Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

golfLC (1941)|18.5.2011 21:47
V piatok mi ma dôjst skylink karta ICE vymena, takze na vikend budu dalsie testy...
Hornet F-18 (1328)|19.5.2011 00:55
golfLC, ako je to s nahravanim, nerobi nejake problemy? aka je hlucnost?
cenovo je okolo 85€ co je fajn, 2,5" su Wd okolo 60€ takze tento 1TB je o dost vyhodnejsi a nezatazuje zdroj, aj ked ten by mal byt na to dimenzovany.
Dagy2 (3153)|19.5.2011 01:01
golf, formát by som osobne sa snažil nechať FAT32 pre zjavné výhody. TSD len v prípade, že by sa objavili problémy. Čítal som skúsenosti po prvom FW pre FAt na HD8SX -> tam mizli nahrávky, pretože ich prístroj nejako nevhodne označoval. A keď sa jedna nahrávka z listu zmazala STB použil voľné číslo ale nejako to zblbol a väčšinou potom nová nahrávka havarovala. Ale to snáď už vyriešili soudruzi.

Keď dobre xápem tvoju poznámu o ICE výmena, tak teraz bežíš na 2xCRW ?
Tak to som zvedavý ako to zasolí ICE.
U mňa zatiaľ ICE neregistrovaná + CRW úplne v pohode, žiadnu zmenu som nezaznamenal.
golfLC (1941)|19.5.2011 08:45
[quote=Hornet F-18;346600]golfLC, ako je to s nahravanim, nerobi nejake problemy? aka je hlucnost?
cenovo je okolo 85€ co je fajn, 2,5" su Wd okolo 60€ takze tento 1TB je o dost vyhodnejsi a nezatazuje zdroj, aj ked ten by mal byt na to dimenzovany.[/quote]

Nahravanie bez problemu, aj nabeh nahravania sa mi zda rychlejsi, aj praca s nahravkou (editacia) je porovnatelne rychlejsia, ako cez usb. HDD vobec nepocut, je tichy, ani vecer som ho nepocul, ked uz bol klud... vidiet ozaj ten rozdiel rychlosti cez eSATA. Dva programy som nahraval, SD a HD sucasne a z disku som pustil nahravku z Astra HD demo, kde je ozaj datovy tok vysoky a bez zaseknutia prehravania, pripadne badatelneho seknutia pri nahravani SD a HD. Cena na ten objem tiez paradna, ked si to preraceme na jedno giga :-) Uvidim, co to bude robit pri zaplnani HDD...
golfLC (1941)|19.5.2011 08:50
[quote=Dagy2;346601]...Keď dobre xápem tvoju poznámu o ICE výmena, tak teraz bežíš na 2xCRW ?
Tak to som zvedavý ako to zasolí ICE.
U mňa zatiaľ ICE neregistrovaná + CRW úplne v pohode, žiadnu zmenu som nezaznamenal.[/quote]

Dagy, tak tak, ako pises, zatial 2xCW, som zvedavy, ako to bude slapat s kombinaciou s ICE. Hlavne na programy, ktore niektorym ani nerozbehla (iConcerts HD, MTVHD,...) v kombinacii modul - prijimac..... No a ako sa porozprava s druhou kartou cisty CW v druhom module...
SlavoF (834)|19.5.2011 09:19
[quote=Pitomec;346393]Tak sem se do té práce ještě nedostal (abych opsal ten typ koaxu), no snad v pondělí...[/quote]
to má niekto život, nemať čas sa dostať do práce by som chcel aj ja :-E
;)
Pitomec (10211)|19.5.2011 10:01
[quote=SlavoF;346628]to má niekto život, nemať čas sa dostať do práce by som chcel aj ja :-E
;)[/quote]Já to napsal špatně - nedostanu se do práce, kde mám vzorek toho kabelu (je to ode mně asi 20km v jednom skladu). Ne, že bych nedělal nic (i když by to bylo fajn) :D
golfLC (1941)|19.5.2011 20:08
Este ohladom WD My Book AV DVR Expander....
Vecer som zbadal, ze ked som vypol ISIO, hdd ostal svietit. Myslel som si, ze preto, lebo som dal na testy nejake casovace. Rano som to neriesil, ale teraz som sa k tomu dostal. HDD ostane po vypnuti ISIA svietit velmi malou led "bodkou", (aj bez casovaca) ale platne vypne, takze sa prestane tocit... je to len asi signalizacia, ze je pripojeny... Po zapnuti ISIA sa rozbehne po nadetekovani aj HDD, ale keby som ho nedrzal v ruke, nezbadam to..... podla hlucnosti to nie je zbadat, je ozaj velmi tichy... Na noc co som dal nejake casovace, vsetko nahralo bez problemov, aj prelinanie casov na dva odlisne programy, aj posun nahravania o 10minut po ukonceni casu podla EPG v poriadku... takze odporucam :-)
Dagy2 (3153)|19.5.2011 21:08
:) :)
golfLC (1941)|20.5.2011 08:58
[quote=Dagy2;346796]:) :)[/quote]

