Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

JUCE (265)|28.4.2010 09:35
[quote=vivid.sk;279260][OT]Toto ma dnes pobavilo .... samozrejme, ked su pekne, budu urcite dobre hrat :D [/OT]


ale vazne ... nad prevodnikom za 2 litre k takym chrchlakom ani nerozmyslaj, ved tie bedne stali 3-4 tisicky nove. Radsej si kup nejaky low-end AVR, alebo nieco zanovne z druhej ruky, to ti spravi lepsiu sluzbu, mimo ineho aj preto, lebo s tym dekodujes DTS, co krabicka na ktoru si dal odkaz nedokaze.... Tych vyhod je samozrejme podstatne viac.[/quote]

ja som samozrejme nikde netvrdil, žeby pekné bedne mali aj pekne hrať... ale ja som bol stými mojími pri zapojení na PC nadmiernu spokojný - tam boli úplne vhodné a hodia sa mi do izby, tak preto ich nechcem meniť = páčia sa mi dizajnovo = sú pekné.... , ale žiaľ k TV ich asi ozaj za rozumnú cenu nepripojím, čo ma dosť mrzí :( teraz sú mi tie repro na nič kua kua... asi ich skúsim predať :)
budem musieť hľadať nejaké dizajnovo podobné (drevo) a hlavne s vhodnými parametrami ako optický zvuk a podľa toho čo píšeš, musí mať také audio aj DTS (čo mi vôbec nič nehovorí, resp. počul som to x-kraát, ale vôbec sa vtom nevyznám), dík za info aj keď ma vôbec nepotešilo :)

a už radšej končím "mimo tému"
jis (1301)|29.4.2010 22:19
[quote=lerby;275084]Zatial mi nie je jasne co znamena UCP.[/quote]Ultra Clear Panel (jako měl loňský model B750).
jis (1301)|29.4.2010 22:28
[quote=Wintermute;279055]- Během několika hodin intenzivního používání došlo k 2-3x samovolným restartům.[/quote]Firmware ještě obsahuje řadu chyb, chce to ještě tak 3-4 další verze, než si to sedne.
[quote=Domino8;279063]- telku jsem mel zaplou celej vikend a zadnej restart jsem nezaznamenal
[/quote]Ono nejde o to, jak dlouho TV běžela, ale jak intezivně jsi všechny její funkce zkoušel.
JUCE (265)|30.4.2010 08:27
Nemáte náhodou niekto pripojený k tomuto modelu aj nejaké iné zariadenie Samsung ako napr. BR player alebo nejaké domáce kino? Chcel by som vedieť, či je ovládanie jedným ovládačom Anynet+ ozaj tak použiteľné, ako som to videl na videu na stránkach samsungu :)
Rozmýšľam, žeby som si už teda rovno pripojil k tejto TV nejaké domáce kino namiesto tých mojich nepoužiteľných repro...
steveboss (162)|30.4.2010 08:45
[quote=papinak2;279178]To je spôsobené použitými súčiastkami (asi trafo ).Tu zmena fw.určite nepomôže. Treba to vyreklamovat. Keď sa im vráti viacej kusov,tak si to snáď uvedomia a spravia nápravu.[/quote]

Presne tak, uz sa to rozoberalo aj pri Bxxx modeloch a niekolko poznatkov som doplnil aj ja :-)
napr. [COLOR=#810081]https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=273018[/COLOR]
JUCE (265)|30.4.2010 13:55
Chlapi ja viem, že ma asi zabijete, ale ja tomu vôbec nerozumiem :(
Prosím pošlite mi link (ak je tu taká téma) alebo napíšte ako to vlastne je stým DTS (samotné spojenie DTS mi tu na fóre nič nenašlo a iné spojenia našli toho až moc :) )
Z čoho všetkého (video) mi polezie zvuk DTS? Ripnute HD Bluray filmy? DVD a ripnute DVD filmy? Chápem, že takú zvukovú stopu pri ripovaní museli aj v tých videách ponechať.
A ak mi aj zvuk v DTS polezie z takýchto video formátov a ja také prehrám na tomto TV, tak mi polezie z týchto DTS videí aj DTS signál cez optický vstup von? Alebo aj cez HDMI?
Potom mi už stačí k tomuto TV pripojiť nejaký receiver s podporou DTS? A k tomu receiveru si môžem potom kľudne pripojiť nejaké domáce kino 5.1 ? Alebo sa dá namiesto receiveru priamo k TV pripojiť domáce kino, ktoré DTS podporuje? Keď už tak by som chcel SAMSUNG, kvôli AnyNet+ ako som písal vyššie. Samozrejme by ma potešila aj kombinácia domáceho kina s BluRay playerom.
Fakt mám vtom guláš a ak je niekto toľko trpezlivý a dokáže mi to objasniť, tak mu budem veľmi vďačný a kľudne mu potom zaplatím toľko pív, aby sa dokázal z nich opiť :))))

Inak užívateľ " losos" v inej téme vedel veľmi dobre vysvetliť niektoré pojmy. Tak nejak by som si to predstavoval vysvetliť = trpezlivo a postupne :)
adlib (71)|30.4.2010 17:01
Pokud jsem dobře četl manuál, tak pokud je film vysílán v DTS 5.1 a máš připojen do digitálního výstupu televize DTS zesilovač, tak to tam posílá komplet 5.1 zvuk, ale pokud třeba i ten samý film s 5.1 budeš přehrávat z USB a nebo ze zařízení po síti, tak do to toho zesilovače posílá už pouze 2.0 :-(
JUCE (265)|30.4.2010 23:28
Ja som nič také v manuály nenašiel, kde presne si to čítal ty? Ktorá strana?
A dnes som skúsil spustiť BluRay rip z USB HDD a v TOOLS som našiel v nastaveniach zvuku "Formát zvuku SPDIF" na výber buď PCM alebo DTS čo znamená, že aj z USB disku by mi mal ísť snáď ten DTS 5.1 zvuk, nie? Kurňa, keby že to mám aspoň ako vyskúšať.
Inak pri DVD Jánošík mi dáva na výber PCM alebo Dolby Digital - to je každé DVD s iným formátom zvuku? Ktorý sa teraz častejšie používa? Dolby Digital je vlastne AC3, hej? (aspoň tak píše wikipédia) A manuál píše, že "5.1 kanálový zvuk Dolby Digital je dostupný len pri pripojení externého reproduktora cez optický kábel", takže ak chcem počúvať 5.1 zvuk, tak ja k tomu TV musím pripojiť AV receiver alebo domáce kino, ktoré podporujú oba štandardy?
Som z toho stále jeleň, ale ja to raz pochopím a potom to budem vysvetlovať niekomu ďalšiemu. Teraz asi skúsim počkať na niekoho, kto sa vtom ozaj vyzná a snáď mi to objasní :)
adlib (71)|1.5.2010 10:53
¦¦ Poslech prostřednictvím přijímače
Zvuk můžete místo z reproduktoru televizoru poslouchat prostřednictvím přijímače (například domácího kina).
1. Vyberte položku Přijímač a nastavte ji na hodnotu Zapnuto.
2. Stisknutím tlačítka EXIT tento režim ukončete.
✎✎ Pokud váš přijímač podporuje pouze zvuk, pravděpodobně se v seznamu zařízení nezobrazí.
✎✎ Přijímač bude fungovat v případě, že jste správně připojili optický vstup přijímače ke konektoru DIGITAL AUDIO
OUT (OPTICAL) na televizoru.
✎✎ Pokud je přijímač (např. systém domácího kina) nastaven na možnost Zapnuto, budete slyšet zvuk
prostřednictvím propojení k optickému konektoru televizoru. Jestliže se na televizoru zobrazuje signál
DTV (z antény), bude televizor do přijímače domácího kina posílat 5.1kanálový zvuk. Je-li zdrojem digitální
komponenta, například DVD, která je připojena k televizoru prostřednictvím připojení HDMI, bude možné na
přijímači poslouchat pouze 2kanálový zvuk. str. 39

POZNÁMKA
x Připojte optický kabel k výstupu DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) na televizoru a vstupu digitálního audia
domácího kina.
x Při provádění výše uvedeného postupu je na výstupu konektoru optického připojení zvuk pouze se 2 kanály. Zvuk
uslyšíte pouze z levého a pravého předního reproduktoru domácího kina a ze subwooferu. Chcete-li poslouchat
5.1kanálový zvuk, propojte konektor DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) přehrávače DVD nebo satelitního přijímače (tj. zařízení Anynet 1 nebo 2) přímo se zesilovačem nebo domácím kinem, nikoli s televizorem. str. 37

Takže pokud jset to správně pochopil, pokud budu řehrávat film z HTPC propojeného do TV přes kabel HDMI a z TV budu zvuk posílat do zesilovače přes Digital audio Out, tak mi to tam pošle pouze dva kanály. Pokud se budu dívat na film přijímaný přímo TV tak to posílá 5.1.
Wintermute (265)|2.5.2010 13:15
[quote=jis;279541]Firmware ještě obsahuje řadu chyb, chce to ještě tak 3-4 další verze, než si to sedne.[/quote]
Jasně, to chápu. Přehrál jsem FW z 1006 na 1011 tak uvidím :-).

Jinak to pískání nakonec řeším výměnou kus za kus a budu doufat, že nový jím trpět nebude. Důvěru ve mě samsung teda nebudí ani náhodou. Když je schopen pustit do prodeje jeden takový včelí úl, můžou stejné nebo podobné být i ostatní ze série. Hlavně, že se soustředí na to jak zablokovat a zkryplit FW u B řady, šmejdi.
jis (1301)|2.5.2010 13:47
[quote=Wintermute;279799]Důvěru ve mě samsung teda nebudí ani náhodou. Když je schopen pustit do prodeje jeden takový včelí úl, můžou stejné nebo podobné být i ostatní ze série. Hlavně, že se soustředí na to jak zablokovat a zkryplit FW u B řady, šmejdi.[/quote]Já mám řadu B a nevidím Samsung tak kriticky, tak jako si na 100% jeho inženýři neohlídali HW návrh, aby k podobným jevům nedocházelo, neohlídali si ani SW návrh. To nám však naopak umožnilo rozjet projekt SamyGO. Ukaž mi TV od jiného výrobce, kde něco podobného vzniklo. Jak se říká, všechno špatné je nakonec i k něčemu dobré. Teď se snaží věci dodatečně napravovat a nám se to jeví, že nám škodí. Ale džin už je z lahve venku...
Jinak, když máš štěstí, nebo z jiného pohledu, když nemáš smůlu, Samsung TV vůbec nejsou špatné. Někdy mi Samsung přijde jako Microsoft. Každý ho má, každý ho zná, vypadá to, že na něj všichni nadávají, ale když si vezmeš jejich tržní podíl, tak ty nářky nakonec budou srovnatelné procentuálně s ostatními značkami. Jen při tom velkém počtu uživatelů Samsungu to vypadá, že těch nespokojených je několikanásobně víc. Naprostá většina mých kamarádů, nebo kolegů má TV Samsung (řady A a B) a nevzpomínám si, že by někdo z nich musel něco řešit se servisem.
Nemám však žádnou zkušenost s řadou C, třeba bych mluvil jinak, ale netroufám si to hodnotit. Čas nám však určitě ukáže.
radezz (23)|3.5.2010 20:00
potrebuju poradit,jak zprovoznit spojeni PC+LCD ( viz podpis ) přes LAN - UTP kabel ( kebel na internet)
V pc mam uz stahnute a instnute - Samsung PC share manager,ktery by mel byt potrebny k tomuto spojeni.

Pokud nekdo mate stejnou televizi a funkcni LAN spojeni tak se dyztak ozvete.
steveboss (162)|3.5.2010 23:59
[quote=jis;279803]Já mám řadu B a nevidím Samsung tak kriticky, tak jako si na 100% jeho inženýři neohlídali HW návrh, aby k podobným jevům nedocházelo, neohlídali si ani SW návrh. To nám však naopak umožnilo rozjet projekt SamyGO. Ukaž mi TV od jiného výrobce, kde něco podobného vzniklo. Jak se říká, všechno špatné je nakonec i k něčemu dobré. Teď se snaží věci dodatečně napravovat a nám se to jeví, že nám škodí. Ale džin už je z lahve venku...
Jinak, když máš štěstí, nebo z jiného pohledu, když nemáš smůlu, Samsung TV vůbec nejsou špatné. Někdy mi Samsung přijde jako Microsoft. Každý ho má, každý ho zná, vypadá to, že na něj všichni nadávají, ale když si vezmeš jejich tržní podíl, tak ty nářky nakonec budou srovnatelné procentuálně s ostatními značkami. Jen při tom velkém počtu uživatelů Samsungu to vypadá, že těch nespokojených je několikanásobně víc. Naprostá většina mých kamarádů, nebo kolegů má TV Samsung (řady A a B) a nevzpomínám si, že by někdo z nich musel něco řešit se servisem.
Nemám však žádnou zkušenost s řadou C, třeba bych mluvil jinak, ale netroufám si to hodnotit. Čas nám však určitě ukáže.[/quote]

Mozem len potvrdit, ziadne problemy... Ani s LE37A656, ani s LE37B652, za posledne dva roky som osobne predal a nastavoval asi 15 LCD A+B rady a ZIADNE problemy, dokonca ani ziadne pazvuky B-ckovych modelov, ktore opisuju na fore iny uzivatelia...
steveboss (162)|4.5.2010 09:02
[quote=radezz;280018]potrebuju poradit,jak zprovoznit spojeni PC+LCD ( viz podpis ) přes LAN - UTP kabel ( kebel na internet)
V pc mam uz stahnute a instnute - Samsung PC share manager,ktery by mel byt potrebny k tomuto spojeni.

Pokud nekdo mate stejnou televizi a funkcni LAN spojeni tak se dyztak ozvete.[/quote]

Potrebujem vediet trochu viac. Kabel je napojeny cez ROUTER, alebo priamo v PC? Pokial je priamo v PC, potrebujes CROSS kabel. Popis, ako si nastavil PC Share Manager.
JUCE (265)|4.5.2010 15:37
[quote=adlib;279679]¦¦ Poslech prostřednictvím přijímače ....
.... přijímači poslouchat pouze 2kanálový zvuk. str. 39

POZNÁMKA
x Připojte optický ....
.... nebo domácím kinem, nikoli s televizorem. str. 37

Takže pokud jset to správně pochopil, pokud budu řehrávat film z HTPC propojeného do TV přes kabel HDMI a z TV budu zvuk posílat do zesilovače přes Digital audio Out, tak mi to tam pošle pouze dva kanály. Pokud se budu dívat na film přijímaný přímo TV tak to posílá 5.1.[/quote]

To sme sa iba trochu zle pochopili. Tieto informácie som samozrejme našiel v manuály. Ja som mal skôr na mysli to, že ste/si v manuály našiel aj informáciu o tom, koľko kanálový zvuk to posiela pri prehrávaní videí v aplikácií "USB 2.0 Movie". To žiaľ manuál nikde nepotvrdzuje a ani nevyvracia. Napísal som im dnes cez stránku podpory Samsungu ohľadom týchto dohadov. Uvidíme, či sa mi ozvú a čo "odborné" mi napíšu. Snáď nebudú citovať manuál :)
adlib (71)|4.5.2010 19:05
[quote=radezz;280018]potrebuju poradit,jak zprovoznit spojeni PC+LCD ( viz podpis ) přes LAN - UTP kabel ( kebel na internet)
V pc mam uz stahnute a instnute - Samsung PC share manager,ktery by mel byt potrebny k tomuto spojeni.

Pokud nekdo mate stejnou televizi a funkcni LAN spojeni tak se dyztak ozvete.[/quote]

Já mám pod TV HTPC, které je připojeno na internet pomocí WiFi. Abych nemusel kupovat adaptér do TV nebo tahat asi 10m kabelu k routeru, tak jsem připojil TV přímo do LAN v PC a to kříženým (croosower) kabelem. Ve windows je potřeba povolit sdílení WiFi připojení k internetu pro místní síť. Nastavení sítě v TV jsem nechal na automatické. Chodí to naprosto bez problémů. Pro DLNA lze použít jak Samsung PC Schare manager nebo pouze povolit sdílení mediálního obsahu. Po spuštění Media playeru v TV jsou pak přístupné knihovny médií WMPlayeru. Samozřejmě je potřeba se s tím trochu pohrát a řádně to nastavit.
JUCE (265)|5.5.2010 08:52
Takže ohľadom 5.1 zvuku som dostal žiaľ takúto smutnú odpoveď:

[quote=Zákaznická infolinka Samsung Electronics]Při použití aplikace Media play je zvukový výstup pouze ve stereo formátu, prostorový zvuk není dostupný.[/quote]

To je pre mňa veľmi veľmi zlá informácia... to som si mal radšej kúpiť TV za 500€ a ku nej postaviť za tých ďalších ušetrených 500€ nejaký HTPC alebo nejaký player s podporou 5.1 zvuku :( Ach jaj :(

Ale aj tak nerozumiem tomu, načo v TOOL/nastavenia zvuku ponúka pri prehrávaní filmu možnosť: "DTS" alebo pri niektorých iných filmoch "Dolby Digital" ? Prepnem si to napr. na Dolby Digital, ale aj tak budem počúvať stereo? To je trochu potiahnuté za vlasy, nie?
Wintermute (265)|5.5.2010 09:30
[quote=JUCE;280187]Takže ohľadom 5.1 zvuku som dostal žiaľ takúto smutnú odpoveď:...[/quote]

To se mi zdá poněkud za vlasy přitažené. Chtěli tím snad říct, že dekódovaný analog zvuk je pouze stereo, nikoli, že optický výstup je zdegradovaný na stereo. Už někdo vůbec viděl reálu DTS 2.0? :-) Je tam DTS digital out, předpokládám tedy passthrough 1:1. Vyzkoušené to nemám.
JUCE (265)|5.5.2010 10:08
Prosím ťa, vysvetli nám menej chápajúcim, ktorí sme v tejto oblasti iba laikom, čo znamená "passthrought 1:1" ? Moc som tomu neporozumel :(
Taktiež mi nie je jasné, čo pre mňa znamená logo "DTS 2.0 + Digital Out", ktoré mám na TV a ty ho tu taktiež spomínaš.
Ak sa to dá nejak "po lopate" vysvetliť, tak skús prosím :)

Inak to tu nikto z Vás nemá k tomuto TV pripojený nejaký receiver alebo domáce kino, žeby nám túto záhadu konečne objasnil? Alebo sa mám skúsiť spýtať vo vlákne k predchodcovi B?
vivid.sk (11472)|5.5.2010 10:36
Passthru 1:1 znamena, ze zvuk ktory je v zdroji ide von optickym vystupom bez zmeny (bez transkodovania). Teda ak mas pripojeny AVR, ktory ma DTS dekoder (= to su vsetky) tak ziskas multikanalovy zvuk.

DTS 2.0 naviac znamena, ze ten zvuk mozes este navic pocuvat na repracikoch TV (samozrejme stereo) a okrem ineho ide naviac do AVR cez opticky vystup. Neviem aka je sice vyhoda tejto funkcionality, ale snad ta, ze ak niekto nezapina (nevie zapnut) AVR standardne (napriklad technicky menej zdatna manzelka), tak ten film pojde z TV.

Staci taketo vysvetlenie?
Wintermute (265)|5.5.2010 10:41
[quote=JUCE;280201]Ak sa to dá nejak "po lopate" vysvetliť, tak skús prosím :)[/quote]

OK, jak to vidím já a věřím, že nejsem daleko od reality... :-)

Logo DTS 2.0 + Digital out znamená:
- TV obsahuje DTS dekodér, ovšem umí pouze downmix do 2.0 sterea, což pro interní repro + sluchátka stačí (jiné analog audio výstupy TV nemá).
- Do optického výstupu je TV schopna dodat originál nepozměněnou DTS stopu (5.1), = 1:1 passthrough.

Totéž platí pro AC3 / Dolby Digital stopu.

Navíc je možno v menu přepnout optický výstup mezi DTS/AC3 a PCM. V případě výběru PCM půjde ven stereo 2.0 downmix, tedy stejný mix jako interní repro a sluchátka, jen v digitálu. Asi tak tedy...
JUCE (265)|5.5.2010 11:01
vivid.sk & Wintermute: Pecka! Klaniam sa vám! :) Konečne mi to niekto po lopate vysvetlil. Ďakujem vám obom ;)
Doteraz mi ľudia, ktorí sa v tomto zjavne moc nevyznali podávali skreslené info o tom, že "DTS 2.0 + digital out" je vlastne stereo a TV bude cez optický výstup posielať iba stereo signál. Hádal som s nimi, že sa mi to nejak nezdá a vy ste mi to konečne potvrdili a objasnili.

Ale aj tak som zmetený z odpovede technickej podpory. Napíšem pre istotu, čo za otázku som im poslal:
[quote] Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím Vás upresniť, či môžem cez externé zariadenie s podporou 5.1 kanálového zvuku DTS alebo Dolby Digital (domáce kino, zosilňovač) počúvať 5.1 kanálový zvuk aj z prehrávaných video súborov cez aplikáciu 'Media Play' priamo v TV?
Viem, že užívateľský návod uvádza, že pri príjme DTV signálu môže byť 5.1 kanálový zvuk dostupný, ale nikde v návode som sa nedočítal, či TV dokáže prehrať aj 5.1 kanálový zvuk z prehrávaných video súborov (ktoré obsahujú 5.1 kanálovú zvukovú stopu) priamo v TV cez optický SPDIF výstup.
Ďakujem a prajem pekný deň [/quote]

A odpoveď bola takáto (ako som už vyššie napísal):

[quote]Dobrý den, děkuji, že jste se obrátil na zákaznickou linku společnosti Samsung Electronics.

Při použití aplikace Media play je zvukový výstup pouze ve stereo formátu, prostorový zvuk není dostupný.

Máte–li jakýkoliv další dotaz, kontaktujte nás na bezplatné zákaznické lince 800 726 786.

S pozdravem,

Štěpán Endyš / Zákaznická infolinka Samsung Electronics
[/quote]

Takže zatiaľ mám potvrdené toto:
- TV dokáže cez optický výstup poslať priestorový zvuk (teoreticky);
- ak má video dostupný priestorový zvuk (DTS alebo DD), tak sa to dá v menu prepnúť (teoreticky aj prakticky);

Ale či naozaj "Media Play" dokáže do optického výstupu poslat priestorový zvuk, to prakticky nemám odskúšané a teoreticky mi to podpora samsungu vyvrátila :( (alebo iba nepochopili moju otázku alebo to ani sami na podpore nevedia? :) ).
Je to pre mňa dôležité, pretože si chcem k TV dokúpiť 5.1 zvuk (kino alebo receiver), keďže moje staré analógové chrchlátka Genius 5.1 sú mi už k ničomu :)
Lebo ak by ten priestorový zvuk v Media Play nefungoval, tak žiadne externé repro nepotrebujem...
vivid.sk (11472)|5.5.2010 11:22
[quote=JUCE;280214]
Ale či naozaj "Media Play" dokáže do optického výstupu poslat priestorový zvuk, to prakticky nemám odskúšané a teoreticky mi to podpora samsungu vyvrátila :( [/quote]

podpora sama nevie co tvrdi.....

Odskusane mam uz v rade "B", ze to funguje (zvuk internych repro mam v nastaveni vypnuty). v Rade "C" je pridana podpora DTS, takze ja by som sa vobec nebal a ten AVR kludne kupil.
JUCE (265)|5.5.2010 12:41
[quote=vivid.sk;280219]podpora sama nevie co tvrdi.....

Odskusane mam uz v rade "B", ze to funguje (zvuk internych repro mam v nastaveni vypnuty). v Rade "C" je pridana podpora DTS, takze ja by som sa vobec nebal a ten AVR kludne kupil.[/quote]

Noooo, presne to som chcel počuť, že aspoň rada B priestorový zvuk podporovala (sorry, moja chyba, že som ešte stále neprečítal tých 200 strán pri starej rade B650 :) je tam ozaj veľa užitočných informácií).

Takže rada B podporovala DolbyDigital a terajšia rada C má naviac aj DTS. To je super.
Hanba technickej podpore....

Ďakujem tebe aj ostatným za cenné informácie ;-) Snáď to pomôže pri výbere aj iným ľuďom.

Teraz si už musím iba vybrať medzi kinom alebo nejakým receiver-om + repro s 5.1 zvukom. Náhodou nemáte nejaký tip? Ale nie niečo pre veľmi náročných, ja som skoro obyčajný užívateľ :)
audiofil (102)|5.5.2010 13:17
[quote=JUCE;280226]Noooo, presne to som chcel počuť, že aspoň rada B priestorový zvuk podporovala (sorry, moja chyba, že som ešte stále neprečítal tých 200 strán pri starej rade B650 :) je tam ozaj veľa užitočných informácií).

Takže rada B podporovala DolbyDigital a terajšia rada C má naviac aj DTS. To je super.
Hanba technickej podpore....

Ďakujem tebe aj ostatným za cenné informácie ;-) Snáď to pomôže pri výbere aj iným ľuďom.

Teraz si už musím iba vybrať medzi kinom alebo nejakým receiver-om + repro s 5.1 zvukom. Náhodou nemáte nejaký tip? Ale nie niečo pre veľmi náročných, ja som skoro obyčajný užívateľ :)[/quote]ja sopm kedysi uvazoval nad tymto,ale potom som isiel do vysokej rady a inej znacky....
bezny uzivatel ak chce pocuvat dts hdma+nekomprimovane veci tak toto je upln apohoda
http://www.alza.sk/onkyo-tx-sr577-silver-d113760.htm
repro hocijake...nejake Jamo z Nayka...
JUCE (265)|5.5.2010 13:44
audiofil: no jo dik za tip, také podobné ONKYO som si už obzeral v NAY :) Len mám problém, že keď k tomuto AV receiveru pridám repro (ktorého ceny som zatiaľ nepozeral), tak to bude asi moc peňazí a nebudem si to môcť dovoliť :( Skôr sa budem musieť prikloniť za takúto cenu asi k domácemu kinu, ktoré je aj s repro. Samozrejme chápem, že nebudem mať také možnosti pripojenia, ako je tomu pri uvedenom receiveri. Ale som rád, že viem čo by si bral ty, kebyže nemáš také veľké nároky :) pretože ja som v tomto úplne mimo....
Asi si potom už zvolím niečo od samsung, kvôli ovládaniu cez AnyNet+ (nemám rád viacero diaľkových ovládačov) a niečo, čo by vyzeralo asi takto: http://www.samsung.com/he/products/hometheatreset/avreceiver/images/20050421181745953_web-LFr-HT-AS601B.jpg pretože nemám kam vtesnať vysoké predné stojanové repro, i keď zadné repro by mohlo byť vysoké (príp. budem musieť kúpiť stojan k zadným repro).
Mne vlastne ani netreba kino s podporou prehrávania rôznych formátov (lebo to už mám v TV), ja teraz riešim skôr zvuk, ale ak by bola dobrá kombinácia ceny s obsiahnutým BluRay playerom, tak by ma to potešilo :)

No ale už to tu nebudem ďalej rozpitvávať.... nesúvisí to s témou. Asi sa presuniem inam s týmto výberom.

Ešte raz dík za objasnenie a pomoc ;)
Hurikan (59)|5.5.2010 14:11
Pořád pročítám co a jak zapojit a jsem z toho docela jelen...budu si kupovat tuto telku to vím, k tomu WD TV Live HD nebo Asus O!Play Air + HDD takže nějakou podporu formátů moc neřešim ale ted si nevím rady s tím zvukem..bude stačit na 5.1 zvuk nějaké takové řešení: http://www.videoexpert.cz/domaci-kino-s-dvd/samsung-ht-c555 ???
Děkuji
vivid.sk (11472)|5.5.2010 14:31
[quote=JUCE;280226]Náhodou nemáte nejaký tip? Ale nie niečo pre veľmi náročných, ja som skoro obyčajný užívateľ :)[/quote]

Zial, hifi je o peniazoch (i ked mnohi budu tvrdit opak), takze si ujasni kolko chces minut a potom sa da odporucit nieco.

P.S Urcite sa vyhni shopom ako NAY, a podobnym predajnam kavovych mlyncekov (uz preberam vyrazy od Antonina :D), ak to myslis z hudobou aspon trosku vazne.
Samozrejme to plati aj pre rozne AIO systemy, kde je vsetko vratane playera schovane v jednej krabici .... od toho ruky prec.

[quote=audiofil;280229]
repro hocijake...[/quote]

no comment .... repro je 80% uspechu a napisat toto chce 3 promile alkoholu v tele. A na DTS HD radsej rychlo zabudni, lebo to z tohto TV nedostanes.

To, ze DTS HD/True HD je v tomto segmente len marketing snad ani netreba pripominat, kedze realny zvuk sa zacina na uplne inych cenovkach.
JUCE (265)|5.5.2010 15:11
vivid.sk: Jasne, že hifi je o peniazoch, len ide o to, že ty si trošku na inej úrovni s kvalitou zvuku ako ja a preto si kupuješ ozaj kvalitné hifi. Lenže keď sa skúsiš vžiť do mojej situácie skoro bežného užívateľa, ktorý si chce vychutnať film s 5.1 zvukom, tak podľa môjho skromného názoru to netreba brať tak, žeby som potreboval nejaké extra hifi na slušnej úrovni (slušnej úrovni z tvojho pohľadu skúseného hifi užívateľa). Skôr by som to nazval, že by som chcel vyššiu kvalita zo štandardu pre bežných ľudí (nie pre ľudí ako si ty, pretože ty sa pohybuješ v iných leveloch). Neber to tak, žeby som ti protirečil, len som ti chcel vysvetliť môj postoj :)
Ale OK, takže max. strop je u mňa 500,-€ za zvuk k tomuto TV, ale to už by ozaj chcelo samsung s AnyNet, pretože mňa šľahne z toľkých diaľkových ovládačov :) Otázka je, či je vôbec taký samsung receiver + repro do 500,-€ ktorý by si mi doporučil, keďže All-In-One nepodporuješ a vlastne ja to ani teraz nepotrebujem (mne sa asi tak skoro do ruky žiadne BluRay nedostane a za také ceny si ich kupovať nemá význam). Príp. by som vzal aj inú značku, len pokiaľ som správne čítal, tak by som si nemohol regulovať na receivery zvuk s DO od samsungu a to je trošku naprd. Alebo je to už inak? K univerzálnemu ovládaču nechcem ísť.
DTS HD je pre mňa zjavne veľkou neznámou a až tak dobrý sluch podľa mňa nemám :) Ja som bol hotový z analógového 5.1 na mojich Genius chrchlátkach, keď som pozeral napr. Harryho Pottera (nebite ma za to :) )
vivid.sk (11472)|5.5.2010 15:24
Lenže keď sa skúsiš vžiť do mojej situácie
Ved som sa vzil, preto som napisal ze to je len o tvojom limite €.

A co sa tyka Samsungu a ich plastakoch, tomu by som sa naozaj vyhol.Jedine, co sa tu po dlhej dobe objavilo za peniaz, o ktorom uvazujes je snad Onkyo 22HD/22HDX co je za tie peniaze ako tak na kino pouzitelne. Je to sice scasti AIO (AVR+subwoofer v jednej bedni), ale nie je tam nastastie player (oproti tvojim geniusom je to fakt ina liga). Pokial by si chcel minut vyssiu ciastku, tak sa mozme zacat bavit o solo komponentoch... ale to je naozaj na dlhu debatu.


P.S ja sice osobne nepreferujem tento typ spotrebicov, pretoze kupovat nieco bez pocutia je cesta do pekiel (aspon v segmente ktory ma zaujima). No review od skuseneho majitela hifi velakrat usmerni:
https://www.svethardware.cz/recenze-onkyo-htx-22hd-digitalni-herni-sen/28621
steveboss (162)|5.5.2010 15:26
[quote=vivid.sk;280240]no comment .... repro je 80% uspechu a napisat toto chce 3 promile alkoholu v tele. A na DTS HD radsej rychlo zabudni, lebo to z tohto TV nedostanes.[/quote]

To som tiez pozeral ako tela na nove vrata, len som nemohol odpisat, kedze som bol v praci :-)
Kazdopadne mas pravdu, v prvom rade si treba vybrat kvalitne repro a az potom riesit ostatne komponenty...

Inak, pri mojej zostave vobec do buducna neuvazujem o vymene mojho zvukoveho systemu za AVR, kedze pri pozerani HD filmov mi bohate staci Hi-fi ozvucenie, ktore je niekolko-nasobne lepsie ako v kine a o to mi predovsetkym islo, mat zazitok ako v kine, prip. lepsi :-)
vivid.sk (11472)|5.5.2010 15:34
[quote=steveboss;280249]... ktore je niekolko-nasobne lepsie ako v kine [/quote]

tieto frazy su snad "naucene" a vidam ich ako huby po dazdi od ludi, ktori este "pred tyzdnom" pozerali TV z chrchlakov a teraz su zo zvuku uplne nadseni. Zvuk v kine nemusi byt uplne zly, a o vykone ktory je dostupny v kine clovek moze doma len snivat (samozrejme, nema casto ani priestory na jeho vyuzitie). Ono to ani neprojektuju uplni hlupaci (ako si casto myslime), len je treba obrovske vykony (hlavne subwoofra) na to aby sme dosiahli akustickeho tlaku, ktory doma hravo zvladne (pod)priemerny subwoofer Velodyne, pripadne lepsie stlpy.

Samozrejme, kino ma iste nedostatky, ale z principu by som to nezatracoval .... lebo je vela roznych kin ...a vela roznych setupov, pricom drviva vacsina ma podstatne lepsiu akustiku ako priemerna "hola" obyvacka.


Samozrejme realne hifi doma zacina uplne inde, no treba vyzdvyhnut entuziasmus majitelov, ktori vedia ocenit (a casto prechvalit) prechod z chrchlakov, na nieco, co sa uz na hifi zacina podobat ... (tym samozrejme nemam nic proti tvojej zostave a priklad by si mali brat vsetci ti, ktori bezdovodne obhajuju zvuk z akejkolvek TV .... ze to staci, atd)
artam (1147)|5.5.2010 15:54
[quote=vivid.sk;280250]... a priklad by si mali brat vsetci ti, ktori bezdovodne obhajuju zvuk z akejkolvek TV .... ze to staci...[/quote]

Ja si teda priklad brat nebudem a budem stale obhajovat, ze na pozeranie sprav postacuje zvuk z akejkolvek TV. Nehovoriac o bezduchom balaste typu telenovela - tam by som zvuk rovno zakazal vysielat. :D
vivid.sk (11472)|5.5.2010 16:05
Ibaze spravy asi nepozeras 8 hodin denne... (a pochybujem ze medzi kazdym prepnutim kanala si zapinas a vypinas HIFI).

To co vravis je len z nudze cnost, ale rozdiel je pocut aj pri reci takej Durianovej, ktora cita z citacky.
To podanie hlasu (a vobec podanie cohokolvek) je uplne niekde inde .... ale to, ze tebe to tak staci, to ti brat nebudem (myslim, ze nie si jediny, kto ma tento nazor, nakoniec ho tu prezentovali takto aj ini).
Ja vsak nerozumiem preco musim mat HORSIE .... ked mozem mat zadarmo* LEPSIE.

*doplnujem, ze uplne zadarmo to celkom nieje, platim elektriku za napajanie AVR.

Ty ked budes mat doma 2 auta a budes si moct vybrat jedno na cestu, tiez si sadnes do evidentne horsieho vo vsetkych parametroch, len preto, ze spali o 0.3l/100 km menej ? Neverim!
JUCE (265)|5.5.2010 16:23
Ja teda tiež nič nevidím na tom, že niekomu proste zvuk z TV vyhovuje. vivid.sk to proste stále berie zo svojho pohľadu náročného užívateľa a takých je veľmi málo... bežným ľuďom ten zvuk postačuje resp. ak niekto chce aj niečo lepšie (nehovorím, že to musí byť aj kvalitnejšie), tak buď na to nemá alebo si kúpi komerčnú kravinu za dobrú cenu ako som si kúpil ja dávnejšie moje geniusy :) (mohol som sa chváliť, že mám 5.1 zvuk :D ) a pritom ty by si ma sfúkol s tvojou zostavou, ale proste stále musíš rozlišovať s kým sa bavíš - nie každý je taký náročný ako ty. Ty by si gŕcal so zvuku z tohto TV a iný by si nevedel zvuk z tohto TV vynachváliť.
Ako sám píšeš, hifi je o peniazoch a ja by som si dovolil napísať, že celkovo zvuk k TV je o peniazoch a nielen iba hifi a preto treba rozlišovať, kto ho chce a na čo ho chce. Nie každý má na super hifi kvalitu a nie každý by vedel takú kvalitu aj skonzumovať. Neviem, či ma/nás proste chápeš, ale podľa toho čo si práve odpísal, asi áno :)
Niekto si proste vychutná film aj s obyčajným zvukom a nejaké ďalšie audio je pre neho pasé... treba napríklad vrážať prachy do domu (aby nepršalo na hlavu) alebo je proste doma kopec hladných krkov... neviem, ale dôvodov, prečo ľudia nekupujú kvalitné hifi je mnoho a vždy je to o peniazoch a potom o tom, či to vlastne využijú. Inak nerozumiem, prečo píšeš zadarmo (samozrejme aj hviezdičku čítam), keď lepšie niečo stojí...

Ale k tomu onkyo: no veď to je niečo také, ako som chcel. Je to drevo (síce si na farbu budem musieť zvyknúť) a má to na moje pomery veľmi dobrý zvuk (aj keď som ho nepočul, tak som si tým istý - veď mi to aj sam píšeš a určite ti verím) oproti tomu, čo som mal. A ak ešte môžem napísať, tak v čase keď som kupoval 5.1 repro, tak som o kvalite a značkách ku zvuku nemal ani tucha (a nemám ani teraz nejak - poznám iba Onkyo a aj to iba z Nay lebo som ho tam videl), ale chcel som mať doma 5.1 zvuk na pozeranie filmov z PC a v tej dobe to bolo super a stačilo mi to úplne. Vtedy som o nejakej kvalite ani neuvažoval, pretože som ani na to nemal (a ani teraz nejak extra nemám), ale už by som si určite rád kúpil napr. tieto onkyo repro, ktoré si mi napísal, pretože sú lepšie.
Už len doriešiť, kde kúpiť zvyšné tri repro, pretože už skoro nikde (známe komerčné e-shopy) ich nemajú. Našiel som len tu: http://www.avaco.sk/index.php?sid=e-shop&kid=6&pid=4144 (možno musím hľadať viacej).
A druhá vec je, či prežijem ďalšie diaľkové :( Alebo ako to je stým ovládaním cez AnyNet ? Ozaj to ide iba so samsung zariadeniami?

Sorry za dlhý príspevok, ale nemám rád nevysvetlené veci.
vivid.sk (11472)|5.5.2010 16:40
Inak nerozumiem, prečo píšeš zadarmo.

Pretoze ta aparatura uz v case kupy TV doma davno existovala. Takze ta to nic nestoji pocuvat vystup z TV na nej. To bola pripomienka skor pre artama, pretoze nechapem ako niekto nechce vyuzivat nieco lepsie(samozrejme, ak ma tu moznost). Ja chapem, ze keby som dal 60 rocnym dochodcom na vyber, tak im to staci ... ale tam to pochopit viem, stareho psa novym kuskom nenaucis.....

ale proste stále musíš rozlišovať s kým sa bavíš
...to samozrejme robim :) inak by som ti povedal, ze za tieto prachy nic normalne nekupis.


P.S. ja si nemyslim, ze som narocny uzivatel, ja len nemam rad v mojom okoli veci, ktore ma nejakym sposobom seru (castokrat mam problem so sebou vydrzat :D). Takisto nepoznam cloveka, ktory by setril na svojich konickoch ..... takze to ber z toho pohladu.

Niekto si kupi velky 60" TV (a za 2 roky ma hodnotu 20%), alebo auto za 70.000e, ktore straca na hodnote kazdorocne viac, ako mnohi dokazu za rok zarobit a niekto radsej za tie prachy kupi dobre repro, ktore spravia rovnaku sluzbu aj za rok aj za dva, aj za desat a clovek s nimi bude spokojni (ak ho nezacnu srat)..... a mat tie prachy, velmi rad si take repro kupim.



[quote]Ozaj to ide iba so samsung zariadeniami?
[/quote]Aynet+ (rozumej HDMI-CEC) je/by mal byt/ kompatibilny s kazdym zariadenim, ktore pouziva toto rozhranie. Ibaze vyrobovia si to radi oznacuje po svojom (R), pretoze to ma rozne dovody.

1) ziadny vyrobca ti nezaruci ze to pojde s inym zariadenim (od ineho vyrobcu) na 100% (i ked prax ukazala, ze to vacsinou naozaj funguje)
2) kazdy vyrobca je rad, ked si kupis dalsi vyrobok od neho (idealne uplne vsetky)


k tomu Onkyu, vyzera to tak, ze model HTX-22HDX je nasledovnikom starsiehomodelu HD. Odporucana cena 350€


a nakoniec .... na dalsie debaty ohladom repro, by bolo vhodne zalozit nove vlakno (alebo pouzit existujuce), aby sme nezasierali vlakno TV samsungov.
Hurikan (59)|5.5.2010 17:54
Mě příjde velice dobrá tato sestava..http://www.videoexpert.cz/akcni-sety/TX-SR508B2 ale řikám taky nejsem moc náročnej a velkej fanda za to dávat 20tis. skoro jako za celou TV....ale jestli dostanu zvuk 5.1 i z tech plastovejch: http://www.videoexpert.cz/domaci-kino-s-dvd/samsung-ht-c555 tak by mě to určitě stačilo....
vivid.sk (11472)|5.5.2010 18:02
ale jestli dostanu zvuk 5.1 i z tech plastovejch....

zvuk dostanes aj z hrnca, staci trosku pobuchat varechou pri uchu a bude ti tam zvonit aj do zajtra. (???)wtf, kde sa takyto uzivatelia beru?


Ved firma (rozumej SAMSUNG), ktora operuje takymto tvrdenim:

Vynikající 5.1 domácí kino se čtyřmy sloupovými reproduktory a výkonem slušných 1000 W


je hodna zaloby na sud. Zial... dnes je mozne napisat uz vsetko. A co je este horsie, ludia im to zeru ako slepice zrno.
Hurikan (59)|5.5.2010 18:22
bohužel ano žerou, nemam nikde možnost srovnání....sám vím že plastové repro neni žádná sláva ale zase 20tis. dávat za Onkyo nebudu když samotná TV stojí stejně...sem amatér kterej řeší co by bylo dobré mít k této TV protože sám nevim...sám vidiš že jsem vložil odkaz na ty "plasťáky" a nerozumim tomu..
radezz (23)|5.5.2010 18:26
[quote=steveboss;280052]Potrebujem vediet trochu viac. Kabel je napojeny cez ROUTER, alebo priamo v PC? Pokial je priamo v PC, potrebujes CROSS kabel. Popis, ako si nastavil PC Share Manager.[/quote]
tak kabel mam napojeny do modemu ( Huawei - poskytovatel O2 ) a z tama do televize.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a ten PC share manager sem nijak nenastavoval,jen sem si dal sdilet slozku Filmy.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V televizy mam v Nastaveni sítě na automaticky.
test sítě OK [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|5.5.2010 18:26
nemam nikde možnost srovnání..
Tak aspon citaj vsetko, co sa precitat da a pripoj k tomu trosku zdraveho usudku.Vsetky reviews a spokojni uzivatelia snad nebudu podplateni :)Ak ti mozem poradit, radsej chod do toho onkya, ktore som odporucal kolegovi ... za tie prachy nic lepsie nezozenies, ovsem, ak nechces dat viac.
artam (1147)|5.5.2010 18:27
[quote=vivid.sk;280256]Ibaze spravy asi nepozeras 8 hodin denne... (a pochybujem ze medzi kazdym prepnutim kanala si zapinas a vypinas HIFI).

To co vravis je len z nudze cnost, ale rozdiel je pocut aj pri reci takej Durianovej, ktora cita z citacky. [/quote]

Tak to by si sa divil, ze u mna prijem TV vysielania uz mnoho rokov sluzi len na tie spravy a dokumentarne veci a tam skutocne nepotrebujem ziadne HiFi.

A netaraj nezmysly... rozdiel, nerozdiel... Neviem ako pre teba, ale pre mna u sprav nie je dolezity nejaky moderator, ale obsah a kvalita informacii (to ovsem nie je pripad Markizy a preto ju nepozeram). ;). Ked to prezeniem, tak na kvalitne spravy bohate postacuje aj zvuk z AM radia
Ale prosim,... ty zrejme nepozeras spravy ale pozeras asi len na tu Durianovu :D :D

Ale filmy, to je nieco ine. To si urobim cas a pohodlie a pochopitelne si to "HiFi" zapnem. :) Ale nie z TV vysielania.

Filmy sa z TV pozerat nedaju, a to okrem ineho aj kvoli zvuku. Vacsinou je to x-krat prekomprimovane MPEG2 stereo ustrihnute niekde na 12 kHz, v lepsom pripade AC3 5.1 na drastickych 384kbps, co je teda vyrazne pocut. To je des a hroza, takyto zvuk skutocne hra "lepsie" cez lubovolne TV repraky, nez na "hifi" aparature, ktora len odhali tu hrozu. :(
Divim sa, ze ta takyto posluch ako posluchaca este neznechutil. :O
vivid.sk (11472)|5.5.2010 18:39
Vykrutil si sa z otazky ohladom dvoch aut .... asi nie nahodou.

Zadalsie neprekrucaj, ja som vravel o tom, ze aj na samotne pozeranie bezneho zdroja TV pouzivam externe repro (respektive nepouzivam interne). To si fakt myslis, ze ked prepnem na nejaky iny kanal, alebo si pustim film (filmy z komercnych TV az na vynimky nepozeram) z PC, tak budem vzdy zapinat a vypinat AVR? Nie je preto lepsie mat ho zapnuty neustale ?
(alebo si mam tie repro vypnut, alebo este lepsie, ist si spravy pozriet cez ich streamovany web s rozlisenim 320x240 s mono audiom ved TO STACI? ... ja by som to nejako nehnal do extremov, vid priklad TV NOVA, ktora vysiela spominane spravy v HD).

A nakoniec ... tych 192kbs, ktorych mam(e) k dispozicii na skylinku urezava az pri 15-16khz (na rozdiel od digi a UPC, kde jeto tak ako pises, dokonca velakrat uz pri 11khz), ale taka CT s 256kbit (pripadne Dolby digital 448kbs), tak tam uz najdes cele pocutelne spektrum do 20khz.

A opat s niecim s tebou suhlasim - uz sa mi velakrat stalo, ze som pocul primiesany piskot na 16khz z repro, ktore som nemohol vydrzat, tak som ich musel vystrihnut (equalizerom za behu).....co by ma zrejme naozaj netrepilo, pri pocuvani z repracikov na TV.

ale ako vravi klasik .... VSETKO MA SVOJE VYHODY ...A AJ NEVYHODY :)


a dokumentarne veci
a mimochodom, CT2 dava momentalne vzdy v piatok (v skutocnom HD rozliseni) dokumenty a by si sa naozaj divil, aky je tam zvuk.
adlib (71)|5.5.2010 18:54
[quote=radezz;280281]tak kabel mam napojeny do modemu ( Huawei - poskytovatel O2 ) a z tama do televize.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a ten PC share manager sem nijak nenastavoval,jen sem si dal sdilet slozku Filmy.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V televizy mam v Nastaveni sítě na automaticky.
test sítě OK [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Tak to musíš ještě v tom PC share manager nastavit: Sdílet-Nastavit zásady zařízení a tam vybrat tu tvoji TV a mělo by ti to fungovat.
JUCE (265)|5.5.2010 19:40
[quote=vivid.sk;280261]Pretoze ta aparatura uz v case kupy TV doma davno existovala. ....[/quote]

Tak to je jasné, to som fakt iba nepochopil vtedy, sorry :)

[quote]
P.S. ....Takisto nepoznam cloveka, ktory by setril na svojich konickoch ..... takze to ber z toho pohladu. [/quote]

Tak to je tiež jasné, že je to tvoj koníček a ja ťa úplne chápem, že prečo máš také a také hifi doma. Ja som len chcel, aby si chápal aj ty nás bežných ľudí, ktorý nechcú vraziť toľko love do ozvučenia a stačí im aj niečo, čo by tebe nepostačovalo :)

[quote]
Aynet+ ...
1) ziadny vyrobca ti nezaruci ze to pojde s inym zariadenim (od ineho vyrobcu) na 100% (i ked prax ukazala, ze to vacsinou naozaj funguje)
[/quote]

Môžem len súhlasiť s druhým bodom. Ja som sa totiž bál toho, čo sa píše v manuály: "Systém Anynet+ sa dá používať iba so zariadeniami značky Samsung, ktoré majú funkciu Anynet+." - takže už nemôžem veriť ani užívateľskému návodu ! To je proste sila....

[quote]
k tomu Onkyu, vyzera to tak, ze model HTX-22HDX je nasledovnikom starsiehomodelu HD. Odporucana cena 350€
[/quote]

OK vďaka, popozerám. Inak len tak v rýchlosti som ich našiel aj za nádherných 541,59 € v alza.sk :D To sú zdierači... samozrejme ich tam nemám v pláne kupovať.

[quote]
a nakoniec .... na dalsie debaty ohladom repro, by bolo vhodne zalozit nove vlakno (alebo pouzit existujuce), aby sme nezasierali vlakno TV samsungov.[/quote]


tak ohľadom výberu audia (receiveru) k tomuto TV sa presúvame sem: Koupě prvního receiveru

Podobné témy sú: Onkyo Htx-22 Hd
alebo sem: Výběr domácího kina
alebo sem: Jaké kino?
alebo sem: Zvukovy system

Ozaj nemá zmysel rozoberať to v tejto téme.
steveboss (162)|6.5.2010 08:28
to vivid.sk
Hmmm, neviem, ci mam po precitani dalsich tvojich "poznatkov" plakat alebo smiat sa...
Vsimol som si tvoje reakcie aj v inych vlaknach a pomerne casto sa na normalnych uzivatelov pozeras riadne zhora, preto sa cudujem, ze nevlastnis TV aspon za 3.000 EUR. Uz to konecne pochop, ze nemozes mat vzdy a za kazdych okolnosti len svoju pravdu a ked nie je po tvojom, vsetko a vsetci su naprd. Nebudem sa s tebou dohadovat o kvalite a nekvalite, mam uz svoje roky a 20.rocnu prax v oblasti Hi-fi, PC atd. A v ramci svojich financnych moznosti budem vzdy pozerat v prvom rade na pomer cena/vykon/kvalita a nemienim mat skoro non-stop zapnute Hi-fi. Hi-fi zasadne zapinam len pri HD filmoch, nemienim platit za elektrinu obrovske sumy, preto som aj presiel na sietovy disk, aby som nemusel mat pri pozerani filmov zapnuty PC, ktory mi v IDLE zerie cca 170W. Eto vsjo, nemienim dalej zasierat toto vlakno... :-)
adlib (71)|6.5.2010 09:49
Tak dnes přibyla do Internet@TV nová aplikace Google Maps. :-)
P5060115.jpg P5060116.jpg P5060119.jpg P5060120.jpg P5060121.jpg
Saxel (2279)|6.5.2010 09:57
[quote=JUCE;280258]...Ale k tomu onkyo: no veď to je niečo také, ako som chcel. Je to drevo (síce si na farbu budem musieť zvyknúť) ...
...A druhá vec je, či prežijem ďalšie diaľkové :( Alebo ako to je stým ovládaním cez AnyNet ? ...[/quote]
Projdi si vedlejší vlákno s loňským modelem B650 - příspěvky od jis - ten vlastní Onkyo HTX-22HD a popisoval, jak mu funguje HDMI-CEC (AnyNet) s jeho Samsungem. Já ze své zkušenosti můžu potvrdit, že AnyNet je s Onkyem funkční (mám Onkyo SR507), ale stejně jsem tuto funkci nakonec vypnul, protože když je aktivní, tak mají ve standby TV i AVR spotřebu, která pro mě není akceptovatelná (desítky Watů).
Doplnění: ješte k tomu dálkovému: Můj ovladač od Onkya umí v pohodě ovládat téměř všechny funkce TV 46B650.
JUCE (265)|6.5.2010 10:09
[quote=adlib;280353]Tak dnes přibyla do Internet@TV nová aplikace Google Maps. :-)[/quote]

Pecka, tak to sa teším domov aby som to mohol odskúšať (len dúfam, že to budem mať aj v mojom modely).
Inak prečo my nemáme Content Flash Library (recepty a pod. srandy)? Na A a B modeloch to je a u nás nie? Teda aspoň ja tam takúto položku nemám.

[quote=Saxel;280354]Projdi si vedlejší vlákno s loňským modelem B650 - příspěvky od jis - ten vlastní Onkyo HTX-22HD a popisoval, jak mu funguje HDMI-CEC (AnyNet) s jeho Samsungem. Já ze své zkušenosti můžu potvrdit, že AnyNet je s Onkyem funkční (mám Onkyo SR507), ale stejně jsem tuto funkci nakonec vypnul, protože když je aktivní, tak mají ve standby TV i AVR spotřebu, která pro mě není akceptovatelná (desítky Watů).
Doplnění: ješte k tomu dálkovému: Můj ovladač od Onkya umí v pohodě ovládat téměř všechny funkce TV 46B650.[/quote]

Super a vďaka. Opäť dôležité info pre mňa ;-)
steveboss (162)|6.5.2010 11:37
[quote=radezz;280281]tak kabel mam napojeny do modemu ( Huawei - poskytovatel O2 ) a z tama do televize.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a ten PC share manager sem nijak nenastavoval,jen sem si dal sdilet slozku Filmy.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V televizy mam v Nastaveni sítě na automaticky.
test sítě OK [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Uz ti odpovedal adlib :-)