Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 55 1231151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 821

Téma: Nejlepší MMC pro rok 2013/14

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Již nějaký ten pátek vlastním MMC Xtreamer PRO a vzhledem k tomu, že nastal čas utrácení (posvěceno i od ČNB, takže doma bez nutnosti obhajování) , bych se rád poradil o tom, zda-li se na tomto poli událo něco nového a jaký produkt je v této kategorii momentálně nejlepší.

Xtreamer
    Mede8er
    Popcorn Hour
    Dune HD
    .. nebo snad jiná značka MMC?

Požadavky mám řekněme obvyklé pro tento druh zařízení - tzn., aby to přehrálo všechno, aby to bylo stabilní, bez kousání, pádů a nucených restartů, po zkušenosti s ventilátorem v Xtreameru preferuji spíše pasivní chlazení, kdyby MMC dokázalo pojmout alespoň jeden 3,5 HDD, bude to pro mě výhodou a jeden z hlavních požadavků na MMC mám ten, aby to umělo korektně a automaticky přepínat na výstupu 24/50/60 Hz.
    Tohle mi u Xtreameru bohužel korektně nefunguje a 50/60 Hz musím přepínat ručně, na ovladači tuším "9tkou". Tohle + ten ventilátor mi u Xtreameru zkrátka vadí a vyměnil bych ho i přesto, že je jinak plně funkční.

Je nějaká šance na MMC, které je bez dětských nemocí? Cenu neřešme, v tomto případě je podružná.

Děkuji za každý, pro tuto diskuzi, přínosný názor.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Heartwork Zobrazit příspěvek
    aby to umělo korektně a automaticky přepínat na výstupu 24/50/60 Hz
    Doplnim, nielen prepinat, ale aj prehravat pri realnych 23.976 (teda aj material s nativnym 23.976 a aj 24.000. Objavuju sa casto BD s oboma fps, pricom exaktnych 24.000 fps byva vacsinou europska produkcia)

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Požadavky mám řekněme obvyklé pro tento druh zařízení ....
    A nejlépe ještě nějaký pořádný víceřádkový displej, aby to mohlo jet jako jukebox bez TV z nějakého SSD nebo větší flešky .... ale tu asi můžeš naprat rovnou do receiveru, záleží jaké nejlépe bezeztrátové formáty dá.

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od Hmm Zobrazit příspěvek
    A nejlépe ještě nějaký pořádný víceřádkový displej...
    Pěkné, ale zatím sci-fi... nebo o nějakém takovém víš?

Jak píšeš, pravděpodobně to nepotřebuji, protože mi stačí mít v blízkosti svůj mobil (TV netřeba), kterým AVR zapnu a pak si na mobilu ťuknu na "media server" (qnap), vyberu muziku dle chuti a poslouchám - jaká pohoda.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Pěkné, ale zatím sci-fi... nebo o nějakém takovém víš?

Jak píšeš, pravděpodobně to nepotřebuji, protože mi stačí mít v blízkosti svůj mobil (TV netřeba), kterým AVR zapnu a pak si na mobilu ťuknu na "media server" (qnap), vyberu muziku dle chuti a poslouchám - jaká pohoda.
    Display na techto zarizenich je prekonan telefony a tablety, ktere nabizeji mnohem vetsi komfort v ovladani.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Heartworku, jen tak ze zvědavosti se zeptám - jaké jsou tvé důvody držet se MMC a neuvažovat o HTPC? U takového perfekcionisty jako jsi ty mě to docela překvapuje

Registrace
    Nov 2008

Další počítač? Jeden už mi tady nonstop běží.

Přemýšlel jsem i o této variantě, asi hlavně kvůli XMBC, ale nemám s tím žádné zkušenosti - složit HTPC, instalace, konfigurace, následná péče + přibude další elektrožrout do domácnosti.

HTPC nemá žádná "skrytá" úskalí?

Co automatické přepínání 24/50/60 Hz, funguje bez problémů?
    Žádné problémy s HD audiem? Žádné sekání obrazu či zvuku?
    Žádné další možné komplikace?
    Na kolik by to vyšlo, aby to mělo nějakou úroveň?

Co dálkové ovládání? Jak by vypadala spolupráce s mým Harmony One? Stále bych mohl mezi aktivitami (zapni sat, zapni media player, zapni ...) přecházet stiskem jednoho "tlačítka"?

