Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

klapaciuss (314)|28.5.2011 20:25
Zdravím zdejší diskutéry. Přečetl jsem si zdejší příspěvky, které mi v mnohém pomohly. Nicméně bych potřeboval zkonzultovat jednu věc, o které se zde dosud nepsalo (mám Digit ISIO S1 koupené v Omku).

Jde o zapnutí přijímače (mám vypnuté rychlé zapínání i zobrazení času při vypnutém boxu). Zapnutí bez ohledu na navoleném programu trvá někdy 50 sekund a někdy 90 sekund. Těch 50 sekund je předpokládám standard. Když zapnutí trvá 90 sekund, tak se po 45 sekundách na displeji boxu zobrazí jméno předvolby a programu, ale televizor nic nezobrazuje. Po 70 sekundách se na displeji boxu opět zobrazí nápis "Vítejte", pak po 80 sekundách opět jméno předvolby a programu a po 90 sekundách obraz normálně naskočí. K tomuto dochází pouze někdy a pouze tehdy, když HDMI je nastaveni na 1080p. Nemá na to vliv navolený program. Zkoušel jsem dva různé HDMI kabely - jeden přibalený od Technisatu a jeden kabel verze 1.4. Problém se vyskytuje na obou.

Když odpojím od boxu HDMI kabel a poslouchám pouze zvuk přes digitální výstup na AV receiveru, k problému nedochází. Když připojím HDMI kabel a TV je vypnutá, k problému dochází. Setkal jste se s tím někdo?
service center (168)|28.5.2011 23:20
@klapaciuss:

Jak je pouzity software?? Na palete bude podle mne jeste ten stary, na OTA je k dispozici novy.
klapaciuss (314)|28.5.2011 23:27
Verze 2.49.0.2 BL3 (347). OTA hlásí "Žádný nový software není dostupný"
golfLC (1941)|29.5.2011 00:45
Hornet F-18 (1328)|29.5.2011 00:55
service center, diky za upozornenie, ale v podstate je to jedno, kupit sa da :-)
precital som aj ten clanok na parabole, dobre zhodnotenie.
Dolezite je zvolit spravne moduly. Co funguje najlepsie, alebo co odporucas?
klapaciuss (314)|29.5.2011 08:49
Ano, nakonec jsem to tak udělal, přestože příijímám i Astru 19.2. Zdá se, že problémy, které jsem popisoval zmizely. Dříve k nim ale docházelo jen někdy, takže ještě tomu dám čas na ověření. Díky všem za odpovědi.

Co ovšem zůstává je nutnost podladit o 4MHz všechny transpondéry s modulací 8PSK, jak bylo doporučováno zde ve fóru. Jinak box hlásí "Žádný signál" - i když občas i zde obraz naskočí.. Po této úpravě je vše OK. Kvalita signálu 11dB.
service center (168)|29.5.2011 09:40
[quote=Hornet F-18;348483]service center, diky za upozornenie, ale v podstate je to jedno, kupit sa da :-)
precital som aj ten clanok na parabole, dobre zhodnotenie.
Dolezite je zvolit spravne moduly. Co funguje najlepsie, alebo co odporucas?[/quote]

To co je napsano v tom clanku ...
golfLC (1941)|29.5.2011 10:42
Výborně fungovaly dva moduly Technisat TechniCrypt (art. num. 0003/4535), dále dva moduly SMIT Cryptoworks 3.9.12 nebo dva moduly Mascom 1.23. Tyto kombinace lze doporučit.
Pitomec (10211)|29.5.2011 13:09
Myšlenka dobrá, leč není původní \\/

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :-R
klapaciuss (314)|29.5.2011 14:06
Ještě jeden postřeh. Nastavil jsem na Technisatu "rychlé zapnutí" a (zatím jednou) se mi po zapnutí stalo, že nešel z televize zvuk. Nepomohlio vypnutí a zapnutí TV (včetně vypnutí ze sítě). Zvuk nešel na žádném kanálu. Obraz byl OK. Přes digitální výstup boxu ovšem zvuk šel normálně.

Restart boxu při nastaveném rychlém zapnutí také nepomohl. Pomohlo až vypnutí "rychlého zapínání" a následný restart boxu. Pak šlo vše normálně. Zatím se mi to stalo jen jednou.

