Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

refresh rate u LED TV

Heartwork (2358)|9.4.2013 22:24
jarino, proč nám bereš iluze? Taky jsem žil v naději, že dostanu s top modelem nějaký rychlejší (rozuměj více než 50 Hz) panel. :-(((
Naděje umírá poslední. :)
tdlmarek (1566)|9.4.2013 22:26
A zde vidíme ukázku demagogie v praxi.

Ta poslední citace se snaží vyvolávat dojem, že pochází z výše uvedené recenze a tím si zajistit jakýsi nádech důvěryhodnosti. Ve skutečnosti se jedná o příspěvek z fóra na naprosto nesouvisejícím webu, od běžného uživatele jako je tady kdokoliv z nás, nepodložený žádnými daty. Jinými slovy názor, nic jiného. Navíc přes 2.5 roku starý.

GG

http://www.avsforum.com/t/1283547/are-there-any-true-120hz-lcd-tvs#post_19341260
jarino1978 (8045)|9.4.2013 22:52
netrep stále hovadiny dokola. 9-)
Ak chceš niečo k veci, tak odpovedz, akej hodnote refresh rate zodpovedá hodnota 300 riadkov v pohybe pre TOP TV roku 2013 !!!!
To je podľa teba hodnota pre 100 Hz nativ refresh ?
Choď potom do prdele s tvojim kvíkaním...

---------- Doplněno v 22:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:49 ----------

[QUOTE=Heartwork;452950]jarino, proč nám bereš iluze? Taky jsem žil v naději, že dostanu s top modelem nějaký rychlejší (rozuměj více než 50 Hz) panel. :-(((
Naděje umírá poslední. :)[/QUOTE]

Kolega, ty si tu jeden z takých normálnych, podľa teba zodpovedá hodnota 300 riadkov v pohybe :
a. ) nativ 50 Hz TV
b. ) nativ 100 a viac Hz TV
Heartwork (2358)|9.4.2013 23:51
Pokud si tedy mohu vybrat, volím variantu a.
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 11:01
Jaap, dakujem(e) za linky, v ktorych sa jasne pise i o skutocnych 120Hz paneloch, otazka znie, ci to Jarino dokaze spracovat a i akceptovat...

veta z prveho odkazu:
[quote]There is a significant hardware difference between a true 240 Hz refresh rate TV and a 240 “SPS” model that goes far beyond what the identical numbers imply.[/quote]Spomina sa skutocny 240Hz panel vs. simulovany 240Hz panel.

Hned nasledujuca veta z tohto clanku:
[quote]For example, a 240 SPS television likely has a 120 Hz refresh, but adds a “black frame insertion” feature that flashes the backlight in a way to justify calling the TV “240.”[/quote]Opat, spomina sa skutocny 120Hz panel.


A z druheho odkazu:
[quote]With 120 and 240Hz displays, there's another option: frame insertion. This method, also called frame interpolation, actually creates entirely new frames of video to insert in between the "real" frames of video.[/quote]Takze ak mame 120Hz resp. 240Hz panel, mozeme pre zlepsenie obrazu namiesto/okrem v tom clanku vyssie spominaneho backlight flashing procesu pouzit sposob doplnane celych dopocitanych snimkov. Pretoze medzi realnych 60 snimkov je v pripade 120Hz panela mozne vlozit a zobrazit dalsich 60 dopocitanych (realny, dopocitany, R, D, ...), resp. v pripade 240Hz panela dalsich 180 dopocitanych snimkov (realny, dopocitany, dopocitany, dopocitany, R, D, D, D, R, D, D, D, R, ...).
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 11:09
[QUOTE=jarino1978;452946]"Again, you will not find a true 120Hz (or higher) actual refresh on a consumer grade TV."[/QUOTE]LOL, a hned v dalsom prispevku na tom fore sa pise:
[quote]This is a good example of why confusion arises on this topic. You are literally stating that the panel does not refresh at 120Hz (even though I think you know it does).

The panel refreshes (i.e - applies data) to the pixels 120 times a second (no matter what). Therefore the "panel" is 120Hz and has a 120Hz refresh rate. The question is whether or not it accepts a 120Hz signal and the answer is no.
[/quote]


Takze jarino vytiahol prispevok zo zahranicneho fora ako dokaz tak, ako niekto iny z ineho zahranicneho fora moze vytiahnut trebars niektory z jarinovych prispevkov ako svoj dokaz (ak bude vediet po slovensky). :D

Ci v tej diskusii dospeli aj k nejakemu zaveru, to neviem, nemam teraz cas ju citat.
Jaap (100)|10.4.2013 11:52
Ještě zajímavá diskuze v tomto fóru pokud se to bude chtít někomu číst:

http://www.avsforum.com/t/1435368/what-does-the-cmr-number-on-samsung-tvs-mean-and-how-to-find-out-real-panel-refresh-rate
jarino1978 (8045)|10.4.2013 20:54
[QUOTE=THeBaNDiT;453008]Jaap, dakujem(e) za linky, v ktorych sa jasne pise i o skutocnych 120Hz paneloch, otazka znie, ci to Jarino dokaze spracovat a i akceptovat....[/QUOTE]

ja teda neviem, čo zasa blúzniš, ale ja som sa o žiadnom konkrétnom 100 a viac Hz TV nikde nedočítal. Naopak som sa dočítal to, že napr. test LG TV, kde výrobca deklaroval nativ 120 Hz panel dopadol tak, že v skutočnosti bol panel len 60 Hz.
A dočítal som sa aj to, čo tvrdím od samotného začiatku :
1. Ak ktorákoľvek TV dosahuje motion resolition pri vypnutom dopočte snímkov hodnotu okolo 300 riadkov, ide o 50/60 Hz panel
2. na testovanie refresh rate použili rovnako ako ja video s 480 fps.


A samozrejme pre hnojárov :

[FONT=Georgia]To reduce motion blur, manufacturers developed televisions that refresh (show) a new image faster than the standard rate of 60 times per section (stated as Hz or hertz). Using a technique called frame insertion, the TV creates new additional images that are inserted between the real, original image frames.

[/FONT][FONT=Georgia]Contrary to LG’s claim, this technique had no effect at all on the TVs motion resolution. We tried Cinema and Expert picture modes and observed the same results, 320 lines of motion resolution, the same motion resolution as every make and model [/FONT]60[FONT=Georgia] Hz LED and LCD we’ve tested to date. Furthermore, there was always judder present, again confirming 3:2 pulldown as in a 60 Hz display. We were able to shut off the blinking LEDs by placing the TV in its “Game” mode, and found the motion blur results were the same as when the lights were blinking, only 320 lines of motion resolution .

[/FONT][FONT=Georgia]For example, a 240 SPS television likely has a 120 Hz refresh, but adds a “black frame insertion” feature that flashes the backlight in a way to justify calling the TV “240.”


Ja stále neviem, kto má teda pravdu. Hnojári alebo jarino ? Ale pravdu mám ja, samozrejme. [/FONT]:-E V[FONT=Georgia]y tu len teoreticky kvíkate, ja dávam praktické argumenty.



[/FONT]
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 22:20
[QUOTE=jarino1978;453108]Naopak som sa dočítal to, že napr. test LG TV, kde výrobca deklaroval nativ 120 Hz panel dopadol tak, že v skutočnosti bol panel len 60 Hz.[/quote]deklaroval 120Hz panel, ale po tom, co mu dokazali, ze to 120Hz panel nie je, zmenil to oznacenie na tzv. TruMotion 120Hz panel, a priznal, ze plynulost nativneho 120Hz panela simuluje 60Hz panelom a technologiou Back Frame Inserting, teda ze v okamzikoch medzi zobrazenim jednotlivych snimkov frekvenciou 60Hz TV sekvencne zhora nadol vypina LED podsvietenie (EDIT1: dokonca i tu LG zavadzalo, pretoze LEDky tato telka nema po stranach, ale na spodnej hrane). Zly zly LG, jarino kvoli tomuto jednemu pripadu hodil vsetky 120Hz telky do jedneho vreca... (EDIT2: clanok, z ktoreho jarino vychadza, je k najdeniu TU)



[QUOTE=jarino1978;453108]1. Ak ktorákoľvek TV dosahuje motion resolition pri vypnutom dopočte snímkov hodnotu okolo 300 riadkov, ide o 50/60 Hz panel
2. na testovanie refresh rate použili rovnako ako ja video s 480 fps.
[/quote]ano, a vyslo im, ze sa jedna o 60Hz panel a vyslo im to spravne, pretoze sa fakt jedna o 60Hz panel v tom pripade... Sami vsak v rovnakom clanku uvazdzaju aj toto:[quote]Until the arrival of the LM6700, all 2012 120 Hz refresh HDTVs employ a circuit called Motion Estimation/Motion Compensation (ME/MC). These chips analyze consecutive original frames then create and insert synthesized frames between the original frames. This results in better motion resolution. To date, using the industry accepted FPD reference disc, we’ve found every 60 Hz LCD we’ve tested has about 320 lines of resolution. With ME/MC circuit engaged on a ME/MC circuit-equipped 120 Hz HDTV, the motion resolution increases to 600 lines.[/quote]Strucny preklad pre neznalych anglictiny: az do prichodu spominanej LM6700 od LG vsetky telky s nalepkou 120Hz obsahuju obvod ME/MC. Tieto obvody analyzuju snimky a vytvaraju a vkladaju dopocitane medzisnimky. To znamena vo vysledku lepsie pohybove rozlisenie. Kazdy 60Hz panel, ktory testovali, mal okolo 320 riadkov rozlisenia. Ale s ME/MC zapnutym na 120Hz telke vybavenej ME/MC obvodom pohybove rozlisenie stuplo na 600 riadkov. <--- Vari si tento text prehliadol???



[QUOTE=jarino1978;453108][FONT=Georgia]To reduce motion blur, manufacturers developed televisions that refresh (show) a new image faster than the standard rate of 60 times per section (stated as Hz or hertz). Using a technique called frame insertion, the TV creates new additional images that are inserted between the real, original image frames.[/font][/quote]ano, dakujem, ze spolu s nami uz suhlasis, ze vyrobcovia vyvinuli telky, ktore obnovuju (ukazuju) novy snimok rychlejsie nez standardnou frekvenciou 60-krat za sekundu. A ano, fakt to vyuzivaju na to, aby medzi realnych 60 snimkov vlozili 60 dopocitanych snimkov a nativny 120Hz panel ich vsetky dokaze zobrazit.



[QUOTE=jarino1978;453108][FONT=Georgia]Contrary to LG’s claim, this technique had no effect at all on the TVs motion resolution. We tried Cinema and Expert picture modes and observed the same results, 320 lines of motion resolution, the same motion resolution as every make and model [/FONT]60[FONT=Georgia] Hz LED and LCD we’ve tested to date. Furthermore, there was always judder present, again confirming 3:2 pulldown as in a 60 Hz display. We were able to shut off the blinking LEDs by placing the TV in its “Game” mode, and found the motion blur results were the same as when the lights were blinking, only 320 lines of motion resolution .[/font][/quote]ano, vsetko sa to vztahuje k spominanej podvodnej telke od LG, ktoru LG po dokazani podvodu oznacila ako TruMotion 120Hz, co znamena, ze sa jedna o 60Hz panel a pouzitie technologie pozhasinajuceho podsvietenia panela za ucelom navodenia pocitu plynulejsieho obrazu, a teda nie o nativny 120Hz panel.



[QUOTE=jarino1978;453108][FONT=Georgia]For example, a 240 SPS television likely has a 120 Hz refresh, but adds a “black frame insertion” feature that flashes the backlight in a way to justify calling the TV “240.”[/font][/quote]ano, a "pravdepodobne" je argument viac v prospech nas nez v prospech teba...



[QUOTE=jarino1978;453108]Ja stále neviem, kto má teda pravdu. Hnojári alebo jarino ? Ale pravdu mám ja, samozrejme. :-E Vy tu len teoreticky kvíkate, ja dávam praktické argumenty.[/quote]Pravdu mame samozrejme my. To ty necitas clanky dostatocne dosledne a potom ti unikaju suvislosti. Cely cas tu melies o 300 riadkoch na 120Hz telke, pricom sa jedna o 300 riadkov na falosnej 120Hz telke... a spominana redakcia (ci kto to je) na to prisli, pricom v testoch inych 120Hz telkiek (tych skutocnych 120Hz) namerali 600 riadkov, teda potvrdili 120Hz panely!
Jarda.Bar (1238)|10.4.2013 22:29
THeBaNDiT: můžu se prosim tě zeptat, které LG TV mají 120Hz panel? z těch citací jsem to nepochopil, dík. Možná to bylo uvedeno dřív, ale nečetl jsem celé vlákno.
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 22:36
ja neviem, ktore LG maju nativny 120Hz panel, o LG som sa akosi nidy nezaujimal... spominanej redakcii vsak v teste vyslo, ze ta LG LM6700 skutocny 120Hz panel napriek povodnym tvrdeniam vyrobcu nema, zatial co do jej prichodu vsetky 2012 telky (zrejme roznych znaciek) oznacene ako 120Hz telky boli vybavene spominanym ME/MC obvodom a obsahovali nativny 120Hz panel. Predpokladam, ze ak toto spominana redakcia tvrdi, tak viacero takychto teliek aj otestovala... najma ked v texte spomina, ze po aktivacii tohto obvodu namerali takymto telkam pohybovu ostrost 600 riadkov...


EDIT2: avsak jedno sa da vydedukovat: LM6700 je podla textu telka s pasivnym 3D, teda 120Hz panel pre 3D nepotrebuje. Som toho nazoru (a logika nepusti), ze vsetky telky majuce aktivne 3D musia obsahovat (minimalne) 120Hz panel, inac by jednoducho neboli schopne zabezpecit, aby aktivne okuliare ukazali 60 snimkov/s pre lave oko a inych 60 snimkov/s pre prave oko.
jarino1978 (8045)|10.4.2013 22:47
Úvodom sa Ti musím vopred ospravedlniť za jeden výraz, ktorý na Tvoju adresu teraz použijem : si mechom udretý9-)

[QUOTE=THeBaNDiT;453142]deklaroval 120Hz panel, ale po tom, co mu dokazali, ze to 120Hz panel nie je, zmenil to oznacenie na tzv. TruMotion 120Hz panel, a priznal, ze plynulost nativneho 120Hz panela simuluje 60Hz panelom a technologiou Back Frame Inserting, teda ze v okamzikoch medzi zobrazenim jednotlivych snimkov frekvenciou 60Hz TV sekvencne zhora nadol vypina LED podsvietenie... zly zly LG, jarino kvoli tomuto jednemu pripadu hodil vsetky 120Hz telky do jedneho vreca...[/QUOTE]

nie že zlá LG, ale celý ten systém na strane výrobcov je jeden veľký podvrh

[QUOTE=THeBaNDiT;453142]
Kazdy 60Hz panel, ktory testovali, mal okolo 320 riadkov rozlisenia. Ale s ME/MC zapnutym na 120Hz telke vybavenej ME/MC obvodom pohybove rozlisenie stuplo na 600 riadkov. <--- Vari si tento text prehliadol???[/QUOTE]

tuto treba najskôr použiť ten úvod, čo som ti adresoval.
.... Nie že prehliadol, pokiaľ si aspoň trošku chápavý, o tomto celom píšem od úplného začiatku.
To, že zmerali 600 riadkov znamená predsa to, že táto hodnota vznikla pri zapnutej interpolácií pohybu, čiže to, že na obyčajnom 60 Hz panele dosiahli pri dopočte obrazu 600 riadkov. A to je presne to, o čom píšem. To však neznamená, že to je 120 Hz nativ. B-)

[QUOTE=THeBaNDiT;453142]
ano, dakujem, ze spolu s nami uz suhlasis, ze vyrobcovia vyvinuli telky, ktore obnovuju (ukazuju) novy snimok rychlejsie nez standardnou frekvenciou 60-krat za sekundu. A ano, fakt to vyuzivaju na to, aby medzi realnych 60 snimkov vlozili 60 dopocitanych snimkov a nativny 120Hz panel ich vsetky dokaze zobrazit.[/QUOTE]
- opäť ti venujem ten úvod
Prd s Vami súhlasím, to by dokázal len idiot. Práve že to opäť len dokazuje to, o čom píšem od začiatku. A to je fakt, že k danému procesu dochádza dopočtom, čo len idiot dokáže nazvať pojmom NATIV. Chápeš ?

[QUOTE=THeBaNDiT;453142]
ano, vsetko sa to vztahuje k spominanej podvodnej telke od LG, ktoru LG po dokazani podvodu oznacila ako TruMotion 120Hz, co znamena, ze sa jedna o 60Hz panel a pouzitie technologie pozhasinajuceho podsvietenia panela za ucelom navodenia pocitu plynulejsieho obrazu, a teda nie o nativny 120Hz panel.[/QUOTE]
- to nie je len záležitosťou LG, všetci používajú rovnaké metódy a rovnako klamlivo označujú tieto pojmy ( každý výrobca má svoj marketingový názov ( MotionFlow, CMR.... )


[QUOTE=THeBaNDiT;453142]
ano, a "pravdepodobne" je argument viac v prospech nas nez v prospech teba...[/QUOTE]

- odkedy je pravdepodobne = skutočne ? 9-)


[QUOTE=THeBaNDiT;453142]
Cely cas tu melies o 300 riadkoch na 120Hz telke, pricom sa jedna o 300 riadkov na falosnej 120Hz telke... a spominana redakcia (ci kto to je) na to prisli, pricom v testoch inych 120Hz telkiek (tych skutocnych 120Hz) namerali 600 riadkov, teda potvrdili 120Hz panely![/QUOTE]

- tak teda...
1. Uviedol som príklad TOP MODELU ROKU 2013 SAMSUNG LED TV, model F8000 :
- [FONT=Arial]"1000Hz Clear Motion Rate"
[/FONT]-[TABLE="class: cms_table, width: 100%"]
[TR="class: cms_table_odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD]Motion resolution[/TD]
[TD]1080 with [Motion Plus] enabled, 300 baseline[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

- asi ti nedochádza ani teraz , že hodnota 300 riadkov pri vypnutom dopočte obrazu znamená to, že TV je osadená 50/60 Hz panelom ?

Podotýkam, že ide o TOP model roku 2013, v testoch dosť vysoko hodnotený model !!!!
Čiže opäť podľa teba klamem...
:-(((

2. Uvádzaš o mne, že slabo čítam články. Ja tie články ani čítať nemusím, na rozdiel od Teba to mám dávno preverené. Ale k veci. Ty si zamieňaš neustále pojem pseudo 100 Hz panel s pojmom nativ 100 Hz panel. Práveže v tom článku sa nikde nespomína žiaden reálny test, ktorý by potvrdil, že daná TV bola osadená nativ 100 a viac Hz panelom.

---------- Doplněno v 22:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:45 ----------

[QUOTE=Jarda.Bar;453144]THeBaNDiT: můžu se prosim tě zeptat, které LG TV mají 120Hz panel? z těch citací jsem to nepochopil, dík. Možná to bylo uvedeno dřív, ale nečetl jsem celé vlákno.[/QUOTE]

ani ja som sa nikde nedokčítal o žiadnom type, ktorý by mal 120 Hz nativ panel. Nie len od LG, ale od nikoho.
jarino1978 (8045)|10.4.2013 22:53
[QUOTE=THeBaNDiT;453146]120Hz telky boli vybavene spominanym ME/MC obvodom a obsahovali nativny 120Hz panel.[/QUOTE]

kde sa toto spomína ?

[QUOTE=THeBaNDiT;453146]
EDIT: avsak jedno sa da vydedukovat: LM6700 je podla textu telka s pasivnym 3D, teda 120Hz panel pre 3D nepotrebuje. Som toho nazoru (a logika nepusti), ze vsetky telky majuce aktivne 3D musia obsahovat (minimalne) 120Hz panel, inac by jednoducho neboli schopne zabezpecit, aby aktivne okuliare ukazali 60 snimkov/s pre lave oko a inych 60 snimkov/s pre prave oko.[/QUOTE]

- fakt je to s tebou zúfalé :-k
- ako je možné potom toto a toto :
- [FONT=Arial]"1000Hz Clear Motion Rate"
[/FONT]-[TABLE="class: cms_table_cms_table, width: 100%"]
[TR="class: cms_table_cms_table_odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD]Motion resolution[/TD]
[TD]1080 with [Motion Plus] enabled, 300 baseline[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Veď už len toto vyvracia tvoje vlastné zvratky o nutnosti 120 Hz nativ panela v Tv na prevádzku aktívneho 3D.
Čo chceš ešte viac ? Veď len verejne prezentuješ to, že si mechom udretý.

Výrobcovia to robia tak, že telku osadia 60 Hz panelom, vo FW spravia dopočet snímkov ( vkladaním X nových snímkov medzi pôvodné a poprípade to skombinujú s pohasínaním ) a takto sa dopracujú k umelému navýšeniu refresh rate, čiže umelo spravia nativ 60 Hz panel pseudo 120 Hz panelom !!!
A o tom to celé je !
D6100.jpg
vivid.sk (11472)|10.4.2013 22:58
[QUOTE=jarino1978;453148] že na obyčajnom 60 Hz panele dosiahli pri dopočte obrazu 600 riadkov[/QUOTE]
nechcem nejako obzvlast zasahovat do vasej debaty pani (mam uz s jarinom svoje skusenosti), len ma nejako logika nepusti, nech akokolvek spekulujem.

Takze, ak by bol (hypoteticky) panel 60Hz, ako je mozne spravit interpolaciu (dopocet) pri zdroji 60Hz (teda standardny NTSC zdroj signalu), ked zdroj je 60snimkov/s a aj panel je 60Hz. A ako chcem tie interpolovane snimky zobrazit na 60Hz paneli?

Ci mi nieco unika?
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 22:58
jarino, noze nam skus zadefinovat, co ty rozumies pod nativnym 120Hz panelom, ak by taky existoval... Nativny 120Hz panel je (pokracuj):
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:03
[QUOTE=jarino1978;453151][TABLE="class: cms_table_cms_table, width: 100%"]
[TR="class: cms_table_cms_table_odd, bgcolor: #E0E0E8"]
[TD]Motion resolution[/TD]
[TD]1080 with [Motion Plus] enabled, 300 baseline[/TD]
[/TR]
[/TABLE][/QUOTE]predpokladam, ze pri zapnutom [Motion Plus] sa jedna o pohybovu ostrost 1080 riadkov, a pri vypnutom [Motion Plus] 300 riadkov (oznacenie baseline, teda v zaklade)

Nie, 120Hz panel je taky, ktory dokaze zobrazit 120 roznych snimkov za sekundu... ako je tomu trebars v PC sfere. ;)
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:06
[QUOTE=THeBaNDiT;453155]jarino, noze nam skus zadefinovat, co ty rozumies pod nativnym 120Hz panelom, ak by taky existoval... Nativny 120Hz panel je (pokracuj):[/QUOTE]

ja ti to vysvetlím až vtedy, keď mi odpovieš na moje posledné tvoje citácie :-D

---------- Doplněno v 23:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:04 ----------

[QUOTE=THeBaNDiT;453157]predpokladam, ze pri zapnutom [Motion Plus] sa jedna o pohybovu ostrost 1080 riadkov, a pri vypnutom [Motion Plus] 300 riadkov (oznacenie baseline, teda v zaklade)[/QUOTE]

aby sme to previedli k tým článočkom o LG, tak tam tiež zmerali 300 ( + - niečo ) riadkov, čo je nativ hodnota 60 Hz panela. Aký si z toho spravíš záver ty ? Aký si z toho spravíš záver v súvislosti k aktívnemu 3D ?
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:10
[QUOTE=jarino1978;453158]aby sme to previedli k tým článočkom o LG, tak tam tiež zmerali 300 ( + - niečo ) riadkov, čo je nativ hodnota 60 Hz panela. Aký si z toho spravíš záver ty ? [/QUOTE]uplne jednoduchy, pri zapnutej funkcii ma ten top model pohybovu ostrost 1080 riadkov (teda ide rozhodne na viac nez 60Hz, tipujem 240Hz) a pri vypnutej funkcii ma 300 riadkov, pretoze nevklada do obrazu ziadne dopocitane snimky, teda nema potrebu ist na vyssiu frekvenciu, staci mu 60Hz pre 60 povodnych snimkov za sekundu.


A zrejme si prehliadol (moju) definiciu nativneho 120Hz panela, tak ti ju zopakujem: 120Hz panel je taky panel, ktory dokaze zobrazit 120 roznych snimkov za sekundu... ako je tomu trebars v PC sfere. ;)
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:18
[QUOTE=THeBaNDiT;453159]uplne jednoduchy, pri zapnutej funkcii ma ten top model pohybovu ostrost 1080 riadkov (teda ide rozhodne na viac nez 60Hz, tipujem 240Hz) a pri vypnutej funkcii ma 300 riadkov, pretoze nevklada do obrazu ziadne dopocitane snimky, teda nema potrebu ist na vyssiu frekvenciu, staci mu 60Hz pre 60 povodnych snimkov za sekundu.


A zrejme si prehliadol (moju) definiciu nativneho 120Hz panela, tak ti ju zopakujem: 120Hz panel je taky panel, ktory dokaze zobrazit 120 roznych snimkov za sekundu... ako je tomu trebars v PC sfere. ;)[/QUOTE]

prečo kľučkuješ ? :-)-
to citované a zvýraznené je nativ?
Jarda.Bar (1238)|10.4.2013 23:22
[QUOTE=vivid.sk;453154]Takze, ak by bol (hypoteticky) panel 60Hz, ako je mozne spravit interpolaciu (dopocet) pri zdroji 60Hz (teda standardny NTSC zdroj signalu), ked zdroj je 60snimkov/s a aj panel je 60Hz. A ako chcem tie interpolovane snimky zobrazit na 60Hz paneli?
Ci mi nieco unika?[/QUOTE]

Jediné jak by toho mohli možná vizuelně docílit s 60Hz panelem je zhášení podsvícení o kterém psal výše THeBaNDiT. Jinak by podle mě byl také třeba panel s vyšší frekvencí obnovy obrazu. Na druhou stranu, při zhášení podsvícení a 60Hz panelu by sice do panelu častěji sázeli data, ale jelikož by crystaly měly velkou setrvačnost, obraz by neodpovídal nové dopočtené informaci, ale nějakému "součtu" stavu buňky a nově odeslané hodnoty do buňky (dopočtený snímek). Takže by měl být vidět rozdíl, mezi 60Hz panelem a 120Hz panelem.

---------- Doplněno v 23:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:19 ----------

Jinak podlě mě je 120Hz panel takový, který zvládne zobrazit 120 změn v obraze, tedy sestrvačnost zhášení crystalů je poloviční než u 60Hz panelu.
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:25
[QUOTE=Jarda.Bar;453163]Jediné jak by toho mohli možná vizuelně docílit s 60Hz panelem je zhášení podsvícení o kterém psal výše THeBaNDiT. Jinak by podle mě byl také třeba panel s vyšší frekvencí obnovy obrazu. Na druhou stranu, při zhášení podsvícení a 60Hz panelu by sice do panelu častěji sázeli data, ale jelikož by crystaly měly velkou setrvačnost, obraz by neodpovídal nové dopočtené informaci, ale nějakému "součtu" stavu buňky a nově odeslané hodnoty do buňky (dopočtený snímek). Takže by měl být vidět rozdíl, mezi 60Hz panelem a 120Hz panelem.

---------- Doplněno v 23:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:19 ----------

Jinak podlě mě je 120Hz panel takový, který zvládne zobrazit 120 změn v obraze, tedy sestrvačnost zhášení crystalů je poloviční než u 60Hz panelu.[/QUOTE]

:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!bingo:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:28
[QUOTE=jarino1978;453161]prečo kľučkuješ ? [/QUOTE]kde kluckujem? Uplne jasne som ti napisal, ze z tej tvojej tabulky vychadza, ze pri zapnutej funkcii dopoctu snimkov je udavana pohybova ostrost 1080 riadkov, a pri zakladnom nastaveni (teda bez zapnuteho dopoctu snimkov) je to 300 riadkov. Tych 1080 riadkov zodpoveda podla mojho odhadu 240Hz panelu, tych 300 riadkov zodpoveda i podla teba 60Hz panelu. Logika: ak telka dopocitava snimky, musi vsetky tie snimky aj zobrazit (inac to predsa nema vyznam) a na to potrebuje panel s vysokou obnovovacou frekvenciou. Ak zobrazuje iba povodnych 60 snimkov (teda ziadne dopocitane, funkcia dopocitavania vypnuta), pohybova ostrost je na urovni 300 riadkov a zodpoveda to 60Hz panelu (teda je aj mozne, ze panel telky vtedy pobezi s frekvenciou 60Hz, na viac nemusi).

---------- Doplněno v 23:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:27 ----------

[QUOTE=jarino1978;453164]bingo[/QUOTE]spravne, BINGO, a asi presne taketo tie 120Hz panely su... ;)
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:32
no a ešte doplním to, že v prípade dnešných TV ( aj keď rozdielna technológia PDP/LCD ) je toto nereálne ! Možno OLED...

A ešte jedna taká poznámočka. 50/60 Hz CRT nemala problém s motion blur, umelá 120 Hz s tým problém stále má, dokonca aj ten top model Samsungu má nativ motion blur stále oveľa horšiu , ako CRT.

---------- Doplněno v 23:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:29 ----------

[QUOTE=THeBaNDiT;453165]Logika: ak telka dopocitava snimky, musi vsetky tie snimky aj zobrazit (inac to predsa nema vyznam) a na to potrebuje panel s vysokou obnovovacou frekvenciou. [/QUOTE]

ako je potom na tom v reále tá uvedená TV LG ?



Pozn...
Ja mám staručkú 50 Hz TV. S Motion Plus na ON mám 830 riadkov FPD v pohybe, na OFF mám 340 riadkov FPD v pohybe. Tv z roku 2007:OO
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:34
mas pravdu, je toto nerealne, mam doma plazmu s aktivnym 3D, ktorej okuliare blikaju pre kazde oko frekvenciou 60Hz, a kazde oko musi vidiet svoj obraz (teda nie obraz urceny pre druhe oko), no kedze podla teba je nerealne, aby moja plazma zobrazovala obraz s frekvenciou 120Hz, tak vlastne ziadne 3D nevidim, iba sa mi to sniva... bravo! :D

---------- Doplněno v 23:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:32 ----------

[QUOTE=jarino1978;453166]ako je potom na tom v reále tá uvedená TV LG ? [/QUOTE]ta telka snimky nedopocitava ale za ucelom zvysenia pohybovej ostrosti pouziva princip pozhasinania podsvietenia... no kedze ani ten jej nefunguje tak, ako by mal (pretoze nema LEDky po stranach, ale dole), tak ani to jej nepomohlo k viac nez 320 riadkom pohybovej ostrosti... proste je to sunt telka.
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:41
[QUOTE=jarino1978;453166]Pozn...
Ja mám staručkú 50 Hz TV. S Motion Plus na ON mám 830 riadkov FPD v pohybe, na OFF mám 340 riadkov FPD v pohybe. Tv z roku 2007[/QUOTE]a coze je to za telka? Mozno sa napokon dozvieme, ze mas 120Hz telku, pretoze tie prisli na trh prave v 2007. :D
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:41
[QUOTE=THeBaNDiT;453167]
ta telka snimky nedopocitava ale za ucelom zvysenia pohybovej ostrosti pouziva princip pozhasinania podsvietenia... no kedze ani ten jej nefunguje tak, ako by mal (pretoze nema LEDky po stranach, ale dole), tak ani to jej nepomohlo k viac nez 320 riadkom pohybovej ostrosti... proste je to sunt telka.[/QUOTE]

[FONT=Georgia]When we made our review measurements, we used the latest firmware available at the time (version 3.20.31). LG pushed new firmware after we wrote the review. The latest firmware (version 3.21.40) added a TruMotion control for frame interpolation.

[/FONT]pokiaľ nájdeš ďalší falošný argument...
Ako je na tom Samsung D6100 = 3D aktiv model, 240 Hz podľa výrobcu, podľa priznanej reality 50 Hz nativ panel .
D6100.jpg
Jarda.Bar (1238)|10.4.2013 23:45
[QUOTE=jarino1978;453166]Ja mám staručkú 50 Hz TV. S Motion Plus na ON mám 830 riadkov FPD v pohybe, na OFF mám 340 riadkov FPD v pohybe. Tv z roku 2007:OO[/QUOTE]

Třeba crystaly mají takovou setrvačnost, že při 100 změnách v obraze ztratí původn hodnotu řekněme na 40% a když do nich elektronika v uvedeném kmitočtu (100Hz) pošle novou informaci (dopočítaný snímek), oko ho samozřejmě uvidí, protože z původní informace zůstala menší procentuální část. čekal bych ale mírné "duchování", plynulý ale přeci jen lehce máznutý pohyb.

Nicméně metodika měření schopností panelů nedovolí panel označit jako 100Hz, pokud nezvládne 100 změn za sekundu v úrovních černá bílá. (jen hádám, neznám tu metodiku)
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:47
[QUOTE=jarino1978;453170]When we made our review measurements, we used the latest firmware available at the time (version 3.20.31). LG pushed new firmware after we wrote the review. The latest firmware (version 3.21.40) added a TruMotion control for frame interpolation.[/QUOTE]ano, a ked sa dopytovali LG, ci vobec niektora ich 2012 telka obsahuje ME/MC obvod, ktory ma na starosti dopocet snimkov, dostalo sa im tejto odpovede:[quote]We asked LG if any of its 2012 HDTVs with a factory specification of 120Hz refresh rate employ an ME/MC chip. The response was no. LGs spokesperson told us they are using a technique called “Black Frame Insertion.”[/quote]
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:48
[QUOTE=Jarda.Bar;453171]Nicméně metodika měření schopností panelů nedovolí panel označit jako 100Hz, pokud nezvládne 100 změn za sekundu v úrovních černá bílá. (jen hádám, neznám tu metodiku)[/QUOTE]

opäť bingo. :-!!!
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:51
a jarino takyto panel ihned oznackuje nalepkou 50Hz, bingo! :D
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:52
[QUOTE=THeBaNDiT;453172]ano, a ked sa dopytovali LG, ci vobec niektora ich 2012 telka obsahuje ME/MC obvod, ktory ma na starosti dopocet snimkov, dostalo sa im tejto odpovede:[/QUOTE]

ehm...
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Návrh interpolácia sa používa v rôznych zobrazovacích zariadeniach, ako HDTV a video prehrávače, ktorých cieľom je zmiernenie videá artefakty zavedené frame-rate konverziou v pevnej frame-rate displejov, ako sú LCD televízory. Filmy sú nahrávané pri snímkovej frekvencii 24 snímok za sekundu (fps) a televízia je zvyčajne natočených na 25, 50, 30 alebo 60 snímok za sekundu (prvé dva PAL, ďalšie dva z NTSC). Normálne, keď je pevná snímacia frekvencia zobrazenia, ako je napríklad LCD obrazovky slúži na zobrazenie video zdroj, ktorého frekvencia je nižšia ako, že na obrazovke, sú zábery často jednoducho duplikovať podľa potreby, kým načasovanie videa je uzavreté s tým obrazovka, ktorá zavádza vizuálne artefakt známy ako chvenie, vnímané ako "poskakovanie" v obraze. Návrh interpolácie chce napraviť toto generovanie strednej rámca, ktoré tvoria animácie viac tekutiny. Táto zásada bola zhotovená ďalej rozšíriť počet snímok za sekundu displejov na viac než štandardné 50/60 Hz, čo vedie k 100 a 120Hz (a vyššie) technológií.
[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]LG TruMotion - LG predstavila svoju technológiu zamerané na zlepšenie vnímanej rozmazania pohybu na displeji z tekutých kryštálov. Táto technológia sa používa predovšetkým v ich rade televízorov LCD, aj keď niektoré stolové monitory existujú s touto funkciou. [SIZE=6]Majú umožnilo pseudo-120Hz podporu týchto modelov pomocou TruMotion technológie. Toho bolo dosiahnuté tým, čo prišlo byť známy ako "MEMC" - Motion Odhadovaná Motion Compensation. Základným predpokladom tejto metódy je, že televízora procesor sa pozerá na prvom a druhom rámov a potom odhady alebo háda, čo snímok vyzeral, keby tam bol jeden medzi týmito 2 zábery. Tento proces sa opakuje medzi každú snímku tak vytvárať 120 snímok za sekundu, alebo tzv "120Hz" obnovovacia frekvencia. V skutočnosti to nie je pravda, 120Hz, ako výstup z prístroja je stále na 60 Hz.Navyše "snímok" sú interpolované a hádal. V praxi táto technológia môže pomôcť znížiť vnímanú motion blur a umožniť plynulejší pohybujúce obrazy. To je dôvod, prečo to bolo veľmi používa v LCD televízory k dnešnému dňu.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]To by to byť zamieňaná s pravou 120Hz technológiou v displejoch, ktoré umožňujú úplné 120Hz vstup z externého zariadenia / PC. Tieto fungujú veľmi odlišne. Samozrejme TruMotion 120Hz bude pracovať na vstupy s nižšou ako 120Hz frekvencie, tak to môže byť použitá k zlepšeniu rozmazania z DVD / Blu-ray prehrávačov, televíznych zdrojov a herné konzoly, ktoré nemajú možnosť výstupu vyššiu obnovovaciu frekvenciu rovnako. Je to skôr multimediálne aplikácie a nie je skutočne podporuje 120Hz vstup.[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman]
[FONT=Verdana][/FONT]

[/FONT][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]LG TruMotion 240Hz - V roku 2009 sa výrobcovia zlepšil o 120 Hz technológiu zvýšením obnovovacej 240 snímok za sekundu, alebo 240Hz. To môže znieť jednoduché, ale nie je tomu tak. V súčasnej dobe existuje 2 rôzne spôsoby, ako dosiahnuť 240Hz. Jednou z možností je jednoducho rozšíriť na MEMC princípe a pridať ešte ďalšie "odhadoval" snímok medzi pôvodných rámov. Matematicky povedané, to znamená, že 3 "odhadované" rámy sú teraz potrebné medzi každým z pôvodných rámov. Táto metóda vyžaduje zvýšenú spracovanie, ktoré znižuje účinnosť a na konci môže vytvoriť viac umelý vyzerajúce obrázok ako tam sú teraz 3 krát toľko "predpokladané" snímok ako sú pôvodné snímky. Druhá metóda pre dosiahnutie 240Hz obnovovaciu frekvenciu, je prostredníctvom využitia techniku ​​zvanú "skenovanie podsvietenie". To je prístup LG sa rozhodla vykonávať. Veľmi podobný pôvodnej žiadosti na 120Hz, je MEMC ešte využitý na vytvorenie 1 "odhadované" snímok medzi každým pôvodnom ráme. Potom, skenovanie podsvietenie otáča podsvietenie vypnúť a zapnúť veľmi rýchlo a v poradí. Čo to však je v skutočnosti vytvoriť čiernym rámikom, vlastne 2 čierne rámy. Čierne rámy, napriek skutočnosti, že neobsahujú žiadne informácie o obrázku, sú v skutočnosti rámu. Tento proces má za následok 240Hz obnovovaciu frekvenciu, je oveľa efektívnejšie a je tiež veľmi podobným spôsobom film je zobrazená v obchodnom kine. V súčasnej dobe LG sa rozšírila na tomto 240Hz TruMotion 480Hz s[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman]

[/FONT]
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:53
daj (odkaz na) povodny zdroj, nebudem tu lustit strojovy preklad :)
jarino1978 (8045)|10.4.2013 23:55
[QUOTE=THeBaNDiT;453176]daj (odkaz na) povodny zdroj, nebudem tu lustit strojovy preklad :)[/QUOTE]

a načo, keď máš v tom zmätok ? :-E

Ale mám toho ešte oveľa viac, ale nechám ťa ešte topiť...

Každopádne bol tvoj dnešný prejav opäť len jeden veľký grc, ktorý zasa a zasa nevieš do seba vstrebať.
Idem spať a ty premýšľaj a uč sa realite. :BB:
THeBaNDiT (497)|10.4.2013 23:57
pozri, ak sem nebudes davat zdroje, alebo aspon povodne texty, tak je koniec diskusie, pretoze nemienim sa zapodievat nedokonalym strojovym prekladom a bez kontextu... az taky velky pan nie si, aby som skakal podla toho, ako ty budes piskat


Nedokazes ani pochopit, ze ak ma panel zobrazit 120 snimkov za sekundu (systemom realny-dopocitany-realny-dopocitany-...), tak musi mat obnovovaciu frekvenciu 120Hz, pretoze inac to proste nie je mozne...
jarino1978 (8045)|11.4.2013 00:01
[QUOTE=THeBaNDiT;453178]Nedokazes ani pochopit, ze ak ma panel zobrazit 120 snimkov za sekundu (systemom realny-dopocitany-realny-dopocitany-...), tak musi mat obnovovaciu frekvenciu 120Hz, pretoze inac to proste nie je mozne...[/QUOTE]
musíš len zomrieť chlape... Pozri ten citát a hlavne to, čo som zvýraznil...

Ty si žiješ vo svojom svete plnom teórií, ktoré si možno kedysi niekde študoval ( ??? ), ale nevieš sa pozrieť realite do očí. Takže : otvor oči...
THeBaNDiT (497)|11.4.2013 00:01
ak nevladnes anglictine a pouzivas iba strojove preklady, tak sa ani necudujem, ze si dospel k takym zaverom, k akym si dospel...
jarino1978 (8045)|11.4.2013 00:04
[QUOTE=THeBaNDiT;453180]ak nevladnes anglictine a pouzivas iba strojove preklady, tak sa ani necudujem, ze si dospel k takym zaverom, k akym si dospel...[/QUOTE]

ENG ovládam lepšie, ako slovenčinu. Podobne ako nemčinu, ruštinu a na 80 % španielčinu. :-D

Ale zjavne máš problém ty nielen s prekladom, ale hlavne s realitou. Sorry. \\/

Ale že si to ty a je mi ťa už vážne ľúto, tak tu máš ENG :
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Motion Interpolation 120Hz+[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Motion interpolation is used in various display devices such as HDTV's and video players, aimed at alleviating the video artefacts introduced by frame-rate conversions in fixed-frame-rate displays such as LCD TVs. Films are recorded at a frame rate of 24 frames per second (fps) and television is typically filmed at 25, 50, 30 or 60 frames per second (the first two being PAL, the other two from NTSC). Normally, when a fixed frame rate display such as an LCD screen is used to display a video source whose frame rate is less than that of the screen, frames are often simply duplicated as necessary until the timing of the video is matched to that of the screen, which introduces a visual artefact known as judder, perceived as "jumpiness" in the picture. Motion interpolation intends to remedy this by generating intermediate frames that make animation more fluid. This principle was taken further to extend the frame rate of displays to more than the standard 50 / 60Hz, giving rise to 100 and 120Hz (and above) technologies.
[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]LG TruMotion - LG introduced their technology designed to improve perceived motion blur on liquid crystal displays. This technology is primarily used in their LCD TV range, although some desktop monitors do exist with this feature. They have enabled a psuedo-120Hz support for these models using TruMotion technology. This was achieved through what has come to be known as “MEMC” - Motion Estimated Motion Compensation. The basic premise of this technique is that the TV’s processor looks at the first and second frames and then estimates or guesses what a frame would look like if there was one in between those 2 frames. This process is repeated between every frame thus creating 120 frames per second or the so-called "120Hz" refresh rate. In fact this is not a true 120Hz as the output from the device is still at 60Hz. The extra "frames" are interpolated and guessed. In practice this technology can help reduce perceived motion blur and allow for smoother moving images. This is why it has been largely used in LCD TV's to date.[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]It should not be confused with true 120Hz technology in displays, which allow for a full 120Hz input from the external device / PC. These operate very differently. Of course TruMotion 120Hz will work on inputs with lower than 120Hz frequencies, so it can be used to improve motion blur from DVD / Blu-ray players, TV sources and games consoles which do not have the capability to output higher refresh rates anyway. It is more of a multimedia application and does not truly support 120Hz input.[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman]
[FONT=Verdana][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]LG TruMotion 240Hz - In 2009 manufacturers improved on 120Hz technology by increasing the refresh rate to 240 frames per second or 240Hz. It may sound easy enough but it is not. There are currently 2 different ways of achieving 240Hz. One way is to simply expand on the MEMC principle and add even more “estimated” frames between the original frames. Mathematically speaking, that means that 3 “estimated” frames are now required between each of the original frames. This method requires increased processing which reduces efficiency and in the end may create a more artificial looking image as there are now 3 times as many “estimated” frames as there are original frames. The second method for achieving a 240Hz refresh rate is through utilizing a technique called “scanning backlight”. This is the approach LG has chosen to implement. Very similar in initial application to 120Hz, MEMC is still utilized to create 1 “estimated” frame between each original frame. Then, scanning backlight turns the backlights off and on very quickly and in sequence. What this does is in effect create a black frame, actually 2 black frames. Black frames, despite the fact that they contain no picture information, are in fact a frame. This process results in a 240Hz refresh rate, is much more efficient and is also very similar to the way a movie is displayed in a commercial movie theatre. Nowadays LG have expanded on this 240Hz TruMotion with 480Hz.[/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman]
[/FONT]
THeBaNDiT (497)|11.4.2013 00:05
[QUOTE=jarino1978;453179]Ty si žiješ vo svojom svete plnom teórií, ktoré si možno kedysi niekde študoval ( ??? ), ale nevieš sa pozrieť realite do očí. Takže : otvor oči... [/QUOTE]mas pravdu, a moja plazma s aktivnym 3D tiez nema 120Hz panel a teda 3D sa mi na nej iba sniva...
jarino1978 (8045)|11.4.2013 00:07
[QUOTE=THeBaNDiT;453182]mas pravdu, a moja plazma s aktivnym 3D tiez nema 120Hz panel a teda 3D sa mi na nej iba sniva...[/QUOTE]

čo tu stále hapkáš ? Píš k veci. Argumentuj ...

Z mojej strany si verejne znemožnený, všetky tvoje "argumenty" padli...
THeBaNDiT (497)|11.4.2013 00:09
to ty neargumentujes k svojim grcom, neodpovedas na otazky (ziadal som ta o model tvojej telky (EDIT: medzicasom som si dohladal sam), ziadal som ta o vysvetlenie, na akom principe podla teba funguje aktivne 3D, ktore mimochodom FUNGUJE), namiesto toho ty zadavas otazky a dokolecka melies svoje zle vyvodene zavery zo zle pochopenych clankov...


opieras sa o to, co o TruMotion napise LG, ktore potom na priamy dotaz pod tlakom okolnosti samo napise, ze v danej modelovej rade nepouzivalo dopocet snimkov, ale prerusovane podsvietenie... namiesto toho, aby si sam pohol rozumom a prisiel na to, ako je mozne, ze aktivne 3D funguje


Z mojej strany si verejne znemožnený, všetky tvoje "argumenty" padli...
THeBaNDiT (497)|11.4.2013 00:31
dakujem, ze si sa napokon zdohadal k vlozeniu povodneho anglickeho textu, takze som sa mohol dopatrat k zdroju. V nom sa mimochodom pise i tato veta (ktoru som tu napisal i ja viackrat) o skutocnom 120Hz panele:[quote]This 120Hz panel support is also coupled with modern 3D technologies to allow you to view 3D content. Shutter glass methods require 2x 60Hz signals (one for each eye) which is where the 120Hz support comes in.[/quote]Voala, aktivna 3D technologia dorazila z pocitacovych displejov i do HDTV a bingo, funguje uplne na rovnakom principe! A za ucasti skutocneho 120Hz panela, predstavte si! :D
Pavell007 (790)|11.4.2013 07:57
Bandit-udělej to jako já-dej si některé uživatele do seznamu ignorovaných, a pak neuvidíš jejich příspěvky a nebude tě to nutit k reakci. :)
tdlmarek (1566)|11.4.2013 08:18
Když už nám tu jarino1978 pěkně zopakoval princip interpolace, tak by mě zajímalo, jak se podle něj ten vygenerovaný frame vlastně zobrazí. Za předpokladu, že ze zdroje nám jde 60 Hz signál A, B, C, D, ... Interpolace generuje mezi každými dvěma reálnými snímky jeden umělý, tedy A, Ax, B, Bx, C, Cx, D, Dx, atd. Kdyby se panel fyzicky obnovoval jenom frekvencí 60 Hz, tak "stihle" zobrazit jenom A a potom až B. Tak kdy přesně se tam propašuje to Ax? Ono je snad možné vykreslit dodatečný snímek na panelu jen tak kdy se nám zachce, nezávisle na obnovovací frekvenci? Fakt by mě zajímalo, jak se tohle dá vysvětlit s 60 Hz panelem :)

[QUOTE=jarino1978;453181]It should not be confused with true 120Hz technology in displays, which allow for a full 120Hz input from the external device / PC. These operate very differently.[/QUOTE]
Ano, toto je pravda a nikdo to nerozporuje. Naprostá většina TV skutečně nedokáže 120 Hz signál přijmout. To ale nic neříká o tom, jaký je uvnitř panel.


Když bych to měl shrnout, tak situace prostě není černobílá. Pokud se omezíme pouze na číslo 120, tak existují tři zcela odlišné případy:
[list=a]
  • TV se 120 Hz panelem, která dokáže na vstupu přijmout 120 Hz signál a nativně ho zobrazit 1:1 (zcela výjimečné, záležitost spíše PC monitorů)
  • TV se 120 Hz panelem, která přijímá na vstupu 60 Hz signál, pomocí interpolace snímků jej dopočítá na 120 Hz a toto opět nativně zobrazí na panelu
  • TV označovaná jako "120", která přijímá na vstupu 60 Hz signál a nativně jej zobrazuje na 60 Hz panelu, ale mezi každými dvěma framy blikne podsvícením (nesouvisí s obnovovací frekvencí), čímž pro oko diváka vytvoří černý frame a technicky tedy zobrazuje 120 různých "snímků" za sekundu (zdroj, černý, zdroj, černý, ...)

  • No a nejrůznější marketingová čísla začneme dostávat, když začneme kombinovat techniky b) a c) -> (zdroj, černý, dopočet, černý, zdroj, černý, dopočet, černý, ...) = 240 "Hz" výstup se 120 Hz panelem a 60 Hz zdrojem. No a dalším krokem je samozřejmě použití 240 Hz panelu a vícenásobné interpolace, což nám ta čísla vyžene ještě výš.
    Jaap (100)|11.4.2013 15:42
    [QUOTE=tdlmarek;453203]TV se 120 Hz panelem, která přijímá na vstupu 60 Hz signál, pomocí interpolace snímků jej dopočítá na 120 Hz a toto opět nativně zobrazí na panelu[/QUOTE]

    Přesně tak to vidím i já. Obávám se ale, že pro Jarina bude zásadní to, že na vstup tv jde 60Hz a ta si pomocí interpolace vytvoří 120Hz. Čili je to vzájemné nepochopení se. Pro Jarina native je - vstup do tv 120Hz a jeho nativní zobrazení, vstup 240Hz a jeho zobrazení 1:1.

    Otázka zní, je to 120Hz panel nebo není? Za mě říkám ano.
    jaydoo (542)|11.4.2013 16:17
    Takze ked vie niečo zobraziť 120 snímkov za sekundu, tak je to potom 120 Hz :-D
    60Hz panel asi nevie zobraziť 120 krát za sec. Tak ako 6 komorový revolver nevie 12 krát vystreliť za sebou ;-)
    jarino1978 (8045)|11.4.2013 18:17
    [QUOTE=THeBaNDiT;453193]dakujem, ze si sa napokon zdohadal k vlozeniu povodneho anglickeho textu, takze som sa mohol dopatrat k zdroju. V nom sa mimochodom pise i tato veta (ktoru som tu napisal i ja viackrat) o skutocnom 120Hz panele:Voala, aktivna 3D technologia dorazila z pocitacovych displejov i do HDTV a bingo, funguje uplne na rovnakom principe! A za ucasti skutocneho 120Hz panela, predstavte si! :D[/QUOTE]

    Ty si neskutočný klamár a hnojár. Len ............. dokáže prekrúcať realitu vo svoj prospech, ako to robíš ty. Tuto je komplet citát a nie len niečo, čo si vytrhol z kontextu, aby sa to tebe hodilo :
    "
    [FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Praví 120Hz na displeji vyžaduje obrazovky, aby mohli prijať plnú 120Hz frekvencia signálu. To si vyžaduje vysokú šírku pásma rozhrania, ako dobre a dual-link DVI alebo DisplayPort sa bežne používajú na dosiahnutie tohto. Podpora cez HDMI 1.4 je tiež možné v moderných prípadoch. Obrazovky sú schopní prijať 120Hz vstup zo zariadenia (obvykle PC) a prevádzkovať na tejto vyššej frekvencii. To znamená, že je schopný zvládnuť viac snímok za sekundu (fps). V praxi to môže vyplývať z znateľne hladšia pohybujúcich obrázkov a pre hráča ktorý stanovuje, že všetci-dôležitý vyššiu snímkovú rýchlosť. To môže niekedy mať výhodu zníženia akýchkoľvek prekročení RTC , ktoré by mohli byť viditeľné, čo sme videli naSamsung 2233RZ napríklad.[/FONT][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][/FONT][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]Tento 120Hz panel podpora je tiež v spojení s modernými technológiami 3D vám umožní zobraziť 3D obsah. Metódy Shutter sklo vyžadujú 2x frekvencii 60 Hz signály (jeden pre každé oko), ktorý je, ak 120Hz podpora vypovedaciu Ako príklad, Samsung 2233RZ a BenQ XL2410T ako podporovať 120Hz vstup a 3D obsah.[/FONT][/FONT]
    [FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]120Hz technológia je naozaj zameraný na herný trh samozrejme. To by sa nemalo zamieňať s technikami pohybu interpolácie sa používa na simuláciu 120Hz / 120fps. To platí 120Hz podpora je samozrejme k ničomu, pokiaľ nemáte 120Hz signál na vstup. Obrazovky namiesto toho pracujú na ich štandardné 60Hz frekvencie. "

    Len ty, ako veľký ........... prehodí TV sféru na PC sféru, o ktorej sa tu nebavíme a ktorú som ja nespochyboval.
    Takže ty si vytrhol z kontextu hlášky o 120 Hz , ktoré patria pre PC sféru, naviac napríklad pre 6 bit panel monitora ( http://www.tftcentral.co.uk/reviews/samsung_2233rz.htm. Tak si ho daj doma do obývačky
    [/FONT]:-E
    [/FONT]

    ---------- Doplněno v 18:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:14 ----------

    no a naviac pán klamár a hnojár, v tom odkaze, ktorý som ti včera večer venoval, máš vlastne vysvetlené všetko.
    THeBaNDiT (497)|11.4.2013 18:23
    Pozri, si úplne vedľa. V článku sa jasne popisuje, ako funguje herné aktívne 3D zobrazenie. Vyžaduje 120Hz panel, aby človek mohol vidieť v okuliaroch 2x60Hz. A presne rovnako funguje aktívna 3D technológia v HDTV! Zrejme si dosť nechápavý, keď to nedokážeš pochopiť.

    EDIT: svojím vyjadrovaním sa akurát zhadzuješ a zaradzuješ do skupiny, do ktorej sa snažíš zaradiť tých, ktorí s tebou nesúhlasia...
    jarino1978 (8045)|11.4.2013 18:27
    počuj ty gašparko, nutná podmienka je ale 120 Hz nativ na vstupe, čo sa týka PC monitora. Máš to tam jasne napísané. Lenže môj zlatý, debata je o TV a nie o PC 9-)