Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40C670

bortak (43)|20.9.2011 10:29
to Lerby: a nějaký návodek pro nás, duševně omezené by nebyl? Tímto programem se změní typ na vyšší verzi a nahrávání by mělo fungovat. Ale to jsem jenom tak odhadl a přehatlal podle slov. Jestli to je tak..to nevím.
lerby (906)|20.9.2011 10:52
Program sluzi ako dialkove ovladanie TV cez LAN s moznostou aktivovania rozsireneho servisneho menu.
PVR som uz mal aktivovane tak som nad prepinanim modelov ani nespekuloval. Niekde tu na TVF fore postup urcite je. Pripadne na SamyGO.
bortak (43)|20.9.2011 12:05
to lerby: tak dík skusim sa s tym nejako popasovat
bastlir (3245)|20.9.2011 12:16
Nevím jak, ale snad to nějak někomu pomůže. :-)

http://wiki.samygo.tv/index.php?title=Ex-Link_Cable_for_C-Series
lacib (389)|20.9.2011 12:35
[quote=lerby;367421]S ruSamsungTVCommunicator by sa malo dat spojazdnit Ext. SM aj v poslednych verziach FW. Ci nie?[/quote]

och ano, na tuto utilitku som zabudol. extended SM sa nou da vyvolat, tlacitka Factory a 3Speed v karte Fernbedienung.
lerby (906)|20.9.2011 13:37
Tu je cele vlakno na zapnutie PVR:
http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=2107&sid=cd0ffbcc534b0a5914d9a4848d3191ae

Pouzivam jednoduhsiu metodu ako sa dostat do SM. V normalnom mode TV stlacit v ruSamsungTVCommunicator jednoducho Info a Factory.
baldik (4)|20.9.2011 21:46
[quote=Scorpion7;367393]Zajtra Ti dám kompled návod ako konkrétne na tento model spravit aktiváciu PVR cez hotelový mod a Servisné menu.Samozrejme ak budeš chcieť.[/quote]

