Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Marek71 (109)|19.2.2018 19:06
http://www.dx.com/s/S912?cateId=0&cateName=All%20Categories&PriceSort=up

Ale čo vybrať... malo by to mať min. 2GB/16GB pameť a pokiaľ je to možné, tak GBit sieť. Inak neviem, ja som dal na doporučenie v jednej diskusii tu a podľa toho kúpil (nejaký X96 s S905X), ale to už je nejaká doba, čas pokročil. Každopádne to sú veľmi podobné krabičky, skús ešte pozrieť na diskusie tu:
https://forum.libreelec.tv/board/38-amlogic/
H.Umberto (214)|19.2.2018 19:45
Jdu to studovat a český prodejce není žádný?
Marek71 (109)|19.2.2018 21:56
Ale ano, napr. tu:
https://multimedialni-centra.heureka.cz/minix-neo-u1

Má to sice 2GB/16GB, ale starší čip S905, napr. bez podpory HDR a stojí 3x toľko, za koľko som to kúpil ja priamo od Číňana.

A pokiaľ nechceš od Číňana, tak je tu i ebay.de.
H.Umberto (214)|20.2.2018 10:38
Co tohle? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Marek71 (109)|20.2.2018 11:44
Ono, tieto noname krabičky sú v podstate rovnaké, nejaké malé rozdiely tam sú, ale podstata je rovnaká. Ja som objednával priamo z Číny, neplatil som ani clo ani DPH, ale to može byť o šťastí. Pokiaľ objednáš z EU (Nemecko), bude to o niešo drahšie, ale budeš to mať doma hneď a bez problémov.

Inak, u mňa funguje všetko OK až na WiFi. Možná to už poriešil nejaký update LE, ale to som neskúmal, pre mňa nepodstatné. Ďalej občas bývajú problémy s vypnutím pomocou diaľkáča, u mňa v pohode, alebo problém s HDMI CEC... ale toto ti nikto nepovie dopredu. Proste by som vzal nejakú tú krabičku s S912, pri tlaku na cenu kľudne s S905X, hodil tam LE a bude slúžiť bez problémov.

Len ešte doplním info k S905X - krabičky založené na tomto čipe majú 100Mbit LAN, takže ak z akéhokoľvek dovodu požaduješ gigovú sieť, je treba vyberať S912. Ale aj tam daj pozor, nie všetky majú gigivku. Podľa mňa to ale nie je nutne potreba.
Kodlz (1)|2.3.2018 21:27
zdravim vsechny.
Jsem vlastnikem boxu Minix X8H-Plus a vymenil jsem android za LibreElec v8.2.3 od developera Demetris. bohuzel pristroj ted trpi 2mi ne moc prijemnymi vlastnostmi.
1. pri vypnuti pristroje ho neni mozne znovu zapnout, jedine odpojit -> pripojit zpet k siti.
2. docela casto zamrzne. a opet nezbyva nez odpojit pristroj ze site.

Dostal jsem od developera radu at flashnu "branded" bootloader compatible s mojim zarizenim, ale nejak si nejsem jisty jak na to.
Jestli si dobre pamatuji tak the Amlogic USB Burning Tool mi tam nahraje cely image od vyrobce..takze by mi tam znovu nahral android? nebo je nejaky postup jak nahrat jen bootloader?
dekuji za radu
Foolproof (2713)|3.3.2018 11:44
Já bych napřed zkusil verzi od kszaq.
whitesak (406)|3.3.2018 12:11
Minix X8H-Plus má chipset S812-H. Nejsem si jist, zda kszaq pro tento procesor dělal distribuci LE.
ferino75 (2)|3.3.2018 22:31
Mám takú skúsenosť s LibreELEC-om.
Všetko mi šlape bez problémov, aj doplnky do KODI, akurát je problém s niektorými nahrávkami z TV. Spočiatku idú OK, no po pár minútach začne obraz blbnúť. Začnú sa objavovať červenkasté bodky po obraze, ktoré sú umiestnené akoby po riadkoch. Niekedy to zmení farbu na zeleno. Týka sa to väčšinou formátu .ts v rozlíšení 1080i. Neviem, či je to zlým spracovaním (tie videá nie sú práve najkvalitnejšie), ale keď som niektoré púšťal v MPC-HC playeri vo windows, tak sa tie anomálie neprejavovali.
Má niekto podobnú skúsenosť?
vivid.sk (11472)|3.3.2018 22:45
TS su obvykle nahravky zo STB nejakeho druhu televizneho vysielania. Pokial sa tam objavuju problemy ktore spominas, moze ist o chyby v nahravke. Tieto chyby moze spracovat kazdy enkoder (player) inak, takze sa nemusia prejavovat rovnako na kazdom playeri. Ci je nahravka neporusena si vies ale overit (TS doctor je vhodny pre tieto ucely, ale pokial su data poskodene, aj bezny remux v mkvtoolnix by mal hlasit nejake chyby).
whitesak (406)|4.3.2018 13:19
A moje zkusenost je takova, že i jen pouhý remux pomoci mkvtoolnix (což je rychlá akce) velmi často pomůže tyto potíže odstranit... Kdysi jsem měl například foťák canon a jeho raw nahravky blbly. Tak jsem to vždy projel přes mkvtoolnix do mkv a vše ok...
Foolproof (2713)|4.3.2018 14:13
Sorry omyl, viděl jsem, že se řeší Minixy v threadu pro 912, nevěděl jsem, co je uvnitř.
kamilch (7)|5.3.2018 17:26
Prosim mam ,tv box minix neo x6 ,pujde mi na ten android nahrat ,libreelec ,vidim že je to arm logic ale nevidim jake číslo,
whitesak (406)|5.3.2018 21:41
[QUOTE=kamilch;533858]vidim že je to arm logic ale nevidim jake číslo, [/QUOTE]
A google, znáš ? Minix Neo X6 má starší chipset S805

