Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

bh69 (157)|26.6.2014 10:00
[QUOTE=tdlmarek;491707]třeba Samsung 48H6400 je vlastně velice podobná TV s taktéž vysokými hodnoceními, lepší výbavou, a přitom nižší cenou.[/QUOTE]

Mozna jsem nasel spatne informace, ale neprijdou mi stejne - podsviceni u Panasonicu je Direct LED (doufam, ze to plati pro 40" i pro 48" verze), Samsung je predpokladam Edge ? Takze homogenita podsviceni/clouding bude snad u Panasonicu lepsi ? Panasonic by mel mit 100Hz panel, Samsung H6400 ma 200Hz CMR, takze predpokladam, ze ma jen 50Hz panel ?

Ale jinak souhlas - omezena vybava 640ky je nepochopitelna - aspon to nahravani na USB tam mohli dat, to je ciste marketingovy kalkul (jen nevim jaky ma ucel)
tdlmarek (1566)|26.6.2014 10:15
Přiznám se, že jsem 48" variantu do detailu nezkoumal (viz mé důvody o Samsungu ani neuvažovat). Takže vycházím z recenzí UE40H6400 - ta je direct-LED a s velkou pravděpodobností 120 Hz (protože má aktivní 3D a interpolaci pohybu, 400 CMR). Zkusil jsem teď jen v rychlosti projet Google a nezdá se mi, že by na tom 48" měla být v něčem jinak.

Dokonce jsem tu kdesi vyslovil takovou myšlenku, že by Panasonic AS640 a Samsung H6400 mohly ve skutečnosti používat ty stejné panely. Parametrově nevidím žádný rozdí, i ta hodnocení reálných vlastností jsou velice podobná. Navíc mi přijde podezřelé, že by dva výrobci zcela nezávisle na sobě začali používat tak podobné panely, které ale zároveň dost vybočují z dnešního zaběhnutého standardu (právě direct-LED podsvícením na 120 Hz a neobvyklou úhlopříčkou 48"). Ale jak říkám, je to jen taková moje soukromá spekulace.
bh69 (157)|26.6.2014 11:30
[QUOTE=tdlmarek;491715]Takže vycházím z recenzí UE40H6400 - ta je direct-LED a s velkou pravděpodobností 120 Hz (protože má aktivní 3D a interpolaci pohybu, 400 CMR).[/QUOTE]

ja jen mrknul na heureku, tam je psano 200Hz, takze tam asi maji chybu (ale ted jsem kouknul treba na czc a taky pisou 200Hz, tak nevim)
vivid.sk (11472)|26.6.2014 11:55
Na heureku mozes pozerat, ak chces vediet info o cenach, pokial hladas specifikaciu, radsej si zober serioznejsie zdroje. Marekova teoria moze byt velmi blizko pravde, minulorocne F6xxx, pouzivali ine panely, tohtorocne su naozaj DirectLED (potvrdene len vo verzii 40"). Informacie o MCFI (CMR/Motion+, ...) su len marketingova bublina na odlisenie modelov, kedze cely rad 6xxx pouzival rovnaky 100/120Hz panel (a to castokrat aj roznych vyrobcov). Tak je to fuk, ci je napisane 200 alebo 400/800. Realne rozdiely budu v praxi tazko postrehnutelne. Lepsie 200/240Hz panely mali az modely F7000/8000 (dnesna H7000, H8000 ma uz curved panel).

P.S. Takisto by ma zaujimala info ohladom PWM regulacie podsvietenia. Zial tieto info sa v recenziach neuvadzaju, ostava len nabehnut do kamennej predajne, pripadne poziadat potencionalneho majitela.
bh69 (157)|26.6.2014 14:19
tak pokud jde o tento typ, treba tady pisou v recenzi o edge podsviceni
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/samsung-ue40h6400-1246258/review/2#articleContent

stejna informace zde
http://www.pocket-lint.com/review/128544-samsung-ue40h6400-6-series-tv-review

ale tady pisou, ze je to direct podsviceni
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm

neni nakonec mozny, ze tam pod stejnym oznacenim jsou ruzny typy ?
vivid.sk (11472)|26.6.2014 14:27
Nie, jedina seriozna review je ta posledna. Minimalne podla pristupu, kalibracie a vysledkov.
Nakoniec to ale nemusi byt az taky nezmysel, ak prihliadneme na fakt, ze UK/EU modely mozu mat naozaj ine panely ako US. Takisto je dobre pockat aj na recenzie od francuzov (digitalversus.com).
tdlmarek (1566)|26.6.2014 14:51
A tady je pro změnu recenze 48H6400, která mluví o direct-LED:
http://www.techgreatest.com/reviews/review-samsung-ue48h6400/

Moc se mi nechce věřit, že by střídali edge-LED a direct-LED panely. Přecejen je zde docela znatelný rozdíl v tloušťce (nebo to alespoň psaly všechny recenze u AS640), takže by se musela měnit vnitřní konstrukce a uchycení panelu.
bh69 (157)|28.6.2014 08:50
No je to dilema
- Panasonic AS640
- Sony W805/W815/W828
- Samsung H6*

Kazda ma nejake plusy a taky nejake potencialni "kostlivce ve skrini"
bh69 (157)|28.6.2014 09:00
Mel bych dotaz k rozdilu mezi VA a IPS panelem - to, ze na VA panelech je "cerna cernejsi", resp. kontrast vyšší, je všude dokola opakováno, ale nikde jsem se pořádně nedozvěděl jak je to s podáním odstínů, gradace, detailů v tmavých oblastech obrazu. K čemu je mi tmavá černá, když by tmavé části obrazu splývaly v tmavou plochu bez detailu a bez odlišení odstínů tmavých barev.

Takže která technologie to zvládá líp ? Pokud by to bylo IPS, raději budu tolerovat menší kontrast a šedivější černou, hlavně když bude tmavě modrá tmavomodrá, hnědá hnědá atd a když v tmavém filmu uvidím všechno co tam je, aniž bych musel vytáhnout jas na maximum ..

Vlastní zkušenost mám s porovnáním mého PC monitoru EIZO s S-PVA panalem, se kterým jsem velmi spokojený, s novějším EIZEm s IPS panelem, kde se mi zdá že tmavé oblasti mají takový nepřirozený nádech a zdá se mi, že ten detail se víc utápí. Ale nechci z toho dělat hned závěry.
bh69 (157)|28.6.2014 09:08
Nasel jsem ale treba tuhle informaci (sice se tyka monitoru, ale to myslim neni podstatne)

The current generation of IPS and PLS LCD panels offer black levels of about 0.14 to 0.20 cd/m2 typical. This is really good compared to several years ago where a level of 0.30 was excellent but 0.40 was typical for an IPS. The criticism against IPS panels back 6 years ago was that blacks look more like grays as compared to the S-PVA panels of the day that. That is no longer the case today - IPS monitors have adequate black levels for image editing but also... they show detail in the dark areas.

VA type panels (PVA, MVA) do have lower blacks (down to 0.05 cd/m2) but they also have a weakness - when viewed straight on, dark areas will "crush the blacks" i.e. blot out any dark detail. Move your head to either side and you'll see the dark area lighten a bit revealing detail in the dark area.

-------

vzhledem k tomu, ze se nikdy nedivam potme, vzdy si prisvecuji, a kontrast nastavuji na TV i na monitoru na nizke hodnoty, jinak mne unavuje, nevim jestli nakonec IPS neni pro mne lepsi volba ?
bh69 (157)|28.6.2014 09:22
V testu AS650E na digizone je uvedeno, ze letosni Panasonici neumi automaticky prepinat na format 4:3, vzdy se pry musi nastavit manualne ?!
tdlmarek (1566)|28.6.2014 10:53
Co je pro tebe vhodnější si netroufám odhadovat, ale mě ET5 s IPS a černou údajně kolem 0.15 cd/m2 už trochu přestává bavit a chtěl bych zkusit právě VA panel, abych mohl porovnat. To platí pro sledování s přisvícením, nikdy ve tmě.

Máš nějaký odkaz na to tvrzení o nefunkčnosti přepínání na 4:3? Tohle nastavení je na Panasonicu trochu specifické, ale funguje už minimálně 7 let pořád stejně - tak se mi nechce věřit, že by to najednou rozbili.
MomoBrut (205)|28.6.2014 13:41
[QUOTE=bh69;491818]Nasel jsem ale treba tuhle informaci (sice se tyka monitoru, ale to myslim neni podstatne)

The current generation of IPS and PLS LCD panels offer black levels of about 0.14 to 0.20 cd/m2 typical. This is really good compared to several years ago where a level of 0.30 was excellent but 0.40 was typical for an IPS. The criticism against IPS panels back 6 years ago was that blacks look more like grays as compared to the S-PVA panels of the day that. That is no longer the case today - IPS monitors have adequate black levels for image editing but also... they show detail in the dark areas.

VA type panels (PVA, MVA) do have lower blacks (down to 0.05 cd/m2) but they also have a weakness - when viewed straight on, dark areas will "crush the blacks" i.e. blot out any dark detail. Move your head to either side and you'll see the dark area lighten a bit revealing detail in the dark area.

-------

vzhledem k tomu, ze se nikdy nedivam potme, vzdy si prisvecuji, a kontrast nastavuji na TV i na monitoru na nizke hodnoty, jinak mne unavuje, nevim jestli nakonec IPS neni pro mne lepsi volba ?[/QUOTE]

No, jediná opravdu dobra rada je, kup si to a podívej se doma v podmínkách, v kterých na to budeš koukat. Mám VA (Samsung 60F6300) a s detailem ve tmavých odstínech jsem spokojený. Uživatelé dělají často chybu v tom, že si nastavují rozsah RGB jen na 16-235, pak tam ten detail v černé mít ani nemohou. Je nutné nastavit jak zdroj tak TV na plný rozsah RGB. Samozřejmě předpokládám, že seriózní sledování je z vnějšího zdroje. Je nutné mít plný rozsah RGB 0-255 a to si vyžaduje odlišné nastavení jasu, kontrastu i podsvícení. Na VA panelu, který je správně kalibrovaný, je patrný kompletní rozsah RGB, viz testovací paterny. Např. http://www.arachnoid.com/HDTVTestPattern/resources/HDTVTestPattern.png U každého výrobce se to jmenuje jinak, Samsung ma 0-255 pojmenováno jako HDMI black level Normal a 16-235 jako Low.
Plutotype (717)|28.6.2014 19:37
Blu-ray a TV vysielanie je v limited = 16-235, takže radiť nastaviť plný rozsah nie je správne.
bh69 (157)|28.6.2014 21:34
[QUOTE=tdlmarek;491825]Máš nějaký odkaz na to tvrzení o nefunkčnosti přepínání na 4:3? Tohle nastavení je na Panasonicu trochu specifické, ale funguje už minimálně 7 let pořád stejně - tak se mi nechce věřit, že by to najednou rozbili.[/QUOTE]

mame doma starsi LCD panasonic (LZ85F, 100Hz IPS panel, HDReady - neni bez chyb, ale presto dlouhodoba spokojenost, obraz solidni, klidny, neunavujici), takze vim jak prepinani funguje, ale tady v diskuzi recenzent vylozene pise, ze to fungovalo a ted to zmenili a uz to automaticky neprepina. Udajne to konzultoval i s Panasonicama.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bh69 (157)|28.6.2014 21:40
[QUOTE=MomoBrut;491831]Uživatelé dělají často chybu v tom, že si nastavují rozsah RGB jen na 16-235, pak tam ten detail v černé mít ani nemohou. Je nutné nastavit jak zdroj tak TV na plný rozsah RGB. Samozřejmě předpokládám, že seriózní sledování je z vnějšího zdroje[/QUOTE]

tak sledovat chci prevazne z interniho DVB-T tuneru nebo satelitniho prijimace, externi zdroj teda taky bude - HTPC a pokud prijimac nebude mit DVB-S pak jeste externi (Technisat). Ale spis jde o to jestli panel dokaze tmave barvy reprodukovat, i když je signal i nastaveni zpracovani obrazu spravne nastavene.
vivid.sk (11472)|28.6.2014 22:26
[QUOTE=bh69;491855] jestli panel dokaze tmave barvy reprodukovat,[/QUOTE]
Dokaze. Panely v strednej triede su obecne vysoko pouzitelne (ak nepocitam ine potencionalne vady ako clouding, DSE) a po kalibracii dosahuju velmi dobre vysledky (vid testy).
MomoBrut (205)|28.6.2014 23:08
Jen doplním. Jako zdroj používám momentálně pouze HTPC. Pokud nastavím užší rozsah, jednoznačně ztrácím detail ve stínech, vyzkoušeno, ověřeno.
vivid.sk (11472)|28.6.2014 23:17
Nestracas nic. Ak vidis rozdiely mas chybne nastavene nieco v signalovej ceste player -> GPU driver -> TV.
MomoBrut (205)|28.6.2014 23:26
Driver je nastaven na 0-255, TV na 0-255, pak jedině musím napsat do Intelu, že to mají blbě oni.
vivid.sk (11472)|28.6.2014 23:32
Staci ze to mas inak nastavene v aplikacii (player). Skratka - strata detailov v ciernej/bielej neprichadza do uvahy. Ako by k tomu prisli chudaci s HW BD playermi a vystupom 16-235?
MomoBrut (205)|28.6.2014 23:58
Hmm, tak jsem se na to teď podíval. Ovladače Intel HD graphics fungují tak, že při změně plný versus omezený rozsah skutečně žádnou změnu v obraze neudělají. Jak bude čas, zkusím to ještě podrobněji zkouknout na obrazcích, nejen na videu.
vivid.sk (11472)|29.6.2014 00:14
Tak by to malo fungovat aj pri videu.
Korektne prehravanie sa da dosiahnut samozrejme aj pri plnom rozsahu 0-255, v tomto problem nieje. Je na uzivatelovi, ktory sposob si zvoli (plny rozsah ma nejake neodskriepitelne vyhody). Problemom je formulacia "...RGB jen na 16-235, pak tam ten detail v černé mít ani nemohou", ktory nieje pravdivy, pretoze aj v jednom aj v druhom pripade vies BD/DVD zdroj zobrazit korektne (bez straty detailu).
Leki11 (37)|16.7.2014 19:39
Panasonic AS800 v uhlopříčce 60 palců...ta černá, ten kontrast :-(

http://www.avforums.com/review/panasonic-as802-as800-tx-60-as802b-led-lcd-full-hd-3d-tv-review.10506
tdlmarek (1566)|21.7.2014 18:42
Tak Panasonic 48AS640 nyní v Alze za moc pěkných 19990 CZK s dopravou zdarma - tomu jsem neodolal a objednávka už se mi vyřizuje. Takže pokud vše půjde dobře, tak jsem tu za pár dní s vlastními postřehy.

Jinak slevy jsou i na některých dalších modelech (AS500, AS600, AS650), takže zájemci nechť zpozorní. I když co jsem si tak všiml, tak těch 17% na AS640 je asi nejvyšší.
Hurikan (59)|23.7.2014 21:25
má vůbec ta 48AS640 dvb-t2? Aby to bylo u nás použitelný?
RoPo (6061)|23.7.2014 21:28
Osobne bych DVB-T2 bych u nas jeste neresil. Nejsme v testech ve finale.
tdlmarek (1566)|23.7.2014 22:49
Po odpoledni letmého testování jsem tu měl sepsané nějaké první dojmy, ale zatím se asi vytasím jen s jediným postřehem, protože je podle mě z toho všeho asi nejzajímavější:
[HL]AS640 umí SMB/CIFS, a funguje překvapivě dobře.[/HL] Nastal čas přepsat FAQ.


[QUOTE=Hurikan;493260]má vůbec ta 48AS640 dvb-t2? Aby to bylo u nás použitelný?[/QUOTE]
DVB-T2 má. Použitelnost stejně jako u všech ostatních výrobců diskutabilní - je ve hvězdách, co se u nás nakonec bude skutečně vysílat.
tdlmarek (1566)|31.7.2014 11:09
Review na Panasonic 47AS650:
http://www.avforums.com/review/panasonic-as650-tx-47as650-47as650b-led-lcd-3d-tv-review.10514

A doporučená nastavení obrazu:
http://www.avforums.com/threads/panasonic-as650-tx-47as650-reviewers-recommended-best-settings.1893181/


Podle očekávání se zdá, že je to v podstatě tatáž TV jako AS640 (včetně minule diskutovaného 50 Hz bugu u UK modelů), avšak s jinými panely a marketingovým zařazením. Takže tu máme trochu jiné podání obrazu dané IPS panelem (jak z učebnice - lepší pozorovací úhly, fantastická věrnost barev, horší černá, slabý kontrat), pasivní 3D a jinou sadu dostupných úhlopříček. Tím marketingem mám na mysli např. takovou drobnost, že u AS650 specifikace už uvádní podporu nahrávání na USB, což AS640 nemá. Nedělám si iluze o nějakých technických limitacích, obchodníci v Panasonicu zkrátka chtěli postavit AS650 v portfoliu o trochu výš, a aby nějak zdůvodnili vyšší cenu, tak nechali v systému zapnout některé funkce navíc (nebo spíš naopak, v AS640 jsou tyto funkce záměrně vypnuté).

Recenze bohužel jednoznačně nepotvrzuje direct-LED podsvícení, avšak stále jsem nenarazil na nic, co by tento předpoklad vyvracelo. I podle fotek to vypadá na úplně stejné tělo, jako má AS640.

Stejně tak si recenzenti opět nevšimli nového SMB/CIFS klienta (viz můj předchozí příspěvek), avšak podle očekávání a oficiální specifikace by funkce měla být dostupná i u AS650 (Sdílení souborů v síti: A (klient)).


Možná jsem něco přehlédl, recenzi jsem nezkoumal úplně detailně, tak budu rád za případná doplnění.
RADU (113)|2.8.2014 20:03
Rozhoduji se o koupi tv mezi Sony Bravia KDL-50W815B a Panasonic TX-50AS650E není to lehké každá má svoje plusy i mínusy.Na Panasonic jsem ale nenašel moc zkušeností z praxe...
vivid.sk (11472)|11.8.2014 13:04
Panasonic z hladiska uniformity nejako zvlast neoslnil, ocakaval som lepsie vysledky.
V zaujimavych uhloprieckach >47" je to tragedia (podla foto z dtestu).

Vid tu
Davalda (14)|11.8.2014 18:53
[QUOTE=vivid.sk;494254]Panasonic z hladiska uniformity nejako zvlast neoslnil, ocakaval som lepsie vysledky.
V zaujimavych uhloprieckach >47" je to tragedia (podla foto z dtestu).

