Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Marek71 (109)|31.7.2017 14:55
Díky!
Viem, že sme sa na toto téma bavili pár stránok dozadu a práve som si myslel, že pokiaľ je to skok na novšiu verziu (netušil som, že je to už postavené na Androide N), je potreba ten dtb súbor. Len som si nebol istý, že ktorý použiť, keď tých 2g sú tam tri verzie. OK, skúsim. A ďakujem.
TV mám aj ja len obyč. staršiu FulHD bez podpory HDR.
Marek71 (109)|9.8.2017 11:25
Urobil som update na 8.1.3 a použil ten gxl_p212_2g.dtb. Funguje v pohode.

Ale mám ešte taký dotaz ohľadne videa. V Kodi mám nastavené rozlíšenie 1920*1080p fps na 24. Predpokladám, že toto platí pre GUI Kodi a keď ide film, nastaví sa to podľa filmu. Asi to funguje, nie som si úplně istý, nepozorujem žiadny problém, ale ani neviem, kde to presne nastaviť nejaké automatické prepínanie fps podľa filmu...

Druhá vec je, že sa mi niekedy trochu rozhodí pozícia obrazu a musím zase ručne vycentrovať. Nejak som sa tomu ešte nevenoval detailne, je to blbosť, ale rád by som to pochopil a mal nastavené správne. Ak nietko má k tomu niečo, budem rád. Díky.
Copik01 (9)|9.8.2017 12:19
Ahoj Marek71,
k tej druhej časti: nastav si automatické zobrazovanie na TV a budeš spokojný. Sám to tak mám a úplná spokojnosť, tv sa prispôsobí zdrojovému signálu, teda aj rozšíreniu, pomeru ...
vivid.sk (11472)|9.8.2017 16:48
[QUOTE=Marek71;531353] V Kodi mám nastavené rozlíšenie 1920*1080p fps na 24.[/QUOTE]
Nastav si tam 60Hz. 24p pri GUI sposobuje pomaly refresh pri pohybe a celkovo pouzivanie GUI posobi "trhane a zabrzdene". Kodi si nastavuje refresh podla filmu fps pri spusteni, takze uvidis zmenu frekvencie (prebliknutie do ciernej obrazovky na nejaky cas). Taktiez po skonceni filmu, alebo po stopnuti sa vrati naspat do povodneho rozlisenia a fps (60Hz).
Marek71 (109)|11.8.2017 09:54
[QUOTE=Copik01;531355]Ahoj Marek71,
k tej druhej časti: nastav si automatické zobrazovanie na TV a budeš spokojný. Sám to tak mám a úplná spokojnosť, tv sa prispôsobí zdrojovému signálu, teda aj rozšíreniu, pomeru ...[/QUOTE]

Tak priznám sa, že tomuto úplne nerozumiem... ako a čo mám nastaviť a kde? Na TV, v Kodi?
whitesak (406)|11.8.2017 10:49
1. V KODI si nastav, tak jak píše vivid.sk nastavení rozlišení a frekvence obrazu na 1080p a 60Hz. Tím docílíš plynulého zobrazování GUI prostředí KODI (menu)
2. V nastavení videa v KODI si nastav na zapnuto zapnuto volbu přizpůsobení frekvence TV dle zdrojového videa. Nevím přesně z hlavy jak se to přesně jmenuje, ale takto nějak, určitě to tam najdeš. Pozor - je nutné mít nastavení v Setup KODI jako Expert! Jen v Expert modu je toto nastavení vidět.
3. V TV si nastav pro ten HDMI vstup kde máš připojené KODI, tak, aby poměr obrazu byl "Pouze skenování". Takto to má nazváno LG. U jiných výrobců to bude jinak - myslím že Panassonic to má někde jinde v nastavení vstupu jako "Pure video". Jde o to, aby TV nedělala žádný přepočet vstupního rozlišení a poměru obrazu a zobrazovala to "surově" tak jak to přijde z KODI- pixel mapping 1:1.
Marek71 (109)|11.8.2017 11:13
Jasne, už rozumiem... u mojej TV (Sharp) sa to tuším volá v nastaveniach obrazu ako "nepřepočítaný". Len myslím, že je to globálne nastavenie, platné pre všetky HDMI.

Inak, zaujímavosť ohľadne TV. Nejakú dobu som sa potýkal s problémom, že mi obraz na TV "preblikával", proste sa menil jas, stmavoval a zosvetloval sa obraz a bolo to dosť nepíjemné, nezávisle od zdroja, satelit, Kodi. Nepomohli nastavenia ako povypínať dynamický kontrast, inteligentné podsvietenie a pod... až nakoniec som zapojil výstup z AV receiveru do iného HDMI a zdá sa, že to pomohlo.
lacog (12)|12.8.2017 20:06
Na základe tohto fóra som si kúpil tento prehrávač - číňan ho označuje ako Mesuvida MXV+ Plus TV Box Android 5.1 Amlogic S905. Už od začiatku som ho chcel s LibreElec. Takže stiahol som si LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.3.img.gz + dtb.img pre S905 P201 (pretože v androide mi píše, že je to P201). Uplatnil postup pre dualboot pretože bez toho to nechcelo nabootovať z karty. Nabehol LibreELEC ktorý aj funguje ale nefunguje pripojenie LAN. Len Wifi. Cez Android LAN funguje. Vie niekto poradiť kde je chyba? IP mám statickú. Nastavená je správne. Cez DHCP to tiež neide.
vivid.sk (11472)|12.8.2017 23:04
Skús iný device tree (dtb.img)
whitesak (406)|13.8.2017 11:53
[QUOTE=lacog;531377]Na základe tohto fóra som si kúpil tento prehrávač - číňan ho označuje ako Mesuvida MXV+ Plus TV Box Android 5.1 Amlogic S905. Už od začiatku som ho chcel s LibreElec. Takže stiahol som si LibreELEC-S905.arm-8.2-8.1.3.img.gz + dtb.img pre S905 P201 (pretože v androide mi píše, že je to P201). Uplatnil postup pre dualboot pretože bez toho to nechcelo nabootovať z karty. Nabehol LibreELEC ktorý aj funguje ale nefunguje pripojenie LAN. Len Wifi. Cez Android LAN funguje. Vie niekto poradiť kde je chyba? IP mám statickú. Nastavená je správne. Cez DHCP to tiež neide.[/QUOTE]

Ano, zkus jiný dtb. Nehleď na p201 co říká Android. Já mám MXV+ (S905), Android mi taky říká p201, ale jedu na device tree gxbb_p200_1G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb se kterým mi funguje vše (Gbit LAN, WiFi, BT).
A neboj se toho, pokud ti to s jiným DTB nenabootuje. Prostě vytáhni SD kartu ven, a pod Windowsama tam nakopíruj jiné DTB a zkus znova. Nezapomeň ale v tomto případě vždy přejmenovat na dtb.img.
lacog (12)|14.8.2017 10:25
Ďakujem chalani, myslel som si len som sa obával aby som to nejak neodfajčil. Dnes vyskúšam iné dtb.
lacog (12)|15.8.2017 08:48
Takže podarilo sa - LAN funguje. Ešte mám niekoľko otázok:
HDMI CEC - vyskočí mi hneď na začiatku nejaká chyba a nefunguje...
Audio výstup - viem nejako nastaviť aby do HDMI išlo len 2.0 a do optiky 5.1? Väčšinou nemám zapnutý receiver takže zvuk len do telky. Receiver nemá HDMI len optiku.
Ďalšia otázka - chcem aby prehrávač mohli používať deti a mali tam knižnicu rozprávok - najlepšie to bude asi cez uživateľa - namapovať im iný priečinok na NAS? Alebo je nejaká možnosť "pridať" inú položku v MENU - Počasie, Videa... Napr. Počasie, Rozprávky, Filmy, Videa, Hudba ... ?
A posledná - je niekde možnosť priradiť tlačidlá DO k iným funkciam? Napr. Play/Pause mi nefunguje.
thegrid89 (12)|15.8.2017 13:03
Ahoj,

rozchodil jsem LibreELE 8.1.0 z flešky na X96 krabičce. Ale nějak nechápu jak ho mám nainstalovat na interní paměť. V en návodu se píše:

Run from SD card/USB drive first. If it runs fine, connect to your box over SSH, execute installtointernal command and follow on-screen instructions. This command wipes SYSTEM and DATA partition!

Nějak nevím jak co připojit. A má to vůbec smysl? Načítání celkem rychlé (asi do 25s) . Zřejmě se tedy už využívá už nějaká interní paměť částečně.

