Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 101 z 166 PrvníPrvní ... 519199100101102103111151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,501 až 1,515 z 2479

Téma: Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

Je tu pravidelně Avatar uživatele jaydoo
    Registrace
    Nov 2004

Rad by som sa vratil k tym Hz.
    V predajni som porovnaval SONY s 50,100 a 200 Hz s pustenym demom.
    A rozdiel to bol naozaj viditelny, hlavne medzi 50 a 100 Hz.
    Na 50 HZ to bolo sekane, na 100 uz iba mierne.
    Tak ja ked budem kupovat TV, tak so 100 Hz. /ak by boli peniaze, tak aj 200 /

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od jaydoo Zobrazit příspěvek
    tak rozdiel medzi 50 a 100 musi byt.....ked som bol v Nitre tusim v MLynoch,su tam predajne Sammyho a Sony a DatART a isiel som okolo Samaca a videl som trhanie aj na 100Hz...a to bola ta funkcia zapnuta,vosiel som a opytal sa preco to tak trha aj pri 100Hz a predavac ostal zarazeny,ze v ziadnom pripade top neseka,moj dojem potvrdila aj priatelka,cize moj subj pocit bol potvrdeny.Dost zaujimava skusenost....

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Fakt nerozumiem čo vám môže trhať pri 50Hz.

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Jozef035 Zobrazit příspěvek
    zle som sa vyjadril,resp ani nie trhany ako rozmazany,a pri perifernom videni tieto problemy vidiet,to vidi aj slepy pampuch,ak nemas smozrejme zrak krtka,mna len mrzi to,ze na mojom S-IPSkovom profi monitore nemam 100Hz,hlavne pri rychlych scenach su tie sceny krasne viditelne
    Naposledy upraveno uživatelem audiofil: 15-04-2010 v 09:47

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Tak jsem manželce ukazoval LE46C550, ale prý je zbytečně velká a bolí jí z ní oči (má brýle). Takže objednávám LE40C630 - rozhodl jsem se pro jistotu koupit TV se 100Hz, kdyby byl pak problém, přeci jenom rozdíl v ceně není velky

Ohledně trhání : je to zvláštní, ale mám tenhle pocit občas i v kině, kde třeba kamera švenkuje ze strany na stranu a mám pocit, jako když občas záběr sebou thrne nebo jakoby poposkočí. Občas je i problém při velkých změnách rychle přeostřit záběr (nevím jestli na to při sestřihu kameraman nepřijde, ale vidí to víc lidí, už jsem to jinde debatoval). Občas i v TV CRT nebo na PC také vidím jakoby zatuhnutí nebo poposkočení... na CRT chyba asi nebude u PC to přisuzuju lagu způsobenému třeba vytížením procesoru (zrovna se třeba aktualizuje antivir apod.)

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od jaydoo Zobrazit příspěvek
    Mno jestli ono to demo nebude udělané tak, aby zdůraznilo to co je na novém modelu TV klíčové a přesvědčilo zákazníka ke koupi Já to zkoušel tak, že byly vedle sebe dvě TV stejné značky, a DO jsem zapínal a vypínal 100Hz a 200Hz a porovnával obraz na stejném demu. Kupodivu viditelný rozdíl nebyl nevím jestli nemůže působit také to, že obě TV byly LED? Že tam třeba ten hyper vysoký kontrast (nereálně) odvádí pozornost očí až tak, že si zrak nevšimne jiných detailů....?

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2009

osobne tam ten rozdil vidim taky, ale na filmy je pro me ten mod 100Hz nebo 200Hz silne neprirozeny a radsi se koukam na cukajici se original, protoze jak to jede plynule tak to vypada neprirozene a lacine. Ale kdyz jsem videl na novem Sony se zapnutym 100Hz extraligu tak to byla parada. Na druhou stranu, hodne urcite zalezi na kvalite signalu. Kdyz jsem se dival na 200Hz Samsungu na fotbal na Sport1, ktery ma tragicky bitrate a obraz je fakt hnus, tak pri zapnutem 200Hz to sice bylo plynulejsi, ale za rychle leticim balonem zustavaly smouhy. Kdyz jsem na stejne televizi koukal na fotbal na NovaSportHD, tak to bylo v pohode a 200Hz tomu pomohl. Ale na cokoli krome sportu se na to divat se zapnutym 100/200Hz proste neda, aspon teda u me ne.

Takze ted zvazuju, jestli si mam koupit vetsi uhlopricku bez 100Hz nebo za stejnou, nebo dokonce vetsi cenu budu mit TV o 5-6 palcu mensi, ale se 100Hz. Nebo si koupit stejnou uhlopricku bez 100hz a k tomu si koupit satelitni komplet a jeste nejaky ten bonus, protoze rozdil ceny je cca 6-7 tisic. Uz se rozhoduju pekne dlouho a asi to dopadne nakonec tak, ze si hodim korunou

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Duncan66 Zobrazit příspěvek
    osobne tam ten rozdil vidim taky, ale na filmy je pro me ten mod 100Hz nebo 200Hz silne neprirozeny a radsi se koukam na cukajici se original, protoze jak to jede plynule tak to vypada neprirozene a lacine. Ale kdyz jsem videl na novem Sony se zapnutym 100Hz extraligu tak to byla parada. Na druhou stranu, hodne urcite zalezi na kvalite signalu. Kdyz jsem se dival na 200Hz Samsungu na fotbal na Sport1, ktery ma tragicky bitrate a obraz je fakt hnus, tak pri zapnutem 200Hz to sice bylo plynulejsi, ale za rychle leticim balonem zustavaly smouhy. Kdyz jsem na stejne televizi koukal na fotbal na NovaSportHD, tak to bylo v pohode a 200Hz tomu pomohl. Ale na cokoli krome sportu se na to divat se zapnutym 100/200Hz proste neda, aspon teda u me ne.

