Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

Cicosk (6)|26.8.2014 15:48
Caute chlapi.
Bude mi stacit pozorovacia vzdialenost na tuto TV 2,5 m ??? Panasonic TX-47AS650E
Ako je to s tymi mediami, prehra to z externeho hdd divix, avi... ?
A teraz otazka o ktorej neviem ci sa jej mam drzat alebo nie. Input lag je dolezity pri hrani na konzole ? Mam ps4
Diky
RoPo (6061)|26.8.2014 16:32
[QUOTE=Cicosk;495060]Input lag je dolezity pri hrani na konzole ?[/QUOTE]

Ano, je důležitý (čím menší, tím lepší). Některé modely TV však mají video-mód označovaný jako Game nebo PC, kdy se na daném takto pojmenovaném vstupu vypne pokud možno video postprocessing, který input lag protahuje.
Cicosk (6)|26.8.2014 16:35
A ako je to potom s touto tv v spojeni s ps4 ? Bude to slapat ako ma ? A co ta pozorovacia vzdialenost ?
RoPo (6061)|26.8.2014 21:15
Proc by to neslapalo? PS4 je urcena k jakekoliv dnesni TV.
Cicosk (6)|26.8.2014 21:54
Tak na co sa udava input lag ked je to robene na akukolvek TV ?
RoPo (6061)|26.8.2014 22:21
Input lag je jeden z malo kdy udavanych parametru. Dulezite je, jake hry chces hrat.
Obecne input lag u TV pod 25ms pro hry je akceptovatelny. Pro nektere hry nevadi ani 40ms a vice.

Proto jsem psal game/pc modu.
Wasted (85)|27.8.2014 07:45
Lidi nevíte někdo jakej je rozdíl mezi těmito modely?

TX-42ASE650
TX-42AS650E
RoPo (6061)|27.8.2014 08:13
Dovolím si tvrdit, že technicky žádný. Rozdíl bude jen v designu a dostupných uhlopříčkách. ASE se vyrábí v uhlopříčkách 42" a 47", mode AS v uhlopříčkách 42" ,39", 47", 50", 55" a 60".
Dle manuálu má ASE odhaduji že stříbrný nebo bílý ovladač. To stejné se může týkat i vlastního rámu panelu kolem LCD.
tdlmarek (1566)|3.9.2014 18:24
Novinky z IFA 2014:

FlatpanelsHD: Panasonic launches new AX900 & X940 4K TVs

FlatpanelsHD: AX630 is Panasonic's cheapest 4K TV yet

Zatím bez nějakých hlubších techických detailů, takže informace z tabulky na první stránce stále nepotvrzené. Jinak mě zaujalo, že AX630 vypadá designem a nabídkou úhlopříček téměř jako klon AS640.
HunterGtNet (148)|12.9.2014 20:50
zdarte mám v plánu koupit model 55as640 zajímá me hlavně podsvícení panelu a 2d obraz díky
calgaryboy (294)|16.9.2014 20:03
Podvsvícení panelu asi myslíš uniformitu, tak ta je vynikající, není to edge, ale backlit. Obraz ve 2D je famózní, sytá černá, relistické barvy a líbí se mi hloubka obrazu, kontrast vynikající. Od roku 2005 jsem doma neměl nic jiného než plazmu, letos mi ale moje milovaná G10ka odešla a oprava by stála cca 7 litrů, tak jsem se holt rozhodl investovat do nové TV. Panál plazmy už bohužel nejsou a o jinou značku v plazma sektoru doopravdy nestojím, tudíž jsem byl donucen poprvé v životě zamířit do lcd sektoru. Po důkladném prostudování všech TV do 30 litrů mi vyšla tato jako jasný vítěz /solidní reviews napříč internetem/, jsem zvyklý na kvalitní černou, proto VA panel. Pozorovací úhly samozřejmě hoší než u plazmy, ale vzhledem k tomu ,že se normální člověk prostě dívá na TV ze středu je mi to úplně jedno. Obraz doopravdy vynikající, momentálně lepší než na staré dobré G10 díky tomu ,že černá postupně ztrácela dech, přeci jenom každá plazma má ono přepínání napětí po určitých nasvícených hodinách a černá bledne. Takže za mě max. spokojenost, pokud budeš ještě cokoliv potřebovat, klidně napiš. Mám ji doma a jsem překvapivě spokojený, přechod z plazmy na lcd, ze kterého jsem měl hrůzu proběhl překvapivě klidně :-)
jarino1978 (8045)|16.9.2014 20:17
OT : kedysi môj večný nepriateľ vpadol po rokoch do reality. Ale každopádne congrats k výberu TV. :BB:
RoPo (6061)|16.9.2014 20:21
Calgaryboy: Backlit = podsvetleni. Oznaceni "backlit" nic nevypovida o zpusobu o jake podsvetleni se jedna. Edge backlit = okrajove podsvetleni. Nebo-li pasek LED na okraji (dole, vlevo a vpravo , zalezi na kazdem vyrobci co zvoli za typ EDGE podsvetleni) + svetlovod.

