Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD přijímače

slamape (62)|17.2.2011 18:14
U tej VT 100S by som potreboval ešte jeden SCARD- i keď sa to zdá teraz trochu smiešne.
A čo sa týka tej 8000S vyplatí sa ešte v súčastnosti kúpiť i keď s ňou nemienim robiť čoro-moro ale len zdielať vnútorne čítačky t.j.bežať na jednu kartu. Na tej VT 1OOS pobeží FW EMU ako na 8000-covke? U VT-1 podla článkov je vraj použitie alt.FW problematické
Peter
jarino1978 (8045)|17.2.2011 21:30
rada VT používa odlišný FW od rady HD. Na VT-1 existuje alternatívny FW ( Linux ).
slamape (62)|18.2.2011 17:31
toJarino1978
To všetko mi je jasné z tých nití na tie VT-čka. Hlavne by som len chcel vedieť či nebudem u 8000-covky ochudobňovaný o nový SW a či bude obnovovaný pri nástupe tých VT-čiek. Po Linuxe mi až tak duša nepiští nakoľko nie som až tak zdatný- to by som asi presedlal asi na iné značky. Ide mi len o spolahlivosť pri voľbe kanálov,naprogramovaní PVR nahrávania,zdielanie 1ks.karty SkyLink pre oba tunery v STB a prípane PIP( vraj nebeží cez SCART prepojenie s TV)je to pravda? A ešte možnosť prehrania nahraných programov do PC-ich konverziu a vypálenie. Pokiaľ mi toto zabezpečí bezproblémovo aj 8000-covka tak nepotrebujem novinky.
Peter
Teffel (198)|18.2.2011 21:06
[quote=jarino1978;330355]Len tak pre zaujímavosť :
http://www.vantage.cz/hdtv-satelitni-prijimace/1013-Vantage-VT-600-S-Twin-tuner.html

Vantage VT-600 S Twin tuner za 8 890 Kč včetně DPH

Dvoutunerový HDTV přijimač Vantage VT-600 s možností nahrávání na externí HDD (USB). Full HD rozlišení až 1080p. Rozhraní CI+.

- Full HDTV twin tuenr přijímač Vantage VT-600
- 2 x tuner DVB-S/DVB-S2
- 1 x čtečka CONAX
- 2 x CI+ slot
- funkce PVR (nahrávání) na externí HDD přes USB 2.0 port
- alfanumerický displej
- upscaling až 1080p
- EPG průvodce
- podpora UNICABLE
- paměť na 20.000 kanálů
- upgrade firmware z družice OTA nebo přes USB
- HDMI výstup verze 1.3
- procesor STi7105, 450 MHz
- Flash paměť 64 Mb
- SDRAM 512 Mb
- EEProm 8 KByte
- VDRAM 2 x 64 Mb z SDRAM

- spotřeba 45W / standby 2W
- rozměry 217mm x 298mm x 62mm
- váha cca 3,0 kg



[/quote]

ahoj zdravim Ta znova..domace kino mam vyriešene a za chvilu budem riešit satelit a tento sat prijimac sa mi velmi pozdava ..otazka:je u tohto prijimaca upscaling 1080p na takej istej urovni ako pri VT-1 ??!..akymi podstatnymi vlastnostami sa odlišuje od 8000 a od VT-1??.ja ked čitam tie udaje o tychto prijimačoch.ani neviem čo vlastne treba ešte sledovať okrem kvalitneho obrazu...diky
jarino1978 (8045)|18.2.2011 22:16
[quote=slamape;331045]toJarino1978
Hlavne by som len chcel vedieť či nebudem u 8000-covky ochudobňovaný o nový SW a či bude obnovovaný pri nástupe tých VT-čiek. prípane PIP( vraj nebeží cez SCART prepojenie s TV)je to pravda? A ešte možnosť prehrania nahraných programov do PC-ich konverziu a vypálenie. Pokiaľ mi toto zabezpečí bezproblémovo aj 8000-covka tak nepotrebujem novinky.
Peter[/quote]

- HD8000 je už starší model, nahrádza ho rada VT. Čo sa týka FW, tak je dosť pravdepodobné, že už sa nebude vyvíjať, pretože je už odladený viac než dosť. Posledný upgrade je z októbra FW 2.69. Určite ešte bude nejaký upgrade, možno vylepší spoluprácu s niektorými novšími kartami. Ale už jednoducho nie je čo vylepšiť. Skôr by som očakával ešte väčší cenový pokles HD8000...
- PIP - tento problém extra neriešim a nesledujem. Na mojom modely je len pseudo PIP, lebo je to 1 tuner ( mozaika ), ale pri HD8000 PIP naplno podporovali len určité FW. Treba si to nájsť na nete. Ale určite by som nebral PIP ako nosnú časť STB.
- nahrané programy je možné kopírovať cez LAN do PC. Čo sa týka pálenia, osobne nevidím dôvod, ale keď už, tak je možná konverzia bez straty kvality a s možnosťou výberu audio a titulkových stôp...
jarino1978 (8045)|18.2.2011 22:24
[quote=Teffel;331087]ahoj zdravim Ta znova..domace kino mam vyriešene a za chvilu budem riešit satelit a tento sat prijimac sa mi velmi pozdava ..otazka:je u tohto prijimaca upscaling 1080p na takej istej urovni ako pri VT-1 ??!..akymi podstatnymi vlastnostami sa odlišuje od 8000 a od VT-1??.ja ked čitam tie udaje o tychto prijimačoch.ani neviem čo vlastne treba ešte sledovať okrem kvalitneho obrazu...diky[/quote]

nazdar, nazdar...
neviem ti ešte priamo prakticky odpovedať na kvalitu upscalingu a vôbec obrazu a FW. Predajca v Žiline ešte nemá skladom nové modely, FW je pri radách VT ( okrem VT-1 ) mierne odlišný od modelov HD, ale vychádza z rovnakého jadra.
Som si určite istý, že germánci svoju poctivú robotu na Vantage neodflákli ani tentoraz a že to ostane na špičke ľadovca, čo sa týka obrazovej kvality a spoľahlivosti.
- čo sa týka rozdielu VT1 vs. HD8000, tak je to viacmenej jasné :
- VT-1 - dual boot ( čiže voľba medzi linuxom a klasikou )
- VT-1 - rýchlejší HW, 1080p, širšia podpora multimédií

Ako základný 2 tuner je tá VT-600-vka úplne ideálna. Taktiež nad ňou uvažujem ( napr. ja LAN na STB nepotrebujem ).
Teffel (198)|19.2.2011 20:09
[quote=jarino1978;331101]nazdar, nazdar...
neviem ti ešte priamo prakticky odpovedať na kvalitu upscalingu a vôbec obrazu a FW. Predajca v Žiline ešte nemá skladom nové modely, FW je pri radách VT ( okrem VT-1 ) mierne odlišný od modelov HD, ale vychádza z rovnakého jadra.
Som si určite istý, že germánci svoju poctivú robotu na Vantage neodflákli ani tentoraz a že to ostane na špičke ľadovca, čo sa týka obrazovej kvality a spoľahlivosti.
- čo sa týka rozdielu VT1 vs. HD8000, tak je to viacmenej jasné :
- VT-1 - dual boot ( čiže voľba medzi linuxom a klasikou )
- VT-1 - rýchlejší HW, 1080p, širšia podpora multimédií

Ako základný 2 tuner je tá VT-600-vka úplne ideálna. Taktiež nad ňou uvažujem ( napr. ja LAN na STB nepotrebujem ).[/quote]

tento je s upscalingom 1080P cenovo velmi vyhodny kedzeby mal to iste jadro ako ako VT-1..len ked dobre čitam,tak tento nepodporuje vnutorny HDD...alebo....toto by malo u mna dosť velke využitie..hlavne u mojej manželky..:D...telenoveli :D :D
jarino1978 (8045)|19.2.2011 22:28
interný HDD nepodporuje, len externý.
slamape (62)|20.2.2011 18:24
To Jarino
Mohol by si mi dať viac info k tej konverzii nahraných programov keď môžeš? Aký formát je vlastne na HDD v STB ? Ten potom cez LAN skopčím na PC a tam ho potom zrejme "nejakým" programom skonvertujem na.....čo, aby som to mohol potom vypáliť a prehrávať na klasickom prehrávači DVD ?
Veď vieš že som nováčik. Alebo mi daj dajaký typ na link.
Ďíky Peter
jarino1978 (8045)|20.2.2011 19:42
nahrávka má príponu trp. Je to celý transport stream v kvalite 1:1 so všetkými audio, titulkovými stopami, EPG a TXT.
Cez LAN si skopíruješ celú zložku a v PC si to preveď na formát ts cez free SW H264TS_Cutter.
http://www.videohelp.com/tools/H264TS_Cutter

Po prevedení na ts si s daným súborom môžeš spraviť, čo chceš v nejakom video editore.
slamape (62)|21.2.2011 12:43
To Jarino
Díky!!
slamape (62)|21.2.2011 18:37
To Jarino
S tým spracovaním formátov na PC by som asi ani nemal problém po študovaní programov na Nete, ale moje skúsenosti s prepojením STB s interným HDD s PC tak to mi nejak neide do palice i keď sa hrabem cez Google. Na disku v STB je formát nahrávky .trp ten chcem dostať(prekopčiť) do PC ako píšeš 1:1. Píšeš že cez LAN o čom viem že je to sieť. Na Vante rozhranie RS232 a prípojka RJ-45. Tá je pre sieťové pripojenie LAN. Potiaľ chápem. Ešte je tam USB ale to nespomínaš ako možnosť prenosu z HDD tak to asi nie je tá správna cesta. Tak potom ozaj asi len to RJ45. Tak čím to prepojím s PC-notebook (krútený kábel?) aké piny a nie je k mání hotový? Keď už mám teoreticky-mechanicky prepojené prípojky tak ako postupovať v nastavení kopírovania z HDD do PC? Prosím, prosím krátky manuál pre pakov a akože ty si kantor a potom ma oznámkuješ a odobereš body!
Fakt vážne ti budem povďačný. Prácu s PC ako tak zvládam ale okrem prenosu USB Wifi a Bluetooth sieťové prepojenia neovládam-či sa tam nastavujú akési protokoly alebo čo tak to neviem.
Ozvi sa prosím až keď budeš mať náladu.
S pozdravom
Peter
slamape (62)|21.2.2011 18:44
Asi som sa predsa mal rozhodnúť pre externý HDD cez USB, ale čo už narobím. Kuchať ho von z STB len pre jeho pripojenie k PC ozaj asi nie je riešenie
Peter
panasonic650 (1124)|21.2.2011 20:13
slamape: Mas router na ktory pripojis ten RJ45 ?
jarino1978 (8045)|22.2.2011 16:38
[quote=slamape;331578]To Jarino
Ešte je tam USB ale to nespomínaš ako možnosť prenosu z HDD tak to asi nie je tá správna cesta. Tak potom ozaj asi len to RJ45. [/quote]

