Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amoi LCD TV LC 37 AF1E - vaše názory........

stani (1647)|12.3.2006 13:45
Amoi LC 37 AF1E - vaše názory - koupit či nekoupit?....
=================================

Ohmega Electronics - Výroba a prodej LCD televizorů AMOI montážního závodu v Srbči. http://www.ohmegaelectronics.cz/scripts/home.php?language=cz
http://www.spb.be/product/lcd-tv/LC37AF1E
wizzard (447)|12.3.2006 14:11
Kto vie anglicky a ma chut a cas citat co je nove v tejto sfere... 9-)
http://www.avforums.com/forums/index.php

AMOI tam ma tiez svoj vlastny tread: :-R
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=294603&highlight=AMOI

a je tam napr. aj pekny zoznam aktualnych HD titulov (aby ste trochu slintali za poriadnym zobrazovadlom...) :-)-
http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?t=29769511
wizzard (447)|12.3.2006 14:41
A aby som Vam usetril dalsie hladanie, tu je kusok z User Manualu ohladom pripojenia PC a podporovaneho rozlisenia u tohoto AMOI: :-((
stani (1647)|12.3.2006 14:47
jo jo, ale to není připojení DVI -> HDMI
wizzard (447)|12.3.2006 15:06
Obavam sa, ze u pripojenia PC cez DVI-HDMI kabel to bude podla User manualu este horsie... :-R
stani (1647)|13.3.2006 10:46
takže je to tak, že tato TV má sice plné HD rozlišení , ale zobrazit ho v žádném případě neumí?.... :-(
PavelP_tvf (13)|14.3.2006 09:13
Tento model spolu s dalšími dvěma menšími mají v Brně v prodejně Electroworld (Avion Shopping park). Když jsem zkoumal obraz, pozoroval jsem silnou funkci odšumovacího filtru, který ale v chudém menu nelze vypnout. Obrázek je jemný, malinko lepší než vedlestojící LCD od LG bez DCDi.

PP
stani (1647)|15.3.2006 16:18
s kterým modelem od LG jste přesně porovnával, prosím?...
krejca23 (7)|16.3.2006 13:57
A za kolik ji tam maji?
Ja ji nasel za 49217,-

http://www.videoplaneta.cz/d/amoi-lc37af1e/
PavelP_tvf (13)|17.3.2006 16:00
Cena samozřejmě odpovídá firmě, která to prodává: 69 990,-.

PP
stani (1647)|17.3.2006 20:22
V žádném případě tuto TV nebrat!!!

Příští týden sem napíšu proč....
wizzard (447)|17.3.2006 21:21
ja viem.
stani (1647)|17.3.2006 22:21
ne, ty nevíš nic...

Tím jako myslíš, že si namísto toho Amoi pořídím nějaký LCD 56'?... 9-) :-I :-D který navíc je pouze prototyp....?

VŮBEC NECHÁPU co ten tvůj příspěvek má znamenat - "CO TÍM CHTĚL BÁSNÍK ŘÍCI".....?
nigas (19)|18.3.2006 09:18
[quote=PavelP]Cena samozřejmě odpovídá firmě, která to prodává: 69 990,-.

PP[/quote] uz ji maji za 59990.-
nigas (19)|18.3.2006 09:24
jednoznacne koupit . je to kvalitni lcd tv s plnym HD rozlisenim (ne kazdej panel 37" ma "full HD"- 1080). obrovský vybavení-ctecka pametovych karet,USB, 2 tunery. response time podle novyho datashetu je 8ms. a obrazove je oproti konkurenci na tom velice dobre.mozno videt v electroworldu v brne.
stani (1647)|18.3.2006 09:28
nemohu zásadněsouhlasit!

příštý týden se dozvíte víc...
wizzard (447)|18.3.2006 10:47
[quote=stani][quote=wizzard]

ja viem....[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

ne, ty nevíš nic...

Tím jako myslíš, že si namísto toho Amoi pořídím nějaký LCD 56'?... 9-) :-I :-D který navíc je pouze prototyp....?

VŮBEC NECHÁPU co ten tvůj příspěvek má znamenat - "CO TÍM CHTĚL BÁSNÍK ŘÍCI".....?[/quote]

chcel som len upriamit vasu pozornost na fakt, ze je lepsie pockat na dalsiu generaciu LCD TV, ktora bude vediet vyuzit plne rozlisenie HDTV 1920x1080 aj cez DVI (pripojenie k PC), nic viac.. :-I ..Ten link je iba priklad, ze to ide dokonca aj 4x lepsie. :BB:
P.S. som naozaj zvedavy, na co take prevratne si prisiel zase Ty, ze nas tak zasadne odhovaras od kupy toho AMOI.... :-R :-? :-? :-?
nigas (19)|18.3.2006 21:08
[quote=stani][quote=nigas]jednoznacne koupit . je to kvalitni lcd tv s plnym HD rozlisenim (ne kazdej panel 37" ma "full HD"- 1080). obrovský vybavení-ctecka pametovych karet,USB, 2 tunery. response time podle novyho datashetu je 8ms. a obrazove je oproti konkurenci na tom velice dobre.mozno videt v electroworldu v brne.[/quote]

nemohu zásadněsouhlasit!

příštý týden se dozvíte víc...[/quote]

proc az pristi tejden????
stani (1647)|21.3.2006 19:46
Takže:
Předem chci říci, že ačkoliv nelze s člověkem pod přezdívkou "pitomec" se vším souhlasit(a zcela jistě není neomylný), přesto jsem zjistil, že má skoro ve všem pravdu, a tímto se mu omlouvám za mé invektivy...
Dále k této LCD TV: ačkoliv je resume poněkud tristní, nic to nemění na tom, že fi. Ohmega Electronics která je této TV distributor(a montážní závod?) jedná velice slušně a solidně a toto resumé zcela jistě není zaměřeno proti ní. Ale nemohu pominout ten fakt, že ačkoliv jsem si původně myslel, že jsem dostal vadný kus(ačkoliv jsem to záhy vyloučil - nemůže se přeci sejít tolik různorodých problémů najednou), fi. Ohmega Electronics dále tvrdí, že je to kvalitní TV a vše funguje jak má....
-------------------------------------
+ jediné a velké plus je nádherný design(který vynikne ale nejvíce na zdi)

A teď ty mínusy(kdybych na něco zapoměl tak to sem postupně doplním):

- obraz při prvním zapnutí a naladění (a samozřejmě kvalitním signálu) - šok - strašná mazanice! Broskvové obličeje, emailové tváře, obrázek typický jako z "3. kopie VHS". Nepomáhá nastavení barev, jejich teplot, jasu, kontrastu, nic...(dá se prý na to zvyknout, a opravdu druhý , třetí den už to není tak hrozné, ale přesto...) Naproti tomu plasma TV LG 42PX3RV nad kterou tady mnozí ohrnovali nos a vyjadřovali se o ní jako o šmejdu měla oproti této TV stoprocentně lepší a zcela přirozený obraz!
Toto samo o sobě by mohlo stačit, ale následují další neskutečné věci(nechápu jak je mohli při "recenzi" v Home Cinema přehlédnout):

- TV na připojení přes kabelovku(kvalitní signál) ze všech 32 programů ani jeden nešel stereo! Ačkoliv stejný signál jde(a ukazuje) na jiných 2 TV úplně v pohodě ve stereu. Zkoušeli jsme samozřejmě nastavit v menu různé zvukové normy, i různé kombinace - zapnout/vypnout simulované stereo, vypnout/zapnout BBE, (SAMOZŘEJMĚ nastavit češtinu v menu), ale nic....
Zapne-li se OSD(tl. Display) vždy to ukáže mono. Ještě jsme zkoušeli přepínat tl. "Dual" a tam to jde přepnout(ale někdy ne hned napoprvé - také závada?) na stereo - ale nic se neděje - TV dál hraje mono, i když po následném stisknutí tl. "Display" to sice ukazuje stereo, v žádném připadě to samozřejmě stereo nejde. Navíc při přepnutí na další kanál a vrácení zase zpět to ani už není v žádné paměti a opět to ukazuje(a samozřejmě i hraje) pouze mono(přitom na obě jiné zkušební TV ten samý kanál nejenomže ukazuje stereo ale i stereo hraje). Jinak duální příjem funguje - to jsme vyzkoušeli.

- úhel pohledu je velmi malý! Srovnám-li to s plasma TV LG a LCD monitorem LG - oba pozorovací úhel 178 a navíc se starším 15' LCD monitorem AG Neovo - 140, pak tato TV má odhadem nejvíce tak 140 stupňů a to ji ještě dávám dost....

- při přepínání programů obraz občas problikne, někdy dokonce vč. rušivých proužků.

- Někdy obraz při určitých záběrech a programech mírně "pumpuje" nebo se "prolíná" či se "tetelí" - šumový filtr pracuje velmi silně, ale někdy jakoby nestíhal... toto pozorováno i ze vzdálenosti více jak 3 metrů! Obraz "pracuje" na všech programech, ale "pumpování" bylo pouze(ale pernamentně) na Primě(a jednou při zpomaleném záběru na ČT2)

- často se (ale ne pokaždé) stává, že když je obraz(poměr stran) nastaven na "Standartní"a přepne-li se na program který právě vysílá 16:9, TV se správně automaticky přepne do tohoto režimu avšak při přepnutí na další program (který vysílá 4:3) se ale už automaticky nepřepne - zůstane "viset" na tom 16:9 formátu.

- v manuálu je napsáno, že po zapnutí TV má proběhnou úvodní(a jediné) obrazovka - kde se nastaví jazyk, apod. Nic takového se nestalo - vše jsem musel nastavit ručně.

- připojení DVD: jediné koukatelné je přes komponentní - Progressive Scan ale i tak se musí dlouho laborovat s nastavením jasu, kontrastu, barev... Při připojení Scartu přes RGB nejde nastavit barevná sytost - to je u tohoto zapojení zablokované a výsledek je strašně barevně přesycená mazanice

- ačkoliv bych v menu rád viděl nějaké další nastavení ohledně obrazu(např. šumový filtr), nic takového tam není, zato tam je docela nesmyslná položka - (úvodní) Modrá obrazovka(s logem) - Vypnuto a Zapnutí(špatný překlad). Ať zvolíte jakoukoli možnost, vždy při zapnutí TV tato modrá obrazovka naskočí...

- černá: při pohledu do zatemělého pozadí či např. hlediště v divadle má černá kovový a skoro fialový nádech

- bílá: tak to je větší problém než-li černá. Tato TV totiž zobrazuje bílou dost "zářivou" (určitá reklama na prací prášek by mohla závidět :-D ), při lyžování nebo některých statických reklamách s bílým podkladem máte pocit že vám to "vypálí oči". Moc nepomáhá ani snížení kontrastu a jasu. Tato TV nemá však žádné nastavení bílé.

- při přepínání programů se objeví vždy pouze číslo - ne název stanice! To se objeví pouze když ještě navíc zmáčknete další tl. "display"(ale všechny stanice předtím musíte jednu po druhé ručně pojmenovat - samo si to nic nenačte!).

- řazení programů = Rubikova kostka! Ačkoliv se pak vytvoří nějaký "list" nelze stanice řadit podle svého, lze je pouze přejmenovat. Změnu pozice určitého programu lze provézt pouze záměnou za jiný! Tak tohle byla také docela síla...

- stojan-noha je docela vysoký, navíc repro jsou pod obrazovkou, takže viditelná plocha je cca asi 20cm od TV stolíku - máte-li ho vyšší je pak obrazová plocha dost vysoko(při ležení v posteli to asi nevadí). Tato TV je asi určena nejlépe na zeď - kde vynikne i její nádherný design.

- lampy vevnitř mají z druhé strany nějaké větší otvory(chlazení?) takže světlo z nich svítí zkrze chladící otvory v šasi - výsledek v zhasnuté místnosti je ten, že máte po zdi "světelné ornamenty"

Připojení přes PC jsem ani už nezkoušel - nebylo ani jak, i když prý nejvíce vynikne právě kvalitní obraz v HD digitálně přenesený....
Jsem tedy touto TV docela zklamán a jsem i skeptický k dalším LCD TV.. I když třeba v práci mám 17 lG LCD a analogový tuner Pinnacle - tam je obraz dobrý - jak je to možné?... Pak jsem byl ještě v pár prodejnách s TV a všude tam měli na LCD(a plasmách) puštěno DVD samozřejmě speciálně pro toto připravené a skoro nikde neměli klasický TV signál - když jsem ale na tom trval, tak to tam připojili (asi chválně) nekvalitní - aby to "zrnilo" a příp. humus obraz tak nevynikl. Doporučuju předem chtít naopak kvalitní TV signál - tam se teprve ukáží v plném světle slabiny té či oné LCD televize. relativně vzato nejlepší obraz mají asi LCD LG, nebo menší obrazovky...
Samozřejmě - někdy zřídka při občasném a určitém záběru vykreslí (nejen) tato TV nádherný obraz "jak z pohlednice"(ale tento efekt lze pozorovat i u CRT a plazmy)a člověk si zapamatuje jen to dobré a pak si řekne, že u něj doma to bude fungovat takto pořád, anebo si na ten hnusný obraz zvykne a pamatuje si jen tyto dobré záběry...
wizzard (447)|21.3.2006 20:07
Připojení přes PC jsem ani už nezkoušel... :-? :-? :-?

