Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

plazma samsung ps51e6500, ps60e6500

danno (16)|17.9.2012 19:25
nunacek0: rad by som sa ta na nieco spytal. Kupil som rovnaky model - PS51E6500. Ked zobrazim vo web browseri nejaku svetlu stranku, zdroj sa pocutelne rozbzuci, ze je to vyrazne pocut aj na 3 metre. Inak v preiemerne tmavych filmovych scenach bzuci len velmi mierne. Robi to aj tebe?

Urovnou ciernej som trochu sklamany. Recenzia na http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ps60e6500-ps51e6500-201207262022.htm pisala, ze pri vacsom paneli je 0,02 cd/m2. Ale to, co vidim je minimalne dvojnasobok (porovnanim s mojim starsim Panakom 2009) a to uz je dost vela na hrdy nazov Real Black Pro.
nunacek0 (947)|17.9.2012 19:59
Asi Tě zklamu, ale můj SAMSUNG je opravdu vyjímečně tichý a pokud chci při světlých scénách slyšet nějakém bzučení musí být vypnutý zvuk a já musím až k Tv. Jinak opravdu musím zaklepat je tichý až se divím. Černou má Panasonic opravdu lepší a jako vlastník dvou ST50tek to mohu potvrdit. I když teď, když mám najeto cca 400h tak ta černá je docela OK. Ale jak píšou ,větší úhlopříčky mají ještě lepší zobrazení černé..Nech jí nahrát pár hodin ( 150-200h ) a pak udělej nastavení a uvidíš, že ta černá není tak špatná. Ohledně bzučení to už je horší. pokud hodně vadí zkus vyměnit nebo servis..
hakmar (401)|17.9.2012 21:48
Tak som objednal Samsung 60E6500, dúfam že som urobil dobre a budem mať šťastie, lebo nemám chuť už niečo meniť.
Calebcz (138)|17.9.2012 22:08
[QUOTE=nunacek0;425353] Ohledně bzučení to už je horší. pokud hodně vadí zkus vyměnit nebo servis..[/QUOTE]Vymenit je celkem loterie - cehoz ses nejlepsim prikladem v afere Panasonic ;)

Kazdopadne servis je zbytecne kontaktovat - oni s tim nic stejne nedokazi udelat, "rozkladovou desku", ktera je zdrojem bzuceni jim Samsung neproplati a z jejich zkusenosti vyplyva, ze muze bzucet uplne stejne jako ta, ktera je v TV. Dokonce mi tvrdili, ze zkouseli soucastky na desce ruzne zapatlavat tmelem, ale i kdyz z toho udelali desku plnou bobonů, tak to prej nepomohlo.

Ja sem s tim tech 14 dni bojoval (ve smyslu ze me to stvalo a zvazoval sem vraceni) ale nakonec sem si bzuciho Samsunga nechal. V nejpouzivanejsim rezimu (24p a 50Hz) se televize trosku zklinila, 60Hz stale bzuci jako blazen. I ted si ale bzuceni v tichych scenach vsimnu treba 3x za film, holt sem se s tim naucil zit.
nunacek0 (947)|17.9.2012 22:16
[QUOTE=Calebcz;425371]Vymenit je celkem loterie - cehoz ses nejlepsim prikladem v afere Panasonic ;)

Kazdopadne servis je zbytecne kontaktovat - oni s tim nic stejne nedokazi udelat, "rozkladovou desku", ktera je zdrojem bzuceni jim Samsung neproplati a z jejich zkusenosti vyplyva, ze muze bzucet uplne stejne jako ta, ktera je v TV. Dokonce mi tvrdili, ze zkouseli soucastky na desce ruzne zapatlavat tmelem, ale i kdyz z toho udelali desku plnou bobonů, tak to prej nepomohlo.

Ja sem s tim tech 14 dni bojoval (ve smyslu ze me to stvalo a zvazoval sem vraceni) ale nakonec sem si bzuciho Samsunga nechal. V nejpouzivanejsim rezimu (24p a 50Hz) se televize trosku zklinila, 60Hz stale bzuci jako blazen. I ted si ale bzuceni v tichych scenach vsimnu treba 3x za film, holt sem se s tim naucil zit.[/QUOTE]

I tak se dá , že si člověk nějakým způsobem zvykne. Postoj servisu mě udivuje. Panasonic třeba byl velmi vstřícný a vždy mi nabídl výměnu pokud nebylo možno Tv opravit.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=hakmar;425366]Tak som objednal Samsung 60E6500, dúfam že som urobil dobre a budem mať šťastie, lebo nemám chuť už niečo meniť.[/QUOTE]

