Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung také nabízí HbbTV

14.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Samsung oznámila, že českým majitelům chytrých televizorů umožnila přijímání hybridního širokopásmového vysílání, které je známé pod zkratkou HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Týká se to však pouze modelů vyrobených v tomto roce.
Ještě před Samsungem ohlásila stejnou věc firma LG Electronics, pro jejíž zákazníky také platí omezení, že musí využít moderní televizory. Prozatím je HbbTV v České republice dostupné jen díky ČT, která jej nabízí u všech svých kanálů, tedy ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4). Vysílání hybridních služeb zahájila v květnu 2012.

Hybridní televize umožní zároveň sledovat televizní vysílání a zobrazovat obsah z internetu, což mohou být texty, fotografie, audio i video. Tyto materiály jsou pak automaticky synchronizovány s vysílaným pořadem. Zároveň při sledování vysílání si tak uživatel může zobrazovat třeba výsledky utkání, hlasovat nebo soutěžit. Na vše pak má stačit klasický dálkový ovladač.

HbbTV České televize však nabízí především vylepšený teletext, čili superteletext. Podobá se internetovým stránkám a jeho výhodou je především uživatelsky přívětivější rozhraní. Pro aktivaci HbbTV je nutné mít jednak televizor Smart TV vyrobený v tomto roce, nejnovější firmware, stáhnout si aplikaci v rozhraní Smart Hub a jednorázově ve dvou jednoduchých krocích službu aktivovat.

Návod včetně uvedených podporovaných modelů televizorů Samsung najdete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Samsung