AS640 ma Direct LED backlit = prime LED podsvetleni za LCD panelem soustavou LED rozmistenych po plose panelu.
calgaryboy (294)|16.9.2014 20:27
Ropo: Jasně, moje chyba......tak AS640 má full backlit, ne edge, tím samozřejmě lépe :-)
Jarino: A víš, že jsem si při psaní příspěvku po x letech na tvfreak na Tebe vzpomněl :-) Vidím, že jak jsem si pamatoval já Tebe, pamatuješ i Ty mě :-) Vpád do reality jsem čekal krušnější, stále jsem srdcem plazmista. Na druhou stranu musím uznat, že technoliogie udělala obrovský posun a obrazově je konkrétně tento model pro mé oči více než kvalitní náhradou, jsem doopravdy moc spokojený. Také jsme prostudoval během týdne x článků a recenzí nejen odborníků ale i uživatelů na tuto TV. Píle se vyplatila, obraz je momentálně rozhodně někde jinde než na G10, které už ta černá tak nějak pokulhávala. Jen holt ty úhly, ale to je mucha. Zdravím!
tdlmarek (1566)|16.9.2014 20:45
No když už se v tom takhle rýpeme, tak "backlit" je hlavně přídavné jméno, případně tvar slovesa. Takže:
  • keyboard backlight = podsvětlení klávesnice
  • backlit keyboard = podsvícená klávesnice
  • keyboard backlit by LED = klávesnice podsvícena LEDkami
Tedy AS640 direct-LED backlight, nebo AS640 je direct-LED backlit. Proto lze narazit spíš na zkrácené a méně kostrbaté AS640 je direct-lit.

/sheldon off
calgaryboy (294)|16.9.2014 21:04
tdlmarek.....hezky vyřešeno :-) Prostě jde o to, že AS640ka není podsvícena pouze po stranách, ale po celé ploše obrazovky. V češtině to bude asi nej .-)
tdlmarek (1566)|16.9.2014 21:19
Tak.

I když s tou "celou plochou" je to taky trochu diskutabilní. Nedávno jsme to tu někde řešili, Plutotype to pěkně shrnul, ale teď se mi ten příspěvek nedaří najít. Zkrátka obecně podsvícení zezadu (direct-LED) ještě nic nevypovídá o tom, kolik těch LEDek a jak hustě rozmístěných tam je. Zrovna AS640 sice není vyloženě zprasená (nejspíš na rozdíl od LG, jejichž fotky zde někdo posílal), ale nějaký vrchol technologie to také nebude. Při určitých obrazcích jde vidět, že světlo není rovnoměrně rozvedené až úplně do krajů, i v rámci plochy lze najít nějaké drobné nerovnoměrnosti. Tím chci říct, že existovaly (existují) modely, které měly podsvícení daleko více "full-array", tedy opravdu po celé ploše s pouze malými rozestupy.

