Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

golfLC (1941)|30.4.2011 19:08
Na nete som nasiel vysvetlenie, cim je nahradeny vzadu na prijimaci koliskovy vypinac 220V. Aj ja som sa na zaciatku cudovat, ved niekedy sa mi stalo na HD8-S-ke, ze prijimac ako keby zatuhol a neslo ho vypnut ani tlacitkom vpredu. Nic ine neostavalo, len ho rebootnut hlavnym koliskovym vypinacom vzadu. Na ISIU je to v dosledku absencie hlavneho vypinaca mozne len vytiahnutim napajacej snury zo zasuvky, pripadne na prijimaci vzadu, co je dost neprakticke v pripade vytiahnutia snury na prijimaci a naslednom triafani nazad, ak je prijimac niekam zabudovany :-) Ale na moje prekvapenie, soudruzi z NDR :-) neurobili chybu, reboot prijimaca sa vykonava priamo dialkovym ovladanim, potlacenim tlacitka POVER na 5 sekund. Po tejto dobe sa prijimac rebootuje a nabehne do pohotovostneho stavu.
Dagy2 (3153)|30.4.2011 22:45
reboot -> 5sec na DO funguje aj v HDS2/HDS2X, rovnako aj na tlačítku na prijímači. Tiež nemá hlavný vypínač.

Golf, takže keď to kompletne zrekapitulujeme ->
- problém je české menu, že po vypnutí s naladeným kodovaným signálom následné zapnutie prepne menu do angličtiny.
- PIP a nahrávanie/pozeranie už nespí ak je dualdecrypt nastavený na AUTO. Zrejme "hádanie sa" kariet a modulov trvalo dlhšie a vylepšený mód AUTO toto riadi v pohode :)

a toť vsjo ?
golfLC (1941)|1.5.2011 12:08
Áno Dagy toť vsjo :-) a to menu ma už vôbec netrápi, aj ked z princípu by malo fungovať všetko ako má :-) Prekvapený som, že Hapaxovi to s tym menu nerobí, no a zaujímavé, že mi to robí len pri zapnuti na kodovany kanál a nie pri všetkých jazykoch. Vyskusane aj časové nahravanie, v pohode, bezproblémové nahrávanie dvoch programov aj na USB key pri pozeraní mkv, divx, avi súborov aj z iného HDD, PIP plne funkcne s dvomi modulmi, takze konečný súhrn - ISIO ÁNO v každom prípade:-)
Dagy2 (3153)|1.5.2011 13:56
YES, YES, YES!

Dôležité je, že prístroj:
- nahráva 100% všetkých nastavených timerov
- prepína kodované programy bez hlášky alebo mrznutia
- bežia nezávisle a bez problémov dve kodované nahrávky s možnosťou posunu v nich (napr.2 timeshifty v PIP)
- korektné a správne EPG a jeho ukladanie do pamäte prístroja v nastavenom čase
- korektný TXT
- korektné titulky DVB
- korektné hbbTV
- korektné pripojenie do LAN

čeština je potom už len čerešnička.
golfLC (1941)|1.5.2011 16:13
Dagy, no este jedna chybicka tam je, s tym systemovym casom, ale to tiez poriesene zatial s nastavenim na region Nemecho, pripadne GMT+2...

A tieto dva hlavne bugy cestina a system time zaslane do technisatu s naslednou odpovedou, ze sa na tom robi, uvidime, co new fw poriesi :-)
Dagy2 (3153)|1.5.2011 17:43
skúšal si funkciu "perfect recording" ?

inak Digicorder ISIO je už ohlásený. Ale musím povedať, že Walter Ulbricht sa musí v hrobe obracať. Súdruhovia v Drážďanoch to napálili jedna radosť:
- Digit ISIO 369 EUR
- Digicorder ISIO 500GB HDD 670 EUR
- Digicorder ISIO 1TB HDD 720 EUR
no bomba. Podľa popisu sa fakt líšia len v zabudovanom HDD...
golfLC (1941)|1.5.2011 20:02
Ano Dagy, tie ceny STB so vstavanym HDD sú fak strašné, ak tam nie je iny rozdiel... Ked si zoberieme cenu dnesnych externych hdd, plus pri tychto prijimacoch je uz aktivne chladenie, ktore v noci uz podla mna moze byt pocut.... neviem, neviem... Ved za cenu Digicorder ISIO 1TB HDD 720 EUR mam skoro 2 Digit ISIO S-1.... aj ked bez diskov, ale su to uz dva spickove stroje v domacnosti... nejake ulozisko uz v dnesnej dobe sa v domacnosti najde :-)