A ano mělo by jít. Je třeba vyzkoušet. Ne na android, ale na buď místo něj anebo na SD kartu "vedle" něj.
https://forum.libreelec.tv/thread/2158-8-2-3-1-libreelec-8-0-for-s805/
radimhy (1)|6.3.2018 09:57
Ahoj možná mi někdo poradí mám x96 mini box libreelec sem nahodil funguje normálně až na to že když se divám na streamcinema tak po chvíli jakoby obraz začal dělat duchy do červena když vypnu a zapnu stream zase na chvíli vše vpoho.
Díky
Marek71 (109)|8.3.2018 11:04
Zvláštne. Mám tiež zariadenie s názvom X96 (S905X) a za tu cenu okolo tisícovky som max. spokojný, žiadne takéto problémy nepozorujem. A je to len u Stream Cinema? Skús aj iné zdroje, film priamo z USB disku, alebo nejaký iný doplnok, napr. Youtube, iVysilani, Prima, Nova archiv a podobne.
maros222 (7)|14.3.2018 10:23
Zdravím Vás. Som v tomto smere amatér, tak by som Vás chcel pekne poprosiť, viete ma nasmerovať na presný link, čo stiahnuť, aby som si mohol vytvoriť sd kartu s libreelec . Mám krabičku w95, 2gb ram (myslím si, že je to S905W). A je dosť pomalá, dosť si robí reštarty pri zamrznutí, takže by som chcel skúsiť niečo iné. Na prvej stránke je návod, len linky sú nefunkčné. Ak sa niekam posuniem, tak všade je toho veľa na výber a neviem presne, čo stiahnuť.

Čiže by som Vás chcel poprosiť, tak po lopate napísať, čo stiahnuť presne stiahnuť, kam to presunúť na karte.

Ďakujem..

edit. Soft libreelec usb-sd creator som stiahol. Kartu mám nejakú kingston 16gb. Ale neviem, čo si vybrať z tej ponuky. Na môj android box mi tam skoro nič nepasuje..
Marek71 (109)|14.3.2018 10:49
Tu je vlákno s poslednou stabilnou verziou LE 8.2.3.1 pre krabičky s čipom S905. Píše sa tam S905/S905X, ale malo by to byť kompatibilné aj s S905W, pretože to je len o čosi osekaná verzia:
https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-3-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/

Hneď prvý odkaz vedie na vlákno o tom, ako inštalovať LE, dokonca aj poznámka aký DTB (device tree) súbor máš použiť pre tvoj S905W:
https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905d-s905w-s905x-s912-device/

Potom sú tam odkazy na stiahnutie buildu a DTB (použiješ S905X, povedal by som tento gxl_p212_2g.dtb):
https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.2.3.1/
https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/

Build použiješ tento: LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.tar alebo LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz. Neviem presne ktorý, v návode píšu, že *img.gz.

Ak už máš stiahnutý ten soft, tak tu je k nemu návod ako pripraviť SD kartu:
https://libreelec.wiki/libreelec_usb-sd_creator

No a potom zasunúť kartu do krabičky a postup závisí na zariadení... držať reset tlačítko, zapnúť zariadenie a počkať až nabootoje LE, potom už bude bootovať LE z karty.
maros222 (7)|14.3.2018 12:05
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Niekam ma to posunulo.

Len otázka. Vytvorím teda boot sd kartu. Pochopil som skoro všetko, až na ten malý súbor gxl_p212_2g.dtb.

Ten potom kam dať?
Marek71 (109)|14.3.2018 12:22
Ja som vytváral bootovaciu SD kartu len z toho img súboru, pre S905X nebolo treba meniť DTB súbor, poslúžil ten, čo bol súčasťou img. Malo by to tak byť aj v prípade tvojho S905W, Ale toto si nie som istý... to bolo ešte s verziou 7.x.

Ak to nebude fungovať, stiahni si ten dtb čo som spomínal a nahraj ho na kartu a premenuj ho na dtb.img, je to tu popísané, krok 2:
https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905d-s905w-s905x-s912-device/

"Download a device tree as instructed above and rename it to dtb.img. Copy the renamed file to main folder of SD card/USB drive - replace the one that's already there."

A je tam aj popísané ako nabootovať do LE.
maros222 (7)|14.3.2018 12:24
Ok. Skúsim..

Veľké dík.
Marek71 (109)|14.3.2018 12:27
Samozrejme ten device tree súbor nakopíruješ na kartu až keď už si vtvoril bootovaciu SD, ale to je myslím z toho popisu jasné :-) Tak nech sa zadarí a daj vedieť. Ja som dal LE hneď po kúpe a som max. spokojný, od tej doby už boli nejaké updaty, behá to dobre, len nefunguje WiFi, ale to neriešim, mám kabel.
maros222 (7)|14.3.2018 12:36
Jasné, tak som ho tam aj nakopíroval. No, vložil som kartu, stlačil tlačidlo reset, a nabehlo všetko ako predtým. Teraz sa mi podarilo do recovery.
A tam klasika, reboot system, reboot bootloader, apply update from adb, apply update from ext. A potom wipe a pod..

edit:

Ďakujem. Použil som tvoje rady a potom tie na prvej strane. Bolo tam treba dať tie autoscripty a potom to nabehlo hneď. Snáď sa to už nebude resetovať a bude makať.. Ide aj wifi, ale nepoužívam ju.

Ď. :-)

Ale ešte jedna otázka. Raz som to niekde našiel, odvtedy nie - Niekde v menu kodi sa dajú skontrolovať aktualizácie. Nevie niekto, ako sa tam dostať?? Vďaka..
Marek71 (109)|14.3.2018 16:10
Sa mi zdá, že si postupoval nejako zložite, ale hlavne že ti to už ide. Ono, každý ten prehrávač to može mať inak, myslím ten prvý boot do LE, univerzálny postup neexistuje.

Automatická aktualizácia ide nastaviť v Kodi, resp. v tej časti ohľadne LE, ale nemám teraz k dispozicii Kodi (som na služobke mimo ČR) aby som to overil, že kde. Ale funguje to dobre, kontroluje to dostupnosť a ak je nový update, stiahne to a potom pri štarte to nainštaluje. Ale pre teba to už nemá význam, tá verzia 8.2.3.1 je posledná, nebude už updatovaná. Je treba počkať na ver. 9.x, ale to ešte pár týždňov (mesiacov?) potrvá. Takže by som sa tým nezaoberal zatiaľ.

Aké autoscripty a kam bolo treba dať? Niečo také som vobec neriešil...
maros222 (7)|14.3.2018 20:01
Išiel som podľa teba a návodu na prvej strane. Le to proste nechcelo nabootovat. Na prvej strane je ten návod, sťahoval som to z toho prvého postu. A keď sa nahrali tie scripty, nabehlo le hneď. Takže vyberiem kartu, reset a nabehne to pôvodné. Vložím kartu, reset a ide libreelec. Super. Funguje iptv, sosac, stream cinema. Viac nepotrebujem. Teda zišlo by sa cec, ale kupovať ten modul za cca 35€ isto nebudem.. (našiel som v Číne niečo aj za 10€)..

No dobre, tak čakáme na update v9. Stále je to také spomalené, čakal som troška väčšiu rýchlosť.

Mám doma ešte jeden box, ten má 3gb ram, s912 a ide oproti tej, ktorú sme riešili neskutočne rýchlo. Fakt tam bude veľký rozdiel. Aj keď som tomu pôvodne neveril.
Marek71 (109)|14.3.2018 23:09
Ako to myslíš, že je to spomalené? Popiš nejak... Ja mám S905X a nemám žiadny problém s výkonom, všetko šlape ako má, aj GUI aj prehrávanie. Ten S905W je práve nějaký výkonostne osekaný čip, možno preto, ale aj tak sa mi to nezdá. S912 je výkonovo nad S905, takže nie je prekvapenie, že je podstatne svižnejší. A nemá na to vplyv veľkosť RAM, ale práve to, že je to S912.

Inak, pokiaľ chceš spustiť povodný Android, tak nemusíš vyberať kartu. Stačí v menu na vypnutie dať niečo ako "Reboot to internal" alebo ako sa to volá a nabootoje do Androidu. Mám vyskúšané.

Už som pochopil tie autoscripty, mal si problém nabootovať do LE, tak si išiel podľa návodu tu na prvej strane. OK, ja som ten problém nemal, dobre vedieť :-)

A čo ti nefunguje na CEC? Predpokladám teda, že máš na mysli HDMI-CEC - ovládanie krabičky (X96) pomocou diaľkového ovládača od TV. Je to tak? Mne to funguje v pohode, ovladač od X96 už som nepoužil ani nepamatám. Len je treba to aktivovať v TV, ak to TV umožňuje a potom v Kodi pozrieť na nastavenie HDMI-CEC a malo by to ísť v pohode. Ale ono záleží kus od kusu, sami tvorcovia LE píšu, že to nemusí u niektorých krabičiek fungovať. A u mňa to je ešte zapojené tak, že X96 je zapojený do receivera (Onkyo) a ten je zapojený do TV. A ide to pekne ovládať jedným diaľkáčom - prepnúť zdroj zo satelitu na X96 a aj samotné ovládanie. A dokonca som si aj namapoval nejaké funkcie diaľkáča, ktoré v Kodi neboli štandardne...
maros222 (7)|15.3.2018 05:03
Klasicky spomalené. Jasné, že oveľa rýchlejšie ako predtým, ale myslel som si, že to bude svižnejšie. Ale je to oproti tomu, čo bolo paráda. Na s912 je to úplne niečo iné. Ale v pohode. Je to niekde inde, ako to čo bolo.. Zatiaľ nepotrebujem spúšťať pôvodnú verziu a snáď ani potrebovať nebudem.

Áno, myslel som hdmi cec. Nefunguje vôbec cec. Ale to bude asi staršou plazmou. Druhá plazma, čo je tu doma má cec, ale tam som to ešte neskúšal, nestíham. Tam je ten druhý box a ten sa tvári, že tam cec funguje. Vypne telku po vypnutí krabičky. Vidím, že ty tomu hodne rozumieš, ja som ešte len amatér, ale snažím sa. :-) . Možno si aj objednám ako pokus tú krabičku z Číny za 10€, či to bude fungovať.

A ešte raz díky za rady a nasmerovanie. Nehovorím, že tomu komplet rozumiem, to sa snáď ani nedá pri prvej krabičke, ale bolo to dobré nasmerovanie a vysvetlenie problematiky. Palec hore. :-)
Marek71 (109)|15.3.2018 09:53
Ano, to HDMI-CEC može byť problém u staršej TV. Tiež som mal predtým staršiu TV (Sharp r. 2012) a tam som to nerozbehal, ani s externým SAT tunerom a ani potom s X96 a receiverom. Ale teraz s novou TV (Sony r. 2017) už to behá pekne a spoľahlivo. TV v nastaveniech nájde pripojené zariadenia, povolíš ich ovládanie a už to ide. No a doladenie HDMI-CEC na strane X96 potom urobíš v Kodi, napr. či má vypnúť TV pri vypnutí, alebo čo sa stane keď prepneš z X96 na TV (zastaví sa prehrávanie filmu), atd., atd...

Ja to mám tak, že X96 je zapojené do receivera a stále zapnuté, nevypínam. A keď zapnem TV, tak mi zapne aj receiver (a pri vypnutí vypne) a navolí naposledy zvolený vstup - TV alebo X96. A ak na TV prepnem vstup z TV na X96 či naopak, tak mi receiver aj prepne zvuk buď z TV optiky alebo z X96. Ako hovorím, ovládač X96 už mi je zbytočný :-)

Tak nech sa darí.

PS:
Inak čo sa týka toho, že to máš spomalené... nemože byť problém v pomalšej SD karte? Ale to by asi bolo spomalené aj s tým S912, neviem. Každopádne ten LE behá z SD karty, trakže tá by mala byť rýchla, doležitý parameter je ale rýchle čítanie a zápis malých súborov a nie sekvenčné čítanie/zápis. Alebo je ešte možnosť, aby LE behal z SD karty a kodi data boli vo vnútorenj (rýchlej) pameti zariadenia. Ja to takto mám, pozri v tomto vlíkne niekde na prvých stranách. No a potom posledná možnosť je dať celý LE do vnútornej pameti, ale tam prídeš o povodný Android.
orlov66 (87)|15.3.2018 10:29
Ja so vo svojej X96ke nainštaloval LE do internej pamäte a všetko ide svižne. Android na týchto krabiciach je totálny nezmysel, oproti LE je to výrazne pomalšie.
Marek71 (109)|16.3.2018 10:34
Ešte dávam odkaz na document, kde je popísané (okrem iného) samba zdieľanie a auto update, može sa hodiť...
https://libreelec.tv/2017/08/libreelec-krypton-v8-1-0-beta/
maros222 (7)|16.3.2018 12:59
Asi naozaj bude problém v tej telke. Doma je ešte jedna, ale k tej som sa ešte nedostal, nestíham..

SD je tá najlacnejšia, čo existuje. Ale asi som len zhýčkaný. Ide to a to je hlavné. S912 nechám na pokoji. Tá ide výborne, nebudem do toho rýpať.

A na tej, ktorú sme tu riešili mi ani až tak moc nevadila rýchlosť, ako tie reštarty čo si robila... Proste nestíhala ani sama seba. Teraz už ok..

Ď.
pilisblack (7)|21.3.2018 07:25
[QUOTE=whitesak;529242]K dispozici je nová verze LibreELEC 8.0.1 s KODI 17.1 Final pro AmLogic S905(X)
Stahovat možno zde: https://forum.libreelec.tv/thread-2156.html[/QUOTE]

Dobry den. Prosim vas, potreboval bych nejakou odbornou pomoc, protoze jsem naprosty laik ve smeru tv a predevsim kodi.
Nainstaloval jsem si podle navodu Kodi. Zaplatil stream pres webshare, mam zaplaceny i Sosac. Nemel jsem uplne nejrychlejsi internet a tak me napadlo, ze si necham zvysit rychlost a to z duvodu toho, ze se mi pri prehravani filmu na kodi, jak v malem i vetsim rozliseni, sekalo. Psalo to, ze zdroj je prilis pomaly. Ani zvyseni rychlosti nepomohlo. Takze jsem se vydal k hledani problemu tady na foru. Moc nerozumim tem nazvum, ktere tadx popisujete, ale tak trosku predpokladam, ze je to neco, co by mi pomohlo prehravat filmy pres Kodi bez problemu? Pokud ano, nemohl byste mi to dopodrobna vysvetlit? Mama Philips 55pus6561/12, dal jsem za ni pres dvacet tisic, kupoval jsem ji predevsim kvuli ambilghtu a kodi a to druhe mi proste uz rok nebezi jak ma, nikdy nebezelo. Nekdy se to seka, nekdy ne. Dekuji za info!
whitesak (406)|21.3.2018 09:10
Ahoj,
nějak jsem z tvého popisu nepochopil, zda se ve tvém případě jedná o:
a) KODI nainstalované do Philips Android TV - tedy KODI běžící pod androidem ve tvé televizi - což není předmětem tohoto vlákna. Nebo
b) KODI na LibreELEC na nějakém TV boxu s procesorem AmLogic S905(X) S912 - což je předmětem tohoto vlákna.

Jak to tedy máš?
Marek71 (109)|21.3.2018 09:17
Máš Kodi nainštalované v TV, alebo máš externý prehrávač a nainštaloval si Libreelec? Pretože ak máš Kodi v TV (Android), tak prvá rada je kúpiť si externú krabičku za "pár korun" a na ňu nainštalovať Libreelec poslednej verzie 8.2 a potom možeš začať seriózne prehrávať multimédiá.

Akú máš rýchlosť internetového spojenia? Možeš to zmerať priamo v Kodi v doplnku Stream Cinema - nastavení - speed test, alebo tak nejak. Pripojenie cez kabel, alebo WiFi? No a potom si možeš v tom speed teste nastaviť, aby ti ponúkalo iba filmy (streamy), ktoré ti s tou tvojou rýchlosťou pojdu bez sejania. I keď, ani toto nie je istota, pretože kvalita internetového pripojenia (hlavne bezdrát) može kolísať a takisto bitrate toho streamu može byť v niektorých scénach vyšší.

Jednoduchá pomocka...
Pokiaľ má film povedzme 2 hodiny a má veľkosť 10 GB, to je 5 G/hod., tak budeš potrebovať internetové spojenie s rýchlosťou cca. 12 Mbs - to je priemerný bitrate toho filmu. Ale v niektorých scínach to može kľudne vyskočiť na 20-25 Mbs. Takže je dobré si nastaviť cache, do ktorej sa to bude načítavať a v týchto prípadoch vysokého bitrate to práve pomože.

EDIT:
Tak než som sa vykecal, už tu bola odpoveď. Ano, na tú otázku musíš odpovedať ako prvé...
supperka1 (1)|24.3.2018 15:22
[QUOTE=whitesak;531068]Malá rada pro ty, kteří si instalují LE do interní NAND paměti. Je nutno si uvědomit, že touto instalací se vnitřní NAND paměť formátuje a tudíž se o vše uvnitř přijde.
Je tedy dobré před instalací LE do interní NAND paměti (kdyby se něco pokazilo) si zazálohovat z originál stock Android soubor remote.conf a image disků recovery.img a dtb.img.

remote.conf je v originál Androidu v adresáři /system/etc
dtb.img a recovery.img je možno zazálohovat například v shellu pomocí dd, jsou přístupné v /etc jako /etc/dtb a /etc/recovery.
Hodí se to mít schované, protože když se nedejbože box brickne, tak se z těchto souborů udělá jednoduše bootovací USB, protože pak už je jen cesta úplného flashe pomocí Amlogic USB_Burning_Tool a to jen pokud je k dispozici image Android firmware.
A remote.conf se zase hodí do LE, aby chodila dálka a nemusel se konfigurák děla znovu ručně.[/QUOTE]
Ahoj mohl by mi nekdo z vas zkusenych poradit jak to jednoduse a vse co je potreba zalohovat?
microt (2)|5.4.2018 16:37
Ahoj,
Používám box A95X (S905, 1+8, And. 5.1) již skoro 2 roky a doposud jsem využíval Android (s pár problémy, ale vždy jsem to překousl a některé funkce oželel). Pár měsíců zpátky jsem objevil StreamCinema a oželel jsem hevc a 4k videa, která se mi na stock Androidu sekala. Tohle ale byla konečně motivace přejít na LE.
Nyní jsem nainstaloval LE (v8.2.3.1 , s905.arm) a zaznamenávám šílené lagy nebo i zaseknutí, např. při vyjetí z nabídky apod. Není to vždy stejné a na stejném místě. Celkově mi přijde i pomalé načítání např. procházení filmů dle abecedy, tak jednotlivé písmena a podmenu, loading na několik desítek sekund, stejně tak puštění filmu. (Kodi v Androidu mi přijde paradoxně rychlejší). Co mě naopak potešilo, tak jede 4k hevc video 5.1 naprosto bez problémů, což na Androidu byla mise nemožná. Pokud si vyjedu systémové info, tak i při přehrávání 4k videa mám zátěž procesoru kolem 20 % a pameť nepřekočí 600 MB (40% stále volné), tak mě napadá, jestli za to vše může sd karta, která má "pouze" class 4, přitom ale jsem s ní neměl doposud žádný problém a zatím jsem nestudoval jak moc dat ukládá/načítá LE na SD kartu. Co jsem googlil, tak jsem nikde nenašel, že by někdo měl problém s class 4 kartou, samozřejmě pouze delší instalace atd., ale tu já osobně nějak nezaznamenal.

Vím, že SD karta class 10 stojí stovku, ale i tak by mě zajímalo, jestli je tento problém způsoben sd kartou, nebo je problém někde jinde. Nerad bych kvůli tomuto koupil novou kartu class10 a byl tam, kde jsem. V případě, že by bylo opravdu potřeba koupitnovou kartu, stačí provést bitovou kopii nebo udělat nějakou zálohu LE, abych nemusel opakovat proces instalace znovu?

P.S může někdo případně doporučit starší build, který naprosto bez problémů používá na stejném boxu (S905, 1+8, An.5.1)?

Díky za radu.
vivid.sk (11472)|5.4.2018 17:11
Nemusis kupovat novu kartu. Ak si aj kupis najrychlejsiu kartu na trhu, box ju nebude vediet vyuzit na 100% (citacka ma svoje limity).