Díky
whitesak (406)|15.8.2017 17:34
[QUOTE=lacog;531399]Takže podarilo sa - LAN funguje. Ešte mám niekoľko otázok:
HDMI CEC - vyskočí mi hneď na začiatku nejaká chyba a nefunguje...[/QUOTE]
To je divné HDMI CEC by mělo fungovat (funguje) zcela bez problémů a samo ... Zkus v nastavení KODi si pohrát v menu "periferie" - tak jsou podrobná natavení pro CEC. Dál se přesvědč, zda máš zapnuté CEC i v TV.

[QUOTE] Audio výstup - viem nejako nastaviť aby do HDMI išlo len 2.0 a do optiky 5.1? Väčšinou nemám zapnutý receiver takže zvuk len do telky. Receiver nemá HDMI len optiku.[/QUOTE]
Myslím, že ne. Amlogic má duální audio výstup a to co tlačí do HDMI dává i do SPDIF (optiky). Nicméně tady je to trochu složitější co chceš. Buď budeš chtít Dolby/DTS passthrough a pak je jedno, co nastavíš v konfiguraci kanálů - klidně tam nech 2.0, protože o dekódování se postará receiver případně TV. DD by mělo být bez problémů, DTS u receiveru asi taky, ale ne všechny TV podporují DTS.
Další možnost je, že dekódování necháš na KODI, a tam pak z KODI leze multikanálové PCM. Receiver by to měl dát, ale o TV pochybuji...

[QUOTE]Ďalšia otázka - chcem aby prehrávač mohli používať deti a mali tam knižnicu rozprávok - najlepšie to bude asi cez uživateľa - namapovať im iný priečinok na NAS? Alebo je nejaká možnosť "pridať" inú položku v MENU - Počasie, Videa... Napr. Počasie, Rozprávky, Filmy, Videa, Hudba ... ?[/QUOTE]
Řekl bych, že je možné oboje...

[QUOTE]A posledná - je niekde možnosť priradiť tlačidlá DO k iným funkciam? Napr. Play/Pause mi nefunguje.[/QUOTE]
Je možno použít doplněk KeymapEditor , pomocí kterého si namapuješ co chceš a jak chceš...

---------- Doplněno v 17:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:30 ----------

[QUOTE=thegrid89;531400]Ahoj,

rozchodil jsem LibreELE 8.1.0 z flešky na X96 krabičce. Ale nějak nechápu jak ho mám nainstalovat na interní paměť. V en návodu se píše:

Run from SD card/USB drive first. If it runs fine, connect to your box over SSH, execute installtointernal command and follow on-screen instructions. This command wipes SYSTEM and DATA partition!

Nějak nevím jak co připojit. A má to vůbec smysl? Načítání celkem rychlé (asi do 25s) . Zřejmě se tedy už využívá už nějaká interní paměť částečně.

Díky[/QUOTE]

Bohužel nevím, čemu nerozumíš. Popis je naprosto jasný.. Nicméně pokud jsi nezkušený uživatel a výše uvedenému nerozumíš, tak bych rozhodně instalaci do NAND paměti nedoporučoval. Pokud máš rychlou SD kartu, tak to není třeba řešit...
Marek71 (109)|15.8.2017 21:34
thegrid89:
Myslí sa, že sa máš pripojiť k X96 pomocou SSH, napr. vo Windows pomcou klienta Putty. Ale ako už ti písal whitesak, pokiaľ je toto pre teba neznáma vec, tak sa na to vykašli a nechaj to na SD karte. Pokiaľ je dosť rýchla, tak je toto riešenie plne dostačujúce.
thegrid89 (12)|16.8.2017 00:06
SSH jsem neznal ( protoze jsem dosud nepotreboval) ale už vidim ze neni problem :) Neni moznost tu asi nic zkazit. Ale spis jsem si to rozmyslel. Na androidu beha YT a ten je v kodi nepohodlny. USB boot zatim postačí. Zajimave ze mi X96 nebere SD kartu ale jen USB k načítání live verze.

Jinak streamy jedou naprosto perfektne. Kdyz se na androdim kodi sekal uz 12GB stream tak nyni jede v ele. kodi i 24GB naprosto plynule asi i diky lepsi HW podpore H264. Nehlede na boot kodi do 16s.

Diky.
Marek71 (109)|16.8.2017 11:04
To je zaujímavě, pretože ja mám práve X96 (2GB/16GB) a bootujem z SD karty. Kúpil som nejakú rýchlejšiu 16GB kartu a v pohode. A potom, čo som to rozchodil na karte, som to nastavil tak, že Kodi sice ide z karty, ale uživ. data má uložené v rýchlej internej pameti. Niekde pár stránok dozadu je to tu popísané.

Čo sa týka YT, tak ja to moc nepoužívam, ale keď ano, tak plugin do Kodi. O čo je lepší YT na Androide? Inak, do Androidu som nabootoval asi len raz, keď som to kúpil.
thegrid89 (12)|16.8.2017 13:53
Já dělal boot flešky přímo tím jejich prográmkem, s tím, že jsem vybral už stažený soubor přímo pro 905x. A karta tím nešla nabootovat. Možná přes přík. řádku by to bylo ok, ale SD a USB se tváří naprosto stejně. Dva oddíly, jeden ve wind. čitelný. To mě netrápí. Ty data
z int. paměti ještě zkusím dle návodu, pokud to tak není automaticky.

YT na KODI mám z repozitáře, ale po otevření na mě vyběhne textový režim (možnosti položek: POPULÁRNÍ, VYHLEDAT atd.). To se mi nelíbí, na androidu je to graficky jako v prohlížeči, že vidím náhledy.
page1-300x247.png
jaro911 (22)|19.8.2017 11:52
Ahojte. Kupil som android box T6 S905X. Nahodil som na sd kartu Libreelec 8.1.5 Vsetko slape v pohode az na to ze mi prestal fungovat dialkovy ovladac co k tomu bol pribaleny. Pod androidom fungoval v poriadku. Neviete kde moze byt chyba? Dakujem.
whitesak (406)|19.8.2017 17:13
Je to dáno tím, že nemáš správný konfigurační soubor "remote.conf". První spuštění LE by mělo automaticky stáhnout remote.conf z vnitřní paměti (Androidu) a použít jej. Asi se to na tvém boxu nepodařilo.

Jsou dvě možnosti:
1. Manuálně stáhneš remote.conf z tvého boxu z Android systémové partition. Uděláš pomocí ssh (putty):
Po přihlášení do LE přes ssh (login "root", password "libreelec")
[CODE]
mkdir /storage/mnt
mount /dev/system /storage/mnt
cp /storage/mnt/etc/remote.conf /storage/.config/
[/CODE]
Mělo by to fungovat, páč to je tvůj soubor z tvého boxu. Tento soubor pak můžeš upravovat i ručně ve Windows, je to přístupné přes sambu (adresář Configfiles).

2. Stáhneš si vhodný remote.conf z repozitáře remote.conf souborů zde https://forum.libreelec.tv/thread/4264-remote-conf-repository/
a také jej dáš do Configfiles. Můžeš zkoušet různé, třeba tam najdeš pro svůj box plně funkční.
jaro911 (22)|20.8.2017 07:18
Vdaka whitesak moznost 2 pomohla. Este by ma zaujimalo ze pri niektorych videach sa rozchadza obraz zo zvukom. Moze to byt tym ze mam Libreelec na starej pomalej 4GB karte? Pomohlo by keby som kupil rychlejsiu UHS-I kartu alebo treba nieco zmenit v nastaveni?
vivid.sk (11472)|20.8.2017 09:25
Rýchlejšia karta s týmito nebude mať súvislosť. Čo sú to za videa, majú nejakú spoločnú vlastnosť?
jaro911 (22)|20.8.2017 12:59
vivid.sk (11472)|20.8.2017 14:35
Skús starší build 7.x (na ďalšiu kartu, ak by problém nebol v tomto)
whitesak (406)|20.8.2017 15:27
[QUOTE=jaro911;531458]Su to h.265 Hevc videa.[/QUOTE]
To je podivné. Žádné z videí (a to mi jich prošlo mnoho) včetně H265 u mne nemělo problém se synchronizací A/V.
Zkus někam postnout sample.
Pak je ještě otázka, jak to máš připojené. Přímo k TV nebo přes receiver? Jak máš nastavený zvuk - kdo dělá dekódování zvuku - Kodi, receiver, TV)? Používáš průchod zvuku (passthrough)?
LakoLak (9)|22.8.2017 10:34
Ahojte, potrebujem poradiť s nastavením audia -DTS...Mam HW s S905X a LE 8.1.4 prepojene optikou do receivera.Problem je, že mi v LE nehra DTS, ale ked rebootnem do androidu tak DTS ide.V nastavenie systemu /audio mám povolene preposielanie signalu aj povolene prijmač s podporou DTS....Ďik za každe info
lacog (12)|22.8.2017 11:01
Chalani tak ja sa stále trápim s tým mojím prehrávačom S905 - skúšal som meniť dtb.img - raz nefunguje LAN raz Wifi, niekedy HDMI CEC vôbec - niekedy funguje ale musím to dať "vyhľadať" na telke. Ale ani raz mi nefunguje zapnutie prehrávača diaľkovým. Po vypnutí pomocou diaľkovým ho už zapnuť neviem :-(
Neviete poradiť?
vivid.sk (11472)|22.8.2017 14:07
[QUOTE=LakoLak;531482]Problem je, že mi v LE nehra DTS[/QUOTE]
Posiela PCM, alebo je len ticho?


[QUOTE=lacog;531485] Po vypnutí pomocou diaľkovým ho už zapnuť neviem [/QUOTE]
1) Pravdepodobne si nepomozes, treba iny S905x box (napriklad tento, o ktorom pisem)

Naco potrebujes LAN aj WIFI sucasne? Ak nefunguje ziadny tree korektne, pouzi taky, ktory splna primarne poziadavky (teda LAN), alebo opat bod 1)
lacog (12)|22.8.2017 14:23
vivid: máš pravdu - wifi nepotrebujem - ja len opisujem stav vecí ak by niekto vedel identifikovať možnú chybu, aj bez HDMI CEC viem žiť. Ale to zapínanie/ vypínanie diaľkovým to je nutnosť ;-)
Mám MXV+ S905
vivid.sk (11472)|22.8.2017 14:27
O tom nefunkcnom zapinani pisal whitesak (v niektorom z vlakien, kde sme rozoberali tieto AMLOGIC boxy)
lacog (12)|22.8.2017 15:03
Podľa všetkého Whitesak má ten istý box ale mne to DTB o ktorom píše nefunguje. A o zapínaní som nenanašiel nič len to ako ty píšeš, že to funguje :-/
Z toho Androidu sa náhodou nedá vydolovať to DTB?
LakoLak (9)|22.8.2017 15:13
vivid: posiela PCM
vivid.sk (11472)|22.8.2017 16:39
Vypni si synchronizaciu s obrazovkou /Sync playback to display/.
Netreba sa bat v tomto pripade inych komplikacii, prepinanie frekvencie podla zdroja funguje.
V pripade zapnutia totiz robi decoding a posiela DD/DTS ako PCM, je to napisane aj naspodku v popise v KODI.
LakoLak (9)|22.8.2017 17:43
Vďaka už to ide...
whitesak (406)|22.8.2017 18:29
[QUOTE=lacog;531491]Podľa všetkého Whitesak má ten istý box ale mne to DTB o ktorom píše nefunguje. A o zapínaní som nenanašiel nič len to ako ty píšeš, že to funguje :-/
Z toho Androidu sa náhodou nedá vydolovať to DTB?[/QUOTE]
Ano, mám S905 box MXV+ . Na tomto používám device tree gxbb_p200_1G_1Gbit_RealtekWiFi.dtb. A opravdu mi jede vše (LAN, WiFi, BT)
Proč s tím ty máš potíže netuším, ale z LibreElec fóra jsem kdysi vyčetl, že na název (označení) boxu se nelze úplně spolehnout. Číňané jsou borci a různí výrobci dovnitř často strkají jiná střeva :-(
Takže nezbývá než pokusnit, ale že jsi ti ze všech možných nejede 100% ani jedno dtb je divné.
Extrahovat originál DTB lze, ale pro použití v LE je ti to k ničemu, protože LE používá jiné. S origo DTB ti LE prostě nepojede.
Jako nejzazší možnost je opravdu origo DTB vyextrahovat a zaslet jej s prosbou na kszaq, který je autorem tohoto portu LE a když bude mít čas tak z toho origo DTB možná vyrobí port pro LE (jako další z možností).

