Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

plazma samsung ps51e6500, ps60e6500

spotnickoff (152)|30.8.2012 13:24
nemyslim si ze by po obrazovej stranke mal nasledovat nejaky vow efekt. myslim po prechode z arivy na dm7020hd. Ano, obraz je samozrejme lepsi ale nie o tolko aby si nejako vyskakoval. Tiez zalezi co za kanal sa pozera. Ked si zapnes stv tak to nezachrani ani e6500 a ani dm7020hd. ale napr. kombinacia e6500 + dm7020hd + nejaky kanal z balika sky DE alebo sky UK je uz by som povedal paradicka. To uz do oka udrie...

dm7020hd ti okrem lepsieho obrazu (povedzme cca 10%) da samozrejme kopu pridanych veci co ti ariva neda... a zalezi uz na kazdom cloveku co z tych sluzieb vyuzije
nunacek0 (947)|30.8.2012 14:46
Jasné , že pokud je program obrazově již takto vysílán tak ho nic nezachrání. Dík
lafore (73)|30.8.2012 15:36
Dreambox je hlavne uz pocitac s linuxom, ktory ma nespocetne mnozstvo moznosti. Prave preto, ze to je uz da sa povedat pocitac, je tam aj silny procesor, ktory dokaze jednoducho obraz lepsie spracovat. Ale 7020HD dostalo narozdiel od inych dreamboxov teraz este vykonnejsi procesor, co sposobovalo aj urcitu nestabilitu systemu donedavna, lebo to bola nova masina a nebolo to poriadne vyladene. Teraz s novym firmwaom uz funguje vsetko co ma. Vyhoda dreamboxu okrem obrazu spociva v jeho funkciach. Mozes si tam dat csfd plugin, ktory ti z databazi csfd stiahne udaje o filme ktory si stiahne z epg. Ja vyuzivam taktize doplnok na live sportove vysledky, dalej je dobry doplnok, ktory ti automaticky z internetu stiahne titulky k filmu, ktory pozeras (zase vdaka epg). Dreambox dokaze epg pozerat aj tyzden dva dopredu. Nahravanie a podobne veci ani nejdem spominat - ale dokaze naharavat sa mi zda 8 programov naraz, mozes tam dat dva tuneri (ja tam mam S2 a dvb-t). Nahravky nie su kodovane, takze si ich prehras kde chces. Dalsia vec ktoru vyuzivam je stream kanalov po wifi (do ipadu, iphonu a ostatnych pc) a aj prepinanie kanalov cez pc. Dokaze prehravat z NAS aj nahravat na NAS. A potom je tu jedna vec, kvoli ktorej si dreambox kupuje vela ludi a to je emulacia kariet. Su rozne internetove portaly, kde si zaplatis 100 HD kanalov zo vsetkych satelitov, ktore dokazes prijat a dreambox cez internet ziskava z ich serveru kody a emuluje kartu. Je to uz na hrane nelegalnosti, ale viem ze vela ludi to vyuziva. Hlavne clovek zaplati mesacne desatinu toho co u nasich poskytovatelov a ma tam 20x viac kanalov.
nunacek0 (947)|30.8.2012 16:43
dík za osvětu
paolous (20)|30.8.2012 19:38
Jenom bych na laforeho navazal, krome dreamboxu v soucasny chvili valej korejci s VU+ receiverama, ceka se na VU+ SOLO2 a hlavne na VU+ DUO2, pry top pristroje, na ktere ceka rada nadsencu...
johny.h (41)|30.8.2012 21:28
Tak tu máme zase nový firmware:) Jen jsem zkoušel najít změny a jsem na to krátkej. Neví někdo kde hledat?
Boriscz (17)|30.8.2012 22:44
lukyrozsi (29)|1.9.2012 09:27
tak jsem byl podruhé vrátit samsunga ps51e6500 (hlavně bzučel), na pobočku Alzy v Ostravě. No řeknu vám, že to byla totální katastrofa, chování pracovníků alzy mě utvrdilo v tom, že z alzy si už v životě nikdy nic nekoupím. Dokonce jsem se od nich dozvěděl, že jim jen přidělávám práci a způsobuju problémy, když jim tu tv pořád vracím.....tak to už jsem pak nezvládl, začal tam řvát, že jak si toto mohou dovolit k zákazníkovi, že to je snad jejich práce....pak se zklidnili, udělali jsme vratku. Bohužel mám tv na splátky, takže jsem si mohl vybrat zboží jen ve stejné hodnotě či dražší...Takže když jsem chtěl LW5500 (asi o 5 tisíc levnější), tak mi řekli, že mám smůlu, že si musím první zrušit splátky a pak si objednat. Takže papíruju, vyřizuju, telefonuju a čekám a jsem bez telky.....Takže příště se vyvaruju nákupu z alzy a na splátky:-) Pevně doufám, že už nebudu muset nikdy vracet tv v zákonné lhůtě.....jsem si tedy myslel, že to bude jednodušší a ne takový guláš.
peppies_shw (86)|1.9.2012 10:17
Tak tomuhle bych se chtěl opravdu vyhnout, nyní nemám žádné problémy a doufám, že to vydrží. Hodně štěstí při výběru - akorát mě to vše utvrzuje v tom, že výstupní kontroly všech firem ovládají hluchý a slepý lidi, protože by tohle nikdy nemohli pustit ven a jen jedno jestli je to Samsung nebo Panasonic. Hold spotřební elektronika. Spotřebuj a kup něco nového.
nodiggity (199)|1.9.2012 19:28
Tady v banánistánu bohužel k zákazníkovi přistupují tímto způsobem. A to je ještě Alza, která má obecně jako obchod velmi dobré hodnocení. Možná je problém v konkrétní pobočce. Nicméně, vzhledem k tomu, co říká zákon a obchodní podmínky, by neměli ani mrknout a TV vzít zpět.
lukyrozsi (29)|1.9.2012 19:33
no tak jsem si to představoval, ale vše byl pro ně obrovský problém a to ještě nedokážu popsat, jak se u toho ti ptáci tvářili:-)
hakmar (401)|1.9.2012 22:12
[QUOTE=nodiggity;423325]A to je ještě Alza, která má obecně jako obchod velmi dobré hodnocení. Možná je problém v konkrétní pobočce. Nicméně, vzhledem k tomu, co říká zákon a obchodní podmínky, by neměli ani mrknout a TV vzít zpět[/QUOTE]...tak ja som minulý rok vracal dva krát ST30 v Alze v BA a chalanisko, ktorý telku preberal nemal s tým žiadny problém, dokonca mi vystavil dobropis a prachy mi hneď v pokladni vrátili na ruku, tak asi fakt záleží od pobočky.
spotnickoff (152)|2.9.2012 11:02
ked tu citam ako tu vsetci rad radom vraciate tie televizory tak sa vobec nedivim tym firmam ze sa pritom tak tvaria ako sa tvaria.... samozrejme je to povinnost firmy to zobrat nazad ale mam dojem ze je to celkom slusne zneuzivane. Uz som tu kdesi cital ze si ktosi objednal dva prijimace naraz. doma v teple potestoval a potom jeden vratil. No nechcel by som byt na mieste toho predajcu... Existuje totiz aj pohlad z druhej strany
THeBaNDiT (497)|2.9.2012 11:08
ja nemam nervy na vracanie vyrobkov (a nastatie zatial ani dovod, klop-klop), ale aj ked existuje pohlad z druhej strany, stale je tu hlavnejsi pohlad - a totiz ze zakaznik kupujuci cez internet si nemoze TV v predajni vyskusat (to v podstate ani pri kupe v kamennom obchode, pretoze tam si viem predstavit, ze by to idealne malo byt v nejakej zvukovo izolovanej miestnosti s domacim osvetlenim), a navyse prave u dnesnych TV je velka rozkolisanost z pohladu kvalitativnych parametrov toho isteho modelu...
tdlmarek (1566)|2.9.2012 11:25
[QUOTE=spotnickoff;423486]ked tu citam ako tu vsetci rad radom vraciate tie televizory tak sa vobec nedivim tym firmam ze sa pritom tak tvaria ako sa tvaria.... samozrejme je to povinnost firmy to zobrat nazad ale mam dojem ze je to celkom slusne zneuzivane.[/QUOTE]
Je to tak. Ale je to jediná možnost, jak se spotřebitel může bránit. Když dost lidí bude svého práva využívat a nepoužitelné TV vracet, tak třeba přostřednictvím prodejců vznikne nějaký tlak na výrobce, aby s tou výstupní kontrolou začali něco dělat a nepouštěli do oběhu kusy bzučící na celou místnost.
nodiggity (199)|2.9.2012 15:12
[QUOTE=tdlmarek;423492]Je to tak. Ale je to jediná možnost, jak se spotřebitel může bránit. Když dost lidí bude svého práva využívat a nepoužitelné TV vracet, tak třeba přostřednictvím prodejců vznikne nějaký tlak na výrobce, aby s tou výstupní kontrolou začali něco dělat a nepouštěli do oběhu kusy bzučící na celou místnost.[/QUOTE]

Přesně. Pokud by výrobci nevypouštěli z továren skutečné zmetky, nikdo by neměl potřebu nic vracet. Tady je zakopán pes. Nemůžu si pomoct, ale 26 tisíc za TV není zase tak málo peněz a člověk prostě tak nějak očekává, že přístroj bude nejen fungovat, ale nebude mít viditelné či slyšitelné neduhy, kterými jsou fóra u nás i v zahraničí přeplněna jak v případě Samsungu, tak Panasonicu.
johny.h (41)|6.9.2012 19:29
Tak máme venku další firmware, ale co umí líp nevím:)
nunacek0 (947)|7.9.2012 07:42
Mám 001023 a aktualizuji vždy přes síť. Hlásí mi to jako poslední verzi. Nebo máš na mysli ještě nějakou novou aktualizaci?
nunacek0 (947)|7.9.2012 08:08
Jinak přidám malé doplnění k hodnocení E6500 z mého asi 3týdenního pohledu, zkoumání a užívání. Poznatky co jsem napsal při mém prvním hodnocení se nijak nezměnilo a často vzpomínané bzučení mi pořád drží na prakticky neslyšné hranici, jednotnost panelu dobrá retence zatím nezjistitelná, ale je pravda, že programy střídám jak se mi chce a tak nic nejede déle než tři hodiny a tam jsem nic nezjistil .
Nového co bych přidal je:

- Nejde nastavit barevná kalibrace pro každý vstup zvláště, aspoň jsem nenašel jak na to. ST50ka to měla a bylo to dobré, protože jsem měl jiné nastavení pro HTPC a jiné pro satelit. Škoda.
- Čidlo Eco režimu nějak slabě nebo vůbec nefunguje. Ať ho mám zapnuté nebo ne tak automatika, která se má starat o regulaci jasu podle okolního osvětlení nepracuje jak bych si představoval. A to v žádném režimu. Zde opět srovnávám s ST50kou, kde při slunečnějších dnech, kdy do místnosti svítilo více světla stačilo přejít na režim normal zapnout ECO režim a obraz získal výraznou ostrost a světlost spolu se sytostí barev skoro jako za přítmí. Tady se prakticky neděje nic.
- A poslední čeho jsem si všiml v menší míře je kolísání jasu při změnách scény , kdy toto se děje skokově a lze si toho všimnout. Zde omezení nechápu. Někde jsem četl, že s tímto se Panasonic vypořádal lépe a pokud je kolísání jasu u Panas se to děje plynule a prakticky si toho nevšimnete. Alespoň já si toho u ST50ky nikdy nevšiml.

To by bylo v kostce zatím asi vše. Zbytek průběžně..
nodiggity (199)|7.9.2012 14:04
Fluctuating brightness je hodně diskutovaný problém Samsungů, loni to snad částečně dodatečně opravili cestou FW, tak třeba se zadaří i letos. Kolísání jasu na ST50 taky neregistruju.
johny.h (41)|7.9.2012 18:22
nunacek: Aktualizuji přes USB z ofiko stránek a doufám, že neporuším odkazem nějaká pravidla. http://www.samsung.com/cz/support/model/PS60E6500ESXXH-downloads?downloadName=FM
nunacek0 (947)|8.9.2012 07:44
díky...
nunacek0 (947)|8.9.2012 13:33
tak jsem koukl na servisní menu a k dnešnímu dni mám nahráno 334h. jinak se tam leze přes : mute poté 7,3,7 a potvrdit entrem. je to hodnota pod položkou MRT
nunacek0 (947)|9.9.2012 08:29
Chci se zeptat majitelů na takovou věc ohledně přehrávání 3D. Při přehrávání souboru ve formátu SBS , které mám z netu se na krajích obrazovky objevují takové úzké asi 5cm pruhy jako při 16:9. Nejsou černé , ale takové poloprůhledné ( nevím jak to lépe popsat) Nedají se roztáhnout ani nijak se jich zbavit. Pokud sleduji 3D ze satelitu, kde je zřejmě jiný formát je to pěkně ke kraji. Otázka teda zní : jde s tím něco dělat?
johny.h (41)|9.9.2012 10:45
Tak jsem taky vlezl do servis menu, mám 326hod. a zahlédl jsem položku real 100Hz support byla OFF tak jsem přehodil na ON. Zatím jsem nepozoroval změnu, uvidím večer za tmy(50Hz blikání). Jinak nějaké další info o servisním menu nebo odkaz nemáš? Jinak snad jediný nešvar, kterého si všímám je trhaný pohyb obrazu v horizontální ose nejvíc viditelný při formuli . Např. místo 1 sloupu vidím 2-3 za sebou, ale to může být dáno kvalitou vysílání (UPC Eurosport HD) nebo počtem snímků. Ještě jsem zkoumal, kde můžu při přehrávání filmů z USB ext. disku přepnout 30-60 snímkování, jak se někde popisovalo a nemůžu to najít. Poradí někdo?
Pravděpodobně funkce Cinema smooth a nedokážu ji zapnout pro vyzkoušení rozdílu.
nunacek0 (947)|9.9.2012 19:54
[QUOTE=johny.h;424377]Tak jsem taky vlezl do servis menu, mám 326hod. a zahlédl jsem položku real 100Hz support byla OFF tak jsem přehodil na ON. Zatím jsem nepozoroval změnu, uvidím večer za tmy(50Hz blikání). Jinak nějaké další info o servisním menu nebo odkaz nemáš? Jinak snad jediný nešvar, kterého si všímám je trhaný pohyb obrazu v horizontální ose nejvíc viditelný při formuli . Např. místo 1 sloupu vidím 2-3 za sebou, ale to může být dáno kvalitou vysílání (UPC Eurosport HD) nebo počtem snímků. Ještě jsem zkoumal, kde můžu při přehrávání filmů z USB ext. disku přepnout 30-60 snímkování, jak se někde popisovalo a nemůžu to najít. Poradí někdo?
Pravděpodobně funkce Cinema smooth a nedokážu ji zapnout pro vyzkoušení rozdílu.[/QUOTE]

No s tím pohybem také nejsem moc spokojen a tady mi opravdu chybí možnost volby jako u ST50ky , kde se dalo v několika krocích zvolit IFC na pohyb. Ten Cinema Smooth je pouze na bluray filmy..
johny.h (41)|9.9.2012 20:10
Myslel jsem si, že jsem se někde dočetl, že je to i na .mkv filmy.
nunacek0 (947)|9.9.2012 21:10
No při mkv se mi ta položka ještě nikdy nenabídla, tak asi to není ve 24p...jinak by to nabídlo k volbě.
tdlmarek (1566)|9.9.2012 21:57
S princpu věci by Cinema Smooth a podobné funkce měly fungovat s čímkoliv. TV přece nemá jak poznat, jestli je zdrojem blu-ray nebo něco jiného. Podmínkou ale je, aby signál do TV přicházel ve 24p. To jde bez problému zajistit i pro MKV, ale stejně jako u blu-ray přehrávače to je třeba zapnout explicitně.
nunacek0 (947)|9.9.2012 22:06
No já kromě bluray , který asi většinou je ve 24p do Tv ještě nepouštěl ( musím doladit přehrávač v HTPC), ale v ostatních případech což byly jen mkv se mi tato nabídka nenabídla. Zřejmě pokud do Tv nepůjde 24p tak to Tv nedetekuje a tím i nenabídne.
buzzfuzz (30)|11.9.2012 10:25
Tak dnes mi pride ps60e6500, tesim sa a dam vediet poznatky. Zvuk a osd ma nezaujima, posielam tam vsetko z stb vu+uno a apple tv a vsetko cez AVR.
nunacek0 (947)|12.9.2012 07:37
Tošku závidím úhlopříčku. Hned bych do této velikosti šel...Snad bude vše a v pořádku budeš jen užívat..
buzzfuzz (30)|12.9.2012 09:15
No instalacia prebehla bez problemov, bzucanie je v norme asi tak ako moja stara plazma, cez den nepocutelne, vecer pri uplne tichuckom pozerani to je pocut ale je to v miere. Farebnost som doladil podla netu, je uchvatna hlavne pri HD programoch /Sky DE, SKY UK, Canaal Digital/, 3D konverzia z 2D je debilina, pri SKY 3D je to ina podivana. Cierna je neporovnatelne krasnejsia ako pri starsej plazme Samsung. Skusal som zapnut Cinema smooth ale nepodarilo sa mi to ani pri signale zo stb ani pri streame z aTV 2 /jeden BRrip avi na 23.976 fps, druhy BRrip avi na 24.000 fps/, je stale neaktivna. Zatial som viac neskusil.
buzzfuzz (30)|13.9.2012 09:32
takze dalsi poznatok, pokial na stb mam nadstavene 60Hz, obraz na Tv sa jemnucko seka, je to hlavne vidiet pri titulkach alebo spodnom texte ktory chodi obcas. Ale pri lescom zahladeni aj normalny obraz sa jemnucko zatrhava, skusane na HD programoch. pokial dam 50Hz na stb je vsetko krasne plynule, ako je to mozne ?
nunacek0 (947)|13.9.2012 15:24
To mám stejné, ale já jedu přes externí STB Ariva a pokud hodím na 60Hz tak to sice vyloženě netrhá, ale 50Hz je lepší, takže vlastně ani nevím k čemu je ta volby dobrá.

- - - - doplněno - - - -

Jinak bych chtěl jít do větší úhlopříčky, takže tímto nabízím mojí 51ku k prodeji s tím, že je absolutně bezproblémová: tichá, dobrá jednotnost panelu, žádné problémy s retencí. Předvedu na testovacích obrazcích i na vlastních ukázkách. Stáří asi měsíc a cena bude nákupní,kde jsem vlastně nakupoval s 11% slevou oproti ceně internetu. tj 22800kč
bavorak (1494)|13.9.2012 15:45
a je to tu :-)
..... niekto si nedal povedat ..... :-)
nunacek0 (947)|13.9.2012 16:05
no no, vývoj jde kupředu a já jsem ve vývoji. hihi
nodiggity (199)|13.9.2012 16:12
Máš ale odvahu, po svých zkušenostech :).
nunacek0 (947)|13.9.2012 16:28
Myslíš jít do větší s tím, že třeba chytnu model co třeba zabzučí ? No všechno je možné, ale třeba se mi to už prolomilo..
lastopia (92)|13.9.2012 17:23
[QUOTE=buzzfuzz;424870]takze dalsi poznatok, pokial na stb mam nadstavene 60Hz, obraz na Tv sa jemnucko seka, je to hlavne vidiet pri titulkach alebo spodnom texte ktory chodi obcas. Ale pri lescom zahladeni aj normalny obraz sa jemnucko zatrhava, skusane na HD programoch. pokial dam 50Hz na stb je vsetko krasne plynule, ako je to mozne ?[/QUOTE]

