www.tvfreak.cz
>
>
>

Oddělovač přepětí na kabelovce

, , návod
V některých kabelových rozvodech se vyzkytuje zvláštní věc - napětí mezi skutečnou zemí (co je v zásuvce) a zemí kabelového rozvodu. Toto napětí může dosahovat až několik desítek voltů. Mezi oběma "zeměmi" pak tečou vyrovnávací proudy, kderé způsobují jednak rušení příjmu TV, tak můžou být až destruktivní. U normální "bedny" to není znát, protože je napájecí zem galvanicky oddělena. U PC je ale celá skříň spojena přímo s kolíkem zásuvky.
K oblíbeným
reklama
Řešení tohoto problému je jednoduché - zapojit kondenzátor do 1nF do kabelu mezi obě země. Dané zapojení je výhodné i pro ty, kteří nevlastní TV kartu, ale mají zvukovou kartu počítače připojenou na zesilovač, a na druhý vstup zesilnovače mají pripojen audio výstup z televízoru (buď to přes scart, cinch nebo phones) za těchto okolností se jim v reproduktorech může ozývat nepříjemný brum. Dané zapojení tento problém odstraní.Pokud toto nepomůže, zapojte ještě jeden kondenzátor 1nF do signálové cesty, některé tunery totiž na vstupu tento kondenzátor nemají.
reklama
Nejnovější články
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik