Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C670

bastlir (3245)|29.9.2011 23:39
[quote=bortak;369168]to bastlir:...u mně byl problém v tom, že jsem začal postup podle lerbyho, to jest za pomoci virtuálního ovladače a měla to být změna typu televize. Ale protože to nebylo moc podrobně popsáno..plynule jsem přešel na postup za pomoci klasického ovladače. No a tady jsem se zamotal, protože skoro každý strašil možností zničení TV. Začal jsem raději začal couvat a nějakým způsobem jsem přeskočil vypnutí hotelového módu. Po zapnutí TV to hlásilo, že mám zkontrolovat připojení. Satelit nefungoval. A protože už nebylo moc co ztratit..spustil jsem znovu virtuální ovladač a postupně se prokousal až k položce PVR a tu zapnul. Při zpátečce už jsem si pohlídal vypnutí hotelového módu.[/quote]

Hmm, udělal bych to asi tak, jako Ty. Někde jsem četl, že bezpečně vycouváš, a tedy neuložíš změny v SM vytažením TV ze zdi. Myšleno - "necouvat v menu". Bohužel si už nevzpomínám, o který typ Sama šlo. Možná, že to funguje na všech. Mně u Samů měnili v TV základní desku, kde bohužel nenastavili správný typ TV. Tak jsem si ji nastavil sám a když byl později u mě jejich technik, pobavil mě, když mi řekl, že chybné nastavení typu může být pro TV smrtelné. :D Že by si chtěli přidělat práci? :-)
bortak (43)|30.9.2011 14:25
..teď taková zkušenost. Už podruhé jsem vybral v EPG nějakej film a v dalších krocích většinou upravil konec nahrávání, neboť jistota je kulomet. Fim se nahrál, ale název filmu jsem ještě netrefil. Pokaždé to nazve něčím kolem toho programu. Nejde o nic..ale časem v tom může být guláš. Nebo jestli je možnost to přejmenovat..ale už nechci nikoho trápit..to jenom jestli někoho něco napadne..
bastlir (3245)|30.9.2011 19:56
Jak jsem se tu někde již dočetl, je to prý nutné zlo.
FreeriderCZ (44)|30.9.2011 22:12
Název nahraného pořadu myslím závisí na čase, ve kterém se pořad začne nahrávat. Takže jakmile se ručně upraví čas nahrávání například o pár minut dopředu (aby se spustilo nahrávání dříve než je v EPG původní vysílací čas), tak bude nahrávka nést název předchozího vysílaného pořadu.
bortak (43)|3.11.2011 08:51
Nazdar pánové, vidím, že s touhle TV žádné problémy. Včera mi naskočila aktualizace firmwearu, ale protože jsem pracně aktivoval PVR, nechci ji instalovat. Nebo si nechám poradit. Když nebudete vědět, optam se Juce. Co se týče nahrávání, už se mi doma válí 2x3,5 disk 500GB, 1x 2,5 disk 250GB a jeden 2,5 x 320GB. A nakonec jsem včera vyzkoušel a napoprvé hned chodila fleschka A-Data N005, USB 3, 32GB. Hlevně, jestli někdo netušíte, jestli aktualizace zruší PVR..to je jádro pudla. Dík
barnak (7)|5.11.2011 21:18
mam c670 od stvrtka sa mi telka neustale vypina a zapina momentalne v priebehu minuty to sparvy aj 4krat volal som na zakaznicku linku povedali aby som odpojil siet. kabel vypol aktualizaciu odpojil tv od el. siete na 15minut no zial nepomohlo to ma sa mi ozvat technik neviete poradit co ete skusit?
bastlir (3245)|5.11.2011 23:16
Neptal jsi se už na to v jiném vláknu?
eiffeltom (2)|24.3.2012 09:20
mám LE40C670, FW3011 10/10/2011; Konečně jsemse dokopal ke koupi paraboly a zapojení satelitu. Když jsem zapojil satelitní kabel do TV, tak mi vypadl DVB-T signál některých programů. Multiplex české televize funguje, ostatní vypalo. Vytáhnu satelitní kabel a DVB-T je zase ok. Zkoušel jsem v nastavení napájení LNB. Když je zapnuté, tak funguje satelit ale DVB-T ne (jen ČT programy), když vypnu napájení, tak (logicky) nejde satelit, ale běží DVB-T. Síla signálu DVB-T, při zapojeném sat. kabelu, pak lítá 50-0-50-0... a bitové chyby úplně plné na 2000, na ČT programech žádný efekt.
Jak to dát dohromady, aby fungovalo DVB-T i S najednou? (zpět do továrního nastavení nic, nový FW 12/12/2011 mito nechce vzít)
KamilZ (10277)|24.3.2012 09:29
Pokud to není bug ve firmware TV (nebo problém ve zdroji), tak bych to tipoval na problém vyrovnávání potencionálů, který se řešívá galvanickým oddělovačem, případně zkusit nejdříve "halířovou alternativu" s dvěma konzenzátory. Jen pozor na správné umístění, pokud máš v anténě zesilovač, aby jsi ho neodříznul od napájení. Na 100% Ti ale samozřejmě neřekneme, že to tím je. Máš svoji anténu DVB-T? Jestli ano, máš to na stejném stožáru s parabolou (a tím pádem vše společně uzemněné)? Trochu drsnější test - když odpojíš DVB-T i DVB-S kabely a chytneš se jich, dostaneš ránu/brní to?
eiffeltom (2)|24.3.2012 09:39
parabolu zatím nemám na žadném držáku apod, zatím je opřená v rohu na balkonu, DVB-T běží ze společného panelákového rozvodu
z kabelů nic nejde, žádná rána/brnění ani z jednoho ani dohromady
KamilZ (10277)|24.3.2012 09:47
V tom případě bych zkusil ten oddělovač (viz předchozí, upravený) příspěvek.
portartur (11)|10.5.2012 16:23
Zdravím, mám problém s přepnutím zvukové stopy u všech kódovaných programů u cCSlinku. Zvuková stopa se přepne, slyším např. originální komentář na Nova Sport, ale obraz se zasekne a po chvilce zmizí. Zvukové stopy u volně vysílaných kanálů jsou ok. Modul Irdeto Cryptoworks Smit, originál karta CSlink. Firmware aktuální.
Dík za nápady.
vomic (671)|20.11.2012 21:11
Zdravím. Do včerejška jsem používal 10+ let starý modul Philips Cryptoworks a po zapnutí TV televize vždy najela ihned na obraz kanálu.
Koupil jsem nový modul Irdeto smith a TV vždy po zapnutí vyhodí tabulku s aktivací modulu - aktivace proběhne vždy úspěšně, v tom problém není, ale i po dalším vypnutí a zapnutí se vše opakuje a předtím než najede obraz probíhá aktivaci modulu. Netušíte proč toto dělá když s cryptowork modulem toto nedělala nebo jde-li nějak toto vypnout?
KamilZ (10277)|20.11.2012 21:17
Některé moduly mají v menu možnost vypnout hlášení, podívej se. A proč máš nový modul? S ICE kartou (výměna) Ti bude fungovat i starý.
vomic (671)|20.11.2012 22:29
[QUOTE=KamilZ;432918]Některé moduly mají v menu možnost vypnout hlášení, podívej se. A proč máš nový modul? S ICE kartou (výměna) Ti bude fungovat i starý.[/QUOTE]
Určitě? vždyť má každým dnem končit podpora cryptoworsku ... myslel jsem že pokud mám modul cryptoworks tak ICE karta je dekodována pouze tím a po přechodu na čisté irdeto musím mít ke kartě i odpovídající modul.

PS: kde se to vypíná pls? V menu TV nebo se nějak musím napojit do modulu?
KamilZ (10277)|21.11.2012 08:17
Vždyť se to omílá na každém místě a stále a stále se to opakuje a Skylink to posílá, vysvětluje. ICE karta poběží i v CW modulu, od toho byla také udělána. Jestli nevěříš, tak si to přečti přímo na webu Skylinku :-(
http://www.skylink.cz/karty-21.html#V%C3%BDm%C4%9Bna+karet

[QUOTE]Jedná se tedy o výměnu původní karty se systémem CryptoWorks za novou kartu se systémem Irdeto ICE. Karta Irdeto ICE je pro uživatele výhodná v tom, že funguje jak v přijímačích s dekodérem Irdeto, tak i v přijímačích s dekodérem CryptoWorks, což ocení hlavně uživatelé, kteří chtějí používat novou kartu Irdeto, ale nechtějí měnit svůj satelitní přijímač.[/QUOTE]

Výjimka může být nějaký starý modul nekompatibilní s kartou, ale to moc časté není, spíš bývá problém se starými přijímači.
vomic (671)|21.11.2012 10:02
fajn, pokud to tak je tím líp. Já si kvůli tomu volal na infolinku a tam mě řekli, že přes cryptomodul neprojdou updaty klíčů karty a že doporučují po vypnutí podpory crypto použít modul Irdeto. To samé mě potvrdili v Omku. Pokud to tak není budu jen rád, druhý modul využiji pro next kartu v druhém přijímači.
Každopádně jsem si polepšil, protože třeba přepínání kanálů je mnohem rychlejší na tom Irdeto smit a starý modul mě často běhel sledování vypadnul a hlásil zakodovaný kanál a vždy jsem musel přepnout na jiný kanál a zpět na původní aby se to zase chytlo. Toto se mi zatím s tím Smithem nestalo.

Zkusím někde najít kde se tedy vypíná ta autentifikace modulu.
KamilZ (10277)|21.11.2012 10:05
[QUOTE=vomic;432969]Já si kvůli tomu volal na infolinku a tam mě řekli, že přes cryptomodul neprojdou updaty klíčů karty a že doporučují po vypnutí podpory crypto použít modul Irdeto. To samé mě potvrdili v Omku.[/QUOTE]
Nevěřím, že Ti tohle řekli v Omko :-). Tohle platí pro staré CW karty v CW modulu a navíc (zatím) jen pro programy mimo nabídku Digital (tzn. nabídka Digital na CW kartě v CW modulu zatím funguje), kompletně to neplatí pro ICE v CW modulu, tam to funguje vždy.
jepeto_613 (22)|9.5.2014 12:48
Mam tento druh TV (LE46C670) uz cca 4 roky. Pred tyzdnom mi "odisiel" router. Kupil som novy a zistil, ze nefunguje na TV internet (pred tym v pohode deti kazdy den pozerali YouTube). Volal som do Samsungu a tam mi odporucili nainstalovat novy Firmware. Lenze zistil som, ze ani USB porty mi nefunguju (skusil som na 5 USB klucoch).
Viete mi poradit, cim to moze byt a co by sa s tm dalo spravit, alebo mam pomaly odkladat na novy TV ???
Este doplnujuca informacia - ten router "odisiel" pocas burky, taky isty problem mali aj niektori v obci. Mam zlu predtuchu, ze to bolo spojene s tou burkou a asi aj TV na to doplatil. Len je zaujimave, ze PC funguje bez problemov.
KamilZ (10277)|9.5.2014 13:04
To budou možná dvě nezávislé věci. Jestli máš jiný router, tak je možná blbě nastaven (nebo TV). Deska s USB odejít mohla.
jepeto_613 (22)|9.5.2014 14:00
Mam ten isty router akurat novsi model - tak ako v predchadzajucom aj tu mam DHCP nastavene automaticky priradovat IP adresy. Ak by aj bolo potrebne nieco nastavit v routry tak by to bolo len ohladne netu, ale co ti USB ???
KamilZ (10277)|9.5.2014 14:10
To, že máš stejný router neznamená, že jsi tam udělal naprosto stejně nastavení. Máš s něm povolen uPnp, pokud se povoluje? Dostane TV IP? pinkneš si na TV z PC?

USB - však píšu, že to může být nezávislá věc a mohla odejít deska ...
jepeto_613 (22)|10.5.2014 11:30
1. uPnp je na routry povoleny
2. akym sposobom mozem sparvit pink na TV z PC - skusam pouzit IPScan ale ten mi v sieti najde len moj PC s priradenou IP aresou
3. skusal som spravit test siete v TV a vypisuje mi "MAC adresa nie je platna"
KamilZ (10277)|10.5.2014 11:50
Ping: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434511

Jaký máš router? Jakého poskytovalatele? Není nutné klonovat MAC adresu na routeru?
jepeto_613 (22)|10.5.2014 12:07
Router mam DSL Link 2641R
Poskytovatel je Telekom
sanchez13 (1071)|10.5.2014 19:05
od Telecomu mas len internet, alebo aj TV ?

Pretoze Telekom standardne konfiguruje routre tak, ze 2 LAN porty su vyhradene pre IPTV (magio) a 2 pre internet.
Je mozne, ze si TV pripojil do portu urceneho pre Magio a tam mozno kontroluju MAC adresu prijimaca (STB)...
Vacsinou su tie porty farebne odlisene. Skus zastrcit LAN kabel z TV do portu v ktorom mas momentalne PC, ktore ako pises funguje. Ak bude fungovat internet v TV, potom musis aj PC aj TV mat v porte rovnakej farby....
jepeto_613 (22)|11.5.2014 11:46
Mam len internet od Telekomu.
Porty na routry su oznacene rovnako, vymenil som pripojenie tak ako si navrhol a PC funguje v sieti ale TV nie - problem je niekde inde. NApisem na zakaznicku linku Samsung, uvidim, co povedia oni
KamilZ (10277)|11.5.2014 11:48
Zkus konečně ten ping.
jepeto_613 (22)|11.5.2014 14:01
Adresa IP smerovaca je 192.168.1.1
Rozsah adries je 192.168.1.2 az 192.168.1.254
Aku mam nastavit IP adresu pre TV ak podla navodu musi byt mensia ako 255 - lenze rosah konci 254 alebo o jedno mensia ako je zaciatocny rozsah - zacina 2 - vychadza mi teda z toho taka ista IP adresa ako je na IP smerovaci teda 192.168.1.1 - mozem ju takto nastavit ??????
KamilZ (10277)|11.5.2014 14:06
Ne, nemůžeš! Nesmí existovat v jedné LAN dvě stejné IP. Proč ji chceš vůbec nastavovat? DHCP Ti nefunguje? Pokud to chceš přesto nastavit, tak na routeru si zkrať rozsah adres třeba na 192.168.1.100 az 192.168.1.150 (sice to není nezbytné, stačí na test použít libovolnou neobsazenou), je zbytečně velký- předpokládám, že jak více 50 zařízení doma nemáš připojeno. Pak dej TV třeba 151.
A nezapomeň na DNS.
jepeto_613 (22)|11.5.2014 14:28
kedze mi nepriraduje IP adresu k TV tak asi DHCP nefunguje - ked som vsak na ten kabel pripojil NtB tak tam siet isla.
Takze
- menim rozsah na klonecne cislo 150
- restartujem router

Prikazovy riadom mi v PC "nefunguje" - ked dam ipconfig /all tak mi len "preblikne nieco na obrazovke a hned to zmizne - takze udaje cerpam z podrobnosti sietoveho pripojenia a tam mi vykazuje nasledovne udaje:

Maska podsiete IPv4: 255.255.255.0
Predvolená brána IPv4: 192.168.1.1
Server IPv4 DHCP: 192.168.1.1
Server IPv4 DNS: 192.168.1.1

Toto mam zadat do TV k nastaveniu sietoveho pripojenia spolu s nastavenou IP adresou 196.168.1.151 ??
KamilZ (10277)|11.5.2014 16:42
Jo, přesně to v TV nastav. A příkazový řádek funguje, chce to trochu přemýšlet :-(. Přečti si to pořádně, musíš spustit příkazový řádek a až z něj ipconfig! Tzn. spusť příkazový řádek (nebo start/Spustit a napiš tam cmd.exe) a z něj ipconfig (i když ten už vlastně máš) a pak ten ping.
jepeto_613 (22)|11.5.2014 17:57
Skusil som to takto nastravit v TV - destination host unreachable

Skusam dat test siete v TV a vypisuje mi MAC adresa nie je platna - ak sa namylim tak MAC adresa je vlastne cislo sietovej karty v internete - ak mi toto vypisuje, nie je vadna ??
KamilZ (10277)|11.5.2014 19:31
MAC adresa je na poměrné nízké vrstvě (linková) a je (teoreticky) pro každé zařízení, resp. LAN rozhraní (PC karta, TV, ...) jedinečná. Žádné "číslo v internetu" to není, to je IP adresa.

Bohužel Ti to ale zřejmě v TV opravu odešlo :-(. Zkus ještě v routeru prohodit TV a PC a ještě jiný LAN kabel. Nicméně ta hláška "MAC adresa nie je platna" v TV je divná, netuším, co znamená, jako by měly dvě zařízení jednu MAC adresu.