Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 23 z 34 PrvníPrvní ... 13212223242533 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 331 až 345 z 501

Téma: LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Díky, no někde ve vláknu nebo i v tvém bylo, že tam může být i současně android ne? Chtěl bych tam sdílet a streamovat fotky a videa z mobilu. Jsem začátečník, možná píšu nesmysl, vyveďte mně z omylu jestli tam android nepotřebuji vůbec. Asi si budu muset projít něěkde na netu co je t vlastně KODi, LibreElec, CoreElec, bootování atd. Ay to pro mně nebylo házení perel sviním Nejsem velký ajťák, ale snad to zvládnu (když jsem z číny rozchodil hodinky amazfit bip xiaomi a na něm pak český font), zas abych pak netrávil i během provozu čas nastavováním, aktualizováním, doufám, že pokud to po prvé nastavím, tak už mi to pak bude sloužit. Váhal jsem, jestli nevzít klasický android box a hotovo, ale zas mně láká nebýt s konzumním davem a mít to vychytanější než většina okolí, to bych si například nedovezl nedávno z Něměcka ojetou Toyotu Prius, ted jsem pro své okolí trochu za ufona
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Android tam bude, akurat starsi (niekto vyzaduje Oreo, alebo aktualizovany system), preto som na to len upozornil.
    Paradoxne, ten android by som ponechal, niekedy sa moze zist (system je na x96 rootnuty, ale device je "certified", takze na nom funguju aj aplikacie ako Skylink TV, ktore vyzaduju nerootovany system).

Podla navodu to lahko rozbehas, ak nechces experimentovat, nahod tam LibreElec, poslednu aktualnu verziu, zakup si YATSE (ak pouzivas android) a budes spokojny.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Díky, asi vyberu tento:
    https://www.aliexpress.com/item/Genu...f-bb50cfaeddc6

Na ebay.de měli malý výběr, ale do vánoc už se to tím pádem asi nestihne. Jen kterou verzi, asi s 2GB/16GB podsvícenou klávesnicí, nevím, co je verze s IR kabelem. Telefon mám Xiaomi Redmi 4 X, android mám 7.1.2 s nádstavbou MIU 9.6.1.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Tomi71 Zobrazit příspěvek
    je tedy Amlogic S912 zatím nevychytané a pro mé účely začátečníka vhodnější vzít box Amlogic S905X?
    V rámci Amlogic Socs jsou v současné době pro provoz xELEC vhodné tyto procesory: S905, S905X, S905W, S905D, S912.
    Socs S905X2, S905Y2, S922 jsou
    zatím bez podpory xELEC.

S905 - dnes se asi již nedá koupit. Vlastnosti: Obvykle 1Gbit LAN, Nepodporuje HDR, 4K až do 60fps
    S905X - Vždy jen 100 Mbit LAN, podpora HDR, 4K až do 60fps
    S905W - levná osekanější varianta S905X, Vždy jen 100 Mbit LAN, podpora HDR, 4K jen do 30fps
    S905D - rozšířená varianta S905X, některé modely 1Gbit LAN, podpora HDR, 4K až do 60fps, většina modelů DVB-T/T2 Tuner
    S912
    - Soc odlišné architektury než je řada S905, některé modely 1Gbit LAN podpora HDR včetně Dolby Vision, 4K až do 60fps

Který model koupit? Dle každého priorit. Všechny (kromě dnes již asi nedostupného S905) jsou vhodné dle jednotlivých preferencí.
    S905X - je rozumná "střední" cesta. Je třeba počítat "pouze" se 100Mbit LAN. Takže Hi Bitrate (především) 4k ripy mohou být problém. Ale takových je asi velmi málo, já se kromě testovacího "jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv" zatím s jiným takovým nepotkal. Ale tento "problém" se přinejhorším dá řešit externím USB Gbit adaptérem
    S905W - velmi laciná varianta. Nabídky obchodů z Číny se vlezou i pod 22 EUR, což je pod limit DPH i Cla. Zde platí totéž co pro S905X s omezením fps u 4k videa na 30 fps. Opět - v praxi to asi žádné zásadní omezení nemusí být. Kolik 4k ripů je ve více než 30fps? Já zatím na žádný nenarazil.
    S905D - Bývají poměrně drahé. Ale pokud cena nevadí, tak se mi to zdá dnes jako nejlepší varianta. Umí vše co S905X a navíc může mít Gbit LAN a navíc DVB-T Tuner
    S912 - xELEC dnes na tomto Soc běží zcela bez problémů. Takže asi již neplatí, že by nebyl vychytaný. Osobně používám. Navíc se spec. nastavením v advancedsettings i zcela plynule přehrává 4k s titulky (bez mikrocukání při zobrazení titulku). Většina má Gbit LAN. Ale je zde možná drobná nevýhoda do budoucna - zdá se, že KODI verze 18 (Leia) a tedy xELEC verze 9 bude na tomto Soc poslední. Takže dnes je to volba velmi dobrá, ale budoucnost dalších verzí je nejistá, pravděpodobně nebude.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Díky moc, krásně sepsáno, myslím, že pomůže nejen mně. Takže jsme si potvrdil, že S905X pro mne bude asi nejvhodnější volba, i když mně zaujal S905D kvůli DVBT-2, ale já nemám anténu pro pozemní vysílání, tu máme jen pro TV v přízemí, mám pár let zpět novou střechu včetně zateplení střechy a stropů a už do toho nechci vrtat, bylo by to komplikované, takže mám satelit a Skylink. Na ebay.de jsem si všiml, že většina těch boxů je stejně z Číny.....

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Zeptám se ještě, co říkáte na tohle:
    http://www.neven.cz/kategorie/dum-a-...b-android-7-1/

Je to předražené a X96 mini vivid.sk netestoval, že? Je lépe vzít opravdu x96?

https://www.amazon.de/Android-Amlogi...=Amlogic+S905X

Pokud bych bral z Číny přemýšlím, abych se dostal po to clo...

Registrace
    May 2009

S905W nebrat, ako uz bolo velakrat napisane. Je to osekana HW verzia S905X (bez HDMI 2.0)

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Díky, takže zůstanu u S905X, a chtěl bych asi vzít raději z ebay.de, našel jsme jednu verzi, kde není Čína, ale Itálie, tak nevím:
    https://www.ebay.de/itm/2GB-16GB-H96...Jzt:rk:18:pf:0

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

nebo ten druhý:
    Ten druhý (MXQ Pro) rozhodně ne. Ten je S905 nikoliv S905X ... S S905X je až model MXQ Pro+ (Plus). Kterýžto má BTW můj brácha a je v pohodě, vše funkční...

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

A přes tu Itálii asi ok, ne: Nejsou tam ty verze s těmi klávesnicemi jako v Číně, nemám s tím zkušenost, používáte ty verze s podsvícenými klávesnicemi, nevím co jsou ty verze s IR kabelem....

Registrace
    May 2009

Nejsou tam ty verze s těmi klávesnicemi jako v Číně
    To je uplne jedno, pretoze tie klavesnice su dodavane samostatne a mozes si ich objednat separatne. Maju vlastny USB dongle, ktory pichnes do MMC, nejde teda o sucast vyrobku.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

ok, to mi bylo celkem jasné, já myslel spíš zkušenosti, jestli jsou ty klávesnice k něčemu, no v pátek jsem objednal z ebay X96 z Itálie bez klávesnice, tak uvidíme.

Registrace
    May 2009

jestli jsou ty klávesnice k něčemu
    Ano, textovy vstup tam natukas rychlejsie. Ale uz koli finalnemu ovladaniu KODI nieje nutna.
    Paradoxne, pod androidom ju vyuzijes castejsie, koli kurzoru mysi. Mne fungovala akakolvek ina bezdrotova klavesnica, ktoru mam v domacnosti (Microsoft, Logitech). Ale pri cene nejakych 200Kc, aj keby si ju nepouzival, o nic nejde.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2011

Díky, uvidím časem po zapojení, kdo ví co budu muset ještě dokoupit za kabely..., datový mi od routeru vede k současnému blu-ray přehrávači (před tím k TV), takže jen přepojím, případně pak od síťového WD disku. Ted nevím, jestli součástí dodávky byl i HDMI kabel....

Strana 23 z 34 PrvníPrvní ... 13212223242533 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MXV+ (MXV Plus) Android TV Box - Amlogic S905 64bit
    Od whitesak v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-07-2016, 08:05
  2. KODI na NAS serveru Asustor AS202TE
    Od radiotv-tiskovky v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-02-2016, 20:24
  3. Google Cast na Android TV