Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 40 z 41 PrvníPrvní ... 3038394041 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 586 až 600 z 608

Téma: LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Dovod by mohol byt nespravny dtb pre tvoj STB. V principe LAN pripojenie netreba nijako specialne nastavovat, mala by fungovat automaticky. DHCP routra priradi IPcku STB a fungujes uz pri prvom spusteni.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Ahoj, poprosil by som o radu ohľadom tejto chyby. Je to pri bootovaní:

[FAILED] Failed to start Setup User config dir
    See 'systemctl status userconfig.service' for details

Box je S905X a je tam ešte starší LE 8.2.3.1. Chodilo to v pohode, ale v poslednej dobe to začalo občas blbnúť, ale pomohol reštart. teraz už pri každom štarte vyhodí tuto hlášku. Potom LE nefunguje korektne, nejdu nejaké pluginy, nejde pridať do knižnice, v menu mám všetky položky, i keď niektoré mám zakázané zobrazovať, atd.

LE mi beží z internej pameti, adresár /storage som si namapoval ako DATA partition, ak si to dobre pamatám. A keď teraz pozriem do system info - úložisko, tak vidím, že už tam nie je miesto, toto uložisko je plné na 100%, celých 11,7 GB. Pritom mám v knižnici asi len 20 filmov a 50 seriálov.

Može to byť tým? Alebo aká iná príčina to može byť? Príp. ako uvoľniť miesto, čo je možné bezpečně znazať z toho /storage? Mám na mysli kľudne aj nejaké Android veci, lebo Android vobec nepoužívam.

Inak asi už sa odhodlám prejsť na CE 9.x, len som to odďaloval, pretože mám ilmy aj seriály v knižnici. Ale tak to asi urobím, len ma zaujíma príčina tej mojej chyby a príp. čo s tým.

Díky.

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Tak som napokon uribil čistú inštaláciu LE 8.2.3.1, nainštaloval pluginy a urobil poriadok vo filmoch a seriáloch a mám to funkčné. LE beží z SD karty.

Prečo som tam nedal CE 9.x?
    Skúsil som, všetko vypadalo OK, všetko chodilo až na jednu zvláštnu maličkosť - načítanie titulkov z exter. zdroja, OpenSubtitles alebo Titulky, SerialZone, to je jedno.

Používam StreamCinema a OpenSubtitles na titulky. Pokiaľ je na SC stream (film, epizoda seriálu) v EN a neobsahuje titulky, skúšam nájsť externé na OpenSubtitles. Behom prehrávania seriálovej epizody dám titulky a stiahnuť. Kodi by mal poslať dotaz na OpenSubtitles s názvom eúpizódy a podľa toho vyhľadať správne titulky. Lenže vyzerá to tak, že Kodi na OpenSubtitles pošle reťazec niečo ako "S01E01.strm". No a samozrejme titulky nenájde. U filmov je to lepšie, tam pošle niečo ako "Bad Boys for Life (2020).strm" a titulky nájde.

Toto sa deje v CoreELEC 9.2.1. V LIbreELEC 8.2.3.1 je to v poriadku. Nastavenie titulkov mám správne, jazyk CZ a EN, poskytovateľ OpenSubtitles (registrácia OK), v oboch prípadoch (jak LE 8 tak CE 9) je to nastavené rovnako, ale s CE 9 to nefunguje. V LE 8 sa ako reťazec pre hľadanie normálne pošle niečo ako S01E01.Serial.Nazov.epizody (proste tak ako je nazvaný stream) a titulky nájde v pohode.

Je to zvláštne. Stalo sa to už niekomu a čo s tým? Rád by som dal CE 9.2.1, ale s týmto bugom tam radšej dám LE 8.x, titulky používam hodne a nie vždy sú titulky obsiahnuté v streame (v MKV), ale musia sa ťahať externé.
    Naposledy upraveno uživatelem Marek71: 07-04-2020 v 15:46

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Aby to bolo zrozumiteľnejšie, tu sú screeny. Ako príklad som vzal seriál Homeland, prvá série, pilotná epizóda.

1. LE 8.2.3.1 a seriál je spustený z mojej knižnice, vyhľadávací reťazec je OK, titulky sa nájdu.
    [url]https://photos.app.goo.gl/NjpcZSHrQ1Bzbsmj6[/url]

2. CE 9.2.1 a seriál spustený z knižnice, vyhľadávací reťazec je S01E01.strm, titulky nenájde.
    [url]https://photos.app.goo.gl/j6UJ3G2ddfRDPPtw9[/url]

3. LE 9.2.1 a seriál spustený priamo z pluginu StreamCinema, vyhľadávací reťazec je prázdny, titulky nájde:
    [url]https://photos.app.goo.gl/QzT9BYX6M8qcXAtNA[/url]

Takž ak seriál spustím priamo zo StreamCinema, tak titulky nájde. Ale ak si ho uložím do knižnice a spustím, tak potom titulky nenájde :-) Hm... zaujímavé. Ale za povšimnutie stojí aj vyhľadávací reťazec - hlavička toho dialogu hľadania titulkov.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Vyšla nová verze CoreELEC 9.2.2.
    Hlavní novinky jsou:
    • Stable podpora pro zařízení Amlogic S905X3 a S905Y2
    • KODI 18.6
    • Support pro HDR10+ (pro NG zařízení)
    • Přepracované jádro systému, které nyní lépe zpracovává HD dekódování

Všechny novinky zde: https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases/tag/9.2.2

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Dovod by mohol byt nespravny dtb pre tvoj STB. V principe LAN pripojenie netreba nijako specialne nastavovat, mala by fungovat automaticky. DHCP routra priradi IPcku STB a fungujes uz pri prvom spusteni.
    Tak dtb som skúsil vymeniť... nič. Pôvodný sa ukázal ako správny, dokonca raz naskočil signál pre LAN len tak z ničoho...

Každopádne... ak som správne pochopil z debaty na https://discourse.coreelec.org/t/gig...roblem/6837/67 , tak to vyzerá na problém v spojení Android 9, coreELEC a samotného LAN portu. Tak uvidím či po Downgrade na Android 8 sa problém vyrieši.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Romanko304 Zobrazit příspěvek
    tak to vyzerá na problém v spojení Android 9, coreELEC a samotného LAN portu.
    Mno downgrade androidu rozhodně nerpomůže.
    CoreElec je zcela samostatný operační systém, který jede přímo na HW daného zařízení a o Androidu vůbec neví. CE bootoje z SD karry jako zcela samostatný OS. Takže to bude problém jiný. HW problém nebo prostě tento box nemá driver podporu pro tento komnkrétní LAN v CE. Nevím. Vyřešit se to dá ale třeba tím, že koupíš za pár peněz USB LAN adaptér a pojedeš přes něj. Doporučuji nějaký s Realtek čipem.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Z môjho lajickeho pohľadu tiež neviem ako tu môže (ne)fungovať uvedená kombinácia... píšem, len čo som pochopil z textov na uvedenom fóre, kde sa v závere píše, že downgrade pomohol....

Osobne sa mi aj tak nedarí rozbehnúť daku starsiu verziu Androidu z USB. Som mimoň z tých rôznych návodov
    ...preto dik za radu s adaptérom. Skúsim to týmto spôsobom.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od whitesak Zobrazit příspěvek
    X99 Max Plus mám a právě jej testuji. CoreELEC se zdá zatím bez problémů. Včetně VFD displeje a IR dálkového ovládání. Mohu případně poskytnout konfiguráky...
    Tak mi konečně dorazil z číny - X99 Max Plus TV BOX Android 9.0 Amlogic S905X3 4/64. Nabootoval jsem z karty CE 9.2.2 podle návodu v tomto foru. Vše proběhlo bez problému, ale nemožnost používání DO je docela opruz. Z nouze jsem použil bezdrátovou myš od PC, ale ta má v boxu moc velkou rychlost, levé myšítko pracuje na pravé straně, pravé myšítko nereaguje vůbec ... Při nabootování naskočí KODI, tak jsem to nějak nastavil, funguje svižně ale nemám možnost se dostat na dom.strámku, tak ani nevím, co tam všechno je.
    Vrátil jsem se teda do Androidu, zprovoznil KODI, DLNA a funguje to dobře. Vidím disky ,PC , vše co mám na síti, přehrává to dobře a vše ( i dv*avi), ale ta svižnost není nejlepší.
    Proto bych chtěl poprosit whitesaka, jestli by mi neporadil s konfigurákama na DO a i VFD displej. Chtěl bych zprovoznit CE.
    Díky
    Naposledy upraveno uživatelem neboztik: 25-05-2020 v 15:40

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

@nebostik:
    Kongigurační soubory pro X99MaxPlus jsou zde https://drive.google.com/open?id=1W0...az-vOcqkqvV3kH
    Rozbalit do .config (nebo přes win dlínený disk do adresáře Configfiles)
    Pro aktivaci VFD je třeba nainstalovat do KODI doplněk OpenVFD
    A ovbládat Coreelec nemusíš jen přes originál dálku krabičky, ale je možno používat i přímo ovladač k tvé TV (funguje to samo pomocí HDMICEC - jen to musíš v TV možná zapnout v nastavení)

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

@whitesak :
    Děkuji a zatím jsem to moc nepochopil. Na kartě v PC vidím jen ten 512 MB oddíl, a v něm soubor config.ini . A nevím co s tím. Můžeš ještě víc poradit ? Nemám moc s tímto zkušeností.
    děkuji

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Coreelec je založen na OS Linux. Adresář .config je na SD kartě na linuxové partition (ext4), takže pokud ji strčíš do PC s windows, tak tento oddíl neuvidíš.
    Na tento oddíl se dostaneš jen z Coreelec. Takže aby ses k tomu dostal, tak kartu musíš mít v boxu a mít puštěný (nabootovaný) coreelec a mít box v síti.
    Pak se k tomu dostaneš buď přes SSH (napři pomocí Putty) a nebo pokud nejsi znalec linuxu (což se zdá že nejsi), tak je dobrá zpráva to, že vetšina dat z toho linuxového oddílu té SD karty je nastavena jako sdílená pro windows, jako síťové složky.
    Takže se na to dostaneš z průzkumníka z windows. Adresa je \\coreelec a ten adresář co nás zajímá je \\coreelec\Configfiles
    Místo \\coreelec můžeš poižít i IP adresu, kterou má tvůj box ve tvé síti. Tedy například \\192.168.1.100

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Díky, jdu operovat

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

@whitesak :
    Tak jsem to zprovoznil (zatím nejsem žádný mejdlo) přes průzkumníka. Teď jsem musel půjčit TV zbytku rodiny. Ještě bych měl pár dotazů, ale musím si dát s manželkou kávu. Zatím moc díky.

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od Romanko304 Zobrazit příspěvek
    Čaute. Potreboval by som poradiť, resp. pomôcť...

Na X96max, S905X2, 4Gb/32Gb, CoreELEC 9.2.1 sa mi nedarí pripojiť pomocou LAN z mne neznámeho dôvodu. Wifi funguje, kábel je OK. Treba niečo špecialne upraviť v nastaveniach KODI, príp. upraviť router(Apple Airport Extreme) ? Doposiaľ som sa s týmto problémom pri žiadnom zo zariadení doma nestretol, s MMC skúsenosti nemám. Skúšal som rôzne kombinácie, bezvýsledne. V nastaveniech pripojenia signalizuje stav: ready

Dík.
    Mám X99max, mě zas nešlo rozchodit Wifi, Lan bylo funkční. Nevím, co mě napadlo se podívat do přiloženého "návodu" , a tam je napsáno, že wifi a lan nemohou fungovat současně. Buď wifi nebo Lan. Není to i tvůj případ ?

Strana 40 z 41 PrvníPrvní ... 3038394041 PosledníPoslední

Podobná témata

1. MXV+ (MXV Plus) Android TV Box - Amlogic S905 64bit
    Od whitesak v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-07-2016, 08:05
  2. KODI na NAS serveru Asustor AS202TE
    Od radiotv-tiskovky v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-02-2016, 20:24
  3. Google Cast na Android TV