Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

gti (58)|14.9.2007 22:07
[QUOTE=-Vl-;150344]I tady se mýlíš co se týče satelitu. U DVB-T je situace zatím horší. I když mám Dreama, který už začíná být pomalu dědečkem tak má analogový výstup který je na tom kvalitativně lépe než tebou zmiňovaný RGB a tím je komponentní signál a co se týče rozlišení tak zde neplatí to co u tvýho LCDčka u počítače o nativním rozlišení protože tyto LCD TV o uhlopříčce 40" a ceně od 40K si to video přepočítají na fullHD a věř mi že výsledek ze satelitu z CL Link je perfektní a ta vzdálenost od tv mezi CRT 4:3 29" a LCD 16:9 40" může zůstat stejná.[/QUOTE]

Přesně tak,já jsem schválně porovnával na svojí 50" plazmě české analog programy,hned poté jsem pustil ty samé programy z DVB-S satelitu a je to skutečně min. o třídu,ne-li o dvě výš.Fakt paráda.
Radoo (1302)|15.9.2007 08:55
Potěšující informace. Máš sat připojený přez HDMI ?
gti (58)|15.9.2007 09:07
To je právě na tom zajímavý,že nemám.Mám to normálně přes SCART,HDMI receiver nemá.
speedyWS (53)|15.9.2007 10:50
[QUOTE=Pitomec;150346]... Prostě CRT je na TV vysílání zdaleka nejlepší a pokud si někdo koupí novou CRT, tak má naprosto perfektní obraz a žádné vyumělkované hrůzy.[/QUOTE]
:-( Musím Tě, žel, a ve Tvém vlastním zájmu upozornit na jisté nelogičnosti Tvých závěrů.

Proč nelogičnosti?
1. Protože tady pořád a kolem dokola argumentuješ hodnotou(!) rozlišení(!), a to je přece významné ve vztahu k ještě koukatelné velikosti(!) uhlopříčky(!) obrazu obecně při určité(!) vzdálenosti.
Dělat z toho hned ty Tvé kategorické závěry, že potom jedině jakoby Tvé CRT-éčko je O.K., je přece ne(!)podložené.
Tady významným závěrem i z Tebou jinde uváděných informací je pouze to, že pro Tebe osobně(!) ta hranice velikosti uhlopříčky končí(!) u 55 cm - viz právě Tebou koupený nový CRT 50 Hz Grundig.
Tedy Ty argumentuješ nikoli ve prospěch CRT obecně, ale jen se snažíš ostatním tady namluvit, ze své podivné osobní(!) pozice, že si zákazníci mají dnes(!) pořizovat nové TV pouze(!) a jen(!) do velikosti uhlopříčky 55 cm :-(
Těch Tvých max. 55 cm dnes mnoha zákazníkům už ale zjevně nestačí!

2. Stejně nelogické a ne(!)podložené jsou Tvé konečné závěry z opakované argumentace, že prý do LCD/Plazma jde signál z TV vysílání analogově: no a co má být, stejné(!) to ale je přece i s tím Tvým CRT-éčkem.
Tady významným závěrem je přece jen to, že majitel obvykle dražšího LCD/Plazma má u svého zobrazovadla pozitivně vyšší rezervy, který dnes(!) nemusí být vždy a proti obvykle levnější CRT plně využity. To CRT má svůj stop, přes který nikdy(!) už ale nepřeleze!
Tedy Ty argumentuješ nikoli ve prospěch CRT obecně, pouze se snažíš ostatním tady namluvit, ze své podivné osobní(!) pozice, že si mají zákazníci pořizovat obvykle levnější TV s technologií zobrazovadla právě CRT, ale už bez do i blízkého budoucna dalších rezerv, bez rezerv v kvalitě zobrazení, ... proč? protože jim to tak má prý dle Tebe zatím stačit :-(

Tak co potom z té Tvé argumentace zbylo?
Odpovídám: směšný a krátkozraký jakoby Tvůj fanatický boj za max. uhlopříčku 55 cm, a to navíc v už dnes překonané technologii CRT. :-)
To je ale tragicky málo. Ty to moc dobře víš, a proto tady lživě zobecňuješ a předem strašíš o prý vyumělkovaných hrůzách a la LCD/Plazma. Jakoby se nedaly ty TV vedle sebe přece srovnat: dobré CRT a dobré(!) LCD/Plazma.
Jistě, že se srovnat dají. Potom nad uhlopříčku 55 cm začíná CRT dnes zjevně prohrávat. I tady na fóru se dají, myslím, najít fotečky srovnání některých detailů. Které to dokazují.

Nejlépe je se ale přesvědčit na vlastní oči. Já tak naposledy zvědavě srovnával naživo obraz u klasiky, tj. u 100 Hz Philipse 29" CRT 4:3 29PT8641 a jako vůbec vrchol 29PT9521, s jednou už slušnou 32" LCD 16:9 (dnes v ceně tak kolem asi 20 tis. Kč) v režimu 4:3, tj. s černými pruhy po stranách a tedy s obrazem přibližně právě té velikosti, jako byla a jsou ta CRT-éčka.
Verdikt? Ten CRT Philips na slušnou LCD začíná zjevně ztrácet, ty výprodejní ceny budou muset jít dál dolů. Ale kam až dolů, že? :-(
vomic (671)|15.9.2007 11:14
[QUOTE=Pitomec;150346]Pochop (stejně jako speedyWS), že pokud je TV vysílání 720x576 a LCD/Plazma zobrazovač pracuje v 1366x768 nebo 1920x1080 (příp. jiném rozlišení než těch 720x576), tak to nikdy nebude stát za nic (přičemž žádný přepočet to nikdy nevylepší, protože zde do slova a do písmene platí staré přísloví "z ho*na bič neupleteš"). A když se k tomu přičte ještě fakt, že signál jde do LCD/Plazma zobrazovače analogově, tak to už je konečná definitivně. Prostě CRT je na TV vysílání zdaleka nejlepší a pokud si někdo koupí novou CRT, tak má naprosto perfektní obraz a žádné vyumělkované hrůzy.[/QUOTE]


Musím tě zklamat ale včera jsem vyměnil velmi kvalitní 36" palcový CTR TV Panasonic za 42" Panasonic Plasmu TH-42PX70EA a i když to na krámě vypadalo, že si možná obrazově pohorším je obraz nakonec v domácích podmínkách na kvalitním analogovém signálu minimálně srovnatelný spíše bych řekl, že i lepší na té plasmě.
Kvalita DVD se ale už naprosto nedá sroovnávat s CRT TV tam už plasma to moje bývalý CRTčko válcuje.
A nechci připomínat co už víš a to že ta CRT televize byl model který dostal EISA 2003-2004 o jehož kvalitách obrazu si může nechat 99% lidí co má doma CRT televize zdát.
kasr (133)|15.9.2007 14:02
Kupil by som crt,no i tam treba dat pozor,lebo mnoho crt je elektronicky osekanych,dokonca som videl phillips s rozmerom obrazovky zhruha 4:3.8.Skoro rovnake strany a logo nenormalne pretiahnute na vysku.A k tv-taky obraz ako ja mam zo satelitu som na ziadnom lcd a plazme nikde nevidel.Mimo hd kanalov.
Pitomec (10211)|15.9.2007 15:56
[quote=speedyWS;150389]:-( Musím Tě, žel, a ve Tvém vlastním zájmu upozornit na jisté nelogičnosti Tvých závěrů.

Proč nelogičnosti?
1. Protože tady pořád a kolem dokola argumentuješ hodnotou(!) rozlišení(!), a to je přece významné ve vztahu k ještě koukatelné velikosti(!) uhlopříčky(!) obrazu obecně při určité(!) vzdálenosti.
Dělat z toho hned ty Tvé kategorické závěry, že potom jedině jakoby Tvé CRT-éčko je O.K., je přece ne(!)podložené.
Tady významným závěrem i z Tebou jinde uváděných informací je pouze to, že pro Tebe osobně(!) ta hranice velikosti uhlopříčky končí(!) u 55 cm - viz právě Tebou koupený nový CRT 50 Hz Grundig.
Tedy Ty argumentuješ nikoli ve prospěch CRT obecně, ale jen se snažíš ostatním tady namluvit, ze své podivné osobní(!) pozice, že si zákazníci mají dnes(!) pořizovat nové TV pouze(!) a jen(!) do velikosti uhlopříčky 55 cm :-(
Těch Tvých max. 55 cm dnes mnoha zákazníkům už ale zjevně nestačí!

2. Stejně nelogické a ne(!)podložené jsou Tvé konečné závěry z opakované argumentace, že prý do LCD/Plazma jde signál z TV vysílání analogově: no a co má být, stejné(!) to ale je přece i s tím Tvým CRT-éčkem.
Tady významným závěrem je přece jen to, že majitel obvykle dražšího LCD/Plazma má u svého zobrazovadla pozitivně vyšší rezervy, který dnes(!) nemusí být vždy a proti obvykle levnější CRT plně využity. To CRT má svůj stop, přes který nikdy(!) už ale nepřeleze!
Tedy Ty argumentuješ nikoli ve prospěch CRT obecně, pouze se snažíš ostatním tady namluvit, ze své podivné osobní(!) pozice, že si mají zákazníci pořizovat obvykle levnější TV s technologií zobrazovadla právě CRT, ale už bez do i blízkého budoucna dalších rezerv, bez rezerv v kvalitě zobrazení, ... proč? protože jim to tak má prý dle Tebe zatím stačit :-(

Tak co potom z té Tvé argumentace zbylo?
Odpovídám: směšný a krátkozraký jakoby Tvůj fanatický boj za max. uhlopříčku 55 cm, a to navíc v už dnes překonané technologii CRT. :-)
To je ale tragicky málo. Ty to moc dobře víš, a proto tady lživě zobecňuješ a předem strašíš o prý vyumělkovaných hrůzách a la LCD/Plazma. Jakoby se nedaly ty TV vedle sebe přece srovnat: dobré CRT a dobré(!) LCD/Plazma.
Jistě, že se srovnat dají. Potom nad uhlopříčku 55 cm začíná CRT dnes zjevně prohrávat. I tady na fóru se dají, myslím, najít fotečky srovnání některých detailů. Které to dokazují.

Nejlépe je se ale přesvědčit na vlastní oči. Já tak naposledy zvědavě srovnával naživo obraz u klasiky, tj. u 100 Hz Philipse 29" CRT 4:3 29PT8641 a jako vůbec vrchol 29PT9521, s jednou už slušnou 32" LCD 16:9 (dnes v ceně tak kolem asi 20 tis. Kč) v režimu 4:3, tj. s černými pruhy po stranách a tedy s obrazem přibližně právě té velikosti, jako byla a jsou ta CRT-éčka.
Verdikt? Ten CRT Philips na slušnou LCD začíná zjevně ztrácet, ty výprodejní ceny budou muset jít dál dolů. Ale kam až dolů, že? :-([/quote]
Nevím co tady pořád plácáš něco o 55cm úhlopříčce, když jsou běžně v prodeji 82cm - to už vypadá na nějakou tvoji osobní tragédii nebo co 9-)

CRT TV jsou přímo stavěné na analogový zdroj signálu, zatímco LCD a Plazma nikoliv (je to totéž jako u PC monitorů, kdes taky u CRT neměl nikdy digitální vstup, zatímco LCD to má běžně).

Samotné televizní vysílání vždycky bylo určené k zobrazení na CRT TV, nic se na tom nemění ani v současné době a pokud tam někdo chce napasovat LCD nebo Plazmu, tak to prostě nikdy nebude stát za nic. Žádný umělý a všemi obvody "zkrášlovaný" obraz na LCD a Plazmě se nikdy nevyrovná perfektnímu obrazu na CRT TV. Prostě se s tím psychicky vyrovnej že to tak je nebo jinak nutně zešílíš, protože těch lidí, kteří ti budou podfukovat pod pytel a konejšit tě, jak nádherný obraz ze svoji LCD nebo Plazmy máš, bude šmahem ubývat. Celá řada lidí už se dávno probudila z těch marketingových žvástů výrobců a LCD a Plazmu radši vymění za 82cm vakuovku, kde aspoň nejsou mazanice a obraz vyumělkovaný jak z Photoshopu...
Pitomec (10211)|15.9.2007 16:00
[quote=vomic;150391]Kvalita DVD se ale už naprosto nedá sroovnávat s CRT TV tam už plasma to moje bývalý CRTčko válcuje.[/quote]
To je přesně to o čem celou dobu píšu - každý zastánce LCD a Plazmy vytáhne jako argument sledování DVD, ale bohužel sorry, protože podíl tohoto sledování je pár procent a zbývající část zcela jednoznačně vyplní sledování TV vysílání. A tady se zase na CRT TV nechytáš ty se svojí LCD nebo Plazmou a válcování je přesně opačně než píšeš 8-)
-Vl- (366)|15.9.2007 16:58
Co mám zkušenost tak už většina pořadů na ČT je kvalitou srovnatelná s DVD. Ovšem jak se to vezme s tím DVD. Hlavně koukám na hudební DVD a u nich se obrazová kvalita málokdy vyrovná běžnému vysílání z CS Link. Když pak dávají nějaký film na ČT který už mám na DVD tak kvalita obrazu je naprosto srovnatelná.
Pitomec (10211)|15.9.2007 17:09
Jako fór to nemá chybu, ale realita je taková, že i CS Link (který je v porovnání s DigiTV a UPC Direct nebo analogovým terestriálním a kabelovým šířením, příp. DVB-T, to nejlepší na trhu) se u jednotlivých programů prakticky nepřehoupne přes 4Mbps. Takže s DVD to rozhodně srovnatelné není (pokud nebereme v úvahu DVD alá home-tvorba nebo vyloženě zprasené výtvory). Navíc CS Link obsahuje pár programů a celá řada lidí se chce dívat i na něco jiného (Spektrum, Hallmark, Discovery atd.)...
-Vl- (366)|15.9.2007 17:26
[QUOTE=Pitomec;150409]Jako fór to nemá chybu, ale realita je taková, že i CS Link (který je v porovnání s DigiTV a UPC Direct nebo analogovým terestriálním a kabelovým šířením, příp. DVB-T, to nejlepší na trhu) se u jednotlivých programů prakticky nepřehoupne přes 4Mbps. Takže s DVD to rozhodně srovnatelné není[/QUOTE]

Nepatrné rozdíly jsou, ale ty nestojí za řeč.
Pitomec (10211)|15.9.2007 18:11
speedyWS: Nevím co tady nacvičuješ, ale hned tři modely ze čtyř 82cm Philips jsou normálně skladem a k dodání ihned, přičemž na bláboly typu "s objevenými chybami a který nikdo už neopraví" nemá smysl reagovat, protože i naprostý hňup ví, že když se v dnešní době dají běžně opravit TV ve stáří >10 let, tak to nebude problém s novou TV (nehledě na to, že totéž můžu napsat o LCD a Plazmách, které se v určitých modelech už taky nevyrábí a tudíž jsou na tom naprosto stejně jako CRT). Prostě se snažíš vařit z vody a trapně dokazovat jak je na tom CRT špatně, zatímco tvoje milovaná LCD/Plazma mazanice má být vrcholem dokonalosti - s tímto ale oblbneš akorát nějakýho totálního trotla, který nerozezná obrazovku od akvária a je mu to srdečně jedno na co čučí 9-)

Signál ti můžou do digitálu klidně převést hned, ale jelikož to v nejlepším případě bude 720x576, tak opět utřeš nos a tvoje LCD/Plazma mazanice bude dělat přepočet na svůj nativ a výsledek bude již tradičně k nepoužití. Takže heč, ale zatímco já se budu dívat na slušný obraz, tak ty za každým fotbalistou uvidíš stín jak z hororu a tu depku jakou zažiješ ti fakt nezávidím :-D

Sny "co bude až..." si schovej někam na seance, protože pokud si kupuju TV, tak si ji kupuju s tím, že budu obraz sledovat hned a ne za nějakých XX let. Takže rozjímání a fantazírování je úplně mimo 9-)

Žádná LCD TV mazání nepotlačuje, protože ani nemá jak - tato technologie nikdy nebyla, není a nebude určená k zobrazení stávajícího televizního vysílání. Už to konečně pochop že to tak je. Parní válec taky není na orání brambor a můžeš se snažit sebevíc ho na to předělat, ale neuspěješ. S LCD TV je to naprosto stejně.

Prodejcům CRT moc nezbývají, spíš jim skladem trčí ty LCD krámy, protože trochu znalý zákazník si v prodejně nechá předvést obraz z běžného TV vysílání (a nenechá se oblbnout prodejcem, který mu servíruje jenom propagační obraz z Blu-Ray nebo DVD), přičemž následně dochází k silným návalům na zvracení a následuje kvapný odchod z prodejny na čerstvý vzduch a úprk pryč :-D
speedyWS (53)|15.9.2007 19:57
[QUOTE=Pitomec;150417] ... přičemž na bláboly typu "s objevenými chybami a který nikdo už neopraví" nemá smysl reagovat, protože i naprostý hňup ví, že když se v dnešní době dají běžně opravit TV ve stáří >10 let, tak to nebude problém s novou TV (nehledě na to, že totéž můžu napsat o LCD a Plazmách, které se v určitých modelech už taky nevyrábí a tudíž jsou na tom naprosto stejně jako CRT).[/QUOTE]
Mrzí mne, že nedokážeš už ani rozlišit, že slovo "chyba" je něco úplně jiného, než slovo "porucha", ... a co je chyba si proto dobře přečti na vedlejším téma k dnes už výprodejním Philips 29PT9521 a 32PW9551.
To neopraví přece žádný opravář, ale jen technik vývojář v další výrobní sérii nebo v novém typu. Vývojář, který už ale není, neboť Philips to v CRT raději a zavčas zabalil!
Takže Tvé další slintání nesmyslů o vodě a o trapnosti, co je a není prý milované, je úplně tady zbytečné. Ten, kdo si po mé maličkosti koupí LCD TV, třeba už za 1/4 až 1/2 roku, s velkou pravděpodobností má šanci, že koupí TV s dalším vylepšením nebo v upřesněném standardu.
To ale pro CRT TV dnes už neplatí, tam si zákazník s velkou pravděpodobností koupí jen TV více odfláknutou, protože aby se jako nová prodala, musí být výrobně co nejlevnější, tudíž také bez dalšího vývoje a nutných úprav.
[QUOTE=Pitomec;150417]... Takže heč, ale zatímco já se budu dívat na slušný obraz, tak ty za každým fotbalistou uvidíš stín jak z hororu a tu depku jakou zažiješ ti fakt nezávidím :-D [/QUOTE]
Tady prostě lžeš, co se týče už dnes slušných a už i poměrně levných LCD nebo plazem. Fotbááálistu vidím na LCD úplně perfektně a bez stínu, to pokud tam nemá opravdu stín být, žádná tráva se mi na trávníku nerozostřuje při pohybu obrazu a míč mi nedělá čmouhy - pokud je obraz dobře i sejmutý.
To, o čem píšeš, jsem viděl zatím tak na nějakém arabském TV kanálu, ... a tam se na fotbal běžně nedívám.
[QUOTE=Pitomec;150417] ... Už to konečně pochop že to tak je. Parní válec taky není na orání brambor a můžeš se snažit sebevíc ho na to předělat, ale neuspěješ. S LCD TV je to naprosto stejně. [/QUOTE]
Tady není nic k chápání, ale především k vidění: to Tvé jen a jen už teoretizování tady svědčí o tom, že nemáš v reálu pravdu, prostě zbyla Ti jen ta teorie - v prosté náhradě dnes už slušné LCD má dle mne obrazem na to, aby CRT zlikvidovalo, a pokud budu srovnávat další související vlastnosti, tak potom to je bez dalších debat jasný úplně.
[QUOTE=Pitomec;150417]... přičemž následně dochází k silným návalům na zvracení a následuje kvapný odchod z prodejny na čerstvý vzduch a úprk pryč :-D [/QUOTE]
Máš s tím kvapným odchodem z prodejny v jednom pravdu: moji rodiče z jedné takové prodejny totiž také prchli. Když viděli ty blikající starý CRT, nabízený jako ale prý nový, obludných to rozměrů a obří váhy, nebo ty CRT také nějak mazající obraz ve 100 Hz provedení, a také, ano, když viděli ty hrozný mazavý LCD a s jakoby opařenými ksichtíky v obraze.
Na to je ale rada přece jednoduchá: zbytečně nešetřit tam, kde se nemá, a také nelézt do prodejen, který se specializují na úplně ty nejlevnější a výprodejní šunty!
Takže je třeba jít za novou kvalitou a ne do vetešnictví, byť tam prodávají TV jako prý nové a prý výhodně se slevou. Tebou tolik propagovaná CRT ale novou kvalitou dnes zjevně není.
kasr (133)|15.9.2007 20:23
Vyvoj u crt zastavili prave kvoli takym ako ste vy,co naletite na vsetko co vam naserviruju.Ano lcd a plazmy mozno budu mat uplatnenie v buducnosti(ked ich nieco nepredbehne-dufam,ze to nebude iba otazka trhu ale aj kvality),ale väcsina ludi potrebuje relativne kvalitne sledovat tv vysielanie teraz a nie o par rokov.
Ivo Mašek (10205)|15.9.2007 20:47
CRT se budou prodávat ještě hodně dlouho, a pokud se firmy poučily z různých "kiksů", které v minulosti udělali jiní (viz nVidia, která kdysi stahovala z prodeje na svou dobu vynikající Titany, aby se prodávaly "šroty" MX, které Titanům nesahaly ani po paty),tak se budou i vyvíjet.
Mám kámoše, co si před časem koupil LCD. Je širokoúhlá a na filmy DVD fakt dobrá. No ale optal jsem se ho, jak to dělá s příjmem klasického TV vysílání, jestli to tedy nějak přepíná na 4:3. On mi řekl že nikoli, protože mu vadí ty černé pruhy. já mu odvětil, že přece ten obraz musí být deformovaný. On mi řekl, že se na to dá lehce zvyknout. Tedy zvyknout si na to, že vše je zploštělé a roztažené. Jestli je pak v šoku, když vyleze ven na ulici a tam vše vidí jiné, to nevím. já jsem s ním dál diskuzi nevedl, neboť s takovým "zvykačem" to nemá vůbec smysl.
Pitomec (10211)|15.9.2007 20:59
speedyWS: Odfláknutou TV koupíš naprosto v každém provedení, protože každý výrobce na světě se snaží minimalizovat náklady a trh tlačí ceny dolů - takže ano, já si koupím odfláknutou CRT TV, ale ty si koupíš minimálně stejně odfláknutou LCD/Plazma TV a celé vylepšení (o kterém píšeš) bude jenom další ojeb zákazníka. Sorry, ale tady žiješ naprosto v jiném světě a úplně mimo realitu 9-)

