Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

RoPo (6061)|16.11.2014 23:16
Add 2) Ne. Obsah vzdy prehrava TV. DLNA server jen poskytuje datovy stream.
lacino88 (27)|17.11.2014 00:03
Zdravim, rozhodujem sa medzi Panasonic TX-48AS640E a Samsung UE48H6400. Precital som cele vlakno jedneho aj druheho ale aj tak by som mal otazky:
1. Ako je to s prehravanim filmov z usb/extHDD? Dokaze to prehrat mkv, avi aj v 1080p kvlite (10-20 GB velke)? Ozaj sa neda dakde nastavit aby TV rozpoznavala aj zlozky?
2. Je obraz panaka ozaj viditelne lepsi ako sama? Telka by bola vyuzivana na prehravania z 75% filmov cez HDMI z PC alebo z usb/extHDD.
Panak vychadza o necelych 100e lacnejsie ako sam, ale v baleni nema okuliare (ktore u panaka stoja brutalne vela) narozdiel od sama.

Ktory z nich by bola lepsia volba podla vas? Dakujem
tdlmarek (1566)|17.11.2014 10:22
[QUOTE=lacino88;499764]Zdravim, rozhodujem sa medzi Panasonic TX-48AS640E a Samsung UE48H6400. Precital som cele vlakno jedneho aj druheho ale aj tak by som mal otazky:[/QUOTE]
Ad 1: Složky fungují, avšak pouze jedné úrovně. Takže pokud už mám každý film (mkv soubor + případně titulky) v samostatném adresáři, už nad tímto nelze udělat rozdělení např. na HD a SD - media player zobrazí všechny složky filmů pohromadě. Týká se to i přehrávání z USB. Možnost tohle změnit se mi najít nepodařilo, ani manuál nic nezmiňuje. Na schopnosti přehrávání nelze takhle jednoduše odpovědět - některé soubory to přehraje (i velké 10-20 GB), některé ne. Záleží na spoustě dalších parametrů než jen jejich velikosti.
Ad 2: Brýle by měly používat stejnou technologii, takže i u Panasonicu lze použít ty levnější od Samsungu. Někteří uživatelé zde však psali, že ta vyšší cena za originál Panasonic brýle je opodstatněná (jsou bytelnější, lépe brání perifernímu videní, ...)

Hodnocení Samsungu je trochu složité, protože v tom dělají dost zmatek používáním různých typů panelů pro různé úhlopříčky a "podmodely". A možná je to ještě horší, že jsou jiné panely třeba pro anglické modely a pro zbytek evropy - nevím totiž, jak jinak si vysvětlit oslavné hodnocení direct-LED panelu např. od této recenze, zatímco náš uživatel si tu u stejného modelu stěžuje na něco, co od pohledu vypadá spíš jako edge-LED.
vivid.sk (11472)|17.11.2014 11:36
Vyzera to tak, ze pre nasu cast Europy su distribuovane Edge LED panely (montovane na Slovensku) - plati pre Samsung. Treba si vsak uvedomit, ze na TV sa treba pozerat priamo. Pokial sa budes pozerat z uhla, ci zhora, naozaj by som volil radsej Panasonic s potvrdenym DirectLED panelom (ale treba externy zdroj TV signalu). Uzivatel, ktory zmienuje problem tiez nema TV umiestnenu korektne.

Co sa tyka obrazu, podla mna bude obraz po kalibracii na oboch velmi podobny (pozor na standardne nastavenia od vyrobcu) a zavisi od stastia, na aky panel natrafis. Idealna TV neexistuje, no v strednej triede tam budu podobne problemy (rohy, mild DSE+clouding). Ak chces pre seba to najlepsie, kup si domov oba, opatrne rozbal a porovnaj. Nasledne jeden z nich vrat.


