Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

vivid.sk (11472)|6.5.2010 12:50
[quote=steveboss;280345]to vivid.sk
Hmmm, neviem, ci mam po precitani dalsich tvojich "poznatkov" plakat alebo smiat sa...
[/quote]
kludne nad sebou zaplac .... ty si ten, co pocuva chrchlaky v TV. Ale voci gustu, ziaden disputat (este raz: som schopny akceptovat, ze niekto pocuva horsie namiesto lepsieho, aj ked nerozumiem preco. Ale to uz tu riesit fakt nebudem. Su to tvoje usi....).
(ostatne doriesime v sukromnych spravach, lebo je to fakt OT).
artam (1147)|6.5.2010 15:30
Nuz, ako vidno, vela veciam nerozumies.... hlavne ked je pre teba u dokumentarnych filmov prioritou zvuk (vid tvoja poznamka o zvuku CT HD vyssie). :D Tu sa nezhodneme, pre mna je napriklad dolezity obsah. Ak si myslis opak, tak to je len tvoj problem. ;)

Okrem toho, mylis sa, ked si myslis, ze by som pri prepinani kanalov musel prepinat audio aparaturu (a urcite je mnoho takych, ktori to tiez nemusia) - na TV totiz z mojho pohladu nevysielaju nic, co by stalo za kvalitny posluch. Kvalitny posluch je o niecom inom a nie to, co sa serviruje do komercneho eteru. A je uplne jedno, aku kvalitnu alebo drahu aparaturu na ten posluch pouzivas. :)

Ale pre teba to zrejme zmysel ma, tak ti prajem prijemny a zmysluplny placebo efekt. Hlavne ze si pritom psychicky spokojny. :D

A fakt je to OT... :)
audiofil (102)|6.5.2010 16:22
ak mas obsah,kde tu drahu aparaturu vyuzijes,preco nie? vsade je kopec BDciek s DTSHDMA obsahom o DVD-A+BD-AUdio obsahu ani nehovorim alebo FLACoch
artam (1147)|6.5.2010 18:10
Ale presne o tom som pisal. Akurat ked ide o pozeranie sprav alebo nejakych mythbusterov atd., tak aky zvuk by chcel niekto z toho vychutnavat? To skutocne nie je dovod na zapinanie "velkej" aparatury len preto "ze ju mam". :)

[quote=vivid.sk;280286]Vykrutil si sa z otazky ohladom dvoch aut .... asi nie nahodou.[/quote]
Nemam dovod sa z niecoho vykrucovat, ale povodne som to vobec nechcel komentovat, pretoze takto polozena otazka je blba otazka, pretoze neobsahuje paralelu k tu rozoberanej "reprakovej" problematike. Namiesto toho dam protiotazku:
- ked budes mat doma 2 auta - Octaviu a Bentley, do ktoreho si sadnes, ked pojdes na nakup do hypermarketu - do toho Bentley "ved predsa ho mas" alebo das prednost tej obycajnej Octavii? :)
lerby (906)|6.5.2010 18:14
Pani nehadajte sa. Pozrite si radsej ako dopadla 40C650 v teste:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm

Edit: Pravdepodobne to bude verzia SQ01
Hurikan (59)|6.5.2010 18:39
parádní test, dík za search!
ladik1983 (257)|6.5.2010 18:49
ach ten input lag :(
JUCE (265)|6.5.2010 23:52
[quote=adlib;280353]Tak dnes přibyla do Internet@TV nová aplikace Google Maps. :-)[/quote]

Je to ozaj pecka. Nech len pridávajú takéto vtákoviny :)

Inak v AccuWeather (predpovedi počasia) pribudli konečne aj ďalšie mestá. Je ich tam už dosť. Konečne som si mohol nastaviť Trenčín :) (namiesto Bratislavy).
JUCE (265)|7.5.2010 22:17
Z vlákna B650 som vyhrabal toto:
[quote=Stanley_cz;238523]Jedna vychytavka pro ty, co zmeni PIN a zapomenou ho:
stisknout postupne POWER (off) - MUTE - 8 - 2 - 4 - POWER (on) a PIN se vyresetuje opet na ctyri nuly.[/quote]

Ale mne to nejak nefunguje :( Zmenili to pri C modely?
jis (1301)|8.5.2010 01:33
[quote=Saxel;280354]Projdi si vedlejší vlákno s loňským modelem B650 - příspěvky od jis - ten vlastní Onkyo HTX-22HD a popisoval, jak mu funguje HDMI-CEC (AnyNet) s jeho Samsungem. Já ze své zkušenosti můžu potvrdit, že AnyNet je s Onkyem funkční (mám Onkyo SR507), ale stejně jsem tuto funkci nakonec vypnul, protože když je aktivní, tak mají ve standby TV i AVR spotřebu, která pro mě není akceptovatelná (desítky Watů).[/quote]Protokol HDMI-CEC krom jiného podporuje i funkci Power-Control, to znamená, že jedno zařízení může zapnout/vypnout ostatní zařízení, která jsou přes HDMI propojená.

Nevím u jakých zařízení a čím jsi tu jejich spotřebu měřil, ale ty desítky watů vidím jako nereálné, ty jsi asi naměřil desítky VA, tedy zdánlivého příkonu. Já jsem měřil spotřebu konkrétně u LCD TV LE40B750U1WXXH a AVR Onkyo HTX-22HD + SKS-11 pomocí Voltcraft Energy Monitoru 3000 CZ a pro kontrolu ještě pomocí Voltcraft Energy Loggeru 4000F, které oba umí změřit činný příkon ve W (za ten platíme a na ten zdánlivý dimenzujeme rozvody). Zde jsou naměřené hodnoty spotřeby ve standby v závislosti na aktivaci funkce Power-Control v TV a AVR:
LCD Power-Control On - 0,3W
LCD Power-Control Off - 0,3W
AVR Power-Control On - 9,4W
AVR Power-Control Off - 0,0W (neměřitelná)

Co z mého měření plyne? U mé TV aktivace této funkce neměla na její spotřebu ve standby žádný vliv. Naopak, u AVR byl vliv na spotřebu výrazný. Takže v mém případě bych za komfort při zapínání/vypínání platil trvalou spotřebou TV a AVR ve standby 0,3+9,4=9,7W. Nejsou to sice desítky watů, ale ani to se mi nelíbilo. Problém jsem však vyřešil velice snadno. Pořídil jsem zásuvkovou lištu Master-Slave navíc ještě s přepěťovou ochranou pro celkem 8 zásuvek. TV je zapojena do řídící zásuvky a spolu se dvěma PVR STB je trvale připojená k napájení. Její zapnutí/vypnutí pomocí DO zapíná/vypíná napájení pro podřízené spotřebiče: AVR, DVD, WDTVL a router. Tím jsem u slave zařízení eliminoval standby spotřebu 9,4W+1W+5W+3,6W=19W. Investice do MS zásuvkové lišty se díky tomu již za 1 rok provozu vrátí.
1159440936.jpg
Wintermute (265)|8.5.2010 12:07
Psal jsem tu, že má LE37C650 píská. To už není pravda, dostal jsem jiný kus a tento je krásně tichý. Uff :-)
Hitman_xx789 (5)|8.5.2010 16:18
Zdravím, mám v plánu si koupit Samsung LE40C650 a chtěl bych se zeptat jak je to teda s tím pískáním, píská nebo pískala někomu ta 40" verze?

A ještě mám dotaz na Wintermute:
Psal jsi že ti vyměnili kus za kus, tak bych se chtěl zeptat jak probíhala reklamace, zda jsi televizi reklamoval tam kde jsi jí koupil nebo přímu u Samsungu a jestli to vzali na reklamaci v pohodě, nebo jestli "cukali" a vzít to nechtěli. Já jsem nedávno měl problém s pískáním u svého notebooku a nerad bych so do této situace dostal znovu, protože to bylo docela komlikované, že takové vysokofrekvenční pískání neslyší každý...

Předem díky za odpověď.
steveboss (162)|8.5.2010 19:46
[quote=Wintermute;280643]Psal jsem tu, že má LE37C650 píská. To už není pravda, dostal jsem jiný kus a tento je krásně tichý. Uff :-)[/quote]

Blahozelam :-)
jarino1978 (8045)|9.5.2010 00:28
[quote=audiofil;280404]vsade je kopec BDciek s DTSHDMA [/quote]


ehmm... to by som rád vedel, čo je to to všade :D
Hurikan (59)|9.5.2010 10:20
Wintermute: jaký jsi měl předtim panel a jaký máš ted???

Děkujeme ale taková odpověd jako jsi napsal je opravdu nedostačující...(kus za kus)
Wintermute (265)|9.5.2010 12:25
[quote=Hitman_xx789;280666]Psal jsi že ti vyměnili kus za kus, tak bych se chtěl zeptat jak probíhala reklamace, zda jsi televizi reklamoval tam kde jsi jí koupil nebo přímu u Samsungu a jestli to vzali na reklamaci v pohodě, nebo jestli "cukali" a vzít to nechtěli.[/quote]Neměl jsem problém, kupoval jsem přes e-shop, navíc Datart. Takže jsme se dohodli na termínu výměny, pánové přijeli, vyměnili. Ochotně.

[quote=steveboss;280680]Blahozelam :-)[/quote]Dík. Ještě bych dodal, že TV není absolutně tichá. Krátce po zapnutí (~1-2 min) je slyšet zřejmě trafo, ale to po chvilce odezní a je klid. Nemám s tím problém.

[quote=Hurikan;280758]jaký jsi měl předtim panel a jaký máš ted???[/quote]Oba AA01, Made in Slovakia. Liší se posledními 3 znaky v serial number.
jeera (5)|9.5.2010 13:26
Zdravím,

zakoupil jsem LE40C654 (Datart), SQ01.
Původně jsem chtěl 37", ale všechny 37 měly panely AA.. !

Bohužel, nejede mi LAN, TV nedostane IP adresu.
Zkoušel jsem vyměnit kabel, změnit port na routeru, vyřadit router, nic nepomohlo.
Kontrolka u routeru vůbec nesvítí že je port aktivní.

