. Gigova siet ti v praxi prenesie cez 100MB/s.
Inak videa su v poriadku, ale len na test, v praxi sa tie s extremne vysokymi bitratmi nevyskutuju, koli obmedzeniam standardov.
dusinof (18)|6.2.2017 08:53
[QUOTE=dusinof;528182]Zdarec chlapi. Vim ze to sem asi tak uplne nepatri, ale vidim ze neco podobneho tady resite. Planuji koupit nejake multimedialni centrum tak do 4000. Podminka je jedina...Aby to zvladalo prehravat pres GLAN FHD filmy, a melo to passthru do receiveru pro HD Audio (DTS-HDMA,Dolby TrueHD). Je to tak ze napr. muzu koupit toto :https://www.czc.cz/evolveo-android-box-h4/203031/produkt a akorat pak preinstaluji ten KODI na LibreELEC ? a bude to fungovat ... nebo se mam poohlednout po nejakem jinem kusu HW? Videa ve 4k se me vubec netykaji.

dikes.[/QUOTE]

Nemusi to byt nutne Evolveo, zajima me co je HW kompatibilni s Passthru pro HD audio. Nepochopil jsem totiz jestli je problem v HW nebo SW.
Foolproof (2713)|6.2.2017 12:51
přečti si tento thread 2890 Kč i s DVBT2
http://www.xbmc-kodi.cz/showthread.php?tid=838
whitesak (406)|6.2.2017 13:26
[QUOTE=dusinof;528216]Nemusi to byt nutne Evolveo, zajima me co je HW kompatibilni s Passthru pro HD audio. Nepochopil jsem totiz jestli je problem v HW nebo SW.[/QUOTE]

Zdarec,
Pokud chceš bezproblémové přehrávání FHD videí, kdy se ti bude u filmů bezproblémově přepínat obrazová snímková frekvence na TV dle snímkové frekvence zdrojového videa (neboli velmi plynulý a necukaný obraz) a dále chceš bezproblémové plnohodnotné, nijak neořezané a plynulé přehrávání passthru HD Audia ((DTS-HDMA,Dolby TrueHD, 7.1), tak tomu plně vyhovují BOX s procesorem AmLogic S905 nebo lépe S905X (S905X je inovovaný S905 plně binárně kompatibilní a umí navíc HW kodek VP9 a HDR video) a video Mali-450. Z dalších parametrů ti stačí 1 GB RAM a pokud nechceš pouštět videa s extrémním datovým tokem případně 4K videa, tak stačí 100 Mbit ethernet. Osobně bych však doporučoval brát 1Gbit LAN.

Aby to však vše bez potíží jelo, je nutno NEPOUŽÍVAT vnitřní instalovaný Android, ale instalovat LibreELEC. Je možno na SD kartu - tím se zachová instalovaný ANdroid a lze to používat jako DualBoot, pro případ, že by jsi někdy na něco ten Android chtěl, anebo je možné LibreELEC instalovat přímo do vnitřního NAND úložiště a nahradit Android LibreELECEm (dle mne lepší varianta). BTW ten přesun do NAND je možné udělat kdykoliv později, takže to vš lze nejdříve zcela bezpečně vyzkoušet s externí SD kartou. Viz:
https://forum.libreelec.tv/thread-1172.html

Výše uvedeným požadavkům vyhovuje mnoho boxů ze GearBest nebo Aliexpress s cenou kolem 35 dolarů - čili cca 900 Kč!!!

Evolveo Android Box H4 by mohla být pro tvé požadavky dobrá volba, vyhovuje parametrům. Má procesor S905X a Mali-450. Dále má 2GB RAM (to je pro LibreELEC zbytečné, stačí 1GB). Jakou to má LAN nevím, ale to je asi jedno, tech 100Mbit je v zásadě dostačující... Jen je ta cena je zbytečně vysoká - 2500,- vůči cca 1100,- za čínu včetně případné daně...
Jestli ti však zrovna na tom Evolveu ten LibreELEC plně pojede, včetně všech periferií (WiFi, Bluetooth), ti ale nezaručím (osobně si myslím, že ano). Pokud by jsi chtěl záruku na box, kde vše pojede na 100%, tak je vhodné se podívat do toho fóra výše co mají tamní přispěvatelé a jede to nebo se tam i zeptat.

Já sám používám box MXV Plus (viz mé příspěvky zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X) k maximální spokojenosti :-)
dusinof (18)|7.2.2017 12:15
Muzes mi prosim poslat odkaz kde jsi to kupoval. Myslim ty konkretne. Z aliexpresu mam koupenych uz vice drobnosti, ale nic z elektroniky tam neni spolehlive.
Ulrico (80)|7.2.2017 12:29
Ahoj lidi, pár příspěvku zpátky jsem psal o potížích s přehráváním filmů na Evolveu H8. Zkoušel jsem i jiný "čínský" přehrávač a ačkoliv jsem si toho nikdy nevšiml (jsem přesvědčen, že to dříve nezlobilo), tak nyní je to na koukání filmů nepoužitelné (nezáleží na formátu, ani na bitrate, ani na zdroji videa - NAS, flash apod.).
Můj problém s Evolveem spočívá jednak v tom, že obraz se mi jednak zdá neostrý, prostě jsem si jist, že není promítán v rozlišení v jakém je zdrojový soubor a jednak v tom, že obraz není plynulý, ale prostě "poskakuje". Jako kdyby na pár milisekund zamrzl a poté to skokem dohnal. Fakt se na to nedá koukat. Už nevím co bych měl nastavit, zkoušel jsem KODI i SPMC. Poradíte někdo, kde bych mohl mít chybu?
Foolproof (2713)|7.2.2017 14:47
Máš určitě povoleno hardwarové dekodování ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tyniw.mediacodecinfo.application
toto si nainstaluj, co tam bude vyjmenované, to musí fungovat, když tak ještě zkus Antutu, ohodnotí to, u mě
"Dnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa."
Například na https://forums.geforce.com/default/topic/928463/antutu-video-tester-scores/
má NVidiaShield (asi se starým firmware) skore pouze 808 s 11 ti !!!!!!!! nepřehranými videi.

Minix Neo na http://www.minipcdb.com/articles/Minix-NEO-U1-review

má skore pouhých 693 bodů a je to hodnoceno jako velmi dobré

Ami TV box na http://www.cnx-software.com/2015/11/09/ugoos-am1-tv-box-and-some-amlogic-s905-benchmarks/

má 899 bodů stejně jako Evolveo 3 má 3 videa hodnocena jako slabší.

Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1 jede jako 5.1 a PCM 5.1 jako 2.0, jinak si nestěžuji.........
whitesak (406)|7.2.2017 15:54
[QUOTE=Foolproof;528257]Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1[/QUOTE]
Což znamená, že ti jede do receiveru pouze DTS Core. Tedy ne DTS MA, ale pouze normální ztrátové DTS :-(
whitesak (406)|7.2.2017 16:22
[QUOTE=dusinof;528253]Muzes mi prosim poslat odkaz kde jsi to kupoval. Myslim ty konkretne. Z aliexpresu mam koupenych uz vice drobnosti, ale nic z elektroniky tam neni spolehlive.[/QUOTE]
Kupoval jsem na Gearbest http://www.gearbest.com/
Spolehlivost ... Mno nevím. Mě jede již přes rok. No problem.
Co se týče modelu, těžko radit, je jich tam mnoho. Jak jsem psal, díval bych se raději po S905X. Třeba Sunvell T95X S905X, NEXBOX A95X S905X nebo nadupanější Beelink MINI MXIII II S905X ...
Ulrico (80)|7.2.2017 19:02
[QUOTE=Foolproof;528257]Dostal jsem 860 bodů
Máš určitě povoleno hardwarové dekodování ?[/QUOTE]
Já měl 857 bodů, což je v podstatě stejné. Dekódování mám zapnuté. Ještě jsem si hrál s nastavením TV Panasonic AS750, zkusil jsem zapnout 1080p Pure Direct (ani nevím proč to je defaultně vypnuté). Nemůžu si pomoct, ale když film přehrávám pomocí TV, je obraz jasnější, ostřejší a plynulý. Přes Android box není obraz tak čistý, ale hlavně je trhaný. I když po zapnutí 1080p Pure Direct možná méně - už to nedokážu objektivně posoudit, už to cukání vidím všude.
Foolproof (2713)|7.2.2017 19:33
Je dobré, když player přepne framerate. MXPlayer to umí na 100%. U SPMC mi to nefunguje.
Já si stěžuji jenom na zvuk, to je bída, rozhodně mám obraz plynulý.
Foolproof (2713)|7.2.2017 19:44
[QUOTE=whitesak;528258]Což znamená, že ti jede do receiveru pouze DTS Core. Tedy ne DTS MA, ale pouze normální ztrátové DTS :-([/QUOTE]

