Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD přijímače

rudlus (539)|6.2.2011 12:44
[quote=jarino1978;328800]tak zrovna tento model by som nebral. A to platí pre všetko, čo bude označené TechniBox, je to nejaká čínska zlátanina, nejaký OEM Technisat-u. Ale s pôvodnou kvalitou Technisat-u to nemá nič spoločné. Ak Technisat, tak jedine HD8S alebo HD8+ . Alebo si počkať na nové modely. Ale na Technisat je väčší odborník Dagy2...[/quote]

takze k tomu sx8---ked tam strcim upc direct kartu pojde??a co potom so skylinkom???len cez ich modul???je to sice starsi model ale...asi bude o inom ...
a hd8s alebo hd s2x alebo hds2X+??uz je hokej v tom
jarino1978 (8045)|6.2.2011 13:36
v oboch prípadoch budeš potrebovať CI modul. Určite sa Dagy2 ozve a napíše ti viac. Ja ti môžem napísať za Vantage HD, že nepotrebuješ žiaden CI modul, predajca alebo ty sám si nahráš EMU FW ( cez USB a je to primitívne ľahké, nie ako u Arivy, že čo nahráš, to smola ), čo sa týka UPC, tak karta CW funguje v čítačke, obdobne Cslink, u Skylink-u funguje 100% CW, ICE, IRDETO karta v oboch čítačkách. Môžeš používať súčasne UPC a Skylink kartu v čítačkách.
rudlus (539)|6.2.2011 13:57
okej teda..je to za rovnake prachy...tak a ktory teda???6000 abo 8000
jarino1978 (8045)|6.2.2011 14:06
[quote=rudlus;328826]okej teda..je to za rovnake prachy...tak a ktory teda???6000 abo 8000[/quote]

6000 - 1 tuner, bez LAN
8000 - 2 tuner, s LAN
Oba používajú rovnaký FW. Ako EMU FW odporučím FW Jepssen.
Lubis04 (18)|7.2.2011 09:55
Potřebuji poradit. Při instalaci nového Vantage 8000 S mám problém načíst programy SKYlink. Kde dělám chybu? Dle nastavení předchozího přístroje to nejde.
Mám: konvektor Monoblok Quad, zatím 1 koax kabel, prosmyčkování.
V MENU: napájení LNB zap,
ASTRA 23,5,
Typ LNB Universální 1,
Kmit LNB,
Režim DiSEqC - 1,
Ton 22 kHz Zap
Unicable OK
Motor Ne
DiSEqC 1.1 Vyp

Děkuji za radu
Dagy2 (3153)|7.2.2011 12:01
ja by som to len tipol, že nesprávne je UNICABLE (záleží čo tam môže byť ak nie OK), ale musí Jarino.
TechniSat takéto nastavenia vôbec nepoužíva.
tnema (63)|7.2.2011 16:31
Stále se nemohu rozhodnout jaký satelitní HD přijímač zvolit.
Jako popravdě nevím jaký je v nich podstatný rozdíl, ale nepotřebuji žádný spešl luxus
(tj to stejné jako kdyby jste chtěli poradit s PC a chcete PC jen na internet a práci a já vám říkal ať vemete i7-950)
je mi jasné že jarino1978 mi radí dobře bud vantage nebo technisat, ale není to moc 6tis za přijímač?
Nestačil by mi náký lacinější které své také splní?
co např
Ferguson Ariva 200 HD kolem 2300 s dph, je mi jasné že vzhledem k ceně to asi nebude žádný zázrak, ale i tak se ptám nestačil by mi?
skylink HD irdeto kartu jsem měl v plánu vzít z aukra, je jich tam mraky z původní ceny 2000kč se prodávají kolem 1300kč
nebo co říkáte na tohle:
http://www.satelitni-komplety-shop.cz/technisat-technibox-sir-skylink-hd-irdeto-p-100297.html
nebo
http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1260881758&q=&kod=KOMTESIR2

Nebylo by od věci vzít nakou nabídku kompletu např z omka? - zvýhodněná cena , co vy na to rádci? ;-)
SPAWN (744)|7.2.2011 16:49
tnema: na to se da odpovedet jen to. Ze kdyz chces nejen obrazovou kvalitu a zvuk vyberes si neco od Vantage nebo Technisatu. Rad bych ti poradil Golden Interstar ale ta kvalita sla do prumeru.
tnema (63)|7.2.2011 16:55
SPAWN - od toho jsem zde aby ste mě správně nasměrovali, rád se nechám uvést do obrazu :-)
U TV jde hlavně o obraz, to víme... tj mi jasné, zvuk budu časem řešit přes reciever a sloupové repra 2.0
Dagy2 (3153)|7.2.2011 17:44
tnema tak mám príležitosť teraz zhrnúť niekoľko vlákien a diskuzie z nich:
1/ rozdiel v kvalite obrazu
je tam určite, ale toto je tak subjektívny pocit, že tvrdiť o prijímači A že má ostrejší obraz než prijímač B je pomerne ťažko, hlavne keď ich nevidíš na tom istom TV a vedľa seba