Ale to už jsou detaily. Já každopádně gratuluji ke spokojenosti - je docela zajímavé slyšet natolik pozitivní hodnocení od plazmisty.
calgaryboy (294)|17.9.2014 19:45
Jojo, spokojenost je. Obavy byly velké, protože přeci jenom bylo oko zvyklé po 9 let sledovat skutečně špičku, protože Panál plazma, je prostě Panál plazma /samozřejmě vyšší řady, vždy od Gčka/, za tím si budu stát vždy. Ale holt doba nepřeje a musel jsem se poohlídnout po kvalitní ledce a ejhle, zase jsem skončil u Panála .-) /ale záměr to fakt nebyl/ Takže myslím si, že od plazmisty můžete chválu na AS640 brát jako skutečně dobrý tip. Samotný jsem rád, že mám doma TV, na kterou se opět rád dívám.
Ladpi (29)|19.9.2014 21:01
TX-42ASE650
TX-42AS650E


Proč je ale cenový rozdíl kolem 3 tisíc korun?
RoPo (6061)|19.9.2014 22:47
Popis techto modelu zde jiz padnul, proc jsou rozdilne. Pohledej.
Ladpi (29)|20.9.2014 11:44
Ten popis jsem četl, ale nikde jsem nenašel v čem jsou tak rozdílné že je rozdíl 3 tisíce. I tak děkuji že jsi mě pomohl.
registrar (41)|22.9.2014 18:32
[QUOTE=calgaryboy;496311]Jojo, spokojenost je. Obavy byly velké, protože přeci jenom bylo oko zvyklé po 9 let sledovat skutečně špičku, protože Panál plazma, je prostě Panál plazma /samozřejmě vyšší řady, vždy od Gčka/, za tím si budu stát vždy. Ale holt doba nepřeje a musel jsem se poohlídnout po kvalitní ledce a ejhle, zase jsem skončil u Panála .-) /ale záměr to fakt nebyl/ Takže myslím si, že od plazmisty můžete chválu na AS640 brát jako skutečně dobrý tip. Samotný jsem rád, že mám doma TV, na kterou se opět rád dívám.[/QUOTE]

ako sa AS640 chova pri sportovych prenosoch, najma hokej, futbal?
calgaryboy (294)|23.9.2014 19:56
Velmi dobře. Když se podíváš na můj avatar tak vidíš, že hokej je pro mne sport numero uno a sport sleduju neustále, zejména hokej a tenis, fotbal mě po aférách české socka ligy úplně pustil. Takže hokej a tenis, no problemo, i fotbal je vpoho, jen ho tolik nesleduju, ale v minulém týdnu jsem měl puštěno dobrých 20 minut Ligy mistrů a pošušnáníčko. Na 140ce už to přeci jenom hezky vynikne..... takže obraz je stabilní, panel stíhá, není problém. To byla také jedna z věcí, kterou jsem před nákupem studoval, protože jak píšu, z dobrých 70% sleduju jen a jen sport, v sezóně NHL každý mač CGY přes GCL. Teď se zrovna dívám na naše holky s USA, basket, taky parádička. Takže i tady musím tuto TV chválit.
buldockcz (12)|24.9.2014 23:45
Mám pár dní TX-48AS640E a chci se zeptat majitelů jak vykresluje přechody v tmavých scénách při sledování v přítmí a úplné tmě? Zdá se mi, že je tahle TV hodně náchylná na kvalitu vysílání a právě v tmavých scénách až příliš zdůrazňuje neduhy vyplývající s komprese obrazu a nižšího datového toku. Podotýkám, že sleduju z 90% ripy o velikosti 15 - 20GB a BD remuxy. Ale možná mám jen něco špatně nastaveno v AV řetězci. Zkusím ještě vyměnit HDMI kabely za jiné a pohrát si s nastavením, ale mám aktuálně obraz nastaven dle settingu z AVForums.
bh69 (157)|26.9.2014 14:27
Vaham mezi 640 a 650 a taky by mne zajimalo, jak si 640ka poradi se zobrazeni odstinu a detailu v tmavych plochach - je to dobre viditelne, nebo to splyva do cernych/sedych ploch ? Schopnost vykresleni tmavych oblasti je pro mne podstatnejsi nez absolutni hodnota cerne - je v tomhle ohledu lepsi VA nebo IPS ?
majkom (83)|8.10.2014 13:29
Zdar, rychly dotaz, viac menej je vybrana 48AS640 - dovody proc - je to VA panel, 120 Hz a direct led. Jedine co by pripadalo v uvahu, vyprodej minulorocnych modelov panasonicu, neviete niekto, nejaky model 2013 ktory by splnal minimalne 100Hz, VA panel a obrazovo lepsi ako tohtorocna 640ka (teda o radu az dve vyssie ale z roku 2013)? Ked budem guglit ceny, aby som vedel, na ake panaky sa pozriet. Diky.
tdlmarek (1566)|8.10.2014 13:39
V loňských modelech taková TV nebyla (pokud nezapomínám na nějaký high-end model). Právě proto se AS640 jevila už při představení jako zajímavý kus, protože vzala ty pozitivně hodnocené vlastnosti loňské E6 (slušný obraz VA panelu, avšak pouze 60 Hz) a přinesla je do středního segmentu vybavenějších TV, navíc na 120 Hz a s direct-LED podsvícením.
majkom (83)|8.10.2014 13:41
Diky za odpoved, tak je rozhodnuto:)
buldockcz (12)|9.10.2014 09:16
[QUOTE=buldockcz;496685]Mám pár dní TX-48AS640E a chci se zeptat majitelů jak vykresluje přechody v tmavých scénách při sledování v přítmí a úplné tmě? Zdá se mi, že je tahle TV hodně náchylná na kvalitu vysílání a právě v tmavých scénách až příliš zdůrazňuje neduhy vyplývající s komprese obrazu a nižšího datového toku. Podotýkám, že sleduju z 90% ripy o velikosti 15 - 20GB a BD remuxy. Ale možná mám jen něco špatně nastaveno v AV řetězci. Zkusím ještě vyměnit HDMI kabely za jiné a pohrát si s nastavením, ale mám aktuálně obraz nastaven dle settingu z AVForums.[/QUOTE]

Tak jsem trochu laboroval a testoval a musím říct, že tahle telka je až na ty pozorovací úhly vynikající a to co jsem pozoroval jako špatně se vykreslující přechody v tmavých scénách bylo způsobeno pozorovacím úhlem 35° , příliš podsvíceným panelem a sledovací vzdáleností 1,8m. Po úpravách všech aspektů je obraz u filmů vynikající a při sledeování sportu až na velmi mírný DSE perfektní. ;-)
calgaryboy (294)|9.10.2014 20:14
Potvrzuji kladné hodnocení kolegů přede mnou. Jak už jsem jednou psal, z této TV jsem jako zarytý plazmista docela na větvi, protože mimo pozorovací úhly, které jsou teda daleko horší než u plazmy, bych obraz zhodnotil lépe, než na mém vysloužilém kusu G10. A to tak, že výrazně. Sledování například hokeje je jedna radost. /PS4-Gamecenter live, 4500 Mbit, 60fps/ BTW....dotaz na vlastníky AS640. Jaké nastavení obrazu a jaké settingy používáte? Díky za odpověď, rád bych porovnal mé a vaše oko :-)
Martas 00 (114)|9.10.2014 21:28
Je AS650 stejna jak 640 nebo jde o jiny typ.
tdlmarek (1566)|9.10.2014 21:43
AS650 má IPS panel namísto VA. Z toho plynou jiné vlastnosti obrazu (lepší pozorovací úhly, znatelně horší černá a kontrast, obvykle o něco věrnější barvy a rychlejší v pohybu), jiné dostupné úhlopříčky a jiná technologie 3D. Jinak je to po stránce výbavy v podstatě tatáž TV, akorát u ní z marketingových důvodů povolili např. nahrávání na USB (o žádné další funkci navíc osobně nevím).
Martas 00 (114)|9.10.2014 23:00
Diky myslel jsem ze je to jen pozmenene cislovani pro jiny trh.Uvazuji o 60" uhlopricce a tu jsem u AS640 neobjevil tak jsem mylel ze to nahradim tou 650.Diky za vysvetleni zkusim pohledat nejake recenze treba bude stejne dobra jak ta 640.
majkom (83)|10.10.2014 12:02
Martas: je to o tom co pozadujes, ale pokial ti nevadia horsie pozorovacie uhly (co mne nie, na TV cumim kolmo, resp z maleho uhlu) tak podla na je VA lepsia volba... ocenis najme ked sledujes TV v tmavej miestnosti...
buldockcz (12)|13.10.2014 01:20
[QUOTE=calgaryboy;497381]Potvrzuji kladné hodnocení kolegů přede mnou. Jak už jsem jednou psal, z této TV jsem jako zarytý plazmista docela na větvi, protože mimo pozorovací úhly, které jsou teda daleko horší než u plazmy, bych obraz zhodnotil lépe, než na mém vysloužilém kusu G10. A to tak, že výrazně. Sledování například hokeje je jedna radost. /PS4-Gamecenter live, 4500 Mbit, 60fps/ BTW....dotaz na vlastníky AS640. Jaké nastavení obrazu a jaké settingy používáte? Díky za odpověď, rád bych porovnal mé a vaše oko :-)[/QUOTE]

Ahoj, používám nastavení dle settingu viz. níže až na podsvícení (místo 40 mám 30), kontrast (místo 82 mám 85), ostrost (místo 50 mám 0) a jas (dle filmu -5 až 0).
Filmy sleduju při zapnutém LED osvětlení, které mám nalepené na zadní straně TV (pásek o délce 1m , 30 diod) Mám rád spíše obraz tmavší. ;-)

http://www.avforums.com/threads/pana...tings.1888454/

Napiš svůj setting, třeba se mi bude obraz líbit více.
calgaryboy (294)|13.10.2014 19:19
[QUOTE=buldockcz;497567]Ahoj, používám nastavení dle settingu viz. níže až na podsvícení (místo 40 mám 30), kontrast (místo 82 mám 85), ostrost (místo 50 mám 0) a jas (dle filmu -5 až 0).
Filmy sleduju při zapnutém LED osvětlení, které mám nalepené na zadní straně TV (pásek o délce 1m , 30 diod) Mám rád spíše obraz tmavší. ;-)

http://www.avforums.com/threads/pana...tings.1888454/

Napiš svůj setting, třeba se mi bude obraz líbit více. [/QUOTE]

Ahoj draku, tak já používám taky True cinema /na této TV suverénně nejlepší mód/, tento settings co jsi napsal už jsem viděl, já si to tak nějak upravil. Do těch barev ty -sy a +sy, do toho se moc nehrabu. Podsvícení 40, kontrast 95, jas 0, barvy 45, ton 0, ostrost 50, Teplé 1, živá zapnuto, Adapt vypnuto, další softwarovky vypnuty a gamma 2,4. Tak nějak jsem si to vyladil po x týdnech užívání a hraní si s nastavením. Teď mi to sedí hodně a už jsem na to pár týdnu nemákl, což je známka toho, že je to už asi pro mé oko ok :-)
chorche_ce4you (6)|15.10.2014 20:32
Ahoj všem. U AS640E asi nelze v EPG načasovat přepnutí*na určitý program aby se TV sama*přepla*v určitý čas na jiný program než zrovna sleduji?
maras125 (27)|17.10.2014 13:09
Tohle by mě taky zajímalo. Marku, ty budeš určitě vědět :)
tdlmarek (1566)|17.10.2014 13:46
To je na mě? :) Můžu odpoledne vyzkoušet, snad si vzpomenu.
Martas 00 (114)|17.10.2014 22:55
Chlapi jak funguje tato funkce TV Anywhere zkousel to nekdo? Jde mi o to jestli to jede pri zaple nebo vyple tv funguje to jen z tuneru nebo i z IPTV co leze do tv pres HDMI proste nejake prakticke zkusenosti by se hodily diky moc Martin.
ronmalin (4)|19.10.2014 00:04
Čaute všetci,

ako je to vlastne s AS640E? Má 100Hz panel alebo len 50Hz? Bol som v jednej predajni a predavač mi vehementne tvrdil, že má 50Hz a panely so 100Hz sa dávaju až do triedy AS7x0. Ďakujem
tdlmarek (1566)|19.10.2014 00:21
Má 120 Hz. Zrovna u tohodle modelu je to celkem jednoduché, protože aktivní 3D se na 60 Hz z principu nedělá.
tdlmarek (1566)|19.10.2014 00:26
[QUOTE=chorche_ce4you;497726]Ahoj všem. U AS640E asi nelze v EPG načasovat přepnutí*na určitý program aby se TV sama*přepla*v určitý čas na jiný program než zrovna sleduji?[/QUOTE]
Tak to vypadá, že u AS640 tahle funkce z EPG zmizela :( Přitom u ET5 to je k dispozici a funguje.
ronmalin (4)|19.10.2014 21:46
[QUOTE=tdlmarek;497895]Má 120 Hz. Zrovna u tohodle modelu je to celkem jednoduché, protože aktivní 3D se na 60 Hz z principu nedělá.[/QUOTE]

Ďakujem za odpoveď. V obchode mi predajca tvrdil, že 60 a 120 je norma pre Ameriku, a ze u nás platí 50 a 100Hz (pre všetky tv) :)

Prosil som ho, aby mi do telky pustil nejaky "SD" signál napr. s Narkózou, tak že vraj nič také, lebo na predajni nemajú možnosť pustiť akýkoľvek bežne dostupný tv program. Tak tam strčil kľúč s hudobným klipom v HD (asi full), a skúšali sme rôzne nastavenia. Napokon prišlo na funkciu, ktorú keď vypol, tak sa klip zmenil z plynulého na zasekaný (neviem presne ako sa tá funkcia volala, ale mala štyri polohy - off, min, stred a max) - už na polohe min to bolo v pohode. Potom zacal tvrdiž, že to je kvôli 50 Hz panelu, a že sedmičková rada to nerobí. Tak mu vravím, že nech to pustí na nej. Pustil. A čo sa nestalo? Presne také isté sekanie. Začal sa potiť a rezignovane dodal, že to bude kľúčom. :)

Dnes som bol znova v obchodoch a je to bieda s tými predavačmi. Väčšina nevie aké podsvietenie má tá-ktorá tv. Ale čo majú spoločné - všetci mi núkajú LG.
vivid.sk (11472)|19.10.2014 22:33
[QUOTE=ronmalin;497955]dodal, že to bude kľúčom.[/QUOTE]
Takto blbych je drviva vacsina predajcov (co je na skodu veci a na skodu odbornej diskusii), uz pri prvej vete by som spozornel, pretoze norma je jedna vec a nativne moznosti panela, su vec druha.