Chyba, o které jsem psal včera se s novým firmwarem už nevyskytuje.
golfLC (1941)|29.5.2011 17:59
Ved ja som ani nepisal, ze je, len som mu to uz priamo placol sem, ked si nevie precitat predchadzajuce linky, pripadne odkazy sam.... naco to potom sem niekto pise, ked v dalsom prispevku sa spyta na to, co je napisane v predch. prispevku, o tejto celej teme ani nehovorim, niekedy mi to pripada, ze niekto nevie listovat ani na stranach tej istej temy, ved sme to tu s Dagym riesili uz nie raz!!!!!!
golfLC (1941)|29.5.2011 18:03
[quote=klapaciuss;348557]Ještě jeden postřeh. Nastavil jsem na Technisatu "rychlé zapnutí" a (zatím jednou) se mi po zapnutí stalo, že nešel z televize zvuk. Nepomohlio vypnutí a zapnutí TV (včetně vypnutí ze sítě). Zvuk nešel na žádném kanálu. Obraz byl OK. Přes digitální výstup boxu ovšem zvuk šel normálně.

Restart boxu při nastaveném rychlém zapnutí také nepomohl. Pomohlo až vypnutí "rychlého zapínání" a následný restart boxu. Pak šlo vše normálně. Zatím se mi to stalo jen jednou.

Chyba, o které jsem psal včera se s novým firmwarem už nevyskytuje.[/quote]

Podla toho, ake psie kusky Ti to robi, predpokladam, ze tovarenske nastavenie si nerobil, vsak?
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 00:00
golfLC, nechapem co sa rozculujes..... sam si mal problemy s modulmy Technisat, Mascom ma problemy s HD pri UPC....( takze z troch uvedenych modulov mali dva nejaky problem), tak teda si chcem byt isty, ake moduly pouzit, nemusel si odpisovat to iste co je v recenzii na parabole, citat viem :-) prajem dobry prijem :-)
golfLC (1941)|30.5.2011 00:56
Nerozculujem sa, len ma mrzi, preco si neviete vybrat gro, co potrebujete z prispevkov, ktore su v tej istej teme.... Ale OK..... No a ked uz .... k tvojmu prispevku, nikde nepises, na aky typ poskytovatela chces info ohladom modulov, ked uz vies, s cim ma ktory modul problem... Vies, na inom fore robim moda a najhorsie je, ked niekto nenapise zakladne veci, ktore vie, co mu nejde, v kombinacií s čím, ... takto sa tazko radi... A precitaj si este raz tu tvoju otazku s modulmi a naslednu odpoved na nu, nie odo mna, tiez bola reakcia rovnaka ako odo mna, trochu zle si to napisal... Prijemny den :-)

PS: Kazdy sa tu snazi poradit, nie zosmiesnit niekoho, ale vidis, cital si problemy, s akymi modulmi som mal problem ( s tym Technisatom to bolo o niecom uplne inom !!!), s akymi problemy uz nie su, aj z linkov v recenziach, no a potom napises otazku, ako keby si nic z toho necital..... potom pre nas, co sem piseme svoje poznatky, to vyznieva, ako keby to nebolo zrozumitelne....
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 16:01
golfLC, hmm... prepac, zrejme som sa fakt zbytocne pytal :-(
Chcel som mat len istotu, ci su tie tri moduly rovnocenne, cize ked kupim ktorykolvek z nich, tak to pojde bez problemov, alebo je niektory z nich lepsi (co podla vsetkeho nie je).
Poskytovatel, zrejme urcite Skylink, ale mozno casom aj UPC (alebo len upc), podla toho ako sa bude vyvyjat ponuka (takze aby som nekupoval taky modul, ktory by mi potom nefungoval spravne.

Som v tomto smere uplny amater, teda viem len to co som precital, prax zo satelitnou technikou nulova....preto sa radsej opytam aj dvakrat a mozno aj blbo ( ako v tomto pripade), ako sa neopytat a potom kupit kravinu, ktora nefunguje.
Pitomec (10211)|30.5.2011 19:02
Co sháníš? CAM?

1. AlphaCrypt
2. Mascom (tam by s novým FW 1.23 už neměl být problém ani s HD u UPC Direct)
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 20:32
Ten AlphaCrypt medzi tymi doporucenymi nebol ( nebudem asi riskovat ), takze zostava Mascom1.23, Smit a Technisat. Len u Technisatov sa spominalo, ze su malo kde k dostaniu, tak tomu celkom nerozumiem. Mozno neviem aka je situacia, ale ked ti tu napisu ze moduly Technisat nedostat a na druhej strane ti autorizovany dovozca doporuci ten modul, tak som s toho jelen :-D
Ale ved niektore z tych doporucenych budu :-) a teda dufam, ze budu fungovat tak, ako maju.
Pitomec (10211)|30.5.2011 20:41
A kdo to doporučoval? 9-) AlphaCrypt je vylepšený Mascom. Ale je taky 2x dražší než Mascom, který můžeš v pohodě vzít.
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 21:23
Doporucoval to ing.M. Svehlik z Omka, v recenzii uverejnenej na Parabole, bol tu aj link. dovolim si zacitovat:
"Výborně fungovaly dva moduly Technisat TechniCrypt (art. num. 0003/4535), dále dva moduly SMIT Cryptoworks 3.9.12 nebo dva moduly Mascom 1.23. Tyto kombinace lze doporučit."

Az chces, pozri sem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pitomec (10211)|30.5.2011 21:27
Odkaz na tu recenzi sem tady sám dával (https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=348542&postcount=264) :D, ale o AlphaCryptu tam není řeč spíš proto, že normálnímu userovi tento CAM k ničemu není. To ovšem neznamená, že by nefungoval 8-)
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 21:48
No fajn, zase som mudrejsi :-D zaujimave, ze ten modul tu nikto zatial nikto nespomenul :-)
Pitomec (10211)|30.5.2011 21:51
Když stojí 2x tolik co Mascom a doma udělá stejnou službu, tak proč by se o něm někdo bavil...
golfLC (1941)|30.5.2011 21:54
Ak chces technisat, link mas tu, kde ho maju, aj ja ho mam odtial http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/cam-moduly/cryptoworks-modul-technisat
Je po presne Technisat TechniCrypt (art. num. 0003/4535)
Scorpion7 (200)|30.5.2011 22:12
[quote=Hornet F-18;348743]No fajn, zase som mudrejsi :-D zaujimave, ze ten modul tu nikto zatial nikto nespomenul :-)[/quote]

A su aj este drahšie,a niektoré sa daju aj programovat,vstupovat do biosu atd.A čo tak skusit dračie verzie.Pitomec Ti radí velmi dobre až excelentne pomer cena/vykon/efektívnost.Niet nad čím váhať.Nakoniec, všetko je len na Tebe,ako a prečo sa rozhodneš.
Hornet F-18 (1328)|30.5.2011 23:09
golfLC, diky, do Nitry mam blizko, to by som si mohol ist aj priamo zobrat :-)

Scorpion7, jj Pitomec je expert to je jasne :-)
do tych programovatelnych modulov by som nesiel, nie som na to odbornik a myslim, ze postacia aj tie o nieco lacnejsie.

Pozrel som ten AlphaCrypt, bude asi dobry, oplati sa do toho investovat? bude o tolko lepsi, ako tie tri odporucane? a podporuje aj dualdecrypt v Technisate? to som sa nedocital.

Tie Diablo-programovatelne uz nie.
Pitomec (10211)|31.5.2011 06:16
AlphaCrypt odkóduje současně 4-5 programů, Mascom 3-4. To je výhoda těchto dvou CAM.
V?clav608 (9)|31.5.2011 10:35
Chci si pořídit ISIO S1 a myslel jsem si, že už alespoň něčemu jakž takž rozumím, ale asi ne ....
V recenzi k ISIO S1 na Parabole se mj. doporučuje i modul CAM Cryptoworks SMIT, ale mě v květnu ještě před zveřejněním zmíněné recenze tři firmy (bmsat, eltasat, videotech) odpověděly, že tento modul bohužel funkci dual decrypt nepodporuje.
Je tedy pro plné využití všech možností dvoutunerového přístroje ISIO S1 (s 2x LNB, 2 koaxy, Skylink karty ICE + NEXT) funkce dual decrypt podstatná? (já si dosud myslel, že ano).
Nebo je to nějaký informační šum u modulů Cryptoworks SMIT (otázka různých verzí modulů či jejich FW apod.) a některé dual decrypt podporují a jiné ne?
Pomůže mi to někdo pochopit?
Díky
golfLC (1941)|31.5.2011 11:13
dual decryptom je moznost odkodovat s jednym modulom ( a kartou ) dva programy na jednom TP. Ak mas dva moduly a skylink ICE + next, nema opodstatnenie, kazdy program odkoduvava samostatny modul.... Len uz potom moduly dva rovnake, nech s tym nie su nahodou problemy navzajom medzi sebou.....
klapaciuss (314)|31.5.2011 11:26
[quote=golfLC;348584]Podla toho, ake psie kusky Ti to robi, predpokladam, ze tovarenske nastavenie si nerobil, vsak?[/quote]

