Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Návod na perfektné prehrávanie v MPC-HC - aktualizácia 14-04-2014

tdlmarek (1566)|2.4.2014 20:53
K tomu WASAPI bych si dovolil doplnit, že právě MPC-BE jej umožňuje využít i bez ReClocku. To pro případy, kdy člověk o dodatečnou synchronizaci audia nestojí, a mít tak další (občas nestabilní) aplikaci v řetězci je zbytečná přítěž.
mpc-be_renderer_wasapi.jpg
Plutotype (717)|2.4.2014 21:23
Nutnosť Reclocku je vysvetlená v návode. Zásadným dôvodom je A/V desynchronizácia lebo neexistuje adaptácia audia k videu ( master/slave ). A/V timing nie je ideálny. Druhý je, že ak nastavíme 23Hz režim na TV, tak sa panel nerefreshuje presne na 23.976 Hz ale osciluje okolo tejto hodnoty. Intel Haswell je tomuto číslo najbližie, potom AMD a najhoršie je na tom stále Nvidia. Film si beží 23.976fps a TV nám uteká lebo naša GPU refreshuje na vyššej hodnote 23.978Hz = hrozí riziko výpadku A/V snímkov. Reclock toto rieši excelentne. Iná možnosť je zrýchliť video a audio na 24fps ( original snímková rýchlosť filmu ) pomocou Reclocku a všetko nechať synchronizovať na 24Hz, ktoré grafiky zvládajú presne.

MPC-HC preferujem hlavne preto, lebo autor LAVfiltrov ( už dnes natívnych dekodérov v MPC-HC ) spolupracuje s autorom madVR renderera.

@tdlmarek Aké výhody vnímaš na MPC-BE oproti MPC-HC? Netestoval som ešte, skúsim.
vivid.sk (11472)|2.4.2014 21:31
Predpokladam, ze ma navrch nejake vylepsenia (uz spomenuta priama podpora WASAPI)
tdlmarek (1566)|2.4.2014 22:04
Já výhody ReClocku nepopírám, v tom co jsi popsal je to nenahraditelný nástroj. Bylo by ale naivní si myslet, že úplně každý uživatel vyžaduje toto ultimátní řešení jak je popsané v návodu. Prostě někteří jsou méně nároční a spokojí se i s přehráváním kvalitativně na úrovni např. XBMC, ale kvůli tomu jim přece není důvod MPC zcela odpírat. Navíc je třeba zohlednit i hardware, protože návod vyžaduje relativně silné desktopové PC, ale spousta lidí chce přehrávat třeba jen na notebooku, domácím servříku bez eGPU, apod. Pravda, takové diskuze by pak možná bylo vhodnější řešit v jiném vlákně, protože zde ti vlastně odbíháme do off-topicu.

Jako hlavní výhodu MPC-BE vidím právě tu integrovanou podporu WASAPI, jak píše vivid.sk. Dávám přednost bitstreamovanému audiu bez synchronizace (ano, i za cenu výpadku několika málo osamocených snímků během dvouhodinového filmu, nevidím to jako zásadní problém), a tam je potom ReClock v podstatě nevyužitý. Naopak, je to zbytečná komplikace a jak jsem naznačil výše, není vždy úplně stabilní, tedy alespoň při tom bitstreamovaném audiu.

Další jsou spíše kosmetického charakteru - přehlednější konfigurace, místy rozšířené menu o nějakou užitečnou funkci, pohodlnější přepínání audio a titulkových stop přímo na hlavní liště, již zmíněná podpora duálního zvukového výstupu, atd. Integrace LAV filtrů do základní instalace MPC-HC je určitě plus, u MPC-BE je třeba stále používat jejich stand-alone verzi. Není s tím ale žádný problém, provozoval jsem to v této konfiguraci (MPC-BE + LAV) řadu měsíců.
Plutotype (717)|12.4.2014 12:22
Update 12-04-2014

MadVR 0.87.9 - update
LAV filters 0.61.2 + MPC-HC - update

https://www.mediafire.com/?vd5eos1mc3abh9t

Tým užívateľom, ktorý chcú pochopiť nové funkcie madVR a zistiť aký GPU hardware je treba na tieto funkcie, doporučujem stiahnuť nový pdf návod, kde som doplnil celkom dosť nových informácii.
zimcol (36)|12.4.2014 21:03
Ahoj Plutotype,
mal by som na Teba dotaz..
V sekcii: "Trade quality for performance" je 3.položka zhora "use random dithering instead of OpenCL error diffusion", ktorú keď odznačím (štandardne ju mám označenú), tak vyťaženie GK (HD 5770) ide z 25% na 85%. Keď ju mám však označenú (je tam fajka ako na priloženom obrázku), tak pri setupe pre scaling algorithm:
chroma upscaling - JINC, 3taps, AR ON
image doubling - none
image upscaling - JINC, 3 taps, AR ON, Linear line ON
image downscaling - Catmull-Rom, AR ON, LL ON
ide GK v pohode na 25% a všetky queque a stats sú OK. Znamená to niečo ako, aby využíval iba náhodný dithering namiesto OpenCL error diffusion, tým pádom nerobí "plný" dithering, ale iba náhodný/v určitých intervaloch a preto to vyťaženie GK klesá?

Ak to nastavím na hodnoty, ktoré máš v návode:
Chroma upscaling( 4:2:0→4:4:4 ) – Bicubic 75, antiringing ON
Image upscaling – Lanczos, antiringing ON
Image doubling - Off
Image downscaling –Catmull-Rom, antiringing ON

tak mi zaťaženie klesne na 72%, čo je aj tak veľmi veľa. Akonáhle však aktivujem "use random dithering...", tak zaťaženie spadne okamžite dole.

Mám zatiaľ madVR 0.87.4, vrátil som sa z nového, lebo mi robil neplechu...Pričom v novom táto položka nefiguruje.
[ATTACH=CONFIG]27041[/ATTACH]
madVR - TQfP.jpg
Plutotype (717)|12.4.2014 23:01
1. Support na staré verzie madVR Ti bohužiaľ neposkytnem. Nainštaluj novú verziu a napíš mi, kde Ti robí neplechu.
2. Vždy keď hlásiš problém na fóre, uveď prosím aký máš OS, CPU, GPU a aké prehrávaš video na akom displeji. Prilož prosím screen z CTRL+J vo windowed/exclusive mode.
3. Error Diffusion je náročný typ ditheringu, ktorý autor madvr renderera v novej verzii umiestnil do sekcie rendering - dithering a píšem v návode o ňom, že je náročný na GPU. Šiaha na procesory grafickej karty cez rozhranie OpenCL (http://en.wikipedia.org/wiki/OpenCL). V návode neuvažujeme už o random ditheringu, lebo ho autor madVR renderera nahradil ordered ditheringom ( ako defaultná dithering metóda ), ktorý je teoreticky a aj prakticky kvalitnejší . Kedže interná processing pipeline madVr renderera je v 16-bit, aby sme video mohli poslať na výstup, musí sa naspäť zkonvertovať na 8-bit kde sa aplikuje dithering, ktorý zakryje menší počet gradientov u 8-bitového videa. V nových verziách madVr ponúka niekoľko možností ( každý máme inú grafickú kartu, že áno ).
zimcol (36)|14.4.2014 10:36
Plutotype, ďakujem Ti za reakciu
1. neplecha bola v tom, že v nastaveniach si to pamätalo napr. Tvoje monitory a ďalšie veci, pričom pri prehrávaní bola GK veľmi zaťažovaná...Preto som sa vrátil na tú staršiu verziu. Stiahol a pouzil som však teraz najnovší z netu (nie z Tvojho balika) a je to už OK.
2. OK, do budúcna sa v tom polepším :-)
3. v najnovšej verzii už bezpredmetné
Plutotype (717)|14.4.2014 21:03
Ja mám v balíku najnovšiu madVr 0.87.9 a dokonca ešte beta3 edíciu, ktorá fixla pár vecí pre windowed mód. Bol to určite problém nejakého nastavenia a chápem, že je náročné to odsledovať.
Jan10 (836)|22.4.2014 18:48
Nebylo by od věci do toho řetězce zapojit avisynth? Především pro doostření 720p ripů - FineSharp. Případně InterFrame ... no, to by asi nebylo košér a kvalita té interpolace je taky dost diskutabilní mírně řečeno. Ale to doostření je docela bomba - jeden by nepoznal, že to není FullHD pokud ten obraz detailně nezkoumá ... Místo LAVu by bylo tedy zřejmě nutné použít FFDShow

viz. http://www.ezoden.com/684/tutorial-htpc/9
Plutotype (717)|22.4.2014 20:46
Môj názor je, že sharpening nie je treba, lebo ten kto to myslí s kvalitou videa vážne, nebude prehrávať 720p a doostrovať cez avisynth, ktorý si vyžiada minimálne Core i5 CPU len za cenu umelého doostrenia ( ktoré pôsobí navyše nenaturálne ). Blu-ray film je dostatočne ostrý. Autor MadVR renderera funkciami v madvR primárne rieši nedokonalosť blu-ra videa a nesústredí sa na sharpening alebo iné "efekty". Užívatelia už aj dnes majú problém dnes pochopiť prečo madVr berie na chroma upscaling, dithering, scaling a rendering taký výkon z GPU.
MCFI, resp. SVP projekt je podobná záležitosť. Nedoporučujem. Berie si Core i7 CPU a výsledok je telenovela. Pokiaľ chceme zlepšiť vnímanú pohybovú ostrosť, treba aby to výrobcovia vyriešili na úrovni displeja, nie vyrábaním umelých snímkov.

Z pohľadu dizajnu HTPC - Keď povieme, že HTPC má mať okrem R9 270X ešte aj Core i7 CPU s chladením, jemnou spotrebou, teplotou a hlukom navyše, nebudeme príliš populárni. :-)
vivid.sk (11472)|22.4.2014 22:24
Jan10> Lanczosz alebo aj Spline (ktore su z tych lepsich bezne dostupnych pouzitelnych upscaling algoritmov) tiez doostruju. Naco potom doostrovat este viac? To si mozes doostrit v TV :)
Plutotype (717)|22.4.2014 22:56
Lanczos a Spline boli prekonané JINC3 algoritmom a ten bol prekonaný NNEDI3 algoritmom. Bohužiaľ treba silnejšiu grafickú kartu.
vivid.sk (11472)|22.4.2014 23:01
Ano, ale pri mnou spominanych dvoch netreba nejaky extra vykonny HW, cize sa to da pouzit na hocakej starej sunke s pasivnou GPU/iGPU a hlavne pri tak malej TV ako mam, rozdiel nezbadas z ani z dvoch metrov :)
Jan10 (836)|25.4.2014 22:33
Tady praktické srovnání:

imagesource("1.jpg")

converttoyv12
spline36resize(width/8,height/8)

a=lanczosresize(width*2,height*2).subtitle("lanczos")
b=lanczosresize(width*2,height*2).lsfmod(defaults="slow",ss_x=1,ss_y=1,strength=50).subtitle("lanczos+lsfmod")
c=nnedi3_rpow2(rfactor=2,cshift="spline36resize").finesharp(sstr=5).subtitle("nnedi+finesharp")
d=nnedi3_rpow2(rfactor=2,cshift="spline36resize").lsfmod(defaults="slow",ss_x=1,ss_y=1,strength=50).subtitle("nnedi+lsfmod")
Stackvertical(Stackhorizontal(a,b),Stackhorizontal(c,d))

[ATTACH=CONFIG]27218[/ATTACH]
1110.jpg
Plutotype (717)|8.5.2014 14:35
Update 08-05-2014

http://www.mediafire.com/download/d29a5sv9745o3r2/Filters_08-05-2014.rar

MadVR - update na verziu 0.87.10
MPC-HC - update na verziu MPC-HC.1.7.5.65
Reclock - update na verziu 1884
Plutotype (717)|21.6.2014 18:35
update 16-06-2014

http://www.mediafire.com/download/621r419qev857ow/Filters_16-6-2014.rar

update na novšiu verziu MPC-HC ( a tým pádom tiež LAVfilters )
Calebcz (138)|22.7.2014 14:25
Novinka ve verzi 0.87 je
[code]added support for decimating 50p/60p movies to 25p/24p[/code]
Podarilo se to nekomu zprovoznit? Funkcni reverse telecine by totiz byl pro NTSC obsah skvely.
vivid.sk (11472)|22.7.2014 14:49
Kolko zdrojov mas v 60p s moznostou aplikovania inverse telecine? (pozor, nevravim o 60i, cize NTSC DVD, ale o 60p, ako vidno z logu).
Calebcz (138)|22.7.2014 14:59
V tom pripade otazka zni zda lze v kombinaci madVR/MPC-HC pouzit inverse telecine pro NTSC DVDcka ... (tj. pro 60i jak spravne podotknul vivid.sk).
Plutotype (717)|22.7.2014 16:16
NTSC DVD nie je 50p/60p ale 60i ( presnejšie 59.94i ). Ak máš 59.94i DVD, na ktorom je filmový obsah (natočený pôvodne 24fps),madvr vie pomocou ivtc ( force film ) zrekonštruovať snímky pôvodného 24fps filmu ( samozrejme vrátane deinterlacingu, upscalingu a color konverzie ). Ak máš také DVD, vyskúšaj a daj vedieť.
Calebcz (138)|23.7.2014 07:08
Dekuji, force film rezim funguje dokonale. Mam hodne NTSC hudebnich DVD a nektere (vetsinou ty co vysly i na bluray) jsou puvodne 24fps.
Delsi dobu jsem premyslel o koupi bluray prehravace, ale kdyz vidim jakej pokrok zase udelal MadVR, tak spis upgradnu HTPC :)
vivid.sk (11472)|23.7.2014 09:16
A ktoré hudobné dvd bolo natívne 24p? Koncerty sa najčastejšie točia vo vysokých fps, koli rýchlym švenkom, takže na nosičoch sú ako 50/60i natívne.
Calebcz (138)|3.8.2014 16:35
Vetsina hudebnich DVD je NTSC, ale realne jen 29.97p. Par jich mam i evidentne blbe zmasterovanych (divne prave ony švenky), az budu mit chvilku tak se mrknu podrobneji, zda 2:3 pulldown pomaha.

Celkem sem ted ale experimentoval s upscalingem. Byl sem celkem prekvapenej ze AMD 5770 zvlada chroma i image upscaling s Jinc 3 taps + AR.

Kdyz jsem se ale do problematiky ponoril hloubeji, zjistil jsem, ze vetsina televizi interne jede v 4:2:2 rezimu. Takze v podstate se vezme original 4:2:0 video, to se pomoci MadVR upscaluje na 4:4:4, pak se provede prevod na RGB, spravne nastavenou grafickou kartu takto projde do televize, ta si RGB prevede na 4:2:2, provede postprocesing a pak opet prevede na RGB, aby ho mohla na stinitku zobrazit.

Napr. televize od Samsungu dokazi postprocesing a tedy i downsampling na 4:2:2 vypnout, pokud se TV prvni HDMI vstup prepne na PC/DVI. Problem vetsiny Samsungu je, ze jediny rezim, ktery takto funguje je 60Hz. I kdyz Smooth motion v MadVR je genialni vec, stale se s nativni podporou 24p nemuze merit. Dale Plazmy v 60Hz blikaji, u LCDcek se pry zase vypnou ruzne postprocesingove zalezitosti, ktere zabranuji rozmazani obrazu. A jako posledni vec, tento monitorovy rezim ma uplne jine barevne podani a dle ohlasu z internetu je prakticky nemozne ho rozumne zkalibrovat.
Vyssi rady Panasonic plazem umeji interne pracovat s 4:4:4, funkce se jmenuje pixel-něco, nezkoumal jsem, zda funguje i v jinych refresh rate nez v 60Hz, ale urcite pujde o pouzitelnejsi vec nez u Samsungu.

Proc se o tom rozepisuju - pokud moje zobrazovadlo jede interne v 4:2:2, tak absolutne postrada smysl jakykoliv lepsi chroma upsampling nez Bicubic 75. Celkem by me zajimalo, jak dopadl test vasich rozbrazovacu, pokud si rozbrazite 1:1 tento obrazek: http://madshi.net/madVR/ChromaRes.png

Moje Samsung P51D550 jede normalne v 4:2:2, pocitacovy rezim (HDMI1, 60Hz, PC mode) je 4:4:4.
Plutotype (717)|3.8.2014 19:08
[QUOTE=Calebcz;493799]Byl sem celkem prekvapenej ze AMD 5770 zvlada chroma i image upscaling s Jinc 3 taps + AR.
[/QUOTE]

Image upscaling sa aktivuje keď vstupné video má nižšie rozlíšenie ako target. Napríklad 720p obsah na 1080p displeji. 24fps je veľmi jednoduchý, ale 60fps už treba aby average rendering bol pod 16ms. Ja doporučujem aj pri motion smooth ON, aby rendering bol pod 16ms.

[QUOTE=Calebcz;493799]Kdyz jsem se ale do problematiky ponoril hloubeji, zjistil jsem, ze vetsina televizi interne jede v 4:2:2 rezimu. Takze v podstate se vezme original 4:2:0 video, to se pomoci MadVR upscaluje na 4:4:4, pak se provede prevod na RGB, spravne nastavenou grafickou kartu takto projde do televize, ta si RGB prevede na 4:2:2, provede postprocesing a pak opet prevede na RGB, aby ho mohla na stinitku zobrazit. [/QUOTE]

Áno, správne si to popísal. Japonské TV majú v tomto navrch a SONY je v tomto best. Preto ja mám moju HX850 nakalibrovanú na Game režim, ktorý podporuje 4:4:4 na vstupe. SONY má možnosť upraviť komplet parametre aj keď je telka v Game režime.
Panasonic majú Pixel Direct, ktorú treba mať zapnutú, aby telka prijala obsah v 4:4:4. Treba to ale testovať, lebo boli modely, ktoré to mali naopak alebo výsledok nebol úplne 4:4:4 a chroma rozlíšenie bolo jemne rozmazané.

[QUOTE=Calebcz;493799]Dale Plazmy v 60Hz blikaji[/QUOTE]
Mne moja HX850 bliká menej v 60Hz ako v 24Hz. Daj si bielu plochu alebo svetlé scény a prepínaj.

[QUOTE=Calebcz;493799]Problem vetsiny Samsungu je, ze jediny rezim, ktery takto funguje je 60HzA jako posledni vec, tento monitorovy rezim ma uplne jine barevne podani a dle ohlasu z internetu je prakticky nemozne ho rozumne zkalibrovat.[/QUOTE]
Dá sa zkalibrovať pomocou 3D LUT, ktorý ale treba aby bol aspoň v 4913 bodoch ( 17x3 ), ideálne 9261 (21x3). Mať ale displej, ktorý vie 4:4:4 znamená tiež mať AVR, ktorý dokáže 1080p, prípadne 2160p v 4:4:4.

Pridám 4:4:4 tématiku do návodu.
Calebcz (138)|3.8.2014 20:50
Diky za odpoved. Skutecnost je takova, ze v pripade me TV je rezim 4:4:4 na filmy nevhodny. Rozdil v kvalite (koukam v drtive vetsine na origo DVD) pri chroma upscalingu je pro me tedy zanedbatelny, na image upscaling pouzivam JINC a tam sem kvalitou naprosto nadseny.

Dale se mi podarilo zprovoznit Reclock + Pal Speed down zpet na 24 fps a pres konfiguracni soubory prepinat DVD (25->24) a normal rezim (25 zustava 25) v MPC-HC, takze moznostma a kvalitou je ted HTPC uplne jinde nez libovolny standalone player. Jedine co mi nefunguje je "treat 25p movies as 24p" v MadVR - refresh rate se prepina na 50Hz i kdyz je tato volba zaskrtla, vsechny statistiky ukazuji, ze MadVR s videem zachazi jakoby stalo slo o 25p.

EDIT: Tak s 25p videama ta volba funguje, problem je s PAL DVD, kde i prestoze se vsude zobrazuje 25 fps, interne kvuli prokladani MadVR asi predpoklada, ze jde o 50 fps material. Pomuze force film volba. No - ted to cele zautomatizovat :)
EDIT2: Pres exporty registru konfigurace MadVR a MPC-HC to lze.
Tj. ted mam 2 rezimy
- klasicky rezim, co prepina TV do refresh rate videa a pro audio pouziva bitstreaming
- DVD rezim, co prepne TV do 24p a zapne reclock, ktery resampluje audio
ace960 (394)|22.9.2014 15:01
Nazdar, najprv dakujem za navod a informacie. Rozbehal som taku jednoduchsiu konfiguraciu a mam par otazok.

hw/sw je:
- cpu intel core i5 3570k, gpu nvidia gtx 660
- windows 7 64-bit + directx end-user runtime june 2010
- primarny monitor eizo flexscan sx2262w (1920x1200) - pripojene cez dvi
- tv plazma panasonic tx-50st50 (1920x1080) - pripojene cez hdmi (zvuk cez hdmi do tv nepouzivam, lebo tv na optickom vystupe posle iba stereo pokial nejde o zvuk z interneho dvb-t/c tunera)
- avr denon avr-1705 - pripojeny zvuk z pc cez optiku (avr nema hdmi), reproduktory 5.1 canton (teraz si neviem spomenut presnu radu ale to snad nie je podstatne)

otazky:
1. system pouzivam aj na prehravanie rozpravok detom, kde niekedy ide o viac kratkych suborov za sebou, v mpc-hc som nastavil aby po prehrati suboru presiel na dalsi subor a funguje to ok, problem ale je, ze ked prejde na dalsi subor tak mi preblikne tak nejak neprijemne 2x aj primarny monitor, na ktorom vacsinou robim nieco ine a je to dost rusive, navyse si mpc-hc preberie focus a hned nechtiac napr. znizim kolieskom mysi hlasitost apod. (odhliadnuc od kvalitativnych rozdielov, predtym som pouzival potplayer/vlc a tam tento preblik primarneho monitora nebol), neslo by to nejak odstranit u mpc-hc? este doplnim, ze windows pri tom prebliknuti zahlasi, ze prepol na classic schemu a po skonceni prehravania to zas prepne na aero, skusal som nastavit vo windows schemu na classic ale preblikavanie tym nezmizlo

2. niekedy sa stane, ze video subor nepozriem cely a pri najblizsom pozerani ho chcem dopozerat, nastavil som preto zapamatanie pozicie v mpc-hc, zda sa vsak, ze ked rozpozeram nejaky film a potom pozeram nieco ine tak mpc-hc strati informaciu o pozicii toho predchadzajuceho filmu, inymi slovami, poziciu si pamata zrejme len pre posledny film (podobne ako v bode 1, napr. potplayer si pamatal poziciu aj pre davnejsie prehravane subory), neda sa toto lepsie nastavit pre mpc-hc?

3. zvuk som zatial nakonfiguroval tak, ze pre dd a dts sa pouzije bitstreaming a nepozorujem problem zo synchronizaciou obrazu a zvuku
rad by som vsak nakonfiguroval mpc-hc tak, ze ked pride zvuk 6/7.1 alebo nejaky format co moj avr nepozna, tak aby prebehol nejaky realtime decoding a encoding do dd alebo dts, myslite, ze je nieco take mozne alebo je to hlupost? v tomto vlakne som zachytil, ze niekto kvoli takemuto realtime prekodovaniu pouziva pre spracovanie zvuku ffdshow ale pokial by to mbolo mozne tak by som nezapajal dalsi sw, zahliadol som v mpc-hc mixing ale tu neviem ako sa to (ne)pobije s ostatnymi nastaveniami

4. lav video decoder - mam nvidia graficku kartu ale priznam sa, ze som si nie isty aky video decoder mam pouzit
- lavcuvid - primarne by som to videl na tento
- intel quicksync - predpokladam, ze aj ked sice mam v podporovanom cpu aj gpu tak pokial monitor nie je nan pripojeny tak je to bezpredmetne
- dxva - pri tomto neviem, ci ho zvazovat ked mam moznost pouzit lavcuvid
- dxva2 copy-back - podobne ako dxva akurat tu ma laka pouzit nieco experimentalne
pytam sa napr. preto, lebo niekedy sa sretnem s odporucanim nepouzit to co vyzera na prvy pohlad to najvhodnejsie

5. v navode sa spomina vynechany snimok za urcity casovy interval ako indikator dobreho systemu (hw, sw, nastavenie)
kvoli tv panasonic plazme a spominanemu menej blikaniu na 60 Hz som na uvod zapol smooth motion
tv bezi na 60 Hz, nepozorujem ziadne skackanie aj ked sa nan zameriam
pri kontrole cez ctrl+j (aj po par minutach a aj po dlhsom case prehravania) system pise, ze je vynechany snimok kazdych pribl. 43 sekund
plati odporucanie o vynechanom snimku aj pre smooth motion alebo sa tyka cistokrvneho 24p prehravania?

pozn. reclock som zatial neinstaloval a pre titulky pouzivam mpc-hc, tzn. neinstaloval som xysubfilter
Plutotype (717)|22.9.2014 15:47
[QUOTE=ace960;496554]avr denon avr-1705 - pripojeny zvuk z pc cez optiku (avr nema hdmi), reproduktory 5.1 canton (teraz si neviem spomenut presnu radu ale to snad nie je podstatne)[/QUOTE]

SPDIF neprenáša 5.1 LPCM, takže keď pustíš film čo má 7.1 HD audio treba, aby došlo k 2 veciam:
a. 7.1 downmix na 5.1 ( LAVaudio, sekcia mixing = 5.1 )
b. AC3 encoding ( potrebuješ Reclock )

Reclock je nevyhnutná súčasť prehrávania. V návode vysvetľujem prečo. Ty ho budeš potrebovať z 2 dôvodov: AC3 encoding a plynulé video na 60Hz.

K otázkam
1. Ak používaš len 60Hz ( a v madvr máš aktivovaný smooth motion ), tak v madvr v sekcii devices kompletne vypni "switch to matching display mode". Plus môžeš skúsiť vypnúť v sekcii rendering - general settings - disable desktop composition. To je práve funkcionalita, ktorá vyraďuje AERO pri prehrávaní. Samozrejme, že ak AERO pri prehrávaní bude mať negatívny vplyv na plynulusť videa, je ho treba disablovať aktíváciou danej kolonky.

Vo všeobecnosti ty prehrávaš filmy na dual monitor režime, ktorý nikdy nebude ideal z pohľadu ovládania ( focus MPC-HC, volume a pod ). Ak má prehrávanie a ovládanie byť komfortné a funkčné, musí sa jednať o single display režim.

2. MPC-HC nastavenie - Player - Remember file position.

3. Nainštaluj Reclock, nastav podľa návodu. Potom bež do LAVaudio sekcie a nastav 7.1 downmix na 5.1 ( LAVaudio, sekcia mixing = 5.1 ). Potom v Reclock setting zapni Use AC3 encoding a ešte Only With Multi channel source. A moja rada je ešte, vyhoď ten Tvoj AVR 10 ročný a kúp si nový s HDMI 2.0 a podporou na HD audio a LPCM. :-)

4. V návode všetky typy hardwarových akcelerátorov vysvetľujem. Tebe by som doporučil používať CUDA a Quicksync len v prípade, že Ti nestíha CPU na software decoding. To zistíš keď pustíš film a na pozadí si spustíš task manager a budeš sledovať vyťaženie CPU. Poradie asi takto - software decoding - CUDA - Quicksync. Decoding nie je rendering videa, je to len zmena YCbCr video dát na RGB, s ktorými potom pracuje madvr renderer. Kľudne môžeš používať Quicksync, ktorý zníži záťaž CPU a video pojde na HDMI na Nvidii. Otestuj na jednom videu a sleduj ten task manager.

