Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD přijímače

Dagy2 (3153)|30.1.2011 10:25
Dá sa Vantage kúpiť s originál zabudovaným HDD, prípadne vetrákom priamo od výrobcu, alebo robí prestavbu vždy predajca?
V 2008 to bolo tak, že tu máš prijímač, nechaj si dorobiť HDD a vetrák, nahraj si alternatívny soft. U HTPC to beriem ale u "normálneho" HD STB toto mňa osobne celkom odradilo.
To sme robili v čase žigulákov, keď som montoval s tatkom halogény a elektrický ostrekovač.

TechniStar je novší model ako HD8S ale nižšia rada.
HD8S je v nemecku nahradený HD8+, kde jedna čítačka Conax je nahradená Nagravision pre nemecké HD+ karty a karta s ročným predplatným je súčasťou balenia.
jarino1978 (8045)|30.1.2011 10:49
[quote=Dagy2;327114]Dá sa Vantage kúpiť s originál zabudovaným HDD, prípadne vetrákom priamo od výrobcu, alebo robí prestavbu vždy predajca?
V.[/quote]
dá sa kúpiť aj priamo od výrobcu
Hornet F-18 (1328)|30.1.2011 11:23
Dagy2, ten TechniStar sa u na asi nepredava, resp. som ho nenasiel v ponuke
Dagy2 (3153)|30.1.2011 13:37
Hornet, je to tak TechniSar a HD8+ sú v predaji v rakusku, nemecku, švajčiarsku.

TechniStar 1 -> HD prijímač s čítačkou CONAX + 1xCI modul. V balení MTV karta CONAX s predplateným kuponom na mesiac.
Cena 199EUR (na nete 133EUR)

TechniStar 1+ -> HD prijímač š čítačkou CONAX + 1xCI+ modul. V balení MTV karta Conax a HD+ karta na rok. Nemá strih záznamu.
Cena 230EUR, a to len HD+ má cenu 50EUR

Digit HD8+ -> HD prijímač s čítačkou CONAX a Nagravision pre HD+, 2xCI+ modul, v balení MTV karta aktivovaná na mesiac a HD+ karta na rok. Slot na SD kartu a SIM kartu.
Cena 299EUR.

Digit HD8SX -> HD prijímač 2xCONAX, 2xCI, SD a SIM slot.

Všetky funkcie okolo LAN, USB, DVR, ISIPRO, EPG a pod majú v podstate identické, resp. v popise som nenašiel žiadny rozdiel
martas666 (69)|30.1.2011 14:29
[quote=Dagy2;327174]Hornet, je to tak TechniSar a HD8+ sú v predaji v rakusku, nemecku, švajčiarsku.

TechniStar 1 -> HD prijímač s čítačkou CONAX + 1xCI modul. V balení MTV karta CONAX s predplateným kuponom na mesiac.
Cena 199EUR (na nete 133EUR)

TechniStar 1+ -> HD prijímač š čítačkou CONAX + 1xCI+ modul. V balení MTV karta Conax a HD+ karta na rok. Nemá strih záznamu.
Cena 230EUR, a to len HD+ má cenu 50EUR

Digit HD8+ -> HD prijímač s čítačkou CONAX a Nagravision pre HD+, 2xCI+ modul, v balení MTV karta aktivovaná na mesiac a HD+ karta na rok. Slot na SD kartu a SIM kartu.
Cena 299EUR.

Digit HD8SX -> HD prijímač 2xCONAX, 2xCI, SD a SIM slot.

Všetky funkcie okolo LAN, USB, DVR, ISIPRO, EPG a pod majú v podstate identické, resp. v popise som nenašiel žiadny rozdiel[/quote]

Technistar S1 maj v čr tady resp.připravují do prodeje..líbí se mi a dost o něm uvažuji...

http://www.gisow.cz/satelit/uvod/satelitni-prijem/prijimace-hd/bez-nahravani/technisat-technistar-s1?vmcchk=1

jaký je v praxi rozdíl v tom S1 a S1+?..pujde to využít v čr. k čemu mi bude ta verze +?,chci sledovat mtv unlimited..díky.
Dagy2 (3153)|30.1.2011 14:59
Samozrejme že sa CI+ dá využiť hlavne keď v balení je už HD+ karta. Je to na všetky nemecké HD programy balíka HD+ (Pro7, VOX, SAT1, Sport1 atd).
Ale tým že TechniStar ma len jeden CI slot nebudeš mať už kam strčiť SkyLink alebo inú CZ kartu.
MTV tam máš priloženú (v originále) a je k tomu CONAX čítačka.