Factory default jsem na tvoji radu udělal (i když tento postup nemá oporu v žádné oficiální dokumentaci ISIO, ani v návodu na aplikaci firmware).

Box se však stále nechová korektně. Z toho, co lze nasimulovat (není to náhodné), je asi nejdůležitější problém při nahrávání. Mám zatím jednotuenrovou konfiguraci s dualcryptem (Technisat Techicrypt) a kartou Skylink ICE.

Když nahrávám HD program na USB flash (TS file system), vše funguje korektně, pokud se na nahrávaný program také dívám. Když však během nahrávání přepínám na jiné HD programy ze stejného transpondéru, program se korektně zobrazí a mohu se na něj dívat. Když však poté spustím nahrávku, obraz je trhaný od okamžiku, kdy jsem se při nahrávání přepnul na jiný program. Postupně se obraz v nahrávce zcela zastaví (still), obraz se rozběhne až v okamžiku, kdy jsem se při nahrávání přepnul zpět na nahrávaný program.

Je problém v použití USB flash? Dle mého laického názoru přepnutí na jiný program než který je nahráván by flash nemělo nijak ovlivnit. Pokud nepřepínám na jiné programy během nahrávání, nahrávka je bezchybná. Dual decrypt mám nastavený na CI1. Při nastavení "auto" dual decrypt vůbec nefunguje.


EDIT: Problém se vyskytuje zejména tehdy, když při nahrávání jednoho HD programu přepínám mezi dvěma dalšími HD programy ze stejného transpondéru. Pokud přepnu jen na jediný druhý HD program, tak je někdy nahrávka ještě v pořádku.
golfLC (1941)|31.5.2011 13:12
klapaciuss, neviem, ci som si to len v tvojich predchadzajucich prispevkoch nevsimol, alebo to tam nie je, ale aky CA modul pouzivas?
klapaciuss (314)|31.5.2011 13:14
[quote=golfLC;348840]klapaciuss, neviem, ci som si to len v tvojich predchadzajucich prispevkoch nevsimol, alebo to tam nie je, ale aky CA modul pouzivas?[/quote]

Technisat Technicrypt CW 003/... Testuji na programech History HD, Spectrum HD, Travel Channel HD. Nutno podotknout, že tyto programy jsou podladěné o 4MHz (jinak by nefungovaly). Problém se ale vyskytl i s Novou HD a Nova Sport HD, které podladěné nejsou.
golfLC (1941)|31.5.2011 13:23
Mne to robilo tiez problemy zo zaciatku, ale ako som kupil dva moduly, take, ako mas aj Ty, s niecim takymto sa uz nestretavam.... Ale skus este jednu vec..... Vypni prijimac, vyber modul, zapni prijimac a cakaj az po hlasku kodovany program ( CW, .....) a az potom zasun modul do prijimaca aj s kartou a vyskusaj....

A este jedno info... modul mas v ktorom slote?
klapaciuss (314)|31.5.2011 14:27
[quote=golfLC;348843]Mne to robilo tiez problemy zo zaciatku, ale ako som kupil dva moduly, take, ako mas aj Ty, s niecim takymto sa uz nestretavam.... Ale skus este jednu vec..... Vypni prijimac, vyber modul, zapni prijimac a cakaj az po hlasku kodovany program ( CW, .....) a az potom zasun modul do prijimaca aj s kartou a vyskusaj....

A este jedno info... modul mas v ktorom slote?[/quote]

Modul mám ve slotu 1. CA moduly mám dva (stejné). Osazen je nyní jen jeden. Problém nastává s oběma kusy modulů (vadný kus to tedy nebude).

Ověřil jsem, že nahrávání snese přepnutí na jeden jiný HD program než je nahráván. Když přepnu na třetí HD program (během nahrávání) nahrávka sice dál pokračuje (čas nahrávky při přehrávání ubíhá), ale nenahrává se žádný program - při přehrávání nahrávky je tam still obrázek. Sledování programů při nahrávání ze stejného transpondéru není tímto problémem nijak dotčeno - vše funguje. Korektně funguje i PIP, i když samozřejmě ne pro dva HD programy.

Zkusil jsem tu operaci s modulem, kterou jsi doporučil vyzkoušet a nemělo to žádný vliv. Problém trvá.
service center (168)|31.5.2011 16:14
Panove zkouseli jste vsichni udelat tovarni nastaveni, kdyz jste upgradovali na posledni firmware?? Vite jakeho se nam od Nemcu dostalo prekvapeni?? No nic prijemneho to neni ...
klapaciuss (314)|31.5.2011 16:36
Po upozornění od golfLC jsem dělal tovární nastavení včera. Problémy s nahráváním při dualcryptu přetrvávají.

Jaképak překvapení přichystali Němci? Není-li to tajné? :-)
V?clav608 (9)|31.5.2011 17:10
Pro golfLC:
Díky za zájem, vidím, že máš ISIO S1, takže to máš určitě vše vyzkoušená a věřím tomu, co jsi napsal.
Myslel jsem si totiž, že by bylo možné např. dva kódované programy současně nahrávat (z jednoho transpordéru pomocí dual decrypt prvního modulu) a třetí kódovaný (i z jiného transpordéru/družice pomocí druhého modulu) sledovat, nebo třeba dva kódované programy současně nahrávat (z různých transpordérů/družic pomocí dvou modulů) a třetí kódovaný (z jednoho z těchto transpordérů pomocí dual decrypt jednoho z modulů) sledovat.
Pokud jak píšeš na dual decrypt v případě dvou modulů a dvou karet nezáleží, tak to co jsem si myslel, u ISIO asi nefunguje, že?
Nebo to mám stále "pomotané"?
Díky předem za odpověď.
Dagy2 (3153)|31.5.2011 17:33
klapaciuss dotazy:
1/ je karta, ktorú používaš v module už registrovaná, alebo beží ešte 20 dňový global free?
2/ ako ide nahrávanie
- CT1 a pritom prepínanie medzi ostatnými stanicami na tomto TP ide OK?
- NovaHD a prepínanie na tomto TP včetne Nova Sport HD?

U mňa dual-decrpyt v global free zatiaľ v pohode.
Keď ale chystáš kombináciu ICE + NEXT tak dual-decrypt nie je potrebný. Ja som ho používal ešte v kombinácii 1xmulti+HBO a 1xzáklad. Potom pre nahrávanie Cinemax+HBO bežal dual-decrypt.
Dagy2 (3153)|31.5.2011 17:40
[quote=V?clav608;348880]Pro golfLC:
Díky za zájem, vidím, že máš ISIO S1, takže to máš určitě vše vyzkoušená a věřím tomu, co jsi napsal.
Myslel jsem si totiž, že by bylo možné např. dva kódované programy současně nahrávat (z jednoho transpordéru pomocí dual decrypt prvního modulu) a třetí kódovaný (i z jiného transpordéru/družice pomocí druhého modulu) sledovat, nebo třeba dva kódované programy současně nahrávat (z různých transpordérů/družic pomocí dvou modulů) a třetí kódovaný (z jednoho z těchto transpordérů pomocí dual decrypt jednoho z modulů) sledovat.
Pokud jak píšeš na dual decrypt v případě dvou modulů a dvou karet nezáleží, tak to co jsem si myslel, u ISIO asi nefunguje, že?
Nebo to mám stále "pomotané"?
Díky předem za odpověď.[/quote]

Vaclave máš to presne.
TechniSat má vo FW definované, že môžu naraz bežať z antény len 2 programy - v momente keď idú dve nahrávky, už neumožní prepnúť program ale pri snahe prepnúť ti ponúkne menu "zmazať nahrávku, zapamätať nahrávku, sledovať nahrávku". To nie je o tom, že by si prepol a tam čierna obrazovka. FW nepustí.
Takže môžeš len prepínať medzi dvomi nahrávanými programami alebo zvoliť sledovanie nahrávky z HDD.