Vid tu[/QUOTE]

Tak toto jsem si měl asi přečíst než jsem ho dnes objednal, ale koukl jsem sem nyní. :-( No tak když nic jiného, dám sem nějaké info, ve středu bych měl mít 55´doma. Aby to nebylo ještě horší nežli ten Samsung H6470.:-(
Luksh (9)|12.8.2014 22:14
Ahoj rozhoduju se jestli pořídit TX-L42FT60 ,TX-42AS650E nebo TX-40AS640E . Je mezi nimi zásadní rozdíl že 640 ma pv panel?Nebo kterou byste mi doporučili? Díky
axicom (626)|15.8.2014 16:35
Urcite ma TX-55AS800 d-LED? Koukal jsem na test AS802 a nic moc.
tdlmarek (1566)|17.8.2014 18:05
Panasonic TX-48AS640E - subjektivní dojmy po několika týdnech

Jak již jsem párkrát na fóru zmínil, už nějakou dobu mám doma výše zmíněnou TV a rád bych se podělil o nějaké své dojmy a postřehy. Předně bych chtěl upozornit, že u ET5 mi trvalo desítky hodin, než jsem obraz postupně vyladil, ale i vypozoroval nejrůznější vlastnosti a neduhy. Takže v této oblasti to bude spíš jen nějaké stručné hodnocení. Pochopitelně budu se zmíněnou ET5 hodně srovnávat, protože jsem na ni poslední dva roky koukal a AS640 ji má nahradit. Místy se pokusím dát informace do kontextu i s GT60, kterou jsem měl doma asi týden.


[HL]Balení a design[/HL]
Krabice tentokrát není v ekologickém provedení z neupraveného kartonu, ale lesklá barevná s velkými fotkami TV na obou stranách. Je překvapivě kompaktní s vnitřním uspořádáním na délku, což by mohlo být nejspíš docela užitečné při přepravě osobákem.

Po stránce designu samotné TV nastala změna proti ET5 snad ve všem. Předně tu máme tolik diskutované direct-LED podsvícení indikované už na krabici (zašedlým labelíkem "slim LED"), kvůli kterému je TV o takové 2 cm hlubší než ET5. Zadní kryt proto vytváří jakousi "vaničku", podobně jako třeba u GT60 nebo starších CCFL TV, a je prakticky bez jakýchkoliv prohlubní a výstupků. Trochu překvapivé je, že kryt není plechový, ale z tuhého matného plastu. Na první pohled to působí trochu levně, při detailnější prozkoumání převáží naopak pocit vyšší bytelnosti celého provedení. Rád bych zmínil mírně změněné uspořádání zadních konektorů, protože všechny hlavní typy včetně dvou ze tří HDMI nyní směřují dolů, což je na rozdíl od boční orientace mnohem příjemnější pro skrytí kabeláže.

Takřka přesně opačný vývoj nastal u rámečku obrazovky, ten výrazně zeštíhlel (proti ET5 je tak třetinový) a celé to ošklivé plastové provedení s průhlednou lištou kolem dokona nahradily jednoduché lišty - hliníkové horizontální (podle omaku se zdá, že jde skutečně o kov) a lesklé černé plastové vertikální. Musím říct, že v reálu to vypadá podstatně lépe než na obrázcích a po prvotních obavách se mi design opravdu začal líbit. Vyhovuje mi i velice minimalistické provedení spodní lišty, žádné kudrlinky, jen matný nápis Panasonic uprostřed a drobná dioda + senzory téměř úplně vlevo.

I provedení stojanu je úplně nové, namísto plného obdelníku s centrální natáčecí nohou tu máme pouze plastový rám s kovovou výstuhou a pevným uchyceným po stranách. Ve výsledku působí docela elegantně a hodně pomáhá právě to, že je vždy dokonale zarovnaný s plochou panelu. Kdo by však chtěl TV občas natočit, tak z tohoto řešení nejspíš radost mít nebude. Estetickému dojmu docela ubližuje ono plastové provedení, škoda, že nepoužili opravdový kov jako u horizontálních lišt rámu, ale pouze jeho lacinou imitaci. Aneb další důvod se na stojan vykašlat a pověsit TV přímo na stěnu, což téměř vždy vypadá o dost lépe.


[HL]Prostředí, ovládání a fičury[/HL]
K zapnutí TV už není potřeba tlačítko několik sekund držet, ale stačí i normální krátký stisk - revoluce! Prostředí menu je v jádru podobné jako u starších modelů, avšak došlo k jakémusi reskinu a přeuspořádání položek z jednotlivých sekcí do jednoho dlouhého seznamu. Po stránkce návrhu tomu není moc co vytknout, ale rozhraní je neskutečně zadřené a pomalé. Nejspíš špatně napsaný software, protože některé animace jsou krásně plynulé, zatímco jiné úplně základní akce v menu se vyloženě škubou. Toto se moc nepovedlo, naštěstí se to ale netýká ovládacích prvků používaných při běžném sledování - info, EPG, atd. EPG je s obrazem a zvukem v levém horním rohu, jinak se design prakticky nezměnil.

Obsah menu v oblasti nastavení obrazu je znatelně bohatší než na ET5, má blíže spíš k plazmám - např. mě překvapilo, že kromě "brightness" a "contrast" je samostatný slider i pro "backlight". Stejně tak lze na vstupech nastavovat barevný rozsah (0-255 nebo 16-235), je zde již avizovaná funkce 1080p pure direct, vyvážení barev jde ladit do nejmenšího detailu, nechybí možnosti nastavit nebo úplně vypnout všechen postprocessing jako různé doosřování, dopočítávání snímků atd.

Nastavení overscanu je již konečně samostatné pro jednotlivé vstupy, a nikoliv globální. Trochu paradoxně je to však už trochu zbytečné, protože po zapnutí 1080p pure direct se 1080p vstupy vykreslují pěkně 1:1 i se zapnutým overscanem.

Kritizovat musím funkci pro nastavení aspect ratia při televizním vysílání, kde Panasonic z nepochopitelného důvodu změnil či rozbil co dlouhé roky bez problému fungovalo. Již nelze mít pro 4:3 obsah nastavené zobrazení 14:9 nebo 4:3 s automatickým přepínáním na 16:9 při widescreen obsahu. Zkrátka co člověk v menu zvolí, to se aplikuje bez ohledu na formát zdroje. Upřímně doufám, že se jedná pouze o nějaké opomenutí a vyřeší to aktualizace firmwaru.

Docela zajímavé mi přišlo nastavení zvuku - hlasitost sluchátkového výstupu je již tradičně oddělená, nyní však lze kromě případného vypnutí interních reproduktorů také přesměrovat regulaci z DO právě na sluchátkový výstup. To si dovedu představit jako nesmírně užitečné v kombinaci se soundbarem.

Tolik proklamovanou funkci "home screenů" a personalizaci prostředí TV se snažím ignorovat, stejně jako většinu smart funkcí - takže zde asi zájemce o info zklamu. Mě potěšilo to, že jedna z dostupných startovacích obrazovek je "full screen tv", čímž jsem získal de facto stejné chování jako mají "hloupé" televize. Zajímavostí je však to, že TV po startu nabíhá na posledně použitý režim - takže už není potřeba zneužívat hotelový mód pro nastavení startu na HDMI vstup.

Jedinou výjimkou ze smart funkcí, kterou jsem trochu vyzkoušel, je již dříve zmíněný multimediální přehrávač se zcela novou funkcionalitou - přístupem na síť přes SMB/CIFS. Ačkoliv toto sám běžně nepoužívám a mám na přehrávání multimedií trochu vyšší nároky, iniciativě Panasonicu tleskám. Hlavní je však to, že funkce nejen že je přítomná, ale na základě letmého testování i překvapivě použitelná - jsou dostupné všechny základní ovládácí prvky, lze volit video, audio a titulkové stopy, u titulků v souboru nastavit kódování, atd. Funguje čisté přehrávání 24p (žádný pulldown) a TV zvládá audio v AC3, DTS i AAC (u prvních dvou je po zapojení optiky aktivován bitstreaming). Na problém jsem narazil pouze u HD audio stop (DTS-HD MA a Dolby TrueHD), se kterýmy si TV bohužel neporadí ani na úrovni SD core

Drobné změny dálkového ovladače hodnotím pozitivně. Došlo k přesunutí často používaných kláves na dostupnější místo a drobným zjednodušením celého layoutu - jinak je to stále klasický DO Panasonic dotáhlý téměř k dokonalosti. I druhý ovladač s touchpadem zachovává tyhle tradiční rysy, má však výrazně tužší tlačítka. Pokud jsem to dobře pochopil, tak tento ovladač používá kombinaci klasického infra pro zapnutí a TV, načež se spáruje přes bluetooth (?) a všechny další povely se tak přenáší bez nutnosti mířit na TV. Ovládání je docela zajímavé, chválím např. nápad gestem na touchpadu rolovat přes jednotlivé televizní stanice, své přiznivce si určitě najde. Mně však TV většinou slouží pouze jako panel s HDMI vstupem, takže toto úplně nedocením.


[HL]Panel a obrazové funkce, zvuk[/HL]
Jak je dnes zvykem u většiny výrobců, panel je i u AS640 spíše lesklý. Na rozdíl od ET5 má však nějakou povrchovou úpravu, která rozptyluje dopadající světlo a činí tak TV výrazně použitelnější i pro sledování za světla.

Vlastnosti VA panelu jdou vidět doslova na první pohled, ta hloubka obrazu a úroveň černé je ve srovnání s předchozím IPS opravdu moc pěkná - a to i za dne při normální světle. Nemám přitom pocit, že by tím nějak trpěly barvy - i na světlé a barevné scény je vyloženě radost se dívat. Oboje však podle očekávání platí pouze při zachování dobrého pozorovacího úhlu, jakmile člověk trochu více vybočí, celý obraz zesvětlá a barvy jsou jakoby "vymyté". Srovnání s IPS v ET5 však není tak úplně jednoznačné - i tam totiž hodně ostrý pozorovací úhel způsoboval změny v obraze, zejméně ještě více zešedla až zmodrala černá, vystoupl backlight bleeding a projevila se také vyšší odleskovost panelu. Takže ve výsledku je to spíše remíza. Osobně si myslím, že pro běžné použití to problém není - optimální úhel se mi zdá dost široký, že se do něj vejde i několik diváků na sedačce. Při nějakém pokukování z úhlu však člověk buď zkousne horší obraz, nebo by měl zvolit spíše jinou technologii.

Podsvícení pomocí direct-LED rozhodně není dokonalé, ale proti edge-LED u ET5 je to obrovský pokrok. Při plně černé obrazovce ve zhasnuté místnosti je uniformita slušná, ale ne úplně perfektní - jde vidět trochu světlejší svislé pruhy kousek od hran obrazovky a na svém kusu jsem objevil i mírný clouding v levé horní čtvrtině panelu. Nic z toho jsem však při běžném sledování nezaregistroval, což se o backlight bleedingu u edge-LED říct nedalo. Světlá barva pak naopak upozorní na trochu tmavší podsvícení ve všech čtyřech rozích, což už občas je viditelné i na normálním obsahu - jedná se o oblast tak 5 cm^2, opravdu až v samotných rozích panelu. U filmů to problém není vůbec, protože rohy padnou do černých pásů nahoře a dole. Při 16:9 to trochu vidět lze, ale osobně mi to nepřipadá nijak extra rušivé.

Jako zbytečné mínus vidím funkci automatického zhasínání podsvícení, ke kterému dochází při úplně černé obrazovce. Nelze to hodnotit jednoznačně negativně, např. u filmů s černými prostřihy se u edge-LED dostaví facka v podobě upozornění na clouding, zatímco zde se dostaví spíš takový "wow" efekt, že obrazovka skutečně úplně zhasne a člověk na tu chvíli civí na dokonale černý obdelník. Je to ale trochu umělé, některým lidem by to mohlo vadit a nelze to vypnout.

Funkce "Adaptive Backlight Control" pak výše zmíněné chování doplňuje ve stylu "když je nemůžeš porazit, přidej se k nim". Při aktivaci průběžné regulaci intenzity podsvícení totiž popsané zhasínání LEDek už není tak razantní, takže tolik nebije do očí. A musím říct, že tento autodimming je i bez lokálního stmívání implementován překvapivě dobře - funkce reaguje rychle, nedochází k žádnému zpožděnému ztmavení obrazu ani rušivým fluktuacím, a celkově podání obrazu spíše pomáhá. Samozřejmě určité negativní projevy zde jsou, např. na titulcích jde pěkně vidět, jak jsou někdy zářivě bílé a jindy spíš utlumené. I přesto však musím podpořit pozitivní reakce z recenzí, protože jsem si funkci docela oblíbil a mám ji běžně zapnutou.

V podání pohybu jsem nezpozoroval žádný problém, jak filmové 24p, tak i televizní 50i je dle mého oka naprosto čisté. Takže za sebe mohu říci, že diskutovaný 50 Hz bug se skutečně týká asi jen UK modelů.

Na závěr bych si ještě dovolil pár slov ke zvuku interních reproduktorů, protože je i bez přidaného subwooferu překvapivě použitelný. Zatímco ET5 zní opravdu hodně plechově a ploše, zde už jsou i nějaké basy a nepřipadal bych si trapně, kdybych měl TV někomu doporučit i bez dodatečného ozvučení. Vracíme se tím na úplný začátek, protože za tímto zlepšením bude mj. určitě i větší hloubka TV a použití plastového krytu namísto plechu.


[HL]Shrnutí[/HL]
Už je asi zřejmé, že i přes některé nedostatky hodnotím AS640 natolik pozitivně, že pořizovací cena stála za upgrade z ET5 - v opačném případě bych ji totiž v rámci 14 denní lhůty už dávno vrátil. Myslím, že pro zájemce o "filmové" koukání, kteří však nesnesou nebo nestihli plazmu, je to velice zajímavá volba. Pořád je to jen LCD, takže tomu chybí ta úžasně hluboká černá a dokonalá uniformita obrazu bez pomocných berliček, kterou jsem viděl u GT60. Odpadají však jiné negativní vlastnosti plazmy a nelze opomenout ani znatelně nižší cenovku - za aktuálních 19990 je to podle mě docela "hot deal".

V případě použití jako běžné rodinné TV je třeba vzít v úvahu horší pozorovací úhly a pamatovat na nepříjemný bug s aktuálně nefunkčním přepínáním aspect ratia - pro některé uživatele to může být dost zásadní. Také zarytí odpůrci jakýchkoliv manipulací s obrazem mohou být trochu rozladěni z vnuceného vypínání LEDek při černé obrazovce.

Naopak zpozornět by měli zájemci o multimediální využití, protože přítomnost funkčního SMB/CIFS klienta a slušného mediálního přehrávače s podporou 24p je v oblasti TV věc takřka revoluční. Pro nenáročné uživatele se tím celé řešení výrazně zjednodušuje, stačí TV připojit do domácí sítě s nasdílenými daty a je hotovo. Pokud toto dorovnají i ostatní výrobci (což je podle mě dost pravděpodobné), tak to vidím jako definitivní konec DLNA v tomto segmentu.


Závěrem ještě díky za pozornost všem, kteří dočetli až sem - nějak jsem se v té záplavě dojmů rozepsal. Nejspíše jsem řadu oblastí opomenul - potom s ní buď není žádný problém a funguje podle očekávání, nebo mě nezajímá, případně jsem zkrátka zapomněl. Takže doplňující dotazy samozřejmě rád zodpovím.
majkom (83)|18.8.2014 07:05
hele, ma as640 ten 50hz bug? alebo to plati len pre uk a u naseho vysielania je vsetko ok???
tdlmarek (1566)|18.8.2014 07:46
[QUOTE=tdlmarek;494550]V podání pohybu jsem nezpozoroval žádný problém, jak filmové 24p, tak i televizní 50i je dle mého oka naprosto čisté. Takže za sebe mohu říci, že diskutovaný 50 Hz bug se skutečně týká asi jen UK modelů.[/QUOTE]
:rolleyes: :rolleyes:
Hurikan (59)|18.8.2014 12:58
no nic, ted jsem se opravdu zasmál...člověk se s tím sere a pak...

Dík za postřehy, já si toho cením, ted jen vybrat AS640 nebo H6400
Davalda (14)|18.8.2014 21:01
Udělal jsme rychlé shrnutí základních postřehů co jsem zasílal tdlmarkovi, tak třeba to někomu pomůže. Ale jak jsem zde někde uváděl, nejsem odborník na TV, jde mi o pěkný obraz a " pláči" po plasmě TX55st60, která mi utelka a už není. Takže subjektivně k Samsung 6400 a Panasonic A640 v 55´.
Pokud to shrnu, obraz má pěkný a jak to odpovídá recenzím, obraz u Sama i Pana je opravdu pěkný a přijde mi srovnatelný ( neviděl jsem je ale vedle sebe). U Sama byl výraznější pruh podsvícení kolem obrazovky.Kolem filmu u Pana nejsou vidět v černých okrajích při 4:3 nebo při širokoúhlejším filmu tak výrazně osvětlené pruhy, spíše je ta černá podsvícená celá.
Když jsem si hrál s obrazem, uniformita mi přijde podobná, při vyšších hodnotách nasvícení obrazu je i zde viditelná mřížka srovnatelná se Samem. Pana má v rozích dole clouding,ale při filmu jsem to výrazně nevnímal ( koukám bez přisvícení) A liší se to podle pohybu i jen o kousek z hlediska úhlu pohledu na obrazovku.Ale na druhou stranu se mi nezdá, že by obraz nějak utrpěl při větším úhlu.Moc jsem se tím nezabýval.Koukám zepředu.
Obrazově bych si ji nechal....co se týká ovládání a menu mi více vyhovuje Sam.A smart ovladač s touchpadem mi přišel k ničemu a používal jsem ten hlavní velký, na smart ovladači jsem nenašel, jak např. odmazat poslední písmeno atd..Více mi přišlo šikovnější ovládání kurzorovými tlačítky na tom hlavním ovladači. Ale to není rozhodující, ale...:-( Integrovaný přehrávač přehrává některá mkv jako slideshow a má potíže s přehráváním DTS u některých titulů..:-( OK, to bych ještě vydýchal a pouštěl to dále přes PC... Ale chtěl jsem větší úhlopříčku a možnost přehrávání seriálů a dokumentů z NASu.Ale na to je PAN mimo mísu a cca 95 % videosouborů to nepřehrává a to myslím jak avi DIVX nebo XVID,ale i MKV v rozlišení 720p. Sam přehrál vše na jedničku. :-( (Např u Futuramy, to ze tří sérií přehrálo asi 4 díly, a to jsou všechny ve stejném formátu).
Takže ji dnes balím a zítra jde zpět. :-( A docela mne to mrzí. Z hlediska podsvícení mi byl PANA příjemnější. U obou TV je v menu a světlejších obrazovkách patrné nerovnoměrné podsvícení,ale u nastavení na film jsem to nijak rušivě nevnímal, mimo uvedených černých okrajů. Ale to se na to tak nějak zaměřuji. Jak se zakoukám na film, je to jedno.
TV signál jsem nehodnotil, ani mi nefunguje anténa, jak jsem zjistil, ale my na TV stejně nekoukáme a je mi v tomto směru výbava TV úplně jedno.

Jak jsem uvedl, je to subjektivní názor a byl jsme po pravdě otráven smart schopností TV, takže jsem věděl, že půjde zpět hned po prvním večeru. Co mne pobavilo, tak to je info v e- nápovědě a to, že některé videosoubory upravené v PC to nemusí přehrávat...hmmm a jak udělám AVI, mkv bez PC? :-D
vivid.sk (11472)|18.8.2014 21:49
Co sa tyka prehravania a podpory suborov, nic lepsie ako Samsung nenajdes, to je znama vec. Ale je len otazkou casu, kedy ti ani Samsung nejake video neprehra (aj ked mozno 95% prehra). Takze ja by som vyberal podla obrazu. Vsetko ostatie vies vyriesit s MMC. V tomto pripade mi pride celkom usmevna podpora SMB na Panasonicoch, ked sikmooki zabudli na to najdolezitejsie :)
Davalda (14)|18.8.2014 22:32
[QUOTE=vivid.sk;494635]Co sa tyka prehravania a podpory suborov, nic lepsie ako Samsung nenajdes, to je znama vec. Ale je len otazkou casu, kedy ti ani Samsung nejake video neprehra (aj ked mozno 95% prehra). Takze ja by som vyberal podla obrazu. Vsetko ostatie vies vyriesit s MMC. V tomto pripade mi pride celkom usmevna podpora SMB na Panasonicoch, ked sikmooki zabudli na to najdolezitejsie :)[/QUOTE]

No po pravdě nějak s balením váhám.Pokud bych měl kliku na Sam bez toho podvícení v krajích, tak je rozhodnuto,ale jistotu jaksi nemám a nemohu mít...:-( Ale pokud jsem to dobře pochopil a myslíš to tam dát přes kartu nebo usb, tak to nepřehrává také. Není to otázka přehrávání z NAS, připojoval jsem i externí HDD abych si to ověřil.

No musím říci, že když porovnám Sam a Pan i z hlediska ceny, tak při té srovnatelné kvalitě má Pan zvláštní cen.politiku. Sam 6400 se dnes pohybuje o 2 000,- Kč níže a pokud si vezmu, že bych chtěl 2x 3D brýle, tak je rozdíl v ceně 5 500,- Kč, tedy téměř 20 %. jinak úsměvné je, že v balení u Pan jsou 1x polarizační brýle ( v příslušenství uvedeny nejsou) a panel je aktiv. :-)
vivid.sk (11472)|18.8.2014 22:38
Pochopil si to spravne. Ked tie media neprehra z HDD, neprehra ich ani cez SMB.
tdlmarek (1566)|18.8.2014 22:54
Díky za další postřehy z trochu jiného úhlu.

Ty vlastnosti panelu by se možná daly přičíst větší úhlopříčce, nebo máme jiné preference obrazového presetu či sledovací podmínky. Já při normálním nastavení obrazu a pouštění filmů/seriálů nejsem schopen zpozorovat jinou vadu, než zmíněné tmavší rohy. I když jak znovu pročítám tvé hodnocení, tak nejspíš mluvíme oba o tomtéž, pouze jinými slovy.

Ale ta kritika mediálního přehrávače mě docela překvapuje. Já teda v tomhle nejsem úplně reprezentativní uživatel, protože jak už jsem psal tyhle funkce běžně nepoužívám, ani používat nechci, ale z těch cca 10 filmů co jsem zkusil to přehrálo vše, až na zmíněné HD audio stopy. Zkusil jsem tedy nyní ještě pár testů a šáhnout i mimo "standardní" triádu web-dl, 4.5GB/720p a 8.5GB/1080p. A musím přiznat, že u různých starších divxů, či naopak remuxů přímo z blu-ray jsem těch nepodporovaných souborů pár našel. I když nutno podotknout, že jsem ani jednou nepozoroval "slideshow" - obraz se buď úplně rozsypal a zasekl, nebo TV rovnou napsala "not supported". Stejně tak mi přijde divné, že by byl problém s DTS pouze u některých titulů - je to jeden kodek, takže bych očekával, že pokud jde u jednoho filmu, půjde u všech (čest pár výjimkám potvrzujícím pravidlo). Zkrátka zmíněných 95% vůbec neodpovídá mé zkušenosti, já bych hodně od boku střelil řekněme 10%, když zahrneme i archivní materiál.

[s]Jen pro upřesnění, bavíme se o přehrávání napřímo, bez DLNA? Nemohl být problém v síti? Já celkem automaticky používal gigabitový ethernet, o Wi-Fi jsem se ani nepokoušel.[/s]

Předchozí větu nebrat v úvahu, mezitím se objevilo doplnění.


[QUOTE=Davalda;494637]Sam 6400 se dnes pohybuje o 2 000,- Kč níže a pokud si vezmu, že bych chtěl 2x 3D brýle, tak je rozdíl v ceně 5 500,- Kč, tedy téměř 20 %.[/QUOTE]
Jo, tohle to hodnocení určitě trochu obrací. U 48" je to téměř přesně naopak.

[QUOTE=Davalda;494637] jinak úsměvné je, že v balení u Pan jsou 1x polarizační brýle ( v příslušenství uvedeny nejsou) a panel je aktiv. :-)[/QUOTE]
wtf?! :D
Davalda (14)|18.8.2014 23:45
[QUOTE=tdlmarek;494639]Díky za další postřehy z trochu jiného úhlu.

Ty vlastnosti panelu by se možná daly přičíst větší úhlopříčce, nebo máme jiné preference obrazového presetu či sledovací podmínky. Já při normálním nastavení obrazu a pouštění filmů/seriálů nejsem schopen zpozorovat jinou vadu, než zmíněné tmavší rohy. I když jak znovu pročítám tvé hodnocení, tak nejspíš mluvíme oba o tomtéž, pouze jinými slovy.

Ale ta kritika mediálního přehrávače mě docela překvapuje. Já teda v tomhle nejsem úplně reprezentativní uživatel, protože jak už jsem psal tyhle funkce běžně nepoužívám, ani používat nechci, ale z těch cca 10 filmů co jsem zkusil to přehrálo vše, až na zmíněné HD audio stopy. Zkusil jsem tedy nyní ještě pár testů a šáhnout i mimo "standardní" triádu web-dl, 4.5GB/720p a 8.5GB/1080p. A musím přiznat, že u různých starších divxů, či naopak remuxů přímo z blu-ray jsem těch nepodporovaných souborů pár našel. I když nutno podotknout, že jsem ani jednou nepozoroval "slideshow" - obraz se buď úplně rozsypal a zasekl, nebo TV rovnou napsala "not supported". Stejně tak mi přijde divné, že by byl problém s DTS pouze u některých titulů - je to jeden kodek, takže bych očekával, že pokud jde u jednoho filmu, půjde u všech (čest pár výjimkám potvrzujícím pravidlo). Zkrátka zmíněných 95% vůbec neodpovídá mé zkušenosti, já bych hodně od boku střelil řekněme 10%, když zahrneme i archivní materiál.

[s]Jen pro upřesnění, bavíme se o přehrávání napřímo, bez DLNA? Nemohl být problém v síti? Já celkem automaticky používal gigabitový ethernet, o Wi-Fi jsem se ani nepokoušel.[/s]

Předchozí větu nebrat v úvahu, mezitím se objevilo doplnění.



Jo, tohle to hodnocení určitě trochu obrací. U 48" je to téměř přesně naopak.


wtf?! :D[/QUOTE]

Marku,

tak mi to nedalo po tom co jste psali s Vivid.sk a ještě se s tím pohrál.No je to poněkud podivné.:-) A ano, je to bez DLNA ( pokud media server v Panasonicu toto přímo nepoužívá, viz.níže, nemám s tím po pravdě žádnou zkušenost)
Z HDD mi to přehrávalo některé mkv trhaně, jak jsem uvedl. A pár avi co jsem tam měl vůbec. No každopádně jsem se nyní zaměřil na některá avi videa co přes NAS nešla. A v media přehrávači v TV jsem našel přístupné přímo složky z NAS a světe div se, ta videa, která nejdou přehrát přes Media server, tak přes přehrávač médií jedou, tedy také přes síť. No nevím, třeba je to mé nepochopení dvou funkcí u TV, které by podle mne měly umět totéž.:-)
No dlužno říci, že Sam má ovládání intuitivnější, ve volbě externích zařízení se přímo nabízí Synology a vše jede.:-)
Asi někde soudruzi ze zěm vycházejícího udělali chybu.:-) Nebo jsem to pouze nepochopil.:-)

U těch brýlí to byla celkem sranda, protože mne v prodejně začali přesvědčovat, že to musí být tedy pasiv panel.:-) Až když jsem jim to ukázal na MT na webu Panasonicu, tak mi uvěřili, že je to opravdu aktiv.:-)
RoPo (6061)|19.8.2014 08:21
[QUOTE=Davalda;494643]pokud media server v Panasonicu...[/QUOTE]

Pochopil jsem, že máš na mysli media server od Panasonicu, který jsi instaloval na PC? Pak to je právě DLNA server.
tdlmarek (1566)|19.8.2014 08:24
Tak teď už je to jasnější :) Abychom tedy mluvili konkrétně, tak menu TV vypadá zhruba takto:

[ATTACH=CONFIG]28230[/ATTACH]

Ikona "Media Server" je podle mě skutečně přehrávání přes DLNA, u mě to totiž žádné dostupné zařízení v síti nenajde. Zde se problémy dají očekávat, protože si nejprve musí sednout DLNA klient v TV s DLNA serverem (a jeho nastavením) v síti, musí být správná konstelace hvězd, intenzita erupcí na slunci a obětována koza za úplňku. Teprve když tohle všechno klapne a podaří se a/v stream dopravit do TV, tak se ještě mohou a nemusí projevit limity samotného přehrávače. Vina tedy nemusí být vždy na straně TV, řadu problémů lze vyřešit výměnou či odladěním DLNA serveru, pokud to člověku stojí za námahu. Tohle není nic nového, píše se o tom i ve FAQ.

Naopak ikona "Media Player" je už jen holý přehrávač, primárně pro zařízení připojená přes USB, avšak nově si umí pro obsah šáhnout i do sítě přes SMB/CIFS. O tomhle mluvím já, zde si už pěkně vylistuju jednotlivé složky z NASu a vybírám ze své knihovny, zkušenosti s možnostmi přehrávače jsou výše.

Technicky vzato jsou to tedy velice odlišné "aplikace" a jejich rozdělení tedy dává smysl. Ale pro běžného uživatele to asi může být matoucí, obzvlášť pokud má v síti rozjetý DLNA server (tzn. implicitní nastavení hotových NASů), aniž by o tom věděl.


Že je na tom Samsung a případně LG obecně ve smart funkcích a tedy i multimediální podpoře o pár let dále, než většina konkurence včetně Panasonicu, je známá věc. S tímhle jsem k hodnocení přistupoval, proto mě možnosti AS640 spíš příjemně překvapily (např. proti jejich 3 roky starému blu-ray přehrávači je tam obrovský pokrok). Když to ale bereme absolutně a přehrávání médií je druhým nejdůležitější parametrem při výběru, pak samozřejmě Panasonic doporučit nelze. Na druhou stranu toto lze snadno vyřešit malým HTPC nebo i levným MMC, kdežto vlastnosti panelu člověk žádným dokoupeným zařízením nevylepší.
a66b9eef5d924b3b7690884e078b9a27_8729.jpg
Davalda (14)|21.8.2014 17:47
[QUOTE=tdlmarek;494648]Tak teď už je to jasnější :) Abychom tedy mluvili konkrétně, tak menu TV vypadá zhruba takto:

[ATTACH=CONFIG]28230[/ATTACH]

Ikona "Media Server" je podle mě skutečně přehrávání přes DLNA, u mě to totiž žádné dostupné z[/QUOTE]

Ano, moje chyba, je to tak.
Evok (84)|23.8.2014 12:00
Jaký je váš názor na tuto Tv ? http://www.electroworld.cz/product/televize-audio-video/televize/TX50AX800E/panasonic-tx-50ax800e-televize

Poohlížím se po náhradě za plazmu LG 50PK950 začal se mě na ní docela dost vypalovat obraz.
registrar (41)|23.8.2014 19:45
[QUOTE=Evok;494870]Jaký je váš názor na tuto Tv ? http://www.electroworld.cz/product/televize-audio-video/televize/TX50AX800E/panasonic-tx-50ax800e-televize

Poohlížím se po náhradě za plazmu LG 50PK950 začal se mě na ní docela dost vypalovat obraz.[/QUOTE]

podla hdtvtest najlepsia 4K TV a jedna z najlepsich LCD

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx-50ax802b-201405193778.htm