2/ funkcie
mnoho kupujúcich si predstavuje, že drahý prijímač má 500 funkcií a lacný 50 a tak si povie 50 stačí.
A ono je to možno naopak, často lacné prijímače majú písané množstvo funkcií od prehrávača, nahrávanie na USB disk a pod.

Aké funkcie potrebuje "normálny TV sledovač": dobré EPG, z ktorého sa jednoducho dá nastaviť časovač nahrávania, možnosť nahrať programy na HDD, prehľadné menu, slušne rýchle prepnutie medzi stanícami a dobrú podporu pri prvotnom nastavovaní prijímača, resp. prelaďovaní, keď SkyLink zmení frekvencie a kodovanie (čo je teraz dosť často).
Takže prvý rozdiel je napríklad v tom, že niektoré prijímače EPG sťahujú v noci a ukladajú do pamäte, u iných musíš vždy všetko preklikať, aby si po zapnutí získal program.
Druhý rozdiel je, že nastavenie Diseq a LNB u niektorých prijímačov je také, že musíš vedieť čo robíš (viď cca 4 príspevky nad týmto) u iných je to pre lamy, len zadáš družicu do tabuľky a prijímač urobí všetko za teba.

3/ tak v čom je teda rozdiel
"normálny sledovač TV" vyžaduje systém kúpiť-doniesť domov-zapichnúť do zásuvky-naladiť-pozerať. Nemrzne, nahrá čo chceš a čo nastavíš, má dobrý obraz a funguje aj keď diaľkové chytí babička alebo manželka.

"fajnšmeker" si prijímač kúpi, týždeň-dva sa s ním najprv "macuje" ešte v krabici. Potom opatrne všetko zapojí aby niečo neodfajčil, lebo väčšinou fajnšmekerský prijímač neznáša skraty na výstupe antény a pod. Potom zapojí a začne hľadať firmvéry na internete a fóra aby zistil, čo sa dá na tomto prijímači vlastne všetko nastaviť a pozerať. Zhruba za tri týždne prijímač funguje ale medzi tým vyšlo asi 5 nových update firmware a tie treba vyskúšať, takže nasledujúce týždne sa testuje.
Keďže polovica firmvérov vždy pri nejakej príležitosti zamrzne alebo nenahrá, treba sa vrátiť späť a tak dokola. Toto nie je o pozeraní ale o záľube.

Fajnšmekerský prijímač sa dá kúpiť okolo tých 1000÷2000Kč.
Prijímač pre normálneho sledovača je pri 6000Kč za dobrú cenu.

Povedal by som, že teda cenový rozdiel je generovaný tým, že zatiaľ čo prijímače pre normálnych sledovačov sú testované dôkladne vo fabrike - a to stojí prachy, ktoré sa premietnu do ceny koncového výrobku - fajnšmkerský prjímač je tak trochu pokus-omyl. T.j. vyhodím prijímač na trh a čakám reakcie. Na reklamácie odpovedám update software, čo je veľmi často kladne hodnotené užívateľmi ako výborná softwarová podpora. Je to tak trochu ako v politike populizmus.
Pritom platí poučka, že jedna chyba odstránená narýchlo zanesie do software dve ďalšie chyby. Preto potom updaty fungujú tak ako fungujú - prestane kocečkovať obraz a začne mrznúť nahrávanie a pod.

V tomto príspevku neboli menované žiadne typy a názvy prijímačov. Akékoľvek svojvoľné dosadzovanie si typu do jednej alebo druhej skupiny je púhou špekuláciou od ktorej sa autor týchto riadkov dištancuje :) :)
jarino1978 (8045)|7.2.2011 19:58
[quote=Lubis04;328992]Potřebuji poradit. Při instalaci nového Vantage 8000 S mám problém načíst programy SKYlink. Kde dělám chybu? Dle nastavení předchozího přístroje to nejde.
Mám: konvektor Monoblok Quad, zatím 1 koax kabel, prosmyčkování.
[/quote]

ja to mám takto... používam ale Diseq motor, tak si tú položku nevšímaj.
P2078671.JPG
jarino1978 (8045)|7.2.2011 20:14
[quote=tnema;329072]
Nestačil by mi náký lacinější které své také splní?
co např
Ferguson Ariva 200 HD kolem 2300 s dph[/quote]

- každé šetrenie niečo stojí. Vždy existuje určitá psychologická hranica, ktorá určuje pomer cena/kvalita. Ariva je robená na kolene na cenu a všetko okolo nej potom aj tak vyzerá ( stačí si prečítať thread o Arive ). Proste za málo peňazí, síce HD STB, s nekvalitným obrazom, s poruchami, s problémami s FW, s problémami s upgradom FW, s problémami settingu, s nezapojenými konektormi SCART, s nezapojeným konektorom predného panalu, s poruchovými zdrojmi, s poruchovými DO, s odletujúcimi F-konektormi, s poruchami tuneru..... Ariva je typický čínsky OEM klon, čo by nebolo až také zlé, ale je to klon nekvalitný. A to je problém. História Arivy je typická pre rýchlokvasený predaj, jej FW podpora je už minulosťou, nakoľko pôvodný tvorcovia už od vývoja odskočili a ukončili ho, užívateľovi ostal nedorobok, pretože ani jediný vydaný FW nebol bez bugov, čiže chýb vo FW. Väčšina si ju aj tak kúpila nielen kvôli cene, ale kvôli tomu, že začiatkom minulého roka mala najlepšiu EMU podporu a kvôli nelegálnemu sharingu ( LAN ). Ale toto je tiež už minulosť.
- voľba je na tebe, ja mám 2 ks Vantage HD6000, oba bežia skoro 3 roky 16-18h denne, za ten čas jeden STB potreboval tvrdý reset cez leto, keď bolo v obývačke 34 stupňov:) a STB nahrával naraz 4 HDTV programi asi 14h v kuse...FW podpora je dokonale odladená, obraz najlepší na trhu. Mne tento pôžitok stojí vždy za to, aby som dal za normálny STB 3 násobok ceny Arivy. :)
- čo sa týka Omka, ceny sú podľa mňa prijateľné
Lubis04 (18)|8.2.2011 17:25
Ahoj Jarino1978.
Vyzkoušel jsem nastavení dle Tvého, situace je stejná.... Skylink nemám. FM mám 2.58
panasonic650 (1124)|8.2.2011 17:28
[quote=Lubis04;328992]zatím 1 koax kabel, prosmyčkování.[/quote]
Ak to znamena to co si myslim.... nemas nahodou zapnute oba pristroje naraz ?
Lubis04 (18)|8.2.2011 18:03
To panasonic650

Oba přístroje? Myslíš tunery?
panasonic650 (1124)|8.2.2011 20:24
Neviem co a ako presne mas zapojene... Odkial kam ide kabel... Ale asi idem zlym smerom
VlaDamorava (466)|8.2.2011 20:27
[quote=Lubis04;328992]Potřebuji poradit. Při instalaci nového Vantage 8000 S mám problém načíst programy SKYlink. Kde dělám chybu? Dle nastavení předchozího přístroje to nejde.
Mám: konvektor Monoblok Quad, zatím 1 koax kabel, prosmyčkování.
V MENU: napájení LNB zap,
ASTRA 23,5,
Typ LNB Universální 1,
Kmit LNB,
Režim DiSEqC - 1,
Ton 22 kHz Zap
Unicable OK
Motor Ne
DiSEqC 1.1 Vyp

Děkuji za radu[/quote]

špatně je nastavený DiseqC, u Quad Monobloku, Astra 19,2 diseqc=1, Astra 23,5 diseqc=2
a je jedno jestli je to prosmyčkováno, tak se uloží naskenování do obou tunerů. Je tam možnost nastavení jestli skenovat každý tuner zvlášť.
Lubis04 (18)|9.2.2011 07:41
To VlaDamorava:

Díky za radu. Vyzkouším. Mě nejdou programy SKYLINK. Ostatní ano. Když dám ruční vyhledávání konkrétní frekvence a pozice...tak nic. nemůžu najít chybu.
VlaDamorava (466)|9.2.2011 09:22
Lubis04
cituji: "Dle nastavení předchozího přístroje to nejde."
Vysvětli co jsi před zakoupením Vantage přijímal. Když tak použij již naladěný starý přístroj na nastavení paraboly. Předpokládám, že jsi měnil Singl LNB za Quad Monoblok. U singlu bylo jedno jaký Diseqc byl nastaven.
losos (2977)|9.2.2011 09:38
[quote=Lubis04;329355]... Mě nejdou programy SKYLINK. Ostatní ano. Když dám ruční vyhledávání konkrétní frekvence a pozice...tak nic. nemůžu najít chybu....[/quote]

ASTRA 23,5,
Typ LNB Universální 1,
Kmit LNB....9750-10600 ...takhle to je u všech sat. přijímačů, zkontroluj si to i u sebe u obou tunerů...
DiSEqC u obou družic nastav tak, jak již uvedl VlaDamorava : Astra 19,2 diseqc=1, Astra 23,5 diseqc=2
, pokud to nepojede, tak to zkus dát obráceně.

A přikládám jeden pokec o ladění a nahrávání, třeba se ti to bude hodit :
Lubis04 (18)|9.2.2011 15:21
Ještě připomenu.
Nejde mě naladit SKYLINK, tj. české a slovenské programy. Pokud dám vyhledávání konkrétního kmitočtu, rychlost, směr, tak výsledek vyhledávání stanic je 0 (nula).... Pokud to samé provedu s předchozím přijímačem, tak není problém. Nemůžu přijít v čem dělám chybu. Díky za rady.
jarino1978 (8045)|9.2.2011 15:33
nastav sa na konkrétnu družicu, zadaj NIT vyhľadávania a spusti ho. Nemusíš zadávať konkrétnu frekvenciu, vyhľadá si ich sám. Si vôbec na správnej pozícií ?
Dagy2 (3153)|9.2.2011 18:47
No na správnej družici asi je, keďže starý prijímač po pripojení kábla mu všetky stanice na 23.5E nájde. Tak som to pochopil z tých pár útržkov, ktoré tu Lubis uviedol

Lubis, začnime odzadu, lebo s tebou je to nejaké ani z voza ani na voz.
Ak si urobil všetko ako ti tu poradil Jarino, Vladamorava, losos a stále nič, to znamená že je to primitívna chyba a ty ju nevidíš. Takže treba ísť postupne, krok-test-vyhodnotenie. Neustále dotazy čo robíš špatne ti tu nepomôžu.
Skúsme to takto:
1/ Tak jak to máš, daj prehľadať satelit
2/ zapíš zopár staníc ktoré nájde a ktoré vieš bezpečne identifikovať trebárs podľa známeho loga na obrazovke (napr. CNN, ZDF a pod)
3/ Opíš si transpondér na ktorom je táto stanica
4/ choď na kingofthesat a hľadaj buď podľa stanice alebo prezeraj transpondéry na družiciach, či na niektorom z nich je tvoja naladená stanica.
Ak ju nájdeš, porovnaj ďalšie naladené stanice či sedia s tou istou družicou.
Takto aspoň budeme vedieť ktorú družicu ti Vantage na tom monobloku ladí a potom sa uvidí čo ďalej.

Keď sa nepohneš ďalej, odtrhni monoblok z držiaka, nájdi najdrahšie zaparkované auto pod tvojím oknom a celou silou hoď ten monoblok tým smerom!
Lubis04 (18)|9.2.2011 18:55
Díky za nápady. Vyzkouším.

Pro úplnost: Vantage mě najde cca 900 stanic na ASTRA 19,2 a cca 45 stanic na ASTRA 23,5.

Měnil jsem pouze přijímač. Když mě nejde Vantage, vezmu Technisat a mám vše OK.

Nejde mě transpordér na CT, NOVA, ....
Lubis04 (18)|9.2.2011 20:35
Už mám naladěno :-) Chyba byla v nastavení LNB. A ještě jsem nevěděl, že některé kmitočty je nutné zadat do databaze ručně...
jarino1978 (8045)|9.2.2011 21:20
no vidíš, prkotina.
panasonic650 (1124)|9.2.2011 21:37
[quote=Lubis04;329486]Už mám naladěno :-) Chyba byla v nastavení LNB. A ještě jsem nevěděl, že některé kmitočty je nutné zadat do databaze ručně...[/quote]
Napis ako to malo byt spravne...
slamape (62)|10.2.2011 00:21
Dobrý ďeň,
prešiel som celú nit a vraciam sa na začiatok :

[quote=Lubis04;325755]Vybírám HD přijímač. Po přečtení mnoha diskuzí jsem vybral následující:
Vantage HD 8000 S
VU+DUO Twin tuner
Dream box 800 HD SE

Zatím provozuji kartu Skylink, LNB monoblok Quad, mám v plánu nahrávat/přehrávat/mazat někdy archivovat.
Zajímá mě náročnost nastavení, ovládání, nespolupráce s TV, chyby, poruchovost...[/quote]

Potom sa postupne dospelo k dvom značkám:
1. Vontage HD -(odborník jarino1978)
2. TechniSat -( odborník Dagy2)

A teraz by som sa s vašim dovolením zapojil aj ja ako menej skúsený v satelitnej technike do debaty a prosil tiež o radu. Už som bol ako nick na fóre AB-FÓRUM a tam sa dospelo k výsledku že v mojom prípade vycháda asi HD-BOX.
Môj prípad:
-dva TV v rôznych miestnostiach
-Jedna parabola + quad monoblok LNB
-príjem SkyLink Astra 25,5 a 19,2
-na 1 TV chcem sledovať jeden program a zároveň nahrávať druhý ľubovolný program (i v HD)
-na 2 TV chcem len sledovať ľubovolný program(i v HD)

Čiže asi budem potrebovať :
- 1ks STB DVB-S/S2 twintuner HD PVR HDD (interný alebo externý)
- 1ks STB DVB-S/S2 monotuner HD
- guad monoblok LNB
- dva koaxy k 1 STB
- jeden koax k 2 STB
- karty - a tu som si nie celkom istý či do 1.twintunerovému STB stačí jedna karta a do 2.STB druhá alebo či aj do 1.STB treba dve karty.

Čiže vaše doporučenie a aj doporučenie z webu SkyLik a Parabola a testoch v S&V sú:
- twintuner STB Vantage HD 8000S Pipeline HDD 1TB alebo
- twintuner STB Technisat Digicoder HDS2/X PLUS

tieto sú zrejme bez OS Linux. Je ten Linux naozaj postrach pre neskúsenejších a vlastne či ozaj nie je potebný pre bežného spotrebiteľa ktorý požaduje STB mať v poriadku tzn. zapnúť a sledovať program a súčastne si nahrávať iný ľubovolný program resp. nahrávaný si načasovať prípadne s EPG a ísť spať. Treba obnovovať FW,SW pre funkčnosť STB alebo je to len pre podružné vylepšené prkotinky. S Linuxom to vraj ide ale bez neho sa tiež hádam dá upgraidovať SW,FW alebo sa mýlim?
Tieto rozdiely neviem posúdiť a preto mám zmätok či STB s OS alebo bez neho. Ja o nejaké pluginy a pripojenie k PC zatial nepotrebujem ale zvládnutie STB s OS ma po čítaní na fórach straší.
Čiže aj predchádzajúci výber HD-BOX FS-9300 PVR Twin tuner PVR+500 GB HDD sa mi spochybnil a zneistil. On má totiž tiež Linux.
Ešte by som chcel info či sa mi z STB nestane pekáč s interným HDD a či treba v tom prípade fan.
Je toho asi dosť, ale vidím že na niti sú zdatní nickovia. A už idem konečne spať.
Vopred vďaka!
Peter
Dagy2 (3153)|10.2.2011 00:54
Slamape samozrejme že výborný HD prijímač môžeš mať bez linuxu.
Nemá ho Vantage 8000, nemá ho ani TechniSat - napriek tomu všetko čo potrebuješ pre spoľahlivé, nerušené, nemrznúce, nekocečkované pozeranie a nahrávanie u oboch typov máš.
Aj prijímače bez linuxu chodia v pohode v LAN sieti, komunikujú s PC, prehrávajú rôzne formáty.
Aj u prijímačov bez linuxu možno prehrať soft ak je k dispozícii.

Nový TechniSat ktorý má prísť (prvý model vraj už v marci) má plný surf po internete, internetové rádiá, množstvo podporovaných formátov pre prehrávanie a linux mať nebude tiež.
Z linuxových vlastností by mi nanajvýš chýbala možnosť priamo nahrávať na sieťový disk. Ale je otázne či to je treba. Mám 500GB interný HDD a keď je plný prekopírujem cez LAN na NAS server a je to.

Rady na rôznych fórach sa rôznia podľa toho, aká skupina ľudí sa okolo ktorého fóra grupuje - AB-forum je o "..boxoch".

Dúfam, že sa tu nikto neurazí, keď poviem že tvfreak je skôr nohami na zemi a určené pre tých čo chcú hlavne pozerať telku a nežijú z prehrávania software na svojom prijímači.

A k pekáču, osobne by som odporúčal STB s vetrákom ak bude strčený v poličke. Ja som veľmi spokojný s interným HDD a vetrákom, nikdy by som nemenil.

Ešte poznámka ku káblom - určite najlepšie samostatné zvody do každého tunera. Ale ak sa to nedá, sú na to pomôcky ako jedným káblom priviesť "2 alebo viacero" vstupov do tunerov.
PV_ox (182)|10.2.2011 13:35
[quote=Dagy2;329527]Ešte poznámka ku káblom - určite najlepšie samostatné zvody do každého tunera. Ale ak sa to nedá, sú na to pomôcky ako jedným káblom priviesť "2 alebo viacero" vstupov do tunerov.[/quote]

To opravdu nějak jde, aby se vstupní signál do více sat. přijímačů vedl pouze jedním koaxem a nebyla omezena možnost se na každém přijímači dívat na jiný kanál? Já to mám teda vyřešený multiswitchem, ale zrovna předevčírem se mě na to ptal kamarád a tak jsem mu řekl, že musí natáhnout koax ke každému přijímači zvlášť... Je teda i jiná možnost?
Pitomec (10211)|10.2.2011 17:29
UNICABLE
slamape (62)|10.2.2011 17:50
to dagy2:
dík za info.Niekde som čítal že TechniSaty bežia len s originálnymi SW,FW a nezoberú alternatívy. Je to najaký nedostatok alebo pri alternatívach sa dajú využiť dajaké "nelegálne" finty? Zabudol si poradiť ako sa vysporiadam s kartami Skylinku. Koľko ich budem potrebovať a kde ich zasuniem pri tej mojej alternatíve dvoch TV. Dá sa aj u týchto STB zdielať karty s originál SW.FW ? Nie že by som bol na to až tak vysadený keby to bolo moc komplikované ako pridať kartu. Technisaty majú aj originál fan k internému HDD? Čo v mojom prípade je lepšia alternatíva TechniSat alebo Vontage i keď ty si asi od Technisov. Jarino1078 od Vontagov sa možno tiež vyjadrí k tej mojej predpokladanej zostave.
Zatiaľ díky moc
Peter
PV_ox (182)|11.2.2011 01:50
[quote=Pitomec;329607]UNICABLE[/quote]

Díky. No koukal jsem na to a myslím, že je asi lepší zůstat u sólo kabelů pro každý přijímač...
Dagy2 (3153)|11.2.2011 02:10
Ad FW do TechniSat -> to nie, že Technisat neberie iný soft. To je proste fakt. TechniSat je "uzatvorený systém" a basta fidli. Je oficiálna podpora od výrobcu, tam to začína aj končí. Nič iné neexistuje = nie je možné zdieľanie, nie je možné EMU, na oplátku nie sú problémy pri pozeraní, nahrávaní, EPG, timeshift a pod.

ad SkyLink karty do TechniSatu -> najlepšie riešenie je momentálne ICE a NEXT ICE + CI-modul cryptoworks. Dve karty by som riešil ICE+NEXT, ak by ich malo byť viac vyskúšal by som card splitter (či funguje spoľahlivo treba skúsiť, sú firmy na severnej morave, ktoré celkom dobre vedia poradiť, vyskúšať a snáď požičať).

ad chladenie -> TechniSat Digicorder má interný disk 160 alebo 500 GB a od výrobcu zabudovaný tichý vetrák. Momentálne by som vydržal možno chvíľku, ISIO1 je už v nemecku v predaji. Digicorder ISIO by snáď mohol prísť hneď

Možnosti ako mať viac prijímačov na jednom LNB sú tieto:
1/ twin/quad/octo -> a z toho potom 2/4/8 káblov vždy jeden do každého tunera

2/ quattro -> 4 káble do multiswitch so 4-mi vstupmi a x-výstupmi -> každý výstup je samostatný kábel pre každý tuner

3/ Unicable LNB -> jeden kábel a max. myslím 8 tunerov v serii.
Tu musí byť použité špeciálne unicable LNB a prijímače, ktoré podporujú unicable mod.

4/ a POZOR, šťuka na záver: TechniRouter
Všetky TechniSaty podporujú TechniRouter systém, ktorý využíva quattro LNB zapojený do multiprepínača Technirouter -> ten má potom 4 vstupy na družicu a jeden výstup na ktorý do serie ide max 8 tunerov. Možno osadiť ďalší switch a mať tak sieť s 2x8 seriovym zapojenim tunerov.
Existuje tiež jednoduchý prepínač 2/1 -> presne šitý na problém, keď niekto má jeden kábel a kúpi twintuner. Týmto prepínačom môže združiť do jedného kábla signál twin LNB a na konci ho zase rozdeliť na dva tunery.
http://www.technisat.de/index4527.html?nav=Digitale_Einkabell%C3_sungen,de,116-15025
PV_ox (182)|11.2.2011 10:21
[quote=Dagy2;329672]Existuje tiež jednoduchý prepínač 2/1 -> presne šitý na problém, keď niekto má jeden kábel a kúpi twintuner. Týmto prepínačom môže združiť do jedného kábla signál twin LNB a na konci ho zase rozdeliť na dva tunery.
[/quote]

Tzn., že tyto přepínače musí být použity dva, jeden na začátku a druhý na konci, je to tak?

Můžeš mi prosím poslat odkaz na nějaký takový přepínač? Asi nevím co mám přesně hledat, tak nemůžu nic takového najít. Díky moc.
slamape (62)|11.2.2011 11:47
to Dagy2
-takže k tomu zdielaniu a kartám:
twintuner TechniSat nezdiela kartu ani interne? Tzn. že do neho treba dve karty alebo karta+next.
-k tomu Digicoderu ISIO-asi počkám čo to bude veď sa až tak nenáhlim.
-tie káble si potiahnem z guard monobloku LNB- 2ks k twintuneráku a +ks. k solo STB

ešte stále by som niečo rád videl od "rivala" jarino1978 ohľadom Vontov

Zatiaľ díky moc
Peter
jarino1978 (8045)|11.2.2011 12:47
[quote=slamape;329716]ešte stále by som niečo rád videl od "rivala" jarino1978 ohľadom Vontov Peter[/quote]

podstatné už odpovedal Dagy2. Platí to aj pre Vantage, s tým rozdielom, že na Vantage HD existuje veľa EMU FW. Ja používam Jepssen FW, je dokonale odladený, čítačky fungujú s každou kartou ( HD+, Sky DE/UK/ITA, ORF, Skylink CW/ICE/IRDETO, UPC Direct... ), interné zdieľanie kariet v čítačkách alebo CI ( stačí 1 karta ), nahrávanie súčasne 2HDTV+1 pozerať, všetky nahrávky sú automaticky odkódované. Obraz o niečo lepší, ako Technisat, 10-20 000 programových pozícií, podpora AAC, PVR, timeshift, EPG...
Nemám k tomu viac čo dodať...
Dagy2 (3153)|11.2.2011 14:11
[quote=PV_ox;329702]Tzn., že tyto přepínače musí být použity dva, jeden na začátku a druhý na konci, je to tak?

Můžeš mi prosím poslat odkaz na nějaký takový přepínač? Asi nevím co mám přesně hledat, tak nemůžu nic takového najít. Díky moc.[/quote]

Odkazy boli už v tom predchádzajúcom texte.
http://www.technisat.de/indexdf1a.html?nav=Digitale_Einkabell%C3_sungen,de,116-1289472014783

Na stránkach TechniSatu je hromada dobrých vecí, návodov, videí a pod. pre DVB-S, DVB-T niektoré bez ohľadu na to, či človek používa TS technológie.
Treba trošku nemčiny.
PV_ox (182)|11.2.2011 15:07
[quote=Dagy2;329735]Odkazy boli už v tom predchádzajúcom texte.
http://www.technisat.de/indexdf1a.html?nav=Digitale_Einkabell%C3_sungen,de,116-1289472014783

Na stránkach TechniSatu je hromada dobrých vecí, návodov, videí a pod. pre DVB-S, DVB-T niektoré bez ohľadu na to, či človek používa TS technológie.
Treba trošku nemčiny.[/quote]

Díky za odkaz. V minulém textu byl odkaz na větší Technirouter a nedošlo mi, že tohle má být obdobné zařízení taky od Technisatu, tak proto jsem to nenašel.

Pro situaci, kdy mám do místnosti jeden kabel a chci používat přijímač s dvěma tunerama je to určitě super věc, že to vůbec jde, ale není to nic levného a tak je jasný, že když je to ještě možné, je určitě lepší jít standardní cestou samostatných kabelů...
jarino1978 (8045)|14.2.2011 22:43
Len tak pre zaujímavosť :
http://www.vantage.cz/hdtv-satelitni-prijimace/1013-Vantage-VT-600-S-Twin-tuner.html

Vantage VT-600 S Twin tuner za 8 890 Kč včetně DPH

Dvoutunerový HDTV přijimač Vantage VT-600 s možností nahrávání na externí HDD (USB). Full HD rozlišení až 1080p. Rozhraní CI+.

- Full HDTV twin tuenr přijímač Vantage VT-600
- 2 x tuner DVB-S/DVB-S2
- 1 x čtečka CONAX
- 2 x CI+ slot
- funkce PVR (nahrávání) na externí HDD přes USB 2.0 port
- alfanumerický displej
- upscaling až 1080p
- EPG průvodce
- podpora UNICABLE
- paměť na 20.000 kanálů
- upgrade firmware z družice OTA nebo přes USB
- HDMI výstup verze 1.3
- procesor STi7105, 450 MHz
- Flash paměť 64 Mb
- SDRAM 512 Mb
- EEProm 8 KByte
- VDRAM 2 x 64 Mb z SDRAM

- spotřeba 45W / standby 2W
- rozměry 217mm x 298mm x 62mm
- váha cca 3,0 kg



losos (2977)|15.2.2011 15:14
Vypadá bezvadně, už-už jsem jej chtěl objednat, když jsem si v poslední chvíli všiml, že mu chybí konektor LAN.
jarino1978 (8045)|15.2.2011 18:53
[quote=losos;330459]Vypadá bezvadně, už-už jsem jej chtěl objednat, když jsem si v poslední chvíli všiml, že mu chybí konektor LAN.[/quote]

tak potom o 1 500 Kč drahší ( uvedené ceny sú doporučené ) :

Vantage VT-100S je FULL HD satelitní přijímač s maximálním rozlišením až 1080p. Dvoutunerový satelitní přijímač s integrovaným 500GB pevný disk, funkce nahrávání a timeshift. 2 x CI+ slot, 2 x čtečka karet CONAX. Podpora HbbTV.

V prodeji cca BŘEZEN 2011.

Funkce Vantage VT-100S:
- HDTV Twin-Tuner
- intergovaný 500 GB HDD
- upscaling aý do 1080p Full HD
- přehledný EPG průvodce
- alfanumerický displej
- HbbTV (multimediální obsah)
- PIP (obraz v obraze)
- Timeshift (časový posun)
- 2 x CI-Plus slot
- 2 x čtečka karet CONAX
- podpora Unicable

Možnosti připojení Vantage VT-100S:
- 2 x USB 2.0
- 1 x SCART
- 1 x HDMI 1.3
- YUV
- optický digitální audio výstup
- RJ-45 LAN ethernet
- 2 x SAT

Rozměry - 375mm x 210mm x 62mm
Hmotnost - cca 3 kg
Spotřeba - v provozu caa 45 Watt / Standby <1 Watt




losos (2977)|15.2.2011 19:41
Jó, tak to už vypadá lépe - i ta mřížka pro ventilátor hodně naznačuje - když nic jiného, tak aspoň možnost ventilátor použít...
slamape (62)|16.2.2011 12:04
To Dagy2
Je potom nejaký podstatný rozdiel medzi touto 1OO-kou a 8000 S-kou okrem ceny ?
losos (2977)|16.2.2011 14:46
Osmitisícovka má v sobě všechno možné, včetně např. mechaniky DVD, místo pro více tunerů a pod., což vyžaduje dost místa a osmitisícovka je tedy rozměrově přímo obrovská. Všimni si, že tato stovka je proti osmitisícovce podstatně menší, dokonce menší, než např. Topfield TF 7710 HDPVR. A to je zásadní rozdíl - tedy i ohledně té mechaniky DVD, kterou opravdu v sat. přijímači netřeba... ;)
Nakolik se bude lišit v provozu, tak na to se zeptej, až bude v provozu...
Pokud se osvědčí, koupím ji také (a použiji místo mého TF 7710HDPVR, který sice funguje dobře, ale nic neumí, ani s LAN)...
Dagy2 (3153)|16.2.2011 16:05
Ale keďže rozdiel do 8000-ky s HDD, vetrákom, LAN, 2xčítačka je rozdiel cca4000Kč na pováženie. Pretože USB HDD tiež nie je zadarmo.
losos (2977)|16.2.2011 16:22
Nepleteš si to náhodou s DM 800 ?
slamape (62)|16.2.2011 16:27
No a ten výber Vantage sa zrejme zúží pretože mnoho predajcov a e-shopov mi už na dopyt ohľadom HD 8000S... odpovedalo že sa dopredávajú resp. niektorí ich už majú vypredané, že sú už z r.2007 a prejdú na VT-čka. No fajn-tie sú zasa drahšie, muchy nevychytané, recenzie nikde....A ktorý z modelov VT mi nahradí konfiguráciou HD 8000S HDD 500MB+chladenie? To bude po novom hotový balík.
Peter
jarino1978 (8045)|16.2.2011 16:45
[quote=slamape;330672]A ktorý z modelov VT mi nahradí konfiguráciou HD 8000S HDD 500MB+chladenie?
Peter[/quote]

chce to trošku viac čítať...
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=330355&postcount=190
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=330511&postcount=192