Toto som nejako nepochopil :) to bolo od radosti?
Ci som napisal nieco zle? :)
Ci to ani nebola reakcia na moj prispevok? :)
Ci? :)
golfLC (1941)|20.5.2011 09:20
Pre Sirdo: za ten Belden H 121
Popis
materiál vodiče: měď
průměr vodiče: 0, 8 mm
vnější vodič: měď
průměr vnějšího vodiče: 4, 1 ± 0, 15 mm
plášť: PVC
průměr přes plášť: 5, 0 ± 0, 3 mm
impedance: 75 Ohm
kapacita: 53 pF/m
maximální proudové zatížení: 5, 6 A

Takze ak mas chranicku 13mm, malo by to tam vojst, ako pisal Pitomec :)
Hapax (41)|20.5.2011 15:40
Já jsem si koupil tento HDD:
http://eshop.kak.cz/zbozi/dae510a-western-digital-my-passport-essential-se-1tb-wd/
Nahrávky jako takové jsou v pořádku ale info o filmu je špatně. První 3-4 filmy to bylo ok, ted však je info z předešlého filmu. Asi by to měla ovlivňovat položka v DVR nastavení - oznámení o záznamu. Ale ani jedna z možností nefunguje správně.
Jinak pokud jsem měl nastaveno "rychlé uvedení do provozu" na ANO, tak se HDD nevypnul. Přepnul jsem na NE a HDD se vypne včetně kontrolky.
Někde jsem tady viděl zmíňku o možnosti editovat zaznamenané video - já jsem našel pouze možnost vložit záložku :(. Díky za každou radu.
Dagy2 (3153)|20.5.2011 17:34
golf :) :) bola radosť že to funguje bezchybne :)

Hapax:
1/ spracovanie nahrávok - viď manuál bod 10 Medienverwaltung, strany 122 až 135. Kompletný popis.
Môžeš robiť tieto úkony -> mazať časť záznamu medzi dvomi záložkami, rozdeliť záznam, premenovať, kopírovať časť zaznámu alebo celý, vymazať.
K tomu máš k dispozícii funkciu JOG - prehliadanie po záberoch. Je dobré klásť značky vždy len pri behu záznamu vpred.

2/ vypnutie HDD
nechce sa mi to v manuáli ISIO hľadať, ale u HDS2 sú dve nastavenia:
- sleep mode pre HDD: ten je možné nastaviť na beží stále / sleep po 1min, 2min, 5min, 10min...
Potom keď disk nie je používaný viac ako nastavenú dobu (len pozerám) tak HDD sa vypne. Zapne znova keď stlačím tlačidlo nahrávky - rozbeh trvá potom cca 10 sekund. Ak beží stále tak je to okamžite. Sleepom sa dá ušetriť asi 10W pri normálnom pozeraní, čo je povedzme 90% času prevádzky.
- stand-by / rychlý štart. Pri vypnutí do stand-by vypína všetko a spotreba je <1W. Pri vypínaní do rychlého štartu je spotreba asi 20W. Výhodou je len štart - trvá asi 10sek, pri štarte zo stand-by je to 25sek a to, že funguje LAN - ak by si chcel napr. z mobilu z chaty nastaviť timer, pretože nestihneš nejaký program na Penthouse.
Netreba mať obavy, na rozdiel od linuxových šrotov (som im teraz dal :) ) ako je Dreambox 800 u TechniSatu funguje EPG download (ten vlastne ostatní ani nemajú, šroťáci), FW download, štart nahrávok, ISIPRO (ani to nemajú šroťáci :) ) aj pri vypnutíé do stand-by. Iné prijímače musia zostať v rychlom štarte - t.j. vôbec nevedia reagovať zo stand-by a žerú tu elekriku a žerú...

3/ popis programu
popis myslíš názov alebo EPG?
názov programu sa uloží ten, ktorý aktuálne bežal v EPG. rovnako ak dáš 3 nahrávky za sebou tak budú ako jeden súbor a názov bude podľa prvej z nich. Ak otvoríš menu editácia nahrávok a potom záložky (pokiaľ máš v menu nastavené automatické záložky) tak každý program tam má svoju záložku. Môžeš potom podľa záložiek napr. rozdeliť nahrávku na jednotlivé a premenovať - systém ti ponúkne mená podľa záložiek, resp. si môžeš vymyslieť svoje meno.
EPG na nahrávke je aktívne vždy z toho programu, medzi ktorými záložkami sa nachádzaš.
golfLC (1941)|20.5.2011 18:08
Dagy, myslel som si, len som chcel podpichnut :-)


Karta vymena dorazila... do 20 sekund nastartovana, vsetky programy s obrazom, ci SD, SD v mpeg4, alebo HD, aj iConcert, aj Paprika, vsetko bez sebamensieho kostickovania.... No nie je co riesit, vsetko slape ako ma, no obesim sa, ze ziadna chyba? :) :) :)

Modul Technisat CW .... plne funkcny na ICE vymenu kartu, tym padom aj na ICE standard, ICE HD ....
golfLC (1941)|20.5.2011 18:40
[quote=Hapax;346892]...Jinak pokud jsem měl nastaveno "rychlé uvedení do provozu" na ANO, tak se HDD nevypnul. Přepnul jsem na NE a HDD se vypne včetně kontrolky.
Někde jsem tady viděl zmíňku o možnosti editovat zaznamenané video - já jsem našel pouze možnost vložit záložku :(. Díky za každou radu.[/quote]

Hapax, ja som riesil vypinanie HDD pripojeneho cez eSATA pripojenie, nie cez USB, ak pripojim aj ja nejaky externy HDD cez USB, tak mi po vypnuti prijimaca vypne disk aj s kontrolkou.... Pri eSATA pripojeni je to vsak ine... disk odpoji - vypne, ale kontrolka aspon na mnou menovanom WD ext HDD ostava svietit....
Funkcia "Oznámaní o záznamu" je ina funkcia, nema nic spolocne s infom z EPG, nastavujes si len pocas prebiehajuceho nahravania, ake casy Ti ma pri stlaceni infa ukazat na spodnej lište (prebiehajuci, koncovy + prebiehajuci alebo zaciatocny + prebiehajuci)

A editacia nahravok ide tiez bez problemu, ked si v zozname nahravok, potlac OPT a daj "ZOZBRAZIT ZAZNAM PRO UPRAVENI" Nasledne uz si vies vkladat zalozky na tebou urcene miesta, no a ak si oznacis napriklad reklamy, tie zalozky si znovu ak si prave na zalozke zaciatku reklamy, potlacis tlacitko OPT a das ROZSAH VYMAZANI, vymaze aj s predchadzajucim upozornenim od kedy do kedy tu ktoru cast bude mazat. Pri tom stlaceni OPT tam mas aj dalsie moznosti, treba poskusat :)
Hapax (41)|20.5.2011 18:46
Dagy2:
Díky za pomoc, trochu pořád tápu, protože jednak s němčinou se nekamarádím a Isio je v podstatě můj první SP (pokud nepočítám ten od digiTV).
Názvy zaznamenaných filmů jsou ok, problémy mám s popisem obsahu toho filmu, který se zobrazí po stlačení INFO.
V noci jsem nahrával 2 filmy za sebou a oba mají svůj název - soubory jsem neprohlížel ale myslím že dohromady nebudou jak píšeš.
Hapax (41)|20.5.2011 18:51
GolfLC:
Ty máš ty záznamy EPG korektní ? A dá se to někde nastavit ?
golfLC (1941)|20.5.2011 19:34
Ano, nahravky maju spravne nazvy, aj info o nahravke. Nahraval som napr.18.5. z CT o Dvorakovi dve relacie spolu v jednom subore a aj tam su dve infa z EPG podla casu, kedy co islo a kde sa v nahravke nachadzas...

Za tu editaciu nahravok, nahraj hoci co a potom laboruj s editaciou, tak sa to naucis najrychlejsie a prides aj na logiku editacie... tam nemas co pokazit :-)
Dagy2 (3153)|20.5.2011 20:29
- Alebo si urob kopiu nejakej nahrávky a potom v nej strihaj, maž atď.
- po stlačení "i" zobrazí to EPG, ktoré bežalo počas nahrávky.
- ako jednu nahrávku nahrá TechniSat v prípade, že zadáš napr. HBO 21:00-22:30 a ďalšiu nahrávku 22:20-01:30. Tzn. že sa prekrývajú, vtedy to urobí ako jednu a dá záložku na čas 22:20 s uvedením názvu programu ktorý v tomto čase bežal.
- dúfam, že si nastavil preddefinovanie ukončenia nahrávky. je to v "SFI -> nastavení časovače -> pre-roll čas časovače a post-roll čas časovače". Ak nastavíš tieto časy prvý z nich zapne nahrávanie skôr a druhý vypne nahrávanie neskôr ako je čas v EPG. Tzn., že potom zadáš z EPG nahrávanie nejakého filmu, ktorý má napríklad čas vysielania 20:00-21:30. Ak dáš v pre-roll 5min a v post roll 30min (vrele doporučujem) tak potom stlačením časovača v EPG sa nastaví automaticky čas na 19:55-22:00. Takto jednoducho sa predĺži nahrávanie a neprídeš tak o konce filmov, ani nemusíš ručne babrať do timera.
sirdo (1320)|20.5.2011 21:11
[quote=golfLC;346831]Takze ak mas chranicku 13mm, malo by to tam vojst, ako pisal Pitomec :)[/quote]

dufajme, ze to pojde zrealizovat aj v skutocnosti...
golfLC (1941)|20.5.2011 21:53
Mozes vyuzit koax, ktory tam mas teraz natiahnuty, s tym zatiahnes tie dva naraz, len ich riadne uchyt o tento, co tam mas, zaizoluj izolackou, aby to bol povrch na spoji hladky... a nastriekaj novy koax napr.silikonovym olejom... alebo nejakym kremom, gelom.... kto maže, ten jede :)
Hapax (41)|20.5.2011 22:51
[quote=Dagy2;346939]-
- dúfam, že si nastavil preddefinovanie ukončenia nahrávky. je to v "SFI -> nastavení časovače -> pre-roll čas časovače a post-roll čas časovače". [/quote]

Zatím jsem nahrával jenom z HBO a z Film boxu a nahrávky jsou v pořádku aniž bych nahrávání prodloužil. Je to asi tím, že tam nejsou reklamy. S tou editací si pohraji zítra.
DDDiddy (18)|21.5.2011 10:19
Zdravím.
Dost uvažuju, že si tenhle box koupím, ale zajímala by mě ještě jedna oblast použití, o které se tu zatím moc nemluvilo: síťový multimedíální přehrávač. Moc by se mi hodilo, kdybych tímhle boxem mohl nahradit postarší TViX:
1. Už se tu mluvilo o tom, že připojení k síťovému disku je bez problémů. Mě by zajímaly podrobnosti - zvlášť jestli to umí NFS na síťovém NASu (UPnP a DLNA mě moc nezajímají - to beru spíš jako náhražku). A zobrazí to naráz všechny podporované formáty souborů nebo se musí přepínat mezi audiem, videem a fotkama?
2. Jak je to se snímkovou frekvencí výstupu (HDMI) při přehrávání mm souborů - přizpůsobí se výstup zdroji (třeba 24Hz u filmů)? Dá se to nějak nastavit?
3. Co titulky? Interní v MKV nebo externí v SRT souborech. Čeština (W1250 x UTF8 atd...)?
4. A úplná třešnička na dortu - ISO image DVD-Video disků. To by se taky hodilo, ale to už bych asi chtěl moc...

Moc dík za případnou odpověď.
Pitomec (10211)|21.5.2011 10:23
[quote=DDDiddy;346992]Zdravím.
Dost uvažuju, že si tenhle box koupím, ale zajímala by mě ještě jedna oblast použití, o které se tu zatím moc nemluvilo: síťový multimedíální přehrávač. Moc by se mi hodilo, kdybych tímhle boxem mohl nahradit postarší TViX:
1. Už se tu mluvilo o tom, že připojení k síťovému disku je bez problémů. Mě by zajímaly podrobnosti - zvlášť [COLOR=red]jestli to umí NFS na síťovém NASu[/COLOR] (UPnP a DLNA mě moc nezajímají - to beru spíš jako náhražku). A zobrazí to naráz všechny podporované formáty souborů nebo se musí přepínat mezi audiem, videem a fotkama?
2. Jak je to se snímkovou frekvencí výstupu (HDMI) při přehrávání mm souborů - přizpůsobí se výstup zdroji (třeba 24Hz u filmů)? Dá se to nějak nastavit?
3. Co titulky? Interní v MKV nebo externí v SRT souborech. Čeština (W1250 x UTF8 atd...)?
4. A úplná třešnička na dortu - ISO image DVD-Video disků. To by se taky hodilo, ale to už bych asi chtěl moc...

Moc dík za případnou odpověď.[/quote]NFS: Network File System (http://cs.wikipedia.org/wiki/Network_File_System) - jeho souvislost se SAT receiverem a NAS mně uniká...

A jestli máš na mysli NTFS, tak ten obvykle v NAS nebývá (tam se používají EXT3, EXT4), ale to vzhledem k síťovému propojení stejně řešit nemusíš.
DDDiddy (18)|21.5.2011 11:11
Přesně tohle NFS mám na mysli. Samozřejmě, že NAS má nějaký interní formát (v mém případě pravděpodobně Ext3), ale to není důležité. Důležitá je právě ta síťová konektivita a použitý protokol. Když nepočítám UPnP a DLNA, což je trochu něco jiného, tak v úvahu přichází snad jen SMB/CIFS (linuxáři to znají pod názvem SAMBA) a právě NFS.
Pokud jsem to z předchozích příspěvků správně pochopil, tak tenhle box se umí k síťovému disku připojit a přehrávat z něj soubory. Jaký typ síťového sdílení tedy DIGIT ISIO podporuje/používá?
Pitomec (10211)|21.5.2011 11:37
Pokud to chodí se síťovým diskem, tak to bude chodit i s NAS a protokoly ti můžou být v zásadě fuk. Ale někde v parametrech se to jistě najít dá.
Dagy2 (3153)|21.5.2011 12:06
DDDiddy - tak o sieťovom protokole ktoré používa TS netuším a ani sa nedá s nimi nič urobiť. TechniSat je práve prístroj pre pokorčilé lamy - nepotrebuješ vedieť nič o LNB, nič o Diseq prepínačoch, pilotoch on alebo off, ani to že je niekde nejakých 22kHz a napätie 14 alebo 18V, nič o komunikácii po LAN. Toto je prístroj ktorý proste pripojíš a jedeš. V návode (bohužiaľ nemeckom) máš všetko step-by-step a nastavenie celého prístoroja nie je dlhšie než 10minut aj s LAN.