Pokud jde o ty prodejny, tak ty pořád vycházíš z nějakých fantasmagorií, že LCD si poradí se současným TV vysíláním (které se v drtivé většině odehrává na úrovni zašumělé kabelovky nebo UPC Direct/DigiTV s datovým tokem alá SVCD) a nejseš ochoten akceptovat, že LCD zobrazovač potřebuje dostat HD signál, aby ten obraz k něčemu byl. To je prostě hranice přes kterou musíš přejít a pokud nepřejdeš (a zůstaneš u stávajícího TV vysílání), tak si můžeš akorát nalhávat blbosti o kvalitním zobrazení, ale v reálu je výsledek na :-k
-Vl- (366)|15.9.2007 21:39
[QUOTE=Ivo Mašek;150428]jestli to tedy nějak přepíná na 4:3. On mi řekl že nikoli, protože mu vadí ty černé pruhy. já mu odvětil, že přece ten obraz musí být deformovaný. On mi řekl, že se na to dá lehce zvyknout.[/QUOTE]

To musel mít ale LCD nejspíše do úhlopříčky 32" když mu vadili ty černé pruhy. Když vidím takové uhlopříčky u známých v obývácích tak je vidět, že to je málo a je dobrý u nich využít celou plochu. Jinak u mé kombinace LCD - Dreambox a LCD - HDD player UMAX jdou širokoúhlé pořady přes celou obrazovku pokud jsou 16:9 udělány a pořady 4:3 s pruhama po stranách automaticky aniž bych musel něco přepínat.
kasr (133)|15.9.2007 21:53
Celu plochu a skresleny obraz-to sa mozem na to vys...To moze kazdy na crt 4:3 tiez prepnut na celu obrazovku dvd alebo sirokouhle vysielanie,ale co ja viem skoro nikto to nerobi iba blbci s lcd,alebo plazmou ale v opacnom zmysle(pripadne aj s crt 16:9-ale tych je menej).Vsade,kde som bol ma zarazila prave tato skutocnost.
-Vl- (366)|15.9.2007 22:30
[QUOTE=Pitomec;150429]Pokud jde o ty prodejny, tak ty pořád vycházíš z nějakých fantasmagorií, že LCD si poradí se současným TV vysíláním (které se v drtivé většině odehrává na úrovni zašumělé kabelovky nebo UPC Direct/DigiTV s datovým tokem alá SVCD) a nejseš ochoten akceptovat, že LCD zobrazovač potřebuje dostat HD signál, aby ten obraz k něčemu byl. To je prostě hranice přes kterou musíš přejít a pokud nepřejdeš (a zůstaneš u stávajícího TV vysílání), tak si můžeš akorát nalhávat blbosti o kvalitním zobrazení, ale v reálu je výsledek na :-k[/QUOTE]

To jsou zase ale keci. Tak předně UPC Direct/DigiTV vlastní řádově jen několik procent obyvatelstva a jinak pro tvou informaci i s obyčejným analogovým vysíláním si současná LCD poradí celkem slušně.
Ivo Mašek (10205)|15.9.2007 22:53
[QUOTE]
Pane Bože,že by zase nějaký další poblblý Pitomec na obzoru???!!!!
[/QUOTE]
To, že má někdo odlišný názor, neznamená, že je poblblý \\/

Jinak, zde je zajímavé čtení (někteří z vás samozřejmě budou říkat, že ti lidé jsou poblblí)
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=2&topic=664

A zajímavosti, "jen tak" - aby řeč nestála :) :
http://www.aveng.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=68
Ivo Mašek (10205)|16.9.2007 05:09
[QUOTE]
do LCD/Plazmy potřebuješ dostat takový signál, který tyto zobrazovače mají jako nativ (tj. např. u fullHD 1920x1080) a samozřejmě přes digitální rozhraní. Dneska se u CZ stanic s bídou vysílá v 720x576 (o datovém toku nemluvě, to je další výrazný zápor) a navíc většina DVB-S/T receiverů ani nemá digitální výstup, čili propojení s LCD/Plazma se odehraje v tom nejlepším případě přes analogový RGB.
[/QUOTE]
Tohleto tu bylo napsáno mnohokrát. Ale mnozí snad ani neví, o co se jedná. A tohleto se od roku 2002 vůbec nezměnilo. Pouze ČT některé své pořady vysílá v 16:9., a O2TV-Télefonica pokusně v Praze a v Brně vysílá některé pořady ČT v HDTV. (čekal jsem, že někdo z majitelů LCD se právě s touto informací ozve - bohužel. Z toho vyplývá, že někteří majitelé LCD vychvalují své zobrazovadla jenom proto, že je mají. Je toto ovšem ještě vůbec diskuze?)
No a co se týče těch závratných změn během let 2006 - 2007? Pro obyčejného smrtelníka vůbec nic. Pro hrstku bláznů možná ano, protože kupovat moderní hit, za více jak 100 000 Kč, běžný občan, který má rodinu a svých starostí dost, nikdy neudělá.
Ivo Mašek (10205)|16.9.2007 09:28
[QUOTE]Koukám, že tady s těmi nepravdami a lži začínáte i vy. Většina z nás co tady diskutuje si nekupuje ty TV za více jak 100 000Kč [/QUOTE]
Tak potom mi napiš, které konkrétní modely LCD udělaly tak významný pokrok od roku 2006 do roku 2007, a jsou cenově přístupné.
-Vl- (366)|16.9.2007 10:23
Reagoval jsem hlavně na vámi udávanou cenu a myslím že cena 45000 Kč je pro dost velké procento z těch co si pořizují nyní novou tv přijatelný. Jasně, že to nedá každý ale možná pár desítek procent z nově koupených to bude. Viz článek
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A co se týče pokroku ten je snad taky zřetelný. V poslední době hlavně upscaling přímo v TV díky němuž se dá snižovat i poměr vzdálenosti od TV LCD nebo PLZMA versus CRT i při obyčejném signálu. A neustálé zlepšování obrazu při rychlých scénách je také zřetelný a netrpí to žádnými efekty co uvádí Pitomec. I když nějaké nedostatky ty LCD ještě mají ale o těch skutečných a podle mě nejpalčivějších nedostatcích se ani Pitomec nezmiňuje a nebudu je tady ani zmiňovat, protože by se toho mohl Pitomec chytit a začal by to tim tady tapetovat.
Pitomec (10211)|16.9.2007 10:44
[quote=-Vl-;150463]Reagoval jsem hlavně na vámi udávanou cenu a myslím že cena 45000 Kč je pro dost velké procento z těch co si pořizují nyní novou tv přijatelný. Jasně, že to nedá každý ale možná pár desítek procent z nově koupených to bude. Viz článek
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A co se týče pokroku ten je snad taky zřetelný. V poslední době hlavně upscaling přímo v TV díky němuž se dá snižovat i poměr vzdálenosti od TV LCD nebo PLZMA versus CRT i při obyčejném signálu. A neustálé zlepšování obrazu při rychlých scénách je také zřetelný a netrpí to žádnými efekty co uvádí Pitomec. I když nějaké nedostatky ty LCD ještě mají ale o těch skutečných a podle mě nejpalčivějších nedostatcích se ani Pitomec nezmiňuje a nebudu je tady ani zmiňovat, protože by se toho mohl Pitomec chytit a začal by to tim tady tapetovat.[/quote]
Proboha - upscaling byl vždycky! Jak si asi myslíš, že by to ta LCD s nativem 1366x768 (nebo 1920x1080) mohla jinak zobrazovat??? Ale nikdy nemůžeš dosáhnout toho, aby ti z obrazu z rozlišení 720x576 "něco" udělalo těch 1366x768 (1920x1080) bez znatelné degradace. To by bylo perpetum mobile a největší objev v celém lidstvu 9-)
Pokud jde o nedostatky u LCD, tak to už je snad lepší napsat jenom těch pár "dostatků" a zbytečně nezaplácávat místo na serveru vyjmenováváním neduhů... :-D
-Vl- (366)|16.9.2007 11:19
[QUOTE=Pitomec;150467]Proboha - upscaling byl vždycky! Jak si asi myslíš, že by to ta LCD s nativem 1366x768 (nebo 1920x1080) mohla jinak zobrazovat??? Ale nikdy nemůžeš dosáhnout toho, aby ti z obrazu z rozlišení 720x576 "něco" udělalo těch 1366x768 (1920x1080) bez znatelné degradace. To by bylo perpetum mobile a největší objev v celém lidstvu 9-)
Pokud jde o nedostatky u LCD, tak to už je snad lepší napsat jenom těch pár "dostatků" a zbytečně nezaplácávat místo na serveru vyjmenováváním neduhů... :-D[/QUOTE]

Nevím teda jak dlouho je tedy upscaling. O tyto technologie jsem se vážněji začal zabývat až s nákupem své LCD ale věř že znatelný přínos má. Je to vidět i na těch stránkách co uvedl Radoo. A kdo se s tím setkal v realu a měl možnost to porovnat tak to hodnotí kladně. Jinak u tebe platí to co jsem už uvedl tady.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=150411&postcount=74
Pitomec (10211)|16.9.2007 11:51
[quote=-Vl-;150469]Nevím teda jak dlouho je tedy upscaling. O tyto technologie jsem se vážněji začal zabývat až s nákupem své LCD ale věř že znatelný přínos má. Je to vidět i na těch stránkách co uvedl Radoo. A kdo se s tím setkal v realu a měl možnost to porovnat tak to hodnotí kladně. Jinak u tebe platí to co jsem už uvedl tady.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=150411&postcount=74[/quote]
Seš poněkud méně chápavý (abych to řekl slušně), protože ty stránky o kterých (zase) básníš se týkají převodu z DVD-Video do HD a nikoliv převodu z SD TV vysílání do HD TV vysílání. Takže sorry, ale píšeš o něčem, co prakticky nikoho nezajímá (protože všichni mají svoji TV hlavně pro sledování TV vysílání a ne pro sledování DVD-Video, resp. ten poměr je tak 90/10 u TV vysílání/DVD-Video).

Ty prostě patříš k těm lidem, kteří si něco koupí a i když je to sebevětší haluz a krám, tak to budou do úmoru těla obhajovat jenom proto, že by jejich ego utrpělo při přiznání jak trapně naletěli 9-)
-Vl- (366)|16.9.2007 12:21
[QUOTE=Pitomec;150470]Seš poněkud méně chápavý (abych to řekl slušně), protože ty stránky o kterých (zase) básníš se týkají převodu z DVD-Video do HD a nikoliv převodu z SD TV vysílání do HD TV vysílání.[/QUOTE]

A co se podle tebe nachází na DVD-Video za rozlišení HD nebo SD. A vážně chceš tvrdit že u SD TV vysílání se upscaling neprovádí. A pak ja to tam bral jako ukázku technologie. Když tam místo DVD Video dám záznam ze satelitu myslíš že v tom bude rozdíl.
vomic (671)|16.9.2007 13:12
Vy si fakt myslíte, že všichni ti lidi co investují 30+ tisíc do nové TV plasmy či LCD jsou nesvéprávní blbci (a že jich není málo) co si domu kupují něco s horším obrazem než měli nebo by mohli mít za 4tis. Kč ???
Proboha přijměte konečně už realitu a ta je, že nové generace plasem či LCD se prostě CRT obrazově v SD signálu už vyrovnají i v horším (analogovém) signálu i když pro něj nejsou prioritně navrženy a ve všem ostatním ty CRT předčí.
Radoo (1302)|16.9.2007 14:38
Ještě k tomu upscalingu mám dojem, že si tady všichni myslí, že jde v PC o nějaký off line přepočet a max pro DVD. Dnešní výpočetní CPU výkon dvoujader dovoluje toto provádět v realném čase a dokonce na mnohem vyšší rozlišení, než je 1920x1080, což by ale už nemělo smysl. Sám jsem filtry ffdshow testoval. Přez tento filtr můžete prohnat jak DVD, DVB-T, DVB-S či jakýkoliv jiný zdroj on line.
Upscaling lze samozřejmě provádět i hardwareově, což jsou obvody přímo v TV, DVD přehrávaři s upscalerem, nebo i satelitním přijímači.
Upscaling bych pro laiky přirovnal k něčemu, co všichni znáte. Používají to kriminalisté, když chtějí z nekvalitní fotografie dostat co nejlepší obraz.
Po zpracování dobrým algoritmem se docílí lepší kvality, než je ta původní.
Samozřejmě ideální a nejlepší je, když máte přímo kvalitní zdroj, ale ten v tomto přechodmém období není k mání. Až tedy na vyjímky IPTV, lokálních kabelových providerů, či některých kódovaných satelitů.
Pitomec (10211)|16.9.2007 14:40
[quote=-Vl-;150473]A co se podle tebe nachází na DVD-Video za rozlišení HD nebo SD. A vážně chceš tvrdit že u SD TV vysílání se upscaling neprovádí. A pak ja to tam bral jako ukázku technologie. Když tam místo DVD Video dám záznam ze satelitu myslíš že v tom bude rozdíl.[/quote]
DVD-Video má jasně danou specifikaci a přes rozlišení 720x576 se nedostaneš. A o upscalingu tady celou dobu tvrdím, že se provádí a je to k ničemu, protože uscaling=degradace (nelze vzít 720x576 a nějakým zázrakem z toho udělat 1366x768 nebo dokonce 1920x1080), navíc pokud ten upscaling probíhá v reálném čase (což u TV vysílání prostě probíhat musí), tak k dosažení co nejlepších výsledků (samozřejmě ne 100%, protože to nelze nikdy) bys musel mít profi encodéry v cenách statisíců a ne nějakou LCD TV z ElectroWorldu za 20 tyček 9-) Kromě toho čím horší vstupní signál, tím horší výsledek bude na výstupu - a CS Link se svým datovým tokem cca 4Mbps/program není žádný zázrak (byť v porovnání s UPC Direct a DigiTV to zázrak je - přesně jak jsem psal, jednooký král mezi slepými...).
Pitomec (10211)|16.9.2007 15:17
[quote=vomic;150482]Vy si fakt myslíte, že všichni ti lidi co investují 30+ tisíc do nové TV plasmy či LCD jsou nesvéprávní blbci (a že jich není málo) co si domu kupují něco s horším obrazem než měli nebo by mohli mít za 4tis. Kč ???
Proboha přijměte konečně už realitu a ta je, že nové generace plasem či LCD se prostě CRT obrazově v SD signálu už vyrovnají i v horším (analogovém) signálu i když pro něj nejsou prioritně navrženy a ve všem ostatním ty CRT předčí.[/quote]
Myslíš si, že každý majitel nového auta je zároveň automechanik? Nebo že každý majitel pračky je zároveň znalec v oboru? Asi sotva, že? A s TV je to naprosto totéž - drtivá většina lidí ví jak to zapnout/vypnout, přepnout program a pustit TXT, ale tím jejich obzory končí. Takže vlezou do prodejny, tam na ně hned zkraje bafne perfektní obraz na LCD/Plazmě pouštěný z Blu-Ray (tento týden jsem byl v Datartu a je to přesně jak popisuju - hned u vchodu 2ks LCD LG a ten Blu-Ray player, přičemž obraz naprosto ukázkový) a když jim p(r)odavač ještě k tomu vymyje mozek, tak je o kšeft postaráno. Bohužel takový koupěchtivý naivka s tím přijede domů, tam to zapojí na kabelovku nebo orezlý síto made in PL a jdou na něho mdloby co to je za humus :-k

Jinak nové generace LCD na tom nejsou tak ideálně jak se tady snažíš předhodit, ve čtvrtek jsem zákazníkovi zapojoval DigiTV na 2 LCD a zatímco Thomson se držel alespoň průměru (normální mazanice), tak výrobek s názvem Techwood (http://www.directtvs.co.uk/Techwood_37inch_HD_Ready_LCD_TV_37722HD/version.asp) předvedl něco tak strašnýho, že by i Hitchcock bledl závistí - plocha topila jak přímotop na 2kW a obraz měl zrno srovnatelný s Ametystem (http://www.oldradio.cz/ts4106.htm) :-k To podotýkám, že to bylo zakoupené teď a ne někdy před X lety.
nksh (116)|16.9.2007 15:20
[QUOTE=Ivo Mašek;150457]Tak potom mi napiš, které konkrétní modely LCD udělaly tak významný pokrok od roku 2006 do roku 2007, a jsou cenově přístupné.[/QUOTE]

porovnej třeba PANAS 32LXD60 a 32LXD70. Myslim že rozdil uvidí každej, kdo nenosi bílou hůlku, to jen tak pro příklad :)
Radoo (1302)|16.9.2007 19:44
[QUOTE=Pitomec;150500]Myslíš si, že každý majitel nového auta je zároveň automechanik? Nebo že každý majitel pračky je zároveň znalec v oboru? Asi sotva, že? A s TV je to naprosto totéž - drtivá většina lidí ví jak to zapnout/vypnout, přepnout program a pustit TXT, ale tím jejich obzory končí. Takže vlezou do prodejny, tam na ně hned zkraje bafne perfektní obraz na LCD/Plazmě pouštěný z Blu-Ray (tento týden jsem byl v Datartu a je to přesně jak popisuju - hned u vchodu 2ks LCD LG a ten Blu-Ray player, přičemž obraz naprosto ukázkový) a když jim p(r)odavač ještě k tomu vymyje mozek, tak je o kšeft postaráno. Bohužel takový koupěchtivý naivka s tím přijede domů, tam to zapojí na kabelovku nebo orezlý síto made in PL a jdou na něho mdloby co to je za humus :-k

Jinak nové generace LCD na tom nejsou tak ideálně jak se tady snažíš předhodit, ve čtvrtek jsem zákazníkovi zapojoval DigiTV na 2 LCD a zatímco Thomson se držel alespoň průměru (normální mazanice), tak výrobek s názvem Techwood (http://www.directtvs.co.uk/Techwood_37inch_HD_Ready_LCD_TV_37722HD/version.asp) předvedl něco tak strašnýho, že by i Hitchcock bledl závistí - plocha topila jak přímotop na 2kW a obraz měl zrno srovnatelný s Ametystem (http://www.oldradio.cz/ts4106.htm) :-k To podotýkám, že to bylo zakoupené teď a ne někdy před X lety.[/QUOTE]

Je to tak jak píšeš, noname výrobky jsou fakt ošizený jak píšeš.
Proto mají i fajn cenu, v porovnání ve své kategorii !
-Vl- (366)|16.9.2007 22:33
[QUOTE=Pitomec;150500]
Jinak nové generace LCD na tom nejsou tak ideálně jak se tady snažíš předhodit, ve čtvrtek jsem zákazníkovi zapojoval DigiTV na 2 LCD a zatímco Thomson se držel alespoň průměru (normální mazanice), tak výrobek s názvem Techwood (http://www.directtvs.co.uk/Techwood_37inch_HD_Ready_LCD_TV_37722HD/version.asp) předvedl něco tak strašnýho, že by i Hitchcock bledl závistí - plocha topila jak přímotop na 2kW a obraz měl zrno srovnatelný s Ametystem (http://www.oldradio.cz/ts4106.htm) :-k To podotýkám, že to bylo zakoupené teď a ne někdy před X lety.[/QUOTE]

Jo to je bohužel pravda. Tyto platformy DigiTv nebo UPC a LCD nejdou příliš k sobě a nikomu je nedoporučuji a pokud to jde tak se těmto platformám vysílání vyhnout úplně.
Pitomec (10211)|17.9.2007 21:16
[quote=-Vl-;150529]Jo to je bohužel pravda. Tyto platformy DigiTv nebo UPC a LCD nejdou příliš k sobě a nikomu je nedoporučuji a pokud to jde tak se těmto platformám vysílání vyhnout úplně.[/quote]
Jo - to je sice zdánlivě dobrá rada, ale pokud chce někdo přijímat Spektrum, Hallmark, Viasat, Discovery, Minimax atd., tak co mu doporučíš? 9-)
-Vl- (366)|17.9.2007 22:17
[QUOTE=Pitomec;150608]Jo - to je sice zdánlivě dobrá rada, ale pokud chce někdo přijímat Spektrum, Hallmark, Viasat, Discovery, Minimax atd., tak co mu doporučíš? 9-)[/QUOTE]

Mě stačí ČT. Teď jde Digi v emu a stejně to mám na ČT.
sergi (25)|17.9.2007 23:45
[QUOTE=Pitomec;150467]Proboha - upscaling byl vždycky! Jak si asi myslíš, že by to ta LCD s nativem 1366x768 (nebo 1920x1080) mohla jinak zobrazovat??? Ale nikdy nemůžeš dosáhnout toho, aby ti z obrazu z rozlišení 720x576 "něco" udělalo těch 1366x768 (1920x1080) bez znatelné degradace. To by bylo perpetum mobile a největší objev v celém lidstvu 9-)
Pokud jde o nedostatky u LCD, tak to už je snad lepší napsat jenom těch pár "dostatků" a zbytečně nezaplácávat místo na serveru vyjmenováváním neduhů... :-D[/QUOTE]

Tak to už je moc.. Upscaling se teda rozhodně nepoužíval od začátku LCD/Plasma éry... Dřív byl signál s nižším rozlišením jen "roztažen" na vyšší rozlišení, aby byl přes celou obrazovku. Upscaling dělá to, že pomocí více či méně kvalitních algoritmů, obraz v nižším rozlišení "dopočítává" na rozlišení vyšší. Samozřejmě, že jak již tady bylo zmíněno: Z h*vna bič neupleteš, ale je to dost výrazný kvalitativní posun, kterého si pravděpodobně všichni, až na Pitomce všimli.. Zkrátka to, co se využívalo dříve se upscalingem nazvat nedá..

A ještě něco.. Pitomcova teorie, že lidi využívají TV tak z 90 % na TV signál a zbytek na filmy je velice zavádějící. V mém případě je to téměř naopak. Denně zprávy, v po House a ve ct CSI... Zbytek času mám moji 16:9 TV na filmy. Kdybych už měl LCD, tak bych ho okamžitě propojil s mým Macem a využíval bych ho jako externí monitor...

A ještě něco.. Právě sedím u CRT Philips, 26"..ano, nevypadá to tak zle… Škoda jen, že jestliže přepnu na filmový kanál, kde je zrovna film vysílán ve formátu 2.23:1, tak z toho mám takovou mini pohlednici :) Pokud se tedy budu chtít podívat na film na pořádné obrazovce, tak se o CRT moc bavit nemůžu, protože když jsem viděl obraz na jakési 90 cm CRT TV (taky Philips), tak jsem málem vrhl.. Velký a neostrý... - oproti tomu jsou ty plasmy balzám na oči..
Pitomec (10211)|18.9.2007 06:48
[quote=-Vl-;150617]Mě stačí ČT. Teď jde Digi v emu a stejně to mám na ČT.[/quote]
To teda moc široký obzor nemáš a hlavně takových lidí jako seš ty je naprosto mizivé procento.
Pitomec (10211)|18.9.2007 06:59
[quote=sergi;150623]Tak to už je moc.. Upscaling se teda rozhodně nepoužíval od začátku LCD/Plasma éry... Dřív byl signál s nižším rozlišením jen "roztažen" na vyšší rozlišení, aby byl přes celou obrazovku. Upscaling dělá to, že pomocí více či méně kvalitních algoritmů, obraz v nižším rozlišení "dopočítává" na rozlišení vyšší. Samozřejmě, že jak již tady bylo zmíněno: Z h*vna bič neupleteš, ale je to dost výrazný kvalitativní posun, kterého si pravděpodobně všichni, až na Pitomce všimli.. Zkrátka to, co se využívalo dříve se upscalingem nazvat nedá..

A ještě něco.. Pitomcova teorie, že lidi využívají TV tak z 90 % na TV signál a zbytek na filmy je velice zavádějící. V mém případě je to téměř naopak. Denně zprávy, v po House a ve ct CSI... Zbytek času mám moji 16:9 TV na filmy. Kdybych už měl LCD, tak bych ho okamžitě propojil s mým Macem a využíval bych ho jako externí monitor...

A ještě něco.. Právě sedím u CRT Philips, 26"..ano, nevypadá to tak zle… Škoda jen, že jestliže přepnu na filmový kanál, kde je zrovna film vysílán ve formátu 2.23:1, tak z toho mám takovou mini pohlednici :) Pokud se tedy budu chtít podívat na film na pořádné obrazovce, tak se o CRT moc bavit nemůžu, protože když jsem viděl obraz na jakési 90 cm CRT TV (taky Philips), tak jsem málem vrhl.. Velký a neostrý... - oproti tomu jsou ty plasmy balzám na oči..[/quote]
Ano - to je opravdu moc, když napíšeš takový nesmysl: "Dřív byl signál s nižším rozlišením jen "roztažen" na vyšší rozlišení, aby byl přes celou obrazovku.", protože to "jen roztažení" je normální upscaling a jediný rozdíl mezi staršími a novými zobrazovači je v tom, že ty starší to dělají úplně na ho*no, zatímco ty nové to dělají jen na ho*no 9-) Nikdy se prostě nedá ze 720x576 vytvořit 1366x768 (1920x1080) bez toho, aniž by nebyla znatelná degradace - na to zapomeň že to někdy půjde, to nesvede ani Copperfield :-D

Lidí využívajících TV ke sledování TV vysílání bude dokonce víc než těch 90%, jenom narcista bude koukat na vlastní výtvory z kamery pořád dokola (nebo totální magor pak jenom na filmy na DVD nebo z PC) a žádný jiný zdroj signálu už mě nenapadá :-)-

Formát 2,23:1 neznám (znám 2,35:1), ale i tady ti žádný zobrazovač nevyplní celou plochu (bez ořezu), protože se prostě žádný takový zobrazovač nedělá (na to musíš jít do kina) 8-) Jinak ten tvůj rozmazaný "balzám na oči" se hodí akorát pro sledování obrazu z DVD, ale to už se tady řešilo...
-Vl- (366)|18.9.2007 08:48
[QUOTE=Pitomec;150630]To teda moc široký obzor nemáš a hlavně takových lidí jako seš ty je naprosto mizivé procento.[/QUOTE]

Tak na ČT najdeš pořady všeho druhu a to většinou kvalitnější jak po umělecké tak i technické stránce. Stačí si umět jen vybírat. A co se týče většiny tak tá čumí na NOVU a jejich přiblblé telenovely. Kam teda asi pravděpodobně patříš. Pak poměrně hodně velké procento preferuje právě ČT a PRIMU a nejmenší procenta mají ty tebou udávané programy. I když zas až tak moc výhrad proti nim nemám a kdyby byly ve vyšší technické kvalitě tak bych i o nich uvažoval.
Radoo (1302)|18.9.2007 13:17
[QUOTE=Radoo;150491]Ještě k tomu upscalingu mám dojem, že si tady všichni myslí, že jde v PC o nějaký off line přepočet a max pro DVD. Dnešní výpočetní CPU výkon dvoujader dovoluje toto provádět v realném čase a dokonce na mnohem vyšší rozlišení, než je 1920x1080, což by ale už nemělo smysl. Sám jsem filtry ffdshow testoval. Přez tento filtr můžete prohnat jak DVD, DVB-T, DVB-S či jakýkoliv jiný zdroj on line.
Upscaling lze samozřejmě provádět i hardwareově, což jsou obvody přímo v TV, DVD přehrávaři s upscalerem, nebo i satelitním přijímači.
Upscaling bych pro laiky přirovnal k něčemu, co všichni znáte. Používají to kriminalisté, když chtějí z nekvalitní fotografie dostat co nejlepší obraz.
Po zpracování dobrým algoritmem se docílí lepší kvality, než je ta původní.
Samozřejmě ideální a nejlepší je, když máte přímo kvalitní zdroj, ale ten v tomto přechodmém období není k mání. Až tedy na vyjímky IPTV, lokálních kabelových providerů, či některých kódovaných satelitů.[/QUOTE]

Ještě bych k tomu dodal, že upscaling má trochu analogii s audiem.
Už jste viděli CD s nálepkou Digitally Remaster , či Digital Restoration, ... to vše je vpodstatě dělání lepšího zvuku z horší předlohy. Umožňuje např odtranit šum a přitom zachovat detaily a je to opět aplikace lepších a lepších algoritmů s využitím rostoucího výpočetního výkonu, často umožňující většinu provádět v reálném čase.
Modena (1706)|18.9.2007 19:33
Zastal bych se upscalingu jako technické inovace, páč min. 2 firmy si na tom založily véééélmi dobrou živnost - Anchor Bay a Genesis Microchip Inc (Faroudja).
Dobrá živnost to je především proto, že jejich upscalery a deinterlacery používá v méně či více pozměněné podobě většina světových hráčů v AV technice a to s dost velkým úspěchem ! Každý, kdo alespoň trochu vidí, musí min. připustit, že i kvalita SD signálu, přepočítaná na nativ rozlišení obrazovky (HD redy, fullHD) těmito technologiemi je lepší, než SD na SD obrazovce - více detailů, více a lepší barvy a jejich gradace, ostrost, přechody atd.
Že to někteří asijští druhovýrobci LCD a plasma panelů ojebávají vlastními nedokonalými algoritmy, aby nemuseli platit licence, to je věc druhá, leč je to bohužel holý fakt a proto je dnes mezi těmito TV znatelný kvalitativní rozdíl.

Nedivím se Pitomcovi, že z většiny těchto výrobků dnes zvrací ! I zde je ale nutné oddělit kvalitu od kvantity a na to máme každý vlastní oči !
Pitomec (10211)|18.9.2007 20:03
[quote=-Vl-;150640]Tak na ČT najdeš pořady všeho druhu a to většinou kvalitnější jak po umělecké tak i technické stránce. Stačí si umět jen vybírat. A co se týče většiny tak tá čumí na NOVU a jejich přiblblé telenovely. Kam teda asi pravděpodobně patříš. Pak poměrně hodně velké procento preferuje právě ČT a PRIMU a nejmenší procenta mají ty tebou udávané programy. I když zas až tak moc výhrad proti nim nemám a kdyby byly ve vyšší technické kvalitě tak bych i o nich uvažoval.[/quote]
Já se chlapče ale vůbec nebavím o nějaké Nově nebo Primě, ale o programech šířených výhradně kabelem, v UPC Direct nebo DigiTV (tj. Spektrum, Discovery atp.). A tady bych řekl že je to zajímavější než celá ČT dohromady. Takže shrnuto - radu nemáš a akorát kličkuješ jako zajíc abys z toho nějak vyklouzl (když neznáš odpověď) 9-)
Pablo2 (41)|20.9.2007 09:39
Já jsem byl vždy zastáncem CRT TV , uznával jsem sice vynikající kvalitu obrazu LCD i plazmy při signálu HDTV ale kvalita z PAL (TV a DVD) mě vůbec nenadchla. Převod z PAL rozlišení na HDTV byl nekvalitní a na velkých obrazovkách se všechny chyby ještě více projevovali.
Uvažovat o koupi LCD a nebo plasmy jsem se rozhodl kvůli sledování filmů z DVD, ty jsou skoro všechny širokolúhlé a sledovat je na obrazovce 4:3 je děs. Po delším obíhání obchodů, sledování testů v časopisech a na internetu jsem rozhodl pro LCD 32" Toshibu. Obraz TV mě velmi příjemně překvapil , obrovské možnosti nastavení obrazu (včetně uložení do paměti), možnost "roztáhnout " obraz 4:3 na celou plochu (u nových typů TV není deformace obrazu rušivá), prefektní obraz z DVD i PC to jsou velké výhody.
Mám možnost porovnat LCD 32" Toshibu a CRT Sony 70 cm úhl. na kvalitních i standartních signálech (UPC kabel analog a UPC kabel digitál) a k CRT TV bych se už nikdy nevrátil.
V posledním období se kvalita TV s plochou obrazovkou velmi zvýšila ale při nákupu je třeba velmi pečlivě vybírat, ne všechny TV kvalitou obrazu vyhoví vyšším nárokům.
speedyWS (53)|22.9.2007 10:27
Použitý formát, kde někdy nesprávně se ten 4:3 ztotožňuje s CRT a ten 16:9 s LCD nebo plazmou, tady názor proti názoru:
[QUOTE=kasr;150435]Celu plochu a skresleny obraz-to sa mozem na to vys...To moze kazdy na crt 4:3 tiez prepnut na celu obrazovku dvd alebo sirokouhle vysielanie, ale co ja viem skoro nikto to nerobi iba blbci s lcd,alebo plazmou ale v opacnom zmysle (pripadne aj s crt 16:9-ale tych je menej). Vsade,kde som bol ma zarazila prave tato skutocnost.[/QUOTE]
[QUOTE=Pablo2;150809]... Uvažovat o koupi LCD a nebo plasmy jsem se rozhodl kvůli sledování filmů z DVD, ty jsou skoro všechny širokolúhlé a sledovat je na obrazovce 4:3 je děs. ... Obraz TV mě velmi příjemně překvapil , obrovské možnosti nastavení obrazu (včetně uložení do paměti), možnost "roztáhnout " obraz 4:3 na celou plochu (u nových typů TV není deformace obrazu rušivá), ... a k CRT TV bych se už nikdy nevrátil. ...[/QUOTE]
Ve prospěch CRT se potom uvádí, že pro běžné české vysílání je stejně naprostá většina materiálů vysílaná ve formátu 4:3 nebo v tomto formátu a tzv. širokoúhle (tj. obraz zmenšený, různě navíc ořezaný a s černými pruhy nahoře a dole), a proto to má prý každému zatím stačit a CRT je proto lepší.

Mně osobně, teoreticky odsud vyzbrojen :-), ten zmatek s formáty vadil při výběru převelice. A i proto jsem si myslel, že i nadále bude nejlepší klasické nové 4:3 29" CRT-éčko, na co jsme byli dosud doma vlastně zvyklí.
Variantu 4:3 LCD-éčka jsem brzo vyloučil. Protože tam ta nabízená TV končí na malé velikosti obrazovky 20 až 21", což bylo pro naši doma pozorovací vzdálenost 2 1/2 až 3 (a 1/2) metry opravdu už málo:
právě také pro ty tzv. širokoúhle vodorovné, filmové nudle, které se snaží do formátu 4:3 ten nějaký film násilím propasovat!

A když jsem viděl někde v marketu, s asi 70-ti letou máti, poprvé ta výprodejně slevová (s ohledem na výši jejího důchodu) LCD-éčka s růžovými ksichtíky, s jakoby rozostřeným a také právě jakoby divně roztaženým obrazem, šli jsme oba do kolen. Dva měsíce jsem tedy vybíral nové CRT-téčko :-(

Závěrem. Hledisko dosáhnout minimalizace nákupní ceny u nové TV nelze absolutizovat ... a za tzv. každou cenu :-)
Platí to jak pro dnes cenovou prý výhodnost CRT-éček proti LCD a plazmám, tak i pro výběr TV mezi třeba a právě LCD: ostatně je to tady uvedeno jinými výše, že je nutno se dívat také na funkce a kvalitu.

Co se týče těch formátů. Co mne právě také jako nick kasr u LCD a plazem na formátu 16:9 nejdříve a napoprvé zarazilo. Čeho jsem se, u konzervativních starších rodičů jako na jejich reakci, obával nejvíc: to se ale nakonec ukázalo jako nepodložené!

U 32" naší nové LCD formátu 16:9 je obraz, přepnutý do formátu 4:3, velikostně odpovídající asi tak těm 29" původně mnou zamýšlené nové CRT - klasiky.
Co se mi také zdálo zpočátku nepochopitelné, měl jsem velké obavy z reakce rodičů, tak dnes po pár dnech a pokud bych obraz vysílaný ve formátu 4:3 do tohoto formátu z 16:9 přepnul: setkám se s výrazně projevovanou nevolí!!!

Opravdu, třeba na takovou tu panoramu ( roztaženo od středu ke krajím) si lze ve formátu obrazovky 16:9 velmi(!) lehce(!) zvyknout. To potvrzuji.
Subjektivně panoramu pro formát 4:3 upřednostňujeme před jinými možnostmi. Někdy je dobré přepnutí do formátu 14:9, ale tam už je ořez a nejsou dobře vidět všechny případný titulky.

Formáty už prostě tak nějak neřešíme :-)
stani (1647)|22.9.2007 10:41
[QUOTE=speedyWS;150990]

Formáty už prostě tak nějak neřešíme :-)[/QUOTE]


Všiml jsem si tohoto jevu dosti již rozšířeného - kdy v domácnostech kde si koupili širokoúhlé LCD nebo plazmu se dívají na roztažený(=deformovaný) obraz...

Je třeba však připomenout, že jsou lidi(a není nás málo) kterým tato deformace vadí a na takto deformovaný obraz pohlížejí s despektem a nevolí a sami by si nic takového nikdy nepřipustili.... \\/
asi tak... ;)
Ivo Mašek (10205)|22.9.2007 10:46
[QUOTE]
Je třeba však připomenout, že jsou lidi(a není nás málo) kterým tato deformace vadí a na takto deformovaný obraz pohlížejí s despektem a nevolí a sami by si nic takového nikdy nepřipustili....
[/QUOTE]
Mě to tedy vadí, a dost hodně.
Ivo Mašek (10205)|22.9.2007 10:49
Jen tak pro zajímavost, zde jsou formáty, na které lze natrefit:
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1187&d=1173334502
Radoo (1302)|22.9.2007 11:57
Ten formát 1:2,35 na TV 4:3 jsem viděl u mamky. Fakt super pohlednička :)
stani (1647)|22.9.2007 13:00
[QUOTE=Ivo Mašek;150993]Jen tak pro zajímavost, zde jsou formáty, na které lze natrefit:
https://www.tvfreak.cz/forum/attachment.php?attachmentid=1187&d=1173334502[/QUOTE]

Ale ještě tam chybí jeden dost důležitý! A to je zdroj(formát) 16:9(anebo 1:2,35, popř. 1:1,81) ale přizpůsobený TV vysíláním(TV stanicemi) na 4:3 ale sledovaný na 16:9 TV kde při správném nastavení(tedy aby obraz nebyl deformovaný) jsou pruhy nejenom ze stran, ale i z boku, takže veprostřed obrazovky zbyde pouze malý obdélník!

:eek: :D