Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 269 z 319 PrvníPrvní ... 169219259267268269270271279 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 4,021 až 4,035 z 4785

Téma: TechniSat Digit ISIO S1 - zkušenosti

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

počítadlo dobehlo do nuly.
    FW stále beta, návod nič. Zdá sa že im to súdruhom zamotalo šišku. Myslím, že ošetriť tú funkciu aby nedochádzalo ku konfliktom (zdá sa aj v iných častiach FW) bude zložitejšie než vybaviť vydieračskú pôžičku u nebankovky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

Dagy, viem že toto nie je téma na S3ku, len prikladám screen, hodil som nový fw aj do nej a pozri na info o zmenách vo fw-y. (porovnanie web a prijímač) To je to čo sme riešili, že čo bolo na nete ráno a čo poobede...

Úplne rovnaké

Nepochopil som to stiahnutie SFI obrázku z externého úložiska?
    Majú v tom riadny mišmaš...

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: S3web.jpg 
Zobrazení: 100 
Velikost: 73.2 KB 
ID: 25147Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_0621.JPG 
Zobrazení: 119 
Velikost: 1.24 MB 
ID: 25148

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od roman3 Zobrazit příspěvek
    Tak posledny tyzden mam aj ja problemy s nahravkami. Vyhodi mi hlasku "uzivatelske prava vyprsali", stalo sa mi to uz asi 3x. Mam Isio Intern., nic som s nim nerobil ziadne ine nastavenia ako obvikle. Zrejme fakt nieco Skylink zase robi. Ma niekto podobne skusenosti?
    Skylink nic nedela. To je zalezitosti FW prijimace a CI+ modulu. Vse se diskutuje take na nemeckych forech, jsou tam zajimave odpovedi z TS, ORF atd. Nicmene i na to je dnes lek a to pouzivat stary modul TechniCrypt CW, Alphacrypt nebo novy modul Irdeto verze ....

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Tak soudruzi to naozaj nestíhajú. Ale na stránke je aspoň obsiahly návod na použitie a nastavenie Watchmi. Pokiaľ ale táto verzia softu zrušila streamovanie kodovaných programov tak skôr narobili viac škody.
    Watchmi by som použil napr. na vytvorenie Bundesliga kanal alebo Moji VyHulení , to by šlo nie?

P.S.
    roman3, dúfam už vieš čo máš robiť. Objednaj si modul TechniCrypt CW u autorizovaného dovozcu TechniSat v Brne.
    Ty kokso a ešte napísané že "i na to je dnes lek". chápem že 21:59 je už dosť neskoro po celodennej ťažkej práci ale toto nemá chybu.

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Dotaz na "service center"
    mas presnejsie info, kedy bude vydany novy fw? Meska podla ohlasu tri dni, je to na dlhsie caknie?

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

@Dagy2

Ano je na to dnes uplne novy modul Irdeto, jaky to je si zjisti sam, jako samozvany zastupce Technisatu to budes jiste vedet. Tva averze je opravdu dost tezka, siris ji vsude kam prijdes, asi by to chtelo lekare. Neboj, ja zde rozhodne psat nehodlam, protoze na to nemam ani cas. Takze prosim vsechny veskere dotazy smerujte na Dagy2.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

@servis center
    - rozdiel medzi nami je ten, že ja som subjektívne podľa tvojho názoru samozvaný a ty si objektívne za podporu zase platený. Tvoja firma predáva výrobok, z ktorého marže kryje náklady na podporu a odpovede zákazníkom.

- zopár ľuďom tu s kolegami sa podarilo pomôcť obísť nedostatky FW ktoré otravujú život TVOJICH zákazníkov. zatiaľ čo tebe to "na stole chodilo ako víno". A na dotazy tu potom už radšej neodpovedáš. smutné je, že niektoré z týchto pomôcok po zaregistrovaní na vašej stránke dokonca posielate e-mailom nešťastným majiteľom SIR-ov. Nič proti tomu, nakoniec sú tu na fóre voľne prístupné, ale považujem za divné kěd ich oficiálny dovozca posiela ako svoje a ešte po registrácii (napr. nastavenie družice 23.5E ako USER a pod)

- pri každom probléme si tu vyťahoval rôzne argumenty a skončilo to nadávkami z tvojej strany na výrobcu. to už som tu písal, tak sa oficiálny dovozca nespráva - kopeš za prachy ktoré máš z predaja ich výrobkov tak musíš robiť všetko preto aby si zákazníkom pomohol. Vrcholom bolo napríklad konštatovanie, "že ste preložili na vlastné náklady kompletný návod". To je proste jedna perla za druhou. Preto moja averzia. Začni sa správať normálne, t.j. aby mal človek pocit že chceš pomôcť aj keď to je zložité a ja nebudem musieť k doktorovi.

