Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

jis (1301)|13.5.2010 00:00
[quote=mizsha;281507]2 jis: No povetsinou, TV bezi jen proto, aby bezela, proto nemam potrebu to vse hnat pres externi repro, je tak slozite me pochopit, ze nemam potrebu vse poslouchat pres zesik ?[/quote]:eek: To jsi měl napsat hned, mohli jsme si ušetřit naše dobře míněné rady. Každý holt používáme TV k něčemu zcela jinému.
jis (1301)|13.5.2010 00:10
[quote=steveboss;281509]Co ked niekto mysli aj na casto diskutovanu spotrebu? Preto si ja osobne zapinam externe audio iba pri HD filmoch, prip. koncertoch :-)[/quote]Já sám jsem ekolog amatér, ale dobrým nastavením TV snížím spotřebu o více, než kolik si vezme AVR, takže mne toto netrápí. Převážně jedu přes filmový režim a podsvícení 3. A i kdyby tomu tak nebylo, na zvuku bych nešetřil.
jis (1301)|13.5.2010 00:16
[quote=steveboss;281546]Hmmm, zaujimave je, ze pri A-ckovych modeloch, konkretne LE37A656 je na ovladaci separe button "Picture Size", bol som nanho zvyknuty, pretoze je este velmi malo stanic, ktore vysielaju vo formate 16:9 drvivu vacsinu programov (cest vynimkam), preto som bol zaskoceny ovladacom k LE37B652, kde je miesto "Picture Size" - "Media Player".... No smola... Zachranil ma Motorolacky ovladac, ako som pisal v predoslom clanku. :-)[/quote]Tomu vůbec nerozumím. K čemu potřebuješ pořád přepínat formát obrazu? TV mám v menu jednou pro vždy nastavenou tak, aby vysílání 4:3 zobrazila 4:3 a 16:9 jako 16:9. Tak to přece má být a nemusím nic přepínat, nebo ty snad ano? Pokud ti to automaticky nefunguje, tak si to správně nastav: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=226626&postcount=90.
steveboss (162)|13.5.2010 08:12
Nastavene mam samozrejme vsetko tak, ako ma byt, aby som nemusel pozerat na deformovany obraz s roztiahnutymi hlavami, len to by museli vsetky stanice mat aj potrebne HW vybavenie na to, aby do signalu poslali aj kod na prepnutie obrazu a to vzdy nie je. Obraz si prepinam vtedy, ked je vysielany "akoze" film s ciernymi pasmi hore a dole, ale vo formate 4:3. Potom pouzijem tlacidlo a zvolim si poslednu moznost, tusim zvacsenie obrazu v zvislom aj vo vodorovnom smere a mam nedeformovany obraz na celej obrazovke. Vsimnut si to mozes napr. na JOJ pri reklamach, ktore Markiza pusta v plnom rezime 16:9 ale JOJ nie.... Najskor som si myslel, ze na vine je konkretny poskytovatel kablovej TV, k LE37A656 ma priatelka STB "digital" od UPC a ja mam k LE37B652 Magio, ale nie je medzi nimi ziadny rozdiel, takze je to evidentne problem HW vybavenia konkretnej televiznej stanice. A zas stale to neprepinam, o prsty nepridem :-)
steveboss (162)|13.5.2010 08:18
[quote=jis;281652]Já sám jsem ekolog amatér, ale dobrým nastavením TV snížím spotřebu o více, než kolik si vezme AVR, takže mne toto netrápí. Převážně jedu přes filmový režim a podsvícení 3. A i kdyby tomu tak nebylo, na zvuku bych nešetřil.[/quote]

Ja mam podobne nastavenie, akurat podsvietenie 7, ale Hi-fi fakt nepotrebujem na pozeranie sprav atd. :-)
P.S. Ked sa dostanem k mojmu B652, odmeriam spotrebu TV + MAGIO + Hi-fi a bez Hi-fi...
jis (1301)|13.5.2010 08:42
[quote=steveboss;281664]Nastavene mam samozrejme vsetko tak, ako ma byt, aby som nemusel pozerat na deformovany obraz s roztiahnutymi hlavami, len to by museli vsetky stanice mat aj potrebne HW vybavenie na to, aby do signalu poslali aj kod na prepnutie obrazu a to vzdy nie je.[/quote]Pak rozumím, v DVB-T muxech v Praze s tímto problém nemáme (ťuk, ťuk, ťuk). Navíc stejně se převážně díváme na kanály ČT, Nova a Prima v HD, kde je obraz vysílán pouze ve formátu 16:9.
steveboss (162)|13.5.2010 09:15
[quote=jis;281669]Pak rozumím, v DVB-T muxech v Praze s tímto problém nemáme (ťuk, ťuk, ťuk). Navíc stejně se převážně díváme na kanály ČT, Nova a Prima v HD, kde je obraz vysílán pouze ve formátu 16:9.[/quote]