V rámci 10denní lhůty jdu vrátit a vyměnit za jiný. Akorát váhám nad Panas. TX-L37G20,
i když se Samem jinak spokojenost (obraz OK, žádné pískání, design vyhovuje)
Takže babo raď, bojím se aby jinej Sam nebyl zase jinak "postiženej"...
Hurikan (59)|9.5.2010 17:51
S tímdle si myslim že moc problémy nebyly, radši se tu poptej někoho zkušeného jestli neděláš někde chybu...jen střilim od boku, třeba jsi profik!:-)

WINTERMUTE: Díky za postřehy i za ten panel u toho AA01 je to asi kus od kusu...
jeera (5)|9.5.2010 22:21
Takže LE40C654 vyměněna kus za kus (opět SQ01), ale problém s IP přetrvává !
Je to ovšem evidentně stejná série (jak dle S/N, i MAC adresa se liší v 1 čísle)

Vyrobil jsem komplet úplně nové kabely, router přemístil přímo k TV, vypnul všechny firewaly,
filtry, Wifi, nechal jsem jen dhcp server.
V TV automatika - na routeru občas problikne ledka, ale IP adresu to nedostane
(není vidět v seznamu přidělených), ping neproběhne
Pokud nastavím IP+GW+DNS ručně, ping se taky nepovede, a router ani neblikne.

Router Linksys/Cisco WRT54GH, všechny porty OK (testováno 2xNTB + PC).

Asi jsem lama (přece jen dělám v IT teprve 20let :-), tak zkusím povolat servisáka SAMa

Jakoukoliv radu uvítám.
papinak2 (105)|9.5.2010 22:34
[quote=jeera;280931]Takže LE40C654 vyměněna kus za kus, ale problém s IP přetrvává !
Je to ovšem evidentně stejná série (jak dle S/N, i MAC adresa se liší v 1 čísle)

Vyrobil jsem komplet úplně nové kabely, router přemístil přímo k TV, vypnul všechny firewaly,
filtry, Wifi, nechal jsem jen dhcp server.
V TV automatika - na routeru občas problikne ledka, ale IP adresu to nedostane
(není vidět v seznamu přidělených), ping neproběhne
Pokud nastavím IP+GW+DNS ručně, ping se taky nepovede, a router ani neblikne.

Router Linksys/Cisco WRT54GH, všechny porty OK (testováno 2xNTB + PC).

Asi jsem lama (přece jen dělám v IT teprve 20let :-), tak zkusím povolat servisáka SAMa

Jakoukoliv radu uvítám.[/quote]

Servisáka od Sama? Tak to je vtip. Oni nevedia odpovedat na e-mail,natož poslat servismana.
JUCE (265)|10.5.2010 08:38
jeera: a nemáš náhodou na routry nastavené filtrovanie podľa MAC adresy? Predpokladám, že to ťa už napadlo, ale pre istotu sa pýtam.
A iné zariadenie ti cez tie káble funguje?
Alebo taká haluz: nemáš náhodou na routry nastavenú nejakú pevnú rýchlosť portu, ktorý TV nezvláda? :)

papinak2: ale je rozdiel medzi servisákom a medzi helpdeskom ;)
papinak2 (105)|10.5.2010 09:51
[quote=JUCE;281044]
papinak2: ale je rozdiel medzi servisákom a medzi helpdeskom ;)[/quote]

Viem presne čo som napísal.A to že ten HelpBlesk :-) nevie poslat servismana k zákazníkovi.
jeera (5)|10.5.2010 11:31
[quote=JUCE;281044]jeera: a nemáš náhodou na routry nastavené filtrovanie podľa MAC adresy? Predpokladám, že to ťa už napadlo, ale pre istotu sa pýtam.
A iné zariadenie ti cez tie káble funguje?
Alebo taká haluz: nemáš náhodou na routry nastavenú nejakú pevnú rýchlosť portu, ktorý TV nezvláda? :)
[/quote]

Filtrování MAC jsem taky vypnul, ale stejně se týká jen Wifi, LAN porty filtrované nebývají.
Vše ostatní (2xNTB, 1xPC) funguje - kabel vytáhnu z běžícího NTB, připojím do TV, port zhasne a TV nic, vytáhnu ho a připojím do jiného NTB a opět se port rozsvítí a NTB dostane adresu, vše OK.

Konfigurace jednotlivých portů se na routerech za pár stovek dělat obvykle nedají.
Ještě dneska vyzkouším jiný router (bez wifi, jen WAN/LAN).

Ani napřímo (bez routeru) to nefunguje. U providera jsem změnil registrovanou MAC adresu (na kterou je vázané připojení) na MAC adresu TV, bohužel bez úspěchu.
Pomalu se smiřuju s tím, že potřetí pojedu do Datartu měnit kus (Sam) za kus (Panas G15)
JUCE (265)|10.5.2010 13:23
jeera: tak to je smola :( (ten router som nepoznal, tak ma nenapadlo, že sa na ňom nedajú také veci nastaviť, srry)
No ale aj tak nerozumiem tomu, žeby si mal na dvoch rôznych TV tú istú chybu? Tak to by bola iná sila... možno vadná séria. Kebyže ti aspoň môžu dať iný kus z nejakej inej série (len neviem ako to zistiť a či má predajca takú možnosť).
steveboss (162)|11.5.2010 08:27
[quote=jeera;281064]Filtrování MAC jsem taky vypnul, ale stejně se týká jen Wifi, LAN porty filtrované nebývají.
Vše ostatní (2xNTB, 1xPC) funguje - kabel vytáhnu z běžícího NTB, připojím do TV, port zhasne a TV nic, vytáhnu ho a připojím do jiného NTB a opět se port rozsvítí a NTB dostane adresu, vše OK.

Konfigurace jednotlivých portů se na routerech za pár stovek dělat obvykle nedají.
Ještě dneska vyzkouším jiný router (bez wifi, jen WAN/LAN).

Ani napřímo (bez routeru) to nefunguje. U providera jsem změnil registrovanou MAC adresu (na kterou je vázané připojení) na MAC adresu TV, bohužel bez úspěchu.
Pomalu se smiřuju s tím, že potřetí pojedu do Datartu měnit kus (Sam) za kus (Panas G15)[/quote]

Hmmm, tak to je fakt smola a neuveritelna vec. Kazdopadne ak vymenis SAM za PAN, pojdes s kvalitou dole. Mas moznost ten TV vyskusat u kamosa s inym providerom a pripojenim?
jeera (5)|11.5.2010 08:38
[quote=steveboss;281255]Hmmm, tak to je fakt smola a neuveritelna vec. Kazdopadne ak vymenis SAM za PAN, pojdes s kvalitou dole. Mas moznost ten TV vyskusat u kamosa s inym providerom a pripojenim?[/quote]

Problém vyřešen, za vše asi můžou routery.
Linksys Cisco WRT54GH - 2 různé kusy (!) - ani jeden s touto TV nefunguje !
SMC (Barricade, typ si nepamatuju) taky nefungoval.

Kvůli otestování jsem víceméně naslepo koupil TP Link (WR543g) , dle slov prodavače totální low end (zatímco Linksys/Cisco měl být to lepší) abych to vyzkoušel - na první zapojení vše bez problémů.
Bohužel přes TPlink zase údajně nefunguje IPTV, ale to už sem nepatří ;-)
steveboss (162)|11.5.2010 09:18
[quote=jeera;281258]Problém vyřešen, za vše asi můžou routery.
Linksys Cisco WRT54GH - 2 různé kusy (!) - ani jeden s touto TV nefunguje !
SMC (Barricade, typ si nepamatuju) taky nefungoval.

Kvůli otestování jsem víceméně naslepo koupil TP Link (WR543g) , dle slov prodavače totální low end (zatímco Linksys/Cisco měl být to lepší) abych to vyzkoušel - na první zapojení vše bez problémů.
Bohužel přes TPlink zase údajně nefunguje IPTV, ale to už sem nepatří ;-)[/quote]

Hmmm, to tak vacsinou byva :-) Aj mne pred par rokmi oznamili servisaci z UPC, ked mi instalovali Chello, ze aby som si kupil nejaku smejdovu sietovku za par korun, pretoze na tej mojej (3COM) to nevedia spojazdnit, mna skoro vystrelo... :eek:
Wintermute (265)|11.5.2010 09:46
[quote=jeera;281258]Problém vyřešen, za vše asi můžou routery.[/quote] To je síla tedy. Já s letitou klasikou Asus WL-500gP neměl problém. Nicméně než kupovat pochybný router jen kvůli zmlsané TV, bych spíš poexperimentoval a k TV strčil levný switch :-)
jis (1301)|11.5.2010 10:07
[quote=jeera;281258]Problém vyřešen, za vše asi můžou routery.
Linksys Cisco WRT54GH - 2 různé kusy (!) - ani jeden s touto TV nefunguje !
SMC (Barricade, typ si nepamatuju) taky nefungoval.

Kvůli otestování jsem víceméně naslepo koupil TP Link (WR543g) , dle slov prodavače totální low end (zatímco Linksys/Cisco měl být to lepší) abych to vyzkoušel - na první zapojení vše bez problémů.
Bohužel přes TPlink zase údajně nefunguje IPTV, ale to už sem nepatří ;-)[/quote]Doma jsem měl SMC Barricade SMC7204BRB a nyní mám SMC Barricade SMC7904WBRB2 a TP-LINK TL-WR941ND a se všemi TV fungovala bez problémů na první pokus. Zde jsem našel zmínku, že uživatel provozuje 40" TV Samsung 650 a přes router Linksys WRT54G ho má připojen k síti: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1350234/1. Jak můj, tak TV toho holanďana jsou loňské modely. Že by to byla další chybička nezralého firmware řady C?
mizsha (16)|12.5.2010 09:27
Zdravim,

mam par veci co mi vadi na LE37C550

1) V tmavejch scenach neprijemne bzuci, vsude sice ctu, ze to je normalni a jinde to je horsi, ale me to proste vadi.
2) Do optical out neni preposilan audio signal z HDMI, tedy je, ale jen levy a pravy kanal, coz je defakto uplne k nicemu.
3) Mute zobrazuje nejaky dementni obrazek, takze k to mu abych si na ovladaci naskriptoval, ze chci vystup do externich reproduktoru, tak bud se musim proklikavat menu ( coz se ne vzdy povede ). Nebo snizit hlasitost postupnim mackanim volume -.
4) z nejakeho duvodu mi to nenacte externi disk, at je formatovan jak je formatovan, tedy nacte, ale uz nenacte obsah.

Este tomu dam par dni a asi pokud se nestane zazrak, nebo nevyhraje lenost, tak telka jede spatky do datartu ;(
jis (1301)|12.5.2010 09:47
[quote=mizsha;281454]3) Mute zobrazuje nejaky dementni obrazek, takze k to mu abych si na ovladaci naskriptoval, ze chci vystup do externich reproduktoru, tak bud se musim proklikavat menu ( coz se ne vzdy povede ). Nebo snizit hlasitost postupnim mackanim volume -.[/quote]TV lze přece nastavit tak, že s vypnutým AVR jede přes vnitřní repro a se zapnutým AVR automaticky přes externí. Jednou to nastavím a dále se o to již nestarám. Samozřejmě TV a AVR spolu musí komunikovat přes Anynet+. Zrovna toto je vyřešeno k mé naprosté spokojenosti. Přepínat na externí repro zeslabováním vnitřních je snad nesmysl, ne? To snad jedině v případě, že ti jedou vnitřní i externí současně, ale pak to nemáš správně nastavené.
vivid.sk (11472)|12.5.2010 10:00
1) Ano, je to tak. V pripade ze to bzuci nad tvoj limit, ktory si ochotna tolerovat - tak ho vrat. Je mozne ze niektore kusy bzucia o nieco viac, niektore menej. No jemne bzucanie je potvrdene viacmenej pri 90% uzivateloch. (ako bonus je pri rade "C" potvrdene piskanie od roznych uzivatelov, tiez v zavislosti kus od kusu).
2) Ano, je to tak. Optiku privadzaj priamo zo zdroja do AVR - netahaj to zbytocne cez TV.
3) Ano, je to tak :D. Nastav si permanentne vypnutie internych repro v menu (nastav vystup do externych repro). Naco je dovod to neustale prepinat?
4) Zvol si zakladne zobrazenie. (po adresaroch). Je to trosku dementne vyriesene, ale standardny pohlad by fungovat mal.
mizsha (16)|12.5.2010 11:03
1) Nemam ji este ani 14 dni, z datartu, tak doufam, ze to pude vratit snadno, pak se bohuzel dostanu k tomu, ze budu muset hledat jinde, protoze bych nerad pri pouhe pripadne vymene za jiny kus dostal k bzuceni jako bunus i piskani, to uz by mi asi caply saze. To sakra musi setrit na soucastkach, ktery maji ( odhaduju a strilim od boku ) maximalne 5% podil na cene.

2)
Na AVR mam jen opticke vstupy, v te dobe este HDMI neexistovalo a nemam potrebu menit.
Nejak sem predpokladal, ze opticke out na TV je skutecne opticke out a ne jen blikatko k nicemu.
Jak mi ted dochazi, tak ono to nehraje ani na te telce spravne, jen levy a pravy kanal. Musel bych proto na DVD nastavit downmix na stereo, aby to pres HDMI hralo na telce tak jak ma.

3) Tak ten duvod je ten, ze nemam potrebu na trebas CT24 koukat pres externi repro, ono dokonce i nektere filmy nemam potrebu poslouchat pres externi repro, takze uplne vypnuti audia v televizi neprichazi v uvahu. A saskovanim v menu se nevyhnu.

4) Mam spise podezdreni, ze jde o nejakou nekompatibilitu meho HDD ( coz je divne, protoze to je standartni mass storage a zatim nikde nebyl problem ) neb nenacte vubec nazev particie, ale nazev disku jako takovy. S ostatnimi flash disky, ne hdd to je vporadku. Nebo se ta volba zobrazeni po adresarich da nastavit nejak explicitne ?

NO tak uz mam asi rozhodnuto, ikdyby se vyresily body 2,3 a 4 stale tu mam bod 1, na ktere asi zadne kouzlo, krom vymeny neni ;(

Takze misto uzivani si telky, ktera ma jinak obraz k me spokojenosti, ac je to AA panel, budu si uzivati reklamacni rizeni v datartu, skvele.
vivid.sk (11472)|12.5.2010 11:25
2) preco to jednoduche neprepojis optikou priamo z DVD ? (zial, bude sa ti prejavovat input lag, takze si moc nepomozes).
3) to je ale uz len tvoja lenivost. Takze smola.
mizsha (16)|12.5.2010 12:02
2) Protoze kdyz DVD napojim naprimo, budu muset naprimo napojit i HTPC, konzoli a brurej a presne tomuhle zhluku kabelu sem se chtel vyhnout, vsecko pres hdmi do telky a z telky optical out do zesiku, jednoduche.

Resenim by bylo poridit si novy zesik, vsecko do zesiku a ze zesiku jeden kabel do telky.

Ale v tom pripade, nepotrebuju telku se 4ma hdmi a optical outem. Chapu, ze existuje reseni, ktere tu samsungackou blbost s hdmickama obejde, ale celkove se mi ten samsung koncept v jeho podani zda jako dosti nestastny.

Nehlede na fakt, ze nikde do preferenci nenapisou, tahle telka vam z hdmi prehraje jen stereo downmix, ale daji tam DD a DTS, ale to ze to je jen 2.0 uz se clovek docte jen titernejma pismenkama nekde v rohu manualu a jako doporuceni je ( ktere je take k naleznuti v manualu ), tak se vlastne na to HDMI vykaslete, strcte to tam scartama protoze to vlastne vyjde nastejno jako tema hdmickama a zvuk si vyreste zesikem, heh, kde to sakra sme ? Je tu HDMI od toho, aby to usetrilo kabely, nebo proto, aby to buzerovalo lidi co si filmy nestahuji z internetu ? Protoze mi ted vychazi pohodlneji a levneji stahovat si mkvcka z internetu ?

3) to ale neni moje lenost, to je prakticka zalezitost, neni proste optimalni poslouchat babicu a vkvcka na reprosoustave co dokaze vyrazit okna z ramu ( ne ze bych na to cumel, ale chtel sem jen vykreslit situaci okolo televize a meho pohledu na to ze TV jako takova si nezaslouzi poslech na externi repro ). A pokud budu chtit to precvakavat, je to cirka 15 zmacnuti nejakeho buttonu, ano mam to naskriptovane, neb to neni problem na logitech ovladaci, ale pripada mi to proste stupidni, vzhledem k tomu, ze ta funkce je dle me trebas daleko pouzivanejsi, nez napriklad takovej teletext, kterej ma na ovladaci vyhrazeno partu nepouzitejch buttonu. Tot vse.

Je to proste jen uhel nakyho pohledu na to jak si kdo predstavuje, ze to zarizeni bude pouzivat a pro me je proste bolest tuhle televizi pouzivat, chrci to a kdyz chci neco ponastavit, tak musim saskovat v menu a hledat kde co je.
vivid.sk (11472)|12.5.2010 12:18
Ale v tom pripade, nepotrebuju telku se 4ma hdmi a optical outem. Chapu, ze existuje reseni, ktere tu samsungackou blbost s hdmickama obejde, ale celkove se mi ten samsung koncept v jeho podani zda jako dosti nestastny.

Otazka ale znie, ci pri ostatnych vyrobcoch to funguje tak, ako pozadujes.

tahle telka vam z hdmi prehraje jen stereo downmix, ale daji tam DD a DTS
DTS a DD funfuje korektne len v pripade, ze pustas videa z interneho playera.

Na dalsie riadky zlosti mozem odpovedat len tolko, ze to robis presne naopak.

Teda AVR sluzi na to, aby sa tam rozne kable popchali a z neho pojde jeden jediny HDMI kabel von do TV. To, ze mas stary AVR nikoho z vyrobcov nemusi zaujimat a ani nezaujima. TV tu nieje od toho, aby suplovala AVR a jeho funkcionalitu, ta optika tam je urcite z inych dovodov - napriklad pre vyuzitie interneho mediaplayera, ako som uz pisal, alebo posielanie streamov pri zvuku z DVB-T a.i.

3) Je. Ja napriklad audio vobec do TV netaham a nestazujem sa. Pokial neustale prepinas medzi dvoma setupmi tak je to opat jedine a len tvoj problem, ze musis zmenit dva druhy nastaveni - ktore zial sa daju zmenit jedine v menu. (Existuje aj komfortnejsie riesenie ako uz naznacil jis, no na to opat potrebujes novy AVR s HDMI vstupmi a podporou HDMI-CEC, cize sme opat na zaciatku).


Je to proste jen uhel nakyho pohledu na to jak si kdo predstavuje

podobne problemy budes riesit aj pri inych znackach. Mozno si najdes ine veci, ktore ta budu obtazovat, ale idealny pristoj skratka nikdy nenajdes.
mizsha (16)|12.5.2010 12:28
Ano to je spravna otazka, funguje to na jinacich HDMI tak jak pozaduju ?

Chapu, ze je to nemusi zajimat a pravdepodobne to byl muj spatny predpoklad ze optical out a nastaveni repro na external udela presne to co pozaduji, tudis ze to bude fungovat, ale mozna, ze to nejakeho vyrobce zajima a toho prave hledam.

Kazdopadne, tyto problemy se zvukem sou marginalni a resitelne, novy zesik, vic kabelu atd. Ok, ale to chrceni uz marginalni neni, to je proste chyba vyrobce. Ale je take docela dost dobre mozne, ze se vyrobce opovazi rici, ze je chyba v mych usich, ze kdybych si propichnul usni bubinky, tak to chrceni uz neuslysim, to je take fakt.
vivid.sk (11472)|12.5.2010 12:39
Ale je take docela dost dobre mozne, ze se vyrobce opovazi rici, ze je chyba v mych usich

Samozrejme :D. Vsetko co piska nad 15khz je evidentne len namyslanie, pretoze to taky 50 rocny serisman uz nepocuje.



Inak k tomu optickemu SPDIFu jedna poznamka, ktoru som este nepublikoval.

Pri testovani tychto dvoch pristrojov som narazil nahodou na jeden fakt, ze pri standardnom prepojeni (Krabicka ->HDMI->TV. Z TV mam tiez standardne natiahnuty opticky kabel naspat do AVR) sa mi pri jednom filme pustil povodny AC3 stream. Vstup AVR bol nastaveny na optiku z TV. Zial toto sa mi poradilo nasimulovat len pri jedinom filme takze neviem do akej miery slo o nahodu. Pri testovani inych filmov za zvuk uz nespustil, no tym, ze sa mi to podarilo spojazdnit aspon jediny krat je tu moznost, ze tato fuknckcionalita je prakticky (aj technicky) nejako realizovatelna. Treba sa teda naozaj poobzerat po inych znackach, ktore to maju dotiahnute dokonca.
jis (1301)|12.5.2010 12:46
[quote=mizsha;281467]3) Tak ten duvod je ten, ze nemam potrebu na trebas CT24 koukat pres externi repro, ono dokonce i nektere filmy nemam potrebu poslouchat pres externi repro, takze uplne vypnuti audia v televizi neprichazi v uvahu. A saskovanim v menu se nevyhnu.[/quote]Aby ti to fungovalo i k tvé plné spokojenosti tak, jak jsem popisoval, musel bys mít modernější AVR s HDMI-CEC (přepínání na externí repro jedním tlačítkem). Ale to vše jsi si zde mohl dopředu zjistit. Jinak děláš zásadní chybu, že chceš AVR a externí repro používat pouze na něco, protože i ty monology/dialogy na zpravodajských kanálech jsou pak mnohem srozumitelnější, prokreslenější a přirozenější. Ten rozdíl mezi repráčky v TV a slušným AVR s externími repro je k neuvěření. I večerníček pro děti má najednou bohatý zvuk a prostorovost, což je s interními repro úspěšně maskováno a przněno. A nakonec si neodpustím poznámku, AVR a kvalitní externí repro přece není pouze o bourání zdí, ale o tom, co jsem již napsal: o věrném, srozumitelném, plném a prostorovém zvuku. Poslech přes AVR musí zajistit naprosto přirozený a neobtěžující zvuk a pokud si pak přepneš na interní repro, tak musíš být tak překvapen jeho nekvalitou, že tě ani nenapadne se k němu vracet. Pokud tomu tak není, je reprodukční řetězec špatně nastaven.
mizsha (16)|12.5.2010 13:19
2 jis: No povetsinou, TV bezi jen proto, aby bezela, proto nemam potrebu to vse hnat pres externi repro, je tak slozite me pochopit, ze nemam potrebu vse poslouchat pres zesik ?

Ano souhlasim, kdybych si poridil zesik s HDMI mam po problemu se zvukem, nicmene, proc ma tedy televize mrte HDMI vstupu a optical out, kdyz tedy nejsou potreba ? Popripade, kdyz uz potreba sou, nefunguje to tak jak ma ? A jak napsal vivid, nekdy to tak i skutecne funguje, ale asi jen za dobreho pocasi.

2 vivid.sk: Nemluvim o vysokych frekvencich, me to nepiska, tedy alespon ne vzdy, me to bruci, kdyz ztmavne scena, tak se v telce zapne neco co vydava 50Hz. Zvuk jako kdyz nabiha zarivka, ci takneco.
steveboss (162)|12.5.2010 13:21
[quote=jis;281496]Aby ti to fungovalo i k tvé plné spokojenosti tak, jak jsem popisoval, musel bys mít modernější AVR s HDMI-CEC (přepínání na externí repro jedním tlačítkem). Ale to vše jsi si zde mohl dopředu zjistit. Jinak děláš zásadní chybu, že chceš AVR a externí repro používat pouze na něco, protože i ty monology/dialogy na zpravodajských kanálech jsou pak mnohem srozumitelnější, prokreslenější a přirozenější. Ten rozdíl mezi repráčky v TV a slušným AVR s externími repro je k neuvěření. I večerníček pro děti má najednou bohatý zvuk a prostorovost, což je s interními repro úspěšně maskováno a przněno. A nakonec si neodpustím poznámku, AVR a kvalitní externí repro přece není pouze o bourání zdí, ale o tom, co jsem již napsal: o věrném, srozumitelném, plném a prostorovém zvuku. Poslech přes AVR musí zajistit naprosto přirozený a neobtěžující zvuk a pokud si pak přepneš na interní repro, tak musíš být tak šokován jeho nekvalitou, že tě ani nenapadne se k němu vracet. Pokud tomu tak není, je reprodukční řetězec špatně nastaven.[/quote]

Hej, vo vsetkom mate s VIVID pravdu (s nim sme si to uz prediskutovali :-E) Co ked niekto mysli aj na casto diskutovanu spotrebu? Preto si ja osobne zapinam externe audio iba pri HD filmoch, prip. koncertoch :-)
vivid.sk (11472)|12.5.2010 13:43
je tak slozite me pochopit, ze nemam potrebu vse poslouchat pres zesik ?

Samozrejme, aj tento nazor sa da akceptovat (aj ked mu nerozumiem). Ale potom nie su namieste staznosti pri prepinani nastaveni v menu. Ono to predsa nie je urcene na prepinanie 3x za den, prave preto je to umiestnene v menu, tam kde to ma byt.



proc ma tedy televize mrte HDMI vstupu a optical out, kdyz tedy nejsou potreba ?

Prave preto, ze su jedinci, ktory maju viacere externe zariadenia a ziadny AVR. Pocty HDMI vstupov idu ruka v ruke s triedou TV - vim vyssia, tym viac HDMI. Nepomozeme si.

me to bruci, kdyz ztmavne scena
Viem, to bol pokus o vtip (i ked niektorym majitelom naozaj tato TV piska). Mne to bruci takisto, ale velmi malo a pocut to len pri vypnutom zvuku. Stmievanie scen mam vypnute, takze to nejako na seba neputa pozornost pri kazdom tmavom prechode.
mizsha (16)|12.5.2010 13:57
nejde o to ze bych mel zapnute ztmivani zcen, nebo nejake eko rezimy, prave naopak, protoze kdyz je vytazena svetlost a ostrost na maximum, pro sledovani se pak nalezne mene tmavsich scen, ale v noci z toho zas pemerne dost pali oci, ale kdyz je proste ve fimu tma a mam i vse nastavene na maximum, tak to proste zacne brucet, protoze LCDcko sepne vsecky pixely na maximalku a asi se to nelibi nejakemu regulatoru napeti ci buch vi jake soucastce za 10$, ale kdyby tam dali soucastku za 11$ je uz to pravdepodobne cajk, tak at trpi reklamacema, kdyz na nas setri.

Mozna, ze bych se mel prestehovat do nejake hlucnejsi zony, asi nekam k letisti, nebo sousedit s dalnici ci tramvajovym pasem, aby to hluk televize prehlusilo.

A proc ksakru, stara CRT televize hluk nedela a vystupu se tam daly prepinat stejne, jako se na teto telce o deset let mladsi da trebas prepinat pomer zobrazeni stran ( o kterem si ja myslim, ze se nastavuje jednou za zivot a i presto ma na ovladaci jeden separe button, je to takovej zatracenej problem ? )
mizsha (16)|12.5.2010 14:00
Nicmene, v sobotu prijedou z datartu, poslechnou si to, kdyz reknou, ze to je vlastnost, tak si ji odvezou a vycalujou penize, kdyz reknou, ze to je vada kusu, rozbali novou telku a basta. hadat se tu o tom, ze mam asi vadny usi, nebo ze sem asi precitlivelej, nema vejsku. CRT telka nebrucela. Stejne tak jako nam tu nebruci v praci cirka 8 telek co mame ruzne po zasedackach a jak sem ted poslouchal na prodejne, takze to bude vada kusu a vubec bych se nedivil, kdyby vadou kusu byl i ten problemek s optical out.
vivid.sk (11472)|12.5.2010 14:03
Najlepsia bude naozaj ta reklamacia. Potom daj vediet ako to dopadlo.
steveboss (162)|12.5.2010 14:44
[quote=mizsha;281521]
A proc ksakru, stara CRT televize hluk nedela a vystupu se tam daly prepinat stejne, jako se na teto telce o deset let mladsi da trebas prepinat pomer zobrazeni stran ( o kterem si ja myslim, ze se nastavuje jednou za zivot a i presto ma na ovladaci jeden separe button, je to takovej zatracenej problem ? )[/quote]

Hmmm, zaujimave je, ze pri A-ckovych modeloch, konkretne LE37A656 je na ovladaci separe button "Picture Size", bol som nanho zvyknuty, pretoze je este velmi malo stanic, ktore vysielaju vo formate 16:9 drvivu vacsinu programov (cest vynimkam), preto som bol zaskoceny ovladacom k LE37B652, kde je miesto "Picture Size" - "Media Player".... No smola... Zachranil ma Motorolacky ovladac, ako som pisal v predoslom clanku. :-)
mizsha (16)|12.5.2010 15:20
Tak tenhle button je tam v C rade zpatky.
steveboss (162)|12.5.2010 16:00
To vazne? Vymenim :D
Potom teda nechapem, preco sa stazujes, vacsi komport uz nemozes mat, ako sa preklikat jednym tlacitkom na to, co potrebujes :-) Co maju robit uzivatelia B-ckovych modelov?
mizsha (16)|12.5.2010 16:04
Problem je v tom, ze ja nepotrebuju nastavovat format obrazu jednim tlacitkem, protoze format AUTO mi vyhovuje, ale potrebuju jednim tlacitkem prepinat vystup zvuku ;)
steveboss (162)|12.5.2010 16:18
Sorry, nespravne som ta pochopil :eek: