Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

golfLC (1941)|12.5.2011 08:21
[quote=service center;345136]Zajimave je, ze ja jsem od pocatku s ceskym menu nemel zadny problem. Stale drzelo. [/quote]

Ak sa mozem spytat, mas v menu prijimaca zapnutu sluzbu HDMI TechniLink? Lebo ak ju nemam zapnutu, ziaden problem s menu nemam, len pri jej aktivacii a aj to pri cestine, madarcinu drzi... S HDD tiez problem nemam, ako som uz pisal v predchadzajucom prispevku, musel sa mu tam nejako seknut nejaky subor, najskor ten s cislom nahravky obsahujuci aj udaje z SFI....
Na STV HD mi tuto hlasku hadam ohladom straty signalu 2x za celu dobu vypisalo, ale ja som to bral len ako nejake blbe prepnutie pri mojom rychlom laborovani, pripadne vypadku na mojom uz 8-9 rocnom LNB :-)
lnb.jpg
Hapax (41)|12.5.2011 08:23
Mě aktualizace přes OTA setting zachovala až na to, že do seznamu SFI kanálů přibylo cca 40 německých stanic. Staré záznamy přehrávat nejdou. Pokud tomu rozumím tak jsi nejdříve aktualizoval přes OTA a následně přes USB a tím jsi zachránil staré záznamy ?
Problém s příjmem HD kanálů na tp 12109 jsem také řešil (strana 6 a 7 tf), pomohl Dagy2 (díky). Protože mám také konvertor Inverto, může být tento příčinou problému.
golfLC (1941)|12.5.2011 08:49
[quote=Hapax;345160].... Pokud tomu rozumím tak jsi nejdříve aktualizoval přes OTA a následně přes USB a tím jsi zachránil staré záznamy ?...[/quote]

Ten tvoj problem s nahravkami nema nic spolocne s fw, aj mne sa to stalo na DIGIT HD8-S, mas blbo zapisany nejaky udaj na nejakom clusteri na HDD, ani mne nic nepomohlo, je to zly udaj na disku, s ktorym si prijimac nevie poradit a nahravku neinicializuje. Zvycajne sa to stane pri nie korektnom vypnuti prijimaca, pripadne externeho HDD, u teba to mohlo spravit prave pri tom upgrade. Keby si dal ckdsk daneho disku na pocitaci, nasiel by ti ten vadny sektor - subor, ale aj tak ho asi len zmaze a neobnovi. Uz som sa aj ja s tym dost trapil, no nerozchodil som to. Ale neskusal som danu nahravku vyexportovat na druhy pripojeny disk, skus este to, ci vtedy nepracuje len s TS suborom a nie aj s tym s cislom nahravky, kde su aj data z SFI o danom programe....

Pre service center: Mne sa zda, ze technisat si nepusti inu klavesnicu, ako svoju, ani Wifi USB zariadenia nepodporuje, len svoje, ktore su v porovnani s inymi vyrobcami o doooost predrazene, jeden USB WIFI dock od technisatu je cca 69€. Nerozumiem, preco uz automaticky do prijimaca wifi nemontuju. Ale za tu klavesnicu dnes vyskusam, ked dojdem domov, rovno na bezdrotovej microsoftackej.... ale pochybujem.....
Dagy2 (3153)|12.5.2011 09:22
ad vadná nahrávka: na internom HDD u HDS2X je funkcia check disk, ktorá tiež beží automaticky po každom továrnom nastavení a momentálne u skoro plného 500GB disku trvá tak 15 minút. Neviem ako je to u prijímačov s ext HDD.

ad ext WiFi: no to je samozrejme ochrana výrobcu pred použitím príslušenstva od iného výrobcu. Na niečom musím ryžovať (viď príslušenstvo k iPhonom, to sú pálky)

ad hláška "No signal": mne to začal robiť DVB-S2 tuner (v HDS2 je DVB-s + DVB-S2) asi po pol roku. Reklamácia u OxxO skončila tak, že v živote túto firmu už ani nenavštívim. A každému som doteraz odporúčal z diaľky sa im vyhnúť. Síce ma odtiaľ ubezpečili, že niektorí zamestnanci museli opustiť firmu z dôvodu neprípustného prístupu k zákazníkom, ale neviem či to boli práve tí dvaja borci zo servisu.)
Skúšal som v menu, kde je referenčný TP pozerať na teplomery ako sa správajú. Ten u DVB-S (tuner 2) naskakoval perfektne, ten u DVB-S2 nie. Tak som skúšal prehadzovať káble, výstupy LNB, Diseq, polarizáciu a pod. Až som prišiel po chvíli na to, že pri podladení alebo preladení frekvencie o 3÷4MHz to funguje spoľahlivo. Je to bordel, ale ja ladím všetky programy vždy tak, že si buď nájdem konkrétne programy a skenujem len jeden TP alebo pri pridávaní ladím aj s PIDmi. Nikdy som nerobil skenovanie družice.
Druhá možnosť je použiť program SetEdit (free verzia pre 20 opráv sa dá stiahnuť z ich stránky) a tam jednoducho v PC zmeniť parametre transpondérov a naládovať naspäť do STB.

Moje 3ks LNB sú twinLNB Chess 0.2dB z roku 2008 a štvrté som kúpil ešte keď Mŕtve more bolo v nemocnici. To bolo niekde v roku 1995 alebo aj skôr a je to twinLNB Sharp 1.2dB. Neskúmal som detailne, ale je celkom možné že toto LNB neblbne.
Hapax (41)|12.5.2011 10:54
to golfLC: kdyby mě nešly přehrávat záznamy jen z hdd, tak bych věřil tomu co píšeš. Ale mě nefungují ani záznamy, které jsem pořídil na USB flash. A to je divný.
golfLC (1941)|12.5.2011 11:01
Hapax a tovarko si robil?
Hapax (41)|12.5.2011 11:13
Po posledním upgrade FW ne. Nemám ještě zálohu nastavení - málo času :). Počkám ještě na reakci od service center.
golfLC (1941)|12.5.2011 11:19
No tak bez tohto ukonu Ti ani service center nic nepomoze. Ved prinajhorsom je to otazka pol hodinky, kym si nascanujes svoje TP, pripadne celu druzicu aj s nastavenim poradia. Ziadny novy fw sa bez tovarka netestuje, pripadne ani neodporuca pouzivat. Na HD8-S-ke mi tiez po urcitych upgrade fw robili nove verzie sarapaty. Pri prvych verziach fw si prijimac po upgrade automaticky nabehol do tovarka, az v novsich fw to stopli, ale nemalo to vyznam, maximalne na to, ze si si pred tym mohol zazalohovat setting :-)
service center (168)|12.5.2011 12:23
golfLC: Funkci HDMI TechniLink jsem mel vypnutou, ted jsem ji zapnul, vse povolil. Vypnul a zapnul prijimac a cestina je tam stale.

Hapax: Me stacilo dat na 12111 a uz to drzi, nicmene jsem se u Digicordera nebo u HD8 s timto nesetkal a to me proslo rukama ohromne mnozstvi kusu, zrejme mam dobre posunuty lokalni oscilator na LNB na pracovisti, nevim, tohle se mi ale nelibi, protoze v defaultu to ladi 12109 a je to potencionalni zdroj problemu, zatim jsem jen doufal ze to je tim jednim kusem.

Jinak mam veskere moduly co existuji k dispozici. Nektere veci uz tady recene nejsou pravdou, treba Mascom 1.23 bez problemu dekoduje cokoliv. Neotion je nevhodny pro jakykoliv Technisat, SMIT Irdeto zase obcas zpusobuje hlasu pri nahravani "zaznam byl zrusem z licencnich duvodu". U technisat modulu zavisi na artikel number, samotny modul 0005/4535 je des, nastetsi je jich v obehu minimum. Idealni jsou dve 0003/4535 nebo dva Smity CRW 3.9.12.

Dagy2: Dle informaci z Technisat GmbH by mela fungovat jakakoliv univerzalni klavesnice, ta nemecka je o nicem, protoze nema CZ znakovou sadu. Rad bych kdyby to nekdo potvrdil nebo vyvratil. Jinak situace v OxxO je opravdu ted jiz jina, to co popisujes jako technicke vybaveni je uz nastesti davno minulosti.

all: Vitam veskere poznatky a pripominky k tomuto pristroji, budu je predavat primo do Stasfurtu, ale rikam na rovinu ze nemci jsou hrozne lini, pokud to neobtezuje jejich zakazniky tak je to moc nezajima. Nicmene se to snad ted zlepsi ...
golfLC (1941)|12.5.2011 13:27
[quote=service center;345193]golfLC: Funkci HDMI TechniLink jsem mel vypnutou, ted jsem ji zapnul, vse povolil. Vypnul a zapnul prijimac a cestina je tam stale....[/quote]
Takze nejako tam potom hapruje komunikacia cez HDMI TV, konkretne typ od typu TV to bude ine, este ak mozem, na akej TV si to testoval?.... skusim este pozriet v menu TV moznosti nastavenia tej HDMI komunikacie, tam som zatial nic neprestavoval...
Mne to menu ani tak nevadi v anglictine, len tak z principu, ze by to malo fungovat :-)
Ak to pustili s tou klavesnicou, bola by to parada a podla mna spravna volba, nie aj tento komponent viazat len na svoju znacku.... hned dam vediet, ako doma vyskusam
golfLC (1941)|12.5.2011 15:46
Klavesnica vyskusana, pouzity typ bezdrotova Microsoft Arc Keyboard USB, plne funkcna, funguje aj na zakladne prepinanie NAV funkcii, nadetekovana bez nejakej hlasky, klavesnica anglicka s moznostou pisat malymi, aj velkymi pismenami. Po prepnuti z internetu na TV, funguje aj ako zakladne dialkove, prepinanie programov, posun sipkami, vsetko potvrdzovane ENTER-om, backspace ptlacitko, prepinanie na predchadzajuci program, v tomto rezime ciselne klavesy plne funkcne na prepinanie programov, uz som ju chcel predat, ale asi ostava ako dalsie dialkove :-)
Dune_NewAngle_Final.jpg Dune_LftCorner_Final.jpg Dune_Transceiver_Final.jpg
Hornet F-18 (1328)|12.5.2011 16:15
Tak to je dobre zistenie, ako si ju pripojil?
obycajnu das cez usb?

no uz som nasiel :-)
http://www.alza.sk/microsoft-arc-keyboard-usb-d157828.htm
service center (168)|12.5.2011 17:36
golfLC: A v internetovem rezimu funguje ceska znakova sada?? Ten wi-fi adaper si mel zapojeny ze predu nebo ze zadu do USB na prijimaci?
golfLC (1941)|12.5.2011 17:49
Nie, len ENG, za pripojenie kam, to je jedno, mal som ju v predu pripojenu, ale chcel som pripojit ext. hdd, tak som ju odpojil, od zadnych USB zasuviek mam vyvedene cca 20cm usb predlzovacie kable, aby som prijimacom nemusel hybat, napojil som usb vysielac na predlzovacku, "za jazdy" prijimaca, nabehla hned :-) Takze jej je jedno, ci odpredu, ci odzadu :-) :-)
golfLC (1941)|12.5.2011 17:59
Tym padom, ze funguje klavesnica cez usb, obsadil sa mi jeden USB port, chcem vyskusat externy HDD pripojeny cez eSATA. Ma s tym uz niekto skusenosti? Rozmyslam nad externým HDD 3.5" WD MyBook AV 1TB USB2.0/eSATA, ktory je priamo stavany na pripojenie AV a DVR zariadení.... vid foto
wdfMB_AVsn.jpg
golfLC (1941)|12.5.2011 18:45
Chcel som poslať prvý text cez web prehliadač sat.prijimaca do tejto témy, ale problém. Na stránku ma pustí, prihlásenie bez problému, napísal som novú správu, dal odoslat a prijimac sa rebootol :-( vyskusane písanie textu diaľkovým, alebo externou klavesnicou, výsledok rovnaký... Takze web zatiaľ na čítanie OK, na chatovanie nepouzitelne...
service center (168)|12.5.2011 19:05
No je videt, ze to testujes fakt dukladne. Skoda ze nejede ta cestina, bez ni se da tezko neco na netu vyhledavat ...

Jinak ja jsem uspesne otestoval SD HC kartu, ja myslel ze to vezme jen SD kartu.
golfLC (1941)|12.5.2011 20:09
Je zaujímavé, že na virtuálnej klavesnici na obrazovke české znaky sú, len na USB klavesnici nie sú podporovane, je tam na tkacitka s diakr. iná kodova znakova sada v porovnani s virtualnou... Ale na ten základ vyhľadávania napr. na googly Ti stačí úplne aj táto. Inak tie smerové tlacitka sú na tejto klavesnici len ako jedno take koliskove tlačítko, v základnom stave prijimaca pri pozeraní TV funguje ako prepinac programov hore, dole a do strán mení aj hlasitost prijimaca.... Ešte ked doladia web aj na chatovanie a písanie príspevkov na fórach, bude to parada :-)
Dagy2 (3153)|12.5.2011 21:04
čeština a slovenčina bude problém doladiť, pretože by to musel robiť niekto, kto rozumie týmto jazykom. Nemec to nemá šancu skontrolovať. V rôznych štandardných programoch je totiž dodnes bordel v znakových sadách.
Sám ťažko bojujem so švédskymi kolegami, ktorí robia preklady manuálov našich strojov do češtiny a slovenčiny a potom vytlačia prednú stránku v nejakom fonte, ktorý nepozná š, č, ť, ž a namiesto ich tlačí 3/4, fí, pí a pod. viete ako to vyzerá keď to doručíte zákazníkovi?
Mne sa po inštalácii office2007 stalo to, že v mejloch outlooku nie som schopný písať na začiatku každého riadku cca v prvých dvoch - troch slovách žiadne z týchto písmen.
golfLC (1941)|12.5.2011 21:40
Dagy, ved keby všetko fungovalo ako ma, o com by sme tu už diskutovali:-) tie naše znaky sú ozaj problematické pre iné štáty-výrobcov, ved na začiatku aj WD TV player mal aké problémy s cz a sk titulkami... Budme radi, že mame bezproblémové EPG, Ktore moze byt vzorom pre ostatne sat.prijimace, nie ako na Topfieldoch, He@d-och,... toto, čo tu riešime sú už len take ceresnicky na torte:-) ale na tom web prehliadači by soudruzi ešte mohli popracovat... hádam aj popracuju, ved to je gro prehliadača aj pre ich domácich majiteľov...
service center (168)|13.5.2011 20:58
No ta cestina bude problem, ale kdyz funguje virtualni klavesnice, tak by mohla i fyzicka klavesnice. Ta verze prijimace je urcena zejmena pro Nemecko. Zkusim to predat nemcum, ale tam cestine fakt nikdo nehovi, vsak si muzete vsimnou i ty chyby v prekladu menu, misto frekvence to vypisuje "seznam je prazdy", i v rustine je to ok ...

Bohuzel pro CZ/SK region ma byt verze "international", neco jako X verze u predchozi rady Technisatu, ja jen pevne verim ze jim vyvoj teto verze bude soudruhum z NDR trvat pekne dlouho a co nejdele si uzijime nemecke verze.
Hornet F-18 (1328)|13.5.2011 21:32
Neviete niekto, preco ked napisem na Technisat.cz( v sekcii "kontakt"), tak to pride na Technisat.de a odtial odpisu (nemecky)...naco je potom ceska verzia tej stranky... :-(
service center (168)|13.5.2011 22:29
Tato stranka je uplne na h*vno. Tuto domenu ma ve sprave Technisat GmbH a podle toho to taky tak vypada, je to ostuda, pry bude brzy napraveno, ale u Technisatu plati jeden slogan: slibem nezarmoutis ...
Hornet F-18 (1328)|13.5.2011 23:45
service center, mas uplnu pravdu :-)
ta stranka je fakt hanbou Technisatu....aj ked pozeras dalsie produkty, je tam obrazok HDD, kliknes a je tam nieco ine u dalsich produktov to iste...

Ale dnes sa tam objavila aj doporucena maloobchodna cena: 8999,- czk, co by teda presne zodpovedalo Nemeckej cene. Je zaujimave ze vyhradny distributor mi pred nedavnom napisal cenu o tisicku vyssiu...ale ked sa bude predavat za cenu na webe, tak som celkom spokojny :-)
service center (168)|14.5.2011 00:04
[quote=Hornet F-18;345525]
Ale dnes sa tam objavila aj doporucena maloobchodna cena: 8999,- czk, co by teda presne zodpovedalo Nemeckej cene. Je zaujimave ze vyhradny distributor mi pred nedavnom napisal cenu o tisicku vyssiu...ale ked sa bude predavat za cenu na webe, tak som celkom spokojny :-)[/quote]

Bohuzel to je podrazacka politika Technisatu, ktera se zacina v posledni dobe objevovat, ta cena byla opravdu nahlasena o tisic vyse pro koncoveho uzivatele, je mi z toho smutno ... ale samozrejme jsem rad ze to bude levnejsi, lepe se to bude prodavat, ale to snad vedeli od zacatku za jakou cenu se to v Nemecku prodavalo. Kazdopadne diky za upozorneni.
Hornet F-18 (1328)|14.5.2011 00:22
Ved to mi bolo divne, ze sa predava uz od zaciatku februara(unora) a cena bola v podstate pevna, a zrazu mala byt o tisicku vyssia.
Dagy2 (3153)|14.5.2011 12:00
service center, neviem akú máte zmluvu s TechniSatom. Máš pravdu že podrazy sa nemajú robiť. Na druhej strane je otázka koľko ich predáte a ako ich podporujete okrem loga na vstupných dverách.

Tiež komentár že sľuby sú zadarmo je pravdivý ale snáď príliš z kuchyne ?

Možno soudruzi (ale ak nie oni tak určite my tu v SR a ČR) by sme privítali viacej aktivity od dovozcu. Radi pomôžeme (myslím že sa to tu snažíme robiť) ale napriek tomu že vo voľnom čase píšeme príspevky a po nociach keď nerušíme rodinu ladením skúšame prístroje nemôžeme kupovať moduly, LNB-čka, karty a podobne len aby sme pomohli ostatným menej zdatným a menej technisatovonaladeným kolegom.
Také FaQ bolo naposledy aktualizované tak pred rokom?

Problém s ladením o 3-5MHz je známy hodne dlho, dával som ho možno 5-7 ľuďom, ktorí tomu spočiatku neverili a mysleli že si z nich robím srandu. A je to asi niečím spôsobené, keďže sa táto vlastnosť opakuje vo viacerých aj nových prístrojoch. Že nikoho nenapadlo vyskúšať čím to je? Ja nemám doma na to podmienky aby som bádal či je to oscilátor LNB, ovládacie napätie z technisatu alebo niečo iné. Myslím že pre service center v Brne je to otázka jedného dňa práce a budete tam borci, ktorí pomohli hromade ľudí.

Ak sa mýlim, tak sorry.
service center (168)|14.5.2011 15:54
Dagy2: Bohuzel neni jen cerna a bila, veci jsou mnohlem slozitejsi nez vidi bezny koncovy uzivatel. To logo pouziva kde kdo a pristroje prodava taky kde kdo, ostatne se brzo dockas vyraznych zmen.

Aktivita dovozce zavisi na spolupraci dvou stran, pokud z jedne strany se neustale mluvi jen o odberech a jakakoliv podpora je temer nulova a vse si musime vyzkoumat a vyzkouset samy tak je problem.

Vybaveni jako v Drazdanech nebo Stassfurtu fakt nemame, ale tam jsou za to lide placeni aby se starali. Krivdis mi s tim FAQ, aktualizace jsou a vse je tam ted momentalne aktualni. A kolik myslis ze informaci pochazi z Nemecka, prozradim ti to, 0.

Pokud se uskutecni zmeny, ktere jsou planovany, tak pravdepodobne cele FAQ uplne zmizi.

Ohledne toho posunu frekvence, ja jsem to nikdy nezaznamenal, alespon na mem referencnim pracovisti kde mam dva nezavisle rozvody, az ted ten ISIO, dokonce jsem si vzal prijimac domu a zkousel na dalsim rozvodu, stejny vysledek.

Cim to je? Ne napeti jsou opravdu v poradku, muze to byt nejaky krystal ale na to jiz vybaveni nejsme. Samozrejme tato skutecnost byla ihned nahlasena v podobe bug reportu. Bohuzel vim jak byly v minulosti tyto bugreporty vyrizovany/nevyrizovany.
golfLC (1941)|14.5.2011 20:09
Ten posun frekvencie som zbadal aj ja, ale nie nejako pravidelne, myslel som, ze to blblo len mojim rychlym prepinanim programov, pripadne pri PIP. Na HD-8S som tento problem nemal nikdy, vonkajsia zostava rovnaka... v infe o TP povodna frekvencia :-)
Hornet F-18 (1328)|14.5.2011 23:53
service center, vratim sa k tym cenam....odpisali mi z Technisat.de, ze zacinaju zasobovat a doporucena cena je u Isio S1 - 369€ a u Isio S - 399€(tam je myslim navyse HD+)

kedy sa zacne s predajom u nas, bude to este tento mesiac? alebo sa este caka na nejaky novsi fw?
service center (168)|15.5.2011 09:42
melo by to byt jiz tento tyden ... ale oni jsou dost slibotechny, tohle uz je posunuty termin, tak snad to vyjde, ISIO S u nas nebude nebot je urceno jen pro nemecky trh, jak spravne pises je tam hd+

Výrobek je zařazen do speciální exkluzivní edice PremiumLine, kde je jeho prodej stanoven smluvními podmínkami mezi firmou TechniSat GmbH a partnerem TechniSat PremiumLine.
Jeho prodej přes e-schop není pro koncového zákazníka možný.

Přístroje, které jsou označeny jako PremiumLine může prodávat pouze partner TechniSat PremiumLine nebo autorizovaný prodejce TechniSat.

Kdo jsou ti partneri (ano bude jich vice v CZ i SK) a prodejci by melo byt zverejneno na technisat.cz.
Hornet F-18 (1328)|15.5.2011 23:13
dik za info :-)
s tym predajom je mi to uz jasne, a ci uz to bude o tyzden-dva to nevadi. Dlho som vyberal, az som sa dopracoval k Technisatu a teraz trochu cakam na Isio, ale ved kto caka sa docka :-)
Snad budeme spokojni.
sirdo (1320)|16.5.2011 13:17
dve otazky na ISIO-S:
1. ked je urcene len pre nemecky trh, je mozne prepnut menu aj do ineho jazyka ako je nemcina?
2. ta HD+ karta sa musi nejak registrovat na predajni (v Nemecku) alebo bude aktivna hned po zasunuti do zariadenia?

samotne zariadenie mi kupi sestra, ktora je v Nemecku vydata, takze nebude problem ak by robili nejake obstrukcie, ze to predaju len rodenemu nemcurovi...
golfLC (1941)|16.5.2011 13:23
1. Uz som pisal v predchadzajucom prispevku, ze fw je rovnaky pre oba prijimace, takze je tam aj cestina
2. To Ti neporadim, nakolko ja som kartu nemal v baleni, ale na nete mas toto:
Karta pre príjem nemeckých privátnych televíznych kanálov (Pro7 HD, VOX HD, Kabel1 HD, RTL HD, Sat1 HD) v HD kvalite spolu s kryptovacím modulom CI+. Sledovanie programov je možné bez aktivácie resp. registrácie karty počas 12 mesiacov. Kryptovací modul funguje len s príjimačmi s CI+ slotom. Karta funguje bez kryptovacieho modulu v prijímačoch DM800, DM8000 s príslušným software (OScam, CCCam).

Poznámka: Hoci uvedená karta bez problémov funguje aj na Slovensku, je sledovanie uvedených programov legálne len na území Nemeckej spolkovej republiky. Cena vrátane dobierky na území SR.
sirdo (1320)|16.5.2011 15:27
thx...

co viem tak HD+ balik je na astre 1, takze mi bude stacit zakupit Monoblok Twin Astra1 a 3 ako mas ty a bude to pouzitelne aj pre SkyLink, motorceku som sa chcel vyhnut...

ohladne tej registracie po 12 mesiacoch sa necham popytat sestru priamo na mieste cinu:)...
sirdo (1320)|16.5.2011 15:52
dalsia otazka: ked to dobre chapem, tak pre vyuzitie TWIN TUNERa by mali ist od LNB 2 koaxialy. na to som vsak pri tahani rozvodov (pri zateplovani panelaku) tak trochu pozabudol a mam predpripravu len na 1 koax (vid. foto). da sa aj za sucasneho stavu nejak s tym vydrbat napr. nejakou "rozdvojkou" pred samotnym STB?...
DSC00071.JPG DSC00073.JPG
golfLC (1941)|16.5.2011 16:33
Sirdo, to si vydr.... al :-) sam so sebou. Ja na tvojom mieste by som natiahol novy s pouzitim stareho koaxu na zatiahnutie noveho, su v ponukach aj precizne spracovane koaxy pre 2 a 4 vystupy. odporúčam rovno pre 4 vystupy a mas pokoj a rezervu aj do buducna.... Inak to cenovo dostupne nespravis....
KOAX. KABEL TWIN-SAT.jpg KOAX. KABEL quad-SAT.JPG
golfLC (1941)|16.5.2011 16:41
O**O ho ma, priamo TechniSat MULTYMEDIA Kabel - čtyřžílový, cena 78Kč za 1m, teraz som to pozeral na ich stranke, ak ho nezozenies niekde v okoli....
Dagy2 (3153)|16.5.2011 17:59
Vydr...al, vydr...al.
Dá sa to spraviť pokiaľ nemôžeš nijako natiahnuť nový kábel napr. cez Technirouter 2/1.
Ale ta cena.
Pitomec (10211)|16.5.2011 18:34
[quote=sirdo;346028]dalsia otazka: ked to dobre chapem, tak pre vyuzitie TWIN TUNERa by mali ist od LNB 2 koaxialy. na to som vsak pri tahani rozvodov (pri zateplovani panelaku) tak trochu pozabudol a mam predpripravu len na 1 koax (vid. foto). da sa aj za sucasneho stavu nejak s tym vydrbat napr. nejakou "rozdvojkou" pred samotnym STB?...[/quote]2x Belden H121 tam dostaneš.
golfLC (1941)|16.5.2011 20:42
No este keby nam Sirdo napisal, ci ten otvor na koax v tej izolacii je hned aj prestup cez mur, alebo za zateplnenim ide koax do neznama :-)
Pitomec (10211)|16.5.2011 20:48
To by pak bylo na 2 věci :-(((
sirdo (1320)|16.5.2011 21:06
ta stena co z nej trci koaxial, nie je obvodova stena nejakej miestnosti, je to obvodova stena balkonu, cize na druhej strane je opat vonkajsie prostredie. samotny koax je vedeny pod polystyrenom az do miestnosti v elektroinstalacnej hadici, jej cast mozete vidiet na foto c.2 obmotanu okolo zabradlia. pruser je ten, ze vnutorny priemer tej hadice je len o malo vacsi ako vonkajsi priemer koaxu cize pre single-koax OK, pre duo/quad-koax asi uzke...

p.s.: sa mi zda, ze vnutorny priemer tej hadice je 13mm, ale neviem urcite a teraz po tme to merat nebudem, skusim za dna...
sirdo (1320)|16.5.2011 21:14
[quote=Dagy2;346046]Vydr...al, vydr...al.
Dá sa to spraviť pokiaľ nemôžeš nijako natiahnuť nový kábel napr. cez Technirouter 2/1.
Ale ta cena.[/quote]

tudy cesta nevede:) lacnejsie by ma vyslo strhnut tu izolaciu a nahodit ju nanovo:D...
Pitomec (10211)|16.5.2011 21:24
Už sem ti psal - 2x Belden H121 (když ho vypleteš jak pomlázku, tak tam musí prolézt). Ale dělají se i tenčí koax. kabely, jeden vzorek od Beldenu mám, tak z něho zítra v práci opíšu typový označení.
sirdo (1320)|16.5.2011 21:37
diky...
service center (168)|17.5.2011 19:47
[quote=sirdo;346022]thx...

co viem tak HD+ balik je na astre 1, takze mi bude stacit zakupit Monoblok Twin Astra1 a 3 ako mas ty a bude to pouzitelne aj pre SkyLink, motorceku som sa chcel vyhnut...

ohladne tej registracie po 12 mesiacoch sa necham popytat sestru priamo na mieste cinu:)...[/quote]

Po 12 mesich je nutne zaplatit poplatek 50 euro a mas predplatne na dalsi rok, mozno udelat i na ofic strance HD+ pres kreditku, nicmene je vyzadovana nemecka adresa.
sirdo (1320)|17.5.2011 23:15
[quote=service center;346306]Po 12 mesich je nutne zaplatit poplatek 50 euro a mas predplatne na dalsi rok, mozno udelat i na ofic strance HD+ pres kreditku, nicmene je vyzadovana nemecka adresa.[/quote]

to by sa zriesilo opat cez sestru...
Pitomec (10211)|18.5.2011 09:19
Tak sem se do té práce ještě nedostal (abych opsal ten typ koaxu), no snad v pondělí...
golfLC (1941)|18.5.2011 19:35
Dnes mi dosiel externy HDD WD MyBook AV 1TB, ten, co som sa nan pytal v predchadzajucom prispevku. Pripojil som ho cez eSATA pripojenie, cim som ziskal nastalo zadny usb port pre bezdrotovu klavesnicu, no a v neposlednom rade odtazil zdroj prijimaca.

- kapacita: 1TB
- green power technologia disku
- rozhranie: USB 2.0 480 Mb/s, eSATA 3 Gb/s
- priame nahrávanie z kompatibilnych DVR a digitálnych kamier
- optimalizovane pre pripojenie k hernym konzolám, Blu-ray Disc/DVD prehrávačom / recorderom alebo mediálnym přehrávačom

Disk hned nadetekovany, nebol treba ani format disku, nakolko je naformatovany na FAT32, hadam bude sluzit k spokojnosti :-)

Este otazka na Dagyho: Na ktory format ho je lepsie naformatovat..... ponechat fat32, alebo ho preformatovat na TSD? Na HD8 som mal vzdy fat32, tak neviem porovnat...
mybookdvr.jpg wd_ext.jpg wd_ext1.jpg