V momente, že beží jedna nahrávka na pozadí napr. HBO a ty sleduješ iný program, napr. CT1 a ďalší timer zistí, že je naprogramovaná nahrávka na Eurosporte tak tvoj sledovaný CT1 sa prepne na Eurosport a zapne sa druhé nahrávanie.
klapaciuss (314)|31.5.2011 17:40
[quote=Dagy2;348887]klapaciuss dotazy:
1/ je karta, ktorú používaš v module už registrovaná, alebo beží ešte 20 dňový global free?
2/ ako ide nahrávanie
- CT1 a pritom prepínanie medzi ostatnými stanicami na tomto TP ide OK?
- NovaHD a prepínanie na tomto TP včetne Nova Sport HD?

U mňa dual-decrpyt v global free zatiaľ v pohode.
Keď ale chystáš kombináciu ICE + NEXT tak dual-decrypt nie je potrebný. Ja som ho používal ešte v kombinácii 1xmulti+HBO a 1xzáklad. Potom pre nahrávanie Cinemax+HBO bežal dual-decrypt.[/quote]

ad 1) Karta je již registrovaná (v dubnu).
ad 2) Při sledování TV online jde dualdecrypt v pohodě a to i když je jeden z programů nahráván. Při nahrávání (například u Novy HD a Nova Sport HD a Barrandov TV SD) dojde při přepínání programů během nahrávání k narušení nahrávky (nahrávka začne při následném přehrátí od určité chvíle cukat až obraz zamrzne na jednom obrázku - čas přehrávání však dále běží až do nastaveného konce nahrávky).

ČT 1 a spol vyzkouším večer.
service center (168)|31.5.2011 18:26
[quote=klapaciuss;348874]Po upozornění od golfLC jsem dělal tovární nastavení včera. Problémy s nahráváním při dualcryptu přetrvávají.

Jaképak překvapení přichystali Němci? Není-li to tajné? :-)[/quote]

Zkus si neco nahrat z kodovanych kanalu, treba CT1, a pak to zkus otevrit v PC.
golfLC (1941)|31.5.2011 18:53
A aky problem? Teraz som to skusal, aj nahravka HBOHD zo vcera vecera, aj dnesne telev.noviny o 17:00 z jojky, aj z predvcerajska, vsetko na PC prehram, vsetko PC vidi.....
klapaciuss (314)|31.5.2011 21:18
[quote=service center;348898]Zkus si neco nahrat z kodovanych kanalu, treba CT1, a pak to zkus otevrit v PC.[/quote]

Nahrávky v PC přehraju úplně stejně jako přímo z ISIA. Pokud nahrávám a během nahrávání nepřepínám na jiné programy (dualdecrypt) je nahrávka OK. Pokud při nahrávání přepínám kanály, ukazuje v PC nahrávka nesmyslnou délku a lze ji přehrát stejně jako v boxu jen do místa, kdy došlo k přepnutí na jiný program.
golfLC (1941)|31.5.2011 21:54
service center, nemyslis nahodou nahravky, ktore maju netypicke znaky v nazve? Lebo tie ak chces prehrat, musis ich premenovat na citatelne znaky, tieto nahravky nejde bez premenovania ani prekopirovat do PC.... to ma len tak napadlo :) na ten tvoj prispevok s nahravkami a prehratim v PC :-)
klapaciuss (314)|31.5.2011 23:51
[quote=klapaciuss;348926]Nahrávky v PC přehraju úplně stejně jako přímo z ISIA. Pokud nahrávám a během nahrávání nepřepínám na jiné programy (dualdecrypt) je nahrávka OK. Pokud při nahrávání přepínám kanály, ukazuje v PC nahrávka nesmyslnou délku a lze ji přehrát stejně jako v boxu jen do místa, kdy došlo k přepnutí na jiný program.[/quote]

Ještě doplnění. Uvedený problém nastává jen u kódovaných stanic. U free HD stanic k němu nedochází (např. Arte HD, Erste HD, ZDF HD - všechny na jednom transponderu). Problém je tedy definitivně v dual decryptu.
service center (168)|1.6.2011 13:43
[quote=golfLC;348934]service center, nemyslis nahodou nahravky, ktore maju netypicke znaky v nazve? Lebo tie ak chces prehrat, musis ich premenovat na citatelne znaky, tieto nahravky nejde bez premenovania ani prekopirovat do PC.... to ma len tak napadlo :) na ten tvoj prispevok s nahravkami a prehratim v PC :-)[/quote]

A po upgradu na verzi 1837 si udelal tovarni nastaveni?? A jde ti nahravka nahrata ve verzi 1837, kterou mas na flesce spustit v PC, tedy ze vyjmu flesku z ISIO dam do PC a spoustim zaznam??

No ja tu na stole uz mam ISIO international a tady ani rana, pak jsem vzal nemcoura a to same chovani.

P.S. Samozrejme je nahravka prejmenovana, ale to jsem myslim snad ani nikdy nedelal kdyz to prehravam rovnou z flesky.
Dagy2 (3153)|1.6.2011 13:52
Nikdy by som si nedovolil poučovať "service center" ale niekedy sa napr. chyby v software odstraňujú tak, že sa dá výpis úplnému volovi a ten väčšinou na prvý pohľad trafí, že niekde chýba lomítko, hviezdička a pod.
Tak sa v tomto prípade ako vôl pýtam service centra -> je ten záznam čo sa nedá prehrať z FTA programu? je ten záznam z kryptovaného programu? je použitý CI alebo CI+ modul?
klapaciuss (314)|1.6.2011 13:55
[quote=service center;349036]A po upgradu na verzi 1837 si udelal tovarni nastaveni?? A jde ti nahravka nahrata ve verzi 1837, kterou mas na flesce spustit v PC, tedy ze vyjmu flesku z ISIO dam do PC a spoustim zaznam??

No ja tu na stole uz mam ISIO international a tady ani rana, pak jsem vzal nemcoura a to same chovani.

P.S. Samozrejme je nahravka prejmenovana, ale to jsem myslim snad ani nikdy nedelal kdyz to prehravam rovnou z flesky.[/quote]

Mně to funguje normálně. Mám firmware 1837, tovární nastavení jsem dělal dokonce dvakrát. Nahrávky přehraju v PC jak přímo z flashe, tak stažené přes MediaPort.
golfLC (1941)|1.6.2011 13:59
[quote=service center;349036]A po upgradu na verzi 1837 si udelal tovarni nastaveni?? A jde ti nahravka nahrata ve verzi 1837, kterou mas na flesce spustit v PC, tedy ze vyjmu flesku z ISIO dam do PC a spoustim zaznam??

No ja tu na stole uz mam ISIO international a tady ani rana, pak jsem vzal nemcoura a to same chovani.

P.S. Samozrejme je nahravka prejmenovana, ale to jsem myslim snad ani nikdy nedelal kdyz to prehravam rovnou z flesky.[/quote]

v mojom prispevku hned po upgrade na verziu 1837 som napisal......- zalohu ani starsiu, ani poslednu mi po tovarku prijimac odmietol, zaseklo ho, takze som vsetko ladil nanovo.... takze tovarko som robil.....
Nahravam na externy eSATA HDD WD AV, vcera odskusane nahravky z kodovanych programov, vsetko slape ako ma, ci v PC, ci v ISIU :)
golfLC (1941)|1.6.2011 14:01
Ze by to bolo na odskusanie s inou FLASH-kou? :)
Dagy2 (3153)|1.6.2011 14:02
Klapaciuss:
takže jediný (?) problém je blbnutie HD nahrávok v dual-decrypte pri prepínaní medzi kanálmi a súčasnom nahrávaní.
a druhý malý problém je podladenie.

Na mojom HDS2 pri prepnutí medzi nahrávanými programami (napr. v PIP keď zmačknem tlačítko "swap") prebehne po obraze niekedy zaštvorčekovanie, ale nahrávka je OK

Počet prihlásených na problém podladenia zatiaľ len 4, tak sa zdá, že som tento problém precenil...