Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2008

maros31 (5)|21.5.2008 07:15
Ahoj, koukám že jsou zde odborníci tak mi určitě někdo poradí, hodlám koupit LCD SAMSUNG ale nevím který, mám vyhlídnuté tyhle:
Samsung LE32A457,
Samsung LE32S86BD,
Samsung LE32R86BD.
Tak doufám že mi někdo poradí kterou vzít a proč.
lupo (150)|21.5.2008 10:53
maros31 - tak si na internetu vyhledej v technických údajích rozdíly mezi těmito typy, ty rozdíly sem napiš včetně cen, za které ty TV můžeš koupit a pak ti určitě někdo (včetně mě) poradí. Takhle nízká úhlopříčka je mimo moji rozlišovací schopnost, jen vím, že podle pořadí modelů je nejhorší LE32S86BD (dyn.kontrast 7000:1, jas 500 cd/m2), pak následuje LE32R86BD (dyn.kontrast 8000:1, jas 550 cd/m2),a její poněkud ořezaný(absence PiP, nižší svítivost) nástupce v nové řadě by měl být LE32A457 (dyn.kontrast 10000:1, jas 450 cd/m2).... Já bych už asi starou řadu nekupoval a z nové bych nepoužil ten ořezaný typ, ale záleží na ceně.
maros31 (5)|21.5.2008 11:20
Tak jestli jde o cenu tak všechny jsou za stejnou cenu 15790,- Kč, ale právě nevím jestli je lepší vyšší kontrast anebo jas.
Matry (79)|21.5.2008 11:34
Sem byl na Budějovický u Samsungu a prodavač mi řikal že by si koupil tu R řadu že byla vyšší než ta nová 4 a už je odzkoušená a ten kontrast prej moc znát rozdíl neni,ale nakonec sem si připlatil a koupil stejně plazmu.
IceDive1 (223)|21.5.2008 23:39
Zaujímavé, že slovenské ishopy sú v prípade 52"A656 drahšie o cca. 7-8 tisíc Sk oproti shopom z českej republiky. Pre porovnanie napr. videoxpert u ktorých som chcel tv objednať ale po tomto zistení som si to rozmyslel.
radekhulan (185)|21.5.2008 23:49
No, já porovnával Panasonic PZ70 (tragédie), PZ80 (slušná) plazmu, Sony (W řadu), Toshibu LCD, Samsung plazmu (naprostá tragédie) a 100Hz Samsung LCD (špička), a A656 měla bezkonkurenčně nejlepší obraz :-) Toto se Samsungu moc povedlo...

A je dostupný update firmware:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970&highlight=LE46A656