Martas tvoje požiadavky na všetkých forach kam si to dal sú si protichodné:
- čo najlepší FullHD obraz - ale HD paket nehodláš platiť.
- MTV unlimited a vyberáš a dávaš dotazy na prijímače kde túto kartu nemáš ako použiť.

Pre HD s kombináciou MTV je podľa mňa najlepšou voľbou UPC Direct -> jedna karta cryptoworks a máš to tam všetko. Potom môže byť TechniStar 1 dobrá voľba, rovnako HD8SX.
martas666 (69)|30.1.2011 15:28
promin jestli sem tě zmátnul...omlouvám se..v současný době to chci takto:
-dobrý obraz SD(Skylink základní nabídka za jednorázovou platbu)
+ MTV Unlimited palcený na rok
UPC nechci..maj to drahý...samostatný MTV mě vyjde na rok levněji přímo z Dojčlandu..žádné HD německý Pro 7 atd.nechci..to znamená když má technistar 2 sloty tak můžu dát do jednoho Skylink a do druhýho MTV kartu nebo to nepujde?.je lepší volbou Vantage 7100s ale ten už mi příde docela dost drahej..chtěl sem něco do 5000kč..díky za odpověd..Martin.
.edit: vždyt tam píšou že to má integrovaný CONAX + CI slot...tzn že místo by tam na dvě karty být mělo..nebo se pletu?..tady přikládám obrázek je tam štěrbina na 2 karty.

http://www.traumrabatt.de/imagepool/TechniSat_TechniStar_S1.jpg
Dagy2 (3153)|30.1.2011 19:55
Martas,
veď píšem, že TechniStar má 1x čítačku CONAX + 1xCI-modul.
T.j.
- MTV (na ktorú máš gutšajn v balení) zastrčíš do Conaxu
- pre SkyLink musíš dokúpiť CI-modul. Kúpil by som TechniCrypt a kartu ICE.

Potom potrebuješ ešte:
- anténu 80÷85cm s držiakom na viacej LNB
- 2ks single LNB (19.2E + 23.5E)
- 1ks Diseq prepínač 4/1
- kábel, konektory

Ak sa zaujímaš o hudbu, tak by som ti veľmi doporučoval ešte tretie LNB na 28.5E. Myslím že si potom už ďalší rok MTV kupóny nekúpiš.
martas666 (69)|30.1.2011 22:17
kde seženu LNB 28.5E.. nebo ten třetí jen posunu na ty stupně a je to...?
Hornet F-18 (1328)|31.1.2011 00:28
takze ten technistar bude taky trosku jednoduchsi pribuzny digicorderov, podla toho odkazu sa zacne dovazat, oplati sa nan pockat?
panasonic650 (1124)|31.1.2011 09:29
[quote=martas666;327302]kde seženu LNB 28.5E.. nebo ten třetí jen posunu na ty stupně a je to...?[/quote]
Spravne
Dagy2 (3153)|31.1.2011 09:36
To Martas:
samozrejme že LNB sú rovnaké či to je na 28.5E alebo 79E alebo akúkoľvek inú družicu pokiaľ vysiela v "normálnom" pásme (t.j. tam, kde prijímame programy o ktorých sa tu bavíme).
Takže potrebuješ parabolu ktorá má NIE jednoduchý držiak na konci tej tyčky ale s držiakom na ktorý je možné osadiť viacero LNB. Je to väčšinou taká koľajnica, po ktorej sa tie LNB (LNB=čumák na konci paraboly) posúvajú a "zbierajú" z paraboly patričný signál.
Na parabole 85cm môžeš mať niekoľko LNB, ktoré sú rozmiestnené cca v rozsahu družíc asi 20°, t.j.13E až 28.5E ide v pohode (to je 15.5°).
Ak si v živote nenastavoval parabolu, tak ti v dobrom odporúčam priplatiť za sólo 3ks LNB a sólo 1ks Diseq4/1 prepínač. NAvyše máš takto slobodu nastavenia na pozíciu družice ktorú si vyberieš. (V budúcnosti to ľahko posunieš napr. aj na to UPC). Diseq prepínač kúp 4/1 (4 vstupy od LNB) takže budeš mať rezervu na jeden ďalší vstup.
Druhá možnosť je kúpiť monoblock 19.2+23.5E, t.j. dvojčumák s prepínačom Diseq 2/1 už integrovaným v žaludku toho dvojčumáka. Nastavenie je podstatne zložitejšie, pretože máš len jednu možnosť pre dve družice takže je to taký kompromis. Navyše pre tretiu družicu by si aj tak potreboval ďalšie príslušenstvo a tam sa to už myslím cenou nevyplatí.
NAstavenie LNB v prijímači TechniSat je veľmi jednoduché, zadáš do matice v tabuľke len družicu z menu a tým je automaticky nastavený Diseq prepínač. Nie je potrebné maturovať okolo nejakých ďalších parametrov.