Odporucil by som ti presunut obsah uzivatelskej zlozky KODI zo SD karty na interne ulozisko, s ktorym box komunikuje najrychlejsie. Zial, kapacita, ktoru mas nieje prilis velka, napriek tomu to skus a porovnaj si to. Postup najdes tu.
microt (2)|5.4.2018 18:10
Díky za info, vivid.
Přesunutí do nand by bylo super, akorát jak píšeš, interní paměť je malá a momentálně mám jen 3 GB volného. Jak moc se nafukuje složka souborů LE za předpokladu, že nebudu využívat žádné dodatečné pluginy, kromě StreamCinema, kde se pokusím omezit co nejvíce stahování obrázků apod.
vivid.sk (11472)|5.4.2018 21:31
Minimálne. Do pár desiatok MB sa zmestíš. Problém nastane ak si filmy/muziku začneš ukladať do knižnice, potom sa doťahujú obrázky/fanarty a už sú to stovky MB. Dá sa to priebežne kontrolovať, prípadné mazať (KODI si to dotiahne opäť z webu, v prípade potreby)
whitesak (406)|5.4.2018 22:18
@microt: Rozhodně to zkus s rychlou min CLASS 10 SD kartou. Jsem přesvědčen, že rozdíl v rychosti bude zásadní. Do interní paměti dávat LE je čas, až když s rychlou kartou taky nebudeš spokojený. Ale myslím, že je naprostá většina uživatelů je s rychlostí z SD karty spokojená.
A dlouze to podruhé konfigurovat nemusíš. Buď, jak píšeš, můžeš udělat binární kopii a nebo ještě lépe je si udělat na jiný nosič (třeba USB flesku nebo disk) zálohu KODI doplňkem Backup a potom na nové kartě (novém čistém KODI) obnovit z této zálohy...
thegrid89 (12)|7.5.2018 22:20
Zdravím, nevíte zda je nějaký pokračování pro X96 Amlogic krabičky? Poslední update / build jsem našel 8.2.3.1 z ledna (https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/) (https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-3-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/)
vivid.sk (11472)|8.5.2018 00:07
Vznikla nova odnoz CoreELEC pre arm zariadenia. Predpokladam, ze vyvoj bude pokracovat tam.

http://coreelec.org/

https://discourse.coreelec.org/
thegrid89 (12)|8.5.2018 14:14
aha, libreelec jsem instaloval jednoduše díky jejich apce pro windows, tady to předpokládám nepůjde, zkoušel to někdo na S905x? Vidim jen 905 verzi
RossiD (1271)|8.5.2018 16:09
Ano, testoval jsem CoreELEC na X96 S905X (okopírován můj příspěvek v jiném fóru):

[QUOTE][FONT=&]Tak jsem dnes na S905X lehce otestoval CoreELEC, test probíhal na starém 8GB USB flash disku. Instalace byla velmi rychlá, proběhla pomocí příslušného [/FONT]předem staženého relase[FONT=&] a nástroje [/FONT][FONT=&]LE USB-SD Creator [/FONT][FONT=&]. [/FONT]
[FONT=&]Pro testovací "update" stačilo" vypnout X96, vysunout SD kartu se stávajícím Kryptonem a do USB slotu boxu vsunout připravený FD s CoreELEC - pozor, u některých zařízení systém "nabootuje" pouze z určitého USB slotu ! Vše netrvalo déle než 10 minut, možná méně ....[/FONT]
[FONT=&]Změny jsem na první pohled žádné nepostřehl až na nějaké ty grafické / informační kudrlinky při pauze videa - dále jsem toto nezkoumal. Nastavení Kodi je již automaticky v "expert" módu a dost věcí je v systému již přednastavených, což značně urychluje prvotní spuštění, jsou "před-zaškrtnuté" i takové věci jako je například povolení SSH. [/FONT]
[FONT=&]Hlavně jsem se však zajímal o spolupráci mého favoritního skinu Aeon Nox 5: SiLVO a Kodi 18, potěšila mne funkcionalita na jedničku (však autor vydává jeden update za druhým). Co mne však mrzí je polofunkční plugin VNC pro dálkovou správu strojů s Kodi. Addon VNC z X96 s PC spolupracuje avšak je totálně neovladatelný, klávesnice ani myš nereagují. Pro mne je dálková správa, společně s vizuálním ovládáním prioritní a své zvyky měnit rozhodně nehodlám .... na fyzické přesuny mezi jednotlivými stroji plus zapínání a vypínání TV stran prkotin, na to jsem již starý a pohodlný (ano pokud chcete i líný) .... [/FONT]
[FONT=&]Prohoz bootovacích médií mne posléze vrátil nazpět ke Kryptonu a pouze jsem si potvrdil, že opravdu není proč spěchat, Leia je ještě v plenkách a myslím si, že jich ještě pár "počurá" než mi oznámí, že je ten pravý čas ji nainstalovat a plně provozovat [/FONT][/QUOTE]
Marek71 (109)|9.5.2018 14:48
Predpokladám, že si použil CoreELEC-S905.arm-8.90.2, je to tak? Od tej doby, čo vývoj na ver. 8 skončil s release 8.2.3.1, tak občas nakuknem do fóra ohľadom 8.90 (predpokladám, že je to príprava na finálnu ver. 9) a myslím, že update budem robiť až to naozaj dospeje do tej stabilnej ver. 9. Momentálne to, čo mám, slúži dobre, tak nie je dovod.
RossiD (1271)|9.5.2018 18:43
Ano, použil jsem v.8.90.2 ;)
whitesak (406)|9.5.2018 19:30
Zdravím vespolek..
Pokud někoho s příchodem DVB-T2 vysílání v ČR zajímá příjem tohoto vysílání na našich oblíbených převážně čínských krabičkách S905, S905X, S912 s LibreELEC:
Vyzkoušel jsem a mohu doporučit USB DVB T/T2/C tuner Astrometa. Jedná se o USB zařízení se dvěma čipy (tunery). Čip Realtek RTL2832 (DVB-T) a čip Panasonic MN88473 (DVB-T, DVB-T2, DVB-C). Provozováno s TV Headend ve verzi 4.2, všechny muxy (T i T2) naladěny na tuneru Panasonic MN88473.

