Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

Radoo (1302)|22.9.2007 14:12
[QUOTE=stani;150997]Ale ještě tam chybí jeden dost důležitý! A to je zdroj(formát) 16:9(anebo 1:2,35, popř. 1:1,81) ale přizpůsobený TV vysíláním(TV stanicemi) na 4:3 ale sledovaný na 16:9 TV kde při správném nastavení(tedy aby obraz nebyl deformovaný) jsou pruhy nejenom ze stran, ale i z boku takže veprostřed obrazovky zbyde pouze malý obdélník!

:eek: :D[/QUOTE]
Osobně si na Samsungu roztáhnu cokoliv na cokoliv a co popisuješ si umím udělat taky, ale nesleduju :D
speedyWS (53)|22.9.2007 18:47
[QUOTE=stani;150991]
Je třeba však připomenout, že jsou lidi(a není nás málo) kterým tato deformace vadí a na takto deformovaný obraz pohlížejí s despektem a nevolí a sami by si nic takového nikdy nepřipustili.... \\/
asi tak... ;)[/QUOTE]
No mně někde po návštěvách nebo náhledem v krámě roztažený deformace obrazu 4:3 do 16:9 také vadily, pohlížel jsem na ně s despektem a nevolí a vůbec jsem si nepřipustil, že bych se na něco takového mohl doma dívat. Také tu ty deformace neobhajuji.

Ale faktem je, když už, tak třeba u takové panoramy jsem to za chvíli opravdu nevnímal. Po tak 2 až 3 dnech. Ale to proporcionální roztažení, na rozdíl od panoramy, je pro mne nějak rušivý pořád.

Proč je schůdnější panorama jsem si osobně vysvětlil tak, že tady pracují v mysli podobné mechanismy, jako když se díváme na fotku. Tam už také nějak obvykle nevnímáme jako rušivé deformace dané perspektivou. Jako že když dám dopředu trochu ruku, tak na fotce ji mám (myslím dlaň) pomalu větší než hlavu. U panoramy vystředěnou hlavu třeba hlasatele mám O.K., ovšem ramena se roztáhnou jako pro dva bedniče :-) ... ale pokud se na ta ramena vysloveně nezaměřím, tak to je jako s tou fotkou, už to nevnímám.

Jak už je od někoho dalšího tady napsaný, dnes na 16:9 slušný LCD lze s obrazem formátu 4:3 dělat kouzla mnohý, bez viditelných deformací, a obrazovka je prakticky pokaždé celá zaplněná.
Jistým problémem mohou být ořezy obrazu nahoře a dole. Menší nebo větší. Je dobré si ale všimnout, jak na českých stanicích, třeba právě v reklamách, si stejně začínají jakoby na širokoúhlý formát hrát. Takže to prakticky nevadí.
Kdy mi ořezy vadí, tak to je při sledování zpráv. Potom je oříznuta část dole běžících titulků: ovšem i toto mnohé TV nějak řeší možným posunutím obrazu více dolu (za cenu dalšího ořezu nahoře).
Proto jako kompromis je ta panorama u zpráv pro mne schůdná, místo ořezu a ztráty informace roztahuje obraz postupně od středu do kraje.

Někde tady na fóru jsem četl doporučení, že pokud TV na perspektivu, tedy na dýl, a na sledování filmů, tak jít dnes jednoznačně do formátu 16:9 ... já s tím dnes plně souhlasím! I když původně jsem upřednostnil formát 4:3.
Pitomec (10211)|22.9.2007 18:53
[quote=speedyWS;151008]Jak už je od někoho dalšího tady napsaný, dnes na 16:9 slušný LCD lze s obrazem formátu 4:3 dělat kouzla mnohý, bez viditelných deformací, a obrazovka je prakticky pokaždé celá zaplněná.[/quote]
Proboha co to zase píšeš za nesmysly? Vysílání 4/3 nikdy nezobrazíš na TV 16/9 na celé ploše bez nějaké deformace a nepomůže ti ani žádná LCD mazanice, o které se tady trapně snažíš tvrdit, že dokáže nějaká "kouzla" 9-) Nedokáže nic, stejně jako to nedokáže Plazma ani CRT...
Modena (1706)|22.9.2007 19:02
[QUOTE=Pitomec;151009]Vysílání 4/3 nikdy nezobrazíš na TV 16/9 na celé ploše bez nějaké deformace ...[/QUOTE]
Zobrazíš - ořezem - bude ale chybět podstatná část horního, nebo dolního obrazu (nebo obou).
stani (1647)|22.9.2007 19:51
[QUOTE=Radoo;150998]Osobně si na Samsungu roztáhnu cokoliv na cokoliv a co popisuješ si umím udělat taky, ale nesleduju :D[/QUOTE]

Jasně, v tom případě ale musíš sledovat deformovaný obraz.....
stani (1647)|22.9.2007 19:56
[QUOTE=gti;151011]Ach jo,zase jeden z mnoha nesmyslných pitomcových kydů.Jo to máš pravdu,ty na svojem 30 roků starém černobílém Merkurovi nic nezobrazíš,to je pravda.[/QUOTE]

Problém je ale v tom, že Pitomec má pravdu... víš Ki(y)de?.. ;) :-E :rolleyes:
Pitomec (10211)|22.9.2007 19:58
[quote=speedyWS;151014]Kouzla jsou pro mne tady různá zvětšení, různé ořezy, různé posuny obrazu a různé deformace menší nebo větší. Možnost obraz nastavit k úplné spokojenosti nebo alespoň k rozumnému kompromisu.
U CRT a kde je vývoj zastaven se jich zpravidla nedočkám, u slušné LCD nebo plazmy zpravidla ano.

Takže kouzla dnes na slušné LCD formátu 16:9 udělám, a to aniž bych také si musel pořizovat dalekohled, to při stále se zmenšujících(!) ksichtících(!) na formátu 4:3 a který je dnes už spojen především s CRT.
Tady je dosti vypovídající tento nedávný odkaz uvedený v tomto příspěvku:

snad to je tam názorný a tedy jasný i pro Pitomce? :-)[/quote]
I ořez je deformace - crrr, prober se 9-)
stani (1647)|22.9.2007 20:04
Pitomec zcela jasně a správně napsal: Vysílání 4/3 nikdy nezobrazíš na TV 16/9 na celé ploše bez nějaké deformace .

Proč pro některé je tento zcela jasný a nezpochybnitelný fakt problémem?

Navíc toto tvrzení zcela koresponduje s tabulkou od Maška.

No a tohle je samozřejmě zmýlená: [QUOTE=speedyWS;151008]
Jak už je od někoho dalšího tady napsaný, dnes na 16:9 slušný LCD lze s obrazem formátu 4:3 dělat kouzla mnohý, bez viditelných deformací, a obrazovka je prakticky pokaždé celá zaplněná.
[/QUOTE]

