Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2008

lusy (184)|30.4.2008 20:15
Tak jak procitam hifi forum.de, tak jsou opet u radyA5 problemy s 24p. to jsem zvedav, kdy bude upgrade FW...???

Jinak v Rakousku probiha od zitra zajimava akce - za kazdy cm obrazovky rady A dostanes slevu 1 EUR, tedy za 46" slevu asi 116 EUR, coz muze byt zajimave
axicom (626)|1.5.2008 08:55
Nektere modely maji USB, je mozny upgrade fw doma?
lusy (184)|1.5.2008 08:57
[QUOTE=axicom;175336]Nektere modely maji USB, je mozny upgrade fw doma?[/QUOTE]

z diskuse vyplyva ze spise ne, ale 100% potvrzeno to asi neni
x1men (27)|1.5.2008 15:51
Zdavim všechny , mě by zajímalo jestli tato LCD je pouzitelna a dostatečňe rychlá pro SPORT, sice vím ze na sport je lepší plazma ,ale mě zajímá právě tento model. Když se podívma na fotky co přiložl uživatel pecar. Tak se mě zdá ,že na tom obrázku je text pohybujíci se vertikálně poněkud roztrhaný. Stejně tak je to i na tom fotbalu, kde balón nese nejakého ducha za sebou. Asi záleží na uzávěrce foťáku ale poněkud me to znepokojuje.
mvaldo (76)|1.5.2008 16:09
Krayzie (325)|1.5.2008 16:46
Podla tej recenzie ma uz konecne aj Samsung pouzitelnych 100/120 Hz a nesluzi to iba na marketing :-) Na druhej strane, ta recenzia posobila ako copy/paste z propagacnych materialov Samsung :-) Kazdopadne, pokial je ta recenzia objektivna, TV vyzera dost zaujimavo a 46" kusok (IMHO 42" je na full HD malo) moze byt jeden z kandidatov na upgrade mojej 40" R86 na prelome rokov (ceny budu o dost nizsie).
x1men (27)|1.5.2008 17:13
no diky za info, nejlpesi je to vzdy videt ale co jsme volal do okolnich prodejen tak tento model spise nedostavaji (OKAY, ELKTRO WORD aj. ) Me zajimal subjektivni nazor toho kdo ji ma doma jestli je to opravdu v pohode, a jestli je tech 100Hz pouzitene. Rozhoduji se uz asi mesic a to jsme prosel vsechny pro me dostupne prodejny a procetl co se dalo (asi jsme to nemel delat protoze je to shoro na "skodu") uz bych ji mel doma. Muj favorit nez vysla rada "A" byl PS42Q97HD. Ted su ale zase na zacatku. Dival jsme se na PS42A457 ale nevim jestli bude lepsi ne z "Q" rada navic ji schazi movie plus. A jeste jeden dotaz okdyz se to tu pise casto je to opravdu tak hrozne se zobrazenim obrazu s obycejne kabelove TV?
Krayzie (325)|1.5.2008 17:28
[QUOTE=x1men;175404]...A jeste jeden dotaz okdyz se to tu pise casto je to opravdu tak hrozne se zobrazenim obrazu s obycejne kabelove TV?[/QUOTE]
Neviem, SD nesledujem, resp. raz za pol roka nejake to DVD (co este nevyslo v HD) a to sa celkom da, i ked v porovnani s HD to DVD dost "pretrpim". V SD "pozeram" este ligu majstrov (ostatny futbal cez P2P siete z netu, takze tam to mam zapnute v okne), ale kedze mam len drot namiesto anteny a doslova mizerny signal, tak to vobec neriesim a vobec mi to nevadi (zaujima ma futbal a nie kolko stebiel travy napocitam :-) ).
x1men (27)|1.5.2008 17:36
[QUOTE=Krayzie;175407]Neviem, SD nesledujem, resp. raz za pol roka nejake to DVD (co este nevyslo v HD) a to sa celkom da, i ked v porovnani s HD to DVD dost "pretrpim". V SD "pozeram" este ligu majstrov (ostatny futbal cez P2P siete z netu, takze tam to mam zapnute v okne), ale kedze mam len drot namiesto anteny a doslova mizerny signal, tak to vobec neriesim a vobec mi to nevadi (zaujima ma futbal a nie kolko stebiel travy napocitam :-) ).[/QUOTE]

mam dotazek ty mas LE40A656? Pokud ano tam me jeste rekni jestli ten fotbal resp. rychle pohyby jsou opravdu plynule a ostre. Diky
Sedvo (194)|1.5.2008 19:46
[QUOTE=x1men;175404]PS42A457 ale nevim jestli bude lepsi ne z "Q" rada navic ji schazi movie plus. [/QUOTE]

PS42A457 má movie plus. Podle oficiálního katalogu má i jednotunerový PiP.
Kde jsi četl že nemá? Jo videoexpert no jo, tam mají napsané, že nemá CI slot a přitom ho má.
Takže asi tak.

PS42A457 je nástupce jak C96, tak i Q97.

PS: sorry za OT, netýká se to LCD
x1men (27)|1.5.2008 20:36
[QUOTE=Sedvo;175426]PS42A457 má movie plus. Podle oficiálního katalogu má i jednotunerový PiP.
Kde jsi četl že nemá? Jo videoexpert no jo, tam mají napsané, že nemá CI slot a přitom ho má.
Takže asi tak.

PS42A457 je nástupce jak C96, tak i Q97.

PS: sorry za OT, netýká se to LCD[/QUOTE]

díky moc, tohle meni uplne situaci :-), a ty poznamka "jo na videoexpert no jo" je to spatny obchod nebo spise udava obcas spatne informace
Sedvo (194)|1.5.2008 21:55
Obchod to není špatný, jenom tam má nepřesné info. Ale taky to bude tím,že ani Samsung to nemá na svých oficiálních stránkách.
Krayzie (325)|1.5.2008 23:39
[QUOTE=x1men;175410]mam dotazek ty mas LE40A656? Pokud ano tam me jeste rekni jestli ten fotbal resp. rychle pohyby jsou opravdu plynule a ostre. Diky[/QUOTE]

Nemam, mam 40" R86 (aj to v prispevku spominam), najskor som reagoval na tu recenziu a potom som reagoval vseobecne na tvoj "dotaz", ci je "placka" fakt taka zla na SD vysielanie.
"Placky" su proste stavane na HD signal, nech maju aj ten najlepsi upscaling a postprocesing, SD na nich nikdy nebude take ako na CRT (ani nehovorim o ovela mensich uhloprieckach, v ktorych sa CRT vyrabali), proste tie chybajuce pixely sa nedaju vymysliet. Zial, pre vacsinu v nasich koncinach nie je HD obsha bezne dostupna vec (v tomto mam vyhodu, lebo v TV nie je v podstate nic, co by ma zaujimalo a na nete je HD obsahu dostatok), min. v takej miere ako vo VB alebo USA.
x1men (27)|2.5.2008 16:50
kdyz se divam na tuto TV tak vidim ze je fakt super, akorat jeste resim kdyz mam jenom (alespon zatim) SD signal a DVD pres SCART, vzdalenost od obrazovky 3m jestli pro me nebude lepsi plazma protozeDVB-T u nas bude az tak za 3 roky. rozhoduji se mezi PS42A457 a LE40A656 cecnovy rozdil je znacny, a navic myslet do budocna tim myslim 3 roky a vice asi zas tak smysl nema vse zastara. A na plazme je FULL HD signal moooc pekny . dnes se pujdu podivat na ti PS42A457 a pokud bude mit stejne dobry obraz ne-li lepsi jak PS42Q97HD tak je to jasna volba. Ikdyz je tato TV nastupce predchozi zminovane tak se ujistim ze obraz je stejne dobry. Ale pokud ji nekdo videl a rekl me svuj nazor jak to vidi i s touto vol¨bou budu rad. Diky vsem za RADU (nevim kde me hlava stoji z tolika moznosti - ale to jste si asi zkusili vsichni).

PS: Vlakno na PS42A457 tu je ale moc z toho nevim.
Brnky (84)|4.5.2008 13:03
Můžete prosím vlastníci LE40A656 řádně otestovat 100Hz, protože v jiných fórech jsem se dočetl, že žádná změna k lepšímu prý nenastala od typu F86. Sport jako fotbal, hokej, tenis je prý nekoutelný, jak v analogu tak digitálu. Samozřejemě by to chtělo vyzkoušet na kvalitním signálu. /ne na drátu z okna/ Nechci porovnávat CRT s LCD. Dík
lusy (184)|5.5.2008 16:51
Tak jsem vcera asi 2 hodky testoval vedle sebe 40A559 a "predchudce" 40M87. Napajeno stejnym signalem - DVD upscalovane na 1080p (Philips 5980/12) pres HDMI a satelit SD pres Scart (RGB). U satelitu jak se dalo cekat zadny rozdil (SD), u DVD ale take zadny vylozene postrehnutelny rozdil. Tedy vylepseni u nove rady A559 - kontrast 30000:1 a 5ms - neni v techto rezimech prilis postrehnutelny. Design mne osobne se zda lepsi u M87, ale to je na vkusu. I obraz v podani cerne se mi zdal o trochu lepsi u M87 nez u A559, coz je dano asi tim panelem v Mku, ktery i kdyz se lesknul na svetle, tak o trochu lepe zobrazoval cernou. Nicmene rozdil nepatrny. Takze hlavni vyhoda je podstatne nizsi cena novych modelu!!! Test obou kusu z BD a rezim 24p bude nasledovat snad pristi weekend... :-)

A jeste doplnuji - A559 ma panel S (tedy Samsung) a M87 panel A (tedy AUO).
Faja (24)|5.5.2008 21:03
Ahoj, jak je to u tech A-ček se sledovatelnosti sportu??? (hockey, fotbal??) Zatim co jsem videl LCD, tak slabota :-(((!
franzkafka (89)|5.5.2008 23:50
[QUOTE=Faja;176023]Ahoj, jak je to u tech A-ček se sledovatelnosti sportu??? (hockey, fotbal??) Zatim co jsem videl LCD, tak slabota :-(((![/QUOTE]

Známý má Samsung 37M87BD a na tom mi přišel sport v pohodě (a to jsme koukali na Digi TV, Galaxie Sport, Chelsea-Manchester United - dokonce jsem na té LCD TV viděl i tenis a taky v pohodě - míček nevypadal jako letíci kometa). A na nových typech Samsungů to prostě nemůže být horší - právě naopak. Já osobně budu ale kupovat asi Philips 32PFL7403.
pat01 (249)|6.5.2008 06:35
[QUOTE=franzkafka;176061]Známý má Samsung 37M87BD a na tom mi přišel sport v pohodě (a to jsme koukali na Digi TV, Galaxie Sport, Chelsea-Manchester United - dokonce jsem na té LCD TV viděl i tenis a taky v pohodě - míček nevypadal jako letíci kometa). A na nových typech Samsungů to prostě nemůže být horší - právě naopak. Já osobně budu ale kupovat asi Philips 32PFL7403.[/QUOTE]
Jasně ted záleží co je slovo v POHODĚ..pro každýho to má jinu hodnotu.
Mám souseda co má ještě auto Wartburg combi 2x za měsíc to roztlačuje ale řekne my že je s tím naprosto spokojenej že v Pohodě....
Takže já si myslím že signál=Digi TV,vysílaná stanice= Galaxie sport,fotbalový zápas=náročnost na dat.tok nemůže být v pohodě.Ani na CRT to není v pohodě..
Ale jak říkám každý jsme jiný a jinak náročný
Faja (24)|6.5.2008 06:36
Mam LE40M87BD a hokej nic moc a fotbal taky :-) hraci maji nejaky divny obrys jako by meli kolem sebe auru.
Majlk (161)|6.5.2008 08:39
A jaky mas panel,podivej se vzadu na stitek jestli mas panel S nebo A ,ted ji nekdo srovnaval s novym modelem a ta nase vysla lip a to jeste mel spatny panel A,ja mam ten original S-samsung S-pva.Proste ten skleneny panel dela strasne moc.Ta televize je strasne krasna v interieru a odlesky zadne nejsou,pokud si televizi nepostavite proti oknu.
lusy (184)|6.5.2008 08:53
[QUOTE=Faja;176023]Ahoj, jak je to u tech A-ček se sledovatelnosti sportu??? (hockey, fotbal??) Zatim co jsem videl LCD, tak slabota :-(((![/QUOTE]

No ono obecne na vsech LCD (ani 100Hz to uplne neodstrani) je kazdy, hlavne horizontalni pohyb mirne jakoby rozstreseny, resp. obrysy se rozostri. To neni jenom u sportu, ale i u filmu z DVD pri rychlejsi scene. Osobne si na to stale nemuzu zvyknout a taha me to za oci. Ale ona plazma ma taky svoje "mouchy", takze ani to neni 100% reseni..... holt takovy obraz, jako jsem mel na Finluxu CRT 32" 16:9 100Hz to nikdy nebude. Ale pokrok se neda zastavit - ten Finlux mel pouze 32" a PAL, coz je dneska uz o nicem.

Pokud je nekdo vylozene sportovni divak, tak bych asi sel spise to tech novych plazem Panasoniku (PZ8..), i kdyz jsou o neco drazsi.

Jinak se vracim k tem mym weekendovym testum, to upsaclovany DVD na Phlipsu 5980 na 1080p vypadalo temer jako z BD, slovicko temer ale zduraznuji.
Brnky (84)|6.5.2008 15:38
Děkujeme chlapy za další postřehy z nových řad A4-6 a nebýt Vás, tak jsme pohlceni informačními letáky od příslušných značek, kde si sami sebe vychvalují. Myslím, že se mnou budou všichni souhlasit, když řeknu "jste super a frajeří". Jen buďte co nejvíc objektivní a nároční. Přeci svoje peníze nedáme jen za pěkný design.
ocak1 (66)|6.5.2008 18:47
Chlapi nebyl se někdo podívat v showroomu v Praze. Nemají tam vystavenou 40A656? Bodou tam ochotní pustit si svůj disk? Máte nějaké zkušenosti? http://www.samsung.com/cz/aboutsamsung/showroom/index.htm
chrastyn (29)|6.5.2008 21:36
Tak jsem si akorát přivezl LE32A559.Nejdříve jsem sice uvažoval o LE32A656,ale když jsem se dočetl že 100Hz má až od 37",tak nebyl duvod jí kupovat.První co mě dost zarazilo vzádu na štítku bylo Made in Hungary,ale za názvem LE32A559P4F není písmeno "C" ani "W",ale "S"-tak doufám že tam ta S-PVA opravdu je.Dočetl jsem se v manuálu:Statický obraz muže zpusobit trvalé poškození obrazovky,neponechávejte statický obraz po dobo delší než 2 hodiny,nebo při sledování obrazu jiného formátu než 16:9.Já myslel že se to týká jenom plazmy.
Faja (24)|6.5.2008 21:58
[QUOTE=Majlk;176086]A jaky mas panel,podivej se vzadu na stitek jestli mas panel S nebo A ,ted ji nekdo srovnaval s novym modelem a ta nase vysla lip a to jeste mel spatny panel A,ja mam ten original S-samsung S-pva.Proste ten skleneny panel dela strasne moc.Ta televize je strasne krasna v interieru a odlesky zadne nejsou,pokud si televizi nepostavite proti oknu.[/QUOTE]

Mam panel S i dle servisniho menu. Madi in slovakia. Asi si musim zvyknout...! Ale jsem spokojen, pridal bych jan ctecku karet, ale treba to projede pres pcmcia:-)!
oroszlan (44)|6.5.2008 22:26
[QUOTE=ocak1;176196]Chlapi nebyl se někdo podívat v showroomu v Praze. Nemají tam vystavenou 40A656? Bodou tam ochotní pustit si svůj disk? Máte nějaké zkušenosti? http://www.samsung.com/cz/aboutsamsung/showroom/index.htm[/QUOTE]
nevím které modely jsou tam aktuálně vystavené, ale určitě nebude problém s tím diskem. Opruzoval jsem tam opakovaně zjara, než jsem si koupil N87 a prodavač byl velice ochotný a vstřícný. Myslím, že i pokud tam nebude ten mode co tě zajímá, za návštěvu ten showroom stojí.
Pedrosa (4)|7.5.2008 13:02
Ahoj, koupil jsem si LCD Samsung LE 40A559 a chtěl jsem se zeptat, jestli se dá bez poškození sundat ten spodní stříbrnej proužek. Až jí trochu otestuju, tak sem hodím nějaké info..

Edit: mohl by mi prosím někdo poradit s nastavením obrazu atd.?
ocak1 (66)|7.5.2008 19:43
[QUOTE=ocak1;176196]Chlapi nebyl se někdo podívat v showroomu v Praze. Nemají tam vystavenou 40A656? Bodou tam ochotní pustit si svůj disk? Máte nějaké zkušenosti? http://www.samsung.com/cz/aboutsamsung/showroom/index.htm[/QUOTE]

Dnes jsem se tam zastavil a prodavač mi oznámil že v pátek zavírají a stěhují se na Florenc, kde bude cca 150 m2 plochy a bude to stát za to. Otevírají koncem května-června. Jinak velice vztřícný a je vidět že tomu určitě rozumí. Tak uvidíme jak se Samsung vytáhne.
carolands (34)|11.5.2008 18:01
V OVě v Datartu mají 40A656 vystavenou. Moooooc hezká. Ještě počkám abych ji mohl porovnat se Sony 40W4000K nebo Philipsem 42 7X04. Ten design se ale fakt povedl a obraz ve srovnání s sony 40W3000 byl o něco lepší (HD signál).
PS. Potkal jsem tam J. Nohavicu vybíral si tam plazmu. Prodavač mu tam opěvpoval paňáka PZ80E.
Tom
FFMAN (167)|11.5.2008 20:17
[QUOTE=carolands;176790]V OVě v Datartu mají 40A656 vystavenou. Moooooc hezká. Ještě počkám abych ji mohl porovnat se Sony 40W4000K nebo Philipsem 42 7X04. Ten design se ale fakt povedl a obraz ve srovnání s sony 40W3000 byl o něco lepší (HD signál).
PS. Potkal jsem tam J. Nohavicu vybíral si tam plazmu. Prodavač mu tam opěvpoval paňáka PZ80E.
Tom[/QUOTE]
Nevíš náhodou kdy otevírají ve Shopingparku nové SONY centrum?
Brnky (84)|11.5.2008 22:54
Pozor, na německých stránkach Samsungu není už LE40A656 ale jen LE40A659, co to? Že by snad nějaká závažná úprava na A656? Co je tam jiného než kontrast z 50 000 na 60 000? U nás se ani SAMSUNG neobtěžuje na svych stránkách vystavit nové řady A. To snad chtějí prodat loňské modely a přitom ceny v super- marketech jsou nehorazně vysoké. fujj Asi si dělají z nás už prd.....
carolands (34)|11.5.2008 22:54
[QUOTE=FFMAN;176817]Nevíš náhodou kdy otevírají ve Shopingparku nové SONY centrum?[/QUOTE]

Nevím, nejsem z Ovy, ale pokud tu info budeš mít dej vědět.
Tom
carolands (34)|11.5.2008 23:01
[QUOTE=Brnky;176849]Pozor, na německých stránkach Samsungu není už LE40A656 ale jen LE40A659, co to? Že by snad nějaká závažná úprava na A656? Co je tam jiného než kontrast z 50 000 na 60 000? U nás se ani SAMSUNG neobtěžuje na svych stránkách vystavit nové řady A. To snad chtějí prodat loňské modely a přitom ceny v super- marketech jsou nehorazně vysoké. fujj Asi si dělají z nás už prd.....[/QUOTE]

JJ, ale nemají tam podrobnou specifikaci.
lusy (184)|12.5.2008 11:53
[QUOTE=lusy;175994]Tak jsem vcera asi 2 hodky testoval vedle sebe 40A559 a "predchudce" 40M87. Napajeno stejnym signalem - DVD upscalovane na 1080p (Philips 5980/12) pres HDMI a satelit SD pres Scart (RGB). U satelitu jak se dalo cekat zadny rozdil (SD), u DVD ale take zadny vylozene postrehnutelny rozdil. Tedy vylepseni u nove rady A559 - kontrast 30000:1 a 5ms - neni v techto rezimech prilis postrehnutelny. Design mne osobne se zda lepsi u M87, ale to je na vkusu. I obraz v podani cerne se mi zdal o trochu lepsi u M87 nez u A559, coz je dano asi tim panelem v Mku, ktery i kdyz se lesknul na svetle, tak o trochu lepe zobrazoval cernou. Nicmene rozdil nepatrny. Takze hlavni vyhoda je podstatne nizsi cena novych modelu!!! Test obou kusu z BD a rezim 24p bude nasledovat snad pristi weekend... :-)

A jeste doplnuji - A559 ma panel S (tedy Samsung) a M87 panel A (tedy AUO).[/QUOTE]

Tak o weekendu bohuzel k pokracovani v testech zatim nedoslo (nebyla k dispu M87). Nicmene mam novy "poznatek" s A559. Pokud nebyla delsi dobu v provozu (tedy zcela studena) a zapne se, tak v ni "praskaji" trubice podsviceni asi pul minuty nez se zahrejou a roztahnou. Je to takovy neprijemny skleneny zvuk. Nechce se mi z tohoto duvodu do servisu, ale..... Zaroven pri velmi nizke hlasitosti a naprostem tichu v mistnosti (pozde vecer apod.) je slyset slaby brum z repro.
radekhulan (185)|12.5.2008 12:06
Nemáte někdo zkušenosti s PS50A557? 127cm FullHD plazma za 40.000 Kč vypadá hodně zajímavě..
carolands (34)|12.5.2008 14:57
Nějak pořád nemůžu pochopit jak je to s podsvětlením A656 a sony W4000. Mají stejné panely a pokud jsem dobře četl tak podsvětlovací trubice jsou sočástí panelu. Tak jak to, že u sony je WCG-CCFL a u Samsungu CCFL?
Víte to někdo?
Tom
Pedrosa (4)|12.5.2008 15:09
[QUOTE=lusy;176919]Tak o weekendu bohuzel k pokracovani v testech zatim nedoslo (nebyla k dispu M87). Nicmene mam novy "poznatek" s A559. Pokud nebyla delsi dobu v provozu (tedy zcela studena) a zapne se, tak v ni "praskaji" trubice podsviceni asi pul minuty nez se zahrejou a roztahnou. Je to takovy neprijemny skleneny zvuk. Nechce se mi z tohoto duvodu do servisu, ale..... Zaroven pri velmi nizke hlasitosti a naprostem tichu v mistnosti (pozde vecer apod.) je slyset slaby brum z repro.[/QUOTE]

Já tohle "praskání" pozoruju po každém vypnutí. A ještě mi občas blbne zvuk - občas při slově začínajícím na "K" jakoby loupne v reprákách. A včera při poslechu nějaké písničky najednou začala kytara hrát výrazně hlasitěji než ostatní nástroje a po pár vteřinách se zase vše vrátilo do normálu?
lusy (184)|12.5.2008 16:06
[QUOTE=Pedrosa;176962]Já tohle "praskání" pozoruju po každém vypnutí. A ještě mi občas blbne zvuk - občas při slově začínajícím na "K" jakoby loupne v reprákách. A včera při poslechu nějaké písničky najednou začala kytara hrát výrazně hlasitěji než ostatní nástroje a po pár vteřinách se zase vše vrátilo do normálu?[/QUOTE]

S tim zvukem se to u mne chova jinak, ale to "praskani" podsvetlovacich trubic bude to same co u mne....
Zpozoroval to jeste nekdo?
schima (95)|12.5.2008 18:58
Pokud se nepletu, jsou to trubice s lepším záření (vlnové délky atd.)
více zde
http://www.presentationtek.com/2008/02/11/wcg-ccfl-wide-color-gamut-ccfl-backlight-technology/
FFMAN (167)|12.5.2008 20:36
[QUOTE=carolands;176850]Nevím, nejsem z Ovy, ale pokud tu info budeš mít dej vědět.
Tom[/QUOTE]

Byl jsem tam dnes, a uvnitř prodejny dělají zedníci, a nikde žádná cedule kdy bude OPEN ? Na stránkách ELVIA PRO je napsáno "otevřeno brzy"........
Brnky (84)|12.5.2008 21:38
Tak jsem se byl podívat na LE40A656, jo moc pěkná. Dozvěděl jsem se přímo od prodavače, který byl na školení Samsungu a říkal, že nové řády A už nemají stejné panely se Sony. Sony prý používá jen ve svých panelech nějakou jednu vrstvu filtru či co ze Samsungu. Panely už mají jiné, zdůraznoval. Nejspíš asi proto jiné podsvícení.
carolands (34)|12.5.2008 21:40
[QUOTE=FFMAN;177018]Byl jsem tam dnes, a uvnitř prodejny dělají zedníci, a nikde žádná cedule kdy bude OPEN ? Na stránkách ELVIA PRO je napsáno "otevřeno brzy"........[/QUOTE]

Brzy tak to fakt sedí. Všude co se ptám na W4000K tak dostanu odpověď, " V dohledné době" Jestli to neprotahují schválně aby tam nemuseli vystavit starou řadu.
lupo (150)|13.5.2008 10:19
TO: Brnky To je velmi zajímavý poznatek, již v minulosti šel Samsung "zvláštní" cestou, že nejlepší panely byly osazovány jen v počátcích výroby a pak ve stejné sérii používal levné a horší panely ostatních výrobců. Sony měla doposud vyšší řady TV vybavenější (HD DVB-T tuner MPEG4) a nyní tedy bude mít zřejmě i lepší panely, které vyrábí ve společné továrně se Samsungem. Takže cenový rozdíl těchto dvou značek začne být asi i zdůvodnitelný, nebude to již jen nápisem...

Jinak tady asi zatím nejlevnější TV Samsung, co jsem našel na netu: http://www.albie.cz/cz/ ale jak je to s důvěryhodností a původem... viz moje předešlé zkušenosti s nákupem v jiných e-shopech.
carolands (34)|13.5.2008 10:52
No tak už je mi to s tím podsvětlením jasné díky. Teď ještě někde narazit na mé tři favority v jednom obchodě a vybrat si.
Tom
marcellom (103)|13.5.2008 20:54
[QUOTE=Brnky;177029]Tak jsem se byl podívat na LE40A656, jo moc pěkná. Dozvěděl jsem se přímo od prodavače, který byl na školení Samsungu a říkal, že nové řády A už nemají stejné panely se Sony. Sony prý používá jen ve svých panelech nějakou jednu vrstvu filtru či co ze Samsungu. Panely už mají jiné, zdůraznoval. Nejspíš asi proto jiné podsvícení.[/QUOTE]

trochu se mi nezdá, že by postavili společnou továrnu a poté používali jiné panely...ale dovedu si představit rozdílné modely z téže fabriky- tedy jiné panely pro různé modely TV
jurajko79 (20)|13.5.2008 21:01
Tak to praskanie je aj u mňa ale len chvíľu a to po vypnutí. Mám A656.
x1men (27)|14.5.2008 08:17
Ahojte, mma dotaz pro majitele A656, nikde jsem to tady ve foru nenasel. Je cerna v uplne tme opravdu cerna. Nebo je to tak jak u vsech LCD? Uz otestoval nekdo 100Hz technologi? Kdyz tam pustim obycejny antenní signal analog, jaky je obraz pri sportu? Diky vsem za odpoved
radolaco (43)|14.5.2008 09:15
no mam zopar dni tuto telku doma a na sport je podla mna uplne OK. Pozeral som ten hokej z kanady na CT2 a analogovej kablovke s nic moc signalom. Samotny signal z kanady je dost otrasny, plus to bolo automaticky zoomnute na 16:9 (lebo prenos bol sirokoulhy) teba mozno nejakych 400 riadkov, plus ten signal kablovky...a obraz teda nic moc, ale ten hokej bol uplne pozeratelny, puk viditelny. Takze s tymito podminkami to bolo vysoko nad moje ocakavania. A nechvalim to len preto ze ju mam, keby to bolo na prd tak to napisem.
x1men (27)|14.5.2008 11:14
[QUOTE=radolaco;177216]no mam zopar dni tuto telku doma a na sport je podla mna uplne OK. Pozeral som ten hokej z kanady na CT2 a analogovej kablovke s nic moc signalom. Samotny signal z kanady je dost otrasny, plus to bolo automaticky zoomnute na 16:9 (lebo prenos bol sirokoulhy) teba mozno nejakych 400 riadkov, plus ten signal kablovky...a obraz teda nic moc, ale ten hokej bol uplne pozeratelny, puk viditelny. Takze s tymito podminkami to bolo vysoko nad moje ocakavania. A nechvalim to len preto ze ju mam, keby to bolo na prd tak to napisem.[/QUOTE]

řikas puk viditelný ,zanamená to ze byl celistvi bez zadnych pruhu jak za kometou?