Super, děkuji moc. Doufám, že to pomůže i ostatním.
Scorpion7 (200)|20.9.2011 22:46
Všetko čo spravíte je na vlastné riziko,že si možete pri nesprávnom pohybovaní sa v SM,aj uplne odpísať Tv.To čo je písané ohladom nefunkčnosti niektorých Tlač. na DO je pravda/videl som to u známeho,ale naštastie mal spravený Hack Tv-dalo sa to opraviť.Ja som zatial taký prípad nemal.
Preto treba presne robiť to čo je napísané-hlavne pozor na správne používanie Tlač.DO.Nikdy nepoužiť Tlč.EXIT!!!
Aktivácia PVR:
1.Pri zapnutej Tv postupne stlač na DO:MUTE-1-1-9-OK.Po zobrazení tabulky Hotelového modu prepnuť prvu položku HOTEL MODE z OFF na ON - bočními šipkami na DO.Potom vypnuť Tv do StandBy-Tlač-POWER.
2.Pri vypnutej Tv vyvoláme servisné menu pomocou Tlač.na DO:INFO-MENU-MUTE-POWER /niekedy treba tuto kombináciu MUTE-1-8-2-POWER/.Zobrazí sa základné servisné menu.DO používať len tak ako bude teraz napísané/prípadne doporučujem si jednotlivé tabulky fotit,ak by sa omylom niečo preplo nesprávnym použitím Tlč.na DO/.Zakladné menu na lavej strane má 4 položky,a na pravej su všetky informacie o Tv/odfotiť/.Tlačítkom na DO/šípkou/dole prejdeme na položku CONTROL/druhá v poradí od vrchu/.Potvrdiť OK ukáže sa dalšia tabulka/odfotiť/a tam prejsť šipkou/dole/na položku HOTEL OPTION-potvrdiť OK.Ukáže sa dalšia tabulka/odfotiť/,a len tlačítkom/šipkou/dole na DO prejdeme až na položku CLONE TV TO USB-dať OK.Zobrazí sa upozornenie,ktoré tiež potvrdiť OK.Potom na DO stlačiť tlačítko RETURN/speť/dostaneme sa do predchádzajucej tabulky prejsť na položku/tlač.šipkou dole/SUB OPTION-dať OK a tu je dalšia rozšírená tabulka servisného menu/odfotiť/.V tejto tabulke sa treba pohybovať len tlačítkami hore-dole na DO.Postupne sa dostať na položku PVR SUPPORT,a teraz bočními tlačítkami na DO prepnuť tuto položku z OFF na ON.Potom stlačiť RETURN/spet/vrátime sa do predchádzajucej tabulky najdeme položku HOTEL OPTION-potvrdiť OK naskočí tabulka a tu vypnuť HOTEL MODE z polohy ON do polohy OFF bočným tlačítkom vpravo-vlavo na DO.Potom stlačiť 2x tlačítko RETURN/spet/ na DO,dostaneme sa na začiatok servisného menu,a treba vypnuť Tv do StandBy Tlč.-POWER.
PVR sa da potom ovládať na DO tlačítkom nahrávanie/červenou bodkou/.Opakovaním stláčaním sa dá nadstavit aj časovač nahrávania programu.
To je všetko.Vela štastia.
bortak (43)|21.9.2011 06:39
to scorpio:..tak Ti zatial dakujem. Vecer sa pokusim a ked tak zajtra kupim novu TV. Eště sa opytam, nie je bezpečnejsie to urobit cez virtualny ovladac a zmenit model TV? Ale myslim, ze aj Tvoj navod je uz i pre blbcov..takze to asi nechame tak
Scorpion7 (200)|21.9.2011 18:31
Virtualným ovládačom som to prakticky ešte nerobil/aj ked som už počul o tom,kde sa prehodí modelová rada a tam už je aj PVR/pretože zatial nebol dovod to robiť ináč.Až máš návod daj niekedy to skusim/ale musím zohnať Tv/.Zatial som aktivoval PVR na 5 TV/známi a rodina 2xLE..C650,3xLE..C670/jeden mal fw 3001.1/C650/,dva mali fw3005.1/C650,C670/,dva mali fw3007.1/C670/.Ešte asi tak za dva mesiace budem robiť ešte jeden C670 a tam je fw 3009.1.A zatial som problém s DO nikdy nemal.Ešte som zabudol spomenuť,ked vstupiš do SM,či už pracovne,alebo len ako turista že si niečo chceš pozrieť,vždy sa Ti Tv zresetuje a máš tam vyrobné nadstavenie/obraz,zvuk .../.
baldik (4)|21.9.2011 21:08
Taky ti děkuji za moc pěkný návod, ale bohužel ani po tomto to nefunguje. Vše udělám jak jsi napsal, skončí to tím jak jdu do SUB-CODE. Žádné rozšířené menu zde není a ani položka PVR. Pořád stejné jako na předešlích obrázcích. Hm, tak budu ještě hledat něco, co by se s tím dalo ještě dělat. Ještě jednou díky.
bortak (43)|22.9.2011 14:07
to scorpoin a baldik: ..tak chlapci, tiez dakujem za rady. Ani moj TV nereaguje na klasicky ovladac. Myslim, ze mam poslednu verziu firmwearu z 11.5.2011. Instaluje sa mi automaticky, pretoze som pripojeny na siet i s TV. Mam stiahnuty program na virtualny ovladac..ale sa dost bojim. Tv mam ako multimedialne centrum s pripojenym PC a nerad by som svojou blbostou o neho prisiel. Keby sa dal kupit za nejakych 10 000Kc..tak sa toho nebojim. Ale TV zo satelit. prijimacom su stale este dost drahe. Alebo ja som chudy. Kvoli nahravaniu tam mam Arivu 200HD a zatial bez problemov. I ked v kutiku duse by som tam mal radsej len tu fleschku. Dialkove ovladanie z Arivy som naladil aj na Samsunga, takze ovladac je len jeden. Ale furt tu je pristroj naviac a DVB-S2 v televizii zahala. Teraz som marod a zkusim nainstalovat virtualny ovladac a opatrne ho spustit. Ale navod je len v angline..a to zatial nebudem riskovat.
Scorpion7 (200)|22.9.2011 15:54
Suhlasím s tebou,Ja som to tiež nerobil len,tak z dlhej chvíle,ale vždy som bol o to požiadaný dotyčnou osobou ktorá vlastnila taky Tv/LE..C650,670/,a na jej zodpovednosť.Možno štastie,možno nie/možno ešte správne fw-ry/,neviem,ale ako som písal zatial vždy sa to podarilo bez následkov.Nakoniec možno ma to čaká asi za dva mesiace,kde chce jeden známi,aby som mu aktiv.PVR na C670-ke,ale už má fw3009.2 a ten je najnovší.Tiež ma automatiku,čo ja moc neschvalujem/treba si to v Tv vypnuť a najprv si to pozrieť na webe/pretože potom tam máš niečo,čo ani nepotrebuješ,alebo Ta to zablokuje,taký fw vynechávam.
Poprosím možeš dať link na ten virtuálny ovládač.Prejdem si ho,mám niekoho kdo vie vynikajuco anglicky.Díki.
bortak (43)|22.9.2011 16:22
to Scorpio:dakujem za odpoved. Prave som nainstaloval virtualny ovladac. Zatial som ho povolil v TV, ale pre istotu som nic nemackal.
22092011010.jpg
Scorpion7 (200)|22.9.2011 16:46
ruSamsungTVCommunicator-to je ten návod?Je ale v nemčine.Ten ovládač máš nainštalovaný v PC a cez LAN posielaš do TV/v podstate DO-karta/.Preštudujem si to a dám vedieť.
bortak (43)|22.9.2011 18:44
..mas pravdu..je to nemecky program, ale niekde vyssie nado mnou je ten odkaz na stranky SamyGou..alebo tak podobne, kde na zaklade tohto programu sa dostanes do menu. Mozno i vo vyssej verzii firmwearu. A tam to bolo anglicky. I nejaky nas predrecnik ho pouziva a do menu sa dostane stlacenim dvoch spodnych tlacitiek- faktory a 3speed. Ale jakym sposobom..to neviem. Ked budes mat cas, kukni na to..ale nechcem otravovat. Vkladám tu anglictinu tusim od Lerbyho.
Scorpion7 (200)|22.9.2011 20:04
Ano našiel som si to aj england aj nemecky.Niečo mám už aj preložené/anglicky/.Chvílu ešte vydržať,pretože to zaujíma aj mna.Anglicky je ako prepnut ten model,a nemecky je komplet celý návod na na ten Comunicator na všetky jeho časti ako sa daju použiť.Aj to ma tiež zaujíma,lebo sa tam spomína aj B-rada/r.2009/,tak to chcem komplet cele si preložiť a postupne aj opatrne poskušať.Horšie je že nemám momentálne žiadny Tv C-kovej rady/r.2010/.Ten budem mať až tak za dva mesiace.
lacib (389)|22.9.2011 23:25
anglicku lokalizaciu slubil aj vyvojar tej utiliky, brzdi ho vsak dokumentacia, navody, tie su vraj na par stran. :(
bortak (43)|23.9.2011 15:52
dobry, niekto píše zmacknut na virtualnom ovladaci 3speed a faktory a iný info a faktory. A tak sa vraj dostaneme do servis. menu. Chce to ale nejakeho machra, ktory by testnul..
Scorpion7 (200)|23.9.2011 22:44
Tak už to mám,len nemám to ako odskušať,nemám C-radu Tv.Nie je to nič zložitého.Až chceš zajtra to sem dám.Pri tomto postupe sa musí navoliť správny model/možeš to vrátiť speť/ aby bol obraz v poriadku,ako na orginále.Su tam modeli,kde obraz by nebol okej/kockovaný/.Ale to by si musel dať radu C7000,alebo C8000.Ale u všetkých správnych modelov pri prepnutí popri PVR funguje aj Sat.tuner,aj ked model ktorý zvolíš Sat.tuner nemá.
lerby (906)|23.9.2011 22:52
Info + factory je pohodlnejsi sposob aktivacie SM ako zapinat hotel mod a nasledne este robit export na USB. Staci nainstalovat program, spustit ho a stlacit tieto dve tlacitka. Potom si len v SM (na DO) nastavim co potrebujem. Vypnem/zapnem telku a hotovo. Myslim ze funguje aj to, ked sa znova stlaci este raz factory, ale teraz neviem ci sa aj v tomto pripade zmenene parametre okamzite prejavia v spravani TV.
Scorpion7 (200)|23.9.2011 22:57
Všetko velmi správne,niet čo dodať.
baldik (4)|25.9.2011 21:14
[quote=lerby;368250]Info + factory je pohodlnejsi sposob aktivacie SM ako zapinat hotel mod a nasledne este robit export na USB. Staci nainstalovat program, spustit ho a stlacit tieto dve tlacitka. Potom si len v SM (na DO) nastavim co potrebujem. Vypnem/zapnem telku a hotovo. Myslim ze funguje aj to, ked sa znova stlaci este raz factory, ale teraz neviem ci sa aj v tomto pripade zmenene parametre okamzite prejavia v spravani TV.[/quote]

Taky souhlasím. Už mi konečně funguje rozšířené menu a je možné aktivovat nahrávání. A když už jsem byl v tom menu, tak by mě zajímali některé další funkce. Mohl by někdo poradit, které se vyplatí aktivovat ? Je tam toho dost a nevím co jaká funkce udělá.
Dík všem.
bortak (43)|26.9.2011 08:34
nazdar odborníci, pár dnů jsem se loudal po republice a koukám, že Baldík už funguje. Zkusím dneska večer to oživit, i když nevím..mám nějako stažený žaludek..no uvidíme zatím dík za rady a pokusím se to systémem těch tlačítek..kliknu na ně myší a budu se modlit
lerby (906)|26.9.2011 09:32
[quote=baldik;368476]Taky souhlasím. Už mi konečně funguje rozšířené menu a je možné aktivovat nahrávání. A když už jsem byl v tom menu, tak by mě zajímali některé další funkce. Mohl by někdo poradit, které se vyplatí aktivovat ? Je tam toho dost a nevím co jaká funkce udělá.
Dík všem.[/quote]

Mozes skusit napr. toto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27189-samsung-2010-uprava-parametrov-v-servisnom-menu
bortak (43)|26.9.2011 20:02
..tak jsem asi jedinej, kterému se to nepovedlo. Asi jsem odrovnal DVB-S2. Pomocí virtualu jsem se dostal po zmačknuti dvou tlačítek do nějakého menu, kde byly vlastnosti TV. Akorat jsem nenašel v menu PVR na ON..ja to tam skrátka nemám. Pak jsem asi začal zmatkovat a asi už nevypl hotelový mod. No a výsledek je, že jsem bez satelitního přijímače v TV. Naštěstí mám svou Arivu 200 a ta naštěstí funguje. Zkusím někde poblíž servis Samsung..ale moc tomu šancí nedávám. Takže nějaké nerozhodné odborníky varuji..asi se ta TV dá lehce odepsat.
bortak (43)|27.9.2011 07:26
Nazdar pánové..tak mi to nedalo, že bych byl až takový hňup..znovu spustil virtuální ovladač a vlezl do menu TV. Proklikal se do hotelového módu a ten byl opravdu pořád zaplý. Proto mi přestal chodit vnitřní satelit. Pokračoval jsem dál, neboť už nebylo co ztratit. Místo návodu s použitím klasického ovladače jsem v menu opatrně pokračoval podle logiky. Otevřelo se mi obrovské menu z asi 90 položkami, kde jsem objevil aktivaci PVR. Zapnul a opatrně vycouval. Satelit v TV se opět aktivoval, upravil jsem nastavení obrazu a vono to funguje!!!!Jenom teď technické problémy. Dal jsem sformátovat fleschku Data Traveler 16GB..a televize ji nechce přijmout. Připnul jsem teda WD 250GB a televizi se to líbí. Akorát mám strach, abych neupálil USB. Mám možnost zapojit disk se zdrojem. Taky se povedlo nahrát pouze ½ hodina. Tady si s tím budu muset pohrát. Nevím, co je EPG..a jak se s tím pracuje. Ale všem tady dík za to, že jedna zbytečná bedýnka zmizela spod TV.
bastlir (3245)|27.9.2011 09:40
Koukám, že stále platí, že nejlepšího pomocníka najdeš na konci své paže. :D
Já bych pro HDD opravdu ex. zdroj použil, můžeš tím předejít možnosti poškození MB.
Flashku Ti to nepřijalo, protože TV si ji nejdříve otestuje write/read a pak naformátuje. Tedy pokud je flashka pomalá, formátování se nespustí.
bagr3210 (379)|27.9.2011 17:58
[quote=bastlir;368736]
Flashku Ti to nepřijalo, protože TV si ji nejdříve otestuje write/read a pak naformátuje. Tedy pokud je flashka pomalá, formátování se nespustí.[/quote]

Mam maly problem s timhle..Kdyz dam do USB kvuli nahravani Corsair-a 8,nebo 16GB,tak sice flesky naforamtuje,ale nakonci mi vybehne hlaska,z epro nbahravani je vhodnejsi HDD a dal nepokracuje-myslim tim,ze nechce na ne nahravat..
bortak (43)|27.9.2011 18:15
to bagr:..mám přesně to samé.Naformátuje, proběhne kontrola a doporučí HDD. Právě jsem přitáhl WD 500GB, ale verzi s otáčkama 5400. Všechny disky, co mám doma byly 7200ot/min. Přímo na TV je usb označeno pro HDD. Mám i rámeček pro disk s napájením, ale to bych přišel asi o tu možnost, že disk při standby-režimu stojí. Časovač ho zapne až při nahrávání, třeba ve tři ráno. Takhle by běžel vlastně pořád, než bych ho vypnul. Ale jak říká kolega, třeba zachráním MB..a ten je podstatně dražší než HDD. Tož nevím. A co se týče té fleschky..asi musíme koupit něco pořádného. Možná se pohrab na stránkách Juce.sk
bagr3210 (379)|27.9.2011 18:21
Tak jestli ma nekdo dobrou skusenost s konkretnim HDD tak at napise typ,model,velikost..

Diky predem..
bortak (43)|27.9.2011 18:47
to bagr:..před chvílí jsem naformátoval v TV tento disk. Přečtu Ti to ze záručáku: HDD 2,5" Western Digital Scorpio Blue 500GB, 5400rpm, 8MB, SATA II. Ted čekám na někoho, kdo řekne, že je třeba externí napájení. Ale TV má jeden USB popsanej jako HDD..tož čekám
bastlir (3245)|27.9.2011 23:07
Já v TV používám bez jediného problému flashku - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bortak (43)|28.9.2011 06:45
to bastlir:..no to mi řekni, že ta moje ani ťuk. Data-traveler sklamala. Ještě taková zkušenost, po nějaké práci s fleschkou v TV je dost zahřátá..no nekouří se z ní..ale když si vzpomeneš..dej oko
to bagr:..tak provedl jsem nastavení pomocí EPG(trochu v tom tápu)..ale jde to. Nastavil jsem to na 23.00 do dalšího dne do 01,00. Televizi nechal ve standby režimu a ráno jediná chyba, že název filmu neodpovídal. Nahrával jsem Spalovače mrtvol ale název byl Dívka s mušlí :-(..Neměl jsem čas zkoumat, jestli to EPG poslalo do disku jinou hlášku..Podstatné je to, že to fungujéééé!!!:-)
bagr3210 (379)|28.9.2011 16:33
[quote=bortak;368874]
to bagr:..tak provedl jsem nastavení pomocí EPG(trochu v tom tápu)..ale jde to. Nastavil jsem to na 23.00 do dalšího dne do 01,00. Televizi nechal ve standby režimu a ráno jediná chyba, že název filmu neodpovídal. Nahrával jsem Spalovače mrtvol ale název byl Dívka s mušlí :-(..Neměl jsem čas zkoumat, jestli to EPG poslalo do disku jinou hlášku..Podstatné je to, že to fungujéééé!!!:-)[/quote]

Diky za info..Jinak,dulezite je,ze fakt funguje..A nahralo Ti teda to,co jsi chtel? Nazev bych neresil,jen aby bylo nahrany to co jsem chtel..
bortak (43)|28.9.2011 21:03
to Bagr3210:..ano nahrálo..musíš přes EPG a potom podle juce.sk..má tam postup. Ted řeším auto..ale myslím, že to bude fungovat. Myslím, že je zbytečné externí napájení..disk jsem vybíral kvůli snížené spotřebě..přemýšlel jsem nad SSD..ale už jsem se jich zbavil a šel do klasiky. Napiš, jestli se povedlo..já jsem si teda užil, když jsem nevypnul hotel-mód a zneschopnil TV :-(
bastlir (3245)|29.9.2011 00:18
[quote=bortak;368874]to bastlir:..no to mi řekni, že ta moje ani ťuk. Data-traveler sklamala. Ještě taková zkušenost, po nějaké práci s fleschkou v TV je dost zahřátá..no nekouří se z ní..ale když si vzpomeneš..dej oko
to bagr:..tak provedl jsem nastavení pomocí EPG(trochu v tom tápu)..ale jde to. Nastavil jsem to na 23.00 do dalšího dne do 01,00. Televizi nechal ve standby režimu a ráno jediná chyba, že název filmu neodpovídal. Nahrával jsem Spalovače mrtvol ale název byl Dívka s mušlí :-(..Neměl jsem čas zkoumat, jestli to EPG poslalo do disku jinou hlášku..Podstatné je to, že to fungujéééé!!!:-)[/quote]

No jasně, flashka žhaví, ale mám jí tam už od nové TV a je pořád OK. Podívej se do specifikace té mé a porovnej se svou. Měl bys mít stejně rychlou či rychlejší. Já jsem v podstatě vybíral 1. podle rychlosti, 2. podle tvaru (aby se vešla) 3. ceny (ta momentálně v místě nejlevnější). Dnes jsou na trhu už i 128GB flashky, takže bych se HDD už nezabýval. Jenže elegance řešení je vykoupena cenou.
bortak (43)|29.9.2011 10:44
to bastlir: dík za odpověď..už nebudu riskovat, disk tam někde zakamufluju za TV. Ještě nějaké ty internetové věci a budu spokojen. Akorát se zeptám, vyšel novej firmwear..kdybych nedej bože ho vylepšil, nepřijdu o funkci PVR?:-(
bagr3210 (379)|29.9.2011 11:00
[quote=bortak;369075] Akorát se zeptám, vyšel novej firmwear..kdybych nedej bože ho vylepšil, nepřijdu o funkci PVR?:-([/quote]


Prej ne..Jak myslis "vylepsil"?
bastlir (3245)|29.9.2011 11:17
[quote=bortak;369075]to bastlir: dík za odpověď..už nebudu riskovat, disk tam někde zakamufluju za TV. Ještě nějaké ty internetové věci a budu spokojen. Akorát se zeptám, vyšel novej firmwear..kdybych nedej bože ho vylepšil, nepřijdu o funkci PVR?:-([/quote]

Omlouvám se, mám jiný TV a tam vše funguje normálně. V CHIPu jsem četl, že někdo aktualizací FW o PVR přišel, ale jak tam, tak i tady je na to kuchařka.
bagr3210 (379)|29.9.2011 11:22
[quote=bastlir;369086]Omlouvám se, mám jiný TV a tam vše funguje normálně. V CHIPu jsem četl, že někdo aktualizací FW o PVR přišel, ale jak tam, tak i tady je na to kuchařka.[/quote]

Ano,je to mozny,ale PVR uz lze aktivovat i s novym FW!Navod je i zde na fore,nebo na SamyGo..
Co vim,tak PVR se "strati" kdyz nemas hack na TV,jinak i po aktualizaci FW zustane-me osobne zustalo PVR a mam aktivovany hack..
paslik (2)|29.9.2011 11:49
Ahojte, potřebuji poradit. Od jisté doby mi u této telky nejde uložit vlastní nastavení. Například když vypnu úvodní melodii a upravím kontrast, tak po novém zapnutí televize zahraje a kontrast je opět na 100%.
Mám podezření že mi to dělá od doby, co jsem se nechtěně dostal do módu Prodejna. Ten se mi snad podařilo vypnout.
Předem díky za rady !
Pavel
bortak (43)|29.9.2011 14:36
to paslik:..já jsem jeden z těch, který po vstupu do servisního menu odrovnal satelitní tuner v TV. Ale každý návod Tě varuje, aby sis vyfotil každý krok v menu. Já osobně nevypnul hotelový mód a bylo vymalováno. Protože nejsem u TV...tak ten prodejní mód je někde v klasickém menu. Kde přesně, to se mi teď nevybavuje. Nastavení by mělo fungovat i po vypnutí. Není to na záruku?
bortak (43)|29.9.2011 14:38
to bagr:..na hack si netroufám..mně stačila ta hrůza při aktivaci PVR. Raději nebudu nový firmwear stahovat. Myslím, že nic zásadního už to nemůže přinést.
bagr3210 (379)|29.9.2011 14:49
Mas pravdu..Pokud to funguje je zbytecny menit FW.Casto pro CZ a SK se nevyskytly zadny zmeny,cili,to co mas staci..Jen si davej pozor,aby se Ti nezaktualizoval sam ;)
Ale predpokladam,ze to mas vyply..
bastlir (3245)|29.9.2011 16:39
[quote=bortak;369126]to paslik:..já jsem jeden z těch, který po vstupu do servisního menu odrovnal satelitní tuner v TV. Ale každý návod Tě varuje, aby sis vyfotil každý krok v menu. Já osobně nevypnul hotelový mód a bylo vymalováno. Protože nejsem u TV...tak ten prodejní mód je někde v klasickém menu. Kde přesně, to se mi teď nevybavuje. Nastavení by mělo fungovat i po vypnutí. Není to na záruku?[/quote]

Myslím, že by nebylo od věci, podrobně popsat, jak jsi odrovnal satelitní tuner. A přiznám se, že by mě to také zajímalo. Mně se zase stalo, že díky zpoždění DO jsem změnil typ TV. Tak jsem žádal o pomoc servisy, ale každý mně "dobře" poradil, abych jim to dovezl do opravy. Tak jsem postupoval logickou úvahou a i když jsem tehdy ještě věechno o typových označeních nevěděl, s klikou (a staženým zadkem) jsem to nakonec trefil, což mně nakonec později ve spojitosti s jinou událostí technik od Sama potvrdil.
Svým příspěvkem bys možná mohl mnohému zabránit.
Scorpion7 (200)|29.9.2011 17:45
[quote=paslik;369098]Ahojte, potřebuji poradit. Od jisté doby mi u této telky nejde uložit vlastní nastavení. Například když vypnu úvodní melodii a upravím kontrast, tak po novém zapnutí televize zahraje a kontrast je opět na 100%.
Mám podezření že mi to dělá od doby, co jsem se nechtěně dostal do módu Prodejna. Ten se mi snad podařilo vypnout.
Předem díky za rady !
Pavel[/quote]

Mod predajna/ukážka v obchode/sa vypína/prepína/zapneš Tv,stlačíš na prednom paneli Tv tlačitko hlasitosti/tretie od strednej nohy Tv podstavca v pravo/,ked sa zobrazí OSD hlasitosti na Tv,na 5sekund stlač a Podrž tlačidlo MENU/druhé od strednej nohy Tv podstavca v pravo/na prednom paneli TV.A dostaneš sa do modu Domáce použitie/Bežný/a vypni pomocou DO Tv.A potom zapni a nadstav si na Tv,to čo potrebuješ.Ked spravíš tento krok znovu vrátiš sa opeť do modu Predajna.
bortak (43)|29.9.2011 18:33
[quote=lerby;368250]Info + factory je pohodlnejsi sposob aktivacie SM ako zapinat hotel mod a nasledne este robit export na USB. Staci nainstalovat program, spustit ho a stlacit tieto dve tlacitka. Potom si len v SM (na DO) nastavim co potrebujem.[/quote]
to bastlir:...u mně byl problém v tom, že jsem začal postup podle lerbyho, to jest za pomoci virtuálního ovladače a měla to být změna typu televize. Ale protože to nebylo moc podrobně popsáno..plynule jsem přešel na postup za pomoci klasického ovladače. No a tady jsem se zamotal, protože skoro každý strašil možností zničení TV. Začal jsem raději začal couvat a nějakým způsobem jsem přeskočil vypnutí hotelového módu. Po zapnutí TV to hlásilo, že mám zkontrolovat připojení. Satelit nefungoval. A protože už nebylo moc co ztratit..spustil jsem znovu virtuální ovladač a postupně se prokousal až k položce PVR a tu zapnul. Při zpátečce už jsem si pohlídal vypnutí hotelového módu.
paslik (2)|29.9.2011 19:18
[quote=Scorpion7;369157]Mod predajna/ukážka v obchode/sa vypína/prepína/zapneš Tv,stlačíš na prednom paneli Tv tlačitko hlasitosti/tretie od strednej nohy Tv podstavca v pravo/,ked sa zobrazí OSD hlasitosti na Tv,na 5sekund stlač a Podrž tlačidlo MENU/druhé od strednej nohy Tv podstavca v pravo/na prednom paneli TV.A dostaneš sa do modu Domáce použitie/Bežný/a vypni pomocou DO Tv.A potom zapni a nadstav si na Tv,to čo potrebuješ.Ked spravíš tento krok znovu vrátiš sa opeť do modu Predajna.[/quote]

Toto přepínání už jsem zkoušel, ale ještě to uděláím přesně podle tvého popisu. Mně se tam vždy objevila Prodejna, nikdy Domácnost nebo doma.. Ještě potom možná zkusím znovu to nastavení jako po prvním zapnutí.
Na záruku to snad nebude, nechce se mi to někam vozit.
Scorpion7 (200)|29.9.2011 19:39
Pokial je tam navolená možnosť PREDAJNA,tak pri pozeraní po určitom časovom odstupe sa Ti musí zobrazovať na Tv/po strane,alebo hore/,všetky špecifikácie toho modelu,ako FullHD,4HDMI,DTS,DLNA,ECO atd.Až sa Ti také niečo zobrazuje,stále si v Obchodnom režime.