- presne ako píšeš, nemáš čas na nič. Ani na to, aby si dal dokopy problémy ktoré si spôsobil - ako si sám tu uviedol - (zlým) otestovaním modulov Technicrypt Irdeto.
    Alebo je liekom v dnešnej dobe kariet M7, Irdeto Pi-Sys použiť starý modul TechniCrypt CW, Alphacrypt ?
    Ak si sa postaral o nápravu softu pôvodného modulu budú ti tu všetci blahorečiť. Potom stačilo ukončiť tvoj príspevok oznamom - "páni všetko sme vyriešili, updatujte si vaše moduly, návod ako na to je v prílohe" a nie zase typicky - tri bodky, alibizmus bez konkrétneho udania typu (a to bolo pred mojím samozvaným príspevkom tak si nemal byť na čo nasrdený)

P.S. Ale nebolo tak myslené, že si majú kúpiť ľudia nové moduly??? citujem: "novy modul Irdeto verze ...." to by bol ťažko nemiestny vtip.

--------------
    Pevne verím, že náš priateľ nemá na mysli aby ste si kúpili za 2 x 959 Kč do ISIO nové moduly, ktoré začal ponúkať na webových stránkach. A zase vo veľkom štýle podobne ako u Technicryptu Irdeto popisuje ako ideálne fungujú....(bodaj by konečne)
    Že tvrdil o päť stránok skôr niečo iné? čo tam po zákazníkoch...
    Trpím ťažkou averziou na všetkých, či sú to šmejdi ktorí predávajú kastróle penzistom alebo predajcovia SAT techniky ktorí tvrdia že niečo funguje ako víno u nich na stole a potom nemajú v sebe ani toľko odvahy aby si priznali že to nebola pravda. Asi majú pocit, že tí čo kúpili na toto odporúčanie moduly za viac ako 2000Kč si teraz v pohodičke kúpia ďalšie a budú ho velebiť.
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 30-10-2013 v 17:23

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

@Dagy2:

Bohuzel mas zcela mylne a zkreslene predstavy. Ja NEJSEM placen za podporu pro zakazniky TS z vsech moznych distribuci. Ja JSEM placen za to, abych opravil HW pristroje radne a vcas. To je ukol Autorizovaneho servisu TS, zadna poradna. Zadny oficialni zastupce TS v CR neexistuje, to je mytus minulych dob. Je zde cela armada tzv. autorizovanych prodejcu, ktera si vse resi po vlastni ose. Tedy podpora je vylucne v rukou prodejce nebo samotne tovarny, tak to chce samotny TS.

To, ze jeden z distributoru da zdarma neco pro ostatni distributory neni az tak obvykla vec. Verim, ze zakaznici napr. Datartu meli radost. Preklad mel byt spravne urcen pouze pro zakazniky toho jednoho distributora, samotny TS udelal preklad kratkeho manualu, cimz byla splnena zakonna podminka prodeje.

Co opravovat na FW modulu, kdyz neni co. Problem je totiz uplne nekde jinde a to se jmenuje norma CI+, tuto normu jsem ja nevymyslel. Je skoda kdyz tak ctes nemecka fora, ze se nepodelis se zkusenostmi ctenaru v Rakousku a SRN. Ze by tam modul nikdo nikdy nepouzil, opak je pravdou. Kolik tech CI+ modulu si mel v ruce? Ten modul CI+ od Technisatu jede jeste nejlepe ze vsech CI+ modulu, ano zazraky ale neumi.

Moc bych te prosil, aby si v kde jake diskusi na netu nepouzival me vyrazy, nedal jsem ti k tomu svoleni a ani ja tvych vyrazu nepouzivam. Ja rozhodne nikomu nic nenutim, kazdy at se rozhodne podle sveho uvazeni. Prosim nepouzivej BLUDY, ze se zde neprodavaji pristroje urcene puvodne pro SRN a ze je zde pouze verze international, ty jsi u tech jednani nebyl!! Dochazi pak k tomu, ze lide jsou zmateni. Ja te obdivuju, ze se vyjadrujes k cele produktove rade TS, aniz by si mel kdy ten ci onen pristroj v ruce, to bych ja skutecne nedokazal. Vsem ctenarum se omlouvam za tento prispevek, ale neni mozne nechat polopravdy nebo uplne nesmysly bez reakce. Ale na tohle ja fakt nemam cas ...

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Dozvedel som sa sice zaujimave veci zo zakulisia ale kedy bude novy fw, som sa nedozvedel

aky je to "nebo novy modul Irdeto verze ...." ? je CI alebo CI+ ? ak je CI+ a funguje ok, preco nemoze fungovat stary modul Tech Irdeto CI+ ?

Registrace
    Apr 2011

Pre tých, čo používajú stream nahrávok v sieti a chce mať streamovanú nahrávku aj tú, ktorá sa ešte len nahráva, je potrebné nastaviť v Twonky servri (záložka Sharing) interval scanu ukladacieho média. Deafaultne je nastavených 60minút. V prípade, že je zadaná hodnota 0 (nula), scan je vypnutý, no v prípade, že je zadaná hodnota -1, viď screen, aj prebiehajúca nahrávka je viditeľná v sieti okamžite po spustení nahrávania na ISIU (pri zadaní hodnoty -1 je okamžite nahrávka pridaná do zoznamu nahrávok). Do nastavenia Twonky je potrebné mať na ISIU zapnutú funkciu v menu konfiguráciu cez HTTP > cesta Menu > nastavenie > špeciálne funkcie > UpnP. Následne je potrebné sa prihlásiť na diaľku z PC cez web prehliadač vo forme IP ISIA napr. 192.168.1.10:9100 a klinúť na ikonu nastavenia - Sharing. Klasicky cez menu prijímača sa táto funkcia - hodnota meniť nedá. Dá sa však naň dostať priamo aj cez web prehliadač ISIA so zadanim predchádzajúcich parametrov (IP ISIA so zadaním portu 9100).
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ImageUploadedByTapatalk HD1383174978.511897.jpg 
Zobrazení: 108 
Velikost: 345.8 KB 
ID: 25196  

roman3
    Guest

Citace Původně odesláno od service center Zobrazit příspěvek
    Skylink nic nedela. To je zalezitosti FW prijimace a CI+ modulu. Vse se diskutuje take na nemeckych forech, jsou tam zajimave odpovedi z TS, ORF atd. Nicmene i na to je dnes lek a to pouzivat stary modul TechniCrypt CW, Alphacrypt nebo novy modul Irdeto verze ....
    Zrejme si necital poriadne moj prispevok. Tak este raz, mam Isio IE + moduly Tech. IR, fw mam 2183 asi 1/2roka. Dany problem s nahravkami sa doteraz vyskytol tak raz za mesiac, pomohlo pretacanie dopredu a nahravka bola ok. Posledne 2 tyzdne sa problem zvyraznil na cca. 5x do tyzdna, pretacanie nepomohlo. Asi tak od piatka uz to bezi zase v normale. Za ten cas som s konfiguraciou nic nerobil, jedine ze by prisiel nejaky Samo z ulice pred dvoma tyzdnami mi prehodil fw a v piatok ho dal zase naspat. Tak mi nehovor, ze Skylink nic nerobi. Ano velmi dobre viem, ze je to "specialita" CI+ modulov to mi nemusis vysvetlovat. Skor mi vysvetli ako k tomu ma prist zakaznik, ked si to nevie prehrat ani na druhy den, to nehovorim o F1 to neslo ani v ten den.
    Oooo ano tvoja rada je velmi cenna a vazim si to ako mi radis kupit si novy modul. Vymenis mi ho za tie Technisaty? Tiez boli kupovane z vasej firmy. A ze su to najlepsie co teraz je? Este si mi neodpovedal na otazku, ktoru som tu uz davnejsie polozil, ze sa neskutocne hreju a onedlho mi to odpali obidve karty. Co sa s tym da robit? Myslim, ze Smit IR boli o dost lepsie, bohuzial pre mna uz ich nemam. Prepac, nechcem sa ta dotknut ale mas zaujimavy pristup , aspon vieme o co ti ide ak sa jedna o zakaznika, asi uprimna pomoc to nebude.

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Novy fw pre Mascom moduly je k dispozicii cez OTA. 1.27/3.27 stiahohol som cez ORF.
    Pripominam, ze pri akzualizacii treba vybrat karty z modulov a nechat len jeden modul, stiahnut novy fw(trva to nejakych 5min), vypnut, stiahnut pre druhy modul. Dat tovarenske nastavenie pre moduly a nastavit si naspat hodnoty. Pisal som ich v Tipoch/Trikoch pre Technisaty.
    Je tam optimalizacia Pidov a celkove zlepsenie.
    Vyskusal som a mozem odporucit, zlepsilo sa prepinanie, je to plynulejsie a rychlejsie. Nejake ine prevratne zmeny som nezaznamenal

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Ahoj no zrovna aktualizuji na 1.27 tak jsem zvědav,přeji ostrý obraz

Registrace
    Apr 2011

Zdravím všetkých...
    Len také info by som potreboval...
    Včera mi z ničoho nič app MyTechnisat neukáže korektný názov ISIA, len nejaké čisla s písmenkami, viď screen. S3ka ide v pohode. Ide to u vás v pohode?
    Len pre info, mám downgrade na poslednú oficiálnu verziu fw-u 2.56.0.5 (obnovenie settingu zo zálohy) z beta verzie.

Dík za info

Továrko aj tak by som nerobil, čakám na oficiálnu verziu fw-u.
    Naposledy upraveno uživatelem golfLC: 06-11-2013 v 14:53

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Ahoj no já jsem dal spátky tu beta verzi a v aplikaci na tabletu ukazuje správně DIGIT ISIO S 1 zatím jsem nenašel žád.problém i to nahrávání fachčí,psal jsem už tom ,přeji ostrý obraz.

Podobná témata

1. TECHNISAT Digit HD8 SX
    Od pavzat v sekci DVB-S
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 11-01-2015, 20:50
  2. DVB-S: technisat digit isio s nahravanie
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-12-2011, 20:47
  3. TechniSat Digit ISIO 1
    Od Dagy2 v sekci DVB-S