Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2008

lupo (150)|25.4.2008 11:20
Kdyby jenom červená, větší prdel je, že u sedmičkové řady udělali jiný design krycího skla a američtí zákazníci na fórech popisují, jak se v tom skle na bocích odráží obraz z té televize a připodobňují tento efekt, že to vypadá, jako když svítíš baterkou mihotavě do sklenice z tlustého skla a na okraji toho skla vidíš to blikající světlo, no jsou z toho někteří dost nasraní :-)
Ještě mě pobavilo, jak jeden uživatel ve fóru popisoval, jak spadla cena LN52A750 po týdnu od uvedení na trh o 1.000 dolarů slovy: padá to tak rychle jako šance na zvolení Hillary Clintonové v primárkách.... :-D

Jinak LCD Samsung se vyrábí na Slovensku v Galantě, nemá tam někdo známé, že by zjistil podrobnosti? :-)
Brnky (84)|25.4.2008 12:53
Samsung mi udivuje, že vyrobí pěkný LCD a pak jeho cena, jestli to tak opradu je, spadne díky tomuto úkazu. Snad si to museli předem vše otestovat ne? Nebo už na to nezbývá čas? Hmmmm
Ukázka z výstavy [video=dailymotion;x4mebd]http://www.dailymotion.com/video/x4mebd_tv-samsung-series-6-et-7_tech[/video] by něco mohla naznačit ale těžko říct, musíme si počkat.
Taky čekám na A7 tak by to bylo pro mě velké zklámání kdyby obraz byl pěkný a rám by rušil.
jirkaskra (139)|25.4.2008 13:40
tak z toho videa je to patrný, všechno se tam odráží, je to děs, to soudruzi z KLDR patrně někde udělali chybu... :-))
KR (8)|25.4.2008 14:40
Pořád ještě váhám. Měl jsem doma LE40F86 a poslal jsem ji zpět kvůli závadě, která se projevovala vytrháváním řádků u kontrastních míst (obdélníčků menu, textů atd). Normální obraz byl skvělý, ale signál z PC a USB (fotky) téměř nepoužitelný. Chvíli jsem vyjednával se servisem o opravě, ale nedohodl jsem se, jednodušší ji bylo vrátit. Navíc, režim 100Hz v podstatě nefungoval. Cenově srovnatelná SONY W4000 se zhledem k W3000 rovněž zlepšila (alespoň podle parametrů), má již taky otočný stojan který je velmi praktický, USB atd., navíc spořič obrazovky s vlastními foto . . . Jediný podstatný rozdíl je tedy v 100Hz Motion Plus u Samsungu - tedy pokud funguje ! Jestli ne, půjdu do Sonky která se mi jinak zdá kvalitnější (46" je navíc oproti 46A656 levnější). Pokud se 100Hz Motion Plus u A656 oproti F86 zlepšil, je torký favorit Samsung. Mohl byste někdo z majitelů A656 o 100Hz napsat praktickou zkušenost ? (U F86 byl demo režim, kde 1/2 obrazovky byla bez a 1/2 s 100Hz . . . . ) Díky předem
jirkaskra (139)|25.4.2008 15:03
[QUOTE=KR;174582]Pořád ještě váhám. Měl jsem doma LE40F86 a poslal jsem ji zpět kvůli závadě, která se projevovala vytrháváním řádků u kontrastních míst (obdélníčků menu, textů atd). Normální obraz byl skvělý, ale signál z PC a USB (fotky) téměř nepoužitelný. Chvíli jsem vyjednával se servisem o opravě, ale nedohodl jsem se, jednodušší ji bylo vrátit. Navíc, režim 100Hz v podstatě nefungoval. Cenově srovnatelná SONY W4000 se zhledem k W3000 rovněž zlepšila (alespoň podle parametrů), má již taky otočný stojan který je velmi praktický, USB atd., navíc spořič obrazovky s vlastními foto . . . Jediný podstatný rozdíl je tedy v 100Hz Motion Plus u Samsungu - tedy pokud funguje ! Jestli ne, půjdu do Sonky která se mi jinak zdá kvalitnější (46" je navíc oproti 46A656 levnější). Pokud se 100Hz Motion Plus u A656 oproti F86 zlepšil, je torký favorit Samsung. Mohl byste někdo z majitelů A656 o 100Hz napsat praktickou zkušenost ? (U F86 byl demo režim, kde 1/2 obrazovky byla bez a 1/2 s 100Hz . . . . ) Díky předem[/QUOTE]

A o tom to je !!!!!! je to sázka do loterie... takže radši spolehlivou značku třeba tu SONY.
lupo (150)|25.4.2008 16:29
Pro Sony by hovořil i lepší PiP a HD MPEG4 DVB-T tuner, jednou se myslím bude hodit :-) Co se týče Motion Plus, nemyslím si, že bude v nové řadě Samsung výrazně lepší, spíše nikoliv, u Sony je myslím také bezproblémové 24p... No jo, ale já pořád čekám na Samsung, nevím čím to je, asi tím, že pokud dvě firmy vyrobí srovnatelný hardware, tak ten u Sony bude mnohem dražší a to se zatím nezměnilo. Takže pokud ta Sony stojí stejně nebo méně, bude v tom asi něco jiného, Samsung totiž nikdy neexceloval vysokými cenami...
lusy (184)|25.4.2008 18:21
[QUOTE=lupo;174121]A ještě přikládám pro zvědavé interni pohled do TV :-) (větráček je jen u 40" verze)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a detail

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Tak mi to podle ty fotky pripada, za tam jsou jenom 2 podsvetlovaci trubice (ty dva kabely doleva nahoru a dolu), coz je hodne malo, protoze napr. SONY 40D3500 jich ma 10 a navic WCG-CCFL , coz Samsung nedava ani do 6tkovy rady....
lupo (150)|25.4.2008 21:14
Lepší je trochu si něco nastudovat, než začnu psát.......
Samsung a Sony založily 26.4.2004 společnou firmu s názvem S-LCD.
Ta pak vybudovala světově největší továrnu na LCD displeje ve městě Tangjung v Jižní Korei.
Ve všech TV Samsung a Sony se S-PVA jsou naprosto stejné panely,
TV se od sebe liší jen elektronikou a kastlí a cenovou politikou.

Protože ale čínské firmy umí dělat panely s nižší kvalitou poněkud zásadně levněji :-)
jsou do některých typů TV po delší době prodeje, pádu cen a před příchodem nové řady
osazovány tyto panely od následujících tří firem
(rozlišuje se podle kódu za sériovým číslem TV):

A- AU Optronics (AUO)
C- Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P nebo W - Chunghwa Picture Tubes (CPT)

To se ovšem netýká nové šestkové řady....

Mimochodem podsvětlovací trubice jsou nyní přímou součástí panelu
a takto se i panely dodávají a popřípadě mění :-), trubice není
samostatným náhradním dílem, její životnost podle výrobce
stačí po celou předpokládanou dobu životnosti TV,
jedná se totiž o SPOTŘEBNÍ elektroniku, jinak by jim ta továrna byla na nic :-D
Panel má přívody napájení k celé zabudované sadě trubic.
Brnky (84)|25.4.2008 22:34
Je to škoda že ty panely šiděj, přichází tím o zákazníky, co čekají na lepší ceny a pak se rozhodují o koupi. Tím pak Sony získává samozřejmě lepší pověst a drží si své zákazníky. Co říkáš Lupo na ten odraz leštěného panelu(skla), co odraží světlo.Snažím se sehnat nějaké lepší foto, které to trochu vyvrátí ale zatím nic. Hlavně A7 řada má asi více té červené kolem, tak opravdu nevím.Vybrat si A6? nebo A7?
ezechiel1917 (498)|26.4.2008 00:21
[quote=lupo;174647]Mimochodem podsvětlovací trubice jsou nyní přímou součástí panelu
a takto se i panely dodávají a popřípadě mění :-), trubice není
samostatným náhradním dílem, její životnost podle výrobce
stačí po celou předpokládanou dobu životnosti TV,
jedná se totiž o SPOTŘEBNÍ elektroniku, jinak by jim ta továrna byla na nic :-D
Panel má přívody napájení k celé zabudované sadě trubic.[/quote]

tomu bych docela veril, jedina vec co me vyvadi z miry ze od jiste doby Samsung narozdil od Sony WCG-CCFL trubice u svych televizoru nepouziva, vcelku nepochopitelne. Rozdil v barevnem gamutu je pak pri urcitem nastaveni znat na prvni pohled. A ze by top panely s WCG-CCFL nesli Samsungu ale Sony (ktere pouziva WCG-CCFL i u svych levnych rad) a treba i Toshibe ZF je vcelku zajimave...
marcellom (103)|26.4.2008 09:20
v této souvislosti nevíte, zda má SONY 40W3500 10bit panel?? A co Samsung 37A65 ta jediná vypadla z Lupova přehledu, je 10bit a má S-PVA???
marcellom (103)|26.4.2008 09:21
oprava 40D3500 :-)
ezechiel1917 (498)|26.4.2008 13:21
d3500 a 37a65 maji obe 8bit panely
lupo (150)|26.4.2008 15:15
Předem říkám, že přes tyto věci nejsem žádný odborník, na ukázku dávám porovnání různých technologií:
WCG (Wide Color Gamut) rozšířený barevný prostor při použití jiných lamp podsvícení WCG CCFL (Cold cathode fluorescent lighting) nebo LED
Měří se v procentu pokrytí barevných prostorů NTSC a PAL

technologie NTSC PAL
CCFL 72 100
Plasma 75 104
CRT 76 105
WCG CCFL 92 127
LED 105 146

Vzhledem k tomu, že nejúžasnější výsledky dává technologie LED podsvícení, není mi to jasné v provedení Samsungu a jeho TV LE52F86BD, která v testu na hdtvtest ( http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE52F96BD/ ) nepředvedla kromě úžasné černé žádný překvapující výkon (záře kolem jasných objektů, kolísání úrovně černé, ztráta detailů ve stínech, obraz postrádá hloubku a posun barevného vyznění).
Nejsem si tedy jist, jakou váhu ve výsledném obrazu má podsvětlení v porovnáním s procesem zpracování obrazu elektronikou TV...
Jinak porovnání obrazu šestkové řady se dá trochu posoudit z té korejské recenze, kde je obraz porovnáván i vyfocením obrazu na dvou vedle sebe stojících různých TV.

Co se týče odlesku v krycím skle, názory na to se velmi různí, problémy to opravdu přináší, ale vhodným upevněním TV a umístěním osvětlení v místnosti se to dá řešit. Někomu to nevadí, někomu ano. Lesklý panel ale má dost příznivý vliv na vyznění obrazu.
Ten nepříjemný efekt u sedmičkové řady, o kterém jsem psal, vzniká na krajích toho panelu od vlastního obrazu TV, to je něco jiného.
Uvažovat o sedmičkové řadě - nevím jak velký to má význam, záleží na ceně té TV, protože ten jediný podstatný rozdíl je v něčem, co mi v budoucnu může nahradit jedna krabička u TV navíc a možná s mnohem větším komfortem.... Víc mi vadí absence HD DVB-T tuneru, možná že za pár let to bude potřeba - viz příklad Polska, kde už v MPEG4 začínají teď. I v současné době se někde (asi dočasně) vysílá ČT1 a NOVA v HD (vlastní zkušenost v Brně a Praze)
jayd (117)|26.4.2008 16:28
tak uz mam tu 40A656 doma:-)takze az se poradne prokousu nastavenim, a neco na to zkusim tak zalozim(popr se pridam k tematu o teto televizi)

jinak jsem zatim spokojeny..DIGITV se na tom da z cca 4m co mam..celkem obstojne sledovat..lepsi mi pripada analog signal..mi pripada lepsi(neni tak kostickovany-hold ta komprese:-() ..no a co s mi ted podarilo naladit nemecky vysilani tak mi pripada, ze je to ze vseho nejlepsi:-) na to ze to chytam v plzni:-)

odlesky to ma..samozrejme, kdyz jsou tmave sceny..aleokud je clovek zakoukanej do filmu tak si to neuvedomuje

no kdyz budete chtit neco vedet..tak se ptejte se to pokusim nejak zjistit popr otestovat:-) ale pokud neco bude chtit zjistit tak napiste i jak..pac jsem laik

jinak vetracek je pri absolutnim klidu slyset..takovy bruceni:-)ale da se to prezit..pokud je ale normalne zapnuty zvuk tajk nic slyset neni
nukii (49)|26.4.2008 16:51
tak ti gratuluji..tim analogovy signal mas na mysli jen antenu nebo dbv-t?
uz jsem skoro rozhodnutej si toto tv koupit a to co si napsal a nebo jeste napises mi pomuze.dik
lupo (150)|26.4.2008 17:13
Ja teď koukam na 72cm CRT televizi, která je ještě navíc mírňounko vypouklá, takže zvětšuje a vidím co mám za odrazy v obrazovce. Takže to bude jiné jen velikostí obrazovky, ale jinak to bude uplně stejny, všichni co jste měli nebo máte CRT televize se na lesklý panel díváte celý život :-) Jinak analogové vysílání, které je přijímáno z dobře udělaných antén by na 40" TV mělo být normálně koukatelné, viděl jsem ho i nas té 52" a nebyla to zase žádná hrůza, ve fórech někteří uživatelé, co mají k dispozici oba signály píšou, že stávající DVB-T vysílání je kvalitativně o něco málo lepší, než analog, nebo stejné. Hlavní problém je satelitní vysílání, zejména platformy UPC a DigiTV, které je vysíláno kvůli úspoře místa tak komprimovaně, že je výsledek na velké obrazovce tristní.... Ještě k Samsungu, když už ho máš, podle všeho ta TV neumí to, co většina jiných ano, a sice roztáhnout vysílání 4:3 přes celou plochu tak, že střed je nezkreslený a to natažení se provede až na okrajích, takže se to tak dá sledovat celkem v pohodě a nekoukáš furt na tlusté postavičky. Samsung tuhle vychytávku prý neumí, mohl bys to potvrdit?
(I když mě by to mělo být jedno, pokud si pořídím 52", tak to budu sledovat ve formátu 4:3 a ne přes celou obrazovku, velikost bude dostatečná :-D )
nukii (49)|26.4.2008 17:29
jj tohle by me taky zajimalo..
jayd (117)|27.4.2008 09:32
nukii: analogem myslim, klasickou antenu (CT1, CT2, NOVA, PRIMA), me cesky DBV-T prislo mozna o kousek horsi nez ten analog..ale to bude asi tim, ze fakt zatim chytam jen nejaky "odrazy" z domazlic, az ho nekdy o prazdninach spusti i v plzni tak doufam, ze to bude lepsi:-) nejlepsi co mam zatim na koukani mi prisel ten prijel DVB-T z nemecka..treba 3sat...ten vypadal nejlip:-)jo a hlavne to chytam na kus oholeneho koax. kabelu..takze mozna s lepsi antenou by byl vysledek lepsi..:-)

co se tyka postavicek...no kdyz porovnam 16:9 a normalni 4:3..tak v tom 16:9 ty postavicky jsou nizsi a tlusci:-) takze to asi roztahne cely obraz ne jen ty rohy
Brnky (84)|27.4.2008 14:03
Jayd, ty jsi z Plzně? Já taktéž. Můžeš mi prozradit kde jsi koupil tu telku a poslat nějaké pěkné foto s nějakými detaily. Popřípadě mám na sebe kontakt ICQ- 291651017nebo Jabber- Brnky78. Dík
jayd (117)|27.4.2008 22:46
jj z plzne:-), no ja koupil u videoexpert.cz ...dobra cena a snad nebude problem se zarukou, kdyz je to nejvetsi inet obchod:-)ve stredu jsem obednal a v patek jsem ji mohl mi doma..maji ji asi skladem:-)
pokusim se neco nafotit, ale doufam, ze mi pak ty fotky nezkritizujete..bude to obycejnim digitalem a zadny fotograf taky nejsem:-)
jinak jak se tu nekdo bal ty cerveny..ta tam skoro ani neni videt..da se rici, ze ted za umeleho osvetleni je ten panel cely cerny..jinak leskla je cela televize jak panel tak obrazovka
Brnky (84)|27.4.2008 23:18
Dík moc Jayd, určitě tvé foky přinesou lepší světlo do této diskuze a že někdo neumí třeba fotit, o to tu přeci neběží. Jen mě zajímalo jak opravdu ta červená z jiného pohledu vypadá a bohužel v Plzni tu telku nikde nenajdu, abych se osobně podíval. Zkuz ještě zjistit jak šlape 100Hz a 24p Real Movie pokud můžeš. Zajímalo by mě zda při těch 100Hz nekostičkuje obraz nebo něco jiného a zda má vůbec smysl. Dík a těsím se.
jayd (117)|28.4.2008 10:11
no jak rikam, ta cervena tam skoro neni videt:-)no dodam nejaky foto

jinak co se tyka 100Hz tak nevim jestli to vubec neco dela:-)) no ono je to asi tim, ze DIGI tv je kostickovany samo o sobe..takze kdyz jsem zapnul 100 Hz a vypnul tak jsem zadny rozdil nepozoroval:-)

a jak vyzkousim 24p Real Movie? nebo jak poznam, ze to funguje?
jinak zatim zadny prehravac nemam..casem snad dorazi PS3..coz pro nekoho prehravac neni...
pecar (16)|28.4.2008 10:49
tak od piatka mam LE40A656 aj ja uz doma, kupoval som cez obchodny-dom.sk. Objednal v stredu, chceli mi ho doviezt az v pondelok, tak som si bol pre neho osobne uz v piatok, do pondelka by som to nevydrzal. Odraz v okrajovom rame potvrdzujem, ale nie je to vobec take strasne. Na tom videu co sem niekto hodil z tej vystavy sa ta kamera pohybuje, preto aj odraz v rame je stale iny, pohyblivy. Ked sedite pred telkou a pozerate tak asi nebehate hore dole, takze odraz v rame vobec neevidujem. A prerazanie odrazu do samotneho panelu som nezaregistroval vobec, ale to tu bolo spominane v suvislosti so 7-kovou radou.
Mam UPC analog a obraz je myslim v pohode. Chystal som sa na to najhorsie, ale nic take , je to v pohode. Samozrejme futbal bol asi najhorsi, ale aj to sa dalo prezit. Skusal som prepnut televizor aj na DTV, kde si televizor uz sam na zaciatku naladil zopar stanic, ktore su v skusobnej prevadzke (STV1, STV2, JOJ, MARKIZA a TA3). Asi najlepsi obraz bol samozrejme ked som hodil DVD. Pozrel som si Gladiatora a bolo to O.K.
Cez vikend som nemal fotak, dnes ho uz mam, tak skusim nieco aj ja pofotit a hodim Vam to sem.
chrastyn (29)|28.4.2008 11:39
rozhoduji se mezi LE32A559 a LE32A656,taky jsem vyděl LE32A557 ale jaký je tam rozdíl oproti 559 netuším,jde mi hlavně rozdíl 50Hz vs 100Hz,co jsem tak slyšel tak u LE32M87BD se to moc neprojevilo
Brnky (84)|28.4.2008 12:35
JaYd, 24p Real Movie - je když připojíš kameru, tak ti zvuk běží sejně jako obraz v reálu, zvuk není tedy napřed nebo pozadu. Má to hlavně SONY, tak když se podíváš na jejich stránky, víc se dozvíš. Jinak by mě ještě zajímalo jaké má barvy, jestli nejsou přepálené a jsou reálné/ barva pleti není bílá, nebo červená není křiklavá/. dík
radolaco (43)|28.4.2008 12:50
[QUOTE=Brnky;174953]JaYd, 24p Real Movie - je když připojíš kameru, tak ti zvuk běží sejně jako obraz v reálu, zvuk není tedy napřed nebo pozadu. Má to hlavně SONY, tak když se podíváš na jejich stránky, víc se dozvíš. Jinak by mě ještě zajímalo jaké má barvy, jestli nejsou přepálené a jsou reálné/ barva plati není bílá nebo červená není křiklavá/. dík[/QUOTE]

to ma byt akoze nejaka vychytavka ze zvuk bezi s obrazom tak ako ma?
teplitz (251)|28.4.2008 13:05
[QUOTE=radolaco;174954]to ma byt akoze nejaka vychytavka ze zvuk bezi s obrazom tak ako ma?[/QUOTE]
Ano, neboť pokud je originál nahrávka zobrazena ve 24 snímcích za sekundu, tak u nás se používá 25 sn/s (50 Hz), takže je výsledný obraz jednoduše o malinko zrychlen - je to ale prakticky nepostřehnutelné. V USA jsou na tom hůře (60 Hz), snímky se dopočítávají do 30 sn/s a tudíž není obraz plynulý.
radolaco (43)|28.4.2008 15:44
[QUOTE=teplitz;174956]Ano, neboť pokud je originál nahrávka zobrazena ve 24 snímcích za sekundu, tak u nás se používá 25 sn/s (50 Hz), takže je výsledný obraz jednoduše o malinko zrychlen - je to ale prakticky nepostřehnutelné. V USA jsou na tom hůře (60 Hz), snímky se dopočítávají do 30 sn/s a tudíž není obraz plynulý.[/QUOTE]

ok, ale v praxi to video k kamery budem aj tak upravovat a kodovat na nejaky standard...v kompom alebo DVD prehravacom prehravany...
lupo (150)|28.4.2008 16:17
to PECAR
To špatně chápeš, ta sedmičková řada má jiný design a má podle těch příspěvků zřejmě zkosené hrany krycího skla na bocích a v těch je vidět ta hra odlesků ale nikoliv z místnosti ale z jasných scén samotného obrazu! Ale já to neviděl, jenom jsem to četl na americkém fóru, a znáš američany ;-) Jinak je fajn že píšete o zkušenostech, jen tak dál!
Co se týče 24p, měl jsem za to, že se ten problém projevuje jinak, než zde popsal Brnky, u TV s chybějící podporou 24p by mělo být při přehrávání HD videa ve výsledku vidět, že obraz se nepřehrává plynule a mírně v pravidelných intervalech škube, mělo by to být vidět zejména ve scénách, kdy je na obrazovce nějaké světlé místo a kamera švenkuje, na zvuk by to nemělo mít žádný vliv... ale můžu se plést - podrobně na : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
fwefw (94)|28.4.2008 18:46
Ty nový Samsungy mají všechny lesklou obrazovku, nic matnýho ?
chrastyn (29)|28.4.2008 23:06
jak je na tom LE32A559 ohledně podání červené barvy,to co jsem vyděl na LE32R86BD bylo dost hrozné
předem dík
SelfMan (7)|29.4.2008 00:32
[QUOTE=fwefw;174990]Ty nový Samsungy mají všechny lesklou obrazovku, nic matnýho ?[/QUOTE]

LE40A559P co mam je matne LCD (leskle nemam rad)
jayd (117)|29.4.2008 08:06
Lupo: no co se tyka tech odlesku na stranach..tak asi neco na tom je:-)kdz jsem koukal na TV asi z 1m, tak mi pripadlo, ze obraz neni az do konce obrazovky,ale ze je tam neco jako 8mm okraj, kde je "hustsi mrizka-cerny cerky mezi pixeli" no a kdyz jsem kouknul z blizka, tak jsem zjistil, ze je to vnitrni okraj krytu televize:-) ale je pravda, ze jsem si toho vsimnul z tahovyhle blizkosti, a chvalne kvuli tomu, ze jsem hledal neco ce je na TV spatne:-) co se tyka cerny, tak mi pripada dost cerna:-)ale to je asi dost subjektovni..vecer jsme pak koukal u znamh na 72cm CRT Phillips a nedalo se to vubec srovnavat..na tom CRT byla cerna jako sediva:-)a i tam byli odlesky ze stran krytu TV..takze ja jsem zatim spokojeny:-)je pravda, ze nemam moc casu si s tim hrat..takze casem urcite na neco prijdu co mi nevyhovuje:-)
pecar (16)|29.4.2008 11:06
Tak som včera večer niečo pofotil, nečakajte žiadne profesionalne zabery......som len amater, čo sa foto týka. Na pozretie to myslim stačiť bude. Ak by bol záujem, mam tých fotiek aj viac.....

Dnes idem ten LCD dat na stenu, kupil som držiak. Takže potom môžem pridať ďalšie foto....

Mimochodom, viete mi niekto prosim poradit kde sa da zohnat krycia lista na kable, ktore budu vysiet pod lcd, nebude to zrovna na tej stene moc esteticky posobit....? Pozeral som nejake napady vo fore pri debate "ako povesit lcd na stenu"....ale vyvalit dva litre za listu od fy VOGELS sa mi zrovna nechce.....diky moc
IMG_3290.jpg IMG_3301.jpg IMG_3291.jpg IMG_3307.jpg IMG_3300.jpg IMG_3297.jpg
Brnky (84)|29.4.2008 13:35
Mám doma ten samý problém s kabely a můžu ti říct, že nikdy to nebude vypadat tak, jako by tam nebyly, pokud nemáš udělanou falešnou 5cm stěnu třeba ze sádrokartonu. Jo aby to k tomu vypadalo pěkně musíš být hodně šikovný nebo si pozvat firmu. U tebe bych to viděl asi si koupit nové lišty na podlahy např.: http://www.wagnerovi.cz/image/200505122053_P5071099.jpg pokud budeš vést kabel víc než po jedné stěně. Pokud budeš mít lepší řešení, poděl se.
teplitz (251)|29.4.2008 14:43
[QUOTE=pecar;175069]Tak som včera večer niečo pofotil, nečakajte žiadne profesionalne zabery......som len amater, čo sa foto týka. Na pozretie to myslim stačiť bude. Ak by bol záujem, mam tých fotiek aj viac.....

Dnes idem ten LCD dat na stenu, kupil som držiak. Takže potom môžem pridať ďalšie foto....

Mimochodom, viete mi niekto prosim poradit kde sa da zohnat krycia lista na kable, ktore budu vysiet pod lcd, nebude to zrovna na tej stene moc esteticky posobit....? Pozeral som nejake napady vo fore pri debate "ako povesit lcd na stenu"....ale vyvalit dva litre za listu od fy VOGELS sa mi zrovna nechce.....diky moc[/QUOTE]
Díky za foto, ale chtělo by to lepší detail na "bednu" za bílého dne. Takhle je vidět "pouze" obraz, který se navíc jeví spíše přepáleně /barvy/. Jak jsi s obrazem spokojen? Porovnej DVD, analog, digitál - pokud můžeš. Díky.
pecar (16)|29.4.2008 15:32
tu sú detaily fotené cez deň, ale vzhľadom k tomu, že sa mi nepodarilo dokonale zatemniť okno, všetko sa v ňom odráža........

k tomu príjmu, anolog je myslim pozerateľný, digi ktorý mam je celkom dobrý, sem tam obraz štvorčekuje, neviem prečo, či je to kvalitou prijmu ? a DVD sú v pohode, veľmi dobre pozerateľné, K HD som sa zatiaľ neprepracoval, aj ked v PC mam uz zopar HD filmov vo formate mkw* nachystanych......
IMG_3282.jpg IMG_3283.jpg IMG_3284.jpg IMG_3289.jpg
Krayzie (325)|29.4.2008 15:57
Tu TV nechcem lebo je na nej Fico a to sa mi nozik vo vrecku otvara :-)

Inac vyzera to OK, len tie farby su IMHO dost prepalene (min. v tej prvej serii fotiek).
carolands (34)|29.4.2008 16:17
Ta TV vypadá fakt sqele. Koukám, ale, že roztahuje celý obraz lineárně, fakt to samsung neumí udělat jinak?
Brnky (84)|29.4.2008 17:46
Taky děkuji za foto. Nevím, nevím, ta čtvrtá fotka - jde na ni vidět jasně ten odraz obýváku a hlavně oken. Jestli to bude i A7 řada a nebo ještě horší, tak mě jejich leklý povrch totál odradil. Jinak se mi moc líbí. Popiš nám prosím tovární nastavní barev, zda barvy nebyly už sami o sobě přepálený. Dík
OndraC (167)|29.4.2008 21:36
je¨n ze zvědavosti...nevíte někdo, jestli je 4ková řada 100Hz? na netu jsem v obchodech našel, že není, ale teď jsem o víkendu vlezl do jednoho nejmenovaného obchodu :-) a tam zrovna měli několik krabic s lcd tv...no a koukám, na dvou krabicích bylo napsáno "serie 4" a "100Hz", což mě teda dost překvapilo...
SelfMan (7)|30.4.2008 02:17
[QUOTE=carolands;175114]Ta TV vypadá fakt sqele. Koukám, ale, že roztahuje celý obraz lineárně, fakt to samsung neumí udělat jinak?[/QUOTE]

Na dialkovom ovladaci mozno prepnut viacero rezimov a obraz je mozne aj posuvat. (LE40A559P)
pecar (16)|30.4.2008 08:06
to brnky : k tomu odrazu a lesklemu povrchu .....panel nie je leskly, je skor matny, tak nemusis mat strach, ale u 7-kovej rady neviem. Na tej 4 fotke je ten odraz vidiet preto, ze som to fotil v case, ked mi svietilo slnko priamo do okna, a bohuzial ani zaluzie "nestihali"....ale taky isty odraz svetla som mal pri priamom slnecnom svetle aj na CRT-cku, takze to nie je panelom LCD. Ked slnko zajde, je to v pohode, vecer to neregistrujem vobec. Farby boli od vyrobcu nastavene dost divoko, urcite boli prepalene. Fotky som robil hned po prvom zapojeni TV, az vcera som sa pohral s nastaveniami a ako prve som zmenil podsvietenie so 7 na 5 a kontrast z 80 na 65. Farba bola na 60, aj tu som znizil na 45. Teraz je to myslim o.k., urcite sa s tym este budem hrat.......neviem cim to je, ale nespozoroval som ziadny rozdiel pri zmenach rezimu 100 Hz.....
lupo (150)|30.4.2008 08:17
Tak to je první úspěch nových technologií, doposud 100Hz u Samsungu obraz spíše zhoršovalo :-D Tenhle režim zkus až bude v televizi fotbal, nebo si pusť film Bourneovo ultimátum a měla by nějaká změna být vidět....
Brnky (84)|30.4.2008 14:04
No tak řada A7 v USA jde s cenama dost dolů. http://www.pcvideoonline.com/productdetail.asp?level=81&catid=83&productid=8261&crtag=cr
Asi si počkám až dorazí sem k nám, ta cena u nás může být okolo 40 000,- což je pěkné na tu výbavu.
lusy (184)|30.4.2008 14:11
[QUOTE=Brnky;175257]No tak řada A7 v USA jde s cenama dost dolů. http://www.pcvideoonline.com/productdetail.asp?level=81&catid=83&productid=8261&crtag=cr
Asi si počkám až dorazí sem k nám, ta cena u nás může být okolo 40 000,- což je pěkné na tu výbavu.[/QUOTE]

No mam obavu, ze to s tim poklesem cen nebude tak horke, nevim proc, ale dneska nekteri prodejci zdrazili napr. 40A559 az o 1000,-Kc - viz Seznam.cz - Zbozi....
ezechiel1917 (498)|30.4.2008 17:59
line up katalog vsech letosnich rad Samsungu (4,2mb, eng) ->
http://multi.gnt.lt/Pages/brochures/Samsung/Samsung_LCD_PDP_2008.pdf

za zminku stoji 46" S9 s led podsvicenim a S8 rada s plnym vybavenim jako S7 ale tenkym rameckem :)