"perfect recording" som este neskusal, nie vsetky stanice ho podporuju, na nemecke som sa este nespecializoval :-)

Prijemne hokejovanie prajem :-)
marfy (27)|2.5.2011 19:40
Pánové, umí Digit ISIO S1 nahrávat přímo na siťový (NAS) disk ?
Dagy2 (3153)|3.5.2011 10:17
Tak o tom mám pochybnosti. Odpovie golf.
U digicorderu ISIO vidím že píšu funkcia PVR - nahrávanie na intenrý HDD a tiež PVR ready - nahrávanie na externý disk. Ale predpokladám, že USB. LAN by príjemne preqapilo.
Ale u ISIO sú aktívne funkcie UPNP a DLNA takže možno z toho by sa niečo dalo použiť?
golfLC (1941)|3.5.2011 19:51
No podla doterajsich zisteni, aj ked NAS server nemam, pri nastaveni UPnP servra v menu prijimaca funguje jeho zapnutie - vypnutie, po zapnuti konfiguracia portu, nadefinovane UPnP media, ktore je zhodne s mediom nastavenym v zaznamovom mediu ( hdd nastaveny na nahravanie - recording), cize ak aj mam pripojene 3 externe HDD, v UPnP uz automaticky vidim len ten disk, ktory mam nastaveny predtym uz na nahravanie. Cez siet mam pripojeny WD TW HUB, ktory mam nastaveny ako media server, no ten mi v technisate nikde neponukne na nadefinovanie ako ulozisko nahravania. Je mozne nastavit len USB, pripadne esata hdd ako zaznamove medium. Po nakonfigurovani UPnP, portu a nazvu prezentovaneho zariadenia v sieti, reboote, uz je pristup pri prehravani nahravok pri moznosti vyberu, odkial ma nahravku spustit, USB1, 2, 3 a esata uz aj UPnP pod mnou definovanym nazvom Digit ISIO S, touto polozkou sa uz je mozne dostat na externe zariadenie (PC, sietovy disk, NAS, ... ) na prehravanie multimedialnych suborov (video, mp3, foto ) zadane uz na zaciatku pri pouziti NAV menu - co chcem prehravat ( ci video, foto, alebo mp3 ). Ale..... Konfiguracia ISIA je mozna po zadani IP + portu priamo do web prehliadaca napr. 192.168.1.100:9100, vid priloha. Dalej som nepatral, zatial som to nepotreboval. No z PC ISIO viem pingnut, odozva bez strat, ale nadefinovane pripojene medium nevidim, ani pri vyhladavani v sieti podla IP. Keby ze pripojene zariadenie je viditelne, aspon by bolo mozne na NAS-ku, co ma v sieti zalohovat, podla IP a nasledneho zdielaneho disku. Zatial podla mna nefunkcne tak, ako by si to chcel Ty....
ISIO web.JPG
Dagy2 (3153)|3.5.2011 21:31
No myslím, že nahrávanie na NAS nebude.
1/ prehrávanie z USB1-2-3, NAS, PC a pod mal HDS2 aj HD8S presne ako píšeš - zvolíš NAV menu a tam prehrávanie video/MP3/JPG a ponúkne vždy všetko čo je pripojené. Interný HDD (u HDS2), USB-čka medzi ktorými možno vybrať, sieťové disky cez LAN

2/ kopírovanie na USB alebo hociktorý sieťový disk je taktiež v pohode. HDS2/HD8S vidí v okne na pravej strane pripojené disky, na ľavej interný disk a možno medzi nimi ľubovoľne kopírovať

3/ ping z PC na STB je normálny stav, vždy keĎ je STB v sieti. To funguje aj u HDS2/HD8S

4/ nahrávanie
- u HDS2 je možné len na interný HDD. Ani neponúka žiadnu inú možnosť
- u ISIO pravdepodobne ponúkne len USB/eSATA
- u ISIO digicorderu by malo ponúknuť HDD, USB, eSATA.
Predpokladám, že pri možnosti NAS by musel programátor riešiť - zobudenie NAS, problém čo sa stane ak sa NAS nepripoji (napr. niekto ho odpojil zo siete a pod.)
Je to síce možno obdobné ako handling USB, ale tu by to muselo bežať po sieti.
golfLC (1941)|3.5.2011 22:05
Dagy, zapol si radšej PC, ako pozerať hokej? :-) Chápem, čo si napísal, mám na to ten istý názor, len zaujímavé, že z ,,vonka'' nevidím ten pripojeny disk na ISIO nadefinovany v UPnP, export ide v pohode na hocičo iné pripojene, či lokálne, alebo v sieti... Len som chcel pytajucemu dať aspoň inú možnosť - zalohovanie nahrávok na NAS v určitý čas z pripojeneho disku nadefinovaneho v UPnP.
Hornet F-18 (1328)|4.5.2011 09:46
Uvadzacia cena by mala byt 9900,-kc co je cca 410€... :-(
Zda sa mi to celkom dost na to, ze sme v unii, sudruhovia z nemecka daju cenu 369€ (a v baleni je HD+ karta v cene 60€), ktora plati snad v vsade, len tu asi nie... :-(
Je to dost rozdiel, ked si odratame tu kartu, tak je to skoro 100€.

Teraz neviem, ci uvadzacia cena je schvalne zdvihnuta a pojde casom dolu, alebo potlacena a pojde este hore :-D

Co som tak pozeral narychlo ceny ostatnych starsich TechniSatov vonku a u nas, tak je situacia opacna. Je to asi pritomnostou inej vybavy v baleni?
golfLC (1941)|4.5.2011 10:15
Hornet, ja som kupil ISIO v Rakusku za 369,-€ a ziadna karta ani modul v baleni nebol, krabica este neotvorena, origo od technisatu, takze ceny su rozdielne podla typov dodavok..... Ale ta suma v Cz a Sk ma prekvapila, nakolko uvedeny prijimac predavaju vyhrahni predajcovia, takze cenu "nakup" by z technisatu mali mat rovnaku + ich zisk, ktory by nemal prevysit odporucanu predajnu cenu na uvadzanu na nete. Aspon do teraz to tak s technisatmi bolo.....
Hornet F-18 (1328)|4.5.2011 10:33
JJ, tiez so sa stretol s informaciami, ze niekde karta bola, niekde nie.
Zatial ta cena nie je oficialna, len predpokladana, takze nakoniec to nemusi byt az take vysoke.
Dokonca aj Polske ceny su v prepocte o dost nizsie ako tato(cca 340€).

Ale prikolonim sa asi radsej ku kupe v nasom regione, aj ked bude drahsi...
sirdo (1320)|4.5.2011 14:00
[quote=Hornet F-18;343696]Ale prikolonim sa asi radsej ku kupe v nasom regione, aj ked bude drahsi...[/quote]

tak to ja zasa nie. ked bude predajna cena na SK premrstena, tak radsej zainvestujem do kupy v rodnej krajine tohoto STB :) ...
golfLC (1941)|4.5.2011 14:06
Tak tak, ci sa mam trepat z Lc do Brna, alebo do Viedne, to uz radsej tu Vieden navstivim, a s cenovym rozdielom mam prvu reklamaciu aj gratis :-)
Hapax (41)|4.5.2011 14:42
Včera jsem si registroval ISIO na technisat.de pro prodloužení záruky na 3 roky. Registrace proběhla ok a na konci se v rámečku objevila zpráva, že mám nárok na Cl+ Modul od Sky zdarma. Když jsem si to celý přeložil googlem, pochopil jsem, že v balení je voucher na ten modul (to je pravda) a že pokud uzavřu smlouvu na předplatné Sky do prosince, dostanu voucher na Sky balíček na 12 měsíců. Nevím však, zda bych dostal jen ten Cl+ Modul od Sky bez uzavření smlouvy (asi ne, co by z toho měli).
golfLC (1941)|4.5.2011 17:58
Este citat priamo zo stranky technisat na ISIO ohladom nahravania na sietove ulozisko - disk:
otazka: Môžem nahravať na disky, ktoré sú zdieľané na sieti?
odpoved od technisatu: Priame nahrávanie na zdieľané disky nie je možné.
sirdo (1320)|4.5.2011 20:21
[quote=golfLC;343753]Tak tak, ci sa mam trepat z Lc do Brna, alebo do Viedne, to uz radsej tu Vieden navstivim, a s cenovym rozdielom mam prvu reklamaciu aj gratis :-)[/quote]

tak ja to z VT do Viedne "na skok" velmi nemam, ale mam sestru zijucu v Nemecku, takze nakup by som riesil cez nu :) ...
marfy (27)|5.5.2011 10:21
[quote=golfLC;343799]Este citat priamo zo stranky technisat na ISIO ohladom nahravania na sietove ulozisko - disk:
otazka: Môžem nahravať na disky, ktoré sú zdieľané na sieti?
odpoved od technisatu: Priame nahrávanie na zdieľané disky nie je možné.[/quote]

Ale jednoduše překopírovat nahrávku na NAS snad půjde. Jen doufám, že toto kopírování bude výrazně rychlejší než u Digicorderu a také se mi pak konečně podaří přehrát záznam ve formátu TS na Xtreameru PRO (záznam z Digicorderu mi bohužel Xtreamer nepřehraje). Nebo lze nahrávat na ISIO i jiném formátu ?
Dagy2 (3153)|5.5.2011 10:30
Marfy:
1/ prekopírovať na NAS to určite pôjde tak ako doteraz z HDS2/HD8S
2/ rýchlosť je daná dvomi faktormi:
- rýchlosť siete -> čím dlhší LAN kábel medzi digocorderom a routrom tým nižšia rýchlosť. Ak používaš navyše napr. ProLine spojenie (mám ja) tak je rýchlosť ešte nižšia.
- je zásadný rozdiel medzi kopírovaním z menu prístroja a s použitím Mediaportu. Kopírovanie filmu z menu trvá u mňa cca 1÷1.5 hodiny. S použitím PC a Mediaport je prenesenie nahrávky do 10-15 minút. Navyše A/ môžeš pritom pozerať telku a B/ môžeš označiť viacero súborov ktoré má mediaport skopírovať.

3/ nie, formát .ts a .ts4 sa určite nezmenil.
Priamo prehráva tieto súbory WDTV, niektoré Samsungy, PC s GOMplayerom.
ts súbory ešte DuneHD
Xtreamer je teda v tomto na tom zle, rovnako popcorn.
Hapax (41)|6.5.2011 10:07
Dagy2: já nepřehraju ten záznam ani v mém TV ani v PC s GOM.
Má s tím přehráváním někdo konkrétní zkušenost - jak to přehrát v PC ?
golfLC (1941)|6.5.2011 10:14
VLC media player, ziadny problem, program free, aktualizacie automaticke
golfLC (1941)|9.5.2011 20:12
Zdravim! Isio ma upozornil na novu verziu fw 2.49.0.3(1837) Na oficialnej webstranke zatial nie je, tak ho taham cez satelit uz 90 minut a 93% uz mam, som zvedavy, co sa opravilo..... Hned ako otestujem, dam info... Zaujimave, ze ho pustili skor na sat, ako na web.
golfLC (1941)|9.5.2011 21:58
Takze som nazad :-)

Novy fw aktualizovany, cez satelit to trvalo okolo 100 minut.
- Systemovy cas uz nabieha spravne, podla nastaveneho regionu.
- PIP bez problemov
- nahravanie tiez ziaden problem, ani pri sucasnom nahravani dvoch kodovanych programov s pouzitim PIP
- zda sa mi trochu rychlejsie prepinanie medzi SD kodovanymi programami
- zalohu ani starsiu, ani poslednu mi po tovarku prijimac odmietol, zaseklo ho, takze som vsetko ladil nanovo :-(

---------------------------------------------------------------------------------------

pre Dagy: Ale prisiel som na zaujimavost s tym prepinanim jazyka menu po vypnuti a zapnuti prijimaca, co Hapaxovi nerobilo. Po tovarku su vsetky nastavenia dane do vyrobneho stavu. Aj po troch restartoch mi čeština ostala, ziadna anglictina ju nepreplacla. Tak som si zapol este funkciu HDMI technilink, aby sa mi telka automaticky zapinala a vypinala sucasne s STB. No na moje prekvapenie, po potvrdeni a ulozeni uz mam zase menu england.... Takze Hapaxovi to preto nerobilo, lebo asi tuto funkciu nevyuziva. Takze tato funkcia bije vlastne to menu. Samozrejme, madarcina sa drzi :-)
pre Hapax: Bolo by dobre, keby si to s tym technilinkom vyskusal, je to v menu/nastaveni/specialni funkce/HDMI TechniLink, ci to nahodou neprebija nejaka komunikacia len s mojou telkou, alebo v globale pri HDMI komunikacii

Tato chyba ostava, ked Hapax odpise, skusim to nejako zrozumitelne napisat do technisatu :-)
Hapax (41)|10.5.2011 08:53
Také se mi v noci aktualizoval FW, HDMI technilink mám zapnutý ale funkční je jenom zapínání TV. Pokud nastavím v menu TV automatické vypnutí na ANO, tak se jednou TV automaticky vypne ale další aut. vypnutí již nefunguje - výše uvedená položka v menu TV se sama přepne na NE. Čeština po upgrade OK, dokonce jsou nyní v češtině i úvodní hlášky při zapnutí STB.
Nemohu však najednou přehrát žádný záznam pořízený na USB flash nebo USB HDD. Vidím pouze info o pořadu, velikost záznamu, ale jinak černá obrazovka. Má ještě někdo podobnou zkušenost ? Zkusím ještě něco nahrát - je-li to funkční.
Dagy2 (3153)|10.5.2011 08:57
tak čo viac už len chcieť? :) :) :)

prípad s HDMI a češtinou len dokazuje teóriu, že SW v prístroji je slušne "poprepletaný" a preto odstránenie jednej chyby a tvorba neoficiálneho sw väčšinou zanesie ďalšie dve chyby tam, kde to nikto neočakáva.

ešte by si mohol dať skúsenosti z webového prehliadača - napríklad stránky ktoré pre zobrazenie využívajú flash - čo z nich zostane. Resp. všeobecne ako sa stránky správajú, či je to použiteľné.
golfLC (1941)|10.5.2011 09:15
No tak s tym menu to vypada skor na nejaku blbu komunikaciu s ostatnymi TV, na HD8-S som s touto istou telkou vyuzival vsetko k spokojnosti..... A za nahravky, neviem, mne to nerobilo, vcera som skusal nahravat aj dva programy naraz a islo to, aj predchadzajuce nahravky prezerat. Ale s HD-8S kou sa mi stavalo podobne, ako pise Hapax, ked sa nejako poblbol info subor o nahravke s infom z SFI, tak mi to tiez robilo sarapatu, v PC prehratelne, na prijimaci len cierna obrazovka.... Ale museli nejako poprerabat strukturu aj programov, nakolko ako som pisal, ani zalohu database mi nezobral, tzacal natahovat a zatuhol...

Hapax, tovarko si robil?
Ja som bol prekvapeny, ze po tovarku a nastaveni regionu na CZ, alebo SK mi uz neponuklo preddefinovanu 19,2 a 13,0, ale 23,5 a 19, obe Astry, len som im zmeniul poradie podla diseq-u
Ked dojdem domov, preskusam este ten internet....
Dagy2 (3153)|10.5.2011 09:19
Tak keď regiony menia defaultne nastavenie družíc sa možno dočkáme aj ISIPRO na 23.5E?
golfLC (1941)|10.5.2011 09:45
No to je mozne :-)
Ale pri scanovani celej astry 23,5 mi nenaslo STV HD, musel som ho ladit rucne, je vidiet, ze to tam maju nahodene len docasne a chyba to v celkovych tabulkach TP....
Hapax (41)|10.5.2011 09:53
Nastavení jsem neresetoval, internet chodí v pohodě, flash aplikace samozřejmě ne ale na běžný přečtení zpráv z idnes nebo seznamu to stačí. Zkoušel jsem ted i jízdní řády na idnes - zadávání dálkovým ovládáním hrozný - ale jinak funkční.
Jinak to vypínání TV pomocí HDMI technilink mě nefungonalo ani se starým FW.
golfLC (1941)|10.5.2011 09:59
[quote=Hapax;344828]....Jinak to vypínání TV pomocí HDMI technilink mě nefungonalo ani se starým FW.[/quote]

Mne prepinanie na Sony TV fungovalo v poriadku, len ked mam zapnuty HDMI TechniLink aj na zap, aj vyp. prijimaca, preplacne mi to menu do anglictiny pri zapinani TV, to som bol prekvapeny, preco to tebe nerobi a mne ano, bolo to uz aj na predchadzajucom fw.....


No neviem, ci uspejem, ked napisem do technisatu, ze to prebijanie jazyka menu robi prave pri zapnuti tejto funkcie, nakolko nemame TV Technisaty, tym padom tato funkcia nemusi byt plne funkcna na nasich TV... Ale do stavu, ako to islo na HD8-S-ke by to mohli dotiahnut. Vidis, aj tebe to robi problemy, raz ide, nasledne uz nie.....
Hapax (41)|10.5.2011 10:26
No ono když tu funkci automatického vypnutí na TV zapínám, tak dole je poznámka že né všechna zařízení jsou kompatibilní a budou funkční. Takže to zatím neřeším a do budoucna asi koupím nějaké programovatelné dálkové ovládání.
Ty přístroje přes HDMI nějak komunikují a pokud se nedomluví, mohou se i pohádat :( a v tom je asi náš problém.
golfLC (1941)|10.5.2011 10:34
Mas pravdu s tym, ze to nemusi byt funkcne na inych typoch TV, len z predchadzajucim HD8-S kou technisatom mi to fungovalo bez problemov, tak aspon tieto veci, ktore isli by mohli zakomponovat do novsich zariadeni, nehovoriac o tom, ze patri medzi "vlajkove lode"
golfLC (1941)|10.5.2011 11:19
Pre istotu som zaslal uvedeny problem s jazykom menu pri zapnutej funkcii HDMI TechniLink do Technisatu, uvidim, co mi odpovedia....
Hapax (41)|10.5.2011 14:03
Tak nahrávání po upgrade FW je v pořádku a přehrávání těchto nových záznamů také. Ale že bych byl nadšený z toho, že po každém nahrání nového FW příjdu o všechny nahrávky to tedy ne. Také jsem si všimnul, že do SFI seznamu stanic mi jich cca 40 přibylo. Už jsem to sice promazal ale význam toho, proč se to stalo mě uniká. Při prvním upgrade FW se nic takového nedělo.
golfLC (1941)|10.5.2011 14:10
Hapax, pisal som uz v mojom prispevku, ze mi ani staru zalohu tento novy fw nezobral, musel som ladit vsetko nanovo, ani zalohu starsiu, ani zalohu vytvorenu pred tovarkom. Museli menit strukturu celeho zoznamu, tym padom Ti asi zo stareho nieco popreskakovalo....
Hornet F-18 (1328)|10.5.2011 14:49
Tak uz sa konecne objavil Isio aj na TechniSat.cz :-) vela info o nom tam nenapisali, ale aspon tam uz je.
Dagy2 (3153)|10.5.2011 17:53
a zatiaľ má aj rovnaké objednacie číslo ako na .de
dúfajme že to je koniec nezmyselných x-verzií
Hornet F-18 (1328)|10.5.2011 18:13
jj, fakt neviem preco si "sudruhovia z nemecka" tak zbytocne komplikovali vyrobu tymi x-verziami
golfLC (1941)|10.5.2011 20:41
S tym HDMI Technilinkom je asi viac problemov, aj ked inych, ako u nas, ked cestinu nepouzivaju
citat z nemecke fora....

citujem.....4 Techni-Link: Ich hatte bischer den DIGIT HD8+ an meinem LG TV dieser hat das TV immer über die HDMI Leitung eingeschaltet. Beim ISIO bleibt bei ca. jedem 3. Mal der Ton weg. Da hilft dann nur Resi ausschalten und wieder einschalten. Mitlerweile habe ich des Techni Link deaktiverit.
Hornet F-18 (1328)|10.5.2011 21:36
Ta nemcina je strasne skareda rec :-( a z celeho som rozumel len to ze to vypol :-D
Nemusel si citovat v originale :-) alebo aspon anglicky preklad :-D
golfLC (1941)|10.5.2011 22:07
Hornet Google prekladac je free pre každého a do lubovolneho jazyka :-)

A to si prečítaj niečo v madarcine, to je len parada :-) ja maďarsky viem , ale ked som si na technisate prepol menu do madarciny, mal som dosť :-)
Dagy2 (3153)|10.5.2011 22:39
[quote=golfLC;344955]S tym HDMI Technilinkom je asi viac problemov, aj ked inych, ako u nas, ked cestinu nepouzivaju
citat z nemecke fora....

citujem.....4 Techni-Link: Ich hatte bischer den DIGIT HD8+ an meinem LG TV dieser hat das TV immer über die HDMI Leitung eingeschaltet. Beim ISIO bleibt bei ca. jedem 3. Mal der Ton weg. Da hilft dann nur Resi ausschalten und wieder einschalten. Mitlerweile habe ich des Techni Link deaktiverit.[/quote]

že pri HD8+ mu s LG TV fungoval TechniLink bezchybne. U ISIO tak cca každý 3-tí krát zostane bez zvuku. A potom pomôže len vyp a zap. Takže Technilink momentálne vypol
Hornet F-18 (1328)|11.5.2011 00:00
Sudruhovia z Nemecka premenovali Isio S1 na Isio C? a cena je tam 399,99€... je to nieco ine?
A S1-ku na nemeckej stranke nemaju...

"C" by malo byt kablove?
golfLC (1941)|11.5.2011 08:25
Hornet asi si len zle hladal, lebo na nemeckej stranke je S1-ka vid http://technisat.de/index3f2b.html?nav=Downloads,de,33&pID=1294737964601, koncovka C vzdy pri TS produktoch znamena vyrobok pre kablovku, tiez ho mas tu http://technisat.de/indexd2bd.html?nav=Kabel_DVB_C_,de,67-1274873500429 :-)

Inak, uz aj na *.de stranke je novy fw ver.2.49.0.3-1837 z 10.5.2011
golfLC (1941)|11.5.2011 09:07
fw uvadzany na TS *.de stranke soft_2.49.0.3-1837 je na obe verzie ISIA, aj S, aj S1, pozeral som parametre, rozdiel okrem toho, ze S-kova rada je pripravena prijímať HD+, ze by tam bola uz aj ta spominana karta? Lebo rozdiel je tam aj v cene 399,- € Ine rozdiely som nenasiel, aj hw su rovnake, ked fw maju spolocne .....
Hornet F-18 (1328)|11.5.2011 14:10
golfLC, jj mas pravdu, niekde som sa preklikol...asi bolo vela hodin :-D
service center (168)|11.5.2011 22:00
Zajimave je, ze ja jsem od pocatku s ceskym menu nemel zadny problem. Stale drzelo. Novy FW je jiz na strankach Technisatu. Kupodivu aktualizace pres USB setting zachovala, pres OTA to slo do tovarniho nastaveni. Rovnez zaznamy na HDD porizene s minulym FW jdou i ted normalne prehrat.

Nezkousel nahodou nekdo USB klavesnici, jiz by mela fungovat??

Nesetkal se nekdo s problem s prijmem HD kanalu na tp 12109 a BG tp ve spojeni s konvertory Inverto?? Me se stalo ze pokud jsou naladeny presne(!) tyto dva tp, tak po nejake dobe prepinani mezi programy a vraceni se na tyto dva tp prijimac hlasi, ze neni signal. Ostatni SD kanaly jedou stale.

Pokud jsem zkusmo zvysil kmitocet o 2 MHz, tak se zda ze jiz to drzi, zkouseny tri ruzne typy konvertoru Inverto.