- externý HDD si myslím na začiatku nechcel ( alebo som zabudol ja ). Ja vždy odporúčam k STB externý HDD, pre mňa osobne je to praktickejšie.
- LAN : na nete sú nejaké managere pre LAN spojenie s PC, treba pohľadať. Ono to ide aj tak, že Vantage HD vidíš v sieti aj cez PC a ťaháš.
slamape (62)|22.2.2011 17:38
To Jarino:
S tým výberom som sa nechal ovplyvniť kompaktnosťou s interným HDD.Ale čo už narobím len zohnať pomoc a radu na jednoduchší prenos nahraného v STB na PC.
Tvoj citát: "Ono to ide aj tak, že Vantage HD vidíš v sieti aj cez PC a ťaháš."
Tak to znamená že vždy treba zriadiť akúsi sieť (dokonca podla nicka Panasonic650 aj s routerom?)
Pre mňa to začina byť atomová elektráreň! Ako sa to vôbec prepája cez ten RJ45? Cez USB keď pridám-pripojím dajaký HW tak ho PC rozpozná(alebo nie) a pripojí ho ako napr.ďalší disk a potom ťahám data sem-tam. Ale ako sa chová tá LAN cez RJ45? Nemaj obavu že som lenivec a nehľadám toto prepojenie na nete. Vždy ale je tam asi: cez Lan prenesiete, upravíte a hotovo.
Kurnik už mám z toho nervy, čo mám teraz prikúpiť ďalší HDD a cez HSB ho pripojiť k STB a interný sa vybodnúť.Aj to je riešenie s odkladom na ďalšiu penziu.
A teraz "BABO RAĎ!"
Peter
PV_ox (182)|22.2.2011 19:43
Slamape, nepanikař;-), já myslím, že si žádnou chybu interním diskem neudělal. Máš to kompaktní a pokud ten disk nechceš nikam přenášet a používat jen doma, tak je to naopak pohodlnější, protože ho nemusíš neustále odpojovat od sat. přijímače, zapojovat do PC a zpět. Síť jednou nastavíš a bude Ti fungovat.

Pro propojení počítačů nebo i sat. přijímače do sítě tj. přes ty RJ45 potřebuješ tzv. UTP kabel, který koupíš už hotový v různých délkách za pár kaček.

Pokud chceš propojit pouze dva přístroje do sítě tak potřebuješ, tzv. křížený UTP kabel např. v délce 2 m tento http://www.alza.cz/kabel-utp-patch-krizeny-d47771.htm. Pokud chceš propojit více přístrojů (počítačů, sat. přijímač, apod.) potřebuješ standardní UTP kabel např. v délce 2 m tento http://www.alza.cz/kabel-utp-patch-kat-d40032.htm a nějaký switch např. tento http://www.alza.cz/switch-d-link-dgs-1005d-5port-d67573.htm, do kterého zapojíš kabely ze všech přístrojů. Switche se není třeba nijak bát, nic na něm nemusíš nastavovat, jen nastrkáš kabely a hotovo.

Pak je třeba nastavit na počítači síť. Já nejsem žádný síťař, takže Ti v tomhle bohužel neporadím, hlavně z toho důvodu, že jsem si to ani nikdy nezkoušel sám nastavit (vždy mi počítač připravili kolegové v práci), ale myslím, že si to i laici dělají doma sami a nechá se to zvládnout - ve Windows na to existují i průvodci. S tím Ti tu určitě někdo poradí nebo to můžeš zkusit na https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/79-site nebo požádej někoho kdo se motá kolem počítačů v práci, ve škole nebo mezi známými, určitě to pro ně bude hračka.

Každopádně když budeš mít tohle jednou nastavený už to pro Tebe bude zcela jednoduchý a buď uvidíš z PC disk ze sat. přijímače a vybereš si co chceš kopírovat a kam nebo obráceně v sat. přijímači vybereš co chceš kopírovat na PC, které v tom sat. přijímači uvidíš.
slamape (62)|23.2.2011 11:03
TO PV ox
Ďakujem za rady,ešte skúsim pátrať na webe.
Peter
Janke (80)|6.3.2011 18:04
Může mi někdo poradit HD přijímač pro příjem CS či SKY linku.
Požadavky:
- výstup HDMI
- HDD
- přední vstup USB s podporou přehrávání AVI (divx atd.)
- možnost dostat nahrané pořady z přístroje - tzn. kopírovaní na USB, nebo síťový konektor.
- záznam pokud možno v nějakém rozumném formátu (avi, mpeg atd.)

Díky za tipy
jarino1978 (8045)|6.3.2011 20:50
cena ?
Janke (80)|7.3.2011 11:50
cena tak. do 10tis.
Interista (31)|7.3.2011 12:21
ahoj nevim kam to napsat a nechci zakladat nove tak to dam sem :o((

Koupil jsem si satelitni komplet, vsechno zapojil na Astra 23,5 E, sila = 70procent, kvalita = 92procent
vsechno naladim CT1....az nejake HD(mam skylink HD standart) vsechno super. Tak rikam uklidim a dam satelitni prijmac do stolku pod televizi. Takze musim odpojit napajeni,HDMI, a koax a kdyz to vsechno znovu zapojim a pustim tak nic nejde :o( sila,kvalita vsechno stejny ale nenaladim programy co chci...max. nejake Brit Asia TV,Sunrise TV, Gems TV... nevim co mam delat...muzete mi nekdo poradit?
Dagy2 (3153)|7.3.2011 13:44
moje křišťálová koule má zamlženo, potťebuje více vstupů
1/ čo je to "koupil jsem si satelitní komplet".
parabola + 1LNB + 1STB? alebo monoblok alebo 4LNB a Diseq alebo parabola s motorom?

2/ "upratoval" si pod stolek aj parabolu? Z toho čo píšeš si na 28.5E
Interista (31)|7.3.2011 14:12
Single Monoblock 4.3 stupnu...parabolu otacnim normalne rukou...na te cerne stupnici co je u paraboly me to ukazuje na necelych 30
Dagy2 (3153)|7.3.2011 16:50
křištálová koule říká že tento rébus má vícero řešení:
1/ máš monoblok namontovaný tak, že chytá 23.5E a 28.5E. (Zrejme si chcel mať 19.2 a 23.5 ale máš anténu pootočenú alebo monoblok namontovaný opačne)
Aby sme sa ubezpečili nalaď 11642 V 27500 mala by tam byť hudobná stanica FLAVA
Tým že si niečo upratoval, tak si ešte okrem toho prepol niečo na nastavení Diseq prepínača monobloku.

2/ nerozumiem ako točíš parabolou ručne. To si myslel pri nastavovaní, alebo tak, že budeš mať "natáčaciu" parabolu rukou?
Predpokladám, že len nastavovanie si robil rukou a teraz to máš fixované napevno.
Natočenie je asi v poriadku, ale tým monoblokom šilháš zrejme inde.

3/ tých 30 stupňov na stupnici je hádam elevácia a nie natočenie - azimut - paraboly. Na azimut som ešte stupnicu nevidel, ona by sa pomerne ťažko umiestňovala na parabolu, pretože by musela byť otočná na výložníku. A aby ukazovala správne musel by si ju vždy zorientovať buzolou alebo podľa severky na sever.
losos (2977)|8.3.2011 04:35
[quote=Interista;334072]Single Monoblock 4.3 stupnu...parabolu otacnim normalne rukou...na te cerne stupnici co je u paraboly me to ukazuje na necelych 30[/quote]

Proč neuvedeš, co to máš za sat. přijímač ? Je to tajné ? :D

I tobě doporučuji si přečíst pár stránek odsud :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2

P.S. - Dagy2 ti poradil správně...
past4 (72)|22.3.2011 12:54
potřebuji HD přijímač do 10 000 co nejlepší s kvalitou obrazu měl jsem koupený hd příjimač evolve za 3000 a tam byla kvalita mizerná
wardo (44)|22.3.2011 15:52
Co poviete na tento prijimac?
http://www.dealextreme.com/p/dream-box-dm800hd-pvr-dvb-s2-standalone-linux-digital-satellite-receiver-box-44000
Ma s nim niekto skusenosti? Odporucil mi ho kamarat, vraj je velmi dobry, za cenu cca 150EUR.
Dik
jarino1978 (8045)|22.3.2011 17:27
wardo (44)|23.3.2011 09:43
hmmm vyzera fajn, ale ta cena tam je viac ako dvojnasobna... :(
Pytkin (7947)|23.3.2011 17:34
kde ho maju za polovicu ?
wardo (44)|24.3.2011 10:26
:) asi som to zle napisal, ja som myslel, ze ten co uviedol jarino je dvakrat drahsi, ako chcem kupit ja:
http://www.dealextreme.com/p/dream-box-dm800hd-pvr-dvb-s2-standalone-linux-digital-satellite-receiver-box-44000
p.e.c.a (22)|27.3.2011 19:15
Je a nebo není to dobrý nápad???
Bush BFSAT01HD
Chci jenom, sledovat programy, žádné hraní si a nic podobného, Max nahrávání.
Díky za info
Pitomec (10211)|27.3.2011 19:57
Proboha co to je? Má to vůbec CI slot? 9-)
Dagy2 (3153)|27.3.2011 20:23
[quote=p.e.c.a;337126]Je a nebo není to dobrý nápad???
Bush BFSAT01HD
Chci jenom, sledovat programy, žádné hraní si a nic podobného, Max nahrávání.
Díky za info[/quote]

To je fakt hodně blbý nápad.
Asi ako keby v Austrálii niekto chcel použiť STB od DigiTV.
On síce je FTA, ale navyše FREESAT "ready" STB má niektoré funkcie ktoré sú pre túto spoločnosť špeciálne prispôsobené - nastavenie programov a pod. Viď napr. TechniSat HDFS -> to je HD8S pre FreeSat.

Ľudia, kde chodíte na tieto nápady? Úplne vážne bez urážky by ma zaujímalo, ako si našiel niečo podobné? Máš niekoho v UK a ten ti povedal že má fajn lacný prijímač?
Pitomec (10211)|27.3.2011 20:47
Viděl bych to na AUKRO
Pytkin (7947)|28.3.2011 00:39
[quote=wardo;336721]:) asi som to zle napisal, ja som myslel, ze ten co uviedol jarino je dvakrat drahsi, ako chcem kupit ja:
http://www.dealextreme.com/p/dream-box-dm800hd-pvr-dvb-s2-standalone-linux-digital-satellite-receiver-box-44000[/quote]

to je dake moc lacne ... DM800 ma doma ale stal cca 400 EUR .. hento je polovica .. neni to klon ?
p.e.c.a (22)|28.3.2011 11:22
Jo máš pravdu,
je to z AUKRA.
Vůbec se v tom nevyznám, takže tápu a hledám nějaké ty odborné rady pro amatéra!!!
Nevím vůbec co bych si měl vybrat???
Nepotřebuju nic náročného. Chci zkrátka přijít z práce, zapnout a čučet na bednu, když teda zbyde nějaký ten čas.
Co byste doporučili??? Nějaký komplet?!?
Díky
wardo (44)|28.3.2011 14:00
[quote=Pytkin;337176]to je dake moc lacne ... DM800 ma doma ale stal cca 400 EUR .. hento je polovica .. neni to klon ?[/quote]

Hmmm... je to dost mozne, ale maju to uz 3 moji znami a vsetci zatial 100% spokojnost...
Preto sa pytam, ci nema niekto s tym skusenosti aj tu na fore...
Pitomec (10211)|28.3.2011 14:39
[quote=p.e.c.a;337213]Jo máš pravdu,
je to z AUKRA.
Vůbec se v tom nevyznám, takže tápu a hledám nějaké ty odborné rady pro amatéra!!!
Nevím vůbec co bych si měl vybrat???
Nepotřebuju nic náročného. Chci zkrátka přijít z práce, zapnout a čučet na bednu, když teda zbyde nějaký ten čas.
Co byste doporučili??? Nějaký komplet?!?
Díky[/quote]Pokud na CZ/SK programy, tak:

SD programy: http://www.omko.cz/?satelitni-komplet-amiko-ssd-550-kartou-cs-link-1tv-1druzice&kod=KOMAMICS1

SD + HD programy, 2 družice: http://www.omko.cz/?zvyhodneny-komplet-technisat-technibox-sir-skylink-standard-hd-irdeto&kod=KOMTESIR2
monak (47)|12.4.2011 18:29
Tak já jsem vystřídal tři receivery a je to všechno bída.
První Ferguson HF8900 HD nejlepší obraz, vše fungovalo ok.
Nevýhoda- při nastavování časovače nelze nastavit konec nahrávání, ale jen délku nahrávaného pořadu. Nenalezl všechny HDD, které jsem připojil, pouze Western Digital. Flashky nalezl všechny.
Jednou za čtvrt roku se kousne. Asi nej, co jsem měl.

Ariva TT- trošku horší obraz, malá písmena v menu, hlavně v liště info. Problém s ukončováním nahrávání, přehozené ANO/NE. problém nevyřešil ani nejnovější ofiko fw.

Vantage 8000S, o třídu horší obraz, nejde PIP, nenahrává v HD, ale přepočítá to na SD. Zatím se mně nepodařilo nahrávat dva programy najednou. Mám ho týden.

Pokud máte někdo zkušenosti s problémy s Vantage, tak se podělte, pls...

Díky...
jarino1978 (8045)|12.4.2011 21:38
[quote=monak;339460]
Vantage 8000S, o třídu horší obraz, nejde PIP, nenahrává v HD, ale přepočítá to na SD. Zatím se mně nepodařilo nahrávat dva programy najednou. Mám ho týden.[/quote]

ty máš Vantage HD a píšeš toto ? 9-)
Dagy2 (3153)|13.4.2011 14:55
Monak, ako si prišiel na to, že HD STB prepočítáva na SD pri nahrávke. To si nainštaloval nejakú funkciu ala Panasonic na úsporu miesta na HDD?
PIP nejde asi 2xHD? Dve nahrávky naraz ti nejdú - Pevne veríme že máš dve samostatné LNB-čka?
monak (47)|18.4.2011 18:05
Nevím čím to bylo, ale už to nahrává v HD.
Pokud si přepneš na HDMI na 576, tak ti to nepřepočítává?
PIP nejde ani na SD. EMU fw.
Dvě nahrávky... ano, nemám dvě LNB. Už jsem přenastavil a nahrávání funguje jak má.
Dagy2 (3153)|19.4.2011 00:16
Monak, pustil si tu správu o tom, že si mal 3 receivre a "všechno bída".
Zdá sa, že zásadná chyba je ale medzi stoličkou a diaľkovým ovládačom:
1/ mohol by si prečítať aspoň základný manuál
2/ každý STB na rozdiel od DVD/HDD nahráva vždy 1:1. T.j. SD v SD a HD v HD. NIKDY NIČ NEPREPOČITAVA. Takže ani ten tvoj to neprepočítaval pri nahrávaní, len pri zobrazovaní, pretože si mal zle nastavený výstup do TV
3/ Keď prepneš HDMI do 576 tak prepočítáva výstup do TV, ale nie ukladanie na HDD - to sú dve rozdielne veci a nemajú spoločné zhola nič
4/ keďže nemáš twinLNB tak nemôžeš mať ani dve nahrávky paralelne ani PIP (len z jedného transpondéra)
5/ V EMU sa nevyznám, to je snáď nejaký zver v ZOO? Ja používam len oficiálne karty.

Tak sadni a naštuduj manuál, uvidíš, že Vantage je 100% prijímač.
kofolak (294)|19.4.2011 00:26
[quote=Dagy2;340851]
5/ V EMU sa nevyznám, to je snáď nejaký zver v ZOO? Ja používam len oficiálne karty.[/quote]EMU je samostatna tema, ale inak tvoje odpovede boli OK.
karciboy (35)|25.4.2011 09:49
ahojte,
co poviete na tento stroj?
vela info som nenasiel, mate niekto s tym skusenost?
QBOX HD
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mne sa to docela paci, rozmyslam nad kupou.
dik za postehy
Pitomec (10211)|25.4.2011 10:10
Technická zajímavost, cenově a prakticky mimo (když ten krám klekne, tak po dobu opravy nesleduješ nic - to si radši koupím 2x TechniSat a ještě zbyde).