Po aktualizaci má TV firmware 1007.2.
IceDive1 (223)|22.5.2008 09:30
Ja už som v podstate tiež rozhodnutý pre nový samsung. Chcel by som ešte ale pár dní počkať na radu 750, ktorá by už mala mať vychytané muchy 656tky.
Radek tebe ta 46tka nefarbí do fialova keď pozeráš na čiernu obrazovku z uhla? Na nemeckom fóre sa veľa ľudí na to sťažovalo a najmä pri tej tvojej uhlopriečke.
lupo (150)|22.5.2008 10:58
To mě moc potěšilo, kolega si chce pořídit plazmu Panasonic PZ80 a trochu mě to zviklalo, ale jak je vidět, tak Samsung bude dobrá volba. Včera přišel jeden kousek LE52A656 do prodejny TS.Bohemia v Olomouci, ale byl okamžitě pryč, takže to byla zřejmě speciální objednávka nebo produkční vzorek či co, teď sháním info, kde by se dal v reálu vidět...
IceDive1 (223)|22.5.2008 11:06
Uvažujem, že sa už asi vykašlem na čakanie na 750tkovu radu. Pred chvíľou som dostal slušnú ponuku na tú 52" 656tku tak ju idem dnes objednať. Mám trošku obavu z tej lesklej obrazovky kua ale risknem to.
antonyart (15)|22.5.2008 12:58
Mám doma dva dny LE40A656, zatím jen tak zkušebně po večerech nastavuji všechno možné. Nastavení obrazu umožňuje spoustu voleb a jejich kombinací, některé jsou protichůdné, takže zatím nemám jasno ani názor na kvalitu, určitě jsem ještě nedosáhl optimálního nastavení. Připojení mám k PS3, rozhodně signál HD má obraz špičkový, DVD přepočítané na 1080p už chce odstup aspoň 2 metry, pak je také vynikající. TV signál z kabelovky je kompromisní, ovšem ani na dosavadní CRT nebyl lepší. Včera jsem si nechal zapojit v obchodě k SONY W4000 také PS3, Samsung rozhodně není horší, ale pro detailnější srovnání bych je musel mít vedle sebe, a na delší dobu. Za naprosto zásadní pro kvalitu obrazu považuji mít u TV vždy vypnuté obrazové NR, protože tato funkce obraz nekoukatelně rozšudlí, bez závislosti na ostatním nastavení. S vypnutým NR je obraz v určitých scénách nepatrně zrnitější, ale poskytne podstatně více detailů, navíc v plochách nedochází k nepříjemnému efektu barevné placatosti.
Nepodařilo se mi stáhnout firmware (podle příspěvku #258), na uvedeném odkazu je k dispozici jen .xls s podrobnými instrukcemi, ale vlastní aktualizační soubor ne. Ale všechno je věc ještě dlouhodobého prozkoumávání, jak vlastního nastavení TV, tak spousty jejích funkcí, tak snad i na tu aktualizaci přijdu.
Designově skvělá, nenápadně a elegantně zapadá do interiéru, rámeček je prakticky černý, do rubínova se decentně barví jen za hodně intenzivního a prudkého osvětlení. Vlastní obrazovka není vůbec lesklá, obzvláště ne ve srovnání s CRT, kterou jsem měl předtím a musel jsem často řešit odlesky.
Negativa vidím v ovládání, je zde zbytečně zdlouhavá a dostupnost jednotlivých nastavení formátu (navíc chybí moje oblíbené 14:8) a také přepínání mezi vstupy je pomalé, zdá se mi zbytečné abych pokaždé proklikával 5 nepoužívaných vstupů, než se dostanu k jedinému používanému HDMI.
radekhulan (185)|22.5.2008 13:18
V tom XLS je i BIN soubor, klikni na něj myší, poté Ctrl+C (kopírování), a v Průzkumníku se nastav na USB flashdisk, a zvol "Vložit / Paste". A máš firmware z toho Excelu s popisem na USB klíčence...
antonyart (15)|22.5.2008 13:27
Díky, zkusím večer a dám vědět další zkušenosti.
antonyart (15)|22.5.2008 15:46
Je vidět, že spousta lidí s nastavením bojuje, ale proč objevovat již objevené... Velmi poučné vlákno je zde:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=757072
Brnky (84)|22.5.2008 21:49
Nevíte už nějaké zprávy o LE40A750 kdy dorazí a kdy bude třeba už k mání v Německu.
IceDive1 (223)|22.5.2008 21:58
Pozerám aj nemecké fóra ale termín príchodu sedmičkovej rady sa stále nevie. Ja už som čakanie vzdal. :-)
lusy (184)|23.5.2008 11:00
[QUOTE=radekhulan;178246]No, já porovnával Panasonic PZ70 (tragédie), PZ80 (slušná) plazmu, Sony (W řadu), Toshibu LCD, Samsung plazmu (naprostá tragédie) a 100Hz Samsung LCD (špička), a A656 měla bezkonkurenčně nejlepší obraz :-) Toto se Samsungu moc povedlo...

A je dostupný update firmware:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970&highlight=LE46A656

Po aktualizaci má TV firmware 1007.2.[/QUOTE]

Ten upgrade FW pres USB je zajimavy, ale jak se dostanes do toho Menu, aby to slo upgradovat??
mikanakashi (4)|23.5.2008 12:18
jsou dve moznosti jak to udelat ....

1...pres servis menu zmackni na ovladaci posobe /telka je vypla/ info+menu+mute a power on
(postup je popsany v souboru - excel) davejte si pozor pohybujte se jenom pomoci sipky nahoru a dolu posuny do boku vetsinou meni nastaveni....nebo si aspon poznamenejte defaultni hodnoty.

2...pokus je pres zmacknuti source + power on usb disk musi byt vlozen format fat32 a najde si to soubor a provede se flash.

provadel jsem flash druhym zpusobem a vse ok je to jednoduche a myslim ze jednodusi nez ten prvni akorat se musi potom znovu naladit kanaly.

.......jinak super telka!!!!!!!!!!!full hd je fantasticke dvd upscale taky mam signal pres UPC SD a obraz je necekane dobry. cerna je cerna designe je super zadne odlesky a cerveny pruh je velice decentni takze vetsinu casu ani neni videt jedina vytka je menu plus preskakovani source signalu coz je pruda a nedostatek v prehravani pres Wlink jenom foto a mp3 /mohli pridat i filmecky/.
radekhulan (185)|23.5.2008 13:12
[QUOTE=lusy;178448]Ten upgrade FW pres USB je zajimavy, ale jak se dostanes do toho Menu, aby to slo upgradovat??[/QUOTE]

http://myego.cz/item/samsung-televize-aktualizace-firmware-pro-lepsi-obraz

Takto to vypadá po flashování:

radekhulan (185)|23.5.2008 14:20
Jen tak mimochodem, černá na LE46A656 je "černější" než ty nejlepší plazmy, co jsem viděl :) Poté co jsem vše nastavil (je toho hodně) jsem spokojen s obrazem na 110%, a to jak s PALem, tak s DVD a s 1080p z XBoxu 360. Výborná koupě :)

Plné rozlišení: http://myego.cz/img/tv/samsung-LE46A656.jpg
lupo (150)|23.5.2008 16:12
Včera jsem v Datartu viděl LCD Samsung A559 a vedle toho plazmu Panasonic PX8 a Samsung vyhrál obrazově na celé čáře, plazma měla černou do šeda a při pohybu obrazu se na ní obraz zřetelně škubal... Musím ale říct, že na LCD běželo demo Sony na Blu-ray přehrávači Samsung a na Panasonicu Ratatouille na Blu-ray přehrávači Toshiba. TV stály vedle sebe.
Aliens_II (380)|23.5.2008 16:27
[QUOTE=radekhulan;178474]Jen tak mimochodem, černá na LE46A656 je "černější" než ty nejlepší plazmy, co jsem viděl :) Poté co jsem vše nastavil (je toho hodně) jsem spokojen s obrazem na 110%, a to jak s PALem, tak s DVD a s 1080p z XBoxu 360. Výborná koupě :)

Plné rozlišení: http://myego.cz/img/tv/samsung-LE46A656.jpg[/QUOTE]

Absolutně a zcela subjektivní bláboly. Černá černější. A jak vypadají černoši? Jsou ještě vidět?
radekhulan (185)|23.5.2008 16:54
[QUOTE=Aliens_II;178488]Absolutně a zcela subjektivní bláboly. Černá černější. A jak vypadají černoši? Jsou ještě vidět?[/QUOTE]

Majitel plazmy? :) Černá černější než #000000 být nemůže, a pokud si myslíš, že plazma udělá plazmu ještě černější než #000000, pak jsi orosený sen obchodníka :)

Navíc na fotce NENÍ nic subjektivního. Spíše je zajímavé proč tě evidentně vytáčí, že LCD je ve všem stejné či lepší než plazma, a přitom netrpí jeho vadami... To není důvod pro hysterické reakce.
stani (1647)|23.5.2008 17:01
[QUOTE=radekhulan;178474]Jen tak mimochodem, černá na LE46A656 je "černější" než ty nejlepší plazmy, co jsem viděl :) Poté co jsem vše nastavil (je toho hodně) jsem spokojen s obrazem na 110%, a to jak s PALem, tak s DVD a s 1080p z XBoxu 360. Výborná koupě :)
[/QUOTE]

Omlouvám se, ale pokud někdo napíše, že je s (obrazem) LCD spokojen na 100%, pak tu něco nehraje...9-)

A z praxe lidem, kteří používají příměr o procentech, jež přesahují max. hranici(tedy 110, 200, 1000, atp. %) pak věřím opravdu jen máloco... :rolleyes: :-E ;)
radekhulan (185)|23.5.2008 17:07
[QUOTE=stani;178494]Omlouvám se, ale pokud někdo napíše, že je s LCD spokojen na 100%, pak tu něco nehraje...9-)

A z praxe lidem, kteří používají příměr o procentech, jež přesahují max. hranici(tedy 110, 200, 1000, atp. %) pak věřím opravdu jen máloco... :rolleyes: ;)[/QUOTE]

Tak, pokud po televizi chceš aby létala a jela na solární pohon i v noci, poté na 100% spokojen asi nebudeš (či na "110%", což značí "nemám připomínek", inteligentní lidé to chápou, blbové na tom založí svoji pomluvu).

Když je člověk ale realista, tak LE46A656 jej v ceně do 50.000 Kč nadchne. V této cenové relaci ta TV nemá chybu, je to nejlepší volba do 50t Kč.

Oproti tomu dnešní plazma = (stále) vysoká spotřeba, nízká životnost, výrazně vyšší poruchovost, (stále) vypalování obrazu, a přitom +/- stejná či horší kvalita obrazu jako moderní LCD. V kontrastu, podání barev, jasu, a dokonce už i podání černé LCD dostihla / předstihla plazmu. Nové S-PVA panely jsou velice povedené (ještě raději bych S-IPS, mají lepší podání červené, ale zase jsou pomalejší).

Pokud to někoho vytáčí k nepříčetnosti, a musí si to kompenzovat osobními výpady, tak to chápu. S tím se člověk na internetu setkává dnes a denně :(

Já jsem ty TV viděl, nafotil, fotka je objektivní věc, a ostatní pumlíčci ať si kompenzují co chtějí :)
Aliens_II (380)|23.5.2008 19:32
[QUOTE=radekhulan;178497]Tak, pokud po televizi chceš aby létala a jela na solární pohon i v noci, poté na 100% spokojen asi nebudeš (či na "110%", což značí "nemám připomínek", inteligentní lidé to chápou, blbové na tom založí svoji pomluvu).

Když je člověk ale realista, tak LE46A656 jej v ceně do 50.000 Kč nadchne. V této cenové relaci ta TV nemá chybu, je to nejlepší volba do 50t Kč.

Oproti tomu dnešní plazma = (stále) vysoká spotřeba, nízká životnost, výrazně vyšší poruchovost, (stále) vypalování obrazu, a přitom +/- stejná či horší kvalita obrazu jako moderní LCD. V kontrastu, podání barev, jasu, a dokonce už i podání černé LCD dostihla / předstihla plazmu. Nové S-PVA panely jsou velice povedené (ještě raději bych S-IPS, mají lepší podání červené, ale zase jsou pomalejší).

Pokud to někoho vytáčí k nepříčetnosti, a musí si to kompenzovat osobními výpady, tak to chápu. S tím se člověk na internetu setkává dnes a denně :(

Já jsem ty TV viděl, nafotil, fotka je objektivní věc, a ostatní pumlíčci ať si kompenzují co chtějí :)[/QUOTE]

Příteli tys tak trochu zaspal toto forum, protože mě připadáš víc obchodník, než kdokoli jiný. A tvé argumenty +- pasma proti LCD si nechej, jsou to bláboly a jestli jsi viděl plasmy v obchodech, tak se opravdu nedivím.

Ale flame plasma vs LCD jsi zaspal a jak zvova píši, Hulán si tu udělal max. reklamu na své Ego.
jurajko79 (20)|23.5.2008 20:03
[QUOTE=Aliens_II;178512]Příteli tys tak trochu zaspal toto forum, protože mě připadáš víc obchodník, než kdokoli jiný. A tvé argumenty +- pasma proti LCD si nechej, jsou to bláboly a jestli jsi viděl plasmy v obchodech, tak se opravdu nedivím.

Ale flame plasma vs LCD jsi zaspal a jak zvova píši, Hulán si tu udělal max. reklamu na své Ego.[/QUOTE]

Toto LCD mám doma a musím povedať že je velmi podarené a ta čierna je fakt čierna. To LCDčko je v tej cenovej hladine BOMBA. Mám ho už 3 týždňe a som velmi spokojný. A pred objednaním som toho prešiel dosť kým som sa rozhodol a uvažoval som aj nad Plazmou ale toto bolo podľa mňa super. Na maďarskom fóre to porovnavali z Plazmou Panasonic TH-42PZ80E tak som si to nechal preložiť a konkretňe čiernu mal Samsung lepšiu (čiernejšiu). Tak som si ho objednal a je fakt super.
radekhulan (185)|23.5.2008 20:09
[QUOTE=jurajko79;178516] konkretňe čiernu mal Samsung lepšiu (čiernejšiu). Tak som si ho objednal a je fakt super.[/QUOTE]

To je zbytečné opakovat... Na avsforum.com jsou tisíce lidí, co tuto TV mají, zde jich je také pár, všichni popisují obraz, kontrast, jas, podání černé, atd., jako dokonalé, a jen ti co ji neviděli jsou "uraženi" (protože asi mají výrazně horší plazmu, a nepřenesou to přes srdce). Inteligentní člověk si udělá závěr sám...

Já těch televizí prošel hodně, a jsem jeden z mnoha kdo považuje LE46A656 za absolutně nejlepší koupi v cenové relaci do 50.000 Kč.

Na PZ80 jsem koukal sám v jednom soukromém hifi studiu v ideálních podmínkách (tmavší místnost, ideální odstup, digitální zdroj signálu), a na LE46A656 to prostě nemá. Když vezmu do úvahy, že se LCD nevypaluje, nežere občas 580W a je méně poruchové, tak není o čem uvažovat.

Každému bych doporučil se na LE46A656 podívat a srovnat si to, ať se přesvědčí sám :-)
FFMAN (167)|23.5.2008 20:37
[QUOTE=jurajko79;178516]Toto LCD mám doma a musím povedať že je velmi podarené a ta čierna je fakt čierna. To LCDčko je v tej cenovej hladine BOMBA. Mám ho už 3 týždňe a som velmi spokojný. A pred objednaním som toho prešiel dosť kým som sa rozhodol a uvažoval som aj nad Plazmou ale toto bolo podľa mňa super. Na maďarskom fóre to porovnavali z Plazmou Panasonic TH-42PZ80E tak som si to nechal preložiť a konkretňe čiernu mal Samsung lepšiu (čiernejšiu). Tak som si ho objednal a je fakt super.[/QUOTE]

Dávám za pravdu, v Ostravě v Datartu ve shopping parku mají hrajícího PANASONICA PZ 80 a ob LCD TV JVC dál SAMSUNGA A656, a při stejném zdroji signálu byl jednoznačně SAMSUNG lepší i v podání černé (u PANASONICA to byla tmavě šedá), viděl jsem to na vlastní bulvy.A kdo nevěří ať tam běží.....
lupo (150)|23.5.2008 22:28
Gratuluji uživateli Aliens II, je první a jeho příspěvek s pořadovým číslem 273 je též prvním, kdo do tohoto fóra o nových LCD Samsung, zcela prostého expresivního a konfrontačního vyjadřování zavedl "novou dimenzi komunikace".
Nicméně i přes tuto moji gratulaci musím říct, že jeho příspěvek a i jeho další mi byly zcela k hovnu, mám-li se dikcí přizpůsobit novým způsobům. Rád bych slyšel něco k věci, nejlépe s "nesubjektivními" tipy na co se zaměřit při hledání TV a doporučením jaký přesně typ TV by doporučil koupit a zda se vyznačuje skvělým obrazem. Zrovna poměr mezi nějakou plazmou a LCD, která je zrovna teď na trhu, mě dost zajímá. Takže pokud umíš i něco jiného než tyhle flamewarové výpady a nicneříkající výkřiky do tématu, tak prosím napiš, spousta lidí co chtějí koupit novou TV to zde denně čte.
Pokud ovšem budeš opět ukazovat svůj důvtip mající zřetelně navrch nad našimy bláboly, pak co se týče mně je to zbytečná práce, budu tě přiměřeně ignorovat.

P.S: A jestli je to jen averze ke jménu Radek Hulán, pak jsme sice s podobnými pocity zde možná už dva, nicméně já zde pod tímto jménem jenom vidím dobrého přispěvatele k věci a snažím se tam nic jiného nevidět.Tímto způsobem to zde vyjadřovat je fakt nevhodné.
Ano, některé jeho počiny a názory mně na jiném fóru (např cdr.cz apod., o jeho blogu nemluvě) přiváděly někdy do těžkého varu, ale proč to sem tahat???
Sem přišel s osobní zkušeností, potvrzenou i ostatními uživateli, našel zahraniční fórum kde je k dispozici velice potřebný nový firmware pro tyhle nové TV a radou pomohl i tam....

A navíc jsem na tu "šedivou" plazmu Panasonic dnes čuměl jak blbec v Datartu, sice jsem nepožádal perzonál o ovladač a nezjistil hodnoty podsvícení apod. a nepohrál si s nastavením, ale ten rozdíl byl fakt dost viditelný. To co mě ale dostalo mnohem víc, byl ten cukající obraz při horizontálním pohybu obrazu. "brrr" ještě teď jsem se otřásl, s tím by asi žádný nastavení nic neudělalo (snad?)
Já tam asi zítra zajdu s foťákem a ten LCD Samsung a Plazma Panasonic, jak stojí vedle sebe vyfotím, aby to bylo vidět i zde a já nebyl za kecala....
Aliens_II (380)|23.5.2008 22:46
Nevím co jsem udělal, ale nikdy jsem nikde nepsal a nerozhlašoval, že je něco to pravé a to nejlepší.
Jako někteří, kteří si něco koupí a hned z toho je ta nejlepší kvalita na světě. To mě velice mrzí.
Vždy jsem psal a zastával názor, že každý ku svému prospěchu, ale volat do nebe, že LCD je černější než to či ono je prostě nesmysl. Několikrát jsem psal, že současné zobrazovače prostě nejsou dokonalé a ještě to bude trvat, než něco příjde. Neprosazuji ani jednu technologii, ale jen se snažím upozornit, že některé argumenty jsou prostě mylné a zcela subjektivní a hodně o tom, že někde jsem něco viděl a jedna baba povídala.

spotřeba plazem
životnost
vypalování obrazu
poruchovost

Proto jsem psal o tom, že pan Hulán trochu zaspal, protože toto téma se zde probíralo a psalo se tisíce řádků a bude se psát. Jen mi příjde divné, že pořád se tu zbrojí a je to úplně zbytečné.
Sedvo (194)|23.5.2008 22:49
Sice mám plazmu skoro 2 roky, ale jenom na TV, DVD a zatím to úplně stačí. Až bude na satelitu toho trochu víc, co se týká HD, tak půjdu do LCD nebo možná zase do plazmy, ale sám nevím, času na to mám dost a OLED je na cestě.

Takže plazma zatím drží, černou má černou a zatím spokojenost.
Aliens_II (380)|23.5.2008 22:54
[QUOTE=Sedvo;178531]No někteří ještě nepochopili, že LCD šlo brutálně dopředu.

Sice mám plazmu skoro 2 roky, ale jenom na TV, DVD a zatím to úplně stačí. Až bude na satelitu toho trochu víc, co se týká HD, tak půjdu do LCD nebo možná zase do plazmy, ale sám nevím, času na to mám dost.[/QUOTE]

jestli to je na mě, tak já jsem to pochopil. LCD udělalo daleko větší skok, než plasma. Ta to tolik nepotřevovala a zcela pomalu a jistě ustopí OLEDu a později Laser technologii. Ale proč ji zahazovat a zatracovat nesmyslnými argumenty.
Například v podání černé.
Sedvo (194)|23.5.2008 22:58
V pohodě, bylo to na tebe, ale nějak jsem nečetl celé vlákno. Takže sorry.
lupo (150)|23.5.2008 23:18
To Aliens II: Zrovna ty máš Plazmu Samsung PS42C96HD, tak alespoň o té TV bych chtěl slyšet nějaký postřeh, a fakt znovu opakuji, dnes jsem viděl ty dvě TV (LCD a plazmu) vedle sebe a co se týče černé, Samsung opravdu zřetelně vedl nad tou plazmou od Panasonicu, a ještě musím říct, že mě to docela silně překvapilo, navíc to byl ten nižší model Samsungu s tím horším kontrastem... A protože jsem to hned volal tomu svému kolegovi, co chce právě ten Panasonic, ať se přijede podívat a popisoval mu, stojíce před těmi TV, to cukání obrazu, tak se po mě ti zaměstnanci koukali jako po vrahovi a proto neproběhlo to nastavování s vyprošeným ovládáním, raději jsem kvapem zbaběle odešel :-) Ale slibuji že se tam vrátím!
I u LCD se nemusí něco povést, mám z anglického fóra dvě fotky nové LE52A656, které by od té TV odradily i poloslepého zcela nenáročného uživatele, jak děsivý clouding v každém rohu na té obrazovce je a o černé by se nedalo mluvit ani se zavřenýma očima, ale je to určitě kusová chyba, všichni ostatní si ji pochvalují, takže ten názor o té dokonalé černé tam zaznívá i od potenciálních kupců, nejen od majitelů.... navíc je tam celkem dost fotek obrazovek, které o tom taky svědčí....

Navíc jsem takový rejpal, že hodně věcí, co jsem si pořídil, jsem si doma i zkritizoval a manželka se pak na mě dívá občas jako na blázna, nedávno dávala známým k dobru historku, jak jsem pro někoho stavěl PC a když ho přišel zaplatit a vyzvednout, tak jsem mu popisoval co to má vše za chyby :-) a prej jsem to tak dělal vícekrát... Když jsem hořekoval nad chybějícími výškami podle mých představ u mé audiosestavy, kterou jsem si kdysi vybíral a kupoval a které nikomu dalšímu doma nechybí, tak se na mně taky dívala nějak divně, ale já to fakt nepomlouval, jen to konstatoval :-)
IceDive1 (223)|23.5.2008 23:54
Dnes do obeda som si vyzdvihol svoju 52A656tku. Zatiaľ nebolo moc času to poriadne testnúť. Cez deň som bol s obrazom veľmi spokojný. Obraz z analóg UPC na prd ale to sa dalo na 133cm uhlopriečke čakať. DVD je OK a BD z PS3 podobne ako HD videá z Popcornu paráda.
V noci to už ale bolo iné café. Pri pozeraní tmavých scén filmu AvP vyskočil "clouding" ako prasa. Pripájam aj pár fotiek, kde je jasne vidiet nerovnomerne podsvietenie. Podľa nemeckého fóra by to mala byť kusová vada takže skúsim ďalší ks lebo inak je tá TV v pohode. Odrazy pri zapnutej TV z čoho som mal najviac obavy sú tiež v poriadku.
Dal som sem aj fotku s obrazom z káblovky pre ilustráciu, potom záber z filmu AvP2 na posúdenie zobrazenia tmavých scén + nejaké fotky aby ste si spravili predstavu o odrazivosti lesklej obrazovky.
IMG_1206.jpg IMG_1207.jpg IMG_1208.jpg IMG_1213.jpg IMG_1214.jpg IMG_1216.jpg IMG_1219.jpg IMG_1221.jpg IMG_1225.jpg IMG_1232.jpg
Aliens_II (380)|24.5.2008 00:02
Postřeh:

v obchodě - v tu dobu, půl roku zpět, kdekoli byl Samsung v porovnání s Panasonikem, vždy měl lepší obraz. Pak jsem viděl pioneer a tam jsem raději rychle odešel, abych nebyl nasrán.

Co se týče Samsungu - obraz je vynikající v HD zdrojích, SD mám DVB-T a dosáhl jsem spokojenosti a jsem spokojen. Hodně ovšem záleží, co se vysílá. Například Přátele je hnus obraz, ty novodobé krmi a hlavně reklamy jsou obrazově super. Vzdálenost cca kolem 2,8m. Černá je černá a to mám TV nastavenu na černou - hodnotu nízká a nemám problém. Při vyšších hodnotách se mi to pak zdá zbytečně přečerněné.
Sledování večer, nebo při malém světle, úplně v pohodě a je to mnohem lepší než při slunci.
Průměrná spotřeba je pod 200W, nahoře se tv trochu hřeje, ale například 24" monitor v práci se hřeje víc.
Vypálení obrazu, nikdy jsem nic neviděl, rsp. nemám nic trvalého. Pokud něco sleduji delší dobu něco se tam na chvíli objeví, ale zmizí to během chvíle. Nic nepozoruju, ale snažím se mít vše na plném zobrazení.
Osobně jsem viděl vypálené CRT, Plasmy a LCD, máme je v práci, takže vím o co jde.
Životnost - pro mě no comment, 60 tis. hodin, asi nic moc, teda.

Co je úplně na prd je: vestavěné repro - to je vážně nic moc, viděl jsem v práci LCD od Sony, nějakou KDL 4000 nebo něco takového a to bylo neskutečné, ten zvuk, oproti tomu Samovi. ALe mám domácí kino, takže dobrý.
- firmware a servis, to je děs, ale nepotřebuju je
- sport, prostě nic moc
- strašné lepidlo na prach
- roztahování obrazu, ale to je jen o uživateli, beru to tak, že Samsung má víc možností zase
- vadný pixel, kupodivu je černý, kdo by to řekl, šedou teda nevidím.

Co se týče ještě té černé. Pan Hulán ukazoval foto, kde měl menu o firmwaru a kolem černou barvu. Pokud já si dám teletext například, neexistuje nic než černá na pozadí, nikde jsem nic šedého neviděl.

Ano je ale pravda, že pokud se dívám na vysílání 4:3 a s pruhy, tak ty pruhy nejsou černé. Není to černá, jako v tom teletextu, to je fakt. Nicmémě já raději používám šedé podsvícení, tak aby nedošlo ke zbytečnému "odsvícení" okrajů, nicmémě pruhy používám zřidka kdy. Na to jsem si nekoupil tak velkou uhlopříčku, abych se díval na ořezané filmy. Pokud to tedy není kino formát v HD. Tak to je asi vše. Nic mě jinak nenapadá, kdyby byl dotaz, rád dám odpověď.

P.S. Viděl jsem u kamaráda v jeho bytě Panasonic také pasmu a 42 a myslím že 70_tkovou řadu a musím řící obraz také výborný a neměl jsem vůbec žádné výhrady.
lupo (150)|24.5.2008 00:40
IceDive1: Tady ti můžu pro ilustraci ukázat fota z jiného fóra a stejné TV, jiní uživatelé tomuto chudákovi říkali, že to má okamžitě reklamovat, protože oni tam nic podobného nemají a podívaná je to fakt hrozná. Jinak ti ještě doporučuji si pohrát s nastavením, ale to tě asi neuspokojí :-(
(např vypnout DNR a nastavit HDMI black level)
Možná je to opravdu problém, ale při tom počtu nastavení je potřeba si taky trochu pohrát, intenzitu podsvětlení máš na kolik?

(úplně mimochodem, líbí se mi z diskuzí, kolik uživatelů si neumí vypnout mód obchod, to ale není na tebe:-))

radekhulan (185)|24.5.2008 01:31
@IceDive1 - ta tapeta je nepříjemná, zkus ale snížit podsvětlení (tak na 2-3 pro noční sledování), vypnout Dynamický konstrast, nastavit černou a černou HDMI na min/vypnuto, případně zkontrolovat gammu (jestli není někam posunutá), a podívat se na to poté. Každopádně je to LCD, takže není normální chtít 100% uniformní podsvícení, to bude umět až OLED.

Nevím jak 52" model, ale 46" model je na tom dobře, žádný clouding:
http://myego.cz/img/tv/samsung-LE46A656.jpg

Můžeš zkusit tam nahodit i jiný FW /1007.2/, ale pokud to povezeš na RMA, tak radši ne... Na jiném fóru si na clouding lidé stěžují častěji právě u 52" modelů, takže to bude chtít asi trošku potrápit prodejce, což není zábava :(

@Aliens II - moderní LCD za 50t jsou kvalitou obrazu řádově jinde / lépe než stará plazma za 20t. To ani nesrovnávej...
slampik (113)|24.5.2008 08:48
Už jste někdo měl možnost vidět vedle sebe Samsung ....A656 a Sony ....W4000?
IceDive1 (223)|24.5.2008 08:58
Vyskúšal som už všeličo. Podsvietenie mám nastavené na 4. Ešte tomu dávam dnes a zajtra v noci šancu zmeniť môj názor ale skorej sa asi len ubezpečím, že to nie je ono. Mám to objednané z internetu takže vrátiť, resp. vymeniť by to nemal byť problém.
IceDive1 (223)|24.5.2008 09:48
Radek mohol by si prosím ťa odfotiť večer tvoju obrazovku pri zobrazení čisto čiernej a z uhlu tak ako mám ja odfotenú vyššie?
Teraz som videl nejaké foto zo 40"656 a obraz tam bol aj zo strany naozaj čierny zatiaľ čo na mojej ide do modra.
radekhulan (185)|24.5.2008 09:54
@IceDive1 - ano, nafotím (asi až v neděli)
antonyart (15)|24.5.2008 18:20
Měl jsem konečně čas provést upgrade firmware na 40A656, stejně tak na PS3. A v klidu nastavit všechny prvky. No, opravdu se na toho Samsunga dá dívat i s hodně vysokými nároky, byl jsem přívržencem CRT, vlastně jsem tu TV kupoval dětem k PS3, ale nemám z hlediska kvality obrazu jedinou výhradu. Navíc kvalita přehrávání standardních DVD mi od posledně skočila ještě nahoru, protože jsem původně neměl (omylem) na PS3 nastavený upscaling na 1080p. Dívám se z 2 - 2,5 m a je to podívaná skutečně bez výhrad, očekávání bylo překonáno.

Opakuji, všechno je hodně o nastavení. Volitelných prvků je mnoho a není to nic jednoduchého. Domnívám se, že jak se chodíme skoro všichni dívat pro srovnání na různé televize do obchodních center (také jsem půl roku chodil a tápal), vlastně získáváme vůbec o ničem vypovídající informace. Z každé TV tam předváděné se dá vyždímat daleko víc, ale prodavač si s tím hrát nebude. A nám se to za těch pár minut s ovladačem v ruce také nepodaří. Stejně tak polemika jestli LCD nebo plazma je skoro zbytečná, každá TV se dá lehce nastavit tak aby její obraz vypadal mizerně.

Clouding jsem pozoroval jen při vysokém podsvícení (9-10), nyní mám hodnotu 7 a nerovnoměrnost není žádná vidět. Spíš je hodně znatelné, že proklamované pozorovací úhly 178° jsou sice možné, ale při vertikální odchylce od ideálního pohledu kolmo na obrazovku, nahoru o 45°, dochází k výraznému blednutí barev a šednutí černé. To mohu pozorovat často, protože mám TV dost nízko, a když stojím (navíc třeba i stranou), obraz má úroveň LCD generace před pěti léty. Jakmile ale sedím a oči mám v rovině obrazovky, je všechno v pohodě a horizontální posun pozorovatele s nijak neprojevuje ani při hodně bočním pohledu.
Jaryn.ok (4)|24.5.2008 18:21
Může tu nějaký majitel Samsung LE40A656 něco napsat o dálkači případně ho nafotit? Některé dálkače jsou fakt tragédie,bud jsou velké nebo moc malé a někteří výrobci na to dost kašlou-jak sedí v ruce atd.
sniper10 (97)|24.5.2008 19:55
ako na A656 hodnotite podanie SD programov cez DVB-T? Da sa na to pozerat?
jurajko79 (20)|24.5.2008 20:48
[QUOTE=Jaryn.ok;178581]Může tu nějaký majitel Samsung LE40A656 něco napsat o dálkači případně ho nafotit? Některé dálkače jsou fakt tragédie,bud jsou velké nebo moc malé a někteří výrobci na to dost kašlou-jak sedí v ruce atd.[/QUOTE]

To dialkové je zatial največšie čo som mal. Ale sa celkom dobre drží v ruke.
DSC00140.JPG
stani (1647)|24.5.2008 21:15
[QUOTE=radekhulan;178497] inteligentní lidé to chápou, blbové na tom založí svoji pomluvu).
[/QUOTE]


Nechtěl jsem, ale musím:

sám jsi blb Huláne.


P.S.: toto píši zcela záměrně a schválně, protože dle "moderátora" Maška blbové či blb urážka není....
antonyart (15)|24.5.2008 21:43
Dálkové ovládání pro LE40A656 je hodně veliké, má velká prosvětlená tlačítka, tělo je z lesklého černého plastu. Velikost mi nepřekáží, aspoň jej vždy hned najdu, není úplně jednoduché jej založit, jak se mi u menších stává. Drží se dobře, manipulace pohodlná.
KOCOUR65 (653)|24.5.2008 21:46
S Timto Nazorem Vyse Take Souhlasim
radekhulan (185)|25.5.2008 01:59
@IceDive1 - zde máš fotku LE46A656 v naprosté tmě, běžné nastavení pro sledování přes HDMI, veškeré optimalizace vypnuté. Vypadá to docela dobře :) (foťák to hodně "dramatizuje", například ono písmo je jasně čitelné, zde je vše přeexponované - ve skutečnosti ve filmu či hře není nic poznat; samozřejmě chtít po LCD 100% uniformní podsvícení není reálné)





No a toto je focené ve dne, s denním profilem a zapnutou optimalizací černé: