Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

Hornet F-18 (1328)|26.4.2011 14:27
golfLC-diky, ta cena je bezna, zatial co sem pisali majitelia, tak bez HD+ karty sa da kupit aj s postovnym o nieco lacnejsie, ale tiez by ma ta cena az tak netrapila (rozdiel 10-20€ nie je vela).
Skor dolezitejsie je nech to funguje ako si predstavujem u Technisatov, teda bez zbytocnych poblemov :-)
pockam este chvilu a spytam sa u Omka.

Pitomec- ved tusim si mi ty poradil tie Mascom moduly :-)
golfLC (1941)|26.4.2011 15:01
Z technisatu mi odpisali, ze o uvedenych problemoch uz vedia, budu zakomponovane do dalsieho fw, sucasne z omka mi prisla odpoved ohladom tych mascom modulov, trochu som im rozpisal aj vyssie popisane problemy s isiom, hned mi odpovedali za ten systemovy cas, ze treba dat region Nemecko a slape v poriadku (takze je vidiet zaujem a snahu uviest tento prijimac na trh v stave, na aky sme pri technisatoch zvyknuti :-) ) Zajtra by mi mali dojst aj tie technisatacke cw moduly, volal som do firmy, odkial som ich objednal, tak vraj su originaly, nie klony, zabalene v original technisat krabicke, tak uvidime, dam zajtra info, hadam uz bude slapat S1-ka tak, ako som od nej ocakaval :-) samozrejme este bez tych kozmetickych uprav menu a spravneho systemoveho casu pri slovenskom regione....
golfLC (1941)|27.4.2011 13:57
[quote=Dagy2;341891]Ad CI: neviem či skutočne zoženieš TechniCrypt lebo výroba už dlhšie nebeží. SMIT bol snáď klon.[/quote]
Takze 2ks moduly su tu, su Technisat TechniCrypt CW, vid foto.... takze este sa zohnat daju :-)
Este som v praci, ale hned, ako dojdem domov, vyskusam a dam info
fotka.JPG
sirdo (1320)|27.4.2011 19:16
[quote=golfLC;342436]Takze 2ks moduly su tu, su Technisat TechniCrypt CW, vid foto.... takze este sa zohnat daju :-)
Este som v praci, ale hned, ako dojdem domov, vyskusam a dam info[/quote]

len trochu nechapem preco si kupil CW moduly. jasne, ze ICE karta Skylink v nich pofici, ale len cez CW. tym padom sa pripravujes o vsetky nove HD kanaly, ktore Skylink zavadza, plus SD, ktore presuva do mpeg-4, lebo tie ficia len pod IRDETO PI-Sys kodovanim...
Zigáč (231)|27.4.2011 19:17
pofrčí mu všechno i na ICE
golfLC (1941)|27.4.2011 19:30
Zdravim! Moduly osadene, prijimac ich hned nadetekoval, vlozene karty tiez. Po restarte tiez moduly nadetekovane, programy odkodovane. Problem je zatial v pripade, ak dlhsie pozeram program a zapnem PIP. Obraz z druheho tunera je zamrznuty. Ked ich prehodim medzi sebou do popredia a pozadia, ostane v popredi zamrznuty obraz uvedeneho programu. Po jeho prepnuti na iny program a nasledne nazad uz su oba programy PIP odkodovane a v poriadku zobrazovane. Ako keby ten druhy tuner zaspal a bolo ho treba prebudit. No asi este nejaka chyba vo fw. Ak aj nepouzijem PIP a len spustim nahravanie nejakeho programu po dlhsej dobe (cca 30min-hodina), program nahrava. Ale ak prepnem na iny program, nahravanie prveho sa prerusi. Ale ak posachujem s PIP predtym, ako som popisal, nahrava bez problemov aj oba programy. Este tam nieco robi sarapatu...

A mal by som otazku na Dagyho, je este funkcny TP na upgrade tych modulov cez OTA? Lebo na TP12603 mi ten kanal Technisat (bez videa) nenajde... Pripadne, aky fw mas v tych technicrypt moduloch? Dakujem za info!

Pre istotu som znovu spravil tovarko pred vlozenim modulov, nech tam nic zapisane zo starych modulov nie je a vysledok rovnaky.
golfLC (1941)|27.4.2011 19:32
[quote=sirdo;342491]len trochu nechapem preco si kupil CW moduly. jasne, ze ICE karta Skylink v nich pofici, ale len cez CW. tym padom sa pripravujes o vsetky nove HD kanaly, ktore Skylink zavadza, plus SD, ktore presuva do mpeg-4, lebo tie ficia len pod IRDETO PI-Sys kodovanim...[/quote]

Keby platilo to, co pises, nikomu by tieto progamy nesli, len ak by mal modul na IRDETO PI-Sys kodovanie...
sirdo (1320)|27.4.2011 19:37
ja nepisem, ze ti nepojde nic, pisem, ze ti pojde len ponuka co bezi aj pod CW, ale vsetko nove co pridavaju, respektive presuvaju v SD do mpeg-4 je uz IRDETO PI-Sys only (dovod presunov? odstavit zdielacov pod CW)...
sirdo (1320)|27.4.2011 19:38
[quote=Zigáč;342492]pofrčí mu všechno i na ICE[/quote]

ICE karta je IRDETO PI-Sys karta schopna emulacie CW, nie CW karta...
Zigáč (231)|27.4.2011 19:38
ano, ted souhlas. Predtím jsi to psal jakoby jsi myslel pouze cistou Irdeto kartu.
sirdo (1320)|27.4.2011 19:44
"Všetky nové programy budú vysielané v norme MPEG-4 a budú teda prístupné iba zákazníkom vybavených HD prijímačom.

Vzhľadom k prebiehajúcemu útlmu starého systému podmieneného prístupu CryptoWorks, nebudú nové programy prístupné na starých kartách CryptoWorks. Príjem nových programov bude technicky možný výhradne na kartách Irdeto ICE alebo Irdeto (čísla kariet začínajúce 420...). Pre užívateľov kariet CryptoWorks ostáva programová ponuka Skylinku v nezmenenej podobe.

Zákazníci s kartou CryptoWorks si budú môcť svoju starú kartu vymeniť za novú Irdeto ICE kartu „Výmena", ktorá je už od jesene minulého roka v predajnej sieti za cenu 24 € / 600 Kč vrátane DPH."

zdroj: http://www.skylink.sk
golfLC (1941)|27.4.2011 19:52
Vzhľadom k prebiehajúcemu útlmu starého systému podmieneného prístupu CryptoWorks, nebudú nové programy prístupné na starých kartách CryptoWorks. Príjem nových programov bude technicky možný výhradne na kartách Irdeto ICE alebo Irdeto (čísla kariet začínajúce 420...). Pre užívateľov kariet CryptoWorks ostáva programová ponuka Skylinku v nezmenenej podobe.

Precitaj si to este raz ( starych kartach, nie moduloch) a v infe o programoch si pri novych programoch na prijimaci pozri, ze na novych programoch su oba CAID.
golfLC (1941)|27.4.2011 20:00
Ale nacal si uplne inu temu, pre ktoru tato vobec zalozena nebola. Snazime sa tu rozbehnut Technisat DIGIT ISIO S1 v nasich podmienkach skor, ako je oficialne uvedeny do predaja pre CZ a SK, nezavisle na tom, co za poskytovatela prijmu mas, ci uz UPC direct, skylink, pripadne cslink. V predchadzajucich temach ohladom technisatov a uvedeneho cw modulu technicrypt uz mas napisane skusenosti aj s ICE HD kartami od Skylinku.....
sirdo (1320)|27.4.2011 20:09
[quote=golfLC;342506]Precitaj si to este raz ( starych kartach, nie moduloch) a v infe o programoch si pri novych programoch na prijimaci pozri, ze na novych programoch su oba CAID.[/quote]

no ked ti tvoj CW modul dokaze precitat PI-Sys kodovanie od IRDETa(co nedokaze), tak problem mat nebudes. btw. neber to ako utok na ISIO S1 lebo ja o nom tiez celkom vazne uvazujem...
sirdo (1320)|27.4.2011 20:11
[quote=golfLC;342510]V predchadzajucich temach ohladom technisatov a uvedeneho cw modulu technicrypt uz mas napisane skusenosti aj s ICE HD kartami od Skylinku.....[/quote]

tak jasne, ze zbasti ICE kartu, lebo spolupracuje s emulovanym CW na nej...
golfLC (1941)|27.4.2011 20:46
No a o to v podstate islo :-) Tiez to neber ako utok na Teba :-) Len ta tvoja prva poznamka bola taka neuplna a zavadzajuca pre ostatnych, nakolko s ICE kartami modul bezproblemovo spolupracuje, takze tam problem nevidim... vidim ho zatial skor vo vysperkovani fw na taky, ako som bol zvyknuty pri DIGIT HD8-S-ke, kde som nemusel kontrolovat, ked potlacim tlacitko recording, ci ozaj nahrava :-) Tu pri ISIU mu musis zatial hodit pre istotu "predzapal" :-)
sirdo (1320)|27.4.2011 20:59
[quote=golfLC;342518]Len ta tvoja prva poznamka bola taka neuplna a zavadzajuca pre ostatnych, nakolko s ICE kartami modul bezproblemovo spolupracuje, takze tam problem nevidim... [/quote]

spolupracuje, ale spristupnuje len CW (vdaka emulacii CW) ponuku Skylinku v tvojom CW module. vsetko co vyzaduje na rozkodovanie IRDETO PI-Sys uz tvoj modul neprecita...
golfLC (1941)|27.4.2011 21:30
Nejdem sa s tebou hadat, nakolko to teraz neviem vyskusat, ale emulacia CW je spätna na modul, nie na odkodovanie IRDETO PI-Sys, ak sa nemylim? Ked budem mat kartu vymenu, dam hned info.... zatial len od ostatnych z for, ponuka na ICE kartach v moduloch cw ide cela.....
golfLC (1941)|27.4.2011 22:06
Nedalo mi, tak som presiel vsetky novo ponukane stanice skylinkom, ci uz sd v mpeg4, alebo nove v HD. Pri vsetkych uvedenych staniciach su na pozadi vysielane 2 identy - OD96 pre Cryptoworks a 0624 pre Irdeto, takze mas zle info!!!! Co bude po roku 2012, kedy podpora cw konci, nikto zatial nevie, ale do uvedeneho datumu pobezia identy oba, pre oba kodove systemy. Opravnenia a moznosti zaplatenia urcitej ponuky je filtrovane len a len seriou kariet (císla kariet začínajúce 420...), aj ked zatial "chyba" alebo zamer skylinku, aj na staru kartu cez ich web po prihlaseni si vies zaplatit balik kombi + HD PLUS +CS TV+Prémiové, len Ti na nu opravnenia nedojdu, ale to uz je skôr na pravnika.....
Hornet F-18 (1328)|27.4.2011 22:31
Nebude teda jednoduchsie dat tam ine moduly, ktore dokazu dekodovat aj Irdeto( snad ten spominany Mascom), ako tie Technisat, co si teraz kupil a zrejme za rok a pol bude treba nove moduly? - dalsia investicia mozno zbytocna.
sirdo (1320)|27.4.2011 23:00
clever guy :) ...
Dagy2 (3153)|28.4.2011 06:46
Hornet, golf, klídek.
Karta ICE beží aj na programoch s čistým kodovaním IRDETO2 a "emuluje" CRW pre modul Technisat Cryptoworks. Takže moduly ktoré si kúpil nemusíš meniť ani po roku 2012.
Nakoniec to ľahko môžeš skúsiť dnes, nalaď Papriku, Sport2 alebo nejaký z nových HD programov. Aje to!
INAK BY ICE KARTA NEMALA VÝZNAM !!!


golf, update Technisat modulov funguje (aspoň pred mesiacom to ešte išlo), ale musíš mať nastavené parametre aj v menu modulu. Je tam frekvencia a ešte nejaké ďalšie údaje. Chvíľu mi to trvalo kým so na to prišiel, pretože toto je jediná vec čo nie je v manuáli TechniSatu -> je to súčasť menu modulu a nie STB.
Potom po naladení na WDR začne upgrade v priebehu 10÷20 sekund.
Ak to nenajdeš tak večer môžem pozrieť ako to mám nastavené. Ja som jeden modul updatoval a jeden nechal pôvodný. Rozdiel nevidím. Pozor, downgrade nie je možný.

S tým zaspatím je to čudné. Samozrejme PIP 2xHD nefunguje.
skús PIP na FTA kanáloch a potom PIP na SD kodovaných kanáloch. Ako si nastavil dualne dekodovanie?
golfLC (1941)|28.4.2011 08:56
Ako pise Dagy ohladom ICE karty, mam na to rovnaky nazor....

2X HD v PIP to viem, 2x PIP na FTA bez problemov, 2x kodovane len po urcitej dobe pri spusteni PIP druhy modul ako keby zaspal a treba ho prebudit..... ako pisem vyssie

No a s dualnym kodovanim, ( vsetky poznatky pisem s dvomi vlozenymi modulmi a skusane na kodovanych programoch) ak som dal Cl1, PIP seknute, ak som dal Cl2, tiez, aj pri Cl1+Cl2, ale ak som dal na VYP., PIP ide, ale samozrejme po urcitej dobe s vyssie popisanym problemom. AUTO som ani neskusal, na zaklade tvojich predchadzajucich prispevkov. Preto som sa pytal na ten upgrade fw, ci este v tom nebude pes zakopany :-)
No a nikde som nenasiel polozku v menu ci uz STB, alebo modulu, ze kde sa da nastavit primarne, ktory tuner ma brat z ktoreho modulu opravnenia.
Upgrade vyskusam, ked budem doma....
Dagy dik.....
sirdo (1320)|28.4.2011 11:34
[quote=Dagy2;342580]Hornet, golf, klídek.
Karta ICE beží aj na programoch s čistým kodovaním IRDETO2 a "emuluje" CRW pre modul Technisat Cryptoworks. Takže moduly ktoré si kúpil nemusíš meniť ani po roku 2012.
Nakoniec to ľahko môžeš skúsiť dnes, nalaď Papriku, Sport2 alebo nejaký z nových HD programov. Aje to!
INAK BY ICE KARTA NEMALA VÝZNAM !!![/quote]

mam to chapat tak, ze ICE karta konvertuje IRDETO PI-Sys kodovanie do CW kodovania, aby bezala IRDETO only ponuka ja na CW only strojoch/moduloch? to sa mi nejak nezda...
golfLC (1941)|28.4.2011 13:22
No ICE funguje na dvoch identoch sucasne 0d96 a 0604. Ident 0d96 je pre kodovy system CW, ident 0604 je pre kodovy system Irdeto. Na staru, ci bielu, alebo modru Skylink, T&T kartu chodia zapisy na identy 0D03 a 0D70. Tieto karty iny ident neprijmu. Nove ice karty prijimaju len dva nove identy a to sucasne pre oba kodove systemy CW a Irdeto, na zaklade coho v konecnom dosledku karta spolupracuje aj s CA modulmi systemu cw. Nijako inak, bez identu 0604 sa kod identu 0d96 CW "vycitat - prijat" neda, tym padom je tam akoby previazanost dvoch kodovych systemov. Na zaklade tohto budu moct "casom - nikto nevie kedy" odpojit spominane identy starych kariet 0D03 a 0D70. Samozrejme aj na tychto novych ICE kartach je v buducnosti mozne ident 0d96 vypnut, ale to je na dobre dlhu buducnost, kedy bude v obehu uz len ident "cisteho IRDETA".
Aj tych CW kariet je riadna halda v obehu v CZ a SR, nemyslim, ze bude taka masivna a rychla vymena, ako pri DIgi, kde bol kodovy system prelomeny uz dobre davno. Maximalne a to poskytovatel robi, ze pridavanie novych programov viaze na novy typ pristupovej karty, ICE, alebo cisteho Irdeta.
sirdo (1320)|28.4.2011 15:31
no to vsetko mi je jasne, ale mal som ten dojem, ze SKYLINK chce prave vyuzit nove pridavane HD programy a SD programy v mpeg-4 vsetko ako IRDETO only na to, aby nepriamo prinutil sucasnych uzivatelov beziacich pod CW konvertovat na IRDETO. ved co najviac serie SKYLINK? sharovaci pod CW, ktori si na tom zalozili pekny business. sharovanie pod IRDETO zatial nie je mozne...
golfLC (1941)|28.4.2011 17:05
No aspon teraz vies, preco na novych ICE kartach skylink testoval "SurfLock " :-) :-) :-) len a len za prizivnikov, na co doplati mozno normalny uzivatel s dvojtunerom.....
golfLC (1941)|28.4.2011 17:30
Dagy, ak by si mal potom na mna cas ohladom toho upgrade fw na moduloch. V menu CA slotu som nic na nastavenie nejakej frekvencie nenasiel.... Dik!
Dagy2 (3153)|28.4.2011 20:58
[quote=sirdo;342612]mam to chapat tak, ze ICE karta konvertuje IRDETO PI-Sys kodovanie do CW kodovania, aby bezala IRDETO only ponuka ja na CW only strojoch/moduloch? to sa mi nejak nezda...[/quote]

Tak Sirdo, tentokrát ja: "Clever guy.." :)

SkyLink (ústami pána Glisníka) prehlásil, že po 31.12.2011 bude v CRW už len neplatená ponuka. Z toho teda vyplýva:
- tí čo neplatili doteraz ani kačku - nemusia platiť nič ani naďalej, všetko neplatené im pôjde v ich starých CRW prijímačoch. Dokonca aj šerovať si neplatenú ponuku môžu. Čo už...

- tí čo neplatili ale pozerali platenú ponuku - skončili s platenou ponukou (zatiaľ?)

- všetci čo budú chcieť pozerať platenú ponuku - musia vymeniť CRW karty za ICE alebo Irdeto. ICE majú tú výhodu, že netreba meniť HW.
Okrem toho v akcii možno za poplatok za kartu Výmena objednať služby - takže pre tých platiacich je to zadarmo.

Ako je to s twintunermi a blokovaním zdieľania kariet funkciou surflock. Twintunery dostali teoreticky najväčší zásah:
- twintunery s interným zdieľaním jednej karty -> výmenou karty skončili so zdieľaním minimálne u platených programov. Otázka ako sa bude karta a tuner správať pre neplatenú ponuku - teoreticky by to malo ísť, prakticky to bude asi individuálne

- twintunery a tunery s nahrávaním v kodovanom stave - (napr. Topfield, Humax) tieto skončili s nahrávaním prakticky úplne. Zmena kodov je taká rýchla, že po nahratí programu je aj následné dekodovanie ihneď po ukončení nahrávky vo väčšine (vraj) neúspešné. Kody sú už inde.

- twintunery ktoré nedokážu správne pracovať s dvomi CI-modulmi a dvomi kartami -> budú degradované na v podstate single tunery + FTA nahrávanie

- twintunery ktoré dokážu správne pracovať s dvomi CI-modulmi a dvomi kartami -> budú naďalej plnohodnotné prístroje.
---U prístrojov TechniSat alebo Vantage VT-1 to fungovalo takto vždy, takže sa pre nás nič nemení. Navyše uvedením karty NEXT máme teraz možnosť fungovať s plnou twin ponukou za 33EUR/rok. Takže používanie zlacnie.
---U prístrojov, ktoré doteraz zdieľali interne kartu, napr. Vantage 8000 bude musieť užívateľ dokúpiť kartu NEXT, takže jeho používanie zdražie o 33EUR/rok

P.S. žiadnu z variant nemám zatiaľ osobne odskúšanú, takže úvaha je na základe príspevkov z rôznych fór, info z HOT line SkyLinku atď

P.P.S: golf - odpovede na moduly v noci až to budem môcť odskúšať. Ide teraz lampa o hokeji...

P.P.P.S: pre neveriacich ICE-Tomášov tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=342720#post342720
golfLC (1941)|28.4.2011 21:43
Dagy: OK, v pohode, ved to nesuri :-) Dnes som prepol este raz ten dualcrypt na Cl1 + Cl2, po zapnuti PIP druhy tuner stvrdnuty obraz, po prepnuti na iny program a nazad nabehlo PIP uz v poriadku.... druhy modul sa proste musi prebudit :-) je tam este bug vo fw. Uz som aj TS moduly medzi sebou vymenil, aj karty, to iste, proste v HW to nebude..... V niektorom tvojom prispevku som cital, ze sa niekde da este nastavit aj prioryta, ktory modul - karta na ktory tuner, ale zatial som to nikde nenasiel, ci v menu stb, alebo ca module...
Hornet F-18 (1328)|28.4.2011 22:33
Dagy, ved OK :-) takze aj ked su TechniSat moduly cw, funguju ok. Len mi je trochu zahadou, preco ich prestali vyrabat a nahradu neponukaju...myslim originaly. Dufam, ze primerana nahrada budu Mascom, alebo Smit.

golf, ma este niekto z uzivatelov tie iste problemy ako ty, alebo je to ojedinele?
Dagy2 (3153)|28.4.2011 22:39
Moje moduly sú typu TechniSat MultiCrypt 1 - t.j. ovládajú CRW aj Conax.
Menu modulu a jeho update a nastavenie je v menu modulu do ktorého sa dá dostať takto:

menu->podmineny pristup->TSD MultiCrypt1 ->CI-module -> OK

otvorí sa menu CI-modulu, ktoré má hlavičku:
"TechniSat Digital - CI Module"
current version 26.2.5.0.13
-------------------------------
Download software
Enable automatic sw update (alebo Disable)
SW download setup
Receiver type: 1 (alebo 2)
About Cryptoworks
About Conax

menu Software download setup:
-------------------------------
Network Id: 1
Transport stream Id: 1111
Service Id: 7225
Pid: 1809
Reset download settings

Keď pozrieš na KingOfTheSat tak 7225 na 12604 je stream TechniSat
CRW aktuálna verzia u tohto modulu je 26.5.0.18
"Receiver type" u tohto modulu možno nastaviť na 1 alebo 2 a to je preddefinovaný stav ktorý modul bude aktívny s tunerom 1 a 2.

Aktualizácia:
naladiť 19.2E 12604, napr. na stanicu WDR Aachen
otvoriť menu CI-modulu a zvoliť "download software".
napíše "search new software" po cca 10sek.
- Ak máš aktuálnu verziu "new software not available"
- ak máš staršiu verziu:
----- present sw: 26.5.0.13
----- available sw: 26.5.0.18
----- download 1%

toto môžeš prerušiť stlačením červeného tlačítka "back"
Skúšal som to teraz, nový sw 18 je tam k dispozícii. (mám v jednom module 13 a v druhom 18)

k dualdecryptu: - skús kľudne aj AUTO, možno že práve u ISIO to pôjde. :)

k CRW emulácii: hm... pozerám HBOcomedy -> cryptovanie je CRW aj Irdeto2. golf píše že pre ICE karty je stále vysielané CRW (s odlišným CAID ako pre CRW). Tak teraz je otázka prečo, keď všetko má šlapať aj s čistým Irdeto. Odpoveď z hotline SkyLinku je: karty ICE v CRW moduloch pôjdu aj po vypnutí CRW. Môžem preposlať kto neverí...
golfLC (1941)|29.4.2011 00:03
Dagy dik za info ohladom upgrade modulov, ja mam len cisty technicrypt CW, su tam zmeny oproti tvojmu, aj v moznosti v menu modulu zmenit priradenie tuneru, to ja nemam. Upgrade fw ziadny, pri potvrdeni ziadna hlaska, len preblikne obrazovka a mozem cakat kolko chcem. Proste skoncila vyroba, skoncila podpora.... V infe mam CAS Version: CryptoWorksCIM2.00.00.01 z 1.jula 2009, takze stare dost.... neviem, kde inde, alebo inym sposobom by som upgrade vedel spravit, ale slape to a to je hlavne. Aj Ty mas dve verzie a rozdiel nevidis ziadny. Tak moduly uz necham tak ako su, nic ine mi ani neostava.

Za tie identy cw a irdeta na ice kartach sucasne mi to dava logiku, na cistych irdeto kartach uz mas len ident irdeta ( ciste irdeto si hadam nikto nekupi, ak na to nema modul, pripadne STB s citackou Irdeto), ale skylinkaci asi mysleli odpojenie identov na starych kartach 0D03 a 0D70....


Hornet, toto nie je dobra otazka na mna, ale na niekoho, kto ho ma tiez, zatial mi nikto svoje poznatky nenapisal ohladom ISIA, len ochotny Dagy s digicorderom, s ktorym skladame chyby fw, pripadne mi poradi co a ako nastavit, nakolko som mal od technisatu HD stb len jednotuner HD8-S a tam bolo menu a nastavovanie trochu odlisne :-) Ale podla odpovede z technisatu ohladom chyb, ktore som im napisal mi prisla odpoved, ze v nasledujucom fw by mali byt opravy zapracovane, programatori na nich pracuju.....

Inak som milo prekvapeny, ISIO ako multimedialny prehravac funguje bez problemov, aj mkv-cka ozaj s vysokym datovym tokom bez seknutia, aj sucasne s nahravanim na druhy usb HDD. Takze je moznost ze multimedialny prehravac od WD - TV HD Live HUB mozno pojde v blizkej buducnosti z domu, aj ked uz ma 1 TB-ovy hdd v sebe :-)
Aj pristup na ISIO, nastavovanie a sprava cez web rozhranie funguje, uz sa len dokladne naucit technicku anglictinu, lebo je tam toho neurekom :-)
Internet tiez pouzitelny, aj ked trosku pomalsi, zatial preddefinovane stranky od technisatu sa zmenit nedaju, pridavat nove v zalozkach ano.

To len na okraj, aby to nevyzeralo, ze ISIO je nejaky křáp :-)
sirdo (1320)|29.4.2011 10:21
[quote=golfLC;342758]To len na okraj, aby to nevyzeralo, ze ISIO je nejaky křáp :-)[/quote]

to si ziaden co i len trochu racionalne mysliaci clovek nemoze mysliet :) ...

btw. ta cast o ISIO ako MMC ma celkom zaujala. budes testovat nejak podrobnejsie tuto funkcionalitu?...

p.s.: preco si vlastne trval pri kupe CAM na origo TechniSat? ja ked ISIO nakoniec kupim, tak don pojde toto: http://www.satelity.ellano.sk/?akcia=showkategoria&vyber=6075
golfLC (1941)|29.4.2011 10:50
Bolo to len a len na zaklade kusenosti Dagyho s nimi. A este, ze modul eurocam (cerveny s napisom Irdeto) a CW Philips mi robili sarapatu.... Ta info, ohladom mascoma, co tu pisali, prisla az po mojom objednani.... Ale v plane ma tento STB kupit aj jeden moj znamy, tak jeden modul TS na CSlink kartu by som mu posunul a kupil asi toho mascoma na CW aj Irdeto. Vies, tazko sa vybera to spravne orechove, ked tento prijimac ma este problemy aj s origo modulom rovnakej znacky.... dalsi vlastnici Ti poznatky nepisu, je to zatial vsetko v hladine pokus, omyl. Ale verim novsim fw, aj TS DIGIT HD8-S mal v zaciatkoch rovnake problemy, no a spominane moduly eurocam a philips v nich s poslednymi fw slapali ako hodinky.... vsak co ine mi uz ostava, okrem toho, ze by som ho predal, nech sa trapi niekto iny :-)