Hornet,
TechniStar je jednoduchší v tom, že má len 1xConax + 1xCI-modul. Na rozdiel od HD8SX kde je 2xConax + 2xCI-modul alebo HD8+ kde je Conax, Nagravision pre HD+ a 2xCI-modul.
T.j. u TechniStar nemáš rezervu, keby si chcel z nejakého dôvodu napr. SkyLink + CS link alebo UPC + SkyLink a pod.
martas666 (69)|31.1.2011 10:36
díky všem za odpovědi..a vyplatí se, čekat třeba na tenhle ?

Vantage VT-100s

http://www.vantage.cz/hdtv-satelitni-prijimace/1088-Vantage-VT-100-S-+-500-GB-HDD.html

líbí se mi nejvíc. podporuje až 1080p,ale cena bude přemrštěná...ten za 7-8 tisíc neseženu..-(
jarino1978 (8045)|31.1.2011 10:47
ja by som ešte počkal, aké budú naň ohlasy a SW podpora
panasonic650 (1124)|31.1.2011 14:02
[quote=Dagy2;327377]tak ti v dobrom odporúčam priplatiť za sólo 3ks LNB[/quote]
Ja by som este odporucil sa poriadne zamysliet ci niekedy nepribudene druhy ci treti prijmac (hoc aj jeden dvojtunerovy) pretoze potom budes musiet menit LNB za taky co ma viacej vystupov... Ja som mal napriklad jeden prijmac ale tusil som ze budu dva tak som sa podla toho zariadil. Teraz by sa mi vsak hodil aj treti ale vystupi som vycerpal takze ma caka zmena alebo uskromnenie narokov.
Hornet F-18 (1328)|31.1.2011 15:07
Dagy2, takze pre vacsie moznosti bude lepsi vyber HD8SX alebo este trochu lepsie HDS2X popripade az HDS2Xplus. Asi nam bude stacit aj dvojtunerovy S2X.
Co sa tyka LNB, dat 2x monoblok je tusim blbost, lepsie je ako ty pises 3x solo LNB ( aby bol zaber 28,5E az 13E), plus diseq prepinac,. Ked bude dvojtunerovy prijimac, tak tam by mal byt diseq prepinac s dvomi vystupmi?
martas666 (69)|31.1.2011 15:49
[quote=panasonic650;327448]Ja by som este odporucil sa poriadne zamysliet ci niekedy nepribudene druhy ci treti prijmac (hoc aj jeden dvojtunerovy) pretoze potom budes musiet menit LNB za taky co ma viacej vystupov... Ja som mal napriklad jeden prijmac ale tusil som ze budu dva tak som sa podla toho zariadil. Teraz by sa mi vsak hodil aj treti ale vystupi som vycerpal takze ma caka zmena alebo uskromnenie narokov.[/quote]

tak mam koupit rovnou quad LNBčko?..dík
panasonic650 (1124)|31.1.2011 16:55
Ja ta len upozornujem na nieco co som ja podcenil. Je len na tebe co si zvolis. Patent na rozum tu maju ini ;). Ja len radim.
Dagy2 (3153)|31.1.2011 18:33
Martas:
keď počkáš do leta, určite budú zase iné prijímače, napr.ISIO rad od TechniSatu s plným prístupom na net a podobne.
a v roku 2012 zase ešte o niečo iné
a v roku 2013 ešte lepšie
a v roku 2014 budú voľby

Ak chceš na niečo čakať, tak sa nikdy nedočkáš. Len by som sa zase vrátil k tvojmu FullHD a dotazu na VT1->
A/ HD balík a HD+ ktoré sa snaží získať každý HDlabužník si zmietol zo stola. Takže ?
B/ 1080p je u STB púhy masmediálny trik - nepochybujem o tom že to bude fungovať, ale dnes nemáš ani poriadny dátový tok na 1080i a nemci idú v 720p. Takže kto by zaplatil vysielanie 1080p ??? To nebude ani po roku 2020. Skôr príde DVB-S3 a MPEG8 aby sa ušetrilo za prenos dát a na jeden transpondér sa zmestilo 20 HD staníc.

Hornet:
monobloky sa vyrábajú na určite dvojice družíc, napr. 13+19.2E, 19.2+23.5E a pod. mať dva monobloky je asi nezmysel, myslím že ani cenovo to už nebude zaujímavé oproti 4xLNB + Diseq4/1. Navyše každý monoblok je vždy kompromis v naladení.
Pre twin tuner a 4 družice potrebuješ 4ks twinLNB a buď 2ks Diseq4/1 alebo myslím že sú dostupné prepínače (asi napr. EMP centauri) kde je 8 vstupov a 2 výstupy.
Hornet F-18 (1328)|31.1.2011 22:27
Dagy2, ked vypustim napr. 13E a isiel by som len na tri, od 28.5 po 19,2 budu stacit 3x twin LNB a Diseq zostane ai tiez 2x? takze asi usetrim max jeden LNB...?
Dagy2 (3153)|31.1.2011 23:27
Yes, to je ono, to je ono!
martas666 (69)|1.2.2011 00:14
[quote=Dagy2;327538]Martas:
keď počkáš do leta, určite budú zase iné prijímače, napr.ISIO rad od TechniSatu s plným prístupom na net a podobne.
a v roku 2012 zase ešte o niečo iné
a v roku 2013 ešte lepšie
a v roku 2014 budú voľby

Ak chceš na niečo čakať, tak sa nikdy nedočkáš. Len by som sa zase vrátil k tvojmu FullHD a dotazu na VT1->
A/ HD balík a HD+ ktoré sa snaží získať každý HDlabužník si zmietol zo stola. Takže ?
B/ 1080p je u STB púhy masmediálny trik - nepochybujem o tom že to bude fungovať, ale dnes nemáš ani poriadny dátový tok na 1080i a nemci idú v 720p. Takže kto by zaplatil vysielanie 1080p ??? To nebude ani po roku 2020. Skôr príde DVB-S3 a MPEG8 aby sa ušetrilo za prenos dát a na jeden transpondér sa zmestilo 20 HD staníc.

[/quote]

já sem nic nesmet ze stolu..na FullHD budu koukat přes MC..navíc možná se pletu,ale určitě placený MTV vysílá něco v HD...počkám jen na vantage 100 a pak se rozhodnu.do xtýho roku čekat nebudu..-)..jo aha..s tim 1080p je to teda pěkný no..jinak znáš tu novinku Optibox Pony?..je za pěkný peníze...-)
pitralon (3)|3.2.2011 12:35
Ak by bol niekto ochotný a vedel by odpovedať na zopár otázok ohľadne Technisat DIGIT HD-8+

- ak doveziem Technisat DIGIT HD-8+ z Nemecka, má prístroj CZ menu?
- ak použijem modul TechniCrypt CW pre kartu Skylink Ice a časom tieto karty prepnú na čisté
Irdeto, bude potrebné zrejme vymeniť modul za iný typ, je niektorý overený?
- ako je to u modulov TechniCrypt s hláškami pri prepínaní programov v prípade, že by boli
použité 2ks modulov?
- tento prístroj má naozaj veľmi dobré podanie obrazu, čo sa týka SD kanálov. Nikde sa neviem
dopátrať, aký procesor tento prijímač používa, vie niekto?
inak veľká škoda, že neexistuje pre Technisat DIGIT HD-8+ iný firmware ako napr. pre Vantage,
to by posunulo tento prístroj v rebríčkoch určite ešte vyžšie ako je.
panasonic650 (1124)|3.2.2011 12:42
[quote=pitralon;328122]inak veľká škoda, že neexistuje pre Technisat DIGIT HD-8+ iný firmware ako napr. pre Vantage, to by posunulo tento prístroj v rebríčkoch určite ešte vyžšie ako je.[/quote]
To by ale zmenilo najhlavnejsiu vyhodu ktora sa spomina najastejsie. Stabilita, kvalita a bezstarostnost... Proste kupis zapnes a ide.... Nemas moznost to "pokazit" experimentovanim. Aspon tak nejako ja chapem tuto znacku.
jarino1978 (8045)|3.2.2011 13:33
lenže technisat nie je ariva shit, kde sa musí 10x za deň experimentovať, aby to vlastne aj bežalo...
Dagy2 (3153)|3.2.2011 21:31
[quote=pitralon;328122]Ak by bol niekto ochotný a vedel by odpovedať na zopár otázok ohľadne Technisat DIGIT HD-8+

- ak doveziem Technisat DIGIT HD-8+ z Nemecka, má prístroj CZ menu?
- ak použijem modul TechniCrypt CW pre kartu Skylink Ice a časom tieto karty prepnú na čisté
Irdeto, bude potrebné zrejme vymeniť modul za iný typ, je niektorý overený?
- ako je to u modulov TechniCrypt s hláškami pri prepínaní programov v prípade, že by boli
použité 2ks modulov?
- tento prístroj má naozaj veľmi dobré podanie obrazu, čo sa týka SD kanálov. Nikde sa neviem
dopátrať, aký procesor tento prijímač používa, vie niekto?
inak veľká škoda, že neexistuje pre Technisat DIGIT HD-8+ iný firmware ako napr. pre Vantage,
to by posunulo tento prístroj v rebríčkoch určite ešte vyžšie ako je.[/quote]

-> Ak dovezieš HD8+, HD8S, HDS2plus z Nemecka/Rakuska/Švjacu má vždy aj české menu. Nevlastním síce takýto dovezený prijímač (bohužiaľ) ale na fórach sa pohybuje niekoľko ľudí včetne majiteľov HD8+ a české menu je tam. Nakoniec je zobrazené aj v originálnom nemeckom manuále spolu s ďalšími asi 16 jazykmi.

-> Irdeto CI-modul zatiaľ nemožno doporučiť žiadny. TechniSat má prísť s nejakým pod svojou značkou (tento problém je rovnako v Rakúsku).

-> hlášky sa nedajú vypnúť, ale žiadne nechodia. Mám v prijímači 2 moduly s dvomi SkyLink kartami, predtým SkyLink+UPC Direct. Problém dvoch kariet u CRW bol vyriešený snáď v roku 2007.
Hlášky a problémy s nefunkčnosťou NovaHD, CTHD mali niektorí pri použití modulov Mascom, Eurocam a pod.

-> procesor neviem, načo je to dobré vedieť, keď som spokojný s obrazom? :)

-> tak ako píše Panasonic, alternatívny soft nie je, takže
nie je možné robiť hokusy-pokusy
nie je možné zdieľať karty, pretože sa to ani nepatrí
nie je možné ani flešnuť Conax čítačku na CRW
nemáš problémy s odladením FW, pretože to proste všetko funguje tak ako je napísané v manuále (a manuál má cca 180 strán !)
tnema (63)|3.2.2011 23:15
Zkusím svůj dotaz nasměřovat sem, jsem laik, čili srozumitelně na mě :-)
Vlivem času jsem i já donucen na přechod digitálního signálu,
jsem asi rozhodlý vzít skylink, musím pořídit jak settop box, parabolu, prostě komplet, chtěl bych abych to měl rozvedený na 2 TV, mám starší CRT ale kvalitní, plazma časem.
Poraďte prosím co vzít, byl mi doporučen Technisat DigiPal
http://www.mall.cz/set-top-boxy/technisat-digipal-2-tx-e?v=460578
čili bych vzal 2 krabky, a co dál :-)
Můžete mi prosím navrhnout náké optimum.

Proč většina STB má jen scart, dražší modely mají ale cena je někde jinde, myslel jsem náký model např kolem 1500kč a aby měl hdmi, nebo to zase nemá tak zásadní vliv na kvalitu obrazu?

Slyšel jsem o vysílání v HD, nevím v jaké fázi tj u nás v ČR, má cenu kupovat náký STB aby zvládl HD vysílání? čili jaký STB pořídit a zbytek.
Děkuji za reakce.

Tohle bude to pravé ořechové, o čem se bavím?? :-) - http://www.alza.cz/evolve-blackstar-skylink-hd-karta-d204888.htm
jarino1978 (8045)|4.2.2011 00:10
pozri, zostavu si môžeš nakonfigurovať podľa tohoto :
http://www.omko.cz/index.php?m=eshop&idm=konfigurace&sestava=KKK2&q=&a=Konfigurovat

Je to hrozne jednoduché. Dnes sa už de facto neoplatí kupovať SD STB, jednoznačne si kúp HD STB. Aj keď možno nebudeš mať záujem o HDTV, uvedom si jedno, že postupom času budú SD programy v Mpeg2 prechádzať na Mpeg4, ktorý zvládnu len HD STB.
Zo značiek STB jednoznačne Vantage HD a Technisat.
Hornet F-18 (1328)|4.2.2011 00:17
na omko.cz je tato infoska: "Ukončení výroby dekódovacích modulů TechniSat Cryptoworks"
http://www.omko.cz/index.php?ukonceni-vyroby-dekodovacich-modulu-technisat-cryptoworks&m=eshop&idm=aktuality&id=1295464951_9E
takze je mozne tam dat aj iny modul a bude to fungovat dobre?
jarino1978 (8045)|4.2.2011 00:35
Zostava č. 1+ č.2 podľa toho konfigurátora :
Technisat.png Vantage hd.png
Dagy2 (3153)|4.2.2011 00:56
[quote=tnema;328315]Zkusím svůj dotaz nasměřovat sem, jsem laik, čili srozumitelně na mě :-)
Vlivem času jsem i já donucen na přechod digitálního signálu,
jsem asi rozhodlý vzít skylink, musím pořídit jak settop box, parabolu, prostě komplet, chtěl bych abych to měl rozvedený na 2 TV, mám starší CRT ale kvalitní, plazma časem.
Poraďte prosím co vzít, byl mi doporučen Technisat DigiPal
http://www.mall.cz/set-top-boxy/technisat-digipal-2-tx-e?v=460578
čili bych vzal 2 krabky, a co dál :-)
Můžete mi prosím navrhnout náké optimum.

Proč většina STB má jen scart, dražší modely mají ale cena je někde jinde, myslel jsem náký model např kolem 1500kč a aby měl hdmi, nebo to zase nemá tak zásadní vliv na kvalitu obrazu?

Slyšel jsem o vysílání v HD, nevím v jaké fázi tj u nás v ČR, má cenu kupovat náký STB aby zvládl HD vysílání? čili jaký STB pořídit a zbytek.
Děkuji za reakce.

Tohle bude to pravé ořechové, o čem se bavím?? :-) - http://www.alza.cz/evolve-blackstar-skylink-hd-karta-d204888.htm[/quote]

TNEMA: nerad by som sa dotkol tvojich známych. Ale prosím odkáž tomu, kto ti poradil na SkyLink prijímač TechniSat Digipal, že je s prepáčením dobrý PAKO a nech radšej nikomu už nič neradí.
TechniSat DigiPal je prijímač na príjem pozemného DVB-T vysielania !
Satelitné vysielanie by si na ňom chytal len veľmi ťažko.

ad konfigurácia od Jarina -> je prefektná, dalo by sa možno uvažovať použiť karty ICE Skylink + NEXT do druhého prijímača. Treba sa zamyslieť nad tým čo budeš sledovať a spočítať si výhodnosť oboch kombinácií.

ad SCART/HDMI:
všetky normálne prijímače sú vybavené HDMI rozhraním. Tie čo majú len SCART takto signalizujú hneď na prvý pohľad, že s nimi "nie je niečo v poriadku":
rozdiel medzi nimi je a kardinálny -> SCART umožňuje len SD/PAL signál. Takže ak čo len trochu uvažuješ o placatej telke, tento konektor znamená, ako keby si si kúpil S-kový Mercedes v koži a budeš v ňom voziť fekálie na pole. Budeš mať TV s rozlíšením 1920x1080 bodov a budeš do toho TV púšťať cez SCART signál 720x576 bodov !
Navyše ako píše Jarino, začínajú sa sťahovať SD programy do kodovania MPEG4 ktoré zvládajú len HD prijímače. Takže nové programy SkyLinku sa na prijímačoch SD (tými čo majú len SCART) nebudú dať sledovať.
jarino1978 (8045)|4.2.2011 01:03
[quote=Dagy2;328335]dalo by sa možno uvažovať použiť karty ICE Skylink + NEXT do druhého prijímača. [/quote]

nemajú tam takú alternatívu, samozrejme je možná, kartu Next si treba vyžiadať od Skylink-u. Je to vlastne kópia prvej ( hlavnej ) karty. Viac :
http://www.skylink.cz/web/structure/9.html
tnema (63)|4.2.2011 06:56
jarino1978 - Teda ta cena satelitního HD STB mě dostala 4500 - 6000kč
uff to teda koukám jak blázen
ale pokud budu chtít sledovat na druhé TV jiné programy než na TV1 tak mi bohužel nic jiného nezbyde, že..... :-(
Ale ta cenová kalkulace je teda suma brutální :-( S tím ale asi nikam nepohnu že....

Dagy2 - spíš jsem to asi já všecko zmatlal dohromady, vím že ten digipal je pouze pro pozemní vysílání, a jak jsem ted psal tak jsem se špatně vyjádřil, on to jistě myslel pouze pro pozmení a já jak jsem časem dumal co vzít tak jak sem viděl tak je prostě lepší vzít satelitní STB
tnema (63)|4.2.2011 16:18
Jak tak nad tím dumám, tak to udělám asi takto,
dost mě překvapila cena HD přijímače pro HD vysílání,
vezmu pouze jeden HD, můžete tedy doporučit který? jaký je rozdíl mezi vantagem za cca 5-6 tis a nákým obyč za 3 tisíce?
USB ani HDD nepotřebuji, pro přehrávání používám Umax Xtreamer DVD.

Čili bych vzal dle vašeho doporučení pouze jeden HD STB, propojení s CRT TV 32PW9551 a na tu druhou TV dám prostě jen obyč klasický pozemní vysílání které je zadarmo), antény mám staré analagové čili z nich bych svedl signál např přes ten dixipal TX2 a hotovo.

Co vy na to?


Prosím ještě o objasnění rozdílu mezi skylink IRDETO a ICE

A ad sledování, budu sledovat pouze ty kanály co má skylink v klasické nabídce, žádné spešl balíky k tomu neplánuji
panasonic650 (1124)|4.2.2011 16:54
[quote=tnema;328474]USB ani HDD nepotřebuji[/quote]
Odporucam prehodnotit. Vyuzijes to na nahravanie (novodoby VHS rekorder).
tnema (63)|4.2.2011 16:58
Ano rozumím Ti, ale opravdu to nevyužiji, stejně v klasickém vysílání základní nabídky skylink co tam jsou TV programy tak tam je jednou za čas náký film, když budu chtít film vidět využiji "jinou" možnost než si ho nahrát.
martas666 (69)|4.2.2011 17:53
[quote=Dagy2;327266]Martas,
veď píšem, že TechniStar má 1x čítačku CONAX + 1xCI-modul.
T.j.
- MTV (na ktorú máš gutšajn v balení) zastrčíš do Conaxu
- pre SkyLink musíš dokúpiť CI-modul. Kúpil by som TechniCrypt a kartu ICE.

Potom potrebuješ ešte:
- anténu 80÷85cm s držiakom na viacej LNB
- 2ks single LNB (19.2E + 23.5E)
- 1ks Diseq prepínač 4/1
- kábel, konektory

Ak sa zaujímaš o hudbu, tak by som ti veľmi doporučoval ešte tretie LNB na 28.5E. Myslím že si potom už ďalší rok MTV kupóny nekúpiš.[/quote]

díky moc vezmu 3 družice..když to samý budu chtít pro dva dvou-tunery přijímače..co musím změnit u LNB a u diseq?

trošku jsem se na to víc zaměřil a budu potřebovat 2 ks Diseq 4/1 + 3ks LNB quad..?
losos (2977)|4.2.2011 18:13
[quote=tnema;328483]Ano rozumím Ti, ale opravdu to nevyužiji, stejně v klasickém vysílání základní nabídky skylink co tam jsou TV programy tak tam je jednou za čas náký film, když budu chtít film vidět využiji "jinou" možnost než si ho nahrát.[/quote]
Samozřejmě, že se mýlíš..., ale to si uvědomíš až o něco později... :)
Dagy2 (3153)|4.2.2011 21:18
Som sľúbil spotrebu TS Digicorder HDS2ˇ500GB HDD:
Prijímač osadený 2xCI-modul TechniCrypt + 2xDiseq4/1 každý 4xtwinLNB, bez USB disku:
- ECO 1W
- ECO s hodinami 3W
- standby s rýchlym zapnutím 13W
- standby s rýchlym zapnutím a hodinami 15W
- normálne pozeranie s uspatým HDD 25W
- nahrávanie/prehrávanie 28W
- nahrávanie/prehrávanie bez CI modulov 26W
Dagy2 (3153)|4.2.2011 23:11
[quote=martas666;328495]díky moc vezmu 3 družice..když to samý budu chtít pro dva dvou-tunery přijímače..co musím změnit u LNB a u diseq?

trošku jsem se na to víc zaměřil a budu potřebovat 2 ks Diseq 4/1 + 3ks LNB quad..?[/quote]

martas to si teda poskočil, najprv jeden čo najlacnejší a naraz 2 twintunery...
Takže potom budeš potrebovať buď:
- 4ks Diseq 4/1 (každý tuner svoj Diseq) /resp. 2ks Diseq 8/2 - to sú len 2 v jednej krabičke
- 3ks quadLNB
- ťaháš 12 káblov od LNB k Diseq prepínačom, ktoré sú tesne u antény
- ťaháš 4 káble od Diseq prepínačov k tunerom

alebo:
- 3ks quattro LNB
- 1ks multiswitch 12/4 (tj 3družice x 4vstupy = 12 / 4 výstupy na tunery)
- ťaháš 12 káblov do multiswitchu
- ťaháš 4 káble do tunerov
martas666 (69)|5.2.2011 09:02
[quote=Dagy2;328561]martas to si teda poskočil, najprv jeden čo najlacnejší a naraz 2 twintunery...
Takže potom budeš potrebovať buď:
- 4ks Diseq 4/1 (každý tuner svoj Diseq) /resp. 2ks Diseq 8/2 - to sú len 2 v jednej krabičke
- 3ks quadLNB
- ťaháš 12 káblov od LNB k Diseq prepínačom, ktoré sú tesne u antény
- ťaháš 4 káble od Diseq prepínačov k tunerom

alebo:
- 3ks quattro LNB
- 1ks multiswitch 12/4 (tj 3družice x 4vstupy = 12 / 4 výstupy na tunery)
- ťaháš 12 káblov do multiswitchu
- ťaháš 4 káble do tunerov[/quote]

Díky moc Dagy2..-))..ten Diseq 8/2 ale nikde v krámě nemůžu najít...ta první možnost se jeví jako lacinější..no nechám to projít hlavou.
PV_ox (182)|5.2.2011 20:28
[quote=Dagy2;328534]Som sľúbil spotrebu TS Digicorder HDS2ˇ500GB HDD:
Prijímač osadený 2xCI-modul TechniCrypt + 2xDiseq4/1 každý 4xtwinLNB, bez USB disku:
- ECO 1W
- ECO s hodinami 3W
- standby s rýchlym zapnutím 13W
- standby s rýchlym zapnutím a hodinami 15W
- normálne pozeranie s uspatým HDD 25W
- nahrávanie/prehrávanie 28W
- nahrávanie/prehrávanie bez CI modulov 26W[/quote]

Díky moc za info o spotřebě. No to je teda mezi tím ECO standby a standby s rychlým zapnutím sakra velký rozdíl...
rudlus (539)|6.2.2011 10:19
a co by ste povedali na tento hd stb???DREAMSKY NXP256HD HDTV MULTI MEDIA???TECHNISAT DIGIT HD8-SX???TechniSat Digit ISIO 1????
nie ze by som chcel menit arivu ale uz ma to nebavi stale nieco dohravat,prehravat,riesit jej problemy s mrznutim a pod...
losos (2977)|6.2.2011 11:10
No, právě jsem dočetl diskuzi o tomto přijímači a jeho firmware (dvě odlišné vlákna) zde :
http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=102

Počáteční nadšení mne dost rychle přešlo... - ale jednou, možná, snad... ;)
jarino1978 (8045)|6.2.2011 11:44
[quote=rudlus;328766]nie ze by som chcel menit arivu ale uz ma to nebavi stale nieco dohravat,prehravat,riesit jej problemy s mrznutim a pod...[/quote]

kúp si už konečne aj niečo poriadne :)
na podobné krámy sa vybodni...
rudlus (539)|6.2.2011 11:51
no ved preto som sa zapojil do tejto diskusie...subjektivne rady o kvalite obrazu od jednostlivych clenov tu moc do uvahy neberiem.resp.nie ako tie rozhodujuce...nevem...ale s kupou noveho hd tv musim vyriesit aj adekvatny zdroj signalu kde ariva asi nie je to prave plus tie jej muchy...
jarino1978 (8045)|6.2.2011 11:53
@rudlus : moju voľbu poznáš : Vantage HD alebo Technisat.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=328333&postcount=131

Do Žiliny to nemáš ďaleko, navštív tam predajňu Tesa-systems, je to na námestí, blízko bývalého Prioru ( teraz Tesco ), poprípade Ansat TN - buď v TN na námestí, alebo v TN Tesco. V oboch predajniach ti budú maximálne k dispozícií.
rudlus (539)|6.2.2011 12:03
a co tato novinka od technisat???TECHNISAT TechniBox SIR...ma to aj zab.dekoder na irdeto skylink
jarino1978 (8045)|6.2.2011 12:13
tak zrovna tento model by som nebral. A to platí pre všetko, čo bude označené TechniBox, je to nejaká čínska zlátanina, nejaký OEM Technisat-u. Ale s pôvodnou kvalitou Technisat-u to nemá nič spoločné. Ak Technisat, tak jedine HD8S alebo HD8+ . Alebo si počkať na nové modely. Ale na Technisat je väčší odborník Dagy2...