Gratuluji ke koupi a držím palce. Pak samozřejmě napiš dojmy..
hakmar (401)|17.9.2012 23:43
O.K dík, napíšem.
8Paul (34)|18.9.2012 10:57
Tak kamarádovi předevčírem přivezli 60E6500, včera jsme testovali.
Vůbec nevíme jak to správně nastavit aby bylo vše ideální :-)

Ale zkoušeli jsme asi 10 her (Skyrim, Zaklínač 2, SHIFT2, Mirror's Edge...) a vypadaly hodně dobře. Odezva prakticky neexistuje, je to jak monitor. Barvy supr, input lag jsme taky nepociťovali. Černá dobrá. Bzučení jsem neslyšel, ale ani mě nenapadlo se na to zaměřit.
Celkově docela spokojenost, ta velikost je super. Asi do ní taky půjdu (ikdyž uvažuju ještě o levnější E550).
danno (16)|18.9.2012 14:40
[QUOTE=nunacek0;425353]Asi Tě zklamu, ale můj SAMSUNG je opravdu vyjímečně tichý a pokud chci při světlých scénách slyšet nějakém bzučení musí být vypnutý zvuk a já musím až k Tv[/QUOTE]

Diky. Asi sa pokusim na to zvyknut. A k browsovaniu si budem pustat hudbu.
nodiggity (199)|18.9.2012 15:23
[QUOTE=danno;425432]Diky. Asi sa pokusim na to zvyknut. A k browsovaniu si budem pustat hudbu.[/QUOTE]

On je také každý na různé zvuky jinak citlivý, tudíž i na to bzučení. Když občas slyším, u čeho (PC) lidi v práci nebo dokonce doma sedí a pracují, tak to bych se po jednom dni asi zbláznil, takové vysavače a vrtulníky...:)
genett (44)|19.9.2012 19:27
[QUOTE=nodiggity;425439]On je také každý na různé zvuky jinak citlivý, tudíž i na to bzučení. Když občas slyším, u čeho (PC) lidi v práci nebo dokonce doma sedí a pracují, tak to bych se po jednom dni asi zbláznil, takové vysavače a vrtulníky...:)[/QUOTE]

spousta lidí je totiž hluchejch, aniž to ví. To je normální, jak lidi stárnou, přestávají slyšet vyšší frekvence. Doporučuji zkusit test (nemusí to být ani na nějaké super aparatuře, stačí prakticky cokoliv se samostatným výškáčem) a pak se možná vysvětlí, proč některým Samsung bzučí a jiným ne.
Calebcz (138)|20.9.2012 17:24
Bzuceni plazmy, pripadne sum vetraku z pocitace rozhodne nejdou tak vysoko. Slyset je bude i duchodce :) Tohle platilo v dobach CRT televizi, kdy frekvence radkove rozkladu byla 15625 Hz, to uz je hodne vysoke piskani, ktere starsi lide neslyseli.
nunacek0 (947)|24.9.2012 16:45
tak jsem včera aktualizoval přes síť na verzi 001026...samo se mi to nabídlo, ale nic nepozoruji. Ale možná to bude spíše na smart služby, které nevyužívám..
hakmar (401)|24.9.2012 17:31
Tak 60E6500 mám doma:), je naozaj veľká, :)najviac som sa obával bzučania, čo sa však nekoná, telka je zatiaľ prinajmenšom taká tichá ako terajšia LCD Sony 40W4000, bzučanie počuť iba zo zadnej strany, aj to s vypnutým zvukom, zo vzdialenosti 50cm už nepočuť nič, dúfam že sa už bzučanie nemôže objaviť. Obraz v SD je v pohode, obraz v HD nádherný, jedine ma trápi trhanie obrazu v HD. 1080p filmy prehrávam cez WDTV live, neviete čo s tým?, čo sa týka retencie, zatiaľ nič nepozorujem a tiež žiadne problémy s nejednotnosťou obrazovky. Telku mám oproti dverám na terasu ale odlesky mi nejako nevadia, skúsim ešte kalibrované nastavenia obrazu a uvidím.
nunacek0 (947)|24.9.2012 17:51
Tak gratuluji k bezvadnému kousku bez chybek , které občas některé potkají a s tím trháním tu žádná funkce, která by se dala aktivovat jako na Panasonicu IFC není. Hledal jsem ji marně a někdy bych ji využil. Na Panaku jsem jel jenom se zapnutou touto funkci. Zdá se mi, že Samsung je dost citlivý na vstupní signál, který , když není 100% tak prostě trhání jde zaznamenat.Ale může to být i tím WDTV. Chtělo by to vyzkoušet i jiné zařízení. Ale i můj 11letý syn to pozná. Obrazovky jsme vždy testovali spolu a musím říci, že mladší oči více vidí. Jak jsem měl ST50ky tak viděl nejednotnost panelu i tam, kde já se musel hoodně soustředit. Ale i tak Ti přeji pěkné dívání bez poruch..a pak , že jen já mám nebzučícího Samsunga...hihi
hakmar (401)|24.9.2012 18:39
Dík, práve že aj ja porovnávam s ST30, kde sa mi ten pohyb predsa len zdal lepší, ale ako vieš mala kopu iných problémov, tak v podstate som teraz spokojný, zaujímavé je že pohyb je lepší u SD vysielania, aspoň sa mi tak zdá, inak skúsil som prehrať 1080p v prehrávači v TV a tiež to trhá ako cez WDTVLive.
hakmar (401)|24.9.2012 23:09
[QUOTE=koliar;425301]Cinema Smooth si v menu televizie vies aktivovat, len vtedy ked do nej pustas signal 24p z media playeru alebo z bluray prehravacu. Inak je polozka Cinema Smooth neaktivna. [/QUOTE] je to presne tak, pohral som sa s WDTVLive a skúsil som výstupný signál nastaviť na 24p a Cinema Smooth sa aktivoval,:) prinieslo to oveľa lepšiu pohybovú ostrosť a bez trhania, teda nie je to ten efekt ako v predchádzajúcej ST30, ale pohyb je prirodzene plynulý, myslím že tak akurát, takže zatiaľ max. spokojnosť.
nunacek0 (947)|25.9.2012 07:35
Tak gratulace. Jak si provedl to nastavení na 24p?
hakmar (401)|25.9.2012 09:14
V menu WDTV si dáš nastavenie,audio/video,video výstup, HDMI, 1080p 24Hz. Po tomto nastavení mi telka umožní Cinema Smooth. Je to dobre vidieť na filme Avatar, zhruba od 2min.10sec ako kozmická loď letí vo vesmíre, predtým mi to trhalo a teraz to ide pekne plynulo.
nunacek0 (947)|25.9.2012 09:23
Tak vidíš, že sis nakonec poradil a teď jen užívat mega velikosti bez závad. Já už mám na Tv najeto 440h za něco málo přes měsíc používání.jela, i když jsem nebyl doma. Nastavil jsem obrazce a fičela nonstop. Pořádně jsem ji zahořel. Na tom se nedá nic zkazit.
hakmar (401)|25.9.2012 09:35
Tak sa mi zdá, že aj ty už si vcelku spokojný, držím palce nech to vydrží bez chýb, ozaj ako zistím koľko má TV hod., skúšal som mute-737-enter a nič, asi robím niečo zle.
nunacek0 (947)|25.9.2012 09:49
funguje to ale musíš to navolit bez větších prodlev
hakmar (401)|25.9.2012 10:10
Už to ide, dík, ako z toho preč?
nunacek0 (947)|25.9.2012 10:30
normálně to vypni červeným tlačítkem a znova zapni..a kolik máš najeto , hi? Asi pár hodin, že?
hakmar (401)|25.9.2012 12:27
No zatiaľ 12 hodín, aspoň mám istotu, že je TV naozaj nová.
hakmar (401)|26.9.2012 17:36
Skúsil som nastavenia podľa: http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=3550&postID=571#571 a zdajú sa mi super, lepšie som zatiaľ, podľa mňa nenašiel. Skúšal som aj tieto http://forums.cnet.com/7723-19410_102-565093/samsung-pn60e6500-picture-settings/, ale niečo mi tam chýbalo, ak máte niekto tipy hoďte to sem.
nunacek0 (947)|30.9.2012 09:16
Mám dotazek na majitele této Tv jestli někdo používá k Tv nějaký bezdrátový set klávesnice s myší. Jde mi o to zda musí být nějaký kompatibilní konkrétní model nebo naopak postačí jakýkoliv bezdráťák, který se používá k Pc. Uvažuji o koupi a abych nekupoval na slepo tak sonduji zda to již někdo nepoužívá a s jakým výsledkem. Jde mi hlavně o komfort vypisování příkazů nebo různých blbinek spojené např. s Yotoube. On o než se tam tou myší něco napíše tak je to porod. Za postřehy předem děkuji, jinak už jsem pokořil hranici 500 nahraných hodin a zatím se nic nezměnilo. Tv nebzučí, retenci nevnímám a hlavně se nijak neomezuji v tom co a jak dlouho sleduji. No skoro ( skoro) jako LCD..
hakmar (401)|30.9.2012 16:34
Skúsil som zapojiť bezdrôtovú myš Logitech a funguje bezproblémov, je to omnoho lepšie ako DO.
nunacek0 (947)|30.9.2012 16:44
Tak , že jakýkoliv bezdrátový set. Super, to jsem chtěl slyšet..
nunacek0 (947)|30.9.2012 18:03
No bezdratovou myšku jsem zkusil a jede pouze v hlavní nabídce Smart Tv, ale když třeba s ní spustím webový prohlížeč nebo i jinou aplikaci tak tam už nejede: hm, škoda, protože talhle je to svižné. Také je to logitech typ m215
hakmar (401)|30.9.2012 18:44
Práveže mne ide v prehliadači, ale v niektorých aplikáciách nejde, tak neviem od čoho to závisí.
nunacek0 (947)|30.9.2012 18:58
Je to záhada asi by to chtělo něco co je kompatibilni a funguje všude jako když to pichneš k Pc. Takhle si to představuji a ne jen že otevřu aplikaci a dál zase vezmu ovladač a pakárna pokračuje..
nunacek0 (947)|9.10.2012 23:11
Mám k dnešnímu dni najeto něco přes 600hodin a , i když mám jen 51ku, která má údajně slabší zobrazení černé tak to není taková katastrofa. Jak jsem psal výše Panasonic ST50ka byla v tomto o třídu dále, ale jinak nejsou problémy až na menší změny v jasu. Ale není to nijak rušivé.

- - - - doplněno - - - -

Mám k dnešnímu dni najeto něco přes 600hodin a , i když mám jen 51ku, která má údajně slabší zobrazení černé tak to není taková katastrofa. Jak jsem psal výše Panasonic ST50ka byla v tomto o třídu dále, ale jinak nejsou problémy až na menší změny v jasu. Ale není to nijak rušivé.
bavorak (1494)|10.10.2012 08:40
:-) este ze si dvojnasobne spokojny ...
nunacek0 (947)|10.10.2012 09:55
jooo nějak mi to ujelo, ale asi jsem. Vady se nevyskytují a hlavně že absolutně vůbec nejde slyšet jakékoliv bzučení..
BigPig (9)|15.10.2012 15:16
Chtěl bych se zeptat uživatele nunacek0, jestli by volil Samsung PS60E6500 nebo raději Panasonic 55ST50 s přihlédnutím na celkové podání obrazu, kde důležitou roli pro mě hraje podání černé a plynulost pohybu, tady je asi + pro Panasonic... Cena stejná, 5 palců k dobru jistě zase hraje pro Samsung... Díky i ostatním za názory.
nunacek0 (947)|15.10.2012 16:56
Pokud jde o černou tak pokud mohu hodnotit velikost té mojí 51ky a Panasonica tak tady je Panasonic opravdu lepší. Ovšem co jsem slyšel a četl tak Samsung v 60ce je na tom v podání černé lepší než menší 51kový model. A co se týče pohybu tak bez zapnutých funkcí na zlepšení pohybu jsou na tom stejně ,ale po zapnutí IFC u Panasonicu je pohyb pak hladší a hlavně třeba u hokeje aspoň pro mne lepší. Samsung žádnou takovou funkci nemá tak není volba. Já to na Panasonicu měl zapnuto pořád. Ale Samsung na tom není zase tak špatně , ale mohli to tam dát ať má člověk aspoň volbu..5palců navíc je cca 12cm a to jde opravdu poznat. Jinak jsou Tv na podobné obrazové kvalitě s tím, že Panasonic je ostřejší a přesnější v barvách s pro mne bezkonkurenční černou, ale zase jsem postřehl častou retenci. na samsungu mám nyní najetu cca 650h za 2měsíce a bez problémů..
Pavell007 (790)|15.10.2012 20:04
Jo ta retence tam je, taky mne to trochu překvapilo, myslel jsem, že to bude lepší, ale nutno dodat, že je dočasná a viditelná z 95 procent jen na tom bílém rolujícím pruhu, v normálním vysílání to nevidím. Momentálně jsem ve stavu čistého displaye, zřejmě to zrovna střídáme, někdy když třeba sleduju nějaký turnaj na eurosportu, což znamená cca 3 hodiny každý večer třeba čtyři dny po sobě, nějakej tenis třeba, tak to na tom rolujícím pruhu třeba týden vidím, než to poslubně zeslábne a zmizí. Záleží velmi na tom logu, v tomto mne např. potěšila čt novými logy, které jsou poloprůhledné, prima rovněž, nova většinou taky, akorát nova sport má ten červenej míček naprd, ale za ten půlrok tam není nic, co by tam ustálilo nafurt, prostě podle situace, tam buď trošku něco je, nebo ne... Jinak ten obraz je v rámci těch 25000 dokonalej, tam kromě ale velmi občasného false contouringu není nic, co bych mu vytknul, ta černá je fakt hluboká, barvy skvělý, např. zprávy na Nově, zrovna když má kameraman s osvětlovačem dobrej den, tak to je prostě bomba. Pokud by u ST60 v příštím roce vylepšili tu retenci, tak tam nebude asi co řešit. Jo, někdo si stěžuje na uniformitu panelu, některý kusy mají nějaký fleky či co, nunacek jistě popíše :) Já mám naštěstí kliku, jinak nejlépe se to pozná, když se pustí fullsceen 35procentní grey-šedá. Ale je lépe si stáhnout ne obrázek, ale nějaký mpg s tou šedou, přeci jen zobrazování obrázku může mít nějaké jiné algoritmy než video, ale tu nehomogenitu by mohl odhalit i obr, každopádně 35%grey, odhalí nejlépe fleky-zkusit třeba 20-30-35-40 grey a budeš vidět....
BigPig (9)|22.10.2012 18:39
Tak jsem po dlouhém váhání nakonec objednal tu Sam 6500 v 60 palcích, i když jsem mohl mít Pan 55 st 50 za 31.150,- Czk. Rozhodlo těch 5 palců navíc, snad nebudu litovat... Porovnával jsem v kamenné prodejně na 50 palcových modelech, kde jsem toho asi za 2 hodiny moc nevykoukal. Snad jenom postřeh, suveréně nejbrilantnější obraz měl pro mě loňský 8000 model od Sam v 50 palcích. Tak snad nebudu muset nic vracet a budu mít více štěstí než nunacek0
danno (16)|28.10.2012 21:07
Bol by som rad, ak by mi niekto vedel potvrdit jednu informaciu. Prepojil som PS51E6500 s AV-recieverom (a s 5.1 repro setom) pomocou HDMI kabla. Ked vsak pustam nejaky fim (mkv) z USB cez prehravac telky, tak mi to hra vzdy len stereo, i ked film ma zvuk 5.1 (DTS ci AC3). Teraz neviem, ci mam nieco zle nastavene v AV recieveri, alebo v TV, alebo TV proste neposiela cez HDMI zvuk v 5.1, ale len stereo. Moj dotaz je teda - mate niekto skusenost, ze zo vstavaneho prehravaca v TV dostanete nejakym sposobom von 5.1 zvuk? Dik.
tdlmarek (1566)|28.10.2012 21:50
Tohle prosím ber bez záruky, ale kdesi jsem četl, že ARC je "v podstatě" S/PDIF. Což by znamenalo, že nekomprimovaně zvládne pouze stereo a možná (pokud tomu je výrobce TV nakloněn) i komprimované 5.1 (AC3/DTS). V případě toho druhého by každopádně bylo nutné vypnout na TV dekódování audia a posílat ho ven jako bitstream.

Ale znovu říkám, tohle je neověřená informace. Sám doma nemám hardware podporující ARC, takže jenom reprodukuju informace, na které jsem náhodou narazil na Internetu.
vivid.sk (11472)|28.10.2012 22:12
V pripade, ze sa ti to nepodari najst v nastaveniach TV, skus TV prepojit este optikou. V tomto pripade by mala posielat von bitstream.
bavorak (1494)|29.10.2012 09:21
optikou to funguje 100%, ale v spodnej liste prehravaca si musis prepnut "jazyk" na to co chces. Napriklad kliknes na jazyk a ukazu sa ti tri riadky, stereo, DD, DTS.
hakmar (401)|29.10.2012 09:54
Mám TV prepojenú s optikou a DTS funguje bez problémov, len treba v menu TV v nastaveniach zvuku prepnúť v dodatočných nastaveniach, výstup SPDIF, formát zvuku z PCM na DTS.
bavorak (1494)|29.10.2012 13:02
mne to fungovalo rovno, bez prepinania ....
iron65 (6)|30.10.2012 22:48
plazma Samsung PS51D450,,,mam tuto plazmu ,prijimač dm800hdse,všetko ide ok,mam ju cca 1.rok.Teras si všimam že v pozadi obrazu,ako keby nejake rušenie,take zrnenie a duchovia,je to vidiet z blizka,neviete čo sa deje?skusil som aj iny prijimač,ariva202e,to iste,k kablu zdroj su take 2ks.prichitky,jednu som dal cca 10cm od vstupu do tv.2.pri konvektore,ak niekto vie čo sa deja,dakujem za info.
danno (16)|1.11.2012 19:14
[QUOTE=hakmar;429991]Mám TV prepojenú s optikou a DTS funguje bez problémov, len treba v menu TV v nastaveniach zvuku prepnúť v dodatočných nastaveniach, výstup SPDIF, formát zvuku z PCM na DTS.[/QUOTE]

Srdecna vdaka, presne toto som potreboval. Zvuk je teraz paradny
THeBaNDiT (497)|1.11.2012 21:51
@ iron35: a mas prijimac k plazme pripojeny pomocou HDMI kabla?
BigPig (9)|11.11.2012 20:10
Přidám svůj postřeh po asi 10 denním používání PS 60E6500. Žádné bzučení, naprosto nulová retence, pěkný statický obraz, ale jsem docela rozčarován zobrazením při pohybu, cukání obrazu nejen při sledování TV, ale taky i po zapnutí cinema smooth pro BD a 24p materiál - nepřináší žádné výrazné zlepšení a dost mě to cukání znepřijemňuje sledování, navíc se na to musím pořád soustředit... Mám doma ještě 2 TV - starší plazmu Sam 50A756, kde jsem čekal velký rozdíl ve prospěch nového modelu, ale vůbec tomu tak není, zlepšení v obraze je tak 5 %, navíc k němu nedošlo v tom pohybu, kde jsem tento starší model zatracoval a prakticky ani nepoužíval, ke zlepšení nedošlo o moc i u černé. Nejhorší na tom je, že plynulý pohyb dokáže až naše třetí televize a to je klasické LCD LG 55LD650 - obraz proti plazmě trochu méně brilantní, i když IPS panel podává barvy velmi slušně (ale je náročné tuto TV seřídit, pokud není k dispozici kalibrované nastavení). Co se týče plynulosti pohybu (nejen 24 p, ale i např. sport, hlavně hokej) strčí hravě obě plazmy do kapsy. Jsem z toho docela rozčarován, protože jsem zastáncem spíše plazmy a 6500 byla televize určená do mojí "trucovny" na noční dívání - fotbal a filmy. Teď nevím jestli ji vrátit, ale co místo ní? 55 ST50 na můj vkus malá a 65 ST50 už docela drahá, ale co jsem se dočetl, tak panasonic a 24p taky není žádná hitparáda. Teď babo raď.
nunacek0 (947)|11.11.2012 21:02
Tak to je divné s tím cukáním.neříkám Že nemám k pohybu žádné výhrady ale cukání nepozoruji. Panasonic využívá na pohyb funkci kde to docela funguje. Jiné možnosti už dnes moc není. Zkus zajít do prodejny nebo kde si to kupoval a podívej se ne jiný kus jestli náhodou Nemáš vadný kus,i když pochybuji. Pro mne Panasonic lepši pohyb ale néééé dokonaly. Pišu z mobilu tak se omlouvám za překlepy.
BigPig (9)|11.11.2012 22:10
No ono to cukání nebo trhání nebo jak to nazvat jsem pozoroval v obchodě docela výrazné i u panasonica ST50, tam se to ale zlepší tím přepnutím IFC. Trhání a výrazné rozostření obrazu v pohybu - jsem na tuto vlastnost asi citlivější, v marketech to dělá pro mě minimálně 90 % TV. Obvody typu IFC, Motion plus atd. toto pro moje oko zlepší. Smířil jsem se s né úplně dokonalým pohybem při sledování TV, překvapilo mě ale, že cinema smooth, která podle mnoha na foru toto má výrazně eliminovat např. u BR, mi přijde skoro neúčinná. Materiálem, který pouštím, BR přehrávčem a kabelem to určitě není. Top Samsung řady A navíc obvody pro zlepšení pohybu měl, ten ale nešel aktivovat zase pro 24Hz.