5. 43 sekúnd je spôsobené tým, že filmy sú 23.976 a Nvidia nevie dobre 23.976 režim. Potrebuješ nainštalovať Reclock, ktorý 23.976 blu-ray video a audio zrýchli na 24.000 a potom Ti bude aj pri 60Hz na Panasonic plazme štatistika v madvr ukazovať niekoľko hodín jeden vynechaný snímok.
ace960 (394)|23.9.2014 11:15
Dakujem za detailnu odpoved.

1. preblikavanie pri otvoreni dalsieho suboru
- ano, momentalne pouzivam 60 Hz a aktivovany smooth motion, v madvr som na odporucanie kompletne vypol "switch to matching display mode" ale preblikavanie ostalo (inak sice som to mal zapnute ale nemal som zadefinovane ziadne kombinacie, ze kedy to ma prepinat, tak som to bral, ze je to vypnute)
- vypnutie moznosti vyradovania aera prebliknutie mierne zjemnilo (je rychlejsie a jemnejsie), zapnute aero zda sa zatial nema negativny vplyv na prehravania videa
- rozumiem, ze idealne je single display, ono ked si standardne pustime vecer film tak prehravanie ovladam z gauca bezdrotovou klavesnicou s touchpadom a vtedy odpada vacsina veci co prekaza v situacii ked sa prehrava video a zarovem chcem robit na pc
- jedna malickost vadi aj pri klasickom sledovani filmu a to, ze sa neda (aspon som zatial na to neprisiel) automaticky vypnut po x minutach primarny monitor, takto zbytocne svieti a rusi pri sledovani videa, vypinat ho rucne nechcem tak to zatial riesim tmavsim pozadim

2. zapamatenie si pozicie prehravania - asi bola chyba medzi stolickou a klavesnicou, znovu som to pretestoval a funguje to spravne (len sa nesmie subor premiestnit, co je pochopitelne)
3. reclock - este som nestihol ale urcite doplnim vysledok ked to otestujem; stary avr, ja viem :-)
4. dekodery - ok, dakujem
5. 43 sekund - ano, ok
ace960 (394)|30.9.2014 12:05
Nakonfiguroval som mixing na 5.1 v lavaudio + nainstaloval a nakonfiguroval som reclock (vratane ac3 encodingu). Funguje to ok.
Vynaraju sa mi nove otazky. Trochu si to utrasiem v hlave nech to ma hlavu a patu a potom by sa ich tu rad opytal.
ace960 (394)|30.9.2014 20:39
Takze nainstaloval som aktualny ovladac ku grafickej karte (nvidia 344.11), nastavil som Full RGB 0-255 cez tweak a vypol som audio bitstreaming v MPC-HC pre DD a DTS aby boli vychodzie nastavenia podla navodu. MADVR smooth motion nechavam zapnuty.

1. Audio Downmix 6/7.1->5.1
V MPC-HC som nastavil mixing na 5.1 kvoli downmixu z 6.1 a 7.1 na 5.1, kedze mam 5.1 reproduktory. Ked bude audio stopa povedzme stereo, dojde ku nejakemu upmixu na 5.1 (nieco na sposob 5 channel stereo alebo Dolby Pro Logic II apod.)?

2. Reclock a AC3 encoding pre multichannel
Nainstaloval a nakonfiguroval som reclock podla navodu. Kontrola stavu cez CTRL+J po par minutach hlasi 1 frame za pribl. 10 hodin, takze to vyzera OK. Pri prehravani testovacieho suboru (FPS 23.976, audio DTS-HD) reclock svieti na zlto a pise "Cannot sync this CINEMA video to your hardware, but to improve playback media will be played at 24.000 fps. Please set your monitor refresh rate near to a multiple of 24 Hz.". Predpokladam, ze je to kvoli tomu, ze pouzivam 60 Hz a smooth motion. Frekvencia pre audio je o par Hz vyssia, tak ako sa uvadza v navode. AV receiver dostaval zvuk v enkodovanom AC3 (DD), cize encoding funguje. Povodne som nepouzival reclock a zvuk v DD a DTS som bitstream-oval do AVR. Teraz, ked bude zvuk v DTS a prejde cez reclock AC3 encoding tak predpokladam (odhliadnuc od znamych vyhod reclock-u), ze dostanem zvuk v horsej kvalite oproti povodnemu DTS, spravne?

3. Input lag
V recenziach som nasiel, ze moja TV ma input lag 16 ms. Je potrebne merat to individualne pre konkretny kus TV alebo sa da pouzit namerana hodnota z recenzie? Ked som pouzival este bitstreaming a ani teraz nepozorujem problem zo synchronizaciou obrazu a zvuku.

4. TV mod (plazma Panasonic TX-50ST50)
Na TV mam niekolko modov (dynamicky, normalne, kino, ako v kine, hry). Podla manualu by mal byt mod "ako v kine" bez kadejakych uprav obrazu a mod hry zas s minimalnym input lagom, co mi tiez hovori, ze su vypnute serepetinky. Viem, ze optimalne treba TV nakalibrovat ale ak zacat bez kalibracie, aky mod je vhodne pouzit pre pozeranie filmov?

5. Dual display system
Do grafickej karty mam zapojeny primarny PC monitor a este TV. Pri prechode na dalsi subor v MPC-HC dochadza k neprijemnemu preblikavaniu ako som pisal predtym. Vypnutie vypinania aero rozhrania (nastavenie MADVR) blikanie zjemnilo ale malo to negativne vedlajsie ucinky, nie na prehravanie ale na pracu na PC monitore pocas prehravania. Napr. dochadzalo ku zamrzaniu minimalizovania okna apod. Moj PC system ma graficku kartu nVIDIA a este ma aj momentalne nepouzivane GPU Intel HD4000 (integrovane pri CPU). Rozmyslam o zapojeni PC monitora do jednej grafickej karty a zapojenie TV do druheho GPU. Sice by to nebolo idealne z toho hladiska, ze vykonne GPU sa mi zide ako na PC monitore (hry) tak na TV (hry, filmy) ale mozno by to odstranilo preblikavanie pri prechode na dalsi subor. Co hovorite na taketo zapojenie?

6. Frekvencia TV podla FPS alebo smooth motion?
Na zaciatku som MADVR mal nastavene aby sa frekvencia TV menila podla FPS suboru (bol som zvedavy ako a ci to funguje). Neskor som to vypol a zapol som smooth motion (kvoli Panasonic plazme a uvedenym vyhodam na 60 Hz). Je nieco z tychto moznosti vyslovene lepsie? Mne sa na prvy pohlad zdaju OK obidve ale frekvencia podla FPS suboru mi pride prirodzenejsia.

7. Arcsoft kniznica
V navode sa pise: "Ak budete prehrávať film, ktorý nesie DTS / DTS-HD / DTS HD MA audio stopu, uvidíte v sekcii „status“ kodek s názvom dts ( +dts-hd, dts-hd ma ), čo znamená, že LAVaudio používa už knižnicu Arcsoftu dtsdecoderdll.dll."
Subor som prekopiroval ale opisovanu informaciu v sekcii status neviem ani za boha najst. Mozete prosim poradit kde presne mam pozriet?

8. Reclock a timestretching
V navodu v casti "Reclock audio renderer" sa uvadza: "Keďže pri jemnom zrýchľovaní alebo spomaľovaní sa mení aj audio, Reclock vie aplikovať timestretching aby sa nemenila „výška tónu“. Pri viacerých kanáloch než stereo ho ale nedoporučujem mať zapnutý, lebo pri viacerých kanáloch môžu vzniknúť fázové problémy vo zvuku a ďalšie artefakty. Pri konverzii 23.976→24fps a vice versa to nie je problém, audio sa zrýchľuje v porovnaní s takým DVD ( konverzia 24→25fps ) nepočuteľne."
Nove filmy maju vacsinou viac kanalov takze by som timestretching nechal vypnuty. Na druhej strane mam aj nejake starsie veci zo stereo zvukom, cize pre tie by sa zas zrejme zisiel zapnuty. Pokial vsak pri zapnutom mixingu v MPC-HC (na 5.1) dochadza aj ku upmixing-u z 2.0 na 5.1 (bod 1 hore) tak vlastne budem mat vzdy viac kanalov. Predpokladam ale, ze najprv by sa pouzil reclock timestretching na audio 2.0 a az potom by sa vykonal pripadny upmix na 5.1, co ma matie este viac.

9. Reclock - priklad ineho suboru - zlta ikona
Pri testovacom subore s 50.000 fps (720x576p, NV12 12 bits) reclock hlasi: "Cannot sync this PAL(2x) video to your hardware. Please set your monitor refresh rate near to a multiple of 50 Hz". Je toto tiez kvoli pouzivaniu smooth motion a 60 Hz?
Plutotype (717)|30.9.2014 22:29
[QUOTE=ace960;496946]Takze nainstaloval som aktualny ovladac ku grafickej karte (nvidia 344.11), nastavil som Full RGB 0-255 cez tweak a vypol som audio bitstreaming v MPC-HC pre DD a DTS aby boli vychodzie nastavenia podla navodu. MADVR smooth motion nechavam zapnuty.

1. Audio Downmix 6/7.1->5.1
V MPC-HC som nastavil mixing na 5.1 kvoli downmixu z 6.1 a 7.1 na 5.1, kedze mam 5.1 reproduktory. Ked bude audio stopa povedzme stereo, dojde ku nejakemu upmixu na 5.1 (nieco na sposob 5 channel stereo alebo Dolby Pro Logic II apod.)?
[/QUOTE]

Nie, mono a stereo zdroje prejdú ako LPCM do AVR v plnej kvalite. A upmix ani na AVR nepoužívaj, je to zbytočnosť, ak raz je stopa 2.0, 5.1 z nej nevyčaruje nič.

[QUOTE=ace960;496946]
2. Reclock a AC3 encoding pre multichannel
Nainstaloval a nakonfiguroval som reclock podla navodu. Kontrola stavu cez CTRL+J po par minutach hlasi 1 frame za pribl. 10 hodin, takze to vyzera OK. Pri prehravani testovacieho suboru (FPS 23.976, audio DTS-HD) reclock svieti na zlto a pise "Cannot sync this CINEMA video to your hardware, but to improve playback media will be played at 24.000 fps. Please set your monitor refresh rate near to a multiple of 24 Hz.". Predpokladam, ze je to kvoli tomu, ze pouzivam 60 Hz a smooth motion. Frekvencia pre audio je o par Hz vyssia, tak ako sa uvadza v navode. AV receiver dostaval zvuk v enkodovanom AC3 (DD), cize encoding funguje. Povodne som nepouzival reclock a zvuk v DD a DTS som bitstream-oval do AVR. Teraz, ked bude zvuk v DTS a prejde cez reclock AC3 encoding tak predpokladam (odhliadnuc od znamych vyhod reclock-u), ze dostanem zvuk v horsej kvalite oproti povodnemu DTS, spravne?[/QUOTE]

Žltý Reclock tak ako si to napísal je v poriadku - ak máš 60Hz, inak to nejde a Reclock zrýchli film na 24.000fps a 3:2 pulldown zase vyrieši madvr motion smooth. Ak máš DTS audio vo filme film a prejde Ti cez SPDIF ako bitstreaming, bohužiaľ nastav bitstreaming. A áno, Reclock nevie encoding na DTS, lebo to je platený enkóder. Len cez bitstreaming v plnej kvalite. Takto ako to máš zkomprimuje DTS vždy na DD5.1, čo nie je optimálne.

[QUOTE=ace960;496946]
3. Input lag
V recenziach som nasiel, ze moja TV ma input lag 16 ms. Je potrebne merat to individualne pre konkretny kus TV alebo sa da pouzit namerana hodnota z recenzie? Ked som pouzival este bitstreaming a ani teraz nepozorujem problem zo synchronizaciou obrazu a zvuku.[/QUOTE]

Input Lag 16ms je v game režime tipujem, aby bol priorizovaný speed panelu. Input Lag nemá príliš spoločného s A/V desynchrnizáciou, to je problém toho, že video musí byť master clock a audio sa k nemu musí adaptovať. Inak hrozí, že bude desynchro. Kedže Ty máš starý AVR, Reclock by som nepodceňoval. Tie novšie už AVR majú lipsync funkcionalitu ( aj keď to zase treba pozrieť 20 filmov a potom hodnotiť ako to funguje ).

[QUOTE=ace960;496946]
4. TV mod (plazma Panasonic TX-50ST50)
Na TV mam niekolko modov (dynamicky, normalne, kino, ako v kine, hry). Podla manualu by mal byt mod "ako v kine" bez kadejakych uprav obrazu a mod hry zas s minimalnym input lagom, co mi tiez hovori, ze su vypnute serepetinky. Viem, ze optimalne treba TV nakalibrovat ale ak zacat bez kalibracie, aky mod je vhodne pouzit pre pozeranie filmov?[/QUOTE]

http://www.smakvideotech.com/
moja stránka

[QUOTE=ace960;496946]
5. Dual display system
Do grafickej karty mam zapojeny primarny PC monitor a este TV. Pri prechode na dalsi subor v MPC-HC dochadza k neprijemnemu preblikavaniu ako som pisal predtym. Vypnutie vypinania aero rozhrania (nastavenie MADVR) blikanie zjemnilo ale malo to negativne vedlajsie ucinky, nie na prehravanie ale na pracu na PC monitore pocas prehravania. Napr. dochadzalo ku zamrzaniu minimalizovania okna apod. Moj PC system ma graficku kartu nVIDIA a este ma aj momentalne nepouzivane GPU Intel HD4000 (integrovane pri CPU). Rozmyslam o zapojeni PC monitora do jednej grafickej karty a zapojenie TV do druheho GPU. Sice by to nebolo idealne z toho hladiska, ze vykonne GPU sa mi zide ako na PC monitore (hry) tak na TV (hry, filmy) ale mozno by to odstranilo preblikavanie pri prechode na dalsi subor. Co hovorite na taketo zapojenie?
[/QUOTE]

Vyžaduje to testovanie, lebo nemám kontrolu nad Tvojim PC, ako ho máš nastavený mimo filtrov. Mám riešenie samozrejme a to je samostatné HTPC. :-)

[QUOTE=ace960;496946]
6. Frekvencia TV podla FPS alebo smooth motion?
Na zaciatku som MADVR mal nastavene aby sa frekvencia TV menila podla FPS suboru (bol som zvedavy ako a ci to funguje). Neskor som to vypol a zapol som smooth motion (kvoli Panasonic plazme a uvedenym vyhodam na 60 Hz). Je nieco z tychto moznosti vyslovene lepsie? Mne sa na prvy pohlad zdaju OK obidve ale frekvencia podla FPS suboru mi pride prirodzenejsia.[/QUOTE]

Smooth motion je núdzové riešenie pre monitory, čo sa nevedia prepínať na 24Hz alebo iné frekvencie. Ja som spomenul, že ho môžu oceniť aj tí, ktorým sa 24Hz zdá že bliká viacej ako 60Hz. 24fps by sa malo prehrávať na 24Hz monitore. Ono 24Hz je len frekvencia ktorá sa cez EDID propaguje Nvidia karte, ale ST50 myslím ide na 48Hz interne.

[QUOTE=ace960;496946]
7. Arcsoft kniznica
V navode sa pise: "Ak budete prehrávať film, ktorý nesie DTS / DTS-HD / DTS HD MA audio stopu, uvidíte v sekcii „status“ kodek s názvom dts ( +dts-hd, dts-hd ma ), čo znamená, že LAVaudio používa už knižnicu Arcsoftu dtsdecoderdll.dll."
Subor som prekopiroval ale opisovanu informaciu v sekcii status neviem ani za boha najst. Mozete prosim poradit kde presne mam pozriet?[/QUOTE]

Ak máš film s DTS-HD MA audiom, tak LAV filters vie dekódovať buď pomocou tej Arcsoft knižnice ( Plný DTS-HD MA decoding ) alebo pomocou ffmpeg knižnice ( len DTS jadro ). Status sekcia by mala ukazovať dts alebo dts-hd alebo dts-hd ma ( nie dca ).
[ATTACH=CONFIG]28561[/ATTACH]

[QUOTE=ace960;496946]
8. Reclock a timestretching
V navodu v casti "Reclock audio renderer" sa uvadza: "Keďže pri jemnom zrýchľovaní alebo spomaľovaní sa mení aj audio, Reclock vie aplikovať timestretching aby sa nemenila „výška tónu“. Pri viacerých kanáloch než stereo ho ale nedoporučujem mať zapnutý, lebo pri viacerých kanáloch môžu vzniknúť fázové problémy vo zvuku a ďalšie artefakty. Pri konverzii 23.976→24fps a vice versa to nie je problém, audio sa zrýchľuje v porovnaní s takým DVD ( konverzia 24→25fps ) nepočuteľne."
Nove filmy maju vacsinou viac kanalov takze by som timestretching nechal vypnuty. Na druhej strane mam aj nejake starsie veci zo stereo zvukom, cize pre tie by sa zas zrejme zisiel zapnuty. Pokial vsak pri zapnutom mixingu v MPC-HC (na 5.1) dochadza aj ku upmixing-u z 2.0 na 5.1 (bod 1 hore) tak vlastne budem mat vzdy viac kanalov. Predpokladam ale, ze najprv by sa pouzil reclock timestretching na audio 2.0 a az potom by sa vykonal pripadny upmix na 5.1, co ma matie este viac.[/QUOTE]

Upmix nerieš. Nechaj to tak ako to spravili v štúdiu.

[QUOTE=ace960;496946]
9. Reclock - priklad ineho suboru - zlta ikona
Pri testovacom subore s 50.000 fps (720x576p, NV12 12 bits) reclock hlasi: "Cannot sync this PAL(2x) video to your hardware. Please set your monitor refresh rate near to a multiple of 50 Hz". Je toto tiez kvoli pouzivaniu smooth motion a 60 Hz?[/QUOTE]

To preto lebo sa zobrazovacie zariadenie nepreplo do 50Hz. ST50 plazma to ale zvládne, stačí nastaviť 1080p50 do madvr "Display modes". Na monitore ktorý beží na 60Hz nebude fungovať synchronizácia ideálne.
dll.png
Plutotype (717)|30.9.2014 22:39
ace960 (394)|1.10.2014 09:58
Plutotype: Dakujem za podrobne odpovede a trpezlivost. Urcite potvrdzujem, ze ze dobre prejst si tvojim navodom (aj niekolkokrat) a nastavit si vsetko sam (pripadne vyjasnit detaily) ako pouzit nieco plne automaticke, co jednak nemusi dobre fungovat a clovek nema ani hrubu predstavu ako to funguje.
vivid.sk (11472)|1.10.2014 11:37
[QUOTE=ace960;496962]ako pouzit nieco plne automaticke[/QUOTE]
Tvoj problem je jedine PDP (blikanie na 24p), pretoze ak by si mohol prehravat zdroje pri nativnom fps - 24p (23.976), vies bez problemov pouzit aj nieco "plnoautomaticke" - klasicky MPC-HC alebo XBMC, bez cukania, tearingu, a dekodovania audia (passthru, stereo aj multikanalovych zdrojov bez akejkolvek zmeny rychlosti, ci inej upravy). Teda nemam nic proti tomuto (sam som reclock ako barlicku +MPC-HC pouzival niekolko rokov, kedze lepsi sposob vtedy pod danym OS nebol pre moju GPU realizovatelny), lenze casto to ide aj inak - a velkrat lepsie (nepaci sa mi re-encoding audia uz z principu). Takze v tomto naozaj preferujem "cistu" cestu. Video: 24p -> posielat cez 24fps. Audio: bitstream -> WASAPI. Vybavene.
ace960 (394)|1.10.2014 13:08
Tych 24p na plazme by som konkretne u mojej konfiguracie (cize moja TV a ja) nepokladal az za taky problem lebo ja to blikanie nejak rusivo nevnimam. Cize najblizsie to skusim zas prehodit zo smooth motion (60 Hz) na automaticke nastavenie frekvencie TV podla fps zdroja a budem normalne pozerat filmy, ze co mi to bude robit.

Pri zdroji s 24 fps je ta spominana cista cesta pomerne jednoducha ale ak mas zdroj s fps 23.976 a chces ho pozerat ako bol povodne natoceny, cize 24p (ako pises sam v navode), tak potom sa nevyhnes reclock-u, ktory video zrychli na povodnych 24 fps a prislusne zrychli aj zvuk. Alebo je tu aj ina cesta ako zrychlenie cez reclock?
Plutotype (717)|1.10.2014 13:23
nVIDIA karty nevedia presne 23.976, takže doporučujem nastaviť 24Hz a sync filmov nechať takto. Televízor vie aj 23.976Hz a aj 24Hz, 24p režim má na to toleranciu. AMD a Intel GPU sú na tom lepšie čo sa týka 23.976Hz, Intel od Haswellu asi najlepšie.
Ja napríklad mám AMD kartu a filmy prehrávam na 23.978Hz a 23Hz v AMD Catalyste. Čím menšia odchýlka od 23.976, tým menej realtime korektúry Reclock musí robiť. Preto je jednoduchšie nahodiť na Nvidia karte 24Hz, ktorú vie Nvidia cca 24.000x, čo je podstatne lepšie ako 23.971 a pod.
tdlmarek (1566)|1.10.2014 14:42
[QUOTE=ace960;496968]Alebo je tu aj ina cesta ako zrychlenie cez reclock?[/QUOTE]
Tuhle otázku celkem pěkně vysvětluje XBMC:
[quote=http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Settings/Videos#Playback]Options: Audio Clock, Video Clock(resample audio) or Video Clock(Drop/Dupe Audio)

Audio has to stay in sync, this can either be done by resampling, skipping/duplicating packets, or adjusting the clock if it gets out of sync too far. Resampling has the advantage that the speed of the video can be changed considerably, so 24 fps can be sped up to 25 fps to play at PAL speed. The disadvantage of resampling is that it doesn't work with passthrough, and there is a slight loss of audio quality. Skipping/duplicating audiopackets has no loss of audio quality, but the speed of the video can only be changed a little to avoid doing a skip/duplication too often, most of the time it's inaudible, but it can produce a very audible click. Adjusting the clock has the best audio quality, but some extra video jitter can occur, also the speed of the video can't change much, as the audio will sync the clock more often the more the speed of the video is changed.[/quote]

Plutotype se ve svém návodu opírá o metodu s resamplováním audia, protože lze použít na jakémkoliv hardwaru (displej bez podpory 24p, plazma kde nechceme 24p kvůli blikání, grafická karta bez podpory 23.976, ...) a zároveň neprodukuje žádné rušivé artefakty (ať už v audiu, nebo videu). Pokud ale nejsme tak nároční, máme nový hardware s požadovanými vlastnostmi a přehráváme vždy bez změny frekvence, můžeme za cenu výše popsaných nevýhod zvolit i jiné metody a obejít se bez ReClocku.
jirch (7)|24.11.2014 19:21
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu, udělal jsem snad vše dle Vašeho návodu, ale nefungují mi externí titulky. Pokud je zkouším nahrát, video se vypne a v MPC jsou zašedlé.
interní titulky fungují bez problému.

Neporadili by jste mi prosím co dělám špatně?
Děkuji!
Plutotype (717)|24.11.2014 22:53
SRT titulky sa spúšťajú v MPC-HC sami automaticky, stačí keď majú presne rovnaký názov ako súbor filmu.
jirch (7)|25.11.2014 21:01
Ano to vím, ale u toho mého, když nastavím output madVR, tak ne... nemohu je načíst ani přetáhnutím do MPC, video se vypne.
Pokud nastavím jako output třeba VMR 9 vše zase funguje...
Děkuji za radu
ace960 (394)|27.11.2014 15:08
jirch: Mne titulky idu OK, tak skusim aspon skromne poradit. Sice to mas nejak spojene s tym, ze ti nejdu ked vyberies madvr ale nasledovne by si mohol pozriet...
1. Instaloval si a pouzivas xysubfilter? Ak ano, tak ho skus odinstalovat, ze ci ti pojdu titulky priamo cez mpc-hc. Ja som xysubfilter ani neinstaloval.
2. Ktoru verziu mpc-hc si nainstaloval? Ak tu novsiu 1.7.7 tak skus pripadne starsiu 1.7.6. Ja pouzivam tu starsiu, kedze bola v case instalacie aktualna.
Inak neviem... nevrtal si do nejakych nastaveni? Ja ked som nainstaloval postupne vsetko potrebne a nastavil podla navodu, tak kym som overil funkcnost tak som do toho nesparal. Nasledovne som si par veci doladil.
Plutotype (717)|27.11.2014 18:34
XYsubfilter netreba inštalovať. Tu však skôr vidím problém s tým, že madvr nefunguje ako má. Ak sa má nejaký problém diagnostikovať treba dodať viacej informácii. Hardware konfigurácia PC, typ OS, prítomnosť iných kodekov či balíkov, úspešnosť inštalácie, printscreeny zo sekcie filters v MPC-HC.
jirch (7)|27.11.2014 22:43
HW:
Intel Core i5-3470
Motherboard MSI ZH77A-G43 (MS-7758)
Memory 2x 4096 DDR 3 800 MHz Corsair
Gainward GeForce GTX 660 Ti
Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller
TV na které spouštím filmy LG 50PC1DR-UA

OS windows 7 U 64x
Ostatní kodeky jsem odinstaloval
zkoušel jsem i odinstalovat a nainstalovat znovu XYsubfilter
Všechny instalace proběhly v pořádku
používám verzi MPC-HC 1.7.7, předtím jsem měl starší verzi, kterou jsem odinstaloval

Děkuji za rady! :)
Bez názvu.jpg
Plutotype (717)|27.11.2014 23:45
[QUOTE=jirch;500598]
Děkuji za rady! :)[/QUOTE]

A ked pustis film a pravym kliknes v menu na filters, vidis tam Reclock, Madvr a LAVvideo, LAVaudio a LAVsplitter?
jirch (7)|28.11.2014 18:59
Vidím vše kromě madvr
Bez názvu.jpg
ace960 (394)|28.11.2014 19:44
Nepresunul si adresar s madvr niekam inam po jeho instalacii? (strana 5 v navode)
Nastavil si ho ako video renderer v mpc-hc? (strana 5 a screenshot na strane 18)
jirch (7)|28.11.2014 20:02
Přesunul, ale poté i přeinstaloval, myslel jsem, že pokud by nebyl nainstalovaný, nenašel bych ho ani ve výstupech, nebo ano? Děkuji
ace960 (394)|28.11.2014 20:24
Cize po presunuti a preinstalovani ho mas pekne viditelny a nastavitelny v mpc-hc tak ako je v navode na screenshote na strane 18, ano? Ale teda mne to ukazuje, ze by mohol byt problem v tom presunuti madvr po instalacii. Preinstaloval si to ako? Najprv si povodnu instalaciu odinstaloval cez uninstall.bat a potom na novom mieste nainstaloval cez install.bat, ci nejak inak? Ja som to nainstaloval rovno tam, kde som to chcel mat, aby som to nemusel preinstalovat po presunuti. Nemam to nejak odskusane ale teda by som skusil pocistit madvr instalaciu, uninstall.bat a nasledne install.bat (install.bat rovno tam, kde to budes chciet mat). Mozno bude nutny pred install.bat aj uninstall.bat z toho adresara, odkial si to instaloval prvy krat ale to uz spekulujem.
jirch (7)|28.11.2014 20:54
Abych řekl pravdu, tak už si nepamatuji, zda jsem dal uninstall.bat. Děkuji za radu, vyzkouším to odinstalovat a znova nainstalovat.
Jinak posílám obrázek výstupu.
Bez názvu.jpg