Takze tento nas Cinsky kandidat ani nepostupil do zaverecneho kola a diskvalifikoval si ho uz v kategorii TV...no ani sa tomu velmi necudujem. :-I ,doba na dlhodobu investiciu do LCDTV este nie je zrela....
obr1_748.jpg
stani (1647)|21.3.2006 20:11
bohužel není... :-(( pitomec má pravdu...

já jdu osobně nyní do CRT Philips:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7830-crt-philips-29pt9521-a-32pw9551
wizzard (447)|21.3.2006 20:18
Co asi vyde ten Philips (len pre porovnanie s LCD TV) ?
stani (1647)|21.3.2006 20:20
Nevím, cenu ještě nemám - bude v prodeji až od 10.4. Počítám tak něco kolem 18-20t. Kč....
wizzard (447)|21.3.2006 20:25
Podla PDF letaku vyzera celkom OK, ma vsetky I/O, dokonca aj HDCP.
P.S.
Ja som niekde nasiel podobny od JVC 16:9, asi 34", co vyhral cenu EISA, ale ten bol cca za 50tis. :-I
ODSakEda (2278)|21.3.2006 20:58
stani proč souhlasit ve všem s Pitomcemna základě jedné zkušenosti s levným špatným čínanem???... :((
Já mám praktické zkušenosti zcela jiné! :-D :-D :-D

Takže dle mě je (dostupnou) jedničkou zatím 37" BENQ 1920x1080 do 49.000Kč?! :-D (Philips je možná o chlup lepčí (nesrovnával jsem je současně vedle sebe) ale zase za 120.000kč!... :-( )

Benq je ostrý jakbřitva i analogového mizerného vysílání!!!: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] v rozlišení a této cenové relaci, neví někdo?!
wizzard (447)|21.3.2006 21:02
stani (1647)|21.3.2006 21:12
[quote=ODSakEda]stani proč souhlasit ve všem s Pitomcemna základě jedné zkušenosti s levným špatným čínanem???... :((
[/quote]

Já jsem si teď o víkendu právě udělal čas a prošel jsem několik větších obchodů s těmito TV a v globálu jsou opravdu ty TV všechny na tom stejně.... :-( bohužel je to tak....

Z těch LCD akorát LG a Samsung na tom byly o něco lépe, ale stejně s výhradami... Ten Benq jsem samozřejmě neviděl, pochybuji však , že by to byla tak vyjímečná a revoluční TV - která má opravdu dokonalý obraz, a už jenom to, že se u ní rozchází obraz se zvukem je velké mínus, pro mě absolutně nepřijatelné!(a debata o tom, zda je to "pouze" u signálu ze satelitu, nebo i jinde, zda za to mohou špatně naladěné vstupní obvody - jak píše zasvěceně někdo jiný - o tom je diskuze někde jinde....)

Televize má být především televizí - tedy především pro příjem klasických TV programů.

Používat ji jako PC monitor je až(alespoň pro běžné konzumenty) sekundarní věc...
stani (1647)|21.3.2006 21:21
[quote=ODSakEda]s levným špatným čínanem???... :((
J[/quote]

jooo, kdyby tak byl levnej..... :-D :-E
ODSakEda (2278)|21.3.2006 23:48
stani až za 3-4 roky vypnou pozemní analog, stejně z ní bude "jen" monitor! A 50 litrů nedávám kua na 3 roky!!! Navíc UPC chce již letos rozjet HD vysílání a na satu již běží cca 10 HDTV stanic!!! 8-)

-levná je na, bohužel jen teoretické, parametry, velokost, odezva, jasy a především fyzické rozlišeníé obrazovky, to si piš!!! :-E :((
50.000 stojí i 22" - 24" PC profi LCD "pouze" monitory!!!
marek65 (69)|22.3.2006 11:17
ODSakEda
od kadiaľ maš informaciu , že UPC chce rozbehnuť HD vysielanie?
ViKinG (793)|22.3.2006 14:55
Od UPC(Czech) se dočkáš leda tak HDTV light s datovým tokem do 2 Mb/s, což bude pastva pro oči. Tam bude ideální LCD TV s úhlopříčkou do 8 cm a maximum dioptrií.
marek65 (69)|22.3.2006 15:06
asi mas pravdu :-((
PavelP_tvf (13)|23.3.2006 13:25
Když Karneval spustil DVB-C, je v prohlášení tiskového mluvčího, že pokud budou programy a hlavně Set Top Boxy dekódující MPEG4 v DVB-C, tak budou dodávat i HDTV.

PP
viso (1)|14.7.2006 17:29
Děkuji za diskuzi ke 2 LCD TV a) BenQ LCD TV DV3750 37" b) Amoi LC 37 AF1E popř. Amoi LC 40 AF1E.

Uvažuji o nákupu jedné z nich a doposud nejdem přesvědčen, kterou koupit. Beng se mi nikde nepořilo zhlédnout, Amoi jsem viděl v Hradci Králové, ale pouze úhlopříčku 37". Radši bych větší.

Takže se na vás zúčastněné obracím, zda-li poradíte, jakou LCD zvolit.