Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

RoPo (6061)|21.10.2014 09:57
Přechod z CRT na LCD je obrovský rozdíl jak v +, tak v -.

U LCD získáš:
+ uhlopříčka
+ stabilita obrazu
+ rozlišení
+ HD příjem
+ funkce
+ spotřeba

U LCD ztratíš:
- úroveň černé
- kontrast
- homogenita obrazu
mylys (17)|21.10.2014 10:40
Díky za odpověď. A co rozdíly mezi modely 640 a 650? Bude 650 obrazově o hodně horší?
Jinak ve srovnání se Samsungem UE40H6400 na tom bude panák jak?
RoPo (6061)|21.10.2014 11:00
Mám dojem, že srovnání už tady padla. Pohledej.
maras125 (27)|21.10.2014 16:52
Tak dneska mi přišla 48AS640 a zatím super. Není teď moc času se v tom rýpat, tak časem podám nějaké info :)
calgaryboy (294)|21.10.2014 17:33
[QUOTE=maras125;498038]Tak dneska mi přišla 48AS640 a zatím super. Není teď moc času se v tom rýpat, tak časem podám nějaké info [/QUOTE]

Budeš spokojený. Jak jsem tu už několikrát psal, díky této TV proběhla transformace mé osoby z plazmisty na ledkaře hladčeji, než bych kdy očekával :-) Takový Dark knight na bluray na této TV /mám uhl 55/ to je doopravdy obrazový orgasmus :-)
RoPo (6061)|21.10.2014 19:03
[QUOTE=calgaryboy;498039]Budeš spokojený. Jak jsem tu už několikrát psal, díky této TV proběhla transformace mé osoby z plazmisty na ledkaře hladčeji, než bych kdy očekával :-) Takový Dark knight na bluray na této TV /mám uhl 55/ to je doopravdy obrazový orgasmus :-)[/QUOTE]

Sice jsem na vlastní voči AS640 neviděl, ale tady určitě přeháníš. :-E

Půjdu se na ni někam podívat. Třeba ten orgáč zažiji taky. :D
Ivo Mašek (10205)|21.10.2014 19:30
[QUOTE]Takový Dark knight na bluray na této TV /mám uhl 55/ to je doopravdy obrazový orgasmus[/QUOTE]
:-) B-) .... tak je dobře, že se najdou lidi, co tomu hoví a tudíž dokážou lecos ocenit. Áááále ..... bluray není SD. To ono to potom vypadá "malinko" jinak.
tdlmarek (1566)|21.10.2014 19:39
Tak zrovna tenhle model je jako běžná TV docela nevhodný - slabé pozorovací úhly, v porovnání s konkurencí horší výbava, chybějící funkce jako PVR, automatická změna AR nebo EPG s připomínkami, atd. Takže spokojení majitelé budou spíš fandové, co vlastně nechtějí nic jiného než velký monitor s dobrým obrazem k jejich HTPC. A takovým je nějaké SD většinou úplně jedno :)

(prosím brát s nadsázkou)
calgaryboy (294)|21.10.2014 19:50
[QUOTE=Ivo Mašek;498046] .... tak je dobře, že se najdou lidi, co tomu hoví a tudíž dokážou lecos ocenit. Áááále ..... bluray není SD. To ono to potom vypadá "malinko" jinak. [/QUOTE]

Jaja, tady není o čem, SD vypadá malinko jinak na každé TV :-) Velké štěstí, že v SD už toho moc skutečně nesleduju. Mnoho věcí už je v HD, sport, který sleduju z 80% je v HD naprosto všechen /zejména NHL přes GCL/, takže mě SD moc netrápí. I tak si myslím, že si s SD tato TV poradí více než slušně. Ten rozdíl 5 let v porovnání s mojí předchozí G10 je ve vývoji procesorů cítit. SD vykreslí tato TV už lépe. Holt doba jde dopředu. Jak jsem psal už dříve, jediná velká výtka k AS640 jsou ty pozorovací úhly. Z plazmy byl člověk zvyklý, že se mohl dívat odkudkoliv, tady je přece jen nutné sedět napřímo. Ale jak už jsme psal také dříve, to je také přesně to co dělám, když už sleduju Tv.... sedím vždy tak jak mám, takže mě to nevadí. Mimo pozorovací úhly zatím nemám co této TV ve své cenové kategorii do 30 litrů vyčíst. Dostává se jí uznalých reviews i v zahraničí. Na základě toho jsem si ji také vybral. A myslím, že oko už mám namlsané a špaténku bych odhalil. Doopravdy tento kousek doporučuji, za lepším už člověk musí i do jiných pater s cenou......

---------- Doplněno v 19:50 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:46 ----------

[QUOTE=tdlmarek;498048]Tak zrovna tenhle model je jako běžná TV docela nevhodný - slabé pozorovací úhly, v porovnání s konkurencí horší výbava, chybějící funkce jako PVR, automatická změna AR nebo EPG s připomínkami, atd. Takže spokojení majitelé budou spíš fandové, co vlastně nechtějí nic jiného než velký monitor s dobrým obrazem k jejich HTPC. A takovým je nějaké SD většinou úplně jedno [/QUOTE]

PVR, EPG....vše co je mi úplně fuk, bo saťák řeším externě Technisatem Digicorder HD S2, kde je samozřejmě vše jak má být. A SD jak jsem psal vypadá také ok.
calgaryboy (294)|21.10.2014 19:54
tdlmarek: Ale jinak vím kam míříš. Já také upřednostňoval obraz před fcemi. Já potřebuji kvalitní zobrazovadlo, je mi pak už docela jedno, jestli to umí to či tamto. Na prvním místě u mě byl, je a bude vždy obraz. Ale co se fcí týče tak v porovnání s G10 si teď připadnu jako majitel kokpitu letadla :-))))Velký skok......G10 byla vyloženě jen zobrazovadlo, AS640 toho jako smartka holt umí xkrát více...ale to už je jaksi v této době naprosto normální.....
tdlmarek (1566)|21.10.2014 21:01
Tak když televizní příjem řešíš externím STB, tak opět spadáš spíš do ké kategorie "HTPC" + zobrazovadlo. A s tím částečně souvisí i to hodnocení SD materiálu, pokud provádíš upscaling už na straně Technisatu.
maras125 (27)|21.10.2014 22:51
[QUOTE=tdlmarek;498048]Tak zrovna tenhle model je jako běžná TV docela nevhodný - slabé pozorovací úhly, v porovnání s konkurencí horší výbava, chybějící funkce jako PVR, automatická změna AR nebo EPG s připomínkami, atd. Takže spokojení majitelé budou spíš fandové, co vlastně nechtějí nic jiného než velký monitor s dobrým obrazem k jejich HTPC. A takovým je nějaké SD většinou úplně jedno :)

(prosím brát s nadsázkou)[/QUOTE]

Mno nevím, slabé pozorovací úhly, TV je v obýváku, sedím proti ní a nepočítám s tím, že se na ní budu dívat z balkonu nebo z chodby, protože z tama TV vidět nejde. Ať jsem dneska kolem ní chodil všeljak, nikdy sem nějaké tragické zhoršení obrazu neviděl.
Já mám TV na koukání, pokud budu chtít surfovat po netu, udělám 5 kroků vedle k PC, takže nějaké widgety, yt, nahrávání apod. mě moc netrápí. seťák budu mít externě. Dneska sem koukal jen na SD programy a oproti tchánově starému Samsungu nebe a dudy.

Takže jsem se taky celkem zaškatulkoval do té tvé kategorie :D Prostě chtěl sem pěkný obraz, bez zbytečných nesmyslů. Trochu mě mrzí to, že nejde v EPG nastavit to přepnutí programu, který bude hrát třeba za hodinu, přítule to hodně využívá, ale co už. :)
tdlmarek (1566)|21.10.2014 23:57
Opět - externí set-top-box. Asi jsem měl explicitně napsat "běžná TV na sledování DVB-T/C" :) Potom některé ty chybějící funkce mohou vadit, např. zmíněné nahrávání, resp. timeshift.

Nejvíc mě asi vytáčí (opět, týká se pouze použití interních tunerů), jak rozbili to automatické přepínání aspect ratia, když to ještě před dvěma lety tak krásně fungovalo. Mně samotnému je to v podstatě jedno, protože na TV koukám tak z 1%, ale kvůli téhle drobnosti je pro mě neakceptovatelné doporučit některý z těchto modelů např. rodičům, známým, apod. Doufal jsem, že by to mohl vyřešit update firmwaru, ale zatím jsem neměl jedinou aktualizaci :( Je to opravdu škoda, obzvlášť, když se jim docela uspokojivě podařilo odstranit jiný neduh, kvůli kterému mají LCD i po všech těch letech někdy problém nahradit kvalitnější CRT - zvuk integrovaných repro.
mylys (17)|22.10.2014 08:22
Tak 650ka je doma. První dojmy dobrý, obraz na LCD celkem ucházející (CRT bylo teda podle mě výrazně lepší a kdybych měl model s HDMI vstupem a ne jenom komponentním, tak u něj zůstávám).
Co mě ale fakt štve, a kvůli čemu možná TV půjdu vrátit, je to, že po přístupu na NAS pomocí SMB jsou všechny filmy na jedné velké hromadě - tzn. TV nerespektuje adresářovou strukturu.
Je to normální nebo to lze někde nastavit abych neměl 1000 filmů pohromadě?
Netušíte někdo?
tdlmarek (1566)|22.10.2014 08:45
Je to normální, nebo se mi alespoň nepodařilo zjistit, jak tohle nastavení změnit. Zároveň je to ale jediná (zatím známá) modelová řada, která takto na NAS umí přistupovat. Takže je otázkou jestli to vrácení má smysl, když u konkurence tu funkci nebudeš mít vůbec :)
mylys (17)|22.10.2014 10:18
Tak někde jsem snad četl, že Samsung by to měl umět, ale v TV se nevyznám.
Spíš mě napadlo koupit levnou TV a modernější HTPC a tomu jsem se chtěl vyhnout - to je min. osmička bez OS a drbání se s tím.
Pokud je to teda v TV branži taková výjimka, tak tomu asi dám ještě šanci, třeba to v dalších FW vylepší.
No a když ne, tak postavím nějaký levný pasivní server/HTPC, co už.
RoPo (6061)|22.10.2014 10:28
mylys: Implementovaný CIFS/SMB přístup k síťovým zdrojům jako má tato TV je aktuálně opravdu výjimka.
tdlmarek (1566)|22.10.2014 11:01
[QUOTE=mylys;498072]Spíš mě napadlo koupit levnou TV a modernější HTPC a tomu jsem se chtěl vyhnout - to je min. osmička bez OS a drbání se s tím. (...) No a když ne, tak postavím nějaký levný pasivní server/HTPC, co už.[/QUOTE]
Ano, když se podíváš do podpisů tak zjistíš, že to tu tak spousta lidí řeší. Multimediální funkce ve většině TV jsou základní minimum, někomu stačí, někomu ne - ale vždycky budou výrazně omezenější, než i základní HTPC s otevřeným softwarem.

Jinak ta startovací cena HTPC dnes už není tak zlá, a ani té práce okolo nemusí být tolik (samozřejmě záleží na konkrétních požadavcích). Nějaká diskuze spíš z oblasti skládaček např. tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37441-Najvhodnejsi-HW-pre-XBMC, případně trochu roztahané vlákno více zaměřené na platformu Intel NUC zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36240-Nejlepsi-MMC-pro-rok-201314.

Pokud bys chtěl začít u něčeho konkrétnějšího, tak níže jsem dával dohromady návrh jedné sestavy. Není to univerzální - nemá přípravu pro IR ovládání, je o něco větší než hotová miniPC, je potřeba to poskládat, atd. Ale má zase jiné výhody a dle mého názoru docela pěkný poměr cena/výkon. Vše je o preferencích.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34981-HTPC-Sestava?p=496742&viewfull=1#post496742
blackydragon (7)|22.10.2014 13:00
Přeji dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Po dlouhém vybírání jsem výběr nové TV zúžil na následující dva modely:

Panasonic TX-48AS640E
nebo
Samsung UE48H6400

Do teď jsem měl CRT od Panasonicu. Od LED TV očekávám kvalitní Full HD obraz a bezproblémové přehrávání video souborů z disku připojeného k TV.
Rád bych tedy poprosil, zda by byl někdo ochotný pomoci mu trochu s výběrem. Již jsem zde nějaké srovnání četl, ale závěr jsem z toho moc nevypozoroval.
Nevím jak moc záleží na použité technologii displeje (VA, IPS) a podsvícení (Direct, Edge) pro běžného uživatele bez znaleckého oka. Samozřejmě bych ocenil svižnost SMART funkcí a pohodlné ovládání TV. Předem děkuji za porovnání těchto modelů a pomoc s výběrem. Přeji všem hezký den.
maras125 (27)|22.10.2014 15:26
Používá tady někdo to DLNA? Když sem to spustil přes PS3 media server, tak mi jdou jen .mpeg formáty. Avi to nepřehraje, mkv taky ne. Jde nějak zprovoznit nebo nastavit, aby to přehrávalo více formátů? Pokud jsem filmy nahrál na flashku, tak přes media player fungují.

Dále, využívá někdo CIFS/SMB? Jak to funguje, jak to nastavit? :D Vím, blbé otázky, ale někde se to dozvědět musím :)

edit: odpověď na otázku č.1 zodpovězena, stačily přidat koncovky, které se měly transcodovat.
RoPo (6061)|22.10.2014 16:27
CIFS/SMB je standardní sdílení souborů na PC pod Windows.
maras125 (27)|22.10.2014 19:13
Jasný to vím ,ale spoíš mě zajímá, jak to spustit nebo co nastavit aby to fungovalo s TV.
tdlmarek (1566)|22.10.2014 20:04
Jestli máš v síti nějaký zdroj vysdílený přes SMB/CIFS, tak potom na TV (připojené k síti) jenom v hlavním menu zvol "Media Player" a ten by ti měl nabídnout videa/fotky/atd. dostupné v síti. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-AX800-AS800-AS7X0-AS6X0-AS5X0-A400?p=494648&viewfull=1#post494648
maras125 (27)|22.10.2014 22:52
To právě nemám, ani nevím jak na to.
RoPo (6061)|22.10.2014 23:18
Nemas zadne PC nebo obecne stroj s Windows pripojene do site?
maras125 (27)|23.10.2014 00:05
Jasně že mám
RoPo (6061)|23.10.2014 08:11
Tak na složce v průzkumníku, kterou chceš sdílet, zmáčkni pravé tlačítko myši a nastav Sdílení (Sdílet s) a pro začátek zvol jako přístup pro všechny (oprávnění - Everyone). Lépe je pokud vybereš jen konkrétního uživatele, kterého máš na PC. Netuším jakou máš verzi Win.

Nicméně toto do tohoto vlákna již nepatří. Založ nové vlákno nebo lépe - podívej se zde na fóru. Toto zde bylo mnohokráte popisováno.
maras125 (27)|23.10.2014 22:38
V pohodě, potřeboval sem jen nakopnout, jenom sem nevěděl jak si vytvořit tu síť :) Ale na to sem dneska přišel.
bh69 (157)|26.10.2014 10:39
prosim od majitelu letosnich Panasonicu (nejlepe AS640E) informaci o tom zda funguje nebo nefunguje prepinani mezi 16:9 a 4:3. Mam stary Panasonic, kde sice rezim AUTO nefunguje, ale pri nastaveni 4:3 televize rozpozna 16:9 a automaticky ho pri prepnuti na kanal nastavi. Tohl eudajne uz nefunguje a 4:3 pad deformuje obraz 16:9 a neni tak mozne dosahnout automatickeho prepinani na 4:3. Je to pravda ??
mylys (17)|26.10.2014 19:06
Přepínání automaticky opravdu nefunguje.

Já bych se ale taky rád zeptal majitelů letošních Panasoniců jestli se jim někdy sekne"smart" část TV.
Teď jsem zkoušel Apps Market, YT a Web a nic - nejede to.
TV připojená kabelem do routeru, diagnostika webu v TV hlásí vše OK, router restartován, TV taky natvrdo z elektriky a furt nic.
Je to třeba všechno vázané na nějaké jejich servery, které třeba spadly? YT by nemuselo ne? Stává se vám to taky?
bh69 (157)|26.10.2014 19:56
[QUOTE=mylys;498324]Přepínání automaticky opravdu nefunguje[/QUOTE]

diky za info

ted uz teda fakt nevim jakou TV koupit ... to by nebyl Panasonic, aby neco nepodelal nebo zbytecne neosidil (absence PVR)
vivid.sk (11472)|26.10.2014 20:16
[QUOTE=mylys;498324]Přepínání automaticky opravdu nefunguje.[/QUOTE]
Nebude to len po novom nejako zahrabane v menu, kde je nutne nastavit 4:3 ako default zobrazenie a nasledne uz automatika zobrazuje spravne (takto hlupo to ma dlhodobo Samsung, ale funguje to ako treba) ?

Ak nie, to je riadny fail - zrejme zabudli, ze v SR/CR koncinach je 4:3 obsah este naozaj pouzivany.
chorche_ce4you (6)|26.10.2014 21:50
přestal mi fungovat internet. Dal jsem do továrního nastavení a stejně internet po nastavení připojení nefunguje. Hbtv ovšem funguje. V aplikacích nefunguje nic, pouze mě to vede znovu na nastavení internetu. Notebook a smartfone na to samé připojení funguje. Zkusil jsem i kabel přímo do TV.........výsledek naprosto stejný. Asi reklamace, že?
mylys (17)|26.10.2014 22:00
Mám stejný problém, možná výpadek serverů co mají ty služby na starosti.
Uvidíme zítra . . .
chorche_ce4you (6)|27.10.2014 09:55
Asi tak to bylo. Dnes už to fachčí.
bh69 (157)|27.10.2014 15:25
podlal jsem dotaz na Panasonic ohledne prepinani formatu obrazu (4:3) a tady je odpoved

děkujeme, že jste kontaktoval zákaznickou podporu společnosti Panasonic.

Tento jev, který popisujete je vlastnost TV řady 2013 a 2014.
V současné době se neplánuje aktualizace SW, která by vyřešila tuto záležitost.

Tak at mi Panasonic vleze na zada i s jeho oddelenim pro implementaci blbosti ...
RoPo (6061)|27.10.2014 15:37
Blbost to není. Možná se ti to tak zdá, ale to jen z nevědomosti vývoje SW a HW.
Změnili celou HW koncepci a s tím i SW. Je možné, že toto bude jinak, ale také nemusí vzhledem k celosvětovému ústupu formátu 4:3, v novějších řadách TV.

Mám Panasonica PDP 2012, kde toto funguje bez problémů. U nových modelů toto prostě neřešili do podrobna (uměli i detakovat a "ořezávat" černé pruhy), tak jak v minulých řadách TV.
hroch1 (118)|27.10.2014 17:44
Pomalu začínám vybírat novou TV. Panasonic jsem úplně přehlédl, protože ho mám spojený s plazmama. TV chci z 90% jako zobrazovadlo pro Xbox One a kvalita obrazu je na 1. místě. Od TV budu 2,5m. Nepotřebuji smart funkce ani klasické 3D, tunery atd. Zatím jsem vybral Samsung UE55H7000, Philips 55PFS6609 a Panasonic TX-55AS640. Nejvíc jsem nakloněn k TX-55AS640, ale každý den se to mění :-)

1) Umí AS640 tu funkci s 3D, že oba hráči vidí celý nerozdělený obraz? U philipsu a LG se to myslím jmenuje Dual play.
2) Je nějaká jiná TV, kterou možná přehlížím do 30t vhodnější pro mé potřeby než výše uvedené modely? Vím, že H7000 je dražší, ale pokud by rozdíl v ceně odpovídal rozdílu v obrazu, asi bych připlatil. Bojím se, že cena je vyšší kvůli všem serepetičkám (tunerům atd), které nevyužiji.
vivid.sk (11472)|27.10.2014 18:29
V zozname ti chybaju Samsungy strednej triedy H6xxx a Sony 8xx. Philips by som rovno vyskrkol :D.
RoPo (6061)|27.10.2014 18:29
Dual play by měl umět i Panasonic.
bh69 (157)|28.10.2014 07:20
[QUOTE=RoPo;498399]Blbost to není. Možná se ti to tak zdá, ale to jen z nevědomosti vývoje SW a HW.[/QUOTE]

funguje to blbe takze to blbost je, nechapu o jakem vyvoji pises ...
RoPo (6061)|28.10.2014 08:55
[QUOTE=bh69;498427]funguje to blbe takze to blbost je, nechapu o jakem vyvoji pises ...[/QUOTE]

Pisu o tve neznalosti vyvoje HW a SW, proto vim ze "blbost" ve smyslu jednoduche funkce toto neni. Tim, ale neobhajuji to, ze do techto modelu tuto detekci udelali tak jak je. Mohli ji udelat lepe a moc dobre chapu, z duvodu napsanych vyse proc to neudelali.
stude (13)|28.10.2014 16:07
Hezký den,
nějakou dobu vybírám novou televizi a po průzkumu trhu a pročtení recenzí a zkušeností se mi vykrystalizovaly dva modely Sam UE48H6400 a Panak TX-48AS640E. Je to trochu dilema, protože každý model nabízí oproti druhému něco navíc. Přecházím z plazmy, proto je pro mě důležitý obraz (zde vede Panasonic) a sympatická je také možnost přístupu na NAS, kde mám všechny filmy a seriály. Z tohoto pohledu jsem teď rozhodnutý vzít Panasonic.
Proč to sem píši... potřeboval bych poradit s věcí, kterou jsem nikde nevyčetl a chtěl bych ji zohlednit při výběru - 3D filmy.

1) U Panasonicu nejsou žádné brýle přibalené a nikde nejsem schopen dohledat, který konkrétní model k TV pořídit. Je třeba mít brýle pro konkrétní televizor nebo mohu pořídit např. aktivní brýle od Samsungu?

2) S 3D nemám žádnou zkušenost (krom kina), filmy a seriály stahuji z netu a ukládám na NAS. Většina 3D filmů, co jsem v rychlosti našel, je half SBS. Budou tyto filmy kompatibilní na této televizi? Nebo je nutné zvolit model s pasivním 3D (např. TX-48AS650E)?

Předem díky všem za objasnění a podělením se o zkušenosti :)
RoPo (6061)|28.10.2014 16:24
1) U mě fungují brýle Samsungu na Panasonicu PDP. Oba mají BT aktivní synchronizaci. Alespoň tak to je u mě. Mám Samsung brýle (kvůli lehkosti a ceně) a používám na plazmě Panasonicu 65ST50. Doporučuji však koupit konkrétní model v e-shopu, vyzkoušet a pokud by to nešlo, tak vrátit.
2) SBS je správně a takový film kompatibilní by měl být. Nicméně lze zvolit jak má 3D TV zobrazovat (jaký je zdroj, pokud selže autodetekce).
tdlmarek (1566)|28.10.2014 16:33
EDIT: RoPo byl rychlejší.

ad 1)
Pokud se nepletu, tak od určitého roku (2012 nebo tak nějak) přešel Panasonic na 3D brýle s Bluetooth a jsou stejné pro všechny jejich modely s aktivním 3D (včetně plazem). Mělo by se jednat o tyto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Viktor X (18)|28.10.2014 23:12
Díky za tip na brýle, vzal jsem je také, 48AS640E dorazí v pátek, pak otestuju.
Zajímal by mně názor majitelů na upscaling z SD; asi to u mne bude většinové zobrazení, budu na ní koukat 3 metrů. Na Heuréce dnes naskočilo v recenzích, že je to "průměr".
PS modlím se, aby SMB byla použitelná, pojedu přes Synology.
tdlmarek (1566)|28.10.2014 23:44
[QUOTE=Viktor X;498502]PS modlím se, aby SMB byla použitelná, pojedu přes Synology.[/QUOTE]
Technicky jsem s tím problém neměl, nicméně tu zazněla ta nepřijemnost, že rozhraní nerespektuje adresářovou strukturu a zobrazuje veškerý obsah vysdílené složky v jedné úrovni. Takže pokud má člověk trochu širší multimediální sbírku, tak bych to asi řešil nějakým samostatným sdílením vyhrazeným pro TV, do kterého bych si natáhnul vždy jen několik aktuálních titulů (např. přes symlinky, pokud by to fungovalo).
bh69 (157)|29.10.2014 21:03
[QUOTE=RoPo;498434]Pisu o tve neznalosti vyvoje HW a SW, proto vim ze "blbost" ve smyslu jednoduche funkce toto neni. Tim, ale neobhajuji to, ze do techto modelu tuto detekci udelali tak jak je. Mohli ji udelat lepe a moc dobre chapu, z duvodu napsanych vyse proc to neudelali.[/QUOTE]

stale ti nerozumim ... o jakych vyse uvedenych duvodech pises ? a v cem spociva moje neznalost (a tvoje znalost) ?
RoPo (6061)|29.10.2014 22:56
[QUOTE=bh69;498396]
Tak at mi Panasonic vleze na zada i s jeho oddelenim pro implementaci blbosti ...[/QUOTE]

Z tohoto jsem usoudil, ze implementace automaticke detekce formatu obrazu povazujes za blbost. Tedy jednoduchou zalezitost.
V reale to vsak zas tak jednoduche neni jak se na prvni pohled tobe zda.
bh69 (157)|30.10.2014 13:21
Implementaci blbosti jsem myslel to, ze jsou schopni jinak pekny vyrobek nejakou blbostí zmrsit ...

A jednoduche to urcite je, kdyz to u vsech starsich Tv normalne fungovalo (a stale funguje) a u vetsiny konkurence s tim taky zrejme zasadni problem neni. Urcite to neni nic neresitelneho, je to jen SW zalezitost ...