Co se týče zapínání pomocí IR ovladače, tak jsem opravdu psal, že na MXV+ to nefunguje. Vypnutí ano, opětné zapnutí ne. Mě to však nevadí, mám totiž box připojený na napájecí lištu MAster-Slave, kterou řídí televize. Mám ji u TV již odjakživa, zapínám tím totiž automaticky zadní podsvícení TV. Tak jsem na ni přidal i box. Po zapnutí se box tím pádem automaticky zapne a po vypnutí TV zase "vypne" Ano, je to násilné vypnutí odtržením od zdroje, ale nikdy mi to na boxu nezpůsobili žádný problém...

HDMI CEC mi jede naprosto spolehlivě. Pohraj si s nastavením jak v LE tak v TV nebo receiveru, nevím k čemu to máš připojené. Možná jedna malá zkušenost, mám starší hloupou LED LG a ukázalo se, že pro spolehlivé používání CEC bylo nutno použít vstup HDMI1. Na jiných to občas dělalo potíže...
Marek71 (109)|24.8.2017 09:03
Ahoj. Tak som včera zistil, že mám úproblém s prehrávaním videa, ktoré má 25 fps. Zhruba raz za sekundu obraz trhne. Pozriem info o prehrávaní, je to nejaký MPEG 4 a 25 fps. Pokiaľ pustím video 23,976 fps, tak je všetko OK. Mám aktivovanů voľbu prepínanie frekvencie podľa zdroja a mám voľbu vždy. Skúšal som aj zmeniť voľbu na "start/stop", ale žiadna zmena, proste obraz cuká. Neviete, čím to može byť? Používam LE 8.1.5, box X96 s S905X. Nastavenie TV? Mám tam akurát možnosť, že obraz berie neprepočítaný, žiadne voľby ohľadom frekvencie som na TV nenašiel. Díky.
vivid.sk (11472)|24.8.2017 09:11
A frekvencia sedí? (t j. naozaj sa prepne?). V tomto prípade musí TV zobrazovať vstup 1080@50p
Marek71 (109)|24.8.2017 09:25
To práve nemám ako zistiť, TV mi nezobrazuje tú informáciu. Keď som bol u známeho, tak som si všimol, že jeho TV to presne takto zobrazuje, vždy pri zmene fps mu zobrazí info. Moja TV nie - je to Sharp cca. 5-6 rokov stará.

Skúsim si ešte stiahnuť nejaké tie sample videa s roznou fps a otestovať, niekde yu na ne bol odkaz, doplnené:
http://kodi.wiki/view/Samples

Inak, čo by som mal vidieť na tých sample videách s tými čiarami? Malo by to ísť plynule? Alebo plynule len tie uprostred a spodné?

Ešte k nastaveniam TV, mám vypnuté všetky tie smart funkcire obrazu ako je plynulé zobrazenie, vyhladenie, odstrínenie artefaktov, a pod. Pretože nechcem mať z filmu telenovelu. Može byť v tom problém? Pokiaľ nič nevymyslím, skúsim box napojiť k inej TV (ktorá ukazuje to fps) a uvidím.
Marek71 (109)|24.8.2017 14:35
Tak som otestoval pár videosúborov s roznym fps a zaujímavé je, že ani jeden necukal. Skúšal som tie testy s behajúcimi bielymi čiarami a všetko OK. Pri 23,976 a 24 a 25 fps je ten vrchný riadok trochu neplynulý, ale to je jasné vzhľadom na fps. Podstatné je, že ani pri 25 fps som na prostrednom a poslednom riadku nepozoroval žiadne sekanie, ako pri tom mojom videu.

Potom som si pozrel ešte dva koncerty (Kodi a streamovanie z webshare cez plugin Stream Cinema), oba 720p 25 fps a rovnaký výsledok - žiadne cukanie, všetko v pohode. To isté platí aj pre videá s 50 fps a 60 fps.

Tak si myslím, že to video, čo som pozeral, musí byť nejaké špatné. Taktiež sa jedná o streamovanie z webshare, konkrétne NCIS LA 3.séria, napr. toto:
https://webshare.cz/#/file/2oI1mx66x6/ncis-los-angeles-3x02-kyberhrozba-dvdrip-cz-ss23-bt-avi

Je možné, že to video je nejaký špatný rip, má nekorektne nastavené fps a preto to blbne? Ak by se niekomu chcelo sa na ten súbor pozrieť, bolo by to fajn. Pretože iné vysvetlenie nemám, keď teda ostatné zdroje 25 fps fungujú v poriadku.
vivid.sk (11472)|24.8.2017 17:06
[QUOTE=Marek71;531519]Je možné, že to video je nejaký špatný rip, má nekorektne nastavené fps a preto to blbne?[/QUOTE]
Presne tak. Taketo videa su casto zdrojom uvedenych problemov. Ani nahravky z televizie nie su zarukou korektneho zdroja.
mime (3)|7.9.2017 15:33
Jen jsem chtěl tady na fóru poděkovat všem za přísun kvalitních informací, které mi pomohly. Po hodinách strávených pokusem o rozchození KODI případně SPMC na SONY Bravia Android TV jsme zainvestoval pár stovek korun (3D aktivní brýle od SONY přijdou mnohem dráž) do čínské X96-ky (S905X) a Samsung micro SDHC Class 10 karty.
Vše bylo pro LibreELEC připraveno a rozchozeno za cca 10 minut a také naprosto vše fungovalo. Knihovna se korektně naplnila všemi možnými informacemi o filmech i hudbě, které mám na síťové NASce. Díky HDMI-CEC ovládám vše docela povedeným ovladačem od TV, takže z pohledu uživatele je X96 absolutně anonymní, což oceňuje zejména moje žena. Díky Keymap Editoru jsem X96-ku doučil individuální tlačítka, jako je např. context menu apod., takže absolutní spokojenost. Tuto funkcionalitu jsem opravdu, ale opravdu nečekal a obával se dalšího DO v obýváku na stole.
Propojení Android TV a X96 s LibreELEC KODI vidím jako absolutně nejlepší volbu, protože cokoli potřebuji z Androidu, mám pod tlačítkem HOME a přehrávání filmů, hudby a fotek jedu přepnutím TV vstupu na X96.
Co se týče přehrávání HD videa (4K nemohu otestovat), všechny formáty šlapou jak mají, včetně detekce 24p, fresh rate a 3D obsahu (i když zde bylo třeba u některých zdrojů pomocí MKVToolNix upravit stereo flag na správnou hodnotu). Od LE verze 8.1.6 funguje i zpětné přepnutí signálu na 2D, což před tím nefungovalo a bylo jedinou kaňkou na funkcionalitě, takže po upgrade opět paráda.
Co se týče audia, jede v passthrough do AV receiveru vše od MP3 přes DD5.1/DTS5.1 až po Dolby TrueHD7.1/DTS-HD MA 7.1 a Dolby Atmos/DTS:X.
Takže ještě jednou díky za inspiraci a ušetřený čas.
Marek71 (109)|21.9.2017 10:16
Ahoj. Potreboval by som, prosím, poradiť so správou knihovny. Od istého času (priznám sa, že neviem, čo som porobil), sa mi v zozname filmov zobrazujú len filmy, čo mám na pripojenom USB hard disku a nezobrazujú sa mi tam filmy, ktoré som pridal do knižnice z pluginu Stream Cinema. Predtým tam boli všetky filmy na jednom mieste, jak z hard disku, tak z pluginu Stream Cinema. Teraz mi tie filmy z Stream Cinema zmizli. Přičom viem, že v knižnici sú.

Už sa s tým trápim dlho a neviem, čo s tým. Seriály sú v pohode, tie mám len z Stream Cinema a zobrazujú sa mi medzi seriálmi v poriadku.

Pokiaľ idem do sekcie "Videa" a tam pridám zdroj médií (Stream Cinema), tak tu sa mi tie filmy zobrazia v zozname, ale bez popiskov, čiste len zoznam a aj to v EN, bez popisu, fan artu, atd. Ale v sekcii "Filmy" sa mi nezobrazia. A ak aj nejaký nový film pridám, z pluginu Strream Cinema, tak sa zaradí do videí, ale vo filmoch se mi nezobrazí a ani sa nestiahne popis, fan art, atd... pritom mám nastavený TMDB scrapper správne, myslím...

Neviete, čím by to mohlo byť? Napadlo ma odinštalovať a znovu nainštalovať plugin Stream Cinema, ale to sa mi nechce... zase tam naťahovať seriály, mám ich tam tak 20 :-(

Jo, mám MMC X96 2GB/16GB LibreELEC 8.1.8.