Tato odpoved plati aj pre rovnaku otazku polozenu v dalsom vlakne.
lacino88 (27)|17.11.2014 12:02
Este ma napadly dve otazky (kedze teraz mam LG 42LM615S a stretavam sa stymito problemami):
1. Dokaze to prehrat filmy ktore maju DDS zvuk? Pri LG mi to vypise, len ze audio nepodporovane a obraz ide bez zvuku.
2. Pri sledovani 3D filmov, 3D efekt funguje aj ked pustam film z PC cez HDMI alebo je potrebne pustat to z USB/extHDD alebo ineho zdroja kde sama TV prehrava film a nedostava len hotovy obraz z PC. Pri LG co mam, ak som pustal film z PC tak na telke to 3D nefungovalo ako malo. Ale z USB to malo celkokm pekne 3D.
tdlmarek (1566)|17.11.2014 13:19
[QUOTE=lacino88;499788]1. Dokaze to prehrat filmy ktore maju DDS zvuk? Pri LG mi to vypise, len ze audio nepodporovane a obraz ide bez zvuku. [/QUOTE]
Pokud tedy myslíš DTS (dle odpovědi vedle u Samsugu) tak ano, funguje DTS, AC3 i AAC. Nejdou až HD formáty, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-AX800-AS800-AS7X0-AS6X0-AS5X0-A400?p=494550&viewfull=1#post494550
kkllcc (16)|20.11.2014 13:23
K čemu slouží HDMI ACR ? V návodu jsem narazil na to že k posílání digitálního zvuku přes HDMI, ale to snad musí umět všechna HDMI, kvůli tomu vzniklo ne?
Je mi k něčemu virelink pokud nemám jiné zařízení Panasonic?
RoPo (6061)|20.11.2014 13:28
ACR ve spojení s HDMI nic není. Pravděpodobně máš na mysli ARC nebo-li Audio Return Channel. Má na starosti poslat audio z prezentačního zařízení na zdrojové zařízení video obsahu - z TV zpět do receiveru (AVR) nebo soundbaru či podobného zvukového zařízení. Ušetří se tím další propojení mezi TV a AVR pro audio složku z TV do AVR pro reprodukci audia z TV receiverem. Všechna zařízení jej nemusí umět. ARC bylo implementováno až ve vyšších verzích HDMI standardu a to od verze 1.4.
Toto musí podporovat jak TV, tak AVR. Jinak se nevyužije.

VieraLink nebo-li standard HDMI-CEC pojmenovaný Panasonicem VieraLink slouží pro ovládní všech zařízení (které toto podporují) jedním dálkovým ovladačem od TV propojené HDMI kabelem.
Opět platí, že HDMI-CEC (zde VieraLink) musí podporvat všechny připojená zařízení (každý výrobce jej nazývá jinak, ale všichni musejí vycházet ze standardu HDMI-CEC). Pokud se zapojí zařízení bez podpory HDMI-CEC, tak jej nebude možné ovládat ovladačem k TV, ale k jeho ovládání je potřeba původní ovladač k danému zařízení. Upozorním jen, že existují určitý rozsah příkazů, které každé zařízení podporuje a je typické pro dané zařízení.
r33d (17)|23.11.2014 16:46
Zrovna pročítám celý vlákno a řeším rozdíl mezi TX-55AS640E aTX-55AS650E, a co jsem zběžným porovnáním detailních specifikací našel, tak by 650E měla mít snad kovový rám, jakýsi to sdílení a menší spotřebu.
Pokud už jste to v dalších deseti stránkách, co mě ještě čekají vyřešili, tak sorry :)


[QUOTE=tdlmarek;493664]Review na Panasonic 47AS650:
http://www.avforums.com/review/panasonic-as650-tx-47as650-47as650b-led-lcd-3d-tv-review.10514

A doporučená nastavení obrazu:
http://www.avforums.com/threads/panasonic-as650-tx-47as650-reviewers-recommended-best-settings.1893181/


Podle očekávání se zdá, že je to v podstatě tatáž TV jako AS640 (včetně minule diskutovaného 50 Hz bugu u UK modelů), avšak s jinými panely a marketingovým zařazením. Takže tu máme trochu jiné podání obrazu dané IPS panelem (jak z učebnice - lepší pozorovací úhly, fantastická věrnost barev, horší černá, slabý kontrat), pasivní 3D a jinou sadu dostupných úhlopříček. Tím marketingem mám na mysli např. takovou drobnost, že u AS650 specifikace už uvádní podporu nahrávání na USB, což AS640 nemá. Nedělám si iluze o nějakých technických limitacích, obchodníci v Panasonicu zkrátka chtěli postavit AS650 v portfoliu o trochu výš, a aby nějak zdůvodnili vyšší cenu, tak nechali v systému zapnout některé funkce navíc (nebo spíš naopak, v AS640 jsou tyto funkce záměrně vypnuté).