P.S. Funkcia sa volala MFCI (kazdy vyrobca pouziva svoj registrovany nazov, preto to vzdy oznacujem univerzalne).
tdlmarek (1566)|19.10.2014 23:22
[QUOTE=ronmalin;497955]Ďakujem za odpoveď. V obchode mi predajca tvrdil, že 60 a 120 je norma pre Ameriku, a ze u nás platí 50 a 100Hz (pre všetky tv) :)[/QUOTE]
Tohle dělení se týká televizního vysílání a DVD, kde se panel skutečně přepne na zmíněných 100 Hz. Jeho maximální (= nativní) frekvence je ale 120 Hz, protože ty stejné panely se montují do modelů jak pro EU tak i US. Takže jakmile začneš přehrávat blu-ray, pustíš film z USB flashky nebo připojíš PC, tak naše TV může jet na úplně stejných 120 Hz jako ta americká.

[QUOTE=ronmalin;497955]Napokon prišlo na funkciu, ktorú keď vypol, tak sa klip zmenil z plynulého na zasekaný (neviem presne ako sa tá funkcia volala, ale mala štyri polohy - off, min, stred a max) - už na polohe min to bolo v pohode. Potom zacal tvrdiž, že to je kvôli 50 Hz panelu, a že sedmičková rada to nerobí.[/QUOTE]
Obecně MCFI jak píše vivid.sk, Panasonic si tomu říká IFC (Intelligent Frame Creation), případně 24p Smooth Film. Není to však jednoznačný ukazatel nějaké "kvality" - ta funkce začně do obrazu připočítávat obsah, který v původním zdroji není. Někdy to chceme (sport, živé záběry, ...), jindy to pro některé z nás může být naopak rušivé (zejména u filmů). Ten film byl totiž zkrátka nějak natočen a plynulý rozhodně není, bez dopočtu se bude sekat i na seberychlejší TV. A pak už je to jen o tom, jestli to chci mít doma co nejvíc jako v kině, tzn. věrné originálu, nebo dávám přednost uměle vyhlazenému pohybu.
maras125 (27)|20.10.2014 08:21
[QUOTE=tdlmarek;497896]Tak to vypadá, že u AS640 tahle funkce z EPG zmizela :( Přitom u ET5 to je k dispozici a funguje.[/QUOTE]


Nechápu proč to tam není, přitom to umí oba HDTV monitory, co máme doma, jal LG, tak SAM...

edit: No nic to nemění na tom, že jsem ji právě objednal, tak snad budu spokojený :)
ronmalin (4)|20.10.2014 08:31
Chlapi, skvele sa to číta. Ďakujem za fundované odpovede a odporúčania. Utvrdili ste ma v presvedčení kúpiť si tento model.

Mal som pred týždňom doma Panáka P50ST60, a tešil som sa ako malý chlapec, že som ešte stihol posledný kus (vystavený, za super cenu), ale bohužial som ho musel vrátiť, lebo mal na spodnom okraji skoro cez celý panel veľmi škaredý a hrubý vypálený pás. V pravom hornom rohu svietil český "sport". Museli sa k telke správať ako prasatá. Ktovie ako dlho tam bola vystavená. A tak hľadám nejaké LCD, ktoré by sa aspoň z polovice priblížilo k plazme. Zakotvil som v tejto téme, lebo 48AS640E je pre moje oko prijateľná voľba. Už len čakám na lepšiu cenu.
mylys (17)|20.10.2014 17:14
Rád bych se zeptal na názor, protože jak to tady čtu, chodí sem lidé co TV rozumí, na rozdíl ode mě.
Uvažuji o pořízení nové TV a zaujal mě model TX-42AS650E. Sleduji DVB-T vysílání a dost využívám Timeshift.
Zatím mám CRT flat Samsung, kde černá je opravdu černá a HTPC pro ten Timeshift.
Touto TV bych rád tuto kombinaci nahradil (a proto 650 s PVR, SMB a IPS namísto 640 s VA panelem).
Jaký je váš názor, bude to oproti 100Hz CRT velký průšvih a kvalitativní skok dolů nebo si naopak polepším?
mylys (17)|21.10.2014 09:31
Nikdo žádný názor?