V menu môžeš nastaviť sieť (hlúpo nazvanú v českom preklade ako "kabelová televize") na DHCP alebo pevnú IP. Ja mám "neprofesionálne" nastavenú sieť tak, že router má nastavené DHCP server a prideľovanie adries x.x.x.10 až 30. pracujú tu 4 PC s DHCP nastavením.
U TechniSatu som nastavil pevnú IP x.x.x.30. Je to z toho dôvodu, že keď chcem pristupovať do TechniSatu zo siete mám v internet exploreri PC nastavený link x.x.x.30 ako TechniSat, takže ho vždy nájdem. V prípade, že by som použil DHCP tak bude TechniSat "cestovať" po IP podľa toho ako budú zapínané a vypínané jednotlivé PC a STB. TechniSat totiž vždy vypínam do tvrdého spánku kvôli úspore energie, kde LAN je vypnutá - to je na rozdiel od linuxových prijímačov, napr DM800, ktoré sa nevedia zobudiť z tvrdého spánku pre nahrávanie. Router rezervuje adresu myslím len 24 hodín ale občas ho treba vypnúť alebo resetnúť, takže DHCP adresy sa potom prepíšu tak či tak.

Ako je to s prístupom na sieťové disky (HDS2/HD8S, u ISIO sa to bude trošičku líšiť ale princíp zostáva):
- v menu TechniSatu zvolím prehrávanie - a musím vybrať video / hudba / obrázky. tým sa zobrazí na obrazovke menu s nahrávkami (nie súbory).
- sú pristupné všetky zdieľané disky na sieti bez ohľadu či je to PC, NAS, USB HDD a pod. Zobrazí sa v hornej časti názov kde je disk (napr. DOMACI_PC) a potom sa v ňom listuje po všetkých zdieľaných zložkách.
- zobrazené sú len prehrateľné súbory, t.j. ktorých koncovky pozná (jpg, mp3 a pod)
- môžeš vytvárať playlisty, nechať prehrávať mp3 dokola/random/album, vytvoriť slide show a pod.
- štartovací adresár sa dá pre jednotlivé (audio/video/jpg) prednastaviť

Ako funguje UPNP u ISIO neviem, HDS2 to nemá. Ale u etrayz som toto tiež nenastavoval, priznám sa ani netuším aké výhody by mi to mohlo ešte priniesť.
DDDiddy (18)|21.5.2011 12:58
Takže to vypadá, že se používá SMB. To je ok. S tím DHCP je to u mě jednodušší - mám to nastaveno na automatiku a IP adresy rezevované, takže u přístrojů, kde to potřebuju, je IP adresa stálá.
Německý návod jsem procházel, ale němčinou moc nevládnu a jak říkáš - technické detaily tam nebyly vůbec.
Trochu mě zaráží to oddělené přehrávání videa, audia a fotek - když budu mít v jednom adresáři třeba fotky a video z dovolený, tak je nemůžu přehrát za sebou, ale musím kvůli tomu do nějakýho menu a přepnout typ zobrazovaných souborů? To by bylo hodně mrzutý, ale budiž...
Ještě ty titulky a snímková frekvence - může to prosím někdo zkusit?
Jde mi o to, že bych mohl mít u televize jen jednu krabičku, která umí jak sat příjem, tak multimédia, a ne dvě krabičky, mezi kterými se musí přepínat. Zbytek rodiny by to ocenil...
Dagy2 (3153)|21.5.2011 14:52
dddiddy - ako som písal, pre TechniSat nemusíš vedieť vôbec nič. Preto je lamovsky rozdelené prehrávanie videa, fotiek, mp3 a nie zobrazená celá zložka na disku.

titulky, snímkové frekvencie musí niekto, kto má ISIO
Pitomec (10211)|21.5.2011 15:49
[quote=DDDiddy;347019]Takže to vypadá, že se používá SMB. To je ok. S tím DHCP je to u mě jednodušší - mám to nastaveno na automatiku a IP adresy rezevované, takže u přístrojů, kde to potřebuju, je IP adresa stálá.
Německý návod jsem procházel, ale němčinou moc nevládnu a jak říkáš - technické detaily tam nebyly vůbec.
Trochu mě zaráží to oddělené přehrávání videa, audia a fotek - když budu mít v jednom adresáři třeba fotky a video z dovolený, tak je nemůžu přehrát za sebou, ale musím kvůli tomu do nějakýho menu a přepnout typ zobrazovaných souborů? To by bylo hodně mrzutý, ale budiž...
Ještě ty titulky a snímková frekvence - může to prosím někdo zkusit?
[COLOR=red]Jde mi o to, že bych mohl mít u televize jen jednu krabičku, která umí jak sat příjem, tak multimédia, a ne dvě krabičky, mezi kterými se musí přepínat. Zbytek rodiny by to ocenil...[/COLOR][/quote]To je spíš utopie. Nejlepší přehrávač všeho je samotný PC. I MMC si občas s něčím neporadí, natož SAT přijímač.
golfLC (1941)|21.5.2011 16:21
Ani na asuse, wd tv live, ani wdtv hub mediacentre nevies prehrat rozne subory za sebou, musis zadat, ci chces music, photo, alebo video, nechci to od satelitneho prijimaca!
DDDiddy (18)|21.5.2011 17:00
Já mám TViX M-6500 a tam se zobrazují všechny podporované soubory najednou, takže mě tohle chování přijde normální a spíš mě překvapuje opak.
Jako sat STB používám Vantage HD8000S a čekám až někdo uvede na trh něco, čím bych oba přístroje najednou nahradil - ISIO vypadá, že je hodně blízko. Tak uvidíme.
golfLC (1941)|21.5.2011 20:17
[quote=DDDiddy;347040]Já mám TViX M-6500 a tam se zobrazují všechny podporované soubory najednou, takže mě tohle chování přijde normální a spíš mě překvapuje opak.
Jako sat STB používám Vantage HD8000S .....[/quote]

Mozno teraz to vyznie, ze idem proti ISIU, to nie, ale pri takej zostave co mas, neviem co riesis nieco ine :) :) ISIO nenahradi plnohodnotny multimedialny prehravac, divX subory su v poriadku, ak su spravne naripovane, to iste plati pri mkv, ak nie je subor kompletny, pripadne poskodeny, ani sa nerozbehne.... Moje ripy mam v poriadku, ale stalo sa mi uz pri pozicanom mkv-cku, ze ho ISIO neprehralo, zatial co wd tv hub bez sebamensieho cuknutia.... Ber to tak, ze ako HD prijimac, dvojtuner, obraz, ovladanie, EPG, bezstarostne pouzivanie na legalny prijem podla mna No.1, ale ako prehravac vsetkych videocodekov, pripadne ak nieco nove pribudne, ze to bude hned riesene v nasledujucom fw, to necakaj. Toto je nemecky sat.prijimac na legalny prijem, pripadne na tie zakladne videa... Zmenu umiestnenia, farby, velkosti titulkov necakaj, nemec nieco take nepotrebuje, ide do kina na new film s dabingom, pripadne si kupi BRdisk, DVD, su na tom financne niekde uplne inde ako my, tym padom aj naroky na takyto prijimac su ine... V predch.prispevku si sa pytal za *.ISO, odpoved nie, nepozna, ani VIDEO_TS adresar, len priamo postupne vob subory po jednom.... Ale ako vravim, uz to zavana nelegalnostou, na co si Nemci davaju bacha!!!
Hornet F-18 (1328)|22.5.2011 01:16
Tak ho uz dali aj stranku Omko.cz ako novinku. Bude v predaji od konca maja za 8999,-kc alebo 369€
:-) je tam aj popis.
Dagy2 (3153)|22.5.2011 10:00
"Ber to tak, ze ako HD prijimac, dvojtuner, obraz, ovladanie, EPG, bezstarostne pouzivanie na legalny prijem podla mna No.1, ale ako prehravac vsetkych videocodekov, pripadne ak nieco nove pribudne, ze to bude hned riesene v nasledujucom fw, to necakaj. Toto je nemecky sat.prijimac na legalny prijem, pripadne na tie zakladne videa..."

najlepšia charakteristika ISIO
V?clav608 (9)|22.5.2011 21:44
Zdravím.
Nakonec jsem se místo DigiCorder HD S2 Plus rozhodl pro ISIO S1, když už je v prodeji i tady za slušnou cenu (takže před objednáním musím dořešit ještě záznam a přehrávání nahrávek) a prosím odborníky a uživatele (Dagy2, KZLATAK, ...) o informaci k souborovému systému USB Flash či HDD disku:
- Recenze i návod uvádějí, že musí být systém FAT32 (nebo TSD), KZLATAK uvádí, že nahrávání jde jen na FAT32 a 18.4. pak že s NTFS "vše v pohodě" a Dagy2 někde, že "ISIO prehráva USB HDD v NTFS".
- Znamená to, že nahrávat záznamy mohu na USB jen na FAT32 a přehrávat jde i z USB NTFS? nebo jde o mé nepochopení a nahrávání i přehrávání funguje i z NTFS, i když v návodu se píše jen o FAT 32 a TSD (externí HDD 1TB pod NTFS již užívám u PC, takže bych ušetřil)?
- A ještě dotaz k USB flash - nemá někdo informaci, jaké jsou požadavky na rychlost zápisu a čtení při nahrávání 2 HD programů současně? či praktické zkušenosti s některým modelem?
Děkuji předem.
golfLC (1941)|22.5.2011 22:29
[quote=V�clav608;347243]Zdravím.
Nakonec jsem se místo DigiCorder HD S2 Plus rozhodl pro ISIO S1, když už je v prodeji i tady za slušnou cenu (takže před objednáním musím dořešit ještě záznam a přehrávání nahrávek) a prosím odborníky a uživatele (Dagy2, KZLATAK, ...) o informaci k souborovému systému USB Flash či HDD disku:
- Recenze i návod uvádějí, že musí být systém FAT32 (nebo TSD), KZLATAK uvádí, že nahrávání jde jen na FAT32 a 18.4. pak že s NTFS "vše v pohodě" a Dagy2 někde, že "ISIO prehráva USB HDD v NTFS".
- Znamená to, že nahrávat záznamy mohu na USB jen na FAT32 a přehrávat jde i z USB NTFS? nebo jde o mé nepochopení a nahrávání i přehrávání funguje i z NTFS, i když v návodu se píše jen o FAT 32 a TSD (externí HDD 1TB pod NTFS již užívám u PC, takže bych ušetřil)?
- A ještě dotaz k USB flash - nemá někdo informaci, jaké jsou požadavky na rychlost zápisu a čtení při nahrávání 2 HD programů současně? či praktické zkušenosti s některým modelem?
Děkuji předem.[/quote]

- nahravanie len na FAT32, pripadne TSD, ale disk naformatovany na tento format po pripojeni k PC neuvidis, cez siet vsak ano...
- a prehravat ano, aj z NTFS, ale aj priamo kopirovat cez spravcu ISIA zaznam z FAT32 (TSD) na druhy disk naformatovany na NTFS
- nahraval som na skusku len jeden SD, druhy HD, 32 GB USB TDK Flash 2.0 Trans-It Mini odskusany, pri sucasnom nahravani som z neho este pozeral predchadzajucu nahravku bez sekania, teraz uz mam eSATA HDD na nahravanie, tak s presnym infom ohladom usb key neposluzim...
Hapax (41)|23.5.2011 08:41
xxxxx
Hapax (41)|23.5.2011 08:43
Já jsem si koupil 1TB USB HDD a hned jsem ho připojil k ISIO a nahrával. Až později jsem řešil problém s nekorektním info u nahraných filmů a všimnul jsem si, že nahrávám na NTFS formát HDD. Myslel jsem si že to může být příčinou mých problémů, tak jsem HDD přeformátoval na FAT32. Ale nahrávat na NTFS zřejmě je možné.
V?clav608 (9)|23.5.2011 09:28
Pro golfLC, Hapax:
Pánové díky za informace, počkám na instalaci, vyzkouším nejdřív ten můj HDD s NTFS a až kdyby to nechodilo, pak teprve pořídím HDD s FAT32.
Hezký den a spokojený příjem.
golfLC (1941)|23.5.2011 09:31
Korektne nahravanie a aj na zaklade informacií od vyrobcu len na FAT32 a TSD...
Pitomec (10211)|24.5.2011 22:39
[quote=sirdo;346086]tudy cesta nevede:) lacnejsie by ma vyslo strhnut tu izolaciu a nahodit ju nanovo:D...[/quote]
[quote=Pitomec;346089]Už sem ti psal - 2x Belden H121 (když ho vypleteš jak pomlázku, tak tam musí prolézt). Ale dělají se i tenčí koax. kabely, jeden vzorek od Beldenu mám, tak z něho zítra v práci opíšu typový označení.[/quote]Takže je to Belden H122 a ten v počtu x2 dostaneš v pohodě.
Hapax (41)|26.5.2011 19:03
[quote=golfLC;346926]Ano, nahravky maju spravne nazvy, aj info o nahravke. Nahraval som napr.18.5. z CT o Dvorakovi dve relacie spolu v jednom subore a aj tam su dve infa z EPG podla casu, kedy co islo a kde sa v nahravke nachadzas...

Za tu editaciu nahravok, nahraj hoci co a potom laboruj s editaciou, tak sa to naucis najrychlejsie a prides aj na logiku editacie... tam nemas co pokazit :-)[/quote]

Tak té logiky jsem tam zatím moc nenašel. Když odstraním začátek nahrávky (reklamu), tak je vše ok, pokud to samé udělám na konci nahrávky, tak o ní příjdu !!! Stejný problém nastane když nahrávku přesunu do jiného adresáře. Už ji prostě nepřehraju - je to stejné jako po posledním upgradu FW, od SP žádná chybová hláška - dělá jako že přehrává ale nic se neděje.
A to info o nahrávce je též náhodná záležitost. Někdy je ok, jindy zase špatně. Už jsem z toho trochu mrzutý.
sirdo (1320)|26.5.2011 19:42
[quote=Pitomec;347766]Takže je to Belden H122 a ten v počtu x2 dostaneš v pohodě.[/quote]

thx :) ...
Dagy2 (3153)|26.5.2011 23:50
Hapax:
- keď chceš vymazať koniec nahrávky musíš ho označiť. Ty pravdepodobne síce položíš značku na koniec nahrávky ale potom vymažeš časť od začiatku po značku?
Keď nastaviš značku, alebo viacero značiek pohybom šípkami po značkách sa vľavo od názvu značiek pohybuje vizualizácia označeného úseku. Rovnako vo forme "teplomeru" ukazuje rozsah označenia medzi značkami vodorovná čiara. Prever čo vlastne mažeš.
Tiež ešte pred vymazaním sa ťa opýta STB textom, či chceš naozaj vymazať časť nahrávky medzi "ZNACKA" a "KONEC" v trvaní napr. 15:34min.

- čo znamená, že "presunul som nahrávku do inej zložky a už ju neprehrá"??? Kde a čím si presunul nahrávku. V PC ?
Nemôžeš nahrávky presunovať ako chceš. Názov zložky a súbory vo vnútri zložky sa musia volať rovnako! Musia tam byť všetky súbory ktoré prístroj vytvoril, nie len .ts.
V momente, keď začneš premenovávať ručne súbory, nesmieš použiť diakritiku!
Hapax (41)|27.5.2011 08:55
Dagy2:
To mazání konce nahrávky dělám tak jak píšeš a ještě před vymazáním ISIO hlásí že maže např. 2min 37 sec. Po smazání je nahrávka nepoužitelná. Asi něco dělám blbě - no vymazání konce nahrávky se můžu nakonec vzdát, není to až tak důležité.

Co se týká toho přesunu souborů, ISIO umožňuje v položce menu "Správa filmů" vytvořit nový adresář a do něho potom přesunout nahrávky. Po naformátování je na HDD jedna složka s názvem "Moje záznamy TV pořadů". Myslel jsem, že si mohu vytvořit další adresáře a nahrávky roztřídit např. pro děti a pro dospělé. Když však nahrávku přesunu do vytvořeného adresáře, vidím potom v tomto adresáři složku s názvem filmu a v ní soubory s příponou TS4. A ty samozřejmě přehrát nejdou. Asi tam bude ještě nějaký fígl na který jsem nepřišel. K čemu by tam potom ty položky v nabídce menu byly ?
Dagy2 (3153)|27.5.2011 11:41
Hapax, samozrejme čo píšem tak platí na digicorder HDS2. Zbežne som preletel manual k ISIO a nejaké rozdiely okrem toho, že menu vyzerá windowsovitejšie som nenašiel.
Mazanie časti záznamu:
- v zázname je možné vytvoriť ľubovoľný počet značiek. automaticky je samozrejme vytvorená značka START a KONIEC a dalšie značky ak záznam obsahuje viacero programov podľa EPG.
- mazanie časti záznamu sa deje tak, že šípkami hore/dolu sa nabehne na niektorú značku. Tým je označená časť nahrávky medzi dvomi značkami a tiež na vodorovnej linke je farebne označená časť ktorá bude vymazaná. Skús teda mazať ešte medzi dvomi tebou vytvorenými značkami. Ak maže začiatok po značku, tak by mal aj od značky po koniec

Presuny nahrávok:
- presun nahrávok je potrebné (pokiaľ to robíme v PC) urobiť tak, aby sa presunovala celá zložka.
- premenovať nahrávku je možné v STB v menu. Tu ponukne najprv vsetky nazvy z EPG a tiež nový, ktorý je možné editovať voľne. Problémy boli v prípade, že sa použila pri premenovaní diakritika.
- premenovať zložku a názov filmu je možné aj v PC, tu je potrebné robiť všetko bez diakritiky.

nerozumiem textu že súbory s príponou ts4 samozrejme nejdú prehrať. To myslíš ako? nejdú prehrať v STB alebo v PC.
Pre prehrávanie súborov v PC je doporučený TechniSatom software GOMPLAYER. Prehráva zaručene ts4 aj ts. TS4 nerozpozná sám, vyhlási nejakú hlášku, ktorú buď treba ignorovať alebo sa tomu dá predísť premenovaním v PC na ts.

vytváranie zložiek a presuny (v HDS2 idú len mp3 a jpg) funguje v pohode. aj zložky vytvorené v PC sa dajú listovať v technisate.
1/ skús vytvoriť požadované zložky v PC, presunúť tam filmy a potom prehrať v STB
2/ môže byť obmedzenie, že ts a ts4 súbory musia byť (sú rozpoznané) len v zložke Moje záznamy TV poradu". A ostatné zložky budú akceptované len pre DIVX, MKV a pod.
Podobne menu bolo u HDS2 s rozhlasovými nahrávkami, ktoré boli v menu HUDBA a v ďalších zložkách boli MP3 nahrávky.
Hapax (41)|27.5.2011 12:33
Ve složce "Moje záznamy TV pořadů" vidím jenom název nahraného pořadu. Pokud tento přesunu do jiné složky, vytvoří se v této složce nová s názvem pořadu a v ní potom vidím soubory s příponou TS4 které nepřehraji. Asi máš pravdu v tom, že nahrávky musí být v té prvotní složce vytvořené systémem. Ale v té nový adresář založit nejde, nabídka se v menu neobjeví. Vše co píši dělám v STB.
Hornet F-18 (1328)|27.5.2011 13:36
Zase jedna pozitivna sprava z Omka:
"Zboží je skladem na kamenných prodejnách Omko Digital"
Takze kto ma moznost, je uz k dostaniu :-)

Predpokladam, ze buduci tyzden bude aj v e-shope. :-)
service center (168)|28.5.2011 14:11
Ne bohuzel v e-shopu nikdy nebude, nedovoluji to smluvni podminky pro prodej rady PremiumLine. Koncovym spotrebitelum staci napsat na e-mail nebo zavolat, jak je to uvedeno v clanku.