ISIO ako MMC budem testovat aj dalej, zatial MKV-cka idu v pohode ( samozrejme tie, co maju korektny VIDEO ENKODER H.264) - na to je zatial haklivy, nejake ine patlanice do mkv neprecita. Aj upravovane a spajane *.TS nahravky z predchadzajuceho technisatu s korektnym zobrazovanim celkoveho casu nahravky. Tak ako som uz pisal, normalne rozmyslam, ze ten WD TV Live HUB Media prehrávač 1TB pustim k vode. DivX subory prehrava tiez vsetky, s titulkami som ich zatial neskusal, vsetky mam s dabingom BRripy....
Hornet F-18 (1328)|29.4.2011 11:07
Potesujuca sprava mi dnes prisla z Omka.cz. Isio bude buduci mesiac, presne zatial nevedia.
Dovolim si odcitovat:
FW ... nenasel jsem zadnou zavaznou chybu v poslednim FW, byly provedeny
rozsahle technicke testy pro CZ/SK region, casove pasmo je nutno zadat zatim
manualne, uvodni pruvodce ladi prilis mnoho kanalu atd. Takze jenom
drobnosti ... prijem Skylink, CS Link, UPC bez problemu. Funkce HbbTV bez
problemu, pripojeni k internetu, drobna chyba je v internetovych radiich ...

Spytal som sa aj na CAM moduly, s ktorymi testovali. Pockame na odpoved.
:-)
golfLC (1941)|29.4.2011 11:15
No aby to bola pravda, bol by som velmi rad. Tiez som si pisal s omkom, aj este pred jeho kupou z ineho zdroha.... No ale ze netestovali cestinu, kde po vypnuti a naslednom zapnuti STB nabehne vsetko v anglictine..... No a vtedy systemovy cas nastaveny na region Nemecko nepomoze, cas posunuty hodinu pozadu. Len nastavenie casu uzivatelom GMT+2 je korektny, vtedy Ti vsak neprehadzuje automaticky letny a zimny cas.... Ja som svoje poznatky napisal priamo do Technisatu.de a prisla mi odpoved popisana uz v predch.prispevkoch, nakolko pomoc od omka bola v tomto zaporna, nech si to riesim tam, kde som to kupil, sakra ved aj im by malo ist o to, nech je ten stroj vyladeny aj na nasu lokalizaciu!!!!!
Hapax (41)|29.4.2011 11:20
Mám Isio v provozu 3 dny a trochu se s ním peru. Není se co divit - je to můj první SP, před ním jsem měl od Digi TV :). Zatím jsem spokojený, kvalita obrazu oproti Digi TV super - už se těším na hokej v HD.
Problémy: občas mi HD programy (mimo ČT HD) hází hlášku "není signál". Dnes ráno jsem to pustil a vše šlo v pohodě, někdy však musím 5-10 minut čekat než to naběhne. Jedná se o programy vysílané v normě DVB-S2.
Nahrávat zkouším právě teď z HBO HD - potom dám vědět jak to dopadlo.
to golfLC : jak prosím přidám záložku int. stránky. Děkuji.
jo a ta chyba s češtinou po vypnutí se u mě zatím neobjevila !!!
golfLC (1941)|29.4.2011 11:34
Hapax: Aku tam mas verziu fw? Uz si robil upgrade? Aky CA modul pouzivas? Mas jeden, alebo dva aj s kartami. PIP v pohode? Ja som tam dal tu poslednu z ich stranky, ta je pasovana na ich CI+ moduly, Mozno tam mam problem s tou cestinou, ze tam maju nejaky bug. Ale robi mi to len s cestinou, ak dam napr. madarcinu a restart, vsetko nabehne v madarcine..... Verziu fw tam mam 2.49.0.2-1745k

Ak sa dobre pamatam, za tie stranky, ked ju mas otvorenu, potlacis tlacitko OPT a tam mas moznost na jej ulozenie (pridanie do zoznamu), prida Ti ju do celkoveho zoznamu..... Som teraz v praci, takze mozna kontrola az ked pridem domov, ale pridal som napr. stranku CT a je v zozname.
Dagy2 (3153)|29.4.2011 12:01
ad moduly:
1/ z diskuzii s najmenej 15 užívateľmi HDS2/HDS8 viem, že rôzne moduly robia rôzne problémy (Mascom, Eurocam - tie asi najviac, aj doporučovaný Smit). Napríklad problém, že sa nedala naladiť NovaHD napr. s Mascomom a CTHD so Smitom. S Technicryptom potom bez akejkoľvek zmeny išlo všetko v poriadku.
Preto odporúčam použiť TechniCrypt pokiaľ je ho možno zohnať.
2/ Neotion myslím ešte nikto neodskúšal v twintuneri - aspoň ešte nikto skúsenosti nenapísal. Najväčší problém modulov v twintuneri je, že keď sú rovnaké oprávnenia na oboch kartách často vznikne z toho míšmaš a buď zamrznutie prijímača alebo neustále hlášky o kodovaných programoch. Technisat toto vyriešil v roku 2008, ale mnohé prijímače s tým majú do dnes problém.
Čo vznikne pri použití Irdeto modulu a rôznych funkcií ktoré tu doteraz u CRW neboli ako je surflock, PIN kody pre erotické programy a pod. ťažko povedať.
Takže: na skúšku Neotion OK, ak tu niekto dá skúsenosti ešte lepšie, ale na rýchle rozchodenie a pokoj v rodine nee.

3/ ak bude problém (ako že zatiaľ je a u kolegu KZLATAKa napríklad aj s nahrávaním) všetci sa budú dekovať za použitý "neštandardný" modul

ad hapax:
problém s hláškou "žádný signál" sa občas u mňa tiež udial - neviem či to je "nespolupráca" s LNB (twinLNB Chess 0.2dB) alebo diseqc.
OxxO som to predviedol v priamom prenose. Odpoveď bola (medzi nadávaním na iných zákazníkov) že je to normálne u každého iného kanálu než CT1 (napr ARD, ZDF apod.) a potom, že majú ohnutú anténu a len single LNB takže to čo som im ukázal je vlastne irelevantné.

Na čo som prišiel, poradil asi 5-tim a doteraz to funguje 100%. Nebádam prečo, pozerám a nešpekulujem:
- menu - ladenie - transpondér -> nastav namiesto 12109 frekvenciu 12105. Zvyšok parametrov nechaj rovnaký. Preskenuj transpondér a ulož stanice. Beží to potom určite OK.
Je potrebné nastaviť frekvenciu 4 MHz vyššiu alebo nižšiu než je vysielaná.

Tak príjemný HD zážitok z dnešného hokeja.
golfLC (1941)|29.4.2011 12:11
Dagy, ja som vobec nenarazal na tvoju radu ohladom modulov TS Technicrypt, som s nimi spokojny, myslim si, ze problemy su vo fw STB, nie v moduloch. Len by nebolo odveci uz pri nasom testovani modulov vyskusat aj tho mascoma, co tu niekto o nom pisal :-)
Cital si ten Hapaxov prispevok? Zaujimave ohladom tej cestiny, aj ked si myslim, ze nema monoblock, tym padom mu STB nenadetekoval novy fw a ma tam ten povodny - prvy od vyroby. Len ten uz ja pre pokus nahrat neviem, nakolko zalohu fw Ti prijimac neumoznuje spravit a na stranke technisatu uz je len ten novy..... Takze odskusat to v tomto pripade neviem, este skusim posurfovat po nete, ci ho niekto volakde nezakvacil......

Tiez príjemný HD zážitok z dnešného hokeja :-)
Hornet F-18 (1328)|29.4.2011 12:21
hmm.... moduly :-( Technisat ukoncil vyrobu(to ze su niekde nahodou skladom- neberiem), tak sa snad najde nejaky vyrobok, ktory bude fungovat korektne :-)
Snad mi odpisu z Omka, na com testovali, ved su oficialny dovozca, maju certifikat, tak dufam, ze to pojde :-)
golfLC (1941)|29.4.2011 13:07
Predchadzajuci fw som zatial na nete nikde nenasiel, ale na nemeckych forach, ako som si dal prelozit, velky ohlas posledny fw nema, myslim ten, co je na ich ofi stranke a ponukne ho aj prijimac cez upgrade OTA z astry 19,2. Od problemov s wifi,..... , prestal podporovat externu klavesnicu, Niektori aj s Cl+ modulmi.... No isto inu regionalizaciu ako nemecku si nenahodili, takze nase problemy zatial neporiesene.... Skusim to dnes hodit este na prijimaci vsetko do nemciny, co to povie po restarte....

V internetovskom prehliadaci ISIA ma tak nahodou teraz napadlo, ze oproti verzii fw, co bola v prijimaci pri kupe a tymtu poslednym (druhym v poradi) mi zmyzlo na virtualnej klavesnici pri zadavani url tlacitko(.sk), uz tam je len .com pripadne .de
Hapax (41)|29.4.2011 13:07
[quote=golfLC;342793]Hapax: Aku tam mas verziu fw? Uz si robil upgrade? Aky CA modul pouzivas? Mas jeden, alebo dva aj s kartami. PIP v pohode? Ja som tam dal tu poslednu z ich stranky, ta je pasovana na ich CI+ moduly, Mozno tam mam problem s tou cestinou, ze tam maju nejaky bug. Ale robi mi to len s cestinou, ak dam napr. madarcinu a restart, vsetko nabehne v madarcine..... Verziu fw tam mam 2.49.0.2-1745k

Ak sa dobre pamatam, za tie stranky, ked ju mas otvorenu, potlacis tlacitko OPT a tam mas moznost na jej ulozenie (pridanie do zoznamu), prida Ti ju do celkoveho zoznamu..... Som teraz v praci, takze mozna kontrola az ked pridem domov, ale pridal som napr. stranku CT a je v zozname.[/quote]
golfLC: Verze FW je stejná jako máš ty, upgrade proběhl 1. noc automaticky. Modul mám zatím jeden - viz podpis, PIP funguje (1xkódovaný program a druhý musí být nekódovaný).
Přidání záložky funguje - díky.
Dagy2: Dík za radu, vyzkouším co nejdříve.

P.S. Nahrávka z HBO HD bez problémů, v PC to ale přehrát nejde - asi nemám příslušný kodek.
Dagy2 (3153)|29.4.2011 13:30
golf
- ad moduly, moja reakcia bola na Sirda, lebo chcel tam davat hned Neotion. A s 2xNeotion a napr. karta ICE+NEXT to asi zatiaľ nikto neskúšal. Super že dávaš všetky poznatky, to musíme rozchodiť, veď by to bola hanba keby súdruhovia v nemecku urobili po umelohmotných lyžičkách ešte ďalšiu triviálnu chybu. :)
- ad podpora - moje CI-moduly Multicrypt sa nevyrábajú asi od 2009. A FW je na 12604 stále. Včera som to reálne skúšal a začal sťahovať FW na tom module ktorý má CRW v.13 !
Takže to musí fungovať. Treba mať prijímač naladený - pozerať pri tom - WDR aachen

hapaxovi to šlape v pohode, lebo s jedným modulom/tunerom je to iné kafe než twintuner.

FW - niekedy som si povedal, že začnem zálohovať všetky FW od TechniSatov ktoré sú zaujímavé ale som to podcenil. Takže mám v domácej knižnici len HDS2 a HDS2X.

Prehrávanie HD v PC:
hapax, ts4 formát neprehráva každý soft ani každá mm krabička. Vie to napríklad WDTV alebo niekotré LCDTV Samsung.
ak to chceš v PC, stiahni si GOM-player. Tento je oficiálne doporučený od TechniSatu a beží to na ňom veľmi dobre včítane titulkových a zvukových stôp.

Vrele doporučujem, ak len trochu lámete nemčinu preštudovať stránky technisat.de.
Je tam stovky dobrých nápadov včítane vídeí a návodov na naladenie antén, inštaláciu twin s použitím jednoho kábla a podobne. Nehľadajte soft a návody na stránkach sat obchodov ak ste na to zvyknutí z iných prijímačov. V tomto je TechniSat naozaj špica. Ak s tým máte problém - dotaz sem alebo SZ, pomôžem s prekladom.
golfLC (1941)|29.4.2011 13:59
Dagy, hned ako si mi vcera napisal postup na upgrade fw, prepol som na WDR aachen, vosiel do menu modulu, dal download fw a len preblikla obrazovka menu a nic, cakal som aj minutu, ci sa nejako dlho nezarozpraval :-) ale nic, napadlo ma, vyskusam, ked dojdem domov pripojit este tu HD8-S-ku, uz ju mam zbalenu pre kolegu, skusim upgrade modulov v nej....
Na jednom fore som cital, jeden sa stazoval, co mu robi za šarapaty ISIO, tak si robili srandu, ze asi ma prijimac z pondelkovej serie vyroby, hadam to nebude aj moj pripad :-) sakra, za tie peniaze prijimac + dva moduly aby sme to nerozchodili? :-)
Len ma este zaraza, Hapaxovi sa nemeni ten jazyk menu z cestiny pri reboote.... Neverim uz v tolko nahod, ze by bol nejaky bug vo fw z ich stranok a z OTA by to islo v pohode....
golfLC (1941)|29.4.2011 16:01
Upgrade fw modulu nejde ani na technisate str1-ke, to iste prebliknutie a dalej nic... Tak neviem ci rozbalit tu HD8-S-ku, asi to bude rovnake...
Dagy, chcem sa Ta este spytat, ja nikde v menu modulu nemam moznost nejakeho nastavenia, mam tam len po vstupe do Cl - Module nasledovne moznosti:
Module information
Software Download
suppress Message

Ked dam Software Download, da ponuku:
Search New Version
a
Loader Status

Po potvrdeni Search New Version len preblikne a finíto :-(
Co si pisal....
menu Software download setup:
-------------------------------
Network Id: 1
Transport stream Id: 1111
Service Id: 7225
Pid: 1809
Reset download settings

Ja tam to ani nemam, takze uz neviem, kde by sa tieto udaje dali vlozit.... asi tam je chyba

Nedalo mi este to CZ menu, co pisal Hapax... Nastavil som jazyk na CZ, vypol STB na nekodovanom, nasledne zapol na nekodovanom a CZ menu ostalo. Ako zapnem prijimac na kodovanom programe, pri zapnuti preblikne na england, to iste napr. aj pri nemcine, pri madarcine nabehne v madarcine aj pri kodovanom. K prijimacu som nemal pripojene ziadne USB zariadenie, odskusane s modulmi, aj bez, bez rozdielu. Uz nechapem, ze jemu to nerobi, co mam naozaj nejaky vadny kus? Ved keby ze ano, aj na tej madarcine to robi, či? :-) Rovnaky fw prehrat este raz prijimac nepusti... aj ked chybu upgrade v zasade vylucujem.
Dagy2 (3153)|29.4.2011 23:49
CI-moduly čo toto?
Aktualizace firmwaru modulu je možná pouze u série s artikel number 0001/4535!
U nové série s artikel number 0003/4535 výrobce tuto funkci deaktivoval.

USB update, resp. znovu prepis FW:
u HDS2X môžeš preplácnuť cez USB alebo RS232 FW vždy. A to aj rovnakým FW alebo nižším - downgrade.
ak dáš na USB FW a singleupdate, zastrčíš do USB, čo to píše? ignoruje ten update?
Hornet F-18 (1328)|29.4.2011 23:59
Tak odpoved z Omka.cz o moduloch a PIPe, citujem:

"PIP naprosto v poradku, dlouhodobe testovane na Skylinku, pouzity dva moduly SMIT Cryptoworks s ICE kartama. Dle mne je to jen o vhodnych modulech, tak jak je tomu u technisatu zvykem"
odporucany HDD: "Externí pevný disk WD 500GB My Passport Essential 3.0"

golfLC, mam taky dojem, ze ten tvoj prijimac je ozaj asi z pondelkovej serie...ale verim ze ho rozbehas :-)
golfLC (1941)|30.4.2011 09:41
Dagy, mam seriu 0003/4535, takze smola.... sakra, este aj toto aby si kupujuci odkontroloval informaciu podavanu cez telefon a ich web, ci je to ozaj pravda...
Hornet .... Ti dík za povzbudenie :-)
PIP je teraz v podstate OK, dal som na radu Dagyho, dualdecrypt na AUTO a slape bez problemu...
No vidite, ako ISIO vylepsilo aj tuto funkciu :-)
Maximalne, co spravi problem, ak pri spusteni nahravania a prideleni pristupu z modulu dam nahravat nejaky dalsi program, ktory uz opravnenie na druhom module-karte nema, ale to uz je nie problem fw :-)

Hlavne si teraz pockat na new fw, co to spravi... ten jazyk menu mi vobec nevadi, normalny chod prijimaca to vobec neovplyvnuje...

Dagy, za ten upgrade fw, ako keby si prijimac pozeral, aky subor mu das (nazov suboru), nakolko upgrade na tuto verziu som spravil bez problemu, oproti HD8-S aj graficke zobrazenie na obrazovke s teplomermi, nie len na displayi prijimaca. Ked ho tam dam znovu, nic, ziadna reakcia, samozrejme aj so suborom singleupdate.