Cena tohoto tuneru cca 450 Kč. Možno zakoupit třeba zde http://www.dx.com/p/digital-satellite-dvb-t2-usb-tv-stick-tuner-with-antenna-remote-white-476745

Potvrzuji parádní bezproblémový příjem jak DVB-T, tak DVB-T2 (Česká televize, přechodové vysílání v HD kvalitě). Vyzkoušeno a provozováno na S905 boxu, LibreELEC 8.2.3.1 od kszaq.
Také odzkoušeno a funkční na LibreELEC a Rapsbery Pi2 na LE verze 8.2.5. Na RPi ale samozřejmě neběží plynule obraz, protože nestíhá dekódování H265 streamu. Lze ale použít třeba jen jako server s TV Headend.

Pokud by to někoho zajímalo dále, tak by si to asi zasloužilo samostatné vlákno.... :-)
thegrid89 (12)|10.5.2018 18:09
To zní skvěle. Mít to v jednom prostředí. TV už mám jen na DVB-T1.
Takže když si to koupím, stačí instalovat nějaký plugin (TV Headend) a pak to pojede přímo z KODI prostředí na x96 (S905X)?
A jde použít jakýkoli T2 USB tuner nebo jen tento?

PS: koukám že už jsou i android boxy (s905d) se zabudovaným dvb-t2 za cca 1600kč. Dá se čekat, že než vypnout dvb-t1, tak ta cena klesne ještě.

PSS:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Tady by měl být za 280kč, což jde, pokud je to real dvb-t2.
whitesak (406)|10.5.2018 21:16
Ano stačí nainstalovat a zkonfigurovat TV Headend. Je to dostupné jako plugin, ale není to vlastně plugin, jen se tento server z prostředí KODI pluginů nainstaluje. Posléze se pak konfiguruje svým vlastním WEB prostředím v internet prohlížeči. No a pak ještě nainstalovat opravdový plugin TV Headend klienta, který se pak ppužívá k pouštění TV.
Jakýkoliv USB Tuner rozhodně fungovat nebude. Je totiž třeba jeho podpora v LE pro AmLogic. A těch je, zdá se velmi poskrovnu. Myslím, že z nyní dostupných v českých shopech není funkční žádný :-( , což je také důvod, proč tento konkrétní, který funguje, zde v tomto fóru zmiňuji.

A co se týče boxů s S905d, tak uvidíme - i u nich bude potřeba podpora pro LE, takže to, že box v sobě má tuner ještě neznamená, že s LE bude funkční. Jde totiž o dostupnost driverů a ideálně zařazených a podporovaných přímo v distribuci LE ...
Cudlikzdiby (9)|20.5.2018 15:39
Zdravím, mám jednoduchou otázku, našel by se zde někdo, kdo by mi poradil, jak nainstalovat LibreELEC do krabičky Venz V10? Nebo někdo, kdo by mi pomohl se zprovozněním doplňku Stream Cinema na originál androidu tohoto boxu. Dříve mi vše fungovalo naprosto skvěle, ale pár měsíců zpět, se mi začal tento doplněk načítat hrozně pomalu. Tak, že výsledný čas od spuštění boxu, po spuštění filmu je i více, jak třicet minut :-/. Pokud jsem se netrefil do správného vlákna, tak se předem omlouvám ;-)