Tak to Vam bratia Cesi zavidim :-) U nas to ide veeelmi pomali, Markiza a myslim, ze aj STV 1,2,3 ma potrebne vybavenie uz vyse roka, JOJ len zacina...
JUCE (265)|13.5.2010 13:11
Presne tak, ale čo je horšie, že to vysielanie 16:9 ide z nich ako z chlpatej deky... nie a nie začať už konečne poriadne vysielať po celý čas... mi občas lezú na nervy tie zmeny formátov :( A keď tu už budeme mať skoro všetko v 16:9, tak príde niečo iné ? :-)
steveboss (162)|13.5.2010 13:30
No ved musi prist... 21:9 :D Z coho by inak zili vyrobcovia TV?
Saxel (2279)|13.5.2010 13:32
[quote=jis;280617]... Nevím u jakých zařízení a čím jsi tu jejich spotřebu měřil, ale ty desítky watů vidím jako nereálné, ty jsi asi naměřil desítky VA, tedy zdánlivého příkonu...[/quote]
Tak jsem si to měření zopakoval, abych mohl uvést konkrétní čísla. K měření jsem použil relativně levný zásuvkový měřič spotřeby. Přístroj samozřejmě zobrazuje činný příkon. Nedělám si iluze o vysoké přesnosti měření, ale předpokládejme že max. chyba je do 20%. Měřil jsem ve standby TV LE46B650 a AVR Onkyo SR-507.

[quote=jis;280617]... Zde jsou naměřené hodnoty spotřeby ve standby v závislosti na aktivaci funkce Power-Control v TV a AVR:
LCD Power-Control On - 0,3W
LCD Power-Control Off - 0,3W
AVR Power-Control On - 9,4W
AVR Power-Control Off - 0,0W (neměřitelná)
...[/quote]
Co se týká spotřeby TV při zapnutí/vypnutí HDMI-CEC, musím ti dát za pravdu - také jsem nenaměřil žádný rozdíl - v obou případech přístroj ukázal 0,5W.
AVR při vypnuté funkci ukazoval 0,0W, ale po zapnutí HDMI-CEC má ve standby 27W (0,18A, účiník 0,65). A to je dost, za rok bych na elektroměru natočil zbytečně nějakých 200kWh.
Použit inteligentní zásuvkovou lištu master-slave u mě nejde, protože AVR používáme i samostatně jako FM tuner.
Saxel (2279)|13.5.2010 13:49
[quote=mizsha;281454]...
3) Mute zobrazuje nejaky dementni obrazek, takze k to mu abych si na ovladaci naskriptoval, ze chci vystup do externich reproduktoru, tak bud se musim proklikavat menu ( coz se ne vzdy povede ). Nebo snizit hlasitost postupnim mackanim volume -.
[/quote]
Naprosto ti rozumím a souhlasím. Úplně by stačilo, kdyby ten poskakující obrázek reproduktoru po několika vteřinách sám zmizel z obrazovky.
U nás se taky občas pouští samotná TV bez AVR, manželka ani děti si AVR nezapínají. Zprvu jsem měl zapnutou funkci HDMI-CEC, to chodilo pěkně, AVR zapínalo automaticky a interní repra v TV byly vypnuté, ale kvůli spotřebě (viz příspěvek výše) jsem tu funkci zrušil a musím teď řešit vypínání interních repro jako ty. :(
JUCE (265)|13.5.2010 14:45
[quote=steveboss;281707]No ved musi prist... 21:9 :D Z coho by inak zili vyrobcovia TV?[/quote]

1. To som myslel, len som nevedel ako ho nazvať :) Je to vlastne tento prípad, že keď prehrávam na mojom TV film (rip z BluRay) cez Media play, ktorý má aj tak čierne pásy hore a dole? Proste je to už iba taký úzky pás, ale postavy sú samozrejme normálne - žiadne stlačené/široké postavy. Či si to trošku pletiem?

2. A toto nemôže prosím vás niekto z majiteľov rady C vyskúšať?:
[quote=Stanley_cz;238523]Jedna vychytavka pro ty, co zmeni PIN a zapomenou ho:
stisknout postupne POWER (off) - MUTE - 8 - 2 - 4 - POWER (on) a PIN se vyresetuje opet na ctyri nuly.[/quote]

Nefunguje mi to a neviem či som ja úplná lama alebo to ozaj pri rade C takto nefunguje. Nie žeby mi to bolo zrovna treba, ale niekedy sa to možno mne alebo aj vám môže zísť a chcem to pridať do mojich otázok na stránke.

3. Už som sa to tu skúsil spýtať, ale nikto neodpísal, tak skúsim znova lebo mi to nejde do hlavy :(
Neviete prosím vás prečo my na modeloch C nemáme "Content Flash Library" (recepty a pod. srandy)? Na A a B modeloch to je a u nás nie? Teda aspoň ja tam takúto položku nemám. Ako ste na tom vy?
steveboss (162)|13.5.2010 20:14
[quote=JUCE;281726]1. To som myslel, len som nevedel ako ho nazvať :) Je to vlastne tento prípad, že keď prehrávam na mojom TV film (rip z BluRay) cez Media play, ktorý má aj tak čierne pásy hore a dole? Proste je to už iba taký úzky pás, ale postavy sú samozrejme normálne - žiadne stlačené/široké postavy. Či si to trošku pletiem?[/quote]

Hej, to je presne ten pripad... Je to tzv. filmovy format :-) Uz su aj prve televizory na svete, mam taky pocit, ze od Philips...
jis (1301)|13.5.2010 23:33
[quote=Saxel;281708]Tak jsem si to měření zopakoval, abych mohl uvést konkrétní čísla. K měření jsem použil relativně levný zásuvkový měřič spotřeby. Přístroj samozřejmě zobrazuje činný příkon. Nedělám si iluze o vysoké přesnosti měření, ale předpokládejme že max. chyba je do 20%. Měřil jsem ve standby TV LE46B650 a AVR Onkyo SR-507.
Co se týká spotřeby TV při zapnutí/vypnutí HDMI-CEC, musím ti dát za pravdu - také jsem nenaměřil žádný rozdíl - v obou případech přístroj ukázal 0,5W.
AVR při vypnuté funkci ukazoval 0,0W, ale po zapnutí HDMI-CEC má ve standby 27W (0,18A, účiník 0,65). A to je dost, za rok bych na elektroměru natočil zbytečně nějakých 200kWh.
Použit inteligentní zásuvkovou lištu master-slave u mě nejde, protože AVR používáme i samostatně jako FM tuner.[/quote]Díky za další upřesnění. Vlastně jsme oba zjistili to samé, pouze ty máš mnohem lepší AVR, proto má i větší spotřebu v režimu Power-Control On. Rozumím ti s tím využitím i jako rádio. Ten náš naštěstí využíváme pouze se zapnutou TV a proto jsem problém jeho zbytečně vysoké spotřeby ve standby mohl vyřešit tou zásuvkovou lištou Master-Slave (je mimochodem od stejného výrobce, jako ten tvůj wattmetr :)) a protože se velmi osvědčila, pořídil jsem ještě druhou k počítači.
jis (1301)|13.5.2010 23:49
[quote=JUCE;281726]3. Už som sa to tu skúsil spýtať, ale nikto neodpísal, tak skúsim znova lebo mi to nejde do hlavy :(
Neviete prosím vás prečo my na modeloch C nemáme "Content Flash Library" (recepty a pod. srandy)? Na A a B modeloch to je a u nás nie? Teda aspoň ja tam takúto položku nemám. Ako ste na tom vy?[/quote]Odpověď nalezneš na Samsung stránkách ve FAQ:
[quote]Content Library Flash feature
WHERE IS THE TV'S CONTENT LIBRARY FLASH FEATURE THAT WAS PRESENT ON PREVIOUS YEAR MODELS?. CAN SOMEONE TELL ME PLEASE IF IT IS AVAILABLE ON THE UNC8000? THANKS.
[QUOTE]For 2010, the C8000 (along with all the other Internet@TV models) will not offer the content libraries. The libraries have been replaced by the Samsung Apps Engine which will offer (if it doesn't already) many comparable apps to the programs found in last year's content libraries.
-MrSamsung[/quote][/QUOTE]
JUCE (265)|14.5.2010 00:03
jis: vďaka za odpoveď. Na anglické stránky samsungu nechodím, keďže angličtina mi žiaľ moc nejde :( a na slovenských stránkach samsungu o modeloch C nemajú nič napísané...
Inak to teda znamená, že do TV už nedostaneme žiadne upravené verzie aplikácií a tým pádom ani SamyGO Telnet Enabler Application, čiže ani prístup cez konzolu :(
Dúfam, že koumáci zo SamyGO nejak prelomia šifrovanie na nových modeloch, aby sme si mohli trochu "doladiť" tieto naše nové TV :)
portartur (11)|14.5.2010 20:45
Zdravím, dva dny vlastním LE37c670, vše perfektní, jen připojení k internetu nemohu trvale zprovoznit. podařilo se mi to jen 3x z asi 50ti pokusů přes automatické nastavení sítě, fungoval i internet@tv. Poté po novém zapnutí tv nebo opětovném připojení lan kabelu nastávají problémy.

Připojuji přes router Zyxel P-320W, přes něj současně připojeny 2 PC (přes LAN) i notebook (přes WLAN) klonovanim mac adresy. Při volbe na tv "nastavení sítě automaticky" se nastavi IP adresa na nesmyslné 192.255.75.3. maska 255.255.0.0. brána 0.0.0.0 a dhcp 0.0.0.0. a testem site neprojde
Při volbě manuálně zadávám IP 192.168.1.36. ( koncovku 33 ma 1.PC, 34 2.PC 35 notebook) maska 255.255.255.0 brána 192.168.1.1. dhcp 192.168.1.1. Poté testem sítě projdu maximálně 3.bodem " ping brány", ale test krachne na posledním bodě "připojení k Internetu". Někdy se dokonce stane, že projdu i tímto posledním bodem, ale internet@tv hlásí rušení sítě a nefunguje. Reset ani restart routeru nepomáhá, kontrolka na routeru u kabelu z tv jen pravidelně blika.
Kontaktoval jsem Samsung, operátorka si vzala email, že se ozvou ...
Dík za jakoukoliv pomoc
jis (1301)|14.5.2010 21:16
[quote=portartur;281866]Zdravím, dva dny vlastním LE37c670, vše perfektní, jen připojení k internetu nemohu trvale zprovoznit.[/quote]Nejsi první, kdo měl s C modelem problém s připojením k LAN. Řešilo se to přímo v tomto tématu, četl jsi to?

Začíná to tímto příspěvkem: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=280784&postcount=118.
portartur (11)|14.5.2010 23:10
[quote=jis;281868]Nejsi první, kdo měl s C modelem problém s připojením k LAN. Řešilo se to přímo v tomto tématu, četl jsi to?

Začíná to tímto příspěvkem: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=280784&postcount=118.[/quote]

Za poslední 2 noci jsem tu prolezl snad vše, co se připojení k internetu týká.
Učinil jsem další pokus: Na hodinu jsem tv odpojil od elektrické sítě, poté po manuální konfiguraci sítě vše ok, prohlédl jsem pár videí na youtube, opustil internet@tv a připojení k internetu opět nefunkční.
adlib (71)|15.5.2010 10:51
Může se někdo opravdu znalý uvést své nastavení obrazu? Zkoušel jsem různá nastavení, ale pořád to nějak není ono.
jis (1301)|15.5.2010 11:31
[quote=adlib;281896]Může se někdo opravdu znalý uvést své nastavení obrazu? Zkoušel jsem různá nastavení, ale pořád to nějak není ono.[/quote]A sleduješ pouze Skylink HD, nebo i jiné zdroje, jinou kvalitu? Ono je to důležité, protože to nemůže být vždy za všech okolností "ono". Tento TV je schopen ti jasně ukázat rozdíly v kvalitě zdrojového signálu.

Já mám model loňský a v zásadě je moje nastavení obrazu pro DVB-T HD vysílání toto (tučně jsou změněné hodnoty oproti defaultním): Film 3, 95, 44, 25, 50. Nevím, zda sérii 7 ve výrobě precizněji nastavují oproti nižším řadám, ale já měl to štěstí, že můj TV byl z výroby nastaven perfektně. Jsem schopen zdůvodnit, proč jsem změnil podsvícení a jas, ale to by bylo na delší příspěvek. Občas v závislosti na zdroji měním ostrost, někdy až na 0.
adlib (71)|15.5.2010 15:40
Sleduji hlavně Skylink HD a HD videa z HTPC, kvalita zobrazení je v pohodě, jen mám problémy nastavit jas, kontrast, barvy, jestli používat ECO čidlo a pod... Právě nastavení Film se mi zdá úplně nerealistické, je to všechno tak trochu v odstínu do žluta.
jis (1301)|15.5.2010 15:55
[quote=adlib;281915]Sleduji hlavně Skylink HD a HD videa z HTPC, kvalita zobrazení je v pohodě[/quote]:)[quote=adlib;281915]jen mám problémy nastavit jas, kontrast, barvy, jestli používat ECO čidlo a pod...[/quote]S ECO čidlem ti neporadím, protože ho B modely nemají. Máme automatiku, která řídí podsvícení dle jasu scény. Někdo ji vypíná, někdo s ní v pohodě funguje. Plus máme několik úrovní pro fixní nastavení úspory energie.
[quote=adlib;281915]Právě nastavení Film se mi zdá úplně nerealistické, je to všechno tak trochu v odstínu do žluta.[/quote]Dej tomu čas, tvůj první dojem je totiž zcela normální:
[quote]A word of warning: if you are not accustomed to D65 images, you may find them too yellow/ dark initially. Most computer monitors (and a lot of uncalibrated televisions) are tuned to a colour temp in excess of 9300k, which brainwashes us into falsely thinking that the whites generated by these displays are the "real whites". Broadcast and film studios on the other hand adopts the D65 standard, which is what we are striving to achieve through calibration so that we can appreciate movies in the way that the directors wanted. What we suggest is to stick with the following settings for 3 days to 1 week to get used to D65 images, and then go back to the out-of-the-box values, at which point hopefully you will realise how unnatural the colours were prior to calibration.[/quote]Citace je odsud: http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm.

Můžeš zkusit změnit Colour Tone z Warm2 na Warm1, ale např. mě zcela vyhovuje Warm2. V režimu film uvidíš i ty nejjemnější barevné přechody, uvidíš kresbu v tmavých scénách, budeš si připadat jako v kině, omezíš únavu očí na minimum a dokonce uspoříš elektřinu. Režim film však vyžaduje technicky kvalitní obsah v HD. Na všechno se ale nehodí. Např. zimní olympiádu z Vancouveru jsem v něm samozřejmě nesledoval ;).
adlib (71)|15.5.2010 18:43
Hmmm zajímavé, tak to vyzkouším a uvidíme. Díky za radu :)
mizsha (16)|15.5.2010 20:51
Takze, ad bruceni v tmavejch scenach na C550, prijel technik z datartu, poslechnul, bruci, rozbalil novou telku, zapojeno, prelazeno a ta nova telka, cerstve rozbalena brucela nejen v tmavejch scenach, ale uplne vsude a vic, takze zas prohodit a odvezeno. V pondeli prijede dalsi telka, tak ta uz snad bude ok.

V datartu prej este proveri jestli neni spatna cela varka.

Nicmene jestli se vsichni spokoji s tim, "ze to je normalni, ze to trosku bruci" jak se mi tu par lidi snazilo vsugerovat tak se ani nedivim, ze ji lidi nevraci.

Technik este pravil, ze tento brukot zna, ze to sou naky spatny civky, staci prej zalejt do epoxy, coz sice resi problem, ale prichazi se tim o zaruku ;(
jeera (5)|15.5.2010 22:15
[quote=portartur;281881]Za poslední 2 noci jsem tu prolezl snad vše, co se připojení k internetu týká.
Učinil jsem další pokus: Na hodinu jsem tv odpojil od elektrické sítě, poté po manuální konfiguraci sítě vše ok, prohlédl jsem pár videí na youtube, opustil internet@tv a připojení k internetu opět nefunkční.[/quote]

Problém podle mé zkušenosti nebude v TV.
S jedním routerem se mi to chovalo úplně stejně. Náhodně to zafungovalo, ale po vypnutí/zapnutí už ne. Zkoušel jsi jiný router ?
portartur (11)|15.5.2010 22:18
[quote=jeera;281953]Problém podle mé zkušenosti nebude v TV.
S jedním routerem se mi to chovalo úplně stejně. Náhodně to zafungovalo, ale po vypnutí/zapnutí už ne. Zkoušel jsi jiný router ?[/quote]

Zatím jsem neměl možnost, ale určitě vyzkouším, dík.
steveboss (162)|16.5.2010 08:42
[quote=portartur;281954]Zatím jsem neměl možnost, ale určitě vyzkouším, dík.[/quote]

Uz to tu myslim bolo riesene, treba vyskusat nejaky smejdovy router, s tym to pojde ! :D
Wintermute (265)|16.5.2010 21:40
Nemáte info, zda-li je možné na C650 aktivovat iDnes, případně další WIP widgety tak, jako je tomu u B650? V servisním menu mám přepnuto "OTN mode" na "Development" a nenaskočily žádné nové widgety ani po resetu. Ještě je možno přepnout "OTN server" na "ZoneA" až "ZoneE". Zkusil jsem nastavit "ZoneA" a též nedošlo k viditelné změně.
Wintermute (265)|19.5.2010 18:49
Na stránkých Samsungu se objevil nový FW ver.T-VALDEUC-1012.3. Informace o změnách samozřejmě veškerá žádná.
A je tam i aktualizovaný Share manager 4.1.
zelva72 (15)|20.5.2010 12:14
[quote=Wintermute;282457]Na stránkých Samsungu se objevil nový FW ver.T-VALDEUC-1012.3. Informace o změnách samozřejmě veškerá žádná.
A je tam i aktualizovaný Share manager 4.1.[/quote]
Už jsem ji nainstaloval, žádnou změnu jsem nepozoroval. Po instalaci vše fungovalo OK, rozhodilo to pouze nastavení EKO čidla.
Na českých stránkách konečně o pár "C" televozorů Samsung víc. Jen jsem si všiml, že v tech popisu u LE40C670 neuvádí DVB-S2 a spousta důležitých dat nevyplněna.
JUCE (265)|20.5.2010 12:19
[quote=zelva72;282564]Už jsem ji nainstaloval, žádnou změnu jsem nepozoroval. Po instalaci vše fungovalo OK, rozhodilo to pouze nastavení EKO čidla.
Na českých stránkách konečně o pár "C" televozorů Samsung víc. Jen jsem si všiml, že v tech popisu u LE40C670 neuvádí DVB-S2 a spousta důležitých dat nevyplněna.[/quote]

Ale veď to tam píšu:

[code]Integrovaný DVB-T / C / S2[/code]
BlackHawkcz (6)|20.5.2010 12:23
Dobrý den / Ahoj,

omlouvám se, pokud jste toto téma už probrali, zřejmě jsem ho minul.

Rád bych poprosil o radu ohledně C650ky, zda máte zkušenosti s hraním na herní konzoli na této tv? Hlavně mě zajímá input lag a zda se nevypaluje obraz?

Popřípadě, která podle vás z LCD TV od Samsungu je dobrá na hraní? Popřípadě, na čem hrajete?

Mám doma 4 roky starý le26r71b a vypálil se mi na ní obraz!! A to je LCD. Hrozí to i u C650?

Děkuji za jaké koliv poznatky.
Wintermute (265)|20.5.2010 12:34
[quote=zelva72;282564]Už jsem ji nainstaloval, žádnou změnu jsem nepozoroval.[/quote]
Nápodobně :-)

Zachytil jsem informaci, že v C650 snad mohl být DVB-T2 tuner. Minimálně co se týká UK regionu a příjmu FreeView HD. Zajímavé, více zde http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1229677-samsung-c650-owners-thread.html.
zelva72 (15)|20.5.2010 19:44
[quote=JUCE;282566]Ale veď to tam píšu:

[code]Integrovaný DVB-T / C / S2[/code][/quote]

nepíšou - je tam uvedeno: Typ digitální TV (DVB-T/T2/C/S2) : DVB-T/C
Hitman_xx789 (5)|20.5.2010 20:27
Zdravím, minulý týden jsem si koupil Samsung LE40C650 a mám zde firmware T-VALDEUC-1005.0. Chci se tedy zeptat co všechno získám instalací nového firmwaru?
Předem díky za odpověď.
JUCE (265)|21.5.2010 08:17
[quote=zelva72;282628]nepíšou - je tam uvedeno: Typ digitální TV (DVB-T/T2/C/S2) : DVB-T/C[/quote]

Už chápem, prečo sme sa nezhodli. Ty píšeš o tej tabuľke dole a ja som tie údaje našiel hneď hore v popise. Takže píšu a zároveň nepíšu to tam :)
JUCE (265)|21.5.2010 08:22
[quote=Hitman_xx789;282637]Zdravím, minulý týden jsem si koupil Samsung LE40C650 a mám zde firmware T-VALDEUC-1005.0. Chci se tedy zeptat co všechno získám instalací nového firmwaru?
Předem díky za odpověď.[/quote]

Z mojich skúseností ti môžem povedať, že som si po upgrade FW (už 2x) nevšimol žiadne dôležité zmeny. Takže maximálne môžeš získať odstránenie nejakých náhodných reštartov, resp. vyvarovania sa zamŕzania TV a jeho následného reštartu (čo sa mi už stalo so starším FW). Pokiaľ som si dobre všimol, tak žiadne nové funkciu nepribudli.
Akurát sa ti môže stať, že sa ti rozhádžu nastavenia (mne sa pri jednom upgrade zmenila krajina a potom mi nefungovala diakritika a po zmene krajiny na SK som musel TV znova naladiť).
JUCE (265)|21.5.2010 23:50
Tak som aj ja aktualizoval na poslednú verziu FW 1012.3 a v rýchlosti som taktiež nezbadal žiadne zmeny. Potešilo ma, že sa mi zachovali všetky naladené kanály a hlavne mi funguje správne diakritika v INFO (pri predchádzajúcom upgrade sa mi diakritika pokazila, pretože sa mi prestavila krajina na nejakú inú a tým pádom som musel všetko naladiť odznova).
Otázka na vás je, prečo sa mi v položke "Alternatívny softvér" nezobrazuje predchádzajúca verzia FW? Pokiaľ som dobre čítal, tak pri modeloch B ste sa mohli vrátiť k predchádzajúcej verzii FW. Žiaľ mne to tak ani raz doteraz nefungovalo a netuším prečo :(
Zajtra skúsim spraviť nejaké testy s prehrávaním videí tak, ako som to spravil prvý krát. Uvidím, či tam niečo vôbec opravili alebo opäť spravili iba nejaké neviditeľné (nám neznáme) zmeny vo FW.
jis (1301)|22.5.2010 11:06
[quote=JUCE;282834]Otázka na vás je, prečo sa mi v položke "Alternatívny softvér" nezobrazuje predchádzajúca verzia FW? Pokiaľ som dobre čítal, tak pri modeloch B ste sa mohli vrátiť k predchádzajúcej verzii FW. Žiaľ mne to tak ani raz doteraz nefungovalo a netuším prečo :([/quote]Protože s námi Samsung hraje takovou ošklivou hru, nejprve nás naláká na TV s Linuxem, pak zjistí, že jsme příliš úspěšní ve vylepšování zakoupených TV a tak nám v tom vylepšování chce takto dodatečně zabránit.
Přečti si červené varování: http://samygo.sourceforge.net/.
Modely "C" jsou zablokované již z výroby.
Greepmaster (4)|22.5.2010 19:58
[quote=Wintermute;279158]Bohužel píská tak pronikavě, že je slyšet i se zapnutým zvukem. A to dost, zvlášť večer je to jak někde ve včelím úle. Budu TV muset vrátit, ach jo. Jsou to lemplové, snad házejí TV z výrobního pásu rovnou do krabic, testováním se vůbec nezatěžují. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

C650 37" verze panelu AA01, vyrobeno na Slovensku. Originál FW byl 1006, nahrál jsem 1011 a "překvapivě" píská dál, no jo.

Možná, že 40" jsou na tom lépe, mnozí zmiňujete SQ panel a tichý provoz.[/quote]

Omlouvam se ze reaguji na tak zpetny prispevek(zatim jsem nedocetl dal), ale minimalne mohu potvrdit ze 37c670 piska jako prase. Mel jsem dva kusy, oba vratil a koupil mensi 32c670....no a tv je superticha. Nevim jak 40...vim ze 40b650 se da ale vim ze piska trosinku vic nez 32b650. Opravdu jsem na piskot haklivy tak to mam vypozorovano. Dal jsem vypozoroval ze 32c670 je vyrobeno v madarsku oproti te 37c670 zo slovenska a nejak lip mi prisla ta 32 zpracovana...vsechny sroubky slz krasne zasroubovat, coz u samsungu ze slovenska moc neslo:-P ale to je nic proti tomu piskani:) Jsem rad ze nepiskam
adlib (71)|22.5.2010 20:11
Tak já mám LE40C670 vyrobenou na Slovensku, panel CN01 a je naprosto tichá.
Greepmaster (4)|22.5.2010 20:46
Good to know...40 uz by byla moc velka. Nejakej typek mi v sony rikal ze lcd 37" co dela samsung bzuci...ze se to vi. Urcite to rikal proto ze sony 37 v nabidce moc nemaji, a ze ty co jsou berou ty LCD od samsungu...divny. Kadopadne LE37c670 opravdu ale opravdu bzuci. Takze varovani! ale je jich plny net.

Ted jen poresit skylink...umi 670tky chytat astru 19,2 aj 23,5? Moc se v tom neorientuji.

Dale bych se chtel zeptat. Existuje nejaky repro system co k tv pripojit? Ne domaci kino. Jen repraky. a pokud mozno vse ovladat samsung ovladacem od tv:-) to uz bych chtel asi moc. Schvalne jsem totiz chtel vsechny tunery v TV abych nemusel mit milion ovladacu a ten zvuk jsem nejak nedomyslel:-(
vivid.sk (11472)|22.5.2010 21:39
Existuje nejaky repro system co k tv pripojit? Ne domaci kino. Jen repraky.

Potrebujes Aktivne repro, alebo zosilnovac + reproduktory.
Inak to nejde. Neviem aky je tvoj limit, ale pozri na Onkyo Htx-22 Hd vo vedlajsom vlakne...pouzitelne repro za smiesny peniaz.
Duncan66 (140)|23.5.2010 08:35
[quote=vivid.sk;282899]Existuje nejaky repro system co k tv pripojit? Ne domaci kino. Jen repraky.

Potrebujes Aktivne repro, alebo zosilnovac + reproduktory.
Inak to nejde. Neviem aky je tvoj limit, ale pozri na Onkyo Htx-22 Hd vo vedlajsom vlakne...pouzitelne repro za smiesny peniaz.[/quote]

no pokud chce nekde z lcd vyvest zvuk do repro, tak je treba mit zesilovac, ktery umi zpozdeni zvuku jinak je to docela na prdlacky. Aspon teda mluvim o zkusenosti se samsngem 40B550 a 40B750. kdyz clovek necha pustene audio jak z tv tak z repro, tak v tv se to zpozduje, ale sedi to s obrazkem, zatimco externi repro jede zvuk drive nez jak je na obrazku. to je docela na prdlacku, mozna to jde upravit v servisnim menu, ale tak daleko jsem jeste nebadal, ty TV nejsou moje.
jis (1301)|23.5.2010 12:27
[quote=Duncan66;282914]no pokud chce nekde z lcd vyvest zvuk do repro, tak je treba mit zesilovac, ktery umi zpozdeni zvuku jinak je to docela na prdlacky.[/quote]U řady B lze přímo v TV v servisním menu nastavit zpoždění zvuku. Předpokládám, že u řady C to bude stejné. Ale pravdou je, že není nad to, když lze zpoždění regulovat v AVR a to kdykoliv dle potřeby. Přece jen do SM nelze lézt tak často, vzhledem k režii s tím spjaté (reset nastavení do defaultu) si každý 2x rozmyslí, než SM v TV použije.
Duncan66 (140)|23.5.2010 12:54
[quote=jis;282942]U řady B lze přímo v TV v servisním menu nastavit zpoždění zvuku. Předpokládám, že u řady C to bude stejné. Ale pravdou je, že není nad to, když lze zpoždění regulovat v AVR a to kdykoliv dle potřeby. Přece jen do SM nelze lézt tak často, vzhledem k režii s tím spjaté (reset nastavení do defaultu) si každý 2x rozmyslí, než SM v TV použije.[/quote]

a lze tohle nastavit pro jednotlive vstupy, resp. vystupy? mam tim na mysli, jestli zvlast lze nastavit napriklad AV vystup a opticky vystup. nebo se to nastavuje ciste jen pro deni primo v televizi, takze se to na tech AV vystupech neprojevi?
jis (1301)|23.5.2010 13:01
JUCE (265)|23.5.2010 22:23
1. jis: Vďaka, až po tvojej odpovedi som pochopil, že ten červený oznam platí aj pre nás Céčkarov :)

2. Nerozumiem tomu, prečo nikde nevidím "Game mode"? Píšete tu (hlavne v B vlákne) o ňom stále, ale ja som ho ešte nestretol :) Môže to byť tým, že je aktívny len pri HDMI vstupe?

3. Je to na prd: ani posledný FW 12.3 nič v aplikácii "Media Play" nevylepšil. Z tých pre mňa nepríjemných chýb je nezapamätanie zmenenej zvukovej stopy pri prehrávaní DVD resp. VOB súborov a taktiež stále nepozná IFO súbor.

4. Dnes som sa hrabal v servisnom menu, ale neviem nájsť to oneskorenie SPDIF výstupu. Vôbec nič také tam nie je, ako pri vašej B rade. Ono to tam vlastne možno ani nemusí byť, kedže spozdenie zvuku na SPDIF sa dá meniť v menu TV v nastaveniach zvuku. Ja to zmeniť zatiaľ nepotrebujem, len som si to chcel ujasniť či to už do servisného menu nedali - aby to tam niekto zbytočne nehľadal :). Po výstupe zo servisného menu sa mi samozrejme obnovili pôvodné nastavenia obrazu a zvuku tak, ako tu píšete. Naladené kanály a ostatné nastavenia ako IP a pod. mi zostali zachované.

5. Pracujem na videách v ktorých prechádzam všetky položky TV od prvého naladenia až po servisné menu. Snáď sa nám to podarí pridať do prvého príspevku a zníži to stovky zbytočných otázok ako to bolo vo vlákne B650 (ešte stále som ho neprečítal... je to brutal).
portartur (11)|24.5.2010 00:40
Ahoj, ofotil jsem servisni menu a hned na uvod me zarazilo " MAC FAIL" a nevyplnene "Date of purchase" [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
:(