Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40C650 - zkušenosti a vše okolo

jis (1301)|24.5.2010 09:20
[quote=JUCE;282994]1. jis: Vďaka, až po tvojej odpovedi som pochopil, že ten červený oznam platí aj pre nás Céčkarov :)[/quote]Nerozumím, jaké červené oznámení? Prosím upřesni.
jis (1301)|24.5.2010 09:26
[quote=portartur;283004]Ahoj, ofotil jsem servisni menu a hned na uvod me zarazilo " MAC FAIL" a nevyplnene "Date of purchase" [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
:([/quote]Máš TV připojenou k LAN? Zkus se tam podívat ještě jednou, zda datum zakoupení již nebude vyplněné.
JUCE (265)|24.5.2010 09:37
[quote=jis;283011]Nerozumím, jaké červené oznámení? Prosím upřesni.[/quote]

[quote=jis;282854]Protože s námi Samsung hraje takovou ošklivou hru, nejprve nás naláká na TV s Linuxem, pak zjistí, že jsme příliš úspěšní ve vylepšování zakoupených TV a tak nám v tom vylepšování chce takto dodatečně zabránit.
Přečti si červené varování: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Ja som mal dátum zakúpenia vyplnený v servisnom menu aj hneď v prvý krát ako som do neho vstúpil. Inak TV mám pripojený cez LAN kábel, takže tam je možno medzi nami rozdiel.
jis (1301)|24.5.2010 09:46
[quote=JUCE;283014]To zo stránky SamyGO:
[color=red] WARNING: DO NOT UPDATE THE SAMSUNG LATEST FIRMWARE UPGRADES or YOU CAN NOT USE OUR HACKS AND CAN NOT REVERT FIRMWARE BACK EASILY![/color]
Ja som si myslel, že ten ich oznam platí len pre A a B modely, keďže v tabuľke uvádzajú iba tieto dva a o nových tam nie je žiadna zmienka. Teraz už tomu rozumiem, že to platí všeobecne.[/quote]Modely C jsou zablokované již z výroby, takže si neaktualizací nijak nepomůžeš. A SamyGO je pro řadu B a částečně A. Modely C nemají Content Library, která je pro spuštění SamyGO Telnet Enabler Trojanu nezbytná.

[quote=JUCE;283014]Ja som mal dátum zakúpenia vyplnený v servisnom menu aj hneď v prvý krát ako som do neho vstúpil. Inak TV mám pripojený cez LAN kábel, takže tam je možno medzi nami rozdiel.[/quote]Jsi připojen k LAN, proto nemáš MAC adresu FAIL.
JUCE (265)|24.5.2010 09:54
[quote=jis;283016]Modely C jsou zablokované již z výroby, takže si neaktualizací nijak nepomůžeš. A SamyGO je pro řadu B a částečně A. Modely C nemají Content Library, která je pro spuštění SamyGO Telnet Enabler Trojanu nezbytná.[/quote]

Jasne, tomu už rozumiem. Dík za info.

[quote=jis;283016]Jsi připojen k LAN, proto nemáš MAC adresu FAIL.[/quote]

Hej hej, veď práve preto som mu napísal, že vtom môže byť ten rozdiel, pretože on nenapísal typ jeho pripojenia, resp. či má TV vôbec nejak pripojenú do siete.
jis (1301)|24.5.2010 09:59
[quote=JUCE;283020]Hej hej, veď práve preto som mu napísal, že vtom môže byť ten rozdiel, pretože on nenapísal typ jeho pripojenia, resp. či má TV vôbec nejak pripojenú do siete.[/quote]Promiň, v pořádku, to měl být hint pro portartura ;). Měl jsem to napsat jemu.
portartur (11)|24.5.2010 13:21
[quote=jis;283021]Promiň, v pořádku, to měl být hint pro portartura ;). Měl jsem to napsat jemu.[/quote]

Ahoj, k LAN jsem připojen, přesto se mi vždy zobrazí v servisním menu MAC FAIL a Date of purchase nevyplněno.
Wintermute (265)|24.5.2010 13:38
[quote=portartur;283041]Ahoj, k LAN jsem připojen, přesto se mi vždy zobrazí v servisním menu MAC FAIL a Date of purchase nevyplněno.[/quote]
Pro srovnání: Date of purchase vyplněno mám (nikde jsem se neregistroval ani nic podobného...). LAN mám zapojenu trvale. S MAC FAIL si nejsem jistý, ale zdá se mi to poněkud povědomé :-)
JUCE (265)|24.5.2010 13:48
[quote=Wintermute;283043]Pro srovnání: Date of purchase vyplněno mám (nikde jsem se neregistroval ani nic podobného...). LAN mám zapojenu trvale. S MAC FAIL si nejsem jistý, ale zdá se mi to poněkud povědomé :-)[/quote]

Len pre doplnenie info: ani ja som sa nikde neregistroval, ale napadla ma taká vec, čo ak tu registráciu vykonal za mňa predajca? Vôbec nie som si istý, čo sme naťukali do TV pri prvom zapnutí priamo v predajni... na nič podobné sa TV nepýtala pri úplne prvom zapnutí?
portartur (11)|24.5.2010 14:15
[quote=JUCE;283044]Len pre doplnenie info: ani ja som sa nikde neregistroval, ale napadla ma taká vec, čo ak tu registráciu vykonal za mňa predajca? Vôbec nie som si istý, čo sme naťukali do TV pri prvom zapnutí priamo v predajni... na nič podobné sa TV nepýtala pri úplne prvom zapnutí?[/quote]

Nic takového po mě přístroj nechtěl, koupeno v e-shopu, osobní odběr v našem městě, vše originál zabaleno a netknuto. LAN zapojeno trvale, vždy po opuštění servisního menu musím znovu nastavit připojení manuálně, trvá asi 3-5 minut, než se připojí. Testy rychlosti připojení v internet@tv ukazují hodnoty mezi 500-2000 kbps, připojení k internetu mám 20Mbps. Chápu-li to dobře, tak hláška MAC FAIL a nevyplněný Date of purchase znamená, že při zapnutí servisního menu se přístroj nemohl připojit k netu "stahnout" informace?
JUCE (265)|24.5.2010 14:21
portartur: ak chceš, tak môžem skúsiť vstúpiť do servisného menu bez pripojenia k LAN, že čo tam napíše mne. Odskúšam to, ale až dnes večer po príchode domov z práce :)
portartur (11)|24.5.2010 14:22
[quote=JUCE;283047]portartur: ak chceš, tak môžem skúsiť vstúpiť do servisného menu bez pripojenia k LAN, že čo tam napíše mne. Odskúšam to, ale až dnes večer po príchode domov z práce :)[/quote]

Ok, dík, budu vděčný za jakékoliv rady a informace.
P.S. Dík za tvé webovky o tomto typu TV, parádní práce.
JUCE (265)|24.5.2010 14:51
[quote=portartur;283048]Ok, dík, budu vděčný za jakékoliv rady a informace.
P.S. Dík za tvé webovky o tomto typu TV, parádní práce.[/quote]

Skúsim to večer a napíšem sem výsledok.
P.S. Nz, robím to rád lebo ma to baví ;) Len sa bojím, že si to všetko prečíta niekto ako jis, vivid.sk a im podobní skúsenejší užívatelia a zomrú smiechom, že čo som tam popísal za blbosti :) Žiaľ som vo video a audio technike úplný laik... Preto ma kľudne v komentároch doplňte alebo opravte, aby som zbytočne ostatných nezavádzal. Snáď tie informácie niekomu pomôžu pri výbere novej TV.
JUCE (265)|24.5.2010 18:43
[quote=juce;283052]skúsim to večer a napíšem sem výsledok.[/quote]

Takže po vstupe do servisného menu bez pripojeného LAN kábla mi stále píše
[code]MAC SUCCESS[/code]

Mne zostávajú nastavenia siete stále zachované. Nič nemusím nastavovať odznova. Akú máš masku? Ja 255.255.255.0

Inak načo je ten log na obrázku? Ten zapisuje, ktoré klávesy na DO som doteraz stlačil?
logOSD.jpg
portartur (11)|24.5.2010 19:12
[quote]Takže po vstupe do servisného menu bez pripojeného LAN kábla mi stále píše
[code]MAC SUCCESS[/code][/quote]
Dík, tak tady bude u mě nějaký zádrhel
[quote]
Mne zostávajú nastavenia siete stále zachované. Nič nemusím nastavovať odznova. Akú máš masku? Ja 255.255.255.0[/quote]
Maska stejná
[quote]
Inak načo je ten log na obrázku? Ten zapisuje, ktoré klávesy na DO som doteraz stlačil?[/quote]
Vůbec nemám páru o co jde :(
JUCE (265)|24.5.2010 19:54
[quote=portartur;283090]Vůbec nemám páru o co jde :([/quote]

To som ja skôr myslel ako otázku pre ostatných, ktorí už majú niečo s B radou "preskákané" :)
Ale v podstate to je bezpredmetné... len ma to tak zaujalo, keď som "brázdil" servisným menu.
Wintermute (265)|24.5.2010 21:53
V Samsung Apps dnes přidali Facebook. Pffff...
sirdo (1320)|24.5.2010 22:10
[quote=JUCE;283096]To som ja skôr myslel ako otázku pre ostatných, ktorí už majú niečo s B radou "preskákané" :)
Ale v podstate to je bezpredmetné... len ma to tak zaujalo, keď som "brázdil" servisným menu.[/quote]

http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=360515&start=15&tag=forum-w;forums06
steveboss (162)|25.5.2010 08:15
[quote=JUCE;283052]
P.S. Nz, robím to rád lebo ma to baví ;) Len sa bojím, že si to všetko prečíta niekto ako jis, vivid.sk a im podobní skúsenejší užívatelia a zomrú smiechom, že čo som tam popísal za blbosti :) Žiaľ som vo video a audio technike úplný laik... Preto ma kľudne v komentároch doplňte alebo opravte, aby som zbytočne ostatných nezavádzal. Snáď tie informácie niekomu pomôžu pri výbere novej TV.[/quote]

Ahoj, pre laika dobra recenzia, opravovat nemienim nic, je to Tvoja recenzia, Tvoj original, ak ho zacneme opravovat, uz to nebude ono :-)
JUCE (265)|25.5.2010 20:03
steveboss: nj, to je pravda, vďaka

Pre všetkých: práve sa mi odinštaloval facebook... ako ste na tom vy? Dosť ma to zaskočilo :(
JUCE (265)|26.5.2010 16:43
Tak konečne som po mesiaci a pol dočítal tému SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti..., ktorá má momentálne 241 strán. Myslím si, že je v nej veľmi veľa užitočných informácii týkajúcich sa aj tohto novšieho modelu, len je to tam úplne neprehľadné a hlavne je tam toho veľa sa opakujúceho stále dookola. Ale určite to stálo za tu námahu prečítať.
Čo ma však mrzí je to, že do našich TV sa zatiaľ nedajú nahrať podobné aplikácie ako PVR alebo namapovanie disku resp. prvoradé je spustenie Telnetu. Toto sú moje dve priority, ktoré by uspokojili moje posledné požiadavky na tento TV :)
Nie žeby som sa vám sťažoval, alebo sa na niečo pýtal, len som to tu chcel napísať, ak by to tu čítal niekto nový.

Pýtam sa až teraz:
A čo ten Facebook? Máte ho tam stále alebo sa aj vám odinštaloval pri spustení Internet@TV?
portartur (11)|26.5.2010 19:39
[quote]
Pýtam sa až teraz:
A čo ten Facebook? Máte ho tam stále alebo sa aj vám odinštaloval pri spustení Internet@TV?[/quote]

Fejsbuk mi odešel do věčných lovišť taky.
Absoluttomik (2)|29.5.2010 09:13
Ahoj, mam LE40C650, připojil jsem ho k PC prozatim pres kabel d sub, vse vypada ok, obraz super, ale kdyz soustim video nebo dvd (pouzivam BSplayer), tak mi jde jen zvuk a obraz jen cerna obrazovka. Pritom kdyz pustim mov pres Quicktime, tak obraz jde, nevite, kde muze byt problem? Je to v kabelu nebo nejakym kodekem? Jeste se chci zeptat, jak je to s pripojenim reprosoustavy, mám 5.1 od redstaru, na stary tv vse fungoval pripojenim pres dva kabely cinch-cinch, na wooferu bylo tlacitko input a tam se prehazovalo mezi PC a TV. Tady na LCD je pouze výstup digital audio, lze to nejak propojit?

Diky za odpoved
Wintermute (265)|29.5.2010 10:36
[quote=Absoluttomik;283703]obraz super, ale kdyz soustim video nebo dvd (pouzivam BSplayer), tak mi jde jen zvuk a obraz jen cerna obrazovka. Pritom kdyz pustim mov pres Quicktime, tak obraz jde, nevite, kde muze byt problem?[/quote]
V nastavení BSPlayeru si přepni video renderer z Overlay Mixer na VMR9. To je celé.

[quote=Absoluttomik;283703]mám 5.1 od redstaru, na stary tv vse fungoval pripojenim pres dva kabely cinch-cinch, na wooferu bylo tlacitko input a tam se prehazovalo mezi PC a TV. Tady na LCD je pouze výstup digital audio, lze to nejak propojit?[/quote]
Výrobce šetřil a z letošní řady vyhodil analog out cinche. Jedině tedy snad zneužít sluchátkový stereo výstup na TV. Nebo řešit nákupem nového AVR/Repro s digitálním vstupem...
Absoluttomik (2)|29.5.2010 20:11
Výrobce šetřil a z letošní řady vyhodil analog out cinche. Jedině tedy snad zneužít sluchátkový stereo výstup na TV. Nebo řešit nákupem nového AVR/Repro s digitálním vstupem...[/QUOTE]

Jak presne se da vyuzit ten sluchatkový vystup na tv, zkousel jsem i kabel 2 cinch-jack, ale stejne to nejde, musi se neco na telce specialne nastavit, aby to slo do reprosoustavy? nebo kde muze bejt problem?
diks
JUCE (265)|30.5.2010 00:46
Inak mne opäť pribudol Facebook v piatok 28.5.

A otestoval som TV, či nevydáva nejaké zvuky (ako to tu bolo spomínané) a musím skonštatovať, že je úplne tichý. Žiadne pískanie a ani žiaden brum. Skúšal som aj max. podsvietenie a stále ticho. Buď som hluchý alebo je ten TV tichý :)
papinak2 (105)|30.5.2010 09:51
[quote=JUCE;283785]Inak mne opäť pribudol Facebook v piatok 28.5.

A otestoval som TV, či nevydáva nejaké zvuky (ako to tu bolo spomínané) a musím skonštatovať, že je úplne tichý. Žiadne pískanie a ani žiaden brum. Skúšal som aj max. podsvietenie a stále ticho. Buď som hluchý alebo je ten TV tichý :)[/quote]

Pískanie alebo brum pri max.svetlých scénach ti určite robiť nebude.Naopak to robí pri tmavých ! Viď skušenosti ostatných:

Citace:
Původně odesláno od jis Zobrazit příspěvek
Každá zářivková trubice z principu trochu bzučí. Udělej tento pokus: Zkus si svou TV poslechnout v úplném tichu tak, že dáš ucho k větracím mřížkám nahoře na zadním panelu TV a měň přitom krok za krokem úroveň podsvícení z minima na maximum nebo naopak. Zjistíš, že při nižší úrovni podsvícení je bzukot zřetelnější a při maximální vymizí. Což je logické, vyhledem k tomu, jakým způsobem je řízena úroveň podsvícení. Takže je možné, že doma v tichu žádné bzučení neslyšíte, protože jedete na vyšší úroveň podsvícení, je tomu tak?
Citace:
Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
ad bzucanie: skuste si nastavit podsvietenie na 1 a otestujte ... bzuci a je to pocut aj z 2 metrov. Pri zvysovani podsvietenia brum pomaly mizne, pri 10 nepocut z tejto vzdialenosti vobec nic.
Citace:
Původně odesláno od P-E-K-Y Zobrazit příspěvek
podsvietenie 1-9 bzuci, 10 ticho
Citace:
Původně odesláno od jis Zobrazit příspěvek
V tom místě je POWER SUPPLY BOARD BN44-00264A, je trochu vidět skrze větrací mřížky a je na ní několik komponent, které mohou bzučet, viz obrázek.
Když poslouchám svou TV v úplném tichu s uchem u větracích mřížek nahoře na zadním panelu u spínaného zdroje a přepínám režimy (Film/Přirozené/Standardní) bzučí všechny, byť s různou intenzitou a frekvencí, kromě Dynamického, který nebzučí. Bzučení také zcela ustane, když v menu Nastavení/Obecné/Úspora energie/ zvolím Vyp. obrázek (LCD panel se zcela vypne). Když však TV poslouchám zepředu z běžné sledovací vzdálenosti 1,5-2m se staženou hlasitostí, bzučení takřka není slyšet (z rodiny ho slyším pouze já sám).
JUCE (265)|30.5.2010 18:06
papinak2: ospravedlňujem sa, že som napísal iba maximálne podsvietenie. Samozrejme, že som to skúšal aj pri minimálnom. Spravil som presne to, čo píšu chalani t.z., že som začal od minimálneho podsvietenia a zvyšoval úroveň podsvietenia až na maximum. Ja to tu čítam podrobne, ale chápem, že z môjho predchádzajúceho príspevku to tak nevyzeralo, čo ma mrzí. Totiž každý v bežnom živote medzi bežnými ľuďmi stále melie o maxime (jedno v akej téme), tak som sa žiaľ nechal uniesť a napísal som iba maximálnu úroveň podsvietenia. Samozrejme platí to, čo som napísal. Nič nepočujem zo vzdialenosti (2-3m) a pri mriežkach vetrania počujem iba slabý brum - povedal by som typický pre elektronické zariadenia - nič extra silné.
Samozrejme pri prepínaní medzi režimami (jeden mal min. podsvietenie a druhý max.) bolo počuť rozdiel. Na max. podsviet. je v podstate ticho a na min.resp. nulovom podsviet. je počuť slabý brum asi zo vzdialenosti 50cm pred TV. Zo zadnej strany TV pri vetracích mriežkach je ten brum silnejší, ale spoza TV z 5cm vzdialenosti asi nikto nepozerá na TV :)
Takže ja som s brumom spokojný, pretože ho nie je pri normálnom sledovaní TV počuť.
Snáď som to teraz napísal správne ;)
steveboss (162)|31.5.2010 00:49
[quote=JUCE;283849]papinak2: ospravedlňujem sa, že som napísal iba maximálne podsvietenie. Samozrejme, že som to skúšal aj pri minimálnom.[/quote]

Nemas sa za co ospravedlnovat, ja som to pochopil hned, ked si napisal "skusal som aj max.podsvietenie", cize si skusal aj minimalne podsvietenie... :-)
adlib (71)|31.5.2010 18:03
Na stránkách podpory je nový firmware 1013.2, tak instalujte a pište poznatky.
JUCE (265)|31.5.2010 23:10
Aktualizoval som firmvér a ako prvé som si všimol, že sa mi v menu "Aktualizácia softvéru" pri položke "Aktualizácia v pohot.rež." preplo z "Vypnuté" na "O 2 hod. neskôr". Hneď som to vypol, aby sa mi TV samovoľne v noci nezapol. Zatiaľ som si nič iné nevšimol.
V rýchlosti som skontroloval (ne)podporu DVD videa a stále TV nepozná IFO súbor a nepamätá si nastavenú zvukovú stopu pre nasledujúci VOB.
Netuším, čo nové mohli v tejto verzii FW opraviť resp. pridať - ktovie... možno zistíme časom :)
vivid.sk (11472)|31.5.2010 23:21
Netuším, čo nové mohli v tejto verzii FW opraviť resp. pridať.

Opravit nemuseli nic, ale mohli opat nieco zablokovat, alebo zakazat :)
Roman Jašek (65)|1.6.2010 16:07
Zdar chlapáci, jenom dotaz. Mám objednaný k této TV reciecer Onkyo TX 508 + repro Magnat Monitor Supreme set 800 (5.0) Má otázka zní, jaký zvuk z této TV dostanu (sledování TV + filmů). Díky za Vaše příspěvky a jsem s pozdravem. Roman Jašek
mary_tvf (8)|1.6.2010 18:10
Rozhodl jsem se právě pro nákup v tuto chvíli a tak jsem pozorně přečetl celé vlákno tohoto modelu a prokousal se téměř celým vláknem o B650.Ale naopak mám teď ve všem v hlavě guláš a neumím se rozhodnout pro letošní či loňský model.(b650 versusC650).Může mě někdo poradit z vlastní zkušeností.
JUCE (265)|1.6.2010 18:55
[quote=Roman Jašek;284191]Zdar chlapáci, jenom dotaz. Mám objednaný k této TV reciecer Onkyo TX 508 + repro Magnat Monitor Supreme set 800 (5.0) Má otázka zní, jaký zvuk z této TV dostanu (sledování TV + filmů). Díky za Vaše příspěvky a jsem s pozdravem. Roman Jašek[/quote]

Zdar, už sa to tu spomínalo a aj ja to mám napísané na mojej stránke, ktorá mi žiaľ zrovna dnes nefunguje (pretože mi niekto neposlal požiadavku na zaplatenie domény), ale už čoskoro pôjde.
TV resp. prehrávač videí v TV podporuje aj DolbyDigital a aj DTS zvuk, takže pripojením receiveru pomocou optického kábla získaš priestorový zvuk (ak ho teda zdroj videa obsahuje). Pokiaľ viem, tak priestorový HD zvuk TV nezvláda (ale vtom sa už fakt nevyznám...).

[quote=mary_tvf;284214]Rozhodl jsem se právě pro nákup v tuto chvíli a tak jsem pozorně přečetl celé vlákno tohoto modelu a prokousal se téměř celým vláknem o B650.Ale naopak mám teď ve všem v hlavě guláš a neumím se rozhodnout pro letošní či loňský model.(b650 versusC650).Může mě někdo poradit z vlastní zkušeností.[/quote]

Ak ti môžem povedať svoj názor, tak mňa mrzí iba to, že si v TV nedokážeme robiť také zmeny, ako to je pri minuloročnom modely B, t.j. nahrávať TV vysielanie, prehliadať internetové stránky, pozerať archív niektorých TV staníc, namapovať si sieťový disk (aby si mohol pozerať filmy priamo zo siete a nemusel si ich mať na USB pripojené do TV) a pod. srandy, ktoré sa v minuloročnej rade dajú popridávať.
Pokiaľ som správne čítal, tak B rada nepodporuje DTS a musel by si si filmy, ktoré majú DTS zvukové stopy prerobiť na DolbyDigital (resp. prehodiť stopy medzi sebou - to sa dočítaš v B650 vlákne). Pokiaľ však nebudeš TV využívať ako prehrávač multimédií, tak neviem, či je nejaký rozdiel v obraze medzi B a C. Skôr ide asi o to, akú máš v TV obrazovku - od akého výrobcu.
Ak sa nevieš rozhodnúť, tak si skús prečítať aj moje poznatky o tomto TV na mojej stránke, ktorá bude snáď už zajtra funkčná.


Obom by vám určite presnejšie odpovedali iní skúsenejší užívatelia tohto fóra.
JUCE (265)|1.6.2010 18:59
vivid.sk: Ale čo viacej nám na C rade môžu zakázať? :) Veď nám tam nič z vylepšení čo máte vy nefunguje ("vlastné" flashové aplikácie), takže aj preto skúšam nový FW bez iných ohlasov, pretože sa nebojím žeby nám niečo ďalšie mohli zablokovať (aspoň zatiaľ). Jedine, žeby nám zakázali prehrávanie multimédií ako mkv, divx a spol., ale to by som si potom už Samsung nikdy nekúpil...

Inak známy, ktorý sa vyzná v linuxe mi navrhol, že skúsime nasimulovať server apps samsung a pokúsiť sa dostať do TV nejakú vlastnú aplikáciu. Ja to síce nevidím moc ružovo, ale tak za pokus nič nedám.
Roman Jašek (65)|1.6.2010 19:22
JUCE, díky za info. Zítra to vyzkouším "na ostro". Roman
mary_tvf (8)|1.6.2010 20:35
[quote=JUCE;284218]
Ak ti môžem povedať svoj názor, tak mňa mrzí iba to, že si v TV nedokážeme robiť také zmeny, ako to je pri minuloročnom modely B, t.j. nahrávať TV vysielanie, prehliadať internetové stránky, pozerať archív niektorých TV staníc, namapovať si sieťový disk (aby si mohol pozerať filmy priamo zo siete a nemusel si ich mať na USB pripojené do TV) a pod. srandy, ktoré sa v minuloročnej rade dajú popridávať.
Pokiaľ som správne čítal, tak B rada nepodporuje DTS a musel by si si filmy, ktoré majú DTS zvukové stopy prerobiť na DolbyDigital (resp. prehodiť stopy medzi sebou - to sa dočítaš v B650 vlákne). Pokiaľ však nebudeš TV využívať ako prehrávač multimédií, tak neviem, či je nejaký rozdiel v obraze medzi B a C. Skôr ide asi o to, akú máš v TV obrazovku - od akého výrobcu.
Ak sa nevieš rozhodnúť, tak si skús prečítať aj moje poznatky o tomto TV na mojej stránke, ktorá bude snáď už zajtra funkčná.
[/quote]

Díky JUCE ,určitě se na tvoji stránku rád podívám (už jsem se marně snažil i dnes).
Když to tedy shrnu, tak loňskému modelu chybí vlastně jen podpora DTS a při nižší pořizovací ceně lze spoustu věcí přidat(nahrávání TV atd). Tak mi vychází lépe řada "B 650" , nebo mi něco uniká.?
K televizi chci připojit nějaký externí multimediání přehrávač nebo propojit s PC a rád bych zkusil i příležitostné hraní her.
Při nákupu přes internetový obchod asi neovlivním typ (výrobce) obrazovky a navíc mám obavy při případné reklamaci (pískání ,bručení), nebo má někdo dobré zkušenosti s nějakým konkrétním ie obchodem u nás?
JUCE (265)|1.6.2010 21:08
mary_tvf: skús zatiaľ tento dočasný odkaz:
http://juce.sunnyday.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172:aky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89:video-technika&Itemid=61 alebo ak by ten link nefungoval, tak sa tam preklikáš aj cez http://juce.sunnyday.sk/
Snáď ti to trochu pomôže pri tvojom výbere.

Podľa mňa je to tak ako píšeš, že nepodporuje DTS, čo nie je problém ak máš externý prehrávač. Potom je lacnejšia B varianta. Nič iné ma nenapadá. Škoda, že nepíšu svoje postrehy ľudia z B modelmi - musel by si napísať do B650 vlákna na ich názory.
adlib (71)|1.6.2010 21:45
Jak nastavit vlastní pozadí Media Playeru. (jestli už to tu někde je, tak se omlouvám)

Fotografii s vlastním pozadí otevřete v M.Playeru jako obrázek, pak -->Nástroje-->Domacnost poz. --> Ano. Vypadá to takhle:
DSC01762.jpg DSC01763.jpg
JUCE (265)|1.6.2010 22:19
adlib: super! Konečne som si tam mohol nastaviť svoje pekné pozadie :) Vďaka, ja som o tom nevedel a moc ma to potešilo ;)
SatHawk (3)|3.6.2010 09:10
Zdravim, tak jsem 2 dny hrdym majitelem LE40C670. Obrazovku mam SQ2 a musim rict, ze maximalni spokojenost. Zadny problemy s vrcenim nebo neco podobne a obraz je opravdu krasny.
dogs (351)|5.6.2010 16:00
Zdravím všechny, může mě někdo prosím říci jaký je rozdíl v řadě C650 a C670 ? Pokud jsem to dobře pochopil dá se to TV vložit nějaký modul a sledovat satelitní vysílání ? Na oficiálních stránkách jsem top nějak nevyčetl.
Doporučíte tuto TV ? Pozorovací vzdálenost cca 3,5 m velikost asi 46".
JUCE (265)|5.6.2010 20:11
dogs: Ak ti môžem poradiť, tak ber 570. Ja som sním veľmi spokojný. Má DVB-S tuner a ak do CI+ slotu vložíš napr. SkyLink kartu s redukciou (prepáč, ale neviem ako sa presne volá), tak budeš môcť prijímať satelitné programy dokonca v HD kvalite.
dogs (351)|6.6.2010 00:32
[quote=JUCE;284693]dogs: Ak ti môžem poradiť, tak ber 570. Ja som sním veľmi spokojný. Má DVB-S tuner a ak do CI+ slotu vložíš napr. SkyLink kartu s redukciou (prepáč, ale neviem ako sa presne volá), tak budeš môcť prijímať satelitné programy dokonca v HD kvalite.[/quote]

Díky za radu, myslel jsi 670 ???? V popisu na samsung.cz není uveden satelitní tuner.
Ještě se chci zeptat majitele této TV, má DVB-T HD tuner ? a dají se seřadit digitální programy tak jak budu chtít ? Třeba čt 1 na 1, Nova na 5 atd. ?

Díky moc za odpověď
adlib (71)|6.6.2010 19:59
TV, které končí na 670 májí všechny satelitní tuner. Programy samozřejmě seřadit jdou.

Pokud klikneš na odkaz TV v mém podpise, tak tam zjistíš, že satelitní tuner je u této TV uveden.
JUCE (265)|6.6.2010 23:26
dogs: ježkovi zraky... jasne, že som myslel 670. Ospravedlňujem sa.
Inak na mojej stránke nájdeš veľa užitočných informácií o tejto TV. Keďže link v mojom popise momentálne nefunguje, tak skús cez dočasný link http://juce.sunnyday.sk
dogs (351)|7.6.2010 02:37
[quote=JUCE;284835]dogs: ježkovi zraky... jasne, že som myslel 670. Ospravedlňujem sa.
Inak na mojej stránke nájdeš veľa užitočných informácií o tejto TV. Keďže link v mojom popise momentálne nefunguje, tak skús cez dočasný link http://juce.sunnyday.sk[/quote]

Díky moc, takže všichni jste spokojení a dnes by jste koupili stejně ?
jis (1301)|7.6.2010 11:35
[quote=dogs;284837]Díky moc, takže všichni jste spokojení a dnes by jste koupili stejně ?[/quote]Pokud se ptáš čerstvých majitelů LE40C650, tak na to je možná příliš brzo, řada z nich ani nestihla přečíst návod, alespoň podle dotazů zde :).

Já sám jsem na novou "placatou" TV myslel cca od roku 2006, vždy koncem roku jsem obrazil obchody, abych získal představu naživo a pak jsem studoval na netu a závěr byl po dva roky stejný: Ještě je to zbytečně drahé a nedokonalé. Teprve koncem roku 2008 jsem usoudil podle avizovaných nových modelů, že budou stát za úvahu nové PDP Panasonic a nové LCD Samsung, obě řady vypadaly alespoň papírově velmi dobře. Když se objevily na jaře 2009 na trhu, tak mne naživo i dle recenzí přesvědčil Samsung, pak jsem měl náhodou štěstí na dobrou cenu a koupil jsem LE40B750 cca o půl roku dříve, než jsem plánoval. Vybíral jsem dlouho a trpělivě a nyní vím, že se mi to povedlo, viz enormní popularita modelů B650/B750. Uplynul víc jak rok a TV mezitím po stránce firmware a software uzrála. Postupně jsem k ní pořídil i adekvátní příslušenství a spokojenost dále narostla. To je mimochodem velmi důležitá věc, TV jen sama o sobě nebo analogově propojená se starým vybavením (např. přes SCART), to prostě není ono.

Jinak musím říci, že ptát se, jak jsou lidé spokojeni se svým výběrem čehokoliv je věc dost ošidná. Kdo z nich ti upřímně řekne, udělal jsem chybu, je to nedodělek, za ty prachy to vůbec nestojí, atp. ;). Navíc, kdo z nás má zkušenost alespoň s několika aktuálními modely, aby mohl srovnávat a radit. Závěr si prostě musí každý udělat sám na základě kvalitních recenzí, popularity daného modelu a vlastní zkušenosti nejen virtuální, ale naživo, nejlépe u známých, u přátel v reálném domácím prostředí. Pro mě samotného byl jedním z rozhodujících momentů návštěva u kamaráda, který je filmový nadšenec a jeho Samsung řady A na mě už v roce 2008 udělal velmi dobrý dojem a to o moc lepší než v obchodech.
JUCE (265)|7.6.2010 15:51
Môžem len potvrdiť to, čo píše jis. Ja sám (ako píšem aj na svojej stránke) som si bol pri výbere TV oťukať B650 u známeho. Ukázal mi všetko, čo ten TV dokáže (samozrejme bez akýchkoľvek úprav firmvéru, pretože on je iba obyčajný užívateľ). Už vtedy sa mi ten model veľmi páčil, a keďže počas môjho rozhodovania nebol v niekoľkých e-obchodoch tento model dostupný, tak som si vybral tohtoročný model C a rovno už so satelitným prijímačom, čiže C670 (nemám rád veľa diaľkových ovládačov).
Človek ti ťažko poradí, pretože každý má iné požiadavky a to je ten problém. Poradím ti iba toto: gúgli, čítaj, čítaj, čítaj, gúgli, čítaj a ešte raz čítaj názory na fórach a potom si všetky chyby, resp. vlastnosti :) týchto modelov, ktoré si sa dočítal odskúšaj u nejakého známeho priamo na TV. Príp. ak nájdeš ochotný personál v nejakom obchode, tak si šťastný človek, avšak po mojich skúsenostiach z môjho okolia to nevidím moc ružovo - možno inde je to lepšie.
A ešte k tomu príslušenstvu: TV je ozaj iba polovica úžitku pri sledovaní filmov, pretože si predstav aký je rozdiel v tom, keď pozeráš film v kine a keď pozeráš film doma. Ak nemáš k TV poriadne ozvučenie, tak určite o ňom uvažuj, čiže prirátaj si vyššiu cenu k skoro kino pôžitku :)
Ja som s TV spokojný, len ma mrzí, že sa nedajú (dúfam, že aspoň iba zatiaľ) pridávať do TV vychytávky ako pri B rade. Čo sa týka obrazu je TV super a už iba čakám, keď zakúpim modul so Skylink HD kartou a snáď si vychutnám ten obraz naplno (i keď tých HD staníc zatiaľ nie je nejak veľa).