Takze ted zvazuju, jestli si mam koupit vetsi uhlopricku bez 100Hz nebo za stejnou, nebo dokonce vetsi cenu budu mit TV o 5-6 palcu mensi, ale se 100Hz. Nebo si koupit stejnou uhlopricku bez 100hz a k tomu si koupit satelitni komplet a jeste nejaky ten bonus, protoze rozdil ceny je cca 6-7 tisic. Uz se rozhoduju pekne dlouho a asi to dopadne nakonec tak, ze si hodim korunou

Myslím, že záleží z jaké vzdálenosti se budeš dívat a na jaký zdroj obrazu. Jak už mi tady poradily na HD pořady klidně velkou úhlopříčku, ale na SD (převažující ve vysílání), je pak obraz na velké TV velmi bídný ta 46 je napr. ze cca 2m ve SD dost hrozná, ale ze 3m by to už asi šlo.

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Solverino Zobrazit příspěvek
    Myslím, že záleží z jaké vzdálenosti se budeš dívat a na jaký zdroj obrazu. Jak už mi tady poradily na HD pořady klidně velkou úhlopříčku, ale na SD (převažující ve vysílání), je pak obraz na velké TV velmi bídný ta 46 je napr. ze cca 2m ve SD dost hrozná, ale ze 3m by to už asi šlo.
    no pro me osobne neni problem menit vzdalenost a co si sem tam pucim 40 palcovou TV od kolegy, tak na HD filmy se koukam ani ne ze 2 metru a kdyz cucim na SD DVB-T tak si lehnu do postele a cucim tak ze 3 metru. ;-) Ale lezeni neni podminka, proste nemam problem posunout kresla bliz nebo dal.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

No fakt neviem čo máte za problém. Mne nič netrhá ani necuká.

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Solverino Zobrazit příspěvek
    akomoze byt obraz SD zly,ja som videl na 3 TVckach 42-50 SD signal cez satelit SkyLink a vyzeral uplne vpohode,mozno moj blby pocit,tak urcite lepsie ako pozerat na LCD+PLazme analog drbnuty

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2010

sa necuduj ked pozeras analog na crt

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2009

tak bud rad, ze mas tak nedokonale oci, protoze jenom proto ze mas plasmu, tak to neznamena, ze mas akcni sceny apod.super plynule, kdyz neni plynuly ani original, ktery jde do eteru. Stejne tak filmy ktere jsou tocene 24p mas asi tezko za kazdych okolnosti plynule a jestli ty to tak vnimas, muzem ti tak akorat zavidet tvoji ocni vadu

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Duncan66 Zobrazit příspěvek
    tak bud rad, ze mas tak nedokonale oci, protoze jenom proto ze mas plasmu, tak to neznamena, ze mas akcni sceny apod.super plynule, kdyz neni plynuly ani original, ktery jde do eteru. Stejne tak filmy ktere jsou tocene 24p mas asi tezko za kazdych okolnosti plynule a jestli ty to tak vnimas, muzem ti tak akorat zavidet tvoji ocni vadu
    tak na ocne chyby neodpisal nic,tak asi ma nejaku vadu,aleob je slepy pampuch s prepacenim .-.---ale nie...presne ako pises pri 24p resp 23.976 by ten jeho 50Hz siel srat

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2009

a kdyz to tady tak zije, rad bych se zeptal trochu OT, ale ikdyz pri dnesnich TV co maji interni DVB-S tuner to zase tak OT neni. Kdyz vemu DVB-T a DVB-S vysilani, tak jsou stejne programy v SD opravdu v rozdilne kvalite? Mame doma STB Technisat DigiPal2, koukal jsem na neco a z nudy jsem zkousel mackat vsechny mozne tlacitka na ovladaci a hledat ruzne nastaveni a podarilo se mi vyvolat diagnostiku, kde se ukazoval aktualni datovy tok na danem kanale a osobne me velmi prekvapilo ze mux kde jsou CTcka tak bitrate treba u hokeje skakal v rozmezi cca 2,5-8 mbit, mux, kde jsou polaci tak tam byl vicemene konstantni tok kolem cca 7mbit. Chci tim rict, ze jsem myslel, ze ty datove toky budou mensi a budou nekde kolem 3mbitu u DVB-T a DVB-S bude mit prave ten datovy tok vetsi. Takze bych se rad zeptal, jaky je tedyu SD kanalu datovy tok na DVB-S, nebo cim to, ze je to DVB-S lepsi, resp. kde je ten figl, kdyz maji oba mpeg2 kompresi a cca stejny datovy tok? v takovem pripade by preci nemel byt rozdil v kvalite obrazu, nebo se pletu?

Podobná témata

1. Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)
    Od Ivo Mašek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3662
    Poslední příspěvek: 04-03-2022, 17:54