jaký stb používáš? pochopil jsem, že máš cardsharing, takže je to dreambox? bylo by zajímavý, jestli se podobně chová i jiný externí zdroj, kde můžeš měnit zobrazovací frekvenci ...

jinak si myslím, že máš báječnou kombinaci -- sky uk a tahle telka, to je pro hodně lidí sen :)
buzzfuzz (30)|13.9.2012 18:06
Mam vu+ uno na openli2.1 a ano, mam .... :-) Mam pocit ze aj ked tam pustam br ripy z atv2 tak tiez je plinulejsi obraz pri 720p/50hz. Netusim preco.
lastopia (92)|13.9.2012 18:28
[QUOTE=buzzfuzz;424931]Mam vu+ uno na openli2.1 a ano, mam .... :-) Mam pocit ze aj ked tam pustam br ripy z atv2 tak tiez je plinulejsi obraz pri 720p/50hz. Netusim preco.[/QUOTE]
jestli ti vyhovuje plynulost obrazu na 50hz, pak bych to dál neřešil :) ... užívej ... jaká je tvoje sledovací vzdálenost? pro srovnání: na mých 4,5 metru je padesátka málo ...
bavorak (1494)|13.9.2012 19:25
[QUOTE=nunacek0;424904]no no, vývoj jde kupředu a já jsem ve vývoji. hihi[/QUOTE]

ja by som to riskol, aj u vlanajsich D modelov mala 59" lepsiu ciernu, ako 51". I ked netusim preco ..... No a vymeny mas uz nacvicene, ale myslim, ze tolko smoly uz mat nemozes.
nunacek0 (947)|13.9.2012 20:20
no uvidíme zda bude zájem
Pavell007 (790)|14.9.2012 07:59
cha, někdo, kdo tady rok řešil výměny 42palcovek, teď bude chtít najednou šedesátku? :)
nunacek0 (947)|14.9.2012 08:17
no postupně přibyly penízky tak proč nee. Nikdy jsem se tomu nebránil jen jsem měl svůj rozpočet, který jsem nechtěl přetáhnout.
nodiggity (199)|14.9.2012 11:34
Tak já bych taky klidně šel do 60", ale musím pochopitelně brát ohledy na názor drahé polovičky :) a osobně mi taky ceny přijdou v současné době trochu mimo, obzvlášť v porovnání s USA (ano, jsem si vědom jiné velikosti trhu). Takže nějakou dobu budeme muset "vydržet" s 50" a někdy v budoucnu... kdoví, jaká zobrazovadla se objeví v dalších 5-10 letech. Úhlopříčky půjdou nahoru zcela jistě.
buzzfuzz (30)|14.9.2012 22:36
No ja mam asi 4 metre k tej 60".
buzzfuzz (30)|17.9.2012 10:52
Ako sa vam podarilo zapnut CINEMA SMOOTH? mne v ziadnom pripade nejde spustit. je neaktivne.
koliar (142)|17.9.2012 13:14
Cinema Smooth si v menu televizie vies aktivovat, len vtedy ked do nej pustas signal 24p z media playeru alebo z bluray prehravacu. Inak je polozka Cinema Smooth neaktivna.