Je to k zešílení, DD+ jede 7.1, DolbyTHD taky. ale na DTS to bere jenom core. Zkoušel jsem i UniversalMediaserver ( to je klon z PS3) mohu ho donutit, aby určitě nic netranskodoval a lezlo z něj taky jen 5.1. Pak jsem si přečetl návod a dozvěděl se, že víc nepodporuje.
Až tak mě to zase nesere, moje Dune BD Prime je stále funkční, ale technicky mě to irituje do budoucna. Jakési DTSX 7.1 to přehraje.
Všude píší, že pouze Xiaomi a Nvidia má košer firmware s API 23 a IEC, je tam návod na jakýsi log, ale mně to ty řádky nepíše, je to pro KOdi 17.
SPMC mi navíc drze píše, že soubor je DTS HDMA 5.1, tedy už na vstupu to neřeší.
Sealex (290)|7.2.2017 20:09
[QUOTE=Foolproof;528257]Máš určitě povoleno hardwarové dekodování ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tyniw.mediacodecinfo.application
toto si nainstaluj, co tam bude vyjmenované, to musí fungovat, když tak ještě zkus Antutu, ohodnotí to, u mě
"Dnes jsem laboroval s Antutu Video benchmark nebo tak nějak. Výsledky jsou zajímavé. Stáhl si soubor, který rozbalil do 26 malých videí různých kontejnerů, kodeků zvuku i videa. Některé i pro mě exotické, které jsem snad nepoužil nikdy, např. FLV se Sorensen zvukem a VP6 videem...

Přehrál všechno, v nepřehraných byla 0, u 3 z těch 26 vytkl "less smooth", byla to jakási hrůza v MOV atp. Dostal jsem 860 bodů, v sortimentu TV a playerů vcelku pěkné umístění kolem 5 místa."
Například na https://forums.geforce.com/default/topic/928463/antutu-video-tester-scores/
má NVidiaShield (asi se starým firmware) skore pouze 808 s 11 ti !!!!!!!! nepřehranými videi.

Minix Neo na http://www.minipcdb.com/articles/Minix-NEO-U1-review

má skore pouhých 693 bodů a je to hodnoceno jako velmi dobré

Ami TV box na http://www.cnx-software.com/2015/11/09/ugoos-am1-tv-box-and-some-amlogic-s905-benchmarks/

má 899 bodů stejně jako Evolveo 3 má 3 videa hodnocena jako slabší.

Nevím, u mě nyní pouze DTSHDMA 7.1 jede jako 5.1 a PCM 5.1 jako 2.0, jinak si nestěžuji.........[/QUOTE]

Abys měl výsledky aktuální, pustil jsem Antutu video test 3.0 na posledním firmwaru Nvidia Shield Android TV (FW 5.0, Android 7.0) a výsledky jsou následující:
25 fully support; 1 partially support; 4 not support
Skóre: 1026 bodů
dusinof (18)|8.2.2017 08:54
Jeste otazka... Koukal jsem ze jsou ted i procesory S912. Ty jsou lepsi nebo horsi nez ty S905X ?
whitesak (406)|8.2.2017 10:13
Inu na to není zcela jednoduchá odpověď. S912 je výkonnější a oproti S905X má implementovánu podporu Dolby Vision. Ale z celkových vlastností je obecně vzato designován spíše jako procesor pro "zábavní" Android boxy se zacílením především na hraní her.
S905X je zase designován především jako procesor pro použití především v pro multimédia (TV boxy).
Co je ale důležité je to, že v současné době je S905(X) procesor docela masivně podporován komunitou LibreELEC. Na tento typ procesoru je dostupný kvalitní a stabilní port LibreELECu s kontinuální podporou (nyní přechod na KODI 17 Krypton - LE verze 8).
Na procesory S912, pokud je mi známo, taková podpora zatím není...
A jak se chovají Androidy na těchto dvou platformách z hlediska přehrávání multimédií ve smyslu který z nich je lepší (nebo alespoň chodivější), to nevím. Troufám si říct, že to vyjde nastejno...
Foolproof (2713)|8.2.2017 13:42
[QUOTE=Sealex;528266]25 fully support; 1 partially support; 4 not support
Skóre: 1026 bodů[/QUOTE]

Je to zajímavé protože u mě jenom 3 partially, ovšem přehrál to, vytkl smootness.......
Foolproof (2713)|15.2.2017 13:06
Myslím, že programátoři na Androidu dost plavou a Android samotný taky.

Náhodou jsem si pustil Terminátora přímo z BluRay v šachtě na PC, jako BluRay to samozřejmě nehraje, ale:

DuneBD Prime to hraje s menu atd. a zvuk DTS HDMA 7.1
Evolve hraje jenom m2ts stream a to jako DTS HDMA 7.1, ale přepne mně režim ze straight (přímo) na DuplexMovieII (to je nějaké přednastavení prostoru asi) a nejde se toho zbavit, přepnu na přímo a zase se to vrátí.