Recenze bohužel jednoznačně nepotvrzuje direct-LED podsvícení, avšak stále jsem nenarazil na nic, co by tento předpoklad vyvracelo. I podle fotek to vypadá na úplně stejné tělo, jako má AS640.

Stejně tak si recenzenti opět nevšimli nového SMB/CIFS klienta (viz můj předchozí příspěvek), avšak podle očekávání a oficiální specifikace by funkce měla být dostupná i u AS650 (Sdílení souborů v síti: A (klient)).


Možná jsem něco přehlédl, recenzi jsem nezkoumal úplně detailně, tak budu rád za případná doplnění.[/QUOTE]
tdlmarek (1566)|23.11.2014 17:02
[QUOTE=r33d;500285]Pokud už jste to v dalších deseti stránkách, co mě ještě čekají vyřešili, tak sorry :)[/QUOTE]
Ono jaksi není co řešit - ten hlavní a jediný podstatný rozdíl je v technologii panelu, VA vs. IPS. Podle toho by se poučený zákazník měl rozhodovat, vše ostatní je nepodstatné.
r33d (17)|23.11.2014 19:09
ja to tak ani nemyslel, ze by to melo rozhodovat, spis jen jako dalsi info, co jeste nepadlo. na 99% jdu do 640, taky prechazim z plasmy jako mnozi zde.
r33d (17)|23.11.2014 19:13
jinak mimoradne fajn vlakno predevsim tvou zasluhou. pak udelame vlakno pro majitele. ;)
tdlmarek (1566)|23.11.2014 20:31
[QUOTE=r33d;500297]ja to tak ani nemyslel, ze by to melo rozhodovat, spis jen jako dalsi info, co jeste nepadlo.[/QUOTE]
Asi jsem si to špatně vyložil. Můžeš to trochu rozvézt?

Spotřebu bych neřešil, ta je daná hlavně panelem a jeho úhlopříčkou. Pokud vím, po designové stránce jsou ty modely úplně stejné - okukoval jsem v obchodě AS650 a žádného rozdílu jsem si nevšiml, obě mají ty horizontální kovové lišty. Nebo že by AS650 snad měla skutečně kovový stojan namísto té plastové náhražky u AS640? Jestli sdílením myslíš SMB/CIFS klient, tak ten je taky i u AS640.

Já kromě záležitostí souvisejících s panelem skutečně vím jenom o tom nahrávání na USB. Ale pokud se ti ve specifikacích podařilo vykoumat něco dalšího, sem s tím.


Jinak díky za uznání, potěší. Kdyby tady na fóru byla povolená editace příspěvků, mohlo to být ještě lepší 9-)
r33d (17)|23.11.2014 20:44
jsem na mobilu a na pivu ;). tak jedine pozdeji. koukni na CZ web panasonicu a v detailech obou modelu jsou pak jeste vetsi detaily a u tech je neco jako "ram/provedeni" a tam je rozdil. ja to mel v oknech vedle sebe a hledal zbezne rozdily a toto, spolecne s 2 stupnema pozorovaciho uhlu jsem zahlidl.
r33d (17)|23.11.2014 20:51
tak mi to nedalo, toto je u 650ky "Barva / Konstrukce podstavceStříbrný lesklý kov, kovový rám" a toto u 640ky "
Barva / Konstrukce podstavceStříbrný lak, hranatý rám"

luxus web ma Panasonic.
tdlmarek (1566)|23.11.2014 21:02
Těžko říct. Ta formulace tam sice je odlišná, ale zase když se člověk podívá na oficiální promo videa, tak ten design tam vypadá a je popsán úplně stejně:
http://www.panasonic.com/uk/consumer/viera-televisions/led/tx-55as640.html#getinspired
http://www.panasonic.com/uk/consumer/viera-televisions/led/tx-55as650b.html#getinspired

Možná jen jinými slovy popsali tutéž věc. A nebo tam zkrátka jsou nějaké drobné kosmetické rozdíly.
all (1)|23.11.2014 21:11
Zdravím,

rozhoduji se mezi 48AS640 a 47AS650.
Zajímalo by mě, jak funguje nahrávání u AS650 - televize musí být při nahrávání programu přes USB zapnutá?
rampasak (7)|23.11.2014 21:49
Dobrej,
už jsem si vybral TX-55AS640E, ale mám strach, že na tu 55 palcovou uhlopříčku a 120Hz panelem, bude obraz mázlý při rychlých pohybech ( fotbal,tenis...)
děkuji za odpověd
r33d (17)|23.11.2014 22:52
[QUOTE=rampasak;500311]Dobrej,
už jsem si vybral TX-55AS640E, ale mám strach, že na tu 55 palcovou uhlopříčku a 120Hz panelem, bude obraz mázlý při rychlých pohybech ( fotbal,tenis...)
děkuji za odpověd[/QUOTE]

Tak se koukejte na českou ligu, tam žádný rychlý pohyby nejsou ;).
mylys (17)|23.11.2014 22:54
[QUOTE=tdlmarek;500303]Nebo že by AS650 snad měla skutečně kovový stojan namísto té plastové náhražky u AS640?[/QUOTE]

Mám AS650 a stojan je opravdu kovový . . .

Jinak po cca měsíci musím říct, že s obrazem maximální spokojenost, barvy na kino režim i postprocesing obrazu z DVB-T jsou nad očekávání dobré.
Černá by mohla být tmavší, ale s adaptivním řízením obrazu je to celkem v pohodě a lepší pozorovací úhly oproti VA panelu to bohatě vyváží. I s IPS je to ale s tím sledováním ze strany oproti CRT slabší.
Co mě štve je nemožnost přepnutí na AV vstup při timeshiftu.

Celkově jsem s volbou TV spokojený když vidím jaké omalovánky dokáží vykouzlit některé LCD TV co jsem měl možnost vidět různě po známých . . .
vivid.sk (11472)|23.11.2014 23:01
[QUOTE=mylys;500315]jaké omalovánky dokáží vykouzlit některé LCD TV[/QUOTE]
Taketo prispevky mam najradsej, nieje to totiz chyba televizie, ze je jej majitel <censored>. A to plati pre vacsinu pripadov.
tdlmarek (1566)|23.11.2014 23:02
[QUOTE=mylys;500315]Mám AS650 a stojan je opravdu kovový . . .[/QUOTE]
Díky za potvrzení. Takže se zde bavíme o kovovém jádru, které je v kovové obálce v podobném provedení jako jsou ty horizontální lišty kolem obrazovky?

Jinak mohl by jsi nějak rozepsat ty funkce kolem PVR? Myslím, že by to tu spoustu lidí zajímalo. Např. jestli jde během nahrávání přepnout na jiný program ve stejném MUXu, jak funguje plánovač nahrávání, jestli se TV dokáže sama zapnout, a v jakém režimu vlastně musí běžet, aby mohla nahrávat (zhaslá obrazovka?), případně další komentáře k celkové použitelnosti timeshiftu, atd.
r33d (17)|23.11.2014 23:18
[QUOTE=mylys;500315]Mám AS650 a stojan je opravdu kovový . . .

Jinak po cca měsíci musím říct, že s obrazem maximální spokojenost, barvy na kino režim i postprocesing obrazu z DVB-T jsou nad očekávání dobré.
Černá by mohla být tmavší, ale s adaptivním řízením obrazu je to celkem v pohodě a lepší pozorovací úhly oproti VA panelu to bohatě vyváží. I s IPS je to ale s tím sledováním ze strany oproti CRT slabší.
Co mě štve je nemožnost přepnutí na AV vstup při timeshiftu.

Celkově jsem s volbou TV spokojený když vidím jaké omalovánky dokáží vykouzlit některé LCD TV co jsem měl možnost vidět různě po známých . . .[/QUOTE]

Psal jsem, ze na 99% beru 640ku a ze jsem měl leta plasmu, tak mi dle obecných definic sedí asi víc VA panel,ale pak jsem znejistel. Nevíte někdo o nějakým srovnání těchto dvou panelu? Kov je super, za to tacek dva priplatim. Ty funkce navíc u 650ky mě neberou. Vše je na netu.
mylys (17)|23.11.2014 23:37
tdlmarek: Stojan je prostě kovový pochromovaný naohýbaný čtyřhran s gumovými nalepenými nožkami.
Při timeshiftu nebo nahrávání nelze nic než pause, ff, rew (v několika rychlostech) a stop do realtime. Ani jiný program ze stejného muxu ani přepnutí na AV nelze.
Nahrávání ve standby jsem zkoušel a nepovedlo se, ale podle mě to mám jenom špatně nastavené. Zkusím si s tím někdy pohrát a dám popř. vědět.
RoPo (6061)|23.11.2014 23:45
PVR u TV jsem pouzival u Samsungu rady ES. Tady i kdyz to je Panasonic by to melo jet obdobne. (Ono to jinak moc udelat nejde - odlisnosti budou jen ve spotrebe) TV je normalne vypnuta. Ma vyssi spotrebu. Zapnute tunery, ale vypnute video i audio obvody a obrazovka. Spotreba kolem 20W. Porad se normalne nahraje a TV se pak vypne do nuloveho/nemeritelneho odberu.
r33d (17)|24.11.2014 16:18
hosi, zitra jedu as640 otestovat, srovnat se sams ue55h6200. mam nejakej klasickej eizo test, ale nenasel jsem nejaky komfortni test jako video, co bych dal na flash a idealne testnul obraz i kompatibilitu s kodeky. nevite o necem?
Viktor X (18)|25.11.2014 00:03
Pokud jde o nahrávání, někde četl, že ta nahrávka údajně nelze přehrát ani zpracovat jinde, ani na jiném kusu stejného modelu TV (což by pro mně byl problém), je to tak?
RoPo (6061)|25.11.2014 00:21
Ano je to tak. Nahravky jsou HW kodovane na stane TV.
mylys (17)|25.11.2014 11:03
[QUOTE=mylys;500315]Co mě štve je nemožnost přepnutí na AV vstup při timeshiftu.[/QUOTE]

Tak včera jsem zkoušel možnosti a přepnutí na AV vstup při timeshiftu nefunguje, ale při záznamu ano.
Takže po stisku červeného tlačítka record je možné se přepínat na jiné vstupy (např. HTPC, DVD apod.) a po přepnutí zpět na TV se přes přehrávač záznamů začít dívat od začátku na nahrávaný (jakože pozastavený) pořad, posunovat se v něm nebo skočit do realtime.

Nahrávání pořadů mi funguje pouze pokud je televizor zaplý, pokud jej vypnu přes DO, tak se nahrávání nespustí.
Návod jsem četl několikrát, ale nějak jsem nepochopil jak přinutit TV nahrávat ze standby režimu (bylo už na mě asi pozdě :-) nebo to tam není).

Poradíte někdo?
r33d (17)|25.11.2014 17:23
Tak dnes jsem strávil cca 45 minut s 55 AS640e a vedle byl ten adekvátní 55 Samsung končící tuším 6200 (post případně učešu později).
Pustil jsem tam z NTB přes HDMI Eizo test, co jsem našel den předtím.

Testoval jsem to tak nějak po svým, nehledal jsem co nevidím, plus pak na žádost člena fóra "jestli nebude rozmazanej tenis"

Takže podsvícení. Ani omylem nějaká zázračná plasmalike rovnoměrnost. Hlavní plocha fajn, nemá jako celek šmouhy, ale všechny rohy a pravá strana rozhodně viditelný tmavší oblasti. Rohy tak 3-5cm se slábnoucí intenzitou, ta pravá strana tak sem tam jeden cm.
Později, při běžným HD videu se mi zdálo tmavších tak 3 mm kolem rámu dole, kde mám přes celu obrazovku světlý ovládací panel VLC playeru.

Další testy byly ok, pouze u testu, kde se na černé ploše objeví velký a pak skoro fullscreen bíly obdelník, bylo vidět, jak modrá navigační lišta testovacího SW bliká. A to tak, že při celé černé byly ledky zhasnutý a při obdelníku uprostřed se rozsvítily. Dostatečným odstupem toho bílýho obdelníku do modré navigační lišty bylo to blikání hodně hodně zřetelný.

Ale v realným prostředí na toto asi moc nenatrefíme.

Padající bílé čtverce na černém pozadí s různou rychlostí. Nesnáším ty dopočítávátka, tak jsem to měl vypnuto. Při "kouzla zcela off" byl z toho nejrychlejšího mázlej obdelník a a druhej nejrychlejší se sekal. Full motiom mega extreme plus či jak :) byl malej blur patrnej jen u toho nejrychlejšího.

Jo, ještě jsem si tam dal SONY fotku, kde popisují, co by mělo být vidět a jak. To ještě zkusím doma, ale na default kino moc pěkný nepřepálený barvy, "detaily v oknech" nebyly moc vidět už a zídka byla taky hodně tmavá.

Zdálo se mi, že se obraz mění jaksi splývá i při stání nad TV, asi se stejnou intenzitou jako při úhlech z boku. Ale to mohlo být i tím,kde tam měli světla. Konkrétně ta zídka celá zčernala.

Minizávěr: TV jsem si objednal. Jsem realista, za ty prachy nelze čekat zázraky, menu má sympatické, design taky (jen se nedotýkat, je to fakt plast). Nebyl jsem tam zcea klasickým zákazníkem, takže se mi prodavač nevěnoval klasicky, ale pak sám říkal, že je spíš na Samsungy, který má doma ,ale tato ho mile překvapila.
Neměl jsem čas ani elán zkoušet model za 40k, ale osobně nečekám přidanou hodnotu rovnu 18k navíc.
Holce jsem na ntv Vaio ukazoval ten test a přísahala, že například brutální sekání onoho nejrychlejšího čtverečku vůbec nevidí a to není dement.
Takže možná méně zkoumat, víc koukat na obsah a je to. :)

Krátce k Sams:
nejsem holka, ale TV mne zajímá i designem a Sam se svým "chromem" a obecně "posh" designem mne nebaví. Srovnal jsem jen krátce "padání čtverců, kde byl ve výchozím stavu o něco lepší, při max "motion mega plus" cca na stejno, ale asi o něco lepší".
Menu za mne horší, subjektivně designem.
Podsvícení se mi zdálo v rozích lepší, ale ani ne tak uprostřed, ale přesně v té oblasti mezi středem a krajem (dost blbě definovatelné) to bylo lehce čmouhovatý. Méně kontrastně než ty rohy u Pana, ale v horší oblasti.


Přílohy:http://www.sony.com.au/product/resources/en_AU/html/common/images/bravia/braviaqualitytest/quality_test.jpg
http://www.eizo.cz/podpora/monitortest.html

PS: sorry, že to píšu jak prase, třeba to pak poladím, ale znám se, že když se nedokopu hned, nebude nic :)
r33d (17)|26.11.2014 13:30
ja uplne zapomnel, ze to je 3D TV. zkousel jste to nekdo? ja jen jestli ma smysl kupovat na zkousku aspon jedny ty bryle, pze ja cely 3d povazuju dost za blbinu.
RoPo (6061)|26.11.2014 13:41
[QUOTE=r33d;500469]3d povazuju dost za blbinu. [/QUOTE]

3D občas používám (na PDP Panasonicu, zkoušel jsem i LCD). Napřed si to zkus a pak piš, jestli to je pro tebe blbina...
r33d (17)|26.11.2014 17:10
[QUOTE=RoPo;500470]3D občas používám (na PDP Panasonicu, zkoušel jsem i LCD). Napřed si to zkus a pak piš, jestli to je pro tebe blbina...[/QUOTE]

Zkoušel jsem to par krát v obchodě a zdálo se mi to jako blbina, proto se ptám na názor ostatních.
tdlmarek (1566)|26.11.2014 17:22
Pokud chceš diskutovat o 3D obecně a nikoliv vlastnostech tohoto konkrétního modelu, případně kompatibilních brýlí apod., tak bych doporučoval jedno z vedlejších vláken:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34000-Maji-3D-filmy-to-nejlepsi-za-sebou
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28967-3D-TV
Martas 00 (114)|26.11.2014 21:13
Ty kompatibilní bryle na 640 by mne zajimaly bo tech 1700 kc za kus je od Panasonicu docela palka abych to pak hodil do supliku.
Viktor X (18)|27.11.2014 08:45
Před brýlemi TY-ER3D5MA z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bych varoval, nechodily mi korektně; TV jsem zkoušel s origo i novým firmwarem, nastavení jsem měnil co se dalo, i obnovovací frekvenci obrazu, ale výsledek stále stejný. Možná jsem lempl, ale nepodařilo se, viz vzorek.

[ATTACH=CONFIG]29098[/ATTACH]
vzorek 3D.JPG
RoPo (6061)|27.11.2014 09:05
Na obrázku je vidět rozmazaný obraz, což je logické. K 3D vjemu dochází až v mozku spojením dvou obrazů z obou očí. To pro ukázku asi nevyfotíš.... :-E
Viktor X (18)|27.11.2014 09:29
Omyl, na obrázku je vidět obraz pro pravé oko, vyfocený velice snadno, přes brýle - jasně se zbytky obrazu pro levé oko, nic rozmazaného tam nevidím. V praxi nekoukatelné.
tdlmarek (1566)|27.11.2014 10:07
[QUOTE=Viktor X;500543]Před brýlemi TY-ER3D5MA z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bych varoval, nechodily mi korektně; TV jsem zkoušel s origo i novým firmwarem, nastavení jsem měnil co se dalo, i obnovovací frekvenci obrazu, ale výsledek stále stejný. Možná jsem lempl, ale nepodařilo se, viz vzorek.[/QUOTE]
A s nějakými jinými ti to chodí korektně? Protože z tohodle testu totiž nevyplývá jednoznačně, že je chyba na straně brýlí.

Narážím na to, že o viditelném crosstalku se lze dočíst i na zahraničních fórech, kde uživatelé zkoušeli i další modely brýlí. Např. zde:
https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640b-avforums-review.1887353/page-3#post-21085354

Ale je klidně možné, že v nových modelech nastala nějaká drobná změna v řízení 3D, která u starších brýlí způsobuje tohle horší zobrazení. Bylo by fajn mít takovou věc potvrzenou.
RoPo (6061)|27.11.2014 10:22
[QUOTE=Viktor X;500549]Omyl, na obrázku je vidět obraz pro pravé oko, vyfocený velice snadno, přes brýle - jasně se zbytky obrazu pro levé oko, nic rozmazaného tam nevidím. V praxi nekoukatelné.[/QUOTE]

Proč omyl? Je jasné, že jsi sem poslal obrázek zkrz brýle a jeden průhled brýlí. To vidím, ale míníl jsem tím to, že je zbytečné tyto obrázky kamkoliv dávat. Nemají žádnou vypovídající hodnotu.
Viktor X (18)|27.11.2014 10:29
[QUOTE=tdlmarek;500552]A s nějakými jinými ti to chodí korektně? ....[/QUOTE]
S jinými jsem to nezkoušel, na 3D zase tak nebazíruju, abych do toho vrážel majlant... Někde jsem to tu psal, tyhle brýle jsou od plazem, co jsem dohledal nějakou TV, u které byly přidány, měla refresh rate 96Hz, 60Hz, 48Hz; Pokud AS640E jede na 120Hz, vysvětlovalo by to částečné prolínání obrazu, ale v menu je možnost změnit refresh, kvůli blikání obrazu, jenže změna v obraze nenastala žádná, takže nevím.
Viktor X (18)|27.11.2014 10:39
[QUOTE=RoPo;500554]Proč omyl? Je jasné, že jsi sem poslal obrázek zkrz brýle a jeden průhled brýlí. To vidím, ale míníl jsem tím to, že je zbytečné tyto obrázky kamkoliv dávat. Nemají žádnou vypovídající hodnotu.[/QUOTE]

Nejsem si jistý, zda chápeš princip 3D obrazu. Každé oko dostane svůj 2D obraz, ovšem braný z jiného úhlu pohledu, tudíž s některými detaily posunutými v závislosti na vzdálenosti od kamery. Neexistuje, aby jedno oko obdrželo obrazy oba, byť jen částečně prolnuté, takže fotografie má o chybě vypovídací hodnotu.
Ale pokud se mnou nesouhlasíš, vymlouvat ti to nebudu, pokusím se na tvé příspěvky na toto téma už nereagovat.
Wasted (85)|28.11.2014 17:09
Tak tohle vidím prvně :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nevíte někdo jaký tam je panel, myslím výrobce. Tady je test:

http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/panasonic-tx-55ax630-p22074/test.html
HunterGtNet (148)|28.11.2014 17:15
ja zas koukám na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Martas 00 (114)|28.11.2014 19:48
Tak jsem prubl to 3D a jsem zklamanej nejde o hloubku ta je dobra ale kolem tech postav je jakoby spousta duchu jako kdyz byvala u analogove tv spatne nastavena antena a ty postavy tam byli dvojite nebo i trojite tak presne tak vypada 3D u 640 jeste zkusim jinej film a uvidime .Bryle mam origo Panasonic.
tdlmarek (1566)|28.11.2014 21:01
To vypadá na stejný crosstalk, jaký popisoval Viktor X. Můžeš uvést přesné modelové označení těch brýlí? Na čem jsi to 3D zkoušel, originální blu-ray?
Martas 00 (114)|28.11.2014 22:22
Bryle jsou TY-ER3D4ME,a film je mkv prehravam to pres USB mam jen normal BD prehravac bez 3D.Film byl Edge of Tomorrow (2014)(CZ)[3D Half-SBS][1080pHD] na ten se nedalo koukat toto Captain America: The Winter Soldier (2014)(CZ/EN)[3D Half SBS][1080pHD] uz bylo o neco lepsi ale na zacatku jak tam behaji a za nima je nejaky pomnik vysoky stihly asi jehlan tak ten je tam 3x origo uprostred a na kazde strane jeden duch.Docela mne prekvapilo ze kdyz koukam na ten film bez bryli neni cely jako rozmazany jsou tam sceny tak 50:50 ktere jsou normalne koukatelne bez bryli myslel jsem ze to bude cele rozmazane od zacatku do konce .Chystam jeste kouknout na Avatara a Thor:temny svet a pak uvidim pokud by to bylo takhle porad bryle vratim.
tdlmarek (1566)|28.11.2014 22:44
[QUOTE=Martas 00;500667]Bryle jsou TY-ER3D4ME[/QUOTE]
Takže originální Panasonic přímo určené k tomuto modelu, viz
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/compatibility/3d_eyewear/eu.html

Díky, tohle mě zajímalo (v souvislosti s příspěvky výše od Viktor X). Znamená to, že chyba bude buď ve zdroji či nějakém nastavení, a nebo 3D zkrátka není silná stránka tohoto modelu. O crosstalku jako jedné z hlavních nevýhod aktivního 3D se mluví v každém FAQ a srovnání s pasivem, stejně jako je známý fakt, že LCD je kvůli "pomalejším pixelům" na crosstalk daleko náchylnější, než plazma. No a tady nejspíš názorně vidíme, jak to tedy ve skutečnosti vypadá, když se implementace nepovede a/nebo na to ten panel jednoduše nemá.

EDIT: Ovšem nutno podotknout, že kromě Avatara jsou všechny vyjmenované filmy pouhé konverze. To na celkový dojem může a nemusí mít vliv, netroufám si odhadovat. Ale z principu bych testoval na něčem, co je považováno za etalon - takže nějaké nativní 3D ideálně přímo z BD/iso. Viz http://realorfake3d.com/
RoPo (6061)|28.11.2014 23:27
3D na LCD co jsem kdy viděl (LG, Samsung) nikdy nebylo tak dobré jako na PDP. Nemělo takovou hloubku a ostrost. Zde by toto jen potvrzovalo, pokud však 3D zdroj je v pořádku.