Nie je problém prípadne aj urobiť nejaké foto obrazovky, ak to pomože v identifikácii problému. Ďakujem.
thegrid89 (12)|1.11.2017 12:13
Ahoj,
vyšla nová verze 8.2.0.1
Udělal jsem zálohu systému 8.1.4 (asi) a kodi přes nastavení.
Nainstaloval jsem 8.2 na flashku.
Potud OK, systém najel, ale při obnovení pomocí tar souboru se mi systém restartoval a nechce najet, píše restoring...(otáčí se ta pomlčka jako že to jede) a po 10 min zhasně obraz úplně = černá obrazovka i když je tv zapnutá.
File měl asi 1,1GB, ale dle mně to nemůže trvat dýl než jsem čekal tzn asi 15min.

Nemáte nějaké nápady?

Dík
vivid.sk (11472)|1.11.2017 13:07
Ak mas zalohu, skopiruj si ju do PC, nanovo nahod cisty image z webu a po korektnom nastartovani obnov nastavenia manualne (t.j. cez SFTP skopiruj obsah zloziek s nastaveniami kodi, napriklad cez Total Commader s pluginom pre SFTP). Predtym odporucam ukoncit kodi (cez putty sa pripoj na box a napis: systemctl stop kodi)
thegrid89 (12)|1.11.2017 14:18
zkoušel jsem to otevřít v pc a vypadá to že archiv byl moc velký (obrovský počet souborů) na rozbalení, byly tam archivované odkazy na online filmy, ale díky
Foolproof (2713)|1.11.2017 15:12
Pozor, je tam nové DTB !!!!!!!
whitesak (406)|1.11.2017 16:09
[QUOTE=thegrid89;532332]Ahoj,
vyšla nová verze 8.2.0.1
Udělal jsem zálohu systému 8.1.4 (asi) a kodi přes nastavení. [/QUOTE]
OK, to není nikdy na škodu
[QUOTE]
Nainstaloval jsem 8.2 na flashku. [/QUOTE]
Proč? Stačí udělat upgrade z 8.1.4. Udělá se ti tím, že se do složky update nahraje *.tar soubor a pozor v tomto případě (8.1.4 -> 8.2.0.1) i patřičný *.dtb soubor. Reboot a upgrade je hotov! A to s kompletním zachováním všeho nastavení a všech souborů...
[QUOTE]
Potud OK, systém najel, ale při obnovení pomocí tar souboru se mi systém restartoval a nechce najet, píše restoring...(otáčí se ta pomlčka jako že to jede) a po 10 min zhasně obraz úplně = černá obrazovka i když je tv zapnutá.
File měl asi 1,1GB, ale dle mně to nemůže trvat dýl než jsem čekal tzn asi 15min.

Nemáte nějaké nápady?

Dík[/QUOTE]

Osobně jsem nezkoušel nikdy obnovu zálohy ze starší verze KODI do novější verze KODI. Záloha je fajn, ale řeky bych, že by se měl používat pouze na stejných verzích KODI. Takže možná nějaká nekompatibilita.
Takže bych navrhl: Nainstalovat původní verzi KODI a tam zkusit použít obnovení z té zálohy. Pkud se to povede, tak super a pak udělat Upgrade standardním způsobem - viz výše.
whitesak (406)|1.11.2017 16:16
[QUOTE=thegrid89;532332]Ahoj,
vyšla nová verze 8.2.0.1
Udělal jsem zálohu systému 8.1.4 (asi) a kodi přes nastavení.
[/QUOTE]
BTW: Na zálohu KODI doporučuji použít utilitu Backup z repozitáře a nepoužívat volbu pro zálohu v nastavení. Utilita Backup funguje spolehlivě, to co je v nastavení pro zálohui jsem nikdy nepoužil... Takže bůh ví jak funguje ...
thegrid89 (12)|1.11.2017 20:09
Díky, ten upgrade příště udělám tak. To je jednodušší.
smrdch (2)|20.12.2017 02:10
[QUOTE=Foolproof;529245]Dovolil bych si po určitých zkušenostech tento výborný návod doplnit o jednu větu, vztahující se k citaci.

Karta se nemusí vytahovat, ve skinu Estuary je výběrový exit z KOdi a jeden z povelů je "Reboot from internal", najede do Androidu.
Cíl dalšího restartu Androidu potom ovšem samozřejmě závisí na přítomnosti či nepřítomnosti karty.[/QUOTE]

Zkouseli jste nekdo pouzit povel "Reboot from internal" ? Kdyz to provedu, tak to do androidu nenabehne, znovu se spusti z karty LE. Pouzivam to i na Horizont GO a nechce se mi pokazde vydelavat kartu.