Jako to, že jednou to hraje a jednou ne, asi je divný splitter či demuxer v Androidu.

Vyšel nový Plex, opravili jenom kraviny .
alexandra111 (11)|16.2.2017 12:26
Koupila jsem si Evolveo Android box H8 na přehrávání videí z You-tube a filmů Horizon Go.ale nejde mi to ovládat tím ovladačem,který je k tomu. Pomůže mi nějaká myš? Asi ano,ale může mi někdo poradit jakou si koupit.Jestli stačí nějaká normální bezdrátová,nebo musí podporovat Android nebo se to ovládá přes to Bluetoth.Děkuji za rady.
zekon666 (9)|16.2.2017 13:54
[QUOTE=Foolproof;528120]Tak Archos se mi líbí víc a víc. V SPMC dám dvojklik a minimalizuje se, zůstane na pozadí.
Start Archos a mám k dispozici sdílení SMB pro NAS,PC,VU, přes UPnP databáze Kodi,Plex, miniDLNA ve VU, FTP, při všem lze použít tkzv. "old style" to je přehrávájní souborů kdekoliv přímo.
Vše streamuje bez transkodování.

Jediná vada je, nepřepíná FPS. MXPlayer i Evolveo player přepínají.

[ATTACH=CONFIG]34033[/ATTACH][/QUOTE]

Tak jsem pořídil další krabičku, Vonta KIII s905 (což by měl být to samé co M8S+ Pro) a tentokrát oproti předchozím je to podstatně jinde.
Prvně jsem řešil v origo androidu co s tím.
MX Player nejede zvuk OK, jinak je rozhodně nejlepší po všech stránkách. Zkusil jsem dle postupů na netu tam dát kodek který prý zprovozní DTS a DD a nejde tam vůbec nahrát, změna není možná. Jakýkoli kodek to odmítne, to je prostě špatné :-(

No a pak jsem narazil na tvé info o Archosu. Hrozný vzhled se dá zkousnout, to minimum nastavení ještě taky ale největší průšvih je že si roztáhne na max. obraz, odstraní pruhy a deformuje tím obraz. Pokud vypnu HW dekódování tak se to spraví nicméně už je vidět že obraz není OK. No a 24fps nepřepne a nezměníš.
Co se týče zvuku, passthrough apod. Není problém ani v KODI, ani v jakémsi divno playeru v androidu, ani v tom Archosu, DTS 5.1 ani TueHD není problém vše jede přes SPDIF v poho a plynule.

Ale, protože jsem do to šel s cílem díky informacím zde od whitesaka že zkusím LibreELEC jsem po pár dnech přistoupil k instalaci a jsem teď v jiném světě :-D DOPORUČUJI
Foolproof (2713)|16.2.2017 16:38
Do MXPlayeru se kodeky nenahrávají, nakopírují se do rootu a MX si nainstaluje sám co potřebuje, když narazí na "nepodporovaný "formát.
S DTS mám problém jenom s tím, že to nejede 7.1, 5.1 funguje. To přes SPDIF neprotlačíš.......
Na Archosu jsi asi nepřepnul interface, default je Legacy, lze to přepnout na TV a s DO podle mě nemá chybu, ovšem adjustace FPS nefunguje, nechápu proč. lze tam dát libovolný player, používám tedy MX.
LibreElec je jenom pro čip 905, Evolveo má 912, autor píše, že když mu někdo koupí krabičku s 912 tak to udělá......


to Alexandra111

myš mi fungovala jakási za 180 Kč Noname, půjčil jsem si ji z PC, přijímač se strčí do USB, ale napřed zkus přepnout na myš na DO, je tam na to tlačítko, protože YT má interface pro DO a i když to není nic moc, tak to celkem funguje. Tlačítkem OK se v YT zapne rozhraní a pak se to ovládá podobně jako HBB aplikace CT.
Horizon nebo jak je to neznám.
Myš koupit třeba na Alze, nebude-li fungovat prostě vrátit.
https://www.alza.cz/levne-klavesnice-a-mysi/mysi/bezdratove/18849200.htm
do 200 Kč jsou jich tam mraky i dosah 10m
supfor (38)|16.2.2017 17:41
Zdravím!Po těch zkušenostech,co už s H8 máte,by jste k "hloupé"TV toto doporučili,nebo raději nějaký NUC s windows(cena nerozhoduje).Jedná se o přehrávání filmů z PC,brouzdání internetem,HBO GO,někdy hry.Děkuji!