Lidi, já vím, že je někdy lákavější, dříve psát než přemýšlet (také tomu někdy podlehnu :D ), ale tady je to snad jasné, ne? Tady ty mozkové závity až tak namáhat nemusím, nebo jo?...:rolleyes:
stani (1647)|22.9.2007 20:29
Je ale zajímavé, že přesně takto si moji známí(nebo lidi co takto znám), sami sobě nalhávají ,"argumentují" a přesvědčují se, že ten jejich 4:3 obraz roztáhlý na 16:9 TV (= deformovaný) je vlastně OK...
:D ;) :-E
robert.kotasek (777)|22.9.2007 20:40
Stani: nevim jak to resi ostatni vyrobci, ale philips ma rezim automaticky rezim (u formatu 4:3 tv zobrazuje rezim superzoom) kdy stred je temer kruh a smerem k hornimu a spodnimu okraji deformuje + neco malo oreze... vysledkem je celkem koukatelny 4:3 na 16:9 obrazovce. to co je orezane a to co je pri okrajich vetsinou neni predmetem obrazu.... takze to hlavni je v poho a zbytek oko nejak ignoruje nebo co, protoze jsem si na to zvykl velice rychle... nerikam ze to je perfektni ale neni to jen roztazene na 16:9 (to bych fakt nezkousl, zvracel bych...)
Mimochodem vsimli jste si, ze prakticky skoro vsechno nove natocene je v 16:9 (alespon mam ten pocit z ct1a ct2). Hodne me tesi ze i F1 se vysila 16:9... ;)
stani (1647)|22.9.2007 21:06
[QUOTE=robert.kotasek;151024]Stani: nevim jak to resi ostatni vyrobci, ale philips ma rezim automaticky rezim (u formatu 4:3 tv zobrazuje rezim superzoom) kdy stred je temer kruh a smerem k hornimu a spodnimu okraji deformuje + neco malo oreze... vysledkem je celkem koukatelny 4:3 na 16:9 obrazovce. to co je orezane a to co je pri okrajich vetsinou neni predmetem obrazu.... takze to hlavni je v poho a zbytek oko nejak ignoruje nebo co, protoze jsem si na to zvykl velice rychle... nerikam ze to je perfektni ale neni to jen roztazene na 16:9 (to bych fakt nezkousl, zvracel bych...)
Mimochodem vsimli jste si, ze prakticky skoro vsechno nove natocene je v 16:9 (alespon mam ten pocit z ct1a ct2). Hodne me tesi ze i F1 se vysila 16:9... ;)[/QUOTE]

Přesné! Vždyť to píšu v předešlém příspěvku(#140)!!!

:D :-E :rolleyes:

lidi, pochopte už konečně, že se jedná pouze a jen o deformaci obrazu, ať už si "nalháváte" cokoli... B-)
---------------------
P.S.
[QUOTE=robert.kotasek;151024]
Mimochodem vsimli jste si, ze prakticky skoro vsechno nove natocene je v 16:9 (alespon mam ten pocit z ct1a ct2). Hodne me tesi ze i F1 se vysila 16:9... ;)[/QUOTE]

Jo, všiml, jsem si, že nějak to 16:9 vysílání pořád nepospíchá a pořád se převážně(nebo mohu vlastně říci v drtivé většině) vysílá v 4:3(nebo dokonce původní film v 16:9 je přizpůsoben na 4:3)...:D
robert.kotasek (777)|22.9.2007 21:41
stani : 4:3 mozna na nove... :-) (mozna jsi si nevsiml ze jsem napsal nove natocene.... ne stare serialy a filmy - o NOVA se nezminuji to jsou stari kreteni, ikdyz zacinaji taky pomaloucku prechazet na 16:9)
mimochodem ct4 sport - skoro vsechno vysilaji 16:9 .... ;)
Ivo Mašek (10205)|22.9.2007 21:45
ČT poslední dobou opravdu vysílá dost pořadů v 16:9. Ale jenom ČT, bohužel. (Když neberu v úvahu digi v kabelovce, nebo satelitu)
Radoo (1302)|22.9.2007 22:03
Nakonec když budu chtít mít nedeformovaný 4:3 na LCD, tak tam zvolím režim 4:3 a pruhy po stranách a pořád budu mít větší plochu, než na původní 29" CRT. Tak jsem to bral od začátku.
Lidi co se o techniku zajímají vědí, že pořád je to všechno o kompromisech.
Výrobci naprosto cíleně nesedí u kulatýho stolu a zasypávají nás směsí formátů a standardů.
Proto jsem pořídil stavebnici - HTPC, je to zatím nejpružnější a ekonomicky nejlepší řešení.
stani (1647)|22.9.2007 22:23
[QUOTE=robert.kotasek;151028]stani : 4:3 mozna na nove... :-) (mozna jsi si nevsiml ze jsem napsal nove natocene.... ne stare serialy a filmy - o NOVA se nezminuji to jsou stari kreteni, ikdyz zacinaji taky pomaloucku prechazet na 16:9)
mimochodem ct4 sport - skoro vsechno vysilaji 16:9 .... ;)[/QUOTE]

většina vysílání stanic v češtině je převážně v 4:3 .... to je prostě fakt
(zkuste si teď propřepínat všechny programy (v češtině) - schválně kolik procent je vysílání 16:9 ?...)
robert.kotasek (777)|22.9.2007 22:33
[QUOTE=stani;151033]většina vysílání stanic v češtině je převážně v 4:3 .... to je prostě fakt[/QUOTE]

Zatim... vsak rikam ze se zacina ;) . ale vazne myslim si ze i zminovana NOVA sve nove serialy (zena na to cuci) toci a vysila 16:9 a to uz je co rict... Je to asi reakce na zaplavu zobrazovadel které jsou momentalne v nejvetsi mire zastoupeny v obchodech...
Ale jak rikam Kazdy jsme jinaci a kazdemu vyhovuje neco jineho... Otazka zni: budou uzivatele tv 4:3 zoomovat a smiri se s orezanym pravym a levym okrajem nebo budou koukat na pruhy? ;)
speedyWS (53)|23.9.2007 19:22
[QUOTE=stani;151021]... No a tohle je samozřejmě zmýlená: ...
Lidi, já vím, že je někdy lákavější, dříve psát než přemýšlet (také tomu někdy podlehnu :D ), ale tady je to snad jasné, ne? Tady ty mozkové závity až tak namáhat nemusím, nebo jo?...:rolleyes:[/QUOTE]
Tak zmýlená ani náhodou. A to Tvé prý "samozřejmě" přece teprve ne.
... co by mělo být u Tebe tak prý jasné? Jedině asi to, že jsi se tu právě Ty paráádně ztrapnil. Tím, jak se navážíš do druhých a nic ale víc.

Proč jsi se ztrapnil? Protože nedovedeš ani rozlišit deformaci formátu, a to je přece třeba a právě ten ořez původního formátu, od deformace samotného obrazu, kde z původního třeba kruhu mám potom vajíčko. To vajíčko je potom deformace obrazu, tj. původně kruh byl zdeformován do vajíčka.
A deformace formátu ořezem přece neznamená nutně deformaci obrazu, naopak. I když lze jistě zdeformovat formát i zdeformovat obraz: to jsem ale na mysli já neměl.

Já tady přece několikrát psal, dosti konzistentně a v souvislostech, o deformaci nebo ne(!)deformaci obrazu!!!
To, že ořez je u Tebe obecně(!) také deformace, já to akceptuji, ale s deformací obrazu to nemá nic mnoho společného.

U pseudoširokoúhlého formátu zobrazeného a vysílaného do formátu 4:3 jsem schopen na třeba mé LCD 16:9, bez deformace obrazu, zaplnit vhodným nastavením prakticky celou obrazovku.
A protože i když jsem provedl deformaci formátu 4:3 ořezem, avšak ořízl jsme prakticky nevyužité černé vodorovné pruhy nahoře a dole,
tak jsem žádnou deformaci obecně neprovedl! :-)

U formátu obrazovky 4:3 jsem u vysílaných širokoúhlých formátů odsouzen buď k deformacím formátu ořezem, nebo stará CRT TV mi zdeformuje obraz nikoli roztažením do strany ale jakoby protažením navýšku ... nebo si musím pořídit dalekohled nebo lupu, abych do formátu 4:3 zmenšený(!) obraz(!) formátu třeba 16:9 rozeznal.

Stačí si dát dnes jednoduše vedle sebe TV 32" 16:9 (dnes obvykle jen už LCD nebo plazma) a 29" 4:3 (prakticky jen CRT), chvíli se dívat na vysílání ... a 29" 4:3 je zjevný outsider!
Radoo (1302)|23.9.2007 19:44
Mám dva postřehy o anketě "Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?"
- předně si myslím, že lidi co nemají hluboko do kapsy se tady ve velké míře nevyskytují, buď se věnují svému businessu a nemají na to tady čas a nebo je to vůbec nezajímá, prostě jdou a koupí.
Proto tady převažují CRT nad drahými kolegyněmi.
- setkal jsem se názorem, že když si člověk koupí něco jiného než CRT, pak mu prý ego nedovolí přiznat, že šlápl vedle když zjistí, že koupil mazanici. Myslíte si, že lidi odsud kupují TV jinak, než přez net a že jim něco brání TV při nespokojenosti vrátit do dvou týdnů zpět ? Asi ne, že.

Je tak ? :)
speedyWS (53)|23.9.2007 20:00
[QUOTE=robert.kotasek;151024]... kdy stred je temer kruh a smerem k hornimu a spodnimu okraji deformuje + neco malo oreze...
... takze to hlavni je v poho a zbytek oko nejak ignoruje nebo co, protoze jsem si na to zvykl velice rychle...[/QUOTE]
Tím jen trochu jinak (každý výrobce TV ve formátu 16:9 může mít dnes recept svůj) potvrzuješ, co jsem tu napsal taky já, tj. že si lze na tyhle a už dost vyšpekulovaný věci zvyknout velice rychle ... až mě to překvapilo, jak snadno.
A to jsem se před tím zaříkával, jaký k tomu mám odpor. :-)
Jasňačka, stále to je východisko z nouze. Ale z jaké nouze? Z nouze dneška a už ne rozhodně pořád ... a bude čím dál líp.
stani (1647)|23.9.2007 20:02
[QUOTE=speedyWS;151086]Tak zmýlená ani náhodou. A to Tvé prý "samozřejmě" přece teprve ne.
... co by mělo být u Tebe tak prý jasné? Jedině asi to, že jsi se tu právě Ty paráádně ztrapnil. Tím, jak se navážíš do druhých a nic ale víc.

Proč jsi se ztrapnil? Protože nedovedeš ani rozlišit deformaci formátu, a to je přece třeba a právě ten ořez původního formátu, od deformace samotného obrazu, kde z původního třeba kruhu mám potom vajíčko. To vajíčko je potom deformace obrazu, tj. původně kruh byl zdeformován do vajíčka.
A deformace formátu ořezem přece neznamená nutně deformaci obrazu, naopak. I když lze jistě zdeformovat formát i zdeformovat obraz: to jsem ale na mysli já neměl.

Já tady přece několikrát psal, dosti konzistentně a v souvislostech, o deformaci nebo ne(!)deformaci obrazu!!!
To, že ořez je u Tebe obecně(!) také deformace, já to akceptuji, ale s deformací obrazu to nemá nic mnoho společného.

U pseudoširokoúhlého formátu zobrazeného a vysílaného do formátu 4:3 jsem schopen na třeba mé LCD 16:9, bez deformace obrazu, zaplnit vhodným nastavením prakticky celou obrazovku.
A protože i když jsem provedl deformaci formátu 4:3 ořezem, avšak ořízl jsme prakticky nevyužité černé vodorovné pruhy nahoře a dole,
tak jsem žádnou deformaci obecně neprovedl! :-)

U formátu obrazovky 4:3 jsem u vysílaných širokoúhlých formátů odsouzen buď k deformacím formátu ořezem, nebo stará CRT TV mi zdeformuje obraz nikoli roztažením do strany ale jakoby protažením navýšku ... nebo si musím pořídit dalekohled nebo lupu, abych do formátu 4:3 zmenšený(!) obraz(!) formátu třeba 16:9 rozeznal.

Stačí si dát dnes jednoduše vedle sebe TV 32" 16:9 (dnes obvykle jen už LCD nebo plazma) a 29" 4:3 (prakticky jen CRT), chvíli se dívat na vysílání ... a 29" 4:3 je zjevný outsider![/QUOTE]

ne, to nemá význam... kdo chce - chápe, kdo ne - nedá se nic dělat, bohužel...:rolleyes:

samozřejmě platí dál, že tato věta zmýlená i nadále je:
[QUOTE=speedyWS;151008]
Jak už je od někoho dalšího tady napsaný, dnes na 16:9 slušný LCD lze s obrazem formátu 4:3 dělat kouzla mnohý, bez viditelných deformací, a obrazovka je prakticky pokaždé celá zaplněná.[/QUOTE]
vomic (671)|24.9.2007 08:59
Většina nových pořadů je 16:9 to je prostě fakt a budou více a více přibívat.
Problém ale je ten, že to není velmi často jen 16:9 ale nějaký ještě užší kino formát (2,18:1 ??) takže i na TV 16:9 má spousta pořadů pruhy.
Na CRT 4:3 takový film je už zcela na hranici koukatelnosti i to je důvod proč CRT 4:3 rozhodně nekupovat a bude hůř (více a více pořadů 16:9).
stani (1647)|24.9.2007 09:18
[QUOTE=vomic;151138]Většina nových pořadů je 16:9 to je prostě fakt a budou více a více přibívat.
Problém ale je ten, že to není velmi často jen 16:9 ale nějaký ještě užší kino formát (2,18:1 ??) takže i na TV 16:9 má spousta pořadů pruhy.
Na CRT 4:3 takový film je už zcela na hranici koukatelnosti i to je důvod proč CRT 4:3 rozhodně nekupovat a bude hůř (více a více pořadů 16:9).[/QUOTE]

Hmm, přesně toto jsme si tady říkali před více jak rokem...Před rokem a půl každý z nás předpokládal že v dnešní době bude už vysílání 16:9 převažovat. Skutrečnost je ale taková jaká je - stále se totiž převážně vysílá v 4:3.
---------------
Ono se to vždy totiž neubírá jak se vždy předpovídá. Třeba OLED. To bylo povyku, jak v dnešní době bude už vše s OLED, ale kde to je?...

Pro ty starší z nás připomínám např. začátek rozvoje Internetu u nás. Všichni podmiňovali jeho větší rozšíření a rozvoj u nás, pouze s Telecomem. Byly snad dokonce nějaké podpisové akce, protesty. Aby pak vývojem času se ukázalo, že vše následující šlo právě mimo Telecom...
Radoo (1302)|24.9.2007 10:58
[QUOTE=Radoo;151089]Mám dva postřehy o anketě "Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?"
- předně si myslím, že lidi co nemají hluboko do kapsy se tady ve velké míře nevyskytují, buď se věnují svému businessu a nemají na to tady čas a nebo je to vůbec nezajímá, prostě jdou a koupí.
Proto tady převažují CRT nad drahými kolegyněmi.
- setkal jsem se názorem, že když si člověk koupí něco jiného než CRT, pak mu prý ego nedovolí přiznat, že šlápl vedle když zjistí, že koupil mazanici. Myslíte si, že lidi odsud kupují TV jinak, než přez net a že jim něco brání TV při nespokojenosti vrátit do dvou týdnů zpět ? Asi ne, že.

Je tak ? :)[/QUOTE]
žádný názor ?
speedyWS (53)|24.9.2007 12:07
Radoo:
- s tím, že oni prostě jdou a koupí (tj. co vidí a co se jim líbí!) máš u této skupiny zákazníků jistě pravdu, zvlášť když to nové LCD nebo plazma jsou tak řádově v relaci, tj. za co kupovali před tím nějakou slušnou CRT a tehdy ještě kvalitní značky, pochopitelně plus započtena inflace ... a dál to neřeší, natož aby hlasovali někde v nějaké anketě,
jinak si dovolím odhadnout, že takoví zákazníci nakupují spíš v tom kamenným krámě a případnou byť významnou slevu při nákupu přes internet prostě neřeší,

- to (ne)vracení LCD a plazem při nákupu přes internet je jistě dobrý postřeh, takový nespokojený zákazník a pohybující se i jinak po internetu by potom udělal té které LCD nebo plazmě patřičnou "reklamu" ... ničím takovým se to tu ale přece nehemží ... jistě ale lze takového nespokojence lehko tzv. vyrobit :-)

Já bych přidal ještě to, že běžný zájemce snažící se optimalizovat také cenu, když je postaven před úkol nahradit dosluhující starou CRT, tak je vyděšen tím co vidí běžně v krámech. Buď jsou to výprodejní slevový kusy prvních generací nebo vůbec nějaké no name a do toho kdo ví jaký ještě vstupní signál, a tak pohodlnější je jít do toho co už zná, tj. jít do CRT a podle toho i třeba hlasovat.

A ten cenový rozdíl levnější CRT a dražší LCD (nebo plazmy) je zde opticky stále. I když dle mne dnes opravdu slušná náhrada staré 32" CRT se dá dnes sehnat v téže velikosti už jako LCD (vlastně obraz je ještě o kousíček větší, sláva) a prakticky za stejnou cenu, na které to CRT bylo třeba třeba ještě před rokem.
Toto se ale nevidí, nevidí se ten pokles cen v absolutní hodnotě a v čase, pozornost bývá upřena na okamžitý relativní rozdíl cen. :-(

Potom se, na ospravedlnění dnes odcházející a proto levné technologie CRT, vedou téměř vznosně akademické diskuse, diskuse třeba o deformacích u prý konkurence.
Přitom takový diskutér, ve svém až do absurdity dotaženém purismu, by nemohl vlastně chodit ani do toho kina a na TV by se nemohl dívat už vůbec, ani na tu svoji CRT ... jo, pěkně zpátky do kůže ulovených zvířat (pokud ale nějaké ulovíme :-) ) a odstěhovat se do jeskyně (pokud ale nějakou ještě volnou včas najdeme :-) )
robert.kotasek (777)|24.9.2007 12:34
Radoo: muj nazor je ten ze clovek ktery si vazi svych penizku, tak procita recenze a fora a teperve pote vybira... je spousta lidi, kteri si penizku nevazi a spousta lidi co nemaji doma pc natoz internet.... (ta druha skupina vetsinou kupuje v tesco (hypervyhodne slevy hypersmejdu) popr navstivi datart a jine obchodaky a necha si poradit od prodavajicich, kteri mnohdy prodavaji to z ceho maji nejvetsi zisk... ;)
Ivo Mašek (10205)|24.9.2007 13:35
[QUOTE]No na tomto foru se těžko budou vyjadřovat lidé kteří na to jak mají nebo tomu i trochu více rozumí. [/QUOTE]
Jenomže právě v téhleté sekci je nejvíce přispěvovatelů, a tato sekce má nejvíce návštěvníků. V této sekci toho totiž přispívající nemusí nemusí moc umět. Protože se zde jedná většinou o subjektivní pohledy jednotlivců, které se nedají dost dobře vyvrátit. Kdežto v ostatních sekcí se vyloženě jedná o odbornost, o znalosti a nikoli subjektivní názory. Neboť v sekcích, kde se hovoří o software pro video, pro tunery, pro digitální příjem apod., tam se už musí něco umět, protože tam to nejde subjektivně okecat. Tam jsou technická pravidla jasně daná. Buď umíš, nebo neumíš.
[QUOTE]A vůbec se jim nedivím když zde moderátoři podporují shazování či urážení kohokoliv kdo si dovolí prosazovat cokoliv jiného než CRT, kabely za 100 Kč a pod.[/QUOTE]
No to jsi řekl pěknou blbost. Protože tady si každý prosazuje svoje dle svého subjektivního pohledu. Ale jakmile dojde na technické prvky, jako je šíření signálu, interlace/deinterlace, rozměry obrazů, deformace apod., tak někteří z vás tu opravdu pak plácají nesmysly. A když kdokoli, kdo má s tím praxi vám řekne nesouhlasný postoj, tak se tu čertíte.
[QUOTE]Halt forum, kde i moderátor považuje například pozlacení konektorů za honění ega kupujících místo aby sám podotkl, že zlato je tam třeba z důvodu toho že neoxiduje narozdíl od jiných kovů a mimo jiné zaručuje dlouhodobou perfektní vodivost konektoru, budou tito uživatelé těžko brát nějak vážně.[/QUOTE]
Já nejsem majitel obchodu s tv a hifi technikou, abych tu doporučoval dražší sortu, když vím, že v pohodě stačí ta levnější varianta. Komu se to nelíbí, potom mu nikdo nebrání v nákupu toho drahého zboží, vždyť jsou to jeho peníze. Horší ovšem je, že nikdy nepřijde na to, že mnohdy kupoval zbytečně a ještě ten svůj perfektní nákup zde bude šířit.
Pitomec (10211)|24.9.2007 13:49
[quote=vomic;151138]Většina nových pořadů je 16:9 to je prostě fakt a budou více a více přibívat.
Problém ale je ten, že to není velmi často jen 16:9 ale nějaký ještě užší kino formát (2,18:1 ??) takže i na TV 16:9 má spousta pořadů pruhy.
Na CRT 4:3 takový film je už zcela na hranici koukatelnosti i to je důvod proč CRT 4:3 rozhodně nekupovat a bude hůř (více a více pořadů 16:9).[/quote]
Má to jeden nedostatek - prakticky každá TV stanice staví svoje vysílání i na archivních materiálech a tam to prostě ve formátu 4/3 je dané jednou pro vždy a nehneš s tím. Takže klidně můžou být časem nějaké super/hyper TV s poměrem obrazu až 2,35:1, ale každá běžná TV stanice prostě bude vysílat i 4/3 (a někdy i č/b).
Ivo Mašek (10205)|24.9.2007 14:02
[QUOTE]Ale neříkejte, a to že např. Pitomec takřka denně slovně napadne a urazí několik přispěvatelů a vy stím nic neděláte, to nepovažujete za podporu shazování ???
Něco jiného je nesouhlasný postoj s argumentací (nad tím se moc lidí nečertí) - to je diskuze, ale něco jiného je používání výrazů jaké u vybraných jedinců viz. Pitomec tolerujete ale u dalších za to rozdáváte žluté karty (což je v pořádku pokud se měří stejným metrem) - tímto si kvalitu fora sami shazujete.[/QUOTE]
A jaké vulgariry tu Pitomec píše?
Ten člověk je jedním z těch, co tu něco dokázali, který opravdu umí a který tu je od počátku fóra, ještě v jeho původní podobě. Poradil nesčetnému množství tazatelů, a to hlavně v odborných sekcí. Stačí si to jenom pročíst. Nevím, proč by měl dostávat nějaké žluté karty, když není vyloženě vulgární.
Co se týče moderování, prosil bych, neventilovat to zde. Pokud máš nějaké stížnosti, napiš SZ administrátorům.
Radoo (1302)|24.9.2007 14:07
speedyWS: to je dobrý postřeh, taky jsem to už tady psal "...prakticky za stejnou cenu, na které to CRT bylo třeba třeba ještě před rokem. Toto se ale nevidí, nevidí se ten pokles cen v absolutní hodnotě a v čase, pozornost bývá upřena na okamžitý relativní rozdíl cen ..."
Moje předešlá TV CRT taky nebyla zrovna před 12 lety levná za 30k a to jsme vydělávali "trochu" míň.
stani (1647)|24.9.2007 14:22
[QUOTE=Radoo;151181]speedyWS: to je dobrý postřeh, taky jsem to už tady psal "...prakticky za stejnou cenu, na které to CRT bylo třeba třeba ještě před rokem. Toto se ale nevidí, nevidí se ten pokles cen v absolutní hodnotě a v čase, pozornost bývá upřena na okamžitý relativní rozdíl cen ..."
Moje předešlá TV CRT taky nebyla zrovna před 12 lety levná za 30k a to jsme vydělávali "trochu" míň.[/QUOTE]

Pochopte už jedno: OK, každý upřednostňuje jinou technologii, používá k tomu svůj názor a argumenty a od toho to vlákno tady je. Někdo je přesvědčen o LCD jiný zase o CRT, o tom ta diskuze je.

Problém ale nastává v okamžiku, kdy si někdo myslí, že jeho výběr je jediný správný a svůj výběr vnucuje i druhým(spíše mi to ale připomíná přesvědčování sama sebe, jako kdyby tušil, že asi to není to "absolutno" ve které doufal). Další problém nastává pak, když tu někdo píše vyložené kraviny, dohaduje se o nich a vyvolává flame war...
Radoo (1302)|24.9.2007 14:29
[QUOTE=stani;151182]Pochopte už jedno: OK, každý upřednostňuje jinou technologii, používá k tomu svůj názor a argumenty a od toho to vlákno tady je. Někdo je přesvědčen o LCD jiný zase o CRT, o tom ta diskuze je.

Problém ale nastává v okamžiku, kdy si někdo myslí, že jeho výběr je jediný správný a svůj výběr vnucuje i druhým(spíše mi to ale připomíná přesvědčování sama sebe, jako kdyby tušil, že asi to není to "absolutno" ve které doufal). Další problém nastává pak, když tu někdo píše vyložené kraviny, dohaduje se o nich a vyvolává flame war...[/QUOTE]

Přesně tak, je nutné se podívat, co kdo skutečně potřebuje a proto jsem kdysi v minulosti sepsal jednoduchý návod:)
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=139904
vomic (671)|24.9.2007 14:31
[QUOTE=Pitomec;151177]Má to jeden nedostatek - prakticky každá TV stanice staví svoje vysílání i na archivních materiálech a tam to prostě ve formátu 4/3 je dané jednou pro vždy a nehneš s tím. Takže klidně můžou být časem nějaké super/hyper TV s poměrem obrazu až 2,35:1, ale každá běžná TV stanice prostě bude vysílat i 4/3 (a někdy i č/b).[/QUOTE]

Ano ale důlěžité je tam to " i" - V současné době vysílají televize nejen ty archívy ale i nové pořady a ty většinou v 16:9 či hůře v paformátu 2,18:1 nebo jaký je to formát.
Tedy si to lehce schňme z pohledu mě jako subjektivního uživatele:
SPORT - většina přenosů - v 16:9 (u ČT takřka vše) ... CRT 4:3 nevhodné
novější FILMY, premiéry - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
nové zábavné pořady, seriály - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
nové dokumentární filmy (BBC a pod.) - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
diskuzní pořady, politika ... tam je mi to šum a fuk spíše poslouchám na pozadí
vše 4:3 .... po převedení na 16:9 v režimu střed u Panasonicu né ideální ale zkousnutelné
koukám z 90% na výše uvedené novější pořady, sport, filmy seriály

... to si mám doopravdy kupovat televizi abych se připravil o co nejlepší zážitech z těchto typů pořadů nebo si mám koupit CRT 4:3 abych si užil spíše archivní materiály a vše nové měl na hranici koukatelnosti ??? Každý uživatel si priority nastaví sám.
To, že poměr těchto pořadů s archivními se bude jen a jen zvyšovat ve prospěch nových pořadů je asi bez diskuzí protože i ty současné 16:9 budou časem dříve či později nazívány a vysílány jako "archivní".
stani (1647)|24.9.2007 15:32
[QUOTE=vomic;151187]Ano ale důlěžité je tam to " i" - V současné době vysílají televize nejen ty archívy ale i nové pořady a ty většinou v 16:9 či hůře v paformátu 2,18:1 nebo jaký je to formát.
Tedy si to lehce schňme z pohledu mě jako subjektivního uživatele:
SPORT - většina přenosů - v 16:9 (u ČT takřka vše) ... CRT 4:3 nevhodné
novější FILMY, premiéry - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
nové zábavné pořady, seriály - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
nové dokumentární filmy (BBC a pod.) - v 16:9 ... CRT 4:3 nevhodné
diskuzní pořady, politika ... tam je mi to šum a fuk spíše poslouchám na pozadí
vše 4:3 .... po převedení na 16:9 v režimu střed u Panasonicu né ideální ale zkousnutelné
koukám z 90% na výše uvedené novější pořady, sport, filmy seriály

... to si mám doopravdy kupovat televizi abych se připravil o co nejlepší zážitech z těchto typů pořadů nebo si mám koupit CRT 4:3 abych si užil spíše archivní materiály a vše nové měl na hranici koukatelnosti ??? Každý uživatel si priority nastaví sám.
To, že poměr těchto pořadů s archivními se bude jen a jen zvyšovat ve prospěch nových pořadů je asi bez diskuzí protože i ty současné 16:9 budou časem dříve či později nazívány a vysílány jako "archivní".[/QUOTE]

Právě, to je tvoje hledisko...

Moje je zase zcela odlišné, já naopak koukám třeba hodně na Spektrum, Discovery, ČT2, Eurosport(vysílá pouze v 4:3[COLOR="Red"]![/COLOR]) apod., kde je v drtivé většině vysílání 4:3.

Je třeba proto to vzít celkově - v jakém formátu, vezmeme-li celý vysílací čas všech stanic v češtině, tyto převážně vysílají? Jaký je tady poměr vysílání 16:9 ku 4:3?...
Pitomec (10211)|24.9.2007 16:15
vomic: Otevři si první časopis s TV programem a sám uvidíš kolik materiálu je tam z archivu ve 4/3. A to zdaleka neplatí jenom o vysílání starší ČSSR produkce. I zahraniční snímky (namátkou Zelený led z roku 1981) jsou 4/3.
-Vl- (366)|24.9.2007 17:40
[QUOTE=Pitomec;151217]vomic: Otevři si první časopis s TV programem a sám uvidíš kolik materiálu je tam z archivu ve 4/3. A to zdaleka neplatí jenom o vysílání starší ČSSR produkce. I zahraniční snímky (namátkou Zelený led z roku 1981) jsou 4/3.[/QUOTE]

Nevšiml jsem si že by to vomic popíral. Ale když už tu probíráte 4:3 versuz 16:9 tak ještě jeden aspekt pro 16:9 a to je výška obrazu. Jelikož už dávno neplatí se zavedením TV 16:9 o x násobku úhlopříčky a vzdálenosti od TV ale tato vzdálenost se má odvíjet od výšky obrazu a tá zůstává u TV 16:9 stejná ať je na ní oraz v jakýmkoliv formátu. Pokud je správně zvolena TV 16:9 do daného prostoru, je výsledek vždy optimální a není potřeba při změně formátu dělat s obrazem různé čachry machry, která buďto deformují nebo oříznou a zbytek zvětší čímž se zviditelní rušivé chyby v obraze. Kdežto u TV 4:3 se výška obrazu při 16:9 znatelně zmenší a tím i postavy a vlastně veškeré detaily a to pak může být pro někoho utrpením.
speedyWS (53)|24.9.2007 20:27
... nechtělo se mi to už znovu hledat, ale budiž. K těm CRT TV.
Jít dnes do CRT Philipsu jsem se kroutil, protože tam už je vývoj zastavený. Proti třeba Samsungu (který mám jinak docela rád třeba v PC) mým favoritem bylo CRT LG, ale zase s výhradami, třeba kvůli velké deklarované spotřebě.
Ale u LG jsem vyciťoval jakýs takýs stále zájem někam ještě CRT TV dostrkat a udržet: myslím tím i různá hejblata v TV, co jsou dnes žádaná.

Ta nabídka tady v Česku (a asi kolem v EU to bude stejný) je u CRT pro LG dost omezená, prostě ty CRT TV a co by mohli sem nedávají, asi by byly neprodejně drahé nebo byly by konkurencí pro LCD, na kterých je třeba dnes asi větší zisk, nevím, jen se domnívám.

Ta širší nabídka CRT TV je dnes vidět spíše v takových těch vzmáhajících se zemích, já jsem pro LG narazil třeba na Indii, tady to jsou CRT LG vybavené hejblaty:
http://www.lgindia.com/Product/Products-Listing.aspx?CatID=215&MainCatID=82&subcatname=Slimagic&categoryname=Television
a tady další nabídka pro zajímavost, jsou tam typy úplně dřevní ale také se dá najít něco zajímavě nového:
http://www.lgindia.com/Product/Products-Listing.aspx?CatID=83&MainCatID=82&subcatname=Flat&categoryname=Television
podobně LG nabízí v Austrálii (ale tady v Česku nevidět) CRT TV 32" a v provedení slim:
http://au.lge.com/products/category/list/tv_superslimtv.jhtml
... jinak já to už dál potom nezkoumal, ale letem světem jsem měl pocit, že podobně širší pro CRT TV je jinde ve světě nabídka i od Samsungu (... a dokonce některé CRT TV LG a Samsung měly až příliš nápadně podobný design :-)).

Tím chci jen doplnit, že my tady v Česku při svém rozhodování jsme limitováni také tím, co sem marketing výrobce pustí.
Ovšem stejně já už bych dnes, i přes to vše, volil raději LCD.
Esprit (9)|25.9.2007 00:08
No tak jsem si to tady precetl od A do Z a musim rict, ze me to teda docela bavilo. Jeste pred tydnem jsem taky resil CRT vs ostatni, takze tato a dalsi diskuze kolem, mi prisly velice vhod. No ja potrebuji tv ted a hned, takze mytickeho Philipse sehnat jiz skoro nejde a dojizdet za nim rozhodne nebudu. Na webu sehnat proste nejde, i kdyz tam maji prodejci jeste obrazek. Ostatni nabizene me nikterak neoslovily. Fajn a co ted? Zacal jsem se s nelibosti pidit po informacich kolem lcd a ted jiz mohu rict, ze jsem strasne rad, ze jsem toho Philipse nesehnal.
Opravdu treba takovy stani je jasnej: Kamarade ty si prave presne ten pripad, co bojuje za svou telku jen proto, že na ni budes muset jeste nekolik let civet a vis ze ted je situace jasna pro LCD. Ty mi ale reknes, ze kdyby si ji kupoval ted, tak do ni jdes znovu ze? Ale je sakra dobra, to zase jo. To zas jo. Jenze ona je tu jaksi i druha alternativa, ktera v sobe skryva nekolik dalsich zde 100x zminenych moznosti. Vidim to takhle. Moje mati ma tv uplne u prdele. Dokonce ji velkej obraz dela zle. Proste ma rada klasickou malou televizku. Na co ji bude LCD s moznosti pripojeni na PC. Stejne cumi na 5 programu a vic nepotrebuje. Digital, nrdigital. DVD nepotrebuje, nesleduje. Tak je jasny, ze normalni telka za 6-8 tisic je ideal a ma na 10let vystarano. Jestli se nesesype- viz nektere nazory ohledne nynejsi kvality vyroby. OK. A co mi ostatni, co radi hrajeme hry na PC, cumime na vypalovany i origo filmy v dobre kvalite- To jako mame dat na vase rady a susit hubu? Jinak na programy cumim taky dost. Vlastne tv jede furt jako kulisa. Me treba odedsla TV a ja jsem byl nucen koupit novou. Ale radsi s dobrym pocitem utratim svych 20tisic, nez promrham 6- 17 tisic za crt. Po nove nabitych informacich jsem to mrhanim nazval. Dale se podivejte na pokryti digitalnim signalem. No spousta lidi je uz v klidu. Ja jsem z Prerova a tu bude tak za 100 let- nevim, mozna kecam. Nicmene nase kabelovka zacne vsechny zakladni programy jako ct1 atd plus jeste placene HBO atd, vysilat digi. Ostatni se budou pripojovat postupne. Alternativnich moznosti pripojeni je vice, takze pro nas jak sami uznavate neni co resit. Samozrejme ne vsichni maji to stesti. Dal z PC se stava, stal pristroj, kterej je dnes uz doopravdy multimedialni a mit 32 palcovej monitor je luxus o kterym jsem ani nesnil. Bezdratova mys, klavesnice a vsechno hezky z postylky a cucim na bednu- monitor? Vse budu mit propojeno digitalne.
Dale kvalita vybranych modelu LCD na analogu neni vubec spatna. Mel jsem z toho strasnej strach. Ale figu borovou. A mam zrak troufam si rict dobrej. Je jasny, ze technologie sla vpred a pitomec a vsichni kolem nej maji smulu, jelikoz situace ohledne obrazu je u nekterych vyrobcu zdarne vyresena. Viz fy SHARP, ktere vyrobek hrde vlastnim.
Cili kdo neni narocnej, kdo to nechce spojit s pc at jde do crt. Dal kdo si s technikou nerozumi- nevyuzije ji, nechce se mu platit toliko penez. Ja si ale panove kvuli vam dalsi crt kupovat nebudu a analogove vysilani, ktereho jsem se kvuli vasim vyrokum obaval, je na mem lcd uplne v klidu- takze proc. Lcd je bozi vec a usetrila mi koupi vetsiho monitoru. S pristupem novych HD komponent do PC, ktere budou za cas za hubicku- viz kdysi dvd vypalovacka- zase neni co resit. Proste ja uz nemam telku jenom na telku a o to tu jde. Vse jde timto śmerem a ja se vyrobcum tedynedivim, ze vyvoj zastavili. I kdyz kvuli me 70ti lete mamine mohli jeste 30 let pokracovat, jelikoz doufam tu bude do sta let. To ale uz i ona prejde na digital a tato nekoncici diskuse skonci.
P.S: Skoro vsechny kvalitni filmy jdou sehnat pres torrent sirokouhle a to mam rad 70te roky amerika.Tudiz, ze je jako vzdycky v tv kulovy a jeste 4:3 me moc nevadi, protoze preferuju svuj vlastni program na miru. I tak mi to pro normalni vysilani staci a cerne pruhy nevadi. Na svete neni nic dokonale a vzdy je neco za neco. Das- dostanes.
Palib (49)|25.9.2007 13:18
Chtěl bych se vrátit k tématu, protože někteří to tady opravdu využívají na vzájemné přehadování, v rovině osobní a ne věcné, proto bych jim doporučil, pořešit osobní spory přes mail a nechat toto forum jako zdroj informací...
Mě se povedlo koupit PH-42PX70EA a jen pár informací pro ty kteří uvažují o koupi.
+žádné blikání jednobarevných ploch
+dle mě super obraz přes DVB-T, při klasickém analogu citelný krok zpět
+barvy,kontrast,velikost, myslím tím co všechno jsi schopen zachytit při sledování oproti CRT 72 cm

-není možnost přepínat mezi analogovým a DVB vysíláním pomocí čísel, nebo jsem na to ještě nepřišel
-při propojení DVD přes scart je úvodní obrazovka dosti "mázlá", asi bude problém v kabelu, objednal jsem si kvalitnější... Jinak zatím jsem viděl kreslený film přes DVD a myslím si že to bylo OK
-opravdu cvaká, ale jsou to tři cvaknutí během jedné sekundy a po vypnutí cvakne a pak do deseti minut ještě jednou...

Až to tak možná navypadá jsem nadšený. ALe opravdu první hodiny spíš bolí, mě i manželku hlava :-) ale už druhý den to bylo OK, dost závisí na nastavení, protože nastavení Dynamické, je dle mě hůř dívatelné...
stani (1647)|25.9.2007 13:42
Zpět k tématu: ačkoli se někomu může zdát, že např. "situace je jasná pro LCD", někdo by zase za CRT neměnil a mimo CRT vše odmítá.

Můj osobní názor je ten, že jsme právě na přelomu, jak se již zmiňuji jinde.

Nemá cenu se dohadovat, či přesvědčovat(někdy hl. sama sebe) co je lepší či ne. V současnosti mají všechny technologie svá mínus i plus a nedá se (zatím) jednoznačně říci, zda je lepší LCD nebo CRT, příp. jiné.... V současnosti je to pouze na osobních preferencích...
speedyWS (53)|25.9.2007 18:15
[QUOTE=stani;151313]...
Můj osobní názor je ten, že jsme právě na přelomu, jak se již zmiňuji jinde.
... V současnosti je to pouze na osobních preferencích...[/QUOTE]
Já s tím prostě nemohu dnes, tj. 25.09. 2007, souhlasit. Protože mám ještě svoje oči. Už také proto nemohu souhlasit, protože to tzv. nejlepší 32" CRT a za prý 17. tis. Kč není přece nejlepší! Viz výše uvedený odkaz.
Za nejlepší CRT TV jsou totiž obecně označované výrobky od fy Loewe a tam ta cena je, v tomto rozměru, stále na až 2 až 3 násobku této Tebou uvedené ceny. Teprve potom je možno srovnávat nejlepší CRT s prý nejlepší LCD. Rozhodně to ale nebude ten Tvůj uvedený poměr 17 tis. Kč CRT TV ku 100 tis. LCD TV, to jsi výrazně přestřelil.
Za těch 17 tis. Kč máš v kamenném krámě (nebo jsi spíše měl, protože tady ceny šly zase o něco dolů a, navíc, se sklady nevratně už vyprazdňují) 32" CRT TV pouze :-) velmi dobrou. Co se týče obrazu, tak si troufám tvrdit, že dnes(!) ji směle a plně nahradí slušná 32" LCD za cenu už kolem 20 tis. Kč, která ale bude mít další vybavení navíc.

Úplně v pohodě ta dnes už relativně levná a slušná LCD tu velmi dobrou CRT nahradí, navíc s velkým bonusem.
Jakým bonusem? Tady se neustále omílá, ve vztahu k LCD a plazmám, prý deformace. Proč se ale týmiž diskutéry nepřipomenou deformace nebo velká rizika deformací u CRT? Že zákazník dnes dostane novou CRT TV, která má třeba až k logu TV stanice ořezaný obraz a už takhle nastavený z fabriky. Že obraz po stranách nebo v rozích bude mít blbou geometrii nebo bude rozostřený. Že na obrazovce budou porůznu barevný fleky nebo nějak viditelné pásy. Panečku, to jsou přece deformace a i tady na webu jsou toho přece plná vlákna!

Takže dnes to není pouze o osobních preferencích. Je to také a především o riziku deformací, která zákazník podstoupí při nákupu CRT. Kterých ale bude na 99,9% jistotně ušetřen při nákupu slušné LCD varianty. A tím, jak se převodem CRT TV do Tramtárie jejich výroba zlevňuje, riziko deformací prudce stoupá!
---- Poznámka
Já si toho všiml teprve nyní. Upozorňuji, že tak jako Philips i sama špica v CRT TV, firma Loewe, už jen v tom CRT vyprodává sklady. Tady je ostatně česká verze webu a prázdná současná nabídka pro CRT:
http://www.loewe.cz/tv-klasicke.php?druh=tv&hl_kategorie=klasick%E9
a tady si dovoluji z webu ocitovat sdělení firmy Loewe už z 27.06. 2006:
"Začátkem května 2006 sjela z výrobní linky v Kronachu definitivně poslední televize s klasickou obrazovkou, Aventos 3781. Zakončil se tím i cca dvouletý přerod kompletního sortimentu do kategorie Flat TV. Historie Loewe je zároveň i historií elektronické televize, která započala v roce 1931. Přesně před 75. lety se Loewe stal prvním výrobcem elektronické televize založené na principu Braunovy elektronky - katodové trubice CRT. Od té doby jsou technologie průběžně vylepšovány. Po černobílé televizi následuje v roce 1981 barevná. 1981 – vzniká první evropský stereo televizor a v polovině roku 1990 pionýr, televize s integrovaným připojením na internet. Od roku 1998 Loewe vyrábí ploché plazma televize a od roku 2000 i LCD."
a kategorie Flat TV jsou u Loewe LCD a plazmy.

Jsme jednoznačně už za(!) přelomem! :-)
Pitomec (10211)|25.9.2007 18:41
[quote=speedyWS;151334]Úplně v pohodě ta dnes už relativně levná a slušná LCD tu velmi dobrou CRT nahradí, navíc s velkým bonusem.[/quote]
Píšeš úplný nesmysly, protože každá LCD TV degraduje signál tím, že provádí deinterlaci (možná některá líp a některá hůř, ale provádí pokaždé), takže CRT TV nemůže jakákoliv LCD TV nikdy nahradit i kdyby ses na hlavu stavěl a pozval si tam zájezd Šamanů a Zaříkávačů 9-) :-D
stani (1647)|25.9.2007 18:47
[QUOTE=Pitomec;151337]Píšeš úplný nesmysly, protože každá LCD TV degraduje signál tím, že provádí deinterlaci (možná některá líp a některá hůř, ale provádí pokaždé), takže CRT TV nemůže jakákoliv LCD TV nikdy nahradit i kdyby ses na hlavu stavěl a pozval si tam zájezd Šamanů a Zaříkávačů 9-) :-D[/QUOTE]

jasně, to je pravda, ale tentokrát si s tebou dovolím nesouhlasit. Právě po tom přelomu o kterém píši(moje úvaha je tak rok, dva) budou na tom LCD technicky tak, že ve zmiňovaných(a jiných) handicap(ech) budou rozdíly smazány.....
Pitomec (10211)|25.9.2007 18:48
[quote=speedyWS;151334]a tady si dovoluji z webu ocitovat sdělení firmy Loewe už z 27.06. 2006:
"Začátkem května 2006 sjela z výrobní linky v Kronachu definitivně poslední televize s klasickou obrazovkou, Aventos 3781. Zakončil se tím i cca dvouletý přerod kompletního sortimentu do kategorie Flat TV. Historie Loewe je zároveň i historií elektronické televize, která započala v roce 1931. Přesně před 75. lety se Loewe stal prvním výrobcem elektronické televize založené na principu Braunovy elektronky - katodové trubice CRT. Od té doby jsou technologie průběžně vylepšovány. Po černobílé televizi následuje v roce 1981 barevná. 1981 – vzniká první evropský stereo televizor a v polovině roku 1990 pionýr, televize s integrovaným připojením na internet. Od roku 1998 Loewe vyrábí ploché plazma televize a od roku 2000 i LCD."
a kategorie Flat TV jsou u Loewe LCD a plazmy.

Jsme jednoznačně už za(!) přelomem! :-)[/quote]
Nejsme nikde, ty trdlo, protože výroba vakuovek se prostě přestěhuje někam do Asie a tím to hasne 8-) Ovšem za přelomem přece jenom v něčem jsme - ukázalo se, že technologie LCD je na maximu a nic nového už tady vymyslet nepůjde. Z toho jednoznačně plyne, že LCD nás bude postupně opouštět (samozřejmě dokud budou balíci vykupovat ElectroWorldy a Datarty s tímto šrotem, tak to ještě nějakou dobu pojede) a zákonitě přijde něco skutečně nového a přínosnějšího k zobrazení TV vysílání, než narychlo spíchnutá technologie LCD TV (převzatá z PC), jejímž jediným posláním bylo vytáhnout peníze z lidí bez ohledu na kvalitu obrazu 9-)
Pitomec (10211)|25.9.2007 18:51
[quote=stani;151338]jasně, to je pravda, ale tentokrát si s tebou dovolím nesouhlasit. Právě po tom přelomu o kterém píši(moje úvaha je tak rok, dva) budou na tom LCD technicky tak, že ve zmiňovaných(a jiných) handicap(ech) budou rozdíly smazány.....[/quote]
Technologie LCD nikdy nebude umět pracovat s prokládaným obrazem, ostatně k tomuto účelu ani nebyla primárně konstruovaná (byla konstruovaná k zobrazení signálu z PC), takže tady není co řešit - to je jako když budeš kladivem naklepávat maso na řízky. Ono to "nějak půjde", ale vždycky hůř než tou paličkou na maso, která k tomu byla postavená...
stani (1647)|25.9.2007 19:06
Víš, tady se mě tvůj postoj zdá trochu radikální, ale úplně stejně zase jako ten (nekritických) zastánců LCD...
Jistě, máš třeba na to právo, neboť o tom něco víš...

Ale ono je to spíše o tom, jak ten obraz bude vypadat, jak se bude jevit běžnému uživateli, 99% lidí na technologii kašle - zajímá je výsledek. A i já k tomu (někdy více, někdy méně)inklinuji, jsem pohodlný člověk, naco si s tím lámat přespříliš hlavu, ne? ;)

Viděl jsem nyní nějaká LCD v té zmiňované relaci 100t. Kč, a opravdu, oproti počátečním mazanicím udělala LCD technologie jen za poslední rok mílový krok! To se nedá ani srovnávat a je to neodiskutovatelný fakt. Takže moje úvaha o tom, že za rok, (max.) dva, bude LCD na velmi dobré úrovni je myslím si, správná.
Pomáhají k tomu nové technologie a obvody na nichž se v poslední době usilovně pracuje a neustále se vylepšují......
stani (1647)|25.9.2007 21:49
Jinak bych ještě doplnil, že ty LCD někde v Tescu za nějakých 20t. Kč pořád ještě mazanice jsou...

Ale lidi je (zbláznění reklamou) kupujou - "když je to digitální vysílání"(ať už DVB-T, DVB-S) připojí k tomu externí přijímač a říkají, že mají už vše v digitálu. Až na tu malou "drobnost" že to mají v drtivé většině propojené (analogovým) Scartem...:p

tady je vidět, že i toto je dost relativní....

Současnou LCD mazanici za nějakých 20t KČ bych si určitě nekoupil - to už jsem dostatečně viděl u jiných (vč. jejich kyselých ksichtů :o ), ty co už jsou k tomu (100t. Kč) budou právě za rok, dva na té samé cenové hranici...

Na druhou stranu uznávám, že nyní už začínají být potíže s koupí kvalitní CRT TV....
Pitomec (10211)|25.9.2007 22:57
[quote=stani;151341]Víš, tady se mě tvůj postoj zdá trochu radikální, ale úplně stejně zase jako ten (nekritických) zastánců LCD...
Jistě, máš třeba na to právo, neboť o tom něco víš...

Ale ono je to spíše o tom, jak ten obraz bude vypadat, jak se bude jevit běžnému uživateli, 99% lidí na technologii kašle - zajímá je výsledek. A i já k tomu (někdy více, někdy méně)inklinuji, jsem pohodlný člověk, naco si s tím lámat přespříliš hlavu, ne? ;)

Viděl jsem nyní nějaká LCD v té zmiňované relaci 100t. Kč, a opravdu, oproti počátečním mazanicím udělala LCD technologie jen za poslední rok mílový krok! To se nedá ani srovnávat a je to neodiskutovatelný fakt. Takže moje úvaha o tom, že za rok, (max.) dva, bude LCD na velmi dobré úrovni je myslím si, správná.
Pomáhají k tomu nové technologie a obvody na nichž se v poslední době usilovně pracuje a neustále se vylepšují......[/quote]
99% lidí má CRT TV a nic jiného je nezajímá.

U LCD TV to není jenom o mazanici (neboli odezvě), ale i o těch vypuštěných půlsnímcích, které prostě v rámci LCD technologie nijak nevyřešíš a s tím se duševně vyrovnej 8-)
Pitomec (10211)|25.9.2007 23:04
[quote=-Vl-;151346]A vida. Pitomec už připustil že nějaká LCD může mít lepší obraz a jiná horší, ale tvrdit že technologie LCD je na maximu a nic nového už tady vymyslet nepůjde. To je teda síla. Takových už tu bylo s podobným prohlášením. Dokonce něco podobnýho prohlásil na začátku minulího století po jmenování, i ředitel nějakýho patentovýho úřadu, že už je všechno vymyšlený a že se obává jestli bude mít vůbec něco na práci. A jak se drží zuby nechty ty deinterlace je taky směšný. Myslíš, že to něco skutečně nového a přínosnějšího k zobrazení TV vysílání, bude umět prokládaný obraz? Není to tak jak jsi tady tvrdil, že u LCD se strácí polovina informací, ale pravda je taková, že pomocí deinterlačníh algoritmů si přepočítávají ty lepší LCD, na signál který jim vyhovuje. A rozhodně to nedělají špatně a prochází to docela bouřlivým vývojem a mnohé tyto tecnologie budou určitě ještě vylepšeny a použity i u těch tvých nových a přínosnějších TV zobrazovadlech.[/quote]
Samozřejmě - vždy je něco lepší a něco horší. Ale LCD TV nikdy nebyla, není a nebude lepší než CRT TV - já v tomto případě porovnávám humus v rámci LCD TV, kde někdy je ten humus lepší a někdy horší (ale bohužel je to pořád jenom ten humus 9-) ).

Jinak každá technologie má svoje maximum (historicky to lze dokumentovat třeba u VHS nebo CC) a přes to se prostě přejít nedá - takže si nedělej zbytečné iluze o tom, že LCD TV někdo nějak vylepší. Sorry, ale nevylepší - není co vylepšovat. LCD TV končí, byl to zcela bez debat krok špatným směrem (prostě nějaký magor vzal ideální věc k PC a snažil se z toho udělat TV, kde to ovšem propadlo na celé čáře :-k ) a tím je celá věc uzavřená.
Pitomec (10211)|25.9.2007 23:11
[quote=Esprit;151350]jasne, ze je to kravina a to uz jenom z toho duvodu, kolik stoji vyvoj. No a ten nekam smeruje. Kdyby nesmeroval, tak by se do toho ty dolary nehazely. Zadna firma nebude topit nekde stamiliony- proc?[/quote]
V pohodě - stamilióny se topí v této sféře celkem běžně. Stačí se podívat na Betamax, Video2000, Laser Disc, Digital Compact Cassette, Minidisc, MicroMV, Digital8 atd. 8-)
Pitomec (10211)|25.9.2007 23:19
[quote=speedyWS;151370]Ty trdlo (chtěl jsem Tě raději oslovit příteli, že, ale označení trdlo je Tvému naturelu, jak žel vidím, vlastnější :-)), píšeš úplný nesmysly, protože já Ti na Tvoji deinterlaci u LCD házím z vysoka bobek.
U nějak srovnatelný náhrady za CRT tou slušnější a dnes už i po slevě docela levnou a pěknou LCD mě zajímal a zajímá vždy konečný výsledek!
Ne Tvá zastydle akademická moudra a už zakyslé teorie, které jsou sice dnes pořád zajímavé, proč ne, ale to je tak asi vše?

A nějak nápadně utíkáš od toho, čím sám se tak rád jindy a jinde oháníš. A to jsou přece, ty trdlo jedno, ty Tvé tolik oblíbené deformace: a já tu přece právě napsal, jak LCD ty otravný a nebezpečný deformace z CRT dobře vyřešilo ... :-)

Právě proto je pro mne dnes LCD (krom dalších parametrů) vítanou náhradou za CRT! Takže ode mne znovu a jako připomenutí:[/quote]
Když ti nevadí, že LCD TV vypustí polovinu informace do pryč (=neboli provede deinterlaci), tak si ten humus, jenž následně zobrazí, pořádně užij - to je jenom tvůj problém pokud se díváš na obraz horší než z 30 let staré Delta obrazovky 9-) :-E
Jinak bohužel moje slova odráží realitu a nezmění to ani pár zakomplexovaných primitivů, kteří si za svoje těžce vydřené penízky nakoupili LCD TV šmejdy (jenž by každý normální člověk hodil akorát do odpadu) a následně se šli narcisticky ukájet na TVFREAK, kde zakládají pytel témat a všechny o tom stejném (=o ho*ně) 9-)