Nevím, ptám se - HTPC jsem nikdy neměl.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    jaké jsou tvé důvody držet se MMC a neuvažovat o HTPC?
    Dovod moze byt velmi jednoduchy - lenivost / pohodlnost. Pre niekoho je lepsie kupit vyladene MMC, ako riesit, skladat, instalovat a nastavovat HTPC. Vsetko ma svoje vyhody - ak by som mal kupovat nieco podobnne pre rodicov - tiez im vyberiem radsej MMC.

Co automatické přepínání 24/50/60 Hz, funguje bez problémů?
    Žádné problémy s HD audiem? Žádné sekání obrazu či zvuku?
    Žádné další možné komplikace?
    1) ziadny problem (XBMC)
    2) ziadny problem (externa GPU ATI v mojom pripade, toto zavisi aj od konkretneho zeleza, ziadne sekanie, skutocnych 23.976 bez cukania)
    3) Jedina komplikacia je vybrat slusne zelezo, poskladat, nastavit (DO a podobne) - ak by si sa do toho musel nutit - ani to neries. Treba to brat ako zabavu/konicek.

Co dálkové ovládání? Jak by vypadala spolupráce s mým Harmony One? Stále bych mohl mezi aktivitami (zapni sat, zapni media player, zapni ...) přecházet stiskem jednoho "tlačítka"?
    Mam programovatelne DO (AVR), takze nepotrebujem dalsie, vsetko ovladam jednym - vratane HTPC. Jediny problem je zapnutie HTPC (da sa ale zapnut cez smartfon - WOL), inak vsetko ostatne vies riesit cez DO. Predpokladam, ze existuju ale aj DO, ktore vedia zapnut PC. Ja mam este starsie riesenie, ktore pouzivam z historickych dovodov. Dnes je vsak podstatne viac moznosti, ako v dobe, ked som riesil moje DO (este v roku 2003!).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 23-11-2013 v 14:35

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Pre niekoho je lepsie kupit vyladene MMC, ako riesit, skladat, instalovat a nastavovat HTPC. Vsetko ma svoje vyhody - ak by som mal kupovat nieco podobnne pre rodicov - tiez im vyberiem radsej MMC.
    Samozřejmě, však já to nikomu nenutím jako nejlepší řešení - ty důvody proti tam jsou a debat o nich je na Internetu bezpočet. Jenom mě zkrátka upřímně zajímal pohled konkrétně zde Heartworka.

Přemýšlel jsem i o této variantě, asi hlavně kvůli XMBC, ale nemám s tím žádné zkušenosti - složit HTPC, instalace, konfigurace, následná péče
    Ano, popisuješ to správně - není to hotový blackbox, který by se dal koupit a používat, má to smysl jenom pokud se tomu chce člověk trochu věnovat. Bohužel s tím úzce souvisí většina tvých dalších dotazů, je to zkrátka ve stylu "jaký si to uděláš, takový to máš".

Naštěstí ty technické, nepřekonatelné, limitace jsou dnes už historie. Mám na mysli zejména:
    • Bezproblémové 23.976 bez pomoci externí grafické karty, stačí procesor od Intelu (AMD nemám ověřeno).
    • Reálná možnost chladit to celé pasivně s nulovou hlučností.
    • Existence pokročilého hardwaru a napůl hotových řešení, např. napájení pomocí adaptéru namísto klasického ATX zdroje, komplet počítač i se skříní v podobě Intel NUC, atd.

To ostatní je už jenom o správném nastavení softwaru.

Zbytek víceméně popsal vivid.sk. Asi nemá cenu zabíhat víc do detailů, jednak jsme tu trochu off-topic a druhak nechci nikoho někam tlačit aby mi pak vyčítal, že to není tak jak si představoval. HTPC je věc pro nadšence, tu cestu si musí zvolit každý sám

Registrace
    May 2009

bez pomoci externí grafické karty, stačí procesor od Intelu
    Pokial zrovna nieje dodrbany driver od intelu a nerobi nejake psie kusky (a keby som taky PC prave neskladal, a nemal ho pred sebou, tak neverim).
    Nastastie je to SW vada, a pokial ma clovek trpezlivost, docka sa aj opravy. Ale ak to pre niekoho stavias a das mu taketo rozrbane XBMC, rozhodne sa nepotesi (skratka som sa uz x-krat aj v minulosti presvedcil, ze intelacke grafiky nie su spolahlivy produkt, a je jedno, ci za to moze hw alebo sw. A to, ze po x-rokoch konecne podporuju GPU prehravanie pri 23.976 je pekne. A nacase).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 23-11-2013 v 15:20 Důvod: oprava linky

Registrace
    Nov 2008

Nadšenec a vrtálista jsem, což o to, ale s přibývajícím věkem ubývá chuti se v něčem vrtat a ani toho času už není tak nějak na rozdávání, takže čím dál častěji preferuji jednoduchá řešení a do ústraní odsouvám vše, co mi přináší nějaký diskomfort nebo mě nějakým způsobem irituje.

Zůstanu pravděpodobně raději u "hotového" MMC, které je pro nás, co si rádi děláme, ob dva/tři roky, radost nějakou tou novou předvánoční elektrohračkou, ideální řešení.

Od HTPC by mě spolehlivě odradilo už to, že bych jej nemohl ovládat svým Harmony One, tak jak jsem popsal - přechod mezi sledováním pořadu ze satu na spuštění filmu z MMC jedním "kliknutím" = vypne se vše nepotřebné a zapne vše potřebné a koukám dál. Zvykl jsem si a zpět již cesta nevede, lovit další ovladač či vstávat k nějakému zařízení nechci.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Nastastie je to SW vada, a pokial ma clovek trpezlivost, docka sa aj opravy.
    To je přístup jak u MMC, čekání na nový firmware Výhodou HTPC je právě to, že si člověk sám může najít i jiné řešení - v tomto případě např. starší driver nebo jiný přehrávač. A konkrétně tento problém je v současnosti vyřešen, takže platít totéž co o 23.976.

A o tvých předsudcích vůči Intelu jsme se tu už bavili Nějak nevidím důvod tu pořád dokola vytahovat tu historickou špínu, to je jak kritizovat současné TV za nějakou vadu z modelové řady 2010. Že Intel po X letech konečně podporuje 23.976 mi přijde v pořádku, vzhledem k tomu že samotné iGPU vyrábí teprve X+1 let Opět další analogie - nadávání na Windows Phone za vlastnosti Windows Mobile, jablka a hrušky...

(...)
    V pořádku, jenom mě ty důvody zajímaly, toť vše.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 23-11-2013 v 15:37

Registrace
    May 2009

že bych jej nemohl ovládat svým Harmony One
    Mohol by si. Nevidim v tom ziadny problem - Harmony vypne ostatne zariadenia a zobudi PC. Len je potrebne nejake USBckovy RC (cize vhodne zelezo).

A nějak nevidím důvod tu pořád dokola vytahovat tu historickou špínu
    Ano, pamatam si diskusiu, len to, ze spina nie je "historicka", posledny HTPC som daval dokopy 08/2013 a ten problem s XBMC bol aktualny. Cize toto su historicke problemy?

Ja sa nesnazim šťať proti vetru, keby som to dnes mal riesit pre seba, tiez si kupim Intel + iGPU (nizsia spotreba celeho riesenia a podstatne menej tepla je adekvatny dovod), len su stale nejake prekazky, ktore sa vyskytnu, a musim ich pre objektivitu spomenut.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 23-11-2013 v 15:50

Registrace
    Nov 2008

Mohol by si. Nevidim v tom ziadny problem - Harmony vypne ostatne zariadenia a zobudi PC. Len je potrebne nejake USBckove RC (cize vhodne zelezo).
    Takže nějaká varianta, jak pohodlně zapnout / vypnout + ovládat HTPC mým IR Harmony One, bez potřeby dalšího ovladače či klávesnice, existuje?

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Ano, pamatam si diskusiu, len to, ze spina nie je "historicka", posledny HTPC som daval dokopy 08/2013 a ten problem s XBMC bol aktualny. Cize toto su historicke problemy?
    Narážel jsem na tu poznámku o 23.976, ta totiž neplatí minimálně už od Sandy Bridge, tzn. alespoň 3 roky. Což je pro mě ve světě techniky historická záležitost

O rozsypaných ikonkách v XBMC platí ta druhá část - ojedinělý, softwarový, řešitelný problém. Neaktuální teprve několik měsíců, pravda.

Strana 1 z 55 1231151 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. IFA 2013 - kto sa pridá?
    Od Plutotype v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-09-2013, 09:51
  2. Novinky 2013 - Canon
    Od Fricoolinek2 v sekci Videokamery
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-04-2013, 21:15
  3. Nový rok 2013