Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2008

Jaryn.ok (4)|25.5.2008 10:14
Dík za postřehy k tomu dálkači,ještě by mně zajímalo jak reaguje na přepínání,myslím jestli se musí mířit přímo na lcd nebo nebo stačí kdekoli zamířit .
IceDive1 (223)|25.5.2008 11:17
Radek: Díky za foto. Asi máš pravdu a homogénne podsvietenie sa od lcd na tak veľkej ploche čakať nedá.
Práve inštalujem nový fw a potom sa idem na farby vrhnúť. Stále sa mi zdá, že je tam nejako priveľa fialovej. Ešte toto zvládnem a budem spokojný s touto TV.

Inak keby niekto mal záujem tak chcem predať receiver a DVD prehrávač značky Pioneer viď.linky:
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/VSX-AX3-S/index.html
http://www.avland.co.uk/pioneer/dv668av/index.htm
IceDive1 (223)|25.5.2008 11:20
[QUOTE=Jaryn.ok;178666]Dík za postřehy k tomu dálkači,ještě by mně zajímalo jak reaguje na přepínání,myslím jestli se musí mířit přímo na lcd nebo nebo stačí kdekoli zamířit .[/QUOTE]

Môžeš ďiaľkovým mieriť kde chceš a bude fungovať.
Kalby (23)|26.5.2008 09:54
Dobrý den, před 14 dny jsem koupil LE40A559. Obraz z DVD, PC i fotky z USB jsou super. Problém nastane při TV vysílání (analog i DVB-T). Postavy, které jsou vzdálenější od kamery, jsou rozmazané. Je-li detail na obličej je obraz ostrý, ale když se kamera vzdaluje, osoba je rozmazaná. Tento jev je pozorovatelný i u reklamní znělky na Nově, logo uprostřed televize je rovnez rozmazané. Je to normální jev, nebo se jedná o vadu TV?
radekhulan (185)|26.5.2008 10:31
Právě rozmazávání obrazu řešil nový firmware, jakou máš verzi?
Kalby (23)|26.5.2008 11:04
Nový firmware jsem tam ještě nenahrával. Tušim, že tam je nějakej z března, přesnou verzi si nepamatuji. Jak je to u nového FW ztaženého z avforums.com s češtinou?
IceDive1 (223)|26.5.2008 11:13
Kukni v tomto vlákne 18 stranu. Tam nájdeš čo a ako. Čeština samozrejme ostáva aj po inštalácii nového fw.
jardas33 (69)|26.5.2008 11:29
Jak je to s instalací nového fw. a zárukou ? Na ofiko stránce Samsunga jsem fw. nenašel . Pokud si stáhnu fw odkudsi z webu ( avforums.com ) , neztratím záruku ?
lupo (150)|26.5.2008 12:52
Tak se na základě toho mého zavolání se byl ten můj kolega podívat v Datartu na ten LCD Samsung a plazmu Panasonic, které tam mají vedle sebe. (Při přehrávání z Blu-ray je podle mne ten Samsung lepší). Říkal, že si nechal pustit analogové vysílání, na Samsungu prý hrozný, na Panasonicu dobrý, pak si nechal pustit satelitní vysílání, Samsung nekoukatelný, Panasonic jen špatný. Sákryš, buď horuje pro plazmy tak silně jak Aliens II, nebo na tom něco opravdu bude :-) A to jsou to jen 40" TV, což teprve můj chtíč po 52" ?? :-(

Ale zrovna včera jsem pro někoho instaloval notebook Acer 5920G, display nemá nic moc, (nějaký TN levný panel 1200x800) ale přes den jsem si tam pouštěl nějaké filmy a dobrý ale když jsem to samé pustil večer po tmě v pokoji, tak to bylo dost zlý, nedalo se to rozumně nastavit. Když jsem si pak v duchu přehrál moje zkoušení TV Samsung LE52M86BD před nedávnem v Elektroworldu s celkem dobrým výsledkem a pak si to představil taky večer, tak jsem dostal strach....
jardas33 (69)|26.5.2008 13:12
Taky jsem je viděl v Datartu vedle sebe a podle mě, to chtělo doladit. Koukal jsem jak na BR tak na SD a chvílemi se mi zdál lepší Panasonic a chvílemi Samsung. pokud bych si měl vybrat jen podle toho co jsem viděl, tak bych asi nevěděl co.
Aliens_II (380)|26.5.2008 13:45
[QUOTE=lupo;178844]Tak se na základě toho mého zavolání se byl ten můj kolega podívat v Datartu na ten LCD Samsung a plazmu Panasonic, které tam mají vedle sebe. (Při přehrávání z Blu-ray je podle mne ten Samsung lepší). Říkal, že si nechal pustit analogové vysílání, na Samsungu prý hrozný, na Panasonicu dobrý, pak si nechal pustit satelitní vysílání, Samsung nekoukatelný, Panasonic jen špatný. Sákryš, buď horuje pro plazmy tak silně jak Aliens II, nebo na tom něco opravdu bude :-) A to jsou to jen 40" TV, což teprve můj chtíč po 52" ?? :-(

Ale zrovna včera jsem pro někoho instaloval notebook Acer 5920G, display nemá nic moc, (nějaký TN levný panel 1200x800) ale přes den jsem si tam pouštěl nějaké filmy a dobrý ale když jsem to samé pustil večer po tmě v pokoji, tak to bylo dost zlý, nedalo se to rozumně nastavit. Když jsem si pak v duchu přehrál moje zkoušení TV Samsung LE52M86BD před nedávnem v Elektroworldu s celkem dobrým výsledkem a pak si to představil taky večer, tak jsem dostal strach....[/QUOTE]

Mohu poznámku?

V domácí prostředí to může být onen rozdíl i daleko větší, ve tmě, v přítmí a podobně. Nicméně něco bych dodal. Taky se člověk rozhoduje podle ceny a jestli blbá a trapná plasma, která má pozorovací úhel jen 175 st. za to LCD má 178 st. a která žere jako kůň, topí jako Temelín, praská, kazí se a je vlastně mrtvá, jenže je v klidu o 20 tis. levnější, tak se naskýtá otázka, co vlastně koupit a jestli náhodou ta plasma přeci jenom na bratru 5-7 let, ať nežeru 10 let nestačí. Například.
IceDive1 (223)|26.5.2008 13:48
Tak moja 52"A656 je už naspäť u predajcu. Som zvedavý ako to celé dopadne s touto reklamáciou ale tuším, že budem potrebovať železné nervy. :-)
jardas33 (69)|26.5.2008 13:52
Nemohl by jsi aspoň napsat proč je spátky u prodejce ?
IceDive1 (223)|26.5.2008 14:09
Už som tu o tom písal aj obrázky dával. Ale tak si to zopakujeme.
Nehomogénne podsvietenie by som ešte prekusol ale fialový nádych, ktorého sa nedalo žiadnym nastavením zbaviť by ma rozčuloval asi zakaždým keď by som TV pozeral.
Je zaujímavé, že u nás sa na tento "LILA" problém rady 656 nikto tu na fóre nesťažoval, lebo v nemecku s tým Samsung veľké fiasko utrpel.
radolaco (43)|26.5.2008 14:33
[QUOTE=IceDive1;178859]Už som tu o tom písal aj obrázky dával. Ale tak si to zopakujeme.
Nehomogénne podsvietenie by som ešte prekusol ale fialový nádych, ktorého sa nedalo žiadnym nastavením zbaviť by ma rozčuloval asi zakaždým keď by som TV pozeral.
Je zaujímavé, že u nás sa na tento "LILA" problém rady 656 nikto tu na fóre nesťažoval, lebo v nemecku s tým Samsung veľké fiasko utrpel.[/QUOTE]

mam 40A656 a ak je obrazovka cierna (ziadny signal napr.) tak v lavom hornom rohu mozem vidiet z uhla jasny oblak. Ale mam to niekde, pretoze akonahle mi tam nieco fici, tak tento oblak uz nevidim...niekedy vam ludia vadi nieco co ani v skutocnosti nevidite...nechapem
IceDive1 (223)|26.5.2008 15:10
[QUOTE=radolaco;178863]mam 40A656 a ak je obrazovka cierna (ziadny signal napr.) tak v lavom hornom rohu mozem vidiet z uhla jasny oblak. Ale mam to niekde, pretoze akonahle mi tam nieco fici, tak tento oblak uz nevidim...niekedy vam ludia vadi nieco co ani v skutocnosti nevidite...nechapem[/QUOTE]

Prosím ťa nehovor mi čo vidím a čo nie. To že ty máš svoju TV v poriadku resp. nič nevidíš neznamená, že to tak bude aj u iných.
Zlé podsvietenie bolo vidieť večer aj pri filmoch aj pri nastavenom podsvietení na 4. A TV s maloobchodnou cenou za 102.000,-Sk ktorá farbý do fialova si môžu nechať.
stani (1647)|26.5.2008 15:20
[QUOTE=IceDive1;178859]Už som tu o tom písal aj obrázky dával. Ale tak si to zopakujeme.
Nehomogénne podsvietenie by som ešte prekusol ale fialový nádych, ktorého sa nedalo žiadnym nastavením zbaviť by ma rozčuloval asi zakaždým keď by som TV pozeral.
Je zaujímavé, že u nás sa na tento "LILA" problém rady 656 nikto tu na fóre nesťažoval, lebo v nemecku s tým Samsung veľké fiasko utrpel.[/QUOTE]
[QUOTE=IceDive1;178869]Prosím ťa nehovor mi čo vidím a čo nie. To že ty máš svoju TV v poriadku resp. nič nevidíš neznamená, že to tak bude aj u iných.
Zlé podsvietenie bolo vidieť večer aj pri filmoch aj pri nastavenom podsvietení na 4. A TV s maloobchodnou cenou za 102.000,-Sk ktorá farbý do fialova si môžu nechať.[/QUOTE]
[QUOTE=radekhulan;178474]Jen tak mimochodem, černá na LE46A656 je "černější" než ty nejlepší plazmy, co jsem viděl :) Poté co jsem vše nastavil (je toho hodně) jsem spokojen s obrazem na 110%, a to jak s PALem, tak s DVD a s 1080p z XBoxu 360. Výborná koupě :)
[/QUOTE]
[COLOR="White"].......[/COLOR]
IceDive1 (223)|26.5.2008 15:28
Stani: Keď trafíš na ten správny kus 656tky tak má čiernu naozaj slušnú vzhľadom na LCD technológiu.
Bohužiaľ Samsung uviedol na trh vadnú sériu. Som fakt zvedavý ako sa postavia k mojej reklamácii.
stani (1647)|26.5.2008 15:33
[QUOTE=IceDive1;178874]Stani: Keď trafíš na ten správny kus 656tky tak má čiernu naozaj slušnú vzhľadom na LCD technológiu.
Bohužiaľ Samsung uviedol na trh vadnú sériu. Som fakt zvedavý ako sa postavia k mojej reklamácii.[/QUOTE]

Věřím. I můj Philips má černou slušnou.
Ale jak to vypadá z boku, je to stále černé i u "nevadné" série?...

Jenom by mě "zajímalo", kolik asi tak procent má obraz u mé Philips....:-E


P.S.: jinak Ti tu tvojí reklamaci vůbec nepřeji, je to dost blbá věc. Přeji šťastnější - příští výběr. :)
IceDive1 (223)|26.5.2008 15:38
[QUOTE=stani;178875]Věřím. I můj Philips má černou slušnou.
Ale jak to vypadá z boku, je to stále černé i u "nevadné" série?...

Jenom by mě "zajímalo", kolik asi tak procent má obraz u mé Philips....:-E[/QUOTE]

Poviem ti, že keby ma očaril obraz od Philipsu nekupoval by som Samsung. Môj výber nebol o peniazoch ale o obraze a až na Toshibu som si pozrel všetky dostupné konkurenčné TV. Ten Samsung 656 sa mi čo sa týka obrazu páčil najviac. U Philipsu ako som ti raz písal sa mi nepáči čierna vôbec, konkrétne na 42" 9703.
Aliens_II (380)|26.5.2008 15:39
[QUOTE=stani;178875]Věřím. I můj Philips má černou slušnou.
Ale jak to vypadá z boku, je to stále černé i u "nevadné" série?...

Jenom by mě "zajímalo", kolik asi tak procent má obraz u mé Philips....:-E


P.S.: jinak Ti tu tvojí reklamaci vůbec nepřeji, je to dost blbá věc. Přeji šťastnější - příští výběr. :)[/QUOTE]

Tak to se obávám, že dosáhneš maximálně 99.8% , protože zorný úhel tvé TV je bohužel jen 176 stupňů.
radolaco (43)|26.5.2008 15:40
[QUOTE=IceDive1;178869]Prosím ťa nehovor mi čo vidím a čo nie. To že ty máš svoju TV v poriadku resp. nič nevidíš neznamená, že to tak bude aj u iných.
Zlé podsvietenie bolo vidieť večer aj pri filmoch aj pri nastavenom podsvietení na 4. A TV s maloobchodnou cenou za 102.000,-Sk ktorá farbý do fialova si môžu nechať.[/QUOTE]

no vidis, ja som kupil 40" za 41 tisic...priplatok 150% za 12 palcov navyse sa mi zda troska velky
IceDive1 (223)|26.5.2008 15:46
[QUOTE=radolaco;178879]no vidis, ja som kupil 40" za 41 tisic...priplatok 150% za 12 palcov navyse sa mi zda troska velky[/QUOTE]

Uviedol som udávanú maloobchodnú cenu. Ja som ju kúpil lacnejšie ale o to tu nejde. Keď za niečo vyvalím prachy tak od toho požadujem aby to spĺňalo moje požiadavky.

PS: 40" na 5m čo mám v obývačke je málo
stani (1647)|26.5.2008 15:48
[QUOTE=IceDive1;178877]Poviem ti, že keby ma očaril obraz od Philipsu nekupoval by som Samsung. Môj výber nebol o peniazoch ale o obraze a až na Toshibu som si pozrel všetky dostupné konkurenčné TV. Ten Samsung 656 sa mi čo sa týka obrazu páčil najviac. U Philipsu ako som ti raz písal sa mi nepáči čierna vôbec, konkrétne na 42" 9703.[/QUOTE]

Jasně, také věřím. Důležité je, aby jsi byl spokojený.

Jinak jsem také něco četl na německém foru, že se byl někdo podívat v Media Marktu právě na tu 42pfl9703 a obraz se mu oproti jiným novým Philipsům, ale i dokonce i oproti starým řadám, vůbec nelíbil. Pak si to za týden ale rozmyslel, tuto TV si objednal, doma nastavil dle svého a pak řekl, ještě že si nekoupil něco jiného, je navýsost spokojený.

Ano souhlasím, že Philips má o trošku menší pozorovací úhel než Samsung, ale kdo bude koukat na TV až z tohoto mezního úhlu - kdy se mění barvy, černá, vše? Apropo, když se dívám na Philips hodně zboku, černá se mění na šedou, ale u Samsungů se mi to zdálo, že je to pak spíše do modra, nebo se mě to zdálo(možná ne u všech)?...
stani (1647)|26.5.2008 15:51
[QUOTE=Aliens_II;178878]Tak to se obávám, že dosáhneš maximálně 99.8% , protože zorný úhel tvé TV je bohužel jen 176 stupňů.[/QUOTE]

Tak dobře, má Philips 42pfl9603 na 99.8% a LE46A656 110%. ;)

----------

Jinak já bych jí(té mé) dal tak max. okolo 70%.... :p

[COLOR="White"].[/COLOR]
radekhulan (185)|26.5.2008 16:24
[QUOTE=IceDive1;178874]Stani: Keď trafíš na ten správny kus 656tky tak má čiernu naozaj slušnú vzhľadom na LCD technológiu.
Bohužiaľ Samsung uviedol na trh vadnú sériu. Som fakt zvedavý ako sa postavia k mojej reklamácii.[/QUOTE]

Ten tvůj kus je opradu nepodarek. Také bych to ihned vrátil.

Ale s tímto jsem 100% spokojen :)
http://myego.cz/img/tv/samsung-LE46A656.jpg

Ono u LCD čím větší úhlopříčka, tím je těžší to rovnoměrně podsvítit. Pokud u 52" mají stejný počet podsvětlovacích trubic jako u 46" palců, nemůže to dopadnout tak dobře... (je to jen spekulace, ale tipoval bych si, že to tak bude)
Aliens_II (380)|26.5.2008 16:41
[QUOTE=radekhulan;178888]Ten tvůj kus je opradu nepodarek. Také bych to ihned vrátil.

Ale s tímto jsem 100% spokojen :)
http://myego.cz/img/tv/samsung-LE46A656.jpg

Ono u LCD čím větší úhlopříčka, tím je těžší to rovnoměrně podsvítit. Pokud u 52" mají stejný počet podsvětlovacích trubic jako u 46" palců, nemůže to dopadnout tak dobře... (je to jen spekulace, ale tipoval bych si, že to tak bude)[/QUOTE]

Jak je možné, když LCD je tak NAD pouhými svítícími body u plazmových TV, že má problém s podsvícením velkých uhlopříček? Trubice jsou krátké?, nebo něco jiného?, no páni, to je ale TOP technologie, uff, to jsem nečekal. Ne, ne, omlouvám se, je to úplně o ničem a hnidopišství, ale tady to máte, no. A to nemusí být vůbec pravda, kde může být chyba, to jen pan Hulán opět plácl něco, prostě něco, jedno co. Těšme se raději na nové dokonalejší technologie, ať ty či ony.
radekhulan (185)|26.5.2008 16:50
[QUOTE=Aliens_II;178889]Trubice jsou krátké?, nebo něco jiného?, [/QUOTE]

Všichni šetří na nákladech. Záleží na počtu trubic. Pokud se jich u 46" i 52" modelu použije stejně, protože se šetří na výrobních nákladech, je to chyba výrobce, ale ne technologie. Prostě měl dát do většího modelu o 2 trubice více (ale nedal).

52" Samsung jsem neviděl, jen tipuji, ale podle té fotky IceDive1 to prostě vypadá na šetření na nepravém místě...

46" model je parádní volba, 52" asi ne. To je dobré vědět :) Třeba to v nové revizi Samsung zlepší...

@IceDive1 - já bych chtěl vrátit peníze, osobně bych to viděl u 52" na vadu revize, a ne kusu.
Krayzie (325)|26.5.2008 19:33
[QUOTE=radekhulan;178891]
52" Samsung jsem neviděl, jen tipuji, ale podle té fotky IceDive1 to prostě vypadá na šetření na nepravém místě...

46" model je parádní volba, 52" asi ne. To je dobré vědět :) Třeba to v nové revizi Samsung zlepší...[/QUOTE]

Hulan, Hulan, teraz si ma vazne dostal :-D :-D :-D

Asi sa na to tvoje LCD pozeras cez tie okuliare, co mas na fotke, lebo ocividne ma tvoj TV tiez velky problem s cloudingom (tvoj prispevok). Kazdopadne, tu kazdy vidi, ako si objektivny (ze len to tvoje je to NAJ). IMHO na tvojom mieste by som TV reklamoval, lebo ma clouding ako prase :-D .
radekhulan (185)|26.5.2008 22:22
Zapoj mozek, a zkus přemýšlet, jak asi vypadá ono písmo na fotce. Je v reálu také celé zářící a rozpité nebo naopak čisté a jasné? Ano, druhá možnost je správná, ona fotografie všechno tak 1000x umocňuje, je to ale přesto vyfocené takto, aby tam vůbec něco bylo vidět :) Mozek! Cvak! To je hrozné komunikovat s lidmi s nízkým IQ :(

(jako bych to tam navíc nenapsal, lidi dnes zjevně nejsou schopni používat mozek, natož číst a chápat psaný text, jsou to často psychopati a frustráti)

V reálu (tedy nepřeexponovaná fotka) obrazovka je takováto:

LooK (9)|27.5.2008 00:15
Zdravim, precetl jsem si toto vlakno jelikoz mam vazny zajem koupit si tuto tv ( Samsung LE40A656 ) a mam tri dotazy:
1.) Jaky je rozdil mezi LE40A656 a LE40F86BD ( krom vetsiho dynamickeho kontrastu ) - spis me zajima vysledny obraz, vylepseni apod. z hlediska vysledneho divani se....
2.) Pri sportovnich utkanich ( sleduji obcas hokej ) a rychlych scenach - je opravdu napr. za pukem ( pri hokeji ) jemna cmouha ( ocas komety ) ? Dela to prip. i u serie F ?
3.) Kterou byste doporucili z techto dvou typu? Radu A proto ze je novejsi?

Dekuji vsem za rady, prosim o odpoved na bod 2 zejmena tem, kteri ji maji doma a napisi pravdu a nebudou ji vychvalovat do nebe jen proto ze ji koupili....

Videl jsem obe v shopu ( bezelo na nich Samsung prezent.video ), ale potreboval bych znat nazor z praxe.
ezechiel1917 (498)|27.5.2008 09:02
[quote=LooK;178954]Zdravim, precetl jsem si toto vlakno jelikoz mam vazny zajem koupit si tuto tv ( Samsung LE40A656 ) a mam tri dotazy:
1.) Jaky je rozdil mezi LE40A656 a LE40F86BD ( krom vetsiho dynamickeho kontrastu ) - spis me zajima vysledny obraz, vylepseni apod. z hlediska vysledneho divani se....
2.) Pri sportovnich utkanich ( sleduji obcas hokej ) a rychlych scenach - je opravdu napr. za pukem ( pri hokeji ) jemna cmouha ( ocas komety ) ? Dela to prip. i u serie F ?
3.) Kterou byste doporucili z techto dvou typu? Radu A proto ze je novejsi?

Dekuji vsem za rady, prosim o odpoved na bod 2 zejmena tem, kteri ji maji doma a napisi pravdu a nebudou ji vychvalovat do nebe jen proto ze ji koupili....

Videl jsem obe v shopu ( bezelo na nich Samsung prezent.video ), ale potreboval bych znat nazor z praxe.[/quote]

1) vetsi dynamciky kontrast, diky novejsimu panelu, mirne rychlejsi odezva na papire, jiny design, horsi zvuk, 4xhdmi, jinak je to samy, upgrade z rady F ma byt az sedmickova rada, sestka nahrazuje Mko.
2) dela to nejen samsung, ale vetsina lcd se 100hz dopoctem, samsung ma 100hz nejhorsi.
3) acko, protoze je novejsi a ma o trochu mensi pravdepodobnost na vady, idealne bych ale doporucil jinou znacku, sony philips, toshiba :)
lupo (150)|27.5.2008 15:15
"Ještě je tam navíc USB vstup pro foto a mp3, ale to je spoustě lidí k ničemu..." - tak omyl, už mě ezechiel1917 opravil, USB už měla i Fková řada..
K tomu doporučení od ezechiel1917 by to chtělo asi ještě něco málo napsat, protože když LooK váhá mezi dvěma Samsungy tak mu v tom přidělením další tří značek (a každá dalších několik typů TV) naděláš ještě větší zmatek :-)
hulkxxxl (2)|27.5.2008 15:19
pánové prosím o pomoc... koupil jsem si LE40A656 a nedaří se mi poslat z PC obraz tak aby byl roztažen do bočních krajů obrazovky. Po stranách mám vždy cca 2cm černé pruhy. Propojení mám přes redukci HDMI - DVI + HDMI kabel... grafika je ATI HD2600. Zkoušel jsem nastavit režim PC ve vstupech jak tu bylo popsáno a nepomohlo to (zmizí pak volba pouze skenování a v 16:9 jsou zase pruhy) .... Díky za vaše rady
ezechiel1917 (498)|27.5.2008 16:34
[quote=lupo;179051]Ještě je tam navíc USB vstup pro foto a mp3, ale to je spoustě lidí k ničemu...
K tomu doporučení od ezechiel1917 by to chtělo asi ještě něco málo napsat, protože když LooK váhá mezi dvěma Samsungy tak mu v tom přidělením další tří značek (a každá dalších několik typů TV) naděláš ještě větší zmatek :-)[/quote]
usbcko uz fkova rada mela.
jurajko79 (20)|27.5.2008 18:51
[QUOTE=hulkxxxl;179054]pánové prosím o pomoc... koupil jsem si LE40A656 a nedaří se mi poslat z PC obraz tak aby byl roztažen do bočních krajů obrazovky. Po stranách mám vždy cca 2cm černé pruhy. Propojení mám přes redukci HDMI - DVI + HDMI kabel... grafika je ATI HD2600. Zkoušel jsem nastavit režim PC ve vstupech jak tu bylo popsáno a nepomohlo to (zmizí pak volba pouze skenování a v 16:9 jsou zase pruhy) .... Díky za vaše rady[/QUOTE]

Da sa to nastaviť v ATI catalyst center. Ale musím pozrieť de presne. Potom napíšem, ale da sa to aj ja som mal ten istý problém.
jurajko79 (20)|27.5.2008 20:45
[QUOTE=hulkxxxl;179054]pánové prosím o pomoc... koupil jsem si LE40A656 a nedaří se mi poslat z PC obraz tak aby byl roztažen do bočních krajů obrazovky. Po stranách mám vždy cca 2cm černé pruhy. Propojení mám přes redukci HDMI - DVI + HDMI kabel... grafika je ATI HD2600. Zkoušel jsem nastavit režim PC ve vstupech jak tu bylo popsáno a nepomohlo to (zmizí pak volba pouze skenování a v 16:9 jsou zase pruhy) .... Díky za vaše rady[/QUOTE]

Daš si ATI catalyst center potom GRAPHIC SETTINGS tam ideš na DTV(HDMI) potom SCALING OPTIONS tam si to nastaviš. To je pre plochu Windows pre Media center som to ešte nenastavil stále mam dookola medzeru a neviem ako sa to tam da, ak niekto vie tak nech napíše.
LooK (9)|27.5.2008 23:16
to ezechiel1917 a lupo - dekuji za vyjadreni
lupo ma pravdu, ted vazne nevim a jsem zmateny jeste vic. Libi se mne Samsungy svym designem a obrazem, ale je pravda, ze jsem nikdy nemel doma velkou lcd tv a rad bych mel metr uhlopricku a mohl se divat na hokej. takze kdyz samsung je na toto slabej, tak doporucujete jaky typ Toshiby ( to co mas ty ezechieli? ( 40ZF355DG ) ? protoze to je krapet jina cenova hranice. cetl jsem uz prispevky o F rade, myslim, ze jsi ji i mel, proto se ptam, cim je toshiba tak vyrazne lepsi, ze jsi byl ochoten dat navic cca 12.000 kc za stejnou uhlopricku? Ja nejsem nejaky blazen do tv, ano rad se divam na dvd a urcite si budu poustet blue ray ( ke kterym se dostanu ) a DivX, nekdy zapojim pres pc, coz je 80% pouziti tv, pak sport, olympiada apod. 15% a zbytek jen zpravy. Na normalni tv program se vubec nedivam. Proto me zajimalo a otazka zaroven i pro
Jurajka79 - je opravdu ta "cmouha" pri sportu tak vyrazna a rusiva?
Chtel bych se divat na tv ze vzdalenosti min. 3m a urcite nebudu studovat chyby z 10cm pod lupou.
Na druhou stranu bych rad videl hokej v rozumnem obrazu a vyrazna cara za pukem by se mne asi nelibila...
Nemam moznost se podivat, protoze nikde primo sport nejede, takze proto se ptam VAS, co ji mate doma.

Omlouvam se tak dlouhy prispevek - doufam, ze jsem dostatecne popsal planovane pouziti tv, serepeticky jako usb pro prehravani cehokolic me nezajima, mam dvd co toto vsechno umi, takze vazne nepotrebuji. Cekat na 7 radu nechci z toho duvodu, ze bude podstatne drazsi nez momentalni A rada a cetl jsem o rusivem ramu. Nejsem takovy odbornik jako vy, jen bych rad mel v ramci laickeho uzivani jasno kterou koupit...dekuji za vsechny odpovedi a za trpelivost pri cteni prispevku, fajn den :)
LooK (9)|27.5.2008 23:18
a jeste mala pripominky - Sony tv se mne zdaji zbytecne velice predrazene.....

k horsimu zvuku - mam domaci kino, takze zvuk me naprosto nezajima :) - jde mi jen o co nejlepsi obraz...

to ezechiel1917 - muzes doporucit prosim konkretni model? 40´´ uhlopricka, 1080p super obraz na sport ( viz. muj post vyse ).. a cena rozumna, dekuji ( ten typ co mas ty stoji 43.000 kc :( )
ezechiel1917 (498)|28.5.2008 00:42
LooK: bohuzel pokud se ridis cenou je Samsung A656 jako jedna z jasnych variant, neni mnoho konkurence, ja bych ale po svych zkusenostech preferoval Sony W4000, kterou jsem sice zatim nezkousel (ale W3000 ano a to byl vyborny typ) sice bez 100Hz, ale ve vysledku to zustane u Samsungu stejne vypnute. Ma matny panel, coz povazuji za vyhodu. Pripadny servis Sony je oproti Samsungu na urovni. Navic i moznost rozsireni zaruky na 5 let. Vyber mezi temito dvema, F86 je pase, krome lepsiho zvuku a jineho designu nenabizi oproti A656 nic. Kdyz jsem kupoval F86 tak jsem za ni pri uvedeni daval pres 55k, letosni modely prisly na trh se skvelymi cenami, a je to dobre, protoze prodeji LCD a plasmovek to jedine prospeje, a rozdil ktery byl jeste pred nekolika mesici mezi cenami v EU a u nas je minimalizovan.

Ostatni alternativy, ktere bych doporucil jsou uz cenove mimo, jak si sam poznamenal, coz je skoda, kvalita je za za ten rozdil navic odpovidajici. Pokud nejsi extremni perfekcionista, usetris asi spravne. Ja si priplatil za uzky ramecek, ktery se mi moc libi, setri misto a panel pusobi v mistnosti dominantneji nez kdyby byl obehnan tlustymi plasty jake maji ostatni tv. Priplatil jsem si za funkcni 100Hz technologii, ktere narozdil od konkurence funguje vyborne, pokud bych mel srovnat tak Toshiba 90%, Sony 80%, Philips 70% a Samsung 40-60%, kde 100% by byla dokonale vyhovujici 100Hz mym potrebam (= bezchybny snimkovy dopocet a idealni pomer cetnosti dopoctenych unikatnich snimku s dopadem na rychlost vysledku) Kazda tv ma sve neduhy, nastesti u Toshiby nic co by znehodnocovalo obrazovou kvalitu.
radekhulan (185)|28.5.2008 02:08
100Hz se dá u A656 různě nastavit, ne pouze on/off, ale 4 úrovně zapnutí. Skvělá je ta první, která nepřidává do 100Hz "rovnice" odstraňování dynamického šumu, ta funguje na 100%.
hulkxxxl (2)|28.5.2008 06:26
to: jurajko79
tohle jsem zkoušel... je tam posuvnej jezdec na overscalling... tím jsem to trochu roztáhl ale pruhy stále zůstaly... ještě asi zkusím analogové propojení ty pruhy mě dost štvou. tedˇka nejsem doma o víkendu si s tím pohraju, třeba na něco přijdu
jurajko79 (20)|28.5.2008 07:24
[QUOTE=LooK;179130]to ezechiel1917 a lupo - dekuji za vyjadreni
lupo ma pravdu, ted vazne nevim a jsem zmateny jeste vic. Libi se mne Samsungy svym designem a obrazem, ale je pravda, ze jsem nikdy nemel doma velkou lcd tv a rad bych mel metr uhlopricku a mohl se divat na hokej. takze kdyz samsung je na toto slabej, tak doporucujete jaky typ Toshiby ( to co mas ty ezechieli? ( 40ZF355DG ) ? protoze to je krapet jina cenova hranice. cetl jsem uz prispevky o F rade, myslim, ze jsi ji i mel, proto se ptam, cim je toshiba tak vyrazne lepsi, ze jsi byl ochoten dat navic cca 12.000 kc za stejnou uhlopricku? Ja nejsem nejaky blazen do tv, ano rad se divam na dvd a urcite si budu poustet blue ray ( ke kterym se dostanu ) a DivX, nekdy zapojim pres pc, coz je 80% pouziti tv, pak sport, olympiada apod. 15% a zbytek jen zpravy. Na normalni tv program se vubec nedivam. Proto me zajimalo a otazka zaroven i pro
Jurajka79 - je opravdu ta "cmouha" pri sportu tak vyrazna a rusiva?
Chtel bych se divat na tv ze vzdalenosti min. 3m a urcite nebudu studovat chyby z 10cm pod lupou.
Na druhou stranu bych rad videl hokej v rozumnem obrazu a vyrazna cara za pukem by se mne asi nelibila...
Nemam moznost se podivat, protoze nikde primo sport nejede, takze proto se ptam VAS, co ji mate doma.

Omlouvam se tak dlouhy prispevek - doufam, ze jsem dostatecne popsal planovane pouziti tv, serepeticky jako usb pro prehravani cehokolic me nezajima, mam dvd co toto vsechno umi, takze vazne nepotrebuji. Cekat na 7 radu nechci z toho duvodu, ze bude podstatne drazsi nez momentalni A rada a cetl jsem o rusivem ramu. Nejsem takovy odbornik jako vy, jen bych rad mel v ramci laickeho uzivani jasno kterou koupit...dekuji za vsechny odpovedi a za trpelivost pri cteni prispevku, fajn den :)[/QUOTE]

Ja som si na to zvykol nieje to tam stale len pri rýchlych scenach, ja som pozeral hokej a nevadilo mi to musiš sa na to sustrediť ked tu "cmouhu" chceš vidieť. Ja pozerám z 3m a da sa na tom pozerať všetko. Zaťial plná spokojnosť. A ta lesklá obrazovka sa neleskne viac ako klasická telka ,pozerám na tom aj cez deň a je to vpohode aj sa chceš v nej vidieť tak sa musíš sústrediť. Choď sa pozrieť niekde de ho majú vystavené , ja som sa rozhodol pre LE40A656 a som spokojný. A aj podsvietenie mam v poriadku asi mam dobrý kus.
ezechiel1917 (498)|28.5.2008 08:22
[quote=radekhulan;179150]100Hz se dá u A656 různě nastavit, ne pouze on/off, ale 4 úrovně zapnutí. Skvělá je ta první, která nepřidává do 100Hz "rovnice" odstraňování dynamického šumu, ta funguje na 100%.[/quote]

Samozrejme vim co ma Samsung, mam je opravdu dukladne vyzkousene vcetne A656, kterou ma nekolik znamych. Nizke nastaveni je jedine pouzitelne, nicmene zdaleka ne uspokojujici, artefakty a ztrata detailu v obraze je to co me hodne vadi, s urcitym zamhourenim oka se s tim samozrejme zit da, ale furt to pusobi az prilis neprirozene v porovnani s puvodnim zdrojem. Nepopiram ze s tim nekdo muze byt na 110% spokojen :D nicmene pokud beru v potaz pouze ty artefakty od 100% to ma dost daleko.
jayd (117)|28.5.2008 09:03
mam trochu OFFTOPIC dotaz: jak se dostanu do servisniho menu? mam asi obe uce levy:-(

mam zaplou TV a dam power off, pak namackam na dalkovem ovladaci 1, 8, 2,pak mute, nakonec power on ...televize se zapne ... pokud udelam to same pri vyple televizi..tak se televize naopak vypne :-) a nic se nedeje..

pokud dam pri zaple TV - mute,1,1,9, enter tak se taky nic nedeje

co delam spatne?
IceDive1 (223)|28.5.2008 09:37
[QUOTE=jayd;179176]mam trochu OFFTOPIC dotaz: jak se dostanu do servisniho menu? mam asi obe uce levy:-(

mam zaplou TV a dam power off, pak namackam na dalkovem ovladaci 1, 8, 2,pak mute, nakonec power on ...televize se zapne ... pokud udelam to same pri vyple televizi..tak se televize naopak vypne :-) a nic se nedeje..

pokud dam pri zaple TV - mute,1,1,9, enter tak se taky nic nedeje

co delam spatne?[/QUOTE]

vypni TV a stlač info+menu+mute a power on
IceDive1 (223)|28.5.2008 12:25
Podľa informácii od dodávateľa je moja nová 52"A656 na ceste. Verím, že nebudem musieť vyskúšať 10ks kým natrafím na dobrý kus. Som zvedavý. :-)
antonyart (15)|28.5.2008 13:04
[QUOTE=ezechiel1917;179167]Samozrejme vim co ma Samsung, mam je opravdu dukladne vyzkousene vcetne A656, kterou ma nekolik znamych. Nizke nastaveni je jedine pouzitelne, nicmene zdaleka ne uspokojujici, artefakty a ztrata detailu v obraze je to co me hodne vadi, s urcitym zamhourenim oka se s tim samozrejme zit da, ale furt to pusobi az prilis neprirozene v porovnani s puvodnim zdrojem. Nepopiram ze s tim nekdo muze byt na 110% spokojen :D nicmene pokud beru v potaz pouze ty artefakty od 100% to ma dost daleko.[/QUOTE]

Abych pravdu řekl, používám nastavení Motion "low" a vůbec žádné artefakty nevidím. Jak to má vypadat? Mám nádherně čistý a detailní obraz při sledování DVD upsaling 1080p na 40A656.
jarek.petr (7)|28.5.2008 13:39
Zdravím
chtěl bych se zeptat na televizi LE32A559, obraz, problémy a možnost přehrání firmware (jak to popisujete na str.18) popřípadě další zkušenosti. Děkuji za odpověď.
jarino1978 (8045)|28.5.2008 13:59
[QUOTE=antonyart;179212]Abych pravdu řekl, používám nastavení Motion "low" a vůbec žádné artefakty nevidím. Jak to má vypadat? Mám nádherně čistý a detailní obraz při sledování DVD upsaling 1080p na 40A656.[/QUOTE]

ezechiel1917 určite mal na mysli SD ( analóg alebo DVB-T )