Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2008

radolaco (43)|14.5.2008 11:49
[QUOTE=x1men;177232]řikas puk viditelný ,zanamená to ze byl celistvi bez zadnych pruhu jak za kometou?[/QUOTE]

Absolutne ziadne pruhy a nic podobne. Takisto pri nejakom inom rychlom pohybe. Tych 100Hz predsa len asi robi svoje. A to ako som spominal, zobrazovany signal bol veeelmi zly. Uz aby som mal SK/CZ link.
x1men (27)|14.5.2008 12:30
[QUOTE=radolaco;177239]Absolutne ziadne pruhy a nic podobne. Takisto pri nejakom inom rychlom pohybe. Tych 100Hz predsa len asi robi svoje. A to ako som spominal, zobrazovany signal bol veeelmi zly. Uz aby som mal SK/CZ link.[/QUOTE]


Ahoj diky moc za informace, to se vyplati pripaltit si a koupit tento model. Ja hcel puvodne kupovat plazmu PS42q97HD asi bych taky neprohloupil, ale tato TV se me zda byt vyborna. Jest bych mel na tebe jeden dotaz. CO ta cerna v apsolutni tme, jak to vnimas? A co fotky pres USB? je to takova bomba jak si myslim?
Diky za info
radolaco (43)|14.5.2008 12:38
[QUOTE=x1men;177246]Ahoj diky moc za informace, to se vyplati pripaltit si a koupit tento model. Ja hcel puvodne kupovat plazmu PS42q97HD asi bych taky neprohloupil, ale tato TV se me zda byt vyborna. Jest bych mel na tebe jeden dotaz. CO ta cerna v apsolutni tme, jak to vnimas? A co fotky pres USB? je to takova bomba jak si myslim?
Diky za info[/QUOTE]

Cierna je na velmi dobrej urovni, fakt dost temnota:) Ak sa nachadza cierna priamo v obraze, tak naozaj mas pocit uplne ciernej a nie tmavo sedej. Skusil som aj prepnut na format 4:3 a aj tie pruhy po bokoch su vcelku nerusiace, resp. ked sa pozeras na obraz tak stracas dojem ze tam nejake pruhy su. Samozrejme pokial sa na tie pruhy priamo pozres, tak ich vies rozoznat...
To USB na fotky a MP3 som este neskusal, ale dnes skusim a napisem. Pravdupovediac to asi moc pouzivat nebudem lebo vsetko budem prehravat cez HTPC.
Inak naozaj tento TV odporucam, ked som ho kupoval tak som sa pre istotu dopredu moc netesil, ale teraz by som pre nim sedel stale:) Napr. taky obraz z PC je fakt uzasny.
axicom (626)|14.5.2008 13:05
Co format 14:9 to asi Samsung nezna? Libi se mi to u SONY.
radolaco (43)|14.5.2008 13:16
[QUOTE=axicom;177258]Co format 14:9 to asi Samsung nezna? Libi se mi to u SONY.[/QUOTE]

je tam nejaky sirokouhly zoom co moze byt cca tych 14:9. Ale pravdupovediac nechavam auto rezim, resp. 16:9...aj ked je to roztiahnute, da sa to zniest a menej ma to rusi ako to osekanie ked nevidim polku loga TV stanice..
j.jusko (2)|14.5.2008 13:35
to pedrosa chcem sa spytat aky pouzivas zdroj signalu a ako je to s kvalitou obrazu mas na to napojene aj HTPC?
lusy (184)|14.5.2008 18:48
[QUOTE=x1men;177246]Ahoj diky moc za informace, to se vyplati pripaltit si a koupit tento model. Ja hcel puvodne kupovat plazmu PS42q97HD asi bych taky neprohloupil, ale tato TV se me zda byt vyborna. Jest bych mel na tebe jeden dotaz. CO ta cerna v apsolutni tme, jak to vnimas? A co fotky pres USB? je to takova bomba jak si myslim?
Diky za info[/QUOTE]

Fotky pres USB perfektni, mam ale pouze 3megovy fotak (Canon Ixus II). Co to udela pri snimku treba z 10megoveho fotaku tezko rict, ale asi zasadni rozdil nebude.
axicom (626)|14.5.2008 19:28
Ma 40A656 automaticky format obrazu? V prodejne me presvecovali ze ne a ani to v menu nebylo vysvicene. Jinak je TV sympaticka.
radolaco (43)|14.5.2008 21:15
[QUOTE=axicom;177316]Ma 40A656 automaticky format obrazu? V prodejne me presvecovali ze ne a ani to v menu nebylo vysvicene. Jinak je TV sympaticka.[/QUOTE]

Pokial stanica vysiela info, ze momentalne vysiela v 16:9, tak sa do tohto formatu prepne. Ale bez tejto info sa neprepne, ziadne cierne pruhy nedetekuje.
lusy (184)|14.5.2008 21:16
[QUOTE=axicom;177316]Ma 40A656 automaticky format obrazu? V prodejne me presvecovali ze ne a ani to v menu nebylo vysvicene. Jinak je TV sympaticka.[/QUOTE]

Ma, a nechapu, proc se to v obchode neobjevilo..??
lighthouse (12)|14.5.2008 22:01
Ako to je s tymi 100 Hz? je tam vidiet rozdiel ked to je vypnute pri hokeji,tenise atd?
chcem kupit 37 A656 ale teraz som dost na pochybach ako som si precital o tom praskani a problemami s firmware. nemaju tie televizory nejake vazne chyby ktore vam vadia? dik za pomoc
axicom (626)|14.5.2008 22:19
[QUOTE=lusy;177345]Ma, a nechapu, proc se to v obchode neobjevilo..??[/QUOTE]

No to mi je take divne, presvecovali me ze to neumi zadny Smasung. Prece kdyz pustim DVD a je 16:9 tak by se TV mela prepnout, stejne tak jako u Novy ci CT. Byl jsem dnes v Elektroworldu v Liberci, fak ochota sama, chtel jsem aby mi trosku upravili obraz u 42PX80, pry to musim az doma:-) Pak jsem se dozvedel ze LCD ma lepsi cernou nez plazma.
jurajko79 (20)|15.5.2008 07:54
Čiernu to má fakt dosť dobru, a to praskanie je až po vypnutí tak to neriešim, format prepína automaticky.
Celková skokojnosť na 1 ,čakal som aj horši obraz na káblovke ale da sa to pozerať bez problemov mam 40A656 a pozerám z cca 2,5-3m.DVD je na tom super a HDTV idem cez HTPC to je krása.
Bočné USB a prezeranie fotiek je paradne akurát mam HTPC tak mi to netreba ale je to super.
Zatial som neprišiel na žiadnu chybu čo by mi vadila.
Šport sa da pozerať ale pri hokeji je za pukom šmuha ako za kometou ale da sa to.
pecar (16)|15.5.2008 08:16
uplny suhlas s "jurajko79" vo vsetkych bodoch. Ja praskanie neevidujem ani pri vypnuti TV, format mi prepina automaticky, analog na moje prekvapenie dobry (cakal som hrozu) pri prepnuti na DTV je obraz super, sport sa da sledovat v pohode, pri hokeji je za pukom maly chvostik, ale to len vtedy ked sa zameram cisto na puk, pri sledovani hry ako celku si to nevsimnem. DVD uplne v pohode, pekny cisty obraz, pri DVD-DL nadhera. Pozeram s 3,5 m a naozaj som spokojny, zatial ziadna vytka.
radolaco (43)|15.5.2008 08:25
Mam 40A656 a este som sice manual otvoreny nemal, ale trosku ma stve, ze ked chcem prepnut z TV (analog) na PC, tak musim prepinat tlacidlom "Source" cez niekolko vstupov (Scart1, Scart2...). Nejde tieto nepouzivane vstupy zo zoznamu odstranit, alebo inak dosiahnut to, ze budem prepinat len medzi mojimi pouzivanymi vstupmi, teda v sucasnosti TV a PC?
x1men (27)|15.5.2008 09:19
Uz jste někdo zkošeli nějaký testovací obrazec? mäm na mysli přechpody byrev jestli je barevna hloubka tak dostatečná, jeslti není vidět přechody mezi barvami.
radolaco (43)|15.5.2008 10:45
[QUOTE=x1men;177382]Uz jste někdo zkošeli nějaký testovací obrazec? mäm na mysli přechpody byrev jestli je barevna hloubka tak dostatečná, jeslti není vidět přechody mezi barvami.[/QUOTE]

Neskusal som nic take a ked ti mam pravdu povedat, tak ani neplanujem...jednoducho som s obrazovym podanim nadmieru spokojny pri vsetkom, takze nie je treba sa utvrdzovat nejakym tym obrazcom;)
Pridam este jeden postreh:
Realnu vzdialenost oci od panelu mam cca 2,5 metra a pri 40" to je presne podla mojich predstav. Ked pustim HD video (uplne staci 720p), tak tam je evidentne ze by nebol problem s 52" a aj vacsej TV. Proste ten obraz je natolko kvalitny ze ma rezervy aj na naozaj velke uhlopriecky. Ale tych 40-42" je pokial nebude HD standartom pre bezne TV vysielanie idealne.
IceDive1 (223)|15.5.2008 11:23
Chlapi nelesknú sa moc tie obrazovky na 656? Ale úprimnú odpoveď chcem. Svieti mi totiž do obyvačky zboku po obede slniečko a nerád by som čumel na žalúzie odrazené v telke celý deň.
x1men (27)|15.5.2008 11:35
[QUOTE=IceDive1;177402]Chlapi nelesknú sa moc tie obrazovky na 656? Ale úprimnú odpoveď chcem. Svieti mi totiž do obyvačky zboku po obede slniečko a nerád by som čumel na žalúzie odrazené v telke celý deň.[/QUOTE]

projdi si asi dve stranky pred tim, je tam fotka kde je TV umistena naproti oknu.
IceDive1 (223)|15.5.2008 11:48
Dík. Priame svetlo sa dosť odráža. Ešte by som rád videl ako je to keď ide svetlo z boku.
lusy (184)|15.5.2008 12:21
[QUOTE=radolaco;177375]Mam 40A656 a este som sice manual otvoreny nemal, ale trosku ma stve, ze ked chcem prepnut z TV (analog) na PC, tak musim prepinat tlacidlom "Source" cez niekolko vstupov (Scart1, Scart2...). Nejde tieto nepouzivane vstupy zo zoznamu odstranit, alebo inak dosiahnut to, ze budem prepinat len medzi mojimi pouzivanymi vstupmi, teda v sucasnosti TV a PC?[/QUOTE]

Mam obavu, ze to nepujde....
lusy (184)|15.5.2008 12:35
[QUOTE=x1men;177382]Uz jste někdo zkošeli nějaký testovací obrazec? mäm na mysli přechpody byrev jestli je barevna hloubka tak dostatečná, jeslti není vidět přechody mezi barvami.[/QUOTE]

Jak jsem tady psal, ze jsem testoval vedle sebe A559 a M87, tak to bylo hodne taky o testovacich obrazcich z DVD. Ted budu mluvit pouze o A559: napr. U testu rozliseni ta stupnice z DVD ani nestacila, rozliseni dovede LCD rozhodne vyssi, nez je na testovacim obrazi. Jednotlive barvy byly ciste, dokonce jsem neobjevil ani jeden vadny pixel (panel S), u ciste bile barvy se projevuje clouding, coz je "vada" asi vsech LCD, nekde vice, nekde mene. Z meho pohledu, jsem detailista, je to docela dost spatne, napr. odstin bile v rohu a ve stredu obrazu byl tak o 10-20% smrem do sede. Samozrejme potom pri normalnim provozu je potreba dat pozor na nastaveni, protoze napr. led pri hokeji v rezimu Kino je nerovnomerne nasedly (az nazloutly), ale pri nastaveni na Dynamicky, nebo i Standardni je uz led vcelku bily v cele plose, clouding se prilis neprojevuje. Vadi mi spise presahy ostre hrany bila-cerna, kdy jsou tam asi 3 obrysy (od tluste po tenkou, coz je ale dano mozna nastavenoim ostrosti obrazu atd. jeste jsem nemel cas si s tim nastaveni hrat natolik, abych nasel optimum. Pouzivam na DVD film Dynamicky a na satelit SD Standardni, DVB-T zatim nemam. Pokud by chtel nekdo fotku z nejakeho konkretniho testu, tak ji se muzu dat.
V tuto chvili mi asi nejvice vadi praskani pri zapnuti a vypnuti (ale asi pouze 20 vterin - vem to cert), bruceni ve zvuku ze SCARTU kdyz neni zrovna signal (napr. prepinam stanice satelitu) a hlavne roztreseny obraz pri prudkem pohybu kamery vodorovne (nejenom sport) - prenastaveni Movie plus na to nema skoro zadny vliv, 559 nema 100Hz, ale mam obavu, ze by to pomohlo jenom trochu
x1men (27)|15.5.2008 12:51
[QUOTE=lusy;177417]Jak jsem tady psal, ze jsem testoval vedle sebe A559 a M87, tak to bylo hodne taky o testovacich obrazcich z DVD. Ted budu mluvit pouze o A559: napr. U testu rozliseni ta stupnice z DVD ani nestacila, rozliseni dovede LCD rozhodne vyssi, nez je na testovacim obrazi. Jednotlive barvy byly ciste, dokonce jsem neobjevil ani jeden vadny pixel (panel S), u ciste bile barvy se projevuje clouding, coz je "vada" asi vsech LCD, nekde vice, nekde mene. Z meho pohledu, jsem detailista, je to docela dost spatne, napr. odstin bile v rohu a ve stredu obrazu byl tak o 10-20% smrem do sede. Samozrejme potom pri normalnim provozu je potreba dat pozor na nastaveni, protoze napr. led pri hokeji v rezimu Kino je nerovnomerne nasedly (az nazloutly), ale pri nastaveni na Dynamicky, nebo i Standardni je uz led vcelku bily v cele plose, clouding se prilis neprojevuje. Vadi mi spise presahy ostre hrany bila-cerna, kdy jsou tam asi 3 obrysy (od tluste po tenkou, coz je ale dano mozna nastavenoim ostrosti obrazu atd. jeste jsem nemel cas si s tim nastaveni hrat natolik, abych nasel optimum. Pouzivam na DVD film Dynamicky a na satelit SD Standardni, DVB-T zatim nemam. Pokud by chtel nekdo fotku z nejakeho konkretniho testu, tak ji se muzu dat.
V tuto chvili mi asi nejvice vadi praskani pri zapnuti a vypnuti (ale asi pouze 20 vterin - vem to cert), bruceni ve zvuku ze SCARTU kdyz neni zrovna signal (napr. prepinam stanice satelitu) a hlavne roztreseny obraz pri prudkem pohybu kamery vodorovne (nejenom sport) - prenastaveni Movie plus na to nema skoro zadny vliv, 559 nema 100Hz, ale mam obavu, ze by to pomohlo jenom trochu[/QUOTE]

no skoda ze tento test neni presne na miru A656, asi by to hodne lidi od koupe odradilo, alespon pro lidi co se divaji na sport. Muzes tady vystavit ty testovane fotky ? Diky
jurajko79 (20)|15.5.2008 13:05
[QUOTE=IceDive1;177411]Dík. Priame svetlo sa dosť odráža. Ešte by som rád videl ako je to keď ide svetlo z boku.[/QUOTE]

Aj mne svieti svetlo z boku ale doteraz mi to nevadilo na klasickej telke tak ani teraz mi to nejak extra nevadí.Je pravda že sa to odraža ale dá sa na to pozerať popripade trocha stočím žaluzie a je to ok.
x1men (27)|15.5.2008 13:12
Pderesli prispevek tady mel clovek co ma A556, a rika ze se to skube pri vodorovnem posuvu. Toz by me fak zajimalo jestli A656 je takova bomba pri tom samem pohybu.Nechce se me snad ani verit ze pri rychlich pohybech je takovy rozdil mezi temato TV. Diky za posterhy
IceDive1 (223)|15.5.2008 16:37
Dá sa v rade 656 vypnúť dynamický kontrast? Keď áno aký je potom obraz?
jurajko79 (20)|15.5.2008 17:15
[QUOTE=IceDive1;177457]Dá sa v rade 656 vypnúť dynamický kontrast? Keď áno aký je potom obraz?[/QUOTE]

Da sa ale extra rozdiel tam nieje, dajú sa nastaviť 3 úrovne kontrastu, skusal som to ale pri vypnutom len trochu stmavol inač som nič nepostrehol. Možno niekto postehol niečo viac.
IceDive1 (223)|15.5.2008 19:37
Pokiaľ si nič nepostrehol tak je len dobre. Dosť mi totiž vadí zmena intenzity podsvietenia pri dynamickom kontraste.
radolaco (43)|16.5.2008 11:04
No ja pozorujem uz par dni taku zvlastnu anomaliu. Neviem ci to je vplyvom toho vkladania dalsieho obrazku (100Hz) alebo co, ale niekedy je obraz pri filmoch ci serialoch akoby taky amatersky...taky zrychleny...neviem ako by som vam to opisal...ako ked v normalnom filme chcu ukazat ukazku z telenovely...chape niekto co tym myslim?:)
ezechiel1917 (498)|16.5.2008 11:11
[quote=radolaco;177529]No ja pozorujem uz par dni taku zvlastnu anomaliu. Neviem ci to je vplyvom toho vkladania dalsieho obrazku (100Hz) alebo co, ale niekedy je obraz pri filmoch ci serialoch akoby taky amatersky...taky zrychleny...neviem ako by som vam to opisal...ako ked v normalnom filme chcu ukazat ukazku z telenovely...chape niekto co tym myslim?:)[/quote]

Normalni vlastnost temer vsech 100Hz technologii, u Samsungu se to da zredukovat nastavenim 100Hz na Nizkou uroven.
lusy (184)|16.5.2008 12:29
[QUOTE=ezechiel1917;177531]Normalni vlastnost temer vsech 100Hz technologii, u Samsungu se to da zredukovat nastavenim 100Hz na Nizkou uroven.[/QUOTE]

souhlas, proto jsem nekupoval 100Hz, ale bez nich to ma taky mouchy, jak jsem uz psal
ezechiel1917 (498)|16.5.2008 13:31
tak ono se to hodi mit i kdyz to budes mit vypnuty a zapnes si to na urcity veci kde se to vyuzije, napr. sport. ale zalezi samozrejme i na cene.
Ja ted na Toshibe treti tyden pouzivam 100Hz vsude, a oproti Samsungu nebe a dudy, zadny artefakty, zadny telenovely, proste optimalni dopocitavaci algoritmus, jak pro 24hz tak pro 50/60. Zatim jsem se nesetkal na zadne jine televizi s lepsim, z tech ktere jsem mel moznost alespon trochu vic otestovat (Samsung, Sony, Philips)
radolaco (43)|16.5.2008 14:31
[QUOTE=ezechiel1917;177531]Normalni vlastnost temer vsech 100Hz technologii, u Samsungu se to da zredukovat nastavenim 100Hz na Nizkou uroven.[/QUOTE]

A preco to tak robi preboha?
Mne sa inak vzdy zdalo pri starych CRT telkach ze tych 100 Hz ale uplne na chuja, lebo to akurat kazi obraz a to blikanie sa da zniest urcite lepsie ako skockateny cely obraz... Ale pri LCD som myslel ze uz to bude ok kedze cely obraz je uz dugitalny...v podstate obraz je vlastne ok, ale tato vec ma dost nemilo prekvapila...asi vypnem 100 Hz do najblizsich MS v hokeji a bude :)
IceDive1 (223)|16.5.2008 17:23
[QUOTE=radolaco;177554]A preco to tak robi preboha?
Mne sa inak vzdy zdalo pri starych CRT telkach ze tych 100 Hz ale uplne na chuja, lebo to akurat kazi obraz a to blikanie sa da zniest urcite lepsie ako skockateny cely obraz... Ale pri LCD som myslel ze uz to bude ok kedze cely obraz je uz dugitalny...v podstate obraz je vlastne ok, ale tato vec ma dost nemilo prekvapila...asi vypnem 100 Hz do najblizsich MS v hokeji a bude :)[/QUOTE]

Tak teraz neviem o čom hovoríš. Mal som 100Hz 32" crt Loewe Nemos a nevšimol som si žiadny skockatený obraz. Aj dnes by strčil hociktoré LCD do prd....:-)
100Hz u crt bolo z dôvodu blikania obrazovky kedže rýchlosť obnovovania obrazu je o dosť vyššia ako pri LCD. Podobný efekt blikania som zaznamenal aj na plazmách kde 100Hz blikanie odstráni.
U LCD je to skorej nutnosť aby bol obraz ostrý aj v scénach s rýchlym pohybom.
lupo (150)|16.5.2008 17:48
Samsung vyvíjí televizory s digitálním tunerem pro formát DVB-T2

Již v příštím roce by měly vybrané televizory značky Samsung obsahovat digitální tuner pro formát DVB-T2. Firma zároveň chystá kombinované integrované digitální televizory se třemi tunery pro příjem zemského (DVB-T), satelitního (DVB-C) a kabelového (DVB-S) vysílání. Na konferenci iCT Day 2008 to v pondělí prohlásil product marketing manager Samsungu Ondřej Lukáč.

"Připravujeme DVB-T2 tuner, který by mohl být dostupný začátkem příštího roku," prohlásil Lukáč. Triple play tunery v jednom televizoru plánuje také společnost Sony, s formátem DVB-T2 však podle marketingového manažera Ivana Trachty počká. "On to vždycky musí někdo zaplatit. Bylo by dobré nejdříve zavést DVB-T a teprve potom se rozvíjet dál," uvedl Trachta.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ezechiel1917 (498)|16.5.2008 17:59
Technologie dopoctu snimku 100Hz uz z principu muze vykouzlit obraz pouze odpovidajici zdroji, je neco jineho dopocitavat z 50 prokladanych PAL snimku (tv norma u nas) a z progresivnich snimku HD rozliseni, kde uz to zacina mit smysl a zacina se to objevovat i ve vysledku. Samozrejme idealni by bylo nasadit 50 a 60 progresivnich snimku jako standard a pak by jakekoliv dopocty nebyly temer potreba, samozrejme ale technologie by zustala, ale vysledek by byl radove lepsi nez soucasny stav.

To ze obraz "skace" muze byt patrny obzvlast u rychlych pohybu kamer ze strany, kde je na stejnou rychlost potreba daleko vic dopocitanych snimku nez u scen s pevnou kamerou kde se hejbou herci, a presne kvuli temto vecem jsou u 100Hz "vykyvy" plynulosti. Samozrejme cim vic snimku algoritmus dopocitava tim "plynuleji" a neprirozeneji pohyb pusobi, nemyslim si ze by 100Hz zostrovalo obraz, virtualne doostrit material dopoctem jde tezko, spis bych hovoril o opaku, kvuli potrebe vyhlazeni artefaktu zpusobenych dopoctem. Se 100Hz u Samsungu mam bohate zkusenosti a vzhledem k obrazovym chybam, na ktere jsem obzvlast haklivy na 100Hz nelpet. U LCD neni potreba, LCD neblika. Pokud nekdo chce 100Hz treba pro sport, kde to jakysi smysl ma tak u Samsungu jedine nastavit na nizkou uroven, ktera je jeste v jakesi mire tolerovatelnosti, ale cokoliv vyssiho je pro lidi s citem pro obraz nesledovatelne...
Pedrosa (4)|16.5.2008 18:35
[QUOTE=j.jusko;177261]to pedrosa chcem sa spytat aky pouzivas zdroj signalu a ako je to s kvalitou obrazu mas na to napojene aj HTPC?[/QUOTE]

Zdroj signálu mám DVB-T. Jsem z Prahy a signál mám výbornej. Kvalita obrazu je nad moje očekávání. Ale zdá se mi, že různý filmy jsou vysílaný v různý kvalitě? Třeba taková Kriminálka Miami je nádherná a Kobra 11 tak hezká neni, nehodnotím obsah :) Sport (hokej, fotbal) je koukatelnej, ale žádná sláva to neni. Koukám asi ze 4 metrů. Nic k telce připojené nemám, ale chci domácí kino SAMSUNG HT-TZ315. Koukal jsem přes USB na fotky a pěkný.
OndraC (167)|16.5.2008 21:39
ezechiel1917: psal jsi, že jsi svou toshibu měl možnost potovnat se Samsungem, Sony, Philipsem...které jejich modely jsi zkoumal? byly mezi nimi ty nové? rád si přečtu, co jsi zjistil...stále ještě tv vybírám, momentálně je ve výběru tahle toshiba, pak sony 40w4000 a philips 42pfl7603, tak mě třeba nalomíš :-)
tomzvule (249)|16.5.2008 22:36
OndraC:

Dej pak vědět, jak jsi vybral a proč.
Mám též v merku novou Sony kdl-40W4000 a Philips 42PFL7603D
Ta Toshiba je s cenou trošku jinde.
OndraC (167)|16.5.2008 23:48
tomzvule: čistě teoreticky...co kdyby byla toshiba za cenu srovnatelnou? občas si o ní tady přečtu nějakou pochvalu, zatím snad žádné mínus...ale máš pravdu, cena je trochu jinde...
radekhulan (185)|17.5.2008 22:16
Mám 100Hz Samsung LE46A656, a také moc nevidím smysl 100Hz. Pro PAL signál to skoro není vidět přes jeho jiné výraznější vady, a jiné zdroje, pokud už jsou HD, umí jít většinou až do 1080p (třeba XBox, upsample DVD, atd.).

Samsung LE46A656 je fantastická televize, obraz je opravdu dobrý i při tom mizerném českém pozemním PALu (jak analog tak DVB-T), ale příště bych 8.000 Kč ušetřil a šel do Samsung LE46A559 (48.000 Kč vs 40.000 Kč) nebo LE52A559.

--

To, co mi na této TV vadí, je nemožnost nastavit DNR a 100Hz zvlášť pro každý program a vstup, musí se to pořád přepínat :( Přitom by to byla snadná úprava firmware. Stejně tak si chci odlišně nastavit obraz pro XBox 360 / HDMI a přehrávání DVD a pro hraní hry na XBoxu (ten samý HDMI), má to zcela jiné požadavky. Musím ale strávit minutu nastavováním. Nejde použít profil "film", protože film z DVD je hodně jinak než film z pozemního vysílání. Úplně ideální by bylo 5-10 uživatelských profilů, které zahrnou naprosto vše, a tlačítko na jejich přepínání.

Jako programátorovi mi ty televize přijdou softwarově hodně odfláklé :( Ale víc nastavení by asi "masa" nesnesla.
Brnky (84)|18.5.2008 11:32
Nemáte někdo bližší informace o LE40A750? Kdy se začne prodávat v Německu a kdy u nás? Moc se na ní těším, už jen ten desing a bude mít víc možností, třeba přípojku na LAN a DLNA. Cena by mě taky zajímala.
Majlk (161)|18.5.2008 21:32
Je to tak,hlavne u samsungu by ty programatory do jednoho meli vyhazet na dlazbu...
lupo (150)|19.5.2008 09:17
to: Radek Hulán Je dobře že se tu objevují podrobnější postřehy od majitelů nových TV, jenom je mezi těmi TV rozdíl ještě v dynamickém kontrastu 30 000:1 u řady 559 a 50 000:1 u řady 656 - nedíval ses náhodou někde na rozdíl v prodejně, kde by byly vedle sebe? Ale asi jsi vybíral spíše jen na netu :-) Taky by mě zajímalo, jestli nemáš nějaký film, kde se švenkuje prudce s kamerou, např Bournův mýtus apod, jak se v takovém případě TV chová, když obraz ubíhá prudce ve vodorovném pohybu (trhání) a jestli na to má 100Hz nějaký vliv. Co se týče velikosti obrazovky, v případě dostatečné zásoby materiálu v HD rozlišení větší úhlopříčka určitě vítězí, potvrzuje to na fórech hodně lidí po nákupu úhlopříček 37" - 40", že měli raději vzít větší... V případě kvalitního zdroje se není potřeba obávat sledování z malé vzdálenosti.
lusy (184)|19.5.2008 14:38
Tak nemam ohledne 40A559 dobre zpravy. Jak jsem tady uz pslaa tak jsem delal porovnani s 40M87 v SD rezimu a chystal jsem se na testy porovnani v HD (BD). Ale v patek zacla A559 zhorsovat obraz, obraz je jakoby elektronicky zasumeny, obrysy jsou zubate a to jak ze SCARTU ale i analog TV (DVB-T zatim nemam signal). Uz jsem zkusil vse vcetne resetu, ale nic....
KR (8)|19.5.2008 14:50
[QUOTE=lupo;177834]to: Radek Hulán Je dobře že se tu objevují podrobnější postřehy od majitelů nových TV, jenom je mezi těmi TV rozdíl ještě v dynamickém kontrastu 30 000:1 u řady 559 a 50 000:1 u řady 656 - nedíval ses náhodou někde na rozdíl v prodejně, kde by byly vedle sebe? Ale asi jsi vybíral spíše jen na netu :-) Taky by mě zajímalo, jestli nemáš nějaký film, kde se švenkuje prudce s kamerou, např Bournův mýtus apod, jak se v takovém případě TV chová, když obraz ubíhá prudce ve vodorovném pohybu (trhání) a jestli na to má 100Hz nějaký vliv. Co se týče velikosti obrazovky, v případě dostatečné zásoby materiálu v HD rozlišení větší úhlopříčka určitě vítězí, potvrzuje to na fórech hodně lidí po nákupu úhlopříček 37" - 40", že měli raději vzít větší... V případě kvalitního zdroje se není potřeba obávat sledování z malé vzdálenosti.[/QUOTE]

V sobotu jsem prostál cca 1/4 hodiny ve Wídni v MediaMarkt před 559 a 656 (úhlopř. 40 palců, byly těsně vedle sebe). Běžela tam reklamní sada - let z pohledu pilotů, klasy obilí ve větru, makro s brouky atd. Mohl jsem si oči vykoukat, žádný rozdíl jsem neviděl. Pravda, nemusely být správně nastavené.
Vybírám mezi 656 a Sony W4000 - ještě bych rád viděl tyto 2 TV u sebe (tuším ale, že 100Hz nebude ten hlavní rozdíl) . . . .
FFMAN (167)|19.5.2008 15:18
Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

Format : Matroska
File size : 484 MiB
PlayTime : 1mn 42s
Bit rate : 39.7 Mbps

Video #0
Codec : AVC
Bit rate : 37.7 Mbps
Nominal bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1920 pixels
Height : 1080 pixels
Display Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps

Audio #0
Codec : AC3
PlayTime : 1mn 42s
Bit rate mode : CBR
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Title : Audio ingles AC3 2.0 @ 448 Kbps
Language : English

http://www.imagebam.com/image/5ab9876234422
http://www.imagebam.com/image/eeb0576234426
lusy (184)|19.5.2008 16:25
[QUOTE=FFMAN;177876]Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

Format : Matroska
File size : 484 MiB
PlayTime : 1mn 42s
Bit rate : 39.7 Mbps

Video #0
Codec : AVC
Bit rate : 37.7 Mbps
Nominal bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1920 pixels
Height : 1080 pixels
Display Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps

Audio #0
Codec : AC3
PlayTime : 1mn 42s
Bit rate mode : CBR
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Title : Audio ingles AC3 2.0 @ 448 Kbps
Language : English

http://www.imagebam.com/image/5ab9876234422
http://www.imagebam.com/image/eeb0576234426[/QUOTE]

Jak se to da stahnout?
conky (23)|19.5.2008 17:51
zdar poznate niekto eobchod elektrosok ? maju tam dost dobre ceny
napr.
LE46A656 http://elektrosok.cz/samsung-lcd-tv-le-46-a-656--le46a656--d488.html
a vacsinou skladom ???

edit: uz som nasiel thread o tejto "firme" takze asi nic sorry za OT
paett (32)|20.5.2008 15:03
Zdravím,

někde tady na foru si na nej lidi stezovali. Tvrdili, ze nakup byl skutečně šok, ale bohužel už nevím v jakem threadu to bylo. Levne samsungy meli sveho casu i na DNO.cz, o tech sjem uvazoval, protoze maji vydejni misto v centru ostravy, kam se da TV pripadne zanest na reklamaci.